PDA

Zobacz pełną wersję : "Żydowskie" kluby w Polsce i na świecie

Joker
26-08-2003, 12:55
Chciałem zaproponowac taki temat. Wiadomo ze jest wiele klubów o których mówi sie "zydowskie" Chiałbym sie dowiedziec co wiecie na ten temat. Jak to sie zaczeło i kiedy, czy ma to zwiazek z załozycielami klubów. Nie mówimy tu oczywiscie o lidze izraelskiej.

W Polsce mówi sie ze klubami "Żydowskimi" są : Widzew (chyba najbardziej), troche mniej ŁKS, Cracovia (Jude Gang) a w Warszawie Polonia, której stadion graniczył z gettem i zalozycielami, i w duzej czesci graczami byli Zydzi. tyle mi wiadomo o Polsce.

Jeżeli chodzi o zagranice to kojarza mi sie takie nazwy jak: "Ajax" (bodajze załozony przez Zydów), podobnie jak Anderlecht. W Anglii za zydowski klub uwaza sie Totenham. A co wy wiecie na te tematy??? Pozdro

legart
26-08-2003, 13:15
Przed wojną były w Polsce prawdziwe żydowskie kluby - Maccabi Wilno, Hasmonea Lwów, a teraz to jest tylko dorabianie ideologii - przeciwnikom (Widzew z Łksem nawzajem) lub sobie (Cracovia).

Kiju
26-08-2003, 13:27
a teraz to jest tylko dorabianie ideologii - przeciwnikom (Widzew z Łksem nawzajem) lub sobie (Cracovia).

Masz wiele racji...jednak łks faktycznie załozyli żydzi i mozna to sprawdzic w kazdym wydawnictwie na temat łks.

Gdy patrze na Ajax to az mnie mdli od niebieskich flag z gwiazdami dawida,jest ich chyba więcej niż flag w barwach klubowych.

Anderlecht ma zgode z ajaxem,lecz czy jest to klub zydowski??sam jestem ciekaw.

Mini
26-08-2003, 13:54
nawet jeżeli anderlecht jest klubem żydowskim to wolę żeby w LM grali belgowie a nie wisła.

Q_(L)
26-08-2003, 13:59
nawet jeżeli anderlecht jest klubem żydowskim to wolę żeby w LM grali belgowie a nie Wisła.

8- Ale to nie jest temat o LM i szansach Wisły na awans !!! :grr:

Dżon Łejn
26-08-2003, 14:03
nawet jeżeli anderlecht jest klubem żydowskim to wolę żeby w LM grali belgowie a nie Wisła.

uwielbiam jak sie złościsz :P

od żydów wyzywają się jeszcze w przemyślu , tarnowie , rzeszowie , pradze

crolick
26-08-2003, 16:22
od zydow to sie wszyscy wyzywaja, ale malo co ma to wspolnego z prawda.

w polsce zydowskie kluby oprocz maccabi jak slusznie mowil legart, to lks. przy innych to albo dorabianie innym historii [polonia, widzew itp itd] albo dorabianie sobie historii [cracovia].

z zachodznich to oczywiscie ajax - najbardziej zydowski klub europy. ich kibice mocno utozsamija sie z zydami i samym izraelem. podobno najbardziej fanatyczni sa wlasnie kibice qotrzy sa faktycznie zydami. i choc ich odsetek wsrod kibicow na stadionie jest neiwielki, to sa oni widoczni [nieliczni ale fanatyczni ;) ] no i oczywiscie totenham, qtorych kibice w pewnym moemencie przestali reagowac na zydowskie zaczepki innych kibicow i zaczeli sie utozsamiac z ta latka i uwazac to za powod do dumy.

co do anderlechtu to nie slyszalem io tym. wiem ze zydowskie korzenie ma tez antwerpia

legart
26-08-2003, 16:28
To że Łks miał ojców założycieli wyznania mojżeszowego to wiem, chodziło mi o chwilę obecną - podejrzewam że aktualnie Kibice Łks w piątek szabasu nie odprawiają ;)

Kiju
26-08-2003, 16:39
- podejrzewam że aktualnie Kibice Łks w piątek szabasu nie odprawiają ;)

Zapewne masz racje,zresztą wydaje mi sie ze żydzi niezbyt często bywaja na meczach jakiejkolwiek Polskiej drużyny,jezeli juz są to zapewne sie z tym nie afiszują i śą to jakies jednostki.

Mini
26-08-2003, 16:41

bo to nie było o wiśle tylko o tym że akurat w przypadku anderlechtu bycie klubem zydowskim ma drugorzędne znaczenie. :P

Ultra LW
26-08-2003, 18:02
W Anglii za Żydowski klub uważa się Tottenham Londyn. Jedna z grup kibiców nosi nazwę "Yud Army" (czy coś w tym stylu). Swego czasu gdy Tottenahm gośił na stadionie Chealsa pół stadionu zaczeło w pewnym momencie syczeć udając ulatniający się gaz.

http://gallery.whitelands.com/files/small/photo793.jpg

Joker
26-08-2003, 18:29
Jak widze temat bardzo zainteresował kolege Widzewiaka he he ;) moze cos jest jednak na rzeczy z tym Widzewem?? he he :) A propo to czytalem gdzies ze ojciec Jurka Engela grał w Maccabi Wloclawek przed wojna ale to informacja z "Przekretu Sportowego" tego !@@#$%% Kmiecika wiec ciezka do zweryfikowania. wiem tez ze bardzo duzo Zydów mieszkało przed wojna na Lubelszczyźnie. czy wiecie może czy dzisiejsze kluby piłkarskie z tamtego rejonu np Motor czy Lublinianka maja jakies zydowskie korzenie?? ;) Pozdro

MaxxxiM
26-08-2003, 19:23
W Anglii za Żydowski klub uważa się Tottenham Londyn. Jedna z grup kibiców nosi nazwę "Yud Army" (czy coś w tym stylu). Swego czasu gdy Tottenahm gośił na stadionie Chealsa pół stadionu zaczeło w pewnym momencie syczeć udając ulatniający się gaz.

naprawde, to bardzo smieszne bylo. taki dowcip na poziomie. poziom godny.. wiadomo kogo.

Pesto
27-08-2003, 17:00
od żydów wyzywają się jeszcze w przemyślu , tarnowie , rzeszowie , pradze

Tarnów , Rzeszów , Przemyśl - wszystko to Galicja . A w Galicji i Kongresówce Żydów było od groma.

Od Żydów wyzywają się jeszcze w Radomiu i Częstochowie (Kongresówka) , a z galicyjskich miast to chyba najbardziej Rzeszów - zapatrzony w łódzkie wzory ("pejsovia" kontra "żks").

Niechlubne korzenie faktycznie ma ŁKS (Heiman , Hirsch , Wasserzug , Poznański). Cracovię zakładali Anglik , Polak i Żyd - Lustgarten , ale akurat on był wyjątkowo porządnym człowiekiem (za co zaliczył długie wakacje na Syberii).

Co do Legii - grał przed wojną Steuermann - bardzo zdolny osobnik , ale kłótliwy i leń . Szybko wrócił do Lwowa. Po wojnie pętał się koło Legii żydo-komuch Neuding (porucznik , przed wojna bokser Maccabi) i to by było na tyle niechlubnych żydo-wątków w naszych dziejach.

Stricte żydowskie kluby w przedwojennej lidze to Jutrzenka Kraków i Hasmonea Lwów (oba szybko spadły). W Łodzi grały cztery I-ligowe kluby : ŁKS , ŁTSG , Union Touring i Klub Turystów (pzdr Łysolek) :rotfl: , ponoć wszystkie nieźle zażydzone , choć np. w ŁKS dominowali już Polacy. Ale tak się składa , że 40% łodzian stanowili Żydzi.

W Izraelu niemal wszystkie kluby noszą nazwę Maccabi (syjonistyczna prawica) albo Hapoel (socjaliści).

PS JUDE RAUS :/

crolick
27-08-2003, 17:12
W Izraelu niemal wszystkie kluby noszą nazwę Maccabi (syjonistyczna prawica) albo Hapoel (socjaliści).

o tego niewiedzialem. thnx :)

PS JUDE RAUS :/

a ze tak z glupia zapytam, a skad?!? :hmm:

btw. znasz moze osobiscie choc jednego zyda ze ich tak wyzywasz?!? czy po prostu pieprzysz takie glupoty, bo to w modzie?!? :fu:

Pesto
27-08-2003, 17:24
crolick - osobiście znam jednego pejsa , ale daleki jestem od wysyłania go do gazu (chłopak skromny , ekstremalny samotnik i dośc inteligentny)

chodzi mi o takich parchów jak Ariel Sharon (jak Arabowie mordują , to wstrętni terroryści , jak on morduje cywilów , to bohater)

chodzi mi o takich parchów , o jakich ostatnio pisała "Wyborcza" (nawet ona !) : prezydent Rumunii stwierdził , że holocaust nie był niczym wyjątkowym , bo strasznie wycierpieli np. Polacy . Rozwrzeszczane pejsy zażądały ... przeprosin i pieniędzy na żydo - fundacje ... po prostu kurwica bierze.

chodzi mi o takich parchów , jak ci , co robią zdjęcia żołnierzy Wehrmachtu i podpisują "Polish soldiers taking part in Holocaust"

chodzi mi o takich parchów jak Morel , Wolińska , Fejgin , Berman , Minc , Różański ... i Rywin , żeby nie ograniczać się do stalinizmu

a skąd mają *********** ? A choćby z terenów , które bezprawnie okupują od 1967 .

PS Co ty ich tak bronisz ? Nie pomyśl sobie , że ci coś zarzucam :> , ale masz jakiś racjonalny argument na rzecz filosemitów ?

Raffi
27-08-2003, 17:54
Nie trzeba być filosemitą, żeby NIE mówić "Jude raus"

PS Na wspomnienie ww. osób również dostaję mdłości, tylko co z tego.....

Mini
27-08-2003, 19:40

tabela końcowa sezonu 2001/2002
1.Maccabi Hajfa
2.Hapoel Tel Awiw
3.Maccabi Tel Awiw
4.Aszdod SC
5.Hapoel Beer Sheva
6.Hapoel Petah Tikva
7.Maccabi Netanya
8.Maccabi Petach Tikva
9.Hapoel Ironi Rishon
10.Beitar Jerozolima
11.Hapoel Hajfa
12.Maccabi Kirjat Gat

zajebać się można.
-z kim dziś gramy?
-z maccabi.
-aha.
:>

crolick
27-08-2003, 22:25
pesto --> uno rozumiem cie. bo tez tacy ludzie dzialaja mi na nerwy i wqrzaja. ale w przeciwienstwie do ciebie nie nazywam ich parchami, ani nie mowie jude raus. to nic nie da, jedyne co mozesz iosiagnac to plakietke przyglupa, wiec ja dziekuje, nie skorzystam...

secundo pozwole sobie zauwazyc, ze oni siedza na swojej ziemii. zreszta bylo to juz tu omwaiane :>

tercio wiesz tak sie sklada ze nie lubie jak ktos obraza moich przyjaciol, a tak sie sklada ze moj najlepszy przyajciel jest zydem, wiec sam rozumiesz :)

mini --> :buhaha: :rotfl: dobre

Kiju
28-08-2003, 01:23
Temat żydostwa i ich panoszenia sie niedawno był poruszany na hyde -parku.

Myśle ze to jedna z bardziej ekspansywnych nacji na świecie.
Nie chce ich w Polsce i tyle...zreszta tak samo jak niemców,ukrainców,białorusinów,arabuchów ,azjatów...itd.
posumowując-żydzi tak........lecz w izraelu .

MaxxxiM
28-08-2003, 12:43

Nie chce ich w Polsce i tyle...zreszta tak samo jak niemców,ukrainców,białorusinów,arabuchów ,azjatów...itd.

bardzo nie podoba mi sie to co piszesz. z pewnoscia jestes tak bardzo przywiazany do swojego miasta, ze nigdy z niego nie wyjezdzasz, nie wspominajac juz o wyjazdach za granice, ale gdyby zdarzylo Ci sie wyjechac gdzie do Europy to sie nie zdziw jesli zostaniesz np. opluty przez kogos kto mysli tak jak Ty.
i nie przywiazywalbym sie tak bardzo do narodowsci. sa Zydzi jak Ariel Szaron, ktorzy sa po prostu zrbodniarzami i sa Zydzi, ktorzy sa normalnymi, wartosciowymi ludzmi. i to trzeba rozgraniczyc, a nie znizac sie do poziomu debila i wykrzykiwac kretynskie hasla.

Pirx
28-08-2003, 12:58
Porównywanie nacji i wyciaganie wniosków o ludziach ze wzgledu na narodowsc jest szczeniactwem i ciemnota.
Wkładanie sił w to aby przekonywac dlaczego tak jest uwazam ze bezsensowne.
Mam nadzieje ze zmadrzejesz kiedy od Polaka dostaniesz kosą w brzuch a zycie uratuje ci Żyd.

Q_(L)
28-08-2003, 13:03
Jak by nie patrzeć - temat się rozmywa 8-

Ad. Żydów było rozprawiane w innym wątku, np.:
:look: http://www.legialive.pl/forum/viewtopic.php?t=872

Tu trzymać się tematu - "Żydowskie" kluby w Polsce i na świecie.

MrÓwA_1906
28-08-2003, 13:07
My tez w Krakowie mamy taki klub po drugiej stronie błoń :)
i jakos sie z tym nie kryja (mowie o cracovii) rzecz jasna !
jude gangi i te inny....nazywanie ich zydami,parchami stoi na porzadku dziennym!!
jude jude jude cracovia
w sumie nic nie mam do zydow poza tym ze ich nie lubie 8o 8o

Klusek
28-08-2003, 13:09
A mi się przypomniało, że: "raz dwa trzy..... siedem, nie ma jak Maccabi Wiedeń". Jak ktoś wie kto powiedział te słowa ma u mnie browara.

Kiju
28-08-2003, 14:21

bardzo nie podoba mi sie to co piszesz. z pewnoscia jestes tak bardzo przywiazany do swojego miasta, ze nigdy z niego nie wyjezdzasz, nie wspominajac juz o wyjazdach za granice, ale gdyby zdarzylo Ci sie wyjechac gdzie do Europy to sie nie zdziw jesli zostaniesz np. opluty przez kogos kto mysli tak jak Ty.
i nie przywiazywalbym sie tak bardzo do narodowsci. sa Zydzi jak Ariel Szaron, ktorzy sa po prostu zrbodniarzami i sa Zydzi, ktorzy sa normalnymi, wartosciowymi ludzmi. i to trzeba rozgraniczyc, a nie znizac sie do poziomu debila i wykrzykiwac kretynskie hasla.

Maxxxim ,nie chodziło mi o turystyke ,czy nawet o osiedlenie sie...chodzi mi o to aby żydostwo nie pchało sie do rządzenia w Polsce,aby nie dyktowali nam co mamy robic i aby nie oczerniali nas przed światem.

faktycznie ,temat sie rozmył.Niedawno był wałkowny.

Nie bede selił sie na tolerancyjnosc,gdyż jestem nietolerancyjny.Nie lubie zydów,ich działąń,sposobu życia i tyle.

Pesto
28-08-2003, 17:02
secundo pozwole sobie zauwazyc, ze oni siedza na swojej ziemii. zreszta bylo to juz tu omwaiane :>

ONZ dokonała w 1948 rozgraniczenia między Żydami a Arabami. W 1967 Izrael bezprawnie anektował Zachodni Brzeg Jordanu , Strefę Gazy i Wzgórza Golan. I te właśnie tereny miałem na myśli.

PS Pirx - masz jeszcze coś do napierdzenia?

lolo21
28-08-2003, 19:15
Przed wojną były w Polsce prawdziwe żydowskie kluby - Maccabi Wilno, Hasmonea Lwów, a teraz to jest tylko dorabianie ideologii - przeciwnikom (Widzew z Łksem nawzajem) lub sobie (Cracovia).

Zasadniczo nie tylko..
Tak z klubami, jak i z dorabianiem ideologii..

W samym Krakowie funkcjonowały dwa kluby stricte żydowskie: Jutrzenka Kraków i Maccabi Kraków..

Obydwa połączyły się (jeszcze przed wojną) z KS Cracovia Kraków..
Zatem dorabianie ideologii przez Craxe? W jakimś tam zakresie (cały ten judegang) byc może.. ale w tym opisanym już niekoniecznie..

Określenie Żyd, Żydek w Krakowie jest w środowiskach kibicowskich tożsame z określeniem kibica Cracovii..
I tak to właśnie w Kraku wygląda

Łysolek
31-08-2003, 18:57
Najbardziej żydowski klub w Polsce to Widzew Łódź , a na świecie oczywiście cała liga izraelska :rotfl:

Byku
27-01-2014, 21:47
Dla mnie to jest Cracovia, tylko oni się z tym utożsamiają.

Szawar
27-01-2014, 21:50
Dla mnie to jest Cracovia, tylko oni się z tym utożsamiają.

Odkopany temat po 10 latach, z jakże ważnym przesłaniem. :dziekuje:

Alek
27-01-2014, 21:51
:brawo:

https://encrypted-tbn1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTOcEEa8QmcxqG4xzjeQOSqoxSy0aDYQ oAafP1_RgGQr66csNLfVw

i na odśnieżanie w sam raz

set
27-01-2014, 21:59
Mnie rozyebala sama nazwa tematu, także chociaż w tym przypadku plus :D

Byku
27-01-2014, 22:01
a nawet nie zauważyłem :) przeglądałem "Kibolski światek..." i akurat coś tam było, ktoś miał linka, wchodzę i postanowiłem zabrać swój głos. ŁKS i Widzew to tylko na przemian wyzwiska(dla mnie). Ok ŁKS może i miał założycieli żydowskich ale teraz nie utożsamiają się z tym a nawet zapewne wstydzą więc nie są dla mnie klubem żydowskim. A Craxa to ogólnie dziwnych ma tych kibiców, tu żydzi, tu Polonia, przyjechali na Ł3 dobrą liczbą i siedzieli dość cicho.

Korosiak
27-01-2014, 22:02
"Zagazuję Twój świat..." :bauns:

arczi
27-01-2014, 22:02
Ty, weź skończ.