PDA

Zobacz pełną wersję : Piłka Ręczna

Strony : 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9

pawlik
23-01-2011, 13:12
czyli Szwecja 2 mecze w plecy, my 2 do przodu i jesteśmy w półfinale :)

jakie to proste..

emse
23-01-2011, 16:13
Szkoda tej pierwszej połowy wczoraj, ale jeśli będą teraz cały czas tak jak wczoraj w drugiej połowie to można być optymistą.
Na ihf.info jest jakaś ankieta, kto ma organizować MŚ w piłce ręcznej w 2015, jak na razie Polska ma 90,89% przy 23 545 głosów, ale rozumiem, że to tylko tak poglądowo i nie jest wiążące?

Mini
23-01-2011, 17:42
Szkoda tej pierwszej połowy wczoraj, ale jeśli będą teraz cały czas tak jak wczoraj w drugiej połowie to można być optymistą.
Na ihf.info jest jakaś ankieta, kto ma organizować MŚ w piłce ręcznej w 2015, jak na razie Polska ma 90,89% przy 23 545 głosów, ale rozumiem, że to tylko tak poglądowo i nie jest wiążące?

wiążące są $$$$$$$$$$$$$$$ a naszym konkurentem jest Katar

piłkę nożną już dostali, teraz ręczna - ciekawe kiedy zimową olimpiadę zorganizują

Luke
23-01-2011, 17:47
wiążące są $$$$$$$$$$$$$$$ a naszym konkurentem jest Katar

piłkę nożną już dostali, teraz ręczna - ciekawe kiedy zimową olimpiadę zorganizują

Muszą się spieszyć z tą olimpiadą, bo podobno ropa się powoli zaczyna kończyć i już nie będzie tak różowo:lol:

Majkisek
23-01-2011, 17:50
Oglądając urywki 1/4 Pucharu Azji można odnieść wrażenie, że turniej jest organizacyjną klapą. Stadion na kilkanaście tysięcy a świeci pustkami. Ciekawe kto zapełni te kolosy za 11 lat, o ręcznej już nawet nie wspominając. Mam nadzieje, że nam przypadnie ten turniej.

Bootleg
23-01-2011, 18:07
Oglądając urywki 1/4 Pucharu Azji można odnieść wrażenie, że turniej jest organizacyjną klapą. Stadion na kilkanaście tysięcy a świeci pustkami. Ciekawe kto zapełni te kolosy za 11 lat, o ręcznej już nawet nie wspominając. Mam nadzieje, że nam przypadnie ten turniej.

Stadiony po MŚ mają być rozebrane (zostaną tylko 3 czy 4), tak czytałem na jakimś zagranicznym portalu i bodajże w którejś z futbolowych gazet ;)

Co do naszych szczypiorów, wczoraj byłem odcięty od świata, więc pare słów dziś. Zgadzam się z więszkością wpisów w temacie. Zbyt duża przewaga Duńczyków po pierwszej połowie spowowdowała, że zabrakło nam później parę minut do odrobienia strat. Przypuszczam, że gdyby doszli ich na jedną bramkę i mieliby jakieś 2 minuty czasu, to skończyłoby się remisem, moze nawet naszą jedno bramkową wygraną. Niestety nie ma co gdybyć, trzeba grać dalej. Pozostaje nam walczyć w 2 pozostałych spotkaniach i liczyć na korzystne wyniki.

Istotnym jest, jak już wielu forumowiczów wspominało dostanie się do kwalifikacji olimpijskich. Na ewentualne igrzyska pojedzie już zapewne zmieniona kadra; być może nawet o jakieś 5-6 nazwisk.

Nie zważając na wszystko tej kadrze kibicować trzeba, bo to bardzo charakterny zespół, który gwarantuje walkę do ostatnich sekund spotkania. Wszystkie nasze zespoły w sportach drużnowych powinny brać z nich przykład. Zwłaszcza kopacze nożnej.

SPQR
23-01-2011, 18:14
Nie zważając na wszystko tej kadrze kibicować trzeba, bo to bardzo charakterny zespół, który gwarantuje walkę do ostatnich sekund spotkania. Wszystkie nasze zespoły w sportach drużnowych powinny brać z nich przykład. Zwłaszcza kopacze nożnej.

Jak się patrzy na grę piłkarzy ręcznych, ich serducho do gry, zaangażowanie, to człowiek nie może ni uja zrozumieć, czemu nad Wisłą piłka skopana to sport nr. 1. :roll:

A żeby było śmieszniej, to o takiej sałacie jaką dostają nasi kopacze kartofli z "ekstraklasy", szczypiorniści mogą tylko pomarzyć. Życie nie jest sprawiedliwe.

Marek.Only
23-01-2011, 19:43
no to po polfinale... Szwedzi bija Chorwatow

Majkisek
23-01-2011, 19:59
Jeszcze jak Argentyna wygra jedną bramką z Danią a Szwedzi dobiją jutro Duńczyków to awansujemy :) A tak poważnie to szkoda wielka, że tak się stało. Za wcześnie tracimy tę szansę. Liczyłem na emocje do samego końca.

Piotrek WWY
23-01-2011, 20:07
i po zawodach. straszny żal. przegraliśmy sami ze sobą niestety.
cóż walczymy teraz o pozycję 5-8, oby tylko nie 8ma, może jakiś pojedynek z Niemcami :hmm:

StMo
23-01-2011, 20:08
Trzeba było wygrać ze Szwedami i by było po sprawie. Krzyczeli że jadą po medal ( już to gdzieś słyszałem patrz siatkarze). To jest turniej i liczą się punkty, a nie kunktatorstwo na zasadzie jakoś to będzie. Ile razy ma nam pomagać szczęście? Albo są dobrzy, mocni i golą frajerów albo kalkulują z kim wygrać a z kim przegrać. Tylko kalkulacje czasem zawodzą.
Mam nadzieje że nie będą dziś pękać i ograją Serbów

Piotrek WWY
23-01-2011, 20:10
Jeszcze jak Argentyna wygra jedną bramką z Danią a Szwedzi dobiją jutro Duńczyków to awansujemy :)

ale tu też będzie problem ;) bo przegralismy z Danią, wiec nici z naszego liczenia :)

Majkisek
23-01-2011, 20:13
Cały szkopuł polega na tym, że w grze będzie wtedy Argentyna, a przy jej wygranej załóżmy 23-22 z Duńczykami to Polacy mają najlepsze małe punkty z całej trójki :) Brak profesjonalizmu u komentatorów, bo stwierdzili, że już nie mamy żadnych szans na medal.

Piotrek WWY
23-01-2011, 20:15
Cały szkopuł polega na tym, że w grze będzie wtedy Argentyna, a przy jej wygranej załóżmy 23-22 z Duńczykami to Polacy mają najlepsze małe punkty z całej trójki :) Brak profesjonalizmu u komentatorów, bo stwierdzili, że już nie mamy żadnych szans na medal.

ale przecież liczy się bezpośrednie spotkanie

Majkisek
23-01-2011, 20:16
Przeczytaj jeszcze raz to co napisałem :)

Citlivu
23-01-2011, 20:20
Przecież Szwedzi i Duńczycy mają po 6 punktów. My 2, nawet zdobywając 4 punkty, będziemy mieli tyle samo co Skandywawowie, a mecze z nimi przerąbaliśmy, najpierw liczy się bezpośrednie spotkanie

Majkisek
23-01-2011, 20:21
Piszę wyraźnie, że w grze będzie wtedy Argentyna. My, Dania i Latynosi po 6pkt. Z Argentyną wygraliśmy to bezpośrednie spotkanie które się tak bardzo liczy.

Piotrek WWY
23-01-2011, 20:22
może nie bardzo kumam.

Twój scenariusz to taki gdzie: POL, ARG i DAN mają po 6 pkt tak więc w tym przypadku wydaje mi się ze wchodzi Dania.

Citlivu
23-01-2011, 20:24
Tabela Grupy II
P Drużyna M Z R P Bramki Pkt
1 Dania 3 3 0 0 96:83 6
2 Szwecja 4 3 0 1 103:97 6
3 Chorwacja 4 1 1 2 114:105 3
4 Polska 3 1 0 2 72:75 2
5 Argentyna 3 1 0 2 68:82 2
6 Serbia 3 0 1 2 75:87 1

Gdzie, żeś zgubił Szwedów? Jest pozamiatane

Majkisek
W wypadku ARG v DEN 23-22, 22-21 itd. wchodzimy my. Szanse tylko iluzoryczne ale są :)

edit: Szwedzi ogrywają Duńczyków i wychodzą wtedy z 1 miejsca.

b.
Przecież Szwedzi i Duńczycy mają po 6 punktów. My 2, nawet zdobywając 4 punkty, będziemy mieli tyle samo co Skandywawowie, a mecze z nimi przerąbaliśmy, najpierw liczy się bezpośrednie spotkanie

Ale:

-zakładając, że Argentyn wygra dziś z Danią, my wygramy z Serbią, tabela po dzisiejszych meczach będzie następująca:

1. Szwecja 6
2. Dania 6
3. Polska 4
4. Argentyna 4

We wtorek, jeśli wygramy z Chorwacją, Szwecja wygra z Danią, a Argentyna z Serbią (wszystkie te warunki muszą zostać spełnione!), to tabela będzie wyglądać tak:

1. Szwecja 8
2. Dania 6
2. Polska 6
2. Argentyna 6

Bilans bezpośrednich meczów pomiędzy tymi 3 drużynami będzie identyczny (po wygranej i porażc), więc decydować będą małe punkty.

Więc szansa matematyczna jeszcze jest, choć oczywiście jest to nierealne.

pzdr

edit: no i oczywiście jeszcze jeden warunek, o którym pisze Majkisek - Argentyna musi wygrać dziś jednym golem, a wynik musi być niski.

Piotrek WWY
23-01-2011, 20:26
Gdzie, żeś zgubił Szwedów? Jest pozamiatane

do mnie pyt?

Citlivu
23-01-2011, 20:26
Ale:

-zakładając, że Argentyn wygra dziś z Danią, my wygramy z Serbią, tabela po dzisiejszych meczach będzie następująca:

1. Szwecja 6
2. Dania 6
3. Polska 4
4. Argentyna 4

We wtorek, jeśli wygramy z Chorwacją, Szwecja wygra z Danią, a Argentyna z Serbią (wszystkie te warunki muszą zostać spełnione!), to tabela będzie wyglądać tak:

1. Szwecja 8
2. Dania 6
2. Polska 6
2. Argentyna 6

Bilans bezpośrednich meczów pomiędzy tymi 3 drużynami będzie identyczny (po wygranej i porażc), więc decydować będą małe punkty.

Więc szansa matematyczna jeszcze jest, choć oczywiście jest to nierealne.

pzdr

Fakt mea culpa. Tyle, że to czysta matma. Przecież między Skandynawami w razie potrzeby będzie remis. Mają w tym doświadczenie. Jest pozamiatane

b.
23-01-2011, 20:29
Fakt mea culpa. Tyle, że to czysta matma. Przecież między Skandynawami w razie potrzeby będzie remis. Mają w tym doświadczenie. Jest pozamiatane

No jasne.

Majkisek
23-01-2011, 20:31
W ręcznej chyba nie tak łatwo ustawić remis jak w kopanej :)

Piotrek WWY
23-01-2011, 20:33
no rzeczywiście.

czyli nie jest - po zawodach ;) jednak są jeszcze szanse :lol2:

Mini
23-01-2011, 20:39
W ręcznej chyba nie tak łatwo ustawić remis jak w kopanej :)

łatwiej bo bramki się łatwiej rzuca niż w nogę strzela - tam gol Ibrahimovica był z pogranicza cudu, a tu wystarczy jakiś karny w razie potrzeby (w drugiej połowie sędziowie często gwiżdżą karne), albo planowana strata i wszystko gra

e:

kołowy to ma jednak przejebane ;)

Huxley
23-01-2011, 20:53
Do k... nędzy, czy ten Wenta nie widzi, że Jurasik gra ostatnie dno??? Znowu zamiast 3-0 dajemy się dojść na 2-2, a teraz to już (10-9) dla Serbów zacznie się jazda w dół!!

PeCe
23-01-2011, 20:56
Co Jurasik odpierdala to słów brakuje :kurde: A ta dobitka do pustej bramki w poprzeczkę, to w ogóle już brak słów. Zapewne nam zabraknie jednej bramki :poddaje: Obym się mylił. Jedyny pozytyw to Tłuczyński. Swoją drogą, może mi ktoś wytłumaczyć kiedy jest karny, a kiedy tylko wolny, bo oglądając pobieżnie mecz, mam wrażenie, że jest niesamowita dowolność interpretacji i nie mogę się połapać w tym :kawa:

Bootleg
23-01-2011, 21:00
Swoją drogą, może mi ktoś wytłumaczyć kiedy jest karny, a kiedy tylko wolny, bo oglądając pobieżnie mecz, mam wrażenie, że jest niesamowita dowolność interpretacji i nie mogę się połapać w tym :kawa:

Rzut karny zarządza się za:
a) niezgodną z przepisami interwencję zawodników oraz osób towarzyszących w obrębie całego boiska przy wyraźnej możliwości zdobycia bramki,
b) wprowadzenie piłki lub wejście z piłką do własnego pola bramkowego przez bramkarza,
c) naruszenie własnego pola bramkowego w celu uzyskania korzystnej pozycji wobec atakującego przeciwnika z piłką
d) rozmyślne zagranie piłką do swojego bramkarza znajdującego się we własnym polu bramkowym.

e(L)egion
23-01-2011, 21:00
Póki co gramy dobrze w obronie i fatalnie w ataku. Serbowie w ataku nic wielkiego nie pokazują i jak zagramy lepiej w ataku to powinniśmy ich popchnąć. Oby tylko w ataku nasi przestali odwalać taką kaszanę.

Marek.Only
23-01-2011, 21:01
karny masz za obrone w kole

Mini
23-01-2011, 21:16
Co Jurasik odpierdala to słów brakuje :kurde: A ta dobitka do pustej bramki w poprzeczkę, to w ogóle już brak słów. Zapewne nam zabraknie jednej bramki :poddaje:

Jurasik trafił i już miałem napisać że jak tu ponarzekamy na któregoś to zaczyna lepiej grać ale powtórka pokazała że ledwo ledwo wpadło po bluzie bramkarza...
niestety nędza a następców nie widać

Tłuczyński 9 bramek z 16.... bardzo źle to świadczy o naszym ataku

MaCieJeWski
23-01-2011, 21:22
Dobrze im idzie 4 pkt. przzewagi i jeszcze 10 minut gry.Jak ja sie ciesze że Szmal jest w naszej ekipe.Jak on to robi że zawsze jest w tak dobrej formie.Zawsze jest głównym filarem naszej druzyny

Bugi B.
23-01-2011, 21:24
Pykają aż miło :D

PeCe
23-01-2011, 21:50
Zawał serca :niebij: na szczęście się udało :)

StMo
23-01-2011, 21:51
Uff......... stan przedzawałowy:oczko:

arczi
23-01-2011, 21:53
Ileż oni mnie zdrowia kosztują

Cielo
ależ końcówka :]

casual
U mnie podobnie...

I to rozumiem :zlosliwy:

Tomereek
23-01-2011, 22:02
Jeżeli zajmiemy w grupie 3 miejsce to potem gramy z 4 drużyną drugiej grupy?

Marek.Only
23-01-2011, 22:11
na moje to z 3 zeby grac o 5 msc...

Apropos Jurasika... nie ma co miec do niego pretensji bo on juz jakis czas temu zrezygnowal z repry i dopiero po namowie Wenty wrocil. Jest jaki jest ale nie ma sensu po nim jezdzic bo jego czas minal a zmiennikow nie widac. I to sie tyczy wszystkich pozycji. Kto wie jakby sie to wszystko potoczylo gdyby byli tam Jurecki i Lijewski.

Luke
23-01-2011, 22:21
Powiem szczerze, że jak się dowiedziałem, że straciliśmy szansę na medal to kompletnie napięcie przedmeczowe ze mnie zeszło;) Początek bez emocji, ale końcówka prawie na zawał. Cieszy wygrana, bo cały czas gramy o kwalifikacje.

marsiu
23-01-2011, 22:31
Jeżeli zajmiemy w grupie 3 miejsce to potem gramy z 4 drużyną drugiej grupy?

z 3 o 5 miejsce
jak 4 to z 4 o 7 itd :)

Jastrząb
24-01-2011, 10:01
Mus puknać tę Chorwację, bo oni kompletnie bez formy są. Wychodzi niestety brak młodych: Lijewskiego i Jureckiego. TO są dwa filary repry na przyszłość i ja wierzę w nich :P

Dodatkowy problem to starszy Lijewski i Bielecki. W klubie napierdalają jak źli a w reprezentacji kiszka.. no i Jurasik, który już nie ogarnia, aczkolwiek tutaj musi grać an skrzydle, podczas gdy w klubie pizga na rozegraniu. no nic, nie zawsze da sie medal zdobyć - tak czy owak cały czas jesteśmy w światowej czołówce i to cieszy...

Majkisek
24-01-2011, 10:29
A czy ktoś mi powie czy my naprawdę musimy zająć to 7 miejsce? Przecież kwalifikacje na IO dostaje również Mistrz Europy, a trudno przypuszczać aby została nim drużyna spoza czołowej ''8'' obecnego turnieju. W takim wypadku zwalnia się automatycznie miejsce, tylko dla kogo? Logika nakazuje, że właśnie dla 8ej ekipy Mundialu.

Mini
24-01-2011, 13:39
To nie tak.

Mistrz Świata ma automatyczną kwalifikację na Olimpiadę - jedno z 12 miejsc w Londynie zajęte.

drużyny z miejsc 2-7 na tym turnieju mają automatyczną kwalifikacją do jednego z trzech turniejów eliminacyjnych a inni będą się jeszcze musieli napocić żeby to tych eliminacji się dostać.

Mistrz Europy wg mnie nie ma kwalifikacji olimpijskiej tylko kwalifikację na następne Mistrzostwa świata.

W Pekinie podział geograficzny był taki:
Gospodarz, Azja 1, Ameryka 1, Afryka 1, Europa 8
W Atenach:
Gospodarz, Azja 1, Afryka 1, Ameryka 1, Europa 8
W Sydney:
Gospodarz, Azja 1, Afryka 2, Ameryka 1, Europa 7
W Atlancie:
Gospodarz, Ameryka Pd. 1, Afryka 2, Azja 1, Europa 7

Obstawiam że dla Europy będzie 7 miejsc + Gospodarz co oczywiście jest ewidentnie niesprawiedliwe bo to Europa rządzi w Piłce Ręcznej i max 2 miejsca by wystarczyły dla innych - Korea z eliminacji Azja + Afryka, Argentyna z eliminacji Ameryka + Oceania.

Zakładając że przegrywamy z Chorwacją i zajmujemy czwarte miejsce w grupie musimy grać o 7 miejsce z najprawdopodobniej Islandią która już nas ogrywała. Jak przegramy to:

Na olimpiadę jedzie MŚ - obstawiam Francję.
Na turnieje eliminacyjne Dania, Hiszpania, Szwecja, Chorwacja, Niemcy, Islandia.

Pozostali muszą walczyć o to żeby do tych turniejów się w ogóle dostać.
A tu na naszej drodze będą/mogą być Rosja, Norwegia, Macedonia, Słowenia, Węgry, Czechy, Serbia...

Całe to towarzystwo będzie walczyć o sześć miejsc na Olimpiadzie w trzech turniejach. Dlatego lepiej być jednym z tych którzy nie muszą grać jednego turnieju więcej.

Majkisek
24-01-2011, 13:57
Ale zobacz http://www.olimpijskienewsy.pl/zasady-kwalifikacji/74.html jest napisane, że Mistrz Europy także dostanie kwalifikacje bezpośrednią na Olimpiadę.

Mini
24-01-2011, 15:49
Punkt dla Ciebie :) zmylili mnie wczorajszą opowieścią o przeszłości i Niemcach.

Tylko że nie wyjaśniają tam przypadku o którym pisałeś więc możemy gdybać

Rozegrane zostaną trzy turnieje kwalifikacyjne (...) Wystąpią w nich najlepsze zespoły Mistrzostw Świata i mistrzostw kontynentów.

ale niewiadomo czy jeśli mistrzem Europy nie będzie ta sama ekipa co mistrzem świata i jednocześnie będzie to ktoś z miejsc 2-7 na mundialu to czy miejsce w eliminacjach do IO dostanie ósmy z MŚ czy n-ty z mistrzostw kontynentów

patrząc na ostatnie lata i obcinanie miejsc Europie w różnych dyscyplinach można się spodziewać że raczej będzie to kolejna ekipa z Azji :rzut:

Majkisek
24-01-2011, 16:46
Żeby uniknąć problemu z którego kontynentu przyznać miejsce do kwalifikacji powinni ją dawać kolejnemu(tutaj 8emu) zespołowi z MŚ. Jaja to by dopiero były gdyby w ''7'' znalazła się Argentyna, po czym wygrałaby ten swój turniej południowowamerykański. Wtedy to nawet 9 ekipa z MŚ mogłaby mieć awans do turnieju kwalifikacyjnego :)

Marek.Only
25-01-2011, 19:08
czasami rece opadaja.... graja w podwojnej przewadze i stan wychodzi na 0.

Czy ktos im wytlumaczyl ze 5 druzyna MS jest organizatorem turnieju kwalifikacyjnego do IO? Bo po tych debilach w tv spodziewalem sie takiej ignorancji, ale chyba jest tam przy kadrze ktos ogarniajacy temat

Mini
25-01-2011, 19:24
Czy ktos im wytlumaczyl ze 5 druzyna MS jest organizatorem turnieju kwalifikacyjnego do IO? Bo po tych debilach w tv spodziewalem sie takiej ignorancji, ale chyba jest tam przy kadrze ktos ogarniajacy temat

no to jak trafimy na turniej do Chorwacji to napewno nas przekręcą tak jak na poprzednich MŚ

StMo
25-01-2011, 19:57
Wenta musi chłopców troszkę pogonić do galopu. Grają strasznie schematycznie, bardzo słabo wykorzystując skrzydłowych. Do tego dochodzi masa błędów i bezsensownych strat, słaba gra z kontry i dramatyczna wprost skuteczność.

Majkisek
25-01-2011, 20:01
Oni w ogóle nie grali na tym turnieju z kontry! Za każdym razem po przechwycie przechodzili do ataku pozycyjnego. Mam nadzieję, że ten słaby ogólnie występ będzie jakimś bodźcem do zmiany pokoleniowej i że młodzi pokażą już coś dobrego na przyszłorocznych ME.

P.S. czy to przypadek, że Szwedzi grają z Danią znając już wyniki Polska v Chorwacja? W normalnych okolicznościach można się było spodziewać, że te 4 drużyny będą walczyć o półfinał w tej grupie.

nil
25-01-2011, 20:07
Węgry kończą tak jak my na 4 miejscu czyli gramy z nimi.
Zespół jak najbardziej do pokonania tylko czy naszym się jeszcze chce grać? Bo dzisiaj nie wyglądało na to.

"Wypalony" zespół.

Marek.Only
25-01-2011, 20:35
No wlasnie. Ten turniej to koniec pewnego etapu. Tkaczyk, Jureccy, Lijewscy, Bielecki, Tluczynski, Siodmiak... te nazwiska przewijaja sie juz od MS w Niemczech... Brakuje mlodosci w tej reprezentacji, ale skad ja wziac jak nastepcy sa pokroju Tomczaka. Wg teraz bedzie juz tylko gorzej. Juz w meczu z Serbia Wenta daje pograc mlodszym zeby sie przygotowywali, ale oni tego nie potrafia udzwignac.

Pusty smiech mnie ogarnia jak widze w studiu honorowego prezesa zwiazku ktory narzeka ze szczypiorniak nie jest popularny, ze zaniedbany... to k... kto do tego doprowadzil?

Z Wegrami bedzie ciezko.

Playboy
25-01-2011, 21:06
Ten turniej to koniec pewnego etapu. Tkaczyk, Jureccy, Lijewscy, Bielecki, Tluczynski, Siodmiak... te nazwiska przewijaja sie juz od MS w Niemczech...

Bez przesady, ale rzeczywiście w tej reprezentacji potrzeba młodych i to powinien być ostatni wielki turniej przede wszystkim dla Jurasika! Nikt mnie tak nie denerwuje tak jak Józek czy to w LM czy w reprezentacji. Tkaczyk nie jest jeszcze taki stary, bo w tym roku skończy 31 lat także jeszcze do Igrzysk powinien być podporą. Rzeczywiście to już jest koniec Lijewskiego, ale Marcina, który ma 34 lata i naprawdę zawiódł na tym turnieju. Krzysiek ma 28 lat więc jak na średnią wieku tej drużyny to jest jeszcze młodzieniaszek. Michał Jurecki ma 27 lat, a Bartek 31 tyle, że lepszego kołowego w Polsce to raczej długo nie znajdziemy. Bielecki ma 29 lat i też zawiódł, mało bramek, dużo głupich strat, ale jeszcze powinien pociągnąć. Tłuczek to nasz najlepszy zawodnik podczas tych mistrzostw i do niego nie można się przyczepiać chociaż ma już 32 lata. Tyle tylko, że Polsce nie mamy oprócz niego dobrych skrzydłowych. Dla Siódmiaka to już musowo powinien być koniec.

Nie wiem jak to się przedstawia dokładnie z młodymi Polakami i ewentualnymi następcami, ale coś czuje, że idą chude lata dla szczypiorniaka. Większość do Igrzysk dociągnie, ale co potem?

Mini
25-01-2011, 22:34
starość nie radość ale nie w tym rzecz.

Jerome Fernandez 33, Bertrand Gille 32, Guillame Gille 34, Daouda Karaboue 35, Thierry Omeyer 34, Sebastien Bosquet 31, Daniel Narcisse 31, Didier Dinart 33 a na poprzednich MŚ grał Joel Abati który miał wtedy 38 lat

Z młodszych Joli, Karabatić, Sorhaindo

Ivano Balić 31, Igor Vori 30, Blażenko Lacković 30, Petar Metlicic 33, Vedran Zrnic 31, Tonci Valcic 32

z młodszych to Duvnjak, Cupić, Sesum

U nas po 30 są Szmal, Tłuczyński, B.Jurecki, M.Lijewski, Jurasik i Siódmiak ale tylko ostatni dwaj robią wrażenie że już nie nadążają za grą, a pierwsi trzej razem z Jurkiewiczem to najlepsi nasi gracze na tym turnieju (zwracam honor Tłuczyńskiemu na którego narzekałem wcześniej)

W Kielcach jest kilku młodszych zawodników 22-26 lat którzy mogą pójść w ślady Zaremby a na Vive świat się nie kończy. Wygląda na to że się piłka ręczna w Polsce nie zawali jak kilku obecnych zawodników da sobie spokój albo Wenta da im spokój ale na kolejny medal będziemy musieli troszkę poczekać.

E:
jak zaczynają w mediach gadać że nie wszyscy ciągną ten wózek w tą samą stronę to nie jest dobrze. Miejmy nadzieję że w przeciwieństwie do panienek z piłki nożnej, tenisa czy siatkówki załatwią sprawę po męsku, Wenta odstawi tych którym się nie chce i dalej będziemy światową czołówką.

Xth
28-01-2011, 18:34
To co oni wyprawiaja to jakas masakra ...

MałaMi
28-01-2011, 18:37
Ja się chyba nie zdziwię jak przepierdolą ten mecz kujwa, dramat

e(L)egion
28-01-2011, 18:41
Jedyna nadziej w tym że Węgrzy tak jak i my potrafią taką przewagę roztrwonić. Jak by się jednak nie skończył ten mecz, to i tak kończymy te mistrzostwa w prawie katastrofalnym stylu.

PeCe
28-01-2011, 19:27
Pozamiatane :kawa: Są dramatycznie słabi. Zapamiętam te mistrzostwa jako brak pomysłu i gry w środku + brak skuteczności, notoryczne gubienie piłki i nieumiejętność wygrywania przewag, czego nie rozumiem :|

Marek.Only
28-01-2011, 19:28
smiem twierdzic ze powinnismy skonczyc na 12 msc... bo od Argentyny tez bylismy slabsi. katastrofa

Hubalczyk
28-01-2011, 19:40
Cóź 8 miejsce należy przyjąć jako sukces patrząc przez pryzmat ich gry. Ilość błędów w całym turnieju był za duża jak na profesjonalistów. Trzeba teraz ochłonąć, przemyśleć wszystko, wyciągnąć wnioski i przygotować pakę na ME i IO w Londynie bo nie wyobrażam sobie, że może nas tam zabraknąć.

Jedyny plus mistrzostw w Szwecji: 11 miejsce Niemców ;)

nil
28-01-2011, 19:48
W meczu o zachowanie twarzy dali dupy. Tak im zależało jak było widać w meczu.

Wstyd.

Mini
28-01-2011, 23:47
14:10 -> 14:18.... :sedzia:

Danoo
30-01-2011, 18:32
Dzieję się:popcorn:
dogrywka

Wcześniej Hiszpania pokonała Szwecję w meczu o 3 miejsce

GregorAE
30-01-2011, 19:16
Świetny mecz!

Szawar
30-01-2011, 19:36
Mecz na miare finału.

Majkisek
30-01-2011, 19:43
Francuzi byli spokojnie dziś do pokonania. W samej dogrywce Skandynawowie oddali im ze 3-4 razy piłkę za darmo, nadziewając się przy okazji na kontry. Można gdybać, ale to moim zdaniem okazało się kluczowe. Hansen rzucał fenomenalnie i bramkarz też swoje zrobił.

GregorAE
30-01-2011, 19:53
Jak widać, Duńczycy też byli do ogrania, wystarczyło konsekwentnie grać swoje ;)

Bootleg
30-01-2011, 21:27
Dziś zdziwiła mnie zwłaszcza postawa Francji w obronie (jak na nich, podkreślam ten zwrot) zagrali w niej dość słabo. Zawsze kojarzyłem Francuzów z monolitem w obronie, dziś Duńczycy spokojnie mogli ich pchnąć... no ale cóż życie ;)

Co do naszych, to 8 miejsce trzeba odbierać jako dobry wynik (przy formie, którą mieli na tej imprezie). Na ten moment to był max, który byli wstanie wyciśnąc... chociaż tych Węgrów do teraz nie mogę zcierpieć.

Luke
30-01-2011, 22:14
Finał rzeczywiście bardzo dobry. Trochę dziwnie zagrała Francja po przerwie; na zasadzie: "wszyscy do ataku, a wobronie jakoś to będzie". Ale brawo dla nich, że wygrali i potwierdzili, że są najlepsi na świecie. Dania również świetna, ale ich czas jeszcze nadejdzie.

Marek.Only
09-03-2011, 21:09
Gramy wlasnie ze Slowenia. Niby sklad mocno zmieniony ale bledy te same. Grajac w przewadze przegrywamy. Duzo niewykorzystanych sytuacji

transmisja: http://www.drhtv.com.pl/drhtv1.html

ed: no i przerzneli. jak dla mnie moga sobie ME darowac z taka gra

voytek
10-03-2011, 07:54
Jak dla mnie to Wenta powinien sobie darować, Vive i kadra gra to samo (czyli nie gra nic), a sama charyzma trenera już nie wystarcza. Zdecydowanie do odstrzału.

Hubalczyk
10-03-2011, 10:02
Zgodzę się z opinią, że prowadzenie kadry Wenta powinien już sobie odpuścić. Natomiast nie zgadzam się ze sformułowaniem "do odstrzału" bo to zbyt drastyczne posunięcie mając na uwadze jego zasługi. Również z opinią, że VIVE nie gra nic się nie zgodzę bo na 20 spotkań w lidze mają komplet zwycięstw.

Huxley
10-03-2011, 11:07
Panowie spokojnie, narodowi trenerzy w piłce ręcznej raczej tak szybko nie odchodzą: Heiner Brand trenuje Niemcy od 1997, Claude Onesta trenuje Francję od 2001, Ulrik Wilbek Danię od 2005, Ola Lindgren Szwecję od 2008 itd.
Każda z tych reprezentacji gra "cyklami", teraz Polska jest w dołku po tłustych latach, ale mam nadzieję, że to się zmieni. Moim zdaniem lepszego od Wenty nie widać...no chyba, że Daniel Waszkiewicz.

maatek
04-09-2011, 19:53
A VIVE Kielce dzielnie walczy o awans do LM z Rhein Neckar Lowen. 1 bramka przewagi, minuta do końca dogrywki

maatek
04-09-2011, 19:59
i awans jest, po strasznie emocjonującym meczu.

to już jakiś sukces, biorąc pod uwagę, że trafiają do najcięższej grupy.

Kasztan
04-09-2011, 20:59
Dwie drużyny w LM, z czego Płock bardzo dobre losowanie, może być dobrze :oczko:

dev80
05-09-2011, 14:19
VIVE powinno co prawda wygrać w ciągu 60 minut, ale nie ma co narzekać, awansowali!

oczkovski
05-09-2011, 16:15
Ten dzień to niespodzianki sportowe Vive wygrało z niemcami a koszykarze z Turcją :) wreszcie jest progres bo jeżeli MŚ w lekkoatletyce można uznać na porażkę to te dwa wydarzenia napawają optymizmem narodowym :D

Playboy
09-10-2011, 18:56
VIVE koncertowo wyruchane przez francuskich sędziów. Prowadzili całe spotkanie, ale na końcu jak to grając przeciw szwabom bywa nagle żabojadom odjebało i nawet przy faulach w ataku dawali rywalom karne i wykluczali na dwie minuty :nienormalny: Ostatnie 10 minut to ciągła gra w osłabieniu nawet 4 na 6. Złodzieje.

Playboy
13-10-2011, 19:08
Dzisiaj odbili sobie niezasłużoną porażkę ze szwabami niespodziewanym zwycięstwem z Niedźwiadkami. Tym razem przez całą drugą połowę przegrywali, a wyszli na prowadzenie dopiero w ostatniej sekundzie po tym jak Ruscy nie wykorzystali karnego i dobitki, a Jurecki trafił z 9 metrów grając w osłabieniu. :mpiwo:

jajcarz
15-10-2011, 00:06
Dzisiaj odbili sobie niezasłużoną porażkę ze szwabami niespodziewanym zwycięstwem z Niedźwiadkami. Tym razem przez całą drugą połowę przegrywali, a wyszli na prowadzenie dopiero w ostatniej sekundzie po tym jak Ruscy nie wykorzystali karnego i dobitki, a Jurecki trafił z 9 metrów grając w osłabieniu. :mpiwo:

Karny obroniony, dobitka też , a przy dobitce faulował Tkaczyk i kolejny karny.
Drugi karny w słupek.
Rzut Jureckiego piękny ale i Zorman zrobił robotę ściągając obrońców.
Ręczna dobry sport, bo praktycznie nie ma nic niemożliwego.
Ostatnio śledziłem jakąś duńską ligę i jakaś ekipa z 16-7 HT zremisowała jakoś po 27 chyba :D

Kasztan
03-01-2012, 08:03
niecałe dwa tygodnie do ME, ktoś się jara? :popcorn:

gonzo(L)
03-01-2012, 09:43
szkoda, że jedziemy bez Szmala i Lijewskiego, ale oczywiście jak to zawsze bywa na czas turnieju staję się wielkim fanem tego sportu :pokemon:

Majkisek
03-01-2012, 11:21
Jak zwykle wielki turniej piłkarzy ręcznych w samym środku sesji...

Kasztan
03-01-2012, 12:14
Bramkarze:

1. Piotr Wyszomirski - nie jestem fanem jego talentu, ale potrafi zagrać dobry mecz, zobaczymy.

2. Marcin Wichary - drugi po Szmalu najlepszy polski bramkarz, wcześniej notorycznie pomijany, to dla niego wielka szansa.

Skrzydłowi:

3. Tomasz Tłuczyński - o ile pamiętam najwięcej bramek na MŚ 09' w naszej kadrze, na co dzień grający w bundeslidze, więc powinien się sprawdzić.
Pierwszy wykonawca rzutów karnych.

4. Patryk Kuchczyński - na dzień dzisiejszy rezerwowy Vive Targi Kielce

5. Adam Wiśniewski - przeciętniak, sam meczu nie pociągnie, ale zawsze coś dorzuci.

6. Bartłomiej Tomczak - straszny walczak, potrafi wyrzucać przeciwników na kary 2min, rzucać,

7. Robert Orzechowski - patrz: Adam Wiśniewski.

Rozgrywający:

8. Karol Bielecki - Ikona, wiadomo. Potrafi nie zagrać nic, ale jak mu siedzi to o wynik można być spokojnym. Ostatnio bez formy w klubie.

9. Grzegorz Tkaczyk - Lider na MŚ 07', znakomite mecze przeplata słabszymi.

10. Michał Jurecki - świetny obrońca jak i egzekutor.

11. Tomasz Rosiński - strasznie skuteczny, napsuł krwi wielu klubom w
poprzedniej edycji ligi mistrzów.

12. Krzysztof Lijewski - największa nadzieja tego turnieju, najlepiej opłacany zawodnik na świecie, lider Rhein Neckar Lowen.

13. Bartłomiej Jaszka - mózg drużyny, świetny rozgrywający, do tego stopnia, że czołowy niemiecki klub podpisał z nim kontrakt do 2017 roku.

14. Mariusz Jurkiewicz - na co dzień gra w czołowym europejskim klubie z Hiszpanii, bardzo dobry obrońca i solidny w ataku.

15. Mateusz Zaremba - raczej zmiennik w klubie i reprezentacji, zdarza mu się zabłysnąć, często się podpala i robi błędy.

Kołowi:

16. Kamil Syprzak - nadzieja polskiego handballa, rocznik 91', znakomite warunki fizyczne (208cm wzrostu)

17. Bartosz Jurecki - jeden z najlepszych kołowych świata, w tym sezonie równa forma w bundeslidze.

18. Zbigniew Kwiatkowski - etetowy obrońca, powrót po nieobecności w kadrze.

Jak wiadomo przez kontuzje nie pojadą Szmal, Lijewski i Malcher (na szczęście:hasao:) i zagrożony jest występ Tomczaka. Po towarzyskim turnieju nasi pojadą do Serbii, gdzie rozpoczynamy meczem z gospodarzami, a potem kolejno Słowacja i Dania.

Z tej osiemnastki Wenta musi podziękować dwóm osobom, raczej będzie to jeden lewoskrzydłowy (Wiśniewski, a w razie kontuzji Tomczak), a druga osoba zależy od koncepcji na prawym rozgrywaniu pod nieobecność starszego Lijewskiego.

No, to tyle wstępu, POLSKA! :gwiazda:

Playboy
03-01-2012, 23:41
Pewne pokolenie się powoli kończy. Liderzy kadry są coraz starsi, a nowych młodych jakoś nie widać. To już jeden z ostatnich turniejów gdzie coś możemy namieszać, bo potem chude lata się zapowiadają.

Adqs
06-01-2012, 20:06
Dziś zremisowaliśmy z Islandią po 31. Do przerwy mieli +6, z relacji grali po prostu koncert. Jak w grudniu, listopadzie marudziłem, że uj wielki z tego, tak teraz, optymizm rośnie.

Kwiatkowski naprawdę potrafi grać w obronie, Jurkiewicz i Tkaczyk mogą zagrać na każdej pozycji na rozegraniu, Jaszka to wspanialy i niedoceniany zawodnik, forma Bieleckiego rośnie, a młodsi z braci Jureckich i Lijewskich to zajebiste strzelby. Skrzydła i bramka to nie to, ale... kto nie ma słabych punktów? Osłabień jest mnóstwo.
Szwecja przyjeżdża bez Kallmana, Beutlera, Carlena, Dodera. Niemcy bez Krausa, Bittera... U nas w grupie u Duńczyków może zabraknąć 5 graczy, jak Knudsen, Boesen, Spellerberg itd itp.
A Serbów się nie obawiam, w pierwszym meczu spala się.

Kasztan
06-01-2012, 21:31
Lijek i Jurecki w formie, będzie dobrze :box:

voytek
09-01-2012, 13:50
Tomasz Rośiński złamał kość śródręcza i nie będzie mógł zagrać podczas mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych - poinformował Orange Sport. Rozgrywający Vive Targów Kielce to kolejny zawodnik obok Sławomira Szmala, który wypadł z kadry Bogdana Wenty.

Kasztan
09-01-2012, 14:08
Jeszcze chwila i Wenta nie będzie miał bólu głowy przy powołaniach, po prostu weźmie tych co zostali :?

Bartek MKTW
10-01-2012, 22:38
Bartłomiej Tomczak nie pojedzie na mistrzostwa, w zastępstwie jedzie Adam Wiśniewski (Wisła Płock)

Adqs
15-01-2012, 13:29
Co tu tak cicho?
Jakie zdanie o dzisiejszym meczu? :)

Kasztan
15-01-2012, 14:29
trochę druku, nerwówa i ostatecznie do przodu :gwiazda:

cisza954
15-01-2012, 14:34
Warto wspomnieć ze dzisiaj o 18 na tvp2 Polska-Serbia bo wczoraj sam szukałem, nie jest chyba jakoś specjalne nagłaśniane, a warto obejrzeć

glazek
15-01-2012, 14:49
Chyba niektorym sie szczypiorniak juz przejadl troche. Poza tym, wiadomo, ze na te mistrzostwa pojechilismy bez dwoch gwiazd - Szmala i M. Lijewskiego, wiec moze tvp za bardzo nie wierzy w naszych.

Dzisiejszymecz na pewno bardzo ciezki. Serbia to bardzo solidny team, poza tym graja u siebie. troche optymizmu wlaly we mnie mecze sparignowe przed Mistrzostwami (tak, wiem, ze jakis turniej towarzyski to nie to samo, co mistrzostwa, ale Polacy na imprezach mistrzowskich zawsze daja z siebie maxa) wiec mysle, ze po trudnym meczu dzis zwyciezymy!
Trzeba wierzyc

Huxley
15-01-2012, 15:27
Ostatnio z Serbami bywało do przodu, ale ten mecz jest kluczowy i dla nich i dla nas, przegra ten kto się pierwszy spali...

Ytong
15-01-2012, 18:16
No to zaczynamy Mistrzostwa, obyśmy zdobyli jakiś medal ;)

Majkisek
15-01-2012, 18:25
Serbowie zaczęli niebywale agresywnie w obronie, ciekawe na jak długo takiej gry starczy im sił...

Ytong
15-01-2012, 18:29
Serbowie zaczęli niebywale agresywnie w obronie, ciekawe na jak długo takiej gry starczy im sił...

Sił to pikuś, już chyba mają 3 zółte kartki ;)

R.
15-01-2012, 18:31
Widac niestety, ze to juz nie ta sama kadra... Nie ma chyba na co liczyc i w tym meczu i turnieju.

Bartek MKTW
15-01-2012, 18:32
Kibole Warszawianki na meczu :raca: Ciężko będzie to wygrać

Ytong
15-01-2012, 18:33
Widac niestety, ze to juz nie ta sama kadra... Nie ma chyba na co liczyc i w tym meczu i turnieju.

Jeszcze pare asów mamy na ławce, ale Serbia gra niestety za dobrze :/

R.
15-01-2012, 18:42
Co ten Lijewski robi...

Huxley
15-01-2012, 19:04
Co ten Tkaczyk robi, co robi Wenta, co oni robią, że praktycznie przez skrzydła nie grają, co oni robią w obronie....??!!

Majkisek
15-01-2012, 19:12
Ja jebie, zero konceptu, zero jakiejkolwiek idei :poddaje:

Ytong
15-01-2012, 19:13
Źle się zaczęło, oby tak samo się nie skończyło...póki co DNO

nevermind
15-01-2012, 19:13
Co ten Tkaczyk robi, co robi Wenta, co oni robią, że praktycznie przez skrzydła nie grają, co oni robią w obronie....??!!

To co robili przed erą Wenty? :gwizdze:

Bartek MKTW
15-01-2012, 19:44
Przegraliśmy, w sumie chyba tylko Bielecki zagrał na miarę możliwości. Zaraz mecz Dania vs Słowacja , zobaczymy w jakiej są formie. Na szczęście 3 drużyny wychodzą z grupy, a nie 2

LOL3K
15-01-2012, 19:46
Ale padaka...
Zmienników dobrych brak dla nieobecnych, 0 zgrania...

jajcarz
15-01-2012, 19:53
Przegraliśmy, w sumie chyba tylko Bielecki zagrał na miarę możliwości. Zaraz mecz Dania vs Słowacja , zobaczymy w jakiej są formie. Na szczęście 3 drużyny wychodzą z grupy, a nie 2

A punkty zdobyte w pierwszej grupie to dalej się nie liczą?

Bartek MKTW
15-01-2012, 19:58
Liczą, ale nawet wychodząc z 2 pkt dalej będą szanse a jakby przechodziły 2 drużyny to byśmy wtedy odpadli

Kasztan
15-01-2012, 19:58
koniec Wenty w kadrze jest nieunikniony chyba.

Majkisek
15-01-2012, 20:02
Liczą, ale nawet wychodząc z 2 pkt dalej będą szanse a jakby przechodziły 2 drużyny to byśmy wtedy odpadli

Tyle, że jeśli wyjdą z dwoma punktami, to wyjdą de facto z zerowym dorobkiem do następnej rundy (zakładając oczywiście, że wygramy ze Słowacją a z Danią przegramy i to Słowacy odpadną). Czyli tak czy inaczej szanse na półfinał praktycznie zerowe. Zresztą wszelkie wyliczenia są bez sensu bo po prostu gra jest beznadziejna i tylko jakaś nagła metamorfoza może dać jakieś nadzieje.

Miedziana
15-01-2012, 20:06
koniec Wenty w kadrze jest nieunikniony chyba.

deja wu jakieś.. a nie to było u nas z Maciejem. Bez Wenty byśmy nadal grali dno, i to większe, wiec dajcie spokój z tym Wenta out.

Bartek MKTW
15-01-2012, 20:07
Tyle, że jeśli wyjdą z dwoma punktami, to wyjdą de facto z zerowym dorobkiem do następnej rundy (zakładając oczywiście, że wygramy ze Słowacją a z Danią przegramy i to Słowacy odpadną). Czyli tak czy inaczej szanse na półfinał praktycznie zerowe. Zresztą wszelkie wyliczenia są bez sensu bo po prostu gra jest beznadziejna i tylko jakaś nagła metamorfoza może dać jakieś nadzieje.
Dlatego miejmy nadzieję, że dzisiejsza porażka to wynik grania pierwszego meczu z drużyną gospodarzy i w wtorek zagrają już normalnie

Kasztan
15-01-2012, 20:13
deja wu jakieś.. a nie to było u nas z Maciejem. Bez Wenty byśmy nadal grali dno, i to większe, wiec dajcie spokój z tym Wenta out.

Wyciągnął kadrę z gówna i nikt mu zasług nie odmawia, ale to nie oznacza, że ma dożywotnio prowadzić tę ekipę.

Po prostu od jakiegoś czasu widać wyraźny regres, kilka konfliktów, kadra nie gra tego co trzeba, a potencjał jest naprawdę spory.

wierzew
15-01-2012, 20:28
no i kiszka. nie wytrzymaliśmy presji

voytek
15-01-2012, 23:08
Ale padaka...
Zmienników dobrych brak dla nieobecnych, 0 zgrania...

0 zgrania, a kadra praktycznie od lat w tym samym składzie

Wyciągnął kadrę z gówna i nikt mu zasług nie odmawia, ale to nie oznacza, że ma dożywotnio prowadzić tę ekipę.

Po prostu od jakiegoś czasu widać wyraźny regres, kilka konfliktów, kadra nie gra tego co trzeba, a potencjał jest naprawdę spory.

Popieram. Wenta nic już nie osiągnie z kadrą, pisałem to po ubiegłorocznych mistrzostwach, teraz napiszę to samo, bo regres co raz większy. W Vive jak na PL warunki miał doskonały skład a potrafił przegrać mistrzostwo. Niestety, zespoły Wenty grają taktykę "na siłę", bez jakiegokolwiek pomysły na grę. Wenta wyciągnął polski szczypiorniak z ogromnego dołka a teraz w ten sam dołek go wprowadza.

Miedziana
16-01-2012, 00:16
No dobra, może nie jestem największym znawcą piłki ręcznej, ale pamiętam jak na na Igrzyskach 76 Kadra "tylko" zdobyła srebro i wyrzucono trenera Górskiego a na MS w Argentynie Polska odpadła za Argentyną i Brazylią. Teraz o takich sukcesach każdy by marzył. Górski powinien zostać trenerem aż prawie do śmierci. :]
I widzę podobieństwa. Nie ma chyba w Polsce bardziej doświadczonego trenera jak Wenta?? Jak się mylę to proszę o podpowiedz.

Playboy
16-01-2012, 17:52
Wenta już zły? Regres jest, bo kluczowi zawodnicy są coraz starsi i gorsi, a następców brak.

Adqs
17-01-2012, 15:04
Proszę o jedno nazwisko następcy Wenty.

Dziękuję

Dodam, że trenerzy zagraniczni w piłce ręcznej to niesamowita rzadkość, zatem sprawa jest bardzo ciężka. Tym niemniej, dalej wierzę w dobry wynik na ME i kwalifikację w kwietniu do olimpiady.

Kasztan
17-01-2012, 15:59
chociażby Waszkiewicz na pierwszego.

elmoro87
17-01-2012, 16:04
Zamiast już zwalniać Wentę warto przeanalizować kto grał w tych najlepszych latach tej drużyny i w jakiej był formie, a kto gra teraz (m.in. przez kontuzje, itp.). Pierwszy lepszy przykład to brak Szmala, który potrafił bronić ze skutecznością w granicach 40%..a w meczu z Serbią nasz bramkarz miał chyba niewiele ponad 20%..

Kasztan
17-01-2012, 19:40
co się dzieje :bejsbol:

Bartek MKTW
17-01-2012, 19:46
Wygraliśmy 2 połowę przewagą 13 bramek :konfetti: zobaczymy jak Dania dzisiaj zagra.

Adqs
17-01-2012, 20:09
Zamiast już zwalniać Wentę warto przeanalizować kto grał w tych najlepszych latach tej drużyny i w jakiej był formie, a kto gra teraz (m.in. przez kontuzje, itp.). Pierwszy lepszy przykład to brak Szmala, który potrafił bronić ze skutecznością w granicach 40%..a w meczu z Serbią nasz bramkarz miał chyba niewiele ponad 20%..

Wichura miał 31% w neidzielę, co było dobrym wynikiem przy tak grającej obronie... ;)
Dzisiejszy mecz, kapitalny, trzeba jeszcze powalczyćz Danią. W każdym razie, dalej jesteśmy w stanie zdobyć 6 punktów, o to jestem spokojny. Z Danią jednak będzie bardzo ciężko.

Kasztan
17-01-2012, 20:18
w obronie nie można się do niczego przyczepić, 22 bramki to bardzo mało na tym poziomie ;-)

dzisiaj to samo, bloków mamy chyba najwięcej na mistrzostwach, z tego dzisiaj poszło 18 kontr, doszedł atak i wyszła miazga :D

whyer36
17-01-2012, 20:23
http://artur1x2.blogspot.com/ 19.01.2012 Kupon kombinacyjny kurs ok 20 zapraszam!

Luke
17-01-2012, 20:24
Dzisiaj wszystko fajnie, ale trzeba poczekać do meczu z Danią. Słowacja to niezła drużyna, a nie z samego topu i dopiero w spotkaniu ze Skandynawami zobaczymy na co stać naszych.

Kasztan
17-01-2012, 21:55
sędziowie wyciągnęli Serbów za uszy w meczu z Duńczykami, żenada. Takiego druku to nie widziałem dawno.

Majkisek
17-01-2012, 23:18
sędziowie wyciągnęli Serbów za uszy w meczu z Duńczykami, żenada. Takiego druku to nie widziałem dawno.

Nie wróży to niczego dobrego przed meczem z Danią, Skandynawowie będą przez to zmotywowani podwójnie. To de facto mecz o być albo nie być w turnieju dla obu drużyn i liczę, że nasi pokażą charakter i nie odpuszczą choćby metra boiska.

Neg
18-01-2012, 13:56
Szkoda, tego spotkania z Serbią, byli jak najbardziej do ogrania, ale nasi skrzydłowi zagrali dno a bramkarz ? ... marny... niedobrze mi się robiło jak nasi strzelali a bramkarz Serbii sobie totalnie szydził, podnosił ręce i niektóre strzały bronił od tak sobie na totalnym luzie.

Gdyby nie wszedł Bielecki to dostalibyśmy różnica 8-10 bramek.

Meczu drugiego nie oglądałem, w **** szkoda, bo widzę, że zrobili totalną demolkę, niecałe 20 punktów przewagi robi wrażenie, szkoda tylko, że znowu ponad 20 bramek w plecy. Jak by był Szmal :roll:

Kasztan
18-01-2012, 14:58
szkoda tylko, że znowu ponad 20 bramek w plecy

Prześledźcie dowolnych lig piłki ręcznej, albo poprzednich MŚ i ME to zobaczycie że do 25 straconych bramek to dobry wynik i obrona była ok. Inna sprawa, że gdyby był Szmal do tej pory pewnie nie przekroczylibyśmy nawet 20 :oczko:

tak dla zobrazowania naszej defensywy, statystyka bloków:
http://www.ehf-euro.com/Blocks.3551.0.html :gwiazda:

darekforest
19-01-2012, 18:13
Znowu k.rwa reklamy wazniejsze od naszego hymnu :zly:

Majkisek
19-01-2012, 18:47
Chyba właśnie pożegnaliśmy się z walką o medale...

Kasztan
19-01-2012, 18:54
nie kumam zmiany Jureckiego, który miał 100% skuteczność na Bieleckiego :bobas: może powalczą w drugiej połowie, akurat ich nie wolno za wcześnie skreślać :popcorn:

darekforest
19-01-2012, 19:21
No nareszcie Tluczek w swoim stylu :D

PeCe
19-01-2012, 19:41
Ależ końcówka :chuligan: Wytrzymać jeszcze 40 sekund.

E: Wenta główką jak odbił :lol: :lol: :lol: To jest mistrz facet :ucieka: :lol:

Wygraliśmy! :raca2:

Danoo
19-01-2012, 19:42
Ale emocje :o

Brawo,brawo,brawo :gwiazda:

siekan
19-01-2012, 19:42
Wenta :mistrz:

ormo
19-01-2012, 19:43
Łooo kurva jaka końcowka :zszokowany: :klaszcze:

Kamilsts
2 połowa REWELACYJNA !!! :klaszcze:

rey
Zawału przy tym sporcie nabawić się można... Brawo! :)

Cielo
Wichary mecz życia :cinkciarz:

Majkisek
19-01-2012, 19:44
Aż się sama buzia cieszy, z przyjemnością odszczekam swoje słowa ;)

Wikary :bravo:

Bugi B.
19-01-2012, 19:44
Hah:D ciekawe co na to niedowiarki, które skreślały już naszych chłopaków i samego Wente:)

Bartek MKTW
19-01-2012, 19:45
Niemcy, Czechy, Szwecja bójcie się!

twarog1987
19-01-2012, 19:47
Niemcy, Czechy, Szwecja bójcie się!

spokojnie wszyscy do ogrania,Niemcy słabiutcy na tych ME

Maciek
19-01-2012, 19:48
Chłopaki przywracają wiarę w sport drużynowy w naszym kraju. Dobra robota :ok:

darekforest
19-01-2012, 19:49
Stara dobra taktyka-jak zablokowac najlepszego zawodnika druzyny przeciwnej?Sprezentowac mu indywidualne krycie ;)

Brawo chlopaki!!!

Calgon
19-01-2012, 19:51
Co za końcówka! Nie mogę otworzyć piwa, tak mi się łapa telepie.Emocje były...
:brawo:

Ytong
19-01-2012, 19:52
Wenta, to jest kozak ! Brawo za walkę do koca !:raca2:

syrokomla
19-01-2012, 19:54
Hah:D ciekawe co na to niedowiarki, które skreślały już naszych chłopaków i samego Wente:)

Cedzą przekleństwa przez zęby i zastanawiają się jak tu się odkuć do chu.a :bukmacher::bukmacher::bukmacher:

glazek
19-01-2012, 19:54
Ja pier**le, przypomnialy sie emocje z meczu z Norwegia...
Ale jest jest fantastycznie, dalej jestesmy w grze i przy takim zaangazowaniu mozemy wygrac ze wszystkimi..
BRAWO PANOWIE!!

Calgon
19-01-2012, 19:59
Ja pier**le, przypomnialy sie emocje z meczu z Norwegia...
Tam był rzut Siódmiaka, tutaj główka Wenty!:]

R.
19-01-2012, 20:02

:mf:
Brawo, ja bylem tym niedowiarkiem po meczu z Serbia, po ktorym wygladalo to bardzo slabo. I ciezko bylo o optymizm. Dlatego kajam sie i gratuluje wygranej. :)

Cielo
19-01-2012, 20:02
Wikary :bravo:

wikary to proboszczowi wino polewa :jezor:

cisza954
19-01-2012, 20:04
Najlepszy ten trener skandynawów :D

gonzo(L)
19-01-2012, 20:20
następny mecz z kurvami niemieckimi czy jeszcze nie wiadomo?

e: podziękował

voytek
19-01-2012, 20:30
21.01 Polska - Czechy/Macedonia
23.01 Polska - Szwecja
25.01 Polska - Niemcy

na teraz
jeśli Czechy wygrają wysoko (+5) z Macedonią wskoczą na 1 miejsce w grupie
a wtedy kolejno SWE, GER, Czechy
jeśli wygrają mniej niż 5 SWE, CZE, GER
jeśli wygra Macedonia terminarz jak na początku

Flip
19-01-2012, 20:32

Kibice Macedonii są dużą grupą na turnieju , cisną z dopingiem , a Czesi mają bardzo dobry zespół , można zobaczyć jak sobie radzi nasz najbliższy rywal.

Bartek MKTW
19-01-2012, 20:33
Wichura obronił 17 na 35 rzutów, czyli bronił na poziomie 49 procent :D .

Senator
19-01-2012, 21:55
Trochę chujoza że Czesi przegrali, dzięki temu do drugiej fazy oprócz Serbów też Niemcy wchodzą z 4 punktami. Nie liczy się Niemcom porażka z Czechami bo Czesi nie przeszli dalej. Jakby Czesi dzis wygrali to wszystkie trzy ekipy z tamtej grupy weszłyby z dwoma punktami tak jak my a tak niemieckie szmaty wychodzą z czteroma.

druga faza na starcie

Serbia 4 pkt
Niemcy 4
Szwecja 3
Polska 2
Macednia 1
Dania 0

edyta, Szwecja oczywiście 1 pkt ;)

Flip
19-01-2012, 21:58
Trochę chujoza że Czesi przegrali, dzięki temu do drugiej fazy oprócz Serbów też Niemcy wchodzą z 4 punktami. Nie liczy się Niemcom porażka z Czechami bo Czesi nie przeszli dalej. Jakby Czesi dzis wygrali to wszystkie trzy ekipy z tamtej grupy weszłyby z dwoma punktami tak jak my a tak niemieckie szmaty wychodzą z czteroma.

druga faza na starcie

Serbia 4 pkt
Niemcy 4
Szwecja 3
Polska 2
Macednia 1
Dania 0

Pomyłka. Szwecja ma 1 pkt.

Tomereek
19-01-2012, 21:58
Szwecja wychodzi z jednym punktem.

Senator
19-01-2012, 22:01
No tak, racja. Na szybko podliczyłem. Szwedom liczy się tylko remis z Macedonią ;) Ale Niemcy z czteroma heh

Jak to sie mówi, PARDON :fajek:

Huxley
19-01-2012, 22:14
Więcej szczęścia niż rozumu...ciekawe jak się czują Duńczycy przegrywając wygrany mecz :lol2:....ostro się wk...patrząc na niektóre ułańskie szarże Tkaczyka, dobrze, że w pewnym momencie zaskoczył...no i ta piorunująca końcówka Wikarego, ale najbardziej przeraża mnie to, że strzeliliśmy chyba tylko 3 gole ze skrzydeł...

Senator
19-01-2012, 22:19
Więcej szczęścia niż rozumu...ciekawe jak się czują Duńczycy przegrywając wygrany mecz :lol2:...

Trzeba byłoby się spytać Wilbeka jak się ma :lol2:

Wichary :hasao:

Huxley
19-01-2012, 22:28
Trzeba byłoby się spytać Wilbeka jak się ma :lol2:

Wichary :hasao:

Szalony Duńczyk miał ostro spocone okulary, szczególnie jak Wenta odbił piłkę główką za linią :D

Playboy
19-01-2012, 22:41
Jak zwykle zwątpiłem i przełączyłem na początku drugiej połowy po karze dla Tkaczyka i obronionym karnym przez Wyszomirskiego i mnie takie emocje ominęły :-

Jaco
19-01-2012, 22:42
Jak zwykle zwątpiłem i przełączyłem na początku drugiej połowy po karze dla Tkaczyka i obronionym karnym przez Wyszomirskiego i mnie takie emocje ominęły :-
Zawsze sprawiałeś wrażenie kibica sukcesu. :zlosliwy:

iniemamniejusz
19-01-2012, 22:44

Rozwiń wątek o sędziowaniu! I coś o Wiśle zapodaj

Huxley
19-01-2012, 22:48
Podsumowanie Tkaczyka:

Kacper Merk: Co powiedzieliście sobie w szatni po tak słabej pierwszej połowie ?

Grzegorz Tkaczyk: - Gdybym chciał powiedzieć, co mówiliśmy w szatni, to musiałbym tu użyć bardzo brzydkich słów. Delikatnie mówiąc, każdy apelował, abyśmy poprawili swoją grę (uśmiech).

I można powiedzieć, że podziałało, bo po przerwie wróciliście z dalekiej podróży.

- Tak naprawdę to wydarliśmy dziś Duńczykom to zwycięstwo. Złożyło się na nie kilka elementów: po pierwsze niesamowita wola walki, choć mecz od początku nam się nie układał. Po drugie efekty przyniosła zmiana obrony na pięć-jeden, a po trzecie - Marcin Wichary w końcówce bronił fantastycznie.

Skąd pomysł na zmianę sposobu gry w obronie ? Dotąd utarło się, że Polacy bronią płaską strefą sześć-zero.

- Przygotowywaliśmy to od jakiegoś czasu i trener Bogdan Wenta chciał nawet spróbować zmiany w końcówce meczu z Serbami, ale my wtedy lepiej czuliśmy się w "sześć-zero". A dziś to okazało się kluczem do zwycięstwa. Gdy Adam Wiśniewski zaczął indywidualnie kryć Mikkela Hansena Duńczycy się pogubili i popełnili mnóstwo błędów, a my potrafiliśmy wyprowadzić z tego skuteczne kontry.

Skoro wygraliśmy z wicemistrzem świata, to chyba - poza Francją - już nikt nam nie straszny ?

- Widzę, że Wasze apetyty rosną błyskawicznie (uśmiech). My podchodzimy do tego spokojnie; wygraliśmy dziś bardzo ważny mecz, jesteśmy w następnej rundzie, ale do medalu jeszcze daleka droga. Dziś najważniejsze są dwa punkty, które w ostatecznym rozrachunku mogą okazać się kluczowe.

Playboy
19-01-2012, 23:02
Rozwiń wątek o sędziowaniu! I coś o Wiśle zapodaj

Aleś ty kur*a śmieszny! :bravo:

Jaco
19-01-2012, 23:04
Raczej dowcipny. :cicho: Śmieszny to Ty jesteś, koleżko. :lol2:

iniemamniejusz
19-01-2012, 23:15

:popcorn:

Marek.Only
19-01-2012, 23:40
23.01 Polska - Szwecja
25.01 Polska - Niemcy

na teraz
jeśli Czechy wygrają wysoko (+5) z Macedonią wskoczą na 1 miejsce w grupie
a wtedy kolejno SWE, GER, Czechy
jeśli wygrają mniej niż 5 SWE, CZE, GER
jeśli wygra Macedonia terminarz jak na początku

W sobote ze Szwecja, potem Macedonia i szwabland

Neg
19-01-2012, 23:45
Ja tam oglądałem do końca i.. wiadomo, że nie żałuje, niesamowite emocje. Po tym jak nasz dostał karę w końcówce już meczu, byłem przekonany, że po meczu, ale cały czas wierzyłem, że zaskoczą wszystkich.

Często tak jest, że nasi piłkarze ręczni jak i siatkarze, fundują nam niesamowite emocje, szkoda jedynie że piłkarze w nogę jedyne emocje jakie wywołują to totalne wkurwienie.

voytek
19-01-2012, 23:55
W sobote ze Szwecja, potem Macedonia i szwabland

Macedonia nawaliła bramek i wskoczyła przed Szwedów.
Ty samym kolejno SWE, MAC, GER.

Zamknęli mi japę tym zwycięstwem. Kolejny horror z happy-endem.

rey
20-01-2012, 09:30
Raczej dowcipny. :cicho: Śmieszny to Ty jesteś, koleżko. :lol2:

:lol3: Hehe, Jaco w punkt, jak zwykle :impreza:

gonzo(L)
20-01-2012, 12:21
przeżyjmy to jeszcze raz, póki jeszcze nie usunęli :prawi:
c0_jWSrt8kU

Miedziana
20-01-2012, 15:44
przeżyjmy to jeszcze raz, póki jeszcze nie usunęli :prawi:
c0_jWSrt8kU

Piękne chwile. Jak dla mnie Wenta może zostać do śmierci trenerem reprezentacji. :bauns:

P.S. Malkontentom mówimy NIE :awanti:

Phonixexn
20-01-2012, 18:37
The post is written in very a good manner and it entails many useful information for me. I am happy to find your distinguished way of writing the post. Now you make it easy for me to understand and implement the concept.

belt buckles (http://www.PaylessBuckles.com)
belt Buckle (http://www.PaylessBuckles.com)
Wholesale Zippo Cigarette lighters (http://www.Paylesslighters.com)
Metal Glass Smoking Pipes (http://www.Paylesslighters.com)
Belt Buckles (http://www.PaylessBeltBuckles.com)

Kasztan
20-01-2012, 21:40
jak na razie największe objawienie tych mistrzostw to Węgry :D dzięki sędziom tylko remis z Hiszpanią (Węgrzy 10min kar, Hiszpanie 0 hehe), remis z ruskimi, a teraz w 55 minucie prowadzą z Francuzami, a to wszystko bez ich lidera Laszlo Nagy'ego ;-)

EDIT: Wygrali, a to oznacza, że mistrzowie (Francuzi) i wicemistrzowie świata (Duńczycy) wchodzą do głównej rundy z zerowym dorobkiem i bardzo ciężko będzie im wejść do półfinału. Strasznie dziwne mistrzostwa ;-)

cisza954
21-01-2012, 16:14
No to zaczynamy ze Szwecją :D

Ytong
21-01-2012, 16:16
No to zaczynamy ze Szwecją :D

+ skoki :D

Peace
21-01-2012, 16:44
Ale pogrom...

LOL3K
21-01-2012, 16:51
Jedenaście w plecy do przerwy :o

ormo
21-01-2012, 16:52
Ale pogrom...

Wpierdol chyba pasuje idealnie.

Ytong
21-01-2012, 16:56
Wpierdol chyba pasuje idealnie.

Szkoda ;( szykuje się druga duża porażka, nie jest dobrze ;(

Bartek MKTW
21-01-2012, 16:58
Oni chyba 20 minut przed meczem się nażarli, bo teraz ani nie biegają do kontr ani nie grają nic w ataku pozycyjnym

GSM
21-01-2012, 17:05
Jeszcze na tych mistrzostwach dużej porażki nie było,ale tym razem się szykuje

Bartek MKTW
21-01-2012, 17:18
W 15 minut odrobili 5 bramek, jest nadzieja

Ytong
21-01-2012, 17:25
Jeszcze nic straconego ;) będzie dobrze

ŁukaszD
21-01-2012, 17:33
Oj chyba w przerwie poszła koperta dla Szwedów ;)

PeCe
21-01-2012, 17:34
Ale ruszyli :ucieka:

E: BRAWO! To się nazywa ambicja i jak się podnieść z kolan. Smuda ucz się i swoich pajacyków! :brawo: :brawo: :brawo:

Bartek MKTW
21-01-2012, 17:35
3.5 minuty do końca i tracimy 3 bramki...

pleba
21-01-2012, 17:36
To już chyba nie do wygrania, ale pogoń niesamowita. Gdyby nie przespane pierwsze minuty....

FelixOgbuke
21-01-2012, 17:37
Nauka przy browarze i dobrym meczu piłki ręcznej to jest to:pije:

ŁukaszD
21-01-2012, 17:38
To już chyba nie do wygrania, ale pogoń niesamowita. Gdyby nie przespane pierwsze minuty....

Ale remis w takim układzie też nie będzie złym rozstrzygnięciem :)

ormo
21-01-2012, 17:38
:hasao:

Ytong
21-01-2012, 17:39
Ja***rdole co za emocje !

6xir
21-01-2012, 17:39
Brawo Brawo Brawo!!! To Przechodzi Ludzkie Pojęcie!!!

Danoo
21-01-2012, 17:40
Ale serducho napierdala :o

Jak oni to odrobili...
WIELKI SZACUN! :hasao:

Ytong
Zabrakło ze 4/5 sekund na zwycięstwo

Bartek MKTW
Co za sku*wysyny, odrobili 11 bramek. Czemu nie rzucali na koniec?

LOL3K
21-01-2012, 17:41
O kurva :o
Mogli w 3 sek jebnąć jeszcze :D

Peace
Impossible is nothing

symbicort
Ja pierdolę jestem w szoku po tym co zobaczyłem :ucieka: Szacunek za te 11 odrobionych bramek :prosze:

jajcarz
21-01-2012, 17:42
Szkoda tej ostatniej akcji.
Dzida do przodu musiała iść a on nie wiem co zrobił.

casual
21-01-2012, 17:43
Cudowna końcówka. Zabrakło tych paru sekund podczas tej ostatniej akcji i byśmy pewnie wygrali.

Kolejny dowód na to, że należy walczyć zawsze do końca.

Skorża powinien nagrać i puścić naszym na zgrupowaniu. Lepszy by to dało efekt niż te sparingi na rozjechanych traktorem "boiskach" z jakimiś kelnerami.

Pan Artysta
21-01-2012, 17:43
Co za sku*wysyny, odrobili 11 bramek. Czemu nie rzucali na koniec?

zmęczenie i czas nie dali by rady w 3 sek nic zrobić

Bugi B.
21-01-2012, 17:44
Kurde... szkoda, że on nie podawał w ostatniej akcji... nie wiem, kto tam był z przodu, ale wk*****ny niesamowicie był na tego co nie chciał podawać:D

Brawo Polacy! Tak jak pierwsza połowa słabiutka, to odrobić 11 bramek nie lada sztuką jest:D

http://img171.imageshack.us/img171/2782/ahhks.png
Prawie weszło, w kulminacyjnym momencie kurs wynosił 13 heh.

Ps. Ktoś tam nieźle doping kręci:) Macedończycy po nas grają?

Kusza
21-01-2012, 17:46
Po tak fatalnej połowie odrobic - masakra. Jeszcze jeden taki mecz i obawiam się Panowie że spotkamy się wszyscy na kardiochirurgii przy wszczepianiu by-passów :)

czastek
21-01-2012, 17:51
Oni są niesamowici... Materiał na mistrzowską drużynę mamy, coś tylko te pierwsze połówki nam nie idą. Żeby piłkarzyny od Smudy miały chociaż trochę takiego charakteru...

Paw(L)ak
21-01-2012, 17:51
Ładnie się wyrobili, chapeau bas. Ten mecz to była masakra w każdym tego słowa znaczeniu - zarówno pod względem nędzy, słabizny i beznadziejności w pierwszej połowie, jak i skuteczności, waleczności i wiary w drugiej, i to właśnie mnie martwi: już któryś mecz z rzędu nie potrafią zagrać całego meczu na równym, wysokim poziomie, prócz Serbów na razie nikt tego nie wykorzystał (Szwedzi tylko częściowo, bo sami spartolili drugą połowę), ale taka gra, przeplatana momentami świetnymi i bardzo słabymi może nie wystarczyć na walkę o medale, no ale pożywiom-uwidim, jak mówią starożytni Rosjanie, na razie gratki za zremisowanie przegranego meczu.

Ytong
21-01-2012, 17:53
Ten mecz ze Szwedami przypomniał mi mecz naszych ze Spartakiem ;)

gonzo(L)
21-01-2012, 17:56
Szkoda tej ostatniej akcji.
Dzida do przodu musiała iść a on nie wiem co zrobił.

ja pierdolee :poddaje:

pretensje można mieć do fatalnej pierwszej połowy, a nie do tego że nie oddali rzutu z połowy boiska 2 sek przed końcem

jajcarz
21-01-2012, 18:00
ja pierdolee :poddaje:

pretensje można mieć do fatalnej pierwszej połowy, a nie do tego że nie oddali rzutu z połowy boiska 2 sek przed końcem

SZKODA.
W żaden sposób nie pokazałem, że mam jakieś pretensje.
Po prostu szkoda, bo była okazja do jeszcze lepszego wyniku. Do kontry ktoś ładnie poszedł, machał praktycznie już przy kole, a piłki nie dostał.

A teraz możesz odbić.

:wdupe:

casual
21-01-2012, 18:10
Ten mecz ze Szwedami przypomniał mi mecz naszych ze Spartakiem ;)

I ja miałem takie skojarzenie.

Marek.Only
21-01-2012, 18:19
Mimo wszystko ten wynik bardzo komplikuje nasza sytuacje bo wychodza tylko dwie druzyny. Trzeba bezwzglednie wygrac pozostale dwa mecze i liczyc ze pozostale wyniki uloza sie na nasza korzysc.

ed: trzeba trzymac kciuki za Serbow dzisiaj aby powiezli Niemcow

Tom Kruz
21-01-2012, 18:21
Gorąca atmosfera w hali na meczu Macedonia - Dania.
Pytanie do osób żyjących mistrzostwami. W tym meczu dla Polski korzystniejszy będzie remis czy wygrana Danii?

Edit. Pytam, bo Pan Zdzisław dzwonił i nie wie, jaki wynik ma ustawiać ;)

twarog1987
21-01-2012, 18:27
Kurde... szkoda, że on nie podawał w ostatniej akcji... nie wiem, kto tam był z przodu, ale wk*****ny niesamowicie był na tego co nie chciał podawać:D

Brawo Polacy! Tak jak pierwsza połowa słabiutka, to odrobić 11 bramek nie lada sztuką jest:D

http://img171.imageshack.us/img171/2782/ahhks.png
Prawie weszło, w kulminacyjnym momencie kurs wynosił 13 heh.

Ps. Ktoś tam nieźle doping kręci:) Macedończycy po nas grają?

21 kurs był na bet365 na zwycięstwo i remis jak było + 5 w końcówce samej dla Szwedów

Marek.Only
21-01-2012, 18:42
Pytanie do osób żyjących mistrzostwami. W tym meczu dla Polski korzystniejszy będzie remis czy wygrana Danii?

jeden ch.. jesli chcemy walczyc o medale to gdy wygrywamy wszystko to nie musimy sie na Dunczykow ogladac, ale warto zeby Dania wygrala i miala nadzieje na awans to moze pogonia Szwedow i Niemcow

Z.
21-01-2012, 19:07
A dla mnie ta euforia po remisie jest słaba. Owszem - super wynik po takiej połowie. Ale pierwszej połowy nie rozegrały im baby z damskiej kadry tylko sami zagrałi koszmarnie źle. Jeszcze gorzej niż w pierwszej połowie z Danią. Trochę jak pierwsze rundy Gołoty. Totalny brak koncentracji i przeciwnik od razu odjeżdża.

Krótko mówiąc wypijają piwo, które sami sobie wcześniej naważyli. Jest to o tyle frustrujące, że drugie połowy pokazują jak wielki potencjał marnują w pierwszej połowie. Z Danią fuksem się udało, dzisiaj to był już kosmos. Mogą spokojnie zdobyć medal, ale z taką grą niewykluczone, że już Macedonia im wybije z głowy podium.

Coś się musi zmienić..

yhmov
21-01-2012, 19:12
Macedończycy prowadzą cały czas bardzo dobry doping i coś czuje, że nasi piłkarze nie udźwigną spotkania z Macedonią.Swoją drogą szkoda, że u nas w kraju nie ma ciśnienia na doping na ręcznej.

R.
21-01-2012, 19:20
Macedończycy prowadzą cały czas bardzo dobry doping i coś czuje, że nasi piłkarze nie udźwigną spotkania z Macedonią.Swoją drogą szkoda, że u nas w kraju nie ma ciśnienia na doping na ręcznej.

:lol: :lol: :lol:

Kusza
21-01-2012, 19:27
Swoją drogą szkoda, że u nas w kraju nie ma ciśnienia na doping na ręcznej.

za sportowefakty.pl
Podczas meczu 6. kolejki Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych pomiędzy Orlen Wisłą Płock a HSV Hamburg, oficjalna telewizja Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej nakręciła materiał dotyczący kibiców i atmosfery, jaka panuje w Orlen Arenie.
Choć mistrzowie Polski w elitarnej Lidze Mistrzów radzą sobie ze zmiennym szczęściem, jedno jest pewne - na meczach w Orlen Arenie panuje świetna atmosfera, a kibice tworzą widowiskowe oprawy i flagowiska. Nic więc dziwnego, że Europejska Federacja Piłki Ręcznej (EHF) postanowiła zobaczyć "od kuchni" jak wygląda doping i atmosfera w hali mistrza Polski.

http://www.ehftv.com/video/002092

Jak dla mnie w to z dopingiem jest nie najgorzej ale co ja tam wiem :)

Slyboots
21-01-2012, 19:37
Skorża powinien nagrać i puścić naszym na zgrupowaniu. Lepszy by to dało efekt niż te sparingi na rozjechanych traktorem "boiskach" z jakimiś kelnerami.

Jeden mi mówił, że nie trafił, bo ktoś go popchnął. Co to za wytłumaczenia?

;)

Bartek MKTW
21-01-2012, 19:45
Jaka końcówka w Dania vs Macedonia, ja pierd*le. Ale dobry wynik dla nas

Tom Kruz
21-01-2012, 19:45
ale warto zeby Dania wygrala i miala nadzieje na awans to moze pogonia Szwedow i Niemcow

Bardzo proszę :prosze:

Dobry mecz, a ostatnie 10 sekund kozak.

Koń Rafał
21-01-2012, 19:46
Co raz bardziej lubię ten sport.
Nie ma opierdalania.

Qhar
21-01-2012, 19:49
Tempo zwrotu akcji i huśtawka emocji są niesamowite. Duńczycy wyciągnęli lekcję z naszego meczu i walczyli do końca. Z układu tabeli to dla nas chyba korzystniej bo wariackim Macedończykom raczej wybili awans z głowy

Adqs
21-01-2012, 20:37
Jak na razie Niemcy w ataku zupełnie bezradni, 2 gole w 15 minut. Jeśli to przegrają, wszystko mamy w swoich rękach.
Mecz w poniedziałek będzie dużo trudniejszy.
Łazarow w pierwszych dwóch meczach nie był w formie, co w rozmowach ze znajomymi podkreślałem, nawet pomimo tego, że w tych dwóch meczach rzucił 14 bramek. A dziś 13/17 i sam nie wiem czy plaster na nim da cokolwiek w poniedziałek, ale spróbować chyba trzeba.

Jasper121
21-01-2012, 20:49
Kurde, pod koniec pikawa mi o mało nie wysiadła z emocji, z tego co widziałem Zaremba nie wiedział ile było do końca i dlatego się nie śpieszył z akcją, dopiero po syrenie było widać jego złość.
W poniedziałek trzeba od początku zagrać 5/1 z plastrem na Łazarowie, bo na tych mistrzostwach to nam lepiej wychodzi niż 6/0 (drugie połowy były właśnie grane 5/1). W Macedonii większość rzuca właśnie on i przydałoby się utrudnić mu życie jak najabrdziej. Wenta ich musi tak dla zasady opieprzyć przed meczem zamiast w przerwie ;) To pojutrze win i w środę najprawdopodobniej mecz o półfinał z Niemcami, oj wymarzony rywal w walce o półfinał ;)

Bartek MKTW
21-01-2012, 20:58
12 do 7 po pierwszej połowie. Nie wydaje mi się by Niemcy mogli to wygrać.

Luke
21-01-2012, 20:59
A ja trochę ponarzekam. Super, że nasi potrafią się spiąć i odrobić tyle bramek z jedną z najlepszych drużyn świata, ale co do ***** działo się w pierwszej połowie? :poddaje: Kompletna amatorka. Jeżeli się coś nie zmieni to już Macedonia skończy nasze marzenia.
Krótko mówiąc: potencjał jest olbrzymi, ale niewykorzystywany w pełni. Wenta musi trochę pogłówkować do poniedziałku.

emse
21-01-2012, 21:08
Dopiero od drugiej połowy zacząłem oglądać, bo wcześniej nie mogłem, a pierwsza musiała być straszna, bo 11 bramkami ot tak się nie przegrywa. Ale to co zagrali w drugiej to była piękna historia, szkoda, że zabrakło sekund do zdobycia bramki dającej wygraną, świetny powrót zaliczyli.

Kasztan
21-01-2012, 21:53
remis Niemców z Serbią, czyli przy wygranym meczu równamy się punktami z niemiaszkami i mamy lepszy bezpośredni, super wynik :D

Z.
21-01-2012, 22:54
remis Niemców z Serbią, czyli przy wygranym meczu równamy się punktami z niemiaszkami i mamy lepszy bezpośredni, super wynik :D

Serbowie mieli bardzo dużo szczęścia (i świetnego bramkarza) - chociaż o Niemcach można powiedzieć to samo.

Scenariusz, że pokonujemy Macedonię i Niemców, potem w 1/2 tradycyjny oklep od Chorwacji i z Serbami/Hiszpanami/Węgrami/Francuzami o brąz jest wyśmienity, ale równie dobrze możemy zakończyć nasz udział w poniedziałek na Macedonii.

Graliśmy z nimi dwa razy, dwa razy w plecy. W tych mistrzostwach nie dość, że mają wsparcie publiki to jeszcze grają naprawdę dobrze. Wszystkie ich wyniki są na styku. To nie jest Słowacja (podobnych Czechów oklepali).

Niesamowita dyscyplina sportu. Niesamowity turniej. Każdy wynik jest możliwy, kilkanaście drużyn jest na identycznym poziomie. Decyduje dyspozycja dnia, dzień konia... bramkarza, błąd sędziego, cokolwiek.

Możemy wygrać nawet złoto (chociaż mimo wszystko wydaje mi się, że Chorwacja góruje nad wszystkimi), ale równie dobrze mogliśmy przegrać z Danią i Szwecją. Nieprawdopodobnie cienka granica.

crolick
22-01-2012, 02:22
Scenariusz, że pokonujemy Macedonię i Niemców, potem w 1/2 tradycyjny oklep od Chorwacji i z Serbami/Hiszpanami/Węgrami/Francuzami o brąz jest wyśmienity, ale równie dobrze możemy zakończyć nasz udział w poniedziałek na Macedonii.Nie no bez przesady - Francuzi, to 1/2 już nie wyciągną. Nie ma bata...

goqz
22-01-2012, 04:53
Nie no bez przesady - Francuzi, to 1/2 już nie wyciągną. Nie ma bata...

Chyba, że powtórzy się cud sprzed 3 lat, tylko w wykonaniu Francji tym razem, kiedy to Polacy awansując do drugiej rundy z zerem punktów weszli do półfinału :D zresztą, po obejrzeniu dzisiejszego meczu ze Szwecją, uznaję, że w handballu chyba nie ma rzeczy niemożliwych.

Oli_choto
22-01-2012, 12:01
12 do 7 po pierwszej połowie. Nie wydaje mi się by Niemcy mogli to wygrać.

No i nie wygrali. Niemniej remis :)

Jak ktoś z Was pisał. Piękną dyscypliną sportu jest ta piłka ręczna w najlepszym wydaniu. Mistrzostwa Świata (bo Europa= Świat) w Serbii tylko to potwierdzają. Przed nami dwa ciężkie boje, mam nadzieję, że nie popełnią błędów jak z Danią i Szwecją i wyjdą od początku agresywnie i jak to powiedział Wenta "będą biegać".

Super ogląda się ten turniej, aż ciężko coś więcej powiedzieć. Dziś kibicuję Islandii i Słowenii (osobiste względy)

elmoro87
22-01-2012, 12:57
Polakom aż chce się kibicować z jednego powodu - pokazują, że mają charakter i ambicję. Mimo tego, że przespali pierwszą połowę to po raz kolejny pokazali, że mają jaja i naprawdę im zależy. Wygrany mecz z Niemcami o awans byłby czymś pięknym.

Marek.Only
22-01-2012, 13:28
Przed Niemcami jeszcze mecz z Dania i mam przeczucie ze to Dunowie wyjda gora. W kazdym badz razie Niemcy sie powinni troche "wykrwawic w tym meczu"

Oli_choto
23-01-2012, 15:57
No to walczymy. Mecz z Macedonią za parę minut. Oczywiście będzie ciężko. Należy liczyć, że zdobędziemy niezbędne dwa punkty. Remis już nikogo nie urządza :)