PDA

Zobacz pełną wersję : Reprezentacja

Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 [38] 39

beadam
23-11-2018, 10:42
czesc

jednopostowiec
23-11-2018, 19:59
Młodzieżówka poznała rywali na mistrzostwach Europy:
Włochy/Hiszpania/Belgia
...na bogato :)
Terminarz:
16 czerwca - Belgia
19 czerwca -€“ Włochy
22 czerwca -€“ Hiszpania

Raczej
23-11-2018, 20:06
Faktycznie nieźle :ucieszony:
http://weszlo.com/wp-content/uploads/2018/11/DstGMzGWkAAfzfs.jpg

Neg
27-11-2018, 09:02
A ja jeszcze raz powtarzam, nie dostał Krychowiaka, o którego biło się PSG, tylko gracza Stade Rennes. Nie dostał Glika, który wygrywał mistrzostwo Francji, tylko Glika z przeciętniaka Serie A, itd.

Sugerujesz, ze Krychowiak z Rennes byl gorszym graczem niz Krychowiak z Sevilli o ktorego bilo się PSG? Krychowiak za Nawalki w Rennes byl zaledwie pol roku po czym przeniosl sie do Hiszpanii gdzie trzymal rownie dobry poziom co w Rennes. Tak sie sklada, ze Krycho od 2010 roku z forma pial sie w gore, wiec co to za argument, ze dostal Krychowiaka z Rennes, skoro on w tym Rennes byl jednym z najlepszych srodkowych pomocnikow ligi francuskiej?
To jakbys chcial napisac, ze Scolari w 2008 roku dostal marnego Ronaldo z Manchesteru a nie Ronaldo o ktorego bil sie Real.
Chcialem zoobrazowac skale jakich graczy mial do dyspozycji Nawalka, takich jakimi interesowaly sie topowe kluby europy. I nie byl to tylko Krychowiak czy Glik.
Glik gral w przecietniaku Serie A, ale swoja osoba i gra doszedl do miana legendy w Turynie i gra w przecietniaku gdzie grasz defensywna pilke jak gralo Torino dawalo pole do popisu dla obroncoow i Glik od czasow regularniej gry w Torino byl uwazany za jednego z najlepszych srodkowych obroncow Serie A! Glik w przecietnym Torino zbieral oceny i byl uwazany za jednego z najlepszych obronow Ligi Wloskiej! Jakie znaczenie ma ze gral w przecietnym Torino skoro trzepal on topowe oceny porownywalne do Chelliniego czy Bonucciego?

Nie wiadomo jak potoczyłyby się ich kariery, gdyby nie dobra gra w reprezentacji oraz dobrą gra samej reprezentacji.

Czy Ty sugerujesz, ze Nawalka mial jakikolwiek wplyw na losy karier Krychowiaka i Glika? :leze: Lewandowski ma za soba tyle chujowych meczow w reprezentacji, ze az dziwie sie, ze nie trafil z Dortmundu z powrotem do Ekstraklasy :zapomnialem: Reprezentacja Polski grala po przejecu reprezentacji przez Nawalke z takimi tuzami swiatowej pilki jak: Slowacja, Irlandia, Norwegia, Moldawia, Szkocja, Niemcy i Litwa. Wszystko to byly spotkania towarzyskie o nic gdzie jedynym godnym przeciwnikiem byli oczywiscie Niemcy po czym Krychowiak trafil do Sevilli. Sugerujesz, ze dzieki grze przeciwko Moldawii i Giblartarowi Krychowiak przeszedl do Hiszpanii? Przeciez to niesmieszny zart co teraz napisales.. 50 spotkan w klubowej pilce w ciagu sezonu ma znaczenie. Kilka spotkan w reprezentacji bylo brane pod uwage za czasow lat 90 w rowniez niewielkim stopniu. Nie chce rozpisywac sie dalej, ale powiem tylko tyle, ze Nawalka jest takim zbawcom, ze wlasnie wraca do Eklapy.

Przepraszam za brak polskich znakow.

Majkisek
27-11-2018, 10:50
No jeśli według Ciebie mecze reprezentacji nie mają wpływu na dalsze kariery piłkarzy to ja nie mam pytań. Rozumiem, że fakt, że najgorętszym okresem transferowym jest okienko po Mundialu to przypadek?

Nie twierdzę, że Krychowiak czy Glik nie doszliby do Monaco czy PSG gdyby nie dobra gra w kadrze, to by była gruba przesada. Ale dziwnym trafem najciekawsze ruchy transferowe naszych reprezentantów przypadły właśnie na czas AN w kadrze, czyli czas jakiejkolwiek dobrej gry reprezentacji. Dla mnie korelacja jest obustronna.

Ciekawe czemu Real nie kupił Navasa czy Jamesa przed Mundialem?

e: przykład Lewego nie trafiony, to nie działa w te stronę.

Neg
01-12-2018, 13:02
No jeśli według Ciebie mecze reprezentacji nie mają wpływu na dalsze kariery piłkarzy to ja nie mam pytań. Rozumiem, że fakt, że najgorętszym okresem transferowym jest okienko po Mundialu to przypadek?

Nie twierdzę, że Krychowiak czy Glik nie doszliby do Monaco czy PSG gdyby nie dobra gra w kadrze, to by była gruba przesada. Ale dziwnym trafem najciekawsze ruchy transferowe naszych reprezentantów przypadły właśnie na czas AN w kadrze, czyli czas jakiejkolwiek dobrej gry reprezentacji. Dla mnie korelacja jest obustronna.

Ciekawe czemu Real nie kupił Navasa czy Jamesa przed Mundialem?

e: przykład Lewego nie trafiony, to nie działa w te stronę.

Krychowiak dwa razy wygrywał Ligę Europy z Sevillą a w 2015 był wybrany najlepszym piłkarzem Sevilli a Ty uważasz, że Nawałka miał jakikolwiek wpływ na karierę Krychowiaka? Jemu ta kadra do kariery klubowej nie była do niczego potrzeba. Podobnie jak Glikowi, który przez lata budował swoją renomę w Serie A. Piłkarze nie trenują w kadrze a w klubie. Uważasz, że parę spotkań na Mundialu Kostaryki miało wpływ na karierę Navasa? Naprawdę te 5 spotkań zadecydowało o transferze do Realu a nie zajebisty sezon w Levante? Może Navasa sciągneli tylko dlatego, że na rynku nie było nikogo lepszego a De Gea był nie do wyjęcia z United?

Rzadko kiedy wielkie transfery robi się przed Mundialem bo piłkarze są sfocusowani na najważniejszym turnieju reprezentacyjnym na świecie?

jednopostowiec
02-12-2018, 12:46
Oglądacie losowanie EURO20? Można już zacząć pompować balonik? :)

Kwinto
02-12-2018, 12:46
No nie wyjść z tej grupy to będzie żart.
Grupa G: Polska, Austria, Izrael, Słowenia, Macedonia i Łotwa.

Jestem
02-12-2018, 12:48
To się nam fartnęło maksymalnie chyba :)
W Macedonii pewnie będzie awantura a poza tym sama przyjemność ...

piejo kury piejo
02-12-2018, 12:52
Kiedy tylko zobaczyłem skład koszyka 3 to od razu wiedziałem na kogo musi Polska trafić i tak też się stało. Mecz z podtekstem politycznym za ostatnie ustawy. Już widzę te tabuny kiboli izraelskich najeżdżających Polskę, to się musi zakońćzyć skandalem.

Raczej
02-12-2018, 13:11
Izrael :leze:
Za 2h dokładny terminarz, na Czerskiej burza mózgów i omawiają plan działania.

Sugarman
02-12-2018, 13:14
Grupa taka, że trudno wylosować gorszą, ale i tak czuję, że emocji nie zabraknie :roll:

To jest taka bardzo wyrównana grupa - mówi Jerzy Brzęczek.

Marcino
02-12-2018, 13:35
To teraz szybko zmiana selekcjonera i wychodzimy na parę spotkań przed końcem eliminacji.

piejo kury piejo
02-12-2018, 13:41
Publiczna po losowaniu jeszcze zarzuciła dokument o Ulmach. Przypadek... nie sądzę.

Benek
02-12-2018, 13:53
Jakie zasady? Ile awansuje.?

Jestem
02-12-2018, 13:56
Jakie zasady? Ile awansuje.?

Dwie awansują więc nie wyjść to by musiała być wyjątkowa sztuka ... ja bym dał radę poprowadzić repre w takim układzie :)

p.s.

Grupa taka, że trudno wylosować gorszą, ale i tak czuję, że emocji nie zabraknie
Jeśli w reprezentacji będą piłkarze za zasługi, rodzina, niegrający w swoich klubach i tacy "wiecznie obiecujący" to emocje pewnie będą ...

Budyń_70
02-12-2018, 21:43
TERMINARZ GRUPY G:

Czwartek, 21 marca 2019:
Austria - Polska (godz. 20:45)
Macedonia - Łotwa (20:45)
Izrael - Słowenia (20:45)

Niedziela, 24 marca 2019:
Izrael - Austria (20:45)
Polska - Łotwa (20:45)
Słowenia - Macedonia (20:45)

Piątek, 7 czerwca 2019:
Austria - Słowenia (20:45)
Macedonia - Polska (20:45)
Łotwa - Izrael (20:45)

Poniedziałek, 10 czerwca 2019:
Macedonia - Austria (20:45)
Łotwa - Słowenia (20:45)
Polska - Izrael (20:45)

Czwartek, 5 września 2019:
Izrael - Macedonia (20:45)

Piątek, 6 września 2019:
Austria - Łotwa (20:45)
Słowenia - Polska (20:45)

Poniedziałek, 9 września 2019:
Łotwa - Macedonia (20:45)
Polska - Austria (20:45)
Słowenia - Izrael (20:45)

Czwartek, 10 września 2019:
Austria - Izrael (20:45)
Macedonia - Słowenia (20:45)
Łotwa - Polska (20:45)

Niedziela, 13 września 2019:
Polska - Macedonia (20:45)
Słowenia - Austria (20:45)

Wtorek, 15 września 2019:
Izrael - Łotwa (20:45)

Sobota, 16 listopada 2019:
Słowenia - Łotwa (18:00)
Austria - Macedonia (20:45)
Izrael - Polska (20:45)

Wtorek, 19 listopada 2019:
Macedonia - Izrael (20:45)
Łotwa - Austria (20:45)
Polska - Słowenia (20:45)

Marcinho
02-12-2018, 22:50
Bardziej niz Austrii obawialbym sie Slowenii. Portugalia ma ciekawa grupe
Maly rewanz bedzie za LN Holandia - Niemcy. Ale nie musi byc. :D

Jestem
02-12-2018, 22:58
Bardziej niz Austrii obawialbym sie Slowenii. Portugalia ma ciekawa grupe
Maly rewanz bedzie za LN Holandia - Niemcy. Ale nie musi byc. :D

Ale jakie znaczenie ma wyjście z pierwszego czy z drugiego miejsca? Olał i podpalił ...

Marcinho
03-12-2018, 02:21
Nie napisalem ze Austrii nie mozna sie obawiać tez. Tylko ze Slowenii bardziej. Na Austrii tez prawdopodobnie stracimy pkt. Mozliwe ,ze z kazdym w tej grupie beda schody.

Jestem
03-12-2018, 07:47
Nie napisalem ze Austrii nie mozna sie obawiać tez. Tylko ze Slowenii bardziej. Na Austrii tez prawdopodobnie stracimy pkt. Mozliwe ,ze z kazdym w tej grupie beda schody.

Szczerze pisząc też się tego obawiam przy obecnym "selekcjonerze" :(

Raczej
03-12-2018, 07:53

Odkrywczy wpis :oczko:

Majkisek
03-12-2018, 08:51
@Neg, oczywiście że w przypadku Navasa zaważył Mundial. Większość piłkarzy jest tak "sfocusowana" na najważniejszej imprezie, że kontrakt podczas Mundialu/Euro jest już podpisany (vide Krycha właśnie).
Ale mniejsza. Nie pisałem nigdzie, że to dzięki Nawalce ten ostatni znalazł się w PSG. Piłem do tego, że AN zastał dokładnie taka sama kadrę jaka zostawił Waldek Fornalik, a wyniki miał zgoła różne. Nie był geniuszem ani cudotwórca. Był pierwszym od dawien dawna który tej kadry nie hamował.

Budyń_70
03-12-2018, 21:59
Zgodnie z nowym wyborem par barażowych w el. do EURO reprezentacja Polski może przegrać wszystkie spotkania w swojej grupie, a i tak prawdopodobnie, dzięki pozycji w Lidze Narodów, zagra w barażach do turnieju.

https://images89.fotosik.pl/84/ee9452dfaa1c932b.jpg

"W fazie play-off uprawnieni do występu będą zwycięzcy każdej z czterech grup w każdej z lig A, B, C, D. Jeżeli zwycięzca danej grupy w którejkolwiek z lig zakwalifikuje się do Mistrzostw Europy podczas tradycyjnych eliminacji, prawo do udziału w fazie play-off przechodzi na kolejną drużynę w danej lidze wg rankingu Ligi Narodów. Założenie UEFA jest takie, aby o cztery wolne miejsca rozegrać cztery turnieje eliminacyjne, które rozgrywane będą metodą pucharową: mecz i rewanż półfinałowy oraz mecz finałowy. Tylko zwycięzca każdego z turniejów awansuje do Mistrzostw Europy 2020. Założono również, że w każdym z turniejów rywalizowałyby ze sobą drużyny z tej samej ligi, jednak jeżeli zdarzy się tak, że z którejś ligi mniej niż 4 zespoły będą uprawnione do udziału w fazie play-off (czyli gdy co najmniej 9 drużyn awansuje bezpośrednio do finałów ME), to turniej uzupełnią zespoły z najwyższym rankingiem Ligi Narodów UEFA, które nie wywalczyły awansu bezpośrednio z eliminacji, z zastrzeżeniem, że zwycięzcy grup w swoich ligach nie mogą mierzyć się w turnieju z zespołami z wyższej ligi. Losowanie fazy play-off odbędzie się 22 listopada 2019, a mecze rozegrane miałyby zostać w marcu 2020 roku"

Meazza
08-01-2019, 14:40
"Sławomir Peszko zakończył reprezentacyjną karierę. Piłkarz Lechii Gdańsk poinformował o swojej decyzji za pośrednictwem mediów społecznościowych".

klinton
08-01-2019, 14:43
"Sławomir Peszko zakończył reprezentacyjną karierę. Piłkarz Lechii Gdańsk poinformował o swojej decyzji za pośrednictwem mediów społecznościowych".

No nareszcie :piwko:

Jestem
08-01-2019, 15:49
No nareszcie :piwko:

Dlaczego? On skończył już w Rosji przecież, ile razy można kończyć?

Raczej
08-01-2019, 21:39
;(

CW(L)KS
09-01-2019, 01:57
Jest mi z tego powodu strasznie wszystko jedno. Setka na drogę :konfetti:

Majkisek
07-02-2019, 18:54
Wracając do listopadowej dyskusji... komfort J.Brzeczka zdecydowanie się przez te kilka tygodni zwiększył :)

O naszych bramkarzach i napastnikach nie ma się co zbytnio rozpisywać, największą bolączką może być to, jak ich optymalnie wykorzystać. Jednak na innych pozycjach także nie jest najgorzej. Na lewej obronie jest Maciek Rybus, który pod koniec roku wrócił po kontuzji do składu i nie ma podstaw myslec, że odda plac. Wreszcie w klubie gra (i to jak!) Bednarek, od dechy do dechy w nieslabej lidze gra Glik, więc o parę stoperów możemy być coraz bardziej spokojni. A może i Pazdan przeżyje w Turcji druga młodość? Na prawej obronie Bereś a przecież w odwodzie zawsze będzie solidny Jedzą (na którąkolwiek pozycję). Krycha wyraźnie się odbudował w Loko, forme złapał także Grosik. Zieliński też nieźle sobie radzi. W zasadzie jedyna pozycja na której możemy mieć problemy to prawe skrzydło. I tutaj rola selekcjonera, żeby po prostu kogoś wymyślił (vide Mąka za czasów Nawalki). Można mieć cień nadziei, że do formy wróci Błaszczykowski ale nawet jeśli, to będzie to rozwiązanie krótkotrwałe.
Reasumując, przy takiej grupie obowiązkiem jest zmieść rywali z powierzchni ziemi.

rey
08-02-2019, 09:14
W zasadzie jedyna pozycja na której możemy mieć problemy to prawe skrzydło. I tutaj rola selekcjonera, żeby po prostu kogoś wymyślił (vide Mąka za czasów Nawalki).

Patrząc wstecz, na poprzednie powołania, to jest szansa, że ogarnie jakiegoś kota z Wisły Płock :oczko:

Majkisek
09-02-2019, 12:46
A ja myślę, że będzie za wszelką cenę wciskał tam Kubę :jezor:

Raczej
09-02-2019, 15:00
A ja myślę, że będzie za wszelką cenę wciskał tam Kubę :jezor:

A dlaczego ma nie wciskać skoro ma teraz argument, że gra w klubie? Niech gra.
e:Błaszczykowski w formie ligowej dużo da.

Majkisek
09-02-2019, 17:18
A dlaczego ma nie wciskać skoro ma teraz argument, że gra w klubie? Niech gra.
e:Błaszczykowski w formie ligowej dużo da.

Bo reprezentacja Polski to nie jest miejsce aby kogokolwiek wciskać, tylko miejsce gdzie powinni grać najlepsi. A forma Kuby to jedna wielka niewiadoma. Ja mu życzę wszystkiego najlepszego ale uważam, że w tak łatwych eliminacjach warto będzie ograć kogoś nowego, podczas EURO Błaszczykowski będzie miał 35 lat, więc na 90 minut hasania po skrzydle raczej mu braknie. Tym bardziej po treningach w Eklapie :p

Raczej
09-02-2019, 17:29
ehh

thorstein
09-02-2019, 18:40
Bo reprezentacja Polski to nie jest miejsce aby kogokolwiek wciskać, tylko miejsce gdzie powinni grać najlepsi. A forma Kuby to jedna wielka niewiadoma. Ja mu życzę wszystkiego najlepszego ale uważam, że w tak łatwych eliminacjach warto będzie ograć kogoś nowego, podczas EURO Błaszczykowski będzie miał 35 lat, więc na 90 minut hasania po skrzydle raczej mu braknie. Tym bardziej po treningach w Eklapie :p

Pamiętaj, że to on jest grającym właścicielem. Więc w sumie może zarządzić "niemieckie" obciążenia treningowe ;)

jednopostowiec
11-03-2019, 14:27
Powołania na pierwsze mecze eliminacji ME2020
https://media.laczynaspilka.pl/images/pzphp/MDA7MDMsMzIwLDEzODg_/d738cc32717b96823b59b5a6678ba7e0.png

Majkisek
11-03-2019, 14:34
Niegrajacy Reca jedynym nominalnym lewym obrońcą (o ile się nie mylę). Jest ryzyko jest zabawa.

Runi
11-03-2019, 14:37
Błaszczykowski , wyglądający co najwyżej średnio na poziomie Ekstraklasy.

Benek
11-03-2019, 15:21
Błaszczykowski , wyglądający co najwyżej średnio na poziomie Ekstraklasy.

Skoro był w kadrze jak nie grał to tym bardziej będzie w niej teraz :)

Eman
11-03-2019, 16:15
Niegrajacy Reca jedynym nominalnym lewym obrońcą (o ile się nie mylę). Jest ryzyko jest zabawa.

Reca broni Kuby w kadrze

Marcino
11-03-2019, 16:49
W dobie słabego Glika odbudowa formy Pazdka może być dobry zagraniem. Jednakże Bednarek zaczyna coraz bardziej iść do przodu i może zaraz stać się podstawowym graczem.

Barto(L)d
11-03-2019, 20:51

Pomijanie regularnie grającego Jaroszyńskiego jest jakimś dziwactwem biorąc pod uwagę posuchę na tej pozycji.

To samo się tyczy Salamona (ostatnio zbiera całkiem zacne oceny za swoje występy, no i jest Polakiem).

Może i grają w drużynach będących czerwonymi latarniami, ale cały czas to Serie A i caly czas GRAJĄ. Ale jak widać bardziej opłaca się być człowiekiem Jurka i grzać trybuny....

Kubę to już ciężko komentować - swoją drogą, że jemu nie jest głupio przyjeżdżać na tą kadrę. Ktoś zapyta. A kogo powołać? No to proszę bardzo - Paweł Wszołek.

Podsumowując....niby zmiany kosmetyczne, ale jednak. Nie stać nas na rezygnację nawet z takich zawodników. A Juruś zachowuje się, jakbyśmy byli Brazylią.

Jestem
12-03-2019, 19:37
Czesiu powołał naszych trzech młodych na Anglię i Serbię: Seba, Wieteska i Stolarski.
Wnioskuję, że z kolanem Seby nie jest tragicznie!

Sugarman
12-03-2019, 19:52
Nie rozumiem po ch#j wujek Błaszczykowskiego powołuje tych chłopaków z U21. Pomijam, że Kownacki jest kontuzjowany. Ale taki Gumny czy Żurkowski to sobie za dużo nie pograją a Czesio ma akurat ma przed sobą ogromne wyzwanie a straszną biedę w kadrze. Fajnie, że jest Stolarski. Miał już niby u CM711 nie pograć.

Chmielo
21-03-2019, 18:44
Ale brameczki wpadają w meczu U20 z Japonią.

Jaco
21-03-2019, 18:52
Ale brameczki wpadają w meczu U20 z Japonią.
Jacek Magiera. :hmm:

Chmielo
21-03-2019, 19:00
Zachęcam do obejrzenia całego meczu. :)

Gelo85
21-03-2019, 20:33
Jacek Magiera. :hmm:
Nie wiedziałem, że on jeszcze jest U20 i w dodatku strzela :klaszcze:

Jestem
21-03-2019, 20:41
Jurek zaskoczył mnie pozytywnie składem, oby to się potwierdziło na boisku!

sarinosoman
21-03-2019, 21:35
Nie wygląda to najgorzej, ale jedna rzecz wqrwia mnie mocno: jakość wrzutek z obu stron.

Benek
21-03-2019, 22:38
Brawo, brawo brawo!! Bardzo ważne zwycięstwo na początek! Myślę, że to doda im skrzydeł a u Brzęczek troche odetchnie i więcej Piątka na ławie nie posadzi :)

PS. Polecam zobaczyć bramkę Szymiego z Anglia!!!!

Ivan Drugi
21-03-2019, 22:39
PS. Polecam zobaczyć bramkę Szymiego z Anglia!!!!

https://www.youtube.com/watch?v=2Ffz3rtCbfQ

Tommy Johnson
21-03-2019, 22:42
https://scontent.fwaw7-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/52631616_1039264682932665_1610717705000714240_n.jp g?_nc_cat=100&_nc_ht=scontent.fwaw7-1.fna&oh=72b8ff7ef391f0b7df811a60beaf5342&oe=5D491044

Tuzin
21-03-2019, 22:59
Pierwsza połowa pierwszej połowy to ewidentnie było "samo się wygra" ze strony naszych gwiazd światowego futbolu. Na szczęście potem się ogarnęli. Chociaż momentami przypominało to mecz bokserski.

Mam nadzieje że bramka Pio posadzi na ławce tego fajfusa Milika. Nosz nie mogę na typa patrzeć. Wszędzie gdzie się znalazł w pobliżu to pierdolił akcję, nawet piłki nie musiał dotykać, nie mówiąć już co się działo jak dotykał.

Runi
21-03-2019, 23:13
No to pompowania balona czas start.

e(L)egion
22-03-2019, 08:01
https://www.youtube.com/watch?v=2Ffz3rtCbfQ
Bramka super. Gdyby tak mu w lidze zaczęły te wolne wychodzić :) Na drugim biegunie Mateusz Wieteska. Fatalny kiks przy bramce dla Anglików.

Benek
22-03-2019, 08:50
No to pompowania balona czas start.

Nie zauważyłem. Wręcz przeciwnie, ludzie widzieli mecz i wiedzą że to jeszczw długa droga.

Raczej
22-03-2019, 09:12
Brzęczek: Arek miał gorączkę, nie był w pełni sił, ale zdecydowaliśmy się go wystawić.
– Arek miał gorączkę i to miało wpływ na jego dyspozycję. Był przeziębiony i narzekał w ostatnich 2-3 dniach. Zdecydowaliśmy się na jego wystawienie, ale później dokonaliśmy korekt

https://www.przegladsportowy.pl/pilka-nozna/reprezentacja-polski/austria-polska-jerzy-brzeczek-po-meczu-or-eliminacje-euro-2020/18760rs?utm_source=twitter&utm_medium=social&utm_campaign=sport
:leze:
Kiurwa, dawno nie zaparskałem wszystkiego, jprdl a później jeszcze Ci powie, że liczy się dyspozycja dnia he

Runi
22-03-2019, 09:31
Nie zauważyłem. Wręcz przeciwnie, ludzie widzieli mecz i wiedzą że to jeszczw długa droga.

Wystarczy polatać po kilku portalach i poczytać o ekstazie po ograniu solidnego europejskiego średniaka, o tym jak rudy pajac widzi "że rodzi się coś wielkiego" itd.
Nie zapominajmy , że udało się ograć zespół,który w ostatnich latach z turniejów grał raz na EURO skąd nie wyszedł z grupy i jest typowym europejskim średniakiem. Solidnym, ale średniakiem. Mecz, który mógł się skończyć równie dobrze 0:0,0:1, 1:1. Czysty błysk umiejętności, który zdecydował. A można oczekiwać czegoś więcej ( pod względem kultury gry, utrzymania piłki) niż murowanie bramki przez pierwsze dwadzieścia minut i ładowaniem 90 minut lagę do przodu.

Yevaud
22-03-2019, 09:44
Runi,
Wygraliśmy z najtrudniejszym rywalem eliminacji na jego terenie.
Stawia nas to w roli oczywiśtych faworytów do wygrania grupy i awansu na ME.
To są fakty.

A to, co plotkarskie media dla Januszów z tym faktem zrobią, to zupełnie inna bajka, którą jednak nie należy się przejmować.

Benek
22-03-2019, 09:45
Ten średniak ostatni raz przegrał w eliminacjach z Niemcami i to było dawno temu.

Jasne, że styl nie powalal. Liczy się fakt, że wygraliśmy na terenie najgrozniejszego rywala w eliminacjach. I biorąc pod uwagę nasze ostatnie występy trzeba to odbierać jako sukces.

Runi
22-03-2019, 09:54
Jasne masz rację.
Po prostu nic mnie tak nie drażni jak marnowanie potencjału tej kadry ( tak jak to robił Nawałka) czy jak to robi Brzęczek.
I tak jak za Nawałki eliminacje wygrywaliśmy dzięki Lewandowskiego, tak dziś wygrywamy po raz kolejny zrywami poszczególnych zawodników. My te eliminacje wygramy, bo to grupa śmiechu. Ale nikt mi nie powie, że oddanie inicjatywy Austrii z solidnymi graczami z Bundesligi gdzie największą gwiazdą jest rezerwowy West Ham to szczyt naszych umiejętności grania.

Benek
22-03-2019, 09:58
Z tym rezerwowym West Hamu to poleciales :)

Co do marnownaia potencjału to się zgadzam :)

Runi
22-03-2019, 09:59
Ten średniak ostatni raz przegrał w eliminacjach z Niemcami i to było dawno temu.

Jakie Niemcy ? :

Ostatnie mecze o punkty Austrii u siebie :
Irlandia Północna 1:0
Bośnia 0:0
Mołdawia 2:0
Gruzja 1:1
Serbia 3:2
Walia 2:2
Irlandia 0:1

Taka to mocna ekipa, że biorąc ostatnią Ligę Narodów i Eliminacje do Mundialu mają bilans 3-3-1 nie grając dodatkowo z nikim poważnym.

Z tym rezerwowym West Hamu to poleciales :)

Pod koniec stycznia stracił miejsce w składzie i dopiero w ostatniej kolejce zagrał z Huddersfield. Pomijam fakt, że ostatni raz strzelił w ponad 2,5 miesiąca temu.

ŁUKASZ.
22-03-2019, 10:00
Chyba nadszedł czas na odpoczynek Milika od podstawowego składu. Chłopak już kilkunasty mecz z rzędu w kadrze zawodzi na całej linii. To jest bardzo dobry piłkarz, ale nie potrafi dać reprezentacji tyle ile się od niego wymaga.
Myślę, że jeszcze latami będziemy mieli z niego dużo pożytku, ale to raczej w czasach gdy Lewandowski będzie już przygasał. Na teraz nie widzę dla Milika pozycji na boisku w kadrze.
Krychowiak to jakaś parodia piłkarza ostatnimi czasy. Przynajmniej w reprezentacji, bo nie śledzę jego poczynań w klubie (tam podobno radzi sobie nieźle).
Pierwsza połowa w naszym wykonaniu to był kryminał. Jedynie Lewandowski i Zieliński wyróżniali się jakimś opanowaniem i chęcią stworzenia czegoś. No i przede wszystkim techniką użytkową. Reszta jakby nie wyszła na boisko. Glik może i powoli wraca do formy, ale te jego "lagi" do przodu są tak niechlujne, niedokładne - po prostu słabe jak na reprezentanta Polski.
Niestety nie mamy środka pola. Klich zupełnie niewidoczny, a o Krychowiaku nawet nie chce mi się dużo pisać. Gość wygląda jakby mu się po prostu nie chciało. Zero wychodzenia na pozycje. Jak jest przy piłce to zanim ją komuś przekaże - myyyśli i myśli, przebiera tymi nogami w miejscu, a piłka stoi. Tak nie można grać. To jest za wolne.
O Piątku nie ma co pisać. Magiczny sezon. Na Łotwę powinien wyjść w pierwszym składzie jeśli znów będziemy grać na dwóch napastników.
Pierwsza połowa do zapomnienia. Druga bez szału, ale przynajmniej stwarzaliśmy sobie sytuacje.
Na nasze szczęście sędzia wczoraj był ślepy bo karny dla Austrii ewidentny.

Co by nie mówić mega ważne 3 punkty zdobyte i za to należą się brawa.

Yevaud
22-03-2019, 10:12
Jasne masz rację.
Po prostu nic mnie tak nie drażni jak marnowanie potencjału tej kadry ( tak jak to robił Nawałka) czy jak to robi Brzęczek.
I tak jak za Nawałki eliminacje wygrywaliśmy dzięki Lewandowskiego, tak dziś wygrywamy po raz kolejny zrywami poszczególnych zawodników. My te eliminacje wygramy, bo to grupa śmiechu. Ale nikt mi nie powie, że oddanie inicjatywy Austrii z solidnymi graczami z Bundesligi gdzie największą gwiazdą jest rezerwowy West Ham to szczyt naszych umiejętności grania.

Ej no. Największą gwiazdą jest Alaba - podstawowy zawdonik Bayernu i bodaj najlepszy lewy obrońca Bundesligi :)
Co oczywiście nie przeczy temu, że oddaliśmy inicjatywę Austriakom i mało przyjemnie sie te widowisko, zwłaszcza w pierwszej połowie oglądało.

Trener skutecznie zneutralizwoał nasze atuty.
Najlpeszego prawego obrońcę, jakiego mamy po zakończeniu kariery przez Piszczka ustawił na lewej stronie, gdzie wygląda o połowę słabiej. Lewego skrzydłowego ustawił z prawej strony.
Także na lewej flance mieliśmy obrońcę, który tam nie czuje się pewnie, podczas gdy na prawej wymiata. Oraz zawodnika schodzącego do środka. Lewe skrzydło mocno podcięte.
Prawe skrzydło - Kędziora - klase słabszy od Beresia i Gorsicki, który najwięcej daje na lewym skrzydle (widac był nawet w tym meczu różnicę, jak przeszedł).

Równie głupie było chyba tylko ustawienie Kurzawy - zawodnika, który ma wiele atutów, ale podstawową wadę - nie umie biegać - na wahadle, gdzie trzeba bieagać od jednego do drugiego pola karnego.

A tak BTW:
Rozmawiam w pracy o reprezentacjach młodzieżowych, że U21 Michhniewicza zremisowało z Anglią, że Szymański huknął ładni.
A kolega mówi, że przeciez U21 wygrało z Anglią.
Drugi dorzuca, że to nie u21, a U20 wygrało z Anglią.
Na co ja, że przecież widziałem kilkanaście minut spotkania U20 i oni grali z Japonią, a nie Anglią.
Na stronach PZPN U20 to ekipa Jacka Magiery, ale artykuł, że U20 pod wodzą Zalewskiego wygrała z Anglią...

Niezły burdel.

Mógłby ktoś jakoś uporządkować, co jest czym w tych młodzieżówkach?

Runi
22-03-2019, 10:35
Niezły burdel.

Mógłby ktoś jakoś uporządkować, co jest czym w tych młodzieżówkach?

O co chodzi to nie wiem , ale z Anglią personalnie grała kadra Michniewicza (Wieteska, Szymański, Kapustka itd) ta która jedzie na Euro, a z Japonią Magiery (u 20).

Yevaud
22-03-2019, 10:48
O co chodzi to nie wiem , ale z Anglią personalnie grała kadra Michniewicza (Wieteska, Szymański, Kapustka itd) ta która jedzie na Euro, a z Japonią Magiery (u 20).

Ano.
Ale jeszcze z Anglią grała U20 (nie Magiery):
https://www.pzpn.pl/reprezentacje/reprezentacje-mlodziezowe/reprezentacja-u-20/aktualnosci/2019-03-21/u-20-bialo-czerwoni-wygrali-z-anglia

W tym samym dniu

Budyń_70
22-03-2019, 10:58
Wystarczy polatać po kilku portalach i poczytać o ekstazie po ograniu solidnego europejskiego średniaka, o tym jak rudy pajac widzi "że rodzi się coś wielkiego" itd.
Nie zapominajmy , że udało się ograć zespół,który w ostatnich latach z turniejów grał raz na EURO skąd nie wyszedł z grupy i jest typowym europejskim średniakiem. Solidnym, ale średniakiem. Mecz, który mógł się skończyć równie dobrze 0:0,0:1, 1:1. Czysty błysk umiejętności, który zdecydował. A można oczekiwać czegoś więcej ( pod względem kultury gry, utrzymania piłki) niż murowanie bramki przez pierwsze dwadzieścia minut i ładowaniem 90 minut lagę do przodu.

A my to niby jesteśmy jakimś potentatem?
Należy się cieszyć, że średniak ograł drugiego średniaka, na jego terenie, gdzie /tak jak piszesz/ mogło być różnie.

Budyń_70
22-03-2019, 11:00
Bramka super. Gdyby tak mu w lidze zaczęły te wolne wychodzić :) Na drugim biegunie Mateusz Wieteska. Fatalny kiks przy bramce dla Anglików.

Miejmy nadzieję, że ta bramka pomoże mu uwierzyć w siebie, w swoje umiejętności, z korzyścią dla Legii :)

Kempes
22-03-2019, 11:37
Ano.
Ale jeszcze z Anglią grała U20 (nie Magiery):
https://www.pzpn.pl/reprezentacje/reprezentacje-mlodziezowe/reprezentacja-u-20/aktualnosci/2019-03-21/u-20-bialo-czerwoni-wygrali-z-anglia

W tym samym dniu

Ja właśnie też dzisiaj rozkminiałem ten natłok młodzieżówek gdzie wszyscy nagle jednego dnia grali. I ostatecznie nie wiem co to za drużyna U20 która wygrała 3:1 z Anglią. Mamy rezerwową kadrę U20 ?

Kolodont
22-03-2019, 11:46
U20 co wygrała z Anglią jest kadrą Magiery. Nie wiem kim są ci co grali z Japonią (też U20).
edit: a przepraszam masz rację ta od angoli to kadra Zalewskiego. Pytanie czemu są dwie kadry? Może tzw olimpijska?

Majkisek
22-03-2019, 13:36
Jasne masz rację.
Po prostu nic mnie tak nie drażni jak marnowanie potencjału tej kadry ( tak jak to robił Nawałka)

Dokładnie, otarcie się o finał EURO (Walia w 1/2 to niemal jak wolny los) i jedyne w historii zwycięstwo nad Niemcami to niezłe zmarnowanie potencjału :)
Nie licząc zjebanego Mundialu, czego Ty oczekiwales od Nawalki?

księciuniu
22-03-2019, 13:52
Dokładnie, otarcie się o finał EURO (Walia w 1/2 to niemal jak wolny los) i jedyne w historii zwycięstwo nad Niemcami to niezłe zmarnowanie potencjału :)

Zaraz, odpadnięcie w ćwierćfinale, to jest "otarcie się o finał"? Żeby być w finale musielibyśmy przejść jeszcze dwie rundy fazy pucharowej (czyli dwa razy więcej, niż w tej fazie pucharowej przeszliśmy). Mieć szczęśliwe losowanie, a wykorzystać szczęśliwe losowanie to dwie różne rzeczy.

Otarłem się o bycie prezydentem RP - brakowało tylko dwóch rzeczy: żebym wystartował (ale to tylko moja decyzja, więc prawie jak "wolny los") i żeby mnie poparło kilknaście milionów Polaków. ;)

Majkisek
22-03-2019, 14:06
Rzeczywiście, znakomite porównanie :)

Raczej
22-03-2019, 14:29
A ja powtórzę siebie. Jak Kuurwa można wysłać na plac chorego Milika od kilku dni i jeszcze się tym chwalić w przeglądzie sportowym zostawiając Piątka, który ma to co ma?

Runi
22-03-2019, 14:54
Nie licząc zjebanego Mundialu, czego Ty oczekiwales od Nawalki?

O jaki finał my się otarliśmy?

Nie wyjście z grupy Benhakera czy Smudy uznawano jako porażkę. Tzn. nie awansowali do top 8.
Nawałka wychodząc z grupy znalazł się dopiero w najlepszej szesnastce po czym Fabiański uratował mecz ze Szwajcarią.
To co od innych było wymagane jako minimum, w przypadku tego pseudotrenerka uznano za sukces.

Majkisek
22-03-2019, 15:24
:lol:
Tak to mogę skomentować. Jak dla mnie to w przypadku Nawalki minimum to był podobnie jak w przypadku Smudy czy Leo ćwierćfinał. I pseudo trenerek to minimum w przeciwieństwie do swoich poprzedników osiągnął. Ponadto było blisko półfinału? Był ktoś w stanie nas w ogóle pokonać na tym turnieju? Mistrzowie świata? Późniejsi mistrzowie Europy?
Jeśli serio nie widzisz różnicy w tym co pokazała kadra Nawalki w 2016 a tym co pokazała kadra Smudy to nie mam pytań.

Runi
22-03-2019, 15:35
Jeśli serio nie widzisz różnicy w tym co pokazała kadra Nawalki w 2016 a tym co pokazała kadra Smudy to nie mam pytań.

Zacytuj fragment gdzie napisałem że nie widzę różnicy.

Majkisek
22-03-2019, 15:37
To może inaczej - porównywanie obu tych kadr jest kuriozalne.

Runi
22-03-2019, 15:50
To może inaczej - porównywanie obu tych kadr jest kuriozalne.
Personalnie napewno . Benhakker musiał atakować Niemców i Chorwatów Rogerem. Sytuacja pokazuje tylko jak plan minimum można umiejętnie obrócić w sukces.

Majkisek
22-03-2019, 15:53
Mówiłem o kadrze Smudy. Wynik Benhakera, podobnie jak Nawalki oceniam pozytywnie - na miarę możliwości. Szczęście AN polegało na tym, że miał lepsza kadrę, toteż ćwierćfinał wtedy to było mniej więcej osiągnięcie podobne do awansu na turniej Leo. Smuda z kolei tylko nas kompromitował.

Runi
22-03-2019, 16:03
Ale ja nie mówię o żadnej kadrze Smudy .
Inaczej :
Benkaher zjebal.
Smuda zjebal.
Nawałka osiągnął plan minimum tzn . Awansował JEDNA rundę dalej niż pozostali .

Teraz jego normalny wynik tzn . Wynik gdzie nic nie zjebal oceniany jest jako sukces , a gdzieniegdzie można przeczytać ze ocieralismy się o finał , bo nie przegrał z późniejszym zwycięzca . Nie przegrała tez Islandia , Austrią i Węgry .
Bardziej pije do tego , ze można z tej kadry było wycisnąć więcej. A napewno więcej na mundialu.

Majkisek
22-03-2019, 16:08
To po co w ogóle wspominales o tej kadrze Smudy bo nie czaję?
Zgadzam się, że Mundial został spierniczony. Zresztą już druga połowa eliminacji to był zjazd. Jednak jako całokształt jego kadencję oceniam umiarkowanie pozytywnie. A na pewno daleki jestem od nazywania go (w kontekście repry) jako pseudo trenerka. Jak również nie wydaje mi się, że na Euro potencjał został zmarnowany - tamta kadra była poukładana, podobała mi się. A czy da się wycisnąć więcej? Zawsze się da - vide Grecja 2004 :) ale źle nie było.

sarinosoman
22-03-2019, 16:25
Mundial został zyebbany i Nawałce podziękowano. Może i żaden on wielki treneirho, ale do dmuchania i rozyebbania balonu było ich wtedy więcej - i nie chodzi mi tu wcale o Krzysiów, Matich, Romanów, Bożydarów, tylko o tych, co to przemieszczają się po zielonym w butach z dziwnymi wypustkami.
Smuda nie musiał bić się w kwalifikacjach, udział w EURO 2012 dostał pod choinkę, Sympatyczny Waldemar, który przez lata trzymał nędzę i rozpacz o nazwie Ruch Chorzów w lidze, wypiermandolił się z reprą, jak tramwaj na pętli, a teraz znowu trzyma megafirmę o nazwie Piast Gliwice w czubie tabeli. Obaj mieli do dyspozycji megagwiazdę Lewego, Fabiańskiego, Szczęsnego, Glika, Grosickiego, Piszczka i Błaszczykowskiego (obu w najlepszych latach, na "wschodzącej"). Do tego Nawałka zrepolonizował kadrę. Tyle mówią gołe fakty.

Taki jeden Alaba jest więcej wart na rynku niż wszyscy nasi obrońcy i defensywni pomocnicy razem wzięci, więc naprawdę nie przesadzałbym z dyskredytowaniem wczorajszego sukcesu. Mamy podobno mega atak, ale środek pola, który w pewnym okresie "nawałkowania" wyglądał nieźle (warunkiem był Krychowiak w formie), jest, kierwa, jedną wielką maszyną losującą.

Budyń_70
23-03-2019, 15:04
Kulisy z Wiednia.

https://redirect.viglink.com/?format=go&jsonp=vglnk_155334980823112&key=e4fd14f5d7f2bb6d80b8f8da1354718c&libId=jtlk46ks010252dh000MAhpe1xn31&subId=6fdcde58dea525be55a1a113c798cfdd&loc=https%3A%2F%2Fforum.parkiet.com%2Fviewtopic.ph p%3Ff%3D4%26t%3D159859%26sid%3Da3c21de318de19f48e0 e3b0259b764ab%26start%3D106620&v=1&out=https%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3DGS 9eRZRLHhc&ref=https%3A%2F%2Fforum.parkiet.com%2Fviewtopic.ph p%3Ff%3D4%26t%3D159859%26p%3D9240237&title=forum.parkiet.com&txt=https%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3DGS 9eRZRLHhc

Benek
23-03-2019, 16:49
A ja powtórzę siebie. Jak Kuurwa można wysłać na plac chorego Milika od kilku dni i jeszcze się tym chwalić w przeglądzie sportowym zostawiając Piątka, który ma to co ma?

Właśnie Jurek na konferencji stwierdził że to był dobry plan bo dzięki temu Piątek miał później łatwiej :)

R.
24-03-2019, 21:14
Póki co to kabaret. Łotwa gra lepszą piłkę niż te człapiące gwiazdory.

Tuzin
24-03-2019, 22:10
Jak było przez ostatnie dni tyle opowieści że przyjeżdżają do nas barszcze z polskiej I ligi, to się musiało tym skończyć.
Teraz pozostaje nerwowo patrzyć na zegarek co dwie minuty i liczyć że coś tam w tym gąszczu nóg i rąbance w polu karnym wtoczy.

R.
24-03-2019, 22:37
Totalna żenada w wykonaniu człapaków, zresztą nie pierwszy raz nie chce im się biegać vide Gruzja. Gdyby nie to, że trafiła się najsłabsza możliwa grupa to pseudo gwiazdorki miałyby ciepło z jakimkolwiek awansem. Przecież oni mieli problem z opanowaniem piłki, co chwile im odskakiwała, co chwilę któryś się wywalał o własne nogi, zero klepki, zero szybkiej gry. To już Łotwa potrafiła momentami klepać piłkę aż miło.
Lata mijają, potencjał osobowy niby jest lepszy a kadra jak nie potrafiła grać w piłkę tak nie potrafi nadal.

zie(L)ak
24-03-2019, 22:42
Co tu dużo gadać, Brzęczek w roli selekcjonera nie posunie tego ani kroku w przód. Kolejne zmarnowane lata, ale że grupa jest dziecinnie łatwa to otrzeźwienie przyjdzie jak zwykle na samej imprezie.

jednopostowiec
24-03-2019, 22:42
Jakby był VAR to byłaby podstawa do sprawdzania, czy Lewy i Glik nie faulowali obrońców przy bramkach, czy przesadzam?

Jestem
24-03-2019, 22:44
Jakby był VAR to byłaby podstawa do sprawdzania, czy Lewy i Glik nie faulowali obrońców przy bramkach, czy przesadzam?

Przesadzasz :)

Hermit
24-03-2019, 22:53
Pewnie tak. I może byłyby karne za faul na Piątku i rękę Łotysza

ŁUKASZ.
24-03-2019, 23:05
Jakby był VAR to moglibyśmy mieć dwa karne :)

Nasza gra to porażka. Tak jak ktoś wspomniał - z Brzęczkiem za sterami zmarnujemy kolejne kilka lat. Wyniki, które pewnie uda się w tych eliminacjach wyszarpać zamydlą obraz funkcjonowania kadry.
Moim zdaniem głównym problemem jest gra Krychowiaka (i Klicha). Ich aktywność jeśli chodzi o pokazywanie się do gry, wychodzenie na pozycje do szybkiej klepki jest praktycznie zerowa. Krychowiak wygląda jakby mu się nie chciało. Jak on jest przy piłce to cała drużyna rywala jest w stanie się w tym czasie przegrupować i poustawiać bo on tak wolno podejmuje decyzje, tak flegmatycznie operuje tą piłką, że mnie krew zalewa. Bez aktywnego środka nie jesteśmy w stanie wyprowadzać piłki i kreować jakichkolwiek akcji. Pchanie wszystkiego bokiem jest ciężkie do zrealizowania i mocno eksploatuje skrzydłowych.
Zwróciłbym uwagę na jeszcze jedno. Za Nawałki mieliśmy mocne pierwsze 15-25 minut meczu. Później już tylko pojedyncze zrywy. Teraz pierwsze 15-25 minut jest najgorsze w naszym wykonaniu, a budzimy się dopiero w drugiej połowie. Z mocniejszymi przeciwnikami mecz mogą się dla nas końćzyć już w pierwszej połowie jeśli zaczniemy tracić bramki w pierwszej fazie meczu.
Dziś rzucało mi się w oczy jeszcze jedno. Brak motywacji i koncentracji. MNÓSTWO niedokładności w grze. Przykładów możnaby wymieniać multum (np. Frankowski - jak można to było przestrzelić:[). Dopiero jak zaczęło się palić bo czasu coraz mniej a na tablicy 0-0 to gwiazdorom zachciało się biegać, zaczęli grać na większej intesnywności i udało im się wyszarpać te 3 punkty.
No i jeszcze jedno, Dobór butów. Ktoś chyba dał ciała na całęj linii z doborem wkrętów bo kilku naszych lądowało na glebie regularnie.

Ivan Drugi
25-03-2019, 00:29
Nomen omen grupa G . :)

Marcino
25-03-2019, 05:39
Niestety Jurek nie nadaje się na ten stołek.

ps. Mioduski idź kup tą trawę z Narodowego, bo zgarną i wywiozą na śmietnik.

Szawar
25-03-2019, 07:53
Łotwa gra lepszą piłkę

Bez przesady.

Runi
25-03-2019, 08:29
Kolejny świetny mecz Jureczka. Bez składu, ładu, niczego. Drużyna tak idealnie ustawiona, że odpady z Ekstraklasy potrafiły kilkoma podaniami wyjść z własnej połowy. No ale nic, jeszcze 2 lata krwawienia oczu , później szybki wpier** na EURO i zmiana. Mam nadzieję, że w końcu nikt z polskiej myśli szkoleniowej .

Raczej
25-03-2019, 09:01
Być selekcjonerem i mieć takich piłkarzy, którzy w sumie wszyscy grają regularnie w klubach(wyjątek Reca), w klubach niezłych i dawać naszym oczom taką marność? To się tak okrutnie oglądało, że głowa mała. Przy bramce na 1:0 tak wydarłem japę jakbyśmy zdobywali mistrzostwo świata a to powinna być oczywistość w pierwszej połowie. W pierwszej połowie, którą mogliśmy przegrywać. Nie wierzę w jakąś infekcję. A nawet jeśli takowa była to nie jest to złamana noga i z przeziębieniem da się grać.

e:
No i to człapanie i niedokładność. Ta niedokładność to najbardziej do zapamiętania.

Somebody
25-03-2019, 12:57
Tak jak napisał Łukasz - obecnie w środku pola mamy taką biedę, że pierwszy lepszy rywal będzie się z nami bawił jak z dziećmi. Nie rozumiem jak to się stało, że w 2 lata od Euro 2016 tak bardzo posypali nam się wszyscy pomocnicy. Wydawało się, że Nawałka ma dwa lata na wkomponowanie do składu Linettego i Zielińskiego, a tymczasem w marcu 2019 jeden grając regularnie w klubie, na kadrze siedzi na ławce, a drugi w Neapolu kręci obrońcami na luzie, a przeciwko Łotyszom potyka się o własne nogi...

Podobnie jak większość oglądających kadrę, nie widzę wielkich powodów do optymizmu i Boniek powinien na kolanach dziękować, że trafiła nam się tak słaba grupa, a przy zmienionej formule do Euro praktycznie nie da się nie awansować. Jeżeli Brzęczek utrzyma się na stołku dłużej niż do lipca 2020, to będę w ciężkim szoku.

bkt
25-03-2019, 16:21
Być selekcjonerem i mieć takich piłkarzy, którzy w sumie wszyscy grają regularnie w klubach(wyjątek Reca), w klubach niezłych i dawać naszym oczom taką marność? To się tak okrutnie oglądało, że głowa mała. Przy bramce na 1:0 tak wydarłem japę jakbyśmy zdobywali mistrzostwo świata a to powinna być oczywistość w pierwszej połowie. W pierwszej połowie, którą mogliśmy przegrywać. Nie wierzę w jakąś infekcję. A nawet jeśli takowa była to nie jest to złamana noga i z przeziębieniem da się grać.

e:
No i to człapanie i niedokładność. Ta niedokładność to najbardziej do zapamiętania.

Hehe mialem tak samo z tym wydarciem sie:)

To ze gramy chujowo to dostosowanie sie trenera do pilki z czasow kiedy on byl w Reprze :)

Mnie martwi oprocz wspomnianej postawy pomocnikow to, ze w wiekszosci meczu gralismy w rozstawieniu 1-5-0-5 - czy tylko mi to tak wyraznie wpada w oczy? Dwie linie po 5 pilkarzy rozgrywajace zawody we wlasnych 5-tkach.

Antares
25-03-2019, 16:22
Taki Linetty we Włoszech ma świetną markę, ponoć poważnie interesuje się nim Milan i Inter. A w reprezentacji ginie, Zieliński też nie gra 50 procent tego co w Neapolu. Klich w Leeds pod ręką Bielsy gra do przodu, a w tych dwóch meczach tylko grał na alibi, do tyłu, do najbliższego. Jest potencjał w tej kadrze, żebyśmy mogli grać w piłkę, ale do tego trzeba trenera. Trenera spoza polskiej myśli szkoleniowej gdzie wszyscy tylko niski pressing i kontry, a atak pozycyjny to dzidy do przodu. Przecież my nawet z tą Łotwą, gdzie pół składu wypluła nasza Ekstraklasa tylko taki mieliśmy pomysł. Dzidy od Krychowiaka do skrzydeł lub na napastników i milion wrzutek.

Zamiast budować kadrę z myślą o przyszłości, a miał na to całą jesień i do tego ma kolejny rok, bo z tej grupy nie da się nie wyjść to on kontynuuje pomysł Nawałki, który się skończył zaraz po EURO. 8 z 14 zawodników, którzy wczoraj zagrali za rok na EURO będą mieli 3 z przodu. I przed eliminacjami MŚ gdzie będzie znacznie trudniej awansować dopiero zacznie się przebudowa?

KRA
25-03-2019, 16:54
Miałem się rozpisywać, ale im dłużej pisałem tym smutniej się robiło.

Będzie krótko, mamy zajebisty (porównując ostatnie trzy dekady) materiał piłkarski w kadrze, a ni chvuja nie potrafimy tego odpowiednio spożytkować. :kurde: Przykro na to patrzeć, szczególnie na pana "selekcjonera".

gizo
25-03-2019, 17:15
Niech Boniek wypłaci mu kontrakt i wywali na zbity pyski. Mamy kilku zawodników na światowym poziomie a gramy jak Andora. Ten pajac nie nadaj się na selekcjonera, nawet dziecko to widzi. Co tam są za układy, to ja nie wiem. Powierzanie reprezentacji Brzęczkowi to sabotaż.

Tommy Johnson
25-03-2019, 17:42
Co tam są za układy, to ja nie wiem.

Układ jest taki że grać ma Reca choć nie gra w klubie. Układ jest taki że miejsce na placu mają inni piłkarze którzy od "nastu" spotkań nie udowadniają że należy im się miejsce w drużynie (Zieliński, Klich itp.). A ten Klich to w ogóle jest grubszy temat bo zdaje się że ten ***** nabijał się z kibiców Reprezentacji czy coś w ten deseń.

Cale szczęście że mamy czasy naprawdę zdolnego pokolenia i taką grupę to Szczęsny, Glik czy Lewandowski rozgrywają na luzie. Problem zaczyna się na wyższym poziomie jak faza grupowa w turnieju, wtedy potrzebny jest trener z prawdziwego zdarzenia, choć te EURO 2020 to **** nie EURO będzie, taka prawda.

Także nie krytykujmy bo wszystko zdarzyć się może, sam Brzęczek niech się nie wpierdala i niech morda mu nie odrasta za bardzo a będzie dobrze.

Neg
26-03-2019, 06:36
Układ jest taki że grać ma Reca choć nie gra w klubie. Układ jest taki że miejsce na placu mają inni piłkarze którzy od "nastu" spotkań nie udowadniają że należy im się miejsce w drużynie (Zieliński, Klich itp.). A ten Klich to w ogóle jest grubszy temat bo zdaje się że ten ***** nabijał się z kibiców Reprezentacji czy coś w ten deseń.

Cale szczęście że mamy czasy naprawdę zdolnego pokolenia i taką grupę to Szczęsny, Glik czy Lewandowski rozgrywają na luzie. Problem zaczyna się na wyższym poziomie jak faza grupowa w turnieju, wtedy potrzebny jest trener z prawdziwego zdarzenia, choć te EURO 2020 to **** nie EURO będzie, taka prawda.

Także nie krytykujmy bo wszystko zdarzyć się może, sam Brzęczek niech się nie wpierdala i niech morda mu nie odrasta za bardzo a będzie dobrze.

Tylko czemu Klich i Zieliński prezentują dobry poziom w klubach w których grają? Czemu nasi piłkarze za granicą w naprawdę solidnych, mocnych i nawet topowych klubach grają dobrze a w reprezentacji taki Zieliński nie potrafi niczego pokazac? Baa, nawet Lewandowski nie raz był ******.. To nie tak, że oni nie udowadniają tego, że nie należy im się miejsce w kadrze bo udowadniają to w klubach w których grają. Problem w tym, że mając topowych zawodników nikt z Polski nie potrafi tego wykorzystac bo nigdy z kimś na takich poziomach w klubie nie pracowali. Nasi trenerzy są nikim, nigdzie na mapie piłkarskiego świata i obraz tego mamy jaki mamy. Minie jeszcze wiele lat myślę, zanim ktokolwiek zatrudni tu dobrych trenerów i dobrego selekcjonera dla kadry.

Runi
26-03-2019, 09:26
Dokładnie jak poniżej. Najlepszym przykładem jest Lewandowski, który za Fornalika był cieniem zawodnika.
Zieliński jest dobrym zawodnikiem , który świetnie się czuję w grze na małej przestrzeni ale kompletnie znika gdy jest zmuszony do rąbanki. Z drugiej strony w grze kombinacyjnej atuty Grosickiego będą mniej wykorzystane.
I na tym polegają umiejętności dobrego trenera, że potrafi wycisnąć z zawodników maksa tzn. wykorzystać do maksimum ich atuty.

Benek
26-03-2019, 09:32
Mimo słabego poziomu gry naszej reprezentacji, jesteśmy w tej komfortowej sytuacji, że nawet jeśli zajmiemy ostatnie, szóste miejsce w grupie eliminacyjnej to mamy niemal 100%-ową szansę na grę w barażach do finałów EURO 2020 🙂

Wojciech Fraczak na tt

Darex13
26-03-2019, 17:18
Wojciech Fraczak na tt

Ktoś może to wyjasnic?

Runi
26-03-2019, 18:16
Ktoś może to wyjasnic?
W barażach zagrają cztery najlepsze drużyny z Dywizji A ( plus z innych) które nie awansowały na Euro. Wiec abyśmy nie zagrali w barażach z reprezentacji : Belgia, Hiszpania, Anglia , Włochy, Portugalia , Szwajcarią , Holandia , Francja, Chorwacja cztery musiałaby nie przejść normalnych eliminacji . W praktyce niemożliwe .

Jestem
26-03-2019, 19:41
Moim zdaniem to zdecydowanie łatwiej jest naszej drużynie awansować niż zająć ostatnie czy przedostatnie miejsce w grupie, nawet jeśli prowadzi ich wuefista po kiepskim AWFie!
W tym momencie być może Izrael nam może zagrozić ale i tak przecież zostaje premiowane awansem drugie miejsce, aby zająć trzecie to trzeba by się naprawdę mocno postarać czyli ewidentnie zagrać na własną bramkę, takich cwaniaków to jednak w tej reprze nie ma, musieliby zmienić miejsce zamieszkania na stałe gdzieś na obrzeżach cywilizacji łacińskiej.

Majkisek
26-03-2019, 19:44
Cóż, łatwiejszych eliminacji nie mieliśmy dotychczas nigdy do żadnego turnieju. I paradoksalnie to może być problem bo Brzęczek nie wygląda na kolesia, który da coś od siebie tej kadrze a po planowym awansie może dostać kolejna umowę...

Antares
27-03-2019, 00:06
Tak naprawdę to teraz nawet możemy sobie przegrać wyjazdy do Słowenii i Izraela, u siebie zremisować z Austrią i Izraelem. Wystarczy wygrać 2 mecze z Macedonią, 1 z Łotwą i u siebie ze słabiutką Słowenią i już mamy 2 miejsce. Naprawdę ciężko nie awansować.

Tommy Johnson
27-03-2019, 00:22
Tylko czemu Klich i Zieliński prezentują dobry poziom w klubach w których grają? Czemu nasi piłkarze za granicą w naprawdę solidnych, mocnych i nawet topowych klubach grają dobrze a w reprezentacji taki Zieliński nie potrafi niczego pokazac? Baa, nawet Lewandowski nie raz był ******.. To nie tak, że oni nie udowadniają tego, że nie należy im się miejsce w kadrze bo udowadniają to w klubach w których grają.

Moim zdaniem poziomy piłkarskie dzielą się na:

- Poziom reprezentacyjny, moim zdaniem najwyższy z możliwych, wyselekcjonowane jednostki wybitne piłkarsko z danego kraju.

- Poziom Europejski, to jest Liga Mistrzów, Liga Europejska. Rozgrywki w których mierzą się najlepsze kluby z najlepszymi z danych krajów.

- Ligi TOP 5 czyli Hiszpańska, Angielska, Niemiecka, Włoska, Francuska.

- Reszta lig Europejskich i światowych.

Możesz grać na poziomie Europejskim ale brakuje tobie czegoś wyjątkowego na tym najwyższym poziomie jakim jest poziom Reprezentacyjny, gdzie musisz pokazać "Tu i Teraz" że jesteś kozak. Ile było i jest przykładów wielkich piłkarzy którzy nie spełnili oczekiwań w kadrze czy na światowych turniejach.

Także Ja osobiście jestem zdania że w kadrze nie ma miejsca i czasu na dawanie szansy, podciąganie danego piłkarza czy tzw. "hodowanie". Albo to masz i grasz na najwyższym poziomie albo odpadasz, nie ma czasu na błędy na takim turnieju jak Euro czy Mundial które trwają miesiąc. Rozgrywki pucharowe czy ligowe trwają cały rok, a nawet takie eliminacje to jest 10 meczów gdzie nie ma miejsca na załamanie formy. I tu pojawia się tzw. oddzielenie ziarna od plew...

Co do selekcjonera pełna zgoda, tutaj także nie powinno być miejsca na przypadkowych ludzi, tylko problemem u Nas jest Nasze środowisko piłkarskie które panicznie boi się wpływów " z zewnątrz ", w stylu, lepszy Nasz Hujowy jak obcy z warsztatem i doświadczeniem. Ale mimo wszystko dajmy pograć Brzęczkowi jak już selekcjonerem został, ma 5 minut i wyjątkowe okoliczności, tzn. słaba grupa i szerokie grono drużyn na EURO.

https://www.youtube.com/watch?v=WhdgrypVmV8

Budyń_70
27-03-2019, 14:42
Jan Tomaszewski w mocnych słowach o filozofii piłkarskiej Brzęczka.

Tomaszewski: Nasza drużyna narodowa chce być kuriozum w skali światowej
Daniel Makarewicz
Dzisiaj | 11:27 37

Jan Tomaszewski po raz kolejny krytycznie wypowiedział się na temat taktyki stosowanej przez Jerzego Brzęczka.

Tomaszewskiemu nie podoba się to, w jaki sposób Brzęczek ustawia polskich napastników. Były bramkarz w mocnych słowach występy Polaków z Austrią i Łotwą.

- Te spotkania przekonały mnie, że nasza drużyna narodowa chce być kuriozum w skali światowej. Żaden liczący się zespół nie gra z dwoma środkowymi napastnikami - oznajmił.

Popularny "Tomek" za przykład godny naśladowania podaje reprezentację Argentyny.

- Ilu dobrych środkowych napastników ma Argentyna? Higuaín, Agüero, Icardi, a jednak jej selekcjoner zostałby okrzyknięty szaleńcem, gdyby chciał wszystkich naraz upchnąć na boisku. Tymczasem Jerzy Brzęczek dał sobie wmówić, że posadzenie na ławce Piątka lub Milika jest marnowaniem potencjału polskiej piłki - dodał.

Ostatecznie Tomaszewski używa dość kuriozalnego porównania, by dowieść swoich racji.

- Czy zostawianie ma ławce Fabiańskiego nie jest marnowaniem potencjału? Wpuśćmy go do gry obok Szczęsnego, a wtedy dopiero świat spojrzy na naszą drużynę z otwartymi ustami - zakończył.

https://www.meczyki.pl/newsy/tomaszewski-nasza-druzyna-narodowa-chce-byc-kuriozum-w-skali-swiatowej/108212-n

Runi
27-03-2019, 14:54
Jan Tomaszewski w mocnych słowach o filozofii piłkarskiej Brzęczka.

https://www.meczyki.pl/newsy/tomaszewski-nasza-druzyna-narodowa-chce-byc-kuriozum-w-skali-swiatowej/108212-n

Ooo kolejna "legenda" ******** trzy po trzy.
Samo porównywanie nas i Argentyny świadczy o niezłych problemach z głową.
Ale Panie Janku zanim Pan znowu zacznie chlapać śliną i pieprzyć głupoty to niech Pan przeanalizuje jakim oni tym składem grają.

Neg
28-03-2019, 07:59

- Poziom reprezentacyjny, moim zdaniem najwyższy z możliwych, wyselekcjonowane jednostki wybitne piłkarsko z danego kraju.

- Poziom Europejski, to jest Liga Mistrzów, Liga Europejska. Rozgrywki w których mierzą się najlepsze kluby z najlepszymi z danych krajów.

[QUOTE=Tommy Johnson;1635246]Moim zdaniem poziomy piłkarskie dzielą się na:

Możesz grać na poziomie Europejskim ale brakuje tobie czegoś wyjątkowego na tym najwyższym poziomie jakim jest poziom Reprezentacyjny, gdzie musisz pokazać "Tu i Teraz" że jesteś kozak. Ile było i jest przykładów wielkich piłkarzy którzy nie spełnili oczekiwań w kadrze czy na światowych turniejach.

Także Ja osobiście jestem zdania że w kadrze nie ma miejsca i czasu na dawanie szansy, podciąganie danego piłkarza czy tzw. "hodowanie". Albo to masz i grasz na najwyższym poziomie albo odpadasz, nie ma czasu na błędy na takim turnieju jak Euro czy Mundial które trwają miesiąc. Rozgrywki pucharowe czy ligowe trwają cały rok, a nawet takie eliminacje to jest 10 meczów gdzie nie ma miejsca na załamanie formy. I tu pojawia się tzw. oddzielenie ziarna od plew...

Co do selekcjonera pełna zgoda, tutaj także nie powinno być miejsca na przypadkowych ludzi, tylko problemem u Nas jest Nasze środowisko piłkarskie które panicznie boi się wpływów " z zewnątrz ", w stylu, lepszy Nasz Hujowy jak obcy z warsztatem i doświadczeniem. Ale mimo wszystko dajmy pograć Brzęczkowi jak już selekcjonerem został, ma 5 minut i wyjątkowe okoliczności, tzn. słaba grupa i szerokie grono drużyn na EURO.

https://www.youtube.com/watch?v=WhdgrypVmV8

Kompletnie się nie zgadze odnośnie poziomów. Kiedyś owszem z prostego powodu. Często mistrzostwa były idealnym miejscem do wypromowania się i grania z najlepszymi na świecie. Dziś realia są takie, że dla większości piłkarzy gra w kadrze narodowej nie jest czymś nadrzędnym jak kiedyś. Wymyślają urazy i choroby by odpuścic mecze w eliminacjach czy meczach towarzyskich (i oczywiście tylko u nas wystawia się chorego Milika z gorączką...). Kadra straciła swój prestiż. Ale oczywiście szanuje Twoje zdanie, że kadra jest najwazniejszym piłkarskim poziomem.

No i naprawdę uważasz, że piłkarz, który zbiera znakomite oceny w mocnym europejskim klubie załóżmy Zieliński w Napoli. Gra cały sezon i rozgrywa ponad 30 fajnych równych spotkań przyjeżdza na kadrę i zagra 2 mecze kiepskie i oznacza, że jest słabym piłkarzem? Po czym wraca do klubu i znowu jakimś cudem gra bardzo dobrze? W lidze przeciwko drużynom kadrowo i piłkarsko lepszym od Austrii czy Łotwy? I to nawet nie przykład jednego piłkarza naszej reprezentacji a praktycznie wszystkich.. Tu trzeba się zastanowic czy faktycznie piłkarze nie radzą sobie z grą w reprezentacji bo są na nią za słabi czy selekcjoner (dla mnie brzmi to paradoksalnie mając nazwiska jakie mamy w klubach w jakich grają) którego mamy nie potrafi poustawiac i zmotywowac piłkarzy jak trenerzy klubowi naszych zawodników? Ja jestem zdecydowanie przy drugim stwierdzeniu i świadczyc o tym moze fakt, że nasi trenerzy dalej gniją w latach 90 z myślą taktyczną i masz tego obraz w postaci braku zadnego dobrego nazwiska na ławce trenerskiej na swiecie i obraz gry polskiej ligi gdzie masz bardzo duży wybór naszych super fachowców. Jeśli ktoś nie będzie wiedział jak wykorzystac w grze umiejętnosci Zielińskiego to wiadomo, że nie pokaże on pełni swoich umiejętności.. Brzęczek na co dzień nie pracował i pracowac nigdy nie bedzie z dobrymi czy topowymi zawodnikami i zatrudnianie takiego człowieka w kadrze to po prostu głupota jak i poprzednie wybory selekcjonerów. Dobrym kierunkiem był Leo Beenhakker, który z dużo gorszą piłkarsko kadrą potrafił zdominowac mecz z Portugalią. Zagraliśmy chociaż jeden taki mecz od jego czasów? Ja jestem zdania, że nie i to był ten jeden przebłysk (moim zdaniem nie jeden w sumie), który powinien dac komuś do myślenia a my z Bońkiem cofamy się znowu bo u nas chyba panuje moda na to by prezes związku był najważniejsza postracią w polskiej piłce a nie faktyczne sukcesy kadry narodowej.
Zieliński na co dzień pracuje z trenerem, który ustawia swoją druzynę ofensywnie, gra kombinacyjnie, wykorzystuje przewagę w posiadaniu piłki, wymienności pozycji i gra bez piłki, która sprawia, że strwarza się miejsce i opcje rozegrania. Kiedy taki Zieliński przyjeżdza na kadre i wchodzi do zespołu, gdzie selekcjonera ustawia druzyne inaczej niz są przyzwyczajeni nasi piłkarze bo ilu z nich gra w 4-4-2? I nakazuje rąbanke i długie lagi do przodu to ich gra wygląda jak wygląda.

No i mogę podac również kolejny chyba niepodważalny argument. Przykład Messiego w kadrze Argentyny i ogólnie cała gra tej reprezentacji. Tam też powinni oddzielić ziarno od plew i podziękować Leo? Kunowi? Di Marii? Dla mnie dzieje się tam jeszcze większy cyrk odnośnie selekcjonerów niż w Polsce i efekty są podobne. Zajebista kadra i błazny za sterami.
No i przykład Francji też byłby tu bardzo trafny. Kadra naszpikowana gwiazdami nie radziła sobie dopóki za sterami nie zasiadł Didier Deshamps i nie poukładał kadry pod siebie.
bie.

Darex13
28-03-2019, 16:42

:leze:

Teoria tak absurdalna, że aż śmieszna, nawet nie wiem czy jest sens odpowiadać na takie brednie. W skrócie piłkarze w klubach grają ze sobą przez co najmniej 10 miesięcy w roku (a nie max 1.5 miesiąca raz na dwa lata), słabsi są zastępowani przez nowych, lepszych.

Tommy Johnson
29-03-2019, 12:01
Tak się pochylacie nad tym Zielińskim a właśnie liczby w takich rozgrywkach jak reprezentacja czy puchary Europejskie pokazują że jeszcze wiele mu brakuje. To że Boniek załatwia kluby w Serie A Naszym rodzimym grajkom jeszcze nie oznacza że będą spełniać oczekiwania na najwyższym poziomie jakim właśnie jest reprezentacja czy rozgrywki Europejskie. I myślę że wodę z mózgu robią kibicom dziennikarze chodzący na pasku Prezesa i Menadżerów. Jeszcze nic nie wygrał ten chłopak a kreowany jest na nie wiadomo jakiego grajka. Jaki jest obecny potencjał Zielińskiego pokazały dobitnie Mistrzostwa świata kilka miesięcy temu. To że strzeli bramkę w Serie A czy Danii lub Włochom w meczu towarzyskim nie znaczy że poradzi sobie na najwyższym poziomie. Spójrzcie na najmocniejsze kadrowo reprezentacje na świecie i sprawdźcie jacy zawodnicy np. w kadrze Francji nie załapali się na turniej w Rosji.

Także Ja zostanę przy swoim zdaniu i odpowiedzią dla Mnie dlaczego tacy piłkarze jak Zieliński nie spełniają oczekiwań w kadrze jest właśnie ten najwyższy światowy poziom w reprezentacji. Dlaczego piłkarze tacy jak Pele, Maradona, Ronaldo, Zidane czy Cristiano Ronaldo uznawani są za piłkarzy wybitnych? Właśnie dlatego że wygrywali turnieje Mistrzowskie.

https://www.youtube.com/watch?v=n4eqEwB3JZs

Neg
31-03-2019, 11:12
Tak się pochylacie nad tym Zielińskim a właśnie liczby w takich rozgrywkach jak reprezentacja czy puchary Europejskie pokazują że jeszcze wiele mu brakuje. To że Boniek załatwia kluby w Serie A Naszym rodzimym grajkom jeszcze nie oznacza że będą spełniać oczekiwania na najwyższym poziomie jakim właśnie jest reprezentacja czy rozgrywki Europejskie. I myślę że wodę z mózgu robią kibicom dziennikarze chodzący na pasku Prezesa i Menadżerów. Jeszcze nic nie wygrał ten chłopak a kreowany jest na nie wiadomo jakiego grajka.

Zieliński w Lidze Europy zgarnia lepsze noty niż w Serie A, więc kolejny nietrafiony argument a Piotrka użyłem jedynie jako przykład jeden z wielu w naszej kadrze. Jestem też ciekaw historii załatwienia transferu do Włoch przez Bońka. Jakieś źródło? To, że Zielińśki, Milik, Piątek i reszta piłkarzy z Polski grająca w Serie A, gra w pierwszych składach świadczy o tym, że oczekiwania spełniają. Uważasz, że Boniek ma taki wpływ na ligę Włoską, że piłkarze z Polski grają tam tylko dzięki jego dobremu słowu? Już to widzę:
Boniek: Dzień dobry Panie Aurelio De Laurentiis. Chciałbym aby kupił Pan Arka Milika.
Aurelio De Laurentiis: Jasne już przelewam hajs.
Boniek: Carlo, Arek i Piotrek muszą grac w pierwszym składzie.
Carlo Ancelotti: Jasne, nie ma problemu.
Ty wierzysz w to co piszesz bo im dłużej zastanawiam się nad sklejeniem dobrze uargumentowanego posta tym mocniej zaczynam sie zastanawiac czy jestes trollem.
Zieliński nic nie wygrał, ale w sezonie 2015/16 był w jedenastce sezonu. Pewnie też dzięki wpływom Bońka? :kawa:
Nie dostrzegam też by był kreowany na niewiadomo jakiego grajka. Jest po prostu bardzo dobrym piłkarzem. Jak na Polskie standardy wybitnym. Nigdy nie widziałem by stawiano go obok Hazarda czy Pogby by można napisac, że ktos go kreuje na nie wiadomo jakiego grajka.

Jaki jest obecny potencjał Zielińskiego pokazały dobitnie Mistrzostwa świata kilka miesięcy temu. To że strzeli bramkę w Serie A czy Danii lub Włochom w meczu towarzyskim nie znaczy że poradzi sobie na najwyższym poziomie. Spójrzcie na najmocniejsze kadrowo reprezentacje na świecie i sprawdźcie jacy zawodnicy np. w kadrze Francji nie załapali się na turniej w Rosji.

Także Ja zostanę przy swoim zdaniu i odpowiedzią dla Mnie dlaczego tacy piłkarze jak Zieliński nie spełniają oczekiwań w kadrze jest właśnie ten najwyższy światowy poziom w reprezentacji. Dlaczego piłkarze tacy jak Pele, Maradona, Ronaldo, Zidane czy Cristiano Ronaldo uznawani są za piłkarzy wybitnych? Właśnie dlatego że wygrywali turnieje Mistrzowskie.

Jacy piłkarze zostali odsunięci od kadry Francji? Rozumiem, że piszesz o tych, którzy buntowali szatnie i roboli ferment? Podstarzały Ribery? Zawieszony za doping Nasri? Benzema? Czy chodzi Ci o Martiala? \') Deschamps powołał najmocniejszą kadre na tamtą chwilę.. Kto był wielkim nieobecnym, kto miał fenomenalną formę w klubie i nie znalazł się na Mundialu?

I ostatni akapit... Cristiano Ronaldo rozumiem dopiero w wieku 32 lat został wybitnym piłkarzem bo wcześniej niczego z reprezentacją nie osiągał? Dobrze, że się wyrobił w końcówce kariery bo te złote piłki i buty mógłby wyjebac w pizdu \') No i może troche kontrowersyjnie, ale kim był do chu.ja Pele? Cała karierę przegnił w Brazylii a "Złotą Piłkę" dostał w 2014 roku.. Nigdy nie skonfrontował swoich umiejętności w Europejskiej piłce a byc moze okazałoby się to za trudne jak dla Maradony.
Wymieniłeś Maradone, ale rozumiem Messi obecnie nie jest piłkarzem wybitnym? Nie ma lepszego kontrargumentu na Twoje wypociny jak jeden piłkarz: Leo Messi. W kadrze byc moze nigdy już niczego nie osiągnie i rozumiem, że jest gorszy niż Benzema? :chees:

IX14
06-06-2019, 10:14
Jutro gramy na gorącym terenie o 20.45 w Maceodnii oby z Fabianem w bramce.

Budyń_70
06-06-2019, 14:39
Jutro gramy na gorącym terenie o 20.45 w Maceodnii oby z Fabianem w bramce.
Z Fabianem, bo Szczena zdaje się leczy jakąś kontuzję.

Tuzin
07-06-2019, 18:13
Coś czuję że będzie wpierdol z tymi Albańcami.

alfa
07-06-2019, 18:39
Coś czuję że będzie wpierdol z tymi Albańcami.
Z kim?

kamilpanek
07-06-2019, 21:05
Trzeba powiedziec wprost - Polacy nie umią grać w piłke nożna. Oczy bolą strasznie

R.
07-06-2019, 21:10
Na przestrzeni ostatnich lat lepiej od Polski nauczyły się grać takie potęgi jak Walia, Islandia czy Macedonia.
No ale Boniek niech sobie dalej heheszkuje ze Stanowskimi, jak to wspaniale jest.

Tomereek
07-06-2019, 21:37
Trzeba powiedziec wprost - Polacy nie umią grać w piłke nożna. Oczy bolą strasznie

To samo chciałem napisać

kamilpanek
07-06-2019, 22:34
Najgorsze jest to, że my wogóle środka nie mamy. Grają tam dwie łajze co nie potrafią w piłke grać.

legionistaeop
07-06-2019, 22:57
Z dwojga złego to ja już wolę brzydko wygrać niż ładnie przegrać. Już nie jeden mecz oglądałem naszej Legii czy kadry czy United którym kibicowałem za małolata i nie raz się zdarzyło że wszystko ładnie, pięknie na murawie a wynik chu****.

Co nie zmienia faktu że rzeczywiście słabiutko to wygląda.

Stout
07-06-2019, 23:07
"kolektyw, drużyna,ważne trzy punkty"....a później znowu trzy mecze ,vpierdol i do domu.
Brzęczek to musiał długo u rudego pod biurkiem siedzieć ,skoro dostał etat selekcjonera.

Hermit
07-06-2019, 23:13
Jedyny poza wynikiem pozytyw: Zieliński już nigdy nie zagra gorszego meczu w reprezentacji. Mamy to za sobą.

sarinosoman
07-06-2019, 23:35
W środku pola zaobserwowano kreta, jeża, trzy dżdżownice i żwaczka trzęsawka (cokolwiek to jest). Obecności polskich piłkarzy nie stwierdzono.

Jestem
07-06-2019, 23:37
A to nie jest tak, że nazwanie wuefistą tego "selekcjonera" to obraza dla wuefistów? Jak długo można jechać na farcie? :-(

Bootleg
07-06-2019, 23:45
A Zieliński to odchodzi w końcu z Napoli za 60 czy za 80 baniek? :popcorn:

Eliminacje przejdą bo nie da się tego zepsuć... No a później standardzik 3 mecze i do domu

Budyń_70
07-06-2019, 23:53
Najgorsze jest to, że my wogóle środka nie mamy. Grają tam dwie łajze co nie potrafią w piłke grać.

Dzisiaj to i nasze skrzydła biednie wyglądały. Frankowski to jakaś mega pomyłka, co potwierdziła choćby jego szybka zmiana oraz kopiący się po czole Grosicki.

szaka
08-06-2019, 00:02
Co Wy narzekacie.
Rudy papuas ostatnio kopsnął 30 baniek na piłkę dam? Kopsnął.
Jedzmy łyżką, a nie chochlą!:bravo:

Tommy Johnson
08-06-2019, 01:33

Dla Jurgena Kloppa cena nie gra roli, wszak w drużynie The Reds brakuje rozgrywającego z prawdziwego zdarzenia...

Środek pola w wykonaniu Panów Zielińskiego i Mateusa Klisia to jest wyższy poziom absurdu, mam wrażenie że oni po prostu grać muszą i już. A wystarczy przecież w ich miejsce wstawić Piątka i Milika i zagrać trójką z przodu.

Najważniejsze że wygrali, ale z jakością w drużynie jest coraz gorzej.

Stout
08-06-2019, 06:43
Ta "drużyna " nie ma żadnej jakości.
Taka jest prawda.

Darex13
08-06-2019, 11:17

Eliminacje przejdą bo nie da się tego zepsuć... No a później standardzik 3 mecze i do domu

Zieliński to taki Lewandowski sprzed eliminacji do Euro 2016... tylko z 10 razy gorszy. Totalnie przereklamowany chłopiec, nie potrafiący wziąć na swoje barki ani grama odpowiedzialności, unikający gry, jeżdżący na kadrę chyba tylko z przymusu "bo wypada". Z Orzełkiem na piersi widziałem może jeden mecz w którym zagrał na poziomie. A tych meczów zagrał już w niej (niestety) aż 44. Żaden z podstawowych ofensywnych pomocników grających w Ekstraklasie, nie zagrałby gorzej, bo po prostu się nie da na tej pozycji.

księciuniu
08-06-2019, 11:24
Zieliński kompletnie niewidoczny w pierwszej połowie.
W drugiej połowie zupełnie niewidoczny.

Marcino
08-06-2019, 11:34
Zieliński kompletnie niewidoczny w pierwszej połowie.
W drugiej połowie zupełnie niewidoczny.

czyli standard tego gościa w koszulce reprezentacji ...
inna sprawa, że z Brzęczkiem ta reprezentacja nie ma żadnej przyszłości, potrzeba wybitnego szkoleniowca i każdy z tych chłopaków grałby wczoraj o wiele inaczej.

sarinosoman
08-06-2019, 12:32
Zieliński to w kadrze wygląda tak, jakby mu ktoś na zgrupowaniu całą kolekcję resoraków zayebał, a ponieważ on, biedak, nie wie, który to zrobił, więc na wszelki wypadek obraził się na wszystkich.
Grosicki dośrodkowuje w dwuosobowy mur. Krychowiak - albo laga z dokładnością piętnastu metrów, albo strata i człap-człap do obrony.
W oczy rzuciło mi się jeszcze jedno - w meczu Portugalczyków z Helwetami ci pierwsi zapieprzali do kontry na pełnym gazie, a przykładem świecił tu CR7. U nas piłka szła do RL9, a ten zastawiał się, robił kółeczko i oddawał piłkę do tyłu albo do boku - i nie była to wina tylko Robercika.
Ogólnie mecz- kuriozum. Zagrany w trybie "eco-stealth", "0:0 weźmiemy z pocałowaniem łydek", a tu, proszę, wpada bramka po farfoclu i mecz wygrany. Można? Można. Sprawdza się taktyka? Sprawdza. My tą taktyką otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie, mówimy, to jest nasze, przez nas wymyślone - i to nie jest nasze ostatnie słowo.

Stout
08-06-2019, 12:54
A najlepiej na tej słomianej inwestycji ,tfu "drużynie" wychodzi Boniek.

Tuzin
08-06-2019, 14:11
W sumie to samo jak za Nawałki. 70 minut męczenia buły, 20 minut jako-takiego grania. Na razie wystarcza.

Mam wrażenie że trochę za dużo wymagamy od tej reprezentacji. Światowy poziom to jest jedynie Lewandowski (z wszystkimi jego ograniczeniami, tak po prawdzie, których nie widać na codzień w klubie a w kadrze widać). Plus Szczęsny, który wprawdzie gra w klubie ze światowego topu, ale czy to jest jakiś mega zajebisty bramkarz? Poza tym, on i kadra to nie był nigdy jakiś perfect match.
Jest jeszcze niby Zieliński, ale on po prostu ma jakiś defekt w tej kadrze, którego się już nigdy, mam wrażenie, nie pozbędzie. Co do Piątka, to fajnie by było, żeby zagrał kilka sezonów na "takim" poziomie jak ostatni. Zwłaszcza że pod koniec się koncertowo zesrał

Reszta to banda średniaków w europejskiej piłce. Wszyscy mają w pamięci kadrę z 2016 roku, a wystarczy popatrzeć jaki niektórzy od tego czasu zjazd zaliczyli. Grosicki od 2 lat ***** gra. Glik z mistrza Francji się ostatnio bronił przed spadkiem. Krychowiak wiadomo. Do tego uzupełniono kadrę takimi tuzami jak Frankowski (!!!) czy Klich. Frankowskiemu też się należą oddzielnie dwa słowa - gościu jest byłą gwiazdą ekstraklasy i czołowym grajkiem drużyny z którą zwycięsko rywalizowaliśmy o mistrza w latach 2016-2018. Wystarczy popatrzyć co on prezentuje, żeby dojść do wniosku jaki poziom ma nasza liga i jaki poziom miała tamta Legia, skoro była w stanie to wygrać. Niestety.

EDIT.
Teraz doczytałem posty o Zielińskim. Zgadzam się w 100%. Jeżeli cokolwiek ma w tej kadrze lepiej działać, to trzeba zacząć od wypierdolenia Zielińskiego, bo ten gość (głównie z powodu głowy) się nie nadaje. Problem polega na tym, że poszukiwanie rozgrywającego dla kadry to trwa jakieś 5 lat. I może się skończyć tym, że rozgrywającym-dryblerem będzie na 40 metrze Lewandowski (czyli Fornalik).

Hazardzista
08-06-2019, 16:59
Nie żebym bronił, bo ch.uja grali, ale nawet Piątek przyznał ze po wejściu musiał i kilku przebiezkach musiał dojść do siebie. Pogoda była mordercza.

Co do Zielińskiego. To jak z Lewym. Póki reszta ekipy nie wejdzie na wyższy poziom to oni nie maja z kim grać. Ich straty nie są spowodowane brakiem umiejętności cxy zaangażowania tylko reszta ekipy jest o lata świetlne od tego aby ich grę wyczuć i z nimi klepać.

Jaco
08-06-2019, 17:11
UEFA ma specyficzne poczucie humoru:

Tobias Stieler będzie sędzią głównym spotkania eliminacji mistrzostw Europy, w którym Polska zagra z Izraelem. Niemieckiemu arbitrowi na liniach pomagać będą Mike Pickel oraz Marco Achmueller.
:|

Jestem
08-06-2019, 20:31
Jestem daleki od wieszania psów na Zielińskim, Lewym czy Grosiku. W tym momencie w kadrze, w większości, są najlepsi nasi zawodnicy - czy Szymański zrobiłby różnicę zamiast Frankowskiego? Nie wiem, być może i chciałbym tego, ale to nie jest podstawowy problem. Podstawowy problem to "selekcjoner", któremu pomysły kończą się na selekcji :( Źle ustawiony Zieliński, źle ustawiony Lewy, dwie linie pomocy bez pomysłu i Krycha z Mateuszem w parze, jeden by styknął, być może pora znaleźć kogoś jednego na ich miejsce, byle nie Górala. Kombinacje na bokach obrony.
Weryfikacją będzie mecz z Izraelem, choć to nie potentat ale chyba jednak druga siła w naszej grupie. Czy starczy fartu na jeszcze jeden mecz? Może Piątek wyjdzie w pierwszym składzie z Lewym? Może ... a co tam, Franc mawiał o jakimś meczu, że jego teściowa dałaby radę ustawić zespół, z Macedonią moja też dałaby radę :)

sarinosoman
09-06-2019, 09:05
Wczoraj Turcy na tle Francuzów pokazali, co można osiągnąć sensownym ZAPIERDALANIEM w pojedynku z drużyną teoretycznie znacznie silniejszą. Owszem, była żelazna konsekwencja w pilnowaniu taktyki, ale to włożone serducho spowodowało, że na koniec meczu Francuzom zwyczajnie odechciało się grać (pierwszy raz od 10 lat ZERO celnych strzałów w meczu), a gdyby niezmordowany Burak Yilmaz miał lepiej ustawiony celownik, to mogliby przyjąć i piątkę zamiast dwójki. Pierwsza bramka to dośrodkowanie z wolnego Ündera (21 lat), zgranie głową Demirala (21 lat) i strzał głową Kaana Ayhana (24 lata) - można tylko pozazdrościć.

Jestem
09-06-2019, 10:30
Prezydent Napoli Aurelio de Laurentis w rozmowie z "Corriere dello Sportâ" zapewnił, że nie chce latem pozbywać się swoich czołowych piłkarzy. Jednym z nich jest reprezentant Polski Piotr Zieliński.

Słowa szefa klubu ze stolicy Kampanii odnoszą się do niedawnych informacji, które mówiły, że szczególnie aktywny na rynku transferowym ma być Inter. Nerazzurri chcieliby w kolejnym sezonie podjąć walkę z Juventusem. Już zatrudnili w roli trenera Antonio Conte, a teraz chcieliby mu dać do dyspozycji nowych piłkarzy. Na celowniku podobno znalazło się kilku graczy Napoli, a te plotki szybko dotarły do De Laurentisa.

- Słyszałem, że Inter chce rozmontować naszą drużynę i wyciągnąć naszych najlepszych zawodników. Nie mam zamiaru ich jednak sprzedawać. Ani Piotra Zielińskiego, ani Lorenzo Insigne - zapewnił szef Napoli. - Wiele drużyn się do nas zgłasza, ale my nie jesteśmy żadnym supermarketem. Nie chcemy nikogo się pozbywać, chyba że sprowadzimy na dane miejsce kogoś, kto naszym zdaniem będzie wzmocnieniem - dodał De Laurentis.
Prezydent klubu opowiedział też o tym, jak może wyglądać okno transferowe dla jego drużyny. - Przede wszystkim pamiętajmy o jednej rzeczy: dopiero mamy początek czerwca. Lato jest bardzo długie, wiele rzeczy może się jeszcze wydarzyć. Jesteśmy dopiero na początku tego okresu - stwierdził.

W świetle wielu komentarzy na temat Ziela to ten Aurelio to jakiś idiota nie znający się ani trochę na piłce i biznesie, dają miliony a on ich nie podnosi. Owszem, jest furtka, jak znajdą lepszego to nie ma sprawy :)

sarinosoman
09-06-2019, 11:19
Przecież to typowa gadka na podbicie ceny - "chyba że... ...lato jest bardzo długie, wiele rzeczy może się jeszcze wydarzyć", a nie: "jest dla nas tak ważny, że ni chooya go nie sprzedamy".
Do Zielińskiego w Napoli nic nie mam, choć i w tym przypadku chyba tylko największy jego fan mógłby uznać go za niekwestionowanego lidera drużyny, decydującego o obrazie gry i osiąganych wynikach. Obchodzi mnie za to jego wywiązywanie się z obowiązków rozgrywającego w reprezentacji.

Jestem
09-06-2019, 11:28
Czyli kiepskich piłkarzy nie sprzedajemy przy najbliższej okazji tylko podbijamy cenę ryzykując, że u nas zostaną na następny sezon za kilka baniek? :)

p.s. Żeby nie było nieporozumień, nie twierdzę, że Zielu rozegrał mecz życia w reprze kiedykolwiek, twierdzę, że to piłkarz który MUSI mieć Trenera a nie "selekcjonera".

Chmielo
09-06-2019, 13:18
Na takiego Zielińskiego w kadrze to najpierw trzeba mieć pomysł. Nie miał go ani Nawałka, ani Brzęczek. Szkoda, bo to bardzo dobry piłkarz.

Zieliński nigdy żadnym rozgrywającym nie był. Wiedział to Sarri, wie o tym też Ancelotti, czyli TRENERZY, a nie absolwenci kursu UEFA PRO przy PZPNie.

Tommy Johnson
09-06-2019, 14:39
Wczoraj Turcy na tle Francuzów pokazali, co można osiągnąć sensownym ZAPIERDALANIEM w pojedynku z drużyną teoretycznie znacznie silniejszą. Owszem, była żelazna konsekwencja w pilnowaniu taktyki, ale to włożone serducho spowodowało, że na koniec meczu Francuzom zwyczajnie odechciało się grać (pierwszy raz od 10 lat ZERO celnych strzałów w meczu)

Oglądałem wczoraj mecz Turków z Francuzami i byłem pod wrażeniem, zapierdalali oczywiście, ale kluczem moim zdaniem był zespół, plus bardzo dobre przygotowanie taktyczne. Także wygrać można z każdym, warunkiem jest zamiana swojego "Ja" na dobro zespołu. Według Mnie tylko w taki sposób drużyna teoretycznie słabsza jest w stanie osiągnąć sukces. A pierwsza bramka to jest właśnie praca na treningach, dośrodkowanie na długi słupek na wysokiego zawodnika, zgranie do środka i bramka.

https://www.youtube.com/watch?v=g2MozJPuCMk

R.
10-06-2019, 21:27
Piątek jak się obsrał z cieszynką... brak słów na tę poprawność żydowską.
Niech jeszcze podejdzie pod ich szatnię i przeprosił za to, że strzelił biednemu Izraelowi. Przecież do Izraela się nie strzela.

trzeci
10-06-2019, 21:45
Była cieszynka.

e: Rzeczywiście nie było. Wydawało mi się, że realizator przypadkowo nie pokazał. ;)

R.
10-06-2019, 21:48
Była cieszynka.

Nie strzelał do żydów. ;)

KorekBorek
10-06-2019, 21:52
Była cieszynka.

nie było, obsrał się

https://www.youtube.com/watch?v=7VW1TmSjk9Y

bkt
10-06-2019, 22:14
Czy w 1 polowie w pewnym momencie stadion skandowal imię i zjawisko któregoś z piłkarzy izraela czy mi się zdawało?

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka

Budyń_70
10-06-2019, 22:25
W końcu dało się na to patrzeć.
Od początku było widać odpowiednie zaangażowanie oraz to, że bramki naszych to tylko kwestia czasu.

Majkisek
10-06-2019, 22:41
Jak za Janasa, gramy z kontry ze skabiakami/przeciętniakami europejskimi. Gdy przeciwnik się tak chętnie nie odsłania jak Austria/Łotwa/Macedonia to oczy krwawią. Dzisiejszy wynik zakłamuje obraz, rywale zagrali bardzo wesoły futbol, w dodatku mieli straszny ręcznik w bramce.

Benek
10-06-2019, 22:48
Nie strzelał do żydów. ;)

Sentyment do byłego klubu :)

Jestem
10-06-2019, 22:49
Było dużo lepiej, Zielu chyba najlepszy obok Glika, trzecia bramka to najwyższa półka światowa.
Z przeciwnikiem z wyższej półki niż Izrael to byśmy jednak popłynęli, choć tym razem to nie fart przeważył.

mski
11-06-2019, 00:15
Było dużo lepiej, Zielu chyba najlepszy obok Glika, trzecia bramka to najwyższa półka światowa.
Z przeciwnikiem z wyższej półki niż Izrael to byśmy jednak popłynęli, choć tym razem to nie fart przeważył.

Szanujmy się. 9/10 bramkarzy takiego farfocla łapie.

Jestem
11-06-2019, 01:06
Szanujmy się. 9/10 bramkarzy takiego farfocla łapie.

Asysta z klepy na kilkadziesiąt metrów plus strzał z klepy i z kozłem, no nie wiem ale podtrzymuję swoje zdanie, choć pewnie znaleźliby się tacy co by wyłapali :)

Tuzin
11-06-2019, 04:24
Ja myślę że nawet Nick Vujcic by to złapał.

Marcino
11-06-2019, 06:15
Mając dwóch asów w napadzie trzeba po prostu nimi grać. Pytanie tylko czy Brzęczek zastosuje to na dłużej.

Tommy Johnson
11-06-2019, 09:54
Mając dwóch asów w napadzie trzeba po prostu nimi grać. Pytanie tylko czy Brzęczek zastosuje to na dłużej.

Brzęczek powiedział na konferencji że ustawienie zależne będzie od przeciwnika, prawdopodobnie na wyjazdach lub z teoretycznie silniejszymi wróci gra jednym napastnikiem.

Moim zdaniem 4-4-2 to naturalne ustawienie Naszej kadry, My po prostu nie potrafimy grać inaczej i żadne eksperymenty i wydziwianie z ustawieniem się nie sprawdzi. Także lepiej skupić się na poprawie innych elementów a ustawienie zostawić w spokoju, 4-4-2 jest naturalną formacją.

Grzechem jest nie korzystać z takich napastników jakich Mamy obecnie, a w takiej grupie jak obecna ja zaryzykowałbym grą choćby z trójką z przodu.

A Sam Brzęczek ma niebywałe pole do popisu. I tak jak ma pod górkę z "opinią publiczną" tak może okazać się że jest w stanie wykręcić rekordowy wynik w eliminacjach a i wyjście z grupy na Euro jest bardzo prawdopodobne.

Szawar
11-06-2019, 09:54
Jaki ręcznik stał na bramce Izraela, 3 i 4 bramka, komik.

KRA
11-06-2019, 12:05
Wreszcie zagraliśmy tak, jak powinniśmy z takimi przeciwnikami. Szybko, zdecydowanie i przede wszystkim skutecznie. I niech wujo Brzęczek nie będzie uparty i szlifuje to 442, w którym czujemy się jednak najlepiej. Wypracujmy schematy rozegrania akcji, kontrataków, stałych fragmentów. Jak zacznie kombinować to skończy się, jak za Nawałki, szybkim wpierdolem w grupie, bo awans jest już w zasadzie na wyciągnięcie ręki.

Antares
11-06-2019, 12:33
Nie wiem na ile wpływ miał system, a na ile podejście do tego meczu. Z Macedonią ruszali się jak muchy w smole, a wczoraj od pierwszej minuty pełna koncentracja i zapieprzanie. Chociaż też tonowałbym ten huraoptymizm, bo to jednak był tylko Izrael, totalni przeciętniacy, a nie Niemcy czy Francja. I szczęście cały czas przy nas, bo o ile pierwsza bramka to bardzo ładna akcja i super strzał Piątka, to druga szczęśliwy karny, a 3 i 4 to wielbłądy bramkarza. Myślę, że mamy taki potencjał, że takie mecze z takiej klasy rywalami to powinna być norma.

Chciałbym zobaczyć tę kadrę w zestawieniu 4-3-1-2, mamy napastników, mamy pomocników, którzy grając w takich lub podobnych systemach w mocnej lidze błyszczą, a w kadrze połowy tego nie pokazują, a nie mamy skrzydłowych. Linetty Krychowiak Zieliński w pomocy, Milik za napastnikami wymieniający się pozycjami z Lewym i Piątek jako ten najbardziej wysunięty.

Yevaud
11-06-2019, 12:50
Dobry mecz, zapieprzanie...
Musze przyznac, że nie oglądałem meczu z Macedonią, ale jesli ten z Izraelem był dobry, to tamten musiał byc dramatycznie słaby.
W meczu z Izraelem tylko wynik był dobry.

Dobre zagrania mozna policzyć na palcach jednej reki:
Podanie Lewandowskiego do Piątka (w które wmieszał sie Kedziora i omal nie spieprzył akcji), podanie Milika do Kądziora i podanie Zielińskiego do Grosickiego. Trzy dobre podania, które skończyły się bramkami.

Moze jeszcze dwie akcje (klepka Zieliński - Lewy - Grosicki + może jakaś, której nie pamiętam) zaslugiwały na uznanie.
A tak męczenie buły.

Czytam, jak to świetnie podał Krychowiak do Grosickiego przy bramce na 2-0 i jaka to wielka zasługa obu piłkarzy.
Przy tej bramce najwiekszą zasługe maja w kolejności:
1. sędzia za podyktowanie karnego, gdy piłka ewidentnie odbiła sie od uda upadającego rywala, by potem trafić w rękę - zagranie ręką zdecydowanie nie powinno w takiej syuacji uzanae za celowe.
2. Bereszyński, który jedno identycznie "cudowne" zagranie Krychowiaka uratował zapierdzielając przez pół boiska i odbierając piłkę
3. Lewy, bo jednak trafił
i dopiero Grosicki z Krychowiakiem.

Dobrze wyglądał (ku mojemu zdziweniu) Bednarek, Fabiański i Glik.
Reszta co najwyżej poprawnie.

Wynik bardzo dobry, ale to nie był dobry mecz. 4 strzały w światło bramki - 4 gole. Taka skutecznośc świadczy głównie o słabej obronie rywali, a nie o świetnej grze Polaków.

Antares
11-06-2019, 13:03
1. sędzia za podyktowanie karnego, gdy piłka ewidentnie odbiła sie od uda upadającego rywala, by potem trafić w rękę - zagranie ręką zdecydowanie nie powinno w takiej syuacji uzanae za celowe.

Od 1 czerwca nie ma znacznie czy piłka najpierw trafiła w inną część ciała, a potem w rękę (tak jak w przypadku Jędrzejczyka w Gdańsku), rękę miał wystawioną w górę więc karny oczywisty.

r9robins
11-06-2019, 15:40
Mnie najbardziej podobała się bramka Piątka i nowe koszulki :mpiwo:

Ivan Drugi
11-06-2019, 17:44
Piątek jak się obsrał z cieszynką... brak słów na tę poprawność żydowską.
Niech jeszcze podejdzie pod ich szatnię i przeprosił za to, że strzelił biednemu Izraelowi. Przecież do Izraela się nie strzela.
Piątek czuł pismo nosem .:)
Jak trzeba mieć nasrane w głowie aby dojść do takich wniosków ?:jejku:
"Terror poprawności politycznej. Tygodnik „Polityka” oburzył się, ponieważ na należącym do PZPN-u profilu „Łączy nas piłka” po strzeleniu przez Polaków czwartek bramki w meczu z Izraelem napisano: „GOOOOOOOL! To już jest pogrom! Prowadzimy z Izraelem 4:0!”. Redakcja „Polityki” uznała, że to rzekomo wpis antysemicki."

Jestem
11-06-2019, 18:16
Daję pełny materiał z Polityki, szukanie we wpisie PZPN śladu antysemityzmu to kuriozum, kpina z logiki i ze zdrowego rozumu:

„GOOOOOOOL! To już jest pogrom! Prowadzimy z Izraelem 4:0!” – taki post opublikował PZPN na swoim profilu facebookowym. Rzecznik związku po zwróceniu uwagi: „Jeśli mielibyśmy takie podejście, to nie moglibyśmy używać słowa Âťspalony«”.

Trwają eliminacje do Euro 2020. W poniedziałek polska reprezentacja rozegrała kolejny, czwarty mecz, tym razem z Izraelem. Czterobramkowe zwycięstwo daje Polakom w sumie 12 punktów i pięć przewagi właśnie nad Izraelem. Jeszcze wczoraj pisaliśmy, że Jerzy Brzęczek i jego kadra mogą już cieszyć się wakacjami. Ale osoby odpowiedzialne za obsługę mediów społecznościowych PZPN – już niekoniecznie.

Mecz relacjonowano na profilu Polskiego Związku Piłki Nożnej. Oficjalny fanpage „Łączy nas piłka” ma szerokie grono odbiorców – ponad milion fanów.

Radość z czwartej bramki dla polskiej reprezentacji, strzelonej przez Damiana Kądziora, opatrzono następującym komentarzem: „GOOOOOOOL! To już jest pogrom! Prowadzimy z Izraelem 4:0!”. Nacechowany antysemicko wpis został zmodyfikowany po naszej publikacji.

„Pogrom” to termin, którym określano krwawe wystąpienia przeciw ludności żydowskiej w Rosji w 1880–81, ale upowszechnił się w świecie jako nazwa wszystkich antyżydowskich wystąpień zbiorowych w historii. Do pogromów dochodziło także w Polsce, najgłośniejszy był w Jedwabnem (1941, zginęło 340 osób) i w Kielcach (1946, zginęły 42 osoby, ponad 100 poniosło rany).
PZPN: nie ma problemu

Jakub Kwiatkowski, rzecznik związku, poproszony przez nas o komentarz, powiedział: – Proszę nie doszukiwać się tu żadnych kontekstów. W meczach często używa się słowa „pogrom”. Jeśli mielibyśmy takie podejście, to nie moglibyśmy używać w relacjach z meczów słowa „spalony”. Może to słowo było niezręczne, bo niepotrzebnie budzi – jak widać – takie emocje.

A co na to fani piłki? Pod postem znalazły się liczne antysemickie wpisy: „Normalnie holokaust”, „To już jest pogrom LOL”, „No i rozstrzelali ich”, „Pogrom adekwatnie do kraju”. Zaledwie kilku komentujących zwróciło uwagę na to, że „pogrom”, ze względu na trudną polsko-żydowską historię, nie powinien się pojawić: „Pogrom? Wiecie że gramy z Izraelem?”, „Komentarz do wyniku niefortunny albo zwyczajnie głupi”.

Kwiatkowski tłumaczy, że nie widział komentarzy internautów zamieszczonych pod wpisem, ale poleci przyjrzeć się sprawie. Uspokaja, że hymn Izraela był oklaskiwany przez 57 tys. osób na Stadionie Narodowym. Po naszej publikacji frazę „To już jest pogrom!” zmieniono na „To już jest to!”. Za fanpage PZPN odpowiada – jak mówi „Polityce” Kwiatkowski – grupa młodych, ok. 20-letnich osób.

Sam mecz przebiegł spokojnie, nie doszło do żadnych incydentów.

p.s. Borek z Niedzielanem powinni złożyć samokrytykę i się rozstrzelać wzajemnie bo wielokrotnie pod koniec meczu mówili o pogromie a potem o robieniu "dżemu" (z pewnością taka sugestia do mydła), to objaw wyjątkowego i niedopuszczalnego antysemityzmu :)

Alek
26-08-2019, 14:46
Powołania na Słowenię i Austrię.

Bramkarze: Łukasz Fabiański, Łukasz Skorupski, Wojciech Szczęsny.

Obrońcy: Jan Bednarek, Bartosz Bereszyński, Thiago Cionek, Kamil Glik, Robert Gumny, Artur Jędrzejczyk, Tomasz Kędziora, Michał Pazdan, Arkadiusz Reca, Maciej Rybus.

Pomocnicy: Krystian Bielik, Jakub Błaszczykowski, Jacek Góralski, Kamil Grosicki, Damian Kądzior, Mateusz Klich, Grzegorz Krychowiak, Karol Linetty, Sebastian Szymański, Piotr Zieliński.

Napastnicy: Dawid Kownacki, Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik, Krzysztof Piątek.

L..
26-08-2019, 18:33
Powołania na Słowenię i Austrię.
Arkadiusz Reca,.

:sedzia:

Tommy Johnson
26-08-2019, 18:42
Nie tylko Reca na liście powołanych to nieporozumienie. Daleko od prawdziwej piłki jest przynajmniej 5 piłkarzy z kadry.

IX14
05-09-2019, 16:59
Szczęsny ma jutro bronić ,nie wiem co nasz Fabian ma jeszcze zrobić chyba tylko czekać aż zarozumiały czub puści klopsa jak to ma w zwyczaju na dużych imprezach.

Tomereek
05-09-2019, 17:20
Poślubić ukraińską celebrytkę. Czyli szykuje się kolejny przejebany turniej.

Edyta: Jednak Bambi :)

Tomi
05-09-2019, 18:13
Błoński z kolei, że Fabian ma bronić jesienią (co uważam za dobrą decyzję).

https://twitter.com/robert_blonski/status/1169635753896415233?s=19

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

R.
05-09-2019, 18:28
Poślubić ukraińską celebrytkę. Czyli szykuje się kolejny przejebany turniej.

Edyta: Jednak Bambi :)

Przejebany turniej bo bramkarz z czołowego klubu będzie bronił w kadrze zamiast gościa z Angielskiego przeciętniaka? Ciekawa dedukcja.

Tomereek
05-09-2019, 18:33
Wszystkie turnieje do tej pory zawalił. Na Euro 2016 na szczęście doznał kontuzji i dzięki temu doszliśmy do ćwierćfinału

Benek
05-09-2019, 18:49
Przecież Brzęczek wyraźnie mówił, że nie ma 1 w kadrze i jeden i drugi będą grali co dwa spotkania.

Nagle mu się odwidziało?

R.
05-09-2019, 18:56
Wszystkie turnieje do tej pory zawalił. Na Euro 2016 na szczęście doznał kontuzji i dzięki temu doszliśmy do ćwierćfinału

Czyli Polska doszła do ćwierćfinału tylko dlatego, że Szczęsny doznał kontuzji? Skwituję to tak: :lol:
W Juventusie pewnie też gra tylko dlatego, że wziął ślub z celebrytką.

Tomereek
05-09-2019, 19:12
Czyli Polska doszła do ćwierćfinału tylko dlatego, że Szczęsny doznał kontuzji? Skwituję to tak: :lol:
W Juventusie pewnie też gra tylko dlatego, że wziął ślub z celebrytką.

Ja o reprezentacji, a ten o Juventusie... Trudno jest czytać ze zrozumieniem, co?

Budyń_70
05-09-2019, 22:41
Izrael - Macedonia 1-1
Strata punktów w peletonie pościgowym.
Coraz lepiej to wygląda :)

Kepke
06-09-2019, 20:33
Da radę obejrzec to gdzieś na tel. ??

księciuniu
06-09-2019, 20:44
Aplikacja TVP sport albo ich strona WWW

Jestem
06-09-2019, 21:28
Dlaczego gra Pazdan a nie Jędza? Pazdek słabowity, to jakiś mit o jego wysokiej formie :(
Prawie zrobił bramkę dla Słoweńców w okolicach 20 minuty a przy straconej to ja nie wiem co on robił, ale równie dobrze mógł być gdziekolwiek indziej.

Piątek na razie potwierdza swoją formę, a raczej jej brak.

R.
06-09-2019, 21:34
Taktyczne dno, serwowane przez wuefistę Brzęczka.

Majkisek
06-09-2019, 21:36

Jak co mecz. Niektórzy zachwycali się grą po Izraelu gdzie bezzębny przeciwnik z ręcznikiem na bramce rzucił się na nas jak na suchary i dostał kilka gongów. Ale generalnie jest dramat.

R.
06-09-2019, 21:37

Oglądałem dzisiaj U21 i U17. Poziom gry był jeszcze gorszy, przyszłość po Lewandowskim to się szykuje w okolicach 40 miejsca w rankingu FIFA.

Budyń_70
06-09-2019, 21:37

Chcialem podobnie napisac.....taktyka gry lagą sprawdza się idealnie na roslych słoweńców.

Jestem
06-09-2019, 21:43
Co tam, byle siostrzeniec zaliczył kolejny występ w reprze, tak od 70 minuty ...

Budyń_70
06-09-2019, 21:44
Dawać kurrwa Szymiego...

Benek
06-09-2019, 21:47
Ale Szpaku trzyma poziom :)

Na boisku można zobaczyć dziś Glika ,Kadziora i Roberta Zielińskiego :)

Marks
06-09-2019, 21:59
Oglądałem dzisiaj U21 i U17. Poziom gry był jeszcze gorszy, przyszłość po Lewandowskim to się szykuje w okolicach 40 miejsca w rankingu FIFA.

Niestety potwierdzam. Na trzeźwo nie da się tego oglądać.

Jestem
06-09-2019, 22:11
Brawo Pazdan, brawo wuefista na B.!

Budyń_70
06-09-2019, 22:13
Bereś trzeba przyznać rozgrywa słaby mecz, no i Pazdek masakra......a Jędza w formie na ławie.

Runi
06-09-2019, 22:14
Nie da rady się ślizgać w każdym meczu.

Raczej
06-09-2019, 22:20
Pazdan to już w pierwszej połowie źle obliczył ale obyło się bez straty bramki. Natomiast teraz o co chodziło przy nieuznanej bramce dla nas sędziemu to kuurwa nie wiem.

Budyń_70
06-09-2019, 22:26
Pewnie chodziło o to, aby Słowenia prowadziła 2-0, a nie tylko 2-1.

Hermit
06-09-2019, 22:32
Zawiedli absolutnie wszyscy

zie(L)ak
06-09-2019, 22:33
Rudy coś tam ostatnio przebąkiwał że repra będzie lekiem na grę klubową...

Budyń_70
06-09-2019, 22:35
Rudy to niech szuka selekcjonera, póki jest jeszcze co ratować.

Majkisek
06-09-2019, 22:38
Ale Szpaku trzyma poziom :)

Na boisku można zobaczyć dziś Glika ,Kadziora i Roberta Zielińskiego :)

Piotrek Lewandowski też w drugiej połowie wjechał :lol:

Jestem
06-09-2019, 22:41
Najważniejsze, że siostrzeniec wszedł w tej 70 minucie! - ma się te insajderskie info :) :)

księciuniu
06-09-2019, 22:42
Bo to była „słaba realizacja taktyki nakreślonej przez Jerzego Brzęczka”
:boshe:

Jestem
06-09-2019, 22:43
Ktoś zasugerował, że była nakreślona jakaś taktyka?

Złoty_Orzeł
06-09-2019, 22:50
Vuko przy Brzeczku to jest mistrz taktyki i motywacji.

Hermit
06-09-2019, 22:58
Zagrali ok z Izraelem. Pozostałe 3 mecze ślizgali się z fartem. Nawet z Łotwą. Dzisiaj farta zabrakło ale grali to samo co w tych trzech meczach.

Budyń_70
06-09-2019, 23:01
No to można tym bardziej bać się Austrii, która wydaje się być na fali.

Tuzin
06-09-2019, 23:04
Z taką grą to się musiało w końcu zdarzyć.

Majkisek
07-09-2019, 08:38
Ciekawe jak długo będą w tej kadrze takie asy jak Klich czy Błaszczykowski. Szczególnie ten pierwszy jest dla mnie mega zagadką bo tak bezproduktywnego piłkarza w reprze to nie było od lat.

Czaruś
07-09-2019, 08:48
Wy tu pitu pitu o Reprezentacji a tym czasem wyszło że to antysemici. Najpierw wygrali z Izraelem, a teraz dali wygrać Słowenii, która dzięki tej wygranej jest w tabeli wyżej niż Izrael :D

Gelo85
07-09-2019, 08:59
Klich i Kędziora to jakieś nieporozumienie, jeśli chodzi o reprezentację. Już nie mówiąc o wiecznym niespełnionym talencie Zielińskim.

jednopostowiec
07-09-2019, 12:52
Marnowany jest potencjał Bereszyńskiego. Nie wiem, czemu Brzęczek boi się postawić na Rybusa (i tak wszyscy mówią, że co by się nie działo, to wychodzimy). Klich w Leeds, a Klich w kadrze to też dwie różne osoby. Niedawno były rozważania o wyjściu trójką napastników, dziś trudno znaleźć trzech w formie. :( No i to co mnie najbardziej smuci... Ilicić pokazał Zielińskiemu, jak się powinno grać, wszędzie było go pełno.

PS. A na deser Reca. Zmienił klub i zamiast się tam pokazać w treningu, skumać z kolegami to siedzi na trybunach, brawo Brzęczek, znwu robi mu krzywdę.

Ivan Drugi
07-09-2019, 13:09
Na Austrię obrona powinna wyglądać tak ; Rybus, Jędza, Bednarek, Bereś.

Budyń_70
07-09-2019, 14:29
Na Austrię obrona powinna wyglądać tak ; Rybus, Jędza, Bednarek, Bereś.

Powinna, tylko co na to genialny strateg Brzękol.
Ja bym też dał Szymiego od pierwszej minuty (gorzej jak Zieliński nie zagra, a może odkryje się jego talent dla repry) i Milika, za niewidocznego Piątka.

Ivan Drugi
07-09-2019, 14:54
Ja bym też dał Szymiego od pierwszej minuty (gorzej jak Zieliński nie zagra, a może odkryje się jego talent dla repry) i Milika, za niewidocznego Piątka.

Milik ma kontuzję, chyba nawet po przerwie na kadrę jeszcze nie zagra w klubie. Wystawienie Piątka w takiej formie to sabotaż.

ŁUKASZ.
07-09-2019, 14:59
Milik jet kontuzjowany i nie ma go w kadrze. Z tym Szymim względem Zielińskiego też bym się nie zapędzał. Zielu faktycznie zagrał słabo, ale Szymańskiemu mimo wzystko jeszcze trochę do niego brakuje jeśli chodzi o boiskową jakość.
Tu potrzeba TRENERA, który jasno nakreśli im robotę do wykonania, a nie BRZĘCZKA!

Budyń_70
07-09-2019, 16:09
Milik jet kontuzjowany i nie ma go w kadrze. Z tym Szymim względem Zielińskiego też bym się nie zapędzał. Zielu faktycznie zagrał słabo, ale Szymańskiemu mimo wzystko jeszcze trochę do niego brakuje jeśli chodzi o boiskową jakość.
Tu potrzeba TRENERA, który jasno nakreśli im robotę do wykonania, a nie BRZĘCZKA!
Nie twierdzę, że Szymański jest lepszy od Zielińskiego, ale być może kadrze da więcej, bo Zielu w klubie a w reprezentacji to dwie różne osoby.
Jak wczesniej ktoś napisał, że w kadrze to wiecznie nie spełniony talent. A kiedy mamy się przekonać czy Szymi da radę jak go nie wpuszczamy na .boisko.

Jestem
09-09-2019, 12:33
No to można tym bardziej bać się Austrii, która wydaje się być na fali.

Po namyśle niestety ale się boję Austrii, tym bardziej, że "selekcjoner" jest mało reformowalny, owszem Bielik wystąpi i to jest plus, ale ciągle na lewej obronie prawy obrońca a na 9 lewus, tzn. Piątek bez formy a Lewy się będzie plątał w okolicach 40 metra od bramki :( Zacząłbym od wstawiania zawodników na ich optymalne pozycje a dopiero potem uzupełniał ewentualne dziury jakimiś cudownymi rozwiązaniami, no i rodzinę wysłałbym tam gdzie jej miejsce, czyli na trybuny.

Co do wyniku to się nie odważę napisać co o tym sądzę, bo być może kadrowicze wezmą sprawy w swoje ręce, a raczej nogi, i zagrają po swojemu ignorując polecenia wuefisty, który wyraźnie jest słabszy od mojej teściowej w kwestiach taktycznych na boisku i zestawiania składu.

Benek
09-09-2019, 22:50
Fakt,że to jest pierwszy post od rozpoczęcia spotkania chyba duzo świadczy o poziomie naszej kadry...

Szkoda...

L..
09-09-2019, 22:55
ŻENADA i tyle w temacie

Bootleg
09-09-2019, 23:12
Generalnie to ewentualny brak awansu z takiej grupy byłby sporym "osiągnięciem" do Brzęczkowego CV. Idealnie wpisywałby się obok sukcesów w Wiśle Płock i Katowickim GKS :kawa:

Raczej
09-09-2019, 23:24
Z pozytywów to Fabiański i Bielik. Lewy walczył ale znowu nie potrafił w takim momencie jeebnąć bramki mając patelnię. Ogólnie chuujnia hehe

Jestem
09-09-2019, 23:33
Z pozytywów to całkiem przyzwoite wejście Seby i dobre wymuszone zmiany w pierwszym składzie, poza tym czekam z utęsknieniem na BrzEXIT to i rodzina na stałe znajdzie się na trybunach!

p.s. Jędza z Glikiem najprawdopodobniej byliby jak skała, a tak Bednarek walił klops za klopsem. Rybus na lewej i wtedy Bartek pokazałby w pełni swoje możliwości po prawej stronie. Zero myśli w tej grze i zestawieniu:(

jednopostowiec
09-09-2019, 23:51
OK.
Wychodzimy z pierwszego miejsca > pompujemy balonik > gramy padakę na Euro > kto po Brzęczku? Michniewicz?

Ivan Drugi
09-09-2019, 23:51
Liczyłem na jakieś 0-3 . Eliminacje były by jeszcze do wygrania a może wtedy JB skończył by swoją przygodę z kadrą. Awans pewnie będzie a potem zwyczajowy wstyd na turnieju finałowym.

VBS
10-09-2019, 00:15
"Brzeczek: Dzisiaj kończyliśmy mecz z 3 zawodnikami z Championship, czyli 2. ligi angielskiej. Austria ma 18 zawodników z Bundesligi. Apeluję o rozsądne ocenianie naszego potencjału".

Pozostawię to bez komentarza.

Budyń_70
10-09-2019, 06:16
Z pozytywów to całkiem przyzwoite wejście Seby i dobre wymuszone zmiany w pierwszym składzie, poza tym czekam z utęsknieniem na BrzEXIT to i rodzina na stałe znajdzie się na trybunach!

p.s. Jędza z Glikiem najprawdopodobniej byliby jak skała, a tak Bednarek walił klops za klopsem. Rybus na lewej i wtedy Bartek pokazałby w pełni swoje możliwości po prawej stronie. Zero myśli w tej grze i zestawieniu:(
We wczorajszym pomeczowym wywiadzie Lewego między wierszami można było wyczytać że uja ich ten Brzęczek na tych zgrupowaniach uczy, co potem na boisku przekłada się na brak schematów gry piłką i w konsekwencji brak realnego zagrożenia pod bramką przeciwnika.

Martino1989
10-09-2019, 06:32
Wiecie dlaczego żaden polski trener za zachodzie się nie sprawdzi?. Bo polscy trenerzy to mega cykory. Gość ma Lewego, Ziela, Grosika, Piątka, Rybusa- ciekawych, fajnych grajków ofensywnych. A taktykę ustawią cofając się całym zespołem na swoją 16. Momentami Austria grała z nami wczoraj jak Barcelona z Huescą. Kto tam kurna uczy w tych szkołach trenerów.

Majkisek
10-09-2019, 08:00
Tylko Łotwa ma mniej strzelonych bramek w naszej grupie śmiechu. Brawo Wuja.

Tomereek
10-09-2019, 08:02
"Brzeczek: Dzisiaj kończyliśmy mecz z 3 zawodnikami z Championship, czyli 2. ligi angielskiej. Austria ma 18 zawodników z Bundesligi. Apeluję o rozsądne ocenianie naszego potencjału".

Ale tutaj akurat on ma rację. To jest powiedzenie między wierszami, że wychowujemy prymitywów. Ten Bednarek rzeczywiście rozwija się jeżeli chodzi o odbiór, ale wyprowadzenie piłki...Czysty prymityw. Aaa, była dyskusja na temat wystawiania Szymańskiego w pierwszym składzie. Uważam, że powinien grać od dechy do dechy. Zieliński jest najgorszy. Jest tak słaby, że aż wypierdala żenadometr. Gość nie zasługuje już na jakiekolwiek powołanie. Ale wiadomo, menadżerowie...

Szawar
10-09-2019, 08:03

Argument z dupy, skoro potrafili z 2 zawodnikami z Championship, czyli 2. ligi angielskiej wygrać z Austrią w pierwszym meczu i mającego na szpicy Milika, który grał ogony w Napoli.

Majkisek
10-09-2019, 08:12
Ale tutaj akurat on ma rację. To jest powiedzenie między wierszami, że wychowujemy prymitywów. Ten Bednarek rzeczywiście rozwija się jeżeli chodzi o odbiór, ale wyprowadzenie piłki...Czysty prymityw. Aaa, była dyskusja na temat wystawiania Szymańskiego w pierwszym składzie. Uważam, że powinien grać od dechy do dechy. Zieliński jest najgorszy. Jest tak słaby, że aż wypierdala żenadometr. Gość nie zasługuje już na jakiekolwiek powołanie. Ale wiadomo, menadżerowie...

Jaką rację? Graliśmy z drużyną, gdzie jedną z największych gwiazd, kluczową "9" jest zawodnik uprawiający hobby football w Chinach (który nomen omen jest tak ultra słaby w wykończeniu, że głowa mała). Zresztą, kiedyś Sebkiem Mila ojebalismy Niemców. Nie przypominam sobie, żeby kiedykolwiek Nawałka narzekał na potencjał. Jak ma takich paralityków, to niech idzie na selekcjonera Hiszpanów.

e: już nie mówiąc o tym, że takie słowa z ust selekcjonera to -10 do morale i motywacji. Jak on im tak w szatni mówi, to nic dziwnego, że wychodzimy obsrani przed drużyną która dostaje 4 bramki od Izraela, a w ostatnich eliminacjach zajęła zaszczytne 4 miejsce w ultra mocnej grupie z Serbia, Irlandia, Walią, Gruzją i Mołdawią.

Yevaud
10-09-2019, 08:36
Jaką rację? Graliśmy z drużyną, gdzie jedną z największych gwiazd, kluczową "9" jest zawodnik uprawiający hobby football w Chinach (który nomen omen jest tak ultra słaby w wykończeniu, że głowa mała). Zresztą, kiedyś Sebkiem Mila ojebalismy Niemców. Nie przypominam sobie, żeby kiedykolwiek Nawałka narzekał na potencjał. Jak ma takich paralityków, to niech idzie na selekcjonera Hiszpanów.

e: już nie mówiąc o tym, że takie słowa z ust selekcjonera to -10 do morale i motywacji. Jak on im tak w szatni mówi, to nic dziwnego, że wychodzimy obsrani przed drużyną która dostaje 4 bramki od Izraela, a w ostatnich eliminacjach zajęła zaszczytne 4 miejsce w ultra mocnej grupie z Serbia, Irlandia, Walią, Gruzją i Mołdawią.

+1

A z innej beczki: czytam rózne opinie i mam wrażenie, że oglądałem zupełnie inne spotkanie.
Np. Weszło: Bednarek - co piłka, to wyebie ja pod nogi Austriaków - dostał ocenę 5 (jak Glik, lepiej niż Bereszyński). Krychowiak - raz za razem spowalniający grę i tracący piłkę nota 6 (Lepsza niż wyjsciowa!). Mam wrażenie, że chyba też Grzesiowi palec wsadzali i tak się spodobało że oceny zawyżają...

Runi
10-09-2019, 08:37
Co z tego, że mają 18 zawodników z Bundesligi jak po boisku biega 11?
W tym facet z Chin, ze dwie osoby z Salzburga, Lazaro z Interu. Więc wczoraj grało 7.
To tak jakby powiedzieć jak wygrać z Anglią , bo mają 275 zawodników z Premier League.

Tu nie chodzi o remis, bo przy tej sytuacji w grupie i rywalu wynik jak najbardziej do akceptacji.
Chodzi o "styl" i kolejne ślizganie.
Skończy się awansem na Euro, pompowaniem balona, trzema szybkimi meczami i zaskoczeniem co się wydarzyło.

Peace
10-09-2019, 08:54

Pozostawię to bez komentarza.Austriacy mają trenera, który prowadził ekipy z Bundesligi, najpierw Niemieckiej, potem Austriackiej. My trenera, który przez dekadę kopał się po czole jako trener osiągając jedynie jeden sukces w Wiśle Płock jako asystent Dominika Furmana\')

:D

drops
10-09-2019, 10:20
OK.
Wychodzimy z pierwszego miejsca > pompujemy balonik > gramy padakę na Euro > kto po Brzęczku? Michniewicz?

Wydaje mi się, że szanse na to, by zawodnicy grający na co dzień w dobrych zagranicznych klubach traktowali poważnie któregokolwiek z polskich trenerów, są bardzo małe. U Nawałki jakoś to (przynajmniej do czasu) zagrało, natomiast patrząc na to, jakich mamy potencjalnych następców JB z krajowego podwórka, trudno nie myśleć o zagranicznym szkoleniowcu. Odrębną kwestią są oczywiście kwestie warsztatowe - u naszych szkoleniowców to kuleje i nie ma przypadku w tym, że nie mają czego szukać poza granicami kraju. Prędzej czy później, jeśli mamy jakiekolwiek większe aspiracje, Rudy będzie musiał sięgnąć głębiej do kieszeni (byle z głową) i zatrudnić trenera, który poradził sobie w poważnym międzynarodowym futbolu. Szkoda, że przed nami kolejny po MŚ w Rosji zmarnowany turniej z taką naprawdę przyzwoitą generacją piłkarzy (o ile oczywiście się zakwalifikujemy, co, jak niektórzy przytomnie zauważają, wcale nie jest jeszcze z taką grą przesądzone).

Berni
10-09-2019, 10:37
Możliwość zatrudnienia konkretnego warsztatowca z zagranicy jest zależna od zgody "dożywotnich leśnych mędrców" z Piechniczkiem na czele.Chciałbym takiego Lagerbacka który by wszystko sprawnie poukładał ,ale będzie Probierz

Martino1989
10-09-2019, 10:50
Możliwość zatrudnienia konkretnego warsztatowca z zagranicy jest zależna od zgody "dożywotnich leśnych mędrców" z Piechniczkiem na czele.Chciałbym takiego Lagerbacka który by wszystko sprawnie poukładał ,ale będzie Probierz

Będzie polak, bo mówi po polsku. Jak to kiedyś ujął prezes Boniek. Piłka Nożna ma tak trudny język że porozumiewanie się w innych językach może sprawiać wiele kłopotów. Nie ma w Polsce trenera który chciałby choć troszkę pograć ofensywnie. U nas liczy się- nie stracić- może coś wpadnie.

drops
10-09-2019, 10:56
Nie ma w Polsce trenera który chciałby choć troszkę pograć ofensywnie. na to trzeba mieć jeszcze umiejętności zestawienia drużyny w ofensywie w schemacie wykraczającym poza "zgranie do boku, wrzutka ze skrzydła, afera w polu karnym, powrót"

Benek
10-09-2019, 12:18
Taka tam ciekawostka :)

Mam bardzo dobrą wiadomość ku pokrzepieniu serc (zakaz czytania przez sztab szkoleniowy i reprezentantów): Nawet jeśli zajmiemy 5. miejsce w grupie (co teoretycznie jest możliwe) to na 99,99999999999% zagramy w barażach.

Frączekna tt

Majkisek
10-09-2019, 12:44
W jaki sposób niby ten no name wyliczył ten procent?
Tak tylko na szybko:
Portugalia 1 zwycięstwo w 3 meczach, bardzo daleko na razie od awansu.
Szwajcaria obecnie poza czołową dwójką (co prawda 1 mecz mniej), jednak jak na razie bardzo daleko od awansu.
Chorwacja - tylko punkt przewagi nad 3 miejscem, bardzo daleko od awansu.
Islandia - na 3 miejscu, bardzo daleko od awansu.
I tyle by było z tych baraży.

e: ok, Islandia była wyprzedzona w LN. Na potknięcie Francji czy Holandii nie liczę ale ten procent mocno przesadzony i tak i nijak się ma do rzeczywistości.

VBS
10-09-2019, 12:55
"Jeżeli Zieliński wstanie pewnego dnia i coś mu przeskoczy w głowie, to będziemy mieli zawodnika, którego będą nam zazdrościć wszyscy na świecie"~ Jerzy Brzęczek.

Plus poprzednia wypowiedź to ten idiota - chce iść na wojnę z piłkarzami? Między wierszami to można od piłkarzyków wywnioskować, że ten dzban na niczym się nie zna. Najlepsze jest to, że znając życie awansujemy - a potem będzie sroga weryfikacja i ośmieszenie na arenie międzynarodowej, ale Rudy będzie dumny bo jak powiedział - jest pewien, że awansujemy. Tutaj nic nie widać, gdyby wczoraj Lewy albo którykolwiek inny strzelił i wygralibyśmy 1:0 to byłoby noszenie Wuja na dłoniach, mimo że gó*no zagrali. I tak jak wspomniał ktoś niżej - takie wypowiedzi powodują nie powodują wzrostu formy i nie zachęcają, żeby za takiego trenera walczyć. Rudzielec mógł już wziąć Furmiego na trenera, a możliwe, że efekt byłby lepszy, ba, na pewno byłby lepszy. :lol2:

Pewne jest to, że Rudy będzie brnął dalej i nie zmieni się nic - jak wiadomo jest nieomylny, a zwolnienie Wuja wiąże się z przyznaniem do błędu, a dwa, że żaden zagraniczny trener z marką nie pozwoliłby sobą sterować.

"Finanse PZPN mocne jak chyba nigdy, stać ich na trenera z wysokiej półki, znajomości Bońka mogłyby tylko pomóc (gdyby chciał), ale prawie żaden klakier dziennikarski tego nie napisze. To jest piękna układanka. Boniek ustawia to sobie na styl mafijny (lata praktyki we Włoszech?). Szefem departamentu ds. mediów i komunikacji w PZPN jest Janusz Basałaj, który "wychował" wielu z wpływowych dziennikarzy w Polsce. Oni krzywdy PZPN-owi nie zrobią i można powiedzieć, że miażdżyli przeciwników Bońka do fotelu prezesa (w stylu Koseckiego etc.). Jeśli Bońkowi nie pozwolą na kolejną kadencję to kto wie czy jego następcą nie zostanie wierny uczeń Sawicki, a wtedy będzie piękny dla Bońka układ."