PDA

Zobacz pełną wersję : Kluby warszawskie i podwarszawskie

Strony : [1] 2 3

crolick
27-08-2003, 21:47
ja jestem kompletnym lajkonikiem '8 w tych sprawach i jak ktos to okreslił, kibicem niedzielnym - interesuje mnie strona sportowa zespolu - ale mam male pytanie dotyczace innych warszawskich druzyn. jak ukladaly sie relacji kibicow z legii z innymi druzynami warszawskimi - gwardia, hutnikiem, ursusem, okeciem, pruszkowem, piasecznem czy nowym dworem...

pozdro

Mrozik
27-08-2003, 22:38
Są to w większości FC LEgii

HOOLSHWDP
27-08-2003, 22:41
Nie powiedzialbym ze gwardia to jakis fc.

Jest taka pioseneczka: Gwardia Warszawa to nie warszawski klub, to policyjny klub i za to ch :* j mu w dziob!!!

Raffi
27-08-2003, 22:51
To już dawno nie jest milicyjny klub a od psiarni odcinają się na każdym kroku. A ich spory z niektórymi klubami z Warszawy bądź okolic są to inna sprawa. Choć wiadomo, że u starszych (albo i u młodych ) kibiców nazwa Gwardia może wzbudzać tzw. mieszane uczucia i ciężko się temu dziwić, z uwagi na dawną kosę.

PS Oczywiście że to jest bardziej w praktyce (choć na pewno nie formalnie) Fc Legii, to jest oczywiste dla każdego, kto odwiedził stadion na Raclawickiej. Jest nawet flaga Gwardii z emblematami Legijnymi, wieszana zwykle na żużlu. Są pro-Legijni w każdym razie, na pewno.Przynajmniej ci zorganizowani
Powiem szczerze, że np. gdy byłem na meczu z rezerwami Polonii to zrobiło mi się wręcz głupio, bo 3/4 czasu bluzgali na KSP zamiast dopingować swój zespół.Ale to tak nawiasem mówiąc. Choć ostatnio są jakby na wymarciu
Generalnie wszystkie kluby w Warszawie są fc Legii, w bezpośredniej bliskości W-wy też praktycznie.

Lolek
27-08-2003, 22:57
Piosenka, piosenką, ale ci którzy noszą szale Gwardii to w dużej mierze kibice Legii. Na milicyjny rodowód chyba kładą lachę, a na szalikach mają napis "Warszawski Klub Sportowy". Jest to jedna z najmłodszych, o ile nie najmłodsza, zorganizowana ekipa w Warszawie. Fakt, że źle się kojarzą, wpłynął na stosunki z pozostałymi klubami ze stolicy. Pamiętam ich pierwsze kroki na meczy barażowym z Morzem Szczecin (dawny Stocznowiec). Przyszło sporo ludzi i wtedy utworzyli mały młynek po lewej stronie ichniej "krytej". Jednak gdy na sektor gości władowała się triada Olimpia - Piaseczno - Hutnik i zaczęła ubliżać Gwardii, młynek gwardzistów stopniał do 3 osób. ;) Jednak trzeba przyznać, że dopingowali do końca. W pewnym momencie zaczęli nawet kozaczyć do warszawskich kibiców Morza, krzycząc "Chodzcie do nas!". Warto chodzić na takie mecze, bo klimat jest niepowtarzalny... :)

Kiju
28-08-2003, 00:13
Jednak gdy na sektor gości władowała się triada Olimpia - Piaseczno - Hutnik i zaczęła ubliżać Gwardii, młynek gwardzistów stopniał do 3 osób.

...hyhy...Triada,przyjdzie czas ze jeszcze zamieszają w Polsce 8- ;)

Raffi
28-08-2003, 00:17
Heh...Strzeż się ;) Nie mówię już o trójcy : Dolcan - Świt - Legionovia '8

PS Notabene Olimpia ma zgodę z ŁKS... :)

...Łomża :>

rkwa
28-08-2003, 03:30
tematy chyba pomyliliscie - to jest 'zgody i kosy',
a 'kluby Warszawskie i podWarszawskie' jest kilka watkow nizej.

pozdro.

ps.Gwardi raczej nikt nie lubi za milicyjny rodowod,a ze chodza tam czasem ludzie to nie dziwne,jakby Gwardia grala w 2.lidze tez bym sie czasem przeszedl.
bylem kiedys na Gwardi jak Legia2 grala i kibicow /oprucz tych Legii/ raczej nie widzialem.

ps2.mod-przenies te wypowiedzi do odpowiedniego tematu.

emde
28-08-2003, 21:35
ja teraz gram w Piasecznie, i mamy tu wlasnych kibicow, nawet flagi sa. Ostatnio na meczu z gkp pojawili sie fani targowka, mieli konfetti i swiece dymną, nawet spiewali ...

Adams_
28-08-2003, 21:45
Heh...Strzeż się ;) Nie mówię już o trójcy : Dolcan - Świt - Legionovia '8

PS Notabene Olimpia ma zgodę z ŁKS... :)

...Łomża :>

I dobre piwo maja na tym ŁKSie :D

Mazi
28-08-2003, 22:03
Piwo Łomża ????

Popularne w moich okolicach ,ale jakże ohydne ... :/

rkwa
29-08-2003, 01:02
ja teraz gram w Piasecznie, i mamy tu wlasnych kibicow, nawet flagi sa. Ostatnio na meczu z gkp pojawili sie fani targowka, mieli konfetti i swiece dymną, nawet spiewali ...

na Targowek chodza kibice Legii,znajomy mi opowiadal jak w zeszlym roku chyba pojechali do Sierpca i Kasztelan ich ganial po stadionie.
ja nie chodze na takie osiedlowe kluby choc mam w poblizu-w Warszawie jest tylko Legia.

pozdro.

kud(L)aty68
29-08-2003, 08:15

na Targowek chodza kibice Legii,znajomy mi opowiadal jak w zeszlym roku chyba pojechali do Sierpca i Kasztelan ich ganial po stadionie.
ja nie chodze na takie osiedlowe kluby choc mam w poblizu-w Warszawie jest tylko Legia.

pozdro.

Wiesz imo warto czasem przejsc sie na taki meczyk. Wiadomo, ze LEGIA jest numero uno. Ale od czasu do czasu....pojsc i poczuc ten "HardeKore" III, IV ligi czy jeszcze nizej.

Raffi
29-08-2003, 10:55
Bywa zabawnie...Znajomy opowiadał mi że w Łowiczu sędzia musiał po meczu Pelikan - Gwardia W-wa uciekać przed kibicami gości, którzy mieli do niego "pretensje" o nieprawidłowo uznaną bramkę :rotfl: Podobno Anglicy najbardziej szaleli :] (na Racławicką chodzi kilkunastu kiboli z Anglii z własną flagą i własnymi piosenkami - oryginalnymi angielskimi albo o Gwardii; dotarli tam chyba via żużel). Taki lokalny folklor :oho:

Na Delcie z kolei przed stadionem stoi "diabeł" z szlikiem na szyi 8)

Q_(L)
29-08-2003, 11:03
ale ci którzy noszą szale Gwardii to w dużej mierze kibice Legii.

A jeden jest na 100% kibicem GKS Katowice, nawet siada z nimi na sektorze jak pojawiają się w Warszawie.

Raffi
02-09-2003, 09:55
I jeszcze mały przykład folkloru 4 ligowego :]

Na meczu wywieszamy jedną flagę.Na początek meczu rzucamy kilkanaście serpentyn i prowadzimy z małymi przestojami przez cały mecz w miarę dobry doping. W drugiej połowie odpalamy 3 race.
Po meczu gdy odjeżdżamy zostaje jedno nasze auto, ponieważ atakuje je zbieranica ludzi z Brańska. Widząc to wracamy się wszyscy i przeganiamy ich po chwili do dymu dołącza się ze strony Brańska coraz więcej ludzi w tym nawet piłkarze, od nas też kilku piłkarzy nas wspiera i przez kilka minut napierdalamy się na boisku. Kilku od nich porządnie obrywa jednak zostajemy zmuszeni do odwrotu ponieważ jest już ich ze 3 razy więcej i atakują oni nas z psami i jakimiś drągami.
Podsumowując ten dym to po naszej stronie tylko jedna osoba ucierpiała ponieważ została pogryziona przez ... psa a po ich stronie znacznie więcej ludzi ucierpiało no ale naszą porażką było to że się wycofaliśmy.

Wywieszamy 3 flagi i prowadzimy głośny doping. Do połowy prowadzimy 1:0.W przerwie zwijamy flagi i część osób maszeruje do sklepu a reszta ok. 20 osób zostaje. Na ten mecz wybralismy sie bez sprzętu. Gdy zeszliśmy z górki (przed stadionem), widzieliśmy że coś zaczyna się dziać.
Kibice z Kolna zaczeli zbierac się na górce. Po chwili dochodzi do nich jeszcze spora grupa ludzi. Gdy słyszymy że spiewają "Łks Łomża" nie wiemy co się dzieje, ale gdy zakłądają
"biało - czerwone" kominiarki, wyjmują sprzęt ( bejsbolowe pałki, paski itp.) i wszyscy razem (około 100 osób) ruszają na nas, zaczynamy uciekac. Nie bylismy na to przygotowani. Uciekamy około 1,5 km za miasto. Chowamy się w dobrym miejscu. Było nas tam ok 20 nie
wiedzielismy co się dzieje z resztą naszych. Gdy wychodzimy z kryjówki dopada nas Policja.
Po niedługim czasie szukamy naszego autobusu. Po tym wydarzeniu dochodzi do nas reszta naszych szalikowców. Jeden z nich wraca bez szala i ma rozwaloną głowę. Czekamy na autobus.
Gdy on się zjawia mamy informacje ze nasi wygrali 4:0. Wracając do Zambrowa łapiemy jeszcze 3 naszych którzy uciekli w stronę Zambrowa.

Kiju
02-09-2003, 10:01
Z osiem lat temu Orkan Sochaczew miał młyn,flagi,szaliki.Jezdzilismy na wyjazdy i nawet dymilismy na derbach z Bzurą Sochaczew(Chodaków).To było w czasach wejscia do 3 ligi.
Co ciekawe młyn Orkana tworzyli kibice Legii i Widzewa,nawet doping raz prowadził Legionista a raz Widzewiak.Na mecze w Socho przychodzilismy tylko w barwach MKS...a po meczu młyn rozjezdzał sie na swoje mecze do Łodzi i Warszawy.
Ot taki folklor.

Kiju
02-09-2003, 19:54
A swoją dorgą ,to Kiju jeśli rugby się interesujesz to musiałeś się troszkę zszokować ostatnią kolejką i zwycięstwem Azs-u nad Budowlanymi...a komu kibicujesz???Orkan czy Budowlani???

To oczywiste ze Orkanowi,ładnych pare lat grałem w Orkanie i gdyby nie kontuzja kolana zapewne grałbym dalej,80% druzyny to kumple jeszcze z czasów juniorskich,kiedy to zobywalismy medale na MP.
Czy niespodzianka?Moze i tak,choc tydzien temu chłopaki przegrali z Arką w Gdyni tylko jednym punktem...
Folc tez jebnął niemala niespodzianke,w tamtym sezonie byli cieniutcy.

A doping na Orkanie był tylko na piłce noznej,na meczach rugby na trybunach jest piknikowa atmosfera i nie mam mowy o bijatykach...choc jak gralismy pierwszy mecz z Arką(pierwszy od powstania w Gdyni sekcji rugby) to nieduzo brakowało.Na meczu oczywiscie była napierdalanka 15 na 15(druzyna na druzyne) i przybyli kibice Arki mieli ochote wbiec na boisko,u nas na trybunkach tez sie zebrała ekipka i naprawde nieduzo brakowało do spiny na trybunach...
Druzyna Arki nie umiała wtedy w zasadzie grac w rugby tylko na kazdym meczu sie chcieli napierdalać,dopiero interwencja PZR i grożba ze zostana wykluczeni z ligio sprawiła ze zaczeli interesowac sie grą...
ps
Na Twoim AZS grałem sporo meczy...stadion -tragedia

Arni
11-09-2003, 17:04
Dzięki Bogu Gwardia już dawno pożegnała ten resort, który właściwie opłakiwali jedynie dziady - działacze, ponieważ skończyły się fundusze w klubowej kasie. My jako kibice całkowiecie odcinamy się od policji, nie mamy z nimi nic wspólnego, choć zapewne niektóre osoby bardzo by sobie życzyły, aby taki stereotyp pozostał, aby każdy niewtajemniczony myślał, że Gwardia to nadal policyjny klub, no ale cóż to już ich sprawa...
TAKŻE ŻADNYCH KONTAKTÓW Z NIEBIESKIMI MENDAMI NIE MAMY I NIE BĘDZIEMY MIEĆ!!! No chyba, że siłowych, na stadionie, jak trzeba będzie.
Poza tym zdecydowana wiekszość kibiców Gwardii to również zagorzali, ortodoksyjni fanatycy Legii, którzy za te dwa kluby poszliby w ogień, lub daliby sie poćwiartować. Do tego grona oczywiście zalicza sie również moja skromna osoba, która wyjeździła juz 8 lat na Łazienkowską (połowa życia).
Jeżeli chodzi o naszą organizację to mamy skromny młyn, który maksymalna liczbę osiągnął na meczu z Hutnikiem W-wa - ok. 40 osób. Był to mecz rundy wiosennej sezonu 2002/03. Ostatnio niestety daliśmy plame na niedwanym, sierpniowym spotkaniu z Olimpia Elbląg - zebrała się nas mała ilość - ledwie 10 osób i nawet nie wystawiliśmy młyna. Szkoda, ponieważ była okazja do zaprezentowania się...
Jeżeli chodzi o ultras to mamy jedną, młodą wiekowo grupę Uliczna Gwardia '03, która zajmuje sie tą tematyką kibicowską. Nasz chrzest przypadł na mecz z Olimpią Elbląg na wiosnę 2003, myślę, że wówczas zaprezentowaliśmy się w miarę przyzwoicie jak na nasze warunki i mozliwości organizacyjne.
W tym poście nie chodziło mi aby się zareklamoewać, ale poprostu, aby wyjaśnić kilka nieścisłości i powierzchownych opini o nas. Ja osobiście Gwardie traktuje jako swój drugi klub, ponieważ dawno zadecydowałem, że pierwsze miejsce w moim sercu będzie zajmować Legia.
Jęeżeli ktoś ma pytania, niech przesyła wiadomości na moje konto, poza tym serdecznie zapraszam na nasze strony internetowe:
www.gwardia.wks.prv.pl
www.harpagony.republika.pl
www.gwardia.evo.pl

szczepan
11-09-2003, 17:07
MKS Agrykola Warszawa... glownie mlodziez... ale jezeli oba boiska mieszcza sie jakies 100 metrow od Lazienkowskiej to chyba odpowiedz jest prosta... kibice to w 90% rodzice pozstale 10% to osoby ktore akurat sa w parku :P

PRASKI
11-09-2003, 19:47
MKS Agrykola Warszawa... glownie mlodziez... ale jezeli oba boiska mieszcza sie jakies 100 metrow od Lazienkowskiej to chyba odpowiedz jest prosta... kibice to w 90% rodzice pozstale 10% to osoby ktore akurat sa w parku :P
sam kiedyś trenowałem na Agrykoli i musze Cię poprawić: 99% to rodzice a 1% to trener :rotfl:

ange(L)
11-09-2003, 20:09
a wiecie cos moze na temat Marymontu Warszawa? Podobno zaczeli sie tam organizowac kibice...bylem tam kiedys na meczu i nawet fajny stadion maja jak na ta klase rozgrywkowa...

szczepan
11-09-2003, 20:32
sam kiedyś trenowałem na Agrykoli i musze Cię poprawić: 99% to rodzice a 1% to trener :rotfl:

a jaki rocznik?

Endrju
11-09-2003, 20:37
a wiecie cos moze na temat Marymontu Warszawa? Podobno zaczeli sie tam organizowac kibice...bylem tam kiedys na meczu i nawet fajny stadion maja jak na ta klase rozgrywkowa...

ja tam chodze czasem obok w piłke popykać ... na trybunie która położeniem przypomina naszą Żylete mają napisane farbą "Witamy w piekle" ;) a co do meczy to nie wiem bo nie mam okazji na nie uczęszczać

Raffi
11-09-2003, 21:19
W ostatni weekend postanowiłem sprawdzić, jak sprawy mają się na Delcie (4. liga - beniaminek) - w środę dowiedziałem się, że mecz z Ząbkami został przełożony na sobotę, ale okazało się, że zostałem wprowadzony w błąd (ogólne NNNW) i mecz odbył się ...w niedzielę , i to o paranoicznej (acz często spotykanej 8o ) godzinie (11.00), co spowodowało, że "nieco" się spóźniłem. Ogólna atmosfera totalnie piknikowa, wyłowilem jednego kolesia w koszulce Delty, jednego w żołto-czerwonym szlu i i jednego, który miał aż 2 szaliki Delty i trąbkę, jednak zorganizowanego dopingu praktycznie nie stwierdziłem - od czasu do czasu było tylko słychać dość liczną delegację Dolcanu Ząbki. Delta podobno ma jedną flagę i czasem prowadzą regularny doping, ale...nie na tym meczu, zdecydowanie.

Emocji sportowych nie brakowało - Dolcan prowadził, ale młodzieżowcy z Delty w samej końcówce (w tym w ostatniej akcji meczu) strzelili 2 bramki. Po meczu fani Dolcanu, zbulwersowani chyba przedłużeniem o 4 minuty meczu przez sędziego, wzbudzili panikę wbiegając na boisko i zmuszając do ewakuacji arbitra. Oczywiście służby porządkowe zapadly się pod ziemię, a niebiescy w tym czasie patrolowali okoliczne uliczki. :] '8 Ludzie, jak chcecie skręcić zadymę, przechodźcie na Deltę :rotfl: ;) ;) Nikt nie będzie przeszkadzał :oho:
A tak poważnie, to zaskoczyła mnie in plus frekwencja, całkiem wydoka biorąc pod uwagę warszawskie realia, porę meczu i całkowity brak reklamy (czy wręćz dezinformację '8 ) - tzn. ok. 400 osób (w tym ok. 30-40? kibiców gości).

szczepan
11-09-2003, 21:22
W ostatni weekend postanowiłem sprawdzić, jak sprawy mają się na Delcie (4. liga - beniaminek) - w środę dowiedziałem się, że mecz z Ząbkami został przełożony na sobotę, ale okazało się, że zostałem wprowadzony w błąd (ogólne NNNW) i mecz odbył się ...w niedzielę , i to o paranoicznej (acz często spotykanej 8o ) godzinie (11.00), co spowodowało, że "nieco" się spóźniłem. Ogólna atmosfera totalnie piknikowa, wyłowilem jednego kolesia w koszulce Delty, jednego w żołto-czerwonym szlu i i jednego, który miał aż 2 szaliki Delty i trąbkę, jednak zorganizowanego dopingu praktycznie nie stwierdziłem - od czasu do czasu było tylko słychać dość liczną delegację Dolcanu Ząbki. Emocji sportowych nie brakowało - Dolcan prowaził, ale młodzieżowcy z Delty w samej końcówce (w tym w ostatniej akcji meczu) strzelili 2 bramki. Po meczu fani Dolcanu, zbulwersowani chyba przedłużeniem o 4 minuty meczu przez sędziego, wzbudzili panikę wbiegając na boisko i zmuszając do ewakuacji arbitra. Oczywiściesłużby porządkowe zapadly się pod ziemię, a niebiescy w tym czasie patrolowali okoliczne uliczki. Ludzie, jak chcecie skręcić zadymę, przechodźcie na Deltę :rotfl: ;) ;) Nikt nie będzie przeszkadzał :oho:
A tak poważnie, to zaskoczyła mnie in plus frekwencja, całkiem wydoka biorąc pod uwagę warszawskie realia, porę meczu i całkowity brak reklamy (czy wręćz dezinformację '8 ) - tzn. ok. 400 osób (w tym ok. 30-40? kibiców gości).

a wiesz ze za to zamkneli stadion Delty bo podobno ten sedzia jednak dostal... i ze fani Delty starli sie z Dolcanem... przynajmniej taka wersje dostalem od kumpla sedziego...

Raffi
11-09-2003, 21:46
Ewakuowałem się 8- 8-
Możliwe, że dostał, bo zanim odciągnięto od sędziego tego klienta, który wyskoczył jako pierwszy, to chwilę tam "pobył", potem pojawiło się na boisku jeszcze więcej osób, ale wydawało się, że się ewakuują w końcu. Możliwe jednak, że do przepychanek doszło na "trybunie". Wolałem jednak przezornie opuścić 'plac boju' :P
A . po 2. golu faktycznie Delta zaczęła w końcu jakieś śpiewy.
Zabezpieczenie boiska faktycznie gorzej niż nikłe, a wiadomo było, że co jak co, ale po kibicach Dolcanu można się spodziewać, że mało przychylnie :> mogą przyjąć niekorzystny wynik.
Notabene sędzia kilkakrotnie mylił się akurat na korzyść gości, co najzabawniejsze :)

Klusek
12-09-2003, 08:03
Ha! To przynajmniej wiem skąd wzięły się krzyki, które doszły do mnie gdy akuratnie spacerowałem z małżonką w okolicach urugwajskiej ambasady.

Mini
12-09-2003, 08:35
co do Targówka to w zeszłym roku przyjechali do Ursusa w dwadzieścia kilka osób i dopingowali cały mecz pomimo że cały czas lał deszcz.
a co do Sierpca to śpiewają mniej więcej tak: Sieerpc Sieerpc kasztany!

a tak wogóle to w niższych ligach sędziowie mają ciężkie życie.kiedyś w Sulejówku nie pamiętam już z kim grała Victoria ale sędzia drukował tak ze nawet Fujara przy nim to pryszcz więc niektórzy niezadowoleni kibice zajęli się samochodem sędziego.a był to idiota bo zostawił otwarty szyberdach więc po meczu znalazł w środku kamienie w ilości chyba kilkudziesięciu kilogramów! dopingu na meczach i kibiców gości(nawet z Wesołej czy Halinowa) sobie nie przypominam.jedyne śpiewy były jak grały ze sobą reprezentacja pubu z jakąś inną wesołą drużyną.

Łysolek
12-09-2003, 11:56
Kiedy Raffi jest następny mecz Delty , z chęcią bym się tam wybrał '8

Raffi
12-09-2003, 13:31
Jeszcze nie wiem... W ten weekend grają w Piasecznie, więc ja pewnie wpadnę w sobotę rano na Racławicką na Znicza Pruszków, a potem może jeszcze zahaczę o 2. połowę meczu rezerw. Ale za to za tydzień (20-21 września)grają ...uwaga... z Legia II :look: (sąsiedzi w tabeli: 6-7 miejsce :] ) Ciekawe tylko czy u siebie '8 nad Jeziorkiem Czerniakowskim (dojazd: do Sadyba Best Mall, a potem po kładce na drugą stronę i potem prosto ulicą Zieloną prawie do samego stadionu-na samym końcu 50 m w prawo w bok; wjazd za darmo)? Notabene gra na wyjazdach wychodzi im na dobre: u siebie mają bilans bramek 5-8, a na wyjeździe 6-1 :rotfl:

Kiedy grają u siebie, to podobno zawsze o 11.00

aaadamm
12-09-2003, 15:00
opisy klubow Warszawsiech macie tutaj:

http://legialive.pl/przyjaciele.php

aaaa i przy okazji przypominam:

Warszawie szykują się derby Warszawy! W najbliższą sobotę o godzinie 12:00 na głównej płycie stadionu przy ul. Łazienkowskiej 3, rezerwy Legii będą podejmować Polonię II. Zapraszamy zatem wszystkich kibiców! Wstęp na to spotkanie jest wolny.

Raffi
21-09-2003, 16:41
Dzisiaj na Delcie - 700 osób :O :O Więcej nawet niż na Legia 2 - Polonia 2
Legia 2 wygrała 2-0, grali Szala, Sokołek, Krzyształowicz, Dudek, Rosłoń i Cieśliński
Atmosfera totalnie piknikowa, widać było że sporo osób chciałoby pośpiewać, ale brakowało kogoś, kto by rozpoczął

Mazi
09-10-2003, 13:42
Mi dziś kumpel ( piłkarz juniorów Ostrowii Maz. ) opowiedział fajną historię.
Otóż w ten weekend był mecz Ostrowia- GKP Targówek W-wa w Ostrowii.Jak się okazało z drużyną juniorów przyjechało ok.30 kiboli GKP-u :) . Z tego co mi kumpel gadał , to kibice Targówka zaczeli wyzywać kibiców Ostrowii , po czym ci postanowili wziąść sprawy w swoje ręce :box: . Wywiązała się bijatyka na trybunach , która skonczyła sie w momencie ,gdy sędzia przerwał mecz . Kumpel nie wiedział kto wygrał bijatykę ,ale widział ,jak po bójce , co nie po niektorzy kibice dawali sobie na zgodę 8- . Może obie frakcje uswiadomily sobie ,że tak naprawdę wszyscy są kibicami Legii :D :) . Nie wiem , to tylko mój domysł :D .

m84
09-10-2003, 17:01
Ja to chodze czasem na mecze Delty. Bedac na takim spotkaniu widzialem nawet pare chyba czerowono-zlotych szalikow wlasnie Delty:) Ogolnie to tam nie ma kibicow jako takich tylko raczej takich co ogladaja mecz...Ale Ci co sa to sa zdecydowanie za Legia. Tak samo jak pilkarze tego klubu. A w ogole to moj kolega ktory gra w Delcie mowil mi ze jak ostatnio mieli wyjazd do Ostroleki<chyba na Narew>to kibice tego klubu przygotowali naprawde niezla oprawe jak na takie miasto i rozgrywki. Mieli nawet jakas sektorowke,pare flag,balony i kartony:) oczywiscie wszystko w skromnych ilosciach ale jednak...

szczepan
09-10-2003, 17:45
Ja to chodze czasem na mecze Delty. Bedac na takim spotkaniu widzialem nawet pare chyba czerowono-zlotych szalikow wlasnie Delty:) Ogolnie to tam nie ma kibicow jako takich tylko raczej takich co ogladaja mecz...

hmmm to dziwne bo Delta miala zamknety stadion za bojke z Dolcanem...

Raffi
09-10-2003, 19:26
ale się odwołali i PZPN dał im w końcu 250 zł kary. Na następnym meczu zresztą znowu sędzia był zagrożony :] Jedna decyzja na niekorzyść gości więcej i byłoby wesoło :> Ale do tego nie doszło. Poza tym policja już stała

R@dek (L)
11-11-2003, 13:40
dzisiaj Żbik wygrał z Deltą w pucharze 6-0 i chciał bym się zapytać czy ktoś z was był na tym meczu albo czy wie czy skład w jakim grali był podstawowym czy to były rezerwy bo strasznie mnie ich postawa rozczarowała poniewarz praktycznie nic nie grali :/

Raffi
11-11-2003, 13:57
mają szpital, graja juz nawet 16-latkowie

PRASKI
11-11-2003, 14:56
a wie ktoś ile było w Drukarz - Olimpia ?

Raffi
11-11-2003, 19:47
Specjalnie dla ciebie :P Drukarz - Olimpia 4:2 (3:0)
inne wyniki mazowieckiego PP:
Zwolenianka Zwoleń 0-2 Radomiak Radom 29 października, 14:30
Pilica Białobrzegi 0-6 Mazowsze Grójec 11 listopada, 11:00
Mirax Bierwce 2-3 Szydłowianka Szydłowiec 11 listopada, 11:00
Broń Radom 0-3 MG MZKS Kozienice 11 listopada, 11:00
w Kozienicach
Pogoń Grodzisk Mazowiecki 0-6 Legia II Warszawa 11 listopada, 11:00
Świt Warszawa 1-0 Znicz Pruszków 11 listopada, 11:00
Podlasie Sokołów Podlaski 2-3 Pogoń Siedlce 11 listopada, 12:00
Kasztelan Sierpc - Wisła II Płock 11 listopada, 12:00
Wkra Bieżuń 1-3 MKS Mława 11 listopada, 12:00
Mazowsze Płock 6-2 Polonia II Warszawa 11 listopada, 12:00
GKS Lipowiec - Hutnik Warszawa 11 listopada, 12:00
Błękitni Raciąż 1-1 Legionovia Legionowo 11 listopada, 12:00
pd. k. 5-4
Ostrovia Ostrów Mazowiecka - Dolcan Ząbki 11 listopada, 12:00
Wilga Garwolin 4-0 Korona Góra Kalwaria 11 listopada, 12:00
Żbik Nasielsk 6-0 Delta Warszawa 11 listopada, 12:00
WKS Puznów - Okęcie Warszawa 11 listopada, 13:00
GLKS Nadarzyn 2-4 Gwardia Warszawa 11 listopada, 13:00
Naprzód II Zielonki 4-2 Piast Piastów

domber
11-11-2003, 20:06
grasz w Piasecznie? a ja czasami chodze na mecze i prawda macie kibicow sa nawet flagi kibice KS Piaseczno sa kibicami Legii nie ma wyjatkow na wyjazdy raczej nie jezdze ostatni na jakim bylem to byl Hutnik

Adis
11-11-2003, 21:25
...

BBB
11-11-2003, 22:10
Dzięki Bogu Gwardia już dawno pożegnała ten resort, który właściwie opłakiwali jedynie dziady - działacze, ponieważ skończyły się fundusze w klubowej kasie. My jako kibice całkowiecie odcinamy się od policji, nie mamy z nimi nic wspólnego, choć zapewne niektóre osoby bardzo by sobie życzyły, aby taki stereotyp pozostał, aby każdy niewtajemniczony myślał, że Gwardia to nadal policyjny klub, no ale cóż to już ich sprawa...
TAKŻE ŻADNYCH KONTAKTÓW Z NIEBIESKIMI MENDAMI NIE MAMY I NIE BĘDZIEMY MIEĆ!!! No chyba, że siłowych, na stadionie, jak trzeba będzie.
Poza tym zdecydowana wiekszość kibiców Gwardii to również zagorzali, ortodoksyjni fanatycy Legii, którzy za te dwa kluby poszliby w ogień, lub daliby sie poćwiartować. Do tego grona oczywiście zalicza sie również moja skromna osoba, która wyjeździła juz 8 lat na Łazienkowską (połowa życia).
Jeżeli chodzi o naszą organizację to mamy skromny młyn, który maksymalna liczbę osiągnął na meczu z Hutnikiem W-wa - ok. 40 osób. Był to mecz rundy wiosennej sezonu 2002/03. Ostatnio niestety daliśmy plame na niedwanym, sierpniowym spotkaniu z Olimpia Elbląg - zebrała się nas mała ilość - ledwie 10 osób i nawet nie wystawiliśmy młyna. Szkoda, ponieważ była okazja do zaprezentowania się...
Jeżeli chodzi o ultras to mamy jedną, młodą wiekowo grupę Uliczna Gwardia '03, która zajmuje sie tą tematyką kibicowską. Nasz chrzest przypadł na mecz z Olimpią Elbląg na wiosnę 2003, myślę, że wówczas zaprezentowaliśmy się w miarę przyzwoicie jak na nasze warunki i mozliwości organizacyjne.
W tym poście nie chodziło mi aby się zareklamoewać, ale poprostu, aby wyjaśnić kilka nieścisłości i powierzchownych opini o nas. Ja osobiście Gwardie traktuje jako swój drugi klub, ponieważ dawno zadecydowałem, że pierwsze miejsce w moim sercu będzie zajmować Legia.
Jęeżeli ktoś ma pytania, niech przesyła wiadomości na moje konto, poza tym serdecznie zapraszam na nasze strony internetowe:
www.gwardia.wks.prv.pl
www.harpagony.republika.pl
www.gwardia.evo.pl

Lubie Harpagonow choc bylem tylko na ich jednym meczu.Beda jeszcze grac u siebie w tej rundzie?to moze bym sie wybral.Aha i wjazd za darmo czy trzeba cos placic?

Raffi
11-11-2003, 22:33
Był dzisiaj, na wyjeździe z Nadarzynem w PP, wygrali 4-2. Miał być w tą sobotę mecz z Ruchem Wysokie MAzowieckie, ale niespodziewanie ŁZPN odwołał całą kolejkę (i następną) i przeniósł obie z powrotem na wiosnę (m.in. mecz Radomiaka z Okęciem :> ) :/ I raczej nie ulegnie to ju z zmianie 8o
Bilety po 3/6 zł, ale myślę że od strony Lux-Medu da się wejść alternatywnie :>

Swierzy
11-11-2003, 23:01
Piaseczno K, Piaseczno S, Piaseczno ukochane jest ! :oho:
Swego czasu moja babka mieszkala przy stadionie Olimpii, a ja mieszkalem kilkaset metrow od stadionu OSiRu Targowek ( dawny Polonez Warszawa).
Mimo wszystko dla mnie liczy sie tylko Legiunia ;)

Adis
12-11-2003, 06:55
...

Luk@s
12-11-2003, 08:38
nie mialem watpliwosci, Hutnik...

Kawa
12-11-2003, 08:44
ok roku temu chodzili tam mio koledzy z Bielan i okolic. Teraz nie wiemjakto jest. Próbowali cos tam nawet rozkręcic jakas raca serpentynki. Oprócz tego pojawiaja sie tam chłopaki z potoku.

bemowiak
12-11-2003, 08:54
Rządza Załubice (mam działke niedaleko) i koszykarze Legii... :lol: ;) A tak naprawde to chyba Olimpia chodź te kluby są mi raczej obojętne.

Luk@s
12-11-2003, 09:19
ok roku temu chodzili tam mio koledzy z Bielan i okolic. Teraz nie wiemjakto jest. Próbowali cos tam nawet rozkręcic jakas raca serpentynki. Oprócz tego pojawiaja sie tam chłopaki z potoku.

a czemu koledzy nie chodzili na Bielanski Hutniczek?

mi sie zdazalo jechac tam "aż" z Żoliborza :)
fajne klimaty bywaja na takich meczach...

Cezdor
12-11-2003, 11:45
Ja sympatyzuję Olimpii Warszawa przez pewne osobiste zdarzenia przed meczami Legii.

Kawa
12-11-2003, 11:46
a czemu koledzy nie chodzili na Bielanski Hutniczek?

mi sie zdazalo jechac tam "aż" z Żoliborza :)
fajne klimaty bywaja na takich meczach...
Bo stwierdzili, ze na Hutniku juz jest cos zorganizowane i nie będą sie wcinali.

Mazi
12-11-2003, 13:21
Hutnik , mam kumpla z Bielan , który również własnie Hutnikowi kibicuje :) . Pamiętam jak mi jakieś historyki opowiadał ... jak to na Hutnik przyjechała Cracovia ... :P czy coś takiego .

Arni
12-11-2003, 15:17
Do BBB:
Zapraszam ewentualnie w sobotę,choć nie wiadomo czy mecz sie odbedzie. Ja za bilety nie płacę, od strony tego gmachu Uop -u, czy czegos tam jest takie fajne przejście, lożą dla Vipów to nazywamy. Raffi Ty byłeś we wtorek w Nadarzynie??

Raffi
12-11-2003, 15:19
Nie, byłem chory zresztą trochę; sporo osób pojechało podobno

Ostry
12-11-2003, 16:05

Na wiosnę na pewno chodziło tam na mecze kilka osób,raz chcieli nawet wpaść na mecz Karmazyna i zrobić zgodę 8- :)
Z tego co wiem,to preferowali w szczególności rzymskie ognie.

PRASKI
12-11-2003, 16:25
oczywiście to jest tylko Drukarz 1926 !!! :rotfl: :rotfl:
był ktoś na meczu DW - Olimpia ?

PS. ciekawe z kim teraz będzie grał Radomiak :>

Gruby
12-11-2003, 17:46
Nie chodzie na Drukarza ale zaczynam od wiosny najprawdopodobniej, Praski Ty chodzisz??? Teraz Drukarz moze zagrac z Legia II :D

ems
12-11-2003, 19:10
ja do drukarza mam awersje ze wzgledu na to ze tam zdaje sie ktora druzyna Polonii trenuje/rozgrywa swe mecze..

Gruby
12-11-2003, 20:25
ja do drukarza mam awersje ze wzgledu na to ze tam zdaje sie ktora druzyna Polonii trenuje/rozgrywa swe mecze..

Pierwsze slysze, raczej nie wydaje mi sie. Drukarz Grochowski klub, wszyscy za Legia raczej, a ile talentow w nim poplynelo to poezja.
Zapytam sie kumpla, ktory jest czlonkiem klubu co z ta Polonia.

Gruby
12-11-2003, 20:26
Nie,no musiałem wziąść Hutnik,bo widzę że Azs-u mi tutaj nie dodali...Ale niech będzie HKS!!!!

A rugby jak u Was wyglada? Kazdy moze zaczac trenowac?

Kawa
12-11-2003, 20:36

Pierwsze slysze, raczej nie wydaje mi sie. Drukarz Grochowski klub, wszyscy za Legia raczej, a ile talentow w nim poplynelo to poezja.
rezerwy Polonii tam grały/graja.

emde
12-11-2003, 22:19
dzisiaj Żbik wygrał z Deltą w pucharze 6-0 i chciał bym się zapytać czy ktoś z was był na tym meczu albo czy wie czy skład w jakim grali był podstawowym czy to były rezerwy bo strasznie mnie ich postawa rozczarowała poniewarz praktycznie nic nie grali :/

Oni ostatnio maja wogole kryzys w klubie. Dostaja becki, do tego prezes zrobil rewolucje w skladzie i wyjebal 5 z klubu. No i na puchar wystawiaja tych ktorzy graja najmniej. Na poczatku sezonu grali lepiej a potencjal maja naprawde duzy.

ps. przy okazji tematu "Czerwonych diablow znad jeziorka" pozdrawiam Raffiego, do zobaczenia na Delcie!

ems
12-11-2003, 22:46
Nie,no musiałem wziąść Hutnik,bo widzę że Azs-u mi tutaj nie dodali...Ale niech będzie HKS!!!!

Jeśli tylko chcesz trenować,to idż,Wezmą Cię,poduczą i jak sie sprawdzisz to zostaniesz.Są 2 drużyny(jedna w ekstraklasie w tym sezonie wlaczy o finałową szóstke-w sobote mecz Azs-Lechia!!!)a rezerwy grają ligę niżej!!!Są także drużyny juniorów.Wystarczy iśc,zgłosić sie do Krzyśka,i jaaaazda!!!

o!!!!....

c_zary
13-11-2003, 00:16
Z racji zamieszkania to Olimpia :) Brakuje mi tutaj Switu Yelonki.

Bondek RedStar'sAlcoholic
13-11-2003, 00:20
Legion Warszawa :D

...a jesli mozna tak nieoficjalnie to MaKaRuka!!! ...wiadomo Gocław :P

Skanda(L)
13-11-2003, 02:25
Hutnik Warszawa

PRASKI
13-11-2003, 06:51

????
kiedyś coś słyszałem o trenerze Polonii, że był jakoś związany z Drukarzem ale nieważne.....

PS. na mecze Drukarza czasami uda mi sie wpaść ale na wyjazdy nie jeżdże :)

krollek
13-11-2003, 14:31
Ursusik

''traktorki,traktorki to my'' :]

Gruby
13-11-2003, 15:49
Polonia jzu nie gra na Drukarzu. W niedziele rewanz z Olimpia.

Adis
13-11-2003, 15:53

Jeśli tylko chcesz trenować,to idż,Wezmą Cię,poduczą i jak sie sprawdzisz to zostaniesz.Są 2 drużyny(jedna w ekstraklasie w tym sezonie wlaczy o finałową szóstke-w sobote mecz Azs-Lechia!!!)a rezerwy grają ligę niżej!!!Są także drużyny juniorów.Wystarczy iśc,zgłosić sie do Krzyśka,i jaaaazda!!!

o!!!!....
Co emsie? Zapisujesz sie do rugby team?

R@dek (L)
14-11-2003, 10:39
PP wygrywamy z Mazowszem Płock w Kwietniu zawita unas Legia II :+:

Raffi
14-11-2003, 14:14
Trochę trudna para, bo Mazowsze już w tym sezonie z wami wygrało, ale myślę, że do przejścia. Przynajmniej ich znacie. Notabene stan na koniec sezonu mógłby zostać tak, jak teraz :+:

runda siódma - tzn. 3 mecze o 3 wolne miejsca - odbędzie się 22 listopada

1/8 finału - 14 kwietnia:

Szydłowianka Szydłowiec - Okęcie Warszawa 14 kwietnia, 15:30
Drukarz Warszawa - Gwardia Warszawa 14 kwietnia, 15:30
Naprzód II Zielonki - Wilga Garwolin / MG MZKS Kozienice 14 kwietnia, 15:30
Błękitni Raciąż / Kasztelan Sierpc - Dolcan Ząbki 14 kwietnia, 15:30
Pogoń Siedlce - Mazowsze Grójec 14 kwietnia, 15:30
Świt Warszawa - Radomiak Radom 14 kwietnia, 15:30 :>
Hutnik Warszawa - MKS Mława 14 kwietnia, 15:30
Żbik Nasielsk / Mazowsze Płock - Legia II Warszawa 14 kwietnia, 15:30

R@dek (L)
14-11-2003, 14:25
Wygrali z nami na poczętku sezonu kiedy nie byliśmy jeszcze w gazie i to 1-0 u siebie :/ pozatym nie było jeszcze unas wtedy Rolanda 8) Jutro gramy u siebie z Borutą która też jest wysoko jeśli sobie poradzimy to kończymy na 1 miejscu a Piast 2 miejsce gra z Mazowszem 3 i przydał by się remis :] z obytwoma tymi zespołami gramy u sebie na wiosne '8

Herman
14-11-2003, 14:30
Ja zaznaczyłem "inne" - Tylko Karmazyn Warszawa.

m84
14-11-2003, 18:15
A ja zaznaczyłem Deltę Warszawa. Znam tam sporo osób i jestem na Ich meczach dużo częściej niż na meczach innych Warszawskich drużyn. A pzoa tym oni naprawdę potrafią nieźle grać. Ostatnio im coś nie idzie ale potencjał mają dużo większy niż obecna pozycja w tabeli. Pozdro dla Delty :D

Koko
14-11-2003, 18:17
A ja tam kibicuje sobie Legionowi Warszawa ;)

Tomi
14-11-2003, 21:40
ja bywam na Delcie bo sporo kolegów z SEMPa tam pomyka a sam trenuje w Sagicie - też mamy młyn :rotfl: i oficjalną grupe Ultrasów wyposażonych w szale.....

Raffi
23-11-2003, 22:45
Wygrali z nami na poczętku sezonu kiedy nie byliśmy jeszcze w gazie i to 1-0 u siebie :/ pozatym nie było jeszcze unas wtedy Rolanda 8) Jutro gramy u siebie z Borutą która też jest wysoko jeśli sobie poradzimy to kończymy na 1 miejscu a Piast 2 miejsce gra z Mazowszem 3 i przydał by się remis :] z obytwoma tymi zespołami gramy u sebie na wiosne '8

Żbik Nasielsk 3-0 Mazowsze Płock GRatulacje! :)
wsystkie pary PP wyglądają zatem tak:
Naprzód II Zielonki - MG MZKS Kozienice 14 kwietnia, 15:30
Kasztelan Sierpc - Dolcan Ząbki 14 kwietnia, 15:30
Świt Warszawa - Radomiak Radom 14 kwietnia, 15:30
Żbik Nasielsk - Legia II Warszawa 14 kwietnia, 15:30

Jest to środa (trochę szkoda, bo mało ludzie pewnie będzie mogło wpaść na te mecze. Może tylko Naprzód Zielonki (http://republika.pl/naprzodzielonki/Media/PICT1774.JPG) zagra później, jeżeli przekonają PZPN że ich 360 Luxów (http://republika.pl/naprzodzielonki/Media/PICT1373.JPG) wystarcza

ma(L)ek
24-11-2003, 07:19
ja zaznaczyBem GKS Targówek...bo jestem Z Bródna a to blisko ;]
taki lokalny patriotyzm...
alelube te| Znicz Pruszków i MKS Marymont.........

Luk@s
24-11-2003, 09:49
widze ze Hutnik prowadzi :)

ciekawe jak bedzie z Mlawa...

Raffi
24-11-2003, 10:46
noo...Mława idzie na drugą ligę w tym roku, będzie cięzko ich pokonać. Ale za pół roku może wiele się zmienić....

Włóczykij
24-11-2003, 16:10
Duza szkoda ze wsrod druzyn ktore sa wymienione nie wpisaliscie Świt-u Warszawa. Po mimo tego że jest to ekipa bardzo mloda nie swiadczy o tym ze nie moga byc zauwazani. Sa ekipa ktora stara sie ultrasowac, ale liga w jakiej wystepuje ich druzyna nie pozwala im na zwerbowaniu wiekszej ilosci osbo. Jeli by sie tak stalo napewno byla by lepsza niz jest dotychczas. Pozdrowienia dla ruchu ultras na Oświatowej 12 :+:

kacper1916
24-11-2003, 16:16
Właśnie! Gdzie jest Świt WWA? Dla tych co nie wiedzą nic o kibicowaniu drużynie z warszawskich Je(L)onek zapraszam na stronę www.switwarszawa.prv.pl. Może nie jesteśmy znaczącą się ekipą, ale staramy się jak możemy i mamy za sobą już sporo ładnych opraw i dobrych wyjazdów.

Joker
24-11-2003, 21:09
GLKS Nadarzyn rządzi!!!!! czekam az sobie wreszcie zrobia szaliki bo na razie nie moge sie doczekac. mam nadzieje ze utrzymaja sie w 4 lidze!!

Cipciuś
24-11-2003, 21:18
Bez dluzszego zastanowienia Legionovia Legionowo ;)
Miałem okazje byc na kilku/kilkunastu meczach poniewaz mam brata ktory regularnie bywa na meczach Legionovi i powiem wam ze bardzo fajny klimacik tam panuje a i Legia jest tam lubiana i szanowana - bowiem wiekszosc razy bylem tam w szalu Legii. Ludkow tez tam troche przychodzi a jais czas temu odremontowali im jedna z trybun.

Luk@s
25-11-2003, 09:13
widze ze Hutnik prowadzi :)
Wątpiłeś?? :>

nie :)
stwierdzilem fakt :)
co ze strona? mam poprawiac ta galerie?

Luk@s
25-11-2003, 09:56
dostales privy odemnie? bo cos mi nie chca chodzic,
skad ksiege?

Włóczykij
11-12-2003, 14:31
Trochę trudna para, bo Mazowsze już w tym sezonie z wami wygrało, ale myślę, że do przejścia. Przynajmniej ich znacie. Notabene stan na koniec sezonu mógłby zostać tak, jak teraz :+:

runda siódma - tzn. 3 mecze o 3 wolne miejsca - odbędzie się 22 listopada

1/8 finału - 14 kwietnia:

Naprzód II Zielonki - Wilga Garwolin / MG MZKS Kozienice 14 kwietnia, 15:30
Błękitni Raciąż / Kasztelan Sierpc - Dolcan Ząbki 14 kwietnia, 15:30
Świt Warszawa - Radomiak Radom 14 kwietnia, 15:30 :>
Żbik Nasielsk / Mazowsze Płock - Legia II Warszawa 14 kwietnia, 15:30

Dlaczego przy meczu mojej druzyny - Świtu warszaw z Radomiakiem jest ta mordka :> ??? :>

Raffi
11-12-2003, 15:09
Bo to być może ciekawy mecz będzie :> kibicowsko

Q_(L)
11-12-2003, 15:15
Bo to być może ciekawy mecz będzie :> kibicowsko

8o Pozdro dla kumatych :buhaha:

jarecki
12-12-2003, 13:23
a co do Orkana Sochaczew to jak kiedyś Legia wracała z wyjazdu to chcieli nam flagi zabrac bo mysleli ze Widzewa :oho: a na :* ebani byli w 3 dupy ;) teraz na każdym meczu w mlynie 50 osób 5 flag dwie race ;) i kartoniada z 27 kartonów

Dyer
12-12-2003, 16:16
Ja jestem kibicem Okęcia Warszawa !!!!
Tam panuje najlepsza atmosfera !!!!
Ludzie piją wina, wódzie i browar na stadionie (o ile tak to można nazwać)
Klimat jest super !!!!

Arni
12-12-2003, 18:29
A wytworzył się na Okęciu młyn?? Jak byłem z półtora roku temu, to tylko podchmielone typy śpiewały. Najlepsze było: ,,na 3,4 robimy falę". Jeden z nich owszen wstał, ale zamiast fali to zrobił domino...

Raffi
12-12-2003, 18:53
Byłem w tym sezonie na 3 meczach Okęcia(niecałych wprawdzie). Atmosfera nieco przypomina Deltę. Trochę osób tam nawet chodzi, acz raczej pooglądać, atmosfera spokojna.

edek_oi_oks_otw
13-12-2003, 15:43
Zaznaczyłem "inne" bo brakuje OKSu Otwock :) Jesli ktos jeszcze o nas nie wie (a pewnie sporo takich jeszcze jest) to zapraszam na www.localinfo.prv.pl tan jest troche fotek i opisow.

MaK_ŁuKóW
20-12-2003, 19:59
ja bym zaglosowal na Polonie ale jej tu nie ma :buhaha: ;)

Raffi
21-12-2003, 14:15
Czy chodzicie na mecze innych zespolow warszawskich bo ja chodze na gkp targowek

b3nito
26-12-2003, 07:33
Gwardia... '8 chodzilo-sie-na-nia-swego-czasu.Pamietam-jak-na-turnieju-o-miastrzostwo-Wawki-pojechalismy-na-Okecie-to-wszystkie-te-Szczupaki-z-Ursusa-i-reszta-czula-respekt :rotfl: Po-meczu-przegonilismy-kilku-malolatow-bo-na-nas-bluzgali-stojac-po-drugiej-stronie-ulicy(mysleli-ze-nie-uda-nam-sie-zatrzymac-samochodow :rotfl: )
A-w-ogole-to-teraz-na-Gwardii-jest-jeden-zagorzaly-polonista ...jeszcze-z-poltora-oku-temu-byl-Legionistą-ale-sie-przefarbowal...

Raffi
26-12-2003, 10:14
Benito - po meczu z Polonią 2 (festiwal bluzgów) koleżka ów (o ile mamy na myśli tego samego) zniknął (pojawił się jeszcze na 1. meczu rundy jesiennej i tyle go widzieli)

rkwa
26-12-2003, 10:24
Smigam czasem na Syrene Warszawa ale nie na mecze tylko na kryta na piwko. ;)

Variatek fajna ta strona.
ps.galerii tylko szkoda ze nie ma.

Mazi
26-12-2003, 11:23
hohoho ,a ja trafiłem na stronkę Huraganu Wołomin :) .
Hehe , nawet galeria nie kiepska :] .

http://www.wkshuragan.friko.pl/

Dżon
26-12-2003, 12:05
A ktos z Was słyszał może hity puszczane przez spikera na Gwardii? J abyłem na Gwardii raz - jak grali z Olimpią Elbląg, ale na pewno jeszcze się wybiorę żeby usłyszeć te piosenki typu weselne przyspiewki, szczególnie tę po strzelonym golu :buhaha:

ems
26-12-2003, 12:27
'PAKT WARSZAWSKI'
Wobec coraz wiekszych niesnasek i narastajacych miedzy mniejszymi warszawskimi klubami nieporozumien,26 pazdziernika 2003 na stolecznych Bielanach zorganizowano zebranie przedstawicieli kibicow,majace wyjasnic wszystkie sporne kwestie.Pomyslodawca i inicjatorem owego spotkania byl jeden ze starszych fanow Hutnika Warszawa.Na Bielanach stawily sie delegacje fanow Hutnika,Targowka,Olimpii,Ursusa,Azs-u,Dolcanu Zabki i Legionovii Legionowo.Wbrew obawom spotkanie przebiegalo w spokojnej atmosferze,wyjasniono wszystkie nieporozumienia(glownie zadraznienia miedzy Ursusem a Dolcanem,obie ekipy podaly sobie rece i zakonczyly,oczywiscie pod pewnymi warunkami,ponad osmioletnia kose).Wszystkie ekipy,kibicujace zreszta Legii,przystapily do 'PW',zawarto uklad o nieagresji,a takze w wyjatkowych przypadkach pomocy na najwazniejszych meczach.Jesli ktoras z grup zerwie pakt,ma zostac potepiona przez pozostale ekipy.Prawdziwa proba dla paktu bedzie runda wiosenna 2004...Wszystkie ustalenia respektuja takze fani Pogoni Grodzisk Mazowiecki,KS Piaseczno,Narwii Ostroleka i Nadnarwianki Pultusk'. - tekst nadeslany do 'TMK',przez 'PAKT'03'

no i bardzo dobrze ! :+:

Adiq
26-12-2003, 12:29
'PAKT WARSZAWSKI'
Wobec coraz wiekszych niesnasek i narastajacych miedzy mniejszymi warszawskimi klubami nieporozumien,26 pazdziernika 2003 na stolecznych Bielanach zorganizowano zebranie przedstawicieli kibicow,majace wyjasnic wszystkie sporne kwestie.Pomyslodawca i inicjatorem owego spotkania byl jeden ze starszych fanow Hutnika Warszawa.Na Bielanach stawily sie delegacje fanow Hutnika,Targowka,Olimpii,Ursusa,Azs-u,Dolcanu Zabki i Legionovii Legionowo.Wbrew obawom spotkanie przebiegalo w spokojnej atmosferze,wyjasniono wszystkie nieporozumienia(glownie zadraznienia miedzy Ursusem a Dolcanem,obie ekipy podaly sobie rece i zakonczyly,oczywiscie pod pewnymi warunkami,ponad osmioletnia kose).Wszystkie ekipy,kibicujace zreszta Legii,przystapily do 'PW',zawarto uklad o nieagresji,a takze w wyjatkowych przypadkach pomocy na najwazniejszych meczach.Jesli ktoras z grup zerwie pakt,ma zostac potepiona przez pozostale ekipy.Prawdziwa proba dla paktu bedzie runda wiosenna 2004...Wszystkie ustalenia respektuja takze fani Pogoni Grodzisk Mazowiecki,KS Piaseczno,Narwii Ostroleka i Nadnarwianki Pultusk'. - tekst nadeslany do 'TMK',przez 'PAKT'03'

no i bardzo dobrze ! :+:
Czyżby koniec paranoji? :+:

BTW: ja kibicuję SEMPowi Ursynów... ;)

Mazi
26-12-2003, 12:53
I o to chodzi !

Żeby jeszcze np. kluby lubelskie się porozumiały w tej kwestii ;) .

Życze im tego z całego serca ;)

Raffi
26-12-2003, 14:01

Spoko,spoko,stronka się tworzy i juz niedługo będzie cudna galeria:]
Jeśli chodzi o poloniste z Gwardii to mówimy tutaj o W.????
Zależy którego, bo jest dwóch W. i wielu ich myli; ale tak.

DaMi_FB
26-12-2003, 14:07
W wakacje byłem na turnieju kibiców w Wawie i tam byli zajebiści kolesie z Olimpii Warszawa i Dolcanu Ząbki

POZDRO

czesiek
26-12-2003, 14:54
Marymont Warszawa. Nawet prowadzilismy kiedys jakis "doping" z kumplami. :>

b3nito
27-12-2003, 00:03
Benito - po meczu z Polonią 2 (festiwal bluzgów) koleżka ów (o ile mamy na myśli tego samego) zniknął (pojawił się jeszcze na 1. meczu rundy jesiennej i tyle go widzieli)

kolega-W????bo-nie-chwalil-mi-sie '8 wiem-tylko-ze-na-Kamiennej-dostal-za-czasy-Gwardyjskie '8 :rotfl:

b3nito
27-12-2003, 00:04

Spoko,spoko,stronka się tworzy i juz niedługo będzie cudna galeria:]
Jeśli chodzi o poloniste z Gwardii to mówimy tutaj o W.????
Zależy którego, bo jest dwóch W. i wielu ich myli; ale tak.

kolega-W-z-gornego-M.... '8

Raffi
27-12-2003, 00:23

kolega-W????bo-nie-chwalil-mi-sie '8 wiem-tylko-ze-na-Kamiennej-dostal-za-czasy-Gwardyjskie '8 :rotfl:
Nic dziwnego, już w trakcie meczu miał niezłego pietra, bo doping... hmm nie należał do "pozytywnych"(piosenka "4 liga 4 liga KSP" należała do bardziej cenzuralnych 8) )-widać przeczuwał co się święci '8 , potem widziałem go jeszcze chyba na jednym-max 2 (nie na wszystkich byłem)meczach na początku rundy jesiennej bodajże. Ale od końca sierpnia go sobie nie przypominam

b3nito
27-12-2003, 01:36

Nic dziwnego, już w trakcie meczu miał niezłego pietra, bo doping... hmm nie należał do "pozytywnych"(piosenka "4 liga 4 liga KSP" należała do bardziej cenzuralnych 8) )-widać przeczuwał co się święci '8 , potem widziałem go jeszcze chyba na jednym-max 2 (nie na wszystkich byłem)meczach na początku rundy jesiennej bodajże. Ale od końca sierpnia go sobie nie przypominam

cholerka... '8 jakby-nie-bylo-to-kolega-ale-jak-go-zobaczylem-na-miescie-w-barwach-polonii-to-jakby-mnie-ktos-tak-obuchem-w-leb-zdzielil...ale-chociaz-slawny-jest-teraz :rotfl:

Arni
30-12-2003, 13:05
Kolega W. poszedł taką drogą jaką chciał, niestety niesłuszną. Z tego co wiem to sporo kibiców KSP to byli Legioniści...

ma(L)ek
31-12-2003, 18:21

Z tego co wim to teraz moi znajomi robia tam mlyn zrobili sobie nawet szale i jezdza na wyjazdy;]
pozdro

Dżon
01-01-2004, 17:14
Z tego co wiem to sporo kibiców KSP to byli Legioniści...
Poznałem w tym roku jednego polonistę. Spytałem się w jaki sposób mieszkając dalej niz 500 m. od kurnika został kibicem takiej byle Polonii, a on na to, że poszedł na Legię na mecz z Rosenborgiem i mu się nie podobały bluzgi i poziom kultury kibiców Legii, a potem poszedł na Polonie gdzie było wielce kulturalnie (no przecież nie będą emeryci i dzieciaki robić dymu :buhaha: ) i przy niej pozostał.
Wydaje mi się więc, że jak ktoś rzuca Legię dla Polonii to musi to być ktoś tak lamusowaty jak wyżej opisany kolega :ksp:

Arni
02-01-2004, 18:14
Z tego co wiem to sporo kibiców KSP to byli Legioniści...
Poznałem w tym roku jednego polonistę. Spytałem się w jaki sposób mieszkając dalej niz 500 m. od kurnika został kibicem takiej byle Polonii, a on na to, że poszedł na Legię na mecz z Rosenborgiem i mu się nie podobały bluzgi i poziom kultury kibiców Legii, a potem poszedł na Polonie gdzie było wielce kulturalnie (no przecież nie będą emeryci i dzieciaki robić dymu :buhaha: ) i przy niej pozostał.
Wydaje mi się więc, że jak ktoś rzuca Legię dla Polonii to musi to być ktoś tak lamusowaty jak wyżej opisany kolega :ksp:

Wydaje mi się, że przypadek, który opisujesz dotyczy raczej jakiegoś typowego piknikfana, a nie prawdziwego kibica. A co tam jest urzekającego, na tej Konwiktorskiej dla fana? Wątpliwe atrakcje...

czesiek
04-01-2004, 17:22

Z tego co wim to teraz moi znajomi robia tam mlyn zrobili sobie nawet szale i jezdza na wyjazdy;]
pozdro
Łoj, to trzeba się bedzie na Potocką przejść. :)

ma(L)ek
05-01-2004, 08:25
:) Tylko nie zapomnij o szalu... ;)
Moi kumple zrobili sobie szale..."Obroncy Marymontu"
Herb maja bardzo podobny to herbu Widzewa..z daleka mozna pomylic... :oho: '8

czesiek
05-01-2004, 13:08
:) Tylko nie zapomnij o szalu... ;)
Moi kumple zrobili sobie szale..."Obroncy Marymontu"
Herb maja bardzo podobny to herbu Widzewa..z daleka mozna pomylic... :oho: '8
Nic dziwnego....... Marymont to przecież robotniczy klub. A herb rzeczywiście mają podobny.
http://www.marymont87.com/images/logo_mlodziezowy.gif

Kawa
05-01-2004, 13:45
Malek kogo tam z marymontu znasz? '8 Chodziłes do limana? Ja tez wiec mamy zapewne wspolnych legijnych ziomków ;)

c_zary
05-01-2004, 20:40
hehe...ja chodziłem do Limanowskiego :]
Ktory rocznik??

ma(L)ek
06-01-2004, 09:26
:+: :buhaha:
ahahahahaahahahaa
Cale forum z Limanowskiego ;) :buhaha:

ja jestem z 1984 r wiec skaczylem rok temu ;]
chodzilem do "E" chyba :help:
z Dabrowskim Robertem,Frelikiem......Na mecze chodzilismy zazwyczaj z Krzskiem ,Miloszem....lub sami... ;)
Limanowski tez Limanowski tez przyjacielem CWKS

Kawa
06-01-2004, 19:34
:+: :buhaha:
ahahahahaahahahaa
Cale forum z Limanowskiego ;) :buhaha:

ja jestem z 1984 r wiec skaczylem rok temu ;]
chodzilem do "E" chyba :help:
z Dabrowskim Robertem,Frelikiem......Na mecze chodzilismy zazwyczaj z Krzskiem ,Miloszem....lub sami... ;)
Limanowski tez Limanowski tez przyjacielem CWKS
Moj rocznik 8)
Roberta znam reszty nie kojaze.
Czarek Variat jest chyba z 81, ale moge sie mylic ;)

Kawa
06-01-2004, 21:13
Oj ale trzeba sobie kamyczek do ogródka wrzucić. W roczniku pijaka było dwóch polonistów. :hmm:

ma(L)ek
08-01-2004, 12:17
W moim roczniku byl na pewno jeden polonista ale sie nie ujawnial....tylko ja o tym wiedzialem ...chyba... 8)

A śmiechy to byly z Kaliniowskiego jak wchodzil do 520 prze okno...

ps.ja mnie nie kojarzycie to zajrzyjcie do fotek w Hyde Parku moze siewam rozjasni;]
pozdro

c_zary
08-01-2004, 12:39
Ja jestem 81...Oj kiedys to była mocna ekipa w limanie...Na mecze potrafiło się zaebrać nawet ok.50 osób...Pamiętam jak jechaliśmy na Legiw Widzew,decydujący o mistrzostwie-3:2... to wtedy wszyscy z limana+koleżcy z osiedli,to było nas coś ok.100...wszyscy w barwach,flagi na kijach włosy pomalowane...całe 185 zajebane,że jechaliśmy jak sardynki - coś w stylu powrotów 520...ale tych dawnych bo teraz to już niestety nie to samo... Heh,no i nie zapomniane czasy jak w sali 117,podczas lekcji,na oknach zamisat zasłonek wisiała flaga "BIELANY"!!Wypady na hokej,'Żoliborskie Lwy'...Heh,to były czasy...
Pozdro dla wszystkich, a w szczególności dla tych co przetrwali...
Szkoda, zesmy sie nie zgrali. Ja '79 jestem. W swoim roczniku jednego z KSP mialem ale odszedl chyba po 1 klasie.

Raffi
23-02-2004, 01:28

To chyba któryś z działaczy jest kibicem Polonii, z tego co do mnie doszło (?)

shad
09-03-2004, 15:33
Witam!!
Wasza dyskusja zeszła trochę z tematu... :>
Ja powiem krótko. Unia Iłów rządzi.

P.S.
Unia Iłów - Klub A-klasy grający do poprzedniego roku w okręgówce między Płockiem a Sochaczewem. Troszku to daleko od Wawy ale co tam :rotfl:

Raffi
20-03-2004, 01:11
Jako że wreszcie , z dużym opóźnieniem zaczynają się w końcu rozgrywki w niższych ligach na Mazowszu, pozwolę sobie odświeżyć temat i wrzucić 2 teksty z Wyborczej i Życia W-wy, o zespołach stąd:

Skarb kibica III ligi piłki nożnej

daro 19-03-2004, ostatnia aktualizacja 19-03-2004 12:33

W dwóch zespołach naszego regionu wspomina się o awansie do II ligi, co nawet w przypadku niepowodzenia już należy uznać za sukces. Najlepsza u nas Gwardia przeżywa jednak kłopoty w przeciwieństwie do najgorszego (w tabeli) Mazowsza.

Rzut oka na tabelę po rundzie jesiennej daje pełny, znany już z poprzednich sezonów obraz sytuacji. Najlepsze w naszym regionie Gwardia i Okęcie (mają identyczny bilans punktowy i bramkowy) tracą do liderującego Radomiaka osiem, a do drugiej Mławy - sześć punktów. Strata ta jest do odrobienia, zważywszy na to, że niedawno Gwardii nie taką przewagę udało się roztrwonić. Wystarczy pokonać obydwu wspomnianych faworytów, którzy wiosną po dwa razy przyjadą do Warszawy, i nie tracić punktów w pozostałych meczach, by znów odżyły marzenia o zapleczu ekstraklasy (bezpośredni awans wywalczy zwycięzca ligi, drugi zespół będzie walczyć w barażach).

Na Racławickiej otwarcie mówi się jednak, że klubu nie stać na awans, a najważniejsze jest zażegnanie kłopotów organizacyjnych (do zarządu klubu po raz pierwszy nie trafił przedstawiciel piłki nożnej) i uniknięcie sytuacji z początku przygotowań, kiedy to piłkarze strajkowali, zamiast trenować. Nieco inaczej jest na Radarowej, gdzie z pewną nieśmiałością wspomina się o II lidze. Zarząd klubu szykuje podobno specjalne premie za osiągnięcie historycznego sukcesu, a cel ten postawiono przed dotychczasowym asystentem Władysława Stachurskiego (prowadzi Świt Nowy Dwór) Jackiem Cyzio. Zmiany kadrowe w jego ekipie nie wyglądają może zbyt imponująco, ale jeśli Maciej Tataj utrzyma strzelecką formę z pierwszej rundy

Swego najlepszego snajpera stracił tymczasem Znicz, w którym także da się słyszeć o ambitnych planach. Adeniyi Agbejule nie wrócił z Nigerii (czarnoskórzy piłkarze zniknęli zresztą ze składów wszystkich drużyn naszego regionu), a w jego miejsce sprowadzono znanego u nas Rafała Szczytniewskiego. Napastnik ten ani w Ząbkach, ani w Nowym Dworze nie zachwycał, ale w międzyczasie strzelił 30 goli, choć występował wtedy w IV lidze. W obronie zagra doświadczony Marcin Włódarczyk, a oprócz niego dwóch polonistów Paweł Hajduczek i Wojciech Musuła, którzy ocierali się o ekstraklasę, i to ta czwórka ma pomóc pruszkowskiej ekipie w sprawieniu niespodzianki.

Kto wie, czy autorem największej nie będzie jednak Mazowsze. Ekipa Bogusława Oblewskiego - choć w tabeli najgorsza z całej piątki naszego regionu - jest bardzo dobrze zorganizowana. Jako jedna z niewielu może pochwalić się wyjazdem na zagraniczny obóz przygotowawczy i uregulowaniem wszelkich spraw finansowych. Dowodem na rozsądną politykę klubu są poważne wzmocnienia, co oznacza, że ekipa z Grójca będzie w stanie zagrozić każdemu. To samo można jednak powiedzieć także o sąsiadującej z Mazowszem Mlekovicie, której trenerem został były szkoleniowiec Lecha Poznań Libor Pala. Tym ciekawiej zapowiada się więc walka na dole tabeli.

Gorsze nastroje panują tymczasem w Legionovii, która chwilowo zamyka jeszcze bezpieczną strefę środka. Szukający oszczędności zespół, który w meczach z mazowieckimi drużynami zdobył jesienią najwięcej punktów, zatrudnił jako grającego trenera swojego obrońcę Dariusza Ziąbskiego (Grzegorz Zmitrowicz został asystentem Stachurskiego). Czeka go trudne zadanie utrzymania Legionovii na bezpiecznym miejscu.

Trenerzy jednym zdaniem

Janusz Jakubowski (Gwardia): Chciałbym zakończyć ten sezon w spokoju i utrzymać obecne miejsce, bo ciężko będzie więcej zdziałać.

Jacek Cyzio (Okęcie): Nie wierzę w możliwość porozumienia się klubów regionu dla wypromowania jednego z nich do drugiej ligi. '8

Krzysztof Etmanowicz (Znicz): Trzeba zobaczyć, czy nasze teoretycznie duże wzmocnienia nie okażą się wzmocnieniami tylko na papierze.

Dariusz Ziąbski (Legionovia): Nie widzę siebie w podstawowym składzie i mam nadzieję, że nie będę musiał grać.

Bogusław Oblewski (Mazowsze): Jesteśmy bojowo nastawieni. Z 11 sparingów wygraliśmy przecież 10, strzelając w nich ponad 50 bramek.

O krok od przepaści
Klub nie ma pieniędzy na opłaty dzierżawne, ale działacze i piłkarze nie załamują rąk. Pierwsi szukają sponsorów, drudzy powalczą o utrzymanie w IV lidze.

Od sobotniego wyjazdowego meczu z Wisłą II Płock dotychczasowego trenera Krzysztofa Branickiego zastąpi były piłkarz Legii Andrzej Sikorski. Ostatnio prowadził trzecioligowego Hetmana Zamość, pracuje również z kadrą rocznika 1993 okręgu mazowieckiego.

Przed rundą wiosenną Hutnik jest jednak w wyjątkowo niewygodnej sytuacji. Wydział gier MZPN zweryfikował bowiem mecz 2. kolejki, w którym zespół z Bielan pokonał Wisłę Płock 5:1, jako walkower 0:3. - Kilka dni przed tym spotkaniem umarł wiceprezes Zygfryd Rogulski, który prowadził statystykę kartek. Nieumyślnie wystawiliśmy dwóch ukaranych - przyznaje trener.

Zespół, który wiosną będzie walczył o utrzymanie, został osłabiony. Lider klasyfikacji strzelców Daniel Małkiewicz przeszedł do KS Piaseczno. Odszedł też Konrad Komorowski. - W tej chwili najstarszy zawodnik Mariusz Szymaniak ma 24 lata. Na razie jesteśmy o krok od przepaści, ale jeśli w pierwszych pięciu kolejkach zdobędziemy 8-9 punktów, to powinniśmy się wybronić - liczy trener Sikorski, który przyprowadził ze sobą do klubu dwóch sponsorów.

Działacze liczą, że znajdą następnych, choć to niełatwe. - Rzecz w tym, że nikt nie zainwestuje w klub nie będący właścicielem terenu, na którym jest jego siedziba - ubolewa prezes Hutnika Andrzej Strejlau. - Umowa dzierżawy wygasła z końcem ubiegłego roku. Władze miasta za jej przedłużenie do 1 lipca żądają 3900 zł plus VAT. A skąd ja mam wziąć na to pieniądze, skoro mamy 80 tysięcy długu? W tej sytuacji teren użytkujemy bezprawnie. Nikogo nie obchodzi, że jesteśmy jedynym klubem w dzielnicy. Prowadzimy mnóstwo grup młodzieżowych, odciągając dzieciaki od alkoholu. Nie ma jednak obaw, drużyna ma za co grać i nikt nie będzie naciskał trenerów, by utrzymali się w IV lidze. Ale jeśli się uda, to będziemy szczęśliwi - dodaje.

Krótki plan akcji na piłkarski weekend w Warszawie i okolicach:

1. liga:
Świt Nowy Dwór - Wisła Kraków - sobota, 20 marca 18.00

3. liga:
Gwardia Warszawa - Ruch Wysokie Mazowieckie 20 marca, 12:00
Legionovia Legionowo - Okęcie Warszawa - 20 marca, 15:00 Znicz Pruszków - Drwęca Nowe Miasto Lubawskie 21 marca, 12:00

4. liga:
Olimpia Warszawa - RKS Ursus (Warszawa) 20 marca, 11:00
Legia II Warszawa - Pogoń Siedlce 20 marca, 12:00
KS Piaseczno - Nadnarwianka Pułtusk 20 marca, 11:00
Dolcan Ząbki - GKP Targówek (Warszawa) 20 marca, 13:00
KS Łomianki - Korona Góra Kalwaria 20 marca, 14:00
GLKS Nadarzyn - Polonia II Warszawa 20 marca, 15:00

niższe ligi (ciekawsze mecze):
(MLS)
Marcovia 2000 Marki - Start Otwock 20 marca 14:00
Piast Piastów - Legionovia II Legionowo
(okręgówka)
Marymont Warszawa - Bóbr Tłuszcz
Mazur Radzymin - Sarmata Warszawa
Huragan Wołomin - Hutnik II Warszawa 20 marca 12:00
Świt Warszawa - Tur Jaktorów
Przyszłość Włochy (Warszawa) - Sagita Warszawa
A)KS Falenica (Warszawa) - KS II Piaseczno
no i najważniejsze, czyli B-klasa ;)
GLM Warszawa - Żbik II Nasielsk
Błyskawica Warszawa - Mazowsze Zegrze
PUG Bielany (Warszawa) - Salos Warszawa

R@dek (L)
20-03-2004, 08:23
(MLS)

Piast Piastów - Legionovia II Legionowo

Mam nadzieje żę Legionovia zrobi małą niespodzianke i upoluje przynajmniej 1 pkt 8)

Bo my gramy z 13 w tabeli Ostrovią :)

Żbik Nasielsk - Ostrovia Ostrów Mazowiecka 15.00

Raffi
22-03-2004, 20:01
przepowiedziałeś 8)

szczepan
22-03-2004, 20:06
MKS Agrykola Warszawa '8

Jawor_CDR
23-03-2004, 22:34
Ja wybrałem w ankiecie opcje 'inny' - sympatyzuje z BKS Naprzód Brwinów '8 :+: Mam w tym mieście rodzinke i grono znajomych wiec czasem zaglądam na mecze. Obecnie grają w okręgówce :)

Włóczykij
24-03-2004, 13:52
Na stronie glownej pojawil sie material o mojej drugiej ukochanej druzynie - Świcie Warszawa, polecam 8)

Raffi
12-04-2004, 20:47
1/8 finału PP - 14 kwietnia - Mazowiecki ZPN.
To już pojutrze :look:
W Warszawie ciekawie zapowiadają się pojedynki Świtu Yelonki z Radomiakiem, Hutnika z liderem 3. ligi - Mławianką i Drukarza z Gwardią - zatem cała trójka liderów 3. ligi gra w Warszawie! :look:
Ciekawostką będzie również mecz podwarszawskiego Naprzodu Zielonki rozgrywany przy...sztucznym oświetleniu '8
"Dwójka" jedzie do Nasielska (Radek zdaj relację ;) )

Naprzód II Zielonki - MG MZKS Kozienice 14 kwietnia, 20:00
Kasztelan Sierpc - Dolcan Ząbki 14 kwietnia, 15:30
Świt Warszawa - Radomiak Radom 14 kwietnia, 15:30
Żbik Nasielsk - Legia II Warszawa 14 kwietnia, 15:30

R@dek (L)
15-04-2004, 05:05
No i wszystko jasne Żbik Nasielsk 2-1 Legia II Warszawa :) Pierwsi strzeliliśmy bramkie potem Legia wyrównała a drugi gol wpadł dokładnie w ostatnich sekundach meczu a strzelił go niezawodny "Ronni " :+: Po bramce sędzia zakończył spotkanie :]

Raffi
15-04-2004, 11:44
Komplet wyników 1/8 finału - 14 kwietnia

Szydłowianka Szydłowiec 0-1 Okęcie Warszawa 14 kwietnia, 15:30
Śliwowski 87
Drukarz Warszawa 2-2 Gwardia Warszawa 14 kwietnia, 15:30
pd. k. 5-4 8-
Kaczor 54, Groszek 64 - Konopka 42 (k), Rymbiewski 87
Naprzód II Zielonki 1-3 MG MZKS Kozienice 14 kwietnia, 20:00
Kamiński - Sawa 2, Seremak
Kasztelan Sierpc 1-2 Dolcan Ząbki 14 kwietnia, 15:30
Dzięgielewski 33 - Stańczuk 63, Muzyka 69
Pogoń Siedlce 0-4 Mazowsze Grójec 14 kwietnia, 15:30
Stretowicz 8, Cackowski 27, A.Komorowski 36, Chmielewski 61
Świt Warszawa 0-6 Radomiak Radom 14 kwietnia, 15:30
Gołoś 26, Gołębiewski 30, Kucenko 44, Krześniak 50, 55, Janas 78
Hutnik Warszawa 1-5 MKS Mława 14 kwietnia, 15:30 (140)
B.Szymaniak 17 - Walczak 11, Szmyt 18, Karpiński 22, Grabowski 70, Rogalski 88 (k)
Żbik Nasielsk 2-1 Legia II Warszawa 14 kwietnia, 15:30
Markiewicz 24, Eresaba 90 - Dylewski 43

1/4 finału - 5 maja

Mecze rozpoczną się o 16:30. Losowanie prawdopodobnie w ten weekend[/quote]

Arni
15-04-2004, 17:50
Ja w końcu wczoraj nie wystałem do końca, nie mogłem patrzeć na brak zangażowania ze strony Gwardii.
I rezerwy Legii też niestety nie awansowały dalej:-(

Kosiasz
15-04-2004, 19:58
ja sympatyzuję z klubami, w których grał mój Starszy czyli m.in. Dolcan Ząbki i ZWAR Międzylesie

Raffi
16-04-2004, 23:32
Odbyło się już losowanie

1/4 finału - 5 maja

Mecze rozpoczną się o 16:30.
Żbik Nasielsk - Radomiak Radom
Dolcan Zabki - Mazowsze Grójec
Kozienice - MKS Mława
Drukarz Warszawa - Okęcie

Fizi
16-04-2004, 23:39
Odbyło się już losowanie

1/4 finału - 5 maja

Mecze rozpoczną się o 16:30.
Dolcan Zabki - Mazowsze Grójec
Kozienice - MKS Mława
Drukarz Warszawa - Okęcie

derby '8

Mazi
17-04-2004, 08:16

yhy ,gdybyśm przeszli , to rezerwy by grały z Radomiakiem... to jest dwumecz?

Raffi
17-04-2004, 09:01
nie

Raffi
26-04-2004, 22:53
Czy Hutnik przestanie istnieć?

Maciej Weber 26-04-2004, ostatnia aktualizacja 26-04-2004 15:36

Jeżeli nic się nie zmieni, Hutnik zniknie z mapy Warszawy. Klub się wali. Mamy inwestorów, ale władze nie pozwalają nic zrobić. Dlaczego? Bo to nie nasze tereny - mówi Andrzej Strejlau, prezes bielańskiego klubu

Sytuacja Hutnika nie jest niczym szczególnym. Wali się Skra, chwieje się Legia (choć w tej chwili - raczej działająca na Fortach Bema jej część zwana CWKS-em.). Większość klubów z województwa mazowieckiego jest zadłużona.

- Gdy byliśmy na meczu w Górze Kalwarii i powiedzieliśmy, że mamy 80 tys. zł długów, to z nas się śmiano. Co to za dług? W końcu Legia piłkarska miała długów prawie 20 mln. Ostatnio miasto przyznało jej prawo do dzierżawy gruntów. To precedens, na który patrzymy z nadzieją, bo my też o to walczymy - mówi wiceprezes Zygmunt Marczak. Tymczasem klubowe budynki przy ulicy Marymonckiej nieodnowione, szatnie, toalety w doprawdy nieprzyzwoitym stanie. - Te baraki zostały postawione 30 lat temu dla robotników, którzy to wszystko budowali. Miały postać dwa lata. Stoją do dzisiaj - mówi Marczak.

Ziemia niczyja

Hutnik dzierżawił od dzielnicy Żoliborz ponad 12 hektarów gruntów - ale tylko do 31 grudnia ubiegłego roku. Klub wystąpił o przedłużenie dzierżawy. Zgody nie dostał. Za przedłużenie do 1 lipca władze dzielnicy zażądały miesięcznej opłaty 3900 zł plus VAT. A jak tu płacić cokolwiek, skoro nie ma nawet na ogrzewanie?

- Nasza sekretarka dostała w zimie zapalenia płuc. Nie stać nas było na centralne. Dla oszczędności musieliśmy przejść na ogrzewanie piecykami węglowymi - mówi Marczak. - Od 13 lat teren i obiekty niszczeją. Przyszedłem tutaj, by pomóc, ale nic nie mogę zrobić - denerwuje się Strejlau. - Zgodnie z kodeksem handlowym właściciel powinien zajmować się remontami. Ale jak ma się zajmować, skoro prawnie nic do niego nie należy? Formalnie nas tu nie ma - dodaje. W każdej chwili władze dzielnicy mogą zagrozić eksmisją, ponieważ Hutnik zajmuje tereny bezprawnie.

Władze nie pozwalają na żadne inicjatywy gospodarcze, bo według nich nie zrobiono do tej pory nic, co pozwalałoby utrzymać obiekty w dobrym stanie.

- Chcieliśmy zainstalować światła na boisku B. Za 47 tys. zł. Nie wyrażono zgody. Mam związane ręce. Jeżeli tak, to może pan burmistrz wyznaczy prezesa. Nie jestem chory na funkcję. Jeżeli niczego nie uda się załatwić do końca kwietnia, to niewykluczone, że odejdę - deklaruje Strejlau.

W czynie społecznym

Hutnik istnieje 37 lat. W roku 1978 przy ul. Marymonckiej powstał kompleks obiektów sportowo-rekreacyjnych. Od roku 1990 klub wykorzystywał tereny na podstawie umowy o bezpłatnym użyczeniu. Wybudowanie kompleksu nastąpiło przy wydatnej pomocy Huty Warszawa i - w skromniejszym stopniu - Głównego Urzędu Kultury Fizycznej i Sportu, Federacji Sportu oraz Totalizatora Sportowego. Na budowie w czynie społecznym pracowała załoga Huty oraz mieszkańcy Żoliborza.

W latach 90. nowym właścicielem terenu została powołana w imieniu skarbu państwa Agencja Kapitałowo-Rozliczeniowa. Przekazała je w wieczyste użytkowanie gminie Bielany, która z kolei dzięki kolejnej umowie przekazała je w dzierżawę Hutnikowi. Klub rozpoczął działalność gospodarczą mającą wspierać działalność czysto sportową, bo z niej samej na pewno by się nie utrzymał.

- Prowadzimy hotel (do 50 miejsc), organizujemy wesela, wyżywienie dla prywatnych osób. Od maja do października czynnych jest sześć kortów tenisowych. Wiele spraw załatwiamy na zasadzie umów barterowych. Jednak bez pomocy z zewnątrz długo nie pociągniemy. Nie ukrywamy, że poprosiliśmy pana Strejlaua o objęcie funkcji prezesa, licząc na jego szerokie kontakty i przyciągnięcie sponsorów. Aby ktoś jednak zainwestował, musimy mieć prawa do terenów - tłumaczy Marczak.

Chińczycy, Finowie, Francuzi

Klub chciałby od miasta dzierżawy na 30 lat, dla potencjalnych inwestorów racjonalna byłaby i dziesięcioletnia. Dla inwestorów, którzy jednocześnie zajmowaliby się klubem sportowym, do przyjęcia byłaby pierwsza opcja.

W klubie sportowym inwestycje trwają bowiem przez 10-12 lat, przez następne trzy, może do pięciu dąży się na ogół do tego, by koszty wyzerować. Odzyskiwanie gotówki wiąże się dopiero przeważnie z późniejszym okresem. - Mamy kilka ofert. W klub chętnie weszliby Chińczycy. Daliby pieniądze, w zamian mieliby młodzieżowy ośrodek sportowy. Obiecałem też najważniejszemu z Chińczyków, że zostanie prezesem. A ja byłbym wiceprezesem do spraw sportowych. Na pokrycie długów z miejsca wyłożyliby 100 tys. dol., a to przecież zdecydowanie więcej, niż zalegamy. Jest fińska firma konsultingowa, są także Francuzi. Wszystko rozbija się o to, że nie mamy prawa do gruntów. Na naszą niekorzyść działa dodatkowo wydłużenie procedur. Kiedyś, jak już dzielnica podjęła uchwałę, to tak potem było. Teraz każda uchwała z dzielnicy trafia jeszcze do Urzędu Miasta i właściwie nic nie można załatwić. Próbowałem spotkać się z wiceprezydentem Urbańskim. Bez skutku - mówi Andrzej Strejlau.

Prezes Hutnika od lat działający w Polskim Związku Piłki Nożnej zainteresował centralę kierowanym przez siebie klubem. Prezes PZPN Michał Listkiewicz myślał nawet, aby w przyszłości na Bielanach stanęła nowa siedziba związku (teraz mówi się o tym przy okazji budowy Stadionu Narodowego na Legii). Przy Marymonckiej miał powstać nowy stadion, na osiem tysięcy osób. Związek wystąpił o zakup ziemi względnie dzierżawę na 99 lat. Pismo pozostało bez odpowiedzi.

Biednie, ale uczciwie

Przez lata klubem rządził prezes Ryszard Sobiecki. W tym czasie w stosunku do jego osoby skumulowało się wiele pretensji, zarzutów o ściąganie korzyści majątkowych zarówno dla siebie, jak i rodziny. W ubiegłym roku nastąpił przewrót i wybrano Strejlaua. Dyrektor Biura Sportu w Urzędzie Miasta Artur Piłka uznał wybory za nielegalne i nakazał je powtórzyć. Po trzech miesiącach Strejlau był już oficjalnie prezesem.

Za jego kadencji wielkich sukcesów sportowych nie było. Ale też i być nie mogło. Występujący w IV lidze, prowadzony przez trenera Andrzeja Sikorskiego zespół składa się z młodzieżowców. W Lidze Okręgowej grają juniorzy. Pod egidą Hutnika działa Młodzieżowy Ośrodek Piłkarski (sześć drużyn). Jest biednie, za to uczciwie. - W klubie swego czasu chciano zatrudnić na stanowisku mojego syna Tomasza [obecnie II trener rezerw Legii - red.]. Nie zgodziłem się. Nikt nie może mi niczego zarzucić - mówi Strejlau.

W porównaniu z najbardziej znanymi w stolicy- jak Legia, Polonia czy Gwardia - Hutnik to młody klub. A młodo tym bardziej szkoda umierać.

Dla Gazety

Artur Piłka

dyrektor biura sportu w Urzędzie Miasta

Kilka razy spotykałem się z burmistrzem Żoliborza i władzami Hutnika. Powiedziałem, że jeżeli tylko klub znajdzie poważnego inwestora, to zapraszamy. Ten teren jest chroniony pod tym względem, że inwestycje na nim dokonane muszą mieć charakter sportowo-rekreacyjny. Niestety, choć panowie opowiadają o inwestorach, głównie zagranicznych, żadnej oficjalnej oferty nie widziałem. Powiedziałem, że z przyjemnością będę pilotował sprawę na kolejnych posiedzeniach Rady Warszawy. Tylko że nie ma sprawy.

Prawdą jest, że klubowi nie przedłużono dzierżawy, ale to bardziej pytanie do biura nieruchomości niż do mnie. Ja napisałem opinię, że uważam za zasadne jej przedłużenie. Na trzy lata, bo na tyle jest to możliwe, choć zdaję sobie sprawę, że gdyby pojawił się poważny inwestor, to taka dzierżawa by go nie satysfakcjonowała. Z drugiej strony na jednym z ostatnich posiedzeń Rady weszła poprawka, że prezydent po przyznaniu mu specjalnych uprawnień mógłby taką dzierżawę przedłużyć.

Na razie jednak nic się nie dzieje. Jeszcze raz powtarzam - zapraszam do siebie, do pokoju 123. Jeżeli jest inwestor, siadamy i ustalamy szczegóły. Miasto na pewno nie będzie tu przeszkadzało.

not. mac

Hutnik Warszawa

Założony w 1957 roku. Największeysukces odniósł w sezonie 1992/93 kiedy zajął szóste miejsce w II lidze. Nie mniejszym osiągnięciem było wyeliminowanie w I rundzie Pucharu Polski ówczesnych mistrzów Polski Lecha Poznań. W 1987 roku juniorzy z Bielan zdobyli wicemistrzostwo Polski. W II lidze Hutnik przez występował siedem sezonów - ostatni raz w 1995/96. Po raz pierwszy w tej klasie rozgrywek hutnicy znaleźli się w 1982 roku a jako trener awans z III ligi wywalczył Jerzy Engel. Obecnie Hutnik walczy o utrzymanie w IV lidze. Prezesem od półtora roku jest były trener reprezentacji Polski Andrzej Strejlau. Wcześniej przez długie lata funkcję tę sprawował były sędzia Ryszard Sobiecki. Zawodnikami Hutnika w przeszłości byli m.in. późniejsi reprezentanci Polski: Grzegorz Szamotulski, Marcin Mięciel, Marcin Żewłakow.

Wprawdzie Hutnik to nie moja bajka, ale żal byłoby klubu z tradycjami kibicowskimi i klubu warszawskiego 8o

Herman
26-04-2004, 22:58
Raffi tak z ciekawości: nie wiesz moze kto jest autorem tego artukułu i kiedy go napisano ? :hmm:

Raffi
26-04-2004, 23:00
8- 8-
no to jeszcze raz :] :

Maciej Weber 26-04-2004, ostatnia aktualizacja 26-04-2004 15:36(...)

Herman
26-04-2004, 23:07
8- nie pije 8-

Raffi
30-04-2004, 10:19
Weekendowy rozkład jazdy w Wwie i okolicach:

3.liga:
Okęcie Warszawa - Pogoń Zduńska Wola 2 maja, 11:00
Legionovia Legionowo - Warmia Grajewo 2 maja, 16:00
Znicz Pruszków - Gwardia Warszawa 2 maja, 12:00
4.liga:
Szydłowianka Szydłowiec - Legia II Warszawa 1 maja, 16:00
KS Łomianki - Dolcan Ząbki 1 maja, 12:00
GLKS Nadarzyn - KS Piaseczno 1 maja, 13:00
Polonia II Warszawa - Olimpia Warszawa 2 maja, 11:00
Korona Góra Kalwaria - Pilica Białobrzegi 1 maja, 11:00

zatem prawie wszystkie mecze (poza meczem rezerw)w Warszawie lub jej okolicach 8)
*niższe ligi:
Okęcie II Warszawa - Start Otwock 1/2 maja
Mazur Karczew - Wicher Kobyłka 1/2 maja
Świt Warszawa - Naprzód Brwinów
Sagita Warszawa - Sparta Jazgarzew
Przyszłość Włochy (Warszawa) - Partyzant Leszno
Sarmata Warszawa - ZWAR Międzylesie
Gwardia II Warszawa - Hutnik II Warszawa 1 maja , 13:30 8)
Marymont Warszawa - Huragan Wołomin
Legion Warszawa - CKS Celestynów

Raffi
05-05-2004, 12:49
dzisiaj dokończenie kolejki z weekendu - właśnie mecze warszawskie
RKS Ursus - Wisła II Płock 5 maja, 17:00 (Sosnkowskiego 4)
Delta Warszawa - Narew Ostrołęka 5 maja, 17:00 (ul. Jeziorna)
Hutnik Warszawa - Pogoń Siedlce 5 maja, 17:00 (ul. Marymoncka 42)
GKP Targówek - Nadnarwianka Pułtusk 5 maja, 17:00 (ul. Kołowa 18)

Również dzisiaj - 1/4 finału PP Mazowieckiego OZPN

Drukarz Warszawa - Okęcie Warszawa 5 maja, 16:30 (Park Skaryszewski)
Żbik Nasielsk - Radomiak Radom 5 maja, 16:30
Dolcan Ząbki - Mazowsze Grójec 5 maja, 16:30
MG MZKS Kozienice - MKS Mława 5 maja, 16:30

zapraszam wszystkich chętnych do odwiedzenia dziś po południu stadionów, warto ;) !

Talar
05-05-2004, 12:56
GKP Targówek - Nadnarwianka Pułtusk 5 maja, 17:00

Będzie melanż '8 :ronaldo:

R@dek (L)
05-05-2004, 17:36
Żbik Nasielsk 2 - 1 Radomiak Radom :+: :+:

No i jedziem dalej '8 moglo być wyżej ale zmarnowaliśmy karnego do szatni 8o

To co wyprawiał dzisiaj Roni to jest mistrzostwo świata jeździł z nimi a oni nie wiedzieli co się dzieje :+: :+:

Wasze zdrówko :pijok:

Raffi
05-05-2004, 20:56
Drukarz Warszawa 2-1 Okęcie Warszawa 8- 8- 8-
Żbik Nasielsk 2-1 Radomiak Radom 8-
Dolcan Ząbki 2-2 Mazowsze Grójec
k. 5-6
MG MZKS Kozienice 3-1 MKS Mława 8)

R@dek (L)
06-05-2004, 06:35
Żbik Nasielsk 2-1 Radomiak Radom 8-

8) Byliśmy poprost lepsi :)

z której ligi są te Kozienice ?? :>

Raffi
06-05-2004, 09:24
3-4 miejsce 3. ligi (za Radomiakiem i Mławą-którą właśnie wyeliminowali, a równo na punkty z Gwardią). Ogólnie to widziałem ich ze 3 tygodnie temu na Gwardii (przegrali 2-0) i są do pchnięcia, ale nie będzie wam łatwo. Żbika widziałem tylko raz - na zimowym sparingu na Racławickiej i oceniając tylko po tym w życiu nie powiedziałbym, że macie jakieś szanse, ale widocznie wasi mieli wtedy słaby dzień :)

i jeszcze z cyklu "Spacerkiem po Warszawie" - DRUKARZ :

Nowa siła w sercu stolicy

Piłkarski Puchar Polski. Kolejny, sensacyjny sukces Drukarza.

Piłkarze A-klasowego Drukarza robią furorę w Pucharze Polski na szczeblu mazowieckim. Po wyeliminowaniu Gwardii wczoraj pokonali 2:1 w ćwierćfinale kolejnego trzecioligowca - Okęcie.

Klub Sportowy Drukarz był dotychczas kojarzony ze świetnym szkoleniem piłkarskiej młodzieży oraz czołową w Polsce sekcą łuczniczą. W tym roku coraz głośniej jest jednak również o seniorskich piłkarzach, grających na co dzień w A-klasie (VII liga). Obecnie są absolutnym odkryciem rozgrywek Pucharu Polski na szczeblu mazowieckim. Drukarz wyeliminował już dwie stołeczne drużyny trzecioligowe - Gwardię i Okęcie.

- W A-klasie zajęliśmy miejsce Pogoni Konstancin. Chcemy szybko piąć się w górę. W ubiegłym roku poprosiłem trenera Sławomira Wiśniewskiego, by poprowadził nasz zespół. Jesteśmy liderem grupy 1 A-klasy i chcemy awansować do ligi okręgowej, a po kolejnych 12 miesiącach do MLS. Na 80-lecie klubu, w 2006 roku, chcielibyśmy wejść do IV ligi - mówi inicjator akcji ratowania Drukarza, sponsor i bramkarz 39-letni Andrzej Florowski. - Jestem wychowankiem tego klubu, cały czas gram w Warszawskiej Lidze Szóstek Piłkarskich w drużynie Florian. Dlaczego nie mógłbym pomóc młodzieży" Na punkcie piłki i Drukarza mam bzika. Kiedy ustabilizowała się moja sytuacja finansowa, postanowiłem wrócić na stare śmieci. Swój udział w inwestycji mają także Sławomir Wiśniewski, Zbigniew Kania i Marcin Sobczak, którzy wspierają klub - dodaje Florowski.

Skąd ma pieniądze na finansowanie Drukarza? - Nie wstydzę się swojej przeszłości. Jeździłem za granicę do pracy. Stałem na bramkach. Chroniłem też "Pershinga". Chcę, by zauważono, że staram się żyć jak normalny człowiek - zaznacza.

Otoczone drzewami boisko Drukarza leży w sercu Parku Skaryszewskiego. Podczas meczu z Okęciem dzieciaki z boku kopały piłkę, a młode łuczniczki strzelały do tarcz. Drukarz ma jedną z najlepszych muraw w Warszawie. - Bardzo o nią dbamy. Własnymi siłami modernizujemy trybuny. Mamy siedem grup młodzieżowych, które jakimś cudem utrzymujemy. Liczymy, że władze dzielnicy - a na meczu był wiceburmistrz - zwrócą na nas uwagę, bo na razie możemy tylko liczyć na pomoc doraźną - kończy Florowski.

Podczas wczorajszego meczu z Okęciem spiker podgrzewał atmosferę, a około trzystu kibiców co chwilę biło brawa. Młody zespół Drukarza oparty na mistrzach Polski juniorów z 2001 roku (rocznik 1984) grał niezwykle ambitnie i pokonał renomowanego rywala 2:1. Po gwizdku sędziego zapanowała wielka radość. Kolejna sensacja stała się faktem.

Data: 2004-05-06

MACIEJ ROWIŃSKI, Życie Warszawy

był ktos wczoraj na meczu z Okęciem? HAdaj podobno konferansjerką się zajmował :P
Florek ma brzuch jak Zagłoba ale wciąż potrafi bronić lepiej niż wielu innych bramkarzy z wyżsych lig, a miałem okazję przekonać się o tym na własne oczy w poprzedniej rundzie PP (notabene wtedy spikerem był Czerniakiewicz :> )

PRASKI
06-05-2004, 16:41
hehe, Florek dobry jest :)
zajebiscie ze sytuacja sie poprawia. szczególnie z młodziezą, bo kiedys to byla taka lipa ze szkoda pisac :o :dwa roczniki trenowaly razem na "boisku" takim ze....
:uwaga:

Raffi
11-05-2004, 21:30
Już jutro mecze 24. kolejki 3 ligi oraz MLS, m.in.:

Okęcie Warszawa - Warmia Grajewo 12 maja, 16:00
Znicz Pruszków - MKS Mława 12 maja, 17:30

Start Otwock - Wicher Kobyłka
Żyrardowianka Żyrardów - Broń Radom :>
Marcovia 2000 Marki - Wilga Garwolin
Żbik Nasielsk - Piast Piastów - 1. z 2. drużyną

zaś w weekend
Znicz Pruszków - MG MZKS Kozienice 16 maja, 12:00
MKS Mława - Unia Skierniewice 16 maja, 16:00
Olimpia Elbląg - Legionovia Legionowo 15 maja, 15:00
Gwardia Warszawa - Radomiak Radom 15 maja, 12:00 :>
Radomiak zapowiada powszechną mobilizację na ten mecz :>

IV liga:
RKS Ursus - Dolcan Ząbki 15 maja, 16:00
KS Łomianki - Legia II Warszawa 15 maja, 15:00
GLKS Nadarzyn - Narew Ostrołęka 15 maja, 13:30
Delta Warszawa - Pilica Białobrzegi 15 maja, 16:00
Polonia II Warszawa - Pogoń Siedlce 16 maja, 12:00
Korona Góra Kalwaria - Nadnarwianka Pułtusk 15 maja, 11:00
Hutnik Warszawa - GKP Targówek (Warszawa) 15 maja, 11:00

Jaco
11-05-2004, 21:34
Gwardia traci punkty:

tutaj (http://www.90minut.pl/news.php?id=145885)

ems
12-05-2004, 01:02
Polonia Olimpia Elbląg - Legionovia Legionowo 15 maja, 15:00

koorrrrwaaa jaka Polonia ? :chuligani: :w_morde:

--> Gwardia Warszawa - Radomiak Radom 15 maja, 12:00

no no .... ;]

VANAHAIM72
12-05-2004, 10:26
Widzę, że żaden ziomek nie opisał Świtu Nowy Dwór Mazowiecki - tak więc w skrócie:

młyn: 350-500 (w zależności od rywala), przy średniej widzów ok. 2500-3000;

wyjazdy: (wiosna 2004) Zabrze 50, Wronki 50, Płock 220;

flagi: najważniejsze "Stoned Hunters" i "Z czystej krwii, Biało-Zieloni Nowodworzanie" - można Je obejrzeć na www.swit.lukullus.pl;

oprawa: pirotechnika na bardzo dobrym poziomie, poza tym serpentyny, konfetti itp; kąt nachylenia trybun i ich wysokość uniemożliwia jakiekolwiek kartoniady, czy też pokazy z szarf (próba była na meczu z Polonią - nie wyszło to najlepiej) - można wszystko obejrzeć na stronce, której adres widnieje powyżej;

doping: ktoś, kto był na Łazienkowskiej zna wszystkie pieśni :D czasami ze zmianą słów; ogólnie nie wygląda to źle, ale może być jeszcze o wiele lepiej; potencjał jest duży a wygląda to lepiej z meczu na mecz;

zgody: brak, ale w NDMaz szanuje się wszystkie kluby, których kibicami są Legioniści (bardziej przyjacielskie relacje są z fanami Legionovii i Dolcanu);

kosy: KSP;

sukcesy: jakiś czas temu fana KSP "Bródno" (w Warszawie, akcja po meczu Świtu z Jeziorakiem Iława, gdzie fani z K6 przyjechali wesprzeć swoją zgodę) i ostatnio (08.05.2004) na stadionie w NDMaz kolejna fana - "Muranów";

porażki: też już dawno, 3 płótna Świtu i 1 Legii (akcja KSP po meczu, "dorwali" kibica Świtu wracającego do domu);

tak o wszystkim po trochu: Fani Świtu, to klimat typowy dla klubu podwarszawskiego. Starsi kibice zaczynali swą przygodę na Łazienkowskiej (np. ja w 1986r.) a na Świt zaczęli przychodzić dopiero w IV i III lidze (ja 1991). Młodsi już równo - wizyty na Sportowej dzielą z wyjazdami na Estadio WP. Na trybunach szale Świtu i Legii (po ok.50%), podobnie koszulki itp. Fani MKS-u śpiewają swoje pieśni, ale na każdym spotkaniu często słychać też "hity" Legijne. Wszyscy (znani mi - czyli ok. 75% :D ogółu i 100% ekipy wyjazdowej)zasiadający w "młynie" to kibice Legii, niektórzy od lat 60-tych :klask: Na stadion w NDMaz przyjeżdża też sporo kibiców z Warszawy, Legionowa i innych "Legijnych" miast. Atmosfera jest ciekawa, ogólnie rzecz biorąc - sympatyczna. Kibice gości mają raczej spokój (o ile nie ubliżają Legii i Świtowi) np. dwóch fanów Odry Wodzisław (w barwach) siedziało obok nas, po tym jak ochrona nie wpuściła ich do klatki. Reszta też się nie uskarżała (no... może goście z K6 :ksp: :chuligani: ). No i to by było tyle... Jeśli ktoś ma jakieś pytania to słucham...

Arni
12-05-2004, 15:23
Przy okazji zapraszam wszystkich chętnych Legionistów do obejrzenia w sobote meczu Gwardii z Radomiakiem, godzina 12:00. Trzymajcie za Harpagonów kciuki!!!!

R@dek (L)
12-05-2004, 15:36
Żbik Nasielsk - Piast Piastów - 1. z 2. drużyną

mecz jest przełożony bo Piaście jest kilku maturzystów :zly:

Raffi
13-05-2004, 10:34
no tak, trener Piasta był widziany na Okęciu :D
A z cyklu "Spacerkiem..." - tym razem Znicz Pruszków - 3. drużyna 1. grupy 3. ligi:

Gryzienie pruszkowskiej trawy

III liga. Piłkarze Znicza pokonali na własnym boisku lidera z Mławy.

Nikt nie chce awansować do II ligi. Taką tezę postawili fachowcy, którzy śledzą ostatnie wyniki czołowych drużyn trzeciej ligi grupy mazowieckiej. Ile jest w tym prawdy?

Aby to sprawdzić, wybraliśmy się w środowe popołudnie do Pruszkowa na mecz prezentującego ostatnio wyborną formę Znicza z liderem MKS Mława. Podczas spotkania i w przerwie dyskutowano na temat, kto chce, a kto nie chce awansować do II ligi. - Każdy może wejść. Przecież drzwi są otwarte - żartował prezes Znicza Sylwiusz Mucha-Orliński. - Tylko nie wiadomo, czy będą chętni, żeby przez nie przejść - padła riposta. - Wejść, żeby po roku spaść - po co to komu? - padł inny głos. - Mława i Radomiak mają kasę. Chcą awansować - twierdził przyjezdny z Mławy.

- U nas też by się znalazła. Dlatego walczymy. Może uda się załapać do meczów barażowych - uciął dyskusję prezes Znicza. Sylwiusz Mucha-Orliński podczas meczu wychodził z siebie. Jego podopieczni marnowali stuprocentowe sytuacje, jedną po drugiej. Lider, schowany za podwójną gardą, liczył na kontrataki. Przeliczył się. W 83. min. pruszkowscy piłkarze dopięli swego. Po rzucie wolnym strzałem głową gola zdobył przebywający 11 minut na boisku utalentowany Wojciech Musuła. Po miesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją wychowanek Polonii Warszawa po raz pierwszy wszedł na boisko i od razu rozstrzygnął losy meczu.

- Cieszę się, że po naderwaniu mięśnia czworogłowego w tak efektowny sposób wróciłem do drużyny. Pokonaliśmy lidera i tylko to się liczy - mówił zadowolony 24-letni zdobywca gola. Zespół z Mławy rzucił się do ataków, ale dobrze grająca obrona Znicza oraz czujny w bramce Paweł Pazdan nie dali sobie zrobić krzywdy. Goście, trzeba to przyznać, zagrali z wielka ambicją. Arbiter pokazał w meczu pięć żółtych kartek. Nie za brutalne faule, ale dlatego, że oba zespoły toczyły zaciętą walkę, w której dochodziło do przypadkowych fauli. - I co? Mława nie chce awansować? To po co tak gryźli pruszkowską trawę - krzyczał ktoś po meczu. - Po prostu liga jest bardzo wyrównana. Każda z drużyn ma w ciągu rundy obniżkę formy. A wówczas inna to wykorzystuje. Z drugiej strony ciężko szykować się na awans, bo dziś w każdym klubie brakuje pieniędzy - zakończył Wojciech Musuła.

Data: 2004-05-13

MACIEJ ROWIŃSKI

kozi
14-05-2004, 08:55
Świt Nowy Dwór - młyn 350 - 500 - dobre hehehehee
może 1000 albo 2000. Ale bzdury

Q_(L)
14-05-2004, 08:59

Do tematu nie wniosłeś NIC! :dziwne:

szczepan
14-05-2004, 10:06

Q_(L) a moze tak od razu zlota kartka? spokoj by byl?!

Q_(L)
14-05-2004, 11:03

Jakiś taki łagodnieszy sie zrobiłem i do karania się nie wyrywam... do czasu :bejsboll:

Raffi
15-05-2004, 09:49
no, z Radomia wyjechało sto kilkadziesiąt osób na ten mecz do Warszawy :> będzie ciekawie

KRS
16-05-2004, 00:26
:piwo: HKS HUTNICZEK BIE(L)AŃSKI ,WRKS O(L)IMPIA WARSZAWA-WO(L)A :piwo: Oj na gwardii było ciekawie ,flag już na pewno nie wywieszą (co mieli do tej pory :lol: )

Arni
16-05-2004, 07:19
:piwo: HKS HUTNICZEK BIE(L)AŃSKI ,WRKS O(L)IMPIA WARSZAWA-WO(L)A :piwo: Oj na gwardii było ciekawie ,flag już na pewno nie wywieszą (co mieli do tej pory :lol: )

Nie tylko nie będzie flag, ale wątpię, żeby w najblizszym czasie odrodził się również młyn.

Arturro
17-05-2004, 23:10
Z racji miejsca zamieszkania - ZNICZ PRUSZKÓW :bejsboll: , ale Znicz bardziej mnie interesuje ze względu na koszykówkę ( II liga )

Q_(L)
18-05-2004, 09:03

Heh...no żółtakartka dla niego...hehe a ciekawi mnie czemu??Tylko dlatego że nie uwierzył w fikcyjne wymysły co do liczby osób w młuynie na meczach Świtu?? Chłopak miał rację... jak już ktoś pisze to niech stara się zachować chociaż trochę obiektywizmu...

No tak... przecież "kozi" zachował pełen obiektywizm w swojej wypowiedzi... zero "napinki" :dziwne:

Q_(L)
19-05-2004, 10:13

Heh...no żółtakartka dla niego...hehe a ciekawi mnie czemu??Tylko dlatego że nie uwierzył w fikcyjne wymysły co do liczby osób w młuynie na meczach Świtu?? Chłopak miał rację... jak już ktoś pisze to niech stara się zachować chociaż trochę obiektywizmu...

No tak... przecież "kozi" zachował pełen obiektywizm w swojej wypowiedzi... zero "napinki" :dziwne:
Jaka napinka...co ty gadasz za głupoty...???Powiedział poprostu prawdę i tyle....Nie wiem po cholerę takie nagoinanie rzeczywistości?Jak dla mnie kibice Świtu są słabi, tacy zawsze będą,a moze ich nawet zbyt wielu nie ma,bo większosć stanowią legioniści wpadający na Widzew,Lecha,a nie dopingowac Świt....Więc pisanie że ich jest minimum 300 jest w ch... waleniem...

1. Nie interesuję się Switem, w przeciwieństwie do Ciebie...
2. Zauwazyłeś "cudzysłów" przy słowie napinka :co:

Forumowicz, który podał liczby Świtu ma swoje zdanie na ten temat, tak jak Ty masz swoje, ale chyba jedynie Twoje jest słuszne :o

Jaką prawdę napisał "kozi"... on qrwa NIC nie wniósł do tematu poza prześmiewczym (jeżeli tak można go nazwać) postem. Zero jakiejkolwiek treści w porówniu do "VANAHAIM72" i stąd moja rekcja :>

... i pomysł z żółtą kartką nie był mój :o

a tak ogólnie widzę że tutaj jak ktos ma inne zdanie niż moderatorzy to może mieć problemy i żółtą kartkę... No ja sie teraz też narażam, ale mnie to wali, możecie dać mi i dwie, ale zdania swojego nie zmienie, i tyle.

:o :pomylony:
lodu

A jak to ma być forum przydupasów moderatorów i wzajemnej adoracji to gratuluje.... :mistrz:

Po zastanowieniu - jak to skomentować? Napiszę... pierdolisz głupoty.

p.s. Chcesz dalej cos wyjaśniać... zpraszam na priv.

ems
19-05-2004, 16:33
ze strony "Warszawscy Fanatycy" :

Ursus Warszawa - Dolcan Ząbki
Dodany dnia: 15.05.2004 ______

--------------------------------------------------------------------------------
Mecze pomiędzy tymi drużynami od dawna elektryzowały fanów obu jedenastek i nie chodzi tu o aspekty piłkarskie, ale oto co działo się na trybunach.
Na ten mecz zbieramy się w 42 osoby. Dolcan wspomagaliśmy w sile 19stu osób (+ niewiasta). Na stadion docieramy podczas pierwszego gwizdka sędziego. Fani MKSu wywieszają jedną flagę. Od początku spotkania ruszamy z dobrym dopingiem, który jednak z biegiem czasu słabł. Z oprawy w pierwszej odsłonie pojawiły się serpentyny. Fani Ursusa, których wspomagała Pogoń wystawili ok. 60-70cio osobowy młyn. Na początek meczu rzucają serpentyny, odpalaja saletrę. W trakcie meczu prezentują także wulkany, 3 race, sektorówkę. Na płocie wywiesili wszystkie swoje flagi, wśród których była także (wywieszona do góry kołami) fana Jagiellonii - Emigranci. Przez pierwszą połowę prowadzili doping, którego przewodniczkami były...dziewczyny.
To co się stało na początku drugiej połówki, przeszło wszelkie oczekiwania. Ursus wraz z Pogonią w sile ok. 50 wysypali się na płytę boiska i biegli w strone sektora gości. Fani Dolcanu z Olimpia nie pozostali dłużni i także wybiegli na boisko. Gospodarze wyciągają różnorodny sprzęt (m.in. munczaka, pałki, w ruch poszły butelki i kamienie)! Przyjezdni mimo liczebnej przewagi miejscowych, bez sprzętu podejmują walkę, która trwała ok.2-3 minut. Goście krzyczą w stronę Ursusa, aby wyrzucił sprzęt, ale bez rezultatu. Po obu stronach są poturbowani. Kilka osób z Dolcanu i Olimpii dostaje po głowach sprzętem (trafionych butelkami, badż pałami)! Po paru chwilach przyjezdni odpuszczają i ratują się ucieczką. Starają uzbroić się w okolicach stadionu, lecz niezdecydowanie i ranne osoby po stronie gości powodują, że nie dochodzi do kolejnego starcia. Wsiadamy do autobusu i zrywamy się z Ursusa (po drodze mijając kilka radiolek, jadych na sygnale w stronę miejsca zamieszek).
Ten mecz pokazał, kto ma honor, a kto sprzęt...Pozdro dla Mleczaków!!!

CO DO ***** ?!

Włóczykij
19-05-2004, 19:38
CO DO ***** ?!

Jak to co...... :zly: ten mecz pokazal niestety ze nienawisc jest wazniejsza od ukladow ktore powstaly pod patronatem, takze Legii :(

emde
19-05-2004, 21:27
co do tego opisu meczu to slyszalem od kumpla, ktory tam byl troche inna wersje. Ale nie bylo mnie tam to nie bede sie klocil. Napisze tylko ze D. wcale nie byl taki odwazny jak to wynika z tej relacji...

Raffi
19-05-2004, 21:56
ciszej nad tą trumną chciałoby się rzec

Kawa
19-05-2004, 22:41
Onet prawde Ci powie :lol:
Jak juz napisałem wyzej- rozwalajamnie te wewnatrz warszawskie walki, ale coz...

skalpel
27-05-2004, 19:04
WRKS OLIMPIA WARSZAWA! pozdo Łachu!

Raffi
27-05-2004, 21:13
Brawa za ambicję

Drukarz poległ dopiero po rzutach karnych

W finale Pucharu Polski na szczeblu mazowieckim 9 i 16 czerwca spotkają się dwie trzecioligowe drużyny - Mazowsze Grójec i MG MZKS Kozienice, które pokonały w Nasielsku Żbika 2:0.
Trudniejszą drogę do finału mieli piłkarze z Grójca, którzy w parku Skaryszewskim grali z A-klasowym Drukarzem. O awansie Mazowsza zdecydowały dopiero karne. Z Drukarzem przegrały już wyżej notowane zespoły Gwardii i Okęcia. 300 kibiców wierzyło, że młody warszawski zespół odprawi z kwitkiem kolejnego trzecioligowca.

Spotkanie było bardzo zacięte. Przewagę miało Mazowsze, ale młodzież Drukarza nie dawała za wygraną. Walka była ostra. Co chwilę ktoś zwijał się z bólu. Bywało, że na boisku leżało nawet... trzech piłkarzy. Nie było to jednak efektem złośliwości.

Na ławkach rezerwowych było bardzo nerwowo. Trenerzy głośno komentowali decyzje arbitrów. Najbardziej krewki w boksie przyjezdnych, trener Andrzej Prawda, w 56. minucie został usunięty przez arbitra poza boisko. Prawda ma jednak donośny głos - co chwila instruował swoich piłkarzy.

Po 90 minutach obie drużyny miały na koncie po jednym strzelonym golu. Arbiter zarządził dogrywkę, w której nie padła bramka. - Nie potrafią się na takie mecze skoncentrować - mówił szkoleniowiec Mazowsza o swoich podopiecznych. W karnych goście nie pudłowali, a ich bramkarz Michał Osiński wybronił dwa strzały. Należy pochwalić zespół Drukarza, który był rewelacją tej edycji rozgrywek pucharowych. O Mazowiecki Puchar Polski będą teraz w dwóch finałowych spotkaniach rywalizować Mazowsze i Kozienice. Nagrodą dla zwycięzcy, poza trofeum, będzie prawo występu w I rundzie rozgrywek Pucharu Polski i mecz z drużyną drugiej bądź pierwszej ligi.

rozkład jazdy na najbliższy weekend:

Znicz Pruszków - Legionovia Legionowo 28 maja, 17:30
Gwardia Warszawa - Pelikan Łowicz 29 maja, 11:00

Legia II - KS Piaseczno 29.05.2004, g.13:00
Polonia II Warszawa - Hutnik Warszawa 29 maja, 11:00 mecz o wszystko dla Hutnika: przegrają - lecą, wygrają - leci Polonia (prawdopodobnie) :D
Korona Góra Kalwaria - RKS Ursus (Warszawa) 29 maja, 11:00 ostatnia szansa RKSu - ale tu już chyba po ptokach :(
Olimpia Warszawa - Wisła II Płock 29 maja, 11:00

Broń Radom - Mazur Karczew sobota 29 maja godz. 11 - mecz na szczycie :> Jeśli Bronki przegrają, to chyba przezimują kolejny sezon w MLSie
Pogoń Grodzisk Mazowiecki - Start Otwock 29 maja (sobota) 17.00
Marymont Warszawa - Mazur Radzymin
Sarmata Warszawa - Bug Wyszków
Olimpia II Warszawa - Świt Warszawa
Sagita Warszawa - Milan Milanówek

Legion Warszawa - Skra Obory 30.05.2004, g.12:00

Raffi
29-05-2004, 13:00
W "naszej" grupie 3. ligi witamy obok rezerw Legii także ŁKS Łomża oraz wg wszelkiego prawdopodobieństwa Stomil Olsztyn (czy jakkolwiek ten klub będzie się nazywał - OKS 1945 Olsztyn być może?) i Ceramikę Paradyź (to jest za Opocznem)
Znicz Puszków 1-2 Legionovia
Gwardia W-wa 4-1 Pelikan Łowicz

Za to w 4. lidze został już chyba przyklepany spadek Ursusa i Hutnika ,szkoda tak niskiego upadku klubów z dobrymi 2. ligowymi tradycjami :nie:
Polonia II Warszawa 2-1 Hutnik Warszawa :(
Korona Góra Kalwaria 4-0 RKS Ursus
GKP Targówek 1-2 Delta Warszawa
Maciej Witkowski II 84 - Borkowski 28, Maciej Rybaczuk 79
Olimpia Warszawa 5-0 Wisła II Płock

Do 4. ligi awansował już Mazur Karczew, który pokonał dziś na wyjeździe Broń Radom 1-0 :bauns: Wskutek awarii transportu do Radomia wybrało siętylko 10 najbardziej zdesperowanych kibiców, których nie spotkało miłe przyjęcie. Oprócz Mazura awans wywalczy zapewne KS Warka. W drugiej grupie prawie na pewno awansuje Żbik Nasielsk.
Do MLS południowego awansowała już Mazovia Mińsk Mazowiecki

Włóczykij
30-05-2004, 11:33
a ja powiem ze wczorajsze "derby VI ligi" miedzu Olimpia II a Świtem Warszawa byly chyba jednym z ostatnich meczow na ktorym poajwila sie zorganizowana grupa kibicujaca nieduolnym pilkarzom Świtu, to co oni wyprawiali wola o pomste do tego na gorze, i dzieki temu chyba koniec jest juz kibicowania na świcie, w ciagu 2 sezonow druzyna spdal z IV ligi do VI a nie wiadomo czy nie grozi im spadek do VII :o oj ciezki dzien dla fantykow Świtu i dla ich przyszlosci na Oświatowej 12 ;(

Raffi
30-05-2004, 15:46
Legion - Skra Obory 1-1 :(ijeżeli lider - Falenica nie wygra z Energetykiem Stegny (wicelider) to chyba trzeba będzie odłożyć o kolejny rok marzenia o awansie do okręgówki.
Chociaż fakt , ze względu na miejsce zamieszkania chętnie widziałbym również Energetyka w okręgówce :)

KRS
30-05-2004, 20:47
Na ławkach rezerwowych było bardzo nerwowo. Trenerzy głośno komentowali decyzje arbitrów. Najbardziej krewki w boksie przyjezdnych, trener Andrzej Prawda, w 56. minucie został usunięty przez arbitra poza boisko. Prawda ma jednak donośny głos - co chwila instruował swoich piłkarzy. Musz dodać ,że synowie trenera P. są od wielu lat fanatycznymi kibicami LEGII z meczami wyjazdowymi włącznie WO(L)A pozdro.

legart
01-06-2004, 08:52
Ciekawa stronka o klubach warszawskich i podwarszawskich:

http://www.fanatycy.warszawa.pl/

Lewy
01-06-2004, 11:38
Legion - Skra Obory 1-1 :(ijeżeli lider - Falenica nie wygra z Energetykiem Stegny (wicelider) to chyba trzeba będzie odłożyć o kolejny rok marzenia o awansie do okręgówki.
Chociaż fakt , ze względu na miejsce zamieszkania chętnie widziałbym również Energetyka w okręgówce :)

Raffi Falenica wygrała 3-0 (mieli 3 karne) więc teraz w tabeli 2,3,4 drużyna ma po tyle samo punktów, w najlepszej sytuacji jest moja Skierka bo ma dodatni bilans z 3 Legionem i 4 Energetykiem. Falenica była poza zasięgiem nie tyle piłkarskim co organizacyjnym, nikt tak w Serie A nie potrafił sobie zorganizować dobrego sędziowania jak oni :wsciekly: .
A w tematach kibicowskich to oczywiscie wszyscy którzy kibicuja Skrze sa też fanami Legiunii, na mecze jezdzi nas stała grupa ok 10 osób ale są tez inni z Konstancina którzy sa na kazdym meczu.
pozdro

Raffi
05-06-2004, 10:46
Rozkład jazdy na weekend:
3. liga:
Legionovia Legionowo - MG MZKS Kozienice 6 czerwca, 16:00
Unia Skierniewice - Radomiak Radom 6 czerwca, 16:00
Znicz Pruszków - Okęcie Warszawa 6 czerwca, 16:00
Olimpia Elbląg - Drwęca Nowe Miasto Lubawskie 6 czerwca, 16:00
Gwardia Warszawa - Mazowsze Grójec 6 czerwca, 16:00
4.liga:
RKS Ursus - Legia II Warszawa 5 czerwca, 2-2
KS Piaseczno - Narew Ostrołęka 6 czerwca, 11:00
Dolcan Ząbki - Olimpia Warszawa 5 czerwca, 4-1
KS Łomianki - Pogoń Siedlce 5 czerwca, 2-2
GLKS Nadarzyn - Nadnarwianka Pułtusk 5 czerwca, 0-1 GLKS leci chyba...
Delta Warszawa - Hutnik Warszawa 5 czerwca, 6-1, Hutnik leci....
Polonia II Warszawa - Korona Góra Kalwaria 6 czerwca, 11:00

MLS:
OKS Otwock - Powiślanka 5 czerwiec (sobota) godz. 18.00 :o :>
KS Warka - Broń Radom 6 czerwca, 17:00 :> podobnoprofilaktycznie bez udziału publiczności :> chyba 2 najbardziej "zapalne" mecze rundy........
Mazur Karczew - Wilga Garwolin

Okręgówka:
Marymont Warszawa - KS Łomianki II sobota 5 czerwca 1-0

Mazur Radzymin - Gwardia II Warszawa
Józefovia Józefów - Bóbr Tłuszcz
GKP II Targówek (Warszawa) - Sarmata Warszawa
NTP Wyszków - Polfa Tarchomin (Warszawa)
Huragan Wołomin - ZWAR Międzylesie (Warszawa)
Świt Warszawa - Sagita Warszawa 5 czerwca (sobota) 2-1

-http://miasta.gazeta.pl/warszawa/1,34868,1436595.html - ciekawy artykuł o sytuacji w czubie 3. ligi, gdie jeszcze wiele może się wydarzyć....

R@dek (L)
06-06-2004, 07:38
Żbik Nasielsk 8-0 Skra Drobin :klask: :klask:

No i wracamy do 4 ligi :mistrz:

Mecz jak widać po wyniku bardzo dobry wczoraj zadebiutowala flaga "ŻBIK DUMA N-SKA " jako jej tworca zostałem zaproszony na popijawe z piłkarzami :legia_zaglebie: pozatym były 3 pokazy pirotechniczne i ogólnie doping prawie przez cały mecz :bauns:

www.radekf.blog.pl relacja i fotki :bounce:

Włóczykij
06-06-2004, 11:19
w Nasielsku feta i poczatki ruchukibicowskiego a u nas koniec ;(
relacja ze strony Świtu Warszawa:

Na meczu nie zostają wywieszone żadne flagi. Doping nie jest prowadzony. Większość decyduje, że należy oddać flagę, którą kiedyś dostaliśmy od klubu. Zostaje ona po meczu rzucona na murawę. Słyszałem o dwóch powodach tej decyzji. Pierwszy to bardzo słabe wyniki piłkarzy. Drugi to przekonanie, że nie powinniśmy przyjmować nic od klubu... Wygrana Świtu nie zmieniła poglądu na tą sprawę owej większości. Mówią oni, że to koniec dopingu na Oświatowej. Zobaczymy jak będzie. Mam wrażenie, iż opozycja wobec grupy, która podjęła decyzję to tylko jedna osoba, więc może rzeczywiście już nie będzie na tej stronie żadnej nowej relacji.

zlef
06-06-2004, 11:35
dla mnie dziwne jest bawienie sie w kibicowanie Hutnikowi Ursusowi itp spiewamy ze w Wawie jest tylko Legia i ja nie uzjane zadnych innych klubów oprócz Legii, nie widze sensu by zajmowac sie takimi klubami ktorym kibicuje jedno osiedle, potem są obijani jak Leginovia przez Polonie i tyle, pozatym tworzą jakies lokalne wojenki Dolcanu z Ursusem gdzie miedzy sobą nawalają sie kibice Legii - żalosne to jest

biotronic
06-06-2004, 12:20
wypraszam sobie. Legionovia nie jest osiedlowym klubem!

btw. ja, cipcius i jeszcze jedna osoba..., wiec gdzie jest pozostala piatka, ktora oddała głos na Legionovie MKS?

ems
06-06-2004, 13:04

btw. ja, cipcius i jeszcze jedna osoba..., wiec gdzie jest pozostala piatka, ktora oddała głos na Legionovie MKS?

"na pytanie gdzie jest ta Legia - odpowiadam: W LEGIONOWIE!" :rotfl:

Raffi
06-06-2004, 13:14
co do bezsensu wojenek całkowicie się zgodzę, ale co do reszty...Dla mnie kluby osiedlowe i pozawarszawskie są jedną z istotnych form promowania klubu,( także wśród osób które na codzien nie uczęszczają/nie mają bezp. kontaktu) i integracji ekipy z danego obszaru

Gabro
06-06-2004, 19:11
Mazovia Mińsk Maz. :ciosy:

emde
06-06-2004, 19:53
Dzis Piaseczno pokonalo Narew Ostroleke i tym samym raczej zapewnilo sobie utrzymanie w 4 lidze.

Warte zanotowanie jest przybycie fanow Ostroleki, z szalikami i dwiema flagami ( w tym jedna "Aliens" :niedobry: ). Prowadzili niezly doping, glosny jak na taka grupe. Pozniej jeszcze wbiegli na boisko :glupi: postali chwile przy bramce i za prosba pilkarzy zeszli... pozniej podobno czekali na sedziego...

legart
07-06-2004, 12:11

Ja nawet pół roku trenowałem w Legionovii, jak jeszcze Gwardia się nazywała :)

Mam sentyment do tego klubu

biotronic
07-06-2004, 20:40
heh :) a ja gralem przez rok :P i nawet wygralismy lige (chyba jakas tam u-18) mazowiecka bez straty punktu, wiec tez mam sentyment. Zreszta stadion widze z okna, wiec jak moglbym nie miec.

Fan z Wo(L)i
07-06-2004, 21:09
He he he he. Jeszcze niedlugo wszyscy będą spadac z młynu :boks:

Raffi
09-06-2004, 11:02
Weekendowy rozkład jazdy:

Pogoń Grodzisk - OKS OTWOCK środa (dziś), 18.00 (zaległy) 8-1 :o
Gwardia II Warszawa - Marymont Warszawa środa (dziś), 3-2
III Liga:
Mazowsze Grójec - Olimpia Elbląg 12 czerwca, 17:00 - mecz o wszystko, niecała godzina drogi z Warszawy.... :>
Okęcie Warszawa - Unia Skierniewice 12 czerwca, 17:00
Radomiak Radom - Legionovia Legionowo 12 czerwca, 17:00
IV liga:
Polonia II Warszawa - RKS Ursus (Warszawa) 12 czerwca, 17:00
Korona Góra Kalwaria - Delta Warszawa 12 czerwca, 17:00
Hutnik Warszawa - Szydłowianka Szydłowiec 12 czerwca, 17:00
GKP Targówek (Warszawa) - GLKS Nadarzyn 12 czerwca, 16:00
Nadnarwianka Pułtusk - KS Łomianki 12 czerwca, 17:00
Pogoń Siedlce - Wisła II Płock 12 czerwca, 17:00
Pilica Białobrzegi - Dolcan Ząbki 12 czerwca, 17:00
Olimpia Warszawa - KS Piaseczno 10 czerwca, 11:00 2-0 (240)
Narew Ostrołęka - Legia II Warszawa 12 czerwca, 17:00
MLS:
Broń Radom - OKS Otwock 12 czerwca (sobota) 17.00
Okrręgówka:
Mazovia Mińsk Mazowiecki - Podlasie II Sokołów Podlaski
Przyszłość Włochy - Sparta Jazgarzew
Ożarowianka Ożarów Mazowiecki - Naprzód Brwinów
Naprzód Zielonki - Świt Warszawa
Sagita Warszawa - Olimpia II Warszawa
ZWAR Międzylesie (Warszawa) - NTP Wyszków
Polfa Tarchomin (Warszawa) - GKP II Targówek (Warszawa)
Sarmata Warszawa - Józefovia Józefów
Bóbr Tłuszcz - Mazur Radzymin

Legion Warszawa - KS II Piaseczno sobota 14:00

emde
09-06-2004, 20:10
tak tak zapraszam jutro na Olimpie i w sobote na Legion... :)

Raffi
09-06-2004, 21:20
jutro? :co:

emde
09-06-2004, 22:19
tak z Olimpia gramy jutro o 11 na gorczewskiej, dopiero teraz zobaczylem ze podales date 12, MECZ JEST JUTRO (CZWARTEK) o 11

skalpel
10-06-2004, 12:40
Olimpia 2-0 Piaseczno!! kibiców gości nie odnotowałem

emde
10-06-2004, 12:43
Olimpia 2-0 Piaseczno!! kibiców gości nie odnotowałem

Zorganizowanej grupy kibicow Piaseczna nie ma w tej rundzie nawet u siebie wiec nie dziw sie...

PS. grupy kibicow Olimpii tez nie odnotowalem... chyba ze to byli ci w koszulkach ochrony i flaga Dolcanu...

superneo
10-06-2004, 16:24
Ja byłem nawet na kilku wyjazdach Olimpii W.

Snopi_
10-06-2004, 18:18
Czasami chodze na mecze RKS-u Ursus który w tym sezonie spada do MLSu ;(

yusta
10-06-2004, 23:33
tak tak zapraszam jutro na Olimpie i w sobote na Legion... :)

W sobote 3 pkt, mam nadzieje :>

Raffi
11-06-2004, 09:30
Wyczuwam tu jakiś konflikt interesów :D Może się objawię, chociaż na Łabiszyńską mam 17.5 km

Update:
Legion - KS Piaseczno II 2-4 (1-3) i koniec marzeń o okręgówce....

A to m.in. przez jednego takiego co dobrze grał :D :D
;)
;)

emde
12-06-2004, 16:24
Wyczuwam tu jakiś konflikt interesów :D Może się objawię, chociaż na Łabiszyńską mam 17.5 km

Update:

;)
;)

:dziwne: :D

Raffi bylo 3-4 (1-3)

ps. szacunek dla Raffiego ze mu sie chcialo taki kawalek (jak sam napisal 17,5km) smignac na rowerku...

yusta
12-06-2004, 22:23

Update:

Dzieki Marcin :dzieki: :D

Zgred
13-06-2004, 14:43
Czy kibice Gwardii mają w dupie swój milicyjny rodowód mało mnie obchodzi,w głowie mi się nie mieści że można kibicować klubowi z milicyjnym rodowodem,dlatego nie szanuje kibiców Wisły i nie chodzi mi już nawet o ich nieszczęsne siekiery ale o to,że wybrali klub psiarski i nie ważne że nie wybrali Craxy,Hutnika itd.Gdyby Wisła była w 1 lidze a np.Garbarnia Kraków w A klasie wybrałbym tą drugą drużynę,analogicznie odnosi się to do Warszawy,zamiast 1 ligowej Gwardii wolałbym Zwar Międzylesie,

Arni
15-06-2004, 21:19
Czy kibice Gwardii mają w dupie swój milicyjny rodowód mało mnie obchodzi,w głowie mi się nie mieści że można kibicować klubowi z milicyjnym rodowodem,dlatego nie szanuje kibiców Wisły i nie chodzi mi już nawet o ich nieszczęsne siekiery ale o to,że wybrali klub psiarski i nie ważne że nie wybrali Craxy,Hutnika itd.Gdyby Wisła była w 1 lidze a np.Garbarnia Kraków w A klasie wybrałbym tą drugą drużynę,analogicznie odnosi się to do Warszawy,zamiast 1 ligowej Gwardii wolałbym Zwar Międzylesie,

W sumie to nie dziwię się Twojej reakcji, bo do byłych klubów milicyjnych ma się raczej negatywny stosunek. Każdy klub niestety posiada negatywne okresy z jego historii i tak jest w przypadku Gwardii, która znajdowała się pod "opieką" ówczesnej milicji. I nie dziw się więc, że się od tego rodowodu odcinamy i niechętnie odnosimy się do tej przeszłości. Tak jak w przypadku Legii, niemiło mi, gdy ktoś przypomina mi o rzekomych wcieleniach piłkarzy na siłę do wojska, aby mogli oni grać w naszym klubie. Takie niestety były czasy i my dziś nic nie możemy na to poradzić, pozostaje jedynie życie taraźniejszością...

Jaco
16-06-2004, 09:22
Ot, ciekawostka!!:co: :

http://www.90minut.pl/news.php?id=157778
:o

WarsL
16-06-2004, 11:20
Z Wisłą to trochę przesdziłeś (mimo ,że też nie przepadam za nimi) ale uczciwie trzeba powiedzieć ,że Wisła to klub z dużymi tradycjami przed wojną a dopiero w czasie okupacji sowieckiej komuchy przekazali Ją pod "opiekę" milicji.
To samo tyczy sie Legii . Legia to klub wojskowy od zawsze (czyt. od przed wojny) i dopiero po wojnie gdy wojsko stało się częścią systemu komunistycznego nadszedł czas przymusowych powołań (do bodajże 56 roku zabronione było używanie nazwy Legia był tylko Wks a póżniej Cwks Warszawa). Inne klub y wojskowe jak Śląsk czy Zawisza powstały dopiero w czasach ludowego wojska Polskiego.
A Gwardia- to typowy klub milicyjny. Powstał po wojnie jak klub resortowy i szkoda rozpisywać sie dalej nad nim.

yusta
16-06-2004, 19:22
Trener Legionu, Dariusz Noceń:

Bramki straciliśmy po ewidentnych naszych błędach, ile możemy dawać prezentów? W ostatniej kolejce nie mamy kim grać. Ludzie nie przychodzą na treningi. Czwartek - dzień wolny od pracy, powinno być 100 % frekwencji na treningu. Był jeden! We wtorek, gdzie zapowiadali w Baniosze, że będą, przyszło trzech. Ile razy można z nimi rozmawiać? Ciągle im coś nie pasuje. Oni sami się skreślili. Mieli super warunki, super wszystko. To nie jest materiał na prowadzenie drużyny. Nie widzę sensu dalej pracować z tą grupą ludzi.

Widzisz Marcin co narobiles? :niedobry:

Btw, smieszne jest dla mnie to zwalanie wszystkiego na zawodników. Jakis czas temu to byla druzyna, teraz to jest zlepek jakis pupilków i winy samych zawodników jest tu najmniej.

Raffi
16-06-2004, 19:53
ja powiem tak - po obejrzeniu ostatniego meczu Legionu doszedłem do konstatacji, że tak skłóconej drużyny dawno nie widziałem.Ci ludzie,gdyby mogli, pobiliby się na boisku; poza tym przy potencjale zawodniczym, bił brak jakiejś myśli trenerskiej..

yusta
16-06-2004, 20:07
ja powiem tak - po obejrzeniu ostatniego meczu Legionu doszedłem do konstatacji, że tak skłóconej drużyny dawno nie widziałem.Ci ludzie,gdyby mogli, pobiliby się na boisku; poza tym przy potencjale zawodniczym, bił brak jakiejś myśli trenerskiej..

Mysl trenerska... hehehe... dlugo by opowiadac
Co do atmosferki to bylo tak. Ze starej ekipy zostala garstka osób, która doskonale zdawala sobie sprawe z tego, ze ich koledzy zostali wywaleni, badz siedza na trybunach, a sa lepsi od pupilków wciskanych na sile do skladu.
Tej druzynie potrzebne byly zmiany kosmetyczne, a zmieniono jakies 80%. Organizacja tez na poziomie, na dobra sprawe nikt nie wiedzial kto jest trenerem. Niby byl Skwierczynski, a nagle widze wypowiedz Nocenia jako trenera.
Ja plakac nie bede, jak to sie rozpadnie. Drazni mnie to wozenie sie na Legii i Lidze Fanów. Na poczatku faktycznie byla to druzyna zlozona z kibiców Legii, a wszyscy grali w ekipach z Ligi Fanów. Tyle, ze to juz przeszlosc.....

Zgred
17-06-2004, 17:00
Co do Wisły zdania nie zmienię,nie przecze że jest to klub z dużymi tradycjami,ale mieszkając w Krakowie wybrałbym Craxę,z biało czerwonymi pasami niż Wisłe z białą gwiazdą,mam niezły ubaw jak na forum Krakusów czytam, że Wisła i Lechia były w czasach komuny dwoma bastionami prawicy,co do Lechii to zgadzam się w 100%,ale co do Wisły...Nie będę roztrząsał skomplikowanych(przynajmniej dla mnie)klimatów krakowskich,bo mieliśmy dyskutować o klubach warszawskich,a że kibicowanie Gwardii mnie dziwi to chyba normalne,dlaczego w Poznaniu nie kibicuje się Olimpii P?Są jakieś grupki które(przy hegemonni Lecha) nawet kibicują Warcie ale nie klubowi z resortu!To samo chłopaki z Racławickiej,macie niedaleko Estadio WP.po jaką cholerę utożsamiacie się z tym klubem?Dziwnie to wygląda jak krzyczycie zawsze i wszędzie policja j :cenzura: będzie,najwyższy czas się opamiętać,nara :w_morde:

ems
17-06-2004, 22:52
Z Wisłą to trochę przesdziłeś (mimo ,że też nie przepadam za nimi) ale uczciwie trzeba powiedzieć ,że Wisła to klub z dużymi tradycjami przed wojną a dopiero w czasie okupacji sowieckiej komuchy przekazali Ją pod "opiekę" milicji.
To samo tyczy sie Legii . Legia to klub wojskowy od zawsze (czyt. od przed wojny) i dopiero po wojnie gdy wojsko stało się częścią systemu komunistycznego nadszedł czas przymusowych powołań (do bodajże 56 roku zabronione było używanie nazwy Legia był tylko Wks a póżniej Cwks Warszawa). Inne klub y wojskowe jak Śląsk czy Zawisza powstały dopiero w czasach ludowego wojska Polskiego.
A Gwardia- to typowy klub milicyjny. Powstał po wojnie jak klub resortowy i szkoda rozpisywać sie dalej nad nim.

i ja tu sie obiema recami podpisze

Lewy
18-06-2004, 05:42

Raffi a czego wymagasz od nich cały sezon byli przekonani że awansują do LO a tu lipa, pozatym w Serie A jest taka presja że nie ma się co dziwić ze czasami się ze sobą kłócą :) byłem juz na wielu meczach że prawie do rękoczynów dochodziło i to nie miedzy zawodnikami z przeciwnych dróżyn ale własnie między sobą.
I jescze smieszy mnie to że Legion jest tak forowany i opisywany jako drużyna kibiców Legi nie twierdze że nie ma tam ludzi którzy są fanami wojskowych ale zastanawia mnie fakt czy ten murzyn co grał w Stomilu czy Koronie Kielce też jest miłośnikiem naszego klubu?
Powiem tyle że we wszystkich warszawskich i podwarszawskich klubach sa zawodnicy którzy kibicują Legiunii, u nas w klubie np jezdzi ze mna na każdy mecz 5 chłopaków ze składu.

pozdrawiam

brevery
19-06-2004, 00:42
Tylko Drukarz Warszawa!!:]

Raffi
19-06-2004, 12:26
No właśnie, Drukarz akuratnie zmartwychwstał i awansował już do okręgówki, a awans będzie świętował w niedzielę o 16.00 na meczu z Wrzosem Międzyborów. Mecz oczywiście w Parku Skaryszewskim (wysiadka tramwajem / autobusem na przystanku "Park Skaryszewski" i potem jakieś 300m w głąb parku). Bywając na Drukarzu zaobserwowałem nadzwyczajnie dużą, jak na tą klasę rozgrywkową, frekwencję. To tak swoją drogą.

Dzisiaj zaś ostatnia kolejka 4. ligi mazowiecjkiej. Z meczów odbywających się w WWA i okolicach mamy:
RKS Ursus - Narew Ostrołęka 19 czerwca, 17:00
Legia II Warszawa 0-0 Olimpia Warszawa 19 czerwca, 11:00
KS Piaseczno - Pilica Białobrzegi 19 czerwca, 17:00
Dolcan Ząbki - Pogoń Siedlce 19 czerwca, 17:00
KS Łomianki - GKP Targówek (Warszawa) 19 czerwca, 17:00
GLKS Nadarzyn - Hutnik Warszawa 19 czerwca, 17:00
Delta Warszawa - Polonia II Warszawa 19 czerwca, 17:00

OKS Otwock - Wilga Garwolin sobota 19 czerwca, 16:00
Błonianka Błonie - Broń Radom sobota 19 czerwca 18:00 :>

Legionovia II Legionowo - Kasztelan Sierpc 19 czerwca - Kasztelan tak jak Zbik, awansował do 4. ligi

skalpel
19-06-2004, 15:13
Legia II Warszawa- Olimpia Warszawa 0:0
Olimpia w 30 osób, przez całe spotkanie prowadziła dobry doping.
Pozdro dla OL'01!

Raffi
19-06-2004, 19:43
RKS Ursus 1-7 Narew Ostrołęka
Legia II Warszawa 0-0 Olimpia Warszawa
KS Piaseczno 2-1 Pilica Białobrzegi
Dolcan Ząbki 2-0 Pogoń Siedlce
Wisła II Płock 3-2 Nadnarwianka Pułtusk
KS Łomianki 2-4 GKP Targówek
GLKS Nadarzyn 2-2 Hutnik Warszawa i Nadarzyn ostatecznie leci
Szydłowianka Szydłowiec 6-2 Korona Góra Kalwaria
Delta Warszawa 2-1 Polonia II Warszawa :klask:

OKS Otwock 4-0 Wilga Garwolin
Błonianka Błonie 5-4 Broń Radom

jutro o 11. Energetyk Stegny gra u siebie z Mazurem II Karczew mecz o wejśćie do baraży o okręgówkę
o tej samej godzinie mecz: AZS UW Absolwent - Legion Warszawa

yusta
19-06-2004, 21:06
I jescze smieszy mnie to że Legion jest tak forowany i opisywany jako drużyna kibiców Legi nie twierdze że nie ma tam ludzi którzy są fanami wojskowych ale zastanawia mnie fakt czy ten murzyn co grał w Stomilu czy Koronie Kielce też jest miłośnikiem naszego klubu?

Poczatkowo Legion zlozony byl tylko i wylacznie z kibiców Legii. Byla to reprezentacja Ligi Fanów Legii, wiec ta sprawa byla jasna i czytelna.
Od pewnego czasu z Liga Fanów Legion niewiele ma wspólnego, no i pewnie nie wszyscy zawodnicy tej ekipy sa zagorzalymi kibicami Legii.
W tej chwili wozenie sie Legionu na Legii i Lidze Fanów równiez mnie irytuje. Nie sadze by to sie zmienilo, bo kto wtedy by chcial o nich wspominac w necie, prasie itp.

PS. Lewy grasz w Lidze Fanów?

PRASKI
20-06-2004, 17:52
Drukarz wygrał 6-0 !!!!
Drukarz w okręgówce !!!!

Raffi
20-06-2004, 21:50
1. Drukarz 26 65 113-26 :o
Byłem na meczu Drukarza i nasuwa mi się tak a refleksja ... są kluby które nawet w 3./4. lidze nie mogą dochrapać się jakiejkolwiek 'ekipy' (vide Okęcie np. ), a są takie, które jak Drukarz mają to "coś" i przyciągają na trybuny kibiców, w tym tych aktywniejszych, nawet w A-klasie. Bo frekwencja i młyn na dzisiejszym meczu były spokojnie 4-ligowe, a to 3 ligi wyżej... Może chodzi o położenie geograficzne - Kamionek, tuż obok Grochów, Saska Kępa, Stara Praga....

Podsumowanie rozgrywek A-klasy:

Awans do okręgówki:
Drukarz
KS Raszyn
Victoria Sulejówek
Sokół Serock
KS Falenica
Skra Obory

W barażach o awans do Ligi Okręgowej zmierzą się trzy zespoły, które zajęły trzecie miejsca w grupach. A więc FC Stars, Energetyk Stegny i Rządza Załubice. Jeden odpadnie, dwa awansują.
--------------
Okręgówka:
Awans do MLS:
Przyszłość Włochy
Gwardia II Warszawa
Spadek:
Partyzant Leszno, KS ŁOmianki II + może jeszcze Relax, GKP II
WYNIKI BARAŻY O AWANS DO MLS: Błękitni Gąbin - Bug Wyszków 1:4, Bug - Błękitni Raciąż 2:1. Bug Wyszków awansował bez względu na wynik meczu Błękitnych Gąbin z Błękitnymi Raciąż
+
Plon Garbatka - Naprzód Zielonki 2:3, Promnik Łaskarzew - Plon 0:3. O awansie zadecyduje spotkanie Naprzodu z Promnikiem w środę 23 czerwca.

Błękitnych mi trochę szkoda, ale że wszedł Bug to też na pewno dobrze....

Lewy
21-06-2004, 21:35
Poczatkowo Legion zlozony byl tylko i wylacznie z kibiców Legii. Byla to reprezentacja Ligi Fanów Legii, wiec ta sprawa byla jasna i czytelna.
Od pewnego czasu z Liga Fanów Legion niewiele ma wspólnego, no i pewnie nie wszyscy zawodnicy tej ekipy sa zagorzalymi kibicami Legii.
W tej chwili wozenie sie Legionu na Legii i Lidze Fanów równiez mnie irytuje. Nie sadze by to sie zmienilo, bo kto wtedy by chcial o nich wspominac w necie, prasie itp.

Justa ale nadal na LegiaLive po każdym meczu niejaki Bodzioch pisze ze drużyna Legion złożona z kibiców Legii grała z tymi i z tymi, co do Ligi Fanów to nie gram tam, jakiś czas temu kopałem się w czoło :) w: Żoliborska Liga Szóstek Piłkarskich. Z Legionem tylko miałem kontakt grając przeciwko nim w Serie A w Skrze oczywiście od urodzenia :).
Tak na marginesie to wolałbym i tak aby Legion awansował zamiast Falenicy, bo przynajmniej jak graliśmy z Legionem to sędziowanie było na poziomie.
Kibicowsko to na ostatni mecz do Radości pojechaliśmy na 2 autokary :D
Myśle ze nikt w A klasie nie pojawił się u gości w takiej liczbie.
zapraszam na: http://www.skra-obory.webpark.pl/
tam jest troszke o naszym klubie.
pozdrawiam

Jaco
21-06-2004, 21:42

Justa ale nadal na LegiaLive po każdym meczu niejaki Bodzioch pisze ze dróżyna Legion złożona z kibiców Legii grała z tymi i z tymi, co do Ligi Fanów to nie gram tam, jakiś czas temu kopałem się w czoło :) w: Żoliborska Liga Szóstek Piłkarskich. Z Legionem tylko miałem kontakt grając przeciwko nim w Serie A w Skrze oczywiście od urodzenia :).
Tak na marginesie to wolałbym i tak aby Legion awansował zamiast Falenicy, bo przynajmniej jak graliśmy z Legionem to sędziowanie było na poziomie.
Kibicowsko to na ostatni mecz do Radości pojechaliśmy na 2 autokary :D
Myśle ze nikt w A klasie nie pojawił się u gości w takiej liczbie.
zapraszam na: http://www.skra-obory.webpark.pl/
tam jest troszke o naszym klubie.
pozdrawiam
Widać z tego, Lewy, że mamy wspólnych znajomych :piwo:

Raffi
21-06-2004, 22:07
w zaistniałej sytuacji (baraże o okręgówkę) będę zdecydowanie za Energetykiem - miałbym 5 minut drogi rowerem :niedobry: na stadion

Mazi
21-06-2004, 22:14
A propo podwarszawskich klubów , to muszę się pochwalić tym ,że mój stary kumpel wszedł ostatnio w przerwie meczu MKS Małkinia - Świt II i strzelił hat-trick , dzięki czemu Małkinia zremisowała 3:3 ( przegrywając 0:3 ) .

:)

Lewy
22-06-2004, 16:10
Widać z tego, Lewy, że mamy wspólnych znajomych :piwo:

Chodzi Ci zapewne o ŻLSP? grałem tam w Chmielownikach, spoko atmosferka na meczach tylko boisko żeby troszkę lepsiejsze było.
pozdro

Raffi
06-07-2004, 08:32
No i niestety GKP Targówek wycofał swoją drużynę i rezerwy z rozgrywek.
Innowacją w 4. lidze jest to , że 2. druzyna rozegra baraż z 3. ligową o awans

Raffi
12-07-2004, 07:50
Z cyklu "Spacerkiem po Warszawie": Olimpia W-wa i RKS Mirków

Średnia strefa czwartej ligi

Olimpia. Na Górczewskiej miała być druga Japonia, pozostał... dawny socjalizm.

Od strony ul. Górczewskiej stadion Olimpii prezentuje się niemal jak Arena auf Schalke. Betonowe trybuny, na które wchodzi się po pięknie ułożonej kostce. Tylko klubowy baraczek psuje ogólne wrażenie. Jakby siermiężny socjalizm pasował się z nowym...

Wrażenie to towarzyszy zresztą przez całą wizytę w klubie. Prezes Marian Parchowski prezentuje planszę z projektem futurystycznego stadionu, przy którym wspomniana Arena to partanina prowincjonalnych architektów. Szybko jednak odkrywamy, że ukształtowanie terenu do złudzenia przypomina... - Tak właśnie - przyznaje prezes. - Tak miała od kilku lat wyglądać Olimpia. - Wpakowaliśmy się w spółkę z Insbudem - wyjaśnia Parchowski. - Miało być pięknie, bogato i na najwyższym sportowym poziomie. Gdyby przed sześcioma laty udało się do końca zrealizować projekt, z pewnością mielibyśmy najładniejszy i najnowocześniejszy stadion w kraju. Proszę tylko spojrzeć - zachęca. - Te trybunki to jedynie łuki. Właściwy stadion miał stanąć po obu stronach linii bocznych boiska - milknie, wpatrując się w planszę.

Okazuje się, że klub sam rozpoczął inwestycję, pożyczając pieniądze od Insbudu. Później, już naturalną koleją rzeczy, było założenie spółki, do której Olimpia wniosła aportem sześć hektarów terenu w centrum Woli. Ciekawa musiała być wycena gruntu, skoro klub ma w tej spółce mniejszościowe udziały. - Mieliśmy nadzieję - mówi Parchowski - że dzięki

Insbudowi wypłyniemy na szerokie wody. Projekt stadionu uwzględniał kompleks biurowo-apartamentowy. Dzięki tej inwestycji budżet klubu miał oscylować na poziomie drużyn ekstraklasy. Tymczasem firma podupadła i z planów nic nie wyszło. Pozostały trybunki, które mogą pomieścić 800 widzów. Wyszliśmy na tej spółce jak Zabłocki na mydle. Insbud winny nam jest około 3 mln zł. Jeżeli na najbliższym zebraniu spółki nie dojdziemy do porozumienia, będziemy dążyli do jej rozwiązania - dodaje prezes.

Z czego więc klub się utrzymuje? Co niedziela na Olimpii organizowany jest pchli targ. Można tu kupić wszystko... - Otrzymujemy 50 procent wpływów - wyjaśnia prezes. - Porządkowi i sprzedający bilety pracują za darmo, aby pomóc klubowi. Prowadzimy też barek piwny. Od czasu jednak, gdy na drugim treningowym boisku Insbud zorganizował Music Park, musimy zamykać barek już o godz. 20, bo u nas było tańsze piwo. Z tą tancbudą mamy zresztą same kłopoty. Po nocnych hulankach na trybunach stadionu znajdujemy przeróżne rzeczy. Ale teren jest otwarty i każdy może przyjść. Okoliczni mieszkańcy mają dość tego towarzystwa i protestują w klubie. Nasłuchamy się za niewinność, bo Insbud nawet nas nie powiadomił, że coś takiego organizuje - złości się Parchowski.

Teren rzeczywiście jest otwarty. Gdy wychodziliśmy ze stadionu, w bramie minęliśmy się z dwoma menelami, którzy bez skrępowania wnosili "kojsę i grojsę", czyli litra i zagrychę. A gdzie najlepiej urządzać balangę jak nie na stadionie... Od czasu, gdy zlikwidowana została sekcja piłki ręcznej dziewcząt, Olimpia jest klubem piłkarskim. Prezesowi trudno jest doliczyć się drużyn, gdyż jedne są likwidowane, a inne tworzone, ale zapewne jest ich osiem. Zespół seniorów plasuje się w środkowej strefie czwartej ligi.

- Dopóki nie staniemy finansowo na nogi, nie będę oczekiwał po naszych piłkarzach cudów - wyjaśnia Parchowski. - To są amatorzy. Nie otrzymują żadnych wynagrodzeń za grę. Przy naszych dochodach rzędu 50 tys. zł miesięcznie, nie bylibyśmy w stanie zapewnić zawodnikom stypendiów. Dlatego tylko za zwycięstwa otrzymują niewielkie premie. Zrezygnowaliśmy nawet z obozu przygotowawczego, bo piłkarze pracują zawodowo, a nie wszyscy mogliby wziąć w tym samym czasie urlopy. Na dokładkę władze dzielnicy Wola pominęły nas przy rozdzielaniu pieniędzy na szkolenie młodzieży. Widocznie uznano nas za krezusów...

Czasy, gdy walczyliśmy o awans do II ligi, są tylko miłym wspomnieniem - dodaje prezes z uśmiechem. - Chętnie nawiązalibyśmy współpracę z Legią. Moglibyśmy stać się klubem filialnym, w którym dojrzewałyby talenty wyselekcjonowane przez klub z Łazienkowskiej. Na razie jednak nie ma odzewu.

Przed kilkunastoma laty mówiło się o Olimpii, że oddana została jako łup działaczom Solidarności. Prezes Parchowski wcale temu nie zaprzecza.

- Nigdy nie kryłem, że wywodzę się z tego związku. Przez kilkanaście lat jeździłem po Warszawie tramwajami jako motorniczy. Później byłem organizatorem Solidarności w Warszawskich Tramwajach. Doceniono moje zdolności organizacyjne. Burmistrz Woli zaproponował mi w pewnym momencie objęcie funkcji prezesa klubu. Olimpia była wtedy w ruinie, wszystko tu się waliło. Przez trzy miesiące zastanawiałem się, czy dam radę, czy warto. W końcu zdecydowałem się, ale pod warunkiem, że będę mógł dobrać sobie współpracowników. To wtedy poszła w miasto wieść, że Solidarność opanowała Olimpię. Rzeczywiście, zwolniłem wtedy niemal wszystkich pracowników - przyznaje prezes.

Przez te lata Marianowi Parchowskiemu nie udało się jednak zmienić klubu. Po wejściu do budynku nadal mamy wrażenie, że wkraczamy w lata kwitnącego socjalizmu. Wszystko tam o tym przypomina, poczynając od olejnych lamperii na ścianach po wystrój szatni z drewnianymi ławkami i starymi kafelkami, nie mówiąc już o ubikacjach. Te są raczej z wczesnego socjalizmu...

STADION POTANIAŁ
25-06-2004 o godz. 17:31:22
Czyżby reaktywowany klub z Mirkowa miał powrócić na swoje dawne miejsce?
Właściciel stadionu w Mirkowie – spółka BWS spuszcza z tonu. Już nie chce od gminy 16 mln zł za obiekt, ale... 8,5 mln zł mniej.

Taką propozycję 31 maja przedstawił władzom Konstancina-Jeziorny pełnomocnik Andrzeja Boguckiego, właściciela BWS. Jako warunek kontynuowania rozmów ze spółką, burmistrz Marek Skowroński postawił spłatę powinności przez BWS (firma prowadziła działalność gospodarczą w obiekcie, ale nie uiszczała z tego tytułu opłat do gminnej kasy). Pełnomocnik spółki pisemnie oświadczył, że BWS wywiąże się ze wszystkich zobowiązań wobec gminy. Czy władze Konstancina zaakceptują propozycję BWS? Z naszych informacji wynika, że wciąż się wahają, nadal uważając cenę za zbyt wygórowaną.
BWS od początku negocjacji przekonywał, że ma operat wyceniający stadion na 16 mln zł, ale nigdy go nie zaprezentował. Cena 7,5 mln zł jest zbliżona do wartości określonej przez wycenę sporządzoną dla gminy. Co ciekawe, spółka zgodziła się oddać działaczom pamiątki, w tym sztandar, po Robotniczym Klubie Sportowym, przed czym długo się broniła.
Tymczasem 14 czerwca wybrano władze reaktywowanego „Mirkowa”. Prezesem został Tadeusz Koss, wiceprezesami Roman Kosecki (ds. sportowych) i Janusz Pastuszyński (ds. organizacyjnych), a członkami zarządu Henryk Pawlik i Jerzy Wojdak. Klub zachowa w nazwie określenie „Robotniczy” oraz dawne barwy (biało-niebiesko-czarne), aby nie przerywać 80-letniej tradycji.

Raffi
15-07-2004, 12:08
Pierwszy trening Legionu w poniedziałek
W najbliższy poniedziałek, 19 lipca o godzinie 19:00, na boisku "Junaka" przy ul. Blokowej (Targówek) odbędzie się pierwszy, w nowym sezonie, trening piłkarzy Legionu.
Na trening zaproszeni są wszyscy piłkarze, którzy grali dotychczas i chcą nadal grać w naszej drużynie! Zapraszamy także innych piłkarzy grających w Lidze Fanów Legii Warszawa, którzy chcieliby spróbować swych sił w A-klasie.
Legion zaprasza również piłkarzy innych klubów oraz wolnych zawodników na poniedziałkowy trening!

Szakal_poland
16-07-2004, 14:55
Przyszlosc Wlochy....Przyszlosc Wlochy!!!
To co ze liga okregowa, liczy sie ze chlopaki walcza i wychodzi im to!!!
A tak wogole to uwazam chodzenie na nizsze ligi za bardzo dobry pomysl.w ten sposob mozna poznac wiele ludzi z dzielnicy.Ale chodzi tez o cos innego...o milosc do swojej dzielnicy.......dziwnie brzmi ale taka prawda!
8)

Raffi
16-07-2004, 14:57

Juz nie okręgówka, a MLS 8) Awansowali :brawo:

Włóczykij
16-07-2004, 14:59
A tak wogole to uwazam chodzenie na nizsze ligi za bardzo dobry pomysl.w ten sposob mozna poznac wiele ludzi z dzielnicy.Ale chodzi tez o cos innego...o milosc do swojej dzielnicy.......dziwnie brzmi ale taka prawda!
8)

zgadza sie :gwiazda:

btw: byles moze na wyjezdzie Przyszlosci Włochy na meczu ze Świtem Warszawa :chytry: w ostatniej rundzie

skalpel
17-07-2004, 17:02
sparing OLIMPIA WARSZAWA - Gwardia Warszawa 1:0

ems
19-07-2004, 16:36
i slusznie :)

Raffi
23-07-2004, 19:46
Z cyklu: "Spacerkiem po Warszawie": Hutnik - wywiad z byłym prezesem z GW. Muszę od razu zaznaczyć, żę osobap.Sobieckiego wzbudza we mnie co najmniej mieszane uczucia. Ale wywiad i tak ciekawy

Ryszard Sobiecki: Kto się bawi Hutnikiem?

Rozmawiał Marcin Parzuchowski 23-07-2004 , ostatnia aktualizacja 23-07-2004 12:21

Pewna grupa ludzi doszła do władzy i nie przebierając w środkach deptała wszystko po drodze. Mnie także - mówi Ryszard Sobiecki, wieloletni prezes Hutnika Warszawa. Od dwóch lat już nie jest prezesem, chociaż chciał nim być nadal. Jego następcą jest Andrzej Strejlau. Tymczasem klub podupada

26 kwietnia opublikowaliśmy tekst o trudnej sytuacji bielańskiego klubu. Zadłużony, w fatalnym stanie. O degrengoladę obecne władze winią w dużej części poprzednie kierownictwo. O obecną sytuację już kogo innego, ale wiadomo, od czego wszystko się zaczęło. - Jeżeli nic się nie zmieni, Hutnik zniknie z mapy Warszawy. Klub się wali. Mamy inwestorów, ale władze miasta nie pozwalają nic zrobić. Dlaczego? Ponieważ to nie nasze tereny - tłumaczył wtedy Andrzej Strejlau. Tereny należą do miasta, które nie chce ich przekazać Hutnikowi, m.in. dlatego, że nie widać szans na rozwój klubu. Od tej pory nic się nie zmieniło.

Rządzącego Hutnikiem od lat przy Marymonckiej prezesa Sobieckiego dwa lata temu odsunięto od władzy. O znanym w środowisku piłkarskim działaczu krążyły rozmaite opinie. Jego następcy w Hutniku nie byli pierwszymi, którzy zarzucili mu nieuczciwość. - Nikt mi niczego nie udowodnił - mówi Sobiecki, któremu wreszcie oddajemy prawo do głosu, by mógł się obronić. Jedno trzeba w każdym razie stwierdzić na pewno. W latach 90. pod jego kierunkiem piłkarze Hutnika grali w II lidze i był moment, że nie mieli daleko do ekstraklasy. Teraz spadli z IV ligi.

Marcin Parzuchowski: Jak długo był Pan prezesem Hutnika Warszawa?

Ryszard Sobiecki: Prezesem od 1990 roku, ale wcześniej wiceprezesem i sekretarzem. Dlatego z klubem byłem związany od 1960 roku. Do roku 2002.

Jak to się zakończyło?

- To co się stało pod koniec mojej ostatniej kadencji przeszło wszelkie granice przyzwoitości. Granice norm etycznych, moralnych, jakichkolwiek. Na zjeździe, na którym namawiano mnie i zapewniano, że mam gwarancje zostania na stanowisku niektórzy pseudodziałacze urządzili sobie spektakl. Dlatego oficjalnie przed zgłaszaniem kandydatur postanowiłem zrezygnować.

A na czym ten spektakl polegał?

- Wtedy zaczęło się właśnie przypisywanie mi różnych postępków. Pewna grupa ludzi doszła do władzy i nie przebierając w środkach deptała wszystko po drodze. Mnie także.

Co to byli za ludzie?

Nie będę wymieniał z nazwisk, ale są to osoby, które po tamtym zjeździe weszły do ścisłego kierownictwa klubu. Zresztą oni sami w wywiadach nazywali siebie "grupą reformatorską". Wykorzystali moją ciężką chorobę i pobyt w szpitalu do przejęcia władzy w klubie.

W czym przejawiała się niechęć do Pana?

- W przeróżnych sztucznych, naciąganych i zmyślonych zarzutach, dotyczących mojej nieudolności. Zresztą nie tylko nieudolnością to nazywano.

W jakim stanie zostawił Pan klub?

- Chciałbym zaznaczyć, że Hutnik był w rozpaczliwym stanie, kiedy go przejmowałem. Zadłużony, przeniesiony do Piaseczna. W 1991 roku awansowaliśmy po raz pierwszy do drugiej ligi. W tym klubie przeżyłem głównie wzloty, chociaż upadki czasem też się zdarzały. Przez sześć lat graliśmy w drugiej lidze. Odnieśliśmy zwycięstwo w Pucharze Polski nad Lechem Poznań, 3:1. Byliśmy klubem liczącym się, a grali u nas tacy zawodnicy jak Szamotulski, Mięciel, Szulik. Z bagna zrobiliśmy klub liczący się nie tylko w Warszawie.

W takim razie kiedy wróciły długi i związane z tym problemy?

- Długów żadnych nie było. Wszystko jest w dokumentach. Chcę to raz na zawsze wyjaśnić. Na zaczepki obecnego prezesa Andrzeja Strejlaua w prasie dotyczące właśnie pieniędzy, odpowiedziałem: "Strejlau zna się na ekonomii tyle, co na prowadzeniu tramwaju". To jest podstawa do dzisiejszej naszej rozmowy. Niech wiceprezes Marczak, czy ktoś inny z obecnego zarządu pokaże choć jeden dokument, gdzie będzie można czarno na białym stwierdzić, że był jakiś dług. Powtarzam, odchodzący zarząd klubu, któremu miałem przyjemność przewodniczyć zostawił Hutnika w dobrej sytuacji finansowej.

Ale ogólnie pieniędzy w klubie brakowało? Choćby na odnowienie szatni.

- Licząc na stare pieniądze zrobiliśmy remonty wartości dwóch milionów złotych. I nic to klubu nie kosztowało. Robiono to różnymi sposobami. A szatnie były nieremontowane, bo po to są zatrudnieni pracownicy, żeby zajmowali się drobnymi naprawami. Jestem zbulwersowany, że obecny prezes Andrzej Strejlau dopiero po półtora roku zauważył zadłużenie klubu. Minęły dwa lata i nikt, a w szczególności obecny prezes nie zadał sobie trudu, żeby ze mną wyjaśnić sprawę.

Czyli cała historia o długach została wymyślona przez pana Strejlaua?

- Andrzej Strejlau jest a raczej był moim, tak mi się przynajmniej wydaje, przyjacielem. Wielokrotnie mówił o mnie pozytywnie w wywiadach. Podarował mi swoją książkę, w dedykacji napisał słowa uznania.

A jak jest teraz?

- Stosunki są raczej nabrzmiałe. Strejlau wychodzi przed kamerę i mówi do kilku milionów ludzi o problemach pozostawionych przez wcześniejszy zarząd. W tle widać zniszczony obiekt, a on dodaje, że nic nie może zrobić, bo spłaca odsetki i długi. To chyba bierze odpowiedzialność za słowa? Albo nie wiedział co mówi, albo z jakiś innych powodów to uczynił. W każdym razie ja tę sprawę zgłoszę do adwokata.

Czyli za upadek Hutnika wini Pan prezesa Strejlaua?

- Nie dam nic złego powiedzieć na temat Strejlaua, jeśli mowa o jakiejś nieuczciwości. Ten człowiek na takie określenia nie zasługuje. Natomiast z całą pewnością mogę stwierdzić, że klub chyli się ku upadkowi i żadnych postępów nie widać.

A Pan nie jest winny zaistniałej sytuacji?

- Oczywiście, że nie. Za bałagan jaki tam panuje nie czuję się w ogóle winny. Po raz pierwszy w historii tego klubu są problemy z wypłatami, po raz pierwszy nie ma na ogrzewanie. W takiej sytuacji można mówić, że klub ma długi. Pod koniec roku zalegali ZUS, nie płacili podatków. Ja jeszcze raz powiem. Najbardziej przykre jest to, że Andrzej Strejlau nie widzi co się tam dzieje, a wcześniej czy później za to odpowie.

Spytam ponownie, kogo Pan za to wszystko obwinia?

- Ci wszyscy ludzie, którzy doprowadzili do tego byli lub są cały czas działaczami klubu. Proszę spróbować się dowiedzieć jakie długi ma wiceprezes Marczak. Półtora roku temu winien był 14 tys. zł. Poza tym uważam, że Andrzeja Strejlaua ktoś negatywnie nastawia wobec mnie. Ja mówiłem mu na początku: "Obudź się, bo będzie za późno".

Czyli chodzi o wiceprezesa Marczaka?

- Zaczęło się i skończyło właśnie na tym człowieku. Byłem w szoku, kiedy po powrocie z sanatorium wszystko miałem wystawione na korytarz. Nie mogłem znaleźć żadnych dokumentów. Kiedy zapytałem Marczaka jak to się stało, odpowiedział mi, że wszystko jest na polecenie prezesa Strejlaua. Kiedy spytałem Andrzeja o co chodzi, on mi z kolei powiedział, że o niczym nie ma pojęcia. Potem obiecali mi, że za dwa tygodnie nastąpi oficjalne przekazanie władzy. Do dzisiaj nie ma żadnych dokumentów potwierdzających przejęcie przez nich majątku klubu oraz obiektów. Oni po prostu się bawią.

Czy próbował Pan skontaktować się z prezesem Strejlauem?

- Kilka razy i nic z tego nie wyszło. Nie wiem dlaczego on tak postępuje. W mediach pisano jakobym ja i moja rodzina czerpaliśmy korzyści majątkowe z klubu. To w 99 proc. nieprawda. Próbowałem wyjaśnić wszystkie te oszczerstwa, ale pan Marczak, powołując się znów na prezesa, odmówił mi wglądu do klubowych dokumentów.

Co spowodowało, że dopiero teraz zdecydował się Pan mówić?

- Wszystko we mnie odżyło, kiedy usłyszałem już wspomnianą wypowiedź Strejlaua dla telewizji. Pomyślałem, że skoro cały czas jestem atakowany i nie odpowiadam, to ludzie wezmą mnie za winnego tego wszystkiego. A tak przecież nie jest. Mam nawet kopie pisma, w którym nazywa się mnie przestępcą. Rzekomo podpisało je kilkadziesiąt osób. Dotarłem do tych ludzi. 80 proc. z nich o niczym takim nie słyszało. Dano im do podpisu całkiem inny papier. To oznacza, że podpisy te sfałszowano. Podkreślam po raz kolejny. W tej chwili nie mam żadnego innego celu jak tylko wyjaśnić ludziom jaka jest prawda.

- Z tym klubem zżyłem się na dobre i na złe. Nie wyobrażam sobie, żeby zmazać go z mapy warszawskiego sportu. Ale przy tych sterach i działaniach z przykrością muszę stwierdzić, że chyli się ku upadkowi.

edek
23-07-2004, 23:08
Istnieje możliwość, że Hutnik Warszawa nadal będzie grał w IV lidze. Planowana jest fuzja Delty z Okęciem w związku z czym ta pierwsza zwolniłaby miejsce w IV lidze.
Nie ma jeszcze ostatecznej decyzji w tej sprawie, ale chyba w przyszłym tygodniu powinno się coś wyjaśnić.

Reyes
31-07-2004, 18:34
prawdopodobnie nie dojdzie do fuzji, ale Delta przestanie istniec.. Weic Hutnik chyba sie utrzyma.. pozdro dla Variatka (Rocky).. :chytry:

Raffi
31-07-2004, 18:46
:zly: :zly: :zly:

Jeszcze "lepiej" :placze: :placze:

PS Niezły upadek dzisiaj zaliczyłeś :hyhy:
PS2: To Fijałkowi tak się spieszy? A prezes coś taki zadowolony dziś latał......
Cyt: "Pan patrzy, jak dzisiaj pięknie graja"
- "Ale obrona dziurawa"
- "Panie,a kto ma dzisiaj dobrą obronę?" :hyhy:
PS3: Sie wkurzyłem :wsciekly: RZut beretem mam na stadion (jakieś10 minut), a tu taki brak poszanowania dla jakichkolwiek tradycji

Reyes
31-07-2004, 22:40
hehe czy ktos ma cos do obrony?? :zlosliwy: dziurawa byla bardziej w 2 polowce a wtedy grzalem :oczko: no a tak na powaznie to naprawde nie bylo zle, gdybsymy jeszcze troche potrenowali IV liga bylaby nasza.. no ale niestety Fijalek wykreci chyba nam niezly numer :- PS Upadek dobry nie?? :brawo: tylko bez telemarku :ucieszony: PS2 w jaki sposob jestes zwiazany z Delta (tylko kibicowsko??:)) pozdr!!

Raffi
31-07-2004, 22:45
tylko, tylko :)
A to jednemu z działaczy Legionovii podpadła obrona :chytry: Rzeczywiście, w 2 połowie było gorzej

Reyes
01-08-2004, 10:59
aha :chytry: no podobno ludzie ktorzy siedzieli na trybunach cieszyli sie tez z naszych bramek wiec atmosfera byla ok :oczko: fajnie ze wpadles, mam nadzieje ze nie widziales ostatniego meczu Delty w jej historii :- pozdr

Raffi
01-08-2004, 15:08
haha.. zajęliśmy cały sektor :hyhy: w 11 osób (1 szaliczek) :ucieszony:

Raffi
10-08-2004, 06:02
Spacerkiem po Warszawie...RKS Okęcie

Okęcie bliskie dna

Nad obchodzącym w tym roku 75. rocznicę powstania RKS Okęcie zawisła groźba bankructwa. Klub ma pół miliona złotych długu. W III lidze drużyna zagra w mocno okrojonym i odmłodzonym składzie.

Okęcie uchodziło od kilku lat za najbogatszy klub trzecioligowy. Piłkarze walili tam drzwiami i oknami. Od kilku sezonów "Lotnicy" aspirowali do awansu do II ligi. Nigdy im się to nie udało, a sytuacja klubu pogarszała się. W ubiegłym sezonie brakowało pieniędzy na wodę dla piłkarzy, czy na wałowanie boiska.

Okazało się, że klub jest zadłużony na 500 tys. zł. Skąd te długi? Zawodnicy grający w Okęciu mieli wysokie - jak na III ligę - kontrakty. Niektórzy nawet po 3 tys. zł miesięcznie plus premie. Do tego dochodziły grube pieniądze płacone za transfery piłkarzy, wynajmowanie drogich mieszkań. Klub płacił też nagrody. Najwyższą w historii klubu z Radarowej dostał nigeryjski napastnik Thankgod Amaefule - 50 tys zł.

Znaleziono sposób na oddłużenie klubu. Pomysłem było wybudowanie parku wodnego oraz sztucznej płyty i podziemnych parkingów. W związku z tym, że właścicielem terenu klubowego jest miasto, ono czerpałoby korzyści z parku wodnego, zaś klub z parkingu.

Gdy prezydentem Warszawy został Lech Kaczyński, zamroził wszystkie inwestycje w stolicy. Kaczyński później odwiesił zakaz i wydał zezwolenie na rozbudowę stadionu, ale bez podziemnego parkingu. Postanowił wznieść obiekt za pieniądze miasta. Czy korzyści z tego będzie miał klub - nie wiadomo.

W czerwcu tego roku wybrano nowy zarząd. Prezesem został Krzysztof Brzózka, były burmistrz gminy Włochy. Brzózka zaczął od oszczędzania. Pozbył się 16 piłkarzy z wysokimi kontraktami. Doświadczonemu Robertowi Dziubie, bramkarzowi i trenerowi młodzieży, zamiast 1900 zł miesięcznie, zaproponowano 900 zł. Odszedł do konkurencji. Tym, którzy zostali, zaproponowano mniejsze pieniądze, niż wcześniej.

Wieloletni kapitan Okęcia Dariusz Rembisz będzie zarabiał miesięcznie 800 zł! Kolejnym posunięciem miało być zwolnienie pracowników klubu, sprzątaczek i ochroniarzy. I tu pojawił się kłopot. Aby ich zwolnić, trzeba by dać im trzymiesięczną odprawę (w sumie 200 tys. zł). Dzięki tym ludziom klub zarabiał na życie. Prowadząc działalność gospodarczą wynajmował ich do pracy na lotnisku. Niestety, sprzątaczki przegrały przetarg na pracę na lotnisku i mają być zwolnione z klubu. Do powtórzonego przetargu stanie ochrona. Raczej ma małą szansę, by go wygrać.

Klub nadal otrzymuje śladowe wsparcie od sponsorów. PPL (Porty Lotnicze), Petrolot i PLL Lot wpłacają 80-90 tys. zł rocznie. Jeżeli jednak Okęcie nie będzie czerpać zysków z działalności na obiekcie i chronienia lotniska, to kolejny klub może zniknąć z mapy Warszawy.

PS Jutro 1. kolejka 4. ligi mazowieckiej, m.in. mecze:
Mazur Karczew - Polonia II Warszawa
GLKS Nadarzyn - Nadnarwianka Pułtusk
Korona Góra Kalwaria - KS Piaseczno
Olimpia Warszawa - Pogoń Siedlce 11 sierpnia, 17:00
Żbik Nasielsk - Szydłowianka Szydłowiec
Dolcan Ząbki - Delta Warszawa (przełożony?)
dzoś towarzysko ok. 18 tej Legion na Olimpii