PDA

Zobacz pełną wersję : 1. liga (dawna druga)

Strony : [1] 2 3 4

daimler
23-07-2008, 22:47
Na początek pytanie za 100 punktów:
czy ktoś może z pełną odpowiedzialnością przedstawić pełny skład pierwszej ligi w nadchodzącym sezonie? :poddaje:

Drużyn jest 20. I tyle w sumie wiadomo na pewno :|

Ma w niej grać Widzew, w więc ktoś musi odpaść. Zagłębie ma jednak grać w Ekstraklasie, więc ktoś w to miejsce wchodzi. Polonia miejsce w lidze oddaje/sprzedaje po tym jak wiadomo... Do tego kwestia licencji dla Łomży i kilku pozostałych. Ktoś się w tym orientuje kto za kogo wchodzi, kto odpada, kto zostaje? :help:

Filus
24-07-2008, 00:03
Drużyn jest chyba 18. Pewniacy to (kolejność przypadkowa):
1. Kmita Zabierzów
2. Flota Świnoujście
3. Dolcan Ząbki
4. GKP Gorzów Wielkopolski
5. Górnik Łęczna
6. Motor Lublin
7. Warta Poznań
8. Stal Stalowa Wola
9. Odra Opole
10. Podbeskidzie Bielsko-Biała
11. Wisła Płock
12. GKS Jastrzębie Zdrój
13. Znicz Pruszków
14. Tur Turek
15. GKS Katowice
16. Widzew Łódź

A ci niepewni to:
17. Zagłębie/Arka
18. Korona/Piast/Jagiellonia

casual
24-07-2008, 08:40
Podobno Ząbki na Polonii grają. Prawda to?

Znicz Pruszków
24-07-2008, 08:43
Nie, W NDM.

Michałek
24-07-2008, 10:48
Podobno Ząbki na Polonii grają. Prawda to?

Czytałem wywiad z Sasalem i w Nowym dworze grają.

Raffi
24-07-2008, 10:54
Ale po 4 meczach przenoszą się do Pruszkowa. Gorzej, że miasto nie śpieszy się z remontem stadionu w Ząbkach...

Znicz 6 pierwszych kolejek gra na wyjeździe.

Z.
26-07-2008, 22:00
Jeśli dobrze widze to jutro o 11 Pelikan gra mecz.... czyli jeśli ekstraklasa bedzie 18 zespołowa do 1 liga stanie sie 16 (?) bo zwyczajnie nie bedzie mial kto zastapić tych, którzy uciekli do ekstraklasy?

OKS 0-0
Znicz 1-0

8)

gonzo(L)
26-07-2008, 22:01
1 kolejka :

Podbeskidzie B-B - Wisła Płock 1:0 (0:0)
Widzów 3000

Tur Turek - GKS Katowice 1:0 (1:0)
Widzów 2400

Stal Stalowa Wola - Odra Opole 2:1 (0:1)
Widzów 1600

Górnik Łęczna - Motor Lublin 2:1 (0:1)
Widzów 6000

Kmita Zabierzów - Flota Świnoujście 1:0 (0:0)
Widzów 700

GKS Jastrzębie - Znicz Pruszków 0:1 (0:0)
Widzów 4000

Numer
27-10-2008, 12:26
Iljan Micanski strzelił 17 bramek na 17 spotkań,:o to całkiem nieźle. a poza tym:

Trzeciak obserwował Paluchowskiego

Bodziach, źródło: Przegląd Sportowy

Sobotnie spotkanie Znicza Pruszków z Podbeskidziem Bielsko-Biała obserwował dyrektor sportowy Legii, Mirosław Trzeciak. Jego uwaga skupiona była na wypożyczonym z Legii do końca rundy jesiennej napastniku, Adrianie Paluchowskim. "Paluch" w kolejnym meczu swojej drużyny spisał się wyśmienicie i dwukrotnie pokonał bramkarza rywali. Wypożyczony z Legii napastnik w obecnym sezonie zdobył już 9 bramek na zapleczu ekstraklasy.

Krzpac
27-10-2008, 21:39
to są te chwile kiedy serce mocniej bije :]

http://www.youtube.com/watch?v=iQE5Ql8Fk_4

nevermind
27-11-2008, 16:45
http://90minut.pl/news.php?id=809933 :lol2:

Mozna by rzec, WRESZCIE :D

pzk
27-11-2008, 23:05
http://90minut.pl/news.php?id=809933 :lol2:

Mozna by rzec, WRESZCIE :D

Jakie to są pojeby (wiadomo nie od dziś). Zakończyła się runda jesienna, a oni sobie przypominają, że trzeba jeszcze Widzew pocisnąć. Co nie zmienia faktu, że powinien odpowiedzieć za wszystko tak jaka Arka, Górnik, itd.

Raffi
30-03-2009, 22:15
Nowym liderem 1 ligi po zwycięstwie 2-1 nad Wisłą Płock został Znicz Pruszków. Jak dotąd wszystkie 3 gole w 2 rozegranych wiosną meczach (trzeci wygrany walkowerem - Kmita wycofał się) zdobył 20-letni Tomasz Chałas, pozyskany zimą.

Pytanie za 100 punktów - skąd i za ile :D :help::help:

Jaco
30-03-2009, 22:20
Pytania są tendencyjne. :lol3: Pozdrowienia dla pana Trzeciaka. :imprezowicz:

mort
30-03-2009, 22:39
to jest Raffi zwykłe pastwienie się nad leżącym :D

a w sumie kopać go dziada :lol:

Endrju
30-03-2009, 23:43
Za charakterny był do nas, psuł atmosferę w drużynie! :prawi:

Teraz JA
31-03-2009, 12:15
gratulacje dla ludzi, którzy kierują tym Zniczem. Za małe pieniądze już kolejny sezon zespół z Pruszkowa walczy o awans. To co by było, gdyby mieli tyle kasy do wydania co Trzeciak?;)

siekan
31-03-2009, 17:25
A to Cieciak w ogóle ma coś do wydania :hmm:

A tak poważnie, to niech chłopak gra jak najlepiej. Może w końcu w tym zasranym burdelu zwanym profesjonalnym klubem piłkarskim ktoś zacznie myśleć i pozbywać się lekką ręką młodych zawodników, którzy rokują jakieś nadzieje na przyszłość.

Teraz JA
05-04-2009, 19:31
gol Chałasa dla Znicza w meczu z Odrą Opole (na 2-0)

nevermind
26-04-2009, 22:17
Nie zebym komus cos wypominal, ale... kolejna bramke dla Znicza strzelil niechciany w Legii Tomek Chalas. Tym razem Zaglebiu Lubin:kawa:

Posta dedykuje z serdecznymi pozdrowieniami - Mirkowi Trzeciakowi :hyy:

PS: Jestem ciekaw kiedy wyladuje w jakies Wisle czy innej Polonii. :strach:

Tom Kruz
26-04-2009, 22:32
Nie przesadzajmy.
O ile Lewandowski jest niewybaczalnym błędem Trzeciaka, to jednak Chałas póki co aktualnie zrobiłby u nas raczej ''karierę'' na miarę Paluchowskiego, a nie tej Lewandowskiego w Lechu.
Nic dwa razy się nie zdarza (zaprzepaszczony aż taki talent), a Znicz to nie Legia.
Zresztą być może wezmą go po sezonie.

Czyżby w Pruszkowie znowu nie chcieli awansu?

arczi
26-04-2009, 22:44
A dupa. Chałaś o klasę lepszy od Palucha. Teraz to nawet o trzy.

Tom Kruz
27-04-2009, 07:29
Może i jest lepszy, ale czy już teraz ''wypaliłby'' w Legii możemy tylko gdybać. Pozostaję sceptyczny.
Przykład Palucha dobitnie pokazuje, iż nie każdy nie doceniony początkowo w Legii snajper Znicza to zawodnik na miarę naszego klubu.
Niewątpliwie jednak, jeżeli okaże się, jak zostało to już wyżej napisane, że za 2-3 lata Chałas będzie strzelał gola za golem dla - tutaj cytat - ''jakiejś Wisły czy innej Polonii'' to się wku......

karakan
27-04-2009, 10:14
Czyżby w Pruszkowie znowu nie chcieli awansu?

Mimo szczerej sympatii do Znicza , to mam nadzieje ,że nie awansują w tym roku.I w następnym też.

Niech wybudują stadion , który i tak będzie mały.Ile tam wejdzie?7 tyś?
Po co? Jedyny plus to byłaby jakaś umowa z Legią i ogrywanie sie naszych młodych w Ekstraklasie.

Nie bardzo sobie to wyobrażam generalnie.

Tom Kruz
02-05-2009, 19:52
W Pruszkowie chyba na dobre zaciągnęli hamulec, żeby tylko - broń Boże - przypadkiem nie awansować do Ekstraklasy. Dziś przegrana w Świnoujściu.
Paradoksalnie z uwagi na słabość Korony i Podbeskidzia wciąż realnie grozi im pierwsza trójka.

casual
02-05-2009, 22:58
W Pruszkowie chyba na dobre zaciągnęli hamulec, żeby tylko - broń Boże - przypadkiem nie awansować do Ekstraklasy.

Rok temu było identycznie, więc zero zdziwień.

Cieszy w sumie forma Zagłębia Lubin- szczerze życze im awansu, głównie przez wzgląd na stadion (w tym pojemny sektor gości).

Widzew liderem- oby na jak najdłużej. Jeszcze tylko niech Korona gra swoje- i można być spokojnym o skład ekstraklasy w nowym sezonie.

Michu
02-05-2009, 23:58
Micanski to świetny zawodnik, miałem okazję obserwować go tydzień temu na Znicz - Zagłębie. Bardzo dobry gracz technicznie, sprawny też jest. Na pewno przydałby się Legii, jestem pewien, że prezentowałby się lepiej niż Tejksiur. No ale niestety, Trzeciak...

Krzpac
03-05-2009, 11:32
W Pruszkowie chyba na dobre zaciągnęli hamulec, żeby tylko - broń Boże - przypadkiem nie awansować do Ekstraklasy. Dziś przegrana w Świnoujściu.
Paradoksalnie z uwagi na słabość Korony i Podbeskidzia wciąż realnie grozi im pierwsza trójka.dla mnie szukanie dziury w całym, od dawna było wiadomo ze pod koniec sezonu Znicz będzie tracił punkty ale to nie dlatego ze odpuszcza tylko ze ma cholernie cięzki terminarz, mecze z samą czołówką. pamietaj ze Znicz swoją pozycje zawdzięcza 3 walkowerom i to troche zakłamuje ich realne możliwości. to ze przegrali u siebie z Zagłębiem to zadna niespodzianka bo Zaglębie i Korona przewyższają całą tą lige kulturą gry, taktyką i do tego posiadają w swoich składach piłkarzy ktorzy potrafią sami przesądzic o wygranej swojej druzyny. porażka w Świnoujściu też nie jest zadną sensacją, tam jest cholernie trudno grac... wygrać, tam boisko jest przygotowane fatalnie, ja u siebie przed blokiem mam lepiej przygotowane boisko, na takiej murawie jak tam jest cięzko grac piłkę techniczną, na jeden kontakt, tam szanse wygrać mają druzyny które całkowicie nastawią się na walke, na bieganie plus szczęście. Widzew grając tam, moze mówić o szczęści ze tego meczu nie przegrał, bo z dwie akcje Floty w tamtym meczu mogły a moze i powinny zakonczyc się bramką.

Tom Kruz
09-05-2009, 21:15
było wiadomo ze pod koniec sezonu Znicz będzie tracił punkty ale to nie dlatego ze odpuszcza tylko ze ma cholernie cięzki terminarz, mecze z samą czołówką.

Dolcan u siebie to też ''cholernie ciężki terminarz'' i ''mecz z samą czołówką''?
Znicz - Dolcan 1:3. Jakoś bardziej to pasuje do mojej tezy.

Krzpac
10-05-2009, 12:55
Dolcan (obok Korony) to najtrudniejszy przeciwnik tej wiosny z którym grał Widzew. Do każdego wyniku można zgrabną teorię dorobić.

pawlik
10-05-2009, 12:59
Dolcan (obok Korony) to najtrudniejszy przeciwnik tej wiosny z którym grał Widzew. Do każdego wyniku można zgrabną teorię dorobić.

Floty i Motoru :prawi:

Danton
10-05-2009, 14:18
Czy tylko ja mam takie wrazenie ze Znicz odwala to samo co rok temu pod koniec sezonu?

Tom Kruz
10-05-2009, 15:28
Czy tylko ja mam takie wrazenie ze Znicz odwala to samo co rok temu pod koniec sezonu?

Przeczytaj pierwszą stronę wątku.........

Powiśle
18-05-2009, 10:15
Sytuacja Znicza przypomina mi to, co się dobre pare lat temu działo w trzeciej lidze - Gwardia w rundzie jesiennej wygrywała mecz za meczem a na wiosnę wszystko sprzedawała i tym sposobem nigdy nie awansowała.
Żeby była jasność nie sugeruje ze Znicz sprzedaje mecze, uważam że zajmują i tak wyższe miejsce niż skład teoretycznie pozwala. Nie jestem jednak w stanie zrozumieć, że po serii kilku zwyciestw z rzedu nagle remisują z Motorem...pare dni później jadą do Kielc i wygrywają. Następnie mamy niewytłumaczalne dla mnie porażki z Dolcanem i wczoraj z Łęczną. To że oni nie chcą awansować to jest dla mnie jasne ale jestem ciekawy czy piłkarze mają w tym udział i lubią chodzić do buków - wcale by mnie to nie zdziwiło.
Nie jest tajemnicą, że podobną praktykę na poczatku sezonu uskuteczniał Dolcan. Do dnia dzisiejszego każda następna kolejka sprawia duży kłopot z wytypowaniem wyniku ich meczu.

casual
30-05-2009, 19:18
GKS Katowica- Podbeskidzie 1-0
Korona- Flota 2-1

Czyżby baraże dla Kielc?

zbinky
30-05-2009, 19:20
wszystko w ostatniej kolejce sie rozstrzygnie

Korona w Ząbkach

Podbeskidzie u siebie ze Zniczem

ciekawie

crolick
05-06-2009, 17:29
Na TVP Sport (i SopCaście \') ) leci relacja z meczu Znicza, a na podglądzie jest Dolcan - Korona.

Andrzej
05-06-2009, 19:36
No i w barażach Korona.

Weszły: Pogoń, Sandecja, Kluczbork, KSZO.

Spadły: Kmita, Odra Opole, Tur Turek, Motor.

Baraże: Otwock/Ślęza Wrocław vs Jastrzębie/Stilon.

Kibicowsko myślę, że będzie ciekawiej. Szkoda jedynie trochę Motoru.

Shin-Ski
05-06-2009, 19:47
Motor dzisiaj niezłe baty od GKP Gorzów...

kiubz
05-06-2009, 19:48
zajebiście szkoda :/

Gutek
09-06-2009, 19:54
Ślęza - Stilon 0:5
Start Otwock - GKS Jastrzębie 1:1

Potworek z Wrocławia odprawiony z kwitkiem, miejmy nadzieję, że i Jastrzębie się utrzyma.

Gutek
08-08-2009, 13:23
http://www.miedz-legnica.pl/gl/158/01.jpg

W ramach ciekawostki - najniższy zawodowy piłkarz w Polsce - 154cm wzrostu.
Jeszcze półtorej roku temu sieknął na zapleczu ekstraklasy dwie bramki sąsiadom zza miedzy.

Andrzej
16-08-2009, 14:39
Jak się ktoś nudzi to na TVP Sport Górnik - GKS, i na trybunach i na boisku całkiem spoko. Ogląda się sympatycznie. ;)

e(L)egion
29-08-2009, 18:57
Brawo Dolcan :lol2:

JP!
30-08-2009, 01:22
http://jp85.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=266&Itemid=42 Dolcan 1-0 WIdzew

b.
13-09-2009, 12:46
ogląda ktoś Flota - Stal na tvp sport? Jaki trans wywiesili kibice, bo nie mogę odczytać?

b.
16-09-2009, 20:40
Brawo Pogoń! :)

Od 60 min w dziesiątkę, ale i tak wydymali Żaboli :hyhy:

Michał Karwan - dno dna, miał udział przy wszystkich bramkach Potrowców.

Z tego 18-letniego Lebedyńskiego będą ludzie.

Dobry ten Petasz, ma młotek w lewej nodze, ale trochę za bardzo prywaci.

No i bramka na 2-1 Hrynowicza mistrzostwo świata :lol: 70 metrów biegł z piłką, a pomoc i obrona KSG się przyglądała :lol:

PS.Besta - ****! nie wiem skąd KSG wytrzasnęło tego buraka, ale pod koniec meczu chciał chyba zakończyć karierę piłkarza Pogoni.I tylko żółta kartka...

nevermind
16-09-2009, 20:49
Moze bys sie ktos kopsnal do Szczecina po tego Lebedynskiego, co Mirus? Bo jakas Wisla lub nie daj Boze Lech znow cie uprzedzi :chytry:

pablos
07-11-2009, 21:22
Ale Petasz bramę zajebał:o

Andrzej
07-11-2009, 21:25
Miałem właśnie i ja napisać. Kapitalny gol z wolnego, ok.30-35 metrów w samo okno.

edit:

Zajebisty mecz, naprawdę nie pamiętam kiedy oglądałem podobny w tv. Dobry doping, dramaturgia, w **** sytuacji, zmieniające się wydarzenia na boisku, czego chcieć więcej?

JP!
08-11-2009, 11:27
Dolcan Ząbki 1-1 Stal Stalowa Wola

Bramkarzowi gości póściły nerwy...
http://jp85.pl/galeria/inne/071109/slides/DSC_2825.html
środkowy palec w stronę kibiców Dolcanu
http://jp85.pl/galeria/inne/071109/slides/DSC_2837.html
http://jp85.pl/galeria/inne/071109/slides/DSC_2838.html
później poleciał bidon w ich kierunku

cała galeria http://jp85.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=289&Itemid=267

BladaTwarz
08-11-2009, 19:47
mecz Gks - Pogoń bardzo fajny.... szkoda ze Pogoń nie umiała wykorzystać przewagi liczebnej....
dawać mi Petasza do Legii!!

Krzpac
08-11-2009, 22:18
Żeby się zmarnował? :>

b.
05-02-2010, 20:31
Pogoń Szczecin otrzyma od miasta ponad 3 miliony złotych

Wiadomo już, ile pieniędzy władze Szczecina przekażą klubom sportowym ze swojego miasta. Pierwszoligowa Pogoń otrzyma aż 3,4 mln złotych dofinansowania - informuje "Gazeta Wyborcza".

Na pozostałe zespoły (wszystkie halowe) przeznaczono 640 tysięcy złotych. Poinformował o tym radnych z komisji sportu Wydział Sportu Urzędu Miasta Szczecin.

- Ja wiem, że halówkę ten podział zaboli, ale stawiamy na piłkarską Pogoń, bo tu możemy doczekać się za kilka miesięcy największego sukcesu. Mamy okazję i trzeba ją wykorzystać, stąd tak wysokie dofinansowanie - tłumaczył kilka dni temu dyrektor sportu w magistracie Robert Szych.

Bracia wracajcie do ekstraklasy - tam jest Wasze miejsce.

Bugi B.
05-02-2010, 21:03
oby baciek, oby.... :)

Jeszcze ponad miesiąc przerwy.... Mandrysz miał do dyspozycji kompletną kadrę praktycznie od początku przygotowań, transfery wydają się rozsądne bo na te pozycje trener zgłaszał zapotrzebowanie niemniej jednak inni też robią ruchy transferowe i boisko wszystko zweryfikuje. Wiosna będzie dla Nas arcyciekawa i już nie mogę doczekać się tych emocji:lp:

IX14
05-02-2010, 23:38
Tymczasem jak podaje 90minut Jarka odchodzi z Górnika .

Dudi.
17-05-2010, 18:08
Boisko Sandecji zalane...
W nocy z niedzieli na poniedziałek wezbrana rzeka Kamienica przekroczyła wał przeciwpowodziony i zalała całkowicie płytę boiska przy ulicy Kilińskiego. Woda dostała się także do szatni niszcząc pozostawiony sprzęt sportowy. Sprawa jest o tyle poważna, że już w przyszłą środę 26 maja Sandecja będzie rozgrywać mecz 32 kolejki 1 ligi z Wisłą Płock. Czy uda się doprowadzić murawę do odpowiedniego stanu ? - niewiadomo, odpowiada załamany Maksymilian Cisowski. Najbliższy stadion spełniający wymagania I-ligowe jest w Nowe Hucie (obiekt Hutnika).

http://i43.tinypic.com/2199l5h.jpg

http://i43.tinypic.com/6gezrl.jpg

http://i40.tinypic.com/5u06qo.jpg

detoxizer
17-05-2010, 18:26
Ale w Nowym Sączu mają niezłą lipę...

pzk
17-05-2010, 19:24
Klub Pływacki Sandecja Nowy Sącz :lol3:
Wymiary basenu iście olimpijskie.

IX14
17-05-2010, 21:16
Widzew wraca ,i wszystko na to wskazuje ,że Górnik dołączy do Ekstraklasy. Zostały 4 kolejki ,nie sądze aby ŁKS bądź Sandecja odrobiły stratę mimo ,że to tylko 3 pkt.

trx.
17-05-2010, 21:37
Oglądałem mecz Górnika ze Stalą i muszę powiedzieć, że ich gra mnie nie zachwyciła. Do momentu strzelenia 1 bramki (w dodatku dość szczęśliwej) mieli problemy z grą i to Stal miała chyba więcej sytuacji bramkowych. A nie muszę przypominać, że to najsłabsza drużyna ligi. Może mieli słabszy dzień, bo nie widziałem ich za dużo meczów, ale wydaje mi się, że ŁKS czy Sandecja mają jeszcze jakieś szanse... (trochę gorzej z Pogonią :/)

Krzpac
17-05-2010, 22:07
Widzew wraca ,i wszystko na to wskazuje ,że Górnik dołączy do Ekstraklasy. Zostały 4 kolejki ,nie sądze aby ŁKS bądź Sandecja odrobiły stratę mimo ,że to tylko 3 pkt.Bardzo dużo zależy jakie wyniki Górnik osiągnie w Łodzi.

iniemamniejusz
17-05-2010, 22:15
Sandecja biorą pod uwagę, że bez stadionu zostałą to raczej odpada.

Dudi.
18-05-2010, 14:57
Nie doszukałem się tematu o żużlu lub o niższych ligach piłkarskich, dlatego pozwoliłem sobie wrzucić tutaj fotki :)

Stadion w Krośnie.

http://i43.tinypic.com/so3az7.jpg
http://i43.tinypic.com/14nz4n7.jpg
http://i41.tinypic.com/dvljix.jpg
http://i40.tinypic.com/9atyfp.jpg
http://i44.tinypic.com/2jcbt68.jpg
http://i40.tinypic.com/qxtjyw.jpg

Zdzisiek
26-05-2010, 23:11
Warta Poznań pokonała na stadionie przy ulicy Roosevelta Górnika Zabrze 3:2 i popsuła wielkie święto na Śląsku. Zabrzanom wystarczał remis, by już w środę świętować awans do Ekstraklasy, jednak na ich drodze stanął Piotr Reiss.
Mecz ten miał być dla Górnika Zabrze formalnością, jednak to Warta nadawała rytm od pierwszej minuty. To ona wychodziła na prowadzenie, a gospodarze wyrównywali.Pierwsze dwa gole dla gości zaliczył były piłkarz Lecha Poznań - Piotr Reiss. Na jego efektowne trafienia odpowiadał Tomasz Zahorski i po 70 minutach było 2:2, mimo że Górnik miał zdecydowaną przewagę na boisku.W 73. minucie święto Górnika popsuł Kaźmierowski, ale bohaterem znów był Reiss, który zaliczył asystę. Zwycięstwo Warty oznacza, że zabrzanie awans będa mogli świętować najwcześniej po meczu z Dolcanem Ząbki. "Winni" temu są również piłkarze Sandecji, którzy w ostatniej minucie uratowali remis 2:2 z Wisłą Płock

Górnik Zabrze, musi jeszcze raz wygrać, drugi mecz może przegrać, żeby awansować na 100%, do ekstraklasy.
W Ząbkach z Dulcanem, lub z Widzewem w Łodzi.
Sandecja która jest na 3 miejscu gra z Gieksą w Katowicach, i u siebie z Gorzowem Wielkopolskim.
Jak Górnik przerypie dwa razy, a Sandecja dwa razy wygra, to Górnik zostaje w 1 lidze, a Nowy Sącz wchodzi.

Osobiście stawiałem w tym sezonie na Pogoń, i myślałem, że z braćmi zobaczymy się w ekstraklasie.
Ale Portowcom brakuje 28 p. do lidera, czyli Widzewa, i ten sezon już jest stracony.
Może następny.
Co do czołówki, zdecydowanie wolałbym widzieć, Widzew i Górnik, co pewnie się stanie,
niż Widzew i Sandecję.
Chociaż kto wie, wszystko jest możliwe.

Tom Kruz
26-05-2010, 23:31
Chociaż kto wie, wszystko jest możliwe.

Od dwóch kolejek jest już pozamiatane. Sandecja, jak swego czasu Znicz - w Nowym Sączu najwyraźniej wystraszyli się perspektywy awansu i od kilku kolejek zaciągnęli hamulec ręczny (ledwie 3 pkt w ostatnich 5 meczach). Awans Górnika uważam zatem za formalność.
Rok temu życzyłem im spadku, obecny awans Górników również mnie nie cieszy (wiem, wiem tradycja, kibice etc., ale jakoś nie lubię i tyle).
Miałem nadzieję na awans ŁKS lub Pogoni, ale te ekipy na wiosnę grają tragicznie.
Za rok w I lidze pojawia się nowa potęga - LKS Nieciecza - aż 726 mieszkańców. Szykuje się powtórka zjawiska pt. ''Heko Czermno''.

Bootleg
26-05-2010, 23:39
Jeżeli, awansuje Górnik i Widzew, to Ekstraklasa na pewno na tym zyska... (więcej kibiców, kluby solidne finansowo, piłkarsko również powinny pokazać coś więcej, niż Piast czy Odra)... Cieszy, że do Ekstraklasy wracają uznane firmy... właściwie to brak mi jedynie Pogoni, Zagłębia, ŁKS, GKS Katowice.

Ponadto zdecydowanie uwidacznia się, syndrom małych miast/miasteczek, które na dłuższą metę, nie mają racji bytu na najwyższym szczeblu rozgrywek... Wydaje się, że przez dłuższy czas ekstraklasie nie grozi kolejny Groclin/Amica/tudzież inna firma z siedzibą w jakimś miasteczku.

Za rok w I lidze pojawia się nowa potęga - LKS Nieciecza - aż 726 mieszkańców. Szykuje się powtórka zjawiska pt. ''Heko Czermno''.

Niestety w pierwszej lidze takie kwiatki się pojawiają... ale jest szansa na awans z grupy zachodniej (oprócz) Cidrów, Zawiszy czy też Zagłębia... Na wschodzie raczej posucha (jedynie Resovia, może jeszcze coś zdziałać z silnych ekip kibicowsko)...

Tom Kruz
26-05-2010, 23:42
Wydaje się, że przez dłuższy czas ekstraklasie nie grozi kolejny Groclin/Amica/tudzież inna firma z siedzibą w jakimś miasteczku.

Uważaj, bo LKS Nieciecza szykuje transferową ofensywę, więc możesz ich za rok zobaczyć na Łazienkowskiej hehe (w Ekstraklasie oczywiście ;))

Zdzisiek
27-05-2010, 01:23
Zdaje się, że "stadiony" tych klubików jak m/in. (Ludowy Klub Sportowy Bruk-Bet - Nieciecza), też powinny się mieścić w kryteriach I-wszo ligowych.
Nawet jak wywalczą awans, to zostaje im budować nowy stadion lub wypożyczyć taki który się nadaje.
Tym "estadio", (pojemność - 1.500 miejsc (1.200 siedzących) / oświetlenie - brak / boisko - 103 m x 64 m), mogą zapewnić sobie grę w II lidze, ale licencji na grę w pierwszej, mieć nie będą.

pablos
01-06-2010, 18:54
Górnik w E-klasie.
Dla mnie spora ulga, bo awansu Sandy bym nie zdzierżył.;)

Zdzisiek
01-06-2010, 19:37
Górnik w E-klasie.
Dla mnie spora ulga, bo awansu Sandy bym nie zdzierżył.;)

Co prawda, to prawda. Górnika można nienawidzić, ale lepszy Górnik w ekstraklasie, niż Sandecja...
Głupio odwróciła się sprawa dla kibiców Piasta Gliwice, którzy to, świętowali rok temu awans nad Górnikiem, i jego spadek. Były grafy, pieśni, szyderstwa, śmiech, a teraz, teraz to się los odwrócił....Górnik wchodzi, a Piast spada.

Sandecja wygrała w Katowicach z Gieksą, ale i tak po "ptokach", bez szans na awans...

W sobotę 5 czerwca, Górnik - Widzew, dla jednych i drugich "szczęśliwa gra o pietruchę" i festyn....

siekan
01-06-2010, 19:39
Festyn, który zakłóca PZPN, który chce zamknąć stadion.

Zdzisiek
01-06-2010, 19:59
Festyn, który zakłóca PZPN, który chce zamknąć stadion.

Wydział Dyscypliny PZPN zamknął na jeden mecz sektory B i D na stadionie łódzkiego Widzewa. To efekt, jak twierdzi PZPN, braku porządku podczas meczu z MKS Kluczbork. Działacze Widzewa złożyli odwołanie od tej decyzji.

Sektory A i C będą otwarte...

Dla członków WD podstawą do ukarania klubu z al. Piłsudskiego był raport delegata PZPN Dariusza Kępy, który podczas meczu Widzewa z MKS Kluczbork (22 maja) zanotował m.in. odpalenie dziewięciu rac świetlnych na sektorze B, odpalenie sześciu petard hukowych w sektorze D i wrzucenie serpentyn na płytę boiska, co doprowadziło do przerwania meczu na dwie minuty

Ło laboga, toż to koniec świata !!! "2 minuty"
pzpn, pzpn, jeb....jeb.... pzpn !!!

pzk
06-06-2010, 04:14
Trener Floty zbulwersowany postawą piłkarzy
Trener pierwszoligowych piłkarzy Floty Świnoujście Petr Nemec był wściekły po sobotnim meczu z broniącym się przed spadkiem Podbeskidziem Bielsko-Biała. Jego drużyna przegrała na własnym boisku 0-3. - Nie mam komu podać ręki - przyznał Czech.

- Nic się nie zmieniło w polskiej piłce, jeśli dochodzi do takich meczów. Rok pracy z tym zespołem poszedł na nic. Zawodnicy zakpili ze mnie, z kibiców, z miasta. To co widzieliśmy, to nie była Flota. Piłkarze, którzy przez całą wiosnę nie popełniali błędów, dziś robili jeden za drugim. Zastanawiam się, czy zostać w Świnoujściu na kolejny sezon - grzmiał Nemec.

Trener Floty nie powiedział tego oficjalnie na konferencji, ale w kuluarach nie ukrywał, że jego piłkarze "przeszli obok meczu".
czytaj dalej

- Udowodnić się tego nikomu nie da, nawet prawnie nie można obniżyć wypłat piłkarzom, np. za drastyczny spadek dyspozycji - przyznał prezes Floty Edward Rozwałka. - Jednak będziemy podejmować szybkie decyzje. W poniedziałek mieliśmy usiąść do rozmów z zawodnikami w sprawie przedłużenia kontraktów. Już wiemy, że niektórych nie zaprosimy na te rozmowy. Mam tu na myśli choćby obu stoperów (w meczu z Podbeskidziem role te pełnili Bartłomiej Piszczek i Sławomir Mazurkiewicz - PAP).

O godz. 21.30 zaplanowano w jednej ze świnoujskich restauracji przyjęcie kończące sezon. Trener Petr Nemec zapowiedział, że nie pójdzie na nie.

- Jeśli miałbym tam iść, musiałbym im podziękować za sezon i podać rękę. A ja po tym meczu nie mam komu podać ręki. Oni na to nie zasługują - stwierdził czeski szkoleniowiec, który zespół ze Świnoujścia prowadzi od trzech lat.

Dwa lata temu Flota jako beniaminek zdecydowanie wygrała rozgrywki ówczesnej III ligi i uzyskała awans na zaplecze ekstraklasy. Czech jest w gronie kandydatów do objęcia stanowiska szkoleniowca innego pierwszoligowca - Pogoni Szczecin.

Chętnie widziałbym go u nas, ale pewnie długo by nie wytrzymał jakby zobaczył jak panienki przechodzą obok meczu co tydzień.

pablos
09-06-2010, 19:05
Z grupy wschodniej 2 ligi awansowały dwie wsie: Nieciecza (700 mieszkańców) i Stróże (2500).:|

MarkoOHT
09-06-2010, 20:34
Resovii jednego punktu zabrakło. Najważniejsze, że Olimpia się utrzymała :yeah:

Raffi
29-07-2010, 11:19
W weekend zaczynaja się rozgrywki I ligi. Mazowsze reprezentować będzie tym razem tylko Dolcan.

Dolcan pozyskał kolejnych piłkarzy

Przed inauguracją nowego sezonu pierwszej ligi z Dolcanem Ząbki związało się ośmiu nowych piłkarzy.
Wśród nich są Piotr Bazler (http://www.90minut.pl/kariera.php?id=91) (brak klubu), Tomasz Ciesielski (http://www.90minut.pl/kariera.php?id=281) (KSZO Ostrowiec Świętokrzyski), Patryk Koziara (http://www.90minut.pl/kariera.php?id=12720) (Legia Warszawa (ME)), Maciej Osłowski (http://www.90minut.pl/kariera.php?id=8222) (Lechia Gdańsk), Grzegorz Piesio (http://www.90minut.pl/kariera.php?id=7135) (Znicz Pruszków), Arkadiusz Sojka (http://www.90minut.pl/kariera.php?id=5000) (Chrobry Głogów), Łukasz Wróbel (http://www.90minut.pl/kariera.php?id=7607) (Pogoń Szczecin), Patryk Kubicki (Znicz II Pruszków).

- Z niecierpliwością czekamy na początek nowych rozgrywek, bo sam jestem ciekaw jak ten zespół będzie funkcjonował. Nowi zawodnicy powinni zagwarantować lepszą jakość gry. Na pewno musimy być zdecydowanie bardziej skuteczni niż wiosną - powiedział trener Dariusz Kubicki (http://www.90minut.pl/kariera.php?id=1045).

źródło: PAP

derix
24-10-2010, 17:35
http://sport.wp.pl/kat,1742,title,Makabryczna-kontuzja-bramkarza-GKP,wid,12788081,wiadomosc.html to musialo bolec :|

pablos
18-11-2010, 18:57
Łożesz k u r w a, co się dziś w Szczecinie stało.
Do 85 min Pogoń prowadziła z GKS-em 3:1, a przegrała 3:4.:kurde:
Symboliczne podsumowanie dramatycznej rundy...

Bugi B.
18-11-2010, 19:09
Łożesz k u r w a, co się dziś w Szczecinie stało.
Do 85 min Pogoń prowadziła z GKS-em 3:1, a przegrała 3:4.:kurde:
Symboliczne podsumowanie dramatycznej rundy...

w sumie chyba i lepiej, nowy trener zobaczy, że bez wypierdzielenia kilku zawodników to nic nie ugra. Wolałbym, aby juniorzy śmigali po boisku niż te pajace. Strzelec karnego też dobry, z tego co kojarzę to nigdy się za to nie brał, przyszła ostra krytyka to w sumie najłatwiej z karnego władować, by pokazać jak kozakiem się jest.

7 porażek w ostatnich 9 kolejkach mówi wszystko. Piwko, balety i nie ma formy niestety!

lsk_ziom
18-11-2010, 19:15
Pogoń gra tragedie ale cóż może przez okres zimowy trochę się zmieni w tym klubie. W szczególności paru piłkarzy powinno pójść w piz.... I właśnie jak napisał Bugi lepiej żeby paru juniorów pograło bo dadzą z siebie o wiele więcej niż większość podstawowych graczy :bukmacher:

Marek.Only
06-01-2011, 15:14
http://epoznan.pl/sport-news-22851-Baniak_Z_piekla_do_nieba.

ktos wie o jakiego inwestora chodzi? Swoja droga rodowity klub Poznania :)

Ardiano
09-01-2011, 22:05
http://lubgol.pl/news,2311,jerzy-rot-drugim-trenerem-pogoni-szczecin

Z.
12-06-2011, 17:53
Cyrk. Zawisza miał mieć pewny awans i... przegrywa z Czarnymi u siebie. GKS Tychy w związku z tym nie miał zbyt wielkich szans na awans i... wygrywa w Zielonej Górze. Tym sposobem Zetka może nie wejść, a wejdą Tychy.

A we wschodniej jeszcze lepiej. Lider i wicelider (Olimpia i Okocimski) przegrywają, a trzecia i czwarta drużyna (Wisła i Świt) wygrywają, więc na ten moment wchodzi Olimpia i Wisła, ale wszystko się bedzie zmieniać pewnie jeszcze.

Generalnie chyba niektórzy nie chcą wejść :|

Bugi B.
12-06-2011, 18:33
No mają jeszcze 15 minut, ale jak Zawisza nie awansuje, to normalnie niezłe jaja będą. Z drugiej grupy dobrze, że na tę chwilę wchodzi Wisła, a nie Okocimski:)

b.
12-06-2011, 18:33
Tym sposobem Zetka może nie wejść, a wejdą Tychy.

Zetka już prowadzi

LOL3K
12-06-2011, 18:35
Już Zetka wygrywa :p

A Brzeska pewnie nie stać na awans i grę w 1 lidze :]

Z.
12-06-2011, 18:37
Zetka już prowadzi

No i prawidłowo, ponoć 6500 ludzi. Będzie z 10 lat bez Bydgoszczy w ogólnopolskiej lidze, najwyższa pora.

b.
12-06-2011, 18:41
Dokładnie, kibolsko zdecydowanie zasługują.

LOL3K
12-06-2011, 18:48
Olimpia 1:1 :]

LOL3K
12-06-2011, 18:53
Olimpia Elbląg (:D), Zawisza Bydgoszcz, Olimpia Grudziądz i Wisła Płock w I lidze :)

Mat
12-06-2011, 19:37
W Brzesku drugi rok z rzędu są chyba wkurw.ieni :p umiłowali sobie te 59 pkt :>

cisza954
12-06-2011, 20:20
W Bydgoszczy było małe zamieszanie podobno, zapowiedziano dużą rewolucję i piłkarze zwyczajnie woleli pozostać w klubie. Zażądali też chyba 300tyś za awans do podziału. Grudziądz też awansuje, mała przepychanka z ochroną. Na fecie koło 250 głów.

maatek
12-06-2011, 20:22
W Brzesku drugi rok z rzędu są chyba wkurw.ieni :p umiłowali sobie te 59 pkt :>

od jakiegoś czasu chodzą słuchy, że nie chcieli awansować

Breados
12-06-2011, 20:29
No i elegancko, przynajmniej 3 porządne ekipy zawitają w przyszłym sezonie w Szczecinie, będzie się działo :)

ŁUKASZ.
05-08-2011, 22:53
Polonia Bytom jak wiruje na zapleczu ekstraklasy. Pierwsze trzy kolejki: same porażki bez zdobytej bramki. To może być ciężki upadek tego klubu. Przynajmniej na jakiś czas...

Jutro Pogoń-Warta. Wynik jak zawsze sprawa otwarta. Oby gospodarz miał więcej farta :piwo:

Tom Kruz
14-09-2011, 20:07
Nie wiem czy ktoś zwrócił uwagę, że po dzisiejszej wygranej w Elblągu Piast jest liderem, pomimo, że spośród pierwszych 9 spotkań aż 8 grał na wyjazdach, a kolejny mecz rozegra w .... Grudziądzu.
Takiego numeru to jeszcze nie było, mimo, iż już kilka klubów w I i II lidze (według dawnej terminologii) musiało się tułać, albo tuła się nadal z powodu braku możliwości gry na swoim stadionie po innych stadionach (ten jedyny mecz w roli gospodarza grali w Wodzisławiu, a kolejny zagrają w Bytomiu).
Dobra pozycja wyjściowa do walki o awans na wiosnę.

Bugi B.
14-09-2011, 20:11
Nie wiem czy ktoś zwrócił uwagę, że po dzisiejszej wygranej w Elblągu Piast jest liderem, pomimo, że spośród pierwszych 9 spotkań aż 8 grał na wyjazdach, a kolejny mecz rozegra w .... Grudziądzu.
Takiego numeru to jeszcze nie było, mimo, iż już kilka klubów w I i II lidze (według dawnej terminologii) musiało się tułać, albo tuła się nadal z powodu braku możliwości gry na swoim stadionie po innych stadionach (ten jedyny mecz w roli gospodarza grali w Wodzisławiu, a kolejny zagrają w Bytomiu).
Dobra pozycja wyjściowa do walki o awans na wiosnę.

Też to zauważyłem. Zadziwiająco dobrze radzą sobie na wyjazdach, co przy naszym bilansie wyjazdowym 0-3-1 nie rokuje dobrze. Choć może w Grudziądzu będzie niespodzianka taka jak dzisiejsza, czyli wyjazdowa wygrana Olimpii na Warcie. Trzeba liczyć na to, by u siebie jednak gorzej grali:D Dziś Pogoń pokonała Cidry 5:1:oczko:

Buziek_LG
14-09-2011, 20:15
Tylko że terminarz jest celowo w ten sposób skonstruowany, Piast prosił organizatora by do 1 listopada możliwie rzadko grać u siebie.
Swoją drogą to całkiem przyjemny stadion im się kończy budować http://stadiony.net/w_budowie/pol/stadion_piasta_gliwice

Tom Kruz
14-09-2011, 20:31
Też to zauważyłem. Zadziwiająco dobrze radzą sobie na wyjazdach, co przy naszym bilansie wyjazdowym 0-3-1 nie rokuje dobrze. Chodź może w Grudziądzu będzie niespodzianka taka jak dzisiejsza, czyli wyjazdowa wygrana Olimpii na Warcie. Trzeba liczyć na to, by u siebie jednak gorzej grali:D Dziś Pogoń pokonała Cidry 5:1:oczko:

Faktycznie bierzcie się do roboty na tych wyjazdach, bo może być ciężko z awansem ;).

Tylko że terminarz jest celowo w ten sposób skonstruowany, Piast prosił organizatora by do 1 listopada możliwie rzadko grać u siebie.

No zgoda, ale chyba nigdy wcześniej organizator aż w takim stopniu pod tym względem nikomu nie poszedł na rękę jak teraz gliwiczanom, by w pierwszych 10 kolejkach tylko raz musieli grać jako gospodarz.

Playboy
16-09-2011, 19:25
Rzeczywiście Piast wydaje się najmocniejszy, bo te Zawiszy, Nieciecze i Stróże to takie kolosy na glinianych nogach. Najlepiej dla Ekstraklasy byłoby gdyby awansowała Pogoń i Piast pod względem kibicowskim, ale i sportowym. Chociaż ja kibicuje Flocie, bo to nieliczna drużyna gdzie drużyna oparta jest o młodych Polaków. Stracili trenera, kilku podstawowych piłkarzy w tym Uchenne i Ciarkowskiego, a pomimo to są w czubie tabeli.

Na początku ligi mówili, że mecze będą w TVP Sport i Orange Sport i co w końcu?

Breados
16-09-2011, 20:17
Flota jako tako aspiracji na grę w Ekstraklasie raczej nie ma, meczów na swoim obiekcie również nie byliby w stanie rozgrywać. Kibicowsko zdecydowanie Pogoń(o ile powróci normalność) i Zawisza, to tak patrząc realnie, bo równie pod tym względem świetnie wyglądająca Gieksa raczej potrzebuje sporego zastrzyku gotówki, żeby się na szczycie tabeli znaleźć. Obiektywnie jednak patrząc raczej na pewno wejdzie Piast, nowy stadion, nowe nadzieje itd. Nie zdziwiłbym się mimo wszystko, gdyby ta sztuka udała się Warcie, o ile Płatek tak samo ich będzie prowadzić, jak nas na wiosnę.

Playboy
16-09-2011, 20:24
Nie, nie tylko nie Warta. Drużyna emerytów już wystarczy, że weszli emeryci z Bielska-Białej i Łodzi gdzie średnia wieku to ok. 30 lat. A z Zawiszy jak Błąd będzie tak dalej grał to w zimie wróci do Lubina. Chociaż przed sezonem przeglądając w PS-ie możliwe podstawowe jedenastki to zdziwiłem się, że w Bydgoszczy taką paczkę udało im się skompletować. Osuch jednak ma kontakty chociaż jakiś napastnik by im się przydał, bo Imeh... Nie dziwie się, że nasz Wasikowski się tam nie przebił.

Chmielo
17-09-2011, 02:09
Rzeczywiście Piast wydaje się najmocniejszy, bo te Zawiszy, Nieciecze i Stróże to takie kolosy na glinianych nogach. Najlepiej dla Ekstraklasy byłoby gdyby awansowała Pogoń i Piast pod względem kibicowskim, ale i sportowym. Chociaż ja kibicuje Flocie, bo to nieliczna drużyna gdzie drużyna oparta jest o młodych Polaków. Stracili trenera, kilku podstawowych piłkarzy w tym Uchenne i Ciarkowskiego, a pomimo to są w czubie tabeli.

Na początku ligi mówili, że mecze będą w TVP Sport i Orange Sport i co w końcu?

W czym niby Piast jest kibicowsko atrakcyjniejszy od Zawiszy? Ja jakoś tego nie widzę. Na Pogoń liczę w pierwszej kolejności.. wiadomo ale zaraz za nią jest Zawisza. Sportowo Bydgoszcz też prezentuje się nienajgorzej.. poza tym byłaby w końcu jakaś drużyna z kujawsko-pomorskiego. W Gliwicach tyle, że powstał fajny obiekt, a Zawisza będzie kopać na tym lekkoatletycznym stadionie.

hummel
07-10-2011, 22:01
Ja pie.rdole Kuba Świerczok gość z którym grałem na orliku nie raz zatrzymywałem go fizycznie jak chciałem i on strzela dziś 3 gole GieKSie i ma 9 goli łacznie.. masakra jakaś ta Polska liga;]

Breados
07-10-2011, 23:49
Może to sygnał do tego, aby samemu zacząć kopać zawodowo? ;)

Raffi
07-10-2011, 23:58
Świerczok ma moc i warto obserwować typa

Playboy
08-10-2011, 10:49
Dobrze, że się pokazują jacyś młodzi Polacy w tej I lidze. Patrząc na kadry w niektórych drużynach jak np. Flocie są praktycznie sami młodzi. ***** takie ŁKS-y i Podbeskidzia gdzie najmłodsi mają po 29 lat... Błąd, Świerczok, bracia Makowie, Biliński takich piłkarzy do Ekstraklasy co sezon powinno wpływać po kilku.

casual
08-10-2011, 18:12
37 minuta w Gdyni i wynik meczu Arka- Zawisza... 4:2

Niesamowity mecz. Leci na Orange Sport.

Marek1987
08-10-2011, 18:15
Ale mecz w Gdyni (Arka - Zawisza)! 3:1 w 33 minucie, wyszedłem do klopa, wracam... 4:2
:o

Tylko komentator dramat.

hummel
08-10-2011, 18:50
Może to sygnał do tego, aby samemu zacząć kopać zawodowo? ;)

Wiesz co dużo osób mnie namawiało żeby pójść do A klasy na stopera , po czym stwierdziłem , że nie będę miał na to czasu ( mecze Legii ) :D No a w dodatku teraz kolano jebło więc z gry 4 miesiące mam. Ale poważnie nie wiem jak słaba ta 1 liga musi być , że taki Świerczok sobie ma już 9 goli , po za tym życze mu jak najgorzej! Jest to kolejna typowa gwiazdeczka ala CR7 a tfu :D

Bugi B.
08-10-2011, 18:55
E tam, Pogoń 4:0:D co nie zmienia faktu, że Sasal słaby trener:D Edi dwie bramki zajebał. Jedna bezpośrednio z rożnego, druga po asyście piętką od Donalda w sytuacji sam na sam lobuje Prusaka...

hummel
08-10-2011, 18:58
Pogoń niech poprawi grę na wyjazdach i będzie awans ;]

Bugi B.
08-10-2011, 19:02
Pogoń niech poprawi grę na wyjazdach i będzie awans ;]

Gra się poprawi jak zmienią tego pseudotrenera, który po 10 meczach ogarnął się, że w I lidze przeważa futbol siłowy.... widać, gdzie jest Korona jak Sasala nie ma heh. Ogólnie za Płatka w zeszłej rundzie mieliśmy bilans wyjazdowy 6-1-1, a w całej rundzie wiosennej najskuteczniejszy zespół. No ale prezesi stwierdzili, że to mało atrakcyjna gra i to jest główną przyczyną słabej frekwencji:]

casual
08-10-2011, 19:07
Gratki dla Pogoni !

A w Gdyni już 5:2, ale Zetka sie nie poddaje.

Tom Kruz
08-10-2011, 19:12
To było kwestią czasu, kiedy Arka zacznie piąć się w górę, a Zawisza przegrywać. Zauważcie, że dotychczas Bydgoszczanie prawie wszystkie mecze wygrali jedną bramką.
Jak na razie czołówka zaplecza Ekstraklasy zdecydowanie słabsza od Podbieskidzia i ŁKS. Ten kto awansuje, jeśli zdecydowanie się nie wzmocni, ewentualnie nie będzie wyprzedaży w którymś z klubów Ekstraklasy będzie zbierał w przyszłym sezonie straszne baty.

Playboy
08-10-2011, 19:34
Naprawdę fajny mecz Arki z Zawiszą i niezła reklama I ligi. Co cieszy błysnął kolejny młody Flis dwie bramki i dwie asysty. Do tego nieźle znowu ten Wójcicki. 23 lata, ale przy swoim wzroście niezła koordynacja.

Breados
12-10-2011, 17:21
Jakby ktoś był zainteresowany, to dziś o 18 na Orange Sport GKS - Pogoń ;)

Szejdi
12-10-2011, 17:43
Jak ktoś nie ma to klik (http://www.meczyki.pl/transmisja-na-zywo,4948,gks_katowicepogon_szczecin,1.html)

0:1 dla Portowców

Breados
15-10-2011, 19:31
:gwiazda:
Jak na razie 1:0 Wam też się swoją drogą transmisja tak nieziemsko tnie?

Playboy
16-10-2011, 13:28
Pogoń zbliżyła się do Zawiszy już na 1 punkt. Jest murowanym kandydatem do awansu, bo jak nie teraz to kiedy? Ten Djusse to niezły kto jest. Zapowiada się powrót Piasta, bo nie wyobrażam sobie, żeby zdobywając tyle punktów na wyjazdach i mając w następnej rundzie 15 meczów u siebie nie dali razy awansować.

Playboy
16-10-2011, 19:29
I kolejne dwie bramki Świerczoka. To już 11/

Fanatyk1993
23-10-2011, 13:45
GieKSa wygrywa jak na razie z Piastem 2:1, więc rywal Pogoni może dzisiaj stracić punkty w Katowicach, oby dzisiaj Warta pokonała Zawiszę. :)

Breados
29-10-2011, 21:15
Przynajmniej do jutra lider w Szczecinie :konfetti:

Chmielo
29-10-2011, 22:59
Brawo Pogoń! Do końca roku zostały jeszcze 3 kolejki i dwa ciężkie wyjazdy do Bytomia i Poznania więc łatwo nie będzie. Oby wypracowali sobie przewagę przed wiosennymi spotkaniami.

Z drugiego miejsca mógłby wejść Zawisza.

Playboy
29-10-2011, 23:06
Ten Djusse to niezły kto jest. Po przyjściu Sotirovica myślałem, że tylko ława go czeka, ale wybronił się.

ŁUKASZ.
05-11-2011, 14:58
Olimpia ograła u siebie Bogdankę Łęczna 1-0.
Brawo:lo:

E: Zakręciłem się w pośpiechu ;) Poprawione.

b0br
05-11-2011, 15:09
Bogdankę Łęczna! Górnik reaktywowany przez kibiców występuje w lubelskiej B klasie.

Buziek_LG
07-11-2011, 21:29
Jeśli kogoś interesują takie niuanse to zestawienie frekwencji dziesięciu najpopularniejszych klubów 1.ligi po 18 seriach spotkań.

Nazwa Klubu, łączna widownia, średnia
Olimpia Elbląg 8 900 śr. 1 112*
Nieciecza 13 800 śr. 1 533
Polonia Bytom 25 300 śr. 2 530
Warta Poznań 22 200 śr. 2 775
GKS Katowice 27 900 śr. 2 790
Piast Gliwice 10 900 śr. 3 633**
Sandecja Nowy Sącz 36 400 śr. 3 640
Pogoń Szczecin 33 600 śr. 3 733
Zawisza Bydgoszcz 51 850 śr. 5 185
ArKa Gdynia 49 250 śr. 5 472

*Olmpia jeden mecz na własnym stadionie rozgrywała bez udziału publiczności
** Piast rozegrał 3 spotkania w charakterze gospodarza, z czego tylko jedno na własnym stadionie gdzie uzyskał frekwencję 9 450 widzów.

Szejdi
07-11-2011, 21:38
A gdzie Dolcan wszak frekwencja u nas do pozazdroszczenia :look: :hyhy: :D

Playboy
20-11-2011, 12:51
Niezłe jaja w Polkowicach. Dolcan prowadził już 0:2. Na ostatnie 25 minut wszedł jakiś 20-letni obrońca i strzelając hattricka wyprowadził wynik na 3:2.

Bugi B.
20-11-2011, 13:22
Niezłe jaja w Polkowicach. Dolcan prowadził już 0:2. Na ostatnie 25 minut wszedł jakiś 20-letni obrońca i strzelając hattricka wyprowadził wynik na 3:2.

Polkowice po zmianie trenera grają na prawdę dobrą piłkę, tak więc wynik mnie w żadnym wypadku nie dziwi.

Pogoń na razie remisuje w Poznaniu.

nevermind
20-11-2011, 14:26
Brawo Pogoń :brawo:

Mam nadzieje, ze w koncu w tym sezonie wrocicie do Ekstraklasy. Do tego niech awansuje Zawisza, i lista beniaminków przeszłorocznej Ekstraklasy bedzie naprawde na poziomie! ;)

A dojebanie poznaniaków w 90minucie, cudo. :D

E: Oj tam :p

LOL3K
20-11-2011, 14:27
czuję awans :piwo:

Bugi B.
20-11-2011, 14:30
Brawo Pogon :brawo:

Pogoń kolego :jezor: :D

Ps. Sędziowanie po feście...

Szawar
20-11-2011, 14:37
Pogoń kolego :jezor: :D

Ps. Sędziowanie po feście...

Te karne mocno naciągane.

Breados
06-01-2012, 23:21
Jakby ktoś jeszcze nie wiedział, to kolejnym wzmocnieniem Portowców w tym okienku jest Adrian Budka, mnie osobiście zaskoczyła ta wiadomość, zdecydowane wzmocnienie Pogoni na wiosnę.

Ytong
06-01-2012, 23:23
Jakby ktoś jeszcze nie wiedział, to kolejnym wzmocnieniem Portowców w tym okienku jest Adrian Budka, mnie osobiście zaskoczyła ta wiadomość, zdecydowane wzmocnienie Pogoni na wiosnę.

O proszę, bardzo silną mają pake! Więc już niedługo Ekstraklasa !

Krzpac
07-01-2012, 11:54
Jakby ktoś jeszcze nie wiedział, to kolejnym wzmocnieniem Portowców w tym okienku jest Adrian Budka, mnie osobiście zaskoczyła ta wiadomość, zdecydowane wzmocnienie Pogoni na wiosnę.Na razie to on ma kontrakt do końca obecnego sezonu z Widzewem i w chwili obecnej wiosnę spędzi jeszcze w Łodzi.

A co do samego zawodnika, aż tak wielkich nadziei bym w nim nie pokładał. Największe jego atuty to kondycja oraz szybkość, a z tym już u niego lepiej już nie będzie.

Breados
07-01-2012, 13:34
Ale zgodzisz się ze mną, że Budka był zdecydowanie jednym z najbardziej wyróżniających się widzewiaków na jesień, może to wynika też z tego że Widzew ogólnie końcówkę pierwszej rundy miał mocno średnią, ale i tak z mojego punktu widzenia nie ma na co narzekać. Ława z Edim jeszcze starsi a są konstruktorami większości akcji Pogoni :)

Krzpac
07-01-2012, 17:28
Budka ostatnie pół roku miał na prawdę bardzo dobre, jeśli ten zawodnik gra na 100% można mieć z niego pociechę, ale pewnego poziomu nie przeskoczy i nie ma co przesadnie się tym transferem podniecać. Ja sam mam nadzieję, że zostanie w Widzewie do końca sezonu.

triqas
20-01-2012, 15:57
Victor Agali podpisze kontrakt z Zawiszą

Były reprezentant Nigerii Victor Agali jeszcze dziś ma przyjechać do Bydgoszczy i podpisać kontrakt z Zawiszą - pisze "Gazeta Wyborcza".

- Nie ma mowy o testach. Kontrakt dla niego jest uszykowany - powiedział właściciel klubu Radosław Osuch.

źr. 90minut.pl

siekan
20-01-2012, 16:56
O ile to prawda to wielkie brawa dla Zawiszy za namówienie znanego nazwiska, jakim niewątpliwie jest Agali, do gry w Polsce i to na zapleczu Ekstraklasy.

Senator
20-01-2012, 17:07
Osuch to dość cwana bestia ale ciekawe czy ten Agali coś jeszcze wart :]

Zapowiada się niezła walka o dwa miejsca pomiędzy Pogonią, Zawiszą i Piastem. Nieciecza raczej wymięknie... za to Piast z 14-stu kolejek wiosennych aż 12-ście spotkań gra u siebie.

:lp:

hummel
20-01-2012, 17:08
34 lata czyli tyle co nasz Ljubo.. jak będzie mu się chciało to pewnie będzie dużym wzmocnieniem Zetki :)

E. Dlaczego Piast gra aż tyle meczy u siebie na wiosne ?

cisza954
20-01-2012, 17:15
Heh u nas w regionie mówiło się, że Keżman ma być tą gwiazdą co obiecywał Osuch:D No nic na Keżmana w Polsce przyjdzie jeszcze poczekać.

nevermind
20-01-2012, 17:17
E. Dlaczego Piast gra aż tyle meczy u siebie na wiosne ?

Bo stadion mu budowali?

Zreszta nie kumam jak ktos sie zgodzil na to, zeby Piast o wiele wazniejsza runde gral cała praktycznie u siebie...

A murzyn to pewnie mysli jak w najblizszym czasie szybko kontuzje załapac coby nie trzeba było za duzo biegac :D

matador
20-01-2012, 17:18
No nic na Keżmana w Polsce przyjdzie jeszcze poczekać.
Kezmana już chyba nikt w Polsce się nie doczeka , bo ma zostać dyrektorem sportowym Partizana.

hummel
20-01-2012, 17:18
Bo stadion mu budowali?

Zreszta nie kumam jak ktos sie zgodzil na to, zeby Piast o wiele wazniejsza runde gral cała praktycznie u siebie...

A murzyn to pewnie mysli jak w najblizszym czasie szybko kontuzje załapac coby nie trzeba było za duzo biegac :D

No właśnie , co z tego że budowali im stadion .. to powinni grac na innym stadione jako gospodarz. Chora sytuacja ;]

Buziek_LG
20-01-2012, 17:33

A jak rozpoznajesz która runda jest ważniejsza? Dla mnie 3 punkty to 3 punkty czy to na jesień czy na wiosnę ale co ja się znam

Co zaś do zgody to na to zgodziły się wszystkie kluby z wyjątkiem Wisły Płock, Pogoni Szczecin i Arki Gdynia. Przed sezonem Piast za pozwoleniem PZPN zapytał 9 klubów z którymi miał grać u siebie czy zgadzają się na zamianę gospodarzy.

I jakoś jestem dziwnie przekonany że nie byłoby tej dyskusji gdyby Piast w 15 wyjazdowych spotkaniach zdobył nie 24 tylko 10-12 pkt ;]

bujakaman
28-02-2012, 14:15
Tego to nikt nie wie, patrząc ile wiosek jest w naszej lidzie nigdy nie wiadomo czy ktoś nie wycofa się w ostatniej chwili.

turboptyś
14-03-2012, 19:07
zastanawiam się, jak Termalica, ma zamiar rozwiązać sprawę stadionu, w razie ewentualnego awansu. :hmm: ogólnie też jak będzie z nim wyglądało, pamiętam jak Znicz był bliski, a nagle zaczęli wszystko moczyć, tak jakby góra uznała że nie stać ich na tą promocję, i odpuściła. a tutaj potężny właściciel siedzi.

Breados
14-03-2012, 22:36
Będą musieli bodajże grać w Krakowie bądź na Śląsku.

FelixOgbuke
01-04-2012, 13:59
Adam Banasiak jaką bramę zap.ierdolił!

casual
01-04-2012, 14:04
Adam Banasiak jaką bramę zap.ierdolił!

A gdzie ten mecz ogladasz, jakoś przez net?

Olimpia mimo tej bramki nadal w dupe, 2:1.

nevermind
01-04-2012, 14:07
A gdzie ten mecz ogladasz, jakoś przez net?

Olimpia mimo tej bramki nadal w dupe, 2:1.

http://transmisjemeczy.bnx.pl/viewpage.php?page_id=4

:prosze:

A Pogon to by mogla sie wziac wkoncu do roboty, wczoraj porazka z wiesniakami z Niecieczy :|

E: Karny dla Olimpii :hasao:

FelixOgbuke
01-04-2012, 14:10
Na Orange Sport leci.

Już jest 2-2 po rzucie karnym :)

casual
01-04-2012, 14:24
No i 3:2

Ehh, ma pecha ta Olimpia nasza.

Breados
07-04-2012, 18:58
Olimpia - Pogoń 2:1

Piast traci do nas już tylko jeden punkt, a Nieciecza pod tym względem jest na równi. Nie ma co się oszukiwać, bo chvjowo to wygląda, ewidentnie ktoś w Szczecinie od awansu do I ligi nie chce się znaleźć w Ekstraklasie.

Buziek_LG
07-04-2012, 19:56
Piast ma niemalże pewny awans(9 na 10 kolejek w roli gospodarza i tylko dwa punkty do nadgonienia), wy macie do odstawienia Zawiszę(który też jakby niespecjalnie chciała awansować), Niecieczę(tutaj znów nie wiem czy panu Witkowskiemu starczy środków na e-klasę) i Arkę(która niespodziewanie dla mnie zaczyna się włączać w walkę o awans). I szczerze mówiąc sądzę że z tą ostatnią będziecie mieli najbardziej zaciekły bój. No ale Gdynia w e-klasie jest niepotrzebna, stanowczo wolę Szczecin... zawsze to jakiś dreszczyk emocji

b.
07-04-2012, 21:59
Zawiszę(która

który!!

Buziek_LG
09-04-2012, 23:58
No i znów ja z frekwencją, jeśli kogoś to rzecz jasna interesuje. Dziesięć najpopularniejszych klubów w 1. lidze po 24 serii spotkań

Nazwa Klubu, łączna widownia, średnia
Olimpia Elbląg 17 500 śr. 1 458*
Nieciecza 18 500 śr. 1 541
Warta Poznań 29 800 śr. 2483
Polonia Bytom 30 600 śr. 2 550
GKS Katowice 35 630 śr. 2 969
Sandecja Nowy Sącz 40 900 śr. 3 718
Pogoń Szczecin 50 190 śr. 4183
Piast Gliwice 40600 śr. 5075
Zawisza Bydgoszcz 66750 śr. 5134
ArKa Gdynia 62950 śr. 5 245

*Olmpia jeden mecz na własnym stadionie rozgrywała bez udziału publiczności

nevermind
10-04-2012, 12:47
Sasal wyleciał z Pogoni... Ciekawe kto ich ogarnie bo zal byloby jakby stracili awans ktory jest na wyciagniecie reki.

Benek
10-04-2012, 13:12
Piszą, że Bartoszek..

Breados
10-04-2012, 13:27
Weszło typuje Tarasiewicza, w obydwu przypadkach moim zdaniem mamy raczej po awansie, w Szczecinie potrzeba czegoś więcej niż pociągnięcia piłkarzy za mordy.

midzi
10-04-2012, 13:49
Z taką grą jak w Elblągu to możecie niestety spaść sporo poniżej podium na koniec sezonu. Nie wyglądało to zbyt optymistycznie. Gdyby jeszcze nie miał kto gonić to wyglądałoby to lepiej, ale Arka, czy Piast nie dadzą za wygraną.

Buziek_LG
10-04-2012, 18:38
Tarasiewicz trenerem Pogoni

Bugi B.
13-04-2012, 23:36
Piast - Nieciecia 1:1. Wynik wybitnie dobry dla nas heh... ale co z tego? Póki sami nie zaczniemy zdobywać punktów, póty wyniki pod nas i tak nic nie dadzą.

hasor
13-04-2012, 23:42
dlatego piłkarzyny MUSZĄ rozj.ebać Olimpię:paker:

Scarface
14-04-2012, 22:28
Ależ Pogoń frajersko gubi punkty :hyy:

Buziek_LG
14-04-2012, 22:29
Jak pokazali piłkarze... nic nie muszą ;]

Szejdi
14-04-2012, 22:30
Za to Dolcan zdobył "6" punktów w walce o utrzymanie. Wisła P - Dolcan 1:2 :)

Bugi B.
14-04-2012, 22:44
Jak pokazali piłkarze... nic nie muszą ;]

U Was chyba też wychodzą z takiego założenia... Nosz kvrwa! potrafią człowieka wyprowadzić z równowagi... Po raz kolejny "cud", że punkty gubi dosłownie cała czołówka... Nieciecia, Pogoń, Piast, Zawisza, Łęczna, Arka :hyy:

Buziek_LG
14-04-2012, 22:51
chyba
U nas się nic nie chyba wszystko jest stabilne, a że to równia pochyła to inna sprawa. ;)

Bugi B.
14-04-2012, 23:02
U nas się nic nie chyba wszystko jest stabilne, a że to równia pochyła to inna sprawa. ;)

No fakt, równia pochyła...tak jak liczyłem na meczyk Lechia - Pogoń w Ekstraklasie, to okaże się, że owszem zagramy, ale w I lidze heh...:]

hasor
14-04-2012, 23:42
jak tak dalej pójdzie to czeka nas kolejny rok jeżdżenia po jakiś Stróżach, Niecieczach, Nowych Sączach itp (choć w sumie to są fanje wyjazdy :D )

Tom Kruz
18-04-2012, 18:56
Krytykuje się Ekstraklasę, że kandydaci do tytułu czołgają się w drodze po mistrza. Za to w drugiej (z nazwy pierwszej - wciąż trudno mi przyzwyczaić) lidze trwa prawdziwy wyścig ''rączych chartów'' :lol3:
Dziś m. in.:

Dolcan - Arka 1:1
Nieciecza - Sandecja 0:0
Radzionków - Pogoń 1:1

W chwili obecnej piłkarsko chyba najlepiej wygląda Łęczna. Z kolei atut własnego boiska przemawia za Piastem. Nie zdziwię się, jeśli to te drużyny + Arka stoczą walkę o awans. Niestety koledzy Portowcy.....

Benek
18-04-2012, 19:07
Trzeba jeszcze wziąć pod uwage Kolejarza Stróże, który dzięki dziesiejszej wygranej wskoczył na 5 miejsce....

Bugi B.
18-04-2012, 19:14
Krytykuje się Ekstraklasę, że kandydaci do tytułu czołgają się w drodze po mistrza. Za to w drugiej (z nazwy pierwszej - wciąż trudno mi przyzwyczaić) lidze trwa prawdziwy wyścig ''rączych chartów'' :lol3:
Dziś m. in.:

Dolcan - Arka 1:1
Nieciecza - Sandecja 0:0
Radzionków - Pogoń 1:1

W chwili obecnej piłkarsko chyba najlepiej wygląda Łęczna. Z kolei atut własnego boiska przemawia za Piastem. Nie zdziwię się, jeśli to te drużyny + Arka stoczą walkę o awans. Niestety koledzy Portowcy.....

No cóż... niestety sporo w tym prawdy, gorzkiej prawdy. Tak to jest jak klubem menadżeruje ktoś kto powinien co najwyżej w FMa grać, a nie prowadzić prawdziwy klub. Zwolnili Płatka, który stworzył coś zajebistego dosłownie ze zgliszczy. Podobno to wina trenera, że mało kibiców na stadion przychodziło, gdzie Pogoń była najskuteczniejszą drużyną ligi, miała najlepszy bilans wyjazdowy i z 16 miejsca wyciągnął Pogoń na koniec sezonu na miejsce szóste. Do dziś nie mogę sobie darować tego trenera. Pierwszy trener od na prawdę dawien dawna, który miał zajebiste poparcie kibiców, przez to, że tę drużynę aż chciało się oglądać - przygotowani na 120 minut meczu, w każdym meczu walka na całego, ręce same składały się do oklasków. Jak Odra Wodzisław miała kłopoty i nie wiadomo było, czy przyjadą do nas na mecz, to trener wpadł na pomysł by zapłacić razem z piłkarzami Odrze za hotel ! Kibice chcieli meczu, piłkarze chcieli meczu, ale zarząd focha zarzucił, bo tak to łatwe 3 punkty za walkower, brak kosztów organizacji meczu, brak wypłacanych premii... same plusy...

Wracając do teraźniejszości - naściągali znów piłkarzy rozwiniętych, którzy swoje zagrali, a niesamowicie obciążają budżet klubowy i efekty mamy. Szkoda - bo patrząc na sytuację przed zimą - wystarczyło po prostu postawić kropkę nad i. Jak zwykle szumne zapowiedzi i zajebiste transfery wg zarządu szybciutko zweryfikowała liga. 5 punktów w 6 meczach, najmniej strzelonych bramek, bilans wyjazdowy 0-1-5. Istny skandal.

Buziek_LG
18-04-2012, 21:09
Sądzę że Piast, jeśli pokona Olimpię Grudziądz, lidera nie odda już do końca sezonu. O drugą lokatę zagrają(moim zdaniem) Arka(5 pkt straty), Pogoń i Nieciecza. Szansę na awans wyceniam:
Piast 32%
Arka 18%
Pogoń 17%
Nieciecza 17%
Łęczna 7%
Zawisza 7%
Kolejarz 2%

Ale zarówno Zawisza(w mniejszym) jak i Pogoń(w większym stopniu) ewentualny brak awansu będą zawdzięczać tylko i wyłącznie sobie

Szejdi
18-04-2012, 22:10
A ja tylko zacytuje naszego trenera, bo to raczej ewenement.

Robert Podoliński (Dolcan Ząbki): Bardzo mnie cieszy kolejny mecz bez porażki. Graliśmy w końcu z byłym zespołem Ekstraklasy. Różnie mógł się ten mecz ułożyć, gdybyśmy trafili sam na sam na 1:0. Stroną wiodącą była Arka, ale to chyba naturalne. My walczymy o swoje cele, cieszymy się dzisiaj z punktu. Chciałbym też podziękować i pozdrowić kibiców, których ciągle wspieramy, mimo niektórych bzdurnych decyzji innych organów.

Chodzi o zakazy za "zostaw kibica" w Świnoujściu.

mizal
21-04-2012, 22:35
Awans Pogoń i Zawisza

Fatman
21-04-2012, 23:12
Awans Pogoń i Zawisza

Najprawdopodobniej tak będzie, choć do końca liczyć będzie się też Piast. Nieciecza raczej wymięknie, jakby oni awansowali to już całkowita abstrakcja by była.

Bary89
21-04-2012, 23:47
A do mnie doszły słuchy że Filipiak już się kręci koło Nieczycy i w razie ich awansu i spadku Cracovii będzie robiony hopsztos z licencjami. Na iloe to może być prawda to nie wiem ale ostro bym się wku.... jak bym widział Cracovię kolejny rok w Ekstraklasie.

Bugi B.
21-04-2012, 23:49
Najprawdopodobniej tak będzie, choć do końca liczyć będzie się też Piast. Nieciecza raczej wymięknie, jakby oni awansowali to już całkowita abstrakcja by była.

Najprawdopodobniej nie oglądasz meczów Pogoni, bo gdyby tak było, miałbyś odmienne zdanie... Nadzieja umiera ostatnia.

e(L)egion
22-04-2012, 00:03
A do mnie doszły słuchy że Filipiak już się kręci koło Nieczycy i w razie ich awansu i spadku Cracovii będzie robiony hopsztos z licencjami. Na iloe to może być prawda to nie wiem ale ostro bym się wku.... jak bym widział Cracovię kolejny rok w Ekstraklasie.
Po tym co zrobił kiedyś Wojciechowski wszystko jest możliwe. Filipiak wydaje się mocno zdesperowanym gościem, więc ja bym się nie zdziwił jakby kombinował taki numer.

19Christoph16
22-04-2012, 00:19
Po tym co zrobił kiedyś Wojciechowski wszystko jest możliwe. Filipiak wydaje się mocno zdesperowanym gościem, więc ja bym się nie zdziwił jakby kombinował taki numer.

Licze na to jednak ze tak nie bedzie chodz jak wspomniales Filipiak jest tak zdesperowany ze nawet licencje kupilby od Wojciechowskiego (ktory jak wierzyc jego slowa Odchodzi z Polonii po sezonie). Zobaczymy jak to sie potoczy.

Buziek_LG
22-04-2012, 21:21
Awans Pogoń i Zawisza

Kamienie przeciwko dolarom że tak nie będzie.

Piast zgodnie z oczekiwaniami wygrał z Olimpią i po 27 kolejce zajmuje fotel lidera. W tej kolejce z grupy pościgowej wygrali niemalże wszyscy: Pogoń, Zawisza, Nieciecza, Kolejarz. Nie sprostały napięciu Arka i Łęczna. Po tej kolejce delikatnym zmianom podlega moje typowanie awansu, wciąż sądzę że Piast nie odda już pozycji lidera od wyścigu do drugiego miejsca delikatnie oddaliła się Arka:

Piast 32%
Pogoń 17%
Nieciecza 17%
Arka 15%
Zawisza 9%
Łęczna 5%
Kolejarz 5%

Bugi B.
22-04-2012, 21:26
Te Twoje typy to jakiś algorytm, czy po prostu ot tak na oko podajesz?

Ps. jak oceniasz szansę w "grupie spadkowej" w Ekstraklasie?

Pogoń 3 punkty, ale gra dalej padake. Zdziwiła porażka Arki, Kolejarz niezłe ekipy ma zaliczone na wyjeździe - Pogoń, Arka, GKS . Swoją drogą mają najlepszy bilans wyjazdowy w tym sezonie. Porażka Bogdanki też "dziwna". Ogólnie 7 spotkań jeszcze, sporo drużyn z czołówki gra między sobą i zapowiada się ciekawie... oby z happy endem.

Bootleg
22-04-2012, 21:33
Jest jeszcze 7 kolejek więc na jakiekolwiek typowanie o jakieś 4 za dużo ;) . Na pewno z racji atutu własnego boiska to Piast ma najłatwiejsze zadanie, ale reszta? zdecydowanie za wcześnie na jakieś prognozy (tym bardziej, że praktycznie wszyscy pretendenci grają w kratkę).

kaka1534
22-04-2012, 21:37
Z tym Piastem to może być różnie. Z drużyn z czołówki grali tylko z Pogonią ale z drugiej strony mają chyba sporo spotkań u siebie więc raczej awansują. Piast i Pogoń to dobra para do awansu, aczkolwiek chciałbym żeby awansował Zawisza razem Portowcami. Byleby tylko nie Nieciecza.

Buziek_LG
22-04-2012, 22:02
Algorytm, ale nie rozpowszechniam go.
Co do Piasta do końca ma(w nawiasie miejsce w tej chwili):
Radzionków(11), Flotę(8), Dolcan(15), Kolejarza(5), Łęczną(6) na wyjeździe, GKS K-ce(12) i na koniec Zawiszę(4).

Co do spadku z e-klasy to nie moje co prawda typowanie ale myślę że nie będzie nic strasznego jak je tutaj zamieszczę*:
Zagłębie 1%
GKS 3%
Lechia 21%
ŁKS 23%
Cracovia 52%

*Jeśli wszystko przebiegnie tak jak jest to wytypowane to po następnej kolejce będzie to:
GKS 2%
Lechia 16%
ŁKS 31%
Cracovia 52%
Będzie można porównać z typerem 90minut.pl, który ma skuteczność typowania 93% w ostatnich 4 latach

@Bootleg nigdy nie jest zbyt szybko na typowanie ;) Ale masz rację bardziej realne typowania będzie można przeprowadzić na 2-3 kolejki przed końcem

Krzyś
22-04-2012, 22:03
Polecam zobaczyć jak wyglądał wczorajszy mecz Sandecja - Olimpia Elbląg od 3 min:

http://www.sandecja.tv/17,186,Sandecja__Olimpia_Elblag_11_11_skrot_meczu. htm&lang=1

warunki idealne :D

capital
27-04-2012, 20:57
Tymczasem Ruch Radzionków wygrywa z Piastem w Gliwicach i znowu wyrywa punkty drużynie walczącej o awans. Miejmy nadzieję, że Pogoń już się otrząsnęła z letargu i wróci na miejsce premiowane awansem.

Fatman
28-04-2012, 19:35
Nieciecza znowu wygrywa. Jak tak dalej pójdzie, to oni naprawdę awansują. Gorzej może być z licencją. Nie wiem, jak u nich z finansami, ale chyba sponsora mają bogatego, a po awansie do ekstraklasy mogą się znaleźć kolejni. Stadion, jeśli nie będzie spełniał wymogów, zawsze można od kogoś wynająć. Inna sprawa, że pewnie byłby to jednosezonowy meteor.

m82
28-04-2012, 19:43
Nieciecza znowu wygrywa. Jak tak dalej pójdzie, to oni naprawdę awansują. Gorzej może być z licencją. Nie wiem, jak u nich z finansami, ale chyba sponsora mają bogatego, a po awansie do ekstraklasy mogą się znaleźć kolejni. Stadion, jeśli nie będzie spełniał wymogów, zawsze można od kogoś wynająć. Inna sprawa, że pewnie byłby to jednosezonowy meteor.

Podobno dogadani już są z Hutnikiem Kraków, więc nie powinno być problemu z licencją, na pewno stadion nie będzie problemem.

Breados
28-04-2012, 20:01
Prezes otwarcie mówi, że biją się o Ekstraklasę, w końcu jeśli chodzi o kasę to jest przepaść pomiędzy tymi dwom klasami rozgrywkowymi. I faktycznie wychodzi chyba na to, że najprawdopodobniej o drugie miejsce będzie się bardziej bić Pogoń z Piastem, niż z Niecieczą.

Fatman
28-04-2012, 20:29
I najgorsze jest to, że Legia (tfu, tfu, tfu) uwielbia tracić punkty w takich Niecieczach:wkurzony:

Jerzman
28-04-2012, 20:32
Podobno dogadani już są z Hutnikiem Kraków, więc nie powinno być problemu z licencją, na pewno stadion nie będzie problemem.

Hutnik ma nic do powiedzenia. Stadion po upadku SSA poszedł pod zarząd miasta, potem dostało go w dzierżawę Stowarzyszenie "U Siemachy" związane z kościołem łagiewnickim, a teraz znów miasto nim zarządza.

Yanks
28-04-2012, 20:43
No to fuzja z Cracovią i po problemie ... :zlosliwy:

Fatman
28-04-2012, 20:47
No to fuzja z Cracovią i po problemie ... :zlosliwy:

Ale oczywiście pod nazwą Comarch Bruk-Bet Nieciecza:wdupe: Właśnie, możliwe że od Cracovii wynajmą stadion i nie będzie się marnował taki fajny obiekt w I lidze:)

lukasz9209
28-04-2012, 21:20
ja nawet slyszalem, ze Cracovia chce grac na ich licencji http://sport.tvp.pl/pilka-nozna/ekstraklasa/aktualnosci/cracovia-nie-spadnie-pasy-chca-kupic-licencje/7158868
:chees:

LOL3K
29-04-2012, 18:04
Pogoń w plecy z Dolcanem.
Bytom w 90 minucie wyciąga na 3:2 ze Stróżami...

Buziek_LG
29-04-2012, 20:49
4 zaskoczenia w tej kolejce, przegrana Pogoni, Piasta, Arki i Kolejarza. Spodziewałem się kolejno remisu, wygranej, remisu i wygranej. Na tą chwilę wygląda to tak że Arka ma już czysto matematyczne szanse na awans.

Fatman
29-04-2012, 20:53
Nikt nie chce mistrzostwa, nikt nie chce awansu (z wyjątkiem Niecieczy:))

fiftififti
29-04-2012, 21:46
Nikt nie chce mistrzostwa, nikt nie chce awansu (z wyjątkiem Niecieczy:))

Przykre, ale niestety prawdziwe.

Peace
29-04-2012, 21:48
a Łęczna?

Breados
29-04-2012, 21:50
Takie same jaja w I lidze jak i Ekstraklasie, a samo to, że porażka Pogoni mimo wszystko daje jej awans o jedną pozycję, świadczy najlepiej o tym kabarecie.

brachu
05-05-2012, 21:50
Tu widze ,że też nikt nie chce być w czubie tabeli . Pogoń 1-2 :jejku:

Danoo
05-05-2012, 21:53
Bardziej Pogoń idzie w ślady naszych kopaczy...

Taka Nieciecza dość regularnie punktuje, a Zawisza też dzisiaj zdobył komplet oczek :strach:

Krzpac
05-05-2012, 21:54
Nieciecza chce.

Z.
05-05-2012, 21:54
Zawisza ma bardzo trudny terminarz. Z jednej strony to może być kłopot, z drugiej jak trafia z formą to... awansują. Chociaż mam wrażenie, że Piast i Nieciecza już awansowały.

nevermind
05-05-2012, 21:57
Wejdzie Nieciecza i Kolejarz :hasao:

Fatman
05-05-2012, 22:00
Wejdzie Nieciecza i Kolejarz :hasao:

I tak ciężko by im było o licencje, choć Niecieczy pewnie łatwiej. Szkoda Pogoni, mają jeszcze parę kolejek i może się odbudują.

Breados
05-05-2012, 22:02
Chvja się odbudują, chyba że to odbudowanie będzie tak samo wyglądać jak w Legii. Tabela dosadnie obrazuje kto zapier.dala w lidze i komu się chce, a kto tylko na wypłatę czeka. Awansuje moim zdaniem na jakieś 70% Piast i Nieciecza, smutne z kibicowskiego punktu widzenia, ale co poradzić. Jeszcze jak sobie mam wyobrazić trzy wyjazdy, kolejno do Łęcznej, Bydgoszczy i Gdyni, to ciężko o optymizm, kiedy drużyna ze wsi w której główną atrakcją jest skansen pszczelarstwa, przyjeżdża na Twardowskiego i nam gotuje soczysty wpier.dol.

Krzpac
05-05-2012, 22:04
Za rok awansujecie czego życzę wam z całego serca :].

St. Mokotów
05-05-2012, 22:06
Pogoń koncertowo skopiowała styl Legii z końcówki sezonu. Dzisiejsza porażka z Kolejarzem, biorąc pod uwagę formę Niecieczy i terminarz Piasta (4/5 meczów u siebie) oraz trudną końcówkę (Łęczna, Bydgoszcz, Gdynia, ) pieczętuje brak awansu. A miał być spacerek..

Fatman
05-05-2012, 22:10
A miał być spacerek..
Szczególnie po pierwszym meczu na wiosnę, gdzie Pogoń ograła Piasta. Ale ja wciąż mam nadzieję, że coś z tego będzie, choć problem może leżeć w przygotowaniach zimowych, a formę tam zbudowaną, czy też jej brak, ciężko oszukać.

Puszer
05-05-2012, 22:15
Za rok awansujecie czego życzę wam z całego serca :].

W tym sezonie \P/ogoń awansuje, musi !!

Francais
05-05-2012, 22:36
W tym sezonie \P/ogoń awansuje, musi !!
OK!

Buziek_LG
05-05-2012, 23:37
A ja wcale się jakoś bardzo nie zdziwię jeśli Zawisza zrobi niespodziankę i mocno przyspieszy na koniec sezonu. Grają kolejno z:Arką(d), Polonią Bytom(w), Pogonią(d), Wartą(w) i Piastem(w). Jest więcej niż możliwe że w tych meczach zaliczą kolejno wygraną, wygraną, remis, wygraną i prawdopodobnie mecz z Piastem będzie decydował.

Stabil_
06-05-2012, 00:17
Nom mam nadzieje że Pogoń i Zawisza lub Piast bo Nieciecza mi się w ekstraklasie nie widzi ha :P

Yanks
09-05-2012, 18:39
Pogoń :bravo:

NowyKamil
09-05-2012, 18:41
Sotirović!

Kujawiak
09-05-2012, 18:46
Mam nadzieję że to nie będzie tylko chwilowe podtrzymanie nadziei. :hmm:

Yanks
09-05-2012, 18:57
Też się tam ciasno robi. Nieciecza przegrała, Zawisza na razie prowadzi. Piast o 19. Olimpia tragedia, niestety.

Ed: Kolejarz Stróże 50 pkt :jejku:

Kujawiak
09-05-2012, 19:00
Może mnie ktoś oświecić co się dzieje w I lidze jak drużyny mają tyle samo pkt.? Bramki czy mecze się liczą? Mam nadzieję że za rok nie będę musiał się I ligą interesować, bo w sumie gdyby nie nasi zgodowicze to miałbym całkiem wbite w to. ;)

capital
09-05-2012, 19:04
Może mnie ktoś oświecić co się dzieje w I lidze jak drużyny mają tyle samo pkt.? Bramki czy mecze się liczą?

Mecze bezpośrednie.

Buzz
09-05-2012, 19:27
Przydałaby się strata punktów przez Piast, ale niestety na to się nie zanosi. Już prowadzą 2:0 z Dolcanem.

Fifi
09-05-2012, 20:26
Ogląda ktoś GKS - Polonia ? Hołota bramka stadiony świata :eek:

Z.
09-05-2012, 20:36
Oglądam. Kto jest 'ekspertem'? Dawno takiej beki nie słyszałem. Typ z Katowic wywala się na piłce, a ekspert udowadnia, że był faul ręką :D

P.S. Swoją drogą Gieksa jest gdzieś milion razy lepsza od Bytomia.

Fifi
09-05-2012, 20:44
Oglądam. Kto jest 'ekspertem'? Dawno takiej beki nie słyszałem. Typ z Katowic wywala się na piłce, a ekspert udowadnia, że był faul ręką :D

Jakiś były gracz Gieksy chyba.
Polonia idzie na 2 ligę :ok:

nevermind
09-05-2012, 20:51

Niezatapialny Jasiu Żurek :jamaica:

Szawar
09-05-2012, 21:03
Ogląda ktoś GKS - Polonia ? Chmiel bramka stadiony świata :eek:

No, ale Chmiel w tym meczu bramki nie zdobył. :-/

Fifi
09-05-2012, 22:27
No tak, Hołota zdobył tą bramkę.
Poprawione.

miky
12-05-2012, 16:10
Jakby ktoś chciał zobaczyć mecz Pogoni z GKSem Katowice to o 17:00 jest transmisja na OrangeSport :). Do boju! :lp:

Parasol44
12-05-2012, 18:54
Pogoń - Gieksa 1:0 :lp:

Szejdi
12-05-2012, 21:40
Dolcan ograł Sandecję 2:1 co jest a) niespodzianką, b) ważnym wynikiem ze względu na walkę o utrzymanie c) i nie tylko dlatego ;)

Mat
12-05-2012, 21:49
W środę za to Dolcan gra bardzo istotny mecz z wielu powodów :lp:

Szejdi
12-05-2012, 21:54
W środę za to Dolcan gra bardzo istotny mecz z wielu powodów :lp:

A więc tylko zwycięstwo! :)

R.
13-05-2012, 18:19
Brawo Flota! :D
Jaki ma bilans Pogon w dumeczu z Nieciecza?

Szejdi
13-05-2012, 18:23
1:1 i 2:0 dla Termalici.

zerol8
13-05-2012, 18:23
Remis na wyjeździe i porażka u siebie

Bugi B.
13-05-2012, 18:26
Brawo Flota! :D
Jaki ma bilans Pogon w dumeczu z Nieciecza?

Chvjowy.

Flota niczym City heh. Trochę inny kaliber i oprawa meczu, ale megaważne 3 punkty dla Floty. Na wiosnę jeszcze nie zdołali wygrać, a biorąc pod uwagę mecze z jesieni, zaliczyli serię 14-15 meczów bez zwycięstwa.

nevermind
13-05-2012, 18:56
Stomil wraca na salony. Narazie na I-ligowe ;)

Z.
13-05-2012, 19:17
I bardzo dobrze. Mam nadzieje, że się kiedyś doczłapią do ekstraklasy, bo na meczu z nimi debiutowałem i mam sentyment.

W każdym bądź razie - na razie im tego nie wróżę. Wschodnia jest dużo słabsza od zachodniej. W związku z powyższym o ile można dawać szanse Okocimskiemu o tyle Stomil wchodzi do ligi z podobnym bilansem i w podobnym stylu co Olimpia Elbląg. A to jak wiemy skończyło się masakrą.

Breados
13-05-2012, 19:44
Nieciecza dała wyraźnie światło Pogoni na awans, środowy mecz w Bydgoszczy z Zawiszą może być kluczowy pod tym względem, oby się seria utrzymała.

daimler
13-05-2012, 19:47
I bardzo dobrze. Mam nadzieje, że się kiedyś doczłapią do ekstraklasy, bo na meczu z nimi debiutowałem i mam sentyment.
również mam nadzieję, że odbiją się od dna.
mój pierwszy wyjazd ;)

kraroryfer
16-05-2012, 17:56
Jak na razie wyniki pod Pogoń. Bogdanka - Piast 1:0 do przerwy i Dolcan - Nieciecza 1:0 w 75 minucie!
Jeśli w obu meczach nic się nie zmieni to Pogoń wygrywając dzisiaj z Zawiszą wróci na miejsce premiowane awansem!

Szejdi
16-05-2012, 18:00
Dolcan 1:0 Termalica :]