PDA

Zobacz pełną wersję : Reprezentacja

Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 [39]

Benek
10-09-2019, 15:19
W jaki sposób niby ten no name wyliczył ten procent?
Tak tylko na szybko:
Portugalia 1 zwycięstwo w 3 meczach, bardzo daleko na razie od awansu.
Szwajcaria obecnie poza czołową dwójką (co prawda 1 mecz mniej), jednak jak na razie bardzo daleko od awansu.
Chorwacja - tylko punkt przewagi nad 3 miejscem, bardzo daleko od awansu.
Islandia - na 3 miejscu, bardzo daleko od awansu.
I tyle by było z tych baraży.

e: ok, Islandia była wyprzedzona w LN. Na potknięcie Francji czy Holandii nie liczę ale ten procent mocno przesadzony i tak i nijak się ma do rzeczywistości.

Wojciech Frączek (na tel źle wyszło nazwisko) to nie taki no name i zazwyczaj się nie myli :)

Budyń_70
13-09-2019, 06:33
Chyba nie tylko my widzimy, że Brzęczek to nie jest odpowiedni człowiek na odpowiednim miejscu.

https://redirect.viglink.com/?format=go&jsonp=vglnk_156834890464410&key=e4fd14f5d7f2bb6d80b8f8da1354718c&libId=k0hmfrvp010252dh000MAnnx5u52m&subId=6fdcde58dea525be55a1a113c798cfdd&loc=https%3A%2F%2Fforum.parkiet.com%2Fviewtopic.ph p%3Ff%3D4%26t%3D159859%26start%3D107940&v=1&out=https%3A%2F%2Fsportowefakty.wp.pl%2Fpilka-nozna%2F842847%2Feliminacje-euro-2020-reprezentanci-polski-polubili-krytyczne-wpisy-na-temat-kadr&ref=https%3A%2F%2Fforum.parkiet.com%2Fviewtopic.ph p%3Ff%3D4%26t%3D159859%26start%3D107925&title=forum.parkiet.com&txt=https%3A%2F%2Fsportowefakty.wp.pl%2Fpilka-nozna%20...%20temat-kadr

jednopostowiec
13-09-2019, 14:08
Widzą chyba, że coś nie gra. Jakie liczby wykręcali przy Nawałce Lewandowski i Grosicki, a jakie teraz. Toż to późny Fornalik jest. Laga do przodu i "Robert walcz".
PS.
Nawałka wróć? :)

Jestem
14-09-2019, 19:46
Lewy brama, Grosicki brama - najwyraźniej repra gra na zmianę trenera! :)

p.s. Oczywiście kiepski żart, to jest dowód wprost na żałosny poziom warsztatu "selekcjonera" :(

edit: No i jeszcze, jak na złość, Krychowiak z bramką, to jakaś zaraza! :)

Ivan Drugi
18-09-2019, 12:19
Po roku z kadrą doczekał się już swojej lini odzieżowej.https://koszulker.pl/szukaj/kadra_wuja?gclid=EAIaIQobChMIsevVpYPa5AIVBoUZCh1rE A3jEAEYASAAEgKCY_D_BwE

księciuniu
23-09-2019, 13:20
I już nie będzie można zarzucać Brzęczkowi, że spadł z Dywizji A w LN. :prosze:

Tomasz Włodarczyk
‏ @wlodar85
44m44 minutes ago

Komitet Wykonawczy UEFA zatwierdzi w tym tygodniu nowy format Ligi Narodów - 16 zespołów w Dywizji A, podzielonej na cztery grupy. Dzięki temu Polska zostanie w najwyższej dywizji.

Raczej
23-09-2019, 13:31
I już nie będzie można zarzucać Brzęczkowi, że spadł z Dywizji A w LN. :prosze:
W dodatku z ciężkiej grupy z Włochami i Portugalią, która wygrała cały turniej i już CV bogatsze i inaczej wygląda :ucieszony:

księciuniu
23-09-2019, 13:40
Może ktoś nam taką gwiazdę podkupi; jakaś Arabia Sudyjska czy inny Katar :modli:

jednopostowiec
28-09-2019, 21:39
Krychowiak kolejny gol. Tym razem w hicie ligi przeciwko Zenitowi. Widać, że potrzebny był mu klub, który z miejsca obdarzy go zaufaniem, postawi na niego. Oby tylko ktoś mocniejszy się nie odezwał :) Krycha strzela, Grosik strzela, Lewy strzela, Zieliński gra na niezłym poziomie, itd.... ja pierdziele, ale Brzęczek marnuje potencjał tej ekipy...

(L)ukas
28-09-2019, 23:28
Przecież to Brzęczek ich tak przygotował że teraz tak zasuwają.

Somebody
30-09-2019, 14:08
Majecki powołany na mecze z Łotwą i Macedonią :hmm:

Raczej
30-09-2019, 14:14
https://pbs.twimg.com/media/EFtKMhpX0AAcQb5?format=jpg&name=medium

R.
30-09-2019, 14:22
Ten ręcznik i najgorszy bramkarz Legii od lat? Niesłychane. ;)

trzeci
30-09-2019, 14:29
Jego powołanie, to wynik kontuzji Fabiańskiego. Nie ma się czym podniecać.

Kijek
30-09-2019, 14:47
Ten ręcznik i najgorszy bramkarz Legii od lat? Niesłychane. ;)

Takie samo ma to znaczenie jakby teraz powołać na trzeciego bramkarza nie wiem, np. Kotorowskiego.

Brzeczek zły trener ale jak już powołał Majeckiego no to się zna. :lol:

Nie ma wątpliwości, że na razie w roli pierwszego jest to najsłabszy bramkarz od czasów Skaby w Legii.
Na razie nie pomaga, nic powaznego nie wybronil, co leci w bramkę to puszcza. A do jeszcze jeszcze ten babol z
Wisła Płock.

Ale za powołanie gratulacje.
Ciekaw jestem argumentacji dlaczego nie np. Gikiewicz.

R.
30-09-2019, 14:54
No to teraz wymień te bramki, które powinien obronić.
Jak Malarz na początku poprzedniego sezonu puszczał wszystko co leciało w bramkę i stracił 1 skład to się oburzaleś bo przecież zasługi itp.
Następnie pokaż mi gdzie napisałem, że Brzęczek się zna.

Kijek
30-09-2019, 14:58
Nie napisałem, że Ty napisałeś ale ze takie posty teraz zapewne będą. Nie bierz tak wszystkiego do siebie gdy nie jest.

Sory nie prowadzę notatek sytuacji w których powinien się zachować lepiej natomiast pierwsze z brzegu. Druga z Lechia mógł wyjąć. Powtórzę jeszcze raz dla tych co nie potrafią czytac: nic powaznego nam nie wy robił, nie uratował nas. Napewno nie jest w Top3 piłkarzy ekstraklasy na swojej pozycji a tego od piłkarzy Legii się oczekuje.

A przynajmniej ja tego oczekuje. Ale zdaje sobie sprawę z argumentów dla jakich broni on. Excela nie oszukasz.

Majkisek
30-09-2019, 15:11
Gwizdanie na drewnianego Kulenovicia - buuuu
Nazywanie także 19 letniego polskiego bramkarza ręcznikiem - na propsie.
Kurde, nic nie wybronił? A mecz z Piastem w swoim debiucie? A jedna bramka stracona w całych eliminacjach to pewnie zasługa Vukovicia?

Gratulacje dla Radka, za to powołanie (imho w obecnej formie nie zasłużył, kilka tygodni temu bronił dużo lepiej) ale życzę mu wszystkiego najlepszego i kolejnych powołań.

jednopostowiec
30-09-2019, 15:16
A Pazdan to jakaś kontuzja? Pierw powrót i to od razu do pierwszego składu, teraz brak powołania... wygląda na kozła ofiarnego.

Benek
30-09-2019, 15:32
A Pazdan to jakaś kontuzja? Pierw powrót i to od razu do pierwszego składu, teraz brak powołania... wygląda na kozła ofiarnego.

A nie oglądałeś meczu ze Słowenią ? :)

jednopostowiec
30-09-2019, 15:33
No oglądałem, ale to nie fajnie ze strony selekcjonera. Jednych ciągnie za uszy, inni po gorszym meczu - adios.

drops
30-09-2019, 15:39
W przeciwieństwie do Recy Pazdan nie grał w Wiśle Płock, a w przeciwieństwie do Kuby brak jest więzów krwi. Ot i cała historyja

Runi
30-09-2019, 15:42
No to teraz wymień te bramki, które powinien obronić.
.

Chociażby w Płocku . Do tego dochodzi wiele niepewnych interwencji na przedpolu i słaba gra nogami . Nie umniejszam jego umiejętności , jak na swoj wiek posiada spore ale do pierwszej reprezentacji to jeszcze długa droga .
A na trzeciego szybciej Gikiewicz broniący w Bundeslidze czy chociażby ten pajac z Białegostoku regularnie broniący z Fiorentinie.

emil83
30-09-2019, 15:54
pajac chyba jest skreślony za odmowę przyjazdu na młodzieżówkę w roli drugiego bramkarza

Majecki w zeszłym sezonie 50% meczów z czystym kontem i 70% skutecznych interwencji. jak na młodzika i debiutancki sezon z wyniki dobre

Darex13
30-09-2019, 18:34
Chociażby w Płocku . Do tego dochodzi wiele niepewnych interwencji na przedpolu i słaba gra nogami . Nie umniejszam jego umiejętności , jak na swoj wiek posiada spore ale do pierwszej reprezentacji to jeszcze długa droga .
A na trzeciego szybciej Gikiewicz broniący w Bundeslidze czy chociażby ten pajac z Białegostoku regularnie broniący z Fiorentinie.
Raczej tylko w Płocku zawinił. Może nie wyciąga obecnie kosmicznych piłek, ale o ile mocno go krytykowałem za grę nogami, no na przestrzeni ostatnich 2 miesięcy widać poprawę. Do tego zdecydowanie na plus zaliczyłbym jego pewne łapanie piłek, co pozwala nie martwić się o kolejną szansę dla rywala, a szybko wznowić. Aczkolwiek popieram, Gikiewicz chyba bardziej zasłużył.

pajac chyba jest skreślony za odmowę przyjazdu na młodzieżówkę w roli drugiego bramkarza

I oby jeszcze przez długi czas nie miał okazji w niej zagrać, a najlepiej nigdy. Bramkarz (tak jak i lewoskrzydłowy :prawi:) musi być pierdolnięty, ale nie głupi jak but, do tego wsiur ze słomą w butach.

Budyń_70
02-10-2019, 16:19
Furmi ponownie powołany do repry po 6-ciu latach :)

https://sport.interia.pl/reprezentacja-polski/news-reprezentacja-polski-linetty-nie-zagra-powolanie-dla-furmana,nId,3256366

Ivan Drugi
02-10-2019, 17:35
Furmi ponownie powołany do repry po 6-ciu latach :)

https://sport.interia.pl/reprezentacja-polski/news-reprezentacja-polski-linetty-nie-zagra-powolanie-dla-furmana,nId,3256366

Nareszcie kadra zagra z trenerem na ławce . :)

Jestem
02-10-2019, 19:38
Nareszcie kadra zagra z trenerem na ławce . :)

Nie wykluczyłbym tego, że Furmi jednak wyznaczy się do którejś zmiany.

tio
04-10-2019, 09:44
Poniżej wywiad w dzisiejszym PS z Dominikiem Furmanem dot. powołania do reprezentacji Polski.

Dominik Furman: Znam miejsce w hierarchii [wywiad]

Dominik Furman był zaskoczony powołaniem i pierwszego telefonu od trenera Brzęczka nie odebrał.

Maciej Wąsowski: Kiedy dostał pan sygnał, że może zostać powołany do reprezentacji Polski?

Dominik Furman (Wisła Płock): W środę.

Był pan zaskoczony?

Na pewno. Na meczach Wisły Płock widywałem selekcjonera lub jego asystentów. Trener Brzęczek był na naszym pierwszym spotkaniu w sezonie z Górnikiem Zabrze (1:1), czy nawet tym wysoko przegranym z Lechem Poznań (0:4). Rozmawialiśmy o sytuacji w zespole, a trener powiedział kilka słów o mojej grze. Nie było żadnych deklaracji z jego strony dotyczących moich występów w reprezentacji. Dla mnie sama jego obecność i rozmowa sprawiły, że miałem poczucie, że jestem obserwowany przez sztab kadry. Nie wiązało się to z jakimiś wielkimi nadziejami.

Na ostatnich meczach Wisły Płock obecny był jeden z asystentów selekcjonera Andrzej Woźniak.

Wiem, że był na spotkaniu z Legią (1:0), bo widzieliśmy się pod szatniami. Później nikogo ze sztabu kadry nie widziałem, ale być może faktycznie ktoś ze współpracowników selekcjonera mnie oglądał.

W jakich okolicznościach dowiedział się pan o powołaniu?

Byłem w domu i oglądałem telewizje. Miałem wyciszony telefon i nie odebrałem, kiedy selekcjoner dzwonił za pierwszym razem. Musiałem oddzwonić. Usłyszałem, że widzimy się w poniedziałek na zgrupowaniu. Trener życzył dobrego meczu w piątek z Arką. Powiedział: „Bez kontuzji”. Tyle.

Kiedy zobaczył pan, że na wyświetlaczu pojawiło się w nieodebranych „Jerzy Brzęczek”, to już wiedział, o co chodzi?

Przeczuwałem, ale nie do końca wiedziałem, że chodzi o powołanie.

Kiedy wracał pan do ekstraklasy i zaczynał grać w Wiśle Płock, to mówił, że regularne występy są potrzebne między innymi do tego, żeby być bliżej reprezentacji Polski. Można powiedzieć, że w końcu osiągnął pan jeden ze swoich celów?

Minęły ponad trzy lata. W piłce nożnej to dużo czasu. Lepiej jednak późno niż wcale. Z drugiej strony wiem też, że jestem dowołany. Pech innego piłkarza (Karola Linettego – przyp. red.) jest moim szczęściem. Tak to czasami bywa w sportowym życiu. Mam świadomość, że będzie niewiele czasu, by pokazać się selekcjonerowi podczas zgrupowania. Treningów nie ma wiele. Pierwszy wyjazdowy mecz rozegramy w czwartek, a z Macedonią Północną już trzy dni później, w niedzielę. Z perspektywy całych eliminacji, to będą bardzo ważne spotkania. Patrzę jednak na tyle realnie i świadomie na sytuację, że nie myślę, o tym, że zagram w wyjściowym składzie. To byłoby trochę życzeniowe i wygórowane marzenie. Oczywiście każdy chce grać w reprezentacji i ja też, ale zdaję sobie sprawę jakie, jest obecnie moje miejsce w hierarchii.

Ostatni raz do reprezentacji był pan powołany sześć lat temu, za kadencji Waldemara Fornalika. Zagrał pan 23 minuty w meczu towarzyskim z Rumunią (4:1). Jak bardzo zmienił się pan jako piłkarz i człowiek?

Mam kilka lat na karku więcej. Jestem dojrzalszym zawodnikiem, ale i człowiekiem. Od tamtego powołania minęło bardzo dużo czasu. Rozegrałem wiele meczów, strzeliłem kilka goli i miałem parę asyst. Po drodze były wyjazdy zagraniczne do Toulouse i Chievo Werona. Był też powrót do Legii Warszawa i w końcu trafiłem do Wisły Płock. Więcej mam za sobą różnych doświadczeń. Inaczej też zachowuję się na boisku. Mniej macham rękami, mniej gestykuluję i rzadziej mam pretensje do sędziów. Jest tego wszystkiego mniej. Stałem się bardziej rozważny. Zajmuje się bardziej piłką niż tym, co dzieje się dookoła. Oczywiście, wszystkich starych przyzwyczajeń i nawyków nie wyzbędę się w stu procentach. Bardziej jednak panuję nad sobą i czuję, że jest to dla mnie korzystne. Generalnie staram się nie patrzeć w odleglejszą przeszłość i przyszłość, bardziej koncentruję się na tym, co wydarzy się za chwilę. Najważniejszy dla mnie jest teraz piątkowy mecz Wisły z Arką. Przed nami duża szansa na kolejne trzy punkty. Gramy przecież u siebie i możemy podtrzymać niezłą passę. Dopiero po spotkaniu zacznę żyć zgrupowaniem. Dla mnie to też będzie nowość, bo za kadencji trenera Fornalika byłem powołany do kadry złożonej z zawodników, występujących w ekstraklasie. Teraz będę trenował z tymi najlepszymi. To dla mnie wyjątkowa sprawa, bo będę mógł się czegoś nauczyć. Spróbuję coś podpatrzeć u najlepszych polskich piłkarzy. Muszę wynieść z tego powołania i obecności w reprezentacji jak najwięcej.

Ostatnie tygodnie to pana najlepszy okres w Wiśle Płock? Strzelił pan cztery gole, miał dwie asysty drugiego stopnia, a jedną z bramek kolega zdobył po dobitce pana uderzenia. W obecnym sezonie Wisła strzeliła na razie 11 goli. To pokazuje, jaki jest pana wpływ na drużynę. Dodatkowo wygraliście cztery ostatnie mecze.

Jeżeli chodzi o wyniki, to Wisła jest w momencie, w którym dawno nie była. Ostatni tak dobry okres mieliśmy jeszcze za czasów pracy trenera Brzęczka w Płocku. Jeśli chodzi o mnie, to się cieszę z tych statystyk, ale mam także do siebie pewne zastrzeżenia. Jeszcze tkwią we mnie spore rezerwy, jeżeli chodzi o sprawy czysto piłkarskie. Nawet ostatni mecz z Rakowem Częstochowa (2:1 – przyp. red.) nie był do końca taki, jakiego bym chciał. Wynik się zgadzał i poszedł w świat. Wygraliśmy po golu strzelonym w ostatniej akcji spotkania. Takie okoliczności budują atmosferę w szatni i generalnie morale zespołu. Drużyna faktycznie ma jeden z lepszych momentów, odkąd w niej jestem. Ze swojej dyspozycji mogę być zadowolony, ale też nie na sto procent. Zawsze może być lepiej.

Pana powołanie jest szeroko komentowane w mediach społecznościowych. Zwolennicy nominacji ścierają się z ludźmi, którzy je krytykują. Jakoś się pan do tego odniesie?

Mam nawet jednego mema, którego sobie zapisałem. „Chcieliście nowego trenera, a macie Furmana”. Teraz już się z takich rzeczy śmieję. Nie traktuję ich poważnie. Z drugiej strony: „Nieważne, jak piszą, ważne, że pisząâ€. Dla mnie to bardziej aspekt humorystyczny i żartobliwy.

Ale wie pan, że to powołanie polaryzuje ludzi?

Domyślam się. Z opinią publiczną niczego nie zrobię. Najważniejsze jest boisko i to, co się na nim wykonuje. Jeżeli sporo osób mówi, że mam dobry czas, w tym moi bliscy, to bardziej koncentruję się na takich opiniach. Z tym „średnim grajkiem, dla którego Wisła Płock to sufit”, niczego nie zrobię. Każdy ma prawo do swojego zdania, a ja nie mam na to wpływu.

Źródło: https://www.przegladsportowy.pl/pilka-nozna/pko-ekstraklasa/wisla-plock/dominik-furman-o-powolaniu-do-kadry-znam-miejsce-w-hierarchii-wywiad/28hckth

Budyń_70
04-10-2019, 19:12
Bardzo fajny wywiad.
Furmi pokaż tym najlepszym, że nie pękasz.
PS. Dzisiaj kolejna asysta, tak trzymaj.

Benek
07-10-2019, 18:27
On sobie musi robić jaja :)

https://mobile.twitter.com/FilipFCBxD/status/1181206088504483842?s=09

zie(L)ak
07-10-2019, 18:33
Geniusz. Pewno pół europy z Kovacem na czele dzwoni po każdym zgrupowaniu że im tak doskonale zawodników przygotował. a tak serio szkoda takiego materiału jakim obecnie dysponujemy, stracony czas. I wszystko dzięki rudemu.

Raczej
07-10-2019, 19:05
On sobie musi robić jaja :)

https://mobile.twitter.com/FilipFCBxD/status/1181206088504483842?s=09

Gdy czytałem te słowa cytowane przez kogoś na TT to myślałem, a nawet byłem przekonany, że on sobie jaja robi i żarcikami sypie dla rozluźnienia atmosfery a tu widzę na filmiku, że on śmiertelnie poważnie nawija nam te herezje.

Stout
07-10-2019, 21:11
Dobrze,że Się razem z Mioduskim nie dobrali w parę.
Dopiero byłby armagiedon.

jednopostowiec
07-10-2019, 21:51
Post z 28.09:

Przecież to Brzęczek ich tak przygotował że teraz tak zasuwają.
a ja myślałem, że (L)ukas sobie żarty robi :D

Jestem
08-10-2019, 00:07
To Piątek chyba balował zamiast zap.rdlać na treningach u Wuja jak Lewandowski i spółka?

jednopostowiec
10-10-2019, 09:30
Media przewidują, że na dzisiejszy mecz z Łotwą wyjdziemy jednym napastnikiem...
Kurde, jak mamy pełne gacie przed Łotyszami, to po co my chcemy jechać na to Euro? Z jakąś Francją, czy Holandią to z szatni nie wyjdziemy?
:(

klinton
10-10-2019, 09:38
Media przewidują, że na dzisiejszy mecz z Łotwą wyjdziemy jednym napastnikiem...
Kurde, jak mamy pełne gacie przed Łotyszami, to po co my chcemy jechać na to Euro? Z jakąś Francją, czy Holandią to z szatni nie wyjdziemy?
:(

Skoro Piątek i Milik są totalnie bez formy, to nie widzę żadnych przeciwwskazań, aby na szpicy był tylko Lewandowski, który ostatnio ładuje gola za golem.

Budyń_70
10-10-2019, 11:10
Skoro Piątek i Milik są totalnie bez formy, to nie widzę żadnych przeciwwskazań, aby na szpicy był tylko Lewandowski, który ostatnio ładuje gola za golem.

Może i są bez formy, na tle lepszych obrońców przeciw którym grają w lidze, ale tutaj przyszło by im się mierzyć z obrońcami totalnego outsidera naszej grupy, więc nie przesadzajmy z tymi obawami.
Kiedy mieli by się przełamać jak nie dzisiaj :)

Majkisek
10-10-2019, 12:58
Reprezentacja Polski to nie jest poligon do przełamywania się dla zawodników bez formy.

Budyń_70
10-10-2019, 14:00
Może tak, może nie.
Niebawem się okaże, czy wejdzie któryś z nich i czy się ewentualnie przełamie.

Majkisek
10-10-2019, 16:54
To nie ma znaczenia. Mnie się podoba podejście nie masz formy - nie grasz.

Benek
10-10-2019, 16:56
Reprezentacja Polski to nie jest poligon do przełamywania się dla zawodników bez formy.

Inaczej. Reprezentacja Polski nie może być poligonem do przełamywania się dla zawodników bez formy :)

Majkisek
10-10-2019, 16:59
Inaczej. Reprezentacja Polski nie może być poligonem do przełamywania się dla zawodników bez formy :)

No zgadza się, to miałem na myśli :)

Budyń_70
10-10-2019, 18:47
To nie ma znaczenia. Mnie się podoba podejście nie masz formy - nie grasz.

Skoro tak, to po cholerę ich powoływać.
Przecież w to miejsce moglby przyjechać jakiś młodziak, by łapać atmosferę :)

Jestem
10-10-2019, 19:25
Liczę, że Furmi coś wymyśli bo inaczej będzie "niski pressing" i wkurzony Lewy po meczu, a Wuju będzie się znów chwalił za dwa tygodnie jak to kadrowicze łapią formę na kadrze ...

Budyń_70
10-10-2019, 19:59
Liczę, że Furmi coś wymyśli bo inaczej będzie "niski pressing" i wkurzony Lewy po meczu, a Wuju będzie się znów chwalił za dwa tygodnie jak to kadrowicze łapią formę na kadrze ...

Taa, jedyna nadzieja w Furmim, że weźmie towarzystwo za ćwarz i poukłada to po swojemu :lol3:

Majkisek
10-10-2019, 20:53
Skoro tak, to po cholerę ich powoływać.
Przecież w to miejsce moglby przyjechać jakiś młodziak, by łapać atmosferę :)

Pewnie dlatego, że nawet bez formy, są bardziej wartościowi, niż "jakiś młodziak".

Budyń_70
10-10-2019, 21:01
Pewnie dlatego, że nawet bez formy, są bardziej wartościowi, niż "jakiś młodziak".

Skoro mają nie grac, tak jak piszesz, to po co komu ta ich wartosc.
Brakuje tu konsekwencji.
A młodziaki tak jak napisałem, nie po to aby grac czy konkurować z nimi, ale aby łapać klimat kadry.

Majkisek
10-10-2019, 21:09
Krzysztof Piątek też jest młody, więc też może łapać klimat kadry. Poza tym, kto powiedział, że mają w ogóle nie grać? Może się zdarzyć sytuacja, gdzie będziemy potrzebowali drugiego napastnika i widocznie Brzęczek uznał (raczej słusznie), że lepiej mieć w odwodzie Piątka/Milika bez formy, niż kogoś innego. Co w tym niezrozumiałego?

Budyń_70
10-10-2019, 21:17
Ano własnie nic, jest tak jak napisałem, że mimo iż bez formy, to zawsze mogą wejsc i sie akurat przełamac.

kamilpanek
10-10-2019, 21:34
Jak to kiedyś Walduś Kiepski powiedział:
- Styla se musicie wymienić...

Budyń_70
10-10-2019, 22:14
Szymi bardzo dobry występ.
Brawo.

L..
10-10-2019, 22:31
Polska cienka jak dupa węża...Tylko wynik się zgadza

Dobrze że dziś gramy z Łotwą

jednopostowiec
10-10-2019, 22:36
Tylko wynik się zgadza

Ciekawe czy będą zadowoleni. Lewy raczej nie będzie cukrował, bo było widać, że ma nerwy nawet po swojej trzeciej bramce. Rybus dał dzisiaj argument Brzęczkowi, by go znowu posadził na ławce, szkoda :/

L..
10-10-2019, 23:32
Brawo Kamil Glik :bravo:

IX14
10-10-2019, 23:47
Kolejny beznadziejny mecz Zielińskiego i Grosickiego.

Budyń_70
10-10-2019, 23:52
Kolejny beznadziejny mecz Zielińskiego i Grosickiego.

Niestey, ale tak.....pytanie ile jeszcze będziemy musieli ich oglądać w reprze w takiej formie.
Mam nadzieję, że Brzęczek ma plan awaryjny.

Jestem
11-10-2019, 00:22
Ma, powoła siostrzeńca plus chcą mu wcisnąć Jasia Gola i Sadloka :)

Szymi spoko, chwalą go na Polsacie jak diabli choć miał za dużo strat ale na tle ponad połowy innych patałachów w reprze to prawdziwy miszczu z niego już jest :) - po co na przykład Klich był na boisku dłużej niż pierwszą połowę to ja nie wiem, Bednarek koszmar, no jeden odbiór na pograniczu katastrofy mu wyszedł dobrze ... tempo rozgrywania piłki w meczach trzeciej ligi angielskiej jest zdecydowanie większe niż to co nasi pokazali, a Lewego to Łotysze po prostu zapraszali, jak można nie kryć najlepszego strzelca w Europie to zagadka nie do rozwiązania dla mnie, on nawet nie musiał jakoś specjalnie się starać ...

Martino1989
11-10-2019, 07:30
Niestey, ale tak.....pytanie ile jeszcze będziemy musieli ich oglądać w reprze w takiej formie.
Mam nadzieję, że Brzęczek ma plan awaryjny.

Masz jakąś alternatywę? Zamiast Grosickiego kto? Michalak? Frankowski?.
Mamy kogoś lepszego na dzień dzisiejszy niż Zielinski? odpowiadam-nie.

Raczej
11-10-2019, 10:00
Lewego to Łotysze po prostu zapraszali, jak można nie kryć najlepszego strzelca w Europie to zagadka nie do rozwiązania dla mnie, on nawet nie musiał jakoś specjalnie się starać ...
No patrz, w Bundeslidze czy LM też o nim zapominają a to była tylko Łotwa :oczko:

ŁUKASZ.
11-10-2019, 10:10
Niektóre gwiazdy tutaj wymieniane dobrze się bawiły w Hiltonie przed wyjazdem do Rygi. Czasy kiedy Nawałka zapisywał w kontrakcie z hotelem, że piętro niżej i wyżej ma zakaz organizowania imprez poszły w zapomnienie. Teraz na piętrze reprezentacji impreza trwa w najlepsze.

-"Ciszeej bo się coach zetnie"!
-"A ch*j z tym Jureczkiem"!

:kawa:

IX14
11-10-2019, 10:34
Jeśli wygrywają to co w tym złego ,nie oszukujmy się wiele zależy od Roberta ,on ciągnie ten zespół. Jak na drugi mecz w kadrze Szymańskiego to bardzo dobrze.

ŁUKASZ.
11-10-2019, 10:49
Patrząc na grę zaangażowanych w ten proceder nie wiem czy to tak dobrze :rotfl2:

IX14
11-10-2019, 11:01
Płacz to będzie jak Roberta zabraknie ,jeszcze 3 lata gry na światowym poziomie i game over ,wtedy już narodowy się nie zapełni.

Tomi
11-10-2019, 11:07
Grosicki, co było widać w pomeczowym wywiadzie, nadal przekonany o swojej zajebistości....
Gra taka, jak od początku kadencji wuja, nic się nie zmienia.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Raczej
11-10-2019, 11:28
Grosicki, co było widać w pomeczowym wywiadzie, nadal przekonany o swojej zajebistości....
Gra taka, jak od początku kadencji wuja, nic się nie zmienia.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Zapowiedział, że "w niedzielę mam nadzieję, że będą bramki a nie asysty". Nie będzie nikomu podawał? Myślałem, ze piłka to gra zespołowa a zwycięstwo Reprezentacji Polski jest ważniejsze od wszystkiego innego.
Przed meczem w radiu usłyszałem od niego, że nie ma słabych drużyn. "Mecz w Rydze będzie ciężki, bo w piłce nie ma już słabych rywali." - puścili to zdanie kilka razy dla beki.
Wolałem Jacka "cały czas do przodu" Krzynówka posłuchać :ucieszony:

e:
https://twitter.com/i/status/1182637769132269569 :leze:

L..
13-10-2019, 22:16
Ale te nasze Orły się męczą...:poddaje:

Awans i tak bedzie ale co z tego...

Budyń_70
13-10-2019, 22:22
Grosik znowu beznadziejny, poza wiatrem nic nie wnosi, masa spindolonych dośrodkowań.

Ivan Drugi
13-10-2019, 22:26
Ale zmiany, Jerzy King.:D

Jaco
13-10-2019, 22:27
Ale zmiany, Jerzy King.:D
To Furman decyduje teraz. :pokemon:

Budyń_70
13-10-2019, 22:28
Ależ Brzękol będzie zbudowany.....dwie zmiany I dwie bramkowe.

L..
13-10-2019, 22:31
Pomnik dla Jurka :klaszcze:

Majkisek
13-10-2019, 22:45
Ale te nasze Orły się męczą...:poddaje:

Awans i tak bedzie ale co z tego...

Gdzie tu widziałeś męczarnie? Dwie bramki, słupek, poprzeczka, sporo sytuacji. Chyba dawno nie byłem tak spokojny o wynik. Macedonia z kolei nie istniała. Choć pamiętajmy, że to tylko Macedonia.

Darex13
13-10-2019, 22:46
Nie idzie patrzeć na to rude, rozweselone ryło na loży. Teraz już z pewnością można powiedzieć, że kariera najlepszego polskiego piłkarza w historii, została zmarnowana przez ryżego cwela i jego wybory pokroju nawalki, czy brzęczka.

L..
13-10-2019, 23:10
Gdzie tu widziałeś męczarnie? Dwie bramki, słupek, poprzeczka, sporo sytuacji. Chyba dawno nie byłem tak spokojny o wynik. Macedonia z kolei nie istniała. Choć pamiętajmy, że to tylko Macedonia.

Męczarnie jak chodzi o "załatwienie" tego meczu.Z Łotwą już na początku były dwa gongi.Dziś dopiero w ostatnim kwadransie padły bramki

Jaco
13-10-2019, 23:11
Męczarnie jak chodzi o "załatwienie" tego meczu.Z Łotwą już na początku były dwa gongi.Dziś dopiero w ostatnim dopiero kwadransie padły bramki
W sumie porażka. :boshe:

L..
13-10-2019, 23:45
Porażka nie ale trudno być optymistą przez EURO

Ivan Drugi
14-10-2019, 00:34
To Furman decyduje teraz. :pokemon:

Oby pojechał na Euro.:) Największy plus ostatnich dwóch spotkań kadry to występy Seby, oby tak dalej.

Marcino
14-10-2019, 06:24
Oby pojechał na Euro.:) Największy plus ostatnich dwóch spotkań kadry to występy Seby, oby tak dalej.

Rośnie chłopak w umiejętności, ten transfer dobrze mu zrobił.

Majkisek
14-10-2019, 08:32
Porażka nie ale trudno być optymistą przez EURO

Ale przez kurs euro czy przez co dokładnie?
Jak dla mnie wręcz przeciwnie, pierwszy mecz od dawien dawna, który daje promyk nadziei. Wystarczyło zdjąć niepełnosprawnego Klicha z boiska i to wszystko naprawdę sensownie wyglądało. Wiem, że jedna jaskółka wiosny nie czyni ale oby Góralski był takim Maczynskim Nawalki bo wtedy i Krychowiak zupełnie inaczej wygląda. A jak jest środek pola, to i wszystko inne lepiej hula.

ŁUKASZ.
14-10-2019, 09:54
Jak dla mnie wręcz przeciwnie, pierwszy mecz od dawien dawna, który daje promyk nadziei. Wystarczyło zdjąć niepełnosprawnego Klicha z boiska i to wszystko naprawdę sensownie wyglądało. Wiem, że jedna jaskółka wiosny nie czyni ale oby Góralski był takim Maczynskim Nawalki bo wtedy i Krychowiak zupełnie inaczej wygląda. A jak jest środek pola, to i wszystko inne lepiej hula.
Pełna zgoda. Góralski dał 4 x więcej niż Klich tej drużynie w środku pola.

L..
14-10-2019, 12:39
.

Tak i wahania dolara....

Widzę u wielu duży optymizm po wczorajszej wygranej ale przypominam to była tylko Macedonia która w dodatku nie chciała za bardzo zrobić nam krzywdy.
W tej reprezentacji dużo rzeczy kuleje i to nie ma prawa się udać
Póki co to Lewandowski w pojedynkę ciągnie ten wózek.Jest ostatnio w gazie i strach pomyśleć jak spadnie mu forma bądż wydarzy się jakaś kontuzja...

Majkisek
14-10-2019, 12:56
Promyk nadziei to duży optymizm? Super się gada w ten sposób...

L..
14-10-2019, 13:06
Nie chodziło mi o Ciebie ale ogólnie.Dobrze że niektórzy mają jeszcze chłodną głowę (jak chociażby Stanowski we wczorajszym programie) bo dużo jest do poprawy niestety

Raczej
14-10-2019, 13:12
bądż wydarzy się jakaś kontuzja...

Właśnie zobaczyłem coś takiego z meczu i widzę, że wczoraj ktoś nad nim czuwał, jakimś cudem nic się nie stało:
https://twitter.com/i/status/1183617178311901185

Meczu nie widziałem ale czytając pobieżnie TT ludzie w większości zadowoleni z gry. Ciekawi mnie Krychowiak. Wystawili go w końcu coś na wzór gry w Loko? Bardziej z przodu, ciąg na bramkę, strzały? Czy po Brzęczkowemu na DM obok Góralskiego?

Niestety przegapiłem dopiero powtórkę w TVP Sport i widziałem same gole w necie ale czytając forumkę coś tam pozytywnego o grze można wyczytać

e:
Dzięki.

Majkisek
14-10-2019, 13:23
Góralski go asekurował, Krychowiak mógł spokojnie ciągnąć w kierunku bramki.

L..
14-10-2019, 13:31
No i asysta drugiego stopnia Krychy przy pierwszej bramce palce lizać :)

(L)ukas
14-10-2019, 14:41
W dwóch ostatnich meczach najwięcej wygrał Szymański, najwięcej przegrał Klich. Brawo dla trenera Furmana ;) Nie zakwalifikować się do turnieju gdzie będzie grała prawie cała "poważna" Europa to byłby wyczyn.

Jestem
14-10-2019, 17:26
W życiu bym się nie spodziewał, że będę chwalić Górala, wprawdzie nadal to drewno połączone z drwalem ale jakieś takie wyrobione i z zapałem do gry, nawet nie szydzę, Góralski pewnie czwarty, no minimum piąty w ocenie pomeczowej.
Generalnie drużyna wyglądała lepiej niż na Łotwie. Szymi zagrał nie gorzej niż na Łotwie, ale na tle dużo lepiej dysponowanej drużyny już taki mistrzu nie był plus bezsensowna kartka za stempel, nie umniejsza to jednak za bardzo, że generalnie jego debiut należy oceni bardziej niż pozytywnie i tylko idiota "zapomni" o tym, że powinien już grać - niekoniecznie całe mecze (siostrzeniec wróci i może być pozamiatane). Bereś udowodnił, że na prawej obronie jest jedynym rozsądnym wyborem.
Natomiast wczoraj dostalibyśmy łomot od drużyn z wyższej półki europejskiej i na razie słabo widzę nadchodzący turniej. :(

L..
14-10-2019, 18:22
Natomiast wczoraj dostalibyśmy łomot od drużyn z wyższej półki europejskiej i na razie słabo widzę nadchodzący turniej. :(

Dlatego cieszyć się należy chyba jedynie z tego że trafiliśmy taką słabą grupę

Raczej
14-10-2019, 20:04
Tego nie wiesz. Inaczej wychodzi się mentalnie, taktycznie, wolicjonalnie(czy jak to tam zwał) na Macedonię a inaczej na Włochów, Holendrów czy Niemców. Często i padaką można wygrać z niby teoretycznie silniejszym. Dziwne gadanie co by było wczoraj gdyby coś tam ktoś był inny. Mało takich meczów się widziało?

Jestem
15-10-2019, 00:49
Pozostanę przy swoim zdaniu, aczkolwiek przyznaję że mental ma olbrzymie znaczenie i z pewnością mecz z Niemcami by wyglądał inaczej pod kątem zaangażowania, jednak taktyki i schematów by dzięki temu nie przybyło.

Kawa
15-10-2019, 10:19
Tego nie wiesz. Inaczej wychodzi się mentalnie, taktycznie, wolicjonalnie(czy jak to tam zwał) na Macedonię a inaczej na Włochów, Holendrów czy Niemców. Często i padaką można wygrać z niby teoretycznie silniejszym. Dziwne gadanie co by było wczoraj gdyby coś tam ktoś był inny. Mało takich meczów się widziało?

Po 1,5 średniego meczu pompujemy balonik?

Raczej
15-10-2019, 12:34
Po 1,5 średniego meczu pompujemy balonik?

Czy ja napisałem cokolwiek by było to tak odebrane? Żadnego balona nie pompuję, nie wiem skąd taki wniosek.
Zresztą od pompowania balonika to są media.

Złoty_Orzeł
16-10-2019, 11:55
Świetna inicjatywa PZPN: https://www.laczynaspilka.pl/biblioteka

Budyń_70
28-10-2019, 20:26
Właśnie teraz w magazynie Gol Ekstra zobaczyłem jak Romanczuk buracko zachował się względem Furmiego nie podając mu ręki przed pierwszym gwizdkiem podczas losowania :zdziwiony:

Raczej
29-10-2019, 08:17
Właśnie teraz w magazynie Gol Ekstra zobaczyłem jak Romanczuk buracko zachował się względem Furmiego nie podając mu ręki przed pierwszym gwizdkiem podczas losowania :zdziwiony:

A ja dodatkowo dowiedziałem się, że jest reprezentantem Polski a ciotka Wiki pisze, że ma nawet status 1A :roll: .

gizo
29-10-2019, 18:03
A ja dodatkowo dowiedziałem się, że jest reprezentantem Polski a ciotka Wiki pisze, że ma nawet status 1A :roll: .

W trybie dyscyplinarnym powinien być z niej bezpowrotnie usunięty.

Raczej
04-11-2019, 14:24
https://pbs.twimg.com/media/EIh-A5_W4AIFOKi?format=jpg&name=medium

E:
Dla Łukasza Piszczka mecz ze Słowenią będzie meczem pożegnalnym z kadrą.

https://pbs.twimg.com/media/EIiWeVkXYAEQyjH?format=png&name=large

Tom Kruz
16-11-2019, 18:54
Będący w topowej formie Lewandowski dziś na ławce.
Czyżby Brzeczek chronił go przed atakiem rakietowym dżihadystów, a może planujemy oddać zwycięstwo naszym starszym braciom w wierze na ich terenie w ramach przeprosin za wyssany z mlekiem matki antysemityzm ;).

Raczej
16-11-2019, 20:27
Będący w topowej formie Lewandowski dziś na ławce.
Czyżby Brzeczek chronił go przed atakiem rakietowym dżihadystów, a może planujemy oddać zwycięstwo naszym starszym braciom w wierze na ich terenie w ramach przeprosin za wyssany z mlekiem matki antysemityzm ;).

Albo chce pokazać, że nawet bez Lewego można z Żydami wygrać auuuu!

Budyń_70
16-11-2019, 21:03
Albo szykuje Lewy-sioł na Narodowym... 8)

Ivan Drugi
16-11-2019, 21:07
MC z Liverpoolem to nie grały tydzień temu? ;)

jednopostowiec
19-11-2019, 20:56
Ja pitole. Serio nie ma specjalistów, którzy zadbaliby o murawę na narodowym? Co mecz to jakiś problem. Dziś jakaś piaskownica :(

Marks
19-11-2019, 22:00
Ja pitole. Serio nie ma specjalistów, którzy zadbaliby o murawę na narodowym? Co mecz to jakiś problem. Dziś jakaś piaskownica :(

Specjaliści są tylko czy ktoś ich słucha ?
Jak to u nas często bywa wszystko robione jest na odpierdol.
Dawniej trawa odpadała całymi płatami więc zaczęto piaskowanie no i efekt jest widoczny.
Gdyby Boniek miał jaja to już dawno zagroziłby rozgrywaniem meczów na innych stadionach a tak tylko sankcjonuje to partactwo.
Czy ktoś zna podobny przypadek zeby licząca się reprezentacja w europie grała kolejny raz na tak fatalnej murawie mając do dyspozycji 4 inne obiekty min 40 tys ?

Alek
19-11-2019, 22:29
Co Lewy zrobił to brak mi słów :brawo:

Tom Kruz
19-11-2019, 22:47
Niby grupa słaba, gra Polaków w wielu spotkaniach też, ale ostateczny bilans imponujący 8-1-1.
Oby więcej takich eliminacji i takich losowań (aż mi skóra cierpnie na wspomnienie grup, jakie losowaliśmy w latach dziewięćdziesiątych brrr).

Benek
19-11-2019, 22:57
Jeśli Brzęczek dalej bedzie słuchał Lewego to moze do konca Euro zostanie :)

Teraz dawać Anglię w grupie i będzie git :)

Tom Kruz
19-11-2019, 23:02
Teraz dawać Anglię w grupie i będzie git :)

Czyli tradycyjny wpierdol. Dla mnie te tradycyjne prośby o wylosowanie Anglii czy Niemców w grupie na dużym turnieju to jakiś masochizm.

szaka
19-11-2019, 23:06
Dla mnie eliminacje mogły się zakończyć na drugim wpitolu wobec żydowni.
Ale i dzisiejsze zwycięstwo przyjmuję za dobrą monetę.
Brawo Panowie. Do boju Polsko!

drops
19-11-2019, 23:09
Co bramka to piękniejsza. Szymańskiemu chyba starsi koledzy opowiedzieli o serialu Tsubasa i piłce przebijającej siatkę w czołówce - bo postanowił stestować czy tak się da. Lewy ośmiesza kilku zawodników naraz przy obu następnych bramkach... bajka. Babole w obronie i kasztaniaste strzały Zielińskiego do zapomnienia :)

Majkisek
19-11-2019, 23:34
Czyli tradycyjny wpierdol. Dla mnie te tradycyjne prośby o wylosowanie Anglii czy Niemców w grupie na dużym turnieju to jakiś masochizm.

Tak z ciekawości, to Włosi czy Hiszpanie serio będą wygodniejsi? Podejrzewam, że w szczególności z tymi drugimi, to się może skończyć dramatycznie. A z Niemcami się jakoś ostatnio grać nauczyliśmy wreszcie. Ja ujmę to inaczej - uniknąć Portugalii i będzie dobrze. Ciekawie by było zagrać wreszcie z Turcją.

Raczej
19-11-2019, 23:40

Nie mogę się tego pozbyć, zawsze na takie losowanie liczę. :lol2:

Tom Kruz
19-11-2019, 23:42
Z pierwszego koszyka tylko Ukraina ;).

martinus88
19-11-2019, 23:47
Ukraina jest już dokoptowana do grupy C z Holandią :?
Nam zostają do wylosowania grupy A,D,E,F.
Osobiście życzyłbym sobie grupy F i meczów w Monachium i w Budapeszcie :)

http://www.90minut.pl/news/300/news3008017-Koszyki-ME-2020.html

Tom Kruz
19-11-2019, 23:53
Ukraina jest już dokoptowana do grupy C z Holandią :?
Nam zostają do wylosowania grupy A,D,E,F.
Osobiście życzyłbym sobie grupy F i meczów w Monachium i w Budapeszcie :)

http://www.90minut.pl/news/300/news3008017-Koszyki-ME-2020.html

Cuda Panie. Kiedyś losowanie to było losowanie, a nie że przed losowaniem połowa drużyn już wie z kim i w której grupie będzie grała. Dzięki za link.

Budyń_70
20-11-2019, 01:08
Specjaliści są tylko czy ktoś ich słucha ?
Jak to u nas często bywa wszystko robione jest na odpierdol.
Dawniej trawa odpadała całymi płatami więc zaczęto piaskowanie no i efekt jest widoczny.
Gdyby Boniek miał jaja to już dawno zagroziłby rozgrywaniem meczów na innych stadionach a tak tylko sankcjonuje to partactwo.
Czy ktoś zna podobny przypadek zeby licząca się reprezentacja w europie grała kolejny raz na tak fatalnej murawie mając do dyspozycji 4 inne obiekty min 40 tys ?

Narodowy ma status naszej świątyni i ostoi futbolu, i niech tak zostanie.

Budyń_70
20-11-2019, 01:10
Co Lewy zrobił to brak mi słów :brawo:

Mistrzostwo świata.
Mega brama + wielki udział w drugiej.
Bez Lewego byśmy tego dzisiaj nie wygrali.

smiglostopy
20-11-2019, 02:44
Dawać tych Anglików i Szwedów, żeby pomścić lata 90te.

Fajnie Seba to uderzył, ale co Lewy zagrał w dwóch akcjach bramkowych to nie mam pytań. Dobrze mieć takiego dzika jak Góralski.

Na następnej odprawie Furman powinien powiedzieć chłopakom, żeby tak nie klepali między obrońcami bo oczy krwawią.

SzydeL
20-11-2019, 07:23
Narodowy ma status naszej świątyni i ostoi futbolu, i niech tak zostanie.

Jakie to ma znaczenie, że to nasza świątynia? Przecież to jest kompromitacja PZPNu rozgrywać mecz na czymś takim zwanym murawą.Boniek powinien jasno powiedzieć jeszcze raz taka sytuacja i mecz gramy w Chorzowie.

Przynajmniej atmosfera na trybunach byłaby lepsza (chociaż to i tak nie to samo co w starym kotle czarownic), bo to jak wczoraj Janusze i Grażyny pożegnały Piszczka to jawny żart.Nie dziwię się, że chłopak się nawet nie wzruszył, bo tu można jedynie było płakać...ze śmiechu.

Budyń_70
20-11-2019, 08:25
Jakie to ma znaczenie, że to nasza świątynia? Przecież to jest kompromitacja PZPNu rozgrywać mecz na czymś takim zwanym murawą.Boniek powinien jasno powiedzieć jeszcze raz taka sytuacja i mecz gramy w Chorzowie.

Przynajmniej atmosfera na trybunach byłaby lepsza (chociaż to i tak nie to samo co w starym kotle czarownic), bo to jak wczoraj Janusze i Grażyny pożegnały Piszczka to jawny żart.Nie dziwię się, że chłopak się nawet nie wzruszył, bo tu można jedynie było płakać...ze śmiechu.

Ty naprawdę chcesz aby mecze Reprezentacji przenieść na Stadion Śląski?

Majkisek
20-11-2019, 08:46
No właśnie też się zastanawiam jak janusze i grazyny pozegnaliby go na Śląskim? Wygwizdaliby fajosko hymn czy co masz konkretnie na myśli?

Raczej
20-11-2019, 09:11
..

Benek
20-11-2019, 12:43

Biorąc pod uwagę aktualne koszyki i grupy które są już ustalone, zdecydowanie wybieram Anglię :)

Po pierwsze nie trzeba będzie latać np do Baku grając w grupie A , a po drugie uważam, że z dostępnych rywali są najłatwiejsi dla nas :)

Ivan Drugi
20-11-2019, 13:17
Grupa A nie dość że daleko to może być całkiem mocna.:) Włochy, Polska, Portugalia, Walia.

SzydeL
20-11-2019, 18:07
Ty naprawdę chcesz aby mecze Reprezentacji przenieść na Stadion Śląski?

Kolego przeczytaj jeszcze raz co dokładnie napisałem.

No właśnie też się zastanawiam jak janusze i grazyny pozegnaliby go na Śląskim? Wygwizdaliby fajosko hymn czy co masz konkretnie na myśli?

Dlaczego od razu tak negatywnie Majkisek? ^^
Wręcz przeciwnie uważam, że potrafiliby równo i głośno skandować jego nazwisko przy zejściu z boiska, a nie tak jak wczoraj każdy uj na swój strój. Uważam, że dużo lepiej wyszedłby hymn śpiewany dwukrotnie w czasie meczu, a nie ciężka próba zaśpiewania jednej zwrotki i trzy abo i czterokrotnego śpiewania refrenu. :lol:
Uważam, że na wielu polskich stadionach pożegnanie Piszczka wyszłoby lepiej niż na SN, uważam, że na wielu polskich stadionach atmosfera na reprze byłaby lepsza niż na SN.
Oczywiscie ja tak uważam, nie każdy musi się z tym zgadzać. Być może żyje przeszłością (bo np na nowym Śląskim jeszcze nie byłem) i starym klimatem na kadrze, ale to co się dzieje na PGE Narodowym jest tragiczne.
Z kibolskim pozdrowieniem! :)

Yevaud
20-11-2019, 18:11
Biorąc pod uwagę aktualne koszyki i grupy które są już ustalone, zdecydowanie wybieram Anglię :)

Po pierwsze nie trzeba będzie latać np do Baku grając w grupie A , a po drugie uważam, że z dostępnych rywali są najłatwiejsi dla nas :)

Zgadzam się.
Fajna byłaby grupa:

Anglia - Polska - Czechy/Szwecja - Finlandia

Majkisek
20-11-2019, 18:12
@SzydeL
Pytaniem otwartym pozostaje czy to klimat na trybunach na kadrze się zmienił samoistnie, czy też to Narodowy "sprzyja" piknikowemu klimatowi. Mnie się wydaje, że to pierwsze ale może ktoś był np. na meczach Ligi Narodów albo towarzyskich w ostatnim czasie, to się wypowie jak było.

e: a negatywnie bo jakoś tych Ślązaków nie trawie :)

Majkisek
20-11-2019, 18:35
Zgadzam się.
Fajna byłaby grupa:

Anglia - Polska - Czechy/Szwecja - Finlandia

Ale wiesz, że nierealna? :)

IX14
21-11-2019, 06:54
Losowanie rozpocznie się 30 listopada, w sobotę, o godz. 18:00 polskiego czasu.

Jestem
21-11-2019, 06:56
1. Pamiętam tę "wspaniałą" atmosferę na śląskim, jak w meczu z Portugalią wygwizdali Kazika po strzale na 1:0 bezpośrednio z rożnego co dało nam awans. Tak, to było dawno, wiem.
2. Śląski to stadion lekkoatletyczny a nie piłkarski, odległość boiska od trybun (bieżnia) oraz nachylenie trybun to jak przed półwieczem albo i dalej wstecz.
3. Na Narodowym był plan trzymania murawy w panelach i wystawianie jej na świerze powietrze, to nie miała być murawa na jedno, dwa spotkania tylko taka "mobilna" na lata i wstawiana na stadion tylko w razie potrzeby. Nie wiem co się stało, że nie wypaliły te panele, nie mają tego gdzie trzymać czy co? Ponadto są te murawy hybrydowe, teraz to nie jest porażka, to jest maksymalna kompromitacja! Ciągle nie rozumiem tych "fachowców", przecież wiadomo obiektywnie, że zwykła murawa położona na kilka dni przed meczem nie spełni dobrze swojej roli!
4. Pomysłu wyniesienia Narodowego na Śląski nie będę komentował, ponieważ nasuwają mi się wyrazy wyjątkowo niecenzuralne w tym kontekście!
5. A tak w ogóle, to jestem wyjątkowo kontent z postawy Seby i przypieczętowaniem przez niego wejścia do pierwszego składu tak piękną bramką. Wstawienie Seby do składu to był "chytry" plan Wuja na pozostawienie miejsca siostrzeńcowi, a tu robi się problem, bo wywalenie Seby z pierwszego składu będzie dużym problemem :) Gdzie są teraz hejterzy Seby, wleźli pod swoje stoły i odszczekują? :)

Budyń_70
21-11-2019, 09:04
W obecnych czasach to normalka, że takie stadiony służą do wielorakich celów, wszak muszą na siebie zarobić, a chętnych do ich utrzymywania ze świeczką szukać (miasto się nie kwapi, a to nie jest też stadion klubu, który mógłby ewentualnie partycypować w kosztach).
Tak jest w większości miast, gdzie powstały nowe, uniwersalne stadiony.
Koncerty, eventy, siatkówka, MMA/KSW, boks, żużel, lodowisko, windsurfing, etc i co tam jeszcze wymyślą.
Inna sprawa, to zatrudnienie fachowców i danie im odpowiednio długiego czasu na przygotowanie takiej murawy do meczu......i tutaj upatrywał bym konfliktu, bo jedni chcą dłużej układać i pieścić murawę, inni zaś w tym czasie wykręcić jeszcze z jedną intratną imprezę.
Miejmy jednak nadzieję, że rozsądek weźmie górę, i najważniejsze imprezy, te piłkarskie, wszak do tego w głównej mierze ten stadion ma służyć, zostaną odpowiednio zorganizowane, nawet kosztem jednej balangi pod dachem Narodowego.

PabloVK
21-11-2019, 13:24
pozwole sobei przekleić tekst z weszło na temat losowania grup, dywagacji i zajetych już miejsc:

Znamy już 20 z 24 finalistów Euro 2020. Polska przyklepała sobie awans już tak dawno temu, że mamy wrażenie, że to było mniej więcej wtedy, gdy Józefa Wojciechowskiego po raz ostatni bolał ząb. Niemniej za półtora tygodnia poznamy składy grup mistrzostw Europy. Przyjrzeliśmy się koszykom, układom grup, potencjalnym rywalom i wychodzi na to, że jeśli nie będziemy mieć farta w mieszaniu kulkami, to mogą być ciężary przy wyjściu z grupy.

Wszelakie obostrzenia organizacyjne, promocje z Ligi Narodów i inne duperszmity sprawiają, że część kulek jest już dopasowanych do grup jeszcze zanim te trafią do przezroczystej miski. Ot, na przykład już dziś znamy prawie cały skład grupy B na Euro – zagra w niej Belgia, Rosja, Dania i ktoś z dwójki Walia-Finlandia. Wiemy też na przykład, że Ukraina będzie w grupie z Holandią. Poszczególne zespoły z pierwszego koszyka są już przepisane do grup tak, by grały de facto część meczów u siebie. Na ten moment wygląda to tak:

GRUPA A – Włochy, trzy wakaty
GRUPA B – Belgia, Rosja, Dania, wakat
GRUPA C – Ukraina, Holandia, dwa wakaty
GRUPA D – Anglia, trzy wakaty
GRUPA E – Hiszpania, trzy wakaty
GRUPA F – Niemcy, trzy wakaty

Pierwszy koszyk jest zatem „rozlosowany”, a właściwie przydzielony. Jak wyglądają pozostałe?

Koszyk 1: Belgia, Włochy, Anglia, Niemcy, Hiszpania, Ukraina
Koszyk 2: Francja, Polska, Szwajcaria, Chorwacja, Holandia, Rosja
Koszyk 3: Portugalia, Turcja, Dania, Austria, Szwecja, Czechy
Koszyk 4: Walia, Finlandia, zwycięzcy czterech baraży

Czekamy zatem jeszcze na cztery ekipy z baraży. Tam też robi się mały sajgon, bo nie ma klasycznego dwumeczu o jedno miejsce, tylko są ścieżki. W ścieżce A będą – Islandia, Rumunia, Izrael, Węgry i Bułgaria (ktoś z tego grona wpadnie do ścieżki C). W ścieżce B – Bośnia i Hercegowina, Irlandia Północna, Słowacja, Irlandia. C – Norwegia, Serbia, Szkocja i jedna z drużyna z grona Bułgaria, Izrael, Węgry, Rumunia. D – Gruzja, Białoruś, Kosowo, Macedonia Północna.

Wiemy, że brzmi to pogmatwanie, ale zasadniczo kwestię te można uprościć – pewniaków macie wypisanych w koszykach, cztery kolejne ekipy z pewnymi zastrzeżeniami ścieżkowymi i grupowymi poznamy po barażach. Można się zatem zastanowić nad tym, co 30 listopada będzie dla Polski grupą śmierci, a co grupąâ€Ś no, głupio nazwać ją grupą śmiechu, ale niech będzie, że grupą marzeń.

Pokminiliśmy, poanalizowaliśmy i nasze wybory wyglądają tak.

Grupa śmierci: Anglia, Polska, Portugalia, Serbia.

Jeśli mielibyśmy wybierać, kogo najbardziej nie chcielibyśmy trafić z pierwszego koszyka, to wydaje się, że właśnie Anglików, którzy urządzili sobie demolkę w eliminacjach (bilans 7-0-1, bramki 37-6). Mocna wydaje się też Belgia, ale w jej grupie udział z drugiego koszyka przyklepany ma już Rosja. Wiadomo, ktokolwiek pociągnięty z pierwszego szeregu wydaje się poza zasięgiem, ale ci Anglicy jawią się jako najsilniejsza kapela. Co dalej? Z trzeciego koszyka absolutnie najmocniejsza jest Portugalia. Niewygodna pewnie będzie też Turcja, nie możemy trafić już na Duńczyków. Czwarty koszyk? Cóż, tak naprawdę wróżymy z fusów, bo nadal nie wiemy kto tam trafi. Wiemy, że będzie Walia i Finlandia (ale zagramy z którąś z tych ekip tylko wtedy, gdy trafimy do grupy z Włochami), a reszta czeka na baraże. Z tego całego majdanu barażowego na papierze najsilniejsza wydaje się Serbia, może Bośnia i Hercegowina, może też Węgry.

Grupa marzeń: Włochy, Polska, Czechy, Finlandia.
Zakładamy, że trafiamy do grupy A, a zatem do Włochów. Jeśli musimy już zagrać z kimś z pierwszego koszyka, to niech będą to starzy znajomi z Ligi Narodów. Skoro grupa A, to z czwartego koszyka Finlandia lub Walia. Z jednej strony półfinalista ostatniego Euro, z drugiej debiutant na mistrzostwach Europy. Wybór jest prosty – łatwiejsza przeprawa będzie z Arajuurim i spółką. Pozostaje jeszcze wybór teoretycznie najsłabszej drużyny z trzeciego koszyka. Braliśmy pod uwagę Austriaków, którzy zdobyli w dwóch meczach z nami tylko punkt, ponadto Szwedów i Czechów. Szwedzi dzielnie radzili sobie w eliminacjach, nastraszyli chociażby Hiszpanów, mają gości regularnie grających w ligach TOP5. Zatem – Austria czy Czechy? Stawiamy na naszych sąsiadów. Dlaczego? No dlatego, że w grupie potrafili przegrać z Kosowem czy Bułgarią, a niewiele brakowało, a to właśnie Kosowo strąciłoby ich z drugiego miejsca w eliminacjach.

Póki co piszemy palcem po wodzie, ale jakieś tam odczucia „co chcielibyśmy, czego byśmy nie chcieli?” można już założyć. Przede wszystkim – dobrze byłoby uniknąć z trzeciego koszyka Portugalii. Dobrze byłoby uniknąć z czwartego koszyka Walijczyków. Fajnie byłoby trafić na Finów czy którąś z ekip barażowych, która męczyłaby w tych barażach bułę. Z pierwszego koszyka najgorzej pociągnąć Anglików, najlepiej chyba własnie Włochów.

A już w ogóle najgorzej będzie pojechać na Euro z przeświadczeniem, że to już jest sukces. Bo przy 24-drużynowym Euro sami widzicie, że na imprezę mogą pojechać nawet kadry z czwartego szeregu europejskiego.

Yevaud
22-11-2019, 10:57
Ale wiesz, że nierealna? :)

Nie wiedziałem. tyeraz doczytałem, że do grupy D ktoś z baraży dojdzie.

IX14
22-11-2019, 17:16
Na kogo nie trafimy i tak trzy mecze i do domu.

Ivan Drugi
22-11-2019, 17:35
Na kogo nie trafimy i tak trzy mecze i do domu.

Teraz już wiem, to będzie udane Euro dla Polski.

Budyń_70
22-11-2019, 21:32
Fakt, kolega wyżej co i rusz popisuje się wyczuciem typerskim :)
Nie wiem, czy w obliczu tej antycypacji nie postawić co najmniej na półfinał Białoczerwonych :hmm::ucieszony:

Jestem
23-11-2019, 00:46
Krycha w gazie i dokonuje cudów Moskwie a Rybus cudownie ozdrowiał i mu asystuje :)

IX14
23-11-2019, 09:51
Im większe pompowanie balonika w ''Prawdzie Futbolu'' czy ''Stanie Futbolu'' im gorzej czas Glika Grosickiego dobiega końca ,Kubie od dawna zdrowie nie dopisuje Lewy ciągnie zespół do spółki z Szymim.

Budyń_70
28-11-2019, 16:46
Podzielili kasę za awans na E20.

Premie za awans na mistrzostwa Europy 2020:

1. Grzegorz Krychowiak - 751 tys. zł

. Piotr Zieliński - 751 tys. zł

3. Robert Lewandowski - 726 tys. zł

4. Kamil Grosicki - 701 tys. zł

5. Kamil Glik - 676 tys. zł

. Jan Bednarek - 676 tys. zł

. Tomasz Kędziora - 676 tys. zł

8. Mateusz Klich - 601 tys. zł

9. Wojciech Szczęsny - 501 tys. zł

. Bartosz Bereszyński - 501 tys. zł

. Krzysztof Piątek - 501 tys. zł

12. Arkadiusz Reca - 375 tys. zł

. Sebastian Szymański - 375 tys. zł

. Przemysław Frankowski - 375 tys. zł

. Jacek Góralski - 375 tys. zł

16. Łukasz Fabiański - 350 tys. zł

17. Arkadiusz Milik - 325 tys. zł

18. Artur Jędrzejczyk - 275 tys. zł

19. Łukasz Skorupski - 250 tys. zł

. Michał Pazdan - 250 tys. zł

21. Maciej Rybus - 225 tys. zł

. Thiago Cionek - 225 tys. zł

. Krystian Bielik - 225 tys. zł

. Damian Kądzior - 225 tys. zł

25. Jakub Błaszczykowski - 175 tys. zł

. Dawid Kownacki - 175 tys. zł

27. Karol Linetty - 150 tys. zł

28. Dominik Furman - 125 tys. zł

29. Radosław Majecki - 100 tys. zł

30. Łukasz Piszczek - 75 tys. zł

. Robert Gumny - 75 tys. zł

. Damian Szymański - 75 tys. zł

33. Kamil Jóźwiak - 50 tys. zł

. Rafał Gikiewicz - 50 tys. zł

35. Marcin Kamiński - 25 tys. zł

36. Szymon Żurkowski - 0 zł

https://www.meczyki.pl/newsy/tak-reprezentanci-polski-podzielili-premie-za-awans-na-euro-2020-robert-lewandowski-nie-zarobil-najwiecej/129293-n

Gelo85
28-11-2019, 17:12
Zarobki piłkarzy to kosmos. Często bardzo przeciętnych piłkarzy. Zazdro.

Runi
28-11-2019, 17:16
To jak są przeciętni to było zostać piłkarzem i zarabiać te kosmiczne pieniądze.

Gelo85
28-11-2019, 18:41
Dokładnie tak trzeba było. Gdyby mi tatuś powiedział 30 lat temu, że przeciętni kopacze zarabiają lepiej niż prezesi dużych firm to bym zrobił wszystko, żeby kopaczem zostać.

Runi
28-11-2019, 19:40
Tym kopaczem to rok w rok próbuje zostać dziesiątki tysięcy dzieciaków, a faktycznie z jednego rocznika zostaje kilkanascie osób w skali kraju. Tacy z nich "kopacze".

Benek
28-11-2019, 20:04
Pomijając kwestie zarobków piłkarzy to wydaje mi się,że 50 tys za przyjechanie na jedno zgrupowanie i pełnienie roli 3 bramkarza to jednak trochę dużo...

Darex13
28-11-2019, 20:16
Powinni dać 2/3 całej puli Lewemu, a resztę podzielić dla innych, ale ktoś wcześniej ustalił zasady...

Stout
28-11-2019, 20:43
Ale że Krycha ma więcej od Lewego ,to e głębokim szoku jestem.

jednopostowiec
28-11-2019, 21:19
Ale że Krycha ma więcej od Lewego ,to e głębokim szoku jestem.
Dziwne to. Już z samego marketingowego punktu widzenia ile wart Lewandowski. Jakby nie patrzeć, to wielu kibiców głownie na niego przychodzi na stadion. Pazdan u Brzęczka właściwie wpadł i wypadł, a ma więcej niż Szymański, Kownacki, Błaszczykowski.

PS. Absolutnie nie mam żadnego bólu pupy i nie zaglądam im w portfele, ale zastanawia mnie system podziały kasiory :)

Runi
28-11-2019, 21:26
Ale tu nie ma znaczenia marketing czy kto ile strzelił, obronił, wybił. A to kto ile MINUT spędził na boisku.

Raczej
28-11-2019, 21:26
Przecież to pewnie po przeliczeniu minut na murawie.

(L)ukas
28-11-2019, 23:22
Bo ciężko przeczytać kawałek tekstu.

Wysokość premii zależała od punktów zebranych w wewnętrznym rankingu. Za mecz w wyjściowym składzie przyznawano 3 punkty, za wejście z ławki - 2, a za znalezienie się w meczowym protokole - 1

Jestem
29-11-2019, 01:23
Ale oni mają jeszcze chyba płacone za każdy mecz z osobna oraz za każdy dzień na zgrupowaniach i dlatego pewnie sposób liczenia premii jest taki z czapy - nie dam głowy, że jest jak piszę, tak było jakiś czas temu i nie widzę powodu aby było teraz inaczej, a za frytki chłopaki nie jeżdżą raczej na kadrę.

jednopostowiec
29-11-2019, 09:11
Bo ciężko przeczytać kawałek tekstu.

Moje zdziwienie wynikało z tego, że wydawało mi się, że taki Bielik czy Błaszczykowski zagrali więcej niż Pazdan. :) Albo np Szymański jest niżej od Piszczka. Ale ja zawsze byłem słaby w obliczeniach :D

księciuniu
29-11-2019, 09:24
Dokładnie tak trzeba było. Gdyby mi tatuś powiedział 30 lat temu, że przeciętni kopacze zarabiają lepiej niż prezesi dużych firm to bym zrobił wszystko, żeby kopaczem zostać.

A tak zostałeś prezesem dużej firmy?

Raczej
29-11-2019, 09:58
Dość czytelnie:

Krychowiak i Zieliński za awans na Euro dostaną więcej niż Lewandowski. Jeden gracz bez premii. Oto jak podzielono pieniądze za eliminacje.
Kacper Sosnowski
27.11.2019 20:23

Czterech piłkarzy dostanie ponad 700 tys. złotych. Najwięcej zgarnie nie Lewandowski, a Krychowiak i Zieliński. Jeden z kadrowiczów Brzęczka nie dostanie nawet złotówki. Tylko na Sport.pl o nieco zmienionych zasadach podziału premii i tym jakie kwoty przysługują poszczególnym reprezentantom za awans na Euro 2020.

Było pierwsze miejsce w grupie, jest awans na Euro 2020, będą też wysoki premie. Według ustaleń Sport.pl, na polskich piłkarzy czeka suma zbliżona do 12 mln złotych. 12 milionów do podziału na 36 piłkarzy - bo tylu było powołanych na eliminacyjne zgrupowania - to w praktyce całe pieniądze jakie zawodnicy dostają od PZPN za ten rok. Już kilka dobrych lat temu ustalono, że za same przyjazdy na kadrę wynagrodzeń nie ma (obecnie piłkarze dostają symboliczny tysiąc złotych startowego). Gracze woleli system wynagrodzeń zadaniowych. Będzie awans, będą poważniejsze pieniądze.

Tak jest do dziś, a sumy są wyższe. Za wywalczenie przepustki do Mistrzostw Europy 2020, najlepsi dostaną więcej niż za awans na Euro 2016 i MŚ 2018. Za tę druga imprezę dzielili między siebie około 10 mln złotych. Za turniej we Francji 12 mln. Wtedy najlepsi inkasowali po około 550 tys. złotych (Lewandowski, Zieliński, Błaszczykowski). Tyle, że teraz nieco inny jest sam system podziału pieniędzy, niż był w przypadku walki o ostatnie Euro.

Dostają ci co grają lub siedzą na ławce
Najwięcej za awans dostaną, ci którzy mieli na niego największy wpływ, czyli ci, co najwięcej w eliminacjach grali. Nikt nie liczył tu samego czasu występów graczy, ale opierał się na prostym podziale. Do tej pory było tak, że za mecz w podstawowym składzie zawodnik zgarniał 4 punkty. Za wejście na mecz z ławki (nawet na minutę) przydzielano mu 3 punkty. Za cały mecz na ławce były 2 punkty, a za wypadnięcie z meczowej kadry, czyli oglądanie zmagań z trybun, był 1 punkt. Z tego ostatniego elementu zrezygnowano, obniżono zatem punktację. Teraz premiowany jest tylko wyjściowy skład (3 punkty), wejście z ławki (2pkt) i zapisanie się w meczowym protokole (1 pkt).

Oznacza to, że jeśli ktoś przyjeżdżał na zgrupowania, ale na eliminacyjnym meczu siedział na trybunach lub opuścił je z kontuzją, pieniędzy nie zobaczy. Z 36 zawodników powoływanych w 2019 roku na zgrupowania jest tylko jeden taki piłkarz - Szymon Żurkowski. On marcowe spotkania kadry oglądał z trybun. Premie dzielone będą zatem na 35 osób. Oczywiście inni piłkarze też czasem zajmowali miejsca na trybunach (np. Reca, Kamiński, D.Szymański, Kądzior), ale punkty zdobywali w innych spotkaniach.

Najwięcej dla Krychowiaka i Zielińskiego
W zestawieniu premii dla graczy od razu widać, kto w eliminacjach grał najwięcej. Tylko dwóch zawodników zagrało w podstawowym składzie we wszystkich 10 meczach eliminacji. To Grzegorz Krychowiak i Piotr Zieliński. To oni zgarnęli zatem maksymalną kwotę premii. Ponieważ jeden punkt wart jest nieco ponad 25 tys. złotych, to gracze Lokomotiwu i Napoli za 30 pkt. dostaną po 751 tysięcy złotych. To więcej od Roberta Lewandowskiego i Kamila Grosickiego, których Jerzy Brzęczek oszczędził w Izraelu. Napastnik Bayernu na to spotkanie wszedł z ławki, więc w ogólnym rozrachunku przysługuje mu większa kwota od skrzydłowego.

Na grze na prawej stronie defensywy skorzystał Tomasz Kędziora, który wzbogaci się o ponad 676 tys. złotych, nieco kosztem Bartosza Bereszyńskiego, który, jeśli grał, to przeważnie na stronie lewej. Tyle, co Kędziora, otrzymają też Kamil Glik i Jan Bednarek. Najwięcej, jeśli chodzi o zawodników z polskiej ligi dostanie Artur Jędrzejczyk. Mimo że gracz Legii 9 spotkań obejrzał z ławki rezerwowych i wszedł tylko na 85 minut meczu ze Słowenią, dostanie około 275 tys. złotych.

Warto zwrócić uwagę, jak dobra jesień wpłynie też na stan konta młodego Sebastiana Szymańskiego. 4 mecze w podstawowym składzie, jedno wyjście z ławki i całe wyjazdowe starcie na ławce ze Słowenią oznaczają 375 tys. złotych.

Trzeci bramkarz za ćwierć miliona
Rekordzistą, jeśli chodzi o piłkarza, który w tych eliminacjach nie zagrał nawet minuty, ale za treningi i podkręcanie rywalizacji zostanie finansowo doceniony, jest Łukasz Skorupski. Trzeci bramkarz kadry dziesięć meczów kolegów oglądał z ławki. Na jego koncie pojawi się ćwierć miliona złotych. Jesienne przyjazdy na kadrę spowodują też przelewy na 100 tys. dla Radosława Majeckiego.

Wśród niegrających, a nagradzanych jest też m.in. Thiago Cionek (225 tys.) Karol Linetty (150 tys.) Robert Gumny (75 tys.), Damian Szymański (75 tys.), Rafał Gikiewicz (50 tys.) czy Marcin Kamiński (25 tys.).

https://bi.im-g.pl/im/96/46/18/z25456022Q,Zarobki-kadrowiczow.jpg

Kolejne premie biało-czerwoni będą mogli wywalczyć podczas samych ME. Za awans do ćwierćfinału Euro 2016 dzielili między siebie około 8 mln złotych. Teraz te pieniądze powinny być większe, bo turniejową pulę o 23 procent zwiększyła UEFA.

http://www.sport.pl/pilka/7,65037,25456013,krychowiak-i-zielinski-za-awans-na-euro-dostana-wiecej-niz-lewandowski.html

Raczej
30-11-2019, 11:53
"Losowanie" o godz. 18:00 TVP Sport i TVP1(18:25), studio TVP Sport 17:05.
https://pbs.twimg.com/media/EKnCpyzX0AAQXLY?format=jpg&name=large

https://pbs.twimg.com/media/EJ-ar6kWwAY0dRl?format=jpg&name=small

Gelo85
30-11-2019, 11:58
:rotfl:odechciewa się śledzić tych rozgrywek, patrząc na te grafiki. Dla zwykłego kibica zasady losowania kompletnie nieprzejrzyste.

Powinno być : 16 drużyn, wszystkie do jednego koszyka (a nie czterech) i losujemy grupy po kolei.

L..
30-11-2019, 13:11
To jak są przeciętni to było zostać piłkarzem i zarabiać te kosmiczne pieniądze.

Załamujące są tego typu argumenty...

Runi
30-11-2019, 14:39
Załamujące są tego typu argumenty...

A czy to argument ?
Uprawiają sport o którym marzą dziesiątki tysięcy chłopaków, a udaje się tyko nielicznym.
Uprawiają najpopularniejszy sport na świecie biorąc pod uwagę ilość krajów.
Uprawiają sport , gdzie kluby za 90 minutowe spotkania maja przychody liczone w milionach ( oczywiście od jakiegoś poziomu).
To w takim razie co w tym dziwnego ze zarabiają troszeczkę więcej.

Raczej
30-11-2019, 17:39
:rotfl:odechciewa się śledzić tych rozgrywek, patrząc na te grafiki. Dla zwykłego kibica zasady losowania kompletnie nieprzejrzyste.

Powinno być : 16 drużyn, wszystkie do jednego koszyka (a nie czterech) i losujemy grupy po kolei.

Chciałbym tylko wiedzieć o co cho z tym: FIN / WAl i że gruba B jest praktycznie wybrana. Czy tam już całkiem ich poopierdoliło?
O resztę dobierań nie pytam bo nawet mi się nie chce w to zagłębiać, to jest chore i tyle.
Tak czy siak ja jak zwykle chcę Anglików czyli muszą nas dobrać do D.

Runi
30-11-2019, 18:09
Chciałbym tylko wiedzieć o co cho z tym: FIN / WAl i że gruba B jest praktycznie wybrana. Czy tam już całkiem ich poopierdoliło?
O resztę dobierań nie pytam bo nawet mi się nie chce w to zagłębiać, to jest chore i tyle.
Tak czy siak ja jak zwykle chcę Anglików czyli muszą nas dobrać do D.
Nie zagłębiając się w to zbytnio :
- zostały odgórnie podzielone według gospodarzy w grupach tzn. Grupa a gra w Rzymie wiec tam lądują Włochy , B w Kopenhadze i Chyba Sankt Petersburgu wiec tam Dania i Rosją , itd.
- uniemożliwienie par jak Rosją - Ukrainą czy Kosowo - Serbią itd.

jednopostowiec
30-11-2019, 19:00
Ale zamordowali to losowanie. Zazwyczaj było zamotane, ale były jako takie emocje i zaskoczenie, a teraz kurde nie dość, że zamotane to wykastrowane.

PS. Dobrze że pierwszy mecz mamy z barażowiczami. Zaczniemy potencjalnie z 3 punktami, a nie 3 bramkami w plecy.

Bootleg
30-11-2019, 19:12
Trudna grupa. Zadecyduje mecz ze Szwedami a tam będzie na pewno na styku...

Runi
30-11-2019, 19:20
Najłatwiejsza grupa to nie jest , bo w sumie nie mogliśmy trafić na Ukrainę.
Najtrudniejsza tez nie jest , bo uniknęliśmy grupy F.
Normalna grupa , do awansu cztery punkty w meczach ze Szwecja i kimś z ostatniego koszyka ,.
Jak nie ugramy tego to nie zasłużymy po prostu na awans dalej.

Jestem
30-11-2019, 19:24
Najłatwiejsza grupa to nie jest , bo w sumie nie mogliśmy trafić na Ukrainę.
Najtrudniejsza tez nie jest , bo uniknęliśmy grupy F.
Normalna grupa , do awansu cztery punkty w meczach ze Szwecja i kimś z ostatniego koszyka ,.
Jak nie ugramy tego to nie zasłużymy po prostu na awans dalej.

Tak, grupa taka sobie, poza tym możemy być prawie "gospodarzami", ale wystarczyłoby aby zamiast Szwecji dali nam Portugalię i dopiero by było! To był rzut monetą :)
Bardzo nierówne są te grupy i mało uczciwie "losowane".

Tuzin
30-11-2019, 22:06
Ujowe to losowanie. Dwie ekipy, które kompletnie nam nie leżą w ostatnich powiedzmy 30 latach. Jeszcze brakuje tylko Słowacji która... też nam nie leży.

Robert E. Lee
01-12-2019, 00:18
Tak popatrzyłem na nazwiska w kadrze Szwecji i jeśli to co wygaduje Kowalczyk jest prawdą, że tak dobrze grają, to tylko się człowiek utwierdza w przekonaniu by gonić tego wuja jak najdalej. Przecież kadrowo to my mamy dużo lepszą drużynę, a wychodzi na to, że nie jesteśmy nawet faworytem.

Majkisek
01-12-2019, 10:08
Ujowe to losowanie. Dwie ekipy, które kompletnie nam nie leżą w ostatnich powiedzmy 30 latach. Jeszcze brakuje tylko Słowacji która... też nam nie leży.

No bez przesady. Jeśli teraz, kiedy mamy naprawdę najmocniejszą kadrę od dekad mamy się obawiać Słowacji, to po co my tam jedziemy?
Ponadto jakie znaczenie dla obecnej kadry ma to, że za Bońka dostaliśmy dwa razy w cymbał od Szwecji albo, że za Smudy towarzysko gangbang od Hiszpanii? Kiedy poprawić z nimi bilans jak nie teraz?
Grupa nie jest zła. Jeden zespół z mega topu (jednak wiadomo było, że taka ekipa musi się trafić), jeden zespół który powinien być dostarczycielem punktów plus drużyna z którą powinniśmy zawalczyć, gdzie w dodatku remis a być może nawet nikła porażka da nam wyjście z grupy. Podejrzewam zresztą, że zarówno my jak i Szwedzi przystąpimy do tego meczu z 3 punktami, więc żadna z drużyn nie będzie chciała się zbytnio skrzywdzić i skończy się jak Szwecja - Dania w 2004 (nasi też już mają expa w podobnej farsie z Mundialu).
Trochę gorzej to wygląda w 1/8 finału. W opcji gdzie nie wygrywamy grupy mamy najprawdopodobniej kogoś z czwórki Belgia/Holandia/Anglia/Chorwacja, czyli każdy z rywali co najmniej półkę wyżej od Szwajcarii, która dostaliśmy ostatnio.
No i spory minus, że musimy latać Dublin - Bilbao - Dublin.

jednopostowiec
01-12-2019, 10:28
Kurde, taki Klich w Leeds, a Klich w kadrze, to dwa różne Klichy:
https://youtu.be/Quccvy8hK-k?t=22s

Jestem
02-12-2019, 02:53
Kurde, taki Klich w Leeds, a Klich w kadrze, to dwa różne Klichy:
https://youtu.be/Quccvy8hK-k?t=22s

Kluczem do odpowiedzi jest LICZBA takich strzałów w ostatnich 20 meczach (pomijając reprę), już nawet nie domagam się bramek, ale żeby to były strzały na tym poziomie.
Tutaj machnął jak na treningu, tylko co z tego?

Alek
02-12-2019, 20:52
Lewy 8. w rankingu o złotą piłkę to jakieś jaja chyba?

jednopostowiec
02-12-2019, 20:56
To od dawna bardziej "medialny" plebiscyt. On ma szanse w konkursie, w którym liczą się suche liczby, a nie cała ta otoczka.
Co nie zmienia faktu, że to jaja :D

trzeci
02-12-2019, 21:02
Gadanie o top 3 dla Robercika czy nawet wygraniu Złotej Piłki to jeszcze większe jaja.

Bootleg
02-12-2019, 21:16

5 miejsce byłoby ok. Głosy o pierwszej trójce mocno na wyrost.

Raczej
02-12-2019, 21:19

Ja się dziwię, że ktoś jest zdziwiony. To i tak dobrze, z przecieków miał być poza dziesiątką.

blaise101
02-12-2019, 21:22
Czego oczekujecie po gościu grającym w LIDZE NIEMIECKIEJ i nie osiągającym żadnych sukcesów w LM czy reprezentacji?

Skąd mają zapamiętać jego wyczyny, skoro w LM Bayern nic nie osiąga, Robert w kluczowych meczach nie istnieje, w reprze podobnie, a bundes nikt nie śledzi.. 8 miejsce nie jest złe.

W TOP30 nie ma NIKOGO w Bayernu (czy w ogóle bundes). To tym bardziej pokazuje, że to 8 miejsce można traktować jako sukces.

Alek
02-12-2019, 21:58
Czego oczekujecie po gościu grającym w LIDZE NIEMIECKIEJ i nie osiągającym żadnych sukcesów w LM czy reprezentacji?

Skąd mają zapamiętać jego wyczyny, skoro w LM Bayern nic nie osiąga, Robert w kluczowych meczach nie istnieje, w reprze podobnie, a bundes nikt nie śledzi.. 8 miejsce nie jest złe.

W TOP30 nie ma NIKOGO w Bayernu (czy w ogóle bundes). To tym bardziej pokazuje, że to 8 miejsce można traktować jako sukces.

W kluczowych meczach nie istnieje?
Strzelał gole Borussi, RB Lipsk, Schalke, a więc rywalom ligowym z czołówki tabeli.
Do tego w LM strzelił dwie bramki finaliście ubiegłorocznych rozgrywek.

blaise101
02-12-2019, 22:02
Strzelał gole Borussi, RB Lipsk, Schalke, a więc rywalom ligowym z czołówki tabeli.

Przecież mówię o Lidze Mistrzów.. Zawsze jak Bayern leci to Lewandowski nie istnieje.

Myślisz, że kapitanów afrykańskich drużyn interesuje, że Lewandowski strzelił Schalke?
(albo dziennikarzy, bo z tego co teraz mowią w TVP Sport, to głosowali tylko żurnaliści. Kiedyś też trenerzy i kapitanowie reprezentacji..)

(L)ukas
02-12-2019, 22:17
Szkoda czasu na oglądanie tego. I nie chodzi tu wcale o #8 miejsce dla RL. Robi się to po prostu coraz bardziej podobne do Eurowizji.

Eman
03-12-2019, 00:19
Nadejdzie wiosna i lepsze czasy..... Żeby tylko Robert z formą wytrzymał; bo bądźmy szczerzy prawdziwe granie w Europie zaczyna się na wiosnę szczególnie gdy MŚ czy ME odbywają się latem.

Runi
03-12-2019, 08:18

Pozwolę sobie zacytować jednego z panów z TT :
"Ludzi poza Polską i kibicami Bundesligi bramki i rekordy RL interesują mniej więcej tak bardzo , jak w Polsce ludzi interesuje 19 bramek Ciro Immobile w Serii A. Czyli niespecjalnie"
Smutne. Ale prawdziwe.

księciuniu
03-12-2019, 09:57
Przestańcie już z tym Lewandowskim - gościu w Legii łapał się jedynie do rezerw, a miejsce w pierwszym zespole przegrał a Arrubareną. Jaka Złota Piłka?

blaise101
03-12-2019, 10:10
Pozwolę sobie zacytować jednego z panów z TT :
"Ludzi poza Polską i kibicami Bundesligi bramki i rekordy RL interesują mniej więcej tak bardzo , jak w Polsce ludzi interesuje 19 bramek Ciro Immobile w Serii A. Czyli niespecjalnie"
Smutne. Ale prawdziwe.

dokładnie, dlatego jak widzę komentarze niby inteligentnych ludzi jak Ćwiąkała czy Michniewicz jakie to jaja z tym plebiscytem i jak to skrzywdzony Robert.. Czy oni naprawdę nie rozumieją jak działa to głosowanie? Oczekują, że Afrykanie i Azjaci zagłosują na gościa, o którym wiedzą, że strzela tylko z transfermarkt czy livesports?

Bayern ma kilku naprawdę klasowych graczy - Kimmich, Alaba, Muller, ponadto Sancho czy Reus w BvB. NIKOGO nie było w TOP30. Wszyscy mają w dupie tą bundes, więc TOP10 nalezy traktować w kategoriach sukcesu.

Raczej
03-12-2019, 10:50
https://zapodaj.net/images/060191bae5557.jpg
:oczko::hyhy:

Raczej
05-12-2019, 16:11
https://pbs.twimg.com/media/ELCBDmEXUAA418B?format=png&name=medium
Reprezentacja Polski przed turniejem finałowym mistrzostw Europy 2020 rozegra cztery mecze sparingowe. – Zmierzymy się z bardzo dobrymi, wymagającymi rywalami. Trzech z nich to również finaliści EURO 2020, a czwarty zespół gra w barażu i ma duże szanse znaleźć się na mistrzostwach. Te mecze na pewno pomogą nam w jak najlepszym przygotowaniu się do turnieju – powiedział Maciej Sawicki, Sekretarz Generalny PZPN.

27 marca Polacy zagrają z Finlandią, a 31 marca zmierzą się z Ukrainą. Zakontraktowano już także czerwcowe spotkania sparingowe. Najpierw, 2 czerwca, rywalem biało-czerwonych będzie Rosja. Ostatni mecz przed wyjazdem na turniej rozegramy zaś 9 czerwca z Islandią. Wszystkie cztery spotkania odbędą się w Polsce. PZPN wkrótce poinformuje o ich dokładnej lokalizacji.

Finlandia, Rosja i Ukraina to finaliści mistrzostw Europy 2020. Pierwsze dwie drużyny znalazły się nawet w jednej grupie – B (Dania, Finlandia, Belgia, Rosja). Ukraina trafiła z kolei do grupy C, w której zmierzy się z Holandią, Austrią i zwycięzcą barażu D.

Islandia zagra z kolei w marcu w barażu A (Islandia, Bułgaria, Węgry, Rumunia). Jeśli triumfuje, awansuje na UEFA EURO 2020 i trafi do grupy F, w której czekają już Portugalia, Francja i Niemcy
https://www.laczynaspilka.pl/reprezentacja/reprezentacja-a/poznalismy-rywali-polakow-przed-uefa-euro-20201

e:

TERMINARZ REPREZENTACJI POLSKI PRZED Euro 2020

27 marca 2020
Polska - Finlandia (Wrocław)

31 marca 2020
Polska - Ukraina (Chorzów)

2 czerwca 2020
Polska - Rosja (Warszawa)

9 czerwca 2020
Polska - Islandia (Poznań)

TERMINARZ GRUPY E EURO 2020:

15 czerwca 2020:
Polska - Bośnia i Hercegowina / Irlandia Północna / Słowacja / Irlandia (Dublin, godz. 18.00)
Hiszpania - Szwecja (Bilbao, godz. 21.00)

19 czerwca 2020:
Szwecja - Bośnia i Hercegowina / Irlandia Północna / Słowacja / Irlandia (Dublin, godz. 15.00)

20 czerwca 2020:
Hiszpania - Polska (Bilbao, godz. 21.00)

24 czerwca 2020:
Bośnia i Hercegowina / Irlandia Północna / Słowacja / Irlandia - Hiszpania (Bilbao, godz. 18.00)
Szwecja - Polska (Dublin, godz. 18.00)

drops
05-12-2019, 23:34
dobór sparingpartnerów sporo mówi o nastawieniu do meczu z Hiszpanią

Berni
06-12-2019, 11:03
Mecz z Hiszpanią jest tak naprawdę najmniej istotny, w kontekście wyjścia z grupy.Największym błędem byłoby ekscytowanie się właśnie tym pojedynkiem,bo niestety nie jesteśmy w stanie grać na maksa z wszystkimi po kolei
Co innego spotkanie z tego typu klasowym rywalem, już w fazie pucharowej ,w meczu o wszystko

Raczej
06-12-2019, 11:23
Mecz z Hiszpanią jest tak naprawdę najmniej istotny, w kontekście wyjścia z grupy.Największym błędem byłoby ekscytowanie się właśnie tym pojedynkiem,bo niestety nie jesteśmy w stanie grać na maksa z wszystkimi po kolei
Co innego spotkanie z tego typu klasowym rywalem, już w fazie pucharowej ,w meczu o wszystko

Tak jest, najważniejszym jest "barażowicz" i Szwedzi. Po wyjściu to my już wszystkich z rozpędu cykpyk :oczko:
Z drugiej strony Hiszpanom "wystarczy" wybić z głowy granie w piłkę i można pokusić się o jakiś remis.

jednopostowiec
30-01-2020, 10:46
Przecieki wzoru koszulki kadry na euro:

https://www.footyheadlines.com/2020/01/nike-poland-euro-2020-kit.html

Ładna, bez zbędnego kombinowania

Budyń_70
30-01-2020, 11:24
https://images91.fotosik.pl/310/a7f4dff26d9d2a54med.png (https://www.fotosik.pl/zdjecie/a7f4dff26d9d2a54)