PDA

Zobacz pełną wersję : Unia Europejska

maniekOE
11-05-2003, 22:52
Czy wyraża Pan/Pani zgodę na przystąpienie Rzeczpospolitej Polskiej do Unii Europejskiej? (i dlaczego?)- w perspektywie zbliżającego się referendum ciekaw jestem waszej opinii w tym temacie ?? pozdrawiam. OE+(L)

MaxyM
11-05-2003, 23:23
Chyba na tak, bo gorzej już być nie może.

p.s.

Propaganda jednych i frugich działa w sobote przy mnie w tranwaju poszarapało się dwóch dziadków, jeden przedstawiciel LPR, a drugi chyba SLD - Poszło o przystąpienie.

Mrk
11-05-2003, 23:25
Oczywiście - jestem na tak! Dlaczego? Bo nie ma innego wyjścia!

Arturro
12-05-2003, 08:23

Jak wyżej !

Mrk
12-05-2003, 08:28

Jak wyżej !
Te Arturro cwaniaczku Ty i tak sobie żyjesz w zupełnie innych standardach :>
PS. Dlaczego tak mało udzielasz się na nowym forum?

peyek
12-05-2003, 08:48
Ja tez na TAK. Unia to zlo konieczne :/

Lakers
12-05-2003, 10:14
tak bo w sumie mi to wisi :) jak narazie :) wiec co mam zawadzać w historii polski :)

_Bart
12-05-2003, 10:14
Niestety zwykłym ludziom (w tym mnie napewno bedzie gorzej). Nie chce mi sie pisać wywodów ale napewno lepiej nie bedzie (przynajmniej nie dla naszego pokolenia).
Jestem na NIE !!!

peyek
12-05-2003, 10:25
Ja sie boje tylko jednego. Nie wchodzimy do Unii a reszta kandydatow wchodzi. Co wtedy? Moze do ZBiR-u? To jest niestety droga bez wyjscia :/

aaadamm
12-05-2003, 10:28
tak - dlaczego - jest zle....a bedzie jeszcze gorzej...nei mamy wyjscia....nie jestesmy norwegia ktora ma bogate zloza gazu i ropy i kotra mogla sobei pozwolic na wejscie...

Cube
12-05-2003, 11:10
Niestety zwykłym ludziom (w tym mnie napewno bedzie gorzej). Nie chce mi sie pisać wywodów ale napewno lepiej nie bedzie (przynajmniej nie dla naszego pokolenia).
Jestem na NIE !!!

ale czy naprawde uwazasz ,ze nie wchodzac do Unii bedzie lepiej ???? Wszyscy mowia jak to teraz jest zle , ze nie ma za co zyc , ze nie ma pracy, ze jest jedna wielka bieda. I Ci , ktorzy tak mowia sa przeciw wejsciu do Unii - dla mnie jest to kompletnie niezrozumiale :hmm: To co wedlug Ciebie ? Jak wejdziemy do Unii to bedzie jeszcze gorzej?? Blagam - chyba sam w to nie wierzysz.

Ja jestm na TAK .

legart
12-05-2003, 11:18
Jestem na tak, jednocześnie bardzo drażni mnie zarówno propaganda esldowska jak i elperowska.

Q_(L)
12-05-2003, 11:24
A ja jeszcze nie jestem zdecydowany, ale na głosowanie idę na pewno...

A przed chwilą dostałem na maila "list z przyszłości"...
__________________________________________________ ________
Warszawa, 13.12.2005 r

Kochana Mamusiu!

W Unii jest fajnie, niczego tu nie brakuje. Cukier jest po 4 zl za kg, benzyna po 5,50 zl za litr, maslo po 4,10 zl za kostke, chleb po 3,20 zl za bochenek, a paczka papierosów po 12 zl.
Jesli chodzi o nasz dom, to latem przyjechal pan Helmut z Berlina. Najpierw postawil piwo, a potem pokazal akt wlasnosci z 1937 r. i powiedzial, ze teraz to jego ziemia i wszystko, co na niej. Moze to i lepiej, i tak nie bylem w stanie placic podatku katastralnego (Mamusia wie, 2% od wartosci nieruchomosci rocznie). Za to w przytulku mamy kolorowa telewizje i fajne filmy.
Pracy na razie nie ma, ale mówia, ze bedzie. Jak dozyje, to za 6 lat bede mógl pracowac w Niemczech albo Austrii.
W miescie buduja nowy urzad. Unia dala troche grosza. Firma Henka Kowalskiego startowala w przetargu, ale rozstrzygano go w Brukseli i wygrali Szwedzi. Co prawda inzynierów sprowadzili od siebie, ale Heniek i tak sie cieszy, bo uznali jego kwalifikacje i pozwolili nosic cegly. Niech sobie chlop zarobi, bo jego firma juz nie wytrzymuje tego zwiekszonego VAT-u w budownictwie.
Chcial wyslac syna na studia do Francji, ale nie mial na to pieniedzy. Córka jednego z ministrów miala wiecej szczescia i dostala unijne stypendium. Chlopak Henia jest calkiem zdolny, wiec zdawal na nasza politechnike. Bylby sie dostal, gdyby nie konkurencja mlodziezy z innych krajów unijnych. W koncu tam uczelnie tez sa przepelnione. Na razie jest na darmowym stazu w hipermarkecie.
Ostatnio w miescie pojawilo sie mnóstwo bylych rolników. Mówia cos o nierównej konkurencji, niskich doplatach i limitach produkcyjnych. Nie wiem o co im chodzi, przeciez mieli najwiecej zyskac na integracji.
Do domu naprzeciwko wprowadzilo sie mlode malzenstwo - Tomek i Jacek. To bardzo wrazliwi ludzie, nawet staraja sie o adopcje. Pani kurator jest bardzo tolerancyjna i swiezo po aborcji, wiec maja duze szanse.
Niech Mamusia na razie siedzi na tej Bialorusi, bo tu szaleje eutanazja, zwlaszcza, ze ubezpieczalnia juz o Mamusie pytala.
To tyle, bo ide po zasilek. Bede go pobieral jeszcze dwa miesiace.

Caluje mocno,
Synek

P.S. Niech mi Mamusia przysle kilo szynki, ale takiej ze zwyklego prosiaka, bo te nasze swieca po nocach.

P.P.S. Niech Mamusia wysle ten list swoim znajomym. Moze za kilkanascie lat do mnie wróci. Wtedy Polski juz pewnie nie bedzie, ale w koncu bede obywatelem nowego euroregionu...

Aureliusz
12-05-2003, 11:36
Ja też TAK, bo jak nie to za 10 lat zostaniemy chyba ze 100 lat za murzynami. Nie ma innego wyjścia.

_Bart
12-05-2003, 11:44
ale czy naprawde uwazasz ,ze nie wchodzac do Unii bedzie lepiej ???? Wszyscy mowia jak to teraz jest zle , ze nie ma za co zyc , ze nie ma pracy, ze jest jedna wielka bieda. I Ci , ktorzy tak mowia sa przeciw wejsciu do Unii - dla mnie jest to kompletnie niezrozumiale :hmm: To co wedlug Ciebie ? Jak wejdziemy do Unii to bedzie jeszcze gorzej?? Blagam - chyba sam w to nie wierzysz.

Ja jestm na TAK .

Cube nie powiedziałem że nie wchodzac bedzie lepiej. Ale bez UE gorzej już być nie może u Nas w kraju. To co sie dzieje teraz to jest szopka i ten rzad sam sie rozpierdala od środka.
Ty podajesz przykład że teraz narzekamy że jest bieda, nie ma pracy. Otóż zdaj sobie sprawe z tego iż w UE jest prawie 2x wieksze bezrobocie niż w Polsce, a Unia sama przyznaje że jak wejda nowe państwa to to bezrobocie wzrośnie.
Popatrz też na nastepną sprawe. Ceny na naszym rynku są dla Niemców teraz tak konkurencyjne że przy granicy z Niemcami stawiane są supermakrety żeby oni mogli sobie przyjechać nakupować tanio różnych rzeczy. Po wejściu do UE ceny u nas mają równać do cen na zachodzie. A co z naszymi wypłatami ??? One zostaną na takim poziomie jak są, a duża część ludzi straci prace (nawet tak chujową jak w supermarketach) bo będą do nas przyjeżdzali Łitwini itp. narody które za 850 zł miesięcznie (święta czy nie święta, niedziela itd) to będą gotowe na dużo więcej niż my.
UE jest teraz dobra tylko dla ludzi z naszego rządu (zobaczysz że z Polskiej sceny politycznej zniknie dużo znanych nazwisk gdyż pojadą sobie na emeryture do Brukseli) i ludzi którzy mają doktoraty itp a nie zwykli goscie po studiach. Aha oprócz tego doktoratu to będzie go trza mieć w jakimś mądrym kierunku a nie np po resocjalizacji czy po jakichś innych śmiesznych kierunkach.

koVal
12-05-2003, 11:55
Bez większego entuzjazmu, widząc zarówno wszystkie + jaki i - zagłosuję mimo wszystko na TAK.

PRASKI
12-05-2003, 13:02
powiem tak: Nasz "rząd" i tak wszystko ukradnie.może po zmianie tego "rządu" coś ruszy
UNII NIE !!! 8o

Ewelina
12-05-2003, 13:06
ja tez jestem na TAK. trzeba byc otwartym na zmiany i nowe propozycje. moze cos sie zmieni na lepsze...

dyha
12-05-2003, 13:09
TAK , jestem w 100% za UE

Aureliusz
12-05-2003, 15:29
80% na TAK? Nieżle, oby tylko na prawdziwym referendum było tyle.
I taka mała reflekscja, w ten weekend było referendum na Litwie. Tam było ponad 90% na tak. Na Słowenii 80%.A u nas ledwo ponad 50%. Naprawdę nie rozumiem tego polskiego sceptycyzmu.

Scorpion
12-05-2003, 15:37
http://www.proeuropa.org.pl/images/banners/tak_w_referendum.gif

komentarz zbędny...

gorzej już być nie może :P

Ostry
12-05-2003, 15:40
Jestem na TAK.To wielka szansa dla naszego kraju.Musimy ją wykorzystać.

Arturro
13-05-2003, 08:43
PS. Dlaczego tak mało udzielasz się na nowym forum?

A które jest nowe ? To ? No to się udzielam ! :look:

Mazi
13-05-2003, 14:50
"TAK"

Unico
13-05-2003, 14:54
nie 8-

Keleborn
13-05-2003, 15:30
Tak. Po prostu tak. W przeciwnym razie czeka na nas ZBIR.

SebKo
13-05-2003, 19:22
Kochana Mamusiu!

W Unii jest fajnie, niczego tu nie brakuje. Cukier jest po 4 zl za kg, benzyna po 5,50 zl za litr, maslo po 4,10 zl za kostke, chleb po 3,20 zl za bochenek, a paczka papierosów po 12 zl.
Jesli chodzi o nasz dom, to latem przyjechal pan Helmut z Berlina. Najpierw postawil piwo, a potem pokazal akt wlasnosci z 1937 r. i powiedzial, ze teraz to jego ziemia i wszystko, co na niej. Moze to i lepiej, i tak nie bylem w stanie placic podatku katastralnego (Mamusia wie, 2% od wartosci nieruchomosci rocznie). Za to w przytulku mamy kolorowa telewizje i fajne filmy.
Pracy na razie nie ma, ale mówia, ze bedzie. Jak dozyje, to za 6 lat bede mógl pracowac w Niemczech albo Austrii.
W miescie buduja nowy urzad. Unia dala troche grosza. Firma Henka Kowalskiego startowala w przetargu, ale rozstrzygano go w Brukseli i wygrali Szwedzi. Co prawda inzynierów sprowadzili od siebie, ale Heniek i tak sie cieszy, bo uznali jego kwalifikacje i pozwolili nosic cegly. Niech sobie chlop zarobi, bo jego firma juz nie wytrzymuje tego zwiekszonego VAT-u w budownictwie.
Chcial wyslac syna na studia do Francji, ale nie mial na to pieniedzy. Córka jednego z ministrów miala wiecej szczescia i dostala unijne stypendium. Chlopak Henia jest calkiem zdolny, wiec zdawal na nasza politechnike. Bylby sie dostal, gdyby nie konkurencja mlodziezy z innych krajów unijnych. W koncu tam uczelnie tez sa przepelnione. Na razie jest na darmowym stazu w hipermarkecie.
Ostatnio w miescie pojawilo sie mnóstwo bylych rolników. Mówia cos o nierównej konkurencji, niskich doplatach i limitach produkcyjnych. Nie wiem o co im chodzi, przeciez mieli najwiecej zyskac na integracji.
Do domu naprzeciwko wprowadzilo sie mlode malzenstwo - Tomek i Jacek. To bardzo wrazliwi ludzie, nawet staraja sie o adopcje. Pani kurator jest bardzo tolerancyjna i swiezo po aborcji, wiec maja duze szanse.
Niech Mamusia na razie siedzi na tej Bialorusi, bo tu szaleje eutanazja, zwlaszcza, ze ubezpieczalnia juz o Mamusie pytala.
To tyle, bo ide po zasilek. Bede go pobieral jeszcze dwa miesiace.

Caluje mocno,
Synek

P.S. Niech mi Mamusia przysle kilo szynki, ale takiej ze zwyklego prosiaka, bo te nasze swieca po nocach.

P.P.S. Niech Mamusia wysle ten list swoim znajomym. Moze za kilkanascie lat do mnie wróci. Wtedy Polski juz pewnie nie bedzie, ale w koncu bede obywatelem nowego euroregionu...

No tak, ten "poemat" mógł stworzyć tylko jakiś czubek z LPR. :fu: (może mój ajdol Giertych?)
Ja jestem za wejściem: byłem, widziałem, podoba mi się...

Pozdrawiam
SebKo

P.S. Witam wszystkich na tym forum!

bemowiak
13-05-2003, 21:37
ja jestem za wstąpieniem ale nie będe głosować bo ... jestem za młody

yusta
13-05-2003, 22:45
Polska w tej chwili występuje w roli petenta. Po wszystko musimy wyciągac łapę i od kogoś innego zależy czy coś dostaniemy i ile. Wchodząc do Unii Polska staje sie graczem, z racji dużej liczby ludności będziemy mieli sporo głosów w Europejskim parlamencie i to od Polskich głosów może wiele w Unii zależeć. Kwestia jest tylko taka, że trzeba wysłac tam odpowiednich ludzi, ale to juz inna historia.
Zdecydowanie jestem na Tak. W końcu studiuję Intgerację, szkoda żeby tyle kasy sie zmarnowało :>

legart
14-05-2003, 07:16
No tak, ten "poemat" mógł stworzyć tylko jakiś czubek z LPR. :fu: (może mój ajdol Giertych?)
Ja jestem za wejściem: byłem, widziałem, podoba mi się...

Pozdrawiam
SebKo

P.S. Witam wszystkich na tym forum!

Witaj Sebko :)

Q_(L)
14-05-2003, 09:18
No i ten temat "zmusił" mnie do przemyśleń nad decyzją...
A zagłosuję na "TAK"...

I tak wiem, że mi Unia nie pomoże, tak jak ja nie pomogę Unii. Mało tego jestem pewien, że przez pierwszych kilka(naście) lat Polakom będzie ciężej. I nie mówię to o "bohaterach" spotów reklamowych i zajawek w stylu "jestem europejczykiem", bo to akurat są ludzie mający wyrobioną pozycję społeczną, i są ustawieni finansowo, a wejście do Unii pomoże im... planować urlopy (bez granic) :/
Ale może moja decyzja pomoże w przyszłości mojej córce, może Ona będzie miała łatwiej... dlatego zaufam tym wszystkim eurooptymistom i będę pewnie zapierdalał dwa razy więcej... ale mam dla kogo...

Mam nadzieję że za kilka(naście) lat nie będę żałował tej decyzji :hmm:

Jackos
20-05-2003, 18:15
Unia to niewątpliwie szansa dla nas, dużo kasy nam dadzą itp. Jeśli nam się w przyszłości nie opłaci lub wyjdziemy na tym kiepsko to tylko i wyłącznie przez nie udolną politykę rządu!!! Czemu nie mogą zadbać o interesy obywateli. Popatrzmy choćby na supermarkety: niech sobie będą! Ale PO ZA GRANICAMI MIASTA!!! Tam nie stwarzały by aż takiego zagrożenia dla małych sklepików, a sporo osób miało by robotę. Tylko ze nasze nie udolne władze (sprawa Wilanowa!!! SKANDAL!!! NIE GŁOSUJCIE NA TYCH Z POPRZEDNIEJ EKIPY !! TO BYŁO SLD DLA PRZYPOMNIENIA) robią na siłeę. Chociarz 90% społeczeństwa było przeciw postawieniu marketu na Wilanowie, miasto dało zielone światło. ja się założe że mieli w tym jakiś prywatny interes (łapówka, darmowe zakupy, bony, wczasy- *niepotrzebne skreślić), wymyślali przeróżne nazwy na to co chcą tam postawić itp.np. duży sklep o lokalnym zasięgu (skoro lokalnym to czemu z parkingiem na 5000 miejsc, skoro na CAŁYM WILANOWIE MIESZKA OK 11 000!!!!). niestety rządy mamy coeraz gorsze i one nas nie obronią przed zagrożeniami jakie niesie za sobą UNIA.
Ja mimo wszystko jestem na TAK, wybieram mniejsze zło. Jeśli nie wejdziemy to będziemy izolowani na wieki, inwestorzy się wycofają, kjasy nie będzie itd. Nawet raport (NIEZALEŻNYCH - CO WAŻNE) o tym mówi że UNIA to konieczność, bo jeśli nie wejdziemy to za 20 lat pod względem gospodarczym przegoni nas RUMUNIA I BUŁGARIA!

To tyle, dziękuje braw nie trzeba :] :+:

Łysolek
20-05-2003, 18:22
Zdecydowanie NIE !!!!!!!!! Zobaczycie , ze jak wejdziemy to Poslka zostanie rozkradnięta przez zachód :( a i przy okazji ja stracę prace , bo... firma taka w jakiej ja pracuje , po wejściu do Unii nie będzie miała szans przetrwać , gdyż gdyż wygryzie ją jakiś zachodni olbrzymi przedsiębiorca
Przykład : w tej chwili ponad 40 % zaopatrzenia w towary zapewnia firma RABEN !!!!!! Niestety własniecielem jest żyd , ale to nieważne !!!
HAŚŁO MOJE JEST TAKIE !!!

:box: NIE DLA UE :box:

Nazgul
20-05-2003, 19:33

Może być gorzej i będzie, bo zwiększy się biurokracja i wzrosną ceny, Poza tym nasi "politycy" nic w negocjacjach akcesyjnych nie zwojowali - wzięli wszystkie narzucone warunki.

Mój głos - "NIE". Albo przecyzyjniej: "TAK - ale nie na tych warunkach"

Nazgul
20-05-2003, 19:40
Acha, jeszcze coś. Zajrzyjcie sobie na stronkę http://www.eurosceptyk.republika.pl

yusta
20-05-2003, 19:51
No i ten temat "zmusił" mnie do przemyśleń nad decyzją...
A zagłosuję na "TAK"...

I tak wiem, że mi Unia nie pomoże, tak jak ja nie pomogę Unii. Mało tego jestem pewien, że przez pierwszych kilka(naście) lat Polakom będzie ciężej. I nie mówię to o "bohaterach" spotów reklamowych i zajawek w stylu "jestem europejczykiem", bo to akurat są ludzie mający wyrobioną pozycję społeczną, i są ustawieni finansowo, a wejście do Unii pomoże im... planować urlopy (bez granic) :/
Ale może moja decyzja pomoże w przyszłości mojej córce, może Ona będzie miała łatwiej... dlatego zaufam tym wszystkim eurooptymistom i będę pewnie zapierdalał dwa razy więcej... ale mam dla kogo...

Mam nadzieję że za kilka(naście) lat nie będę żałował tej decyzji :hmm:

Brawo dla tego Pana :+: Myślę, że jednak te kilkanascie lat będziesz musiał poczekać, ale jak nie wejdziemy do Unii to co nam pozostanie? ZBIR?

yusta
20-05-2003, 19:53

Może być gorzej i będzie, bo zwiększy się biurokracja i wzrosną ceny, Poza tym nasi "politycy" nic w negocjacjach akcesyjnych nie zwojowali - wzięli wszystkie narzucone warunki.

Mój głos - "NIE". Albo przecyzyjniej: "TAK - ale nie na tych warunkach"

Wzrośnie biurokracja - to fakt, ale wex pod uwagę, że te papirki będzie musial ktoś przekładać, więc stworzy się ileś tam dodatkowych miejsc pracy. W Unii już tak jest, że jak bierzesz kasę na coś to musisz dokładnie udokumentować co z nią zamierzasz zrobić i potem co faktycznie zrobiłeś. Ale czy to jest złe, to nie byłabym taka pewna.

Kawa
20-05-2003, 20:09
Zagłosuje na tak chociaż boje sie tego całego wejścia do UE. W pierwszych latach zapewne bedzie się nam zyło ciezej niz obecnie, ale w dalszej perspektywie kto wie.... mze bedzie lepiej niz obecnie. Moze nie obawiałbym sie wejscia do wspólnoty wiedząc, że nasi urzednicy zrobili wszystko aby zapewnic nam najlepsze warunki i co chyba jeszcze ważniejsze nie roztrwonia przysługujących na funduszy strukturalnych. Byc moze także głosowałbym przeciwko gdyby była nadzieje na poprawe sytuacji bez integracji, ale patrząc na "genialne" palny Hausnera i jeszcze gorsze Kołodki stwierdzam, że trzeba uwolnic sie od włady takich przepraszam debili.