PDA

Zobacz pełną wersję : Ustawienie zespołu

Nazgul
24-08-2003, 02:22
Po meczach z Odrą i Łęczną mam parę przemyśleń na temat zestawienia skłądu Legii bo to obecne jest IMO takie niezbyt...

Po pierwsze - Jóźwiak. On już się skończył i powinien w jego miejsce grać ktoś inny. Mój typ - Dudek albo Jarzębowski. Jak Jarza - to Kiełbowicz na lewej obronie. Jak Dudek - Kiełb na lewą, Jarza na prawą a Szala - ława.

Czemu Kiełb na obronę? Bo ma zdrowie, w destrukcji jest niezły (ma odbiór) za to nie myśli - a przy grze Legii od pomocnika wymaga się inwencji i pomysłowości. Kiełb jest w ataku bezmyślny dlatego nie powinien być kluczowym graczem na lewej.

Pomoc: Prawa - młody Sokołowski a lewa - stary. Dwa Sokoły. Srodek to Vuko i Surma czyli standard. Atak - Manolo i Sagan.

Stary Sokół mimo lat ma doswiadczenie, gra obydwiema nogami (jako jedyny chyba) i strzela z dystansu a poza tym wykonuje stałe fragmenty lepiej niz Kiełb (czyli nie w wyuczony sposób niezależnie od sytuacji). W takim ustawieniu Legia IMO zagrałaby lepiej. I przy tym zestawieniu można łatwo przejść na 4-3-3 (Stary Sokół do przodu) lub 3-4-3 (Dudi, Jarza lub Kiełb do przodu). IMO tak byłoby lepiej... Co o tym myślicie?

rkwa
24-08-2003, 03:29
jak dla mnie 4-4-2 jeswt dobre-wiadomo ze zanim wszyscy sie przestawia na to ustawienie minie troche czxasu ale wszystkie lepsze kluby w Europie tak graja czyli nie moze byc zle.

pozdro.

_Bart
24-08-2003, 04:54
Po meczach z Odrą i Łęczną mam parę przemyśleń na temat zestawienia skłądu Legii bo to obecne jest IMO takie niezbyt...

Po pierwsze - Jóźwiak. On już się skończył i powinien w jego miejsce grać ktoś inny. Mój typ - Dudek albo Jarzębowski. Jak Jarza - to Kiełbowicz na lewej obronie. Jak Dudek - Kiełb na lewą, Jarza na prawą a Szala - ława.

Czemu Kiełb na obronę? Bo ma zdrowie, w destrukcji jest niezły (ma odbiór) za to nie myśli - a przy grze Legii od pomocnika wymaga się inwencji i pomysłowości. Kiełb jest w ataku bezmyślny dlatego nie powinien być kluczowym graczem na lewej.

Pomoc: Prawa - młody Sokołowski a lewa - stary. Dwa Sokoły. Srodek to Vuko i Surma czyli standard. Atak - Manolo i Sagan.

Stary Sokół mimo lat ma doswiadczenie, gra obydwiema nogami (jako jedyny chyba) i strzela z dystansu a poza tym wykonuje stałe fragmenty lepiej niz Kiełb (czyli nie w wyuczony sposób niezależnie od sytuacji). W takim ustawieniu Legia IMO zagrałaby lepiej. I przy tym zestawieniu można łatwo przejść na 4-3-3 (Stary Sokół do przodu) lub 3-4-3 (Dudi, Jarza lub Kiełb do przodu). IMO tak byłoby lepiej... Co o tym myślicie?

hehe Andrzeju jestem pod wrażeniem tej wypowiedzi (chyba dla tego nie mogłem spać) ;)

Kempes
24-08-2003, 22:08
Bart widze że Catherina wrócila '8

Odnosnie składu dałbym szanse zagrać w paru meczach formacji zlożonej z : Dudek,Choto,Zielek,Jarzebowski w obronie , natomiast ..chętnie bym choć raz zobaczył Sokołowskiego mlodszego na prawej pomocy tak wiec , odnosnie zrobienia ''skrzydeł sokołów'' jestem na tak.

Yevaud
26-08-2003, 14:19
Bart widze że Catherina wrócila '8

Odnosnie składu dałbym szanse zagrać w paru meczach formacji zlożonej z : Dudek,Choto,Zielek,Jarzebowski w obronie , natomiast ..chętnie bym choć raz zobaczył Sokołowskiego mlodszego na prawej pomocy tak wiec , odnosnie zrobienia ''skrzydeł sokołów'' jestem na tak.

Pytanie, kto grałby na boku obrony. Bo Dudek jako tako się spisywał jako defensywny pomocnik. Jako boczny obrońca, albo o zgrozo boczny pomocnik spisywał się gorzej nawet niż Szala.
Ptaszków rzeczywiście możnaby trochę więcej na boisko wpuścić.

Tak więc optowałbym za składem:
Boruc
Sokół II, Choto, Zieliński, Jarzębowski
Sokół I, Dudek, Surma, Wróblewski
Saganowski, Vukovic

To by oznaczało 4 ptaszki (Dudek, Sokoły i Wróbel), a tak pozatym to bardzo mocną grę skrzydłami, maksymalne utrudnienie przeciwnikom rozrgywania piłki w środku.
Atak może słabszy, ale jak grał Garcia, to Sagan i tak był osamotniony

*PRZEMO*
28-08-2003, 08:20
jak dla mnie ustawienie 4-4-2 nie jest najlepsze wolalbym 4-3-3 ale jak jestesmy przry 4-4-2 to zostanmy ;)

----------------------Boruc------------------------

Szala, ---Choto(Beret),--- Zielinski,---- Jarza-

Sokoł I, -----Surma(Magiera), -----Vuko,------
-----------------------------------------------Wrobel-

-------Sagan, --Svietlica(Garcia)-------------------

Wrobel jako atakujacy(na lewej stronie) pomocnik. W nawiasach sa osoby ktore by byly na zmiane ew. na stale. Dudek gralby na wzamian za Sokola I, a Wrobel za Sokola II,

Nazgul
27-09-2003, 20:03
Temat w górę, bo na czasie... Jarza kontuzjowany, Magic kontuzjowany, Manolo tak samo a Sagan robi za gwiazdę... Gdybym był Kubą, to zastanowiłbym się nad pewnymi, drobnymi roszadami w składzie bo mecz z Górnikiem ujawnił, że można dokonać przesunięć dla jeszcze lepszej gry. Co ja bym zmienił:

1) Sokół I do środka.
2) Sokół II na prawą.
3) Kiełb do obrony - o czym już pisałem.

Zauważyliście, że do wejścia na boisko młodego Sokoła Legia praktycznie nie zagrażała bramce Górnika? Dopiero jak wszedł młody a stary przesunnął się na miejsce po Magicu środkowa linia Legii zaczęła coś grać. Surmik to dobry chłopak, ale rozgrywanie na jego barkach to za wielki ciężar - on lepiej czuje się na boisku gdy czyści przedpole (a robi to fenomenalnie) i podłącza się do akcji zaczepnych. Vuko z kolei to de facto prawie napastnik, nie lubi zadań obronnych woli operować pod samym polem karnym rywali i wywiązuje się z tych zadań dobrze (nie tak dobrze jak półtora roku temu, ale dobrze). Z lewej - Wróbel. Nie dlatego, że jest lepszy od Kiełbia, bo nie pokazuje swej lepszości, ale ma świra, może zaskoczyć obronę czymś niekonwencjonalnym w przeciwieństwie do przewidywalnego do bólu Kiełbowicza - dlatego Kiełbowicz lewa, Zielek środek a Choto lub Szala - prawa. I koniecznie trzeba szukać lewego pomocnika...

Tak więc:

---------------Svitlica Saganowski

Wróblewski Vuković Sokołowski I Sokołowski II
---------------------------Surma

---------Kiełbowicz Choto
(Szala)
--------------------------Zieliński

---------------------------Boruc

m84
27-09-2003, 21:22
Moim zdaniem nie powinni juz za wiele grac Józwiak i tym bardziej Szala. Mimo ze preferuje mlodych zawodników to Boruc swoimi interwencjami sieje spore zamieszanie. Moze by tak sprobowac postawic na Krzysztalowicza? On dla mnie poki jeszcze nie gral w Legii byl jednym z lepszych bramkarzy w lidze. Jesli chodzi o obrone to numerem 1 jest Jarzebowski pozniej dalbym szanse Gmitrzukowi. Gralby jeszcze Zielinski i Dudek na lewej-jak zastapil Jarze gral niezle-moim zdaniem. Pomoc jest dla mnie ok.Od lewej Kielbowicz na defensywnym Surma na Ofensywnym Vuko i prawe Sokol starszy. Atak to Sagan+Svitlica. Co myslicie o mojej koncepcji?

m84
27-09-2003, 21:26
Hmm oczywiscie Gmitrzuk gralby tylko czasami. Zeby sie ograc. Moim zdaniem warto dac mu szanse bo to jest przyszlosc Legii! Lepiej zeby bledy popelnial taki mlody zawodnik i wyciagal z nich wnioski niz mylil sie stary Jozwiak ktory i tak sie za wiele nie nauczy. Normalnie linia obrony wygladala by tak

Jarzebowski Choto Zielinski Dudek

Yankes
27-09-2003, 21:29
moze by sie "kuba" w temacie wypowiedział '8

m84
28-09-2003, 12:01
Po co ma sie"Kuba" wypowiadac jak my mozemy go zastapic:P nie no Darek jest w porzadku tylko nie daje w ogole szansy mlodym Legionistom takim jak Gmitrzuk czy Zganiacz przed wypozyczeniem

Nazgul
28-09-2003, 13:19
Po co ma sie"Kuba" wypowiadac jak my mozemy go zastapic:P nie no Darek jest w porzadku tylko nie daje w ogole szansy mlodym Legionistom takim jak Gmitrzuk czy Zganiacz przed wypozyczeniem

Patrząc na to co gra Zganiacz w Świcie bardzo dobrze że nie grał. On nie gra tam nic, kompletnie. Tak słaby? Czy nie ma z kim grać?

m84
28-09-2003, 14:50
Nie wiem ja slyszalem ze i tak jest wyrozniajacym zawodnikiem Switu. Ale byc moze jest wlasnie tak ze nie ma z kim grac i to tez wypada blado...

dj marco
28-09-2003, 15:25
...

szczepan
28-09-2003, 15:31
--------------------BORUC------------------------

---JARZA---CHOTO-------ZIELEK---KIELBIK---

---SOKOL2---VUKO-------SURMA---SOKOL1---

-----------SAGAN-----------STANKO-------------

czyli w sumie to co mowil Andrzej...

Mamy obsadzona do tego lawke...

Szala, Beret, Magiera, Garcia, Dudek...
a za rok Zganiasz...

Nazgul
28-09-2003, 15:36
czyli w sumie to co mowil Andrzej...

Od tamtej pory już zdążyłem zmienić zdanie :D

szczepan
28-09-2003, 15:41
wiesz ja moze wprowadzilbym jedna zmiane... Jarza na Lewa a Dudek na prawa obrone... i Kielbik na lewa na pomoc...

m84
28-09-2003, 20:30
Ja proponuje tak-na bramce jednak niech jeszcze zostanie Boruc. W obronie od lewej to jest Dudek,Choto,Zielinski,Jarzebowski. Pozniej pomoc od prawej zdecydowanie Sokol I,Ofensywny pomocnik Vuko a defensywny Syrma na lewej Kielbowicz. W ataku stary sprawdzony atak-Saganowski,Stanko
Tak to wyglada->
Boruc
Jarzebowski Choto Zielinski Dudek
Surma

Sokolowski I Kielbowicz
Vukovic
Saganowski Svitlica

Nazgul
28-09-2003, 21:00
Ja proponuje tak-na bramce jednak niech jeszcze zostanie Boruc. W obronie od lewej to jest Dudek,Choto,Zielinski,Jarzebowski. Pozniej pomoc od prawej zdecydowanie Sokol I,Ofensywny pomocnik Vuko a defensywny Syrma na lewej Kielbowicz. W ataku stary sprawdzony atak-Saganowski,Stanko

Wszystko ślicznie, tylko trzeba by zagęścić środek pola. Jak dla mnie 3-5-2 się sprawdza i tego trzeba się trzymać. 4-4-2 Kuba spróbował i IMO nie wyszło więc nie ma co wsadzać na siłę belki w odbyt...

m84
28-09-2003, 21:22
To moznaby po prostu z tego mojego skladu przesunac do pomocy albo Dudka albo Jarzebowskiego. Oboje by sobie poradzili jak mysle. A w obronie zostalby Choto z Zielinskim i ktos z dwojki Jarza, Dudi.

Nazgul
28-09-2003, 21:27
To moznaby po prostu z tego mojego skladu przesunac do pomocy albo Dudka albo Jarzebowskiego. Oboje by sobie poradzili jak mysle. A w obronie zostalby Choto z Zielinskim i ktos z dwojki Jarza, Dudi.

A właściwie czemu Dudek a nie Magiera? Wie w ogóle ktoś co się Magicowi stało?