PDA

Zobacz pełną wersję : Reprezentacja

Strony : 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39

Peter
17-09-2009, 21:08
No i ****. Doktor tymczasowym trenerem kadry. Co to w ogole za tymczasowosc? Moim zdaniem szkoda czasu na takie taktyki, bo to zawsze 2 "sparringi" wiecej przed Euro 2012, a tak Majewski cos tam zacznie klecić, pozniej, daj Boże, przyjdzie Smuda lub ktoś inny i od nowa zacznie budowac swoja kadre... Poza tym co takiego Majewski osiagnał w swojej blyskotliwej karierze trenera, ze dostal kadre? :kurde:

Zawsze(L)
17-09-2009, 21:22
Poza tym co takiego Majewski osiagnał w swojej blyskotliwej karierze trenera, ze dostal kadre? :kurde:

Wystarczy że jest dobrym kumplem Laty i reszty całej tej śmietanki kretynów.

rey
17-09-2009, 21:31
Oglądał ktoś relację-skrót w Wiadomościach? Nie pamiętam jak się typ nazywa, w każdym razie był ubrany w skórzane spodnie, skórzaną kurtkę i czarną koszulę z wyszywanym kołnierzykiem jakimiś diamencikami (tak wyglądało przynajmniej, świeciło się jak psu wiadomo co). Członek zarządu pzpn :help: A co do Stefana M. to szkoda gadać. Nigdy nie przypuszczałem, że będę trzymał kciuki za przeciwników naszej kadry, ale w tym momencie, nie widzę innej opcji. Przecież jak, nie daj Boże, Stefanowi by się udało zdobyć 6 pkt. to zostałby na 3 przyszłe lata :o :kurwazgroza:

siekan
18-09-2009, 11:15
Spokojnie. Przecież Stefcio czego się nie dotknie to zamienia w gówno. Wywalą go szybciej niż wszyscy myślą. A tym czasem czekamy na debiut w kadrze Wasiluka i jemu podobnych :hasao:

Yevaud
18-09-2009, 12:22
tak sie zastanawiam nad dottore Majewskim...

gdzie nie byl, samtad odchodzil w zlej atmosferze, wyrzucajac, jak pisza na weszlo, wczesniej starszych, doswiadczonych graczy.

Tak mi sie przypomniala dyskusja na temat Dana Petrescu - z Wisly tez odchodzil sklocony z pilkarzami. Zwlaszcza tymi starszymi.

Z Cracovii wywalil m.in. wielka gwiazde - Piotra Gize. A ile jest warty Giza - pokazuje w Legii. Bury (inna z wyrzuconych przez Majewskiego gwiazd) zreszta tez udowadnial, jak pieknie potrafi zaiwaniac po boisku - glownie polegalo to na dreptaniu na srodku murawy - nawet dobry wujek Urban juz na to patrzec nie mogl.

Moze to jednak Michniewicz ma racje?
Petrescu wzruszyl ramionami i poszedl do Rumunii swietowac sukcesy. Majewski krazy po Polsce i trafia caly czas na te sama mentalnosc - glownie nierobow, dla ktorych dwa treningi dziennie to za duzo, dla ktorych swietnym trenerem jest Urban, a Okuka i Kubicki byli zamordystami. Notabene - Feliks Magath dla wyszkolonego w Polsce Krzynowka - jednego z nielicznych polskich pilkarzy, ktory potrafil sie przebic za granica i grac na wysokim poziomie (Bayer Leverkusen) - tez byl katem, ktory na pilce sie nie zna...

b.
21-09-2009, 13:12
http://www.mundial.wp.pl/kat,1019539,title,PZPN-zorganizuje-konkurs-na-selekcjonera,wid,11514577,wiadomosc.html

łooo :o

chyba czytają bloga Michniewicza.

Bootleg
23-09-2009, 09:01
Jerzy Dudek przyznaje, że bez wahania przyjąłby od szkoleniowca polskiej kadry, Stefana Majewskiego, powołanie na mecz reprezentacji Polski. Bramkarz Realu Madryt jest bardzo zainteresowany powrotem do występów w drużynie narodowej

Stefan zaczął poszukiwania "młodych zdolnych" :kawa: w kolejce do powołania czekają jeszcze Iwan, Koźmiński,Świerczewski i Kryszałowicz... cytując klasyka: Wąski coś ty mi tu za leszcze nawpuszczał?
Stefan to nie są żadne leszcze to są młode wilki... Taaa a co oni potrafią Ci młodzi wilcy :lol2:

Nazgul
23-09-2009, 09:21
http://www.mundial.wp.pl/kat,1019539,title,PZPN-zorganizuje-konkurs-na-selekcjonera,wid,11514577,wiadomosc.html

łooo :o

chyba czytają bloga Michniewicza.

No to Piechniczek już wygrał :D :D :D

Tom Kruz
23-09-2009, 11:19
Dudek pcha się do kadry na te 2 mecze, bo ma na koncie 58 występów w reprezentacji i właśnie 2 brakuje mu do tzw. ''klubu wybitnego reprezentanta''.
Merytorycznych podstaw do jego powrotu do repry z oczywistych względów nie ma.

Francais
23-09-2009, 11:27
Nie tyle sam sie pcha co sami go pchaja.Dudek napewno juz sam zapomnial o kadrze,i musial sie nie zle zdziwic jak przeczytal newsy ze Stefan sie nim interesuje.
Szykuje sie kolejny ''rezerwowy'' kadrowicz.

Flip
23-09-2009, 11:44
Dudek pcha się do kadry na te 2 mecze, bo ma na koncie 58 występów w reprezentacji i właśnie 2 brakuje mu do tzw. ''klubu wybitnego reprezentanta''.
Merytorycznych podstaw do jego powrotu do repry z oczywistych względów nie ma.

Faktycznie,tych merytorycznych w przypadku Dudka brak.

W przypadku Kuszczaka,Załuski,Kowalewskiego,Fabiańskiego również ich nie dostrzegam-żaden nie gra obecnie na poziomie reprezentacyjnym co więcej większość wogle nie gra!!

Jak dla mnie Dudek może wskakiwać na ławkę.

b.
23-09-2009, 11:55
Jako, że najbliższy ważny mecz zagramy za 3 lata, powoływania w miarę młodego i perspektywicznego Fabiańskiego jest zdecydowanie bardziej merytoryczne niż powoływanie 36-letniego Dudka.

siekan
23-09-2009, 11:58
Piechniczek Ci powie, że bramkarz jak wino - im starszy tym lepszy :lol:

Flip
23-09-2009, 11:58
Jako, że najbliższy ważny mecz zagramy za 3 lata, powoływania w miarę młodego i perspektywicznego Fabiańskiego jest zdecydowanie bardziej merytoryczne niż powoływanie 36-letniego Dudka.

To jest jedyny argument.

Żaden ze mnie fan Jurka D., bardziej chodziło mi o zwrócenie uwagi na to,że wcale tej bramki nie mamy rewelacyjnie obsadzonej.

Peter
23-09-2009, 13:20
Moim zdaniem nie ma sensu robić Dudkowi nadziei i go powolywac "na lawe", bo przed Euro2012 bedzie mial chlop prawie 40 lat i bardzo sie zdziwi, ze nie ma go w kardze na ME. Faktycznie ostatnio robilo sie krucho z obsada bramki, ale to cale zamieszanie z Dudkiem, chyba mozna rozpatrywac jako "żarcik".

Jastrząb
23-09-2009, 13:56
Dudek sam przecież mówi, ze chce zagrać na Euro w Polsce :) Taki nasz Dino Zoff hehe

Układ
23-09-2009, 14:12
http://www.weszlo.com/news/3717

hehehehhehehehehehheh :lol:

Shin-Ski
25-09-2009, 11:14
Dzisiejsze gazety donoszą, że tymchujowy trener kadry powoła dzisiaj:

Jerzego Dudka :hasao:
Jarosława Bieniuka :hyy:
Wojciecha Kowalewskiego
Sławomira Peszkę
Arkadiusza Głowackiego

Brak Boruca, Żewłakowa, Krzynówka, Łobodzińskiego i Saganowskiego.
:kawa:

nevermind
25-09-2009, 11:41
Jeszcze wszyscy malkontenci zatesknią za Arturem.

MarkoOHT
25-09-2009, 11:51
Swoją drogą to widziałem wywiad z Majewskim (w Cafe futbol chyba) i był temat, że będzie powoływał tych co są w formie i grają, żeby nie powtórzyła się sytuacja, że 3/4 składu reprezentacji grzeje ławę w klubach.
Więc, jeśli to prawda z Dudkiem to... :rotfl:

siekan
25-09-2009, 12:36
Co do Peszki to się zgadzam. Głowackiego jeszcze zdzierżę. Natomiast reszta to dla mnie niezrozumiałe posunięcia Dotore. Dudek - przecież on nie gra w piłkę od jakiś 5 lat. Bieniuk - co piłkarz z II ligi miałby robić w kadrze bo napewno nie grać? Kowalewski - ?

Niemniej mam nadzieję, że są to tylko spekulacje prasowe, które nie będą miały przełożenia na rzeczywistość.

DobryChłopak
25-09-2009, 13:19
Własnie jest konferencja na której powołal piłkarzy na następne 2 mecze. I skomentować można to prosto :jejku:

Shin-Ski
25-09-2009, 13:23
Jak dowiedział się portal Sport.pl do kadry Stefana Majewskiego dołączyli Maciej Iwański, Jarosław Bieniuk, Dawid Janczyk, Mariusz Pawelec, Kamil Grosicki, Rafał Murawski, Sławomir Peszko, Piotr Polczak, Adam Kokoszka.

Kto to jest Polczak i Pawelec?

Krzpac
25-09-2009, 13:26
Bieniuk - co piłkarz z II ligi miałby robić w kadrze bo napewno nie grać?Widziałeś jak gra?

daimler
25-09-2009, 13:31
Ale że nie powołał Hajty i Świerczewskiego... :efoch:

ps. będzie zabawnie :lol:

gem
25-09-2009, 13:35
Na podstawie meczu Widzew-Ruch to akurat bym jakiegoś obrońcę z Ruchu powołał prędzej. Parodia, ale powiedzmy sobie szczerze, za bardzo nie ma kogo powołać, żeby prezentował jakiś poziom.

Shin-Ski
25-09-2009, 13:37
Bramkarze:

Jerzy Dudek, Sebastian Przyrowski, Wojciech Kowalewski.

Obrońcy:

Tomasz Jodłowiec, Arkadiusz Głowacki, Seweryn Gancarczyk, Jarosław Bieniuk, Adam Kokoszka, Mariusz Pawelec, Piotr Polczak, Jakub Rzeźniczak.

Pomocnicy:

Rafał Murawski, Ludovic Obraniak, Sławomir Peszko, Jakub Błaszczykowski, Roger Guerreiro, Mariusz Lewandowski, Maciej Iwański, Łukasz Piszczek, Euzebiusz Smolarek, Jakub Wilk.

Napastnicy:

Dawid Janczyk, Ireneusz Jeleń, Robert Lewandowski, Paweł Brożek, Kamil Grosicki.

Jest kilku co piwinni być już dawno i kilka dziwnych nazwisk

daimler
25-09-2009, 13:44
Koźmiński może czuć się pominięty... :efoch:

Francais
25-09-2009, 13:47
Dudek,Bieniuk,Kokoszka :hasao:

Kijek
25-09-2009, 13:49
Koźmiński może czuć się pominięty... :efoch:

I Piotr Sibik :prawi:

edyt: Pawła :D

Bootleg
25-09-2009, 13:57
Kijek chodzi Ci chyba o Pawła Sibika który pojechał na mundial z aparatem stadiony zwiedzać - tu. cytat Tomasz Hajty :oczko:

Brak w/w Koźmińskiego, Rząsy, Kryszałowicza oraz Grzegorza "Kiełbasy" ewentualnie Grzesia Szamotulskiego

btw. obrona iście ligowa sami wyjadacze Polczak, Głowa, Kokoszanel :lol2: plus Dudzio w klatce

Ogółem to + za Grosickiego, Peszkę...ale i tak będzie kabareton

krzysiek_legia
25-09-2009, 14:04
Spodziewałem się dziwnych powaołań, ale nie aż takich :D

Peter
25-09-2009, 14:04
No to Dudek się wyprosił powołania... Komedia. Dziwne, ze Wasiluka nie ma...

b.
25-09-2009, 14:21
Prosi się o zostawienie Wasiluka w spokoju, bo chłop przynajmniej nie uważa się za kogoś wielkiego jak np. Krzysiu Król, który "miał pewne miejsce w wyjściowej jedenastce Newcastle" :lol:

a Wasiluk tako rzecze ( cyt. z Weszło ) :- Gdy przyszedłem z Jagi, ludzie myśleli, że jestem nie wiadomo jakim zawodnikiem, a w rzeczywistości tak nie jest.

- Chciałbym powiedzieć o sobie, że jestem zawodnikiem uniwersalnym, ale tak nie jest. Nie potrafię na przykład rozgrywać piłki. Z racji moich warunków fizycznych środek obrony jest dla mnie optymalny. Jednak potrzebuję czasu, bo przez ostatnie półtora roku wystawiano mnie na pięciu pozycjach i nigdzie nie pograłem dłużej.

- Oglądałem większość meczów Jagi i wiem, na co ich stać. Minusem jest to, że jako środkowy obrońca, nie miałem okazji grać przeciwko tak klasowym napastnikom jak choćby Tomasz Frankowski. Już w meczu z Ruchem Andrzej Niedzielan doskonale obnażył moje mankamenty.

A co do kadry: Dudek, Kowalewski, Bieniuk, Polczak - nieporozumienie.

Reszta może być.

Szczerze jebie mnie to kogo sobie ten śmieszny człowiek powoła, poprowadzi kadrę 2 mecze, spełni swoje ambicje i adios amigos.Jak dla mnie to mógł nawet wspomnianych Koźmińskiego czy Rząsę powołać, przynajmniej byłoby z czego pośmiać

siekan
25-09-2009, 14:53
Kabaret :lol:

No to zagramy bez bramkarza!

Ja rządam powołania mnie! Nie gram nigdzie, ale co tam, spróbować zawsze można. Napewno nie będe gorszy od niektórych "kadrowiczów".

P.S. Krzpac - Bieniuka widziałem i swoją opinię opieram właśnie na tym.

PabloVK
25-09-2009, 15:04
patrze na te nazwiska i zastanawiam się czy my przypadkiem nie jedziemy po rewanż do Korei :rotfl:
nie rozumiem braku Olisadebe i Kryszałowicza :efoch:

Kijek
25-09-2009, 15:33
A u mnie ma punkcik SLU za odwage, jaja i poczucie humoru :D

Było mniej wiecej tak: Przyszedł Grzegorz z Antonim do Stefana, "Stefan dostaniesz kadre tylko musisz wywalic Zewłakowa, Lewandowskiego, Boruca, powołać młodych pokemonów"

no i powołał.

Brak Krzynówka, Dudki cieszy ale mimo wszystko Lewandowski, Boruc, Zewłakow nadal robili by różnice a tak Majewski powołał jakiegos obronce z Craxy ktory rozegral w lidze 10(?) meczów w druzynie, która nawet u nas w lidze ssie pałe.

Próbowanie Janczyka, Peszki, Piszczka to niezłe pomysły ale ***** nie Przyrowski, Peczak, Bieniuk (moze i dobry/solidny obronca) ale on gra raptem w 1 lidze...bez jaj.

Dobra i tak ****, nadal wierze ze przyjdzie tutaj jakis trener po tych dwóch meczach.

GregorAE
25-09-2009, 16:40
Obrona potęga!
Żadnego(może oprócz Garncarczyka) klasowego, doświadczonego zawodnika. Jak się ich razem zestawi to ...

kamilsson
25-09-2009, 17:26
Phi od razu widac ze sie nie znacie :prawi:
Stefan nie po to został selekcjonerem co by mecze przegrywac,to bedzie mocne pierdolniecie,swoiste wejscie smoka,bedziemy jak Tommy Lee Jones w "Ściganym",popamietacie jeszcze.......
Jedziem z k.u.r.w.a.m.i. zaśpiewał Janusz z wąsami :yeah:
edyta:
boje sie pomyslec co to bedzie w Pradze z taka obroną i bramkarzem.......

Snoopy
25-09-2009, 17:56
tymchujowy trener

powołał jakiegos obronce z Craxy ktory rozegral w lidze 10(?) meczów w druzynie, która nawet u nas w lidze ssie pałe.
osłabiacie mnie :lol:

Czaruś
25-09-2009, 19:42
cieszy powołanie Rzeźniczaka, Iwańskiego, Peszki oraz Grosickiego. Nie moge jednak zrozumieć co tam robi np Dudek...

Krawczol
26-09-2009, 01:04
Decyzje w powołaniach co do bramki i obrony są wręcz śmieszne, szkoda, że nie powołał jeszcze Tomka Kiełbowicza, Wojtka Szali Mariusza Pawełka i Mracina Cabaja, nie ma co, znakomici zawodnicy mają zabezpieczać dostęp do naszej bramki, Jerzy ( mam odciski na dupie )Dudek, Wojciech (gram w co raz gorszych klubach) Kowalewski, Sebastian ( gram w średniaku polskiej ligi) Przyrowski, do tego Piotr ( Powinienem być II ligowcem)Polczak, Mariusz ( szykowny fryzur) Pawelec, Jarek ( II ligowiec) Bieniuk i Tomek(niiespełniony talent) Jodłowiec. O ile rozumiem powołania co do ofensywy, o tyle obrona jest dla mnie potężną porażką, mam nadzieje, że się pomyle i po meczach z sąsiadami odszczekam te słowa, ale póki co nie chce mi się w to wierzyć.

dyha
26-09-2009, 21:37
A kontuzjowany Janczyk strzela dziś 2 bramki dla Lokeren.

Francais
27-09-2009, 20:20
Majewski to mega ******.Wlasnie jest gosciem w lidze + i nawet nie potrafi logicznie wytlumaczy swoich powolan a prawdziwy hit to:

-(Smokowski): a dlaczego Kokoszka?
-(SELEKCJONER): a wie pan przynajmniej na jakiej pozycji on gra?
-(Smokowski): lewy/srokowy obronca.Myslal pan ze mnie zazyje?
-(SELEKCJONER): Nie,Ja nie zazywam.

:lol: :lol: :lol:

gonzo(L)
27-09-2009, 22:03
W cafe futbol też dał czadu

Francais
27-09-2009, 22:23
czekam w takim razie na jego konferencje :popcorn:

Peace
27-09-2009, 23:14
Ale Twarowskiego na koniec świetnie pojechał:lol2:

Ogólnie nagonka na Majewskiego przypomina mi euforie za Beenhakkera.
Z jednej skrajności w drugą.

Współczuje Majewskiemu(jakimś wielkim sympatykiem nie jestem), bo więcej krytyki zaznał niż Holender przez całą swoją kadencje, a nawet meczu nie rozegrał!

Polecam również przeanalizowanie pierwszych wybrańców Leo w meczu z Finlandią, tam to dopiero były kwiatki. A teraz wielka afera jak nawet szans nie mamy(choć niektóre powołania co najmniej dziwne):rotfl2:

Z.
27-09-2009, 23:33
Ogólnie nagonka na Majewskiego przypomina mi euforie za Beenhakkera.
Z jednej skrajności w drugą.

Współczuje Majewskiemu(jakimś wielkim sympatykiem nie jestem), bo więcej krytyki zaznał niż Holender przez całą swoją kadencje, a nawet meczu nie rozegrał!

Polecam również przeanalizowanie pierwszych wybrańców Leo w meczu z Finlandią, tam to dopiero były kwiatki. A teraz wielka afera jak nawet szans nie mamy(choć niektóre powołania co najmniej dziwne):rotfl2:

Prosta sprawa. Majewski to Polak, Leo Holender. Zagraniczny lepszy, bo zagraniczny, Majewski gorszy, bo polski. Jestem prawie pewien, ze z Majewskiego zrobi się głownego winnego porazki w eliminacjach do mundialu, a z trenera, który potem wezmie kadre do naszego euro, głownego winowajce kleski an euro 2012. Tymczasem glownym winowajca kleski na euro 2012 (i pisze to na 3 lata przed) jest Listkiewicz, Naród Polski i Leo.

Listkiewicz bo przedluzyl z Leo kontrakt przed euro 2008. Naród, bo kochał Leo mimo, ze nie bylo powodu (przez co Listkiewicz podpisal kontrakt, a np Prezydent zwariowal jeszcze bardziej i dal mu medal, gazety tytuly czlowieka roku itp) i Leo, który od stycznia 2008 do wrzesnia 2009 przegapił NAJWAŻNIEJSZY czas budowy kadry na euro 2012. Czas na stworzenie bazy zawodników, planu rozwoju, całej akcji euro 2012.

Teraz Majewski bedzie miał 2 mecze na jesieni, dwa w marcu, dwa w czerwcu (a jak X, a nie Majewski to bez 2 na jesieni) by zbudować jakikolwiek szkielet nowej kadry. Szans powodzenia nie widze praktycznie zadnych. Beda to mecze jak ten z Grecją, gdzie przeciwnik nie bedzie umierał za wygrana, a pilkarze beda się bawić piłką, odpoczywając od ligowych meczów o coś. Ciekaw jestem jak w takich warunkach mozna cokolwiek zbudowac.

Skończy sie na tym, ze trzone kadry na euro bedzie grupa przecietnych pilkarsko i mentalnie grajków, którzy w zyciu nie grali w waznym meczu piłkarskim (poza 2-3 wyjatkami) i ktorzy posrają się przed wszystkimi 3 przeciwnikami.

A potem bedzie płacz, ze przeciez w meczach twoarzyskich z Irlandią, Walią, Finlandią i Ukrainą X i Y grali naprawde świetnie.

EDIT:

I jeszcze denerwuje mnie gazeta.pl, która od 3-4 dni codziennie stara sie wyciagac wszelkie wpadki Majewskiego. A to powołał kontuzjoawnego Janczyka, a to nie zauwazyl snajpera z Wisły, a to to, a to tamto. Szkoda, ze nie byli tacy wnikliwi i czepialscy za poprzedniego trenera. Ale tamten byl zagraniczny :prawi:

Bugi B.
27-09-2009, 23:58
na TVPInfo w Sportowej Niedzieli też był :D
Na pytanie o Dudka stwierdził:
Skoro gra w tym Realu, który ma tak bogatą tradycję i utrzymuję się cały czas jako drugi bramkarz to coś znaczy, prawda? A wie Pan z jakimi zawodnikami on codziennie trenuje?
Druga sprawa, padło pytanie o brak Żewłakowa i... Majewski stwierdził, że jak zostanie selekcjonerem na dłużej(jakoś tak pewnie to zabrzmiało) to powiedział, że Żewłakow doczeka się powołania.

W ogóle jak się słucha i patrzy na tego człowieka to od razu na brechty się zbiera..

Yevaud
28-09-2009, 10:38
Powolania nie sa niespodzianka.

Przeciez Jerzy Dudek tak ladnie w garniaku wyglada. No i nie przychodzi w klapkach do stolowki.

A obroncy - nasza obrona i tak lezy.
Dajcie spokoj, przeciez Zewlakow, solidny zawodnik, nie bedzie jakims zbawieniem i jego brak to nie jest katastrofa zswlaszcza w kontekscie EURO2112.
Facet bedzie mial 36 lat. Daj Boze, ze bedzie gral na wysokim poziomie i sie reprezentacji przyda, ale po co teraz sprawdzac Zewlakowa? Niech sie lepiej skupi na grze w klubie i dotrwa z dobra forma do ME.

Jest Glowacki - notorycznie przez boskiego Leo pomijany - jedyny w tej chwili solidny srodkowy pomocnik. Jak dla mnie to wielki plus dla Dottore.
Rzezniczak i Gancarczyk sa. Kogo brakuje?
Komorowskiego czy Kielbowicza? Szali? Bosackiego (w 2012 bedzie 37latkiem)? Baszczynskiego? A moze Jopa czy Bronowickiego?

Z pustego i salomon nie naleje.

Pomocnicy:
Kogo wam brakuje? Radoslawa Majewskiego moze brakowac, 4 wystepy w Nottingham zaliczyl. Pierdzielnal ladna bramke. A pozatym? Tralki i Pazdana?

napastnicy sa slabi? A kto jest lepszy?
Wichniarek, ktory w calej karierze miewal jedna runde dobra, by potem przez kilka lat grac slabo? A moze Grzelaka? Czy Zahorskiego? Czy Rasiaka?

Tak naprawde tylko obsada bramki moze dziwic.

gem
28-09-2009, 13:14
Boruca nie powołał, żeby za bardzo nie przykleiła się do niego łatka, że przez niego przegraliśmy eliminacje. Dudkowi jedna porażka więcej nie zrobi różnicy i tak nie będzie brany pod uwagę w czasie selekcji do EURO2012.

dyha
29-09-2009, 16:47
http://www.youtube.com/watch?v=xAH8uCv-vsw&feature=player_embedded#t=85

Andrzej
04-10-2009, 11:20
Polecam Cafe Futbol, właśnie trwa. Jadą po Majewskim ile wejdzie, a Strejlau się gubi na maxa.

Teraz JA
04-10-2009, 12:17
śmieszne jest to Cafe Futbol. Expert Borek tyle razy powtarzał, że eliminacje są już przegrane i że trzeba sprawdzać młodych zdolnych. Tu nagle wyjeżdza, że gdzie jest Michał Żewłakow którego gnoił przez dłuższy czas w swoim programie :lol2: On jest niedorozwinięty czy już po prostu się gubi w swoich wypowiedziach?
Co by selekcjoner(nie ważne jaki) to Borek na potrzeby programu i tak znajdzie jakieś detale, do których musi się przyczepić.

na chuj mi kurwa twoje kwiaty
07-10-2009, 11:56
A co powiecie o obsadzie bramkarza?? Załozmy ze Boruc odpoczywa,ale jest kuszczak który chociazby grał an tygodniu w LM. Jest sens wystawiac starego Jurka tylko dlatego ze trenuje,jak to okreslł trener Majewski??

Francais
07-10-2009, 12:00
a co powiesz na to zebys wypierdalal?

siekan
08-10-2009, 20:25
Do Wronek przyjechał prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Grzegorz Lato oraz szef firmy Sportfive - Andrzej Placzyński. "Chcę porozmawiać z trenerem i piłkarzami" - powiedział Lato po wejściu do hotelu i szybko udał się do swojego pokoju.

A ten cały Plaszyński na **** tam? Co raz bardziej skłaniam się ku temu, że to ten typ rządzi cała naszą piłką a nie jakieś tam Laty, Piechniczki i inne Engely.

rey
08-10-2009, 21:11
A ten cały Plaszyński na **** tam? Co raz bardziej skłaniam się ku temu, że to ten typ rządzi cała naszą piłką a nie jakieś tam Laty, Piechniczki i inne Engely.

Dokładnie. Jak kiedyś prokuratura we Wrocławiu zgarnie Andrzeja P. ps. Platfus to wypiję kielicha za tę okoliczność. A tak poważnie, to jedyną minimalną szansą na jakąkolwiek, w miarę zdrową sytuację w PZPN jest po prostu natura - trzeba czekać, aż te wszystkie dziadki się do lepszego świata przeniosą.

SPQR
08-10-2009, 21:53
Dokładnie. Jak kiedyś prokuratura we Wrocławiu zgarnie Andrzeja P. ps. Platfus to wypiję kielicha za tę okoliczność. A tak poważnie, to jedyną minimalną szansą na jakąkolwiek, w miarę zdrową sytuację w PZPN jest po prostu natura - trzeba czekać, aż te wszystkie dziadki się do lepszego świata przeniosą.

Czyli jakieś 20-30 lat... .

rey
08-10-2009, 21:58
Nie no, nie bądźmy pesymistami. Przy ich średnim spożyciu na głowę/na zjazd to daje im max 10, ale to i tak optymistycznie ;)

SPQR
09-10-2009, 09:24
Nie no, nie bądźmy pesymistami. Przy ich średnim spożyciu na głowę/na zjazd to daje im max 10, ale to i tak optymistycznie ;)

Ale pamiętaj, że taki Piechniczek to jeszcze radziecka szkoła picia ;) oni mają wątroby zaprawione w bojach.

rey
09-10-2009, 13:31
oni mają wątroby zaprawione w bojach.

Raczej chyba w formalinie :lol3: Żarty, żartami a nasi już w drodze do Pragi.

http://sport.onet.pl/0,1248770,2057544,,el_ms_odlot_kadry_majewskiego__ zostawimy_duzo_zdrowia,wiadomosc.html

Po wypowiedziach zawodników przyszło mi na myśl hasło "Chujowo, ale bojowo".

SPQR
10-10-2009, 19:49
Szok!:zszokowany: W bramce ma stanąć Kowalewski! Czyżby Stefan skapnął się, że bronienie strzałów najlepszych zawodników na świecie na treningach nie wystarczy?

deszcz
10-10-2009, 20:02
Polczak również ma zagrać w 1 składzie:ucieka:

krzysiek_legia
10-10-2009, 22:02
Szok!:zszokowany: W bramce ma stanąć Kowalewski! Czyżby Stefan skapnął się, że bronienie strzałów najlepszych zawodników na świecie na treningach nie wystarczy?

Podobno Dudek ma zagrać w następnym meczu...:(
Po dzisiejszym meczu to chyba odwidzi się powoływania Polczaka przyszłemu selekcjonerowi

Francais
10-10-2009, 22:20
W całej grupie pozytywny bilans dwumeczu będziemy mieli tylko z San Marino.:poddaje:

deszcz
10-10-2009, 22:28
Czy można zaryzykować stwierdzenie, że Majewski zaprzepaścił dorobek Beenhakkera? W końcu przed tym meczem liczyliśmy się jeszcze w walce o awans (haha).

:lol2:

daimler
10-10-2009, 22:31
Tylko mnie się wydaje, że pomiająć kompromitującą postawę obrońców to obie bramki nobciążają konto Kowalewskiego?

Tuzin
10-10-2009, 22:56
Szkoda, bo liczyłem, że Stefan zamknie papę różnej maści kosmopolitom. Ale za tego Polaczaka to **** mu w dupę.
Jednakowoż poprzez brak pomarszczeńca na ławie i murzynów w składzie po raz pierwszy od dłuższego czasu obejrzałem kadrę.

krisu
10-10-2009, 23:34
ta kadra to jedna wielka pomyłka. nie wiem jaką dokładnie koncepję mial Szanowny Pan Majewski, ale chyba jej nijak nie zrealizowano. W momencie kiedy Czesi nic nie grali i mieliśmy szanśe na strzelenie bramki i przejęcie inicjatywy...zaczęliśmy grać jeszcze gorzej ( jesli to mozliwe ).

Tak więc Panu Majewskiemu dziękujemy po meczu ze Słowacją i trzeba znaleźć zagranicznego trenera ( bo nie widze zadnego Polaka, który byłby wstanie to ogarnąć ) i zacząc budować kadrę na EURO 2012 ;)

Z.
10-10-2009, 23:41
Tak więc Panu Majewskiemu dziękujemy po meczu ze Słowacją i trzeba znaleźć zagranicznego trenera ( bo nie widze zadnego Polaka, który byłby wstanie to ogarnąć ) i zacząc budować kadrę na EURO 2012 ;)

A widzisz zagranicznego? Oczywiscie mówie o realnych propozycjach - cos w stylu holenderskiej zenady.

Traper
10-10-2009, 23:42
Wkurwiające były wrzutki z rożnych, rozumiem, że można raz źle kopnąc, ale żeby za każdym razem piłka dolatywała maksymalnie do krótkiego słupka. Jeśli dobrze zauważyłem to wykonywał je Iwański...

SPQR
11-10-2009, 00:38
To jeszcze nic! W Chorzowie szykuje się porządny wpierdol, przecież Słowacy grają o pierwsze miejce :lol3:

raff
11-10-2009, 00:38
Jednakowoż poprzez brak pomarszczeńca na ławie i murzynów w składzie po raz pierwszy od dłuższego czasu obejrzałem kadrę.

Fakt, to był duży (jedyny?) plus.

Adrian
11-10-2009, 00:41
Wkurwiające były wrzutki z rożnych, rozumiem, że można raz źle kopnąc, ale żeby za każdym razem piłka dolatywała maksymalnie do krótkiego słupka. Jeśli dobrze zauważyłem to wykonywał je Iwański...

To samo zauwazylem - jak w Legii. Pewnie pilki byly za mocno napompowane i nie mogl trafic w wentyl :D.

deszcz
11-10-2009, 10:57
W końcu grali piłkami pumy! Deszcz padał, piłki nasiąkły wodą i biedny Maciek nie mógł mocniej uderzyć.

A grali tradycyjnie już gówno, jeszcze większe niż Czesi, którzy nic wczoraj nie zaprezentowali. Ogólnie czekać na lepszego trenera i kadrę bez Polczaków!

Baju
11-10-2009, 11:28

cytuję Majewskiego odnośnie Rogera
"On jest teraz w kadrze ale ja zawsze byłem przeciw niemu. W reprezentacji Polski powinni grać Polacy a nie żadne przebierańce. Jak jest dobry niech gra w kadrze Brazylii. Ma swój kraj i tyle. To tak najłatwiej-wziąć jednego zagraniczniaka, drugiego, a potem oni wyjeżdzają znani i bogaci a my co z tego mamy? Trzeba na naszych chłopców stawiać i to od zaraz"
Później dziennikarz zapytał się czy jemu jako selekcjonerowi wypada tak mówić. Odpowiedź Majewskiego
"Ja nazywam się Stefan Majewski i ja decyduje co mówię a czego nie. I takie jest moje zdanie"

Wywiad ukazał się w Futbolnews

Peter
11-10-2009, 11:49
Tylko, że to nie ten Majweski mówił. :lol:

Yevaud
11-10-2009, 15:09
ta kadra to jedna wielka pomyłka. nie wiem jaką dokładnie koncepję mial Szanowny Pan Majewski, ale chyba jej nijak nie zrealizowano. W momencie kiedy Czesi nic nie grali i mieliśmy szanśe na strzelenie bramki i przejęcie inicjatywy...zaczęliśmy grać jeszcze gorzej ( jesli to mozliwe ).

i co?inny trener nauczy grać w piłkę zawodników, widząc się z nimi kilka razy w roku?
Problemem polskiej piłki nie jest Majewski. Powołał mniej więcej najlepszych zawodników, jakimi Polska dysponuje.
No bo kto mógłby być lepszy? Boruc? Od ME nie zagrał dobrego spotkania w kadrze,a to podobno nasz najlepszy bramkarz.
A w obronie są lepsi? Nie licząc zawodników, którzy w 2012 najprawdopodobniej będą na emeryturze (mam na myśli Żewłakowa i Bosackiego).
Ustawienie i taktyka Majewskiego - w zasadzie jedyne, jakie polscy piłkarze znają. Kopnąć mocno do przodu i liczyć, że szybki napastnik będzie w stanie coś zdziałać.

Naprawdę nie jest winą Majewskiego, że wielki gwiazdor polskiej piłki - Robert Lewandowski potyka się o własne nogi, gdy dostaje piłkę na 7 metrze od bramki. To zresztą pięknie obrazuje jakość polskiej piłki.

A teraz się z Tobą zgodzę: ratunkiem byłoby rzeczywiście zatrudnienie dobrego szkoleniowca z zagranicy, ale za naprawdę sporą kasę faceta z sukcesami (ale nie takimi, że "prowadził Real Madryt 30 lat temu"), który by dostał za zadanie nie tylko prowadzić pierwszy zespół, ale nadzorować całość szkolenia - co oczywiście jest nierealne przy obecnym PZPNie

cffan
11-10-2009, 22:29
Tak rzecze nasz nowy kapitan : http://www.weszlo.com/news/3844

Baju
11-10-2009, 22:55
Tylko, że to nie ten Majweski mówił. :lol:

Nie wiem czy wywiad przeprowadzono czy nie. Pomyślałem że ten fragment wymaga wyróżnienia, co nie zmienia faktu że ta "gazeta" jest niedorzeczna na równi nawet z np SE i Faktem. Wracając do Majewskiego jeśli naprawdę tak uważa i nie boi się wyrażać tego głośno to szacunek dla niego

gem
11-10-2009, 23:08
Wywiad jak najbardziej prawdziwy i szacun dla Stefana, tylko, że nie dla selekcjonera tylko dla właściciela zakładu pogrzebowego :lol2:

gdzieś już był wklejany chyba
http://www.weszlo.com/news/3820

casual
11-10-2009, 23:19
Tak rzecze nasz nowy kapitan : http://www.weszlo.com/news/3844

Do tej pory sądziliśmy, że jesteś tylko piłkarskim kaleką. Okazuje się, że moralnym również.

Cóż... :)

Paluch
12-10-2009, 04:28
że tej kurwie nie wstyd zakładać koszulki z orłem na piersi...

co sie w tej kadrze wyprawia... za tego typu tekst (niewazne czy zartem czy serio) powinien dostac bezwzględny i dozywotni zakaz gry w kadrze. Zamiast zamknąć ryj, podkulić ogon i zapierdalać na każdym treningu, żeby zmazać tą kompromitację i farsę jaką od roku serwują Nam te piłkarzyny od siedmiu boleści to ma czelność pieprzyć takie bzdury w mediach i publicznie wystawiać siebie na pośmiewisko a co gorsza jak to trafnie zauważył serwis weszło "wyciera sobie morde młodymi kadrowiczami"
Gdzie Ci młodzi mają szukać autorytetu? W kapitanie, który chyba zatracił z umiejętnościami piłkarskimi także umiejętność myślenia?

żenujące to jest, sięgnelismy piłkarskiego dna...

e(L)egion
12-10-2009, 08:34
Mam nadzieję że w środę zamkniemy jednak Słowacji bezpośredni awans. Pamiętam jak mnie ostro wkur**** wygrywając wtedy z nami w końcówce. Mam nadzieję że teraz my ich wychujamy..... :zlosliwy:

rey
12-10-2009, 09:28
O kuuuurrrwwwaaa!!! :lol: :lol: :lol:

http://sport.onet.pl/0,1248770,2058544,,piechniczek_zadowolony_z_postep ow_kadry,wiadomosc.html

Was trzeba leczyć, Panie Antoni...

Bootleg
12-10-2009, 09:45

http://sport.onet.pl/0,1248770,2058544,,piechniczek_zadowolony_z_postep ow_kadry,wiadomosc.html

On mówi o tych rzutach rożnych?? tego Iwańskiego?? o tych samych które w 80% przypadków nie dolatywały nawet na pierwszy słupek?? :ucieka:

siekan
12-10-2009, 09:59
No *****, po prostu *****.

Francais
12-10-2009, 10:39
Niedlugo beda sie cieszyc ze sa w ogole klasyfikowani:lol:

r.Mlawa
12-10-2009, 12:53
Niestety kadra sięgnęła dna nie tylko piłkarskiego, wypowiedz mariuszka :leze:
Połowa kadry do wyrzucenia na czele ze wspaniałym treneiro

pierwszy post na forum- Witam

SpideyPL
12-10-2009, 14:12
http://www.weszlo.com/news/3849

W Czechach załamani po meczu z Polską

Szok i niedowierzanie w Czechach. Radość ze zwycięstwa nad Polską została całkowicie zmącona.

- Dlaczego nie cieszy się pan ze zwycięstwa? - zapytał dziennikarz przygnębionego Milana Barosa.
- Oni... Oni... - Barosowi aż trząsł się głos. - Oni mieli osiem rzutów rożnych.
- Osiem? - dziennikarz nagle zbladł.
- Osiem do przerwy - cichutko, ze wstydem wyznał najlepszy czeski napastnik. Zawiesił wzrok gdzieś na martwym punkcie. Dziennikarz też już nic nie mówił. Milczeli razem. Wiedzieli, że radość z dwóch goli - wobec takiej dominacji Polski w rzutach rożnych - byłaby co najmniej nie na miejscu.

Wieść o liczbie kornerów wykonywanych przez reprezentację Polski szybko obiegła cały kraj. W czasie oglądania spotkania, nikt nie zwrócił na to uwagi. Ale od faktów nie dało się uciec. Dopadły czeskich piłkarzy i kibiców chwilę po końcowym gwizdku.
- Kompromitacja naszej kadry! Przegrywamy w rogach! - donosiło internetowe wydanie gazety "Blask".
- Co tam rogi, Polacy przed przerwą mieli lepsze posiadanie piłki, 55 do 45. Natychmiast zażądam wyjaśnień - stwierdził czeski premier. - Ale co do rogów, muszę powiedzieć, że Polacy mi zaimponowali. Każdy wykonali inaczej. My tak nie potrafimy. My zawsze kopiemy tak samo.

Z każdą sekundą robiło się coraz bardziej nerwowo. - Hańba! - grzmiali wściekli fani na stronach internetowych. Ledwie chwila, a już powstała strona www.zanikcfs.com, na której zarejestrowało się ponad 100 000 wściekłych kibiców. Nikt nie wyzywał ich od chuliganów czy terrorystów. - Możemy tylko przeprosić - wymamrotał prezes federacji.

Wobec winnych "afery kornerowej" mają zostać wyciągnięte dotkliwe konsekwencje. Prawdopodobnie już nigdy w kadrze nie zagrają Marek Jankulowski oraz Petr Cech.
:lol:

SPQR
12-10-2009, 14:29

Czy Piechniczkowi to się czasem sufit na łeb nie spadł?? :]

yossarian1916
12-10-2009, 16:52
Możliwe, siedziba PZPN-u od dawna wymaga solidnego remontu8)

SPQR
13-10-2009, 10:58
Ale "Cycuś" to pojechał poprostu hitem ze swoim oświadczeniem, w którym domagał się "motywacji" od Słowenii. :brawo:

Myślałem, że bardziej upaść już nie można, ale jednak :lol3:

Dyzio
13-10-2009, 12:11
Słowa Mariusza Lewandowskiego mocno zirytowały sporą część osób związanych z polskim futbolem. Żart związany z dodatkowym dopingiem od Słoweńców przed starciem ze Słowakami był nie na miejscu. Są jednak w kadrze piłkarze, którzy wiedzą, co mówić i jak zachowywać się w trudnej sytuacji.

Cezary Kucharski w rozmowie z "Super Expressem" otwarcie przyznał: kapitan powinien być rozsądny i ważyć słowa, a taka wypowiedź świadczy o jego niedojrzałości.

Dojrzałości ewidentnie zabrakło Mariuszowi Lewandowskiemu, który został kapitanem drużyny, po tym, jak Stefan Majewski zrezygnował z Michała Żewłakowa. W dalszej części żartu, Lewandowski stwierdził, że dodatkowy "doping" może jeszcze bardziej zmobilizować młodszych kadrowiczów, którzy dopiero wchodzą do reprezentacji.

Sęk w tym, że młodsi zawodnicy chyba nie potrzebują słoweńskiego wsparcia przed pojedynkiem z Słowakami, o czym świadczy wypowiedź młodego obrońcy, Jakuba Rzeźniczaka.

- Jak się zakłada koszulkę z orzełkiem, to na każdy mecz się wychodzi, by zdobyć trzy punkty, niezależnie od tego, czy to jest mecz o stawkę, czy towarzyski, czy taki jak teraz eliminacyjny, ale już bez specjalnego znaczenia dla nas. Na każdy mecz wychodzi się z takim samym nastawieniem. Tak samo będzie w środę przeciwko Słowakom, a że możemy ich w ten sposób pozbawić szansy na awans, to już ich problem - mówi "Gazecie Wyborczej" defensor stołecznej Legii.Brawo więcej grajków z takim nastawieniem= mniej kompromitacji z udziałem reprezentacji.

deszcz
13-10-2009, 13:25
Możliwe, siedziba PZPN-u od dawna wymaga solidnego remontu8)

Nie przenieśli się przypadkiem teraz na Ochotę, na Bitwy Warszawskiej?

siekan
13-10-2009, 14:59
Przenieśli, przenieśli. Akurat tam, gdzie mieści się m.in. Grupa Żywiec. Wiedzieli co wybrać :D

Zdzisiek
13-10-2009, 15:27
Przenieśli, przenieśli. Akurat tam, gdzie mieści się m.in. Grupa Żywiec. Wiedzieli co wybrać :D

juz bardziej by im pasowala lokalizacja w Zyrardowie, obok zakladow spirytusowych :pije:

Bootleg
13-10-2009, 20:21
To, że seniorzy są przesłabi wszyscy wiemy... ale za to młodzież jaka nam rośnie :prawi: dziś właściwie zakończyli swój udział w dalszych grach bowiem dostali 4 lacze od tulipanów w Kielcach :kawa: (biorąc pod uwage że wcześniej popłynęli z Hiszpanią została gra o pietruchę); ale w sumie ja nie o tym...

Spójrzmy kto zagrał z Holandią w Kielcach (są: Szczęsny - bramkarz Arsenalu który gra z Fabregasem w play station, jest Grosicki - gość po przejściach, są gwiazdki Pamarańczowej Ekstraklasy w postaci Glika w obronie, Rybusa w pomocy oraz Małecki który już wg. polskich pismaków powinien emigrować na zachód bo sie marnuje; do tego dodajmy Krychowiaka z aktualnego Mistrza Francji i resztę młodych zdolnych) Cała ta śmietanka ma stanowić o sile naszej kadry na Euro :roll:

może trochę za wcześnie na wygłaszanie jakichś wielkich wyroków, ale widząc co dzieje się wokół polskiej piłki, jak gra młodzież, jak gra S-kadra :D, jaki poziom ma liga, jak (nie)gramy w "pucharach" oraz to jaka myśl szkoleniowa jest wiodącą; to piszę z pełną odpowiedzialnością że w 2012 roku będzie zajebiście ale to zajebiscie wielki WSTYD

Tak mnie naszło jakoś na głębsze przemyślenie :oczko:

Baju
13-10-2009, 20:35
Warto jeszcze dodać że nasza kadra U-19 przegrała ostatnio z Azerbejdżanem 1-2

Francais
13-10-2009, 21:29
wyniki mlodziezowki nic nie znacza,my tez kiedys wygralismy ME U16 i U 18i gdzie teraz sa albo byli zawodnicy ktorzy byli najlepsi w Europie w swojej kategori wiekowej?

Co do Krychowiaka to gra w Bordeaux ale w rezerwach

Bootleg
13-10-2009, 21:59
wyniki mlodziezowki nic nie znacza,my tez kiedys wygralismy ME U16 i U 18i gdzie teraz sa albo byli zawodnicy ktorzy byli najlepsi w Europie w swojej kategori wiekowej?

Co do Krychowiaka to gra w Bordeaux ale w rezerwach

hmm ale jest dziwna prawidłowość, że te ekipy które mają dobrych seniorów mają też dobry narybek z młodszych kategorii wiekowych. Jakby nie patrzeć, to inne kraje jakoś wykorzystują potencjał zdolnej młodzieży w seniorskiej piłce (Niemcy, Hiszpania, Francja, Portugalia, nawet Czesi). Prosty przykład Niemcy zdobyli niedawno złoto ME do lat 20 bodajże, za niespełna parę tygodni w meczu seniorskiej drużyny gra w pierwszej 11 dwóch zawodników tej drużyny z czego np. Ozil wypracował bramke dajacą zwycięstwo z Rosją.
U nas raz na dziesięć lat zdarza sie wystrzał w postaci medalu jakiejś imprezy młodzieżówek, ale z reguły jest blado (no ale to już temat na całkiem inną bajkę , szkolenie, podejscie zawodników, ich idywidualne parametry itd.)

Chodziło mi raczej o to, że może i wyniki się nie liczą ale Ci którym "dobrze idzie" przez jakiś dłuższy okres czasu w piłce juniorskiej np.10-15 lat czerpią później korzyści w przyszłości - w postaci ukształtowanych zawodników poprzez częste ich występowanie na turniejach najwyższej rangi. U nas wygląda to raczej tak wygrana z outsaiderem , remis z jakąs średnią ekipą , porażka z faworytem i tak non stop.Bo zastanawiając się przez chwilę to ilu srednio reprezentantów dostarcza nam młodzieżówka z najstarzego rocznika? 1 może 2 z czego przeważnie to jakieś meteoryty :roll:

Poza tym zszedłem trochę z tematu bo właściwie to chciałem tylko ukazać, że nasza "przyszłość" to niestety przeciętni zawodnicy u których w większości nie dostrzegam zbyt dużej szansy na polepszenie umiejętności ;)

Ps. a co do Krychowiaka to wiem że terminuje w rezerwach i że jeszcze długo nie powącha grania w Ligue 1

MarkoOHT
14-10-2009, 11:36
Wychodzi na to, że o żadnej manipulacji dziennikarskiej nie ma mowy w sprawie wypowiedzi Lewandowskiego...
http://stawiam.com/beta/czytaj/newsroom/322,Mamy-nagranie!-Lewandowski-to-powiedzial.html (http://stawiam.com/beta/czytaj/newsroom/322,Mamy-nagranie%21-Lewandowski-to-powiedzial.html)

Nazgul
14-10-2009, 15:13
Michał Listkiewicz zwany "Teflonem" (http://www.rp.pl/artykul/375026_PZPN____rodzina_na_swoim_.html)

:rotfl:

Teraz JA
14-10-2009, 19:34
Stefan podał skład

Jerzy Dudek - Jakub Rzeźniczak, Arkadiusz Głowacki, Jarosław Bieniuk, Seweryn Gancarczyk - Jakub Błaszczykowski, Mariusz Lewandowski, Roger Guerreiro, Ludovic Obraniak - Ireneusz Jeleń, Paweł Brożek.

Rezerwowi: Wojciech Kowalewski, Adam Kokoszka, Jakub Wilk, Robert Lewandowski, Maciej Iwański, Sławomir Peszko, Dawid Janczyk.

skład jak dla mnie fajny, tylko ten Bieniuk i Lewandowski. No i zamiast Błaszcza(który jest kompletnie bez formy), dałbym może Peszke od początku

yossarian1916
14-10-2009, 20:30
Ładny stadion, widoczek ciutkę znajomy.
p.s:ale spierdolili wykonanie hymnu:roll:

Teraz JA
14-10-2009, 20:33
tej żółtej piłki w ogóle nie widać. Dlaczego nie grają pomarańczową, która byłaby bardziej widoczna

szkoda, że tego samobója nie strzelił Mariusz Lewandowski :lol:

Zdzisiek
14-10-2009, 20:41
tej żółtej piłki w ogóle nie widać. Dlaczego nie grają pomarańczową, która byłaby bardziej widoczna

szkoda, że tego samobója nie strzelił Mariusz Lewandowski :lol:

warunki jak ta lala. Dobry poczatek, strzelilismy brame :jejku:

RadO
14-10-2009, 20:42
Dlaczego nie grają pomarańczową, która byłaby bardziej widoczna

To by mogło zepsuć oglądanie widowiska :prawi:

A my też nie jesteśmy normalni oglądając to gówno :lol:

TNTP
14-10-2009, 20:50

już myślałem, że to mój TV coś się ********...ogólnie to mecz/pogoda/stadion/publiczność/kadra....i trochę by tu jeszcze można wymieniać jest na takim samym gównianym poziomie

Bugi B.
14-10-2009, 20:51
a ja myślałem, że tylko na moim telewizorze tej piłki nie widać :D

Dziś nie ma M jak Miłość to trzeba jakiś serial oglądać... :P

PS. Fajne pustki na stadionie :)

Francais
14-10-2009, 20:56
lepiej widac krazek na meczach hokeja niz ta pilke...

Teraz JA
14-10-2009, 21:12
cała prawda o miejscach w tabeli w naszej grupie. Wg Piechniczka w meczu z Czechami widać było postęp, bo mieliśmy rzuty rożne i wykonywaliśmy je za każdym razem inaczej.
a oto tabela biorąca pod uwagę statystykę roznych w naszej grupie :D

http://img111.imageshack.us/img111/4547/polskajedzienamundial.png

i kto powiedział, że nie jedziemy do RPA?

daimler
14-10-2009, 21:27
Jak ktoś znajdzie foto/klatkę z wyrazem twarzy Majewskiego po bramce Gancarczyka to wrzucać. Widok bezcenny :lol:

PeCe
14-10-2009, 22:12
cała prawda o miejscach w tabeli w naszej grupie. Wg Piechniczka w meczu z Czechami widać było postęp, bo mieliśmy rzuty rożne i wykonywaliśmy je za każdym razem inaczej.
a oto tabela biorąca pod uwagę statystykę roznych w naszej grupie :D

http://img111.imageshack.us/img111/4547/polskajedzienamundial.png

i kto powiedział, że nie jedziemy do RPA?

Szkoda, że nie gra się jak na podwórku, trzy korki to karny, byłoby więcej bramek :lol3:

19Christoph16
14-10-2009, 22:15
Szkoda, że nie gra się jak na podwórku, trzy korki to karny, byłoby więcej bramek :lol3:

Taa i brak spalonych i sedziego :cinkciarz:

GregorAE
14-10-2009, 22:25
Brawo Janek!!!
Gratulacje :)

Teraz JA
14-10-2009, 22:26
dobry mecz Jana Muchy.
Najlepsze spotkanie Polski od dawien dawna. Przy takiej grze nawet porażka aż tak bardzo nie boli. Najgorzej to przegrać bez stylu i woli walki.

PeCe
14-10-2009, 22:29
Jakim to trzeba być idiotą, żeby się ludziom nie pozwolić cieszyć z pierwszego awansu do MŚ i to jeszcze jak nie ma kibiców gospodarzy. Już tam kaski z pałami wyszły, a ***** Iwański po wywiadzie z R.Lewandowskim " nie zatrzymuję Cię już, nie chcę żebyś ryzykował życia " :| Chyba, że to chodziło o przeziębienie itd. to zwracam honor.

nevermind
14-10-2009, 22:30
Az glupio bylo Janka ogladac w barwach przeciwnego zespołu ;)

Zdzisiek
14-10-2009, 22:38
tylko niech ta "biba zwyciezka" Jasia, nie przeciagnie sie zbyt dlugo. :imprezowicz:
Zeby byl "zdrowy" do soboty

Bootleg
14-10-2009, 22:40
Wypowiedz selekcjonera na gorąco po spotkaniu to istny majstersztyk i cytat dnia: "tak to czasem bywa w piłce, że jak się bardzo chce to się strzela bramki i przygrywa mecz" Majewski jesteś wielki :hyhy:

Ps. Brawo Janek Mucha, dobre zawody w jego wykonaniu

casual
14-10-2009, 22:46
Mucha show.

A poza tym... Widziałem piłke z pięć razy ;)

Z.
14-10-2009, 22:55
dobry mecz Jana Muchy.
Najlepsze spotkanie Polski od dawien dawna. Przy takiej grze nawet porażka aż tak bardzo nie boli. Najgorzej to przegrać bez stylu i woli walki.

Mówiłem, ze gorzej nie będzie. Powrót do normalnosci: trener, któremu zalezy na wygranej.

siekan
15-10-2009, 10:04
W sumie nie grali aż takiej kaszany jak się spodziewałem. Słowakom wypada pogratulować samozaparcia i życzyć powodzenia na mundialu.

Zachowania tej pseudoochrony nie ma nawet sensu komentować. Ki **** oni wleźli na murawę? Wiedzą chyba tylko oni sami. Bezmózgi.

Jastrząb
15-10-2009, 10:46
Jak ktoś znajdzie foto/klatkę z wyrazem twarzy Majewskiego po bramce Gancarczyka to wrzucać. Widok bezcenny :lol:

Tutaj będzie na filmie : http://www.youtube.com/watch?v=uF9LOhVXKUo

Yevaud
15-10-2009, 11:04
Mialem nie ogladac, ale sie zlamalem i ogladalem druga polowe.

Rzezniczak bardzo ladnie wybiegal do przodu. Malo pilek dosawal, bo Blaszczykowski wolal sie czesto zadryblowac na smierc lub grac w srodek pola w najwieksze zageszczenie.

Obraniak jakims cudem pilki noznej nie jest, ale widac bylo u niego sporo zaangazowania. Widac, ze go po prostu wkurza przegrywania, podczas gdy wiekszosc naszych jest chyba przyzwyczajona do tego.

Zejscie Rogera i wejscie Peszki mocno ozywilo gre Polakow.

Szalenie sie cieszylem, ze Janek zachowal czyste konto. Moze na Muche to trzeba bylo Grosickiego wystawic...

W sumie brakowalo mi strzalow z daleka. Na takiej murawie pilka zawsze moze cuda wyczyniac, a naliczylem raptem jeden strzal. Z drugiej strony - jak gral Krzynowek to probowal strzelac z kazdej pozycji - najczesciej bardzo niecelnie - wtedy mnie to wkurzalo.

Kijek
15-10-2009, 11:59
http://sport.wp.pl/kat,1728,title,Malecki-krytykuje-kolegow-z-kadry,wid,11597130,wiadomosc.html?ticaid=18ed3

Czy sie zgadzam z Małekim czy nie to nie jest wazne.
Ale chyba chlopaczynie troche palma zaczyna odbijac, strzelil pare bramek i wielka gwiazda.

SPQR
15-10-2009, 14:17
http://sport.wp.pl/kat,1728,title,Malecki-krytykuje-kolegow-z-kadry,wid,11597130,wiadomosc.html?ticaid=18ed3

Czy sie zgadzam z Małekim czy nie to nie jest wazne.
Ale chyba chlopaczynie troche palma zaczyna odbijac, strzelil pare bramek i wielka gwiazda.

Krytykować kolegów po meczu, w którym samemu dało się dupy równo (jeśli nie najbardziej z całej drużyny) to trzeba mieć kurewski tupet.

Małecki to taki typ cwaniaczka, chamka, co ma sie za niewiadomo co. Tylko czekać, jak trafi kiedyś na klon Wiśniewskiego, to się może z przednimi zębami pożegnać. Czego mu zresztą bardzo życzę.

rolnik
29-10-2009, 12:42
Fraaaaaaaaaaaaaaaaanek Smuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuda, Fraaaaaaaaaaaaaaaaaaanek Smudaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa :gwiazda:

Bootleg
29-10-2009, 12:50
Nie pozostaje nic innego jak życzyć powodzenia... Mam nadzieję że uda mu się wyjść z grupy na Euro (z pomocą kopaczy rzecz jasna) i stworzyć przyszłościową drużynę na kolejne eliminacje MŚ.

SPQR
29-10-2009, 13:03
No to ciekawe czy Borek zostanie dyrektorem kadry :lol3:

Peter
29-10-2009, 14:37
Naprawde dobra wiadomość! :)

Noris
29-10-2009, 16:16
Czy dobra, to się dopiero okaże. Do Smudy nic nie mam, ale co tu się podniecać w przedbiegach? Lato i spółka go nie lubi ale stara się ratować własną dupę - kolejny dowód to odwołanie Atlasa. Lato dla zachowania pensji 50 tys pln powołał by nawet Dalajlame. Parafrazując Bońka - Franiu, chciałeś ten rower - pedałuj!.

SPQR
30-10-2009, 08:54
Prawda taka, że Smuda idealny nie jest, ale lepszego kandydata nie było. :]

Czaruś
30-10-2009, 09:07
"z gówna bata nie ukręci" więc nie liczyłbym na wiele

Lawy
30-10-2009, 12:39
Już wiadomo jaki będzie skład trenerski... Smuda wybrał: Łapińskiego, Wojtalę, Siadaczkę i Citko...

krzysiek_legia
30-10-2009, 16:40
Powołania otrzymali:

Bramkarze: Tomasz Kuszczak (Manchester United), Wojciech Szczęsny (Arsenal Londyn).

Obrońcy: Marcin Kowalczyk (Dynamo Moskwa), Jakub Rzeźniczak (Legia Warszawa), Michał Żewłakow (Olympiakos Pireus), Maciej Sadlok (Ruch Chorzów), Arkadiusz Głowacki (Wisła Kraków), Adam Kokoszka (Empoli FC), Piotr Brożek (Wisła Kraków), Seweryn Gancarczyk (Lech Poznań).

Pomocnicy: Jakub Błaszczykowski (Borussia Dortmund), Sławomir Peszko (Lech Poznań), Dariusz Dudka (AJ Auxerre), Rafał Murawski (Rubin Kazań), Janusz Gancarczyk (Śląsk Wrocław), Kamil Kosowski (APOEL Nikozja), Ludovic Obraniak (OSC Lille), Roger Guerreiro (AEK Ateny).

Napastnicy: Robert Lewandowski (Lech Poznań), Paweł Brożek (Wisła Kraków), Ireneusz Jeleń (AJ Auxerre), Patryk Małecki (Wisła Kraków).

SPQR
30-10-2009, 17:33
Nareszcie nie ma Cycusia!!

WESOŁY DIABEŁ
30-10-2009, 18:03
Tak pod kątem Euro 2012 "młodzi":Szczęsny, Rzeźniczak, Sadlok, Kokoszka, Peszko, Lewandowski, Małecki + Błaszczykowski.
"w najlepszym wieku dla piłkarza na Euro 2012": Kuszczak, Kowalczyk, Brożek 1 i 2, Gancarczyk z Lecha, Murawski, Jeleń.
Tutaj na razie nie ma przeciwwskazań, ale Kosowski i Żewłakow to emeryci będą za 3 lata, Dudka nie jest piłkarzem na kadrę i już nie będzie:pijemy:, Głowacki i Gancarczyk z Śląska to też zagadka.
Obcokrajowców w kadrze nigdy nie powinno być:|

Ale że Dudka nie wziął:jezor:

Yevaud
30-10-2009, 19:46
To juz chyba wolalbym Kowalewskiego i Dudka niz Kuszczaka.

Nie ma Mariusza Lewandowskiego - za to plus. Ale Malecki - facet, ktory w juniorach zawodzi ma byc teraz napastnikiem pierwszej kadry - to chyba jednak nienajlepszy pomysl.

Kosowski? Nigdy poza poziom naszej ligi chyba nie urosl. Ale moze to tylko to, ze wybitnie go nie lubie

siekan
30-10-2009, 20:31
Coś się jednak zmieniło, ale czemu w kadrze jest 3-4 bramkarz Arsenalu? Co robi w niej niegrający w Empoli Kokoszka, albo kopiący się w czoło Gancarczyk ze Śląska? Dobrze, że ktoś wreszcie powołał tego Kowalczyka z Dynama. Koleś gra w prawie każdym meczu swojego klubu, a dopiero teraz doczekał się powołania. No i Rzeźniczak podstawowym obrońcą kadry :ucieka:

R.
30-10-2009, 20:49
Coś się jednak zmieniło, ale czemu w kadrze jest 3-4 bramkarz Arsenalu? Co robi w niej niegrający w Empoli Kokoszka, albo kopiący się w czoło Gancarczyk ze Śląska? Dobrze, że ktoś wreszcie powołał tego Kowalczyka z Dynama. Koleś gra w prawie każdym meczu swojego klubu, a dopiero teraz doczekał się powołania. No i Rzeźniczak podstawowym obrońcą kadry :ucieka:

No a sa lepsi? Ja nie widze. Zreszta skoro ma byc budowana kadra na euro no to chyba logiczne jest powolanie Szczesnego, ktory za 2-3 lata moze w tej kadrze grac regularnie.
Trzeba powolywac takich jakich mamy. Lepszych nie ma.

Peter
30-10-2009, 21:48
Smuda zapowiedzial, ze na kazdym zgrupowaniu bedzie jakis junior pod kątem Euro 2012, wiec powolanie Szczęsnego nie powinno dziwić.

SPQR
30-10-2009, 23:51
Obiektywnie twierdząc, to Smuda dostał kadrę o jakieś 9 lat za późno... .

siekan
31-10-2009, 09:58
Nie mamy lepszych bramkarzy od Szczęsnego? Pierwszy lepszy przykład z brzegu - Łukasz Załuska, wreszcie dostał szansę w Celticu i gra naprawdę przyzwoicie. Kokoszka? A co w nim jest takiego fajnego, co predysponowałoby go do gry w kadrze? To samo Gancaraczyk? Ludzie takimi piłkarzami to my nic nie zwojujemy. Aha, żeby nie było to w ich miejsce widziałbym chociażby Jodłowca czy Glika bądz Wilczka. A więc kogoś, kto w obecnym czasie coś tam gra. W przeciwieństwie do wyżej wymienionych.

SPQR
14-11-2009, 16:16
Ktoś się podejmie typowania dzisiejszego meczyku?? :kawa:

matx
14-11-2009, 16:29
A kogoś to interesuje tak naprawdę?

nevermind
14-11-2009, 16:33
Szczerze, to gydbym tego posta AK47 nie przeczytal to bym nawet nie wiedzial ze Polacy grają.

A co do wyniku, to pewnie w łeb bedzie.

Kijek
14-11-2009, 17:02
Co było na oprawie ?

Widze ze nasze działaczyki swietnie przygotwali murawe.

Zawsze(L)
14-11-2009, 17:56
Widze ze nasze działaczyki swietnie przygotwali murawe.

Oj tak murawa świetna :brawo: Szkoda mi tego Franka bo debiut na stadionie bez stadionu i na murawie której szkoda komentować to kiepski żart. Jak ktoś nie ogląda ( bo w sumie nie ma czego ) to godne odnotowania jest to że od czasu do czasu kumaci pozdrawiają ITI co andrzejowa część trybun stara się zagłuszyć gwizdami ;)

Danoo
14-11-2009, 19:11
1,2 osoby gwizdały ;]

SPQR
14-11-2009, 19:58
Gwizdy pewnie z taśmy puszczają. :kac:

Umaga
14-11-2009, 20:29
malo gwizdow bylo

SPQR
14-11-2009, 20:32
Taśma się zacięła.

legart
14-11-2009, 20:39
Abstachując od meczu, możed mi wyjasnić co się stało znaszą super hiper drenowano-podgrzewaną murawą?

casual
14-11-2009, 21:09
Co do oprawy, pierwsze zdjęcia:

http://legia.com/www/galerie/wydarzenia/2009-11-14/big/1009.JPG
http://legia.com/www/galerie/wydarzenia/2009-11-14/big/1029.JPG

RadO
14-11-2009, 22:17
Abstachując od meczu, możed mi wyjasnić co się stało znaszą super hiper drenowano-podgrzewaną murawą?

Kibole nocą sie zakradli i spsuli :efoch:

casual
14-11-2009, 23:09
Oprawa bardzo pomysłowa ;)

A o samym meczu nie wiele jest do napisania. Odbył się.

kiubz
15-11-2009, 02:03
http://jp85.pl/galeria/rep/141109/slides/DSC_3438.JPG

grali piach

co oni z tą trawą zrobili???

hmB.
15-11-2009, 04:47
moze i teraz pierdole glupoty//spiskowe teorie dziejow, ale naszla mnie taka mysl, ze ajtiaje specjalnie zatroszczyli sie o murawe, zeby zniechecic sztab kadry do gry u Nas. Zawsze to dla nich jakis klopot - a to wejdzie ktos nie mile widziany a to ludzie zobacza, ze ochrona moze byc zyczliwsza i tragedii nie bedzie. Kwestia, ze zadnego hajsu z tego chyba nie maja, to ciezko mi znalezc pozytywne aspekty z ich punktu widzenia.

Gruszek
15-11-2009, 08:38
grali piach

co oni z tą trawą zrobili???[/QUOTE]

Czyli grali to na czym grali. W wywiadach dało się usłyszeć, że kibice nie powinni dużo wymagać od kadry bo grali pierwszy raz z sobą i murawa była zła. Cizyz ***** ja pierdole. To od kogo mamy wymagać?

e(L)egion
15-11-2009, 10:23
moze i teraz pierdole glupoty//spiskowe teorie dziejow, ale naszla mnie taka mysl, ze ajtiaje specjalnie zatroszczyli sie o murawe, zeby zniechecic sztab kadry do gry u Nas. Zawsze to dla nich jakis klopot - a to wejdzie ktos nie mile widziany a to ludzie zobacza, ze ochrona moze byc zyczliwsza i tragedii nie bedzie. Kwestia, ze zadnego hajsu z tego chyba nie maja, to ciezko mi znalezc pozytywne aspekty z ich punktu widzenia.
O matko, bez przesady..... ta murawa byla już na meczu z Ruchem zjebana tylko nie było na niej tyle piachu. Nawet Urban gadał jakiś czas temu że dziwi się że kadra chce grać akurat u nas, gdzie murawa coraz bardziej przypomina kartoflisko. Zresztą to zrycie murawy, jest nam zupełnie nie na rękę bo teraz czekają nas dwa mecze ligowe u siebie z zespołami, które zafundują pewnie murarkę swojej bramki i czekanie na końcowy gwizdek arbitra.

Tom Kruz
15-11-2009, 12:11
Smuda właśnie oświadczył w Cafe Futbol, że wczoraj Słowenia przegrała w Związku Radzieckim hehe.

gonzo(L)
15-11-2009, 12:55
Smuda właśnie oświadczył w Cafe Futbol, że wczoraj Słowenia przegrała w Związku Radzieckim hehe.

dobre też było jak przekręcił nazwisko Wałdocha :lol2: ale ogólnie dobrze prawiał

Flip
15-11-2009, 13:12
Prosty chłopina z tego Franca strasznie.Ledwo się potrafi wysłowić,ale piłkarzom nie jest potrzebny trener,który będzie oratoria na odprawach odmawiał,ale za mordę ich weźmie i łopatologicznie wbije im do łba,że maja się angażować.I o to chodzi,w tym Franek jest dobry.

Wieluńscki Legionista
15-11-2009, 18:19
Prosty chłopina z tego Franca strasznie.Ledwo się potrafi wysłowić,ale piłkarzom nie jest potrzebny trener,który będzie oratoria na odprawach odmawiał,ale za mordę ich weźmie i łopatologicznie wbije im do łba,że maja się angażować.I o to chodzi,w tym Franek jest dobry.

:pociesza:

siekan
16-11-2009, 11:45
- Na trybunach nie było atmosfery reprezentacyjnej. Kiedy gra kadra klubowe animozje powinny iść na bok. Powinno się kibicować reprezentacji, a nie robić szopki - powiedział Jakub Błaszczykowski

Gwiazda zabrała głos. Może zamiast gadać gwiazda zaczęła by wreszcie grać tak jak potrafi, a nie człapać po boisku.

Kijek
16-11-2009, 11:48
Dobrze ze jego gra w kadrze od roku to nie szopka.
Niech zamknie pysk i zacznie grać w piłke.

Flip
16-11-2009, 11:50
:pociesza:

Coś ci nie pasuje,może coś cię boli,czy postanowiłeś sobie nabić posta?

Yevaud
18-11-2009, 11:43
Coś ci nie pasuje,może coś cię boli,czy postanowiłeś sobie nabić posta?

A moze po prostu chcial zilustrowac Towjego posta.
To wbijanie do glowy?

:rotfl:

PeCe
18-11-2009, 17:20
No proszę Macius " brakuje mi motywacji " strzelił bramkę :D

Legia - Kanada 1:0 :D

SPQR
18-11-2009, 17:55
W PZPNie to jednak geniusze pracują. Aby uciszyć krytykę kadry, znaleźli rywala tak słabego, aby go nasi drewnioki ograli. :) Może jeszcze sparingi z Luksemburgiem, Liechtensteinem i Andorą?? :chees:

Zawsze(L)
18-11-2009, 18:18
W PZPNie to jednak geniusze pracują. Aby uciszyć krytykę kadry, znaleźli rywala tak słabego, aby go nasi drewnioki ograli. :) Może jeszcze sparingi z Luksemburgiem, Liechtensteinem i Andorą?? :chees:

Słyszałem że San Marino chce rewanżu:prawi:.

Tak jak sobie oglądałem tą pierwszą połowę to widać że Ryba najwięcej walczy razem z Lewandowskim. Po tym meczu na pewno Smuda będzie z niego zadowolony bo chłopak mało tego że strzelił to najbardziej się wyróżniał oddając strzały, idąc na pojedynki 1vs1 co trzeba pochwalić. Natomiast Rzeźniczak sprawia wrażenie stremowanego. Kilka głupich podań do bramkarza które mogły się skończyć stratą piłki i akcją sam na sam ale za to można go pochwalić za wrzutki, za każdym razem celnie i oby tak w Legii dorzucał :brawo:.

Pag
18-11-2009, 18:48
Właśnie poszło "iti **********" ;)

voytazz13
18-11-2009, 18:48
Były pozdrowienia dla ITI czy mi się wydawało?

E: dobrze mi się wydawało :)

Pag
18-11-2009, 18:49
:zlosliwy: Brawo!

Shin-Ski
18-11-2009, 19:10
Brawo dla Rybusa! Oby tak dalej.
P.SI A jeśli chodzi o motywację w meczach towarzyskich to moim zdaniem to Peszko tak palnął w jakimś wywiadzie.

Pag
18-11-2009, 20:39
Najlepszy był pad Lewandowskiego w 90 min. Brawo Rybson ;)

SPQR
18-11-2009, 20:48
P.SI A jeśli chodzi o motywację w meczach towarzyskich to moim zdaniem to Peszko tak palnął w jakimś wywiadzie.

To jest właśnie dziwne. Mecz tow. - brak motywacji. Mecz o stawkę - zjadła trema. I tak do usranej śmierci. :poddaje:

Yevaud
19-11-2009, 08:23
Czy mi sie wydaje, czy tez Rybus gral zamiast na skrzydle to w ataku?

Moze sie okazac, ze nasi wlodarze uznaja, ze skoro Rybus w ataku sie spawdza, to napastnik nam niepotrzebyny.

Jakby sie jeszcze sprawdzil na pozycji lewego obroncy to i lewy obronca bylby niepotrzebny... Na wszystkich pozycjach gralby Rybus

cffan
19-11-2009, 12:02
Czemu nie, mogą go próbować w ataku, ale najpierw niech sprowadzą chociaż jednego wartościowego lewego pomocnika.

mjedrek1906
19-11-2009, 12:27
Bramka Rybusa piękna, świetnie się obrócił w polu karnym czym zmylił obrońców myślących że pójdzie w drugą stronę. Cała akcja bramkowa ładna. Trudno tutaj mówić o postępie ale momentami było widać lepszą grę. Szybka chęć odzyskania piłki, próby gry z klepki. Jeśli tak to dalej pójdzie to myślę że będzie dobrze.
Z tematów poza boiskowych to zaskoczył mnie Roger dzień przed meczem podczas programu sportowy wieczór udzielał wywiadu po polsku, dla mnie duży plus.
I druga sprawa to hymn przed meczem, widać było że Obraniak śpiewał i po ruchu warg było widać że śpiewał poprawnie, też duży plus.

SPQR
19-11-2009, 13:46
Gol Ryby może i ładny, ale nie zapominajmy że to gol strzelony Kanadzie. Bodajże Macedonia spuściła im wpierdol ostatnio, więc nie ma się z czego cieszyć. To tak jakby Maciek wcisnął budę Huraganowi Wołomin.

Urban
18-12-2009, 13:11
Franciszek Smuda ogłosił kadrę na turniej o Puchar Króla, który w styczniu odbędzie się w Tajlandii.

"Biało-czerwoni" zagrają z Danią (17 stycznia), Tajlandią (20 stycznia) oraz Singapurem (23 stycznia).

Z informacji napływających z klubów wiadomo już, że w gronie powołanych znaleźli się m.in.

Kadra Polski:

Bramkarz: Mariusz Pawełek (Wisła Kraków).

Obrońcy: Piotr Brożek (Wisła Kraków), Łukasz Mierzejewski (Cracovia), Jakub Tosik (GKS Bełchatów).

Pomocnicy: Janusz Gol (GKS Bełchatów), Maciej Iwański (Legia Warszawa), Jacek Kiełb (Korona Kielce), Maciej Rybus (Legia Warszawa).

Napastnicy: Patryk Małecki (Wisła Kraków), Dawid Nowak (GKS Bełchatów).

Pełna kadra zostanie podana wkrótce.

źródło: 90minut.pl

Numer
18-12-2009, 13:16
Bramkarz: Mariusz Pawełek (Wisła Kraków).

:nienormalny:

Urban
18-12-2009, 13:19
w koncu trenerem bramkarzy kadry jest Kazimierski z Wisły, wiec to by wyjasnialo powolanie Pawelka

cffan
18-12-2009, 13:20
:nienormalny:
A czego się spodziewałeś? Zapomniałeś kto jest trenerem bramkarzy? :)

Shin-Ski
18-12-2009, 16:17
A czego się spodziewałeś? Zapomniałeś kto jest trenerem bramkarzy? :)

"Trenerem" to za duże słowo ;)

SPQR
21-12-2009, 10:38
http://www.weszlo.com/news/4200

Jasne, czemu kadra leci do Tajlandii. :rotfl2:

b.
11-01-2010, 18:18
A ile razy ten Obraniak był w Polsce, zanim otrzymał polskie obywatelstwo? Moim zdaniem, w narodowych drużynach powinni grać piłkarze mocno związani z danym krajem, przecież to są reprezentacje narodowe - mówi były gwiazdor Juventusu Turyn.

- Jeszcze zrozumiem, że ktoś staje się reprezentantem nowego kraju w młodym wieku, ale na pewno nie powinno tak się zdarzać w przypadku zawodników, którzy mają 25-26 lat. W klubach niech grają piłkarze z całego świata, ale kadra to coś wyjątkowego. Szanujmy tożsamość narodową - apeluje Platini.

:prawi:

W 100% zgoda.

Peace
12-01-2010, 20:04
W naszym kraju obowiązuje prawo krwi co czyni Obraniaka pełnoprawnym obywatelem naszego kraju, więc nie widzę najmniejszego powodu do podważania jego miejsca w kadrze:cinkciarz:

b.
12-01-2010, 20:07
Z tym, że prawo krwi mówi, że obywatelem kraju jest osoba, której przynajmniej jeden z rodziców jest obywatelem danego kraju. Obraniak ma dziadka Polaka, a nie ojca.

ahk
12-01-2010, 20:12
a we Francji to niby sami francuzi grają?

Peace
12-01-2010, 20:17
Ok baciek możesz mieć rację, to możesz mi wytłumaczyć na jakiej podstawie uznali mu nasze obywatelstwo? Bo zrobił to drogą normalną bez pomocy prezydenta jak w przypadku Rogera czy Olisadebe.

Jaco
12-01-2010, 20:20
a we Francji to niby sami francuzi grają?

U-16:

http://www.fff.fr/selections/m16ans/actualite/531787.shtml

U-17:

http://www.fff.fr/selections/m17ans/actualite/530519.shtml

U-18:

http://www.fff.fr/selections/m18ans/actualite/531812.shtml

U-19:

http://www.fff.fr/selections/m19ans/actualite/529795.shtml

U-20:

http://www.fff.fr/selections/20ans/actualite/529473.shtml

i rasistowska drużyna kobitek do lat 16:

http://www.fff.fr/selections/m16ans/actualite/531787.shtmlhttp://www.fff.fr/selections/fem16ans_2009/actu/529484.shtml

:hasao:

b.
12-01-2010, 20:23
Peace, nie znam się na prawie. Myślę jednak, że skoro ma jakieś polskie korzenie, to łatwiej jest mu otrzymać obywatelstwo. Po prostu złożył wymagane papiery, wojewoda(?) zatwierdził i poszło. To jest jednak inny przypadek niż Olisadebe czy Roger.

Nie jest to jednak "pełnoprawny" Polak - gdyby nim był, to jakby z automatu miałby obywatelstwo, nie musiałby składać wniosku o przyznanie.

deszcz
12-01-2010, 20:36
Z tym, że prawo krwi mówi, że obywatelem kraju jest osoba, której przynajmniej jeden z rodziców jest obywatelem danego kraju. Obraniak ma dziadka Polaka, a nie ojca.

Czyli ojciec jest Polakiem, bo jego ojciec ojca Obraniaka jest Polakiem:cinkciarz:
Z tego co pamiętam, to musiał tylko udowodnić, że jego dziadek był Polakiem. Ale pamięć może mnie mylić.

b.
14-01-2010, 17:29
Czyli ojciec jest Polakiem, bo jego ojciec ojca Obraniaka jest Polakiem:cinkciarz:

Niekoniecznie. Nie wiem od kiedy w Polsce obowiązuje "prawo krwi", może dawniej było inaczej.( jak Fizi czyta niech się wypowie :p ) Poza tym dziadek Obraniaka wyemigrował do Francji, być może jego syn zrzekł się polskiego obywatelstwa. Ale to mało istotne.

Nie chcę, aby w kadrze Polski grał ktoś, kto nie zna Mazurka Dąbrowskiego czy języka polskiego, a w Polsce był raz w życiu. Nie chcę takich reprezentantów. Kadra to coś wyjątkowego. Wolę, żebyśmy dostawali baty od Armenii, a w kadrze grali sami Polacy, niż żebyśmy walczyli jak równy z równym z Brazylią, a w kadrze grały bambusy.

Dlatego w 100% popieram Platiniego.

"Szanujmy tożsamość narodową".

Urban
16-01-2010, 21:29
Panowie, jest jakas transmisja z tego turnieju w Tajlandii??

ed: mecz o 9:55 na tvp 1

Kempes
16-01-2010, 21:44
Jestem skłonny przyjąć debatą o tożsamości i reprezentacjach narodowych - ale ******* nie ze strony francuzów.

Historię piłki tego kraju tworzy
* Platini który miał ojca Włocha
* Zidane który z krwi jest Algierczykiem
* oraz cała banda bambusowych naleciałości z przeszłości

voytazz13
17-01-2010, 10:27
Pawełek !

gonzo(L)
17-01-2010, 10:39
co zrobił bo nie oglądam?

voytazz13
17-01-2010, 10:54
co zrobił bo nie oglądam?

klopsa ;) Wyszedł i się obciął.

GregorAE
17-01-2010, 11:09
Poza tym gra, jak na ostatnie występy naszej reprezentacji, nawet przyzwoita.

Flip
17-01-2010, 11:21
Może w pierwszej połowie jakoś to wyglądało.Pierwsze 10 minut drugiej połowy to jakiś koszmar,przyznam,że obserwuję nasz duecik szczególnie no i nie grają nic w drugiej połowie.

A Pawełek to ciota i kasztan,a jego obecność to kompletne nieporozumienie.

GregorAE
17-01-2010, 11:22
Tak to jest jak się kogoś pochwali ;)
Drugo połowa jak narazie dno...

Flip
17-01-2010, 11:26
:poddaje:

Czemu to puszczają w niedzielny poranek.Tuż po przebudzeniu humor miałem dobry.

Dopiero teraz zauważyłem pewien transparent :) Nawet w Tajlandii...

hmB.
17-01-2010, 11:36
Obudziłem się, pouczyłem się trochę, włączam tv...pokazują powtórkę trzeciej bramki dla Duńczyków.:zdziwiony:

Co do transparentu to jest to bardzo fajny akcent. Nawet ładnie zrobiony, tyle że niestety mało czytelny...i wolałbym, by pojawił się na nim adres strony... Ale nie ma co się czepiać ;)

Francais
17-01-2010, 11:39
po lewej stronie trybuny duzy transparent ''ITI...ty wiesz co''

Urban
17-01-2010, 11:47
Co do transparentu to jest to bardzo fajny akcent. Nawet ładnie zrobiony, tyle że niestety mało czytelny...i wolałbym, by pojawił się na nim adres strony... Ale nie ma co się czepiać ;)

wg mnie gdyby litery byly wypelnione czarnym kolorem( nie tylko kontury) byloby o wiele lepiej

Flip
17-01-2010, 11:56
wg mnie gdyby litery byly wypelnione czarnym kolorem( nie tylko kontury) byloby o wiele lepiej

No to proponuję zakasać rękawy i śmigać na kolejny mecz do Tajlandii.

Kurde,komuś się chciało a tu w Polsce siedzą malkontenci i zza monitora narzekają.Zajebiście,że jest akcent i o to chodzi.

Urban
17-01-2010, 12:01
ja nie narzekam...Tak jak powiedziales, dobrze ze w ogole ktos o tym pomyslal....

Flip
20-01-2010, 12:57
Patrzę z politowaniem na to jak anonimowi tajowie,objeżdżają nasze ligowe gwiazdy Sadloka i Jodłowca.I nóż by mi się w kieszeni otworzył jakbym go miał.Jakim prawem kluby dyktują za nich ponad milion czegokolwiek?Przecież to granda.

siekan
20-01-2010, 13:04
Ceny piłkarzy nie od dziś w naszym kraju są brane z kosmosu. Winni są wszyscy w tym środowisku, kluby, piłkarze, menedżerowie, media. Ci ostatni to już chyba najbardziej. Jarają się każdym, nawet najmniejszym, osiągnięciem piłkarza X, którego szczytem marzeń była do tej pory gra w ekstraklasie. Robią z niego gwiazdę, wypisują bzdury o zainteresowaniu nim klubów z zagranicy i przypisują im idioteczne kwoty, jako ich wartość. Czym to jest spowodowane? Nie wiem, może brakiem w naszym kraju piłkarza z prawdziwego zdarzenia. Takiego, który jednym zagraniem rozstrzygnąłby losy meczu. Może. Nie wiem. Warto by się nad tym głębiej zastanowić.

A tak w ogóle to jaki jest wynik, skład, no i jak to wszystko wygląda konretnie, bo że źle to wiem bez oglądania :D

Bootleg
20-01-2010, 13:05
Również oglądam to "widowisko" i przeraża mnie mnie to, że tam są sami "najlepsi" ligowi kopacze... strach pomysleć jak bardzo hujowa jest reszta naszej Ekstraklasy :hmm:

edit: Siekan: Przyrowski - Glik Jodłowiec Sadlok Mierzejewski - Bandrowski Małecki Peszko Rybus Iwański - Lewandowski

Jak by tak popatrzeć to oprócz Przyrowskiego i Mierzejewskiego za wszystkich kluby żądają sporą kapuste od 500 tys do 3 mln Euro hehe :D

Flip
20-01-2010, 13:10
w 33min 0-0.Grają raczej Ci sami co z Danią,kilka zmian jest Przyrowski na bramce czy Małecki z przodu,są też Rybus i Iwański.

Niech za to co oni wyprawiają posłuży komentarz"Żaden z naszych piłkarzy nie gra dziś kompromitująco i to cieszy" :poddaje:

Komentator jest tragicznym zjebem.Po wepchnięciu piłki do siatki się drzeć zaczął,że to wielki moment itd.Porażka.

pawlik
20-01-2010, 13:20
Wentylkowi mikrofon nawet przeszkadza :lol:

Numer
20-01-2010, 13:21
Jeszcze jeden!
:joint: (http://porady.zdrowo.info.pl/palenie.php)

SPQR
20-01-2010, 13:48
A o tym że Iwański dzisiaj kapitani w reprze to nikt nie wspomni :rotfl: ?

p(L)m
20-01-2010, 13:54
:gol2:

gooooooooooooooooooooooooool! :)

Bootleg
20-01-2010, 14:34
Hahaa skad oni wzięli tego murzyna który sędziuje :lol: nie dość, że kartki dawał za byle co to jeszcze ten karny z kapelusza w dodatku powtórzony.... cyrk na kółkach :D

Flip
20-01-2010, 14:36
Cały ten turniej,na czele z naszą tam obecnością,to cyrk i farsa.

p(L)m
20-01-2010, 14:39
Hahaa skad oni wzięli tego murzyna który sędziuje :lol: nie dość, że kartki dawał za byle co to jeszcze ten karny z kapelusza w dodatku powtórzony.... cyrk na kółkach :D

Niedouczony głupek :lol2: I tyle
Albo dostał w łape (mało prawdopodobne), albo chciał czymś zaimponować, ale sam niewie czym :lol2:
Czerwona kartka się sędzi należy, nie Peszkowi :sedzia:

Flip
20-01-2010, 14:50
Czerwona kartka się sędzi należy, nie Peszkowi :sedzia:

A Tobie się należy nagana za nieznajomość języka ojczystego.

Prawidłowe zdanie powinno brzmieć: "Czerwona kartka należała się sędziemu,nie Peszce"

p(L)m
20-01-2010, 14:56
A Tobie się należy nagana za nieznajomość języka ojczystego.

Prawidłowe zdanie powinno brzmieć: "Czerwona kartka należała się sędziemu,nie Peszce"

A ty co Polonista? :lol:

Jeżeli zdanie jest zrozumiałe to po co go poprawiać.

gonzo(L)
20-01-2010, 14:59
Komentator jest tragicznym zjebem.Po wepchnięciu piłki do siatki się drzeć zaczął,że to wielki moment itd.Porażka.

kto komentował?

Flip
20-01-2010, 15:13
A ty co Polonista? :lol:

Licz się ze słowami,radzę ci.

Jeżeli zdanie jest zrozumiałe to po co go poprawiać.

Nie "go",tylko "je"-to zdanie.

Jeżeli wolisz być analfabetą,i w dupie masz poprawność swojego ojczystego języka to dajesz tylko świadectwo swojego idiotyzmu.

Kaktus-zdaje się,że Iwański.

p(L)m
20-01-2010, 15:32
Flipie, idiotą to ty nazywaj siebie, możesz jeszcze nazwać się nazwać gównowartym kozaczkiem, bo poprawiać po kimś jest łatwo.
"Licz się ze słowami, radzę ci" - Grozisz mi?:rotfl3:

b.
20-01-2010, 15:35
Flipie, idiotą to ty nazywaj siebie, możesz jeszcze nazwać się nazwać gównowartym kozaczkiem, bo poprawiać po kimś jest łatwo.

:bauns:

Myślę, że w tym momencie zakończyła się Twoja przygoda z forum. Poczekaj, aż Mort wróci.

Flip
20-01-2010, 15:38

Ostatni raz piszę coś do ciebie na ogólnym,żeby inni tego nie musieli czytać.

Za długo to tu chyba z takim podejściem nie zagrzejesz miejsca.Chcesz się przekonać czy ci grożę? Za to co napisałeś w pierwszym zdaniu już masz masaż gęby,proszę bardzo napisz mi na priv gdzie cię spotkam.Nie umiesz pisać po polsku to ********** na onet.

A za ten poprzedni post mam nadzieję,że ci bana jebną.

Baciek-też na to liczę.

Flip
20-01-2010, 19:44
Moderatorów proszę o skasowanie durnych podjazdowych postów,użytkownik p(L)m,przyznał się,że zboczył z właściwej ścieżki obrażając mnie i przeprosił,młody jest być może ma nawet szanse ogarnąć ryja w przyszłości.

Bugi B.
21-01-2010, 12:33
Mecz Polska - Ukraina na nowym stadionie Legii, fajnie będzie się przejść i choć raz poczuć starą atmosferę...:oczko: byłby to swego rodzaju pstryczek dla łoltera:D
http://legialive.pl/news/33555_Polska_-_Ukraina_we_wrzesniu_na_nowym_stadionie_Legii.html

siekan
21-01-2010, 12:51
Pytanie tylko czy będzie nas stać na bilety. Związek już nie raz pokazywał, że ceny biletów na mecze kadry biorą z kosmosu.

Kubal
21-01-2010, 14:10
Myślę,że ze względu na pojemność stadionu ceny będą w miarę przystępne,pewnie podobne do tych co w Chorzowie czy Kielcach,chodzi mi o sektory za bramką.

Wieczor
22-01-2010, 23:38
Mecz Polska - Ukraina na nowym stadionie Legii, fajnie będzie się przejść i choć raz poczuć starą atmosferę...:oczko: byłby to swego rodzaju pstryczek dla łoltera:D
http://legialive.pl/news/33555_Polska_-_Ukraina_we_wrzesniu_na_nowym_stadionie_Legii.html

a wczesniej w Warszawie mecz z Bułgarią...
i to nie na Legii...

b.
23-01-2010, 10:52
Gruby strzelił golaaa! :raca: :raca: :raca:

Singapur też...Żenada.

anakin(L)
23-01-2010, 11:35
komentator jest mistrzem świata"...Przyrowski i Pawełek to bardzo poważni kandydaci do gry w polskiej bramce..."
ja p.......e

Numer
23-01-2010, 11:40
Małecki nie wcelował na pustą bramkę z 20cm. :dziekuje: (http://www.internetowy.strefa.pl/sql.pdf)

Flip
23-01-2010, 11:45
Komentator jest upośledzony.Stwierdził,że Małecki pokonał bramkarza "technicznym strzałem" :lol: . Chciał wrzucać zeszła mu,jeszcze fartem odbiła się od bramkarza,gol samobójczy,którego wcale nie strzelił Małecki.

siekan
29-01-2010, 11:10
Nie rozumiem jeszcze jednego – skoro Duńczycy mogą traktować mecze w turnieju o Puchar Króla jako nieoficjalne, czyli jak rozumiem jako mecze reprezentacji ligi duńskiej, to czemu my nie możemy? Nowak, Robak, może jeszcze trener Chrobak? Każdy wie, że to nie była reprezentacja Polski, a mimo to uparcie tak tę zbieraninę nazywamy. Po co? Bo sponsor tak chce? Nie trzeba się na wszystko zgadzać. Prestiż reprezentacji całkowicie upada właśnie ze względu na takie mecze, czyli na własne życzenie PZPN. Glik strzela w debiucie z Tajlandią. Tomasz Nowak wbija gola Singapurowi i już ma trzy mecze w reprezentacji. Już się ich dziecięce marzenia spełniły. Hola, hola, nie za szybko? Przecież to są żarty. Nazywajmy rzeczy po imieniu – grała reprezentacja ligi i tak to powinno zostać zapisane w kronikach, bez względu na to, czego wymaga sponsor. Polski Związek Piłki Nożnej jako pierwszy powinien dbać o to, by nikt – w żadnym zakątku świata – nie mógł uznać, iż było to oficjalne spotkanie pierwszej reprezentacji.

Święte słowa Kowalczyka. Ciekawy, kiedy ktoś z prominentnych dziennikarzy zauważy, absurd w tego typu nazewnictwie.

A tak w ogóle to kto to jest ten cały Nowak?

Bootleg
29-01-2010, 12:00
A tak w ogóle to kto to jest ten cały Nowak?

Tomasz Nowak - Korona Kielce via Polonia Bytom (chyba został już nawet wykupiony z tego co się orientuję) w Kielcach grał defensywnego pomocnika w Bytomiu chyba na prawej stronie obrony...

siekan
29-01-2010, 13:34
:lol:

Gwiazda pełną gembą.

:leze:

b.
02-02-2010, 10:40
http://sport.wp.pl/kat,1728,title,Zadziwia-Francje-Zagra-w-polskiej-kadrze,wid,11915434,wiadomosc.html?ticaid=19923&_ticrsn=3

Następna piąta woda po kisielu, która nigdy w Polsce nie była i nie zna ani jednego słowa po Polsku, jest "napalona na grę w kadrze Polski" :jejku:

W O N ! ! !

siekan
02-02-2010, 10:47
Obudzili się :gupi:

Słyszy się o nim już od dłuższego czasu.

yossarian1916
02-02-2010, 12:02
Z jednej strony fajnie, mysli długofalowo, bo o naszym EURO, kiedys to jakis Niemiec sie dobijał w marcu przed którymiś mistrzostwami.
Z drugiej strony czy aby te związki nie sa zbyt małe? Wie chłopak, że w kadrze murzynów sobie nie pogra, więc drzewo w dłoń i szukamy korzeni z innych krajów, hehe

MarkoOHT
02-02-2010, 13:25
Napisali, że jego babcia pochodzi z Polski ale w wieku 8 lat utraciła polskie obywatelstwo. Z tego co wiem to jedyny sposób na utracenie obywatelstwa to zrzeknięcie się go. Niech sobie gość gra w tej Francji a od Polski wara.

b.
02-02-2010, 13:28
Napisali, że jego babcia pochodzi z Polski ale w wieku 8 lat utraciła polskie obywatelstwo. Z tego co wiem to jedyny sposób na utracenie obywatelstwa to zrzeknięcie się go

No raczej w wieku 8 lat się nie zrzekła...

Niech sobie gość gra w tej Francji a od Polski wara.

Otóż to :]

yossarian1916
02-02-2010, 14:02
Pewnie to przedwojenna lub tuż powojenna emigracja do Francji, może władze PRL-u wtedy wielu osobom odebrały obywatelstwo.

SPQR
02-02-2010, 15:08
Napisali, że jego babcia pochodzi z Polski ale w wieku 8 lat utraciła polskie obywatelstwo. Z tego co wiem to jedyny sposób na utracenie obywatelstwa to zrzeknięcie się go. Niech sobie gość gra w tej Francji a od Polski wara.

Na tej zasadzie, to ja moge złożyć aneks do gry w kadrze Szwecji - mój prapraprapra(nie potrzebne skreślić)dziad był żołnierzem szwedzkim z okresu Wielkiej Wojny Północnej, który pozostał w Polsce. Taka rodzinna legenda... .

Ciekawe czy gdybym parę razy dobrze kopnął piłkę, to już by się po mnie działacze z SvFF ustawiali?

To szukanie na siłę zawodników polskiego pochodzenia robi się poprostu śmieszne. Rozumiem, jak ktoś urodził się w Polsce, ma rodziców Polaków to może chcieć nasz kraj reprezentować... ale już nie dziadków, pradziadków i dalej. Wiadomo, że chodzi o zwrócenie na siebie uwagi, a nie miłość do ojczyzny (dziadków, bo nie swojej)