PDA

Zobacz pełną wersję : HHPL, a komercja

Skanda(L)
15-08-2003, 23:53
ten kawalek jest parodia kawalkow bez przekazu -np paktofoniki -'uswiadom to sobie sobie'
rap z definicji powinien miec przekaz a nie byc nawijka o sliwkach.

pozdro.

wiem

a tedzika nikt nie lubi? zajebiste kawalki o melazach moim zdaniem

rkwa
15-08-2003, 23:55
ja tam mam beke z takich kawalkow-taka sama jak np slucham rymow kasy-tez rymy przecierz.

pozdro.

MaxyM
15-08-2003, 23:56
Tede do Baunsu - Mistrz... Nie ma lepszego od Fiodora oooooooooo... i DJ Buha :D

DJ Buhhhhh, to w ogóle masakra... 8-

Skanda(L)
16-08-2003, 00:00
DRINA ZA DRINEM albo TEDE BAUNSUJ ZE MNA zajebioza ale i duzo innych

rkwa
16-08-2003, 00:15
TeDe to przewijal dobrze o ulicy,gibonach i samochodzach,od kiedy polecial na kapuche robi gowno-typowa komera.

ze stanow tez juz slucham tylko old school bo tej komercji nowej zdzierzyc nie moge.

pozdro.

MaxyM
16-08-2003, 00:17
Może i komercha, ale kto teraz nie robi komerchy... Dla mnie zresztą on się bawi muzyką i robi to mistrzowsku. Jasne, że żeby złapać refleksję to włączę WWO, a nie Tedego, no może WFD, ale jak ide się bawić to Tede wymiata czy komercyjny, czy nie.

pozd.

szczepan
16-08-2003, 00:18
TeDe to przewijal dobrze o ulicy,gibonach i samochodzach,od kiedy polecial na kapuche robi gowno-typowa komera.

ze stanow tez juz slucham tylko old school bo tej komercji nowej zdzierzyc nie moge.

pozdro.

a czemu robi gowno-komera (od razu zaznaczam ze SPORT mi sie strasznie nie podba, Hajs.Hajs,Hasj juz bardziej, a DJ Buhh jest calkiem niezly)... ale poprostu jestem ciekaw czemu tak uwazasz?

Adiq
16-08-2003, 00:25
Mnie temat "HHPL i komercja" zawsze śmieszył... :oho:

MaxyM
16-08-2003, 00:29
Tede, jest na luzie, muze ma na luzie itd.

P.S.

Szczepan, Ha! 2000 :idollo: :tala: :banan:

Adiq
16-08-2003, 00:35
P.S.

Szczepan, Ha! 2000 :idollo: :tala: :banan:
:rotfl: :rotfl: :rotfl: :buhaha: :buhaha: :buhaha:

Wracając do tematu, to bardzo mnie śmieszy, że Peja podkreśla na każdym kroku, że nie robi komercji i reprezentuje biede. Takie bajeczki to może wciskać tym rozpiszczałym na jego widok nastolatkom...

Skanda(L)
16-08-2003, 00:35

pozdro.

tez nie za bardzo kumam o co tobie chodzi. komerchy ze stanow nie mozna wogole porownac do polskiej sceny hh.tam to juz wszyscy robia to samo.same dupy w teledyskach i jakas panienka spiewa.90% tak wyglada. u nas jest/bylo odwrotnie tylko ulica i te sprawy. tede poszedl w innym kierunku(niz reszta polskiego hh) i mial z tym sukces i co z tego? mial nie brac kasy? ty bys nie wziol? i on chodziasz nie ukrywa tego ze zarabia na tym niezle i lubi tym tez prowokowac a nie tak jak inni ulica ulica niby hardcore a zbijaja tez kase i pierdola smuty jacy oni sa biedni ale undergroundowi a tede to gowno. albo nawet i nie zbijaja kasy ale gdyby robili taka muze na ktorej by mogli zarabiac to zapewne tez by wzieli ten hajs. lepsze to niz ***** tyrac w fabryce albo **** wie gdzie.

rkwa
16-08-2003, 00:40
moje zdanie jest takie ze Tede nawijal dobrze kiedys,a teraz te jego lancuchy i inne-bawi sie w stany a to jest Polska-po **** na teledysku sie pokazyje w zlocie i w limuzymie jak na codzien zapierdala metrazem?
jezeli powiesz na to muzka rozrywkowa-spoko jest gitara,ale nie nazywajcie tego RAPem bo napewno nim nie jest.

pozdro.

ps.niech zyja podziemne squady.

MaxyM
16-08-2003, 00:43
Dokładnie tak jak napisał Skandal. Facet robi muzykę, której i tak wszyscy słuchają, jedni narzekają, drudzy nie, ale jakoś o dziwo wszyscy znają kawałki. Zarabia na tym pieniądze, co dla mnie jest normalne, bo sam żałuję, że kiedyś odłożyłem adapter i mc do szuflady, bo może dziś też bym trzaskał hajs. Przecież nie będzie robił dla nas muzyki za darmo... Kasa jak najbardziej mu się należy, bo melanży jakie miałem przy jego muzie nigdy nie zapomnę. Zresztą ja słucham pl hhp od początku powstania i tak czy inaczej mam sentyment do niego jako wykonawcy...

A Peja... nie dla kasy! Ha, dobre, z Terientiew chyba teraz pod rękę chodzi, taki jest nie komercyjny ziomek.

Adiq
16-08-2003, 00:45
Prawda jest taka, że cała scena HHPL to komercja i wyczesują z tego niezły hajs. Teraz tylko, zależy czy ktoś lubi być prowokowanym (Tede), czy ściemianym (Peja).

MaxyM
16-08-2003, 00:45
Ale nam się dyskusja rozpoczeła... :D

Skanda(L)
16-08-2003, 00:50
ale ty myslisz ze co? podziemne sklady sa w podziemiu bo tak lubia poprostu? mysle ze sa tez tacy ale jest ich naprawde bardzo bardzo malo. wiekszosc poprostu nie ma mozliwosci zarobic kasy swoimi nagrywkami i dlatego jest w podziemiu. kazdy z tych w podziemiu tez by chcial zeby jego plyte kupilo od pyty ludzi albo zeby zagrac koncert przed paroma tysiacami niz zawsze tylko przed 20(chociaz tez moze byc fajnie). myslisz ze ci ludzi co sa w "podziemiu" by powiedzieli nie nie chcemy pieniedzy wolimy zapierdalac za 800 w piekarni 8- (przyklad) i robic sobie hh niz robic sobie hh i do tego jeszcze sobie zyc dobrze?

Afgan
16-08-2003, 00:50
gowno prawda ze Peja jest raperem komercyjnym chociaz go nie trawie...kadzy ma zamiar u3mywac sie z tej muzyki...to jest dla nich zawod i to co kochaja robic...wiadomo kasa im z nieba jak manna nie spadnie...sam Sokol mowi, ze nie ma zamiaru robic komercyjnego rapu, ale chce sie z hh u3mywac...hiphopu musza sluchac ludzie ktorzy zrozumieja przekaz a nie jakies ***** jebane malolaty ktore tylko ida za moda...a fakt Peja nagrywa w pyte kawalkow i robi to dobrze a nie odpierdala jakiejs szmiry...:D

rkwa
16-08-2003, 00:56
Prawda jest taka, że cała scena HHPL to komercja i wyczesują z tego niezły hajs. Teraz tylko, zależy czy ktoś lubi być prowokowanym (Tede), czy ściemianym (Peja).

powiem Ci ze czesto smigamm nz sluzeznie i chlopaki moze nie zyja w biedzie,ale teg groszem nie smierdza,a Tede zarobil troche beclu i wozi sie w limuzynie?tez moze sobie wynajaclimuzyne i sie 'pokazac' ale po co-przecierz to jest pozerstwo.

pozdro.

Adiq
16-08-2003, 00:56
hiphopu musza sluchac ludzie ktorzy zrozumieja przekaz a nie jakies *cenzura* je*** malolaty ktore tylko ida za moda...
I wg. mnie Głucha Noc Peji jest idealnym tego przykładem...

rkwa
16-08-2003, 00:59
''po pierwsze nie dla slawy,po drugie nie dla pieniedzy''<--te slowa powinny byc mottem dla tych ktorzy obia hiphop.

ps.''nie jestes prawdziwy 'rkwa' lache na to kladzie''

pozdro.

rkwa
16-08-2003, 01:04
nie gardze ludzmi ktorzy zarabiaja na rapie-proste ze jak robia to dobrze moga zarobic-tylko ze definija Rapu jest taka ze powinien niesc za soba jakis przekaz a np Tede nawija o pijanstkie va k44 o sraczce dziadka-to wg mnie nie jest hh tylko albo pseudo-hh albo muzyka rozrywkowa.

ps.szacunak dla sp.Magika ktory nawijal o zyciu-R.I.P.

pozdro.

Skanda(L)
hiphopu musza sluchac ludzie ktorzy zrozumieja przekaz a nie jakies *cenzura* je*** malolaty ktore tylko ida za moda...
I wg. mnie Głucha Noc Peji jest idealnym tego przykładem...

dla mnie tez

a to ze sie wozi jakas limuzyna to dla mnie tez jest prowokacja i zrobione po to zeby sie o tym mowilo wlasnie czy dobrze czy zle. mysle ze on sie bawi z opinia publiczna poprostu przez teledyski i wywiady itd. i stwarza taki wizerunek jaki chce. a moze mu tez naprawde odbilo i chce niby pokazac jaka on ma kase tego nie wiem bo go nie znam. ale nie wydaje mi sie. i jak by nie bylo to muza do imprezowania jest najlepsza.

Afgan
''po pierwsze nie dla slawy,po drugie nie dla pieniedzy''<--te slowa powinny byc mottem dla tych ktorzy obia hiphop.

ps.''nie jestes prawdziwy 'rkwa' lache na to kladzie''

pozdro.

po 1 ten kawalek nagrywany byl 7 lat temu...moze 6 a przez ten czas w naszym kraju zrobilo sie o wiele gorzej...wiec teraz jest inna gadka niz wtedy...zgadzam sie ze te slowa powinny byc mottem dla robiacy hh ale coz nie kazdego z raperow stac na to aby dokladac swoja prywatna kase do hh ktorej nie ma nigdy za wiele.

Pozdro :D

Adiq
16-08-2003, 01:10
Skandal:

a tede nie rymuje o zyciu??
i nie dla slawy nie dla pieniedzy sie zgadza bo napewno nie myslal o tym jak zaczynal rymowac! inaczej niz te wszystkie kapele ktore teraz ujrzaly swiatlo dzienne!!!
---------------
Wydzieliłem osobny temat. Piszmy tutaj.

szczepan
16-08-2003, 01:16
i w tym momencie polecam kawalek "Friko" Grammatika...

Komercja jest wtedy kiedy pieniadze sa celem a nie srodkiem... komercja jest wtedy kiedy "siadajac" do danego kawalka (nie wazne czy w hh czy w jakiejkolwiek innej muzyce i nie wazne czy piszesz teksty czy jestes producentem) myslilsz o tym co by tu zrobic zeby on sie sprzedal... czyli naprzyklad tak:
mam jazde na hard core'owe kawalki ale nie bede mial za to $ wiec napsize zajebista ballade rockowa o milosci...

ps
MaxyM slowo daje daj mi czas od wrzesnia do grudnia to bede mial wiecej niz Ty :P a jak nie to stawiam browar :D

pps
I tak najbardziej komercyjny jest Adiq :P

Adiq
16-08-2003, 01:20
Z resztą skoro HH ma trafiać tylko do tych co zrozumieją przekaz, a nie do modnych małolatów, to po co rozklejać na słupach, płotach, w autobusach itd. reklamy koncertów? Ci "kumaci" i tak się o nim dowiedzą, a taki plakat czy vlepka może przyciągnąć jedynie tych modnych małolatów.

MaxyM
16-08-2003, 01:20
pozdro.

Rkwa, a co robią ci, który/zy to zarymowali?

Widzisz, oni robią hhp, z tego żyją - hajs im się należy... Inaczej jeden zapierdalałby w obuwniczym, a nocami robił bity i rymy...

pozd.

MaxyM
16-08-2003, 01:22
o milosci...

ps
MaxyM slowo daje daj mi czas od wrzesnia do grudnia to bede mial wiecej niz Ty :P a jak nie to stawiam browar :D

pps

1ps: To do września, czy do grudnia? :D

2ps: :rotfl: - umarłem, nie ma mnie!

Adiq
16-08-2003, 01:24
pps
O co chodzi? :hmm: :D

Hehe... Szczepan sam jesteś komercyjny, bo piszesz swoje posty bez przekazu, tylko dla licznika, czyli sławy. :rotfl: :buhaha:

szczepan
16-08-2003, 01:25
prawda jest taka ze hiphop w stanach kiedys na poczatku zrobil haj i kariere na bialych nastolatkach ze sredniej klasy... jzu Ice-T o tym mowil na albumie "Home Invesion" (gdzie jeszcze pewnie mam kasete)... zreszta okladka to sugerowala bardzo mocno... bialy dzieciak z walkman'em koszulka free africa (czy cos w tym stylu) etc...

w tej chwili hh w polsce zarabia na rozwydrzonych malolatach ktore kupuja wszystko co im podsunie Viva i Mtv... i o to chodzi... Ci ktorzy zrozumieja przekaz (boze jak to brzmi :/) to jest doslownie ulamek tych co kupuja... i co z tego... gdyby nie te malolaty nie byloby kasy na pozadne studia na pozadne teledyski... nie byloby tego... ale tez dobrze oddaja to wszystko slowa jednego z czlonkow Fenomenu z kawalka "sram na media" z plyty Ostrego "Tabasko" (w kawalku wystapil jeszcze Spinache)
"...kiedys chcialem u Was byc, teraz Wy macie nadzieje..."

szczepan
16-08-2003, 01:28
MaxyM: od wrzesnia do grudnia - w tym terminie Cie przescigne :p

Adiq: a Ty sie wozisz bo masz moda i myslisz ze jestes elo-joł-kul-fajny i ze bedziesz mogl malolatka zaszpanowac ze posty mozesz usuwac i wogole ze jestes prawilny-mod...

Adiq
16-08-2003, 01:28
pozdro.

Rkwa, a co robią ci, który/zy to zarymowali?

Widzisz, oni robią hhp, z tego żyją - hajs im się należy... Inaczej jeden zapierdalałby w obuwniczym, a nocami robił bity i rymy...

pozd.
Trochę off-topic. Niedawno czytałem artykuł o talentach piłkarskich z Afryki sprowadzonych do Polski. Jeden z trenerów drużyny z niższych lig: "Sam kiedyś miałem prawdziwy talent, ale w wieku 26 lat poszedł do hurtowni, bo lepiej płacili" 8- :rotfl: :buhaha: :lo: :D

MaxyM
16-08-2003, 01:30
Adiq ciągle robisz jeden błąd: nie :rotfl3:, tylko :rotfll3: . :D

szczepan
16-08-2003, 01:32
apopro Ty mlodych talentow to chyba w ktoryms temacie (mlodziez w Legii bodajze) napisalem ze byl kiedys na testach w polsce w wieku 17 lat taki nigeryjczyk i niestety nie przyjeli go bo za cienki byl... w sumie to chyba sie troche pomylilem bo nie wiem czy to byl nigeryjczyk... ale napewno z Afryki... wiec wiecie kto w wieku 17 lat byl w Polsce na testach i nasi eksperci odeslali go do domu??

Adiq
16-08-2003, 01:33
Adiq: a Ty sie wozisz bo masz moda i myslisz ze jestes elo-joł-kul-fajny i ze bedziesz mogl malolatka zaszpanowac ze posty mozesz usuwac i wogole ze jestes prawilny-mod...
8-
Nawet nie wiesz jak wszystkie na to lecą... '8

MaxyM: napisz mi skrót, a nie ikonkę bo i tak nie wiem... :P

szczepan
16-08-2003, 01:34
http://www.legialive.pl/forum/images/smiles/em14.gif

MaxyM
Wracając do tematu (SZCZEPAN!), np. Jay-Z, komercha, ale mam wszystkie jego płyty i single - dla mnie nie ma lepszego wariata... i pije do tego typ Belveder Vodka, o czym rymuje... Swoj chłop. :>

P.S.

Adiq

rotfll3

Skanda(L)
wiem bo czytalem wlasnie w tamtym temacie '8
GEREMI on jest kamerunczykiem i mial szczescie ze do nas nie trafil bo by nigdy juz nie zagral w madrycie albo gdzies w anglii

MaxyM
16-08-2003, 01:36
Poprzedni temat zostal oddzielony, bo rozmyliscie, teraz ponownie rozmywacie, temat z tematu rozmytego... :czary:

szczepan
16-08-2003, 01:37
Skanda(L): mi jeszcze o innego chodzi... o Geremim tez wiem... ale ten moj byl troche slawniejszy :P

MaxyM: wiesz ja tam wole Nasa :P ale tak swoja droga to Jay-Z i Escobar wysiadaja przy ekipach z Cash Money Records i stajni Mastera P No Limit Records... aha no i jest przeciez Nellyyyyyyyyyyyyyyyyyy :D

Adiq: to moze zamiast koszulki JESTESMY WASZA STOLICA zrob sobie koszulke JESTEM WASZYM MODEM :P

szczepan
16-08-2003, 01:38
Poprzedni temat zostal oddzielony, bo rozmyliscie, teraz ponownie rozmywacie, temat z tematu rozmytego... :czary:

to moze zalozmy jakis kanal ircowy :P

#rozmywanie
#rozmywacze

:P

Skanda(L)
16-08-2003, 01:39

nie odemnie sie zaczelo 8) i mysle ze nie wy tylko jezeli juz to my! :)
ty to jestes w tych sprawach zreszta mistrzem ;)

MaxyM
16-08-2003, 01:41
Ja Wam chyba zaraz po banie wpierdolę... bo nie zniese! :>

:rotfl: :rotfl:

szczepan
16-08-2003, 01:43

i kto tu nie rozmywa...

MaxyM naprawe powinniens posciagac sobie "cykaczy z poludnia"... braga Jay-Z wysiada przy nich...

Adiq
16-08-2003, 01:43
Czyli witamy na Legia F@ns Forum. :D

Szczepan, a pomyśl jakie miałbyś wzięcie z koszulką JESTEM WASZYM SKARBNIKIEM. Wszystkie poleciałyby na kasę. :lo: ;)

PS: :rotfll3:

Skanda(L)
16-08-2003, 01:44

sobie walnij :lalala:

;) z kiciorem hehe

szczepan
16-08-2003, 01:44
Szczepan, a pomyśl jakie miałbyś wzięcie z koszulką JESTEM WASZYM SKARBNIKIEM. Wszystkie poleciałyby na kasę. :lo: ;)

w sumie masz racje :P tylko ze jestem zajety :p

a po drugie sadze ze predzej polecialoby paru gosci z trzema paskami... i niekoniecznie mieliby mile zamiary... 8)

szczepan
16-08-2003, 01:46
Dobra koniec wracam do glownego tematu :P

HHPL i Komercja :D

no zioommmyyyyyyyyyyyy :P

a tak swoja droga to dla mnie najsmieszniejszy jest brx... jedzie na Liroya ze ten wyrolowal WYP3 itp a teraz nnagrywa z nim...

MaxyM
16-08-2003, 01:46

;) z kiciorem hehe

Nie, no ***** to już jest przegięcie... za dobry byłem. :ks:

Teraz się zacznie... :nir: :box: :auau:

:D

szczepan
16-08-2003, 01:48
tak to jest z modami

niegdy nie wiesz jaki humor maja :lu:

Skanda(L)
16-08-2003, 01:49

;) z kiciorem hehe

Nie, no *cenzura* to już jest przegięcie... za dobry byłem. :ks:

:wnogi:

:rotfl:

rkwa
16-08-2003, 01:51
damWam taki przyklad-
HG tez zarabia na muzyce a nawijaja o zyciu i nawijaja prawde/2 przyklad WSP/moze zarobia mniej ale nie pozuja,sa soba i przewijka jest prawdziwa,a Tede jezdzi limuzynami,jest szefem i wogole-myslisz ze tak jest na prawde?
z tego wynika ze mozna robic prawdziwa muzyke/wyrazac siebie i sie nie sprzedawac.

pozdro.

MaxyM
16-08-2003, 01:52

;) z kiciorem hehe

Nie, no *cenzura* to już jest przegięcie... za dobry byłem. :ks:

:wnogi:

:rotfl:

Doigrałeś się... :>

MaxyM
16-08-2003, 01:53
Skanda(L) :ban:

szczepan
16-08-2003, 01:53
dobra kurcze ja spadam bo rano musze po kumpla na centralny pojechac...

dobranoc panowie :nir: :git:

(przy okazji mozecie nabicz pare postow)

MaxyM
16-08-2003, 01:55
Skanda(L) - wiesz już jak ban wygląda :> ?

Adiq
16-08-2003, 01:56
MaxyM rozdaje bany to Szczepan od razu spada... :rotfl:

szczepan
16-08-2003, 01:56
rkwa: a przeciez De La Soul (ktory jest zepsolem odlschoolowy) rymowal o stokrotkach...

co to jest przewijka??

po drugie wiesz co to zabawa? mowisz sluchasz oldschool a wiesz o czym byla polowa kawalkow z tzw starej szkoly?? o przechwalkach... itp... po drugie jezeli chce isc do klubu to co mam tanczyc z dziewczyna przy kawalku w ktorym jest tylko hwdp, ziolo i ciezka linia basu"?? na plycie WSP jest tylko jedna zwrotka ktora mi sie podoba -> Sokola...

Skanda(L)
16-08-2003, 01:57
Skanda(L) :ban:

:trata:

szczepan
16-08-2003, 01:57

jezeli wiesz to teraz :panie: :panie: :panie: o wybaczenie :P

Skanda(L)
16-08-2003, 01:59

ja tez spadam bo widze ze mnie tu nie chca :cry:

:) tymczasem

rkwa
16-08-2003, 02:10
rkwa: a przeciez De La Soul (ktory jest zepsolem odlschoolowy) rymowal o stokrotkach...

co to jest przewijka??

po drugie wiesz co to zabawa? mowisz sluchasz oldschool a wiesz o czym byla polowa kawalkow z tzw starej szkoly?? o przechwalkach... itp... po drugie jezeli chce isc do klubu to co mam tanczyc z dziewczyna przy kawalku w ktorym jest tylko hwdp, ziolo i ciezka linia basu"?? na plycie WSP jest tylko jedna zwrotka ktora mi sie podoba -> Sokola...

tak szczerze to ang malo znam i mam tylko przetlumaczonych kilka kawalkow.de la soul nie slucham.wogole usa malo slucham-raczej tylko pl i francozow/tlumaczylem texty/amerykancow to wu tangi i t p -mowie ze nowych amerykancow zdzierzyc nie moge/pl zreszta tez-hujkow ktozy kaposte wyczuli/

pozdro.

szczepan
16-08-2003, 02:15

pozdro.

wiesz dla mnie oldschool to Grand Master Flash & Fouris 5, Afrika Bambaataa itd itd

co do Wu to 36 komnat to dla mnie klasyka ale niestety wlasnei Wu ejst przykladem tego jak mozna rozmienic sie na drobne i "sprzedac" bo tak naprawde nie wyszedl im juz tak dobrze zaden album... moze niektore solowe plyty zblizaly sie do tego ale pierwszy album jest niedoscignionym wzorem

jeszcze co do Oldschool'u to mimo wszystko polecam Ci skladanke "Greatest Hits" wytworni Tommy Boy Records... powrot do korzeni...

szczepan
16-08-2003, 02:17
ja w tym momenci na serio wysiadam... dobranoc...

rkwa
16-08-2003, 02:21

pozdro.

wiesz dla mnie oldschool to Grand Master Flash & Fouris 5, Afrika Bambaataa itd itd

co do Wu to 36 komnat to dla mnie klasyka ale niestety wlasnei Wu ejst przykladem tego jak mozna rozmienic sie na drobne i "sprzedac" bo tak naprawde nie wyszedl im juz tak dobrze zaden album... moze niektore solowe plyty zblizaly sie do tego ale pierwszy album jest niedoscignionym wzorem

jeszcze co do Oldschool'u to mimo wszystko polecam Ci skladanke "Greatest Hits" wytworni Tommy Boy Records... powrot do korzeni...

dla mnie old school to aldycja Bogny w kolorszoku-tam to lecial rap-nie to coteraz /tytulow niestety nie podam bo nie znam-sam zaluje/.

CywiL
16-08-2003, 02:24
Dzieci...tak naprawdę pierwszy kawałek hip-hopowy był o tym że koleś idzie na imprezę i ma trochę mało hajsu ,a rymowanie ogólnie na początku polegało na wychwalaniu sound-systemu swojego DJ-a,takze skończcie te głodne gadki o ulicy.... :/
Pozdrowienia dla tych co cokolwiek rozumieją...a w szczególności dla MaxyMa!
Pozdro
CywiL

rkwa
16-08-2003, 02:36
Dzieci...tak naprawdę pierwszy kawałek hip-hopowy był o tym że koleś idzie na imprezę i ma trochę mało hajsu ,a rymowanie ogólnie na początku polegało na wychwalaniu sound-systemu swojego DJ-a,takze skończcie te głodne gadki o ulicy.... :/
Pozdro
CywiL

nie ucz ojca dzieci robic-nie wiem ile masz lat-ale powiem Ci ze ja bujam sie w hip hopie od tylko kiedy sie pojawil w Polsce a nawet wczesniej,wiec nie mow mi o co biega-RAP ma niesc za soba przekaz -to jest jego zadanie.

MaxyM
16-08-2003, 04:15
Dokładnie tak jak Kw2a napisał...
W Polsce się tylko przyjęło, że hip hop ma mieć przesłanie i pieprzenie o sprawach poważnych... Na początku nie było nic innego, tylko ławki, chmury, zajebać coś na szamę... Potem Tede wszedł z baunsem i cały światopogląd się pierdolnął, bo jak, tak nagle można o imprach? Bez ławek, niesiony itd. A no można... Prawdziwy hip hop twotrzy np. Method Man z Redmanem, napierdalają nawet o grach komputerowych... W Polsce jeszcze tego wszyscy nie ogarnęli, że tak można. Tede wyszedł z czymś innym i chwała mu za to...

Molesta/Ewenement – pierwsi o biedzie i ulicy... Jeden mieszka w Willi z rodzicami, a drugi też nie najgorzej... Założyli własną wytwórnię w wytwórni i kozaki... Ulicznicy, tak zwani... Nic do nich nie mam, ale to pokazuje jakie pierdolenie jest w polskim hip hopie, że ***** wszyscy kontrakty na grube PLNy podpisują ale nadal niby wszyscy biedni, a kto nie biedy, ten niech wypierdala.

pozd.

szczepan
16-08-2003, 11:28

:* pokaz mi gdzie ja pisze o ulicy... co bo sam teraz walisz glodne gadki... no chyba ze przeczytales dwa pierwsze posty i olales reszte...
naprawde pokaz mi gdzie ja pisze o tym ze hh zaczal sie na ulicy itd :aach: :jebsie:

a polsce niestety to poszlo w zla strone... ale poczatki byly naprawde nie zle... "WuWuA", "SMAK beat records"...

aha i jezeli sie nie myle to ten pierwszy kawalek o ktorym mowisz to byl kawalek Sugerhill Gang??

CywiL
16-08-2003, 16:39
Pozdro
CywiL

nie ucz ojca dzieci robic-nie wiem ile masz lat-ale powiem Ci ze ja bujam sie...

To sie bujaj dalej... :/

Mówcie sobie co chcecie bo mało mnie to interesuje... od początku w hip-hopi chodzi o lans i tyle...jak ktos ma ochote to sam sobie sprawdzi jak było i kto ma racje...
Co do Polskiej sceny to słucham bardzo dużo i tak samo podoba mi sie płyta WWO , Łony,Fisza (który notabene jest juz coraz mniej hip-hopowy) i czy np. Meza
Jeśli chodzi o Tedzika to duzo bardziej wolę jego szczerość niz pierdolenie Sokoła jak mało ma hajsu i wcale nie jest tak dobrze.... :/
Nie oszukujmy się WWO pod względem sprzedanych płyt jest moim zdaniem z PFK,Peją i Kalibrem44 w pierwszej czwóce ,grają koncerty non stop takze bez pierdolenia...
Pozdrawiam
CywiL

p.s ..a ty sie Szczepan nie denerwuj....tak to Sugarhill... :>

Mrk
16-08-2003, 17:15
Ostatnio jak byłem w Łebie śpiewali Vienio i Pele. Miał być też Zip Skład. Niestety na zipów się nie doczekaliśmy. Vienio wtedy powiedział - "chcecie Zip-składu?? To musicie zapłacić" Potem dodał "żartuję", ale wcale nie żartował....

dyha
16-08-2003, 17:23
Widze , że przez wakacje ominoł mnie jeden ciekawy temacik , wiec juz włanczam sie do dyskusji .

Odnośnie Komercji w Polsce , to nie nazwałbym tego komercją , bo jeśli komercja jest w USa , to unas co najwyzej komercyjka , i dla mnei Tede nie jest odrazu przykłądem komery , dobrze powiedział MaxyM , ze chłop zrobił cos innego w HHP i mu sie to opłąciło , to czemu nie iść za Ciosem , pewnie ze z jego piosenek nie wyciągniesz żadnego przekazu , ale jak jest jakś melanżyk to nie bedziesz słuchal DKA , czy WNB , bo to do tego sie nie nadaje , a Tede jest akurat zajebisty , do auta czy na bibe , nie ma nic lepszego , a jesli juz chce posłucha i wyciągnąć jakies wnioski tood razu idzie cała Scena Warszawska , osobiście nie trawie Poznania , niewiem dlaczego ale ogólnie nie podchodzi mi ich styl . A wracając do komery to juz prędzej od TDFa dałbym pseudo "gangsta" Liroya , bo to jak sami widzicie po hitach HELLO , czy innych amerikan czild . Aha a co do HaKa , to jednak nie kręci mnie to , kawalki typu Kręć Dupą , są zbytnio ...... amerykańskie . Więc podsumowując , imprezka , melanżyk , popjawa czy auto to Tede wraz z Gib Gibonami , i Dj Buhh ...... a pozostałe to reszta Warszawki , tylko bez poznania.......

P.S. A 600 oC wymiata ......

rkwa
16-08-2003, 22:23
Pozdro
CywiL

nie ucz ojca dzieci robic-nie wiem ile masz lat-ale powiem Ci ze ja bujam sie...

Mówcie sobie co chcecie bo mało mnie to interesuje... od początku w hip-hopi chodzi o lans i tyle...jak ktos ma ochote to sam sobie sprawdzi jak było i kto ma racje...
Co do Polskiej sceny to słucham bardzo dużo i tak samo podoba mi sie płyta WWO , Łony,Fisza (który notabene jest juz coraz mniej hip-hopowy) i czy np. Meza
Jeśli chodzi o Tedzika to duzo bardziej wolę jego szczerość niz pierdolenie Sokoła jak mało ma hajsu i wcale nie jest tak dobrze.... :/
Nie oszukujmy się WWO pod względem sprzedanych płyt jest moim zdaniem z PFK,Peją i Kalibrem44 w pierwszej czwóce ,grają koncerty non stop takze bez pierdolenia...
Pozdrawiam
CywiL

widze ze ciezko sie z Toba rozmawia ale sprobuje cie przekonac inaczej-
skoro uwazaz ze rap jest tez o tym ze swiat jest piekny to zadam ci pytanie-czy uwazasz ze Norbi jest raperem i robi hh?-nawija o niczym ale sa rymy,jest bit...????????

pozdro.

CywiL
16-08-2003, 23:45
Pozdro
CywiL

Pozdrawiam
CywiL

skoro uwazaz ze rap jest tez o tym ze swiat jest piekny

Gdzie ja tak powiedziałem...ty rozumiesz słowo pisane???
[/quote]
to zadam ci pytanie-czy uwazasz ze Norbi jest raperem i robi hh?-nawija o niczym ale sa rymy,jest bit...????????[/quote]

Umówmy się że Norbi jest raperem nie hip-hopowcem bo to tez jest jedna z opcji... :/ Pozatym nie mam pojęcia co to ma do rzeczy co robi Norbi... :hmm:

szczepan
16-08-2003, 23:55

ok sorry... tylko tak myslalem ze mowisz tez do mnie... ale teraz wydaje mi sie ze niekoniecznie...

a tak swoja droga to nie masz moze teledysku do tego kawalka? albo nie wiesz skad go zdobyc? tylko ze nie z zadnego p2p...??

szczepan
17-08-2003, 00:04
rkwa: czyli co uwazasz ze jedyny prawdziwy czy jak raczej wolisz prawilny to taki ktory mowi ze jest zle kiepsko i wogole mrok i system nas ogarnia to chyba nie znasz hiphopu...

dyha
17-08-2003, 00:08
Wogole niewiem co to za określenia prawdziwy i nie prawdziwy , HH to HH i są tylko różne odlaamy i niema co mowić o prawdziwości HH , bo to jest śmieszne !

Mrk
17-08-2003, 00:34
Wogole niewiem co to za określenia prawdziwy i nie prawdziwy , HH to HH i są tylko różne odlaamy i niema co mowić o prawdziwości HH , bo to jest śmieszne !
Nic dodać nic ująć!

szczepan
17-08-2003, 00:36
ja uzylem czegos takiego jak ironia... ale dobra :P

rkwa
17-08-2003, 00:47
rkwa: czyli co uwazasz ze jedyny prawdziwy czy jak raczej wolisz prawilny to taki ktory mowi ze jest zle kiepsko i wogole mrok i system nas ogarnia to chyba nie znasz hiphopu...

nie tylko-nie powiedzialem ze nie mozna nawijac o melanzach,o pozytywnych stronach zycia i t p tylko to musi byc kawalek o czyms,cos za soba niesc-podalem tu przyklad norbiego dla tego ze tez ma text rymowany i nawija pod bit a przecierz to nie jest rap-rap za soba powinien niesc przekaz.
wiadomo ze mozna sie tez bawic slowani ale sory co to jest '..sraczka mego dziadka,a moze czekoladka,a mioze cukiereczek...'-to jest cytat z k44 i nie mowcie mi ze to jest rap bo dla mnie to ma tyle wspolnego z rapem co michal wisniewski.

rkwa
17-08-2003, 00:50
Pozdro
CywiL

Pozdrawiam
CywiL

to zadam ci pytanie-czy uwazasz ze Norbi jest raperem i robi hh?-nawija o niczym ale sa rymy,jest bit...????????[/quote]

Umówmy się że Norbi jest raperem nie hip-hopowcem bo to tez jest jedna z opcji... :/ Pozatym nie mam pojęcia co to ma do rzeczy co robi Norbi... :hmm:[/quote]

skoro twierdzisz ze norbi jest raperem a nie jest hip hopowcem to mam prozbe-sklasyfikowal bys mi-/na raperow i hiphopowcow rzecz jasna/-

-norbi
-Tede
-Wwo
-K44
-Pkf
-wsp

-nie rozumiem Twojego podzialu zupelnie.

szczepan
17-08-2003, 00:52
a ja sie jaram "Psychorape" Dizkreta z 2 plyty Starego Miasta...
Podoba mi sie kawalek "Dlugopisy" podoba mi sie kawalek "Gwara" (parodia "Slangu" nagrana przez kolegow Pezeta z okazji jego urodzin) a te kawalki nie maja jakiegos mocnego przeslania... poporstu hh moze tez bawic... i wole "potanczyc" z dziewczyna przy "Senioricie" czy niektorych kawalkach Tedego niz przy opowiesci o tym ze znow kogos policja spisala.

rkwa
17-08-2003, 00:55
a ja sie jaram "Psychorape" Dizkreta z 2 plyty Starego Miasta...
Podoba mi sie kawalek "Dlugopisy" podoba mi sie kawalek "Gwara" (parodia "Slangu" nagrana przez kolegow Pezeta z okazji jego urodzin) a te kawalki nie maja jakiegos mocnego przeslania... poporstu hh moze tez bawic... i wole "potanczyc" z dziewczyna przy "Senioricie" czy niektorych kawalkach Tedego niz przy opowiesci o tym ze znow kogos policja spisala.

dla mnie to co wymieniles to nie jest rap tylko baunce albo jak kto woli muzyka rozrywkowa.

szczepan
17-08-2003, 00:57
o jejku bounce? a co to jest?

muzyka rozrywkowa? no coz wiec chyba nie ma dalej sensu ciagnac tego watku bo mamy zupelnie zupelnie inne spojrzenia na hiphop...
dla mnie jest to poprostu muzyka ktora dzieki swojej roznorodnosci nadaje sie do kazdej sytuacji i zdarzenia...

eot 8)

rkwa
17-08-2003, 01:05
o jejku bounce? a co to jest?

muzyka rozrywkowa? no coz wiec chyba nie ma dalej sensu ciagnac tego watku bo mamy zupelnie zupelnie inne spojrzenia na hiphop...
dla mnie jest to poprostu muzyka ktora dzieki swojej roznorodnosci nadaje sie do kazdej sytuacji i zdarzenia...

eot 8)

masz swieta racje-kazdy ma swoje spojzenie a muzyke i juz-widze ze nie przekonam Was do mojego zdania-dla mnie mozecie sluchac czego tylko chcecie-to kazdego indywidualna sprawa chcialem tylko rozruznic hh na rap/muzyke z przekazem/ i na muze rozrywkowa bo wielu nie zauwaza roznicy.sam tez czasem slucham tej rozrywkowej/zreszta na wakacjach to i disko polo sie slucha/ale nie mowmy ze to jest rap.

pozdro.

szczepan
17-08-2003, 01:12
ok jak powiedzialem a raczej napisalem EOT.

:pa:

dyha
17-08-2003, 10:46
ja bym zakonczyl ten temat , bo temat sie rozmywa a zaczyna się kłótnia :D Wiec puenta jest taka , że każdy , ma swoje spojrzenie na muzyke , dla jednego to komera , dla drugiegi nie . NIech kazdy swoje wnioski zostawi mdla siebie i bedzie llooz

Dziękuje :D

dyha
17-08-2003, 10:47
ja bym zakonczyl ten temat , bo temat sie rozmywa a zaczyna się kłótnia :D Wiec puenta jest taka , że każdy , ma swoje spojrzenie na muzyke , dla jednego to komera , dla drugiegi nie . NIech kazdy swoje wnioski zostawi mdla siebie i bedzie llooz

Dziękuje :D

szczepan
17-08-2003, 11:35
klotni to ja tu nie wiedzialem ale dobra... 8)

Sharn
17-08-2003, 14:37
Pozdro
CywiL

Pozdrawiam
CywiL

to zadam ci pytanie-czy uwazasz ze Norbi jest raperem i robi hh?-nawija o niczym ale sa rymy,jest bit...????????

Umówmy się że Norbi jest raperem nie hip-hopowcem bo to tez jest jedna z opcji... :/ Pozatym nie mam pojęcia co to ma do rzeczy co robi Norbi... :hmm:[/quote]

skoro twierdzisz ze norbi jest raperem a nie jest hip hopowcem to mam prozbe-sklasyfikowal bys mi-/na raperow i hiphopowcow rzecz jasna/-

-norbi
-Tede
-Wwo
-K44
-Pkf
-wsp

-nie rozumiem Twojego podzialu zupelnie.[/quote]

Wiele rzeczy nie rozumiesz....
Można rapowac ,a nie byc związanym z hip-hopem czego najlepszym przykładem sa setki kapel grających dance w których jest "raper" a z hh ma to tyle wspólnego co Krzysztof Krawczyk...
Z mojej strony EOD
Pozdro MaxyM
CywiL

rkwa
17-08-2003, 17:29
dla mnie to nie jest 'raper' ale tak jak napisalem wyzej skonczmy temat bo i tak zostaniemy przy swojch zdaniach i nikt nikogo nie przekona.

pozdro.