PDA

Zobacz pełną wersję : Pamiatki z Auschwitz

MaxxxiM
26-08-2003, 12:38
niejaka Agata Siwek (w pewnych kregach uznawana za artystke) stworzyla rozne gadzety: breloczki z napisami "Arbeit Macht Frei", "Auschwitz" "Halt - Stoj", torby z motywem pasiak, swieczniki w ksztlacie bramy wjazdowej do obozu w Brzezince, szmaciana laleczka uszyta z materialu imitujacego pasiak, (sic!) serwis obiadowy z motywem obozowego pasiakaetc.
po Nieznalskiej, to kolejna akcja, ktora znalazla sie juz w mediach.
najtrafniej skomentowal cala sprawe Kazimierz Kutz -
"Jest mi po prostu przykro, ze ktos wpadl na pomysl takiego wykorzystywania Auschwitz. Nie znam szczegolow tej sprawy. Byc moze artystka jestw ciezkiej sytuacji zyciowej? Ludzie teraz chwytaja sie roznych sposobow, zeby przezyc. A ostatnio nie ma juz granic, ktorych przekraczac nie nalezy. WYstarczy zobaczyc, co proponuja rozne telewizje"

ja osobiscie uwazam, ze zarabianie na ludzkiej tragedii jest niesmaczne i przypomina zachowania sepowo i innych padlinozercow.
a co Wy sadzicie o tym?

legart
26-08-2003, 12:43
Jak ktoś chce czegoś się dowiedzieć o obozie Oświęcimiu to niech jedzie do tamtego muzeum, pozwiedza kretamoria i komory gazowe, a nie kupuje bryloczki i torby na zakupy z napisem Auschitz. Tam zginęło w męczarniach wiele tysięcy ludzi i powinno ich zostawić się w spokoju. A nasze "artystki" coraz odważniej sobie poczynają, ciekawi mnie co jeszcze wymyślą - fotoreportaż z aborcji ?

ems
26-08-2003, 12:45
50 tysiecy zlotych, a jak nie to niech sie wladze pierdola

MaxyM
26-08-2003, 12:48
Ja proponuje jeszcze pamiątki z WTC, np. nadpalone biurko i spalone ucho. :o

Baba przegina, ale w tym Oświęcimiu to też wszystkich wali w łeb porządnie, znaczy tych co tam nie mieszkają, a się najwięcej mądrzą... Dyskotek – nie! Sklepów – nie! Krzyży – nie!

:lu:

P.S.

Wracając do tych pamiątek – nie dawno jakiś szwab chciał ukraść (znaczy ukradł ale go złapali) drzwiczki od pieca w krematorium – pamiątka po dziadziusiu? :jebło:

legart
26-08-2003, 12:53
50 tysiecy zlotych, a jak nie to niech sie wladze pierdola

dobre, ale chyba nie dostanie takiej grzywny

ems
26-08-2003, 13:01
to moze wyslemy jej nasza flage?

MaxyM
26-08-2003, 13:03
to moze wyslemy jej nasza flage?

:D

Chyba nie naszą... :jebło:

ems
26-08-2003, 13:10
no nie nasza
wasza
:rotfl:

MaxyM
26-08-2003, 13:13
:D

Wyślemy jej ich flagę... :$

ems
26-08-2003, 13:18
wyslemy im jej flage, a breloczki dostana one

Q_(L)
26-08-2003, 13:42
8- MaxyM, Ems... :no:

Ad. tematu... Ludzie przestają szanować historię, brak im wartości...

Teraz to chyba im bardziej "artysta" kontrowesyjny :fu: , tym lepszy :hmm:
Kasa misiu, kasa!

Ale chyba jakieś granice kontrowersyjności są :hmm:

ems
26-08-2003, 14:50

grozisz nam ? '8 :seler: :amor: :armia:

Q_(L)
26-08-2003, 14:55

grozisz nam ? '8 :seler:

8- :buhaha: Jak nie, jak tak... '8

MaxxxiM
26-08-2003, 16:30
Wracając do tych pamiątek – nie dawno jakiś szwab chciał ukraść (znaczy ukradł ale go złapali) drzwiczki od pieca w krematorium – pamiątka po dziadziusiu? :jebło:

co TY, dziadzius na pewno pracowal na poczcie. to taka dyzurna wymowka Niemcow. kogo nei zapytasz co ich dziadkowie robili w czasie wojny II swiatowej, to wszyscy pracowali na poczcie. gdyby ktos nie znal historii to pomyslalby, ze Niemcy z Deutsche Post okupowali cala prawie Europe.

*PRZEMO*
26-08-2003, 16:49
tak jak Kutz powiedzial "jest mi przykro" uwazam ze mial 100% racji
a jak dal mnie to kolejna artystka (a moze nie) ktora chce sie wybic poprzez kontrowersje.. :jebło:

a jak chce byc artystka to nie mnie kurde pomoze transparent zrobic a nie odpierdala takie glupoty!

Adams_
26-08-2003, 16:57
A ja tam mysle tak:

- sztuka to zadna, pod sztuke mozna podciagnac zestaw klockow Lego z Auschwitz.
- jesli ktos chce zarabiac na tym, prosze bardzo ale niech to bedzie fundacja z Oswiecimia, ktora opiekuje sie tym miejscem (oby nie zydowska :box: )
- przeginac nie wolno w zadna strone. Robienie szumu niby "sztuka" oraz zamykanie dyskotek, barow itp jest wlasnie czynem, ktory mnie mocno razi.

A jakis brelok do kluczy z napisem AMF jest taka sama pamiatka jak pocztowka z Treblinki, Oswiecimia czy Pawiaka. Nie widze niczego zlego jesli tylko byloby to zgodne z tym o czym pisalem wyzej. Sprzedawane w muzeum pamieci trafi do tych samych ludzi, ktorzy chca miec pocztowke, zdjecia, albumy.

Adiq
28-08-2003, 00:51
A ja byłem przed wakacjami w Oświęcimiu i sprawiłem sobie pocztówkę Arbeit Macht Frei, bo mi się wyjątkowo podobała... :D Co do samego pytania z tematu, to uważam tak jak Adams.

Klusek
28-08-2003, 08:16
A komu wysłałeś tę pocztówkę? Kolesiowi, który odbił Ci pannę?