PDA

Zobacz pełną wersję : Kolejny dym

szczepan
17-08-2003, 22:42
za www.wp.pl:

"Jeszcze blisko przez dwie godziny po meczu drugiej ligi piłkarskiej pomiędzy Cracovią i Ruchem Chorzów trwały starcia policji z kibicami. Zatrzymano 30 osób. Rannych zostało dwóch policjantów i jeden kibic.

Starcia policji z fanami Cracovii zaczęły się jeszcze przed meczem. Kibice zaatakowali funkcjonariuszy, którzy użyli armatek wodnych i broni gładkolufowej. Także w czasie meczu było niespokojnie na widowni. Policja na stadionie strzelała kulami gumowymi, tak do kibiców Cracovii jak i Ruchu. To uspokoiło atmosferę na trybunach.

Po meczu znów było gorąco. Doszło do kolejnych starć kibiców z policją wokół stadionu, a potem także na ulicach Krakowa i na terenie niektórych osiedli.

"Zatrzymaliśmy 30 osób, dwóch policjantów zostało rannych, prawdopodobnie ucierpiał jeden z kibiców - powiedział rzecznik prasowy policji Dariusz Nowak. - Sytuacja już została opanowana i powrócił spokój"."

oraz:

"Starcie kibiców Cracovii z policją
PAP 17:40

Na ten temat
& 30 kibiców Cracovii zatrzymanych po meczu z Ruchem
& 2. liga piłkarska: wyniki i tabela
& 2. liga piłkarska - Ceramika - Cracovia 2:0
& Remis Cracovii

Przed meczem piłkarskim drugiej ligi Cracovia - Ruch Chorzów doszło do starcia kibiców krakowskich z pilnującymi porządku policjantami. Użyto armatek wodnych i broni gładkolufowej. Jeden policjant został ranny.

"Przed meczem Cracovii z Ruchem miejscowi kibice zaatakowali pilnujących porządku policjantów - powiedział rzecznik prasowy policji Dariusz Nowak. - Policja użyła armatek wodnych i broni gładkolufowej. Jeden policjant został ranny w rękę. Żaden z kibiców nie ucierpiał. Żaden nie został też zatrzymany. Porządek przed stadionem został przywrócony".

Aleja Focha, biegnąca między stadionem i Błoniami, została na pewien czas zamknięta. Tu doszło do starcia kibiców z policjantami. Ulica zasypana była szkłem z butelek oraz innymi przedmiotami. Kibice Cracovii zniszczyli trzy autokary, którymi dowieziono kibiców Ruchu. Mecz trwa. Policja cały czas jest na miejscu.

"Jest to mecz podwyższonego ryzyka i dlatego porządku pilnuje kilkuset policjantów - dodał Dariusz Nowak. - ściągnęliśmy też armatki wodne. Przyjechało 750 kibiców z Chorzowa".

Także na stadionie atmosfera jest napięta. Kibice obydwu drużyn próbowali wszcząć burdy podczas meczu. Musiała interweniować policja."

MaxyM
17-08-2003, 22:44
W mundury amerykańskie z maską Busha i do Iraku, niech się tam wyszaleją.

Krzpac
17-08-2003, 23:10
http://www.wsinf.edu.pl/~krzpac/site/guest/img/rotfl.gif

Beny
18-08-2003, 07:56

Gdzie do Iraku!? Kolegium, grzywna, kurator, prace społeczne (jak przez kilkaset godzin pozamiatają ulice to może zmądrzeją), a jak nie przyniesie to skutku to replay! Aż do skutku!

Menel
18-08-2003, 09:32
O widzisz Max... tutaj jesteśmy jednomyślni...

legart
18-08-2003, 09:47
Nie bronie hoolsów, ale z gładkolufowej zdaje się że paru normalnych pasiaków dostało, którzy nie brali udziału w zamieszkach.

szczepan
18-08-2003, 12:36
W sumie to gdyby tych wszystkich dac do budowy autostrad to moze bysmy mieli pelen zachod w 3 lata :D na drogach :D

kamyk
18-08-2003, 12:41
no coment ! wogule po co sie napierdalac co za debile boze a policja to w ogole debilizm polski normalnie ta policyjna akencje powinni zamknac!

MaxxxiM
18-08-2003, 17:11

Gdzie do Iraku!? Kolegium, grzywna, kurator, prace społeczne (jak przez kilkaset godzin pozamiatają ulice to może zmądrzeją), a jak nie przyniesie to skutku to replay! Aż do skutku!

i dozywotni zakaz stadionowy. przez debili ludzie nie chodza na mecze. wcale sie nie dziwie.

_Bart
18-08-2003, 22:55
Własnie ogladalem sport w tvn24 i co PZPN zrobił ???

zamknął stadion Craxy a kurvy obiecywali juz ze takich rzeczy nie beda robić 8- :fu:

MaxyM
18-08-2003, 23:05
Jak dziś patrzyłem na tych typów, to poważnie do Iraku ich na pierwszą linię frontu. Typ stał do 20 policjantów przodem z wycelowanymi spluwami i darł się by strzelali, a jak strzelali to stał dalej i znów to samo. Mam dość debili co sprowadzają obraz polskiego kibica do debila nakoksowanego z dechą w łapie. Jak załatwiają swoje sprawy na łonie natury z dala od normalnych ludzi, nie przeszkadza mi to i nawet ich rozumiem, ale nie na stadionach. Jak patrzyłem, że 30 typów prowokuje policję, a jak ci zaczynają trzelać to te odważniaki wbiegają w tłum normalnych kibiców z małymi dziećmi to bym ich zrzucał nad Basrą bez spadochronów jako desant.

MaxxxiM
18-08-2003, 23:25
Jak dziś patrzyłem na tych typów, to poważnie do Iraku ich na pierwszą linię frontu. Typ stał do 20 policjantów przodem z wycelowanymi spluwami i darł się by strzelali, a jak strzelali to stał dalej i znów to samo. Mam dość debili co sprowadzają obraz polskiego kibica do debila nakoksowanego z dechą w łapie. Jak załatwiają swoje sprawy na łonie natury z dala od normalnych ludzi, nie przeszkadza mi to i nawet ich rozumiem, ale nie na stadionach. Jak patrzyłem, że 30 typów prowokuje policję, a jak ci zaczynają trzelać to te odważniaki wbiegają w tłum normalnych kibiców z małymi dziećmi to bym ich zrzucał nad Basrą bez spadochronów jako desant.

po pierwsze zamkniecie stadioniu zupelnie nie rozwiazuje sprawy zadym, bo jesli beda mielich ochote ie napierd :* to sie umowia gdzies i beda sie napierd :* jesli juz zamykac, to na pewno nie stadiony

natomiast piszac ze nie przeszkadza Ci ze sie napie :* na lonie natury i ze ich rozumiesz to moim zdaniem troche przesada. nakoksowani debile znalezli pretekst do lania sie po ryjach i wykorzystuja do tego barwy klubow. ze niby to tak w ramach kosy. jeszcze dorabiaja do tego ideologie. i potem przenosi sie to na stadion. a w tlumie to juz sie wielu odwaznych znajduje.

toregos dnia pozwiedzalem w internecie strony zwiazane z hools.
nie bede wymienial nazw, ale powiem tyle: w kontekscie 1 sierpnia i wszystkich zwiazanych z tym dniem uroczystosci, jeden z "idoli"jednej z "bojowek" jednego ze stolecznych zespolow to po prostu porazka, zenada i tyle. i jesli to sa kibice to dzieki. i dopoki bedzie przywolenie na ustawki, ktore z "lona natury" przenosza sie na stadiony, to bedziemy sie zastanawiali, dlaczego tak malo ludzi przychodzi na mecze.

Sharn
19-08-2003, 19:40
Nie wiem czy to jest dobre miejsce na rozmowy o chuliganach... Jak ktoś ma potrzebę niech się zaloguje na "kibicach".

Rzekłem. :/

MrÓwA_1906
19-08-2003, 20:41
Zobaczcie co robia nasi sasiedzi z 2 stron Błoń

http://www.cracovia.krakow.pl/forum/read.php?f=1&i=66459&t=66459&phorum_auth=d3d1733085432b4ed8ec7cd35ae2fa26
szeroko pojete konfidenctwo na inne klub w celu ratowania własnej dupy !!!
Coz i jak zawsze wszystkiemu winna Wisła i inne kluby :D
i jak takie scierwo szanowac

Sharn
19-08-2003, 20:47
I teraz uważasz, że zaczniemy ku Twojej uciesze ich jechać? 8)

Pieprzyć to.

MaxxxiM
19-08-2003, 20:55
Nie wiem czy to jest dobre miejsce na rozmowy o chuliganach... Jak ktoś ma potrzebę niech się zaloguje na "kibicach".

Rzekłem. :/

masz racje o tym mniej sie powinno mowic, a wiecej robic.