PDA

Zobacz pełną wersję : Jagiellonia-Legia, środa 7.05 o 19:00

Raffi
07-05-2008, 06:27
Dziś jednak bardziej na poważnie....

Kadra na mecz z Jagiellonią"Nas interesuje jak najwyższa lokata. Dlatego wracają zawodnicy, którzy ostatnio nie grali i walczymy o wygraną" - mówił dziś Jan Urban i podjął decyzję o zabraniu wszystkich najlepszych, jakich ma do dyspozycji. Do składu - po jednym meczu przerwy - wracają więc Astiz, Choto, Radović, Roger, Vuković i Chinyama. Poniżej prezentujemy kadrę Legii na jutrzejszy mecz w Białymstoku.
bramkarze: Mucha, Skaba
obrońcy: Astiz, Bronowicki, Choto, Kiełbowicz, Szala, Wawrzyniak
pomocnicy: Borysiuk, Ekwueme, Radović, Roger, Rybus, Smoliński, Vuković
napastnicy: Chinyama, Grzelak, Majkowski

e(L)egion
07-05-2008, 06:57
Nie ma innej opcji jak zwyciestwo w Białymstoku. Jagiellonia w Poznaniu, mimo że trochę ich wykartkował sędzia, była cienka jak dupa węża jak zresztą przez całą rundę. Wraca stary skład więc oby tylko im się chciało......

Flip
07-05-2008, 14:30
Mimo,że zupełnie nie podniecam się wice mistrzostwem,to strata punktów w którymś z pozostałych meczów to byłby obciach.Szczególnie,że im się obrona posypała a nasze "gwiazdy" odpoczęły.

A dzisiaj zwycięstwa chcę ze względu na bardzo liczną kolonię Jagi wśród znajomych na uczelni...

casual
07-05-2008, 15:55
Typujue 2-1 dla Jagi- czyli powtórka scenariuszu z Sosnowca- duża przewaga przez cały mecz i dwie akcje Jagi dające jej zwycięstwo. Oby nie, ale cos tak to czuje od rana =)

omiec
07-05-2008, 18:23
Grzelak 11 minuta

i gra gitara :D

dyha
07-05-2008, 19:56
wymęczyli...

a Lech dał się wyruchać :D

pusty
07-05-2008, 19:58
Końcówka meczu Polonii z Lechem - dramatyczna! Przy ostatniej bramce dla Bytomia udział miał bramkarz Polonii :D Transparent Polonii - jak dla mnie żenujący. Przesadą jest pisanie o "braku kompromisu" w kilkanaście dni po śmierci kibica...

Legia wymęczyła, choć chyba niespecjalnie zasłużyła na to zwycięstwo :)

Snoopy
07-05-2008, 19:58
masakra... 90 minuta w Poznaniu Rengifo nie potrafi strzelić do pustej bramki... chwilę później odgwizdany karny dla Legii i czerwień dla Banaszyńskiego. W Bytomiu Pitry strzela na 2-1 a chwilę później Roger strzela dla nas na 2-1 o czym pewnie Poznaniacy od razu nie wiedzieli. No i na deser Bytom wyrównuje a tuż po golu końcowy gwizdek. :cinkciarz:

Lech już bliżej pucharów być nie mógł :lol3:

kiubz
07-05-2008, 20:09
Po raz kolejny się przeraziłem, karny strzelony przez Rogera sprowokował u mnie podrapanie się po brzuchu, a gol Polonii Bytom w ostatnich sekundach głośne YESSS!

Ponoć w Białymstoku wisiał trans "Roger nigdy nie będziesz Polakiem" + krzyż celtycki.
Oj, będzie awanti zaraz. Odświeżam blog steca :hyhy:

Sagitarius
07-05-2008, 20:15
Ja mam takie pytanie natury czysto teoretycznej... Jak Legia wywalczy wicemistrzostwo i zdobędzie PP, to w pucharach oprócz nas będzie grała 3 drużyna Ligi ?

matx
07-05-2008, 20:15
Wisial, wisial.. w TV nawet bylo widac, ale C+ udal, że tego nie widzi i nawet nie komentowali. A celtyk to byl w napis wkomponowany..
Co do bramek, to mialem identycznie..

PeroPułtusk
07-05-2008, 20:17
Lech już bliżej pucharów być nie mógł :lol3:

o ile sie nie myle to nadal maja szanse? bo tak, w przypadku naszego 2 miejsca w lidze Wisła LM, my P Uefa i drugie miejsce w UEFA ma 3 zespol ligi?

kiubz
07-05-2008, 20:19
Wisial, wisial.. w TV nawet bylo widac, ale C+ udal, że tego nie widzi i nawet nie komentowali. A celtyk to byl w napis wkomponowany..
Co do bramek, to mialem identycznie..

No teraz się w Lidze+ ostro się przejechali po tym. Mimo, że oni raczej wyluzowani i wyrozumiali na takie rzeczy są.

Edit: W PUEFA zagra Grodzisk lub Lech.

Kijek
07-05-2008, 20:20
ale C+ udal, że tego nie widzi i nawet nie komentowali.
Nie udawali.
Skomentowali dosc obszernie w studio.

Cyclone
07-05-2008, 20:21
Oj skomentowali i to dość dużo czasu poświecili mu... ale to już po meczach w studio.

ank85
07-05-2008, 20:23
Komentowali komentowali, przed chwilą w magazynie multiliga+, domagali się reakcji i ukarania klubu i obserwatora.

eh już kilka osób napisało trudno, to jest minus pisania z komórki...

kiubz
07-05-2008, 20:24
Nie udawali.
Skomentowali dosc obszernie w studio.

eh, znowu to hypersekundy za późno ziomek :bounce:

matx
07-05-2008, 20:28
Tak sobie pomyślalem, ze w studio nie odpuszczą - na sopcascie transmisji niestety już ze studia nie ma. W każdym razie w trakcie meczu nawet slowem się nie zająknęli.

Snoopy
07-05-2008, 20:30
zgadza się, PUEFA zgarnie Grodzisk albo Lech, kto będzie wyżej w tabeli nieważne czy Legia wygra w finale PP czy nie. Liczy się bezpośredni bilans: w Grodzisku Groclin wygrał 1:0 a w Poznaniu wygrał Lech 2:1, nomen omen tracąc gola w doliczonym czasie gry :lol3: Bramka na wyjeździe więc Groclin jest wyżej w tabeli. Wystarczy że wygra ostatni mecz w Wodzisławiu - wtedy wynik Lecha z ŁKS nie ma żadnego znaczenia.

Trochę martwi mnie wizja Śląska w PUEFA ale i tak mam jakiś dobry humor nie wiedzieć czemu :zlosliwy:

Francais
07-05-2008, 20:36
trzeba przyznac ze Grzelak sie dzis napracowal,mial kilka wejsc nakrecal cala gre,bramka+karny na nim,trzeba przyznac ze sie rozkrecil szkoda ze na koniec sezonu...

Co do Lecha zdecydowanie wole Lecha w pucharach niz Slaska/Groclin krory sam twierdzi ze lato to by wolal poswiecic na zmontowanie ekipy niz wyjazd na Bialorus czy do Gruzji...

P.S co nie zmienia faktu ze gol na 2-2 sprawil mi pewna satysfakcje :zlosliwy:

aaaaaa
07-05-2008, 20:39
A, za co mają karać Jagiellonię za prawdę?

Popieram pana Kłoska, rannego w latach 80-tych górnika, który powiedział, że nie o taką Polskę walczył by mu teraz jakiś brazylijczyk kaleczył słowa hymnu.

"Jeśtem Roźer lubić źurek i chcieć grać dla Polśka, a po ełlo mamusia będzie mi gotowała źulek juś u mnie, w braźylii"

żyła
07-05-2008, 20:50
matx- przecież właśnie oglądam tę ligę + na sopcascie :chytry:

ta kolejka była faktycznie niesamowita!

gural69
07-05-2008, 20:58
Kto mi pomoże i napisze treść na fladze ultras wywieszonej na poczatku 2 polowy?

matx
07-05-2008, 21:05
matx- przecież właśnie oglądam tę ligę + na sopcascie :chytry:

ta kolejka była faktycznie niesamowita!

No to niezle jaja. Mi po zakończonej transmisji ze spotkań gwaltownie zacząl spadać "bufor" i go k.. wylączylem. :kurde:

michal sTk
07-05-2008, 21:10
Jagę ukarają nie za treść merytoryczną, ale prędzej za symboliczną...

A co do UEFA to wydaje mi się, że Grodzisk sobie poradzi w ostatniej kolejce i w pucharach zagra Sląsk.

dyha
07-05-2008, 21:16
Kto mi pomoże i napisze treść na fladze ultras wywieszonej na poczatku 2 polowy?

nie oglądałem co prawda meczu , ale z relacji live wnioskuję, że chodzi pewnie o Liberti per gli Ultras.

gural69
07-05-2008, 21:41
Tak to była ta flaga. Dzieki! ps. a jaki ma początek ta flaga i jaką treść niesie?

Endrju
07-05-2008, 21:47
O ile dobrze wiem, to była część oprawy.

A jej przesłanie to mniej więcej "wolność dla ultrasów".

dyha
07-05-2008, 21:48
Tak to była ta flaga. Dzieki! ps. a jaki ma początek ta flaga i jaką treść niesie?

jak dla mnie to Ci bandyci z Żylety robią reklamę swoich szalików, na które pewnie nie ma popytu po otwarciu oficjalnego sklepu kibica KP.

gural69
07-05-2008, 21:59
Bandyci to byli dzisiejsi bramkarze pod głowna trybuna Jagielloni... Bandyteria to sa dzialacze przez, ktorych dochodzi do takich sytuacji jak ta, ktora miala miejsce przed wejsciem na glowna trybune... Legia - nie dla idiotów... Nic tam - kiedys wróci normalność, a trzy punkty cieszą.

Kiełbos
07-05-2008, 22:01
jak dla mnie to Ci bandyci z Żylety robią reklamę swoich szalików, na które pewnie nie ma popytu po otwarciu oficjalnego sklepu kibica KP.

:lol2:

crolick
07-05-2008, 22:05
Ponoć w Białymstoku wisiał trans "Roger nigdy nie będziesz Polakiem" + krzyż celtycki.
Oj, będzie awanti zaraz. Odświeżam blog steca :hyhy:http://www.sport.pl/pilka/1,65050,5190675.html
:kawa:

Z.
07-05-2008, 22:16
Sam komunikat na transparencie powinien spowodować przerwanie spotkania. W takich wypadkach reakcja musi być natychmiastowa - uważa Jacek Purski ze stowarzyszenia "Nigdy Więcej"

Jak mawia Cejrowski - ich trzeba zwalczać z nimi nie można rozmawiać.

Rasizm :o

Jastrząb
07-05-2008, 22:17
A, za co mają karać Jagiellonię za prawdę?

Popieram pana Kłoska, rannego w latach 80-tych górnika, który powiedział, że nie o taką Polskę walczył by mu teraz jakiś brazylijczyk kaleczył słowa hymnu.

"Jeśtem Roźer lubić źurek i chcieć grać dla Polśka, a po ełlo mamusia będzie mi gotowała źulek juś u mnie, w braźylii"

Taki off top. Jakkolwiek bym nie podchodził do kwestii przyznania obywatelstwa Rogerowi, to ta akcja Kłoska to jakieś nieporozumienie. Jak Lepper wchodził do rządu to jakoś nie oddawał orderu, no chyba, że o taką Polskę właśnie walczył.

Co do samego transa Jadźki. Sama treść ok, ale na **** ten celtyk tam był? Tacy ***** kumaci a srają we własne gniazdo, to niech nie płaczą teraz. Czasami trzeba być mądrzejszym, a nie tykać gówno, które niechybnie będzie śmierdziało.

Matx - spadek buforu był chwilowy, trzeba było przeczekać :oczko:

daimler
07-05-2008, 23:03
Jaga sama dała argumenty, żeby się do niej dojebali.
Gdyby nie celtyk, sprawy śmiem twierdzić by nie było... :kawa:

kiubz
07-05-2008, 23:38
Jaga sama dała argumenty, żeby się do niej dojebali.
Gdyby nie celtyk, sprawy śmiem twierdzić by nie było... :kawa:

A ja myślę, że gdyby w tle transparentu Jaga narysowała tęczę to GW i tak by się przyczepiła, bo mają obecnie ciśnienie na rasizm, choćby miał się przejawiać w gnębieniu pitbulli przez jamniki. Jeszcze gwoli wyjaśnienia:

Krzyż celtycki - forma krzyża, od wieków znana wyznawcom religii przedchrześcijańskich, w którym czteroramienny krzyż umieszczony jest w okręgu, symbolizującym celtyckie wianki, tzw. ruta. Współcześnie (mimo swego przedchrześcijańskiego pochodzenia) krzyż celtycki jest jedną z form krzyża akceptowanego przez Kościół Katolicki jako religijny symbol chrześcijan. Przede wszystkim stał się on jednak charakterystyczny dla celtyckiego chrześcijaństwa. Mimo to stosunkowo często jest również spotykany w ofercie tzw. sklepów ezoterycznych jako amulet lub talizman. Krzyż celtycki jest symbolem utożsamianym ze wszystkim co celtyckie, zwłaszcza na Wyspach Brytyjskich. Znalazł się on na jednopensowej monecie z 1996 roku, reprezentując Irlandię Północną. Jako swój symbol wykorzystują go org

Że tak powiem, drodzy redaktorzyny z gazety koszernej, nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu.

Jastrząb
07-05-2008, 23:51
Kiubz - wszystko się zgadza, ale celtyk znalazł się w tym całym zestawieniu symboli zakazanych. Nie trzeba wielkiej filozofii żeby wiedzieć, że po wywieszeniu go na stadionie dziennikarze nie przepuszczą takiej okazji i będzie można dać niusa na czerwono na gazietce.

Tak jeszcze apropos, to przynajmniej nie czarujmy się, że w tym przypadku celtyk miał jakikolwiek związek z chrześcijaństwem celtyckim :oczko:

Sikor
07-05-2008, 23:56
Kiubz, chyba z tego samego źródła co Ty korzystałeś:
"Do tego symbolu nawiązują też nacjonaliści (http://pl.wikipedia.org/wiki/Nacjonalizm) (jako symbol oporu) lub też inne skrajnie prawicowe frakcje polityczne, nie tylko na terenach dawniej zamieszkanych przez Celtów (np. w krajach słowiańskich czy Grecji). Również niektóre z ruchów skinheadowych (http://pl.wikipedia.org/wiki/Skinhead)."

kiubz
08-05-2008, 00:07
Mimo wszystko, to że jakiś Szymon M. wsadził go do listy symboli zakazanych nie oznacza, że powinniśmy się podporządkowywać, bo dzisiaj krzyż celtycki, a jutro zakażą oglądać mecze Celtiku Glasgow.

Zgodzę się z tym, co pewnie większość myśli, czyli celtyk był tu zbędny, bo sam trans zabolałby, i dojebanie się do niego byłoby komiczne, co na pewno GW by i tak zrobiła. A teraz niestety ma argumenty by zrobić z tego kibolorasizmnius.

Sikor
08-05-2008, 00:28
W obecnych czasach krzyż celtycki większości ludziom kojarzy się negatywnie i nieważne jakie znaczenie miał pierwotnie. Zupełnie tak samo jak swastyka i „zamawianie pięciu piw”, które znaczyły kiedyś całkowicie coś innego. W moim odczuciu żadne z tych symboli nie powinno pojawiać się na polskich stadionach a w szczególności te, które kojarzą się z działalnością szwabów lub ruskich w czasie II wojny światowej i akurat w dupie mam to czy jakiś głupi murzyn umieścił je na liście zakazanych symboli. Po prostu takie zdanie mam na ten temat.

A trans Jagi dobry szkoda tylko, że umieścili ten celtyk.

Johny84
08-05-2008, 03:09
Taki off top. Jakkolwiek bym nie podchodził do kwestii przyznania obywatelstwa Rogerowi, to ta akcja Kłoska to jakieś nieporozumienie. Jak Lepper wchodził do rządu to jakoś nie oddawał orderu, no chyba, że o taką Polskę właśnie walczył.

A propos, Kłosek jest z PO i były już snute przypuszczenia, że to akcja anty Lechu K.

Numer
08-05-2008, 08:27
Ale Polakiem to on nigdy przenigdy nie będzie ale obywatelem.. Wiec poco ten ich płacz.

wrc
08-05-2008, 10:23
Ale Polakiem to on nigdy przenigdy nie będzie ale obywatel.. Wiec poco ten ich płacz.

Bo zachowanie rogera to kurestwo. Byłem ciekaw, która ekipa w końcu zareaguje w podobny sposób. Brawa dla Jagi.

Polskość ma się we krwi i w sercu, a nie na papierku.

casual
08-05-2008, 10:54
O, 2-1 wytypowałem :)

Tyle że dla Jagii typowałem, heh.

Najbardziej mnie wczoraj ucieszyła porażka Wodzisławia. Jest nadal szansa, żeby spadli.

aaaaaa
08-05-2008, 12:21
Nie wiedziałem, że Kłosek jest w PO - to faktycznie jeśli o taką Polskę, która będzie lizać wszystkim dupska (premier Tusk) walczył, to też coś jest tu nie tak.
Ale mimo wszystko sprawę z oddaniem orderu zapisuje na plus, bo do tego czasu żadna osoba na łamach popularnych mediów nie skrytykowała tak konkretnie obywatelstwa Rogera. Może dlatego zrobiło to na mnie wrażenie - bo reszta, co można było oglądać choćby we wczorajszej "Multi lidze +" gotowa jest niemal zrobić laskę Rogerowi. A, prawda jest taka, że nikt nie powinien dostać obywatelstwa tylko za to, że jest dobrym sportowcem i lubi żurek.

Nawet patrząc z czysto sportowej perspektywy - czy nie lepiej jak Euro, czy MŚ wyłonią najlepszy KRAJ pod względem piłkarskim, a nie najlepszą "drużynę o nazwie np Niemcy". Podobnie podchodzę do Beenhakkera - i NA DOBRE i na złe. Kadra kraju powinna pozostać kadrą kraju. Od sprzątaczki po piłkarzy. Naturalizowanie piłkarzy zabija sportową rywalizację międzypaństwową. Robi się pierdolone disco polo!
Wiem, że naturalizuje się wszędzie. Ale czy wszędzie znaczy, że musimy naśladować? Szkoda, że o naśladowaniu zachodu mówi się ze wszystkim, tylko nie z naszymi wypłatami.

A, co do celtyka to jeśli wywieszający transparent mają takie a nie inne poglądy to czemu go nie wieszać? Bo się komuch Listkiewicz, "mop" Stec czy reszta bandy, która ma na sumieniu więcej niż nie jeden kibic oburzy? W dupie z nimi - wolność dla ultras!
Jeśli ekipa Jagi postanowiła, że taki transparent ma wisieć to widocznie taki mieli kaprys, fajnie, że ktoś stawia kibicowską niezależność wyżej od 10 zł kary.

hmB.
08-05-2008, 16:56
Kiubz, chyba z tego samego źródła co Ty korzystałeś:
"Do tego symbolu nawiązują też nacjonaliści (http://pl.wikipedia.org/wiki/Nacjonalizm) (jako symbol oporu) lub też inne skrajnie prawicowe frakcje polityczne, nie tylko na terenach dawniej zamieszkanych przez Celtów (np. w krajach słowiańskich czy Grecji). Również niektóre z ruchów skinheadowych (http://pl.wikipedia.org/wiki/Skinhead)."

To bycie nacjonalistom jest czymś złym?!

RG
08-05-2008, 17:39
To bycie nacjonalistom jest czymś złym?!

Raczej nie. Tak samo jak bycie katolikiem.
Ale mozna byc moherowym katolikiem i skrajntm nacjonalista. Wtedy to juz raczej nie za dobrze.

Mnie natomiast smieszy uzywanie przez tego typu "nacjonalistow" obcych znakow jako wlasne. Dla mnie to zalosna wersja nacjonalizmu. Importowana tozsamosc nacjonalisty? Brzmi jak Monty Phyton.

hmB.
08-05-2008, 17:54
Raczej nie. Tak samo jak bycie katolikiem.
Ale mozna byc moherowym katolikiem i skrajntm nacjonalista. Wtedy to juz raczej nie za dobrze.

Mnie natomiast smieszy uzywanie przez tego typu "nacjonalistow" obcych znakow jako wlasne. Dla mnie to zalosna wersja nacjonalizmu. Importowana tozsamosc nacjonalisty? Brzmi jak Monty Phyton.

Nie jestem żadnym specjalpistą w tej kwestii, ale wydaje mi się że jest to tylko symbol..i nie ma za dużo wspólnego z tozsamością. To jakbyś powiedział że my też mamy importowaną tożsamość gdyż w naszym herbie (Warszawy) mamy napis po łacinie..
tak jak piszę, nie jestem specjalistą ani w kwestii Nacjonalizmu, ani Krzyża Celtyckiego więc mogę się mylić...

aaaaaa
08-05-2008, 18:15
Nacjonalistyczne to jest hasło, natomiast uzycie samego symbolu można odbierać jak "Europa dla Białych" i nie jest to żadną tajemnicą. Bo niby z jakiej racji to ukrywać?
Nie widzę powodu. Nie każdemu podoba się jednostronna "integracja", która za X lat może (i skończy się) tragicznie dla naszej rasy i kultury. Niech gadają co chcą, nie od dziś wiadomo co to znaczy "poprawność" ważnych mediów i zwiazków.
A, to, że wyrażenie swojego zdania, pokazanie, że naturalizowania sportowców się nie uznaje to już w ogóle jest szczyt cenzury. Mam rozumieć, że jako obywatele musimy dostosować się do pewnych z góry narzuconych norm społecznych, Roger dostał obywatelstwo i wszyscy musimy mówić do niego „szanowny rodaku”. Ta kara to skandal, ale jak przeczytałem oświadczenie Stowarzyszenia Jagielloni to widocznie zgadzają się oni z komunistyczną cenzurą. Oto to oświadczenie:

"Stowarzyszenie Sympatyków Jagiellonii Białystok stanowczo odcina się od treści transparentu, który wisiał na trybunach stadionu miejskiego w Białymstoku podczas drugiej połowy meczu z Legią Warszawa rozegranego w dniu 7 maja 2008 r. a był skierowany do obywatela Polski – Rogera Guerreiro, piłkarza stołecznego zespołu. Takie przejawy ksenofobii i nietolerancji obce są prawdziwym kibicom Jagiellonii i w regionie słynącym z wielokulturowości i koegzystowania wielu religii nigdy więcej nie powinny mieć miejsca. Pragniemy zaznaczyć, że inspiratorzy i twórcy napisu to wąska grupa ludzi i zdecydowana większość sympatyków naszego klubu nie reprezentuje takich postaw. Wierzymy głęboko, że podobne incydenty nie będą już nigdy miały miejsca i tą drogą pragniemy przeprosić Pana Rogera Guerreiro za skandaliczny w swej wymowie transparent.- opowiada Roger, który zresztą "odpłacił się" kibicom Jagiellonii, wykorzystując pod koniec meczu rzut karny i dając w ten sposób Legii komplet punktów." - napisali kibice "Jagi".

Domyślam się, że to pismo jest tak przecukrowane by uniknąć kar. Ja bym jednak się po przeczytaniu tego ze wstydu spalił (z powodu wypisywania takiego czegoś przez Stowarzyszenie) na miejscu kibiców BKS, którzy wywiesili ten dobry transparent. Roger - nigdy nie będziesz Polakiem!

Z.
08-05-2008, 21:26
Bo zachowanie rogera to kurestwo

Znaczy co złego zrobił?

Slyboots
08-05-2008, 22:02
Ja napotkałem na coś takiego (kosciół.pl)
"Krzyż celtycki jest jedną z form krzyża akceptowanego przez Kościół, jako religijny symbol chrześcijan".

Wolność wyznania??

cwksdachu
09-05-2008, 03:29
100% zgody z Lukaszem L co do wolności wyrażania poglądów. Celtyk to nie swasta, nie przesadzajmy. Mi się zajebiście podoba stylistyka celtyków, od zawsze były obecne na stadionach i niech tak pozostanie.
Co do hasła o Rogerze to także pełna zgoda z Jagą, mimo że to nasz piłkarz

wrc
09-05-2008, 08:26
Znaczy co złego zrobił?

A o co jest cała aferka?
O jego decyzję o zmianie obywatelstwa.

Numer
09-05-2008, 09:07
A o co jest cała aferka?
O jego decyzję o zmianie obywatelstwa.

Obywatelstwa on nie zmienił, bo tego się nie zmienia. Tylko dodał Polskie. Ja tu niewiedze jego winy. Powiedział chłop ze chce grac z orzełkiem na sercu i śpiewać hymn Polski a głupi ludzie mu dali tą szansę w przyspieszonym tempie, wątpię że to był jego pomysł żeby przyspieszać całą procedurę.

me(L)u
09-05-2008, 10:11
100% zgody z Lukaszem L co do wolności wyrażania poglądów. Celtyk to nie swasta, nie przesadzajmy.

No nie jest to ten sam ciężar gatunkowy co swastyka, ale nie palmy głupa wypisując tu teraz z wikipedii co symbolizuje krzyż celtycki w kulturze chrześcijańskiej. Wiadomo, że nie został użyty przez kibiców Jagi jako symbol religijny, a w zupełnie innym kontekście. I ja mam o to właśnie do kibiców Jagi pretensje, bo mój sprzeciw wobec gry Rogera w polskiej reprezentacji nie bierze się stąd, że jest śniady, tylko stąd, że nie jest jednym z nas i zupełnie nic go z naszym krajem nie wiąże. Jego kolor skóry nie ma dla mnie w tym sporze żadnego znaczenia, gdyby był biały, nie podobałoby mi się to w takim samym stopniu jak obecnie. Dlatego z mojego punktu widzenia, kibice Jagi używając celtyka, "spalili" bardzo słuszne hasło.

aaaaaa
09-05-2008, 10:49
Tu me(L)u się z Tobą zgodzę - można także podchodzić w taki sposób i nie mam zamiaru dalej dyskutować.
Możliwe jednak, że chcieli do tego słusznego hasła dodać coś więcej...
Bo z czysto sportowego punktu widzenia faktycznie - nie ma znaczenia czy to Czech, czy Brazylijczyk - kadra Polski to kadra Polski.

arczi
09-05-2008, 11:15
Bo z czysto sportowego punktu widzenia faktycznie - nie ma znaczenia czy to Czech, czy Brazylijczyk - kadra Polski to kadra Polski.

A z jakiego ma według ciebie?

Z.
09-05-2008, 11:58
A o co jest cała aferka?
O jego decyzję o zmianie obywatelstwa

O to, że wielki prezydent dał się podpuscic jeszcze wiekszemu trenerowi, który widzi, ze z samymi Polakami nic na Euro nie ugra. A Roger? Cóż, nie on wymyślił sprawe obywatelstwa, nie on naciskał, nie on wreszcie na tydzień przed dostawał sraczki, że to juz tuz tuz.

aaaaaa
09-05-2008, 12:24
Z żadnego, w życiu codziennym, poza kadrowym widzę natomiast różnicę pomiędzy np: Czechem tutaj, a Brazylijczykiem.

Numer
09-05-2008, 12:31
Kiedy ten kraj się przyzwyczai do multikulturalizmu.

crolick
09-05-2008, 12:48
Kiedy ten kraj się przyzwyczai do multikulturalizmu.Wtedy kiedy Polacy i Ukraińcy będą za bogaci żeby sprzątać przysłowiowe kible i trzeba będzie zaimportować wywrotkę Wietnamców...

DobryChłopak
09-05-2008, 13:14
Numer, Ty tak na powaznie? Jaki multikulturalizm
Polska dla Polaków Europa dla Białych

Numer
09-05-2008, 13:18
Numer, Ty tak na powaznie? Jaki multikulturalizm
Polska dla Polaków Europa dla Białych

No ależ oczywiście. Niemowie żeby Polska była jakimś skupiskiem żółtych, zielnych i fioletowych. Ale jak piłkarz/sportowiec dostanie obywatelstwo nierobie z tego wielkiego problemu.

wrc
09-05-2008, 13:21
O to, że wielki prezydent dał się podpuscic jeszcze wiekszemu trenerowi, który widzi, ze z samymi Polakami nic na Euro nie ugra. A Roger? Cóż, nie on wymyślił sprawe obywatelstwa, nie on naciskał, nie on wreszcie na tydzień przed dostawał sraczki, że to juz tuz tuz.

Więc jest **** za przeproszeniem.
Nie toleruje osób, które bawią się swoją przynależnością narodową.

Kiedy ten kraj się przyzwyczai do multikulturalizmu.

Oby nigdy.

hmB.
09-05-2008, 16:12
Obywatelstwa on nie zmienił, bo tego się nie zmienia. Tylko dodał Polskie. Ja tu niewiedze jego winy. Powiedział chłop ze chce grac z orzełkiem na sercu i śpiewać hymn Polski a głupi ludzie mu dali tą szansę w przyspieszonym tempie, wątpię że to był jego pomysł żeby przyspieszać całą procedurę.

Chyba nikt go do gry w Reprezentacji nie zmusza. A głupota dziennikarzy, polityków, itd. co już inna sprawa.

kiubz
09-05-2008, 18:12
Obywatelstwa on nie zmienił, bo tego się nie zmienia. Tylko dodał Polskie.

Oj nie byłbym tego taki pewien, Roger chyba musiał zrzec się obywatelstwa brazylijskiego, aby otrzymać polskie, vide casus Bataty.

Numer
09-05-2008, 22:27
Oj nie byłbym tego taki pewien, Roger chyba musiał zrzec się obywatelstwa brazylijskiego, aby otrzymać polskie, vide casus Bataty.

Ja na dzień dzisiejszy mam dwa obywatelstwa. I mam wybór dla kogo grać w piłkę. hehe

Snoopy
09-05-2008, 23:12
nigdzie się nie mówi czy Roger musiał się zrzec obywatelstwa czy też nie, trochę to dziwne... sprawa wygląda chyba tak, że to Polska rozpatrując wniosek o nadanie obywatelstwa wymaga zrzeczenia się tego 'macierzystego' ale wiele tu zależy od decyzji urzędnika. Trochę o tym można poczytać na forum czarnych.

Obawiam się takiej wersji: Batata nie szedł skróconą drogą i przez to został wyruchany - teraz w Brazylii jest traktowany jak imigrant. Roger poszedł na skróty to się pewnie zrzekać nie musiał.

maciej_KO
09-05-2008, 23:35
Jeżeli ktoś idzie normalną drogą (vide Batata) musi się zrzec swojego macierzystego obywatelstwa żeby otrzymać polskie, natomiast w szczególnych przypadkach przy przyspieszonej procedurze (np Olisadebe) obywatelstwo polskie dostaje się jako drugie... i podejrzewam że dokładnie tak wygląda sprawa Rogera :]

Flip
10-05-2008, 10:33
Brrr,Numer proszę Cię...Jaki multikulturalizm,oby nigdy nie przekroczył naszej zachodniej granicy... Jak sobie wyobrażę,że miało by być u nas jak np.w Danii-> koszmar!

casual
10-05-2008, 11:25
No ależ oczywiście. Niemowie żeby Polska była jakimś skupiskiem żółtych, zielnych i fioletowych. Ale jak piłkarz/sportowiec dostanie obywatelstwo nierobie z tego wielkiego problemu.

Z biseksualnej dziewczyny też problemu nie robiłeś.

Widzisz my tu z perspektywy Warszawy patrzymy chyba nieco inaczej na pewne sprawy niż mieszkańcy Australii i okolic.

Tomereek
10-05-2008, 11:30
Z biseksualnej dziewczyny też problemu nie robiłeś.

Nie przesadzsz troszkę?

Numer
10-05-2008, 14:12
Chciałem sobie odpuścić, bo widzę ze mamy nico inne poglądy na daną sytuacje. Jakbyście tylko widzieli co Polacy robią żeby dostać obywatelstwo Australijskie....niejeden darł Polski paszport, i nie jeden się starał miesiącami o pobyt stały. Wiec jeśli Polacy mogą za granica, czemu vice versa nie?

Casual odpuść sobie poglądy mojej znajomej.

Adrian
10-05-2008, 14:23
Dokladnie - co Polacy robia. Staraja sie miesiacami o pobyt staly. A jesli typowi przez dwa lata nie chce sie jezyka nauczyc, dwa razy prosto kopnie pilke i dostaje obywatelstwo. Jeszcze w wywiadzie radosnie, ze do Mistrzostw hymnu sie nauczy. Super kur.. Porownaj sobie z Batata.

Diego
10-05-2008, 14:49
Roger... nie zna jezyka... nawet jak wystawilismy (JAGA) "Roger- nigdy nie bedziesz polakiem" (szczegoly: jagiellonia.net) nawet jezyka nie zna i pewnie nie przeczytal nawet co o nim pisza xP :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Kawa
10-05-2008, 15:30
Roger... nie zna jezyka... nawet jak wystawilismy (JAGA) "Roger- nigdy nie bedziesz polakiem" (szczegoly: jagiellonia.net) nawet jezyka nie zna i pewnie nie przeczytal nawet co o nim pisza xP :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Ty go raczej naszego języka nie nauczysz sądząc po problemach z gramatyką...

PeCe
10-05-2008, 22:19
Chciałem sobie odpuścić, bo widzę ze mamy nico inne poglądy na daną sytuacje. Jakbyście tylko widzieli co Polacy robią żeby dostać obywatelstwo Australijskie....niejeden darł Polski paszport, i nie jeden się starał miesiącami o pobyt stały. Wiec jeśli Polacy mogą za granica, czemu vice versa nie?

Casual odpuść sobie poglądy mojej znajomej.

Może jestem ciemny, ale powiedz mi po co Polakom, aż tak strasznie to obywatelstwo australijskie, że aż drą polski paszport? To, że o pobyt stały, to jeszcze staram się zrozumieć masową emigracją za pracą. Czemu vice versa nie? Temu, że jak wszyscy wyjadą, a my sobie tu będziemy pozwalać, żeby nam przyjeżdżał kto chce, to będzie mieszanina ras i kultur, a nie Polska ze swoją niewątpliwie bogatą kulturą i tradycję. Ot co. Chcę Polski polskiej, a nie polskiej żółto-czerwono-czarno-niewiadomojakiej.

Numer
11-05-2008, 03:40
Może jestem ciemny, ale powiedz mi po co Polakom, aż tak strasznie to obywatelstwo australijskie, że aż drą polski paszport? To, że o pobyt stały, to jeszcze staram się zrozumieć masową emigracją za pracą. Czemu vice versa nie? Temu, że jak wszyscy wyjadą, a my sobie tu będziemy pozwalać, żeby nam przyjeżdżał kto chce, to będzie mieszanina ras i kultur, a nie Polska ze swoją niewątpliwie bogatą kulturą i tradycję. Ot co. Chcę Polski polskiej, a nie polskiej żółto-czerwono-czarno-niewiadomojakiej.

Nie chce więcej rozmywać, sprawdź prv.

PeCe
11-05-2008, 20:09
Wszystko już wyjaśniliśmy numer ;)