PDA

Zobacz pełną wersję : Ulubiony stadion piłkarski

WarsawFans
22-01-2008, 22:36
Na mnie największe wrażenie zawsze robił stadion Camp Nou. Pewnie też z tego względu, że jestem kibicem Barcelony. A tak poza tym bardzo podoba mi się nowe Wembley i Allianz Arena.

Warszawiak
22-01-2008, 22:41
Cartusia Kartuzy. Fajną krytą mają :cool:

Peace
23-01-2008, 14:42
Na mnie największe wrażenie zawsze robił stadion Camp Nou. Pewnie też z tego względu, że jestem kibicem Barcelony. A tak poza tym bardzo podoba mi się nowe Wembley i Allianz Arena.
Widziałeś wszystkie na żywo, czy tylko z fotek oceniasz ?

WarsawFans
23-01-2008, 21:54
Widziałeś wszystkie na żywo, czy tylko z fotek oceniasz ?

porównując dwa projekty możesz stwierdzić który robi na Tobie większe wrażenie? Chociaż w rzeczywistości ich nie widzisz. Poza tym nie tylko z fotek tak twierze, ale z róznych danych technicznych tych stadionów(np takie Wembley jest obiektem, który jest wyposażony w największą ilośc....kibli-żaden inny budynek czy inna konstrukcja na świecie nie ma ich więcej). I właśnie na podstawie takich ciekawostek, danych, fotografii mogę stwierdzić, że te stadiony mi imponują

Z.
23-01-2008, 22:02
Mi się najbardziej podoba Da Luz i Veltins Arena.

http://ftd.de/asset/Image/2005/08/02/quiz_bilder/schalke_arena.jpg

http://www.bloguerrilla.it/wp-content/stadio_da_luz.jpg

Slyboots
23-01-2008, 22:13
A to mój ulubiony stadion:
http://www.polskiestadiony.com/stalmielec3.jpg

arczi
23-01-2008, 22:44
porównując dwa projekty możesz stwierdzić który robi na Tobie większe wrażenie? Chociaż w rzeczywistości ich nie widzisz. Poza tym nie tylko z fotek tak twierze, ale z róznych danych technicznych tych stadionów(np takie Wembley jest obiektem, który jest wyposażony w największą ilośc....kibli-żaden inny budynek czy inna konstrukcja na świecie nie ma ich więcej). I właśnie na podstawie takich ciekawostek, danych, fotografii mogę stwierdzić, że te stadiony mi imponują

Ilość kibli.. no no.. wprost imponujące. Faktycznie stadion nie do wyjebania.

W sumie nie wiem na kij ja tu się wypowiadam. Takich tematów w historii internetu pamiętam już z kilkadziesiąt... no ale nie mogłem.

Jakoś nie kręcą mnie najnowocześniejsze i największe hiperstadiony Europy. Dla mnie to takie ikony współczesnej, zabijającej piękno tej dyscypliny, a przede wszystkim ruch kibicowski, dominacji pieniądza nad pewnymi wartościami.

Wypasione Wembley, Allianz Arena, Stade de France, i wiele innych może i są perełkami architektonicznymi, może i ładne dla oka, no ale jakoś tak wydają się byc zupełnie bezpłciowe. Brakuje im atmosfery, duszy i charakteru. Dlatego mam gdzieś to, że Wembley ma najwięcej kibli. Bardziej mnie kręci Belgradzka Maracana, Celtic Park, czy San Siro. Oczywiście przyczyniają się do tego również sami zasiadający tam kibice, no ale co z tego.. to w końcu dla nas buduje się te stadiony.

WarsawFans
23-01-2008, 22:56
czyli wnioskuje, że jesteś za tym, aby stadion Legii został ten, który jest obecnie. Bo jaką masz pewność, że nowy stadion nie zabije atmosfery(już pomijam destrukcyjne działania ITI,chodzi o teoretyczną sytuacje, w której by jej nie niszczyli)? Większy stadion=więcej pikników. Bo fanatyków raczej będzie tyle samo.

Oczywiście przyczyniają się do tego również sami zasiadający tam kibice

sam odpowiedziałeś sobie na nurtującą Cię obawę zabijania atmosfery przez nowoczesność stadionu. Nowoczesność sama w sobie nie zabija dopingu. Raczej nowoczesne reguły to czynią(takie jak nakaz siedzenia w czasie meczu na krześle czy zakaz palenia rac). Bo czy kibice Crvenej nie stworzyli by równie wspaniałej atmosfery na Wembley?

PS co do kibli to tylko jedna z tysięcy ciekawostek. Pominąłem takie ''detale'' jak możliwość przestawiania dachu w taki sposób, aby na murawe nie padało słońce...

arczi
23-01-2008, 23:10
Wiesz.. rozum mówi - budujcie. Serce - oddajcie nam płot.
Za 10 lat być może będę tęsknił za starym stadionem, a raczej za jego atmosferą. A być może niekoniecznie.

Nowoczesność sama w sobie nie zabija dopingu. Raczej nowoczesne reguły to czynią(takie jak nakaz siedzenia w czasie meczu na krześle czy zakaz palenia rac). Bo czy kibice Crvenej nie stworzyli by równie wspaniałej atmosfery na Wembley?

Nowoczesne reguły... dla mnie nowe stadiony są właśnie taką regułą. Zasieki, kamery, fosy, pleksi, podsłuchy, zakazy, nakazy, brak płotów, ochy i achy.. Kiedyś budowało się inaczej.

Starzeję się chyba.

daimler
23-01-2008, 23:17
Bardziej mnie kręci Belgradzka Maracana, Celtic Park, czy San Siro...
...Parc de Princes, Stadt Velodrome czy choćby Westfalenstadion.

WarsawFans
23-01-2008, 23:28
...Parc de Princes, Stadt Velodrome czy choćby Westfalenstadion.

stadiony czy esencja tych stadionów, czyli kibice? Bo jakby kibice Borussi tworzyli atmosfere na Wembley a kibice z Wembley zasiadali by na Westfalenstadion to który stadion bardziej byś chwalił?

W temacie raczej chodziło mi o sam stadion, a nie o ludzi którzy na nim są.

Slazak
01-03-2008, 00:05
Stadion-Slaski :D(stara ruina)

(L)EGION_07-300
02-03-2008, 14:52
Ostatnio mialem przyjemnosc byc na Maracanie ,naprawde robi cholerne wrazenie zwiedzalem tylko ale wyobrazam sobie co tam sie dzieje w dniu meczu :)

RG
02-03-2008, 23:20
Ja duzo nie widzialem ale.
W Polsce zdecydowanie najlepsze wrazenie na mnie robi nawet nie ukonczony stadion w Poznaniu.
Z zagranicznych to Santiago Bernabeu. Spora liczba miejsc a dosc kameralny wewnatrz.
Najwieksze rozczarowanie to Old Trafford, pomijajac Wloskie stadiony ale tam bylem swiadom ze to zabytki.

Szawar
03-03-2008, 22:42
Ostatnio mialem przyjemnosc byc na Maracanie ,naprawde robi cholerne wrazenie zwiedzalem tylko ale wyobrazam sobie co tam sie dzieje w dniu meczu :)

Wygladem to zrobiło na mnie wrazenie Camp Nou, szkoda tylko ze nie ma na nim zadnej atmosfery pilkarskiej, a byłem we wrzesniu na meczu Barcelony z Sevillą ( 2-1). Oprócz hymnu ( który notabene jest sredni), doping przez pozostałą czesc spotkania stał na bardzo niskim poziomie. Trybuny miałem na samej górze ( Tribuna General 13 piętro) zeby sie tam dostac potzreba było wjechac windą. Sam wyglad stadionu nie jest napewno odzwierciedleniem atmosfery jaka na nim panuje.