PDA

Zobacz pełną wersję : Reprezentacja

Strony : 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39

b.
04-09-2010, 16:11
Nie śmiać się z Mierzejewskiego, dzisiaj zacząłem grać w managera i go kupiłem, bo mi tak skaut Marek Jóźwiak polecił :prawi:

A tak na poważnie - pierwszy raz od dawna pooglądam kadrę. Bardzo mnie cieszy powrót Boruca. Mam nadzieję, że nie zagra Pączek.

mathi86slo
04-09-2010, 16:14
Z jednej strony wszyscy żądają od Smudy nowej drużyny, a z drugiej zwycięstw w sparingach. No to Smuda wszystkim pokazał jak wyglądają na dziś kandydaci do tworzenia nowej drużyny i jak już widać po powołaniach na ten mecz zrozumiał, że z bandy kopaczy to drużyny nie będzie. Twoja jedenastka całkiem na papierze wygląda, no może poza Peszko i tym Mierzejewskim którego grą nie wiem czemu się niektórzy jarają. To kopacz jest i kopaczem już zginie ;)

edit. w managerze to u mnie Grzelak był gwiazdą, ale pogoniłem chama ;)

Bugi B.
04-09-2010, 16:16
Moja jedenastka 'marzeń' :lol2:
Boruc - Wasilewski, Piszczek, Żewłakow(?), Boenisch - Błaszczykowski, Mierzejewski, Obraniak, Peszko - Jeleń, Lewandowski

Peszko przecież ten sezon to gra tragicznie, może gdyby zamiast latać do Aten i prosić się o transfer, trenował normalnie to formę miałby lepszą, ale chłopaczyna wolał polatać sobie. Ja bym dał szansę np. Kupiszowi z Jagi czy chociażby Grosikowi(w głowie ma niezbyt poukładane, ale po boisku nawet nieźle śmiga)

za 90minut.pl
Skład Polski na mecz z Ukrainą:

Artur Boruc - Łukasz Piszczek, Grzegorz Wojtkowiak, Michał Żewłakow, Sebastian Boenisch - Jakub Błaszczykowski, Tomasz Bandrowski, Rafał Murawski, Maciej Iwański, Sławomir Peszko - Ireneusz Jeleń.

Wojtkowiak:D tak samo jak Peszko całkowicie bez formy:hipis:

Andrzej
04-09-2010, 16:18
Bo ma kontuzje?

Przecież Smolarek gra na zupełnie innej pozycji niż w/w, ogarnij się trochę.

Wiem, ale Smolarek równie dobrze może występować w pomocy na lewej bądź prawej stronie za Peszkę, a całe ustawienie 4-5-1 jest do dupy i tyle, przez to grają takie patałachy jak Iwański, Bandrowski czy Murawski.

mathi86slo
04-09-2010, 16:31
To trochę inaczej jest, patałachy nie umieją grać 4-5-1, samo ustawienie jest spoko, ale gdy są piłkarze pod taką grę.

R.
04-09-2010, 16:37
Smiejecie sie z Mierzejewskiego a taka prawda, ze to na te chwile najlepszy ofensywny pomocnik w naszej marnej lidze, a przynajmniej z Polakow.

mathi86slo
04-09-2010, 16:53
Jakaś argumentacja? \')

pzk
04-09-2010, 17:13
Peszko przecież ten sezon to gra tragicznie, może gdyby zamiast latać do Aten i prosić się o transfer, trenował normalnie to formę miałby lepszą, ale chłopaczyna wolał polatać sobie. Ja bym dał szansę np. Kupiszowi z Jagi czy chociażby Grosikowi(w głowie ma niezbyt poukładane, ale po boisku nawet nieźle śmiga)

Oczywiście pełna zgoda. Niechętnie go wpisywałem, bo rzeczywiście gra chujowo, ale nikt inny mi nie przyszedł do głowy. Chyba, że Krzynówek :D A Żeton jakoś mi umknął.

Smiejecie sie z Mierzejewskiego a taka prawda, ze to na te chwile najlepszy ofensywny pomocnik w naszej marnej lidze, a przynajmniej z polakow.
Polaków ;)

mathi86slo
04-09-2010, 17:35
Monolog Majdana :lol: ale trochę racji ma.....rozkręca się dopiero :lol: jak katarynka :lol:

R.
04-09-2010, 17:54
Jakaś argumentacja? \')
To ja moge rowniez sie Ciebie zapytac o jakies argumenty. Wystarczy poogladac ekstraklase czy jego mecze w kadrze. Szybki, z niezla technika, dobrym strzalem i podaniem. Na pewno zjada Iwanskiego na obecna chwile.

Edit: Rybus, no jakis zart chyba... Tak samo trzymanie Peszki, ktory nic dzisiaj nie pokazuje. A na lawie Grosicki...

No i jak sie nie trafia na pusta to tak potem jest. PRzez ostatnie 15 min to se chyba przechodzili z mysla o swojej zajebistosci...

mathi86slo
04-09-2010, 19:01
Szybki, z niezla technika, dobrym strzalem i podaniem. Na pewno zjada Iwanskiego na obecna chwile.
To o każdym można tak powiedzieć:lol: a Mierzejewski co najwyżej to ma przebłyski w tym sezonie, jak przez dwa sezony będzie ''ponad'' tych ligowych grajków to kratę browara Ci postawie ;)
Na pewno nie jest na dzisiaj lepszy od Pączka, który ostatnio niespodziewanie zaskakuje mnie in plus.
Smudzie dajcie czas, przynajmniej ja wstrzymuje się ''na dziś'' od ocen. On sam jeszcze nie wie dobrze o co kaman ;)
W dodatku w gajer go ubrali ;) Fraaaneek Smuda czyni cuda!!:pije:

R.
04-09-2010, 19:03
To o każdym można tak powiedzieć:lol: a Mierzejewski co najwyżej to ma przebłyski w tym sezonie, jak przez dwa sezony będzie ''ponad'' tych ligowych grajków to kratę browara Ci postawie ;)
Na pewno nie jest na dzisiaj lepszy od Pączka, który ostatnio niespodziewanie zaskakuje mnie in plus.
Smudzie dajcie czas, przynajmniej ja wstrzymuje się ''na dziś'' od ocen. On sam jeszcze nie wie dobrze o co kaman ;)
W dodatku w gajer go ubrali ;) Fraaaneek Smuda czyni cuda!!:pije:

Polecam okulary i troche obiektywizmu...

Slyboots
04-09-2010, 19:04
Mentalność piłkarskich frajerów :jejku:

Jeleń będzie bohaterem, załatwił sobie z urzędu pierwszy skład na wiele następnych meczy, jeśli łaskawie będzie przyjeżdżał na kadrę. Przyzwoity napastnik powinien strzelić z tego co miał 2 gole , a dobry - trzy.

derix
06-09-2010, 10:49
Działacze PZPN myślą tylko o tym, jak sobie dogodzić, a mecze naszej reprezentacji traktują jako dodatek do bankietów i imprez ze swoim udziałem. Nic dziwnego, że w takich okolicznościach organizacja spotkania z Ukrainą była jedną wielką kompromitacją.

Doszło nawet do tego, że prezes PZPN Grzegorz Lato (60 l.) w ostatniej chwili musiał pod stadionem rozdawać za darmo bilety, bo inaczej na stadionie Widzewa byłoby pusto!

Każde dziecko wiedziało, że po ostatnich fatalnych występach naszej drużyny narodowej, trzeba zachęcić ludzi do przyjścia na mecz z Ukrainą. Tym bardziej, że bilety na mecze naszej kadry do najtańszych nie należą. PZPN-owi chcieli w tym pomóc dziennikarze łódzkich gazet, ale... od działaczy usłyszeli, że to zbyteczne, bo związek przeprowadzi akcję marketingową na... swojej stronie internetowej!

Jak się okazało, akcja PZPN była zakrojona na tak szeroką skalę, że prezes Lato musiał dwoić się i troić pod stadionem, żeby nie było wstydu związanego z pustymi trybunami.

Jest stadion Legii, Lecha, Wisły, Zagłębia Lubin czy chociażby Korony Kielce. Ale nie, mecz trzeba było rozegrać w Łodzi, bo przecież prezes Lato jakoś musiał się odpłacić za głosy poparcia działaczy z tego terenu na ostatnim zjeździe PZPN.
Ile tego szmaciarza beda jeszcze trzymac...i jego "World CUp 2012" :lol:

siekan
07-09-2010, 19:30
Przemysław Tytoń - Łukasz Piszczek, Grzegorz Wojtkowiak, Michał Żewłakow, Sebastian Boenisch - Rafał Murawski, Sławomir Peszko, Dariusz Pietrasiak - Jakub Błaszczykowski, Robert Lewandowski - Ireneusz Jeleń.

Pietrasiak w pomocy :jejku:

derix
07-09-2010, 19:41
Szkoda ze sie nie sprawdzi jego scenariusz jak z Ukraina: "wchodze w 88 min i strzelam glowa w 89 min na 1-0" :lol:
I tak on nie bedzie brany na Euro 2012,a Smuda tez bierze nieudacznikow do kadry...

siekan
07-09-2010, 20:45
No i pierwsza groźna akcja Australijczyków przynosi bramkę :roll:

raafaL
07-09-2010, 20:46
One shot one goal :jejku: A miałem nie oglądać kadry.

siekan
07-09-2010, 20:50
O, jednak udało im się wyrównać.

karpen
07-09-2010, 20:51
Pietrasiak w pomocy :jejku:

Pietrasiak to na razie najsolidniejszy z pomocników.A nasza reprezentacja to na razie taki jezdziec bez głowy.

anakin(L)
07-09-2010, 20:54
kto to nawija razem ze Szpakiem?

siekan
07-09-2010, 20:54
Majdan

anakin(L)
07-09-2010, 20:56
dzieki

detoxizer
07-09-2010, 21:06
No i pudło z karnego.

karpen
07-09-2010, 21:08
A pisali że Lewy bez formy...Ale motoryczne bardzo dobrze wyglądają.Natomiast Zewlakow to jakis sabotaz zapodaje.

anakin(L)
07-09-2010, 21:12
na razie dwie strzelił

derix
07-09-2010, 21:18
Sedzia i Zewlakow WYPIERDALAC!

detoxizer
07-09-2010, 21:19
No niestety, lata robią swoje i Żewłakow już traci szybkość, co wpływa na skuteczność jego interwencji.

karpen
07-09-2010, 21:24
Wystarczy spojrzeć na gre Marcina,a gre Michała obecnie.Też jestem zdania żeby michaś wypierdalał z kadry czym prędzej

Francais
07-09-2010, 22:22
Nie lubie go ale trzeba przyznac ze pilkarsko Boenisch przyda sie tej reprezentacji,wnosi cos nowego i na tle reszty gra a nie kopie bezmyslnie.

nevermind
07-09-2010, 22:26
Nie lubie go ale trzeba przyznac ze pilkarsko Boenisch przyda sie tej reprezentacji

O ile sie nie rozmysli i na euro zagra w barwach naszych zachodnich sasiadów :roll:

derix
07-09-2010, 22:29
Podsumowanie meczu to : Żewłakow 2-1 Polska, bo ta Australia to cieniutka....

WOJTEKZ
07-09-2010, 22:35
O ile sie nie rozmysli i na euro zagra w barwach naszych zachodnich sasiadów :roll:
Już nie może.
A Żewłakowa chyba trzymają ze względu na ilość meczy, dziś grał 99 raz.

uho
07-09-2010, 22:41
Już nie może.

Oj może, może bo sparingi się nie liczą :)

foo
07-09-2010, 22:42
Smuda mnie rozczarowal.
Gdzie ten "progres" walkowany przez komentatorow? Jedyne co bylo nowe, to Boenish (ech, taki do Legii...) ktorego nauczyli grac za Odra a Polsce sie dostal dlatego ze go Niemcy nie powolali (wiec zaslugi Smudy tez w tym niewiele).
Co knul gleboko ukryty geniusz trenerski Smudy gdy wpuszczal na ostatnie pare minut Grosika? On sie przydaje do kontry a nie na skomasowana obrone ustawiona na 20 metrow od bramki. Podobnie blysnal ze Smolarkiem, jak mozna takiego kurdupla wstawiac do walki o glowy w tlumie wysokich Australijczykow? A i tak koles zmarnowal trzy setki po zlych strzalach. Juz predzej mozna bylo przesunac Lewego na szpice

Osobna historia to Majdan i jego slodkie pierdzenie Polonii. Zachwyty jak to "zawodnik Polonii zmienia zawodnika Polonii, jakie to ciekawe" przy zmianie Pietrasiaka na Smolarka czy ogolne slodzenie Smolarkowi ze biedactwo za pozno zobaczyl pilke i dlatego marnowal takie centry. Byl bardziej obrzydliwy niz Szymkowiak komentujacy mecze Wisly na C+.

R.
07-09-2010, 22:43
Już nie może.
A Żewłakowa chyba trzymają ze względu na ilość meczy, dziś grał 99 raz.

A kto ma tam grac? Sadlok? Glik?

derix
07-09-2010, 23:22
Iwański nie umial do bramki dokopac z roznego :lol:

Bootleg
08-09-2010, 07:52
Na pewno na plus dobra gra Boenischa, który wykonał wiele obiegów, miał dobre dośrodkowania (powinien zaliczyć conajmniej jeszcze jedną asystę gdyby, Smolarek dobrze ułożył nogę) w obronie również dość poprawnie. To, co rzuca się w oczy, to fatalna skuteczność - mieliśmy ok.5 bardzo dobrych bramkowych sytuacji, z których wykorzystaliśmy jedną i to niekoniecznie najlepszą...

R.
08-09-2010, 08:03
Mamy w koncu dobre boki obrony, niezle skrzydla i niezly napad(przynajmniej na papierze, ze skutecznoscia slabiej). Nie ma srodka obrony i srodka pomocy, co bylo widac zwlaszcza we wczorajszym meczu. Ustawianie Peszki w srodku to kompletna pomylka. Murawski spasl sie jak Iwanski i tez zupelnie nic nie gra.
Ogolnie niby wygladalo to z gry niezle, ale to raczej bylo bicie glowa o mur(bo tak naprawde ile razy bramkarz Australii powaznie byl zmuszany do interwencji?) niz jakies oblezenie bramki.
No i co mnie najbardziej razilo - podania i ich celnosc... No ludzie, jak mozna co chwile niedokladnie podawac z odleglosci 5m? Momentami przyjemnie bylo popatrzec na nieliczne akcje Australijczykow, gdzie paroma klepkami potrafili przeniesc sie pod nasze pole karne.

lans
08-09-2010, 10:15
cholera, krew mnie zalewa jak patrze na tego Peszke. niech Franz sie opamieta i odesle wreszcie tego kelnera.

Mini
08-09-2010, 12:11
Iwański nie umial do bramki dokopac z roznego :lol:

w lidze mamy to samo
co to kjm za moda na rożne na krótki słupek ?! korzyść z tego raz na 30 prób a robią tak w 2/3 przypadków:jejku:

siekan
08-09-2010, 12:19
W PESie to przynosi skutek więc może dlatego :lol:

karpen
08-09-2010, 12:25
Wczoraj spropsowałem Pietrasiaka a dzisiaj czytam że na sport pl mu ocene 1+ za mecz wystawili:lol3:

Dariusz Pietrasiak 1+

Kiedyś w reprezentacji Anglii w wieku 30 lat debiutował Tim Sherwood (w meczu z Polską). Później rozegrał jeszcze dwa spotkania dla Anglii. W przypadku jego rówieśnika z Polonii skończy się raczej na debiucie. Stoper grał jako defensywny pomocnik i biegał za piłką i za rywalami. Kontaktów z piłką za wiele nie miał, nieudany eksperyment Smudy

Majkisek
21-09-2010, 09:39
http://sport.wp.pl/kat,1728,title,Peszko-i-Iwanski-u-Smudy-juz-nie-zagraja,wid,12684822,wiadomosc.html?ticaid=1aec9

Wierzyć się nie chce. Inna rzecz, że z tego wynika, iż Iwańskiego nikt na niczym nie przylapal i doprawdy nie rozumiem skąd wykluczenie dla niego (abstrahując od tego co prezentuje na boisku).

PeCe
21-09-2010, 09:43
Wierzyć się nie chcę? Patrząc na zachowanie obu graczy w meczach ligowych czy pucharowych, to widać, że obaj nie grzeszą inteligencją i wcale to nie jest dla mnie dziwne. Kara adekwatna do sytuacji. Jak się wyjeżdża na kadrę, to trzeba się wyspać i zapierdalać na treningach, a nie zachlewać w trupa :wkurzony:

derix
21-09-2010, 10:08
Tylko czy Smuda bedzie konsekwentny bo Beenhaker nie byl :hmm:
I tez ciekawe co tam robil Zieliński z tym Paśniewskim o 4 rano. Kontrola po pijaku ? :lo:

Majkisek
21-09-2010, 10:59
No ale wierzyć się nie chce, bo nawet największy idiot wie że następne EURO w Polsce będzie za 100 lat i żeby woleć się napić niż zagrać w takim turnieju...Niebywale.

detoxizer
21-09-2010, 13:04
"Peszko o czwartej nad ranem z trudem wyszedł z pokoju Iwańskiego i natknął się na kierownika reprezentacji Konrada Paśniewskiego i trenera Jacka Zielińskiego. Peszko miał obrazić Zielińskiego podważając jego kompetencje" - pisze "Rzeczpospolita".

Pamiętając o koszulce Iwańskiego, gdy podpisywał z nami kontrakt i o słowach Biedronia to akurat nie byłbym taki pewien, że tam chodziło o alko :lol3:

me(L)u
21-09-2010, 19:03
Nachlali się po meczu i co w tym złego? Smudzie się dupa pali, to chce sobie punktów nabić na tym, jaki to on "twardziel".

Kempes
21-09-2010, 19:40
Wątpie aby Smuda w obecnej sytuacji kadrowej itp, pozbawiał się dwóch graczy jedynie dla podbudowania swojego ego. Wątpie też aby kogokolwiek wywalono za jednego zimnego browara po meczu. Zgrupowanie nie trwa miesiąc, można się powstrzymać od najebki w trzy dupy. Sami sobie winni. O ilę oczywiście dobrze mi się wydaje..

me(L)u
21-09-2010, 19:43
Ale co złego jest w najebce po meczu kończącym zgrupowanie? I dlaczego ta sprawa wypłynęła dopiero teraz, kiedy Iwański ma przejebane też w Legii?

Z.
21-09-2010, 19:58
Ale co złego jest w najebce po meczu kończącym zgrupowanie? I dlaczego ta sprawa wypłynęła dopiero teraz, kiedy Iwański ma przejebane też w Legii?

Bo jakiś dziennikarz pewnie dowiedział się o sprawie teraz i postanowi o tym napisać. W związku z tym Smuda coś musiał zrobić. Sprawa jest kompromitacją trenera. Wiedział o tym wcześniej - niby Zieliński mu nie powiedział? Jeszcze parę dni temu opowiadał, że zobaczy czy powoła Iwańskiego po sprawie w Legii itp, a teraz nagle bum.

Co złego jest w piciu po przegranym meczu reprezentacji, będącym częścią składową fatalnej serii? Po prostu jest to źle widziane. Doprawdy tylko alkoholik albo idiota nie jest w stanie się powstrzymać, ewentualnie osoba, która uważa się za króla świata.

me(L)u
21-09-2010, 20:04
Bo jakiś dziennikarz pewnie dowiedział się o sprawie teraz i postanowi o tym napisać.

:D Tak samo jak przed laty PS zaczął pisać o baletach w kadrze Apostela, dopiero po tym jak kadra straciła szanse na awans do Euro '96.

Nie widzę niczego złego w tym, że zachlali po meczu. Tak samo jak nie widziałem, wtedy kiedy w Kijowie Boruc zachlał z Majewskim. I, podobnie jak teraz, ówczesny selekcjoner zrobił cyrk, bo chciał sobie nabić punkty po wjebanym Euro, a pamiętajmy że chodziło o jedynego piłkarzy, który na tym turnieju nie zawiódł.

Peace
22-09-2010, 11:21
Co złego jest w piciu po przegranym meczu reprezentacji, będącym częścią składową fatalnej serii? Po prostu jest to źle widziane. Doprawdy tylko alkoholik albo idiota nie jest w stanie się powstrzymać, ewentualnie osoba, która uważa się za króla świata.
:prawi:

Dla mnie to jest tak samo jakby zwykły szary pracownik, po skończonej robocie, w przebieralni musiał już sobie łyknąć, bo nie był się w stanie powstrzymać przed przyjściem do domu. A oni.. podobno nas reprezentują.

Kiedyś to sobie mogli pić, były inne czasy, a teraz wydolność, kondycja ma fundamentalne znaczenie, a jakoś dziwnym trafem z tym ma największy problem każdy polski piłkarz, który wyjeżdża na zachód. Zły tryb życia i takie są efekty.

Nie przekona mnie nawet setka felietonów wsparcia dla pijaków, tłumacząc że tak jest w wielu krajach. No cóż w wielu krajach mają również siły biegać..

Z.
22-09-2010, 17:00
Przeglądam sobie prase i różne blogi i tak - Boniek 'coś' wie, na temat jakiś panów M (weszło podaje, że to Murawski i Matuszczyk), Kołtoń pisze, że piło nie 2, lecz o 8.

Pomijając już fakt czy warto się oburzac czy nie, czy zaslużyli na to czy nie to troche dzwine jest, że ludzie, których na kadrze nie było tak dużo wiedzą. Generalnie mam wrażenie, że istnieją dwa światy równoległe.

Świat 'do wiadomości opini publicznej' i świat 'do wiadomości naszej' (czyli piłkarze, byli piłkarze, trenerzy, byli trenerzy, dziennikarze). Jak ktoś się wysypie z tego drugiego to nagle okazuje się, że wiele osób - również dziennikarzy - o wszystkim słyszało, zna szczegóły itp.

I jak tu teraz wierzyć, że np. dziennikarze nie mieli pojęcia o korupcji? Banda kolesiów wymieniająca się przeróżnymi informacjami, która łaskawie raz na pół roku coś odpala reszcie społeczeństwa, żeby się gryzło.

Mini
22-09-2010, 18:39

to że np. następnego dnia po tej najebce ma się stawić w klubie na treningu. Nie skończył roboty i nie zaczął weekendu żeby sobie uskuteczniać ulubioną rozrywkę wielu Polaków.

Pag
23-09-2010, 21:02
Nachlali się po meczu i co w tym złego?

Może to że są reprezentantami Polski? Może to że przejebali i nie mają wstydu? Może to że im od tych sum na kontach w głowach popierdoliło...

Majkisek
24-09-2010, 11:30
Popieram w calej rozciąglości. Jakby się schlali po zdobyciu Mistrzostwa Europy to bym tylko im przyklasnąl. Jak po byle meczu z byle przeciwnikiem to ja dziekuje za taka reprezentację.

Raffi
24-09-2010, 11:47
Przed meczem też chlali

Piotr_90
24-09-2010, 11:54
Wypić po meczu można... Jedno piwo do kolacji, albo kieliszek winka. Alkohol jest dla ludzi...
No tyle, że ja nie chcę oglądać skacowanych piłkarzy w telewizji, którzy próbują coś grać pod wodzą Smudy, a nie grają nic... Bo już nie chodzi o jedno piwo tylko o melanże na całego, a na tym poziomie tego być nie powinno. W końcu reprezentują Nasz kraj i niech to robią godnie.

R.
24-09-2010, 11:57
Pili, pija i pic beda. Taka mentalnosc naszych pilkarzyn. I nie zmieni tego wyrzucenie Iwanskiego, Peszki, Murawskiego czy innego Matuszczyka. I zaden trener nie zdecyduje sie na wywalenie pol druzyny. A chcialbym kiedys to zobaczyc. I tak mamy marna kadre wiec co szkodzi wypierdzielenie w pizdu kilku(nastu) chlejusow?

derix
24-09-2010, 15:30
i znowu ta pi**a Żewłakow w kadrze. Ten Smuda chyba oglada inne mecze :kawa:

b.
24-09-2010, 15:33
pi**a Żewłakow

A może troszkę grzeczniej?!

"Ta pi**a" wystąpiła na dwóch mundialach, euro i ma prawie 100 występów w kadrze.

iniemamniejusz
24-09-2010, 16:15
I jak na polskiego piłkarza, zrobił zajebistą karierę za granicą!

derix
26-09-2010, 18:04
Ciekawe kogo jutro powola Smuda z Polskiej Ligi...Brozek, Rybus :lol: ??

Kapitanos
27-09-2010, 00:29
Ciekawe kogo jutro powola Smuda z Polskiej Ligi...Brozek, Rybus :lol: ??

Kucharczyka \')

derix
27-09-2010, 16:18
Bonin i Mierzejewski z Cracovii. Po****o go? :hmm:

siekan
27-09-2010, 16:22
Weź się trochę ogarnij bo twoje wpisy zaczynają irytować.

lans
27-09-2010, 19:20
niektore powolania moga wydawac sie z dupy, ale moim zdaniem dobrze ze... nikogo nie pominal z wazniejszych graczy. wzial wreszcie Majewskiego, jest Niedzielan ktory przeciez jest w kozackiej formie. oprocz tego Jelen, Obraniak i Grosicki, ktorzy z roznych wzgledow nie byli ostatnio na kadrze za czesto. cieszy wiec ze nikogo wazniejszego nie pominal.

Układ
10-10-2010, 02:06
Mam deja vu, czy Szpakowski gada po dwa razy to samo? :lol:

raafaL
10-10-2010, 02:21
No i 13 minuta 1:0 :] w sumie niczego innego się nie spodziewałem...

derix
10-10-2010, 03:00
Lewandowski wez odejdz czlowieku z tej kadry bo jestes cienki jak dupa weza :|

R.
10-10-2010, 04:12
Co by nie mowic to w pierwszej polowie grali naprawde dobrze. Nie wiem, czy nie najlepiej w ostatnim czasie. Drugiej nie widzialem wiec nie oceniam. Zawodzi jak zwykle obrona i skutecznosc. Pozytywnym akcentem jest to, ze potrafilismy sobie stworzyc kilka bramkowych akcji.

Bugi B.
10-10-2010, 09:52
Co by nie mowic to w pierwszej polowie grali naprawde dobrze. Nie wiem, czy nie najlepiej w ostatnim czasie. Drugiej nie widzialem wiec nie oceniam. Zawodzi jak zwykle obrona i skutecznosc. Pozytywnym akcentem jest to, ze potrafilismy sobie stworzyc kilka bramkowych akcji.

Mam dokładnie takie same odczucia. Oglądałem od 15 do 45 minuty i walczyli aż miło. Szansy Lewandowskiego nie ma co komentować, bo rasowy napadzior nieważne w jakiej formie jest to takie szanse wykorzystuje(ogólnie jego gra nie zachwycała). Widać było, że większość ataków szła naszą prawą stroną(Kuba + Piszczek i Obraniak, który się podłączał)

Co hamerykanie wykrzykiwali jak Boruc wybijał piłkę z piątki?

derix
10-10-2010, 11:42
Ale Smuda to tez jakis popapraniec...zrobic jedna zmiane w meczu towarzyszkim to sztuka. Robi z niektorych chlopakow debili biorac ich po to aby sie przejechali :hmm:

Bugi B.
10-10-2010, 12:08
Ale Smuda to tez jakis popapraniec...zrobic jedna zmiane w meczu towarzyszkim to sztuka. Robi z niektorych chlopakow debili biorac ich po to aby sie przejechali :hmm:

wiem, że idea meczu towarzyskiego sprzyja właśnie dawania szans wielu zawodnikom, ale nie zapominaj, że gramy drugi mecz i być może wtedy w składzie wyjściowym nastąpią istotne zmiany. Poza tym, moim zdaniem też dobrze, że nie wpuszcza Bóg wie ilu, bo piłkarze mogli by stwierdzić, że jak już tu są to i tak zagrają(czy trenujesz na maksa czy się obijasz), a nie dając im szansy może chce ich zmotywować do większego zapie... na treningach.

derix
11-10-2010, 22:05
Przewidywany skład na mecz z Ekwadorem:
Przemysła Tytoń - Łukasz Piszczek, Michał Żewłakow, Kamil Glik, Łukasz Mierzejewski - Rafał Murawski, Adrian Mierzejewski, Hubert Wołąkiewicz (lub Radosław Majewski) - Ludovic Obraniak, Euzebiusz Smolarek, Robert Lewandowski.

Nie rozumiem tego Smudy...Grosicki>Smolarek, Niedzielan>Lewandowski :hmm:

kanada
12-10-2010, 19:42
Kilka zdjec z dzisiejszego treningu na stadionie Saputo w Montrealu :

http://imagefruity.com/images/01329551369852956516.jpg

http://imagefruity.com/images/66116600501148180407.jpg

http://imagefruity.com/images/47491248099225504325.jpg

http://imagefruity.com/images/07437985980547074243.jpg

http://imagefruity.com/images/85389871525709751541.jpg

http://imagefruity.com/images/65612436302806502851.jpg

http://imagefruity.com/images/47737879654396251159.jpg

http://imagefruity.com/images/74192144699139996921.jpg

http://imagefruity.com/images/90009025912786200297.jpg

http://imagefruity.com/images/19971047819845342611.jpg

http://imagefruity.com/images/42165886919839511801.jpg

http://imagefruity.com/images/73286721923472068510.jpg

http://imagefruity.com/images/86919061168689635546.jpg

http://imagefruity.com/images/46749974423632367635.jpg

http://imagefruity.com/images/20141196066532106330.jpg

R.
12-10-2010, 22:07
Miec Majewskiego czy Salamona i wystawiac na srodku pomocy obronce... Caly Smuda.

SPQR
12-10-2010, 22:19
Rezerwy Ekwadoru już nam bramę siekły ;) Narazie ze spalonego, ale ... :popcorn:

EDYTA: 35 minuta i już prawidłowy gol Ekwadorczyków :lol:

Tuzin
12-10-2010, 22:39
Nie no Franek, weź ********** od tej kadry jak najdalej.

Piotrek WWY
12-10-2010, 22:40
coś nie chce wejść nic ;)

raafaL
12-10-2010, 22:46
Rezerwy Ekwadoru już nam bramę siekły ;) Narazie ze spalonego, ale ... :popcorn:

EDYTA: 35 minuta i już prawidłowy gol Ekwadorczyków :lol:

Co się odwlecze to nie uciecze :lol2:

derix
12-10-2010, 22:46
Co tam ku*wa robi frajer Lewandowski i Smolarek masakra. Przegrywac z ogorkami :lol:

karpen
12-10-2010, 22:51
Piłkarzyki mają wyjebane po prostu na leśnych dziadków i Smude przydupasa Laty, menelstwo w Krakowie i dymek na okęciu przy dziennikarzach pokazuje dobitnie że Smuda w tej kadrze jest statystą.Oby do EURO...

Kubal
12-10-2010, 23:19
Żenua totalna :jejku:

Tuzin
12-10-2010, 23:31
Franek, przepraszam.

Piotrek WWY
12-10-2010, 23:32
łądny strzał Obraniaka, wejście Grosickiego - dwa pozytywy tego meczu póki co

Kubal
12-10-2010, 23:33
Nie ma to jak wygrać mecz,nie mając pojęcia o grze :lol3:

raafaL
12-10-2010, 23:39
Nie ma to jak wygrać mecz,nie mając pojęcia o grze :lol3:

Nikt tam jeszcze nic nie wygrał :lol3:

Kubal
12-10-2010, 23:46
Tia,już im wróżyłem wygraną,ale jak zwykle nasi "dali się zaskoczyć",jak to ujął Darek ;)

derix
12-10-2010, 23:51
Na miejscu Niedzielana to plunal bym Smudzie w twarz i powiedzial Spie*dalaj...Co ten gosc wyprawia to szok, on sie rucha z tym Lewandowskim ze go trzyma :hmm:?

zbinky
12-10-2010, 23:54
Co tam ku*wa robi frajer Lewandowski i Smolarek masakra. Przegrywac z ogorkami :lol:

na żywo też tak łatwo "frajerami" rzucasz czy tylko na forum?

zresztą i tak pewnie lamusie nie odpowiesz!

Piotrek WWY
12-10-2010, 23:54
Passa trwa. Za to Szaranowicz powiedziałby - "równa forma Polaków" ;)

siekan
13-10-2010, 10:33
Panowie jest progres, od dwóch meczów nie przegraliśmy.

A tak poważnie to po za wejściem Grosickiego i bramką Ludo Obraniaka nic ciekawego nasza kadra nie pokazała. Ekwadorczycy dominowali praktycznie cały mecz i tylko przypadkowi zawdzięczamy to, że nie przegraliśmy z zespołem złożonym w większości z graczy, którzy Europę widzieli tylko na mapie.

detoxizer
13-10-2010, 11:02
Murawski niestety drugi mecz z rzędu pokazuje, że na razie kadra jest dla niego zbyt wielkim wyzwaniem.

pawlik
13-10-2010, 12:08
Na miejscu Niedzielana to plunal bym Smudzie w twarz i powiedzial Spie*dalaj...Co ten gosc wyprawia to szok, on sie rucha z tym Lewandowskim ze go trzyma :hmm:?

ile ty masz lat?

Huxley
13-10-2010, 14:40
Najfajniejsze były podniety i przygaśnięcia Szpakowskiego, miał dosyć nierówny mecz...od wzbudzenia i stygnięcia, taka sinusoida ;)

Co do meczu, aż się dziwię, że tej żenady nie tłumaczą różnicą czasu...przynajmniej działacze zwiedzili kawał świata i trochę podjedli i popili...

Luke
13-10-2010, 14:49
Ciekawe ile Smuda wytrzyma na stanowisku? Jak nie wygra do końca roku to kto wie...
Co do samego meczu to gra i poziom emocji słabiutkie. Po golu na 2-2 Ekwadorczycy mogli nam strzelić jeszcze jedną i nie czułbym się wcale nieszczęśliwy z tego powodu, bo z obecną grą nie nadajemy się do niczego.
Oby tylko szybko Jeleń wyzdrowiał, bo nie mogę już patrzeć na Lewnadowkiego na środku ataku:modli:

A na dodatek komentarz Szpaka: "Do kogo to było pytanie do Majewskiego podanie?":jejku:
Ja rozumiem, że na takim "widowisku" można trochę przymulić, ale takich konstrukcji nie słyszałem z jego ust od niepamiętnych czasów. Na takie mecze powinno TVP wysyłać jakiś początkujących komentatorów, a nie swoich "flagowych".

SPQR
13-10-2010, 15:06
Ciekawe ile Smuda wytrzyma na stanowisku? Jak nie wygra do końca roku to kto wie...

Ty o się o Frania nie bój ;)

Franio wszystkim w PZPNie leży, bo jest "nieawanturującym się". Pasuje Lacie i spółce i to wystarczy. Wyniki? A po co one komu? Pamietaj! Drużyna jest w budowie, trwa selekcja itp. itd.

Peace
13-10-2010, 19:56
Franio wszystkim w PZPNie leży, bo jest "nieawanturującym się". Pasuje Lacie i spółce i to wystarczy. Wyniki? A po co one komu? Pamietaj! Drużyna jest w budowie, trwa selekcja itp. itd.
Mediom jakoś też pasuje... a i "tłum" też go chciał..

Mam pytanie: co z Mariuszem Lewandowskim?

detoxizer
13-10-2010, 19:59
Mariusz jest za inteligentny dla Frania, a i własne zdanie ma. Smudzie potrzebni są piłkarze głupi i mocno posłuszni. Krążyły legendy już kiedyś, że piłkarz bardziej inteligentny od Smudy, w jego drużynie miał przejebane.

Slyboots
13-10-2010, 20:27
Stary Lewandowski... no proszę Was... Na Euro będzie grał na newralgicznej pozycji w wieku 33 lat i zabezpieczał tyły, mimo że będąc 4 lata młodszym średnio mu to wychodziło :roll:

To ja już wole dac szanse Grzybowi z Jagielloni

me(L)u
13-10-2010, 20:28
Mediom jakoś też pasuje... a i "tłum" też go chciał..

Do czasu. Za rok Smuda już z kadrą pracował nie będzie. I mam nadzieję, że do tego czasu Legia znajdzie porządnego trenera, bo trafi do nas.

detoxizer
13-10-2010, 20:29
Stary Lewandowski... no proszę Was... Na Euro będzie grał na newralgicznej pozycji w wieku 33 lat i zabezpieczał tyły, mimo że będąc 4 lata młodszym średnio mu to wychodziło? :roll:

Oczywiście, masz rację. Natomiast pytanie powinno brzmieć: Czy mamy teraz choćby jednego defensywnego pomocnika takiego jak Lewandowski?

lukasz9209
13-10-2010, 20:34
Za rok Smuda już z kadrą pracował nie będzie.
a mi się wydaje, że niezależnie od wyników w meczach towarzyskich, Smuda do Euro będzie trenerem kadry.

Luke
13-10-2010, 22:02
Ty o się o Frania nie bój ;)

15 maja 2012: "Właśnie dzisiaj selekcjoner reprezentacji Polski Franciszek Smuda ogłosił skład na Mistrzostwa Europy, które z miesiąc rozpoczną się w Polsce i na Ukrainie. Po ostatnich 19 meczach bez wygranej powołania wzbudzają kontrowersje i są przez wiele osób krytykowane. Jednak jak podkreśla trener została wyselekcjonowana odpowiednia grupa zawodników, którzy najlepszą formę będą prezentowali już w czerwcu na polskich i być może ukraińskich boiskach. Jak podkreśla F.Smuda <Przez ostatni czas budowaliśmy drużynę, ale teraz jesteśmy w dobrej dyspozycji i na EURO z pewnością, co najmniej wyjdziemy z grupy. Głosami krytyki się nie przejmuję, bo od początku miałem za zadanie zbudowanie drużyny na EURO i z tego się wywiązałem, a wyniki w sparingach są sprawą drugorzędną.>. Przypomnijmy tylko, że Polska zagra w grupie z Niemcami, Rosją i Portugalią"

Czy tak ma wyglądać sytuacja za nieco półtora roku?:hmm: Oczywiście napisałem to w krzywym zwierciadle, ale w tym kierunku zmierza reprezentacja.

Mariusz jest za inteligentny dla Frania, a i własne zdanie ma. Smudzie potrzebni są piłkarze głupi i mocno posłuszni. Krążyły legendy już kiedyś, że piłkarz bardziej inteligentny od Smudy, w jego drużynie miał przejebane.

Skoro tak to nie dziwię się, że Smuda powołuje tylu młodych piłkarzy. Żaden "młody" mu nic nie odwali i będzie mógł pracować w spokoju.

Marek.Only
14-10-2010, 10:33
Widze krottka pamiec macie skoro juz wam to wisi ze ten @#$% oczekiwal kasy za ewentualna sportowa postawe w eliminacjach MS....

karpen
14-10-2010, 19:16
A Żewłak wrócił w koszulce i czapce Chicago Bulls :lol:

derix
15-10-2010, 16:29
Po powrocie do kraju ze średnio udanego wypadu do USA, piłkarze reprezentacji Polski milczeli w sprawie jego sensowności. Irytacji nie krył właściwie tylko Radosław Majewski - czytamy w "Polsce".

- Taka wyprawa, tyle zachodu i tylko osiem minut na boisku - żalił się piłkarz Nottingham Forrest. - Jejku, zupełnie nie wiem, co powiedziałem. Taki jestem zmęczony - dodał po chwili. :lol::lol:
To tylko pokazuje ze Smuda powinien odejsc z kadry...

detoxizer
15-10-2010, 16:34
A Żewłak wrócił w koszulce i czapce Chicago Bulls :lol:

Odbił sobie za Hiszpanię... :lol3:

Bootleg
20-10-2010, 12:30
Polscy piłkarze spadli w rankingu FIFA o kolejne trzy pozycje i zajmują 69. miejsce. To najgorszy wynik od wprowadzenia klasyfikacji w 1993 roku. Prowadzi wciąż Hiszpania przed Holandią. W najnowszym rankingu Polskę wyprzedza m.in. Panama, Armenia i Benin, a także Ekwador.

Ja rozumiem, ze Smuda wymarzył sobie przygotowania do Euro grając z tuzami światowego futbolu, ale jak tak dalej pójdzie, to reprezentacja spadnie na same dno :roll: Nie wiem, czy decydenci z PZPN się trochę orientują, że na podstawie rankingu są przydzielane drużyny do odpowiednich koszyków w kwalifikacjach czy to ME/MŚ. Wydaje się, że Smuda może zrobić wielką krzywdę rodzimej piłce kopanej - zakładając, że na Euro kończymy udział w grupie (co jest wielce niestety prawdopodobne). Sumując punkty rankingowe z obecnie granych sparingów + te z "ewentualnego niepowodzenia" na Euro, obraz może być katastrofalny... Wylądujemy w 4 koszyku i będziemy grać w eliminacjach do następnych wielkich turniejów w grupie np. Anglia/Chorwacja/Szwajcaria/Polska/San Marino. Jak tak dalej pójdzie, to na następny mundial/euro pojedziemy za 16 lat... Biorąc pod uwagę, że Smuda planuje grać po nowym roku z Niemcami, Holandią, Włochami etc. zaczynam miec naprawdę spore wątpliwości co do przyszłość reprezentacyjnej naszej piłki kopanej.

detoxizer
20-10-2010, 12:32
Niestety masz rację. Z drugiej strony zastanawiam sie, na którym z tych przyszłych przeciwników nasza reprezentacyjna drużyna będzie ćwiczyła atak pozycyjny?

Majkisek
20-10-2010, 14:12
A nie jest tak, że przydzial do koszyków jest dokonywany na podstawie punktów z dwóch poprzednich eliminacji? Przynajmniej kiedyś tak bylo. I jest to dość logiczne, bo ranking FIFA nijak ma się do czegokolwiek. Zremisowaliśmy z drużyną obok nas w rankingu oraz z dużo lepszą na podstawie rankingu i znowu spadek?!

uho
20-10-2010, 14:19
Do następnych eliminacji mistrzostw świata 2014 w Brazylii będziemy losowani z drugiego koszyka i dopiero jak w nich damy ciała to ten ranking fifa będzie miał dla nas jakiekolwiek znaczenie ;)

Luke
20-10-2010, 14:38
W każdym razie wygrana z jakąkolwiek drużyną w obecniej sytuacji wywoła "lawinę radości", bo być może awansujemy nawet o 2 pozycje na raz wyprzedzając takie tuzy jak Benin czy Uganda ;)

derix
20-10-2010, 17:43
Niedlugo Smuda powie ze "ch*j z wynikami, byle do Euro" :lol:

nicole91
20-10-2010, 21:17
Taa a na Euro będzie wielka klapa i cały balon napompowany pęknie że na Euro to mieliśmy tak świetnie grać

nst
26-10-2010, 16:44
"Selekcjoner reprezentacji Polski Franciszek Smuda zastanawia się nad powołaniem nad powołaniem na grudniowy mecz ze Słowacją dwóch piłkarzy Legii - Macieja Iwańskiego i Michała Kucharczyka - Skład na ten mecz będzie złożony wyłącznie z naszych ligowych zawodników, gdyż odbędzie się on poza oficjalnym terminem FIFA. Na sprawdzenie zasługują na pewno młodzi Tomasz Kupisz, Michał Kucharczyk i Kamil Poźniak. Iwański z Peszką już się rehabilitują na boisku. Obaj są świadomi, że to zakręt, który może być przełomem w ich karierach. A czy dostaną w grudniu powołania? Pożyjemy, zobaczymy - stwierdził w rozmowie z tygodnikiem "Piłka Nożna" Smuda. "

Nooo Paczek chyba musial "zapunktowac" bezposrednio u Smudy :D
Dla mnie to on za cienki jest i tak.
Po cholere gadanie o tym jaki to Smuda "ostry" skoro chwile po incydencie sam mowi ze "pozyjemy, zobaczymy" ?

Kucharczyk owszem, ale mysle ze jeszcze troszke za wczesnie.

derix
26-10-2010, 17:54
Powola Kucharczyka a i tak bedzie gral od poczatku Lewandowski i caly mecz na lawie :lol:

matx
26-10-2010, 18:25
Powola Kucharczyka a i tak bedzie gral od poczatku Lewandowski i caly mecz na lawie :lol:

Nie da rady mu jakoś tej ikonki zablokować? Będzie mniej irytujący.

cffan
26-10-2010, 18:26

Oj czytanie ze zrozumieniem się kłania ;)

Skład na ten mecz będzie złożony wyłącznie z naszych ligowych zawodników, gdyż odbędzie się on poza oficjalnym terminem FIFA.

rey
26-10-2010, 18:30
Oj czytanie ze zrozumieniem się kłania ;)

Żeby jeszcze czytać ze zrozumieniem, najpierw należy w ogóle czytać, a nie walić ikonkę lol i wsio.

foo
02-11-2010, 12:45
tak jak nie lubie Pola, to ciekawy wywiad sie zapowiada ;)

http://michalpol.blox.pl/2010/11/Boruc-idzie-na-wojne-ze-Smuda.html

Mro
02-11-2010, 15:42
Jak ktoś posiada ten kanał i możliwośc nagrania to niech to zrobi i wrzuci.

Z.
02-11-2010, 22:53
Po raz kolejny okazuje się, że jedynym piłkarzem z charakterem w tej zbieraninie jest Boruc.

b.
02-11-2010, 22:59
Jak ktoś posiada ten kanał i możliwośc nagrania to niech to zrobi i wrzuci.

Tutaj (http://www.weszlo.com/news/5798) opsiany jest wywiad.

Artur Boruc nie powiedział wszystkiego, co mógł, ale powiedział wystarczająco, by stało się jasne, że już nigdy nie zagra w reprezentacji Smudy. W czasie wywiadu dla stacji nSport Bramkarz Fiorentiny użył wobec trenera kadry słowa "Dyzma", co było takim wyreżyserowanym przejęzyczeniem. Doskonałym przejęzyczeniem. Zdanie brzmiało mniej więcej tak: "Zmieniam się dla reprezentacji, już nie chcę mówić, że dla pana Dyzmy... yyyyy... Smudy!" I tu wymowny uśmieszek. To jest to, co Weszło lubi. Wreszcie jakieś publiczne naparzanki i wzajemne wylewanie pomyj, chociażby dyskretne:)

Boruc wypadł dobrze. Niby powiedział niewiele, ale powiedział wszystko. Wiedział, kiedy wystarczy pomilczeć i zagrać twarzą. Odświeżył też swojego ulubionego "pomidora".

- Trener Smuda świeci przykładem?
- Pomidor.

Chodziło oczywiście o alkohol. Wersja bramkarza jest taka, że w samolocie nie wydarzyło się nic nadzwyczajnego. On i Michał Żewłakow pili wino, jak to jest ogólnie przyjęte. Nie urżnęli się, nie zachowywali wulgarnie. Szkoda, że Sergiusz Ryczel nie zadał żadnego trudnego pytania, nie docisnął w odpowiednim momencie, ale trudno: musimy zadowolić się tym, co dostaliśmy.

Co chciał na Boruc przekazać swoimi zdawkowymi w gruncie rzeczy odpowiedziami i mimiką? Po pierwsze, że Smudy nie lubi, a Smuda nie lubi jego. Po drugie, że Smuda nie potrafi rozmawiać z piłkarzami i nie rozumie, co się do niego mówi. "Za takie słowa, jakich używa, w normalnym życiu dostaje się w pysk". Po trzecie, że Smuda nie szanuje ludzi wokół. Po czwarte, że Smuda wcale nie jest taki doskonały, jakiego próbuje zgrywać. Po piąte, że Smuda działa pod publiczkę. Po szóste, że sytuacja z samolotu to tylko pretekst. "Nie jest miękkim ****** robiony, to mógł do mnie zadzwonić i ze mną porozmawiać, a nie słuchać tego, kto ewentualnie ma coś do powiedzenia".

Na koniec oberwało się działaczom PZPN: - Niech zaczną karać siebie za to, co robią, a potem niech ewentualnie karają piłkarzy.

Boruc w tym wywiadzie wzbudził sympatię. Normalny facet z jajami, który ma w dupie, co się komu podoba, a co nie i robi to, co uważa za stosowne. Twierdzi, że nie przekracza granic, a rozliczany chce być tylko za to, jak prezentuje się na boisku. Nie ma zamiaru naginać się przed Dyzmą/Smudą z byle powodu. Teraz niech "Franz" otacza się ludźmi, którzy srają ze strachu, jak tylko on krzyknie w szatni. Potem niech ci sami ludzie zachowują się jak mężczyźni, kiedy z trybun ryknie 50 tysięcy kibiców...

SPQR
03-11-2010, 00:04
Artur się wycwanił ;)

Zagwarantował sobie, że w operacji "Żenada 2012" udziału nie weźmie. Bo ze Smudą żenada będzie przecież na pewno.

kiubz
03-11-2010, 00:26
i ciekawe kto pierwszy się pokaja i będzie błagał o wybaczenie

Od początku sezonu Artur Boruc nie mógł przebić się do pierwszego składu Fiorentiny. Jednak teraz polski bramkarz zacznie w końcu grać regularnie. Wszystko przez to, że kontuzji nabawił się Sebastien Frey.
Francuski golkiper doznał kontuzji podczas wtorkowego treningu. Na obecną chwilę wiadomo jedynie tyle, że Frey ma problemy z więzadłem w kolanie.
W środę Frey ma przejść specjalistyczne badania w klinice. Wówczas okaże się, jak długo będzie musiał pauzować. Jeżeli sprawdzi się czarny scenariusz, to Francuz będzie wyłączony z gry nawet na pół roku!

Jak dla mnie mogą się wszyscy na Dyzmę (podoba mi się ;) wypiąć i się skończy babci sranie

Pan Kamil
03-11-2010, 09:42
http://sport.onet.pl/wideo/smuda-powiedzial-siadz-i-wypij,7809914,2,klip.html#

całość

arczi
03-11-2010, 09:58
Lubię Artka, nawet bardzo. Takie charakterki w polskiej piłce to rzadkość i w ch.uj mi takich postaci w świecie piłkarskiego solarium brakuje. Ale w tym wywiadzie tak po prawdzie to nic ciekawego Boruc nie powiedział. Jak już wystawił nos ponad swoją bezpieczną pozycję, to powinien powiedzieć więcej, albo inaczej.
Smudy nie cierpię. Nigdy go nie lubiłem, uważam go za wieśniaka mentalnego. Prostaka z przerostem ambicji. Nie wierzę w jego reprezentację i dla mnie jest takim samych waflem do odstrzelenia jak i cały pzpnowski beton (skądinąd świetnie do siebie pasują). Ale też słowa jakie rzekomo wypowiedział do Boruca w samolocie i o które przyjebał się sam Artek, dla mnie są zupełnie normalne i nie widzę powodu by robić z tego afery. "Po ch.uj pijesz po kątach, chcesz się napić, zapraszam do siebie, wypijesz przy mnie". I tu ma rację. Nie ma nad czym dywagować.
Inna para kaloszy to zachowanie całego sztabu, brak kompetencji, atmosfera, styl wysławiania się Dyzmy i inne szmery bajery, ale o tym wiemy przecież wszyscy i nie od dzisiaj.
Artek zatrzasnął sobie drzwi do repry Smudy, w sumie straty zbytnio nie odczuje bo i tak by u niego pewnie nie grał. Mógł bardziej pocisnąć go w wywiadzie, nazwać rzeczy po imieniu, a tak tylko pokąsał trochę po kostkach i potwierdził tylko plotki że się Panowie nie darzą zbytnią sympatią. Ja odczuwam lekki niedosyt. No ale powiedzmy że dołożył kolejną cegiełkę do budowanej z mozołem przez pzpn i Smudę wieży Babel. Jak niebawem pierdolnie na amen, to tumany kurzu będą odbijać się nam wszystkim przez długie miesiące.

rey
03-11-2010, 10:09
Jak niebawem pierdolnie na amen, to tumany kurzu będą odbijać się nam wszystkim przez długie miesiące.

Dokładnie tak jak piszesz, a jedynym pozytywem budowania tej wieży Babel są powstające stadiony. Bez tego by się imo nic nie ruszyło, albo jak już to w dużo mniejszej skali.

Prezio
03-11-2010, 10:14
Jak niebawem pierdolnie na amen, to tumany kurzu będą odbijać się nam wszystkim przez długie miesiące.
I tu jest pies pochowany. Obawiam się, że na Smudę jesteśmy skazani do samego Euro. Wtedy dopiero nastąpi spektakularne pierdolnięcie, ale raczej nie wcześniej. Swoją drogą ciekawe. Gdy poleciał Leo, odnosiłem wrażenie, że PZPN powołał Smudę wbrew swoim pragnieniom, niechętnie, pod presją "głosu ludu". Sądziłem, że poczekają tylko na odpowiedni moment, żeby go spuścić w kiblu. Teraz okazuje się, że towarzystwo doskonale się rozumie i uzupełnia. Jak starzy przyjaciele z wojska, co to niejedną flaszkę obalili na poligonie.

arczi
03-11-2010, 10:23
No najgorsze jest właśnie to, że Smudę poniekąd wepchnęli im w ramiona media i generalnie głos społeczeństwa który był wtedy mocno za nim. Wszyscy myśleli że ten prosty chłopek roztropek, który przez całą swoją trenerską karierę leciał na farcie, ze swoim niewyparzonym ryjem, będzie prowadził reprę w niezależny sposób pyskując Lacie zawsze wtedy kiedy uzna to za stosowne. Niestety, mimo że może i faktycznie prowadzi reprezentację wedle swojego autorskiego projektu, to pod kątem mentalnym zlał się z tym pzpnowskim betonem idealnie. Ta sama mieszanka.

Huxley
03-11-2010, 10:40
Panowie, czy wy wierzycie, że w PZPN coś pierdolnie po czymkolwiek??? Nie rozśmieszajcie mnie, statut, porządki obrad...wszystko jest pod beton ustawione, to jest organizacja ponadpaństwowa, co już nieraz udowodniła, żeby to się zmieniło to ta cała hydra musiałaby wyginąć, a i tak nie mamy pewności, że w ich miejsce by nie przyszli młodzi, ale tak samo wychowani.
Jedyne rozwiązanie to odwołać to całe towarzystwo, stworzyć niezależną komisję (tylko kto miałby to zrobić?) i powołać otwarty konkurs na dane stanowisko w PZPN.

karpen
03-11-2010, 10:46
W sumie to Boruc sam sobie tym wywiadem wystawił świadectwo piłkarza pół-profesjonalisty, ale nie tylko sobie a każdemu naszemu reprezentantowi.Piłkarzowi, szczególnie kadrowiczowi zwyczajnie nie wypada pić w obecności ludzi, palić na lotnisku przy dziennikarzach a następnie skarżyć się mediom i obnosić lekceważąco do szefa.Ale z drugiej strony takie zachowanie Żewłaka i Boruca to apel w stylu:"Ludzie zobaczcie co się w tej kadrze dzieje".No bo przecież to są grajki co troche prawdziwej piłki liznęli, szczególnie Boruc i oni pewnie sobie jaja robią z Dyzmy czy Kazmierczaka co sprawdzał kilkudziesięciu zawodników i w żadnym bramkarza nie zobaczył.
W tej chwili to tej kadry nic już nie uratuje, nawet prawdziwy treneiro z zagranicy bo czasu już za mało, a ja jestem ciekaw kto Smudzie zbuduje obrone?Tyton i Salomon?
Tylko Boruc i Żewłakow są w stanie ogarnąć defensywe na Euro, ale jak widać już opuścili ten cyrk.

Szawar
03-11-2010, 12:09
Ostatnio sporo tych kontrowersyjnych wywiadów.

Wywiad z Tomaszem Hajto:

http://www.polskatimes.pl/sport/pilkanozna/327343,hajto-facet-ktory-donosi-na-pilkarzy-sam-pil-gorzale-na,id,t.html

lukasz9209
03-11-2010, 15:44
Tylko Boruc i Żewłakow są w stanie ogarnąć defensywe na Euro, ale jak widać już opuścili ten cyrk.
Żewłakow jakby był młodszy to może, teraz to cień piłkarza z przed lat, ostatnie mecze repry pokazują, że żaden z niego solidny obrońca.

gonzo(L)
03-11-2010, 15:57
Żewłakow jakby był młodszy to może, teraz to cień piłkarza z przed lat, ostatnie mecze repry pokazują, że żaden z niego solidny obrońca.

zgadza się, tylko problem polega na tym, że w obecnej chwili ujowy Żewłakow nie jest do końca taki ujowy, biorąc pod uwagę umiejętności, (a raczej ich brak) pozostałych środkowych obrońców.

lukasz9209
03-11-2010, 16:00
zgadza się, tylko problem polega na tym, że w obecnej chwili ujowy Żewłakow nie jest do końca taki ujowy, biorąc pod uwagę umiejętności, (a raczej ich brak) pozostałych środkowych obrońców.
otóż to, Żewłakow jest dla polskiej reprezentacji bezcenny, a na tle innych reprezentacji to cienki bolek :[

fdsfds
03-11-2010, 17:57
Niewiem czy sie Smuda sugerowal powolujac Lewandowskiego, Glika, Murawskiego przeciez to porazka...:kawa:

dydu123
03-11-2010, 17:59
otóż to, Żewłakow jest dla polskiej reprezentacji bezcenny, a na tle innych reprezentacji to cienki bolek :[

nie tylko Zewlakow, ale cala obrona, gdy Smuda postawil na Sebe Boenischa, to mozna bylo zoabczyc, ze przerasta on naszych starych obroncow o klase :)

R.
03-11-2010, 18:03
Ten Zewlakow ostatnio co mecz zawalal bramki, wiec to akurat duza strata nie jest.

19Christoph16
03-11-2010, 19:16
Ten Zewlakow ostatnio co mecz zawalal bramki, wiec to akurat duza strata nie jest.

Fakt ale teraz kim go Smuda zastapi?

nevermind
03-11-2010, 19:28

Arboledą :mf:

dydu123
03-11-2010, 21:58
Arboledą :mf:

Mało w lesie drewna? :)

Huxley
03-11-2010, 22:56

Thiago Cionek!!!!!!!! :rotfl:

Z.
04-11-2010, 00:14
Mógł bardziej pocisnąć go w wywiadzie, nazwać rzeczy po imieniu, a tak tylko pokąsał trochę po kostkach i potwierdził tylko plotki że się Panowie nie darzą zbytnią sympatią. Ja odczuwam lekki niedosyt.

Jeszcze to:

Teraz, w czasie jednego ze zgrupowań kadry, doszło raz do ciekawego zdarzenia i jako że już to zdarzenie Borucowi nie zaszkodzi, chyba nie ma sensu go dalej ukrywać. Pyta dziennikarz: - Co sobie pomyślałeś, kiedy Smuda powiedział, że wyglądasz jak kobieta w ciąży? A Boruc na to bez zastanowienia: - Chciałem mu przypierdolić... Nie, wiesz co, wykasuj to.

I niedosytu już nie mam :D

pablos
04-11-2010, 00:37
Ale też słowa jakie rzekomo wypowiedział do Boruca w samolocie i o które przyjebał się sam Artek, dla mnie są zupełnie normalne i nie widzę powodu by robić z tego afery. "Po ch.uj pijesz po kątach, chcesz się napić, zapraszam do siebie, wypijesz przy mnie". I tu ma rację. Nie ma nad czym dywagować.

Miał pić przy Smudzie/ze Smudą?
Zapewne obaj zakładamy(przynajmniej ja, może Ty masz inne info ;)), że Artur nie jest alkoholikiem i nie pije dla samego picia, tylko lubi coś tam sobie wychylić w towarzystwie, w którym dobrze się czuje(w tym przypadku Żewłak). Z Franiem się nie trawi, jak przyznał, od czasów legijnych. Po cholerę miał go więc prosić o błogosławieństwo? Ty w czasach szkolnych na wycieczkach obalałeś pod okiem wychowawcy, czy raczej z kumplami niedoli.;)
Ogólnie podsumowując tę sytuację, to Smuda jest debilem. Niedługo do kadry będzie musiał powoływać Latę z Piechniczkiem, bo wcześniej wszystkich wypierdoli za damski ch.uj.

b.
05-11-2010, 13:26
Kowal o Dyźmie:
Masz rower, to pedałuj!

Franek Smuda chce jechać do Montrealu na rowerze. Zrobimy tak. Ja polecę samolotem, Franek pojedzie rowerem i jak mu się uda trafić, spotkamy się na miejscu i odpalę mu jakąś niezłą nagrodę, np. kilka buteleczek samolotowego wina i czapeczkę Chicago Bulls.

Franiu, rowerem? Ale którędy? Gdyby do Ameryki Północnej dało się pojechać rowerem, to by już w ogóle górali w Polsce nie było, a i pół Podlasia właśnie pedałowałoby w stronę Jackowa. Jedziesz Franiu przez Berlin czy jakoś dołem, przez Monachium? Potem na Hiszpanię i Portugalię, czy raczej od razu na Włochy i jeb do wody? Bo wiesz, to niebieskie na mapie to woda. Głęboka. Spytaj Jędrzejczyka - on coś wie o głebokiej wodzie.

Smiesznie z tym naszym selekcjonerem. Aż się wstydzę, że byłem za tym, by dostał tę posadę. Codziennie, coraz bardziej mnie wkurwia. Juz nie denerwuje, juz nie irytuje, tylko wkurwia. O co chodzi w budowie tej kadry? Wojujemy z resztą Europy czy między sobą? Radosław Majewski nie dostaje powołania, bo chce grać? A gdyby nie chciał grać, to - na przekór - by go powołano? Pytam się - czy żeby grać w kadrze trzeba powiedzieć, że się nie chce w niej grać? Przecież inna odpowiedzięć jak się okazuje jest dyskwalifikująca.

Byłem za Smudą, bo sądziłem, że to chłop, który będzie normalnie pracował i nie będzie się bawił w żadne gierki, skoncentruje się na powoływaniu najlepszych piłkarzy i będzie więcej robił niż gadał. Co dostałem? Dostałem Łukasza Mierzejewskiego przymierzanego na środek obrony i setki kompromitujących wywiadów. Dostałem selekcjonera, który nie chce przyjąć zaproszenia do programu, w którym go się uczciwie rozlicza. Dostałem selekcjonera, który najpierw buduje drużynę wokół starszego zawodnika, a po roku stwierdza, że on jest naprawdę starszy niż inni. Dostałem selekcjonera, który z piłkarzami rozmawia na zasadzie "pierdolnij, *****, ****, ****, pierdolnij, *****". Styl Janusza Wójcika sprawdzał się w młodzieżówce, gdy trzeba było napompować młodych chłopaków. Ale pierwsza reprezentacja to co innego. Przyjeżdżają dorośli ludzie, którzy mają żony, dzieci, dobrze zarabiają, trzeba z nimi rozmawiać jak z poważnymi osobami. Trener jest szefem, a nie wychowawcą w klasie specjalnej. Zwłaszcza, że ci piłkarze jednak przyjeżdżają z poważniejszych klubów niż wszystkie te, o które Smuda w swojej karierze się otarł. Niech to uszanuje. Oni liznęli wielkiej piłki, a on się całe życie tłukł po piździsławach.

Jak tak dalej pójdzie, to Euro 2012 przegramy przed pierwszym meczem. Selekcjoner tylko czeka na pretekst, by niektórych wywalić. Boruc? Już go nie ma! Tylko czekać aż nie skompletujemy kadry 23 zawodników i oddamy turniej walkowerem. Może tak nawet będzie lepiej.

PS Franek, mistrza z Lechem przez trzy lata nie zdobyłeś - to wiemy. Ale czy w pucharach grał lepiej za twoich czasów czy teraz? Jeśli ciebie - jak mówisz - ludzie pozdrawiają tam na światłach, to na widok Jacka Zielińskiego chyba mdleją z wrażenia.

jak mówisz - ludzie pozdrawiają tam na światłach, to na widok Jacka Zielińskiego chyba mdleją z wrażenia

czy raczej od razu na Włochy i jeb do wody? Bo wiesz, to niebieskie na mapie to woda. Głęboka.
:lol:

fdsfds
05-11-2010, 20:21
Ma racje :)

fdsfds
08-11-2010, 18:41
Bramkarze: Łukasz Fabiański (Arsenal FC, Anglia), Przemysław Tytoń (Roda JC Kerkrade, Holandia).

Obrońcy: Tomasz Jodłowiec (Polonia Warszawa), Kamil Glik (US Citt&#224; di Palermo, Włochy), Łukasz Piszczek (BV Borussia 1909, Niemcy), Maciej Sadlok (Ruch Chorzów), Grzegorz Wojtkowiak (Lech Poznań), Hubert Wołąkiewicz (Lechia Gdańsk).

Pomocnicy: Jakub Błaszczykowski (BV Borussia 1909, Niemcy), Janusz Gol (GKS Bełchatów), Radosław Majewski (Nottingham Forest FC, Anglia), Adam Matuszczyk (1.FC Köln, Niemcy), Adrian Mierzejewski (Polonia Warszawa), Rafał Murawski (Rubin Kazań, Rosja), Ludovic Joseph Obraniak (LOSC Lille Métropole, Francja).

Napastnicy: Paweł Brożek (Wisła Kraków), Kamil Grosicki (Jagiellonia Białystok), Robert Lewandowski (BV Borussia 1909, Niemcy).

Przeciez to jest parodia a nie kadra :jejku:. Wojtkowiak chyba ani razu nie zagral w tym sezonie :lol:

nicole91
08-11-2010, 19:57
Jeśli chodzi o obrońców to nie wiem co to za powołania. Są tak dziwne że aż nie wiem jak to skomentować. Co do Brożka to nie wiem jaki jest powód jego powołania bo chyba nie za dobra grę ostatnio.

b.
08-11-2010, 20:02
Przeciez to jest parodia a nie kadra :jejku:. Wojtkowiak chyba ani razu nie zagral w tym sezonie :lol:

Możesz mi wytłumaczyć, dlaczego ta kadra jest parodią?

Najlepiej przedstaw swoją osiemnastkę.

Nie żebym bronił Franka "Dyzmy" Smudy, bo szczerze go nie znoszę, ale nie znam się, a chciałbym wiedzieć kto nie dostał powołania, a powinien. Czekam.

Luke
08-11-2010, 20:59
Niektórzy piłkarze z powołanych nie nadają się do kadry, ale nie ma się co oszukiwać; w obecnej sytuacji lepszych nie znajdziemy:roll: niestety.

cffan
08-11-2010, 23:15
Nie żebym bronił Franka "Dyzmy" Smudy, bo szczerze go nie znoszę, ale nie znam się, a chciałbym wiedzieć kto nie dostał powołania, a powinien. Czekam.
Rzeźniczak? Komorowski? Borysiuk? Sandomierski? ba... nawet Frankowski, zapewne do Euro jeszcze pogra w piłkę, a doświadczony napastnik zawsze się przyda, nawet jako zmiennik (vide : Neuville u Hansów), Pawłowski? Plizga? To dość młode chłopaki, co Dyzmie szkodzi dać mi pograć chociaż ogony? A z Bożkiem to jakiś żart, facet dobrego meczu chyba od czasów kontuzji nie zagrał.

ivan
08-11-2010, 23:27
Gola powołał chyba na za nazwisko .

Chomik
08-11-2010, 23:31
Jodłowiec w formie to jest najlepszy obrońca naszej ligi. Lepszy od Arboledy czy Astiza. Obecnie wraca po kontuzji, ale niech się zgrywa.

Sadlok ma kolejną dobrą rundę w Ruchu, pytanie czy Smuda wystawi go na jego optymalnej pozycji czyli lewej obronie. Brak Mierzejewskiego daje taką nadzieje.

Tytoń jest słaby, ale to casus Malarza i Załuski, niestety.

Wojtkowiak to nie wiem, po kontuzji dopiero wraca. Jak dla mnie po za Brożkiem ( mógł wziąć Kucharczyka ) kadra w miarę optymalna. Ano i Majewski nie gra w pierwszym składzie Nottingham od początku sezonu. Ponoć Cywka u Baranów wyżera :hmm:

cffan
09-11-2010, 00:13
Jodłowiec w formie to jest najlepszy obrońca naszej ligi.

Możesz przypomnieć kiedy on zagrał ostatnio dobry mecz?

Chomik
09-11-2010, 00:21
z przyjemnością :) przed kontuzją czyli jakieś pół roku temu ;) twardo grający stoper, ale czysto. Z zapędami do gry ofensywnej, dlatego czasami też grał defensywnego pomocnika. Typowy włoski styl, przymierzany poważnie do Napoli swego czasu.

Marek.Only
09-11-2010, 09:30
Jodłowiec w formie to jest najlepszy obrońca naszej ligi. Lepszy od Arboledy czy Astiza.

:rotfl: Kolega z K6???

Chomik
09-11-2010, 13:29
nie, po prostu jestem obiektywny i obserwuje nasze podwórko.

Marek.Only
09-11-2010, 15:59
wlasnie jestes subiektywny bo to o czym mowisz nie ma zadnego przelozenia na rzeczywistosc. Arboleda, Astiz czy Choto ktorzy sa w swojej najwyzszej formie przerastaja ta lige o klase. Dowodem na to bylo chocby liczba straconych bramek przez Legie w poprzednich latach.

Mini
09-11-2010, 17:14
Możesz przypomnieć kiedy on zagrał ostatnio dobry mecz?

zanim menago Wojciechowski nie kazał go wystawiać na innej pozycji :lol3:

Huxley
12-11-2010, 18:04
Lekko się zdziwiłem po przeczytaniu dzisiejszego wywiadu z Żewłakowem, w którym stwierdza, że jara fajki...pełen profesjonalizm.

księciuniu
17-11-2010, 13:27
http://www.sport.pl/sport/1,65025,8674022,Ranking_FIFA___Polska_ma_71__miejs cu__najnizej_w_historii.html

Reprezentacja Polski zanotowała spadek o dwie lokaty i wyprzedziły ją takie zespoły jak Zambia (69) i Botswana (67). Małym pocieszeniem jest fakt, że podopieczni Franciszka Smudy wyprzedzili piłkarzy Beninu, którzy zanotowali spadek w rankingu o cztery miejsca.

:jejku:
Jak tak dalej pójdzie, to do następnych mistrzostw świata będą nas dolosowywać z ostatniego koszyka do potentatów z .... - aż się boję podać jakieś państwo, bo zaraz się okaże, że już jest przed nami.

Ale co tam, **** z Zambią i Botswaną (?), ważne że Benin zostawiliśmy z tyłu. :gwiazda:

Majkisek
17-11-2010, 14:00
Przecież to tylko efekt bardzo dobrych wyników reprezentacji w okresie o ile się nie mylę sprzed ok. 3-4 lat. Niedlugo zaczną nam odpadać z rankingu pamiętne boje ze Slowacją czy Irlandią Pn. i zaczniemy iść raczej w górę...

ivan
17-11-2010, 14:01
Spoko , biały ojciec Manuela Arboledy mówi że jak będziemy dobrze grać to nieważne z kim zagramy w eliminacjach MŚ a i tak wygramy . Dobrze że mnie uspokoił bo też się martwiłem .

ormo
17-11-2010, 21:03
Wlaczylem sobie dopiero meczyk, ale jakos dziwnie cicho na trybunach w Pyrlandii. Od poczatku jest taka atmosfera?

Net
17-11-2010, 21:06
Czy tylko mi się wydaje czy faktycznie murawa jest w opłakanym stanie ?

Mini
17-11-2010, 21:12
Czy tylko mi się wydaje czy faktycznie murawa jest w opłakanym stanie ?

ciekawe co na to Oleksy

Eman
17-11-2010, 21:21
Szpakowski przechodzi samego siebie dzis:[

podsumowanie 1 polowy najlepsze

Orzech
17-11-2010, 21:22
Bramka stracona to taka typowa dla taktyki "ustawić dwóch cymbałów na środku obrony, i z niecierpliwością czekać co się stanie".

Cytat 1 połowy: "Dobrze ustawiony mur wykorzystał dobre ustawienie":lol2:

lans
17-11-2010, 21:28
Szpakowski przechodzi samego siebie dzis:[

podsumowanie 1 polowy najlepsze

Dobra była metafora stadionu i polskiej piłki jako teatru. :lol2:
Naprawdę nie rozumiem dlaczego oni zawsze muszą stracić frajerską bramkę, a w prawdziwie groźnych sytuacjach mają farta.

Eman
17-11-2010, 21:33
zeby kiedys tak zobaczyc polska kadre grajaca pilka jak robi to dzis WKS

lukasz9209
17-11-2010, 21:40
Ci nasi obrońcy to jednak koły, sami sobie bramki strzelają :zly:

detoxizer
17-11-2010, 22:36
Akcja przy trzeciej bramce... znakomita. Zobaczymy, czy to jednorazowy wyskok, czy też stała tendencja.

Włóczykij
17-11-2010, 22:37
Akcja przy trzeciej bramce... znakomita. Zobaczymy, czy to jednorazowy wyskok, czy też stała tendencja.

a już miałem pisać, co tu taka cisza :lol2:

Nazgul
17-11-2010, 22:39

Jedno jest pewne - głośne nazwiska nie gwarantują zwycięstw, wygrywa lepszy ZESPÓŁ. To taki pomeczowy wtręt - szpileczka w tyłki działaczy (L)...

Gruszek
17-11-2010, 22:42
Matuszczyk moim zdaniem się pokazał. Fajnie też że zadebiutował Borysiuk no i widać że Fabian w formie jest :l: obrona słabo

casual
17-11-2010, 22:43
Fajnie, że dał chwile Borysiukowi pograć- niech się chłopaczyna ogrywa.

Swoją drogą nie wiedziałem, że jest aż tak młody (19 lat).

detoxizer
17-11-2010, 22:44
a już miałem pisać, co tu taka cisza :lol2:

:lol3:
Tak to się przyjęło, że w Polsce po wygranej jest mniej wpisów, bo przecież trudniej jest krytykować ;).

Gruszek
17-11-2010, 22:47
Dajmy się Przemkowi wypowiedzieć. :) Może on coś wychwycił co mi umknęło :uklony:

ivan
17-11-2010, 22:50
:lol3:
Tak to się przyjęło, że w Polsce po wygranej jest mniej wpisów, bo przecież trudniej jest krytykować ;).

Gratuluję naszej reprezentacji i selekcjonerowi Smudzie udanego meczu oraz zwycięstwa . :ucieszony:

Francais
17-11-2010, 22:51
mimo ze to mecz towarzyski ale po miesiacach nędzy 3-1 z WKS fajnie wyglada

księciuniu
17-11-2010, 23:06
Gratulacje się należą, co by nie mówić WSK to nie są przysłowiowe ogórki. Ale jak jutro usłyszę od Smudy, że miał rację, że mamy zespół i temu podobne pierdoły, to nie ręcze za siebie ...:bije:
Z przodu to jeszcze jakos wyglądało, ale obrona, a szczególnie jej środek... Całe szczęście, że Drogba nie zagrał, bo wtedy o zwycięstwo z Drużyną Słoni byłoby ciężko (a swoją drogą, to poważne niedopatrzenie ze strony administracji tego szacownego forum, że przy takim meczu nie ma okazjonalnego emotikonka ze słonikiem - od razu byłoby więcej chętnych do komentowania ;) )

Majkisek
17-11-2010, 23:22
Szpaku zablysnąl też stwierdzeniem w 1 polowie, że Slonie zrobią wszystko aby zmniejszyć do przerwy rozmiary porażki:D

Eman
18-11-2010, 00:10
wynik idzie w swiat ale po prawdzie dopoki WKS nie zmarzl to tak wymianial podania ze naszym oczy nienadarzaly za pilka:prawi:

Emkaen
18-11-2010, 03:09
Ci nasi obrońcy to jednak koły, sami sobie bramki strzelają :zly:

No to ja obstawiam, że max do lutego obywatelstwo dostanie pewien obrońca przymierzany do Legii w ostatnich dniach...

ivan
18-11-2010, 09:57
Wczoraj z Obraniakiem tv przeprowadziła wywiad po francusku , z Arboledą trzeba będzie gadać po hiszpańsku , w wypadku Cionka lub powrotu Rogera po portugalsku . Mam tylko nadzieję że chociaż Boenisch mówi po polsku . No może jeszcze z Chin powróci Oli co go kolano boli , ten chyba się udzielał po Angielsku . Całe szczęście że selekcjoner szlifuje swoją polszczyznę i można go już spokojnie zrozumieć .

nicole91
18-11-2010, 10:21
Obrony to my nie mamy najlepszej. Chyba trzeba kogoś znaturalizować (dać mu polskie obywatelstwo). Ważny jest wynik - może ich to troche podbuduje, w końcu WKS to nie jest jakiś zespół z którym tak łatwo się wygrywa :)

R.
18-11-2010, 10:25
Obrony to my nie mamy najlepszej. Chyba trzeba kogoś znaturalizować (dać mu polskie obywatelstwo). Ważny jest wynik - może ich to troche podbuduje, w końcu WKS to nie jest jakiś zespół z którym tak łatwo się wygrywa :)

I jak sie potem czlowiek ma identyfikowac z kadra, skoro graja w niej Arboleda, Roger czy inne wynalazki?

nicole91
18-11-2010, 10:30
I jak sie potem czlowiek ma identyfikowac z kadra, skoro graja w niej Arboleda, Roger czy inne wynalazki?

Nie znam odpowiedzi na to pytanie bo dla mnie to też nie jest normalne żeby w reprezentacji kraju grali obcokrajowcy (może i z polskimi korzeniami). No ale cóż jak czasem nie ma wyboru to widocznie tak trzeba (zresztą w innych reprezentacjach też tak jest).

ivan
18-11-2010, 11:03
Lato awizuje jeszcze trzech tajemniczych stranierich do reprezentacji , to dobre świadectwo polskiego systemu szkolenia .

Huxley
18-11-2010, 12:21
Dla mnie wynik lepszy niż gra (szczególnie w obronie). Jeżeli Matuszczyk tak dalej będzie się rozwijał to może być z niego defensywny na solidnym średnim europejskim poziomie. Cieszy również, że Lewandowski przestał kopać się w czoło w akcjach sam na sam, natomiast nasi środkowi obrońcy plus Sadlok :niebij:

księciuniu
18-11-2010, 14:08
- Manuela Arboledę powinniśmy złapać do worka i potem kazać mu grać w naszej reprezentacji. On już dawno powinien w niej występować - powiedział po środowym zwycięstwie 3:1 polskich piłkarzy nad Wybrzeżem Kości Słoniowej, były reprezentacyjny stoper Jacek Bąk.

RASISTA!! :nie:
Chyba zapomniał, że polowania na czarnych niewolników zostały jakiś czas temu zakazane. :bat:

nevermind
18-11-2010, 14:11
Z pierwsza czescią wypowiedzi Baka mozna sie zgodzić. Aczkolwiek juz dalsza tresć zmieniłbym na "i potem wywiezc go wpizdu z Polski, zeby Smuda nie mial okazji powołac go do kadry"

Szyman
18-11-2010, 14:44

Spytaj się Niemieckich kibiców, oni to dopiero mają MIX :D

detoxizer
18-11-2010, 14:52
Tyle, że w większości ich "obcokrajowcy" mają dużo więcej wspólnego z Niemcami niż te wynalazki u nas... :roll:

matx
18-11-2010, 14:53
Sprawa reprezentacji szwabów była już wałkowana choćby na Weszło. Naprawdę próżno tam szukać takich Olisadebowskich i Rogerów.

szyszkownik_kilkujadek
18-11-2010, 14:57
Kategoryczne nie dla Uwajaj w reprezentacji. Dziś już 31 lat a pochodzenie, znajomość języka i kolor skóry w żaden sposób się nie zgadzają. Niech Dyzma ściąga tego Perquisa lepiej.

A wczoraj sporo farta, miałem chwilami wrażenie, że WKS podeszło do tego spotkania jak Arsenal do pierwszej połowy z Legią ;) Gra obrońców (poza Piszczkiem) wołała o pomstę...

Na plus: Matuszczyk, Obraniak, Lewandowski, Fabiański, mimo wszystko Błaszczykowski i wspomniany Piszczek.

Majkisek
18-11-2010, 16:59
Na plus: Matuszczyk, Obraniak, Lewandowski, Fabiański, mimo wszystko Błaszczykowski i wspomniany Piszczek.

Do tego Boenish i widać, że mamy już jakiś trzon drużyny, zlożony z ludzi mniej lub więcej ale jednak grających w Bundeslidze. Brakuje tylko środka, od obrony poprzez DM do OM, bo w tego Mierzejewskiego jakoś nie wierzę.

lans
18-11-2010, 17:30
Trochę dziwi mnie to podkreślanie, że Niemcy nie mają misz maszu w kadrze. Owszem, obcokrajowcy z ich zespołu wychowali się tam, to też jest ważne, ale większość z tego zaciągu nie ma korzeni niemieckich. Nie wiem jak dla was, ale dla mnie ktoś kto nie ma niemieckiej czy polskiej krwi, nie jest odpowiednio Niemcem czy Polakiem. Dlatego jestem przeciwny Arboledzie i reszcie tego typu wynalazkom - choćby nie wiem jakby byli emocjonalnie związani z Polską, Polakami nie są i nie będą.

Na tej samej zasadzie jestem zwolennikiem powołania Perquisa czy Acquafreski. Polskie korzenie są? Są. Więc o co chodzi? Dla mnie przeciwwskazań nie ma.

Spocony
18-11-2010, 18:15
Myśle, że im bliżej Euro, tym co raz wiecej "odnajdzie" się piłkarzy z zagranicy mających "coś" wspolnego z Polska, i na Euro połowa bedzie u nas czarnoskóra nie znająca jednego słowa po Polsku :/ ehhhhh

Wogóle zobaczcie na nasze kadry narodowe w koszykówce czy w tenisa. A najgorsze , że wiekszości społeczeństwa to sie podoba bo fajnie mieć bambuska w kadrze i cool, mimo że Ci bambusi nie wiedzą o naszym narodzie nic.

SPQR
18-11-2010, 18:18
Na tej samej zasadzie jestem zwolennikiem powołania Perquisa czy Acquafreski. Polskie korzenie są? Są. Więc o co chodzi? Dla mnie przeciwwskazań nie ma.

A dla mnie są i to duże :fajek:

W Polsce dworuje się z Niemców, że mają w kadrze kolorowy bazar, a sami dążymy do tego, aby zrobić z kadry zbieraninę piłkarzyków nie chcianych w swoich krajach.

Perquis, Obraniak... co to za "Polacy"? Że dziadek był Polakiem? Tzn. taki Obraniak jest Polakiem w 1/4 i w 3/4 Francuzem. Tacy z nich Polacy, że po polsku umieją tyle ile ja po holendersku? Jeszcze parę takich wynalazków i w kadrze będą mówili głównie po francusku i niemiecku.

Dla wszystkich tych popierdółek zdecydowane NIE. W Niemczech już rżą, że Polacy kochają nie tylko wypierdziane niemieckie auta ze szrotu, ale i niemieckich piłkarzy ze szrotu też. Hańbą będzie, jak zniżymy się do poziomu Helmutów.

Jak ktoś jest Polkiem mieszkającym za granicą, tzn. albo ma obywatelstwo, a przynajmniej mówi po polsku i czuł związek z naszym krajem zanim zaczął kopać piłkę (i kapnął się że na grę w kadrze kraju swojego zamieszkania szans nie ma), to oczywiście, proszę bardzo.

P.S Brawo Włosi! Oni jedyni na zdziczałym Zachodzie wiedzą co to znaczy reprezentacja narodowa.
http://www.eurosport.pl/pilka-nozna/eliminacje-mistrzostw-europy/2012/rasistowski-atak-na._sto2549073/story.shtml

Mini
18-11-2010, 18:26
Wogóle zobaczcie na nasze kadry narodowe w koszykówce czy w tenisa. A najgorsze , że wiekszości społeczeństwa to sie podoba bo fajnie mieć bambuska w kadrze i cool, mimo że Ci bambusi nie wiedzą o naszym narodzie nic.

??

b.
18-11-2010, 18:27
chodziło mu zapewne o tenisa stołowego

edyta: w zasadzie zgoda z AK47, na pewno nie będę oglądał kadry z Arboledą czy Rogerem w składzie.

uncle_jun
18-11-2010, 18:35
P.S Brawo Włosi! Oni jedyni na zdziczałym Zachodzie wiedzą co to znaczy reprezentacja narodowa.
http://www.eurosport.pl/pilka-nozna/eliminacje-mistrzostw-europy/2012/rasistowski-atak-na._sto2549073/story.shtml

Mauro Camoranesi Argentyńczyk grał w mistrzostwach 2006.
Narodowe repry mają Ruscy i Serbowie tam chyba nie grają obcokrajowcy, bo u Chorwatów grał/gra brazylijczyk Eduardo.

fkl
18-11-2010, 18:41
Nie wiem jak dla was, ale dla mnie ktoś kto nie ma niemieckiej czy polskiej krwi, nie jest odpowiednio Niemcem czy Polakiem.

A z tym się zgadzam w zupełności. Nie zdzierżę tego, jak zobaczę Arboledę w biało-czerwonych barwach biegającego po boiskach w Warszawie i Wrocławiu w 2012 roku...Co innego Perquis, Obraniak czy Boenisch, chociaż i tu również nie jestem za masowym przyznawaniem paszportów takim zawodnikom, to jednak sytuacja jest inna. Z drugiej strony z Arboledą jest o tyle inna sytuacja niż np. z Rogerem czy Olisadebe, że prawnie ma szansę zostać obywatelem Polski w normalnym trybie przyznawania takiego obywatelstwa - spędził w naszym kraju wymaganą liczbę lat itd. itd. Ale mimo wszystko wolałbym żeby reprezentował nas NARÓD polski, a nie tylko OBYWATELE polscy.

Mini
18-11-2010, 18:56
chodziło mu zapewne o tenisa stołowego

pies z kulawą nogą się tym nie interesuje, a my nie jesteśmy żadnym wyjątkiem bo cały świat może poza Danią gra żółtkami

Eman
18-11-2010, 19:21
A najgorsze , że wiekszości społeczeństwa to sie podoba bo fajnie mieć bambuska w kadrze i cool, mimo że Ci bambusi nie wiedzą o naszym narodzie nic.

nie tylko tam zauwaz ze w kazdym programie telewizyjnym na widowni musi byc ktos innego koloru skory - EUROPA to sie nazywa

lans
18-11-2010, 20:55
A dla mnie są i to duże :fajek:

W Polsce dworuje się z Niemców, że mają w kadrze kolorowy bazar, a sami dążymy do tego, aby zrobić z kadry zbieraninę piłkarzyków nie chcianych w swoich krajach.

Perquis, Obraniak... co to za "Polacy"? Że dziadek był Polakiem? Tzn. taki Obraniak jest Polakiem w 1/4 i w 3/4 Francuzem. Tacy z nich Polacy, że po polsku umieją tyle ile ja po holendersku? Jeszcze parę takich wynalazków i w kadrze będą mówili głównie po francusku i niemiecku.

Dla wszystkich tych popierdółek zdecydowane NIE. W Niemczech już rżą, że Polacy kochają nie tylko wypierdziane niemieckie auta ze szrotu, ale i niemieckich piłkarzy ze szrotu też. Hańbą będzie, jak zniżymy się do poziomu Helmutów.

Jak ktoś jest Polkiem mieszkającym za granicą, tzn. albo ma obywatelstwo, a przynajmniej mówi po polsku i czuł związek z naszym krajem zanim zaczął kopać piłkę (i kapnął się że na grę w kadrze kraju swojego zamieszkania szans nie ma), to oczywiście, proszę bardzo.

Też nie chcę, by grały dla nas odrzuty jak choćby Brzenska, czy ludzie traktujący Polskę jako zwykłą alternatywę. Można się czepiać Obraniaka że ma "jedynie"(właśnie "tylko" czy "aż"?) polską krew, a poza tym nic go z nami nie łączy.
Ale!
Koleś w każdym meczu zapie.rdala, nie widziałem żeby odwalał fuszerkę. Jeśli podobnie będzie z Perquisem, to czemu mielibyśmy być przeciwko?
Taki Acquafresca za to mówi bez problemu po polsku i czuje się związany z naszym krajem. Jeśli jednak już się określił, że interesują go tylko Włochy, to nie ma sprawy, nie warto się już nim zajmować. Tylko pewien nie jestem czy taka deklaracja padła.
Na zakończenie podręcznikowy przykład bezczelnego volksdeutscha. Z dwojga złego wolałbym Arboledę.
http://www.futbolnews.pl/rozgrywki/liga-niemiecka/artykuly-liga-niemiecka/art,32,hit-borussii-jak-nie-niemcy-to-polska.html

orson
19-11-2010, 01:33
Owszem, obcokrajowcy z ich zespołu wychowali się tam, to też jest ważne, ale większość z tego zaciągu nie ma korzeni niemieckich.

Z kadry Niemiec tylko Cacau urodził się poza granicą RFN, a on dostał obywatelstwo normalna, urzędową drogą po 5 latach pobytu (sam tego zreszta chciał) i dopiero potem został powołany do reprezentacji.
Jest różnica?
Jakby Arboleda sam chciał być Polakiem, wystąpił o przyznanie obywatelstwa, wiązał przyszłość z naszym krajem to inna bajka, a tak to niech czeka dalej na powołanie z Kolumbii.

wnpx
19-11-2010, 09:11
Z kadry Niemiec tylko Cacau urodził się poza granicą RFN,

Przesadziłeś

księciuniu
19-11-2010, 09:25
Z kadry Niemiec tylko Cacau urodził się poza granicą RFN

A według jakich map zlokalizowałeś Gliwice (Podolski) i Opole (Klose) w granicah RFN ? :zapomnialem:

Adrian
19-11-2010, 10:51
Pewnie wedlug tej samej mapy co Tczew(Trochowski) i Rio de Janeiro(Kuranyi).

Citlivu
19-11-2010, 10:52
A według jakich map zlokalizowałeś Gliwice (Podolski) i Opole (Klose) w granicah RFN ? :zapomnialem:

Ciekawe mapy w Krakowskich szkołach mają \')

bo Tczew też wypadł (Trochowski)

Edyta.

Adrian uprzedził mnie:D

Szawar
19-11-2010, 12:01
Tyle, że w większości ich "obcokrajowcy" mają dużo więcej wspólnego z Niemcami niż te wynalazki u nas... :roll:

Nie da sie ukryć, czesc urodziła sie w Niemczech ale jest róznego pochodzenia np tureckiego (Oezil), tunezyjskiego ( Khedira) czy hiszpańskiego ( Mario Gomez) itd , inni natomiast wychowali sie w Niemczech.
Jak to ma sie do Obranika, Arboledy, Rogera, Olisadebe.

Citlivu
19-11-2010, 14:28
Nie da sie ukryć, czesc urodziła sie w Niemczech ale jest róznego pochodzenia np tureckiego (Oezil), tunezyjskiego ( Khedira) czy hiszpańskiego ( Mario Gomez) itd , inni natomiast wychowali sie w Niemczech.
Jak to ma sie do Obranika, Arboledy, Rogera, Olisadebe.

Trudno, skoro z naszych miejscowych nie da się zebrać 11 chłopa co będą umieli kopnąć piłkę prosto to już wolę takie wynalazki i mieć cień szansy na zwycięstwo. Dla mnie to takie wojsko zaciężne jak np za czasów Mieszka, wikingowie w jego wojsku :chytry: a że, realia są takie, że trzeba im nadać obywatelstwo by mogli grać ? Przełknę to.

Zresztą, przy pilnowaniu by nie powtórzyła się sytuacja z Francji z nadmiarem imigrantów, nowi w ciągu paru pokoleń się wtopią w otoczenie:lol2:. Nawet prawnuki Olisadebe:lol2:

SPQR
19-11-2010, 16:05
Zresztą, przy pilnowaniu by nie powtórzyła się sytuacja z Francji z nadmiarem imigrantów, nowi w ciągu paru pokoleń się wtopią w otoczenie:lol2:. Nawet prawnuki Olisadebe:lol2:

Tylko co my mamy do Francji?

Francuzy murzyni w większości albo urodzili się już we Francji albo wyemigrowali w bardzo młodym wieku. Na pewno paszport francuski mieli zanim zaczęli kopać piłkę. Jedynym przypadkiem naturalizacji w kadrze Francji był chyba Trezeguet, ale on też urodził się we Francji.

lans
19-11-2010, 16:15
Ok, zgoda. Tak jak dla mnie nie do przyjęcia jest Roger i Arboleda(Obraniak i jemu podobni tak), tak samo nie chciałbym mieć w naszej kadrze bandy Turków czy murzynów, choćby od lat integrowali się np. z Lubelszczyzną. Dla mnie po prostu np. "reprezentacja Francji" reprezentacją FRANCJI nie jest. Owszem, ci murzyni się we Francji wychowali, pochodzą z dawnych kolonii. Rozumiem że mają związek z tym krajem. Jednak dla mnie Francuzami nie są tak samo jak Oezil Niemcem, czy choćby Yakinowie Szwajcarami.

Szawar
19-11-2010, 16:22
Ok, zgoda. Tak jak dla mnie nie do przyjęcia jest Roger i Arboleda(Obraniak i jemu podobni tak), tak samo nie chciałbym mieć w naszej kadrze bandy Turków czy murzynów, choćby od lat integrowali się np. z Lubelszczyzną. Dla mnie po prostu np. "reprezentacja Francji" reprezentacją FRANCJI nie jest. Owszem, ci murzyni się we Francji wychowali, pochodzą z dawnych kolonii. Rozumiem że mają związek z tym krajem. Jednak dla mnie Francuzami nie są tak samo jak Oezil Niemcem, czy choćby Yakinowie Szwajcarami.

A Zidane czy Djorkaeff ?

lans
19-11-2010, 16:28
Ograniczyłem zakres do murzynów bo ich jest najwięcej. Dla mnie ta zasada tyczy się też Zizou czy Benzemy itp.
Natomiast Youri chyba ma rodowód ormiańsko-francuski, nie jest tylko imigrantem. Ale pewien nie jestem.

SPQR
19-11-2010, 16:32

Też tego nie popieram i nie podoba mi się to co robią Francuzi, ale ich postępowanie można logicznie wytłumaczyć i zrozumieć. Pamiętajmy, że do dzisiaj mają oni kolonie w których żyją czarni i nie ma powodu, dla którego mieli by ich nie brać do kadry. Gdzie by miał taki murzyn grać? Ot przywilej państwa kolonialnego. Zresztą ma z tym trochę związku Francuska mentalność - skoro murzyny kiedyś były naszymi niewolnikami, to czemu nie mają teraz dla nas zapieprzać na boisku i zdobywać trofeów ku chwale V Republiki?
Dużo bardziej drażni mnie mówiąc szczerze kolorowy bazar w kadrze Niemiec.

P.S Podczas mojego pobytu w Rosji poznałem Francuza który myślał jak my i sam przyznawał, że jego rodacy polecieli ostro w c*uja z ilością murzynów ;)

Szawar
19-11-2010, 16:34
Ograniczyłem zakres do murzynów bo ich jest najwięcej. Dla mnie ta zasada tyczy się też Zizou czy Benzemy itp.
Natomiast Youri chyba ma rodowód ormiańsko-francuski, nie jest tylko imigrantem. Ale pewien nie jestem.

Ormiansko - polski :)

Tu jest podobna sytuacja jak z Oezilem. Urodził sie w kraju, który reprezentował, tylko pochodzenie ma inne.

lans
19-11-2010, 16:44
Też tego nie popieram i nie podoba mi się to co robią Francuzi, ale ich postępowanie można logicznie wytłumaczyć i zrozumieć. Pamiętajmy, że do dzisiaj mają oni kolonie w których żyją czarni i nie ma powodu, dla którego mieli by ich nie brać do kadry. Gdzie by miał taki murzyn grać? Ot przywilej państwa kolonialnego. Zresztą ma z tym trochę związku Francuska mentalność - skoro murzyny kiedyś były naszymi niewolnikami, to czemu nie mają teraz dla nas zapieprzać na boisku i zdobywać trofeów ku chwale V Republiki?
Dużo bardziej drażni mnie mówiąc szczerze kolorowy bazar w kadrze Niemiec.

P.S Podczas mojego pobytu w Rosji poznałem Francuza który myślał jak my i sam przyznawał, że jego rodacy polecieli ostro w c*uja z ilością murzynów ;)

Oczywiście że można zrozumieć francuskich działaczy, bo jednak bez kolorowych zespół Francji znaczyłaby naprawdę niewiele. Za to jak byłbym Francuzem, to ni ch.uja nie potrafiłbym identyfikować się z taką kadrą.

Ormiansko - polski :)

Tu jest podobna sytuacja jak z Oezilem. Urodził sie w kraju, który reprezentował, tylko pochodzenie ma inne.

To jego trzeba było wziąć do kadry:D. Nie znam dokładnie jego drzewa genealogicznego. Dla mnie to, że ktoś urodził się w danym kraju nie jest żadnym argumentem. Albo że się w nim wychował. Dla mnie przykładowo taki podolski zawsze będzie zdrajcą, i tyle. Nie wiem czy to kwestia wyznawanych wartości, czy po prostu zwykłych odczuć. Nie rozdrapujmy tematu. Dla kogoś Polakiem może być ktoś kto mieszka w Polsce rok ale z krajem się identyfikuje, na zasadzie tolerancji i oświeconego myślenia. Cóż, może swoją mentalnością nie pasuję do wielonarodowościowego misz maszu.

Szawar
19-11-2010, 19:14
Cóż, może swoją mentalnością nie pasuję do wielonarodowościowego misz maszu.

Nigdzie go nie skrytykowałem :)

nicole91
20-11-2010, 17:37
http://www.sport.pl/euro2012/1,109077,8690596,Arboleda__Bede_gral_w_kadrze__jes li_przedluze_kontrakt.html

Arobelda stawia warunki? To jest śmieszne - to nie koncert życzeń, jeśli chce grać dla Polski to niech nie wygaduje takich rzeczy bo po tym widać że na grze w reprezentacji mu nie zależy. Niech się najpierw 5 razy Smuda zastanowi zanim go będzie chciał kiedyś powołać.

Citlivu
21-11-2010, 08:13
Hmm, raczej trzezwo do tego podchodzi. W przypadku wyjazdu, kontakt z Polską będzie miał ograniczony. Nie oszukujmy się, że jakieś głębsze uczucia nim kierują, że chce dostać obywatelstwo. Grajek zaciężny, który w przypadku przedłużenia kontraktu, zakończy pewnie tu karierę i się tu osiedli. W przypadku wyjazdu do innego klubu, dom założy tam lub wróci do Kolumbii.

SPQR
21-11-2010, 11:04
http://www.sport.pl/euro2012/1,109077,8690596,Arboleda__Bede_gral_w_kadrze__jes li_przedluze_kontrakt.html

Arobelda stawia warunki? To jest śmieszne - to nie koncert życzeń, jeśli chce grać dla Polski to niech nie wygaduje takich rzeczy bo po tym widać że na grze w reprezentacji mu nie zależy. Niech się najpierw 5 razy Smuda zastanowi zanim go będzie chciał kiedyś powołać.

Jak babcie kocham, jeśli Manuel "Uwajaj, uwajaj" Arboleda zostanie reprezentantem Polski, to przestaję kibicować i interesować się tą "reprezentacją". Niech przerżną wszystko! I tak nas nie reprezentują, tylko Grzesia Latę i Franciszka S.

rebelia
22-11-2010, 17:31
nie tylko tam zauwaz ze w kazdym programie telewizyjnym na widowni musi byc ktos innego koloru skory - EUROPA to sie nazywa

Maciek
29-11-2010, 15:37
Czytam i się śmieje, Maciuś dostał powołanie do kadry:leze: Pewnie sobie zrobi kilka nowych fotek na NK :bauns:

nst
29-11-2010, 15:53
Zblazowany milosnik Desperadosow... Kurde Rybu$ sliita$ny w kadrze:zdziwiony:

Cygan
29-11-2010, 18:36
Z W.P
"Od jakiegoś czasu w mediach pojawiają się spekulacje na temat przyznania polskiego paszportu Manuelowi Arboledzie. Kolumbijski obrońca, jeden z najlepszych w polskiej lidze, miałby wspomóc reprezentację Polski na Euro 2012.
Czesław Michniewicz zna Arboledę bardzo dobrze i uważa, że to "fantastyczny chłopak", ale jest przeciwny jego naturalizacji. Podobnie jak naturalizacji innych piłkarzy.
- Jestem przeciw wszystkim naturalizacjom. Perquisów, Obraniaków, Arboledów. Kiedyś w Niemczech dostawałeś obywatelstwo jak miałeś owczarka niemieckiego. Dzisiaj jak masz jakiegoś psa polskiej rasy, możesz grać w naszej reprezentacji. Tak nie może być - grzmi "polski Mourinho" w wywiadzie dla "Polski The Times".
- My mistrzostwa Europy i tak nie zdobędziemy. Może wyjdziemy z grupy i będziemy wszyscy zadowoleni, tylko co potem? Dalej będziemy naturalizować? - pyta.
Zdaniem Michniewicza jedynym lekarstwem na chorobę Polskiej piłki nożnej jest efektywna praca z młodzieżą. Szkoleniowiec zaznacza, że choć w niemieckiej reprezentacji też gra wielu piłkarzy z obcymi korzeniami, to jednak oni są w Niemczech wychowywani.
- A my się zachowujemy jak ktoś, kto kradnie jabłka z cudzego sadu. Będziemy szukać babki w Argentynie i dziadka w Kolumbii. Psychoza - komentuje trener Widzewa Łódź."

Majkisek
29-11-2010, 21:47
To chyba nie kadra, tylko reprezentacja ligi czy się mylę?

Huxley
30-11-2010, 20:51
To chyba nie kadra, tylko reprezentacja ligi czy się mylę?

Pewnie Smuda szumnie ten twór będzie nazywał reprezentacją, ale faktycznie jest to ligowa zbieranina, nie zawsze na tę chwilę najlepiej grających zawodników.

Kawa
02-12-2010, 14:16
Trzeba było zrobić miejsce dla kumpla
http://sport.onet.pl/pilka-nozna/reprezentacja/pzpn-pozbyl-sie-najlepszego-trenera,1,4014055,wiadomosc.html

ivan
02-12-2010, 15:17
Trzeba było zrobić miejsce dla kumpla
http://sport.onet.pl/pilka-nozna/reprezentacja/pzpn-pozbyl-sie-najlepszego-trenera,1,4014055,wiadomosc.html

"Ale Piechniczk mówi zupełnie co innego. - Decyzja o odsunięciu trenera Globisza została podjęta kolegialnie, przecież nie awansował z drużyną do dalszej fazy - mówi wiceprezes związku. Ze zdziwieniem mówimy, że zespół Globisza awansował. - Awansował? Na razie jednak decyzja jest taka, że drużynę ma prowadzić Białek. Zobaczymy, co dalej - twierdzi Piechniczek". :jejku:

foo
09-12-2010, 10:11
Lato bedzie placil 400k za mecze towarzyskie z top20? ech... moze to akcja pod Arbolede, skoro koles jest taki czuly na kase a oglosil pozostanie w Lechu to juz sie przygotowuje budzet
ech

Yevaud
09-12-2010, 11:58
Tylko co my mamy do Francji?

Francuzy murzyni w większości albo urodzili się już we Francji albo wyemigrowali w bardzo młodym wieku. Na pewno paszport francuski mieli zanim zaczęli kopać piłkę. Jedynym przypadkiem naturalizacji w kadrze Francji był chyba Trezeguet, ale on też urodził się we Francji.

To mnie troche zdziwilo.
Do tej pory wydawalo mi sie, ze we Francji obowiazuje prawo ziemii, a nie prawo krwi - tym samym, jesli David T. urodzil sie we Francji, to nie musial byc "naturalizowany" bo z automatu mu sie francuskie obywatelstwo nalezy.

Ktos moze potwierdzic?

Slyboots
09-12-2010, 12:14
We Francji obowiązuje prawo krwi, więc nie mógł dostać obywatelstwa z automatu.

Yevaud
09-12-2010, 14:02
We Francji obowiązuje prawo krwi, więc nie mógł dostać obywatelstwa z automatu.

A wydawalo mi sie, ze jednak prawo ziemi.
Dzieki za wyprowadzenie mnie z bledu.

Teddy
09-12-2010, 14:45
A wydawalo mi sie, ze jednak prawo ziemi.
Dzieki za wyprowadzenie mnie z bledu.
Co prawda pewności nie mam, ale na logikę prawo ziemi nie byłoby tu wskazane choćby ze względu na ogromne rzesze imigrantów z jakimi boryka się Francja - gdyby tak zatem każdemu dziecku imigrantów urodzonemu na terenie żabojadów przyznawać obywatelstwo z automatu to we Francji już dawno mielibyśmy zupełnie czarne społeczeństwo :boshe: Ale potwierdzić tej tezy w 100% nie potwierdze bo kieruje się logiką - w Polsce wystarczy się urodzić na terytorium RP aby być "Polakiem" , więc kto wie jak jest we Fracji - może podobnie, chociaż z powodów które podałem wyżej nie wydaje mi się by tak było :trans4:

Francais
09-12-2010, 15:15
Co do Francji,
Na szczescie nie jest to obywatelstwo z automatu,gdyby tak bylo to sadze ze nie wielu Serbow,Bosniakow i Albanczykow zostaloby u siebie,o Arabach i czarnych nie wspominajac...

Co do ich reprezentacji to tak jak ktos juz napisal tam nie naturalizowano na zasadzie ''złapie murzyna na lasso'' bo dobrze gra w piłe i dam mu paszport, tylko graja tam kolorowi którzy urodzili sie tam i sami mowią o sobie że są Francuzami. Obecnie jeszcze jakos to wygląda ale pamietam czasy kiedy w paru meczach jedynym białym był Barthez.

hmB.
09-12-2010, 20:41
Należy również pamiętać, że część piłkarzy urodziła się we francuskich terytoriach zamorskich (czy jak to się formalnie nazywa) typu Martynika czy Reunion.

SirKruszon
09-12-2010, 22:38
Borysiuk i Rybus zagrają w wyjściowym składzie z Bośnia i Hercegowiną
Dla Ariela będzie to 2 mecz w kadrze po całkiem wyrównanym poziomie w lidze natomiast jeśli chodzi o Maćka to nie oszukujmy się ale są lepsi od niego, nie pokazał nic wielkiego a miejsce w kadrze jednak znalazło się dla niego.

Yevaud
10-12-2010, 16:21
Dla Ariela będzie to 2 mecz w kadrze po całkiem wyrównanym poziomie w lidze natomiast jeśli chodzi o Maćka to nie oszukujmy się ale są lepsi od niego, nie pokazał nic wielkiego a miejsce w kadrze jednak znalazło się dla niego.

Nie rozumiem Franca juz od dawna.
Ale powolaniem Rybusa to mnie zdiziwl niepomiernie.

Ja rozumiem, ze kogos kto wychodzi na boisko, nawet na kilka minut w meczach Bundesligi czy we Francji mozna uznawac za godnego gry z orlem na piersi.

Ale zawodnik, ktory grywa ogony w polskiej kikstraklasie ma byc reprezentantem Polski?

matx
10-12-2010, 16:29
Nie znajde teraz dokladnego cytatu, ale Franek kiedyś powiedział coś w takim stylu, że nieważne, czy Rybus gra, czy nie i w jakiej jest formie. To jest talent i szkoda go nie powoływać. Weszlo min. z tego szydziło.

ivan
10-12-2010, 20:45
Rybusowi piłka zeszła z nogi i ma asystę .:chees:

nst
10-12-2010, 21:26
Grosicki superstar z mlodymi "kelnerami" nie daje sobie rady... No ja Was prosze :D