PDA

Zobacz pełną wersję : Najbardziej legijny zawodnik w Legii

MaxxxiM
19-08-2003, 21:09
Który Waszym zdaniem pilkarz występujący w Legii Warszawa był najbardziej przywiązany do barw klubowych i gdyby byla mozliwosc przyznania tytulu SuperLegionisty to kto powinien Waszym zdaniem go otrzymac?

Tomi
19-08-2003, 21:11
Lucjan Brychczy...

Sharn
19-08-2003, 21:22
Nic dodać nic ująć - choć dodam :) jeszcze Jacka Zielińskiego ofkoz.
Co do reszty juz słyszałem o eLkach w sercu i takie tam, ale nie wiem czasem co o tym mysleć. :/

Kempes
19-08-2003, 21:34
Zieliński bezsprzecznie a swoją postawą dał automatyczne uzasadnienie wyboru. Ja osobiście jeszcze darze dużą sympatią Tomka Sokołowskiego który ostatnimi laty nieco w cieniu ,lecz z Legią już od wielu lat nie liczac epizodu w Izraelu.

zborek
19-08-2003, 22:16
Zdecydowanie Jacek Zieliński, a dlaczego? bo biega już po polskich boiskach z eLką na sercu już ładnych kilkanaście lat, jest solidny, profesjonalny i chyba po prostu kocha Legię.

Kiju
19-08-2003, 22:35
Nic dodać nic ująć - choć dodam :) jeszcze Jacka Zielińskiego ofkoz.
Co do reszty juz słyszałem o eLkach w sercu i takie tam, ale nie wiem czasem co o tym mysleć. :/

Zieliński to wymierający gatunek.
A pierdoły jakie gadaja piłkarze ze zawsze chcieli grać w Legii/Widzewie/Lechu itp po prostu zlewam,moja wiara upadła wraz z Citkiem...teraz jest juz tylko pieniadz,bo czy wierzycie np. Surmie-wychowankowi wisły,Krakusowi ze chcial zawsze grac w Legii?To sa banały i tyle.

MaxxxiM
19-08-2003, 22:53
A pierdoły jakie gadaja piłkarze ze zawsze chcieli grać w Legii/Widzewie/Lechu itp po prostu zlewam,moja wiara upadła wraz z Citkiem...

niestety prawda. pilkarze sie dosc czesto tlumacza koniecznoscia zarabiania, bo ich kariera trwa krtko i trzeba zarobic na emeryture. to takie troche mydlenie oczu, bo przeciez zarobki pilkarzy do malych nie naleza. Zielek jakos grajac w Legii potrafil sie zabezpieczyc na przyszlosc.

teraz jest juz tylko pieniadz,bo czy wierzycie np. Surmie-wychowankowi wisły,Krakusowi ze chcial zawsze grac w Legii?To sa banały i tyle

w to akurat moge uwierzyc, bo gdybym byl pilkarzem (nawet urodzonym w Krakowie) to chcialbym grac tylko w Legii :)

a do grona legijnych Legionistow to nalezy chyba rowniez zaliczyc Kowala. duzo namieszal, ale herbatnik jest z niego przedni.

Rynio
19-08-2003, 23:55
Wedlug mnie Lucjan Brychczy.W naszej swiadomosci istnieje pewien poglad ze jezeli mysli sie o "prawdziwym" legioniscie to mowi sie o Deynie niedostrzegajac tego skromnego starszego pana ktory cale zycie oddal Legii.Oczywiscie niechce nic ujmowac Kazikowi ale jego stawiam na pozycji nr.2.Takie jest moje zdanie.Pozdro.

Grabo
19-08-2003, 23:56
A pierdoły jakie gadaja piłkarze ze zawsze chcieli grać w Legii/Widzewie/Lechu itp po prostu zlewam,moja wiara upadła wraz z Citkiem...teraz jest juz tylko pieniadz,bo czy wierzycie np. Surmie-wychowankowi wisły,Krakusowi ze chcial zawsze grac w Legii?To sa banały i tyle.
No tak ,ale np.taki Mila z Dyskobolii podobno chciał zagrać w Legii od dziecka i nie mówi tego w momencie kiedy Legia go kupuje i chce sie podlizać ,ale grając w bogatym Grodzisku,więc jednak to troche coś innego ,niż Surma.Jednak ogólnie to zgadzam sie z Toba ,bo pieniądz ,to Bóg tego świata.

Aureliusz
20-08-2003, 00:19
No tak ,ale np.taki Mila z Dyskobolii podobno chciał zagrać w Legii od dziecka i nie mówi tego w momencie kiedy Legia go kupuje i chce sie podlizać ,ale grając w bogatym Grodzisku,więc jednak to troche coś innego ,niż Surma.Jednak ogólnie to zgadzam sie z Toba ,bo pieniądz ,to Bóg tego świata.
A jeśli chodzi o Milę, to kiedyś jak grał (bodajże w Lechii) to na każdym meczu miał pod koszulką ligową koszulkę Legii. Ja temu piłkarzowi wierzę. Tak samo jak Załusce. I chciałbym, aby tacy zawodnicy grali w Legii.
I mimo wszystko nie można tak generalizować. Pozostali jeszcze zawodnicy na świecie, dla których barwy klubowe są ważniejsze od pieniędzy.

Harcerz
20-08-2003, 00:40
Lucjan Brychczy :) Bezapelacyjnie!!!

turi
20-08-2003, 05:46
ŁUKASZ ZAŁUSKA :-)
z młodej ekipy wiedzą co to obrona barw Wróbelek i Borul ze starej symbolami sa pan Lucjan i Zielu
a teraz czas do Gorzyc
cya
:)

Mini
20-08-2003, 06:59

przecież jak on zaczynał grać w piłkę to wisła była słaba więc czemu się tu dziwic? gdyby teraz tak powiedziął np. Kuzera czy Szałęga to bym się zdziwił bardzo a tak tylko trochę.

a do tematu:
LUCJAN BRYCHCZY!!!! :+: :+: :+:

legart
20-08-2003, 08:08
Lucjan Brychczy w przyszłym roku zdaje się że będzie 50 lat jak jest z Legią na dobre i na złe.
Kazimierz Deyna chyba największy symbol Legii.
Jacek Zieliński - skromność i przywiązanie do barw jakie rzadko się obecnie spotyka.

Menel
20-08-2003, 11:30
"Teesowym" okiem Wiślaka to...

nie ma co gadać... Kazimierz Deyna i kropka... Klasa facet i dwie klasy piłkarza :+:

Co do Jacka Zielińskiego... też klasa facet. I "nowy" symbl Legii, choć po prawdzie, jak sam powiedział, w Legii gra tak długo, bo gdy było nim zainteresowanie z Zachodu to klub go nie chciał puścić. I słucznie bo obrońcą jest nieprzeciętnym. A gdy mógł już odejść, to nie było konkretnych ofert, a ponieważ Zieliński ma klasę to nie chciał uciekać z klubu za wszelką cenę, jak nie przymierzając inni Wasi i Nasi piłkarze...

Dlatego... Człowiek Symbol+Legenda = Deyna, Człowiek Współczesny Symbol = Zieliński.

A w Wiśle, to tak na marginesie, to byłby to Reyman, Balcer, Kotlarczyk, Musiał, Kmiecik, Szymanowski i Kaziu Moskal - najbliższy memu sercu, bo na jego grze się wychowałem...

Ostry
20-08-2003, 12:40
Lucjan Brychczy :+: Całe swoje życie poświęcił Legii,skromny człowiek i wspaniały piłkarz.
Kazimierz Deyna :+: Legenda Legii,nic więcej nie trzeba dodawać :)
Jacek Zieliński :+: Inni na jego miejscu wyjechali by na zachód 10 lat temu,ale nie on :) Przywiązany do barw,świetny obrońca.A do tego mądry i skromny.
Do tego grona można jeszcze dodać Radka Wróblewskiego,Tomka Sokołowskiego,Wojtka Kowalczyka i Lukasza Załuskę.Ale im jeszcze sporo brakuje do wymiennionej trójki.

Yevaud
20-08-2003, 13:34
Lucjan Brychczy był jest i będzie
Kazimierz Deyna - był i w sercach pozostanie
Jacek Zieliński - był, oby został jak najdłużej (choćby do pracy z młodzierzą)
i chłopak chyba najdłużej będący zawodnikiem Legii - Tomasz JARZĘBOWSKI, krótki epizod w Agrykoli (za sprawą nauczyciela WF w zespole szkół nr 23 - Wiesława Golonki, jednoczaśnie trenera Agrykoli), a pozatym od juniora w Legii!

prócz nich najdłużej u nas sa Sokołowski i Magiera.
Szacuneczek także dla Robakiewicza, który kiedyś rywalizował ze Szczęsnym, potem Legia go oddawała do innych klubów, ale jak potrzebny był nam solidny bramkarz, to Robak dwa, trzy razy wracał do nas, nawet jak miał siedzieć na ławie.

kamyk
20-08-2003, 14:29
wiadomo kazik to jest symbol Legii! lucian tez zielek. zaluska i dlamnie jeszcze tez szamo nie wiem czemu ale jemu zalezalo na grze w Legii ! TA ELKA NA GLOWIE TE JEGO ZACHOWANIA I WOGULE KIEDYS BEDAC W AMICE SPYTALI SIE CZEGO MU TU BRAKUJE POWIEDZIAL 500 KIBICOW wraszawskiej Legii! i za tos zacunek ma koles umnie!

szczepan
20-08-2003, 15:55
Zielinski i Jarza...

Kubas
20-08-2003, 22:10
Kaziu poprostu był najlepszym rozgrywającym w dziejach Legii i tez Polski, niezastąpiony piłkarz Legiuni a na drugim miejscu postawie na Lucjana

jarcyś
20-08-2003, 23:04
Jacek Zieliński i Wojtek Kowalczyk .

yusta
20-08-2003, 23:37
Brychczy, Deyna, Zieliński - w takiej właśnie kolejności :+:

rkwa
21-08-2003, 02:38
Wszyscy macie jak najbardziej racje ale dlaczego tylko nie kiczni wymieniaja Kowala?przecierz to Legionista z krwi i kosci i chyba nikt temu nie zaprzeczy.
z mlodziezy dodalbym jeszcze Jarze.

pozdro.

*PRZEMO*
21-08-2003, 11:03
1. Deyna
2. Brychczy
3. Zielinski
4. Pisz Leszek- takie moje zdanie uwazam ze pasuje do legionisty wszechczasow, czlowiek ktorego bede pamietac.. :)

Yevaud
21-08-2003, 11:33
Co prawda to prawda. Kowal i Leszek Pisz byli symbolami tej wielkiej Legii sprzed 10 lat. Potem nastała Legia Deawoo, a potem Zaraj i dzięki Okuce mistrzostwo, ale tak wielka to Legia już nie była.

BBB
21-08-2003, 14:20
Kolejno jak wiekszosc wczesniej wymieniala:Brychczy,Deyna i Zielinski.Osobiscie uwaza tez za takiego Szamotulskiego-mimo ze gra teraz w Amice.

Adrian
22-08-2003, 17:21
Witam!!
Wg mnie najbardziej Legijnym Legionista sa juz uprzdnio wymienieni-Jacek Zielinski i Lucjan Brychczy.Dodam jeszcze od siebie najlepszego polskiego pilkarza wszechczasow,legende naszego klubu-Kazimierza Deyne...

Pozdr,
Adrian

legart
22-08-2003, 17:22
Witam!!
Wg mnie najbardziej Legijnym Legionista sa juz uprzdnio wymienieni-Jacek Zielinski i Lucjan Brychczy.Dodam jeszcze od siebie najlepszego polskiego pilkarza wszechczasow,legende naszego klubu-Kazimierza Deyne...

Pozdr,
Adrian

Witaj na forum :)

Nazgul
23-08-2003, 00:43
To co napisaliście - oczywiście. Ale ja skupię się na wychowankach, a właściwie wychowanku. Wiesław Korzeniowski. Człowiek który miał ogromne papiery na granie i dlaczegoś nie wypaliło... teraz symbolem ma szansę stać się Tomek Jarzębowski... Zobaczymy.

Lakers
23-08-2003, 18:31
1. Deyna
2. Brychczy
3. Zielinski
4. Pisz Leszek- takie moje zdanie uwazam ze pasuje do legionisty wszechczasow, czlowiek ktorego bede pamietac.. :)

ja sie pod tym tez podpisuje !

Cipciuś
23-08-2003, 18:34
Jak dla mnie nr 1 jest oczywiscie Kazio Deyna - jak bylem we Władku to w "Alei Gwiazd Sportu" ma swoja Gwiadke - łezka sie w oku kreci :+: Szacuneczek :+:
Dalej dałbym Lucjana B. od zawsze bedacego w Naszym k(L)ubie.
Nr 3 to bezapelacyjnie Jacek Zieliński - za jego przywiązanie do Barw K(L)ubowych !

Lakers
23-08-2003, 18:38
szamo maił jeszcze szansę ale chyba juz ja zaprzepascił ...

dyha
23-08-2003, 18:54
podobnie jak Grzesiek

1. Kazio Deyna
2. Luciano Brychczy
3. Jacek Zieliński

i poki co nie widać 4 .

Yevaud
23-08-2003, 19:21
Nie widać nr 4? A Tomek Jarzebowski?
Przypominam, że to chodzi o najbardziej legijnego zawodnika, a więc takiego, którego nazwisko kojarzy się przedewszystkim z Legią. TJ nie kojarzy się z żadnym innym klubem.
To nie ankieta na najlepszego zawodnika w Legii....

MaxxxiM
24-08-2003, 12:14
Przypominam, że to chodzi o najbardziej legijnego zawodnika, a więc takiego, którego nazwisko kojarzy się przedewszystkim z Legią. TJ nie kojarzy się z żadnym innym klubem.

dobrze gadasz Yevaud :)
czyli o pierwsze miejsce w kategorii najbardziej legijnego zawodnika Legii prowadza Lucjan Brychczy, Kazimierz Deyna i Jacek Zieliński.
ja również chciałbym dodać, że za takiego mozna uznac Wojtka Kowalczyka, to 100% Legionista i do tego rozrywkowy zawodnik :)

dyha
24-08-2003, 13:25

Co do Tomka to chcialem tez o nim napisac , ale chlopak jest mlody , wiec jeszcze niewiadomo jak mu sie kariera ulozy . i gdzie jeszcze zagra , wiec narazie ta trójka .

Dominik
01-09-2003, 11:30
1.Lucjan Brychczy do tąd jest w Legii.
2.Kazimierz Deyna najlepszy gracz Polski do tej pory nikt mu nie dorównał a pozatym grał długo w Legii.
3. Jacek Zieliński gra w Legi bardzo długo i według mnie już nie odejdzie.

Jacol
01-09-2003, 18:28
Moja trojka i tu nie bedzie zaskoczenia to:

1. Deyna
2. Brychczy
3. Zielinski

Uzasadnic swoich typow chyba nie musze, bo jest to sprawa oczywista.
W dyskusji przewijala sie osoba Tomka Jarzebowskiego, ale w jego przypadku pogadamy za jakies 6 lat, oczywiscie jesliby nadal bedzie gral w Legii.

piknik_warszawski
04-09-2003, 11:08
Z tym Deyną to bardziej skomplikowane. On na pewno był najlepszym piłkarzem, ale nie mozna napisać, że legionistą, bo siłą go tu zaciągnięto. A swego czasu miał spore zatargi z kibicami.

Legijny to może być raczej ktoś, kto chciał tu grać i gral dobrowolnie.

Zieliński, albo Kowalczyk.

Mini
04-09-2003, 11:20
Z tym Deyną to bardziej skomplikowane. On na pewno był najlepszym piłkarzem, ale nie mozna napisać, że legionistą, bo siłą go tu zaciągnięto. A swego czasu miał spore zatargi z kibicami.

Zieliński, albo Kowalczyk.

Brychczego też sciagnięto siła do woja ale jak sam powiedział nie zamieniłby tych 40 lat w Legii na nic innego, aswego czasu chciał go Real Madryt.To jest najbardziej Legijny Legionista bardziej od 90% kibiców bo on tu spędził całe życie.nawet od 99%.
więc nie mozna powiedziec że jak ktoś dobrowolnie przyjdzie to jest większym Legionista od tego co był wziety siłą bo Oreszczuk tez dobrowolnie przyszedł do Legii.

Raffi
04-09-2003, 12:14
Deyna miał po służbie wybór - zostać tu czy isć do innego, nawet lepiej płacącego klubu. Jak wybrał, wiadomo. Niedawno już była prowadzona dyskusja na ten temat, więc kolejna jest bezprzedmiotowa...

Bro(d)War
04-09-2003, 15:40
Bez dwóch zdań :
- z legend "nieobecnych" Kazio Deyna
- z legend obecnych L.Brychczy
- z ... legend ( nie boję się użyć tego zwrotu) wspólczesnych , aktywnych , naturalnie J.Zieliński
Pozdro.

MaxxxiM
04-09-2003, 16:39
Z tym Deyną to bardziej skomplikowane. On na pewno był najlepszym piłkarzem

byl rewelacyjnym pilkarzem, ale nie mozna zapominac o Lucjanie Brychczym, ktory jeszcze dzis by mogl paru obroncow wkrecic w murawe.

ale nie mozna napisać, że legionistą, bo siłą go tu zaciągnięto.
to kim byl w takim razie Twoim zdaniem Kazimierz Deyna grajac w Legii?

no popatrz, co za ciekawostka. to poczytaj sobie co mowil Lucjan Brychczy.