PDA

Zobacz pełną wersję : Gerd Muller najlepszy w historii

MaxxxiM
25-08-2003, 09:27
wybiorcza napisala

Były napastnik Bayernu Monachium i reprezentacji Niemiec Gerd Mueller został uznany za najlepszego piłkarza w historii Bundesligi podczas gali z okazji 40. rocznicy jej powstania.

57-letni dziś Mueller w 427 występach w Bundeslidze zdobył rekordową ilość 365, do której żaden inny zawodnik nawet się nie zbliżył. Trzykrotnie zdobywał z Bayernem tytuł mistrza Niemiec w latach 1974-1976, a w 1974 roku wywalczył z reprezentacją tytuł mistrza świata.

- To najwspanialsze wyróżnienie jakie kiedykolwiek otrzymałem - przyznał wzruszony laureat, który po zakończeniu kariery zupełnie wycofał się z życia publicznego. - Gerd to trafny wybór, on był najlepszy z nas wszystkich - powiedział kolega Muellera z Bayernu, dziś honorowy prezydent bawarskiego klubu Franz Beckenbauer.

GDYBYSMY MIELI WYBRAC NAJLEPSZEGO PILKARZA POLSKIEJ EKSTRAKLASY TO KTO NIM BY ZOSTAŁ?
Ja stawiam na :+: Kazimierza Deyne :+:

legart
25-08-2003, 10:19
Dodałbym jeszcze że Muller strzelił jeszczokoło 60 bramek dla reprezentacji Niemiec 8)

Mazi
25-08-2003, 23:57
W polskiej lidze ???

Oczywiście ,ze wygrałby Kazio Deyna , zresztą wygrał już przecież taki plebiscyt wsród czytelników tygodnika "Piłka Nożna" na piłkarza XX wieku .

Grabo
26-08-2003, 01:08
Krakowski bożyszcze Kamil Kosowski :buhaha:

Tak poważnie ,to oczywiście Deyna.

Kempes
26-08-2003, 15:02
A jeśli to miałby być Polski napastnik , kto by byl waszym kandydatem ? 8)

a co do Niemców moim skromnym zdaniem Klinsman był światowa klasa

legart
26-08-2003, 15:16

Jeśli wszechczasów to - Łańko, Ciszewski, Nawrot, Wilimowski, Anioła, Cieślik, Pohl, Brychczy, Lubański, Kmiecik, Lato, Szarmach, Poddbrożny, Koniarek - ktoś z tych bombardierów

Skanda(L)
26-08-2003, 15:36

8) oj nie mozna porownac klinsmanna do muellera w zadnym wypadku! klinsmann byl niezly mozna powiedziec ze swego czasu klasa swiatowa ale gerd mueller to gerd mueller!!! jego nikt nie pobije w niemczech.

crolick
26-08-2003, 15:37

Jeśli wszechczasów to - Łańko, Ciszewski, Nawrot, Wilimowski, Anioła, Cieślik, Pohl, Brychczy, Lubański, Kmiecik, Lato, Szarmach, Poddbrożny, Koniarek - ktoś z tych bombardierów

hmmm, lubanski albo wilimowski

Greebo
26-08-2003, 17:01
W polskiej lidze ???

Oczywiście ,ze wygrałby Kazio Deyna , zresztą wygrał już przecież taki plebiscyt wsród czytelników tygodnika "Piłka Nożna" na piłkarza XX wieku .

wcale nie takie oczywiste. Do tytułu piłkarza XX wieku licza sie takze wystepy w reprezentacji. A co takiego Deyna osiągnął w lidze polskiej? 2 tytuły MP. Trudno to porównywac z osiagnieciami piłkarzy Górnika z lat 60-tych. Stawiam a Lubańskiego.

A i najlepszym piłkarzem XX według mnie powinien byc Boniek a Deyna drugi.

Mazi
26-08-2003, 17:23
Szczerze mówiąc nikogo z tej trójki nie widziałem w akcji na żywo ( niestety :( ),ale własnie ten fakt zdobycia przez Kazia tytułu piłkarza XX w. jest dla mnie przekonujący ( przypominam ,ze to nie dziennikarze wybierali , tylko zwykli , przeciętni ,szarzy kibice ) .

Kempes
26-08-2003, 17:31

8) oj nie mozna porownac klinsmanna do muellera w zadnym wypadku! klinsmann byl niezly mozna powiedziec ze swego czasu klasa swiatowa ale gerd mueller to gerd mueller!!! jego nikt nie pobije w niemczech.

wiem że to różni gracze :) ja tylko wyraziłem :+: dla umiejetnosci Klinsmanna , wg mnie był on jednym z najwszechstronniejszych napastników niemieckich.