PDA

Zobacz pełną wersję : Reprezentacja

Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 [36] 37 38 39

b.
25-06-2018, 17:19
Powiem tak. Ja żygam

Rzygam jak już.

Nie wiem, bo generalnie nigdy nie oglądam przedmeczowych relacji, studia itd, nie tylko w piłce ale w innych sportach też, bo wkurwia mnie to słodkie pierdzenie ekspertów, ale doszukiwanie się przyczyny klęski w relacji Przemka Babiarza czy mieszanie TVP do "7 grzechów głownych kadry", to jak dla mnie już jakiś wyższy poziom kodziarskiego absurdu :lol:

księciuniu
25-06-2018, 17:24
Jak czerwoni byli u władzy, to dwa razy trzecie miejsce na Mundialu zajęliśmy. A teraz to co? - bark od leżenia krzyżem bolał i grać nie mogli :prawi:

midzi
25-06-2018, 17:34
Duda za mało machał szalikiem z odwróconym napisem Polska - jego wina.

ra4319
25-06-2018, 17:40
jak piłkarze mają wygrywać na mundialu skoro w kraju jest łamana konstytucja?

b.
25-06-2018, 17:48
jak piłkarze mają wygrywać na mundialu skoro w kraju jest łamana konstytucja?

Dokładnie takiego samego smsa dostałem od kumpla po meczu z Senegalem :D

Ps. Oczywiscie dla beki, nie mam kumpli kodziarzy.

Mateusz351
25-06-2018, 18:31
Ps. Oczywiscie dla beki, nie mam kumpli kodziarzy.

Ulżyło nam...

Mam nadzieję że Fabiański w końcu dostanie szanse i inni którzy nie załapali się w pierwszym składzie.Wygrać i tak nie wygrają a chociaż na wycieczkę tylko nie przyjadą

Jestem
25-06-2018, 18:34
Może dajmy spokój polityce ponieważ na nią jest miejsce w innym miejscu tego forum.

Czy mamy polskiego kandydata do zastąpienia Adasia? Michniewicz bardzo się stara ale raczej wątpię żeby się przyjął. Nowak? - nie wiem jak tam jego relacje z Rudym. Ojrzyński pewnie zbyt cienki. Rudy niech weźmie kogoś od piłki kobiecej i będzie git, trzeba powielać dobre rozwiązania :)
Z zagranicznych to trafimy na jakiegoś bezrobotnego od roku Włocha albo Francuza lub Holendra, w dodatku oni uwielbiają od razu dużą grupą przejąć władzuchnę nad reprą.

p.s. Jednak mała reforma ekstraklapy by się przydała, minimum jeden polski junior na boisku plus zmniejszenie liczby meczów z ogórami.

Hazardzista
25-06-2018, 19:01
Stanowski w podzięce dla swojego kumpla piłkarzynę za skład na wczorajszy mecz 3 dni przed gwizdkiem jedzie po Lewym i Nawałce. Żena ...

Roar
25-06-2018, 19:15
Stanowski w podzięce dla swojego kumpla piłkarzynę za skład na wczorajszy mecz 3 dni przed gwizdkiem jedzie po Lewym i Nawałce. Żena ...

a po kim ma jechać? Nawałka zawalił kompletnie ten mundial, Lewy kolejną już imprezę mistrzowską kopie się po czole i jeszcze zwala winę na kolegów. Prawdziwy kapitan. Lewandowski mocno ostatnio odpłynął swoją drogą.

Peace
25-06-2018, 19:28
Czy mamy polskiego kandydata do zastąpienia Adasia?
Michał Probierz :D

Jestem
25-06-2018, 19:31
Michał Probierz :D

Zapomniałem o geniuszu z Krakowa obecnie :)

Antares
25-06-2018, 19:37
Może być ciężki okres przed reprezentacją. Piszczek i Kuba pewnie zakończą po MŚ kariery reprezentacyjne, a z nimi pewnie też Fabian. Wypowiedź Glika też taka jakby świadczyło, że z kadrą będzie kończył (co też mówił Staszewski, po czym Hajto go wyśmiał). Też nie wierzę, żeby Krychowiak jeszcze wrócił na właściwe tory i się odbudował. I w porównaniu do EURO nagle stracimy cały kręgosłup. Z liderów zostanie Lewy i Grosik. Jeśli chodzi o żołnierzy Nawałki to pewnie też nie będzie już Jędzy, Mączyńskiego i Peszki.

Czy to już na zachodzie czy jeszcze w Ekstraklasie mamy grupkę piłkarzy z których coś może wyrosnąć.
W obronie: Dawidowicz, Szymiński, Reca, Jaroszyński, Marcjanik, Jach, Bednarek, Gumny, Wieteska, Bochniewicz
W pomocy: Żurkowski, Piotrowski, Szymański, drugi Szymański, Murawski
Na skrzydłach: Jóźwiak, Michalak, Frankowski
W ataku: Piątek, Niezgoda, Stępiński

Tylko to są wszystko dopiero kandydaci na piłkarzy. Równie dobrze zamiast zagranicznych karier w niezłych ligach i klubach mogą być co najwyżej przeciętniakami w naszej lidze. Obawiam się, że z awansem do następnego EURO jeśli nam tutaj nagle nie wyskoczą z talentem i formą może być problem.

Hazardzista
25-06-2018, 20:03
Może być ciężki okres przed reprezentacją. Piszczek i Kuba pewnie zakończą po MŚ kariery reprezentacyjne, a z nimi pewnie też Fabian. Wypowiedź Glika też taka jakby świadczyło, że z kadrą będzie kończył (co też mówił Staszewski, po czym Hajto go wyśmiał). Też nie wierzę, żeby Krychowiak jeszcze wrócił na właściwe tory i się odbudował. I w porównaniu do EURO nagle stracimy cały kręgosłup. Z liderów zostanie Lewy i Grosik. Jeśli chodzi o żołnierzy Nawałki to pewnie też nie będzie już Jędzy, Mączyńskiego i Peszki.

Czy to już na zachodzie czy jeszcze w Ekstraklasie mamy grupkę piłkarzy z których coś może wyrosnąć.
W obronie: Dawidowicz, Szymiński, Reca, Jaroszyński, Marcjanik, Jach, Bednarek, Gumny, Wieteska, Bochniewicz
W pomocy: Żurkowski, Piotrowski, Szymański, drugi Szymański, Murawski
Na skrzydłach: Jóźwiak, Michalak, Frankowski
W ataku: Piątek, Niezgoda, Stępiński

Tylko to są wszystko dopiero kandydaci na piłkarzy. Równie dobrze zamiast zagranicznych karier w niezłych ligach i klubach mogą być co najwyżej przeciętniakami w naszej lidze. Obawiam się, że z awansem do następnego EURO jeśli nam tutaj nagle nie wyskoczą z talentem i formą może być problem.

Całkiem zacna 11 na Ligę Narodów:

Szczęsny
Bereś-Bednarek-Pazdan-Rybus
Grosik-Zieliński-Linetty-Kurzawa
Milik-Lewy

Nie przesadzajmy, jest kim grać.

zbinky
25-06-2018, 20:04
:kawa:

czego się teraz w[pierdalasz? Trzeba było wchodzić w zakład jak była okazja :lol:

Kurczę.. przegapiłem to, a szkoda..

Ale, jak zbinky chce to wystarczy SMS na "siepomaga" i będzie okej względem tego zakładu, bo jednak go nie potwierdziłem.
Jak chcesz to wysyłaj. Zakładu nie było więc i jego rozliczenia także nie ma. Tyle.
Jedyne co mogę stwierdzić to, że miałeś rację :hasao:

Majkisek
25-06-2018, 20:18
Całkiem zacna 11 na Ligę Narodów:

Szczęsny
Bereś-Bednarek-Pazdan-Rybus
Grosik-Zieliński-Linetty-Kurzawa
Milik-Lewy

Nie przesadzajmy, jest kim grać.

Przecież poza Linettym i Kurzawą właśnie taki skład w dużej mierze grał. Efekty widzieliśmy. Cała nadzieja w tym, że Portugalia też powoli nie ma kim grać.

Chmielo
25-06-2018, 20:18
czego się teraz w[pierdalasz? Trzeba było wchodzić w zakład jak była okazja :lol:

Jakbyś się nie srał w co drugim temacie z gotowością zakładów, a później ich tak nie przeżywał to bym się pewnie nie "wpierdalał". Tak zwyczajnie byłem ciekaw twojej postawy i nie jestem zdziwiony. :lol:

Hazardzista
25-06-2018, 20:42
Przecież poza Linettym i Kurzawą właśnie taki skład w dużej mierze grał. Efekty widzieliśmy. Cała nadzieja w tym, że Portugalia też powoli nie ma kim grać.

a to jest zły skład?
4 ostanie lata to jeden z lepszych naszych okresów, dwa duże turnieje. Mało? 12 lat nas na MŚ nie było, o Europie nie wspominając, bo tylko 2 razy tam byliśmy (jako gospodarz i jako ekipa Nawałki z awansem). Dostaliśmy w dupe 2 mecze i płacz w narodzie jakby nas Eskimosi z Grenlandii zgwałcili.

Zluzujta majty, bo ciśnienie podnosicie tym polski biadoleniem.

zbinky
25-06-2018, 20:57
Jakbyś się nie srał w co drugim temacie z gotowością zakładów, a później ich tak nie przeżywał to bym się pewnie nie "wpierdalał". Tak zwyczajnie byłem ciekaw twojej postawy i nie jestem zdziwiony. :lol:

tobie już ruro miedziana nie raz tłumaczyłem - żadnym partnerem do rozmowy nie jesteś. Prujesz się na tym forum zasrańcu non stop. A o moją postawę się nie martw - być może gdzieś kiedyś dane nam będzie poznać się na żywo - wtedy zobaczymy kto jaką postawę przyjmie :lol:

Chmielo
25-06-2018, 20:58
tobie już ruro miedziana nie raz tłumaczyłem - żadnym partnerem do rozmowy nie jesteś. Prujesz się na tym forum zasrańcu non stop. A o moją postawę się nie martw - być może gdzieś kiedyś dane nam będzie poznać się na żywo - wtedy zobaczymy kto jaką postawę przyjmie :lol:

Oho, trafiłem w punkt... żeby ci portki nie pękły. :lol:

Majkisek
25-06-2018, 21:06
a to jest zły skład?
4 ostanie lata to jeden z lepszych naszych okresów, dwa duże turnieje. Mało? 12 lat nas na MŚ nie było, o Europie nie wspominając, bo tylko 2 razy tam byliśmy (jako gospodarz i jako ekipa Nawałki z awansem). Dostaliśmy w dupe 2 mecze i płacz w narodzie jakby nas Eskimosi z Grenlandii zgwałcili.

Po pierwsze ignorancie, to na EURO graliśmy trzykrotnie. Po drugie tak, to jest zły skład, co wszyscy widzieliśmy. A po trzecie, jak ci się nie podoba polskie biadolenie to stad wypierd.alaj.

Antares
25-06-2018, 21:08
a to jest zły skład?

Tylko, że nam taki wynik na EURO zrobił taki skład:
Fabian
Piszczek Glik Pazdan Jędza
Kuba Krychowiak Mączyński Grosik
Milik Lewy

Na MŚ nam awansował taki skład:
Fabian
Piszczek Glik Pazdan Rybus
Kuba Krychowiak Mączyński Grosik
Zieliński
Lewandowski

A więc to o połowę inny skład niż ten zaprezentowany przez Ciebie.
Szczęsny
Bereś Bednarek Pazdan Rybus
Grosik Zieliński Linetty Kurzawa
Milik Lewy

Ivan Drugi
25-06-2018, 21:14
Dobry tekst . http://weszlo.com/2018/06/25/lider-ktory-schowal-sie-druzyna/

Robert E. Lee
25-06-2018, 21:21
Czekam tylko jak Janekx89 napisze o tym, że Glik na feralnej siatkonodze był jeszcze mocno "wczorajszy", bo jak ja to tutaj napiszę to mnie wezmą za idiotę ;)

Nikt tego nie napisze bo Kołakowski dobrze soli sprzedajnym dziennikarzynom, a Janekx jakby sypnął coś przeciwko Glikowi to pierwszy kundel Kołakowskiego, tęczowy Krzysio, zaraz by załatwił, że jego personalia wypłyną do publicznej wiadomości. Tyle Krzysio ma, że sobie na Lewandowskiego poszczeka bo ten miał zawsze wyjebane na weszło, a jak był pod Kucharskim to już w ogóle.

Ivan Drugi
25-06-2018, 21:25
Nikt tego nie napisze bo Kołakowski dobrze soli sprzedajnym dziennikarzynom, a Janekx jakby sypnął coś przeciwko Glikowi to pierwszy kundel Kołakowskiego, tęczowy Krzysio, zaraz by załatwił, że jego personalia wypłyną do publicznej wiadomości. Tyle Krzysio ma, że sobie na Lewandowskiego poszczeka bo ten miał zawsze wyjebane na weszło, a jak był pod Kucharskim to już w ogóle.

Poszczeka nie poszczeka to co Lewy dziś odjebał na konferencji to dramat .C H U J nie kapitan .

Hazardzista
25-06-2018, 21:34
Po pierwsze ignorancie, to na EURO graliśmy trzykrotnie. Po drugie tak, to jest zły skład, co wszyscy widzieliśmy. A po trzecie, jak ci się nie podoba polskie biadolenie to stad wypierd.alaj.

Wątek ciekawszy niż Polityka :lol:

Sugarman
25-06-2018, 22:01
Czy mamy polskiego kandydata do zastąpienia Adasia?
Bukmacherzy wystawili kursy.
https://pbs.twimg.com/media/DgjWZl6XkAAIjiL.jpg

Raczej
25-06-2018, 22:32
Zdzisiu Kręcina :leze:

Stout
25-06-2018, 22:35
Poszczeka nie poszczeka to co Lewy dziś odjebał na konferencji to dramat .C H U J nie kapitan .Jest gdzieś w sieci ta konferencja w całości ?

Chmielo
25-06-2018, 22:38
Jest gdzieś w sieci ta konferencja w całości ?

https://www.youtube.com/watch?v=UFbJM_gSQtI

Stout
25-06-2018, 22:44
Dzięki.
Przy okazji :pamietaj- ręce uniesione wysoko.
-:)

piejo kury piejo
26-06-2018, 00:10
Jedna wypowiedź Lewego szczególnie utkwiła mi w pamięci, a mianowicie że został wyszkolony jako zawodnik poruszający się w wyznaczonej strefie boiska, gdzie rola ograniczona jest do podań i wykończeń, natomiast nie potrafi przebiec kiwając po drodze kilku zawodników. Tak się niestety gra obecnie w profesjonalnych klubach, mówię niestety gdyż polskiej reprezentacji/klubom tego typu styl taktyczny nigdy nie służył (brak technicznych/szybkich zawodników), a później przyjeżdża taki Lewandowski na zgrupowanie reprezentacyjne i jest niemoc.

Kolejna sprawa to reprezentacja oparta na pewnych umiejętnościach piłkarzy i tu do dyspozycji są dwie ścieżki rozwojowe:

1. Naturalizowanie piłkarzy - w Polsce raczej nie ma "klimatu" na tego typu posunięcia ze strony PZPN
2. Jeżeli nie naturalizacja to jedyne co pozostaje to budowa reprezentacji w oparciu o pewną dominującą umiejętność kadry, np. motoryka, fizyczność, technika.

boss_corleone
26-06-2018, 00:39
No tak, nie potrafią wygrać to trzeba nakupować murzynów:lol:
W PZPN od dawna jest klimat na naturalizacje. Zaczęło się od Olisadebe, później był Roger, a później zbieranina różnych odpadów w wykonaniu Smudy.

Lorenzo
26-06-2018, 00:40
No w sumie racja. W każdym razie, syf w kadrze jest znacznie większy, niż mogło się wydawać.

Tibo
26-06-2018, 02:13
Najlepszym podsumowaniem MŚ w naszym wykonaniu był komentarz Laskowskiego: "Mamy mundial w 4K. Kolumbia, Kazań, klęska, a czwarte K niech sobie państwo sami dopowiedzą".

W naszej grupie(IMO najsłabszej obok grupy A) najlepszą piłkę pokazała Japonia. Z nimi dopiero zagramy. Mamy tego pecha, że tym razem w meczu o Honor gramy z przeciwnikiem który wciąż ma o co walczyć, na naszych poprzednich Mundialach ostatni mecz graliśmy z rywalami pewnymi swego losu(nie wyjście z grupy) to i o zwycięstwo było łatwiej. Może się okazać, że to będzie nasz najgorszy występ na Mistrzostwach Świata w historii naszej reprezentacji.

Na imprezie na której wszystko powinno być dopięte na ostatni guzik nic nie było. Ani taktyka, ani przygotowanie fizyczne, ani ustawienie ani wykonawcy. Mamy za to kwasy w szatni i kapitana, który w momentach gdy powinien pokazać jaja, pokazał środkowy palec kibicom i kolegom z drużyny, sugerując, że oni są zbyt słabi(bo przecież nie On, on stawia siebie na równi z Messim i Cristiano Ronaldo).

Czy Boniek przed mistrzostwami myślał o nowym selekcjonerze? Myślę, że tak. Umowa Nawałki jest skonstruowana tak, że obowiązuje do ostatniego meczu granego przez Polaków na mundialu. Nikt się pewnie nie spodziewał, że nastąpi to tak szybko, ale większość pewnie się spodziewała, że niezależnie od wyniku reprezentacji na Mundialu, Nawałka opuści kadrę.

Nawałka zayebał nam Mundial, to niezaprzeczalny fakt. Wiele rzeczy od dłuższego czasu robił nie tak jak powinien, ale umniejszanie radości jaką nam(a przynajmniej mi) dał razem z tą kadrą jest dla mnie jakimś nieporozumieniem. Pamiętam za to, że na Euro'16 taktycznie wyglądaliśmy znacznie lepiej(bezproduktywne stałe fragmenty gry zarówno Portugalii jak i Szwajcarii) bardzo dobra gra z Niemcami(mieliśmy 2 setki, Niemcy żadnej). Pewnie, media wyjście z grupy na Euro rozdmuchały do rozmiarów zwycięstwa na całym turnieju, ale sam turniej był w naszym wykonaniu niezły.

No i jeszcze jedna sprawa. Mama tragicznych dziennikarzy sportowych w Polsce. Przez całą dzisiejszą (tzn. wczorajszą) konferencję brakowało konkretnych i sensownych pytań. Pytania wcale nie musiały być ogólnikowe, można było spytać po co powoływany był Peszko, dlaczego zabierano kontuzjowanych zawodników, dlaczego ostatnie sparingi graliśmy ustawieniem 3-5-2 a na mecz otwarcia wyszliśmy innym, i to w takim zestawieniu w jakim zespół nie grał przez ani jedną minutę. Dzisiaj dziennikarze uderzają w kadrę, sztab i zawodników. Ale źle nie jest od niedzieli, źle to wyglądało od dawna, ale oni twierdza, że nie było absolutnie żadnych sygnałów sugerujących, że coś może być nie tak. Litości.

Majkisek
26-06-2018, 07:56
I kolejny, który pisze dyrdymaly. Jak nie to, że graliśmy dwa razy na EURO, to to, że na ostatnich Mundialach nasi rywale w meczach o honor o nic nie grali. A tu dupa, bo USA było dokładnie w takiej samej sytuacji jak Japonia.

BlackAdder
26-06-2018, 09:43
Mimo tego co wyżej napisałem, to i tak zaprezentowaliśmy się dużo poniżej oczekiwań. Graliśmy fatalnie. Racjonalnie myśląc nikt chyba nie spodziewał się cudów, ale też chyba nikt nie spodziewał się takiej katastrofy.

Po pierwsze, zauważam wewnętrzną sprzeczność w tym, co napisałeś. Bowiem "wyżej napisałeś", że jesteśmy aktualnie przech"jowi, a przech"jowym trudno zagrać poniżej oczekiwań. Bo czego oczekiwać od bandy leszczy?

Po drugie, ani słowa o mentalności, która zawiodła najbardziej. Z Kolumbią i tak nie mieliśmy dużych szans. Ale z Senegalem gryząc trawę, grając agresywnie i nie popełniając debilnych błędów wynikających z obsrania, rozkojarzenia lub podejścia "w sumie wali mi to, kasę i tak podnoszę w klubie", mogliśmy ugrać znacznie więcej.
O mentalności tych mocno wyliniałych lewków najlepiej świadczy różnica w wyglądzie po meczu między liderami: Lewandowskim i Jamesem Rodrigezem. Ten pierwszy mógł prosto z boiska pójść na sesję zdjęciową, ten drugi wyglądał jak po walce bokserskiej.

Aha, i dużo bardziej podobała mi się gra Góralskiego, który według Ciebie nie załapałby się do innej drużyny na Mundialu, niż udających tuzy waletów tej drużyny.

Hazardzista
26-06-2018, 09:56
między liderami: Lewandowskim i Jamesem Rodrigezem. Ten pierwszy mógł prosto z boiska pójść na sesję zdjęciową, ten drugi wyglądał jak po walce bokserskiej.

tu akurat brawa dla chwalonego przez wszystkich naszego Pazdana - wjebał się w Jamesa jak lis w kurnik podbijając mu oczy :D

Beziooo
26-06-2018, 10:04
Nie piję do Ciebie ;) ale mnie najbardziej denerwują komentarze, że było minęło, nie można krytykować tylko patrzeć w przyszłość itd. itp. Skompromitowali się, czas na roast, na plany na przyszłość będzie jeszcze czas.

Dokładnie, ale to wina samego PZPN że razem z zaprzyjaźnionymi pismakami sami rozpalają taką narodową euforię wokół tej kadry, a potem zdziwieni, że miłość obraca się w nienawiść. Na ten moment jesteśmy po prostu średniakiem, a cała otoczka była taka jakbyśmy mieli dojść co najmniej do półfinału.

Tutaj potrzeba ciężkiej pracy i spokoju, szczególnie jeśli chodzi o szkolenie młodzieży.

zie(L)ak
26-06-2018, 10:26
Mamy chujową ligę i taką samą reprezentacje, ot cała tajemnica. Ludzie którzy stanowili o jej sile 2 lata temu, dzisiaj są po kontuzjach, nie grają w swoich klubach, albo grają w tej nic nie znaczącej piłkarsko lidze. Nad tym wszystkim czuwa trener-kumpel prezesa, przepis na blamaż gotowy. Ktoś tu bronił Hajty. Przypominam że w jedynym wygranym meczu z USA w 2002 roku nie zagrał.

Bonhart
26-06-2018, 10:33
Za chwile to sie moze okazac ze zdobedziemy w tym mundialu mniej punktow niz Panama... Na sredniaka to trzeba sobie troche zasluzyc (jak Maroko czy Iran). Jak slysze na konferencji pitolenie Nawalki ze bylismy optymalnie przygotowania pod wzgedem technicznym (!) i taktycznym (!!!!!!) to mi sie noz w kieszeni otwiera.

Jaco
26-06-2018, 10:47
o mi sie noz w kieszeni otwiera.
Ze sprzętem nie jesteś dla nikogo wzorem. :roll:
Z piasku bicza nie ukręcisz. W przypadku reprezentacji Polski w piłce nożnej optymizm nie popłaca, chociaż czasami cuda się zdarzają. Czekamy na kulisy przygotowań, listę winnych i dymisje. A potem od nowa i od nowa. :efoch:

Bonhart
26-06-2018, 11:06
Przesadny optymizm - owszem, nie liczylem ze wygraja z Kolumbia. Ale juz remis, czy nawet wygrana z Senegalem bylyby
jak najbardziej w zasiegu. Oczywiscie, gdyby nasze asy graly jak pilkarze a nie jak piz*y.

zie(L)ak
26-06-2018, 11:25
Przesadny optymizm - owszem, nie liczylem ze wygraja z Kolumbia. Ale juz remis, czy nawet wygrana z Senegalem bylyby
jak najbardziej w zasiegu. Oczywiscie, gdyby nasze asy graly jak pilkarze a nie jak piz*y.

Hajs z reklam się zgadzał, pieniądze za awans też. Wypoczynek był. Uśmiech im z ryja nie schodzi. Żyć nie umierać.

Chmielo
26-06-2018, 12:44
Mamy chujową ligę i taką samą reprezentacje, ot cała tajemnica. Ludzie którzy stanowili o jej sile 2 lata temu, dzisiaj są po kontuzjach, nie grają w swoich klubach, albo grają w tej nic nie znaczącej piłkarsko lidze. Nad tym wszystkim czuwa trener-kumpel prezesa, przepis na blamaż gotowy. Ktoś tu bronił Hajty. Przypominam że w jedynym wygranym meczu z USA w 2002 roku nie zagrał.

Runi już o tym pisał, że procentowo to ten skład z Euro i obecny grał w swoich klubach mniej więcej po równo. Poza tym jaką ligę mają Chorwaci? Wcale nie lepszą od nas. Włosi z kolei jedne z topowych rozgrywek, a na Mundial nawet nie pojechali. Podobnie Holendrzy.

Z Ekstraklasy wybiegł jedynie Pazdan. Reszta to przeważnie piłkarze kopiący w lepszych ligach.

Nawałka to spieprzył koncertowo. Przekombinował, zamknął się na świeżą krew, dał przyzwolenie na kolesiostwo i fochy. Efekt mógł być tylko jeden. Potencjał piłkarski, który jeszcze długo nam się nie powtórzy, został zaprzepaszczony. Ale Rudy ma w kieszeni pismaków, także nikomu korona z głowy na spadnie. Latę ze Smudą to po takiej klęsce grillowaliby do świąt.

księciuniu
26-06-2018, 12:58

Paradoksalnie najlepszym w pierwszym meczu i jednym z dwóch najlepszych w drugim był jedyny grający przedstawiciel naszej rodzimej ligi (Pazdan). Drugim z najlepszych w drugim meczu był ten, który najkrócej z pozostałych gra poza tą ligą (Góralski).

zie(L)ak
26-06-2018, 13:12
Zawiodła duża część zespołu z Zielińskim na czele. Da się wymienić 1-2 elementy ale nie 7-8 piłkarzy. Nawałka to przeszłość, jeszcze tylko łomot z Japonią i wakacje.

Co do pismaków pełna zgoda.

Runi
26-06-2018, 13:14
W piłce nożnej (zresztą jak w każdym sporcie) z perspektywy osób zarządzających chodzi o pieniądze , a nie o wrażenia artystyczne czy tytuły ( co nie zmienia faktu że sukcesy = większe przychody) . Tak jak można narzekać na PZPN tak nie można im zarzucić smykałki do zarabiania pieniędzy. Nakręcenie słodkiego PR wobec kadry i hiperbolizacja sukcesów przyniosły zamierzony skutek. Narodowy pełny, a przed TV miliony osób , gdzie duża część tak naprawdę nie wie co to są te mistrzostwa ale ważne że grają "nasi". Jak łatwo się domyśleć większy popyt na kadrę = większe zainteresowanie sponsorów = większe zyski PZPN.
Uśmiechnięte buźki , przyjaźnie, żarty na każdym kroku to jeden wielki farmazon robiony na potrzeby PZPN.
Jak wszędzie są grupki i są podziały.
Inna sprawa , że tej grupie ludzi zrobioną delikatną krzywdę gdyż zrobiono ich zakładnikami własnego sukcesu. A właściwie "sukcesu". Podczas EURO2012 planem minimum było wyjście z grupy (miejsce w TOP 8 ). Cztery lata później identyczny wynik ( znalezienie się w TOP 8 ) ogłoszono sukcesem i renesansem polskiej piłki. Każdy machnął ręką ( a właściwie ten temat był pomijany) na eliminacje gdzie na wyjazdach ograliśmy tylko Gruzję i Gibraltar. Gładka trójka z Niemcami, obrona Częstochowy z Irlandią i bramka w doliczonym czasie na remis ze Szkocją. W samym EURO trafiliśmy do słabiutkiej grupy z europejską drugą ligą w postaci Ukrainy czy Irlandii Północnej. Dodatkowo doszło niesamowicie szczęśliwa wygrana po karnych ( wystarczy sobie przypomnieć obrony Fabiańskiego) i odtrąbiono sukces. O poziomie grupy eliminacyjnej na mundialu nawet nie ma co dyskutować. Najsłabsza z grup.
Kolumbia personalnie nas zjada, Senegal również. Nie mniej jednak jak każdy liczyłem, że jak dołoży się walkę , stałe fragmenty, taktykę ( coś jak na EURO) to uda się ugrać jakieś punkty w tych dwóch pierwszych meczach i mecz z Japonią będziemy grać o awans. Niestety rzeczywistość okazała się (któryś to już raz) brutalna. Nie zbudujemy obrony na zawodniku co zagrał kilka meczów w jednej ze słabszych drużyn w Anglii, a środka pola nie zdominujemy w osobach przecinaka z ligi bułgarskiej i grającego w kratkę rezerwowego ostatniej drużyny Premier League. Gdy dołożymy do tego skrzydłowych gdzie jeden gra w słabej drużynie z drugiej ligi angielskiej , a drugi nie gra w klubie z ogona Bundesligi. Playmakera , który jest rezerwowym w Napoli i rezerwowego napastnika ze średniaka Serii A wychodzi naprawdę smutny, ale prawdziwy obraz.
Mamy najlepsze pokolenie kadry od lat, ale to jest ( było) co najwyżej średniej klasy zespół w skali świata.

Marek.Only
26-06-2018, 13:17
Nie wiem skad te ochy i achy nad Goralskim. Przecinak i tyle. To jak jednego mniej w ataku bo nic nie pokazal do przodu, a kunszt pokazal jak reagowal przy 1 bramce Kolumbii. Choc zdala jestem od określania go najgorszym w tym meczu.

https://twitter.com/BorekMati/status/1011313849637724160
ich zachowanie to jakis zart. Pierwszy dreptal sobie wlasnie Góralski

https://twitter.com/BorekMati/status/1011346632842072065
Rybus i Bednarek :D :D :D

Druga lebiega to Bednarek, kolejny Cionek.... to robi zajebistą różnicę w takich meczach

zie(L)ak
26-06-2018, 13:25
Nie wiem skad te ochy i achy nad Goralskim. Przecinak i tyle. To jak jednego mniej w ataku bo nic nie pokazal do przodu, a kunszt pokazal jak reagowal przy 1 bramce Kolumbii. Choc zdala jestem od określania go najgorszym w tym meczu.

Kopnął 2 razy prosto piłkę z perspektywy TV dlatego na tle innych miernot jest super miernotą.
Do Runi: pełna zgoda, nie rozumiem tylko gadania o jakiś innych, świeżej krwi, niby kto to miał być? rozumiem że Peszko zabiera tam niepotrzebnie miejsce ale reszta selekcji była by pewnie taka sama u innych trenerów. Zawiodły przede wszystkim grajki a Nawałka w żaden sposób im nie pomógł.

Runi
26-06-2018, 13:31
Nawałka to z Kolumbią gdzie prawym skrzydłem jest ogromne zagrożenie w postaci Cuadrado i Ariasa gra 3-5-2 i skazuje Rybusa jak na ścięcie.

zie(L)ak
26-06-2018, 13:37
Runi już o tym pisał, że procentowo to ten skład z Euro i obecny grał w swoich klubach mniej więcej po równo.

Za wp:

https://zapodaj.net/images/16a6385d9f194.png

Po równo to ja bym tego nie nazwał.

Marcino
26-06-2018, 13:41
Cały czas nie mogę pojąć co Nawałce odje... ze zmianą w bramce. Łukasz z Senegalem by takiej lipy nie odwalił.

dilbert
26-06-2018, 13:53

Ciekawa statystyka. Również zgadzam się z tym, że jest daleko do "mniej więcej po równo". Ogólnie: 25% mniej grania w porównaniu do Euro. Nasz bramkarz dwa lata temu grał ponad dwa razy częściej i w przypadku tej pozycji zaryzykuję tezę, że miało to bezpośrednie przełożenie na wynik, czyli że na mecze praktycznie nie dojechał i nie czuł boiska. Milik - szkoda gadać, był w dyspozycji drugiego rezerwowego. Myślę, że na taki turniej nie można jechać ze świadomością, że najpewniej zaliczyliśmy regres. To by może przeszło w eliminacjach z jakimiś pastuchami, ale nie na mundialu.

Chmielo
26-06-2018, 14:00
Za wp:

https://zapodaj.net/images/16a6385d9f194.png

No ok, ale nikt Nawałce nie kazał wystawiać rezerwowego Szczęsnego w momencie, kiedy Fabian grał co tydzień (on też przecież bronił na Euro)? Poza tym tę różnicę znacząco zaniża Milik, który był kontuzjowany. Wyjmij jego i Szczęsnego i te cyfry są bardzo zbliżone.

dilbert
26-06-2018, 14:21
Wyjmij jego i Szczęsnego i te cyfry są bardzo zbliżone.
I skoro było to tak oczywiste, że byle piknik ze składu na dzień dobry "wyjął by" ich dwóch, to jeszcze bardziej obciąża naszego trenera i jego przywiązanie do nazwisk. No, ale z tym się wszyscy zgadzają.

Majkisek
26-06-2018, 14:22
Chmielo, zgodzisz się jednak, że rozegrane minuty nie mówią wszystkiego. Dwa lata temu nasza kadra opierała się o świetny środek pola - Krychowiak i Mączyński byli w swojej życiowej formie, przy czym w przypadku tego pierwszego oznaczało to klasę światową. Na prawej stronie było świetnie, bo i Piszczek i Kuba byli w doskonałej dyspozycji. Dzięki temu i Grosik mógł bardziej pochulac. A w meczu z Senegalem istniała tylko lewa strona. Nie mówiąc już o genialnym środku obrony. Żadnego z dwójki Glik/Pazdan nie da się zastąpić. Lewy też był w nieco lepszej formie.

Chmielo
26-06-2018, 14:47
Chmielo, zgodzisz się jednak, że rozegrane minuty nie mówią wszystkiego. Dwa lata temu nasza kadra opierała się o świetny środek pola - Krychowiak i Mączyński byli w swojej życiowej formie, przy czym w przypadku tego pierwszego oznaczało to klasę światową. Na prawej stronie było świetnie, bo i Piszczek i Kuba byli w doskonałej dyspozycji. Dzięki temu i Grosik mógł bardziej pochulac. A w meczu z Senegalem istniała tylko lewa strona. Nie mówiąc już o genialnym środku obrony. Żadnego z dwójki Glik/Pazdan nie da się zastąpić. Lewy też był w nieco lepszej formie.

Dlatego nie rozumiem dlaczego, po jednym meczu z Senegalem, zrezygnowano z tego wszystkiego na rzecz jakiegoś eksperymentu z 3-4-3 z drużyną klasy Kolumbii. Taka amatorka, przy dużej dozie szczęścia, mogłaby mieć jakąkolwiek rację bytu w meczu z Gruzją, a nie drugim spotkaniu o być albo nie być w turnieju. Obłęd jakiś.

Chmielo
26-06-2018, 14:53
https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/36189059_10155358301825614_7595777713130962944_n.j pg?_nc_cat=0&oh=117f015de50c2967f59bbe940fa6d544&oe=5BA1BC99
:lol:

b.
26-06-2018, 16:20
Po pierwsze, zauważam wewnętrzną sprzeczność w tym, co napisałeś. Bowiem "wyżej napisałeś", że jesteśmy aktualnie przech"jowi, a przech"jowym trudno zagrać poniżej oczekiwań. Bo czego oczekiwać od bandy leszczy?

Po drugie, ani słowa o mentalności, która zawiodła najbardziej. Z Kolumbią i tak nie mieliśmy dużych szans. Ale z Senegalem gryząc trawę, grając agresywnie i nie popełniając debilnych błędów wynikających z obsrania, rozkojarzenia lub podejścia "w sumie wali mi to, kasę i tak podnoszę w klubie", mogliśmy ugrać znacznie więcej.
O mentalności tych mocno wyliniałych lewków najlepiej świadczy różnica w wyglądzie po meczu między liderami: Lewandowskim i Jamesem Rodrigezem. Ten pierwszy mógł prosto z boiska pójść na sesję zdjęciową, ten drugi wyglądał jak po walce bokserskiej.

Aha, i dużo bardziej podobała mi się gra Góralskiego, który według Ciebie nie załapałby się do innej drużyny na Mundialu, niż udających tuzy waletów tej drużyny.

Nie twierdzę, że jesteśmy przejuchowi - twierdzę, że jesteśmy przeciętni.

Zauważyłem, że w narodzie panowało przeświadczenie, jakoby nasza kadra była w ścisłym światowym top i mogła bić się o najwyższe cele, a to nijak się ma do rzeczywistości. Choć oczywiście to jest sport, więc wszystko możliwe. Ale patrząc obiektywnie - coś poza wyjście z grupy i porażka w 1/8 z Anglią/Belgia byłoby sensacją.

I ja właśnie tego się spodziewałem - wyjdziemy z grupy z 2. miejsca za Kolumbią, a w 1/8 odpadniemy. Myślę, że to byłby wynik adekwatny do potencjału, bo przecież ani Senegal ani Japonia też nie mają mocnej kadry. A my zaprezentowaliśmy się katastrofalnie, więc jeszcze poniżej oczekiwań.

Pisałem, że to nie selekcja była największym problemem, bo poza Fabiańskim na ławce czy oczywistym skandalem z Peszką, reszta właściwie się broni. Jeśli nie - to tak jak pisałem, niech ktoś wskaże inną 11 + paru rezerwowych.

Gdybyśmy mieli taki skład:

Fabiański - Piszczek (sprzed kontuzji) Glik Pazdan Rybus/Bereś - Krychowiak (z Sewilli) Mączyński (z euro) Błaszczykowski (z euro) Grosicki (w formie dnia) - Zieliński (z Napoli) - Lewandowski, czyli mniej więcej kadra z euro, to z takim składem naprawdę przy odrobinie szczęścia jestesmy w stanie wygrać z każdym, co zresztą pokazały mecze z Niemcami czy Portugalią.

Ale my aktualnie mamy taki skład:

Szczęsny (osrany w najważniejszych meczach) - Piszczek (po kontuzji, cień samego siebie) Pazdan Cionek/Bednarek (tykające bomby) Rybus - Krychowiak (cień samego siebie) Zieliński (słaby w kadrze) Błaszczykowski (u schyłku kariery) Grosicki (słaba forma) - Milik (po kontuzji, bez formy) - Lewandowski

Różnica w potencjale OGROMNA i to akurat nie wina Nawałki.

Piszesz o mentalności - nie wspomniałem o tym, ale pełna zgoda. Mając nawet przeciętną kadrę, ale walczącą, dobrze ułożoną taktycznie, można zaprezentować się całkiem inaczej niż my, co pokazali chociażby kozojebcy z Iranu.

Podsumowując - zawiodło wszystko (selekcja najmniej), od mentalu, poprzez prawdopodobne kwasy w kadrze, wybór Soczi na bazę, fatalna taktyka Nawałki.

ps. co do Góralskiego - nic do gościa nie mam, zresztą bardzo cenię "szóstki" i uważam, że w każdej drużynie typowy def. pom. jest bardzo potrzebny, ale on nawet w Bułgarii chyba nie jest podstawowym zawodnikiem. Dobry zawodnik na naszą ligę, chętnie widziałbym go w Legii, ale to nie jest poziom na reprezentację walczącą powiedzmy z Belgią.

Pzdr

Budyń_70
26-06-2018, 21:02
Mundial 2018. Kadra bez dyscypliny. Rozpoczyna się pranie brudów

Piłkarze reprezentacji Polski przekraczali granice dobrego zachowania na zgrupowaniach przed mundialem. Porażka w turnieju sprawiła, że rozpoczęło się pranie brudów.
Jacek Stańczyk
26 Czerwca 2018, 13:59

Mundial 2018. Selekcjoner chciał odejść. Czas na włoskiego Adama Nawałkę
Wyliczając przyczyny naszej klęski w mistrzostwach świata "Przegląd Sportowy" ujawnia: "Jeśli afera alkoholowa wywołała terapię szokową, to tylko chwilową. Granice były przekraczane też podczas przed mundialowych przygotowań, ale nic z tym nie zrobiono. Uznano, że to nie czas i miejsce. Zawodnicy to bagatelizują, bo przed Euro też tak było, ale pojawia się pytanie o dyscyplinę. Trener tym razem nic z tym nie zrobił".
I sugeruje, że dyscypliny, z której kadra Adama Nawałki słynęła - po prostu nie ma. A metody i słowa trenera przestały na piłkarzy działać i stracił on nad zawodnikami kontrolę. Ci zresztą są między sobą podzieleni, nie tworzą monolitu. Teraz część jest zła na selekcjonera za decyzje personalne, taki Kamil Grosicki nie może przeboleć, że w meczu z Kolumbią usiadł na ławce rezerwowych. Kamil Glik po tym samym spotkaniu między wierszami uderzył w trenera, że najwidoczniej drużyna była za słabo przygotowana.

- Szokujące prawda? I to szokujące na wielu płaszczyznach. Po pierwsze pokazuje to prawdę o świadomości kadrowiczów, którą normalny człowiek musi się załamać. Trudno pojąć, że dorośli ludzie przed mundialem, o którym - jaka sami powtarzają - marzyli i śnili, nie są w stanie wytrzymać w abstynencji i absolutnym reżimie treningowym - komentuje nasz felietonista Dariusz Tuzimek z serwisu futbolfejs.pl

W eliminacjach do Euro 2016, a potem na samym turnieju wszyscy w kraju chuchali i dmuchali na zespół Nawałki. Obraz kadry był krystalicznie czysty, a Nawałka - maniak dyscypliny - był trenerem rządzącym silną ręką. Miał status niemal świętego, ale też trzeba mu oddać, że przecież wyciągnął polską kadrę z dołka, wygrał z Niemcami, a potem we Francji doszedł do ćwierćfinału.

https://sportowefakty.wp.pl/ms-2018/762775/mundial-2018-kadra-bez-dyscypliny-rozpoczyna-sie-pranie-brudow

crespo1
26-06-2018, 21:15
Mundial 2018. Kadra bez dyscypliny. Rozpoczyna się pranie brudów

Piłkarze reprezentacji Polski przekraczali granice dobrego zachowania na zgrupowaniach przed mundialem. Porażka w turnieju sprawiła, że rozpoczęło się pranie brudów.
Jacek Stańczyk
26 Czerwca 2018, 13:59

Mundial 2018. Selekcjoner chciał odejść. Czas na włoskiego Adama Nawałkę
Wyliczając przyczyny naszej klęski w mistrzostwach świata "Przegląd Sportowy" ujawnia: "Jeśli afera alkoholowa wywołała terapię szokową, to tylko chwilową. Granice były przekraczane też podczas przed mundialowych przygotowań, ale nic z tym nie zrobiono. Uznano, że to nie czas i miejsce. Zawodnicy to bagatelizują, bo przed Euro też tak było, ale pojawia się pytanie o dyscyplinę. Trener tym razem nic z tym nie zrobił".
I sugeruje, że dyscypliny, z której kadra Adama Nawałki słynęła - po prostu nie ma. A metody i słowa trenera przestały na piłkarzy działać i stracił on nad zawodnikami kontrolę. Ci zresztą są między sobą podzieleni, nie tworzą monolitu. Teraz część jest zła na selekcjonera za decyzje personalne, taki Kamil Grosicki nie może przeboleć, że w meczu z Kolumbią usiadł na ławce rezerwowych. Kamil Glik po tym samym spotkaniu między wierszami uderzył w trenera, że najwidoczniej drużyna była za słabo przygotowana.

- Szokujące prawda? I to szokujące na wielu płaszczyznach. Po pierwsze pokazuje to prawdę o świadomości kadrowiczów, którą normalny człowiek musi się załamać. Trudno pojąć, że dorośli ludzie przed mundialem, o którym - jaka sami powtarzają - marzyli i śnili, nie są w stanie wytrzymać w abstynencji i absolutnym reżimie treningowym - komentuje nasz felietonista Dariusz Tuzimek z serwisu futbolfejs.pl

W eliminacjach do Euro 2016, a potem na samym turnieju wszyscy w kraju chuchali i dmuchali na zespół Nawałki. Obraz kadry był krystalicznie czysty, a Nawałka - maniak dyscypliny - był trenerem rządzącym silną ręką. Miał status niemal świętego, ale też trzeba mu oddać, że przecież wyciągnął polską kadrę z dołka, wygrał z Niemcami, a potem we Francji doszedł do ćwierćfinału.

https://sportowefakty.wp.pl/ms-2018/762775/mundial-2018-kadra-bez-dyscypliny-rozpoczyna-sie-pranie-brudow

Artykuł typowe pitu pitu. Masa ogólników o których wcześniej pisał Włodar na twitterze. Zero szczegółów.

Gelo85
26-06-2018, 23:22
A jakie chcesz szczegóły ? Ile wypił Glik w noc poprzedzającą kontuzję czy o której rzygał Grosik z Teodorczykiem ?
Po raz kolejny okazało się, że polscy piłkarze (nawet reprezentanci) to banda nieodpowiedzialnych bezmózgich debili bez ambicji sportowych, spoglądających tylko na rosnące konta bankowe.
Gdy wydawało się, że mamy fajne pokolenie piłkarzy, dla wielu Mundial 2018 będący imprezą życia, okazało się, że wolą "aktywnie" wypoczywać po wyczerpującym sezonie ligowym albo zaczęło im przeszkadzać, że Nawałka woli w pokoju konferencyjnym okrągły stół zamiast prostokątnego.
Nawałka pogubił się maksymalnie (decyzje taktyczne i personalne), ale jest to zapewne pokłosie zachowań piłkarzyków podczas przygotowań przedmundialowych. Selekcjoner po prostu zgłupiał, że goście, do których wcześniej miał zaufanie i szli za nim w ogień zachowują się tak, a nie inaczej.

Szawar
27-06-2018, 07:18
A jakie chcesz szczegóły ? Ile wypił Glik w noc poprzedzającą kontuzję czy o której rzygał Grosik z Teodorczykiem ?

Dokładnie tak, konkrety, a nie same nic nie znaczące ogólniki.

pelson
27-06-2018, 09:08
Po raz kolejny okazało się, że polscy piłkarze (nawet reprezentanci) to banda nieodpowiedzialnych bezmózgich debili bez ambicji sportowych, spoglądających tylko na rosnące konta bankowe.
Gdy wydawało się, że mamy fajne pokolenie piłkarzy, dla wielu Mundial 2018 będący imprezą życia, okazało się, że wolą "aktywnie" wypoczywać po wyczerpującym sezonie ligowym albo zaczęło im przeszkadzać, że Nawałka woli w pokoju konferencyjnym okrągły stół zamiast prostokątnego.
Nawałka pogubił się maksymalnie (decyzje taktyczne i personalne), ale jest to zapewne pokłosie zachowań piłkarzyków podczas przygotowań przedmundialowych. Selekcjoner po prostu zgłupiał, że goście, do których wcześniej miał zaufanie i szli za nim w ogień zachowują się tak, a nie inaczej.

Co z tego, że zrobili melanż na 16 dni przed starem Mundialu? Bez przesady. Meksykanie zrobili orgie a mają już 6 pkt i je.bneli mistrzów świata. U nas zawsze to jest przyczyna wszystkiego. Nie róbmy z nich przedszkolaków. To, że Nawałka z Lewandowskim nie piją nie znaczy, że wszyscy mają być abstynentami.

Yevaud
27-06-2018, 09:40
Z drugiej strony - jeśli Lewy się szykował na tę imprezę w swoim stylu, w pełni profesjonalnie, a widział kolegów rzygających z balkonów i wybijających sobie po pijaku bark, to ja przestaję się dziwić, że on był rozgoryczony i powiedział, że z takim zespołem nie da się nic ugrać. Nie tyle z zepołem o takich umiejętnościach czysto piłkarskich, ale, że tak powiem, mentalnych.
Oczywiście, jako że nie znamy szczegółów, to nie wiemy, czy i jaki wpływ miał potencjalny nadmiar alko na przygotowania.
Czy Lewy widział słaniających się po korytarzu i leżących na podłodze kolegów czy tylko po 2 piwach. I czy rzeczywiście miał na myśli braki w poważnym podejściu do tej szansy.

Ale jeśli tak - to miała być dla Lewego jego impreza życia.
Był w topowej formie, doświadczony z potencjałem na króla strzelców imprezy, miał walczyć o transfer, a wokół niego zamiast poważnego podejścia do sprawy - kompletny melanż.

Jeszcze raz podkreślam, nie wiem, czy tak było.
Natomiast wcześniej odbierałem zachowanie RL9 na konferencji jako skandaliczne (zwłaszcza wobec jego raczej kiepskiej postawy na boisku), ale biorąc powyższe pod uwagę, mam dla Roberta nieco więcej zrozumienia.

Z drugiej strony - jeśli RL9 nie podobają się melanże, to czemu się upiera, by ciągać za sobą SP0,7 ?

księciuniu
27-06-2018, 10:14
Ale jeśli tak - to miała być dla Lewego jego impreza życia.
Był w topowej formie, doświadczony z potencjałem na króla strzelców imprezy, miał walczyć o transfer, a wokół niego zamiast poważnego podejścia do sprawy - kompletny melanż.

Z czego wnioskujesz, że był - ja tego na boisku nie widziałem. Końcówkę sezonu w klubie miał nieszczególną.
Może on też pił, rzygał i leżał? :hmm: :chytry:

Runi
27-06-2018, 10:28
Co z tego, że zrobili melanż na 16 dni przed starem Mundialu? Bez przesady. Meksykanie zrobili orgie a mają już 6 pkt i je.bneli mistrzów świata. U nas zawsze to jest przyczyna wszystkiego. Nie róbmy z nich przedszkolaków. To, że Nawałka z Lewandowskim nie piją nie znaczy, że wszyscy mają być abstynentami.

Skoro jeden z drugim trener od przygotowania wylicza indywidualnie dla każdego czy to dietę czy to intensywność treningową tak aby na turniej byli w jak najlepsze formie fizycznej a jeden z drugim i dziesiątym zaburzają ten cykl przez uderzanie w balet to jest chyba coś nie tak. I nie ma sensu porównywać nas do Meksyku, bo oni w odróżnieniu od nas potrafią grać w piłkę. My jeżeli nie jesteśmy w formie fizycznej to nie mamy po co się pokazywać.
Ale z tym masz rację. Alkohol nie jest winny wszystkiemu. Pili na każdym zgrupowaniu ( jeden melanż co obóz za pozwoleniem Nawałki ) i walili w Arłamowie również przez Euro i tam dali radę.

Yevaud
27-06-2018, 10:29
z czego wnioskujesz, że był - ja tego na boisku nie widziałem. Końcówkę sezonu w klubie miał nieszczególną.
Może on też pił, rzygał i leżał? :hmm: :chytry:

jeśli

mundurowy
27-06-2018, 10:31
Jeśli zawodnicy są w formie, przygotowani i mają dobry sezon za sobą z odpowiednią liczbą gier i minut na boisku to jak sobie na zgrupowaniu jeden wieczór pobalują jak Meksyk to nic się nie stanie, a im to nawet pomoże. Jeśli jednak przyjechała na zgrupowanie drużyna, która w 3 tygodnie musi zbudować formę po sezonie bez minut na boisku, bez formy i po kontuzjach to każdy dzień zgrupowania jest na wagę złota i marnowanie tych dni na balety, a później odchorowywanie ich na drugi dzień i odwalanie sztuki na treningach to skrajny idiotyzm. I nie dziwię się, że Lewy a i pewnie inni, którzy podchodzili na 100 procent do tego turnieju są wkur...i na kolegów amatorów co 3 tygodnie bez alko nie są w stanie wytrzymać.

księciuniu
27-06-2018, 10:35
jeśli
Ja rozumiałem, że „jeśli” odnosiło się do profesjonalnych przygotowań Lewego i libacji pozostałych, a o formie pisałeś w trybie oznajmującym. Jeżeli tryb przypuszczający dotyczył również formy Lewego, to już się nie czepiam :)

I nie dziwię się, że Lewy a i pewnie inni, którzy podchodzili na 100 procent do tego turnieju są wkur...i na kolegów amatorów co 3 tygodnie bez alko nie są w stanie wytrzymać.

A skad wiesz, że to akurat Lewy podszedł na 100%, a nie pił przez 3 tygodnie? Jeżeli mamy wnioskować po tym, co pokazywali na boisku, to chyba tylko Pazdan się zaszył.

Yevaud
27-06-2018, 10:37
Ja rozumiałem, że „jeśli” odnosiło się do profesjonalnych przygotowań Lewego i libacji pozostałych, a o formie pisałeś w trybie oznajmującym. Jeżeli tryb przypuszczający dotyczył również formy Lewego, to już się nie czepiam :)

Czytam ten swój pierwszy wpis do którego się odnosiłeś jeszcze raz i jeszcze raz i wydaj mi sie coraz bardziej mętny.

Jeśli odnosiło się do całości.
W pierwszym zdaniu nawet wytłuściłem "jeśli Lewy szykował się w swoim stylu w pełni profesjonalnie..."
Cała reszta to dalsze dywagacje na temat tego, czy mogło się tak ułożyć, że on był przygotowany, a reszta nawalona.

Ale faktycznie - czytam - potem się kolejne "jeśli" pojawiły i można było odnieść wrażenie, że nowe akapity, nowe tematy.

Cieszę się, ze mogłem wyjaśnić :)

mundurowy
27-06-2018, 10:53
Księciuniu

Tak wnioskuję o Lewym bo ciągną się o nim opowieści, że już od początku swej przygody z piłką olewał alko i melanże. Czytałem gdzieś, że już w Zniczu miał problemy ze "starszyzną drużyny" bo odmawiał browarka czy innych rzeczy po treningu. Ile prawdy nie wiem ale kilka info o pełnym profesjonalizmie Lewego było. O udziale w jakichkolwiek imprezach nie było nic więc jestem w stanie przyjąć, że Lewy prowadzi się dobrze sportowo. Oglądałem też filmy z przygotowań z Arłamowa i na niektórych to taki Glik czy Grosik wyglądają tak jakby nie byli zajechani treningiem a raczej dniem wczorajszym.

księciuniu
27-06-2018, 10:58
Też słyszałem, że on więcej niż jednego piwka, to nie pije ;) :chees:

http://bi.gazeta.pl/im/40/25/13/z20075328V,Robert-Lewandowski.jpg

E:
Chociaż nie, przepraszam, on nie pije, tylko wylewa za kołnierz :D

https://ocdn.eu/pulscms-transforms/1/UfJktkpTURBXy82NDU4NWU5M2JmM2U2YjgwNWRiZWZjMjdhODQ 0MDgxOS5qcGeSlQMAAM0KAM0FoJMFzQMUzQG8

Kawa
27-06-2018, 11:02
Księciuniu

Tak wnioskuję o Lewym bo ciągną się o nim opowieści, że już od początku swej przygody z piłką olewał alko i melanże.

A tu nie pił i zagrał równie beznadziejnie jak Ci co pili, wniosek?

księciuniu
27-06-2018, 11:08
Wniosek? To nie alkohol jest problemem.

Od zawsze to powtarzałem; najpierw mamie, potem żonie.

mundurowy
27-06-2018, 11:17
Lewy nie strzeli bramki będąc w okolicy koła środkowego.
Oba mecze przegraliśmy bo graliśmy praktycznie bez środka pola. Obrońcy nie do końca wiedzący co i jak mają grać, wielka czarna dziura w środku pola i i gdzieś tam daleko napastnicy dostający pół piłki na mecz.
Zieliński chował się chyba za Krychowiakiem, żeby go tylko piłka nie dotknęła. Gość kreowany na mózg drużyny przez 180 minut nie daje ani jednej prostopadłej piły do napastników, nie wygrywa pojedynku 1 na 1 tylko błąka się po boisku. A inicjowanie akcji spada na surowego jak tatar Krychowiaka, który robi to co umie czyli kółeczko i ewentualnie laga po przekątnej.
No ale Zieliński to młody talent - 24 więc ma czas. W 2026 może się ogarnie.
Niech ktoś, kto gada o Lewym popatrzy jakie bramy strzela Lewy u naszych sąsiadów i jakie piłki mu tam dogrywają. Zagramy jeszcze 5 meczów w grupie a nikt mu w kadrze nie da jednej takiej piłki, jakie dostaje w Bayernie.
Nie mamy kim rozgrywać, nie ma kogoś, kto zaskoczy przeciwnika w ataku pozycyjnym zmianą tempa akcji lub nieszablonowym podaniem. Senegal jak i Kolumbia o tym wiedziały. Więc co zrobili? Wytrącili nam nasz jedyny argument - grę z kontry i sami dali nam tworzyć akcje bo wiedzieli, że prędzej czy później się w tym pogubimy i to oni nas kontrowali a my byliśmy bezradni i zagubieni jak dzieci we mgle.

księciuniu
27-06-2018, 11:27
Oczywiście wszystko o piszesz to prawda, ze szczególnym uwzględnieniem krytyki Zielińskiego.
Ale z drugiej strony: to, że Lewandowski brał się za rozgrywanie, to nie był raczej pomysł trenera, tylko samego, sfrustrowanego, Lewandowskiego. Tylko co z tego wyniknęło? Czy nie był w stanie przewidzieć, że jak będzie w okolicy środka boiska, to nie będzie go w polu karnym i sam sobie nie dogra? A poza tym: Czy dograł dobrze komuś innemu? Ja nie pamiętam. Oczywiście, to nie jego zadanie i nie musi umieć tego robić, ale skoro tak, to może nie powinien się za to brać .

Peace
27-06-2018, 11:30
Pisałem, że to nie selekcja była największym problemem, bo poza Fabiańskim na ławce czy oczywistym skandalem z Peszką, reszta właściwie się broni. Jeśli nie - to tak jak pisałem, niech ktoś wskaże inną 11 + paru rezerwowych.
Fabiański,
Piszczek, Pazdan, Bednarek, Rybus
Bereszyński, Góralski, Mierzejewski, Linetty, Kurzawa
Lewandowski

Siedem moich zmian w porównaniu z tym co Nawałka wystawił w meczu z Senegalem (gdzie tak naprawdę przegraliśmy turniej) + normalne ustawienie, a nie eksperymenty, które się nie sprawdziły.

Majkisek
27-06-2018, 12:02
Peace, no nie wiem. Ja tego składu totalnie nie kupuję (poza Fabianem, może Góralskim). Może do remisu z Senegalem by wystarczył ale to ciągle jest skład o niebo gorszy od tego z Euro.

zie(L)ak
27-06-2018, 12:25
Oczywiście wszystko o piszesz to prawda, ze szczególnym uwzględnieniem krytyki Zielińskiego.
Ale z drugiej strony: to, że Lewandowski brał się za rozgrywanie, to nie był raczej pomysł trenera, tylko samego, sfrustrowanego, Lewandowskiego. Tylko co z tego wyniknęło? Czy nie był w stanie przewidzieć, że jak będzie w okolicy środka boiska, to nie będzie go w polu karnym i sam sobie nie dogra? A poza tym: Czy dograł dobrze komuś innemu? Ja nie pamiętam. Oczywiście, to nie jego zadanie i nie musi umieć tego robić, ale skoro tak, to może nie powinien się za to brać .

To takie alibi, nie dostawał piłek to wchodził do środka żeby w ogóle coś zrobić w meczu.

Peace
27-06-2018, 12:44
Peace, no nie wiem. Ja tego składu totalnie nie kupuję (poza Fabianem, może Góralskim). Może do remisu z Senegalem by wystarczył ale to ciągle jest skład o niebo gorszy od tego z Euro.
Nie twierdzę, że lepszy od tego z EURO, ale nie jesteśmy w 2016 roku :)

b.
27-06-2018, 19:51
Fabiański,
Piszczek, Pazdan, Bednarek, Rybus
Bereszyński, Góralski, Mierzejewski, Linetty, Kurzawa
Lewandowski

Siedem moich zmian w porównaniu z tym co Nawałka wystawił w meczu z Senegalem (gdzie tak naprawdę przegraliśmy turniej) + normalne ustawienie, a nie eksperymenty, które się nie sprawdziły.

No to po kolei:

Fabiański - tutaj zgoda, nie mam pojęcia czemu bronił Szczęsny.

Bednarek - przecież zagrał 1,5 meczu i jest współwinny co najmniej 2 z 4 straconych goli. On czy Cionek - jeden chuuj. I jeden i drugi to gwarant jakiejś obcinki.

Bereszyński - na skrzydle? Przecież to boczny obrońca.

Góralski Linetty Mierzejewski w środku pola - nie no, na Litwę, max Rumunię ok, ale tu nie ma żadnej jakości.

Ten Mierzejewski w wieku 28 lat poszedł na emeryturę grać do arabów. Niejako sam się wypisał z kadry. Nie dziwię się, że wypadł z orbity zainteresowań Nawałki.

Kurzawa na skrzydle - typ ma naprawdę kozackie stałe fragmenty, ale poza tym jako skrzydłowy to nie jest "international level". Sądzę, że jak wyjdzie za granicę to szybko może zostać zweryfikowany.

Nie wiem, może Twój skład faktycznie zaprezentowałby się lepiej, ale równie dobrze mogło być jeszcze gorzej. Tego już nie sprawdzimy. Dalej twierdzę, że to nie selekcja zawiodła, a zwyczajnie brak jakości, formy u naszych zawodników, a także taktyka i mental.

beka
27-06-2018, 21:32
Ten Mierzejewski w wieku 28 lat poszedł na emeryturę grać do arabów. Niejako sam się wypisał z kadry. Nie dziwię się, że wypadł z orbity zainteresowań Nawałki.

jak juz kiedys pisalem - fakt, ze Nawalka powoluje pilkarzy z Ekstraklasy oznacza, ze gra w jakiejkolwiek lidze nie powinna wykluczac pilkarza z selekcji :) No i Maczynski w Chinach selekcjonerowi nie przeszkadzal.

Szawar
28-06-2018, 07:00
jak juz kiedys pisalem - fakt, ze Nawalka powoluje pilkarzy z Ekstraklasy oznacza, ze gra w jakiejkolwiek lidze nie powinna wykluczac pilkarza z selekcji :) No i Maczynski w Chinach selekcjonerowi nie przeszkadzal.

Szukała tez grając w Arabii chyba powołania dostawał.

Bary89
28-06-2018, 11:58
Ile razy trzeba powtarzać o Peszce i Mierzejewski?

Peszko jest powoływany bo presję wywiera Lotos który jest sponsorem i repry i Lechii. Jak widać w Lechii nikogo lepszego nie ma od niego.
A Mierzejewski na jednym z pierwszych zgrupowań nie przyszedł na śniadanie bo zaspał i nie zamierzał przeprosić bo według niego nic się nie stało, więc na koniec zgrupowania usłyszał od Nawałki że już go nigdy nie powoła i słowa dotrzymał.

zie(L)ak
28-06-2018, 12:13
Pytanie do forumowych księgowych, czy PZPN stać by było na Joachima Loewa?

beka
28-06-2018, 12:18
Peszko jest powoływany bo presję wywiera Lotos który jest sponsorem i repry i Lechii. Jak widać w Lechii nikogo lepszego nie ma od niego.

hmm, Wolski?

Runi
28-06-2018, 12:21
Ale Wolski nie jest przyjacielem Robercika.

Raczej
28-06-2018, 12:32
Ale Wolski nie jest przyjacielem Robercika.

Oni bez kitu tak się przyjaźnią? Skąd to się wzięło? Z Lecha? Jakaś trudno wyobrażalna dla mnie abstrakcja. Przecież to tak jakby Penderecki z Popkiem się skumali i razem z żonami na wspólne wakacje bujali. Jak dla mnie Peszkin to musi mieć jakiegoś gigant haka na Lewego, jakąś sextaśmę z niemieckiego bałaganu :hmm:

Kolodont
28-06-2018, 12:33
Jaki interes ma Lotos w lobbowaniu za pijakiem? Przecież to antyreklama.

Majkisek
28-06-2018, 12:35
Jaki interes ma Lotos w lobbowaniu za pijakiem? Przecież to antyreklama.

Niebylejaki hajs dla klubu.

Bonhart
28-06-2018, 14:12
Ile razy trzeba powtarzać o Peszce i Mierzejewski?

A Mierzejewski na jednym z pierwszych zgrupowań nie przyszedł na śniadanie bo zaspał i nie zamierzał przeprosić bo według niego nic się nie stało, więc na koniec zgrupowania usłyszał od Nawałki że już go nigdy nie powoła i słowa dotrzymał.

Z ciekawosci - w jaki sposob wywiera presje? Jakies dowody tej teorii, bo jak dla mnie jest nieco deta.
Choc nie uwazam,ze wziecie Peszki bylo jakims straszliwym przestepstwem, to jednak uwazalem Nawalke za nieco powazniejszego faceta, ktory faktycznie selekcjonuje kadre pod katem formy i prezentowanych umiejetnosci. Natomiast chlop musial sobie zdawac sprawe, ze w obliczu porazki dostanie za to w leb od opinii publicznej, w o wiele w wiekszym stopniu niz mialo to miejsce przed mundialem. Nie wkem czy zgubila go zbyt duza pewnosc siebie, czy po prostu jest jednak mniej inteligentny, niz wskzywalby jego wykreowany wizerunek w mediach.

Raczej
28-06-2018, 14:56
https://pbs.twimg.com/media/Dgx33vxXUAA7rV2.jpg

dilbert
28-06-2018, 14:58
Jędza dzisiaj wybiega w podstawowym na Japonię. Zobaczymy jak się nasz ananas popisze :lol3:

Kawa
28-06-2018, 15:00
Z ciekawosci - w jaki sposob wywiera presje? Jakies dowody tej teorii, bo jak dla mnie jest nieco deta.

Oczekujesz publikacji oficjalnego stanowiska Lotosu na twitterze? Oczywistym jest, że takich rzeczy nie robi sie oficjalnie, jednak coś z Peszką jest na rzeczy i musi mieć plecy (czy to Lotosu czy Lewego).

Mat
28-06-2018, 15:06
3 mecz, 3 rotacja obroną. Z to środeczek nietykalny. Wuj tam, że żadnej składnej akcji przez 180 minut nie klepnęliśmy. Długa piła z pominięciem 2 linii to jest efektowna i efektywna taktyka :prawi:

Sugarman
28-06-2018, 17:02
Oczekujesz publikacji oficjalnego stanowiska Lotosu na twitterze? Oczywistym jest, że takich rzeczy nie robi sie oficjalnie, jednak coś z Peszką jest na rzeczy i musi mieć plecy (czy to Lotosu czy Lewego).
A oni są chociaż razem w pokoju? Na zdjęciach i filmikach Kieliszko trzyma się z drugim głupkiem Grosikiem. Jakoś Robercika tam nie widziałem w pobliżu.

Robert E. Lee
28-06-2018, 17:21
Przecież Lotos nie jest już sponsorem Lechii.

Tak jak pisałem w przerwie meczu z Kolumbią, jedyna szansa to dać grać Kurzawie, niech wrzuca SFG, może coś wpadnie. Bez tego to jest obraz nędzi i rozpaczy, i to taki gigantyczny.

Bonhart
28-06-2018, 17:23
Niech mi ktory orzeszek jeszcze slowo powie ze Kurzawa by sie w Legii nie przydal... Jedyne co w tej bramce jest slabe to ze strzelil ja goac, ktory zawalil nam 2 bramki na tym mundialu, a w tym meczu byl bliski zawalenia kolejnej.
No ale git, jest szansa ze nie bedziemy gorsi przynajmniej od Egiptu ;)

ra4319
28-06-2018, 17:24
Bednarek świetnie gubi krycie

Bonhart
28-06-2018, 17:32
Bednarek świetnie gubi krycie

Swietnie, szczegolnie z Kolumbia gubil popisowo... Moze nie mowmy o Bednarku bo mi cisnienie skacze ;)

księciuniu
28-06-2018, 17:38
No nie kurva, to sa jaja, Peszko na boisko :grr:

Bonhart
28-06-2018, 17:39
Najlepszy Laskowski:
„...i teraz Ci ktorzy chca sie napic podeszli do linii...” i w tym momencie kamera na Peszke ;)

Tuzin
28-06-2018, 17:39
Żółtki teraz zamiast gola strzelić będą się bardziej martwić żeby żółtej nie dostać :lol2:
Na razie w żółtych 4-6 dla Senegalu.

Bonhart
28-06-2018, 17:44
dokladnie ;) tez od razu policzylem. niezle jaja, powinnismy ich przycisnac teraz, ale jak powiedzial Adam : przygotowanie fizyczne i motoryczne bylo na optymalnym poziomie ;)

Ryku
28-06-2018, 17:53
Co za kurwy, zero godności.

Robert E. Lee
28-06-2018, 17:54
Zamiast ruszyć dupy, wyjść wyżej i zaatakować japońców, to się na boisku kładą, żeby piłkę wybili:kac:

jednopostowiec
28-06-2018, 17:56
Dawno takiej żenującej końcówki nie widziałem :(
No cóż... przeebaliśmy te mistrzostwa z Senegalem. Z Kolumbią porażkę można było wliczyć w koszta.

bloniaq
28-06-2018, 17:56
Japończyków to rozumiem - oni grają o awans. Ale, że nasze kopacze uznały, że pilnowanie 1:0 to jest to co chce zobaczyć polski kibic w tej sytuacji, to tylko pogratulować.

Tuzin
28-06-2018, 18:03
No cóż... przeebaliśmy te mistrzostwa z Senegalem. Z Kolumbią porażkę można było wliczyć w koszta.

Nie mów że jeden mecz zrobił różnicę. Jakby Japonia miała o co grać od początku, to by nas w tej formie (naszej) spokojnie powiozła do przerwy. Tak to kunkatorzyli i mało się nie przejechali.

Budyń_70
28-06-2018, 18:03
Dokładnie tak było.

beka
28-06-2018, 18:06
oni sa niesamowici. Nigdy bym na to nie wpadl, ze najwiekszy niesmak moge czuc po jedynym wygranym meczu w grupie :lol:

Budyń_70
28-06-2018, 18:09
Choć z drugiej strony te Japońce sympatyczniejsze od Senegalów.....niech idą dalej :popcorn:

Chmielo
28-06-2018, 18:12
Nawałka twierdzi, że nie było szans na wyjście z grupy. To po jaki **** było tam jechać?

Beziooo
28-06-2018, 18:12
Na szczęście udało się wywalczyć chociaż te 3 punkty, chociaż od 80 minuty to był taki cholerny antyfutbol, że aż szkoda gadać :kac:

Marcino
28-06-2018, 18:14
Nawałka twierdzi, że nie było szans na wyjście z grupy. To po jaki **** było tam jechać?

Senegal byłby do opierdo....ia gdyby nie trefna obsada bramki. Fabian to jest klasa sama w sobie. Kurzawa w lepszym klubie niż Górnik to będzie wymiatał.

gzik
28-06-2018, 18:33
Jeżeli ktoś jeszcze twierdzi że Nawałka byłby trenerem dla Legii niech nagra sobie końcówkę dzisiejszej padliny i odtwarza za każdym razem kiedy tylko o tym pomysłu. Minimalistyczna ***** bez ambicji. Cofał każdego piłkarza który choć próbował wyjść do presingu. Już dawno się tak nie wkurwiłem.

Bonhart
28-06-2018, 18:43

Oczekuje tylko wyjasnienia na czym opierasz swoja karkolomna teorie. Rozumiem jakby presje wywieral Polmos, ale czemu akurat Lotos? I jak ta presja milaby wygladac? Oblali Nawalke benzyna i grozili ze go podpala?

Budyń_70
28-06-2018, 18:45
Senegal byłby do opierdo....ia gdyby nie trefna obsada bramki. Fabian to jest klasa sama w sobie. Kurzawa w lepszym klubie niż Górnik to będzie wymiatał.

https://twitter.com/zagraniecom/status/1011278776750297088

Bonhart
28-06-2018, 18:46
Japończyków to rozumiem - oni grają o awans. Ale, że nasze kopacze uznały, że pilnowanie 1:0 to jest to co chce zobaczyć polski kibic w tej sytuacji, to tylko pogratulować.

Oni postanowili chyba ze skoro w dupowaty sposob ten mundial rozpoczeli to tak go skoncza... Naprawde chyba wolalbym gdyby przycisneli i dostali kontre na 1-1. Chyba nie pomysleli ze caly swiat bedzie ogladal ta koncowke na time-lapse, placzac ze smiechu/zazenowani.
A na dodatek ten drewniak co strzelil bramke mowil po meczu ze wroca z podniesiona glowa. Ludzie, trzhmajcie mnie...

trzeci
28-06-2018, 18:50
Nawałka o żenującej końcówce: - Jestem zadowolony, gdy wykonywane są założenia. A my zakładaliśmy grę w niskim pressingu.
Mistrz. :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: :lol::lol::lol:

Mateusz351
28-06-2018, 19:07
Mistrz. :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: :lol::lol::lol:

:jejku: Nie wierzę...

piterek
28-06-2018, 19:21
mecz o honor hehehe

na miejscu ludzi, którzy pojechali na mecz żądałbym zwrotu kosztów za wycieczkę do Rosji za ten cały cyrk i plucie w kibiców przez ostatnie 15 minut

Szawar
28-06-2018, 19:22

Na wyjście z grupy, z której wyszła Japonia, którą pokonaliśmy. :poddaje:

b.
28-06-2018, 19:27
Kurzawa na skrzydle - typ ma naprawdę kozackie stałe fragmenty, ale poza tym jako skrzydłowy to nie jest "international level". Sądzę, że jak wyjdzie za granicę to szybko może zostać zweryfikowany.

Odwołuję to :D

Podobała mi się gra tego Kurzawy dzisiaj. On naprawdę gra w Zabrzu na skrzydle? Jak dla mnie to typowa "10".

dilbert
28-06-2018, 19:36
jeszcze wstydu żeśmy się na koniec najedli... kadra wraz z trenerem do zaorania, a kilka wkładów chyba pomyliło imprezy. Szkoda strzępić ryja.

Chmielo
28-06-2018, 19:54
Na wyjście z grupy, z której wyszła Japonia, którą pokonaliśmy. :poddaje:

I ten żenujący Senegal z ręcznikiem w bramce. Ale nie - grupa śmierci, a raczej śmiechu.

Odwołuję to :D

Podobała mi się gra tego Kurzawy dzisiaj. On naprawdę gra w Zabrzu na skrzydle? Jak dla mnie to typowa "10".

Kurzawa bez szybkości i dryblingu w roli 10-tki? Aha.

Nie z przypadku wystawiają go na skrzydle, gdzie jest więcej miejsca, żeby miał możliwość zaprezentowania swojego głownego waloru podczas gry. Ale co tam...

wiraszka87
28-06-2018, 20:05
https://streamable.com/8ttb8

Żenada... Za ostatnie 10 minut każdy z kibiców powinien im napluc w ryj, za to jak oni napluli kibicom...

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180628/ffd867a8e3ec2a63b7e715b3e49f6d6b.jpg

Budyń_70
28-06-2018, 20:07
Truskawka na torcie. To Rzepka włożył na plecy każdemu kadrowiczowi… fortepian

Adam Nawałka miał być selekcjonerem, a nie trenerem klubowym.

We Francji podczas mistrzostw Europy – gdy kadra też nie była dobrze przygotowana, bo na pełnych obrotach mogła grać do 60, maksymalnie 70 minuty, a potem zaczynały się ciężary – był selekcjonerem. Chłopaki dostali trochę luzu, i wszystko funkcjonowało tak, jak powinno. Selekcjoner, jak sama nazwa wskazuje, ma powołać piłkarzy, wybrać wyjściowy skład, zrobić atmosferę, zanalizować przeciwnika. Z kadrą nie da się za dużo trenować, trzeba bazować, na tym, co piłkarze umieją z klubów. Nawałka o tym wszystkim pamiętał dwa lata temu, dlatego odnieśliśmy sukces. Była pełna koncentracja, ale też głód piłki. Natomiast w Rosji zrobił się trenerem klubowym, który postanowił skoszarować zawodników. Miliony spotkań, tysiące odpraw, setki treningów, które na dodatek prowadzi Remigiusz Rzepka, a zatem gość, który już do turnieju we Francji niezbyt dobrze nas przygotował. A teraz dołożył tyle obciążeń, że każdy z kadrowiczów biegał tak, jakby musiał dźwigać fortepian na plecach.

Dla mnie to skandal, a jeszcze większym jest to, że nie wziął krytyki na klatę. A powinien wstać i powiedzieć, co zrobił, że chłopaki zdychali w dwóch meczach? Każdy krok naszego reprezentanta w Rosji wiązał się z bólem widocznym w oczach. Nie było natomiast radości z gry w piłkę. Usłyszałem jednak od selekcjonera, że nic by nie zmienił w przygotowaniach. Nienawidzę takiego tłumaczenia, bo znaczy, że pojechałby na turniej jeszcze raz po to, żeby zupełnie nic mu nie wyszło.

Nie zgadzam się z opinią Roberta Lewadnowskiego, że tej drużynie brakuje jakości. Przecież wszystkie bramki, które dotąd strzelał, były dogrywane przez chłopaków, z którymi gra w reprezentacji. Zatem patrząc na liczbę tych goli, jakości musiało być naprawdę dużo. I taka jest prawda! Grosicki, Piszczek, Błaszczykowski, Glik i Milik mają jakość; mało tego – wszyscy z żelaznego składu mają jakąś jakość. Tylko żeby ją pokazać, to trzeba być fizycznie dobrze przygotowanym do turnieju, podczas gdy my pod tym względem prezentowaliśmy się dramatycznie; naprawdę najgorzej spośród wszystkich uczestników turnieju w Rosji. Widziałem, jak mocno poszliśmy w trening funkcjonalny, a potem słyszałem, że wyniki badań zmęczeniowych wyszły dobrze.

Zatem pytam się: – Kto w trakcie meczu robi badania zmęczeniowe, np. w 60 minucie? Od tego momentu jedziesz przecież na boisku z serca, z wątroby, dlatego, że jesteś profesjonalistą, trzymasz dietę i się dobrze prowadzisz. A nie mówisz tylko o tym, że się dobrze prowadzisz. Dlatego uważam, że pobyt w Bryzie to była największa pomyłka, organizacja tak zwanego zgrupowania regeneracyjnego w Juracie to była największa klapa tej kadry. Żony, dzieci, Lady Panki, brak koncentracji – to nie było nikomu potrzebne. Każdy mógł zabrać rodzinę na wczasy we własnym zakresie, i naprawdę odpocząć. A do pracy zabrać się po tygodniu urlopu spędzonego w ciszy i spokoju.

Współczuję wszystkim chłopakom, że z marazmu fizycznego, w jakim się znaleźli, a powtórzę, że we Francji najpóźniej od 70 minuty także zdychaliśmy – że nie wspomnę o dogrywkach, w których była już tylko obrona Częstochowy – nikt nie wyciągnął wniosków. Dlatego w Rosji drużyna klęczy, a jeśli momentami gra – to wyłącznie w chodzonego. Tylko, czy człowiek, który pracował jedynie w polskiej ekstraklasie, a właściwie to tylko w Górniku Zabrze przy trenerze Nawałce – w którym zawsze pierwsza runda była rewelacyjna, a w drugiej zdarzało się nawet po 10, czy 11 porażek – miał dość ku temu wiedzy? Dlatego staję w obronie zawodników, bo to nie ich wina, że fizycznie wyglądają katastrofalnie. Piłkarz ma się zająć grą, dietą i odpoczynkiem, a nie treningami i natężeniami. Od tego jest sztab, i bierze za pracę pieniądze.

A jeśli Rzepka przekonuje, że po półrocznym rozbracie z futbolem, Błaszczykowskiego da się w trzy tygodnie przygotować do występu w mundialu, to ja odpowiadam publicznie, że gada głupoty. Zresztą w ogóle, zachowuje się tak, jakby nie posiadł elementarnej wiedzy. A skąd o tym wiem? Bo sam to przeżyłem w Korei, 16 lat temu. Więc jego badania można włożyć na półkę między książki. I niech tam sobie leżą jak najdłużej…

http://sportdziennik.pl/truskawka-na-torcie-to-rzepka-wlozyl-na-plecy-kazdemu-kadrowiczowi-fortepian/

Peace
28-06-2018, 20:10
Rzadki przykład zwycięstwa w meczu o honor, w którym przegrywa się honor.
Jakub Olkiewicz

wiraszka87
28-06-2018, 20:11
http://weszlo.com/2018/06/28/da-sie-stracic-honor-meczu-o-honor/

Budyń_70
28-06-2018, 21:13
https://mobile.twitter.com/footballitalia/status/1012376114394693632

TNTP
29-06-2018, 00:25
Mielismy rożnych piłkarzy, trenerów, drużyny, ale za to co odpierdolily te nażelowane/wyfryzowane pizdusie w ostatnich 10 minutach to mam nadzieje, że juz nigdy nie będę oglądał ich w narodowych barwach.

Ivan Drugi
29-06-2018, 09:32
Lewy to piłkarz turniejowy , trzeba to jasno powiedzieć . Trzy turnieje za nim i 2 bramki w 11 meczach . ( wydaje mi się że grał we wszystkich meczach i dogrywkach ) . Aby umieścić piłkę w siatce potrzebuje tylko niewiele ponad 500 minut .

Yevaud
29-06-2018, 10:26
Lewy to piłkarz turniejowy , trzeba to jasno powiedzieć . Trzy turnieje za nim i 2 bramki w 11 meczach . ( wydaje mi się że grał we wszystkich meczach i dogrywkach ) . Aby umieścić piłkę w siatce potrzebuje tylko niewiele ponad 500 minut .

Dwie bramki to i Bosacki ma

brachu
29-06-2018, 12:07
Wpuszczenie Peszki zamiast Linettego to obraz zjebania mózgowego pana Nawałki.

księciuniu
29-06-2018, 12:14

Trafnie zauważył Kowalczyk we wczorajszym „Stan Mundialu” - skoro Japońce nie mogli faulować, to trudno o bardziej wymarzoną sytuację dla napastnika, nic tylko grać. A Lewy…

Lorenzo
29-06-2018, 12:41
I jeszcze zmiana Błaszczykowskiego w 91 minucie, która nie doszła do skutku..

Jestem
29-06-2018, 13:26
I jeszcze zmiana Błaszczykowskiego w 91 minucie, która nie doszła do skutku..

Sławciu i ten wybryk ze zmianą to kwintesencja prowadzenia drużyny przez Adasia ... a byli tacy co go chcieli do Legii! :) :)

Raczej
29-06-2018, 14:43
Będzie jakaś konferencja i czy będą jacyś ludzie normalni z zapytaniami o te ostatnie 10 minut? Już chuuj z całymi mistrzostwami ale podobno mieliśmy grać o honor. A ten jak chciał Kubę z szacunkiem na murawę wpuścić to 15m wcześniej. A jeśli już tak się stało, że ten Selekcjoner sobie wymyślił taką późną porę meczu na zmianę to kururwa tam trzeba bylo grać i wjeżdżać w Japońców żeby sędzia miał jakąkolwiek możliwość przerwania meczu!!!
Normalnie jestem bardziej wkuurwiony dalej bardziej po tym meczu niż z Senegalem.

https://twitter.com/MaciejoSzczesny/status/1012426676226220032

Z.
29-06-2018, 15:07
Ocena ostatnich 15 minut jest oczywiście jednoznaczna, ale najbardziej bawi płacz niektórych ekszpertów i januszy, że Nawałka i koledzy nie doprowadzili do tego, że bileterek zrobi 101 mecz w kadrze, bo "zasłużył", to "legenda polskiej pilki". A gówno, takiego wała! Mam nadzieje, że to wreszcie koniec tego człowieka w reprezentacji. Setka meczów, a rzeczywiście dobrych na palcach jednej ręki. Skompromitowany kapitan, który w kluczowym meczu sprzedał kadrę za bilety rodzinki, a także facet który jedyny rzeczywisty błysk miał na euro 2016, które oczywiście na koniec całkowicie spieprzył nie strzelając karnego. Kończymy, kończymy!

Brawa dla sędziego!

Raczej
29-06-2018, 15:42
Mi też się nie chce roztrząsać samej wcześniejszej sytuacji Kuba/bilety/kapitan tylko wczorajsza sama niechęć grania w tych minutach. Japońce, rozumiem(trochę), im wynik pasuje. Ale MY? no kurwwa
Szkoda, że nie nie jestem dziennikarzem* z akredytacją w tym momencie na jakąś konferencję bo tam żaden nie zada trudnych pytań, a jeśli już to nie przyciśnie, będą przepraszać i bla bla bla daliśmi z siebie wszystko i o uj wam chodzi, zagraliśmy eliminacje zajebiste a później nie wyszło, tam ciepło, tam zimno, komary.

* taki żart

sephrioth
29-06-2018, 16:00
Szkoda, że nie nie jestem dziennikarzem* z akredytacją w tym momencie na jakąś konferencję bo tam żaden nie zada trudnych pytań, a jeśli już to nie przyciśnie, będą przepraszać i bla bla bla daliśmi z siebie wszystko i o uj wam chodzi, zagraliśmy eliminacje zajebiste a później nie wyszło, tam ciepło, tam zimno, komary.

Nie zada trudnych pytań, bo jakby zadał to następnym razem nie wszedłby na konferencję kadry, a po co naczelnemu dziennikarz, który nie wchodzi na konferencje. Rudy wszystkich trzyma w szachu i dziennikarze piszą tyle na ile im pozwoli.

mundurowy
29-06-2018, 16:05
Nikt z dziennikarzy nie przyciśnie, nie zada ciężkich pytań bo to nikt inny jak dziennikarze pompowali balona, włazili w tyłek PZPNowi i mieli klapki na oczach. Leje nas Dania 4 bramkami i jest ok. Wypadek przy pracy. Gdy inni grają ciekawe sparingi my męczymy bułę z 3 garniturem Chile, ogrywamy półamatorskich Litwinów i atmosfera jest super. Nikt z dziennikarzy nie będzie szedł na noże z PZPN bo niedługo Liga Narodów, Euro a jeszcze jakiś artykuł czy pytania się nie spodobają centrali i skończą się wejścia na treningi zgrupowania czy konferencje. Więc po co ryzykować jak lepiej walnąć w sprawdzone teksty co by władz za bardzo nie urazić i już...
Szkoda robić sobie nadzieję, że ktoś ich z tej imprezy porządnie podsumuje.

Antares
29-06-2018, 17:13

Przecież już przy powołaniach było widać, że po prostu jadą jego tzw. żołnierze. Pewien cykl tej kadry wiadome było, że się kończy i to ich ostatnie podrygi w reprezentacji. Peszko, Jędza, Cionek no i Pazdan, który akurat na grę zasłużył i jako jedyny z Senegalem i Kolumbią nie zawiódł. Nie pojechał jedynie Mąka, ale tutaj naprawdę coś ze zdrowiem musiało być na rzeczy. Zresztą tego Mąki w formie paradoksalnie w środku pola zabrakło.

Cykl miał kończyć udaną imprezą, nie wyszło. To chociaż wszyscy mogą dopisać sobie w CV, że wystąpili na najważniejsze imprezie piłkarskiej na świecie. Wszyscy poza Linettym, który w tej reprezentacji ma 20 występów i zawsze był niewyraźny.

A co do przebudowy to przecież wczoraj najlepsi na boisku byli Kurzawa z Góralskim. Da się zbudować kolejnych "żołnierzy", którzy w tej kadrze powinni trzymać solidny poziom.

sarinosoman
29-06-2018, 19:20
Z grupy nie wyszli, ale składki w Towarzystwie Przyjaźni Polsko-Japońskiej mają opłacone dożywotnio.

Stout
29-06-2018, 20:35
I wyciągnie wnioski na przyszłość

Nie musicie klikać i czytać
Całe pierdololo artykułu w jednym zdaniu.
Elo.

crespo1
29-06-2018, 22:28
Nikt z dziennikarzy nie przyciśnie, nie zada ciężkich pytań bo to nikt inny jak dziennikarze pompowali balona, włazili w tyłek PZPNowi i mieli klapki na oczach. Leje nas Dania 4 bramkami i jest ok. Wypadek przy pracy. Gdy inni grają ciekawe sparingi my męczymy bułę z 3 garniturem Chile, ogrywamy półamatorskich Litwinów i atmosfera jest super. Nikt z dziennikarzy nie będzie szedł na noże z PZPN bo niedługo Liga Narodów, Euro a jeszcze jakiś artykuł czy pytania się nie spodobają centrali i skończą się wejścia na treningi zgrupowania czy konferencje. Więc po co ryzykować jak lepiej walnąć w sprawdzone teksty co by władz za bardzo nie urazić i już...
Szkoda robić sobie nadzieję, że ktoś ich z tej imprezy porządnie podsumuje.

Wbrew pozorom największymi krytykami tej kadry stało się teraz.....Weszło. Cisną po kadrze, po piłkarzach, po Nawałce jak pijany dres po swojej konkubinie. Trochę mnie to dziwi bo przed mundialem chyba nikt bardziej nie wchodził Nawałce i Bońkowi w cztery litery jak Weszło i Stanowski.

Stout
29-06-2018, 22:32
Krzysiu wie jak skutecznie płynąć z prądem.

Tuzin
30-06-2018, 05:32
Nie z prądem tylko większość swojego pierdolenia serwował nam z Warszawy (poza meczem z Kolumbia). Wiec niech każdy sobi odpowie jaka jest przyczyna jego much w nosie.
A ze tylu się tu znajdzie powielających te smuty niby kiboli to się nie spodziewałem.

księciuniu
30-06-2018, 09:02
Czyli jak Krzysiu pisze że, zawalili turniej to my sztywniutko powinniśmy pisać, że zagrali super?

Majkisek
30-06-2018, 09:49
A co w tym dziwnego, że przed Mundialem chwalono repre? Ćwierćfinał Euro i wygranie grupy eliminacyjnej to przecież spory - jak na nasz potencjał sukces. A w samym turnieju dali ciała, to z nimi jadą.

TNTP
30-06-2018, 10:14
Po prostu Stanowski poczuł się na tyle pewnie, że wykoncypował sobie, że jest na tyle silny, iż to on może składać warunki "współpracy" Bońkowi...co było założeniem tyleż odważnym, co surrealistycznym.
Nie zdziwiłbym się, jakby to właśnie Stanowski stanął na czele krucjaty o "dobrą zmianę w polskiej piłce" :)

A co w tym dziwnego, że przed Mundialem chwalono repre? Ćwierćfinał Euro i wygranie grupy eliminacyjnej to przecież spory - jak na nasz potencjał sukces. A w samym turnieju dali ciała, to z nimi jadą.

1) To nie chodzi o kwestie piłkarskie tylko o ogólną narrację.
2) To w tym dziwnego, że to jest praktycznie ta sama reprezentacja - grająca porównywalnie jak z Chile/Nigerią, czy tam Koreą.

Raczej
30-06-2018, 10:16
Dajcie spokój z tym Krzysiem.Typ ma różne pływy. Nie macie się na kogo innego powoływać, no ludzie?

Raczej
30-06-2018, 10:17
Po prostu Stanowski poczuł się na tyle silny, że wykoncypował sobie, że jest na tyle silny, iż to on może składać warunki "współpracy" Bońkowi...co było założeniem tyleż odważnym, co surrealistycznym.
Nie zdziwiłbym się, jakby to właśnie Stanowski stanął na czele krucjaty o "dobrą zmianę w polskiej piłce" :)

Kołtoń na selekcjonera!!!
:ucieszony:

alfa
30-06-2018, 10:51
Czyli jak Krzysiu pisze że, zawalili turniej to my sztywniutko powinniśmy pisać, że zagrali super?

bez względu na to, co mówi powinniśmy mieć go w dupie

księciuniu
30-06-2018, 11:20
Ale dopuszczalna jest sytuacja, że i my i on mówimy, że 2+2=4 ? (jeżeli przypadkowo i niezależnie od siebie wyliczyliśmy ten wynik)

bloniaq
30-06-2018, 11:40
Nie wspominając już o tym, że bycie tak sztywnym nie polega na używaniu swojej dupy do przechowywania tam kogoś... ;)

#bonmot4K

boss_corleone
30-06-2018, 15:37
Krzysiu to zwykła dziennikarska prostytutka, najważniejsze są pieniądze z reklam i odsłon. Z punktu ekonomicznego oczywiście ma to sens, przedsiębiorstwo nastawione jest przede wszystkim na zysk. Nie pojmuję jedynie jak można się na niego powoływać, typek bez zasad, w zależności od aktualnie wiejącego wiatru i możliwych korzyści, zmienia poglądy. 3 mu w 4.

Bonhart
30-06-2018, 17:52
Krzysiu to zwykła dziennikarska prostytutka, najważniejsze są pieniądze z reklam i odsłon. Z punktu ekonomicznego oczywiście ma to sens, przedsiębiorstwo nastawione jest przede wszystkim na zysk. Nie pojmuję jedynie jak można się na niego powoływać, typek bez zasad, w zależności od aktualnie wiejącego wiatru i możliwych korzyści, zmienia poglądy. 3 mu w 4.

Abstrahujac od osoby ktora oceniasz - rozumiem ze wlasciciel restauraji to kulinarna prostytutka, dyrektor teatru to kulturalna prostytutka, a prezes telewizji to medialna prostututka? Oczywiscie cala wymieniona trojka to typy bez zasad bo zarabiaja pieniadze?

A propos weszlo, ktore od czasu do czasu sobie czytuje - mysle ze zarzucanie im, ze licza sie dla nich tylko odslony nie jest do konca zgodne z prawda, dlatego ze akurat clickbaitow to u nich nie uswiadczysz, czego nie mozna powiedziec o wielu portalach sportowych.

boss_corleone
30-06-2018, 18:39
Abstrahujac od osoby ktora oceniasz - rozumiem ze wlasciciel restauraji to kulinarna prostytutka, dyrektor teatru to kulturalna prostytutka, a prezes telewizji to medialna prostututka? Oczywiscie cala wymieniona trojka to typy bez zasad bo zarabiaja pieniadze?

Jakby Krzysiu był właścicielem restauracji to w poniedziałek by mówił, że kotlety z kurczaka są złe, a we wtorek, że dobre. Tylko, że Stanowski nie serwuje ludziom żarcia. Podaje na talerzu komentarz i opinię na dany temat, a co gorsze ma realny wpływ na decyzje w polskiej piłce, vide zatrudnienie przez PZPN jego bliskiego przyjaciela, do pracy z młodzieżą - Czesia M.
Z jednej strony prowadzi krucjatę przeciwko Smudzie o korupcję W Zagłębiu Lubin, a z drugiej milczy na temat Matusiaka.
Z jednej strony wyśmiewa piłkarzy, mówiąc, że jeżeli grają źle to pisze o nich źle, a jak dobrze to ich chwali. Z drugiej wyszydza kibiców Legii, że w styczniu Pazdan sio, a w maju lament, że Pazdana nie ma w składzie.
Z jednej strony atakuje producentów energetyków, z drugiej pokazuje sę z Grosickim na premierze turbocośtam.
Z jednej strony organizuje akcje charytatywne, z drugiej wyszydza chłopaka z zezem, wychowanego w cieniu wojny.
Z jednej strony krucjata "kadra PZPN" bo gra Cionek, a nagle zmiana stanowiska i już "kadra Polski" choć gra Cionek.
Jak Legii "pomogą" sędziowie to pajacuje, atakuje, wierzga, analizuje, wszędzie go pełno, jak w drugą stronę to buzia w ciup.
Jak jakiś dziennikarz popełni gafę i coś palnie to jak wyżej, pierwszy do szydery, jak napisał, że Rusowi zaatakowali Polaków w 1943 (sic!)to cicho sza, i szybka edycja na 39.
Typowy człowiek chorągiewka i hipokryta, jak zawieje tak napisze. Atakowanie kibiców Legii za przekleństwa na stadionie, samemu pisząc publicznie wulgarnie bo "oddaje lepiej emocje". Aktualnie prowadzi krucjatę jak to w Polsce źle bo wyzwiska, i że pora coś z tym zrobić, bo to tylko u nas. Krzychu za odsłony i słuchaczy zrobi wszystko, bądź celowo przemilczy jakiś temat, tak jak z Peszką, dziwne, że nikt nie napisał, że ten pajac walił wódę kilka godzin po meczu nie? Reprezentant Polski, taaaki temat i cisza. Pisałem, z punktu widzenia ekonomicznego normalka, po to się pracuje żeby zarabiać. Ja tam cenię ludzi co z gęby cholewy w robocie nie robią, żeby zarobić więcej.

A propos weszlo, ktore od czasu do czasu sobie czytuje - mysle ze zarzucanie im, ze licza sie dla nich tylko odslony nie jest do konca zgodne z prawda, dlatego ze akurat clickbaitow to u nich nie uswiadczysz, czego nie mozna powiedziec o wielu portalach sportowych.
Nie wcale :lol:
http://i66.tinypic.com/29xug7.png

50% rzeczy o Legii to na weszło typowe clickabjty nastawione na grilowanie Legii, bo to gawiedź najchętniej kupi.

księciuniu
30-06-2018, 22:54
Jakby Krzysiu...

Jak na osobę, która go nie poważa, to bardzo dokładnie, skrupulatnie i przez długi czas śledzisz jego publicystykę i działalność (i być może, niechcący, przy okazji pomagasz rozwijać biznes).
Taki „hejter” to skarb ;)

TNTP
30-06-2018, 23:15
Argument kompletnie z dupy. Rozumiem, że jak ktoś ma prawicowe poglądy to broń boże nie powinien mieć wiedzy co się dzieje na lewicy, a jak ktoś kibicuje w Legii powinien mieć wyjebane na transfery Lecha :)

beka
30-06-2018, 23:24
Krzychu za odsłony i słuchaczy zrobi wszystko, bądź celowo przemilczy jakiś temat, tak jak z Peszką, dziwne, że nikt nie napisał, że ten pajac walił wódę kilka godzin po meczu nie?

pomijajac czesc zarzutow (czesc slusznych, czesc moim zdaniem mocno naciaganych) to przeciez weszlo puscilo na zywo rozmowe z pijanym Peszko (osobna kwestia, ze moim zdaniem to mega krzywa akcja).

jak ktoś ma prawicowe poglądy to broń boże nie powinien mieć wiedzy co się dzieje na lewicy

przy rzetelnosci mediow w obecnych czasach sledzenie obu stron jest niestety konieczne...

boss_corleone
01-07-2018, 00:06
Jak na osobę, która go nie poważa, to bardzo dokładnie, skrupulatnie i przez długi czas śledzisz jego publicystykę i działalność (i być może, niechcący, przy okazji pomagasz rozwijać biznes).
Taki „hejter” to skarb ;)
Mam Twittera, przyznaję bez bicia. Nie powiem kogo jeszcze skrupulatnie śledzę. :hasao:
Aczkolwiek bardziej ciekawią mnie komentarze i nastroje społeczne.

pomijajac czesc zarzutow (czesc slusznych, czesc moim zdaniem mocno naciaganych) to przeciez weszlo puscilo na zywo rozmowe z pijanym Peszko (osobna kwestia, ze moim zdaniem to mega krzywa akcja).

Niech będą naciągane. Za samą akcję z Zawiszą Bydgoszcz, gdzie rechotał i piał z radości, jak to super się stało, że na koniec swojej działalności, Osuch na złość fanatykom spuścił klub w odmęty V ligi, 3 mu w 4 i tyle.
A co do Peszki to abstrahując, czy akcja krzywa czy nie, jest gdzieś link do wersji papierowej? Jak taki Duda zapytał jakieś cycki, czy zna się na piłce to ho ho co tam się działo, a tu etatowy reprezentant kadry neabany po kompromitującej porażce i nic.

Bonhart
01-07-2018, 08:38
Moze przeczytaj sobie czasem wypowiedzi kibicow po meczach - jak wygrana to brawo, super, jak przegrana to pedaly i won... Pilka nozna to akurat taki sport, gdzie jednego dnia jestes bozyszczem a kolejnego jestes gnojony. S.P Pawel Zarzeczny (nie wiem czy powazasz, czy nie) mowil czesto swoim podopiecznym - jednego dnia pochwal, drugiego skrytykuj. Nie wiem na ile felietonowe dziennikarstwo mozna nazwac prostutucja, ja ogolnie proponowalbym unikanie tego typu okreslen, bo to jest po prostu glupie. Pilkarze - prostytutki, dziennikarze - prostytutki... tylko ciekawe dlaczego chodzisz na mecze i czytasz Stanowskiego czy innego Kowalskiego...

Ps> To co wkleiles to clicbait??? nie rozsmieszaj mnie. Proponuje wejsc na sport.pl albo inny sportowy serwis na duzych portalach. Grillowanie Legii? W tym sezonie na tej forumce dolewano podpalki znacznie wiecej razy niz to robilo „takie to weszlo”...

księciuniu
01-07-2018, 08:55
Argument kompletnie z dupy. Rozumiem, że jak ktoś ma prawicowe poglądy to broń boże nie powinien mieć wiedzy co się dzieje na lewicy, a jak ktoś kibicuje w Legii powinien mieć wyjebane na transfery Lecha :)

Czym innym jest wiedza o kolejnych podziałach na lewicy, a czym innym umiejetność rzucenia z rękawa 10 przykładami niekonsekwencji lub wolt w publicystyce Urbana, okraszonymi zdjęciem artykułu sprzed półtora miesiąca. Uważam Urbana za dziwkę to nie czytam co on uważa o tym czy owym i nie zbieram jego kretynizmów.

Ale dobra, już nie rozmywam.

boss_corleone
01-07-2018, 09:32
Tak jest, grunt to czytać tylko to, co zgodne z naszym przekonaniem :brawo: Nic tak nie poszerza horyzontów.
Przepraszam też, że mam doskonałą pamięć.

Moze przeczytaj sobie czasem wypowiedzi kibicow po meczach - jak wygrana to brawo, super, jak przegrana to pedaly i won... Pilka nozna to akurat taki sport, gdzie jednego dnia jestes bozyszczem a kolejnego jestes gnojony. S.P Pawel Zarzeczny (nie wiem czy powazasz, czy nie) mowil czesto swoim podopiecznym - jednego dnia pochwal, drugiego skrytykuj. Nie wiem na ile felietonowe dziennikarstwo mozna nazwac prostutucja, ja ogolnie proponowalbym unikanie tego typu okreslen, bo to jest po prostu glupie. Pilkarze - prostytutki, dziennikarze - prostytutki... tylko ciekawe dlaczego chodzisz na mecze i czytasz Stanowskiego czy innego Kowalskiego....
No ale co Ty mi tłumaczysz oczywistości? To Stanowski ciągle o tym powtarza (słusznie), tylko jak jest okazja to zaprzecza sam sobie, tak jak to miało miejsce przed meczem z Lechem, gdzie śmiał się z kibiców, że w lamentują, że Pazdana w składzie nie ma (jest w formie), a jeszcze niedawno chcieli żeby odszedł z Legii (bo był bez formy.)

To co wkleiles to clicbait??? Nie rozsmieszaj mnie .
Nie *****, rzetelne dziennikarstwo. Legia nie zdobyła mistrzostwa bo powiozła Lecha 2:0 na ich stadionie, tylko dlatego, że Pyry wbiegł na murawę.

Peace
01-07-2018, 09:42
Oświeć mnie, komu w takim razie kibicuje Stanowski w Ekstraklasie, jak nie Legii?

R.
01-07-2018, 09:45
Oświeć mnie, komu w takim razie kibicuje Stanowski w Ekstraklasie, jak nie Legii?

Nikomu. Pytanie czy to taka poza stworzona na potrzeby jego wizerunku czy całkowicie się "odkochał".

Bonhart
01-07-2018, 09:59
Tak jest, grunt to czytać tylko to, co zgodne z naszym przekonaniem :brawo: Nic tak nie poszerza horyzontów.
Przepraszam też, że mam doskonałą pamięć.

No ale co Ty mi tłumaczysz oczywistości? To Stanowski ciągle o tym powtarza (słusznie), tylko jak jest okazja to zaprzecza sam sobie, tak jak to miało miejsce przed meczem z Lechem, gdzie śmiał się z kibiców, że w lamentują, że Pazdana w składzie nie ma (jest w formie), a jeszcze niedawno chcieli żeby odszedł z Legii (bo był bez formy.)

Nie *****, rzetelne dziennikarstwo. Legia nie zdobyła mistrzostwa bo powiozła Lecha 2:0 na ich stadionie, tylko dlatego, że Pyry wbiegł na murawę.

A co w tym dziwnego, ze o tym napisal - troche to zabawne, pilkarz w slabszej formie jest je*any z blotem a za chwile narod wznosi mu pomnik ;) Taka juz radosna specyfika sportu zwanego kibicowaniem :)
Jedni tlamsza to na forumce inni pisza artykuly na swoim portalu.
Chyba nie wiesz co to clickbait...
Z tego co pamietam ten artykul, to nie chodzilo tam o to, ze pilkarze Legii nie zdobyli tego miatrzostwa w sportowej walce, tylko o to, ze kibice Lecha wbiegajac na murawe uniemozliwili jakiekolwiek inne rozstrzygniecie ktore orzeciez teoretycznie bylo mozliwe. Moze trzeba wczytc sie w artykul a nie zerknac tylko na tytul i na tej podstawie ferowac wyroki.

boss_corleone
01-07-2018, 11:23
Czym innym jest wiedza o kolejnych podziałach na lewicy, a czym innym umiejetność rzucenia z rękawa 10 przykładami niekonsekwencji lub wolt w publicystyce Urbana, okraszonymi zdjęciem artykułu sprzed półtora miesiąca. Uważam Urbana za dziwkę to nie czytam co on uważa o tym czy owym i nie zbieram jego kretynizmów.

Im więcej razy czytam, tym coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że nie masz racji i brniesz w zaparte.
Sytuacja pierwsza:
- Damian Damianowski to ****
- Dlaczego tak twierdzisz?
- Nie wiem bo go nie czytam
Sytuacja druga:
- Ponieważ napisał to to i to, a w 2017 to i to.
Który rozmówca był przygotowany do dyskusji, a który bezmyślnie powtarza zasłyszane opinie?

Merytorycznie bądź nie, ale próbowałem poprzeć swoją pierwszą wypowiedź o Panu Stanowskim konkretnymi argumentami. W jaki sposób miałem to zrobić jeżeli nie opisując jego twórczość? A jakby sie okazało, że tej twórczości nie śledzę, to co dawałoby mi prawo do wydania takiego osądu? Wychodzi na to, że w Twoim mniemaniu lepiej coś chlapnąć, nie mogąc spróbować podeprzeć tego w żaden sposób. Chciałbym kiedyś obejrzeć w telewizji debatę dwóch polityków, stosujących zaproponowaną przez Ciebie retorykę. Wyprzedzając; czytam też wielu innych gamoni, właśnie po to żeby móc sobie wyrobić osobiście zdanie na ich temat, i móc brać udział w dyskusji.

@Peace, proszę Cię, naprawdę jego działalność sugeruje, że jest kibicem Legii? Bo mnie właśnie najbardziej irytuje jak jątrzy i podpuszcza, co oczywiście z biznesowego punktu widzenia ma sens. Najwięcej komentarzy, a co za tym idzie ruchu na stronie, generuje mu Legia, najlepiej grillowana, na sto różnych sposobów.

TNTP
01-07-2018, 11:43

Mhhh ja rozumiem, że jesteś konserwatystą, ale uwierz mi, że pod koniec 2 dekady XXI wieku zdobycie informacji z dziedziny która Cię interesuje nie musi oznaczać kwerendy w archiwum, czy tam w bibliotece.
Porównanie Urbana ze Stanowskim jest kompletnie z dupy, bo Urban od 15 lat ma ***** do powiedzenia, a Stano od ładnych kilku lat kreuje się na osobę opiniotwórczą i wpływową (co w jakimś tam stopniu - szczególnie w pierwszym przypadku, jest prawdziwe)

Komorowskiego, czy tam Tuska też 10 przykładów nie podasz ? :)

Zaś co do samego warsztatu Stanowskiego/portalu weszło to ten jest niewątpliwie wysoki, jest tylko jedno ale...kluczem do sukcesu Weszło było jebanie wszystkiego i wszystkich.
W dobie dziennikarstwa które w jakimś sensie zmuszone było do lizania po dupie piłkarzy/działaczy itp. to był wielki wyłom.
Tylko, że z ciekawego projektu - powstałego jeszcze za czasów Laty (co podkreślam, bo wtedy jebanie PZPN było mhhh politycznie poprawne), powstał jakiś potworek, który za pomocą najprostszych manipulacji, był przez wiele lat tubą propagandową projektu Bońka (zresztą nieprzypadkowo, bo są oni z jednych pieniędzy :))
Problemem nie jest hipokryzja - walka z korupcją, a w tle Michniewicz, czy tam przypierdalanie się do trybu życia kopaczy z Kowalczykiem jako twarzą kampanii.
Realnym problemem który rzutuje zarówno na dziennikarstwo (mam to w sumie w dupie), jak i przede wszystkim na układ sił w polskiej piłce jest to, że masa różnych tematów była robiona na zlecenie - co do tej pory w dziennikarstwie sportowym miało marginalne znaczenie.
W efekcie mamy dziś środowisko dziennikarskie z Krzysztofem na czele mistrzowskie
- w lizaniu się po fiutach
- zamiataniu tematów pod dywan
- napierdalaniu w kiboli jako zła całej piłki
- wskazywania płotek jako kozłów ofiarnych

crolick
01-07-2018, 13:47
Problemem nie jest hipokryzja - walka z korupcją, a w tle Michniewicz, czy tam przypierdalanie się do trybu życia kopaczy z Kowalczykiem jako twarzą kampanii.
Realnym problemem który rzutuje zarówno na dziennikarstwo (mam to w sumie w dupie), jak i przede wszystkim na układ sił w polskiej piłce jest to, że masa różnych tematów była robiona na zlecenie - co do tej pory w dziennikarstwie sportowym miało marginalne znaczenie.
LoL - serio? Uważasz, że wcześniej tylko mała część artykułów była pisana na zlecenie? Jak cała liga była ustawiona to dziennikarze o tym nie wiedzieli? Sorry, ale IMO takie zjawisko było, jest i będzie i to wcale nie marginalne.

mariusz22
01-07-2018, 14:16
Polska reprezentacja według mnie ze wszystkich 32 drużyn na mundialu wypadła najgorzej. Przecież z taką formą to byśmy przegrali nawet z Iranem.
__________________________________________________ __________
fortuna (https://oferty-bukmacherskie.pl/zaklady-fortuna-bonus/)

TNTP
01-07-2018, 15:40
LoL - serio? Uważasz, że wcześniej tylko mała część artykułów była pisana na zlecenie? Jak cała liga była ustawiona to dziennikarze o tym nie wiedzieli? Sorry, ale IMO takie zjawisko było, jest i będzie i to wcale nie marginalne.

Wiedzieli, ale co to ma do rzeczy ?
Nie chce mi się jakiejś analizy Tempa/Sportu/Przeglądu, czy tam Piłki Nożnej robić z lat 80/90, ale
- raz przed 89 rokiem był trochę inne realia
- dwa nie przypominam sobie AŻ takiej narracji klepania się po pleckach, lukrowania rzeczywistości itp. itd.
Wiadomo, że były od zawsze były różne grupy i koterie, ale jakby nie patrzeć to właśnie prasa w latach 90 i później napierdalała jak leci w kolejnych prezesów PZPN i waliła w przeróżne patologie polskiej piłki...jak jest dzisiaj to każdy widzi.

Ps. aczkolwiek zachodziło też swego rodzaju sprzężenie zwrotne - to znaczy często gęsto to PZPN miał wyjebane w szeroko rozumiane środowisko dziennikarskie

crolick
01-07-2018, 17:24
Wiedzieli, ale co to ma do rzeczy ?
Nie chce mi się jakiejś analizy Tempa/Sportu/Przeglądu, czy tam Piłki Nożnej robić z lat 80/90, ale
- raz przed 89 rokiem był trochę inne realia
- dwa nie przypominam sobie AŻ takiej narracji klepania się po pleckach, lukrowania rzeczywistości itp. itd.
Wiadomo, że były od zawsze były różne grupy i koterie, ale jakby nie patrzeć to właśnie prasa w latach 90 i później napierdalała jak leci w kolejnych prezesów PZPN i waliła w przeróżne patologie polskiej piłki...jak jest dzisiaj to każdy widzi.

Ps. aczkolwiek zachodziło też swego rodzaju sprzężenie zwrotne - to znaczy często gęsto to PZPN miał wyjebane w szeroko rozumiane środowisko dziennikarskie
To ma do rzeczy, że była ustawka żeby o tym nie pisać. Czyli dokładnie tak samo jak teraz.
- po 89' też była korupcja, a mało kto o tym pisał (do czasu)
- no nie, bo np przed WC 2002 to reprezentacji nikt nie lukrował... (na samych WC to już oddzielna historia)

Generalnie lata 90-te to kompletne dno, więc wtedy nie było czego lukrować. Teraz jak jest reprezentacja na poziomie, to można przynajmniej udawać że jest dobrze. W klubowej wciąż jest chujowo, więc tam nikt niczego nie udaje.

Z mojej strony już dość. Za dużo o tych durnych pismakach nie ma co pisać :pijemy:

księciuniu
02-07-2018, 12:23
Pozwolę sobie jeszcze na chwile rozmyć i się trochę wytłumaczyć :)

Im więcej razy czytam, tym coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że nie masz racji i brniesz w zaparte.
Sytuacja pierwsza:
- Nie wiem bo go nie czytam
Sytuacja druga:
- Ponieważ napisał to to i to, a w 2017 to i to.
Który rozmówca był przygotowany do dyskusji, a który bezmyślnie powtarza zasłyszane opinie?

Merytorycznie bądź nie, ale próbowałem poprzeć swoją pierwszą wypowiedź o Panu Stanowskim konkretnymi argumentami. W jaki sposób miałem to zrobić jeżeli nie opisując jego twórczość? A jakby sie okazało, że tej twórczości nie śledzę, to co dawałoby mi prawo do wydania takiego osądu? Wychodzi na to, że w Twoim mniemaniu lepiej coś chlapnąć, nie mogąc spróbować podeprzeć tego w żaden sposób. Chciałbym kiedyś obejrzeć w telewizji debatę dwóch polityków, stosujących zaproponowaną przez Ciebie retorykę. Wyprzedzając; czytam też wielu innych gamoni, właśnie po to żeby móc sobie wyrobić osobiście zdanie na ich temat, i móc brać udział w dyskusji.

Żebyśmy się źle nie zrozumieli – ja Ci nie zarzucam, że potrafisz merytorycznie uargumentować swoje stanowisko; to rzecz chwalebna i w dzisiejszych czasach rzadka. Mnie po prostu dziwi, że przy tak negatywnej opinii jaką masz o Stanowskim, patrząc po podanych przykładach zbudowanej na przestrzeni kilku lat, dalej chce Ci się śledzić jego publicystykę i wyłapywać kolejne powody, dla których go nie należy cenić. Szczególnie, że – z tego co piszesz – nie jest to czytanie ideowca, z którym można się zgadzać lub nie, ceniąc go jednak za niezłomność lub mądrość argumentacji, lecz czytanie „chorągiewki i hipokryty”, z którego to czytania wiele się nie zyska. Dodatkowo, biorąc pod uwagę szczegółowość argumentacji i wklejone zdjęcie, to strzelam, że to czytanie nie ogranicza się, wbrew temu co piszesz, do tłitera i przy okazji wspierasz swoimi klikami na weszło „typka bez zasad”.
Ale to tylko moje osobiste zdziwienie, bo ja, jeżeli wiem, że działalność i publicystyka Urbana, Lisa czy Wojewódzkiego raz, drugi i trzeci mi nie podeszła, to z zasady nie katuję się ich kolejnym felietonem, żeby „móc brać udział w dyskusji”. Ale może faktycznie, to trochę ogranicza moje horyzonty. Żeby nie było: za czytaniem tych, z którymi się w 100% zgadzam też nie przepadam :) [kurde, zaraz wyjdzie, ze nic nie czytam :lol: ]

Mhhh ja rozumiem, że jesteś konserwatystą, ale uwierz mi, że pod koniec 2 dekady XXI wieku zdobycie informacji z dziedziny która Cię interesuje nie musi oznaczać kwerendy w archiwum, czy tam w bibliotece.
Porównanie Urbana ze Stanowskim jest kompletnie z dupy, bo Urban od 15 lat ma ***** do powiedzenia, a Stano od ładnych kilku lat kreuje się na osobę opiniotwórczą i wpływową (co w jakimś tam stopniu - szczególnie w pierwszym przypadku, jest prawdziwe)

Komorowskiego, czy tam Tuska też 10 przykładów nie podasz ? :)

1. Kwerendy nie, ale argumenty podane przez bossa były na tyle szczegółowe, że raczej nie były wynikiem wpisania w googla „Stanowski chorągiewka”, tylko dosyć dokładnego śledzenia jego publicystyki i internetowej działalności.

2. Komorowski lub Tusk nie są wg mnie najlepszymi przykładami, bo oni (ich działania, wypowiedzi i gafy) są bohaterami opisywanych zdarzeń, a nie ich komentatorami. Jak nie pasuje Urban, to wstaw sobie tam Lisa, Wojewódzkiego, Stuhra czy inną Olejnikową. Skłonności masochistyczne zaspokajam wygryzając sobie skórki w palcach, więc nie muszę dodatkowo czytać ich tfuurczości .

Roar
02-07-2018, 15:30
Stanowskiego nie lubię ale portal i radio jest na wysokim poziomie. Ma nosa do ludzi. Ćwiąkała, Olkiewicz, Białek, Ci dwaj co do TvP chodzą itd. Ma głowę do pieniędzy to je robi.

A szanuję go za jedno jest lojalny. O czym świadczy przykład Zarzecznego. Inni się wypięli on Mu pomógł.

Benek
03-07-2018, 12:08
No i koniec pewnej sagi :) Mimo zjebanego mundialu, to wielkie dzięki Adam za te lata a w szczególności za Niemców !!!!:)

jednopostowiec
03-07-2018, 12:26
Podziękowania się należą, no i nie można przekreślać ostatnich lat przez pryzmat MŚ.
Benek pisze o końcu sagi, ale startuje właśnie nowa: "kto za Nawałkę".

Ja to nie widzę następcy wśród polskich trenerów. Niech Boniek uruchomi kontakty i ściągnie jakiegoś Włocha. A może Bilić by to pociągnął... Wenger to na emeryturze? :D

trzeci
03-07-2018, 13:05
Według buków kadrę przejmą De Biasi lub Prandelli.

KRA
03-07-2018, 13:11
Od meczu z Kolumbią nie wypowiadałem się o reprze, bo serce jednak zbyt mocno krwawiło, że mogliśmy to tak koncertowo spierd*lić. Niezależnie jednak od wyniku na MŚ dziękuję Panie trenerze za te cztery lata, za awans na Euro i bardzo udany turniej, za awans na Mundial i wreszcie last but not least za pokonanie Niemców, wówczas aktualnych mistrzów świata (i to wcale nie w meczu o pietruchę).

Jest Pan jedynym trenerem, który awansował na Euro i na Mundial, jedyny który ograł Niemców. :) Dzięki za wszystko i powodzenia.

Budyń_70
03-07-2018, 16:07
Uwaga:
Nawałka prosto z konfy na Narodowym pojechał na Łazienkowską :roll:

https://images81.fotosik.pl/1110/3afdacb0e8344a29med.jpg (https://www.fotosik.pl/zdjecie/3afdacb0e8344a29)

https://images84.fotosik.pl/1109/9bc97121de60cbe1med.jpg (https://www.fotosik.pl/zdjecie/9bc97121de60cbe1)

Benek
03-07-2018, 16:25
Z całym szacunkiem ale niech spier... :)

Stout
03-07-2018, 17:42
Ponoć już od dawna dogadany.

Jestem
04-07-2018, 00:23
Ponoć już od dawna dogadany.

Z którym lekarzem? :)

Klaf i Kepcija na razie są bezpieczni ...

Stout
04-07-2018, 04:06
Taki tam infosek z tłiterka.

beka
08-07-2018, 19:51

to jest ciekawa sytuacja. Wedlug Warszawy Stanowski/weszlo sa antylegijne (przynajmniej od marca 2017 ;)), natomaist cala reszta Polski jest konsekwentna ze swoim "wesz(L)o" :) A moim zdaniem rzeczywistosc jest duzo prostsza - Stanowski w Polsce nie kibicuje zadnemu klubowi, a preferencje wynikaja ze znajomosci (jesli sie nie myle sam zreszta tak to kiedys opisal).

Sugarman
08-07-2018, 21:46
Taki tam infosek z tłiterka.
A można wiedzieć od kogo?

Stout
08-07-2018, 22:40
A teraz to już Ci nie odnajdę.

Tibo
08-07-2018, 22:58
Nawałken był tam tylko na konsultacji medycznej. Wiem, przeczytałem parę dni temu artykuł pt. "Nawałka przyłapany na stadionie Legii. Wiemy co tam robił!!". Teraz streszczam artykuł: Pierwsze 3 akapity były o: -wielkich sukcesach Nawałki jako selekcjonera, -Nieudany mundial i Nawałka odchodzi z repry -wcześniej były spekulacje i konkretne rozmowy na temat Nawałki w Legii. Czwarty akapit rozwiewa wątpliwości: Nawałka był u lekarza na konsultacji.

Polskie szmatławce pseudosportowe pokonują kolejne granice.

Raczej
09-07-2018, 12:17
to jest ciekawa sytuacja. Wedlug Warszawy Stanowski/weszlo sa antylegijne (przynajmniej od marca 2017 ;)), natomaist cala reszta Polski jest konsekwentna ze swoim "wesz(L)o" :) A moim zdaniem rzeczywistosc jest duzo prostsza - Stanowski w Polsce nie kibicuje zadnemu klubowi, a preferencje wynikaja ze znajomosci (jesli sie nie myle sam zreszta tak to kiedys opisal).

On jest niby za Legią ale żeby był lubiany w reszcie Polski to sobie na Legię od czasu do czasu pociśnie. No i na kiboli lubi wjechać. Taka zwykła pacynka, do tego narcyz, pierdolona chorągiewka bez kręgosłupa, na podwórku nie miałby życia.

Jestem
09-07-2018, 12:40
Tęczowy Krzysiu nie był za Legią tylko za swoim chlebodawcą. Ponadto urwały mu się źródełka informacji w Legii i może korzystać tylko głównie z kontaktów w PZPNie, a tam też są powoli eliminowani zbyt rozmowni gamonie. Szczegóły dotyczące transferów ciekną z PZPNu coraz słabiej, a tam, prędzej czy później, trafia każdy kontrakt.
Natomiast niektórzy kolesie z Polsatu i Onetu dokładnie się tak zachowują - po "kryjomu" są za Legią aż się tego wstydzą :( i oficjalnie muszą uważać żeby za dużo o Legii nie gadać/chwalić bo zaraz mają zjeby z całej Polski na tłiterze czy fejsie lub od swoich szefów, nawet czasami o tym wspominają w swoich pogadankach w chwilach szczerości :)

trzeci
12-07-2018, 11:14
Brzęczek nowym selekcjonerem :lol:

https://twitter.com/LaczyNasPilka/status/1017335665657307136

klinton
12-07-2018, 11:20
Brzęczek nowym selekcjonerem :lol:

https://twitter.com/LaczyNasPilka/status/1017335665657307136

O kurva :lol::lol::lol:

Furman asystentem? :lol:

Beziooo
12-07-2018, 11:21
O kurva :lol::lol::lol:

Furman asystentem? :lol:

Nie, będzie atmosferę robił :D

klinton
12-07-2018, 11:23
Reasumując, w PZPNie taki sam pierdolnik i amatorka, jak u nas. Najpierw pierdololo o setkach CV na biurku prezesa i opcjach zagranicznych, a na koniec szopka :lol:

Raczej
12-07-2018, 11:23
O żesz uwał. Jak ten rudzielec to wymyślił? Prima Aprilis na lipiec przesunęli? "Szok i niedowierzanie."

martinus88
12-07-2018, 11:25
Kubuś dożywotnio kapitanem, a Lewy skończy karierę w reprezentacji? :lol2:

Marcino
Z Polaków liczyłem na Nowaka. Mam nadzieję, że szybko wróci na trenerską ławę.

dilbert
O chui, ale Rudy doebał :D
I ile kasy zostanie w budżecie :lol3:

Alek
to jakiś żart?

lukasz9209
12-07-2018, 11:27
Niezły szoook

Marcino
12-07-2018, 11:29
Bo teraz przechodzimy na to co kiedyś czyli wymiany trenerów co roku ...

KRA
12-07-2018, 11:33
Trudno w to nawet uwierzyć. :kurde:

Może Boniek wypuścił tylko bąka, żeby sprawdzić reakcję ludu. :modli:

Makrel
Przecież ta decyzja to jawny przekręt PZPNu.. Inaczej tego nie można wytłumaczyć

Kempes
Nawałka w momencie obejmowania kadry chyba był podobnie odbieranym wyborem, tak więc żeby komuś śmiechy chichy za 2 lata w gardle nie utknęły.

Puszer
12-07-2018, 11:34
:lol::lol::lol: W sumie czego było oczekiwać po rudym? Że sprowadzi tutaj Prandelliego? Bierze gościa co będzie mało zarabiał i jest jego kolegą bo jak wytłumaczyć wzięcia kogoś bez doświadczenia na selekcjonera? Nawałka przy nim to profesor :poddaje:

Jestem
Furmi będzie robił za treneiro? W końcu każdy musi mieć swojego Peszkina na stanie, chyba, że będzie nim Błaszczykowski co nie wróży zbyt wiele dobrego :(
Postawiłbym wiele na jakiegoś Włocha jeszcze wczoraj, na szczęście mam przerwę w hazardzie :)

Tomi
Może Boniek wypuścił tylko bąka, żeby sprawdzić reakcję ludu. :modli:

Nie no, skoro wrzucili na ŁNP to można to traktować jako oficjalne info.

https://www.laczynaspilka.pl/reprezentacja/reprezentacja-a/jerzy-brzeczek-nowym-selekcjonerem-reprezentacji-polski1

Loko
12-07-2018, 11:35
Rudy jajcarz :D

Alek
12-07-2018, 11:38
Nawałka w momencie obejmowania kadry chyba był podobnie odbieranym wyborem, tak więc żeby komuś śmiechy chichy za 2 lata w gardle nie utknęły.

Ale Nawałka miał większe doświadczenie jako trener na naszym podwórku.

klinton
12-07-2018, 11:40
Z drugiej strony obecny selekcjoner Chorwacji też nie miał jakiegoś wielkiego doświadczenia w poważnej piłce, a na mudnialu jego ekipa kręci wynik aż miło. Życzę Brzęczkowi jak najlepiej, ale śmieszy mnie bardzo cała szopka ze zwolnieniem Nawałki i "poszukiwaniem" nowej opcji na trenera kadry :D

Raczej
12-07-2018, 11:48

A daj Boże. Przełknę wtedy moje dzisiejsze podśmiechujki bez problemu :oczko:

Chmielo
12-07-2018, 12:07
To jakim będzie selekcjonerem to się dopiero okaże. Nie ma co drzeć łacha, ani się specjalnie podniecać.

Sugarman
12-07-2018, 12:16
Albo się udo, albo się nie udo. Ale na tą chwilę wybór Papieża to dla mnie ponury żart.

I ile kasy zostanie w budżecie :lol3:
Oj tak.

Darex13
12-07-2018, 12:21
Liczę, że ta decyzja to początek końca rudego łgarza.

pchorseba
12-07-2018, 12:57
bez Dominika se nie poradzi ... ;)

darekforest
12-07-2018, 12:59
Z drugiej strony obecny selekcjoner Chorwacji też nie miał jakiegoś wielkiego doświadczenia w poważnej piłce, a na mudnialu jego ekipa kręci wynik aż miło. Życzę Brzęczkowi jak najlepiej, ale śmieszy mnie bardzo cała szopka ze zwolnieniem Nawałki i "poszukiwaniem" nowej opcji na trenera kadry :D

Zgadza sie. Tylko,ze trener Chorwatow ma zapieprzajacych pilkarzy z Modriciem i Mandzukiciem(obaj po 30stce) na czele,a nie np. Lewandowskiego ktory woli na siedzaco poprawiac getry po nieodgwizdanym “faulu”.
Co do samego Brzeczka,nie widze tego :D

Sugarman
12-07-2018, 13:28
https://twitter.com/K_Stanowski/status/1017366350329733120
Stanowski już robi swoje. Mogli mieć każdego, ale wybrali właśnie jego :lol2:

Moriarty
12-07-2018, 13:32
Pierwsza myśl po przeczytaniu informacji o Brzęczku: kogoś zdrowo poj@#@. Ale zaraz potem przypomniałem sobie, że to samo mówiłem po zatrudnieniu Antigi na selekcjonera w siatkę. Gość jeszcze grał przecież a niedługo po tym zdobył z naszymi mistrzostwo świata. Tak więc ugryzłem się w język. Pożyjemy, zobaczymy.

Tyler_Durden
12-07-2018, 13:35
Z plusów... - Brzęczek jako trener jeszcze niczego dużego nie przegrał.

Lorenzo
12-07-2018, 13:41
No proszę, ale Rudy zakręcił. Jeszcze w poniedziałek chodziła wersja, że będzie Włoch i konferencja koło 20-tego.

W każdym razie, Brzęczka nie skreślam, bo to jakim selekcjonerem będzie to się dopiero okaże. Ciekawią mnie dwa tematy: jak załatwi sprawę z Lewandowskim oraz to jaki ma plan na budowę kadry (dobór personalny).

Ivan Drugi
12-07-2018, 13:50
Liga Narodów za pasem , zobaczymy jaki ma pomysł na kadrę . W każdym razie życzę powodzenia .

Robert E. Lee
12-07-2018, 14:12

Musieli trochę popuścić z tej taniej propagandy na skutej żenującej postawy na MŚ, i teraz znowu. Tyle mają kasy w PZPNie niestety wydają na opłacanie dziennikarzy, a dostać się na kurs UEFA Pro graniczy z cudem jak się nie jest byłym piłkarzem, albo nie ma pleców. 40 miliony kraj i bodajże 30 trenerów rocznie szkolą, bo jest 1 szkoła na cały kraj.

Kawa
12-07-2018, 14:17

Każdego to może nie, ale sytuacja finansowa w PZPN jest raczej więcej niż dobra. Pytanie tylko czy zatrudnienie kogoś za 10-15x gaży Nawałki cokolwiek by zmieniło.

Lorenzo
12-07-2018, 14:18
Tyle mają kasy w PZPNie niestety wydają na opłacanie dziennikarzy, a dostać się na kurs UEFA Pro graniczy z cudem jak się nie jest byłym piłkarzem, albo nie ma pleców. 40 miliony kraj i bodajże 30 trenerów rocznie szkolą, bo jest 1 szkoła na cały kraj.
Sejf u Rudego się nie domyka, ale ampfutboliści muszą o 100 tysięcy złotych prosić prywatnych sponsorów na wyjazd..

TNTP
12-07-2018, 14:24
Sejf u Rudego się nie domyka, ale ampfutboliści muszą o 100 tysięcy złotych prosić prywatnych sponsorów na wyjazd..

Oj tam oj tam, ważne, że na przelew do Krzysia się znalazło, więc po co drążyć temat ;)

Runi
12-07-2018, 14:28
Ciekawe czy kłótnia o opaskę pojawi się na zgrupowanie ( jak wróci do Błaszczykowskiego) czy przy rodzinnym,świątecznym karpiu z barszczykiem ( gdy zostanie u Lewandowskiego). :rotfl3::rotfl3::rotfl3:

Benek
12-07-2018, 14:36
Każdego to może nie, ale sytuacja finansowa w PZPN jest raczej więcej niż dobra. Pytanie tylko czy zatrudnienie kogoś za 10-15x gaży Nawałki cokolwiek by zmieniło.

Na TT latało swego czasu takie o to zdjęcie...

https://twitter.com/matiswiecicki

Runi zacznijmy od tego, że Kuby w kadrze już być nie powinno. NO chyba, że jakoś cudownie odżyje :)

LOL3K
12-07-2018, 14:36
Jako że to kadra należy życzyć powodzenia.

Ale sam wybór to jakaś kpina i żenada. Nawet Probierz przy nim to Pan Trener patrząc na doświadczenie i "sukcesy".

Hajsu mają w pytą i ciut ciut i zamiast sypnąć groszem to wujka Błaszczykowskiego lepiej wziąć...

Ciekawe czy Płock zgarnął jakiś hajs za transfer :lol2:

piejo kury piejo
12-07-2018, 14:52
Pierwsza myśl po przeczytaniu informacji o Brzęczku: kogoś zdrowo poj@#@. Ale zaraz potem przypomniałem sobie, że to samo mówiłem po zatrudnieniu Antigi na selekcjonera w siatkę. Gość jeszcze grał przecież a niedługo po tym zdobył z naszymi mistrzostwo świata. Tak więc ugryzłem się w język. Pożyjemy, zobaczymy.

Masz na myśli siatkarzy figurujących od lat w czołówce najlepszych ekip świata? Kiepskie porównanie! A śmichy chichy to będą kiedy kadra nie zakwalifikuje się do powiększonego euro i wszem i wobec będzie można ogłosić kolejną klątwe Bońka na następne 20 lat.

Moriarty
12-07-2018, 15:18
Masz na myśli siatkarzy figurujących od lat w czołówce najlepszych ekip świata? Kiepskie porównanie! A śmichy chichy to będą kiedy kadra nie zakwalifikuje się do powiększonego euro i wszem i wobec będzie można ogłosić kolejną klątwe Bońka na następne 20 lat.

To nie było porównanie odnośnie jakości tych dwóch reprezentacji, bo tu oczywiście nie ma co porównywać. Przecież nie twierdzę, że analogicznie piłkarze mogą zdobyć MŚ :rotfl3:, ale być może Brzęczkowi się uda chociaż przywrócić jakość sprzed 2 lat. To już będzie coś, cudów nie oczekuję. Po prostu skoro jest już tym selekcjonerem to dajmy mu szansę.

Ivan Drugi
12-07-2018, 15:46
Borek twierdzi że drugim kandydatem był Stokowiec . Chyba wolę Brzęczka .

jednopostowiec
12-07-2018, 15:50
Brzęczek... już bardziej bym się Michniewicza spodziewał.
No cóż, powodzenia!

Z.
12-07-2018, 15:57
Poziom dzisiejszych gwiazdorów - "dziennikarzy" i obrona tej żenady

Przynajmniej jeden członek rodziny Błaszczykowskiego będzie miał bilet. Uf.

Adin
12-07-2018, 16:24
Krzepota trenerem od w-f w reprezentacji. To nie był ten kolega Magiery?

Efcia
12-07-2018, 16:36
a to nie był jakiś fake news?! :oczko:

Hazardzista
12-07-2018, 16:51
Ja tam do Brzęczka nic nie mam. I tak Lewy ustawia drużynę.

E: Pińcet

Lorenzo
12-07-2018, 17:18
a to nie był jakiś fake news?! :oczko:
Był, na szczęście!

boss_corleone
12-07-2018, 23:23
Krzepota trenerem od w-f w reprezentacji. To nie był ten kolega Magiery?

Krzepota chwilę pomasował graczy Counter Strike, a później Magiera wziął go do kadry U20, widocznie zadowolony był ze współpracy z nim w Legii.

Ps. Krzychu, sądząc po aktywności na Twitterze jest w rui. Wybór selekcjonera nie obroni się sam. Swoją drogą ciekawe, że trener którego nikt z nas nie chciał w Warszawe, został selekcjonerem kadry.

Benek
13-07-2018, 09:20
Największym plusem zmiany trenera będzie to że pojawia się w kadrze nowe twarze. Mam głęboka nadzieję że Kuchy utrzyma formę a Brzęczek da mu szansę :)

zie(L)ak
13-07-2018, 09:31
Zmarnowane lata reprezentacji. Boniek okiwał sam siebie.

e(L)si
13-07-2018, 09:38
Zmarnowane lata reprezentacji. Boniek okiwał sam siebie.

Po czym wnosisz ?

zie(L)ak
13-07-2018, 10:53
Po czym wnosisz ?

Imponująca kariera zawodnicza i trenerska. Aż dziw że nie wybrał Hajty albo Świerczewskiego. Autorytet dla Lewandowskiego, Krychowiaka, Glika? nie sądzę.

Chmielo
13-07-2018, 11:07
Imponująca kariera zawodnicza i trenerska. Aż dziw że nie wybrał Hajty albo Świerczewskiego. Autorytet dla Lewandowskiego, Krychowiaka, Glika? nie sądzę.

A jakim autorytetem był dla nich Nawałka? W ogóle to kto byłby odpowiednim selekcjonerem według Ciebie?

PS Probierz i Stokowiec też karier nie porobili. Nie wspominając o Broszu.

Mateusz351
13-07-2018, 11:10
A kto powiedział że musi być z Polski...?

Chmielo
13-07-2018, 11:15
A jaką gwarancję da trener z zagranicy, dla którego pobyt w Polsce może być tylko kolejnym miejscem pracy vide Capello i robota u ruskich?

To dawaj nazwiska obcokrajowców, których widziałbyś w tej roli.

Benek
13-07-2018, 11:49
A jaką gwarancję da trener z zagranicy, dla którego pobyt w Polsce może być tylko kolejnym miejscem pracy vide Capello i robota u ruskich?

To dawaj nazwiska obcokrajowców, których widziałbyś w tej roli.

Bilic?

PS. Nie neguje wyboru Brzeczka.