PDA

Zobacz pełną wersję : Wisła "sparodiowała" nasz pokaz rzymskich ogni z L

Joker
23-08-2003, 11:31
To a propo wczorajszego meczu Wisła-Górnik. Ogladam tak sobie ten mecz na CAna(L) + i nagle widze pokaz rzymskich ogni identyczny (przepraszam to była gorsza "zerżnieta" imitacja) z pokazem :fu: :fu: jaki Legia urzadziła na spotkaniu z Lechem. z jednej strony pomyslałem ze to dobrze ze Wislacy wzoruja sie na najlepszych kibicach w Polsce ale z drugiej.... coz za brak własnej wyobraźni :fu: :fu:. W dodatku trafili tymi rzymskimi ogniami sędziego liniowego ale znajac "sprawiedliwosc" futbolowej centrali nie pioniosa za to konsekwencji. I jeszcze okrzyki "Moskal Kazimierz nie rusz Kazika bo zginiesz" jak żywo "zerżniete" z okrzyków sprzed lat o Kazimierzy Deynie z Legii... Ciekaw jestem kiedy Wislacy wymysla cos sami (chyba nigdy he he :)) ale nie wymagajmy za duzo. Na razie sami musimy cos wymyslic (transparenty) zeby Wislacy mogli od nas znowu ściagac. Legia Mistrz 2004!!!!

Mrk
23-08-2003, 11:45
Tak to już jest w życiu, że zawsze musi być ten pierwszy. Reszta już nie ma wyjścia i musi ściągać! A dlaczego to kibice Legii są na ogół pierwsi? No cóż - bycie obywatelem stolicy zobowiązuje... :)

Adis
23-08-2003, 12:00
...

Adis
23-08-2003, 12:01
...

Raffi
23-08-2003, 12:12
To krzyżyk nie gwiazda :hmm: To na pewno miała być gwiazda???
Swoją drogą to nie pierwsza Wisła przejechała się na rzymskich, jak ktoś oglądał niedawno mecz na Bukowej to tam była podobna historia, tyle że tam sędzia przerwał mecz i wszyscy uciekli ze strefy zagrożenia :] Po prostu tymi ogniami trzeba umieć się posługiwać, a jak widać nie każdemu to wychodzi.
Mimo wszystko nie wiem czy to tak istotna informacja żeby robić z tego oddzielny temat, mnie tam średnio obchodzi co oni robia a czego nie robią. A że ktoś próbuje naśladować nasze pokazy? Mnie to nie oburza, bo czemu? Naśladuje się to, co jest dobre 8)
Chociaż może w przypadku piosenek (niktórych) trochę nie wypada, ale nie wiem czy akurat tej....

Kempes
23-08-2003, 13:15
Nie jedną już taką konfrontacje widzialem wislaka z legionista odnosnie oprawy itp ... na zarzuty że kserują notorycznie wszelakie sposoby ultrasowania od roznych ekip i że Legia jest prekursorem wielu nowinek sa odpowiedzi typu ''taa wszystko wy jasne'' ''zarozumiały warszawiak'' czy soczyste ''**********''

peunta z tego taka że nie ma co chyba konwersować z nimi chyba ze sie znajdzie gościa który ma poukładane w głowie

Mrk
23-08-2003, 14:03
Nie jedną już taką konfrontacje widzialem wislaka z legionista odnosnie oprawy itp ... na zarzuty że kserują notorycznie wszelakie sposoby ultrasowania od roznych ekip i że Legia jest prekursorem wielu nowinek sa odpowiedzi typu ''taa wszystko wy jasne'' ''zarozumiały warszawiak'' czy soczyste ''**********''

peunta z tego taka że nie ma co chyba konwersować z nimi chyba ze sie znajdzie gościa który ma poukładane w głowie
Przecież nikt z nimi nie konwersuje - rozmawiamy o tym na naszym forum :)

Kempes
23-08-2003, 14:05
no racja

to była taka puenta przyszłosciowa '8

endo
23-08-2003, 14:38
No cóż,cały ruch ultras w Krakowie skupia się niestety na kopiowaniu głównie Legii.W końcu oprócz tego jest "Mistrzem polski jest Wisła...",jest wczorajszy pokaz.Przykładów można wymieniać wiele bo jeżeli chodzi o kibiców krakowskich to albo nie dotrzymują do pewnego poziomu (Ultras-Wisła) albo przesadzają (hools-Cracovia).

ange(L)
23-08-2003, 15:17
"Mistrzem polski jest Wisła..."

to akurat jest juz dno totalne...ale coz-sami sie pograzaja...

Raffi
23-08-2003, 17:22
Cóż... okazało się, że zawiódł tak naprawdę tzw. element ludzki - po prostu część (jak sami widzieliśmy nie taka mała) osób umyślnie celowała w sędziego, fotoreporterów czy piłkarzy gości... 8- No comment

PS A oprawa meczowa wczoraj wcale nienajgorsza była akurat. Tylko doping trochę nie ten :>

MaxxxiM
23-08-2003, 18:02
Cóż... okazało się, że zawiódł tak naprawdę tzw. element ludzki - po prostu część (jak sami widzieliśmy nie taka mała) osób umyślnie celowała w sędziego, fotoreporterów czy piłkarzy gości... 8- No comment

ciekawe czy WD PZPN tez widzial?

kamyk
23-08-2003, 18:17
wlasnie gornicy z lecznej chyba wzoruyja sie na nas i nauczyla ich wizyta w awaie czego s bo zapodaja sobie nasz hit" jak kocham gornik lalala" hhehe niezle niezle

Sharn
24-08-2003, 00:26
Mnie akurat rozjebało co innego - "druga strona odpowiada: Kto wygra mecz?!!" ... Barany - przecież o to chodzi żeby być indywidualnym... :)

rkwa
24-08-2003, 01:47
tak a'propos kopiowania-widzieliscie haslo na nowej fanie Widzewa?

yusta
24-08-2003, 01:51

ciekawe czy WD PZPN tez widzial?

Pewnie widział, a że sytuacja sie powtarza to już niedługo przestaną przymykać oczy na pirotechnikę na stadionie.
Ja się cieszę, że zaczyna się coś dziać w temacie oprawy w Polsce, ale jak jełopy nie potrafią tego obsługiwać, ani wsadzić w odpowiednie łapki to niech lepiej darują sobie tego typu pokazy, bo to będzie tylko ze szkodą dla nas.

ems
24-08-2003, 01:55
dokladnie, niestety u nas to dziala tak ze wyczyny kibicow jednego klubu wplywaja negatywnie na hmm przywileje calego srodowiska...

*PRZEMO*
24-08-2003, 08:32
jeden za wszystkich wszyscy za jednego. jezeli chodzi o odpowiedzialnosc.
jednen to zrobill wszyscy od jednego jezeli chodzi o oprawy niektorych klubow..
troszke zal tak mowic poiniewaz kazdy ma wzamysle rozwoj ruchu ultras a nie kopiowanie...

Sergii
24-08-2003, 11:04
[quote="DDZ_eLegia"]No cóż,cały ruch ultras w Krakowie skupia się niestety na kopiowaniu głównie Legii.W końcu oprócz tego jest "Mistrzem polski jest Wisła...", quote]

"Mistrzem polski jest X" śpiewa cała Polska a piosenkę tą zapoczątkował dawno temu chyba Górnik ( w lekko zmienionej wersji ) ale pewny nie jestem.

Coglin
24-08-2003, 12:15
po przeczytaniu tej jakze ciekawej wymiany pogladow, uwazam ze powinno sie:
1.ustalic kibice ktorego klubu pierwsi wywiesil flage/flagi na meczu i zabronic kibicom innych klubow wywieszania flag
2.ustalic kto pierwszy zaspiewal cos na meczu i zabronic kibicom innych klubow cokolwiek spiewac
3.ustalic kto pierwszy odpalil race/wulkany/bengale itp i zabronic kibicom innych klubow odpalania pirotechniki
4.ustalic kto pierwszy rzucil konfetti/serpentyny itp i zabronic innym kibicom rzucania.
5.itd

bo w koncu jest to kopiowanie/odgapianie itp. od innych

podsumowujac cala dyskusje: :buhaha: :buhaha: :buhaha: :buhaha: :buhaha:

Sergii
24-08-2003, 12:26
[quote="Coglin"]po przeczytaniu tej jakze ciekawej wymiany pogladow, uwazam ze powinno sie:
1.ustalic kibice ktorego klubu pierwsi wywiesil flage/flagi na meczu i zabronic kibica innych klubow wywieszania flag
2.ustalic kto pierwszy zaspiewal cos na meczu i zabronic kibica innych klubow cokolwiek spiewac
3.ustalic kto pierwszy odpalil race/wulkany/bengale itp i zabronic kibica innych klubow odpalania pirotechniki
4.ustalic kto pierwszy rzucil konfetti/serpentyny itp i zabronic innym kibica rzucania.
5.itd

quote]

coś w tym jest

ems
24-08-2003, 12:31
pisze sie

kibicom
braciom
chujom
debilom

a nie

kibicą, bracią, chują, debilą

blagam was... nie moge patrzec na takie byki !! :P

Raffi
24-08-2003, 13:23
z ust mi to wyjąłeś :>

d.a.r.o.
24-08-2003, 13:52
Powiedzmy sobie szczerze. Wisła nie ma prawdziwych kibiców,a ci co sie uwarzają za fanów Wisły stali się nimi po przyjsciu sponsora lub nawet dopiero po sukcesach w pucharach. Wiekszość z nich we wczesniesszych latach kibicowała np. Hutnikowi bo on swego czasu był lepszy od Wisły.Mogę sie założyć ze gdyby znowu to Hutnik był drużyną lepsza, a Wisła walczyła by o utrzymanie w lidze to fani Wisły przemianowali by sie bez problemu na fanów Hutnika. Oni nie znają pojęcia "wierność klubowi i jego barwom na dobre i na złe".To że papugują wszystko to co sie dzieje na naszym stadionie i nie mają odwagi sie do tego przyznać świadczy o ich ułomności!

Mrk
24-08-2003, 13:56
1.ustalic kibice ktorego klubu pierwsi wywiesil flage/flagi na meczu i zabronic kibica innych klubow wywieszania flag
2.ustalic kto pierwszy zaspiewal cos na meczu i zabronic kibica innych klubow cokolwiek spiewac
3.ustalic kto pierwszy odpalil race/wulkany/bengale itp i zabronic kibica innych klubow odpalania pirotechniki
4.ustalic kto pierwszy rzucil konfetti/serpentyny itp i zabronic innym kibica rzucania.
5.itd

Nie w tym rzecz przyjacielu! My się tutaj zastanawiamy dlaczego zawsze my jesteśmy pierwsi, a nie Wy! We wcześniejszym poście napisałem, że zawsze musi być ten pierwszy, ale właśnie chodzi o to, że pierwsi na ogół jesteśmy my.
Pierwszy przykład z brzegu...... Okrzyk "cała kryta odpowiada", który się przyjął potem na wszystkich stadionach zaczął się na meczu Polska - Węgry na Łazienkowskiej (byłem na tym spotkaniu). Jako, ze mało który stadion w Polsce ma krytą okrzyk lekko zmodyfikowano na "druga strona odpowiada".
To nie o to chodzi, że Wy nie możecie teraz zacząć robić transparentów, tylko o to, że to już zaczyna być śmieszne, że jak my coś zrobimy to zaraz papuguje po nas cała Polska!! O to wlaśnie w tym chodzi.

pozdro

leh71
24-08-2003, 16:01
5.itd

Nie w tym rzecz przyjacielu! My się tutaj zastanawiamy dlaczego zawsze my jesteśmy pierwsi, a nie Wy! We wcześniejszym poście napisałem, że zawsze musi być ten pierwszy, ale właśnie chodzi o to, że pierwsi na ogół jesteśmy my.
Pierwszy przykład z brzegu...... Okrzyk "cała kryta odpowiada", który się przyjął potem na wszystkich stadionach zaczął się na meczu Polska - Węgry na Łazienkowskiej (byłem na tym spotkaniu). Jako, ze mało który stadion w Polsce ma krytą okrzyk lekko zmodyfikowano na "druga strona odpowiada".
To nie o to chodzi, że Wy nie możecie teraz zacząć robić transparentów, tylko o to, że to już zaczyna być śmieszne, że jak my coś zrobimy to zaraz papuguje po nas cała Polska!! O to wlaśnie w tym chodzi.

Jeszcze jedno.Jeżeli chodzi o race to pzpn mógł nie widziec ale musiał czuć bo sędzia liniowy dostał trzy razy w d...
idiotów wszedzię pełno

pozdro
Rzecz nie w tym kto pierwszy to wymyślił aby krzyknąć druga (kryta) odpowiada bo jak inaczej ruszyć tę drugą stronę stadionu.Piszesz że na meczu Polska-Węgry krzykneliście to po raz pierwszy.OK ale na stadionie.My wtedy akurat mieliśmy jeszcze tylko jedną stronę trybun(druga w remoncie).Natomiast ja pamiętam okrzyki "cała hala śpiewa z nami" z meczów koszykówki na Wiśle w latach 80-tych.Też można by powiedzieć ze to było po raz pierwszy.
A jeśli choodzi wam o odgapianie to powinniście się cieszyć , bo kopiuję się tylko dobre i ciekawa rzeczy.

Do d.a.r.o. Ciekawe jak długo jestes kibicem.Jakbys był dłużej niż 5 lat to byś wiedział że na jak Wisła grała w 2 lidze a Hutnik w pierwszej to na Hutnika chodziło po 1000 osób a na Wisłe po 4000 ludzi.Więc nie chrzań mi tu że Wisła nie ma kibiców.

d.a.r.o.
24-08-2003, 16:32
do leh71. Kolego chodzi o to że wiekszość kibicow Wisły nie są jej kibicami od zawsze i na zawsze. Mówisz że na Hutnika przychodziło 1000 ludzi. W takim razie odpowiedz sobie na pytanie ilu kibiców regularnie przychodziło na Wisłe zanim pojawił sie sponsor i ilu bedzie przychodziło jeżeli kasa się skończy? Wydaje mi sie wielu z fanow Wisły znajdzie sobie inny "ulubiony" klub, bądż zmieni nawet dyscypline by tylko kibicować temu co w danej chwili jest najlepsze. A problem w tym że z klubem trzeba być na dobre i na złe. A tak dla twojej informacji jestem o wiele dłużej kibicem niż 5 lat i gdyby Legia spadła nawet do 3 ligi to ja zawsze bede dumnie mówił że jestem kibicem Legii Warszawa. Kibicem danego klubu trzeba sie urodzić i kibicowac mu całe zycie a nie zmieniac upodobania jak chorągiewka!!!!

Mrk
24-08-2003, 16:39
do leh71. Kolego chodzi o to że wiekszość kibicow Wisły nie są jej kibicami od zawsze i na zawsze. Mówisz że na Hutnika przychodziło 1000 ludzi. W takim razie odpowiedz sobie na pytanie ilu kibiców regularnie przychodziło na Wisłe zanim pojawił sie sponsor i ilu bedzie przychodziło jeżeli kasa się skończy? Wydaje mi sie wielu z fanow Wisły znajdzie sobie inny "ulubiony" klub, bądż zmieni nawet dyscypline by tylko kibicować temu co w danej chwili jest najlepsze. A problem w tym że z klubem trzeba być na dobre i na złe. A tak dla twojej informacji jestem o wiele dłużej kibicem niż 5 lat i gdyby Legia spadła nawet do 3 ligi to ja zawsze bede dumnie mówił że jestem kibicem Legii Warszawa. Kibicem danego klubu trzeba sie urodzić i kibicowac mu całe zycie a nie zmieniac upodobania jak chorągiewka!!!!
daro, a skąd wiesz, że tak było? Urodziłeś się w Krakowie? Mieszkałeś tam? Jak nie wiesz, to nie pisz głupot. Ja na przyklad bardziej wierzę lehowi71, gdyż on już swoje widział i jest z Krakowa.

orzeu
24-08-2003, 16:47
bueheheheeheheeeheheheheheheeheh co temat :D :D :D
wychodze........

Foxx
24-08-2003, 16:51
"Mistrzem Polski..." wymyślił Bosman i pierwszy raz zapodał na Legia - Man Utd. albo Legia - Bayern (już dokładnie nie pamiętam). Górnik - jako pierwszy - przerobił tę śpiewkę na :* . Pierwszej xerówki dokonał natomiast Widzew.

Text "druga strona odpowiada" ("Kto wygra mecz?!") pierwszy wrzucił Widzew na poczatku lat '90. My o wiele później.

MaxyM
24-08-2003, 23:03
Xero Team: Łęczna: Ja kocham Legię... (pod Caltsberga).

Pomijając ten fakt, zrobili na mnie wrażenie, pod względem dopingu.

rkwa
25-08-2003, 01:56
http://www.widzew.pl/zdjecia/kibice/flagi/flaga51.jpg

Mrk
25-08-2003, 10:48
Ale wstyd :/

Adams_
25-08-2003, 11:02

E tam... pomysl fajny, wykonanie OK. Tylko, ze ja bym to zrobil jako okazjonalny transparent.

Mrk
25-08-2003, 11:12

E tam... pomysl fajny, wykonanie OK. Tylko, ze ja bym to zrobil jako okazjonalny transparent.
Pomysł może i fajny, ale hasło "Jesteśmy zawsze tam gdzie nasz widzewek gra" budzi zastrzeżenia. To samo śpiewają kibice Legii na wyjazdach "Jestesmy zawsze tam gdzie nasza Legia gra". To jest temat o papugowaniu, więc temu, kto zamieścił tutaj to zdjęcie chyba o to chodziło, że Widzew ściągnął hasło. Podkreślam jednak, że mogę się mylić. Może to my od kogoś ściągnęliśmy... :]

ems
25-08-2003, 11:16
to nie jest nasze haslo

Mrk
25-08-2003, 11:19
to nie jest nasze haslo
No to w takim razie zonk z mojej strony.
A wiesz może czyje to jest hasło?

ems
25-08-2003, 11:26
jak mam byc szczery, to slyszalem je po raz pierwszy od kibica Widzewa :)
ale nie wiem, ktos z Zaglebia mowil mi ze to jest slaska piosenka... trudno dociec

leh71
25-08-2003, 12:57

Myślę że większość kibiców Wisły chodzących na jej mecze jest kibicami Wisły od zawsze(kiedyś trzeba zacząć) i na zawsze.Choć na pewno nie wszyscy.A jeśli chodzi o ilość chodzących na mecze regularnie przed przyjściem telefoniki - łatwo pogrzebać choćby na necie i sprawdzić.Średnia na Wiśle niewiele odbiegała od tej jaka jest teraz.Mówię o 1 lidze wiadomo w 2 była trochę niższa.

rkwa
25-08-2003, 21:18
jak mam byc szczery, to slyszalem je po raz pierwszy od kibica Widzewa :)
ale nie wiem, ktos z Zaglebia mowil mi ze to jest slaska piosenka... trudno dociec

w szoku jestem - myslalem ze to Wy wymysliliscie.

-u kibicow innych klubow tego nie slyszalem.

pozdro.

edddie
26-08-2003, 00:26
Sparodiować nie sparodiowali...bardziej bym to okkreślił jako powieleniem czegoś co było!

HMMM wzorujemy się na zachodzie, patrzymy na najlepszych Milan, Juve, Inter itd itp spoglądamy na to co robią inni coś od lat...w Polsce ruch ultras niedawno się rozwinał i powinniśmy się cieszyć że tak a nie inaczej jest na naszych stadionach (kolorowiej, weselej)...Cieszcie się, że inni próbują Was naśladować:)))).

Wiele razy ktoś od kogoś coś zapożyczał ale przestańmy się licytować bo dojdzie do absurdalnej kwestii PATENTOWANIA -pięśni, flag, choreografii hehehe
Ktoś woli iść na łatwizne to będzie kopie robił dalej...a satysfakcja że jest się pierwszym (w czymś tam) wynagradza chyba:)) wysiłek jaki się wniesie w stworzenie czegoś z niczego.

to jest mój pierwszy tutaj post:) i prosze o wyrozumiałość w tym co napisałem:)

Mrk
26-08-2003, 00:30
Sparodiować nie sparodiowali...bardziej bym to okkreślił jako powieleniem czegoś co było!

HMMM wzorujemy się na zachodzie, patrzymy na najlepszych Milan, Juve, Inter itd itp spoglądamy na to co robią inni coś od lat...w Polsce ruch ultras niedawno się rozwinał i powinniśmy się cieszyć że tak a nie inaczej jest na naszych stadionach (kolorowiej, weselej)...Cieszcie się, że inni próbują Was naśladować:)))).

Wiele razy ktoś od kogoś coś zapożyczał ale przestańmy się licytować bo dojdzie do absurdalnej kwestii PATENTOWANIA -pięśni, flag, choreografii hehehe
Ktoś woli iść na łatwizne to będzie kopie robił dalej...a satysfakcja że jest się pierwszym (w czymś tam) wynagradza chyba:)) wysiłek jaki się wniesie w stworzenie czegoś z niczego.

to jest mój pierwszy tutaj post:) i prosze o wyrozumiałość w tym co napisałem:)
Bardzo mądre słowa :> Witaj na forum :pijany:

edddie
26-08-2003, 00:41
Był jakiś odzew ps :bat: do tej flagi "Przekręt sp..."??...Chociaż liczy się Idea tego co tam jest napisane:) :pijany:

pozdro

MaxyM
26-08-2003, 00:59
PS, ani C+ nie poruszają tej kwestii, ciekawe dlaczego?
Dziś natomiast oglądałem Lige+ ,a tam Jóźwiak „przyładował” Zarzecznemu w wywiadzie.
Powiedział między innymi o tym, że niektórzy dziennikarze np. Grubas ma problemy z chodzeniem gdy już wstanie od stołu.

Mi się wydaje, że GW i ŻW korzystają na spadku sprzedaży PS w Warszawie, bo coraz więcej artykułów poświęcają Legii i jej kibicom... Przynajmniej takie odnoszę wrażenie.

ro(L)niq
26-08-2003, 02:08
Nikt normalny chyba nie potrafi zrozumieć wiślaków. Wiele razy udowodnili, że pod względem kibicowskim nadają się tylko na drzwi do lasu, a ta akcja jest tego kolejnym przykładem (których zobaczymy jeszcze z pewnością wieeeeeele). A tak w ogóle to mój pierwszy post na tym forum :szampan:

MaxyM
26-08-2003, 02:11
A tak w ogóle to mój pierwszy post na tym forum :szampan:

Witamy serdecznie :piwo:

Raffi
26-08-2003, 10:22
Nikt normalny chyba nie potrafi zrozumieć wiślaków. Wiele razy udowodnili, że pod względem kibicowskim nadają się tylko na drzwi do lasu, a ta akcja jest tego kolejnym przykładem (których zobaczymy jeszcze z pewnością wieeeeeele).
Nooo.., bez przesadyzmu :)

Fester
26-08-2003, 14:40
to chyba najglupszy temat na tym forum....

Wisla sparodiowala??? hmm poprostu odpalili rzymskie ognie, to ze my to odpalilismy to juz nikt inny nie moze? nie badzcie smieszni...

legart
26-08-2003, 14:54
W zasadzie to też różne kluby się kłocić kto pierwszy odpalił race 8- - a chyba nie o to chodzi. Różne pokazy pirotechniczne są obecnie częścią kibicowania i nie ma co wytykać tego kibicom innych klubom.

A co do xerowania, to razi mnie tylko przejmowanie motywów flag.

Pieśni to są zwykle przerabiane popularne melodie i zreguły wstawia się nazwę własnego klubu (oczywiście raziła by mnie np. przeróbka "jak długo na Wawelu" na np. "jak długo na pałacu kultury" :) , ale ostanio przerabiane są najprostsze motywy "aojajao" czy też "sialalala" + nazwa klubu).

Kempes
26-08-2003, 15:04
Pieśni nie od dziś są niemal standartowo podobne na wielu stadionach , mnie natomiast razi przerabianie typowych kawałków które stworzyli kibice danego klubu przez ''innych'' ( czarna eLka w kółeczku = biała gwiazda fuj na niebie... czy mistrzem polski jest wisła 8- ) lub Warszawska okupacyjna piosenka którą na Legii śpiewa sie słowami które każdy zna '' w tramwaju jest tłok ... ''
co również mozna ostatnio usłyszec w pewnym miescie...
:/

takie rzeczy potrafią drażnić

Kiju
26-08-2003, 15:26
Coraz trudniej jest o oryginalnośc i nowatorskie pomysły,dlatego pewne rzeczy będa sie dublowac u wielu ekip.
Co do piosenek to wiele ściagamy z europy,z niektorymi naprawde cięzko jest dojśc kto je wymyslił.U nas częsteo jest śpiewane Broendby,tzn. nazwalismy tak ten element dopingu bo tam w Kopenchadze je usłyszeliśmy,lecz zapewne nie jest to wymyslone przez Dunczyków.

A co do Widzew jest Mistrzem Polski to nie lubie tego kawałka bo kojarzy mi sie z Legia i wolałbym aby nie był u nas spiewany.

Co do "Cały stadion-odpowiada" to faktycznie najpierw chyba pojawiło sie u nas.

Hasło z flagi Discovery-jestesmy zawsze tam,gdzie nasz Widzewek gra-nie zostało chyba zkserowane od was,projekt powstał juz jakis czas temu,a jaki macie repertuar na wyjazdach trudno nam wiedzieć 8-
W kazdym razie nikt z nas nie slyszał o takim haśle na fladze bo wtedy wymyslilibyśmy inne.Nikt nie lubi sie powtarzać.

ps.
Ostatnio wieszając flage Przeket Sportowy chyba z nimi zadarliście i juz dzisiaj troche wam pojechali(Poloni tez).

Coglin
27-08-2003, 12:14
Pieśni nie od dziś są niemal standartowo podobne na wielu stadionach , mnie natomiast razi przerabianie typowych kawałków które stworzyli kibice danego klubu przez ''innych'' ( czarna eLka w kółeczku = biała gwiazda fuj na niebie...

hmmm a nie bylo czasem tak: Biala Gwiazda na niebie = czarna eLka w kołeczku??
bo akurat kawalek z Biala Gwiazda na niebie to pamietam odkad zaczalem chodzic na Wisłe - 1988 - czyli musiala byc juz wczesniej spiewana

Kiju
28-08-2003, 01:07
Ja znam jeszcze jedną wersje "czarnej elki" '8

Coglin,wydaje mi sie ze jest to piosenka Legii...choc moge sie mylic

hell
30-08-2003, 21:55
Kempes
W tramwaju jest tlok spiewalo sie na Pogoni juz na poczatku lat 80 wstawiajac tylko na koniec rozne nazwiska pilkarzy... pamietam wersje 2 bramki Ostrowski 2 bramki Turowski ... nie wiem kiedy zawedrowala na twardowskiego ale nie wszystkie kluby ja moga zaspiewac ... bo nie wszedzie sa tramwaje ;) Lechia se moze zaspiewac w trolejbusie ;P

Foxx
30-08-2003, 22:09
"Czarna eLka" jest niestety adaptacją śpiewki Lechii ("dwa kolory w trójkącie się mienią"), gdy mieliśmy zgodę na przełomie lat 1980/90. Pamiętam, że jeszcze ok. 1990 na Łazienkowskiej śpiewano... "trzy kolory w trójkącie się mienią".

Co do "tramwaju", to jest to zdecydowanie nasz text, przejmowany przez zgody - na pewno Pogoń i Radomiak ("... kibice z Radomia jadą, pół literka tu, pół literka tam - wiadomo Radomiak Radom"). Nie pamiętam, jak tam w Sosnowcu.

Pzdr.

rkwa
31-08-2003, 09:01
""trzy kolory w trójkącie się mienią".

Pzdr.

Czerwien-Zielen-oraz Biel...

edddie
31-08-2003, 19:04
zieleń, biel i czerwień... :+: