PDA

Zobacz pełną wersję : Kadra na Szwecję i Łotwę

Raffi
28-08-2003, 13:33
za www.gazeta.pl

Janas ogłosił kadrę na Szwecję i Łotwę

nn 28-08-2003, ostatnia aktualizacja 28-08-2003 14:22

Selekcjoner reprezentacji Polski Paweł Janas podał 23-osobową kadrę na eliminacyjne mecze mistrzostw Europy z Łotwą w Rydze (6 września) i Szwecją w Chorzowie (10 września, godzina 20:15). W składzie znalazło się 16 zawodników z klubów zagranicznych oraz siedmiu z polskiej ligi.

Zgrupowanie kadry rozpocznie się w najbliższą niedzielę, 31 sierpnia, we Wronkach. Na Łotwę nasze dwie reprezentacje (pierwsza i młodzieżówka) wylatują 4 września z Poznania, o godzinie 14:00.

Do meczu ze Szwecją kadrowicze będą się przygotowywać w "Pałacu Kawalera" w Świerklańcu. 8 września przeprowadzą trening na boisku Ruchu Radzionków, a dzień później na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

KADRA NA MECZE Z ŁOTWĄ I SZWECJĄ:

Bramkarze: Jerzy Dudek (Liverpool FC, Anglia), Maciej Nalepa (Karpaty Lwów, Ukraina), Grzegorz Szamotulski (Amica Wronki).

Obrońcy: Jacek Bąk (RC Lens, Francja), Tomasz Hajto (Schalke 04 Gelsenkirchen, Niemcy), Michał Żewłakow (Anderlecht Bruksela, Belgia), Krzysztof Ratajczyk (Austria Wiedeń), Tomasz Kłos (FC Koeln, Niemcy), Marcin Baszczyński i Mariusz Jop (obaj Wisła Kraków).

Pomocnicy: Mariusz Lewandowski (Szachtar Donieck, Ukraina), Jacek Krzynówek i Mariusz Kukiełka (obaj FC Nuernberg, Niemcy), Tomasz Zdebel (VfL Bochum, Niemcy), Kamil Kosowski (FC Kaiserslautern, Niemcy),

Radosław Kałużny (Bayer Leverkusen, Niemcy), Bartosz Karwan (Hertha Berlin, Niemcy), Radosław Sobolewski (Groclin Grodzisk Wlkp.), Mirosław Szymkowiak (Wisła Kraków)

Napastnicy: Artur Wichniarek (Hertha Berlin, Niemcy), Emmanuel Olisadebe (Panathinaikos Ateny, Grecja), Paweł Kryszałowicz (Amica Wronki), Maciej Żurawski (Wisła Kraków).
------------
8o

Q_(L)
28-08-2003, 13:41
Jop, Kałużny... będzie dobrze :buhaha:

R@dek (L)
28-08-2003, 13:46
Marnie to wygląda :/ można by było na palcach jednej ręki wyliczć z tej zbieranini piłkarzy którzy nadają się w tej chwili do reprezentacji :help:

Dżon Łejn
28-08-2003, 13:48
Jop, Kałużny... będzie dobrze :buhaha:

jako że trafiłeś 50% mojego składu :rotfl: dodam reszte
kukiełka , żurawski ?, wichniarek--drewniany atak :D

mam zamiar się tam wybrać i zbadać to na własne oczy

Endrju
28-08-2003, 15:01
Janas chce zaszkoczyć przeciwników... powołał Jopa jako obrońca a gościu na ataku zagra :buhaha:

Mini
28-08-2003, 15:03
Mariusz Jop, Mariusz Kukiełka ,Mirosław Szymkowiak , Radosław Kałużny , czy te eliminacje już uznano za stracone ? bo jak nie to co robią w tej reprezentacji Jop z Szymkowiakiem i Kukiełką? i po co komu ktoś kto się kompletnie nie sprawdził na MŚ -->żewłakow.

wszyscy trenerzy są pojebani i nie mamy szans na grę w mistrzostwach świta czy europy.

Luqas
28-08-2003, 18:34
Jop,Kałużny- :hmm: :rotfl: :fu:
Może ich przeboleję bo może (oby) nie wyjdą w podstawowym składzie, ale zobaczcie na napastników:
Wichniarek- ostatnio nic nie grał w Herthcie bo pauzował za kartkę a jak grał to beznadziejnie
Olisadebe- oj boli boli ... :oho:
Żurawski- coś ostatnio forma nie ta... :hmm:
Kryszałowicz- nie wiem sam, ale mam duże wątpliwości :hmm: :/

MaxyM
28-08-2003, 18:44
Bramkarze:

Jerzy Dudek

Maciej Nalepa :rotfl:

Grzegorz Szamotulski :rotfl:

Obrońcy:

Jacek Bąk

Tomasz Hajto

Michał Żewłakow

Krzysztof Ratajczyk

Tomasz Kłos

Marcin Baszczyński

Mariusz Jop - Chciałem tego uniknąć ale... Janas to idiota!

Pomocnicy:

Mariusz Lewandowski - żarty jakieś? :hmm:

Jacek Krzynówek - ok

Mariusz Kukiełka - ::/::

Tomasz Zdebel - :rotfl:

Kamil Kosowski - "Kamil Kosowski odbył poważną rozmowę z trenerem FC Kaiserslautern Erikiem Geretsem. Szkoleniowiec zarzucił Polakowi brak formy"

Radosław Kałużny - K...! :rotfl:

Bartosz Karwan :rotfl:

Radosław Sobolewski

Mirosław Szymkowiak :rotfl:

Napastnicy:

Artur Wichniarek :rotfl:

Emmanuel Olisadebe - Paluszek go rozboli - won z nim!

Paweł Kryszałowicz

Maciej Żurawski

C@mo
28-08-2003, 19:02
Moze janas liczy na głód gry Kałuznego bo przeciez on ostatni oficjalny mecz to chyba z pół roku temu zagrał ;)

Luqas
28-08-2003, 19:24
Moze janas liczy na głód gry Kałuznego bo przeciez on ostatni oficjalny mecz to chyba z pół roku temu zagrał

Może, ale przecież on w klubie albo nic nie gra, albo wchodzi na ostatnie 10-15 minut (i to nie zawsze) a forma nie przychodzi od siedzenia na ławce... więc moim zdaniem powołanie go jest śmieszne :rotfl:

PS.Lewandowski strzelił gola dla Shachtara we wczorajszym meczu z Lokomotivem (przegranym 3:1).

MaxxxiM
28-08-2003, 20:34
Kamil Kosowski - "Kamil Kosowski odbył poważną rozmowę z trenerem FC Kaiserslautern Erikiem Geretsem. Szkoleniowiec zarzucił Polakowi brak formy"

nie, to niemozliwe. KOSOWSKI BEZ FORMY???!!! Ten Kosowski, o ktorego bily sie najpotezniejsze kluby Europy??? Ten Kosowski, ktory byl taki pewny swojej wielkosci? Niemozliwe.

Keleborn
28-08-2003, 20:43

nie, to niemozliwe. KOSOWSKI BEZ FORMY???!!! Ten Kosowski, o ktorego bily sie najpotezniejsze kluby Europy??? Ten Kosowski, ktory byl taki pewny swojej wielkosci? Niemozliwe.

Spokojnie! jak podaje Onet, wszystkiemu winny jest brak podań. Niemieckie chamy nie doceniają wielkości krakowskiego gwiazdora i nie grają do niego piłek, w związku z tym herr Kossowski polecił trenerowi kasety video ze swoimi występami.

No to jak trener obejrzy - to na pewno stwierdzi że to niemożliwe.

MaxyM
28-08-2003, 20:55

Spokojnie! jak podaje Onet, wszystkiemu winny jest brak podań. Niemieckie chamy nie doceniają wielkości krakowskiego gwiazdora i nie grają do niego piłek, w związku z tym herr Kossowski polecił trenerowi kasety video ze swoimi występami.

:buhaha:

Coś mi się wydaje, że Kosowski będzie grał...

...w amatorach Kaiseslautern.

MaxxxiM
28-08-2003, 20:55

trener szczegolnie powinien zoabczyc cos czego chyba nie widzial skoro go wzial. wystepy w Reprezentacji.

Beny
28-08-2003, 21:00
Chyba na Onecie wyczytałem, że Kosowski wróci do Wisły! No ale z obecną formą to może być dla niej za słaby! ;)

MaxxxiM
28-08-2003, 21:05
Chyba na Onecie wyczytałem, że Kosowski wróci do Wisły! No ale z obecną formą to może być dla niej za słaby! ;)

jesli tak bedzie to okaze sie ......... i tu niech kibice Wisly wstawia odpowiednie slowa. po eliminacjach LM. umie chlopak sobie psuc kariere nie ma co.

Dżon Łejn
28-08-2003, 22:42
spokojnie ci powołani :rotfl: przyjadą tylko na dupczonko co im sie od kuchni do łóżek pcha

Q_(L)
29-08-2003, 12:34
Gazeta Wyborcza:

- Powołałem aż 23 piłkarzy, bo chcę mieć na każdą pozycję po dwóch zawodników, a na Łotwę zabieram także trzech bramkarzy - mówi "Gazecie" Paweł Janas. - Muszę mieć komfort wyboru zawodników do ostatniej chwili.
8- :buhaha:

- Nie ma problemu z grą Emmanuela w kadrze. Rozmawiałem z nim o tym i wiem, że "Oli" chce występować w reprezentacji. Dostaliśmy pismo z Panathinaikosu, że zawodnik przyleci do Polski dopiero w poniedziałek, bo w niedzielę jego drużyna gra mecz ligowy. Nie wiadomo, czy Olisadebe w nim zagra i w jakim stanie zdrowia przyleci z Grecji. Jeśli się okaże, że kontuzja nie pozwoli mu wystąpić w reprezentacji, to powołam jeszcze jednego napastnika w poniedziałek - zapowiada selekcjoner.
:rotfl: A co qrwa wiadomo :hmm:

I ciekawe kto będzie szczęśliwym wybrańcem/zbawcą '8

Tymczasem Olisadebe nadal nie ćwiczy z drużyną Panathinaikosu. Cały czas trenuje indywidualnie i poddawany jest specjalnym zabiegom medycznym, które mają przywrócić pełną sprawność kolana napastnika reprezentacji Polski. Według greckiej prasy "Oli" nie wystąpi w meczu ligowym "koniczynek", a jego gra w kadrze także stoi pod znakiem zapytania.
Ale niespodzianka - Oli kontuzjowany :>

MaxxxiM
29-08-2003, 12:39
Olisadebe. moje najwieksze rozczarowanie. bronilem go baaardzo dlugo i baaardzo dlugo wierzylem, ze koles ma jakis szacunek do bialo-czerownych barw, ale widze ze sie niestety pomylilem. trudno juz mi jest uwierzyc w fatalny zbieg okolicznosci, ze zawsze kiedy zbliza sie termin kadry Oli ma kontuzje. wielka szkoda

Kraszka
29-08-2003, 18:55
nie rozumieim niektórych waszych wypowiedzi.... czemu ciągle nadajecie na Szymka czy Żurawskiego? Żuraw racja, coś mu ostatnio nie szło, ale kogo ma powołać? Szymek jest jednym z najlepszych rozgrywających w Polskiej lidze... przecież każdemu zdarzają się dni kryzysowe...do Jopa to się zgodzę... chociaż gdyby grał obok Głowackiego to może dałby sobie radę... bo oni tworzą bardzo dobry duet na boisku....

ale szczrze powiedziawszy to wolałabym, żeby Janas w ogóle nie powoływał Wiślaków... w czasie kiedy będą siedzieli na zgrupowaniu i próbowali osiągnąć coś w reprze mogliby mieć normalne treningi z resztą drużyny....

Grabo
30-08-2003, 01:36
nie rozumieim niektórych waszych wypowiedzi.... czemu ciągle nadajecie na Szymka czy Żurawskiego? Żuraw racja, coś mu ostatnio nie szło, ale kogo ma powołać? Szymek jest jednym z najlepszych rozgrywających w Polskiej lidze...
A co ten Szymek zagrał do tej pory w kadrze?Ze Szwecją,to była kompletna żenada,z Belgią to samo.Jakoś nie zauważyłem,żeby był lepszy od Świerszcza ,po którym notabene ,ostro jedziecie.

Co do Żurawia,to wystarczy zobaczyć ,co grał do tej pory w kadrze.Praktycznie zawsze rozczarowuje,a później dostaje po raz n-ty "ostatnią" szanse,której nijak nie potrafi wykorzystać.

Kogo Janas powinien powołać?Np.Sagana.

ale szczrze powiedziawszy to wolałabym, żeby Janas w ogóle nie powoływał Wiślaków... w czasie kiedy będą siedzieli na zgrupowaniu i próbowali osiągnąć coś w reprze mogliby mieć normalne treningi z resztą drużyny....
Każdemu wolno mieć kraj ojczysty gdzieś...

Endrju
30-08-2003, 10:53
za onet.pl

Janas ma dwóch na miejsce Olisadebe

Emmanuel Olisadebe nie zagra w meczach eliminacyjnych mistrzostw Europy z Łotwą i Szwecją. Napastnik Panathinaikosu Ateny leczy kontuzję kolana – informuje „Życie Warszawy”.

Kłopoty zdrowotne Olisadebe przed meczami reprezentacji to dla polskich kibiców nic nowego. Niektórzy twierdzili, że większość urazów piłkarza Panathinaikosu była jedynie jego wymysłem.

Zdenerwowany kapitan naszej kadry Tomasz Hajto powiedział nawet, że Olisadebe, symulując kolejne kontuzje, lekceważy reprezentację i polskich kibiców. Tym razem jednak uraz Nigeryjczyka z polskim paszportem nie jest jedynie wymysłem. Napastnik Panathinaikosu ma poważne kłopoty z kolanem i od dwóch tygodni nie bierze udziału w treningach oraz meczach zespołu z Aten.

- Mam nadzieję, że wykuruje się na decydujące o awansie spotkanie z Węgrami - powiedział Paweł Janas. - Na jego miejsce powołam kogoś z dwójki: Marek Saganowski, Grzegorz Rasiak. Ostateczną decyzję podejmę w niedzielę - dodał selekcjoner.

Więcej w "Życiu Warszawy"

No może nareszcie selekcjoner podejmie słuszną decyzje ;)

Mazi
30-08-2003, 12:11
W takiej formie "Sagan" mógłby spokojnie grać w wyjściowej jedenastce ...

Kraszka
30-08-2003, 12:22
[A co ten Szymek zagrał do tej pory w kadrze?Ze Szwecją,to była kompletna żenada,z Belgią to samo.Jakoś nie zauważyłem,żeby był lepszy od Świerszcza ,po którym notabene ,ostro jedziecie.

Co do Żurawia,to wystarczy zobaczyć ,co grał do tej pory w kadrze.Praktycznie zawsze rozczarowuje,a później dostaje po raz n-ty "ostatnią" szanse,której nijak nie potrafi wykorzystać.

no dobrze.. załóżmy, że grają do bani, nic się nie starają, nie widzą sytuacji na boisku, totalni ignoranci....
wystaw mi taką kadrę bez Wiślaków, żeby przynajmniej starała się coś osiągnąć...

MaxxxiM
30-08-2003, 13:28
no dobrze.. załóżmy, że grają do bani, nic się nie starają, nie widzą sytuacji na boisku, totalni ignoranci....
nie ma co zakladac, takie sa fakty.

wystaw mi taką kadrę bez Wiślaków, żeby przynajmniej starała się coś osiągnąć...

a ta z Wislakami dobrze wypada?

Raffi
30-08-2003, 14:19

Już nie przesadzajmy. Po prostu na bezrybiu i rak ryba 8o .

Niemniej Jop 8- Nie dość, że jest przeciętny, to jeszcze aktualnie nawet jak na siebie samego jest w słabej formie.... :/
Reszta (tzn przede wszystkim Szymkowiak, Baszczyński i Żurawski) teoretycznie zasługuje na powołania (choć mecz Szymkowiaka z Anderlechtem był makabryczny :help: ) ale nie wiem, czy postawą na boisku w tych meczach przysporzyli sobie wielu zwolenników.

Adams_
30-08-2003, 14:28
Sagan i Rasiak zostali powolani na miejsce dzikiego, wiec obaj pojada do Rygi :D

Kraszka
30-08-2003, 14:59

nie no... nie przesadzaj....
rozumiem, że jesteś kibicem Legii, ale bez przesady... nie możesz być aż tak ślepy... bez obrazy oczywiście

a ta z Wislakami dobrze wypada?
no, ale ja piszę "kadrę bez Wiślaków"... bo skoro Wiślacy grają tak strasznie i inni też, to kogo Janas ma wystawić?

MaxxxiM
30-08-2003, 15:35
nie no... nie przesadzaj.... rozumiem, że jesteś kibicem Legii, ale bez przesady... nie możesz być aż tak ślepy... bez obrazy oczywiście

Marcin Baszczyński, Mariusz Jop , Mirosław Szymkowiak, Maciej Żurawski

ktory z w/w zagral ostatni dobry mecz w kadrze, kiedy ta grala o punkty?
nie twierdze, ze cala wine za zle wyniki kadry ponosza Wislacy.
wszyscy graja zle (zeby byc sprawiedliwym dodam ze Jacek Zielinski tez ostatnio zagral zle).

Kraszka
30-08-2003, 15:50
nie no... nie przesadzaj.... rozumiem, że jesteś kibicem Legii, ale bez przesady... nie możesz być aż tak ślepy... bez obrazy oczywiście

Marcin Baszczyński, Mariusz Jop , Mirosław Szymkowiak, Maciej Żurawski

ktory z w/w zagral ostatni dobry mecz w kadrze, kiedy ta grala o punkty?
nie twierdze, ze cala wine za zle wyniki kadry ponosza Wislacy.

nie twierdzę, że garją rewelacyjnie, ale się starają.... w końcu skoro Jasan ich powołuje, znaczy to, że sobie zasłużyli... poza tym nikt w kadrze ostatnio nie gra zbyt dobrze... co oczywiście nie usprawiedliwia Wiślaków

MaxxxiM
30-08-2003, 16:59
w końcu skoro Janas ich powołuje, znaczy to, że sobie zasłużyli...

mozesz mi wytlumaczyc czym zasluzyl sobie Jop na gre w kadrze?

zborek
30-08-2003, 17:06

Swiete slowa!
Jop niepowinien nigdy znalezc sie w I lidze, obraza swoim poziomem ekstraklase...(o kadrze narodowej nie wspomne)

Kraszka
30-08-2003, 19:04

Swiete slowa!
Jop niepowinien nigdy znalezc sie w I lidze, obraza swoim poziomem ekstraklase...(o kadrze narodowej nie wspomne)

z tym się zgadzam... Jop nie bardzo nadaje się do kadry... ale może Janas nie miał nikogo innego do wyboru?

MaxxxiM
30-08-2003, 19:11
Kraszka przytocze kilka fragmentow z realcji z GW. dotyczy to meczu Amica - Wisla. moze to pomoze Ci zrozumiec o czym wczesniej pisalem:

Kluczem do sukcesu Amiki jest na razie wygranie rywalizacji w środku boiska. Osamotniony w ataku Żurawski prawie w ogóle nie otrzymuje podań. Nic dziwnego, bo Amica gra bardzo ostro (18 fauli w tym 6 na rozgrywającym Wisły Szymkowiaku) i wobec takiej taktyki mistrzowie Polski są bezradni. (trener Amiki sie mnie posluchal. ;) dosc prosta recepta po meczu z RSC. trenerzy reprezentacji, tez juz wiedza co zrobic, zeby wylaczyc z gry rozgrywajacego i napastnika z Wisly i tym samym reprezentacji. niestety)

Karny dla Amiki po faulu Jopa na Kryszałowiczu

Obrona Wisły złożona z 3 reprezentantów Polski gra fatalnie.

Wisła gra słabiutko, nie potrafi przeprowadzić akcji ofensywnej a i w obronie spisuje się niepewnie, . Amica, choć nie zaprezentowała nic specjalnego, prowadzi pewnie i kontroluje grę. - czyli rozgrywajacy Szymkowiak ma znowu problem

Mecz zaczyna przypominać "Kryszałowicz show". Napastnik Amiki ograł w polu karnym trzech rywali, ale strzelił w boczną siatkę - obrona Wisly i reprezentacji zeby nie bylo watpliwosci.

Kontratak Amiki, Zieńczuk podaje do Dawidowskiego, ten w polu karnym ogrywa Jopa- ktory to juz raz reprezentant nie daje sobie rady?

z tym się zgadzam... Jop nie bardzo nadaje się do kadry... ale może Janas nie miał nikogo innego do wyboru?

litosci. litosci i jeszcze raz litosci. nie ma lepszego obroncy od Jopa w polskiej lidze? llitosci raz jeszcze.

jarcyś
30-08-2003, 19:15
oprócz twardego jak skała obrońcy Jopa , Janas powinien powołać błyskotliwego rozgrywającego Strąka , dynamicznego skrzydłowego Gorawskiego czy bramkostrzelnego Dubickiego. I wypada żałować , że Brasilia nie urodził się w RP .

Kraszka
30-08-2003, 19:21
eh nie dobijajcie mnie teraz.... :grr:
na temat meczu niestety się nie wypowiem, bo wróciłam do domu 20 minut temu... ale z tej relacji wynika, że Wiślacka obrona jest do d... w takim razie zastanawia mnie czemu Janas ciągle powołuje obrońców Wisły? bo przecież ani Jop(powołany), ani Stolarczyk(wcześniej powoływany), ani Baszczyński(powołany) nie dają rady... a skoro już wiadomo, że nie dają rady to proszę mi po meczu repry nie najeżdżać na Wiślaków...

Mazi
30-08-2003, 19:33
w takim razie zastanawia mnie czemu Janas ciągle powołuje obrońców Wisły?
No własnie !!!!!!!!!
CZEMU? za jakie ***** grzechy...

MaxxxiM
30-08-2003, 22:02
ale z tej relacji wynika, że Wiślacka obrona jest do d...
po ostatnich dwoch meczach (RSC i Amica) widac ze nie tylko obrone.

w takim razie zastanawia mnie czemu Janas ciągle powołuje obrońców Wisły? bo przecież ani Jop(powołany), ani Stolarczyk(wcześniej powoływany), ani Baszczyński(powołany) nie dają rady...
...ani Szymkowiak, ani Zurawski jesli chodzi o kadre. o Kosowskim tez chyba warto wspomniec, bo przeciez jest Wislakiem tylko wypozyczonym.

a skoro już wiadomo, że nie dają rady to proszę mi po meczu repry nie najeżdżać na Wiślaków...

jesli zawodnik wychodzi na boisko jako reprezentant Polski to ma zapierd :* a nie opowiadac, ze przeciwnik stosuje pressing i on nie moze rozegrac pilki. jesli Zurawski zagra dobry mecz i strzeli bramke z doskonalego podania Szymkowaiaka, a przed utrata bramki uchroni nas Jop (to by bylo lepsze niz SF) to przyznam, ze grali dobrze i bede sie cieszyl z sukcesu reprezy. ale jesli zagraja zle, to nie ma litosci.

Kraszka
30-08-2003, 22:14
dobra...... koniec tematu
wszystko osądzi się po meczu...
a nuż Twoje SF okaże się realem '8

MaxxxiM
31-08-2003, 12:11

pierwszy raz od dawna nie spodziewam sie niczego specjalnego po naszej kadrze. Pewnie przed meczem i tak bede przezywal stres, ale z takim skladem to chyba nic wielkiego sie nie wydarzy. chcialbym sie mylic, ale... Jop :help:

Kraszka
31-08-2003, 12:32

pierwszy raz od dawna nie spodziewam sie niczego specjalnego po naszej kadrze. Pewnie przed meczem i tak bede przezywal stres, ale z takim skladem to chyba nic wielkiego sie nie wydarzy. chcialbym sie mylic, ale... Jop :help:

ostatnio moje oglądanie repry kończy się na pierwszej połowie....
do drugiej nie mam już nerwów
ps. cuda się zdarzają... może Jopowi chociaż raz mecz wyjdzie
'8

MaxxxiM
31-08-2003, 12:51
ostatnio moje oglądanie repry kończy się na pierwszej połowie.... do drugiej nie mam już nerwów
ps. cuda się zdarzają... może Jopowi chociaż raz mecz wyjdzie '8

jesli wejdzie na osatnie piec minut przy prowadzeniu Polski 5:0 i gra bedzie toczyla sie w srodku pola,a on bedzie stal blisko bramkarza naszego. wtedy tak.

Kraszka
31-08-2003, 12:58
jesli wejdzie na osatnie piec minut przy prowadzeniu Polski 5:0 i gra bedzie toczyla sie w srodku pola,a on bedzie stal blisko bramkarza naszego. wtedy tak.

taaa to by było dobre :oho:

ale może jednak.... trzeba być dobrej myśli

MaxyM
31-08-2003, 15:18
Czy można odebrać przyznane obywatelstwo?