PDA

Zobacz pełną wersję : 1/2 PE: Wisła-Legia, 15.04, 18:15

Raffi
14-04-2008, 19:55
Kadra Legii na Wisłę

Legia pojedzie jutro do Krakowa bez podstawowych zawodników. W składzie zabraknie takich piłkarzy, jak: Mucha, Radović, Vuković, Astiz, Szala, Chinyama. Kontuzje wyeliminowały z gry Gizę, Rogera i Edsona. W meczowej "osiemnastce" znalazło się więc miejsce dla młodzieży - Jan Urban zabierze do Małopolski m.in. Frączczaka, Trochima, Rybusa, Borysiuka, Wysockiego, Majkowskiego i Augustyna. Po chorobie do drużyny wraca także Maciej Korzym.
(...)
O ile trener Wisły Maciej Skorża wystawi jutro najprawdopodobniej najsilniejszą jedenastkę, o tyle Jan Urban wyraźnie oszczędza swoich najlepszych piłkarzy. "Wiele meczów jeszcze przed nami, a wciąż nie zapewniliśmy sobie pucharów" - tłumaczy Magiera. "Nie zawsze wygrywają silniejsi na papierze" - dodaje. Widać wyraźnie, że trenerzy naszego zespołu po prostu nie mogą pozwolić sobie na dowolne "mieszanie" w składzie. Brak transferów w przerwie zimowej właśnie zbiera swoje "żniwo". Wypada tylko trzymać kciuki za młodych legionistów, dla których wyprawa do Krakowa to jeden z najważniejszych meczów w tej rundzie.
Kadra Legii na mecz z Wisłą:
bramkarze: Gostomski, Skaba
obrońcy: Augustyn, Balbino, Bronowicki, Choto, Kiełbowicz, Wawrzyniak, Wysocki
pomocnicy: Borysiuk, Frączczak, Ekwueme, Rybus, Szałachowski
napastnicy: Grzelak, Korzym, Majkowski, Trochim

Roger raczej mniej istotny uraz, ale też nie moża zagrać

Jastrząb
14-04-2008, 20:00
Balbino :ucieka:

Mam nadzieję, że Wisła też wyjdzie nędznym składem.

Obawiam się kompromitacji :-/

Z.
14-04-2008, 21:13
Dlaczego Mucha, Vuko, Radovic i inni nie jada? Zmęczyły się paniusie? :kawa:

arczi
14-04-2008, 21:25
Patrząc na ten skład odnoszę wrażenie, że gdybym uczciwie przeprowadził okres przygotowawczy zimą... to mógłbym załapać się do osiemnatski meczowej jako pomocnik. Z dużymi szansami na występ.
Dawno tak słabej kadry nie mieliśmy. Nawet nie umiem sobie przypomnieć kiedy ostatnio.

Robson(L)
14-04-2008, 21:26
Pomoc robi wrażenie. Rozumiem, że PE opuszczamy \')

daimler
14-04-2008, 21:26
Patrząc na ten skład odnoszę wrażenie, że gdybym uczciwie przeprowadził okres przygotowawczy zimą... to mógłbym załapać się do osiemnatski meczowej jako pomocnik. Z dużymi szansami na występ.
Dawno tak słabej kadry nie mieliśmy. Nawet nie umiem sobie przypomnieć kiedy ostatnio.
To musiałby być dłuuuuugi okres przygotowaczy :lol:
Co nie zmienia faktu, że filozofia łyżki zbiera konkretne żniwo :|

PeCe
14-04-2008, 21:34
Trochę dziwnie się z tym czuję, ale chyba się nie powstrzymam, bo kurs na zwycięstwo Wisły jest aż 1,75. Patrząc realistycznie to przegramy :kawa: Mimo, że tak raczej obstawię to i tak będę kibicował naszym. Realizm przeze mnie przemawia w tej sytuacji, a PE to takie rozgrywki, że moim zdaniem nie warto się starać. Mam nadzieję, że w ataku zagrają Majkowski z Trochimem, dobrzy koledzy z AONu Rembertów. Pamiętam ich mecze w młodzieżowych MP :) Wojtek na wolne pole do Maji, a ten wyprzedza o 10 metrów obrońcę na szybkość, sam na sam i bramka, albo Maja do Wojtka do tyłu i ten z dystansu strzela :) To były czasy ;-)

crolick
14-04-2008, 22:03
Nawet nie umiem sobie przypomnieć kiedy ostatnio.IMO 97/98

Francais
14-04-2008, 22:07
mialem chwile czasu i wyliczylem srednia wieku na te spotkanie-23,27 stawiamy na mlodziez \')

Z.
14-04-2008, 23:09
Po przemyśleniu sprawy doszedłem do wniosku, ze w sumie to dobrze, ze takim składem pojechali. Młodzi, nie zamieszani w jakies układy, jeszcze ambitni, jeszcze im zalezy.. Wiele bym dał, zeby Legia grała jak... Znicz Pruszków.

rutek legnica
15-04-2008, 14:10
niepozostaje nic innego jak poczekac na wejscie CWKSU i znow bedziemy mieli najlepszych zawodnikow z polski heeh

RG
15-04-2008, 14:42
Dlaczego Mucha, Vuko, Radovic i inni nie jada? Zmęczyły się paniusie? :kawa:

Dlatego ze jedyny wazne mecze jakie im pozostaly to dwumecz z Zaglebiem w PP.
Inne praktycznie sie nie licza :(

Robson(L)
15-04-2008, 16:57
Augustyn i Grzelak w pierwszym składzie :ok:

Kiełbowicz i Wawrzyniak w pomocy? :hmm:

Raffi
15-04-2008, 17:34
lepszy Augustyn niż Balbino (nie myślałem że to napiszę :O ), przynajmniej warunki ma a póki się nie zapomni i nie podpali, miewa momenty neinajgorszej gry.
Na razie jakoś sobie radzą, choć jest defensywnie, acz praktycznie mieliśmy więcej okazji w pierwszym kwadransie

PLX
15-04-2008, 18:03
Rzeczywiście nie jest źle....ale co ta pipa Grzelakowa robi...przewraca sie nawet jak nie ma piłki.....*****...co za paralityk...!!!

Robson(L)
15-04-2008, 18:07
Dawać na drugą połowę Rybusa i Trochima i jedziemy z nimi bo słabi są, że aż zęby bolą.

Z.
15-04-2008, 18:09
Jak dla mnie wrzucic za Skabe Muche, za Grzelaka Murzina i za Kiełbowicza Rybusa i taka Legia mi się podoba. Fajnie, z sercem...

Robson(L)
15-04-2008, 18:11
Z tych co wymieniłeś tylko Rybus jest :p

Z.
15-04-2008, 18:15
Wiem. Ale mi chodzi o skład na Odre i Lubin. Dosyć starych, zniewieściałych kaleczniaków.

Adrian
15-04-2008, 18:24
Rzeczywiście nie jest źle....ale co ta pipa Grzelakowa robi...przewraca sie nawet jak nie ma piłki.....*****...co za paralityk...!!!

Ilosc Wlodarow musi sie zgadzac ;)

pusty
15-04-2008, 18:26
Pierwsze kilka minut naprawdę niezłe. Nie spodziewałem się takiej gry, ale wątpię czy wystarczy sił...

pawlik
15-04-2008, 18:38
Sporo sytuacji i brama :)

Maja jak zwykle motorek w dupie szkoda, że nie trafił..

Jastrząb
15-04-2008, 18:40
Prowadzimy!

Yevaud
15-04-2008, 18:44
No nie, wychodzi, ze do zatrzymania Wisly wystarczy paru natolatkow i Choto

dyha
15-04-2008, 18:51
ale Juszczyk to swój chłop.

edit. Zajebiście podoba mi się gra Majkowskiego.

Jastrząb
15-04-2008, 19:03
To ile lat nie wygraliśmy na Reymonta w oficjalnym meczu?

Kijek
15-04-2008, 19:09
Ale jaja :D

Brawo młodzi.

Grzelak, i tak jestes do wyjebania !

Ten Majkowski jak troche by nabral ciała to ... hm... nowy (lepszy?) Janczyk?

arczi
15-04-2008, 19:12
No kto by pomyślał... Może gdy zdjąć z chłopaków ciężar odpowiedzialności to jednak okazuje się że potrafią grać?
Specjalne wyróżnienie dla Majkiego i Wysockiego. Strasznie ich po tym meczy polubiłem.

pawlik
15-04-2008, 19:15
Maja tak pisałem wcześniej, spokojnie mógłby rywalizować w biegu na 100m :) Będzie z niego niezły grajek

Francais
15-04-2008, 19:20
Ale jaja,brawo dla Majkowskiego,szybki i duzo walczy generalnie zagrali ci ktorym sie chcialo grac a nie dreptac jak ostatnimi razy Radowicz

dyha
15-04-2008, 19:20
i jednak są jakies plusy tego sezonu. z mocną(szeroką) ławką młodzi raczej nie dostali by szans na pogranie.

Robson(L)
15-04-2008, 19:22
Choto dzisiaj profesura. 8) Majkowski najlepszy w ofensywie, niech gra za Radovica. Trochę więcej spodziewałem się po wejściu Szałacha i zwłaszcza Rybusa.

Widać, że wystarczy trochę ambicji determinacji i można pokonać taki drimtim jak Wisła. :lol3:

Z.
15-04-2008, 19:22
W dupie mam, że to PE. Wreszcie jakis pozytyw. Mają grać z Odra :)

Tak jak pisał Arczi - równiez ich polubiłem. Walka, ambicja.

ktoś tam
15-04-2008, 19:23
edit. Zajebiście podoba mi się gra Majkowskiego.

Faktycznie, zagrał konkret. Kilka rajdów klasa.

A po wywiadzie można nawet uznać, że skromność i pozytywna prostota (znaczy "swój chłop" :) ) to cechy, które mogą go wywindować do góry.

Ten mecz kolejny raz mnie utwierdza w przekonaniu, że zawodnicy Wisły są nietykalni: brak kartki dla Clebera to już szczyt.
Śmieszą mnie także małe siurki pokroju Brożka, który rzuca sie do jakiegoś olbrzyma-nie wiem jak on sie zwie.

Ogólnie fajny mecz.

Slay
15-04-2008, 19:25
Majkowski rewelacja. Widać że chłopakom grać sie chciało. Brawo.
Na plus 9 Polaków w podstawowym składzie.

Francais
15-04-2008, 19:26
szkoda tylko mi Skaby,chlopak ma dobre warunki fizyczne,pamietam jak jeszcze gral w Odrze byl o nim reportaz w Lidze + jaka to przyszlosc polskiej pilki,jaki do kibki,zwinny i wogole a tu mi sie wydaje ze gra w Legii nawet w takich rozgrywkach jak PE troche go przerasta....

PeCe
15-04-2008, 19:28
Faktycznie, zagrał konkret. Kilka rajdów klasa.

A po wywiadzie można nawet uznać, że skromność i pozytywna prostota (znaczy "swój chłop" :) ) to cechy, które mogą go wywindować do góry.

Ten mecz kolejny raz mnie utwierdza w przekonaniu, że zawodnicy Wisły są nietykalni: brak kartki dla Clebera to już szczyt.
Śmieszą mnie także małe siurki pokroju Brożka, który rzuca sie do jakiegoś olbrzyma-nie wiem jak on sie zwie.

Ogólnie fajny mecz.

Błażej Augustyn.

A nie mówiłem, że Maja jest zajebisty :ok:

PLX
15-04-2008, 19:28
Nie no rewelacja...!! Majkowski super...dobrze ze Choto gra pewnie...

Tomereek
15-04-2008, 19:48
Ja bym wyróżnił szczególnie Błażeja Augustyna. Niejeden chłopak po tylu nieudanych meczach by sie załamał, a on pokazał dzisiaj, że ma jednak zadatki na klasowego środkowego obrońcę.

Naguto
15-04-2008, 19:48
Kurwiłem strasznie że robią nam z drużyny szkółkę piłkarską do promowania młodzieży, a tu proszę :)
Dla mnie Majkowski to juz grajek który może spokojnie zastąpić Radovicia.

Pan Artysta
15-04-2008, 19:51
i tak bez dopingu wygrali :szok:

Nazgul
15-04-2008, 19:53
Zaczynam się poważnie zastanawiać czy to czasem nie pierwszy skład gra w PE i PP a rezerwowy w lidze :)

No i kurs na młodych bardzo słuszny...

zbinky
15-04-2008, 20:16
jak Boga kocham - mnie juz nic nie zdziwi. Chyba nie ma bardziej nieprzewidywalnej ekipy w tej rundzie;).
No i oby z Odrą nie zabrakło tej woli walki i ambicji a bedzie dobrze.
Tak 3mać

casual
15-04-2008, 20:35
Zapomnialem o meczu calkowicie a tu wchiodze po nocy na net i prosze =]

Slyboots
15-04-2008, 21:17
Grać tymi młodymi! Z tych co zostali w Warszawie pozostawiłbym tylko Mużina i Rogera, Cała reszta bez ambicji. Młodzi pokazali grajkom nie tylko jak sie walczy ale jak sie gra. Z nimi na pewno identyfikowałbym sie w przeciwieństwo do "podstawowego" składu.Majkowski zrobił wrażenie, szybkość, start do piłki-super, niezłe przyjęcie, cały czas zmieniał strony, raz lewa raz prawa. Na plus również Borysiuk i - o dziwo-Augustyn (mimo że miał kilka wpadek, to postęp jest widoczny)

PeCe
15-04-2008, 21:31
Grać tymi młodymi! Z tych co zostali w Warszawie pozostawiłbym tylko Mużina i Rogera, Cała reszta bez ambicji. Młodzi pokazali grajkom nie tylko jak sie walczy ale jak sie gra. Z nimi na pewno identyfikowałbym sie w przeciwieństwo do "podstawowego składu.Majkowski zrobił wrażenie, szybkość, start do piłki-super, niezłe przyjęcie, cały czas zmieniał strony, raz lewa raz prawa. Na plus również Borysiuk i - o dziwo-Augustyn (mim że miał kilka wpadek, to postęp jest widoczny)

Do Mużina i Rogera dodałbym jeszcze Muchę ;)

crolick
15-04-2008, 21:36
No i Astiza i Szalę :P

Z.
15-04-2008, 21:48
Gdzie finał?

Robson(L)
15-04-2008, 21:57
Dobrze by było gdyby z drugiego półfinału awansował Górnik, ale po pierwszym meczu to raczej mission impossible.

Jastrząb
15-04-2008, 22:00
no niestety, z ciekawego wyjazdu na finał raczej nici. Dyskobolia wygrała w pierwszym 3-0 :/ . W ogóle to jest jeden? jak w zeszłym sezonie?

GregorAE
15-04-2008, 22:06
Dawno nie mieliśmy tak zdolnej młodzieży.

Zazwyczaj był jeden, przereklamowany junior, a tutaj prosze, bez namyślu mogę wymienić czterech pięciu, z których (jeśli dalej będą się tak rozwijać i nie uderzy im sodówka) mogą wyrosnąć solidni piłkarze.

Obawiam się jednak, że w meczu z Odrą i tak nie pograją...

Wielkie brawa również dla Choto.

matx
15-04-2008, 22:09
Napiszę krótko. Mala rzecz, a jednak cieszy.

Kijek
15-04-2008, 22:26
Choć rywala legioniści poznają dopiero jutro (będzie nim Dyskobolia albo Górnik Zabrze), już dziś wiadomo, że finałowe spotkanie rozegrane zostanie na stadionie przy ulicy Łazienkowskiej. Jeszcze przed startem PE, Ekstraklasa SA zdecydowała, że rozegrane zostanie jedno spotkanie finałowe, a jego organizatorem będzie drużyna, która w sezonie 2006/07 zajęła wyższe miejsce w tabeli. W związku z tym, tydzień po zakończeniu rozgrywek ligowych, 17 maja na Legii czeka nas "dodatkowe" spotkanie.

mowiac szczerze szkoda ze nie gramy na wyjezdzie...

konserwatysta
15-04-2008, 23:15
Skaba w odrze grał dobrze bo grał bez obciążeń a tu kązdy błąd ma wytykany a po za tym grał dużo a nic nie zastąpi meczu.

Robson(L)
16-04-2008, 00:32
Lipa z tym finałem na Ł3 :-/

cezar111
16-04-2008, 00:50
A może nie - bedzie można nie pójść...
W sumie mecz o nic, a w tv pokażą frekfencję

PLX
16-04-2008, 07:19
A może nie - bedzie można nie pójść...
W sumie mecz o nic, a w tv pokażą frekfencję

Jak o nic....o Puchar Ekstraklasy...:D

Yevaud
16-04-2008, 07:45

Albo ten z Bogatego Wybrzeza - Junior Diaz, czy jak mu tam.
Majkowski skacze do pilki, chce ja zagrac glowa, a tamten pilke kopie na wysokosci glowy przeciwnika.
Kiedys sie gwizdalo, ze za wysoko uniesiona noga, jak ktos probowal kopac pilke znajdujaca sie powyzej pasa przeciwnika.

Wczoraj sie cieszylem, ze juniorzy Wisle zatrzymuja.

Jeszcze kilka uwag do poszczegolnych zawodnikow:

Skaba - w porzadku - nic nie wpuscil. Jedno wyjscie dobre wyjscie do dosrodkowania. Po prawdzie nie mial co robic.

Choto - wspanialy. Wygladalo, ze wislacy sie boja juz zblizajac sie do niego.

Augustyn - nareszcie jakis porzadny mecz.

Wysocki - porzadnie, choc, jak dla mnie, bez rewelacji.

Bronowicki - duze zaangazowanie. Male umiejetnosci.

Augustyn - niezly drybling, kilka fajnych podan i swietny strzal w pierwszych minutach. Chyba sil brakuje, bo im dluzej gral, tym mniej widoczny.

Ekwueme - potrafil minac i trzech wislakow. Niezly w defensywie. Zupelnie nie potrafi strzelac.

Wawrzyniak - poprawny mecz. Bez szczegolnego blysku. Z braku kogos innego probowal rozgrywac pilke - zwlaszcza w drugiej polowie. Wychodzlo srednio.

Kielbowicz - przyzwoicie, ale bez rewelacji. Rzut wolny w ostatnich minutach wykonal zbyt szybko. A kiedys byl postrachem ligi, gdy wykonywal wolne.

Majkowski - ogromne zaangazowanie. Dosrodkowania narazie takie sobie, ale i on dryblingiem potrafil minac kilku przeciwnikow. Bliski strzelenia bramki. Jego sialy poploch wsrod defensywy Wisly.

Grzelak - widac, ze technicznie bardzo dobry. Chwalilem za drybling Majkowskiego czy Ekwueme. Grzelak jeszcze lepszy. Jak juz mial pilke przy nodze, to mijal obroncow Wisly jak tyczki. Strzelil bramke. Wydawaloby sie - bardzo dobrze, ale.......
pilka nozna to gra zespolowa, czego Grzelak chyba nie rozumie. Takie indywidualne wyczyny, to wrazenie moga robic w drugiej lidze (Widzew). Na wyzszym poziomie trzeba umiec zagrac z partnerami. Grzelak nie tylko nie podawal do lepiej ustawionych kolegow, ale nawet zabieral im pilke. Wniosek - albo sie Grzelak wogole do wyzszych klas rozgrywkowych nie nadaje, albo nie nadaje sie do wspolnej gry z innymi zawodnikami Legii. Tak czy siak - Grzelak z Legii powinien odejsc. Nie pasuje tu.
Troche zaluje, bo potencjal to on ma i to znacznie wiekszy niz np. Wlodar.

kamilsson
16-04-2008, 08:47
Wisla powinna podziekowac za ten mecz,jasno widac ze z tym skladem to moga zagrac w lidze mistrzow .....śmiechu.Skoro tak przecietna jedenastka jak nasza dala im rade ,to ja ich nie widze nawet w UEFA,ale nie moje malpy nie moj cyrk.

GregorAE
16-04-2008, 09:23
Mecz meczowi nierówny.
Gdyby to było spotkanie o punkty, jestem prawie pewien, że zakończyłoby się zupełnie innym wynikiem. Nie wyciągałbym takich wniosków jak powyżej.

daimler
16-04-2008, 10:45
Mecz meczowi nierówny.
Gdyby to było spotkanie o punkty, jestem prawie pewien, że zakończyłoby się zupełnie innym wynikiem. Nie wyciągałbym takich wniosków jak powyżej.
Dokładnie. Na wała Wiśle ten Puchar Ekstraklasy?
Proponowałbym zachować spokój. W meczu ligowym również mam nieodparte wrażenie że wynik byłby "nieco" inny :kawa:

Jastrząb
16-04-2008, 10:53
Proponowałbym zachować spokój. W meczu ligowym również mam nieodparte wrażenie że wynik byłby "nieco" inny :kawa:

No to oczywista.

Niemniej mnie wygrane z Wisła cieszą zawsze. Nie zależnie od stawki i sytuacji jaka panuje w klubie.

adamg_IFQ
16-04-2008, 11:06
No i byliśmy wczoraj świadkami olbrzymiej niespodzianki. Głębokie rezerwy Legii rozprawiły się z najsilniejszym składem Wisły Kraków 1-0 i mamy Legię w finale. Gdy zobaczyłem skład Legii obawiałem sie pogromu. Z jednej strony rozumiałem Urbana, bo wiadomo ze ważniejsza jest walka o 2. miejsce w lidze, premiowane awansem do Pucharu UEFA, więc należało oszczędzać ważniejszych zawodników. Ale z drugiej strony skoro już tak wysoko zaszliśmy to można się pokusić o zwycięstwo w rozgrywkach. Jeszcze jak zobaczyłem w pierwszej jedenaste Błażeja Augustyna to już w ogóle złapałem sie za głowę. Co ten Urban wyprawia? No ale nie ma sensu już marudzić, zaczyna się mecz. No i ku mojemu zdziwieniu od początku jest to bardzo wyrównane widowisko, chociaż Skorża wystawił praktycznie najsilniejszy skład jaki mógł. Na prawym skrzydle młody Kamil Majkowski grał jakby było to najważniejsze spotkanie w jego życiu. Strasznie szybki, nie do powstrzymania dla Juniora Diaza (reprezentanta Kostaryki...), świetnie dryblował, podawał. Trochę osamotniony w ataku był Bartłomiej Grzelak, ale nie przeszkodziło mu to zdobyc zwycięskiego gola. Bardzo dobre spotkanie zagrali także Ariel Borysiuk oraz powracający po kontuzji Dickson Choto. Ogólnie wszyscy Legioniści zagrali dobrze, na nikogo nie można narzekać. Wisła niby wyszła bardzo silnym składem, ale na nic jej sie to zdało, Legia była lepsza, na dodatek powinniśmy wygrać jeszcze wyżej, bo dwie świetne szanse zostały zmarnowane, na początku drugiej połowy Strzał z 10 metrów Tomasza Kiełbowicza obronił Marcin Juszczyk, a później już na 2-0 mógł podwyższyć Grzelak, ale zmarnował świetne podanie Majkowskiego. Piłkarzem meczu wg mnie zdecydowanie był młody Majkowski. Teraz pozostaje czekać na dzisiejsze spotkanie Górnika Zabrze i Groclinu Grodzisk Wielkopolski. Ze zwycięzcą tej pary zmierzymy się w finale.

Robson(L)
16-04-2008, 11:36
Gdyby Skorży nie zależało na tym pucharze to by nie wystawił najsilniejszego składu.
Jak dla mnie to Wisła od początku roku gra piach i specjalnie meczu ligowego z nimi się nie boję. Inna sprawa jak my gramy.

Yevaud
16-04-2008, 13:14
Mecz meczowi nierówny.

Powiedz to kibicom Wisly, ze na ch... przychodzili, bo Wisle nie zalezalo i dlatego w podstawowym skladzie grala, i dlatego Zienczuk taki wkurwiony po pierwszej polowie schodzil. dlatego, ze nie zalezalo mu na wyniku.

Nie no sory, ale jak Wisla, Widzew czy Lech gra na wlasnym boiksu to zawsze chce z Legia wygrac, niezaleznie od rangi spotkania.

GregorAE
16-04-2008, 13:25
A nasi piłkarze nam powiedzieli coś po zeszłorocznej przegranej z Górniekiem Łęczna?

RG
16-04-2008, 16:03
Nie no sory, ale jak Wisla, Widzew czy Lech gra na wlasnym boiksu to zawsze chce z Legia wygrac, niezaleznie od rangi spotkania.

Zangazowanie w PE pokazala Legia w zeszlym roku, gdy co niektorzy odmowili gry, bo maja juz wakacje. Wisla zalatwila to wczesniej i "eleganciej".

Co do zaangazowania, to bym tak z nim nie przesadzal. Wisla jest w tym wypadku podobna do Legii i pilkarzy raczej malo obchodza "swiete wojny".

gonzo(L)
16-04-2008, 16:19
Zangazowanie w PE pokazala Legia w zeszlym roku, gdy co niektorzy odmowili gry, bo maja juz wakacje. Wisla zalatwila to wczesniej i "eleganciej".

Co do zaangazowania, to bym tak z nim nie przesadzal. Wisla jest w tym wypadku podobna do Legii i pilkarzy raczej malo obchodza "swiete wojny".

wczoraj akurat młodzi pokazali, że ten mecz z wisła jest dla nich bważny

NTR
16-04-2008, 16:32
Nie ma sie czym zachwycac.... gdyby Grzelak wykorzytywal polowe akcji ktore ******** bylby nawet dobry...

pozdro

dyha
16-04-2008, 16:40
tak na moje oko to mierzymy w 3 korony..

Z.
16-04-2008, 18:31

Nie wiem na wała, wiem za to, ze wystawili najmocniejszy skład, majac w prespektywie derby z Cracovią (nie ma znaczenia przewaga w lidze, derby wygrać muszą). Krótko mówiac Skorża podjął ryzyko (kontuzje) w meczu z nami. Dlaczego? Bo mu zależało. Zreszta akurat ja bym piłkarzom Wisły w tym meczu walki nie odmówił.

Oczywistym natomiast jest, ze gdyby to był mecz ligowy to wynik byłby inny. Dlaczego? Dlatego, ze u nas w składzie byłby Vukovic, Radovic, Rzeźniczak, Roger i jeszcze kilku innych, którym odechciało się biegać jakiś rok temu (z drobnymi wyjątkami na mecz z Lubinem i Bełchatowem).

PabloVK
16-04-2008, 19:29
Trochę osamotniony w ataku był Bartłomiej Grzelak, ale nie przeszkodziło mu to zdobyc zwycięskiego gola
co nie zmienia faktu że jak oglądałem pierwszą połowe to miałem wrażenie że gość sie zaraz przewróci o tą piłke. nie wiem jak to w drugiej połowie wyglądało ale z relacji które czytałem wynika ze Grzelak dobrze nie strzelił tylko bramkarz Wisły źle obronił ;/

Kijek
16-04-2008, 21:14
W drugim rewanżowym meczu 1/2 finału Pucharu Ekstraklasy, Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski zremisowała dziś 1:1 z Górnikiem Zabrze. Z uwagi na zwycięstwo 3:0 podopiecznych Jacka Zielińskiego w pierwszym meczu, to klub z Grodziska zmierzy się w finale z Legią, która wyeliminowała wczoraj Wisłę Kraków. Pojedynek decydujący o tym, kto zdobędzie puchar, odbędzie się 17 maja. Zgodnie z regulaminem rozgrywek, formalnym gospodarzem będzie Legia, która zajęła w zeszłym sezonie wyższe miejsce w lidze, aniżeli klub z Grodziska. Ekstraklasa SA nie podjęła jeszcze decyzji w jakim mieście rozegrany zostanie ten mecz. Domyślnie, powinien być to teren neutralny.

W zeszłym roku, kiedy o trofeum walczył GKS Bełchatów oraz właśnie Dyskobolia, chętnych na organizację finału nie było zbyt wielu. Ostatecznie spotkanie rozegrano na boisku GKS, co nie pomogło jednak drużynie prowadzonej wówczas przez Oresta Lenczyka. Zespół z Bełchatowa uległ 0:1 ekipie Macieja Skorży, dzięki czemu Puchar Ekstraklasy powędrował do Wielkopolski.

W tym roku organizacja finału na stadionie, któregoś z jego uczestników wydaje się mniej prawdopodobna. Z uwagi na trwający konflikt pomiędzy KP Legia oraz warszawskimi kibicami, wątpliwe jest, aby pojedynek odbył się przy Łazienkowskiej. Małe jest również prawdopodobieństwo, żeby klub z Warszawy zdecydował się grać o trofeum na boisku rywala. Bez wątpienia finał na terenie neutralnym będzie dużym wyzwaniem dla ewentualnego organizatora.

no i sympatycznie... :D

cezar111
16-04-2008, 21:14
co nie zmienia faktu że jak oglądałem pierwszą połowe to miałem wrażenie że gość sie zaraz przewróci o tą piłke. nie wiem jak to w drugiej połowie wyglądało ale z relacji które czytałem wynika ze Grzelak dobrze nie strzelił tylko bramkarz Wisły źle obronił ;/

bramkarz Wisły sam sobie właściwie strzelił tą bramkę :brawo:
co nie zmienia faktu, że młodzi zagrali naprawdę fajny mecz i gwiazdy z Wisły trochę się zagotowały :lol2: