PDA

Zobacz pełną wersję : Reprezentacja

Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 [35] 36 37 38 39

Lorenzo
09-06-2018, 19:39
Nie no Panie, oni nie są w stanie ograć drugiego składu Chile, mając go już na łopatkach, grając przy tym klasyczne Nawałkowe 20-30 minut napierdalania i reszty kompletnej chujni, a Pan coś o 1/8 finału gadasz?
Nie wyjdziemy z grupy, mogę się założyć o parę złotych na szczytny cel.

IX14
10-06-2018, 10:02
Wyjdziemy ,Japonia jest najsłabsza ,w Senegalu dobrą robotę wykonuje Mane ,ale ich wyniki w sparingach nie powalają na kolana ,Kolumbia z Jamesem Rodriguezem wydaje się być nr 1 w naszej grupie.Hipotetycznie zobaczymy jak wyjdziemy z grupy trafiając na ...Anglię ,która od lat jest jak czołg w eliminacjach ,natomiast na MŚ czy ME zwykle zawodzi ,szczyt to wyjście z grupy.

Marcino
10-06-2018, 21:13

Był czas, że bałem się o ofensywę, ale tu oprócz Lewego Grosik potrafi ukłuć wtedy kiedy trzeba, a Zieliński zacznie grać coraz odważniej w reprze, niestety obrona przypomina sito i to nie pierwszy raz. Kiedyś ta dobra passa może się urwać.

alfa
10-06-2018, 21:26
Mundial za kilka dni, a Krychowiak otwiera swój butik na Wiejskiej...

Marcino
11-06-2018, 07:00

Balamonte ?

Makrel
11-06-2018, 08:13
Tak

Yevaud
11-06-2018, 08:41

No to dobrze się wstrzelił z marketingiem.
Jak mówił Fistach w Testosteronie - "musi być EVENT bo inaczej nikt nie kupi!"

KRA
11-06-2018, 09:17
Z tą kontuzją Glika to jakaś ustawka, czy na nim się goi, jak na psie? Wstępne badania mówiły nawet i o operacji, a w optymistycznym wariancie o 4-6 tygodniach przerwy. Tymczasem z filmiku na weszło wygląda, jakby chłop miał zaraz wrócić do treningów. Zresztą sam napisał, że we wtorek chce być już z drużyną.

Runi
11-06-2018, 09:25
Kilka tygodni przerwy miało być w wypadku operacji , jak widać nie była potrzebna . Ból przejdzie , będzie facet normalnie ruszał ręką, dostanie coś prseciwbólowego to i zagra.

Benek
11-06-2018, 09:41
Kilka tygodni przerwy miało być w wypadku operacji , jak widać nie była potrzebna . Ból przejdzie , będzie facet normalnie ruszał ręką, dostanie coś prseciwbólowego to i zagra.

Coś znowu nasz doktorek chybił z diagnoza. Dwa lata temu Rybus teraz Glik.

Szawar
11-06-2018, 10:03
Z tą kontuzją Glika to jakaś ustawka, czy na nim się goi, jak na psie? Wstępne badania mówiły nawet i o operacji, a w optymistycznym wariancie o 4-6 tygodniach przerwy. Tymczasem z filmiku na weszło wygląda, jakby chłop miał zaraz wrócić do treningów. Zresztą sam napisał, że we wtorek chce być już z drużyną.

Czasem mam wrażenie, że to fake news mający skupić dziennikarzy na problemach Glika, niż na przygotowaniach reprezentacji do Mundialu.

Raczej
11-06-2018, 11:41
Wyjdziemy ,Japonia jest najsłabsza ,w Senegalu dobrą robotę wykonuje Mane ,ale ich wyniki w sparingach nie powalają na kolana ,Kolumbia z Jamesem Rodriguezem wydaje się być nr 1 w naszej grupie.Hipotetycznie zobaczymy jak wyjdziemy z grupy trafiając na ...Anglię ,która od lat jest jak czołg w eliminacjach ,natomiast na MŚ czy ME zwykle zawodzi ,szczyt to wyjście z grupy.

Kto Ciebie nauczył tak przecinki stawiać? :ucieszony:
Japonii bym nie lekceważył, jest dla nas obca, największa egzotyka. Jeszcze kilka lat temu mogłem parę nazwisk wymienić, natomiast dzisiaj oprócz niepowołanego Morioki nie znam nikogo oprócz Kagawy z BVB. Niech się skupią na Senegalu, najważniejszy jest najbliższy skok, po nim dopiero trzeba myśleć o następnym jak mawiał Adam Małysz.

Marcino
11-06-2018, 13:12
Czasem mam wrażenie, że to fake news mający skupić dziennikarzy na problemach Glika, niż na przygotowaniach reprezentacji do Mundialu.

Zasłona dymna, dramaturgia na potrzebę chwili. W dzisiejszym świecie social-media itp. to może być zagrywka pod publikę.

bloniaq
11-06-2018, 20:02
https://twitter.com/M_Wawrzynowski/status/1006230585549914113

No to trzeba przyznać, że mają rozmach skurwisyny... :lol2:

sprawa ambicjonalna. Jesli okaże się, że Kamil Glik pojedzie do Rosji, lekarz Jacek Jaroszewski prawdopodobnie zrezygnuje z pracy z kadrą. https://t.co/LvLH90siYY

Benek
11-06-2018, 20:18
https://twitter.com/M_Wawrzynowski/status/1006230585549914113

No to trzeba przyznać, że mają rozmach skurwisyny... :lol2:

I bardzo dobrze.

IX14
12-06-2018, 10:46
Dobrze ,że człowiek wchodzi na flaschscore.pl ,myślałem ,że wrócę z siłki ,zamówię pizzę albo kebucha do tego 2 króle ,bo meczycho o 20.45 ,a tu nagle 18.00 :jejku:

Tuzin
12-06-2018, 11:56

No tak, ale wczoraj jak udzielał wywiadu, widać było nawet spod ubrania że ma taką małą gulkę na tym barku. Nie wiem jak się nazywa to miejsce, ale miałem dokładnie to samo jak miałem skręcenie po upadku.
No chyba że miał coś tam wsadzone pod tshirtem.

Jestem
12-06-2018, 20:18
Co tak cicho? :)

Bereś najlepszy na boisku, IMHO lepszy już od Piszczka a ponoć ma kiepski sezon za sobą w tej Italii :)
Wolę Teo od Milika, wprawdzie podobnie psuje setki ale daje więcej w asystach.
Farciarz Błaszczu podrabia Lewego w karnych :) - ale szacunek, myślałem że już emeryt a tu proszę, całkiem nieźle i to piszę głównie o meczu z Chile.
Podobnie Krycha, już stawiałem na niego krzyżyk ale z Litwinami dał radę, pytanie czy da radę z Senegalczykami? - ja nie wiem i nieco wątpię.
Poza tym, cóż, Litwini to nie było jakieś wyzwanie więc czekamy tydzień z niepokojem i nadzieją.

b.
12-06-2018, 20:57
Co tak cicho? :)

Bereś najlepszy na boisku, IMHO lepszy już od Piszczka

Już dawno z Yevaudem o tym pisaliśmy :prawi:

Na jakiej podstawie twierdzisz, że ciężko mu będzie powtórzyć taką rundę?

Przychodził do nas jako napastnik/prawy skrzydłowy w wieku 20 lat. Urban przekwalifikował go na obrońcę. Radził sobie elegancko, może nie był w takiej formie jak teraz, ale też grał bardzo dobrze. Nie bez powodu Benfica była nim zainteresowana, transfer podobno wyłożył się na ostatniej prostej, Bereś już był spakowany. Później często łapał kontuzje i nie mógł wrócić do formy, nie miał rytmu meczowego, w końcu przyszedł ten nieszczęsny mecz z Celtikiem. Jego nazwisko było non-stop w mediach, wszędzie Bereszyński i Bereszyński i mimo że sam nie zawinił, to podejrzewam, że długo mu to siedziało w głowie. Przyszedł Jędza (a pamiętam że bardzo krytykowałeś sprowadzenie Jędzy:)) i przegrał rywalizację, ale trzeba przyznać że z nie byle kim.

Teraz wreszcie ominęły go kontuzje, zresetował głowę i pokazuje swój potencjał. Ma kondycję, szybkość, technikę, opanowanie, dobrze gra głową, jest waleczny, zdarza mu się gubić krycie. Jego największym problemem jest podatność na kontuzje.

Nie widzę tu w ogóle analogii to Żyro czy Koseckiego. Jak dla mnie jeśli zdrowie będzie mu dopisywać, to ma papiery na dużą karierę.

ps. widzę, że Yevaud napisał mnie więcej to samo :)

Bereś błysnął formą na początku występów u nas, a później przytrafiła się kontuzja.
Do Legii na jego miejsce kupiono Brozia, który akurat był w formie reprezentacyjnej i z którym Bereś przegrywał rywalizację, ale fatalny wcale nie był.
Później był późny Berg, gdzie wszyscy grali piach niesamowity. A potem wrócił Jędza i pozamiatał.
Pierwsza runda wskazywała na niemałe możliwości Bartosza. Później miał trochę kłopotów ze zdrowiem i przez to z regularną grą, co się na formie też odbijało. Ale Magiera też niesamowicie go odblokował. Pewnośc siebie z jaką gra jest imponująca.
Oczywiście koljene kontuzje znów go może przyblokować. Ale jeśli będą go omijały, to wydaje mi się, że ten poziom grając tu utrzyma. Odejście i walczenie o pozycję w klubie od zera może go znów cofnąć w rozwoju
W każdym razie nie jest to pierwsza dobra runda (w zasadzie pół rundy), bo i Urbana już zagrał więcej niż przyzwoicie.

A specjalista pisał tak:

Wymiana Bereszyńskiego na Jędrzejczyka to byłby jeden z najlepszych dilów w historii. Trzymam kciuki.

:chees:

Sorry za OT.

---------------------

Nawałka trochę namieszał składem w dwóch ostatnich sparingach, nie sposób teraz ustalić wyjściową 11-stkę :]

Jakieś typy?

Benek
12-06-2018, 21:57
Po za Bereszynskim to wygranym tego meczu jest Góralski. Moim zdaniem tym meczem tylko potwierdził, że jest lepszy od Karola i to on powinien zagrac w środku z Krychowiakiem.

PS. Krycha w mega formie! Dawać ten Mundial!!!

brachu
13-06-2018, 08:29
Moim skromnym zdaniem w tych dwóch meczach z świetnej strony pokazał się Sławek Peszko :lol2: Widać jak ważna postacią będzie w Rosji

Szawar
13-06-2018, 08:29
PS. Krycha w mega formie!

Mecz z Senegalem zweryfikuje jego formę, na tle Litwinów wyglądał nieźle, ale to tylko Litwa.

Benek
13-06-2018, 10:14
Mecz z Senegalem zweryfikuje jego formę, na tle Litwinów wyglądał nieźle, ale to tylko Litwa.

Z Chile wyglądał równie dobrze. Jakoś o jego występ na MŚ jestem dziwnie spokojny :)

zbinky
13-06-2018, 23:25
nie wyjdziemy z grupy, mogę się założyć o parę złotych na szczytny cel.

100 pln?

zbinky
17-06-2018, 09:06

Hej Lorenzo - bo za chwilę pierwszy mecz Polaków. Wchodzę w ten zakład. 100PLN? Przegrany płaci na szczytny, legijny cel?
Daj znać

Raczej
17-06-2018, 10:42
Hej Lorenzo - bo za chwilę pierwszy mecz Polaków. Wchodzę w ten zakład. 100PLN? Przegrany płaci na szczytny, legijny cel?
Daj znać

Też bym się zalożył ale nie mam luźnej stówy.
Lorenzo, Ty zakładasz taką rzecz z przekory, podkurwienia forum czy po prostu z założenia KODziarzy czyli im gorzej tym lepiej i niech "ten kraj" sie gdzieś potknie na jakimkolwiek polu? Czy masz jakieś merytoryczne przesłanki? Tak z ciekawości.

Barto(L)d
19-06-2018, 10:02
/del/

Barto(L)d
19-06-2018, 10:03
No to dzisiaj pierwszy mecz. Co można powiedzieć o naszych? Z jednej strony dwa lata temu pierwszy skład był w sztosie, większość grała od dechy do dechy w swoich klubach i stanowili często ich wiodące postacie. Z drugiej strony aktualnie może rzeczywiście wielu miało tzw "problemy", ale czy gra cały sezon w podstawie zwiększa szansę na odpowiednią formę turniejową, czy nie? Niekoniecznie, bo sezon jest taki długi i wyczerpujący, że jego trudy często odbijają się na turnieju (przykład Lewy sprzed dwóch lat), a rytm meczowy można łapać grając nie wszystkie mecze (Krycha) lub nie całe mecze (Zieliński). Kontuzja wbrew pozorom (Piszczek, Błaszczu) może sprawić, że zawodnik będzie miał o wiele więcej świeżości. A to wszystko nasi topowi gracze. Pożyjemy zobaczymy.

Tak się złożyło, że aktualnie mamy o wiele silniejszą ławkę na tle Euro i jest kilku ludzi do zmiany, którzy powinni dać radę. To jest plus.

W kadrze przeszkadza mi obecność Jędzy i Sławcia z powodów wiadomych i standardowo Cionka (wolałbym Kamińskiego) też z powodów wiadomych (nie sportowych). Obecność dwóch pierwszych (uważam, że Sławek ma miejsce nie ze względu na Lewego a Lotos, gdyż w okresie kiedy powołania dostawał Wolak, Sławek był poza kadrą) to doprowadzanie do karykatury słynnego "Dekalogu Nawałki". Co z tego, ze Jędza jest wszechstronny, jak jest bez formy? Brak powołania (do 35) dla Kuchego jest efektem tego Dekalogu (Kuchy nie dał rady kiedyś przed Gruzją), ale upór Nawałki jest zwyczajnie idiotyzmem w kontekście wspomnianych przypadków. Takiego Mąki, czy Dawidowicza (Włosi nie przypadkowo z niego zrezygnowali) też wśród wstępnych powołań w ogóle nie powinno być. Mąka przegrał rywalizację w Legii z reprezentantem....Luksemburga. Żałosne. Te dwa miejsca mógł zająć boczny obrońca (Żurkowski...a może Kędziora ze względu na możliwości gry Beresia na lewej stronie), co by zwiększyło rywalizację na bokach pomocy, gdzie są dziury przecież ogromne na ławce, bo można tam by przesunąć Rybusa. Drugi mógł być Szymański, który też w miarę potrzeby na bok pomocy mógłby zostać przesunięty. A biorąc pod uwagę, że zarówno Sławek jak i Artur raczej na murawie pojawić się nie powinni to tym bardziej lepiej, żeby dwóch młodych poczuło, jak to jest na turnieju.

Chodzą słuchy, że Cionek jest bliżej pierwszego składu. Ciekaw jestem, czy to kwestia realnego wygrania rywalizacji, czy opcja bezpieczna.

Podsumowując, ponownie życzę trenerowi (choć mało w to wierzę) pierwiastka szaleństwa na tym turnieju. Bez tego może się skończyć niedosytem.

PS. Zbinky był już chyba taki jeden co się z Tobą założył, przegrał i....zniknął? Ten/a co miał/a wiele wcieleń? ;)

Runi
19-06-2018, 10:09
No to dzisiaj pierwszy mecz. Co można powiedzieć o naszych? Z jednej strony dwa lata temu pierwszy skład był w sztosie, większość grała od dechy do dechy w swoich klubach i stanowili często ich wiodące postacie.

Nie chce się czepiać ale to nie prawda. Gdzieś widziałem porównanie. Przed Euro średnio nasi zawodnicy grali 60-70 % czasu. Teraz wręcz identycznie.

Barto(L)d
19-06-2018, 10:19
OK, mówisz o pierwszym składzie, czy całej kadrze? No widzisz - takie odniosłem wrażenie, że Krycha, Lewy, Piszczek grali mniej. Jedynie Glik (który ma kontuzję) grał na podobnym poziomie. Kuba i wtedy (był najlepszym Polakiem na Euro) i teraz miał kontuzję, Grosik teraz chyba jednak mniej (też kontuzja). Zieliński teraz grał głównie końcówki w Napoli ale dwa lata temu był rezerwowym. Może rzeczywiście oparłem swoje wnioski na samych filarach.

Runi
19-06-2018, 10:25
Przed Euro :
https://i.imgur.com/ysItit7.jpg

Przed Mundialem :

https://i.imgur.com/mfccVbD.jpg

Barto(L)d
19-06-2018, 10:28
Ups...nie miałem pojęcia. Dzięki

Bonhart
19-06-2018, 15:23
Nadme sie straszliwie - opier*** ic misiow, zlapac w siatke i odeslac tam gdzie rosna banany (gdziekolwiek rosna). Zaczynam liczyc od trzeciej. Ognia! ;)

Barto(L)d
19-06-2018, 16:52
Czemu mam k.... blokadę reklam tvp na Chromie, jak jej nie mam? Czy ktos pomoże?

Jestem
19-06-2018, 16:55
Czemu mam k.... blokadę reklam tvp na Chromie, jak jej nie mam? Czy ktos pomoże?

Może po prostu zmień przeglądarkę na ten moment? To pięć minut.

Barto(L)d
19-06-2018, 16:58
No innej to samo...

Edit: Pykło ;) dzięki

Antares
19-06-2018, 17:27
Po jakiego groma tak odważnie i z Milikiem i Zielińskimi, z jednym Krychowiakiem walczącym w środku pola, dodatkowo z żółtą kartką? Milik w 25 minut 4 kontakty z piłką i 4 straty. Przecież w sparingach z całej ofensywny spisywał się najgorzej, żadnego udanego zagrania.

kresowiak1993
19-06-2018, 17:41
Pedały i nic więcej...

Tuzin
19-06-2018, 17:51
Szczerze mówiąc myślałem ze ten Senegal to coś więcej niż reprezentacja murzyńskich wiatraków, ale okazali się reprezentacja murzyńskich wiatraków. Niemniej jednak nasi wyszli z mega kupą w majtach (choć ponoć mamy pokolenie celebrytów piłkarskich jak nigdy), co widać przy pierwszych zagraniach Krychowiaka czy Cionka. Senegal w sumie tez wyszedł z kupą ale potem skapneli się ze my mamy jeszcze większa kupę i wyglada to jak wyglada.

legionista1984
19-06-2018, 17:52
Spodziewałem sie bardziej ze beda trawe gryść , a puki co graja na poziomie Arabii Saudyjskiej.Zero jakiegos przekonania że da sie ograć Senegal

Antares
19-06-2018, 17:56
Cały Nawałka. Kombinuje, szuka w sparingach. Przychodzi mecz o stawkę i oczywiście boi się postawić na nowych. Cionek obrońca numer 3 w jego hierarchii, wydawało się, że na pole position wyskoczy Bednarek, ale to nie u Nawałki. Nie ma Mączyńskiego, Linetty w słabej formie to boi się postawić na Góralskiego tylko wychodzi bardzo ofensywnym ustawieniem, którym chyba nie graliśmy, bo Milik to przecież jego synuś. Nic, że w sparingach się kompromitował i dużo lepiej wyglądali Kownacki z Teodorczykiem.

DeV
19-06-2018, 17:56
Co Milik tam robi? Wyszedł sobie pochodzić i z*ebać nam humor? Widać też brak centymetrów w obronie i dokładnego rozegrania. Sam Lewy nic nie zrobi jak ma taką lebiegę jak Milik. Dawać Kownackiego albo Teodorczyka. Dziwię się, że Linetty ze składu wypadł... Jak zszedł z Chile po pierwszej połowie to zupełnie nam się gra posypała i teraz jak bym oglądał kontynuacje tego...

Barto(L)d
19-06-2018, 18:02
Dekalog Panowie dekalog...i niezależnie od ostatecznego wyniku tak można to skomentować. A Cionek jest tak piłkarsko slaby, że kwestią czasu było, jak puści w końcu jakiegos babola.

Tak czy siak poczekajmy z komentarzami do końca, bo wjedzie tu Jaco na pełnej k.... i będzie miał rację.

Ed: o kur... wchodzi Bednarek za Kubę.

DeV
19-06-2018, 18:06
Pazdan też oddycha jakby maraton zrobił... No ciekawie teraz, Bednarek za Błaszczykowskiego i gramy w 3 obrońców.

I na sam początek wj*bał się jak dzik w sosnę, dobrze że gra dalej.

Edit. No dobra ale co robi dalej Milik na boisku?

Jaco
19-06-2018, 18:13
Naprawdę wielka szkoda, że tego meczu nie rozgrywają na boisku niektórzy użytkownicy forum legionisci.com. Prowadzilibyśmy już 5:0. :look:

KrzychuS
19-06-2018, 18:14
Niestety ale Nawalka niewiele uczy sie od poprzednikow.
Przywiazal sie do nazwisk i sie ich trzyma. Nie wazne jaka forma, grac beda caly czas Ci sami.

DeV
19-06-2018, 18:22
Krychowiak piękna asysta. Tylko nie w tą stronę.

klinton
Co tu sie odpierdala... Polska mistrzem Polski :lol:

Majkisek
Co oni robią? Dwie bramki sami sobie strzeliliśmy -_-

Kempes
19-06-2018, 18:23
Panie Nawałka to teraz przechodzimy na szóstkę z tyłu. Idźmy za logiką meczu.

Tuzin
19-06-2018, 18:24
Przypominam ze to wychowanek klubu zawodowych przegrywów.

DeV
19-06-2018, 18:25
Szpakowski już gada o meczu o wszystko z Kolumbią. :D

DeV
19-06-2018, 18:26
Przypominam ze to wychowanek klubu zawodowych przegrywów.

Że o kim mówisz?

Berni
19-06-2018, 18:27
Czysta Ekstraklapa,bramka na 0:2 to przecież niepełnosprawność...wszystko jak na meczu pokazowym.Totalny lajt i niemoc fizyczna,zero dynamiki,a rywal przecież niewiele lepszy.To jest śmiech i wstyd.

Raczej
19-06-2018, 18:27
Nie na moje nerwy, za stary jestem. Szkoda, że psa nie mam to bym se z nim wyszedł. Do delfinarium sobie kuurwa poszli, trzeba było do rekinarium iść albo dziwki jak meksykańce zamówić. Bezradni, grzeczni chłopcy, fryzurki, garniturki jak z żurnala. I jeszcze do tego Nawałka wystawiając jakiś ofensywny skład nie wychodzi z połowy. Dramat.

(L)ukas
19-06-2018, 18:29
Ale wałek przy drugiej bramce.

Chmielo
19-06-2018, 18:32
Balonik wielkiego trenera Nawałki (tego od parówek, telewizorów i tyskiego) właśnie pierdolnął. Przy okazji ośmieszając propagandę PZPNu na czele z Bońkiem.

zie(L)ak
Wałek przy drugiej, ale obiektywnie gramy DNO.

DeV
Ale wałek przy drugiej bramce.

To fakt. Ale drugim faktem jest niedokładne zagranie Krychowiaka do tyłu... :/

Edit. Ładne gwizdy na Milika przy zejściu. :D

jednopostowiec
Oj będzie wyścig po Lebiegę. Ostra rywalizacja Piszczek/Krychowiak/Milik :(

(L)ukas
19-06-2018, 18:35
Wałek przy drugiej, ale obiektywnie gramy DNO.

Oczywiście, że zagranie Krychowiak też zasługuje na burę. Generalnie sędziowanie w całym turnieju kiepskie, może w dwóch meczach było przyzwoicie.

Tuzin
19-06-2018, 18:36
Że o kim mówisz?

O ******** z numerem 5 co na środku boiska machał łapami, jakby był na 15m i miał bramkarza na odleglosc 3m. Jak mniemam to Bednarek? Nie wiem, bo ze wkurwu to wyłączyłem.

klinton
19-06-2018, 18:40
Proponuję więcej reklam, skrojonych na miarę garniturów, nażelowanych włosów, latania na zgrupowanie helikopterami i innych gwiazdorskich pokazówek. Co za pizdy. Wstydu nie mają. Smutno mi, gdy patrzę na ich walenie głową w mur.

Berni
19-06-2018, 18:42
Dla mnie nonsensem jest gadanie o wałku,typowy błąd i nieogarnięcie sędziów.To jest jednak bez znaczenia ponieważ profesjonalny piłkarz zawsze konkretnie wyjaśni sytuacje wiedząc iż w futbolu przeróżne niejasności się zdarzają.Nie można sobie we dwóch iść na piłkę mając obok rywali i nie być zdecydowanym.

(L)ukas
19-06-2018, 18:46
Dla mnie nonsensem jest gadanie o wałku,błąd i nieogarnięcie sędziów.To jest jednak bez znaczenia ponieważ profesjonalny piłkarz zawsze konkretnie wyjaśni sytuacje wiedząc iż w futbolu przeróżne niejasności się zdarzają.Nie można sobie we dwóch iść na piłkę mając obok rywali i nie być zdecydowanym.

Idąc takim tokiem myślenia to trzeba być przygotowanym na wbiegnięcie 2 dodatkowych zawodników przy rzucie różnym bo niewiadomo czy sędzia zareaguje. Grają padakę ale przepisy to przepisy. Nie zasłużyliśmy na wygraną, ale zachowajmy jakieś standardy przy interpretacji wydarzeń boiskowych.

Raczej
19-06-2018, 18:47
Dla mnie nonsensem jest gadanie o wałku,typowy błąd i nieogarnięcie sędziów.To jest jednak bez znaczenia ponieważ profesjonalny piłkarz zawsze konkretnie wyjaśni sytuacje wiedząc iż w futbolu przeróżne niejasności się zdarzają.Nie można sobie we dwóch iść na piłkę mając obok rywali i nie być zdecydowanym.

Tu się trzeba Krychowiaka pytać co mu odjebało żeby w ten sposób piłkę wycofywać.

DeV
19-06-2018, 18:47
Naprawdę wielka szkoda, że tego meczu nie rozgrywają na boisku niektórzy użytkownicy forum legionisci.com. Prowadzilibyśmy już 5:0. :look:

Tutaj nie chodzi o nas i żebym sami rozgrywali mecze ale mi na przykład wystarczyły dwa ostatnie mecze towarzyskie aby zobaczyć kto i jak gra. Jeśli trener Nawałka i jego sztab nie widzieli lebiegów to powodzenia. Od zawsze powtarzałem, że Nawała to ch*j nie trener, a jego chwałę zbudowali piłkarze którzy tworzyli i tworzą nową jakość w reprezentacji i za granicą.

W końcu bramka dla Polaków, oby jeszcze jedna! Wierzę!

klinton
19-06-2018, 18:56
Nie pokazaliśmy nic. Zero pomysłu na grę i ani jednej kladownej sytuacji pod bramką murzynów. Na dodatek podarowaliśmy im dwie bramki. Beznadziejnie to wyglądało. Moim zdaniem żegnamy się z MŚ.

piterek
19-06-2018, 18:57
Szybko ten balonik pier....ł. Oby te plotki o ściągnięciu Nawałki po MŚ nie okazały się prawdziwe. 0 taktyki przez eliminacje, 0 taktyki dzisiaj.

Berni
19-06-2018, 19:00
Idąc takim tokiem myślenia to trzeba być przygotowanym na wbiegnięcie 2 dodatkowych zawodników przy rzucie różnym bo niewiadomo czy sędzia zareaguje. Grają padakę ale przepisy to przepisy. Nie zasłużyliśmy na wygraną, ale zachowajmy jakieś standardy przy interpretacji wydarzeń boiskowych.

Moim zdaniem nadinterpretujesz,wiadomo,że nikt ci bez konsekwencji nie wbiegnie,a na Mundialach sędziowie z małpiego cyrku zawsze bywają.Jestem wkurzony bo to było do wygrania,wyglądali jakby ta wilgotność powietrza z Soczi wyssała z nich wszystkie siły

Szawar
19-06-2018, 19:01
Dwie bramki totalnie z dupy, ale mecz w wykonaniu Polaków najgorszy od meczu z Danią. Z przebiegu gry nie zasłużyliśmy nawet na punkt.

Loko
19-06-2018, 19:02
Środek pola u nas nie istniał. Fatalny Krychowiak, Zieliński, Błaszczykowski, Grosicki, Milik

Niestety tak się kończy gra nazwiskami a nie zawodnikami w najlepszej dyspozycji...

Balon pierdolnął, ku uciesze Pani Krysi Jandy.

Mistarz
19-06-2018, 19:02
Moim skromnym zdaniem autorzy dzisiejszego wyniku to Krychowiak, Cionek i Milik. Ładny mi prezent urodzinowy strzelili :/

Beziooo
19-06-2018, 19:06
Słabizna jak cholera, Milik, Cionek, Krycha i Piszczu najgorsi na boisku. Nie chodzi nawet o sam wynik, ale my praktycznie nie istnieliśmy w ataku.

piejo kury piejo
19-06-2018, 19:07
Nie wiem czemu Szpaku tak mocno pociskał w niedoświadczonego Bednarka, dla którego to był pierwszy poważny turniej w życiu. Ewidentnie przy drugiej bramce zawinił Szczęsny, który niepotrzebnie wyszedł z bramki a tym samym przebił samobója Cionka. Moim zdaniem najsłabszy zawodnik, lepiej sprawdził by się Fabiański.

Viper_86
19-06-2018, 19:08
Widzę, że jakiś uraz macie do Krychowiaka. Osobiście uważam, że był najlepszy na boisku. Lepiega: Cione/Milik/Błaszczykowski. To było do przewidzenia, że Nawałka non stop na farcie nie może się prześlizgiwać. Zieliński powinien grać za Lewandowskim, on się marnuje jako środkowy pomocnik.

Myślałem, że w Polsce są beznadziejni sędziowie, ale ten co sędziował, to biję o głowę naszych....

Darex13
19-06-2018, 19:11
Chroń Boże Legię przed nieudacznikiem i idiotą w szaliczku. Dopiero by się rozpoczęło kolesiostwo. Co ***** na boisku robili Szczęsny, Milik, Piszczek?

Kempes
19-06-2018, 19:14
Po meczu było chyba więcej powtórek. Jedna z kamery za plecami Nianga. Jestem prawie pewien, że... nie było wała bo podniósł rękę, a sędzia sygnałem pozwolił mu wejść na boisko. W sprawie Bednarka i Szczęsnego to sam nie wiem. Początkowo byłem wk-rwiony na Bednarka, że zamiast sprintować do piłki to czeka na decyzję sędziego, ale z dokładniejszych powtórek wygląda to tak jakby serio zauważył Senegalczyka w momencie gdy ten przejmował piłkę (choć to aż nieprawdopodobne się wydaje). Jest krytyka Szczęsnego - i tutaj wydaje mi się, że Szczęsny wcześniej zauważył murzyna i zaczął biec do piłki. Nie wiem kto główny winny, chyba cała trójka (z Krychowiakiem) po trochu.

Nie zmienia to jednak faktu, że oprócz dwóch idiotycznych bramek styl fatalny, nie dający żadnej nadziei. Chociaż mówienie, że "musimy" wygrać z Kolumbią też nie do końca prawdą. Teoretycznie możemy zremisować i wciąż wyjść po wygranej z Japonią.

DeV
19-06-2018, 19:21
Po meczu było chyba więcej powtórek. Jedna z kamery za plecami Nianga. Jestem prawie pewien, że... nie było wała bo podniósł rękę, a sędzia sygnałem pozwolił mu wejść na boisko. W sprawie Bednarka i Szczęsnego to sam nie wiem. Początkowo byłem wk-rwiony na Bednarka, że zamiast sprintować do piłki to czeka na decyzję sędziego, ale z dokładniejszych powtórek wygląda to tak jakby serio zauważył Senegalczyka w momencie gdy ten przejmował piłkę (choć to aż nieprawdopodobne się wydaje). Jest krytyka Szczęsnego - i tutaj wydaje mi się, że Szczęsny wcześniej zauważył murzyna i zaczął biec do piłki. Nie wiem kto główny winny, chyba cała trójka (z Krychowiakiem) po trochu.

Nie zmienia to jednak faktu, że oprócz dwóch idiotycznych bramek styl fatalny, nie dający żadnej nadziei. Chociaż mówienie, że "musimy" wygrać z Kolumbią też nie do końca prawdą. Teoretycznie możemy zremisować i wciąż wyjść po wygranej z Japonią.

A Szczęsny to mordy nie ma, żeby krzyknąć? Oglądam jego mecze od dawna i on nie potrafi dyrygować obroną jak na bramkarza przystało... Dlatego nigdzie się wysoko nie przebił, a i z Juve wyleci na czasie bo Włoch go wygryzie. :)

Szawar
19-06-2018, 19:23
Widzę, że jakiś uraz macie do Krychowiaka. Osobiście uważam, że był najlepszy na boisku

Zobacz sobie mecz jeszcze raz. Ja widziałem grę do tyłu, nieudane przerzuty, mnóstwo strat, asystę przy golu dla Senegalu.
Z pozytywów to bramka, która nic na nie dała i chyba dwie żółte karty za faul na nim.

Werten
19-06-2018, 19:34
A zwróciliście uwagę w którym kierunku był ustawiony Cionek przy samobóju? To jest dopiero kuriozum. Tyłem na ukos, patrzy za siebie. Jaką on mógł mieć kontrolę w takiej sytuacji. Zwrócony w kierunku piłki mógł chociaż jakiś ruch wykonać, a tak klops.

Viper_86
19-06-2018, 19:37
Zobacz sobie mecz jeszcze raz. Ja widziałem grę do tyłu, nieudane przerzuty, mnóstwo strat, asystę przy golu dla Senegalu.
Z pozytywów to bramka, która nic na nie dała i chyba dwie żółte karty za faul na nim.

Generalnie nikt mu się nie wystawiał to musiały być straty, ale dużo miał odbiorów.

Krychowiak G. podania celne:85% Suma podań:80
Milik PC:54.6% SP: 22

Szawar
19-06-2018, 19:39
Generalnie nikt mu się nie wystawiał to musiały być straty, ale dużo miał odbiorów.

Krychowiak G. podania celne:85% Suma podań:80

A ile z tego do tyłu ?

DeV
19-06-2018, 19:42
Bez jaj z Krychą. Mimo słabego przerzutu do obrony i straty przez niego bramki to i tak nie kreowaliśmy nic z przodu. Nasuwa mi się moja ostatnia myśl. W meczu z Chile graliśmy z Linettym w pomocy. Po zejściu Linettego gra się posypała i dalej oglądam drugą połowę z Chile na tych mistrzostwach... Drugą sprawą jest nieporozumienie w obronie. Bednarek z tym wzrostem rozbijał Senegalczyków zaraz po wejściu (pomijając tego wielbłądu Krychy-Szczęsnego-Bednarka). Trzecia sprawa to co robił tam Milik? Nic nie pomagał, same niecelne podania, zero celnych strzałów... Kownacki wszedł na kilkanaście minut i więcej wywalczył niż ta lebiega. Nawałka to ch*j nie trener, gra naszej reprezentacji polega na doświadczeniu i formie naszych reprezentantów oraz na szczęściu taktyki dobranej przez peda*a Nawałkę.

Tuzin
19-06-2018, 19:49
Prośba do modów o zamknięcie jednego z wątków "Reprezentacja" lub "Ruska ***** aea.." sorry oczywiście "Mistrzostwa Świata 2018 Ruskie" bo jest dyskusja o tym samym w dwóch wątkach.

Tyler_Durden
19-06-2018, 19:58
Dlaczego Żewłak wymachiwał łapą przed chwilą na tvp sport?

Benek
19-06-2018, 21:06
Nie wiem czemu Szpaku tak mocno pociskał w niedoświadczonego Bednarka, dla którego to był pierwszy poważny turniej w życiu. Ewidentnie przy drugiej bramce zawinił Szczęsny, który niepotrzebnie wyszedł z bramki a tym samym przebił samobója Cionka. Moim zdaniem najsłabszy zawodnik, lepiej sprawdził by się Fabiański.

Szpakowski to powinien zakończyć komentowanie spotkania wraz z pierwszym gwizdkiem. Nie wiem co bardziej wkurwiao. On czy gra Polaków.

Huxley
19-06-2018, 21:16
Zadziwiające jest to, że najbardziej zapie.rdalał Kownacki....poza tym dawno takiego gów.na nie widziałem na reprezentacyjnym poziomie (meczu Arabia-Rosja nie oglądałem).

Raczej
19-06-2018, 21:22
Tu jest ta sytuacja na 0:2:

https://twitter.com/i/status/1009131445405798400
Tu widać ten moment gdy murzyn wbiega na boisko. Krychowiak sobie kopie do Szczęsnego o tak o, tak po prostu, widzi tylko Bednarka ale wali gałę do Szczęsnego a tu uj wi skąd nagle mają tam znikąd afrykańca i szok. A Szczęsny wyszedł bo to było do niego podanie.
Obłęd.

Huxley
19-06-2018, 21:36
Ale sędzia mu pozwolił wejść to chłop wszedł, a że akurat Krychowiak sobie jeb.nął lagę to skorzystał...

Raczej
19-06-2018, 21:40
Ale sędzia mu pozwolił wejść to chłop wszedł, a że akurat Krychowiak sobie jeb.nął lagę to skorzystał...

Ja nie mówię, że nie. Opisałem tylko jak to widziałem i jak to mogli widzieć nasi. Nie wiem czy w ogóle są na to jakieś konkretne przepisy ale dziwne jest to, że typ jest wpuszczany na naszej połowie, on już na naszej połowie czeka na wejście, jakoś tak nie bardzo to wygląda.

Prezio
19-06-2018, 21:51
Ja nie mówię, że nie. Opisałem tylko jak to widziałem i jak to mogli widzieć nasi. Nie wiem czy w ogóle są na to jakieś konkretne przepisy ale dziwne jest to, że typ jest wpuszczany na naszej połowie, on już na naszej połowie czeka na wejście, jakoś tak nie bardzo to wygląda.

Wchodzi ze środka. Podanie Krychowiaka do tyłu następuje jakieś 2 sekundy później.

Raczej
19-06-2018, 21:58
Wchodzi ze środka. Podanie Krychowiaka do tyłu następuje jakieś 2 sekundy później.

Przyjrzyj się jeszcze raz: https://twitter.com/dawernik/status/1009131445405798400
on stoi za linią boczną ze 3metry na naszej połowie i czeka na znak i z tego miejsca wbiega na boisko. Ja się tylko pytam czy to normalne i czy jest jakiś przepis regulujący takie sytuacje.

Marcino
19-06-2018, 22:01
Ten mecz to przegrał Nawałka. Tyle czasu gramy Fabianem, nagle wypada Glik a ten robi też zmianę w bramce. Nie wiem jak Wy, ale ja cenię spokój u Fabiańskiego, czego nie daje Wojtek ...
Zamiast stawiać na Bednarka u boku Pazdana to ten wystawia Cionka, który jest cienki jak dupa węża. Skrzydła ? Tylko jedno było widoczne, te z Grosikiem. Środek i Krycha grający do tyłu, czasem zastanawiałem się czy on nie został libero ...
Nie rozumiem czemu nie dał Góralskiego na taki mecz, przetrąciłby nogi któremuś ...
Milik bez formy, bez sensu.

Prezio
19-06-2018, 22:19
Przyjrzyj się jeszcze raz: https://twitter.com/dawernik/status/1009131445405798400
on stoi za linią boczną ze 3metry na naszej połowie i czeka na znak i z tego miejsca wbiega na boisko. Ja się tylko pytam czy to normalne i czy jest jakiś przepis regulujący takie sytuacje.

Może i tak. Sędzia zdecydował i tyle. Takich wejść w każdym meczu jest kilka. Dopiero po tych dwóch sekundach Krychowiak zagrywa piłkę, gdy Senegalczyk już jest na boisku. Bednarek mógł być zdezorientowany, ale ma zaiwaniać dopóki nie ma gwizdka, a nie się zatrzymywać i rozglądać na boki. Krychowiak bezsensownie posyła taką piłkę, Szczęsny nie powinien wychodzić (pewnie Bednarek by dogonił Senegalczyka, utrudniał mu strzał, Szczęsny by go wyjął, etc.). Ta bramka to suma błędów, ale zagranie Krychowiaka to kwintesencja jego gry w tym meczu.

jednopostowiec
19-06-2018, 22:49
Tak oglądając kolejny raz tę sytuację https://youtu.be/SXkg_12ukOk?t=1m2s to chyba jedyna nadzieja była w tym, że gdy w momencie jak cała trójka się mijała i Bednarek się zachwiał, to mógł się władować w tego Senegalczyka. Byłaby czerwona, ale....
O tu jeszcze lepiej widać https://youtu.be/SXkg_12ukOk?t=1m13s

DeV
19-06-2018, 23:25
Tak oglądając kolejny raz tę sytuację https://youtu.be/SXkg_12ukOk?t=1m2s to chyba jedyna nadzieja była w tym, że gdy w momencie jak cała trójka się mijała i Bednarek się zachwiał, to mógł się władować w tego Senegalczyka. Byłaby czerwona, ale....
O tu jeszcze lepiej widać https://youtu.be/SXkg_12ukOk?t=1m13s

Gdybać to można. A gdyby Szczęsny ogarnął, że nie zdąży i został, to Bednarek mógłby przeszkodzić Senegalczykowi i Szczęsny zapewne by to obronił. A gdyby Krychowiak pomyślał to zagrałby do Bednarka po ziemi. Gdybanie...

Mateusz351
20-06-2018, 00:19
A ile z tego do tyłu ?

Otóż to!
Same liczby prawdy nie mówią

Makrel
20-06-2018, 08:05
Cionek to chyba jakieś nieślubne dziecko Nawałki i Iwana. Jak tego amatora można było wziąć na mundial, nie mówiąc już o wystawieniu go w pierwszej jedenastce na mecz z Senegalem. Gościu grał jak dzieciak, któremu starsi pozwolili grać z nimi na Orliku - żeby im się nie narazić i nie zebrać jobów to piłeczka bezpiecznie do tyłu i tyle go widzieli.

Grabo
20-06-2018, 08:15
Podstawowym błędem było granie bez środka. Krytykujecie Krychowiaka, ok swoje zawalił, ale on był tam praktycznie sam w środku. Zieliński, to jest człowiek do gry za plecami napastnika, a nie walki z murzynami w środku. Kosztem Milika powinien grać drugi typowy środkowy pomocnik - Góralski lub Linetty, a Zielu za Lewym. Inna sprawa, że na Euro mieliśmy świetnego Błaszczykowskiego, który nakręcał grę, a wczoraj cała sprawa strona wyglądała dramatycznie.

Szawar
20-06-2018, 09:01
Podstawowym błędem było granie bez środka. Krytykujecie Krychowiaka, ok swoje zawalił, ale on był tam praktycznie sam w środku. Zieliński, to jest człowiek do gry za plecami napastnika, a nie walki z murzynami w środku. Kosztem Milika powinien grać drugi typowy środkowy pomocnik - Góralski lub Linetty, a Zielu za Lewym.

I tu właśnie kamyczek do ogródka Nawałki. W żadnym z meczów towarzyskich nie zagrał dwójką Zieliński, Krychowiak w roli defensywnych pomocników. Chciał zaskoczyć rywali, nie wyszło. Wiadomo będzie, że w środku pola Senegalu zagrają harpagany z ligi angielskiej, tutaj warto byłoby wystawić Góralskiego, jedynego zawodnika w kadrze, który mogłby z nimi się "pona..pierdalać" w środku pola.

Barto(L)d
20-06-2018, 09:41
Że Ty tak delikatnie potrafisz się wypowiedzieć w tym wypadku. Do ogródka trenera to powinna lawina skalna być wrzucona.

Budyń_70
20-06-2018, 09:52
Ten mecz to przegrał Nawałka. Tyle czasu gramy Fabianem, nagle wypada Glik a ten robi też zmianę w bramce. Nie wiem jak Wy, ale ja cenię spokój u Fabiańskiego, czego nie daje Wojtek ...
Zamiast stawiać na Bednarka u boku Pazdana to ten wystawia Cionka, który jest cienki jak dupa węża. Skrzydła ? Tylko jedno było widoczne, te z Grosikiem. Środek i Krycha grający do tyłu, czasem zastanawiałem się czy on nie został libero ...
Nie rozumiem czemu nie dał Góralskiego na taki mecz, przetrąciłby nogi któremuś ...
Milik bez formy, bez sensu.

Zgoda, również uważam, że mecz w bramce powinien rozpocząć Fabian oraz Bednarek za Cionka i Góral za Kryche.

księciuniu
20-06-2018, 10:38
Z tym Cionkiem to jak z Mauricio w meczu z Wisłą Płock – wszyscy, poza trenerem, widząc go w pierwszym składzie, wiedzą, że coś spieprzy. I się okazuje, że co wiele głów to nie jedna.

Błędy Krychowiaka i Bednarka bezdyskusyjne, ale Fabiański by tak głupio nie wybiegł.

Barto(L)d
20-06-2018, 10:54
No Szczęsny dał ciała, ale szczerze - Nawałka nie miał obiektywnych podstaw, by go nie wystawiać kosztem Fabiana. Tutaj to można gadać, że po meczu to łatwo się mówi, albo poszydzić, że połowa forum bawi się w trenerkę.

Co innego Cionek i co innego zostawienie osamotnionego Krychy na DP. Góral lub Linetty (wcale nie uważam, że ten pierwszy byłby na 100% lepszy) powinni zastąpić Milika jako wsparcie i było git. Do tego Zieliński mógłby rozwinąć skrzydła. Tu nie trzeba być wielce doświadczonym trenerem i wystarczy nasza, forumowa wiedza by wiedzieć to już przed meczem, a jeśli szukać analogii do błędów Nawałki to dwie pięknie nam wczoraj sprokurowali piłkarze. Nie trzeba być omnibusem, żeby zauważyć juniorskie błędy. Juniorskie błędy trenera zmieniły się w juniorskie błędy piłkarzy, proste :lol2:

Marcino
20-06-2018, 10:57
I jeszcze jeden kamyczek do ogródka:
bierze się na Mundial Milika bo zasłużył, bo młody, bo należy mu się, bo to go wzmocni. Gość gra piach.
Za niego powinien pojechać Wilczek. Nieważne co osiągnął wcześniej, ważne w jakiej był formie po sezonie.

Hazardzista
20-06-2018, 10:58
Cionek aut, wchodzi Bednarek (Glik).
Reszta bez zmian, chyba że Błaszczu nie będzie w stanie grać. Wtedy to nie wiem kto na prawej.

Ci co zawalili - Piszczu, Milik, Krycha, Szczęsny to są nasze asy - drugi tak ch.ujowy mecz w ich wykonaniu to nieprawdopodobne.

KRA
20-06-2018, 11:02
12 lat czekania, pół roku bezpośrednich przygotowań, jak krew w piach. Ograła nas drużyna, którą jedyną taktyką na ten mecz było: oddajmy piłkę Polakom, oni na pewno coś spierd*lą. Dużo już zasłużonych pomyj zostało wylane więc nie będę się rozpisywał. Tylko dwie rzeczy.
Primo. Jeśli się meczu nie da wygrać, a na to się zanosiło, bo graliśmy straszną chvjnię, to trzeba mecz zremisować. Z czarnymi, którzy nie mieli ochoty na finezyjną, szybką grę, było to spokojnie do ugrania.
Secundo. Engel w Korei ocknął się dopiero po drugim meczu, mam cichą nadzieję, że Nawałka ocknie się już po tym pierwszym i z Kolumbią zrobi przynajmniej 5-6 zmian. Bednarek, Bereszyński, Góralski, Kownacki, może Linetty, może jednak Fabiański czekają na swoją prawdziwą szansę.

Nadzieja jeszcze się tli, bo trzeba tej reprze dać drugą szansę. Nie raz udowadniali, że potrafią się ogarnąć i wyciągnąć odpowiednie wnioski. Grupa też daje szansę na podjęcie walki, bo tu każdy z każdym może wygrać. No i gorzej to już się chyba nie da zagrać.

księciuniu
20-06-2018, 11:54
O ******** z numerem 5 co na środku boiska machał łapami, jakby był na 15m i miał bramkarza na odleglosc 3m. Jak mniemam to Bednarek? Nie wiem, bo ze wkurwu to wyłączyłem.

https://pbs.twimg.com/media/DgEj1G1W4AAtdlc.jpg:large

:oczko:

Mirxomel
20-06-2018, 13:13
Szkoda pisać o tym meczu. Biegali po tym boisku jak święte .....Mogli chociaz zremisować.

piejo kury piejo
20-06-2018, 14:06
Wychodzi na to że usprawiedliwieniem porażki jest parna duchota w Soczi, której ponoć nawet Brazylijczycy nie wytrzymali i zwiali stamtąd 2 dni przed meczem, ale jeżeli tak to po cholerę wybrali to miejsce na bazę. Rozsądniejszym wyborem była Bretania podczas euro 2016 z klimatem umiarkowanym-morskim, także i tu należało wybrać bazę ze strefą klimatyczną zbliżoną do Polski latem.

Bonhart
20-06-2018, 14:13
Analogia z Korea niezwykle trafiona - tak samo tam jak i tu trener wystawil nazwiska, golym okiem widac bylo, ze kilku graczy z tej kadry powinno zameldowac sie na lawce a nie w pierwszej 11-tce. Dodatkowo juz po kwadransie nawet dziecko by dostrzeglo, ze ta niby ofensywna taktyka sie nie aprawdza - osamotniony Krychowiak i odcieci od podan napstnicy i skrzydlowi zamiast konstruowac akcje biegali jak dzieci we mgle. Nawalka zamiast zareagowac i np. zdjac szybko dramatycznie slabego Milika i wstawic Goralskiego, ktory moglby odciazyc Krychowiaka w srodku, czekal... I szczerze mowiac chcialbym uslyszec od trenera „na co” i „na podstawie jakich przeslanek”.
pozostaje tylko nadzieja, ze nasz treneiro wyciagnie wnioski i, po pierwsze, nie powtorzy bledu Engela, dokona zmian i przywroci ta druzyne na wlasciwe tory, a po drugie, przestanie byc smetnym ****** pozujacym na wielkiego stratega i obudzi w sobie tego Nawalke z polskiej ligi, kiedy za taka maniane a la Milik z pierwszej polowy byl „faken” i natychmiatowa wedka. Adamie drogi, nie zachowuj sie jak Smuda, wyjdz z nie swoich butow, mundial Ci odjezdza!

blaise101
21-06-2018, 16:49
Na konferencję wysłani: (UWAGA!) Kownacki, Bednarek, szef banku informacji i chyba lekarz albo jakiś masażysta..
Nie skomentuję tego.

Tuzin
21-06-2018, 16:58
Na konferencję wysłani: (UWAGA!) Kownacki, Bednarek, szef banku informacji i chyba lekarz albo jakiś masażysta..
Nie skomentuję tego.

Yhy, także tego: https://youtu.be/ZI1nyPkB5xw

Benek
21-06-2018, 17:57
Analogia z Korea niezwykle trafiona - tak samo tam jak i tu trener wystawil nazwiska, golym okiem widac bylo, ze kilku graczy z tej kadry powinno zameldowac sie na lawce a nie w pierwszej 11-tce. Dodatkowo juz po kwadransie nawet dziecko by dostrzeglo, ze ta niby ofensywna taktyka sie nie aprawdza - osamotniony Krychowiak i odcieci od podan napstnicy i skrzydlowi zamiast konstruowac akcje biegali jak dzieci we mgle. Nawalka zamiast zareagowac i np. zdjac szybko dramatycznie slabego Milika i wstawic Goralskiego, ktory moglby odciazyc Krychowiaka w srodku, czekal... I szczerze mowiac chcialbym uslyszec od trenera „na co” i „na podstawie jakich przeslanek”.
pozostaje tylko nadzieja, ze nasz treneiro wyciagnie wnioski i, po pierwsze, nie powtorzy bledu Engela, dokona zmian i przywroci ta druzyne na wlasciwe tory, a po drugie, przestanie byc smetnym ****** pozujacym na wielkiego stratega i obudzi w sobie tego Nawalke z polskiej ligi, kiedy za taka maniane a la Milik z pierwszej polowy byl „faken” i natychmiatowa wedka. Adamie drogi, nie zachowuj sie jak Smuda, wyjdz z nie swoich butow, mundial Ci odjezdza!

Polecam obejrzeć wczorajszy Projekt Mundial ze Szczęsnym. Wojtek bardzo fajnie opisuje ten mecz i powody porażki.

Bonhart
21-06-2018, 20:02
Widzialem. Jak dla mnie powody porazki sa jasne i mam nadzieje, ze Nawalka wyciagnie wnioski. Jesli to, co mowia zawodnicy na konferencjach o tym jak wazne jest dla nich dobro druzyny i jak alceptuja decyzje trenera, to powinni zaakceptowac wszelkie niezbedne zmiany w skladzie. Ta druzyna nie moze ponownie zagrac w takim zestawieniu, jak w poniedzialek. Zawodnicy nie w pelni sil i w slabej formie bezwzglednie powinni usiac na lawce i trzymac kciuki za swoich zmiennikow. Ten mundial da sie jeszcze uratowac, choc bedzie to bardzo trudne. Natomist wierze, ze ta reprezentacja moze jeszcze zagrac swietny mecz, jesli nasz treneiro zastapi niektore „swiete krowy” walczakami, ktorzy zezra kazda kepke trawy i biegac na pelnej przez 90 minut.

Benek
21-06-2018, 21:55
Nie skomentuję tego.

A co niby Nawałka miałby tam gadać każdego dnia? Bez przesady.

blaise101
22-06-2018, 12:08

Każdego dnia? Mieliśmy jakąś jego wypowiedź od czasu meczu? Bo ja sobie nie przypominam. Do tego zamiast doświadczonych, to wysłali młodziaków, którzy weszli w drugiej połowie.. Idź Bednarek i tłumacz się za swój (Krychowiaka) błąd, bo przecież to przez to przegraliśmy!

Robert E. Lee
22-06-2018, 12:08

Ale on to chyba od meczu w ogóle nie gadał.

To z tym Peszką i Novikovasem to jest na serio?

KRA
22-06-2018, 12:25

Nie chcę go bronić, bo mnie niemiłosiernie wkurwił zestawieniem składu z Senegalem, taktyką i reakcją, a w zasadzie jej brakiem na grę Milika, ale chyba była bezpośrednio po meczu konferencja i się na niej wypowiadał, czy nie?

Pisałem już o tym wcześniej. Mam nadzieję, że Nawałka zupełnie nie oczadział i winowajców wtorekowego blamażu posadzi na ławce. Glik podobno trenuje normalnie i ja na jego miejscu bym go z Kolumbią wystawił ryzykując nawet odnowienie kontuzcji. W niedzielę mamy mecz o życie więc, co mi po Gliku w meczu z Japonią jeżeli on może być już tylko meczem o honor.

Mateusz351
22-06-2018, 12:34
Polecam obejrzeć wczorajszy Projekt Mundial ze Szczęsnym. Wojtek bardzo fajnie opisuje ten mecz i powody porażki.

Tak fajnie że 25% winy utraty drugiej bramki przypisuje sędziemu:kac:

Benek
22-06-2018, 13:38

Tak jak pisze KRA była konferencja po meczu, powiedzial co ma do powiedzenia na temat meczu i starczy. Teraz jaki jest sens aby przychodził na konferencję każdego dnia? Wysyła różnych piłkarzy i różnych ludzi z kadry. On ma swoimi decyzjami na mecz Kolumbia nas ucieszyć a nie słodkim pierdzeniem na konfie.

A z Peszko to na serio :)

Stout
22-06-2018, 14:27
Ale co z nim ?

Marek.Only
22-06-2018, 14:28
O co chodzi z tym Peszko i Novikovasem?

Alek
22-06-2018, 14:34
O co chodzi z tym Peszko i Novikovasem?

https://sportowefakty.wp.pl/ms-2018/761955/mundial-2018-slawomir-peszko-nie-wytrzymal-odpowiedzial-na-komentarze-internauto

Tuzin
22-06-2018, 14:48
Przypomnę, że Nawałka będzie też pewnie miał oficjalną konferencję przed meczem z Kolumbią.

Dla mnie to oni w ogóle konferencji mogą nie robić. Niech siedzą i się mentalnie przygotowują do meczu (znowu) o wszystko, zamiast się tłumaczyć przed Andrzejami Januszami, MatiBorkami i innym pseudodziennikarskim pustostanem. Zwłaszcza, że mentalne przygotowanie jest im najbardziej potrzebne, bo z Senegalem (znowu) głową przegrali.

księciuniu
22-06-2018, 15:10
Te codzienne konferencje to wymóg FIFA, więc je zapełniają kim mogą. Roztrząsać błędów z wtorku nie ma co, składu na niedzielę nie podadzą, na rozliczenia za wcześnie - o czym tu gadać? O tym, że czeka nas ważny mecz i musimy się zmobilizować... to mogę usłyszeć i od kucharza.

piejo kury piejo
24-06-2018, 00:12
No to Nawałka ugiął się przed opinią publiczną i zgrają dziennikarzy dokonując zasadniczych zmian na pozycjach, ale to jeszcze nic. Zabawniej będzie kiedy ten skład wtopi 4:0 z Kolumbią, jednocześnie kończąc spekulacje na temat rzekomej szerokiej ławki w reprezentacji. Oby nie! :>

Antares
24-06-2018, 00:30
No to Nawałka ugiął się przed opinią publiczną i zgrają dziennikarzy dokonując zasadniczych zmian na pozycjach, ale to jeszcze nic. Zabawniej będzie kiedy ten skład wtopi 4:0 z Kolumbią, jednocześnie kończąc spekulacje na temat rzekomej szerokiej ławki w reprezentacji. Oby nie! :>

Te jego 3-5-2 to miało być jego planem B, którego nigdy nie miał jak nie szło. Na Senegal wyszedł planem C z jednym defensywnym pomocnikiem gdzie tego nigdy nie grali, a kiedy wróci do sprawdzonego planu A? W meczu o honor z Japonią?

Budyń_70
24-06-2018, 13:08
Podobnie byłoby, gdyby tych zmian nie dokonał.
Tak więc i tak i tak będzie miał jechane w przypadku porażki.

Majkisek
24-06-2018, 18:50
Szczęsny, Krychowiak, Bednarek i Piszczek w pierwszym składzie. Dobrze, że przynajmniej Milik i Cionek na ławie.

Budyń_70
24-06-2018, 19:01
Skład Polski na mecz z Kolumbią:

Wojciech Szczęsny - Łukasz Piszczek, Jan Bednarek, Michał Pazdan - Bartosz Bereszyński, Grzegorz Krychowiak, Jacek Góralski, Maciej Rybus - Dawid Kownacki, Piotr Zieliński - Robert Lewandowski.

Chmielo
24-06-2018, 19:20
To studio TVP to jest ***** dramat! Co oni w ogóle pierdolą? Krzynówek legenda FIFA, jakieś wycieniowanie... dramat.

Peace
24-06-2018, 19:27
Skład Polski na mecz z Kolumbią:

Wojciech Szczęsny - Łukasz Piszczek, Jan Bednarek, Michał Pazdan - Bartosz Bereszyński, Grzegorz Krychowiak, Jacek Góralski, Maciej Rybus - Dawid Kownacki, Piotr Zieliński - Robert Lewandowski.
Jeden z najgorszych piłkarzy w meczu z Senegalem (Krychowiak) dalej w składzie, poza tym Szczęsny również powinien sobie odpocząć.

Hazardzista
24-06-2018, 19:30
Bardzo dobry skład.

Budyń_70
24-06-2018, 19:55
Jestem ciekawy, ale to bardzo ciekawy, jak wypadanie w tym meczu Góralski, bo nie wątpię w to, że doskonale wie po co jest w pierwszym składzie oraz na pewno zdaje sobie sprawę z szansy jaką otrzymał.

Tuzin
24-06-2018, 20:08
Nasi zjedli wiaderko witamin.

bloniaq
24-06-2018, 20:12
Bardziej kolumbijscy od Kolumbijczyków. :lol2:

Eman
24-06-2018, 20:21
Najbardziej w oczy dziś rzuca się Foto Higiena

Tuzin
24-06-2018, 20:26
Źle to wyglądać zaczyna. Zero konstruktywności z przodu. Lewandowski na 50 metrze bijący się o górne piłki pachnie fornalikowaniem.
Oby dotrzymać to 0-0 do 60-70 minuty i wpuśić Grosika i kogoś za Kownackiego.

Tuzin
24-06-2018, 20:31
W Kolumbii zdecydowanie usługi dentystyczne są bardziej dostępne niż u nas.

boss_corleone
24-06-2018, 20:48
Te paździerze w białych koszulkach to jest ten europejski top? Przecież to jest ***** poziom Cracovii Kraków.
Ale co się Adaś nogami Lewego naogrywał Rumunów, Czarnogórcow, i innych ogórków to jego :poddaje:

Chmielo
24-06-2018, 20:51
To jest ***** kompromitacja. Balonik pierdolnął zgodnie z przewidywaniami.

alfa
24-06-2018, 20:51
Przegrywają, tamci obrońcy sobie klepią i ci stoją jak widły w gnoju. Lewandowski przegrywa prawie wszystkie pojedynki. Po przejęciu każda piłka idzie do tyłu, zero zaskoczenia, zero pojedynków, zero prostopadłych podań, w **** lag na nie wiadomo kogo

zizou
24-06-2018, 20:52
Póki co na tych mistrzostwach Lewandowski wygląda gorzej niż Rado po ostatniej kontuzji. Radko przynajmniej piłkę czasem potrafił przytrzymać z przodu:lol2:

Krychowiak, Bednarek - :rotfl2::rotfl2::rotfl2:

Robert E. Lee
24-06-2018, 20:53
Dzida jak za późnego Skorży. Biorąc pod uwagę fakt, że przez 3 połowy nie potrafili oddać celnego strzału inaczej niż ze SFG to wypadałoby wpuścić Kurzawę i liczyć na cud. A to za kim/do kogo na krótki słupek poleciał Bednarek przy bramce to pozostanie jego słodką tajemnicą.

Bonhart
24-06-2018, 20:56
Powiem tak - Nawalka zmienil wszystkich choojiwych poza swoim ulubiencem na bramce. Fabianski by to wyjal
na mielko.

Majkisek
24-06-2018, 20:56
Dzida jak za późnego Skorży. Biorąc pod uwagę fakt, że przez 3 połowy nie potrafili oddać celnego strzału inaczej niż ze SFG to wypadałoby wpuścić Kurzawę i liczyć na cud. A to za kim/do kogo na krótki słupek poleciał Bednarek przy bramce to pozostanie jego słodką tajemnicą.

Przecież ten leszcz zagrał w tym sezonie 8(!) spotkań. Jak Adaś mógł go wystawić po tym co odwalił przy drugiej bramce dla Senegalu, to nie mam pojęcia.

alfa
24-06-2018, 20:57
Powiem tak - Nawalka zmienil wszystkich choojiwych poza swoim ulubiencem na bramce. Fabianski by to wyjal
na mielko.

prawda

zawsze czekał na byle argument, żeby go wystawić mimo kilku wtop, a Fabiański nigdy nie zawiódł

Chmielo
24-06-2018, 21:02
Fabiański by tu nic nie pomógł. Trenerski matoł zrobił tu prywatę i kółko wzajemnej adoracji. Na kluczowe spotkanie wychodzi jakimś eksperymentalnym ustawieniem, zero schematów. Zresztą nie raz pisało się o tym w eliminacjach i podczas Euro. Zero zdziwienia.

Hazardzista
24-06-2018, 21:04
Fabiański by tu nic nie pomógł. Trenerski matoł zrobił tu prywatę i kółko wzajemnej adoracji. Na kluczowe spotkanie wychodzi jakimś eksperymentalnym ustawieniem, zero schematów. Zresztą nie raz pisało się o tym w eliminacjach i podczas Euro. Zero zdziwienia.

Dokładnie. Zamiast klepać 4-4-2 którym gramy od lat to w najważniejszym meczu gramy ustawieniem z treningu.

Tuzin
24-06-2018, 21:11
Powoli wchodzimy w etap kopania się z koniem i plątania się w gąszczu nóg kolumbijców w ataku i permanentnego smrodu w obronie po kontrach.

klinton
24-06-2018, 21:30
Jeszcze tylko odjebanie pańszczyzny z Japonią i można wracać z wycieczki do Rosji.

Ivan Drugi
24-06-2018, 21:31
Czekam na Peszkę .

gzik
24-06-2018, 21:33
Wpuszczanie Grosickiego jak trzeba gonić wynik i wiadomo że nie będzie miał miejsca żeby się rozpędzić to jawna dywersja Nawałki.

boss_corleone
24-06-2018, 21:34
Najbardziej w tym wszystkim szkoda mi Russella Crowa. Po Euro we Francji liczył na Reggae na lodzie część 2, a tu ****, wstyd przed kolegami z Twittera.

R.
24-06-2018, 21:35
Ktoś chciał Nawałkę do Legii?

Chmielo
24-06-2018, 21:36
Ktoś chciał Nawałkę do Legii?

Zajebisty trener. Jestem za.

klinton
24-06-2018, 21:37
Myślałem, że to Smuda skompromitował doszczętnie Polskę w 2012 i nikt jego 'dokonań' nie przebije. Jak bardzo się myliłem :lol:

Mateusz351
24-06-2018, 21:46
Niech dalej grają w reklamach .....

Bonhart
24-06-2018, 21:51

Pewnie by nie pomogl, ale pierwsza bramke by wybronil.
Czy jakis taktyczny guru moze mi wyjasnic, z jakiego powodu Nawalka chcial zmienic uatawienie, ktore sprawdzalo sie na Euro? Jakies feng shui czy magia liczb? Pamietam jak koedys gralismy bodajze za Okuki 3-5-2 i roznej masci eksperci, mowili ze to przestarzale ustawienie, bo 4-4-2 jest nowoczesne i w ogole... Nagle okazuje sie, ze taktyka, ktora najlepiej sprawdzila sie w naszej repie jest niedobra. Dlaczego? Serio, ja nie rozumiem i bede wdzieczny za oswiecenie mojego ciemnego umyslu.

Beziooo
24-06-2018, 21:57
Ale wstyd, ja pierdole...

mski
24-06-2018, 22:01
Najbardziej absurdalny zarzut. Ty myślisz ze oni podczas zgrupowania to kręcili? Nie zmienia to jednak ze kompromitacja pełna gęba.

so(L)dier
Przecież ten leszcz zagrał w tym sezonie 8(!) spotkań. Jak Adaś mógł go wystawić po tym co odwalił przy drugiej bramce dla Senegalu, to nie mam pojęcia.

jak to jak? przecież odszedł za miliony i jest tak chwalony w gazetach. pokazał klasę, w każdym meczu bramkę zawalił. balonik pękł

jjjzaw
No to jeszcze od Japońców dostać lanie i komplet.
Ale z drugiej strony mecze o honor to my umiemy grać :)

Tuzin
24-06-2018, 22:03
Pewnie by nie pomogl, ale pierwsza bramke by wybronil.
Czy jakis taktyczny guru moze mi wyjasnic, z jakiego powodu Nawalka chcial zmienic uatawienie, ktore sprawdzalo sie na Euro? Jakies feng shui czy magia liczb? Pamietam jak koedys gralismy bodajze za Okuki 3-5-2 i roznej masci eksperci, mowili ze to przestarzale ustawienie, bo 4-4-2 jest nowoczesne i w ogole... Nagle okazuje sie, ze taktyka, ktora najlepiej sprawdzila sie w naszej repie jest niedobra. Dlaczego? Serio, ja nie rozumiem i bede wdzieczny za oswiecenie mojego ciemnego umyslu.

Bo się rzuciło na niego 38 milionów trenerów, za złe ustawienie z Senegalem, które ponoć było zbyt ofensywne. Tak się składa, że ustawienie z Senegalem było dobre, bo Senegal ***** zagrał, a gole strzeliliśmy sobie sami. Dodam, że pierwszy i jedyny celny strzał Senegalu miał miejsce przy drugiej bramce. No a Adaś jako miękka fajka uznał, że "miliony much nie mogą się mylić" i dziś zafundował nam ten piłkarski kryminał.

Budyń_70
24-06-2018, 22:05
:jejku::jejku::jejku::jejku:

Chmielo
24-06-2018, 22:09
Slaven Bilić w ITV: „To nielogiczne. Tego nie da się wyjaśnić. Polacy wyglądali, jakby nie chcieli tu być. A przecież to niemożliwe, bo to mundial. Nic z tego nie zrozumiem, bo mieli też wielkie nadzieje, by zajść daleko. Zasłużyli tylko na jedną rzecz - pakowanie walizek”.

Kropka.

Robert E. Lee
24-06-2018, 22:11
Bo się rzuciło na niego 38 milionów trenerów, za złe ustawienie z Senegalem, które ponoć było zbyt ofensywne. Tak się składa, że ustawienie z Senegalem było dobre, bo Senegal ***** zagrał, a gole strzeliliśmy sobie sami. Dodam, że pierwszy i jedyny celny strzał Senegalu miał miejsce przy drugiej bramce. No a Adaś jako miękka fajka uznał, że "miliony much nie mogą się mylić" i dziś zafundował nam ten piłkarski kryminał.

Tylko, że my temu Senegalowi nie potrafiliśmy zagrozić.

Benek
24-06-2018, 22:11
. Trenerski matoł zrobił tu prywatę i kółko wzajemnej adoracji.a.

Zajebisty trener. Jestem za.
Zdecyduj się :)

O meczu nie ma co pisać. Zawiedli wszyscy z Nawałka na czele. Aż się prosi aby posłać trenerowi parę huji ale mimo wszystko jakiś tam szacunek ma za te ostatnie 4 lata kadry. I starczy.

PS. Szczęsny nigdy nie będziesz Borucem!!!
PS. Ciekawe czy Peszko zagra z Japonia :)?

piejo kury piejo
24-06-2018, 22:18
Jest gorzej niż w Korei, Niemczech, Austrii, gdzie graliśmy większymi parodystami bez mocnego zaplecza klubowego pokroju Bayern, PSG... Ponoć od 5 lat w reprze, związku, rocznikach reprezentacyjnych panuje pełen profesjonalizm a wyszło jak zwykle... góvno.

Beziooo
24-06-2018, 22:24

Jak graliśmy z Senegalem była też chujnia, atak tak samo nie istniał. Jedyna "taktyka" jaką prezentowaliśmy w obu tych meczach niezależnie od ustawienia to laga od bramkarza na Lewego czy na skrzydła. Sorry, ale to nie ten poziom.

Chmielo
24-06-2018, 22:25
Zdecyduj się :)

O meczu nie ma co pisać. Zawiedli wszyscy z Nawałka na czele. Aż się prosi aby posłać trenerowi parę huji ale mimo wszystko jakiś tam szacunek ma za te ostatnie 4 lata kadry. I starczy.

PS. Szczęsny nigdy nie będziesz Borucem!!!
PS. Ciekawe czy Peszko zagra z Japonia :)?

Pierdoła, która dołącza do grona: Engel, Smuda, Janas.

PS z Fabiańskim byśmy wygrali, a przynajmniej zremisowali. :lol:
PS2 kogo by nie wystawił to na MŚ pojechało kolesiostwo, które dostało wpierdol.

Tuzin
24-06-2018, 22:27
Tylko, że my temu Senegalowi nie potrafiliśmy zagrozić.

Mówimy o taktyce, a nie o wykonawcach.

Tuzin
24-06-2018, 22:29
Prawda jest taka, że 80% sukcesu na tym turnieju to był pierwszy mecz. To było wiadome od miesięcy. Nie udało się i to na własne życzenie. Jestem pewien że zupełnie by to inaczej wyglądało jakby we wtorek były 3 punkty. Dzisiaj to był tylko łabędzi śpiew.

Marcino
24-06-2018, 22:29
Szczęsny to parodia w reprezentacji. Fabian jest ostoją spokoju.
Nawałka się skończył. Potrzeba jakiegoś kozaka, który to ogarnie. Balonik jebnął z hukiem.

Nie rozumiem czemu nie dał szansy Kurzawie, ale teraz to już ch... z tym.
Z kitajcami też będzie wpierdololo.

Mrugs
24-06-2018, 22:33
Czyli jesteśmy najgorszym zespołem z Europy na MŚ jak dotąd?

Widać, że grupę eliminacyjną mieliśmy przesłabą i po tych właśnie eliminacjach troszkę sodóweczka niektórym zaszumiała pod kopułą.

felixxx
24-06-2018, 22:33
https://i2.wp.com/supergigant.blox.pl/resource/fakt.zenada.jpg

Mateusz351
24-06-2018, 22:34
Najbardziej absurdalny zarzut. Ty myślisz ze oni podczas zgrupowania to kręcili? Nie zmienia to jednak ze kompromitacja pełna gęba.

Podczas zgrupowania nie ale co MŚ jest to samo.W reklamach grają ile się da a w meczach o stawkę już takiego ciśnienia nie mają...

Marcino
24-06-2018, 22:37
Nam strzelać nie kazaniu ...

piejo kury piejo
24-06-2018, 22:37
Nawałka oczywiście zostanie, bo nie rozumiem czemu miałby zostać zwolniony. Przetestował bodaj wszystkie warianty/ustawienia w tych dwóch meczach czego nie zrobił przez ostatnie 4 lata, także alibi u Bońka ma silne, poza tym jeśli nie Nawałka to kto?

Benek
24-06-2018, 22:39
Pierdoła, która dołącza do grona: Engel, Smuda, Janas.

PS z Fabiańskim byśmy wygrali, a przynajmniej zremisowali. :lol:
.

Niczego takiego nie napisałem. Fabiański ten sam (wysoki) poziom.
Skoro Twoim zdaniem pojechalo kolesiostwo to rozumiem, że masz klika asów w rękawie? :)

Sugarman
24-06-2018, 22:45
https://pbs.twimg.com/media/Dge4uBKWAAAYAL5.jpg
:lol::lol::lol:

Chmielo
24-06-2018, 22:47
Niczego takiego nie napisałem. Fabiański ten sam (wysoki) poziom.
Skoro Twoim zdaniem pojechalo kolesiostwo to rozumiem, że masz klika asów w rękawie? :)

Tak, ***** skończona Nawałka out z ławki trenerskiej. To jest mój podstawowy i jedyny as. Zresztą pisałem to już przy okazji Euro 2016.

Peace
24-06-2018, 22:56
Senegal i Kolumbia oddały 5 celnych strzałów i strzeliły 5 bramek, powiedzmy sobie szczerze, graliśmy bez bramkarza.

Tuzin
24-06-2018, 22:57
Senegal i Kolumbia oddały 5 celnych strzałów i strzeliły 5 bramek, powiedzmy sobie szczerze, graliśmy bez bramkarza.

Senegal i Kolumbia oddały 4 celne strzały i strzeliły 5 bramek

Hazardzista
24-06-2018, 23:04
Zasłyszane: Przed meczem lepiej brać kolumbijską kokę niż pić polską wódkę...

zie(L)ak
24-06-2018, 23:04
Mega zawód. Moim zdaniem misja Nawałki właśnie się skończyła. Nawet jednego jasnego punktu w dwóch meczach na mistrzostwach.

alfa
24-06-2018, 23:05
Fizycznie są fatalnie przygotowani. Zawodnicy, którzy są liderami tej reprezentacji mieli problemy w ostatnim czasie (Grosicki, Błaszczykowski, Szczęsny, Glik, Krychowiak, Milik). Brak zaplecza. Możemy się spierać, kto powinien wejść, ale tak naprawdę to na poziomie mamy kilku zawodników i wszyscy muszą być w optymalnej formie, żeby to wyglądało. Tym razem nie byli, a że kołderka jest krótka (Nawałka jeszcze bardziej ją skrócił) to efekty widać. Nawet Egipt, Tunezja czy Maroko potrafią zagrać jakąś akcję, coś poklepać i stworzyć, a w większości grają tam anonimy. Kompletna indolencja taktyczna i zupełny brak pomysłu.

Mu(L)timaster
24-06-2018, 23:20
Przygotowanie jest tragiczne. Skoro Lewandowskiego doganiają bez problemu na 10 metrach to coś naprawdę jest nie tak...

Najbardziej przykre jest to, że następców nie widać.

Chmielo
24-06-2018, 23:29
Przygotowanie jest tragiczne. Skoro Lewandowskiego doganiają bez problemu na 10 metrach to coś naprawdę jest nie tak...

Najbardziej przykre jest to, że następców nie widać.

Aha. Bo ty myślałeś, że do tego turnieju da się przygotować? :lol:

Zero schematów, pomysłu na grę, automatyzmów. Nawałka się osrał na bogato i tyle. Trafił mu się potencjał, którego już długo żaden trener nie uświadczy i koncertowo to spierdolił. To było na tym Mundialu, podobnie było na Euro. Farciarskie karne ze Szwajcarią to był max tej zbieraniny. Nawałka to trenerski idiota, koleś Bońka, którego szczytem jest Górnik Zabrze, a nie praca z najlepszymi piłkarzami naszej narodowości. Boniek z tą swoją propagandą sukcesu właśnie wyłapał w ryj. Ciekawe, kiedy ludzie oprzytomnieją i pogonią tę bandę *****. To, że ktoś jest lepszy od analfabety Lato nie znaczy, że jest to osoba na właściwym miejscu.

Mu(L)timaster
24-06-2018, 23:32

Zero schematów, pomysłu na grę, automatyzmów. Nawałka się osrał na bogato i tyle. Trafił mu się potencjał, którego już długo żaden trener nie uświadczy i koncertowo to spierdolił. To było na tym Mundialu, podobnie było na Euro. Farciarskie karne ze Szwajcarią to był max tej zbieraniny. Nawałka to trenerski idiota, koleś Bońka, którego szczytem jest Górnik Zabrze, a nie praca z najlepszymi piłkarzami naszej narodowości. Boniek z tą swoją propagandą sukcesu właśnie wyłapał w ryj. Ciekawe, kiedy ludzie oprzytomnieją i pogonią tę bandę *****. To, że ktoś jest lepszy od analfabety Lato nie znaczy, że jest to osoba na właściwym miejscu.

Nie tyle przygotować, co mam na myśli, że poszczególni zawodnicy wyglądali dramatycznie jeśli chodzi o to co prezentowali choćby szybkościowo w stosunku do ich realnych możliwości.

Chmielo
24-06-2018, 23:55

100 pln?

Daj znać

:kawa:

Lorenzo
25-06-2018, 00:17
:kawa:
Kurczę.. przegapiłem to, a szkoda..

Ale, jak zbinky chce to wystarczy SMS na "siepomaga" i będzie okej względem tego zakładu, bo jednak go nie potwierdziłem.

piejo kury piejo
25-06-2018, 00:29
Czyli jesteśmy najgorszym zespołem z Europy na MŚ jak dotąd?

Nie wiem czy zauważyłeś, ale prócz Rosji, Islandii, Anglii, oraz reprezentacji z p.iberyjskiego i bałkanów gdzie z natury rodzą się wszechstronni piłkarze, cała reszta korzysta z naturalizowanych piłkarzy, bo wychodzi na to że budowanie składu reprezentacyjnego w oparciu o najlepsze cechy motoryczno-techniczno-fizyczne w dzisiejszym świecie futbolu jest jedyną droga do osiągnięcia sukcesu, bo co by nie powiedzieć, zachodni/środkowy Europejczyk jednak nie posiądzie pewnych umiejętności i analogicznie na odwrót.

Mega zawód. Moim zdaniem misja Nawałki właśnie się skończyła. Nawet jednego jasnego punktu w dwóch meczach na mistrzostwach.

LEEEEOOOO HELP!!!! :rotfl2:
bo w takim razie tylko zagraniczny szkoleniowiec mógłby przejąć schedę po polskim selekcjonerze i to najlepiej taki który już w jakiś sposób poznał ten polski światek futbolu od kulis. Pytanie tylko, czy jeszcze jest obrażony na PZPN.

LOL3K
25-06-2018, 00:30
No to balonik pompowany po eliminacjach jebnoł tak, że do teraz słychać :lol::lol::lol:
Po Senegalu wiadomo było, że dziś będzie raczej lipa, ale że aż taka...
Fabiana mógł wystawić to chociaż pierwszego gola go wyłapał.
Szczęsny to jakieś nieporozumienie.
Grał w tym sezonie w 1/5 meczów, Fabian cały sezon.
W sparingach przed wylotem Fabian spokój i dobre interwencje, Szczęsny elektryczny.
Yebane przywiązanie do nazwisk Nawałki.
Dobre to było na jakiś Kazachstan czy Armenię...

Zero taktyki, zero pomysłu na grę, zero przygotowanych stałych fragmentów gry, zero kondycji.

http://weszlo.com/2018/06/24/panie-adamie-oczekuje-ze-poda-sie-pan-czwartek-dymisji/

Najlepszą akcję zaliczyłeś po meczu z Senegalem, jak pobiegłeś po całusa do żony.
:lol::lol::lol:

Jeszcze wperdol z Japonią i można zacząć wakacje i wrócić do robienia hajsu na reklamach.
Mam nadzieję, że wyjdzie Fabiańśki, Kurzawa i cała reszta rezerwowych co nie zagrała jeszcze ani minuty, oprócz pedała peszki.
Pół Fabian, pół Białkowski. A niech ma występ na MŚ.

Jestem
25-06-2018, 00:40
...

Nie rozumiem czemu nie dał szansy Kurzawie, ale teraz to już ch... z tym.
...

Przecież tutejsza większość krzyczała, że Kurzawa za słaby do Legii a "pedał w szaliczku" (cytat, i to dobry!) najwyraźniej czyta nasze forum i się słucha :)
Tak się kończy trenowanie i ustawianie drużyny bez jaj i bez pomysłu, niebranie najlepszych do kadry (fakt, mało tych pominiętych ale jednak kilku się znajdzie), niewystawianie najmocniejszego składu.
Ponadto zemściła się "strategia grania na ranking" czyli albo z ogórami albo w ogóle niegrania meczów towarzyskich.

p.s. Mamy szczęście, że Adaś popadł w stan samouwielbienia i nie chciał nawet słyszeć o prowadzeniu Legii :)

19Christoph16
25-06-2018, 00:47
Pytanie Panowie.
W czym taki np Mierzejewski jest gorszy od Krychowiaka?
Jak to jest ze piłkarz z forma który został wybrany najlepszym pomocnikiem w lidze Kangurów nie był brany pod uwagę. Natomiast piłkarz (bez formy) który grzał lawę w przeciętniaku PL dostaje powołanie od tak sobie?
Pytam bo dla mnie jest to po prostu fenomen tych MS.

Lorenzo
25-06-2018, 01:00
Tak nawisem to zzakulisowe szambo z kadry powoli zaczyna wybijać.

Chmielo
25-06-2018, 01:10
Można by rzec... szkoda, że nareszcie. Niektórym może spadną klapki z oczu, bo widocznie umiejętność dedukcji i zdroworozsądkowego myślenia nie są ich mocną stroną. ;)

Lorenzo
25-06-2018, 01:16
Można by rzec... szkoda, że nareszcie. Niektórym może spadną klapki z oczu, bo widocznie umiejętność dedukcji i zdroworozsądkowego myślenia nie są ich mocną stroną. ;)
Czekam tylko jak Janekx89 napisze o tym, że Glik na feralnej siatkonodze był jeszcze mocno "wczorajszy", bo jak ja to tutaj napiszę to mnie wezmą za idiotę ;)

Jestem
25-06-2018, 01:28
To Adaś odchodzi po Mundialu? Bo inaczej szykuje się nam kolejny wpierdziel na jesieni :(

Oprócz tego, że Sławek dzielnie wypełniał swoje obowiązki i wnosił "wiele" do reprezentacji aż Gliku się zmęczył nadmiernie, to co jeszcze wybiło?

eR_
25-06-2018, 01:56
Jutro konferencja Lewandowskiego. Czyżby pożegnanie z kadrą?

Antares
25-06-2018, 03:32
To Adaś odchodzi po Mundialu? Bo inaczej szykuje się nam kolejny wpierdziel na jesieni :(

Oprócz tego, że Sławek dzielnie wypełniał swoje obowiązki i wnosił "wiele" do reprezentacji aż Gliku się zmęczył nadmiernie, to co jeszcze wybiło?

Według Stanowskiego, który dobrze żyje z Bońkiem Nawałka wyleciałby nawet przy dobrym wyniku na Mundialu. Pewna formuła się wyczerpała i już też dosyć jego dziwactw mieli. Takie plotki już dużo wcześniej zresztą krążyły, chyba zaczął o tym Staszewski pisać. Może stąd te kombinacje z 3-5-2? Chciał się podpromować jeszcze i pokazać, że nie jest jednowymiarowym trenerem grającym 4-5-1 ewentualnie 4-4-2? Może liczył na angaż w swojej wymarzonej Serie A gdzie wiele klubów tak gra?

Ale to nie jest tylko Nawałki wina. Przed EURO piłkarze mieli za sobą zupełnie inne sezony. Krychowiak wypromował się z Sevilli do PSG, Milik z Ajaxu do Napoli, Zieliński z Empoli do Napoli, Glik z Torino do Monaco, Mączyński był w dobrej formie, a wręcz temu co się o nim pisało to dla reprezentacji jego strata to duży problem. Jedynie Kuba miał problem z regularną grą.

A teraz z tej jedenastki co wyszła?
Szczęsny rezerwowy w Juve
Piszczek przede wszystkim 2 lata starszy i w tym sezonie poważna kontuzja, biodro ma podobno na wykończeniu, jak się mu posypie to będzie po karierze.
Bednarek 5 meczów w sezonie w Southampton
Pazdan grał w Legii i jako jedynie solidnie wypadł
Rybus grał w Lokomotivie, ale natłukł 50 meczów w kadrze i ile z nich było dobrych?
Bereś niezły sezon w Sampie, ale tam rzadko mu pozwalano atakować, a tu wahadło musi dawać też wiatr z przodu
Krychowiak od dwóch lat ma problem z graniem w piłce klubowej
Góralski pół rezerwowy w Ludogorcu, w lidze bułgarskiej...
Zieliński rezerwowy w Napoli
Kownacki rezerwowy w Sampdorii
Lewandowski niby wypoczęty, ale jak pokazała faza grupowa LM coś z nim ostatnimi miesiącami nie tak było już w klubie

A trzy filary ofensywne z EURO:
Kuba kompletnie stracony sezon
Grosiki wiosną miał duże problemy z miejsce w składzie w walczącym o utrzymanie w Championship Hull
Milik dwie poważne kontuzje, zagrał kilka końcówek w Napoli i tyle

I w porównaniu do EURO jak pisałem wyżej brak Mączyńskiego w formie to jednak strata dla reprezentacji, na lewej ładnie ogarniał też Jędza o którym nawet nie muszę pisać jaki za nim sezon.

Dodając brak szefa obrony jakim był Glik, no to nie mogło się dobrze skończyć.

sarinosoman
25-06-2018, 04:06
Pełna zgoda z powyższym. Dzisiaj przeciwko sobie nasze rzekome "gwiazdy" (jedynie Lewy jest gwiazdą prawdziwą, pretenduje do tego miana Glik, ale poza ogonem - w sytuacji, gdy wszystko było przesądzone - nie zagrał) miały Rodrigueza, Cuadrado i Falcao. Pisanie o jakimś cudownym pokoleniu jest IMO grubym nieporozumieniem intelektualnym, ewentualnie wskazówką, by udać się do okulisty. Lewy ma w Bayernie grę ustawioną pod siebie, a że CR7 nie jest, pokazują dobitnie te mistrzostwa. Nie żebym się go czepiał, ale to po prostu nie jest facet, który sam wygra mecz z silniejszym przeciwnikiem. Potrzebny byłby co najmniej mocny tercet - jak ten u Kolumbijczyków. Przed Euro wszystkie fundamenty kadry były na linii wznoszącej, po przenosinach do mocniejszych lig czy klubów, status zachował jedynie Glik. Krychowiak ("ten pan w tym futrze przyszedł i w nim wychodzi") to strzęp dawnego zawodnika, grający z mnóstwem strat albo "na alibi", jak pozorant. Zieliński zagubiony i bezproduktywny. Bez środka pola, bez rozegrania nie istniejemy i jesteśmy skazani na lagi. Ile znaczą te pozycje, niech zaświadczy chociażby gra Belgów. MŚ mówią brutalnie "sprawdzam" - taktyce, motoryce, umiejętnościom indywidualnym i woli walki. Ile potrwał nasz wysoki pressing? Dziesięć minut? Zagraliśmy na "lelum polelum", to i dostaliśmy tyleż srogi, co zasłużony wpierdol od ludzi, którzy wiedzieli, czego chcą i potrafili to zrealizować. Nie rozpisywałem się tu wcześniej na temat naszych szans, chociaż podskórnie czułem, że lekko nie będzie. Nie przeczuwałem jednak, że dojdzie do podobnej kompromitacji (szumne zapowiedzi, potem fatalny styl, niemoc, podkulone ogony), jak w Korei.

Darex13
25-06-2018, 06:03
Kowal znów w punkt.
http://weszlo.com/2018/06/24/panie-adamie-oczekuje-ze-poda-sie-pan-czwartek-dymisji/

Jeszcze co do tego żartu, czyli o tym jak to Lewandowski jest liderem. Wspaniałym przykładem jego liderowania była sytuacja z końca pierwszej lub początku drugiej połowy. Podanie do niego na środkowe koło, standardowo odbija się od rywala i traci piłkę, jednak po chwili rywal by ją stracił, bo jeden z naszych mu przeszkodził, a ta trafia 3-4 metry od niego... jednak jej nie zgarnął, bo ***** wolał usiąść dupa na murawie i podciągnąć getry.

OLIUSTKA
25-06-2018, 06:39
Po raz kolejny Polacy w eliminacjach grają dobrze czasami nawet bardzo dobrze ale MŚ to już dramat, katastrofa....
Jak to komentatorzy powiedzieli "jesteśmy jedyną drużyną na MŚ, która w pierwszej połowie nie oddała ani jednego strzału na bramkę" to już w ogóle żenada tych pseudo grajków.

Szawar
25-06-2018, 07:24
Miałem nadzieję, że nie można zagrac gorzej niż z Senegalem, że nie będzie gorzej od tego co było w Korei.
Zabrakło na tych Mistrzostwach wszystkiego. Przywiązanie do nazwisk w kolejnym meczu i znów ci sami piłkarze przyczynili sie do straconych bramek. Najpierw Bednarek traci krycie, potem Krychowiak. Trzecia bramka to kuriozum, mamy aut na połowie przeciwnika, stracimy piłkę, po złym odegraniu Piszczka. W meczach towarzyskich gramy zupełnie innym składem niz na Mundialu. Po co Glik wszedł w 80 minucie za Pazdana to nie wiem. Jeszcze te ciągłe straty z wybijaniem piłek do przodu.

BlackAdder
25-06-2018, 07:53
Wczorajszym składem i zaangażowaniem z Senegalem zagralibyśmy znacznie lepiej. Kolumbia to zupełnie inna półka, przynajmniej wczoraj. Żaden trener i skład nic by tu nie poradził.

Alek
25-06-2018, 08:12

Z tym euro to mocno przesadzasz.
Zapomniałeś, że zagraliśmy kapitalny mecz z mistrzami świata gdzie było po zero. Pewne zwycięstwa z Irlandią Północną i Ukrainą.
Mało brakowało żebyśmy byli w top 4.

Na mundialu zagrali niemalże ci sami gracze, różnica jest taka że duża część z nich mało grała w swoich klubach, bądź mieli problemy z kontuzjami.
Odkąd Nawalka przejął kadrę wreszcie nasza reprezentacja zaczęła grać na miarę swego potencjału.
Pokonanie świeżo upieczonych mistrzów świata, nieustępliwa walka z rzeźnikami z Irlandii czy Szkocji pokazały nam, że rodzi się kadra której nie będziemy się wstydzić, co potwierdził nasz występ na euro.
Następne eliminacje i nasza gra w nich także nie zwiastowaly takiej postawy na mundialu, wygraliśmy tam gdzie z reguły punkty się gubi. Jedynie porażka z Danią mogła być dla nas kublem zimnej wody.
To co dla mnie zawinilo:
- część graczy miało mało występów w swoich klubach
- występ Cionka zamiast już nawet Bednarka, ustawienie Zielińskiego jako DP
- tolerowanie alkomata Peszke w kadrze.

Jestem zdania, że z ostania nasza dyspozycja na Kolumbie która zagrała wczoraj kapitalnie to mało, ale Senegal czy Japonia były do przejścia.

Majkisek
25-06-2018, 08:18
To co dla mnie zawinilo:

Jestem zdania, że z ostania nasza dyspozycja na Kolumbie która zagrała wczoraj kapitalnie to mało, ale Senegal czy Japonia były do przejścia.

Piszesz, że problemem jest brak gry w klubach (pełna zgoda), a potem dodajesz, że powinien grać Bednarek od 1 meczu? Ten sam, który był współwinny drugiej bramki dla Senegalu i pierwszej dla Kolumbii? Ten, który grał niesamowite wręcz ogony w klubie? Ten, który (poprawcie mnie, jeśli się mylę) nie miał żadnego udziału w awansie? Ten zawodnik to parodia piłkarza.

Alek
25-06-2018, 08:25
Piszesz, że problemem jest brak gry w klubach (pełna zgoda), a potem dodajesz, że powinien grać Bednarek od 1 meczu? Ten sam, który był współwinny drugiej bramki dla Senegalu i pierwszej dla Kolumbii? Ten, który grał niesamowite wręcz ogony w klubie? Ten, który (poprawcie mnie, jeśli się mylę) nie miał żadnego udziału w awansie? Ten zawodnik to parodia piłkarza.

Na pewno lepszy wybór niż Cionek.

Majkisek
25-06-2018, 08:29
Na pewno lepszy wybór niż Cionek.

Ale rozumiem, że mówisz to przez pryzmat pochodzenia Cionka? Bo ogólnie to chłopak przynajmniej coś tam pograł w tej kadrze na EURO, czy w eliminacjach (oczywiście też jestem na niego wściekły za samobója). Co zrobił super talent Bednarek dla tej kadry?

Alek
25-06-2018, 08:35
Ale rozumiem, że mówisz to przez pryzmat pochodzenia Cionka? Bo ogólnie to chłopak przynajmniej coś tam pograł w tej kadrze na EURO, czy w eliminacjach (oczywiście też jestem na niego wściekły za samobója). Co zrobił super talent Bednarek dla tej kadry?

Za Bednarkiem przemawiała dobra postawa w Southampton.

Majkisek
25-06-2018, 08:38
Za Bednarkiem przemawiała dobra postawa w Southampton.

:lol:
Ty tak serio? A za Messim dobra postawa w Barcelonie i co z tego? Abstrahując już od tego, że ta dobra postawa, to występ w 5 ligowych meczach na 38. Gratulacje.

Antares
25-06-2018, 08:43
Czy ja wiem czy te eliminacje pokazywały, że na tych mistrzostwach będziemy mocni? Po pierwsze trafiliśmy na grupę gdzie nie mieliśmy żadnego wielkiego przeciwnika. Z 1 koszyka wylosowali nam Rumunów, którzy zagrali bardzo słabe eliminacje wygrywają 3 z 10 meczów.

Mieliśmy momenty, mieliśmy połowy i niezłe mecze właśnie z Rumunami. Z Armenią wymęczyliśmy, obydwa mecze z Czarnogórą wymęczyliśmy w końcówkach, z Kazachami zremisowaliśmy. Z Danią, która słabo weszła w eliminacje udało się wygrać w Warszawie po świetnej pierwszej pół godzinie (no i to było zaraz po EURO), ale już w rewanżu srogi wpierdol.

Mieliśmy w tych eliminacjach furę szczęścia, Lewandowskiego i obronę, która wpuściła najwięcej bramek ze wszystkich uczestników MŚ.

Jestem
25-06-2018, 08:47
Nie sądzicie, że również potwornie zawiodło przygotowanie fizyczne? Ktoś przygotowywał formę fizyczną na siódmy mecz? :(

ŁUKASZ.
25-06-2018, 08:52
Nie sądzicie, że również potwornie zawiodło przygotowanie fizyczne? Ktoś przygotowywał formę fizyczną na siódmy mecz? :(

Nic dziwnego skoro jeden gość ze sztabu (Rzepka czy jak mu tam) chyba cały swój czas na tym mundialu poświęcił Glikowi :nienormalny:

Alek
25-06-2018, 08:59
Ty tak serio? A za Messim dobra postawa w Barcelonie i co z tego? Abstrahując już od tego, że ta dobra postawa, to występ w 5 ligowych meczach na 38. Gratulacje.

Fakt nie dużo, ale rozegrał je zaraz przed mistrzostwami, a nie we wrześniu.

ŁUKASZ.
25-06-2018, 09:08
Ten zawodnik to parodia piłkarza.
Przy Cionku to Pan Piłkarz.

Chmielo
25-06-2018, 09:12
Z tym euro to mocno przesadzasz.
Zapomniałeś, że zagraliśmy kapitalny mecz z mistrzami świata gdzie było po zero. Pewne zwycięstwa z Irlandią Północną i Ukrainą.
Mało brakowało żebyśmy byli w top 4.

Na mundialu zagrali niemalże ci sami gracze, różnica jest taka że duża część z nich mało grała w swoich klubach, bądź mieli problemy z kontuzjami.
Odkąd Nawalka przejął kadrę wreszcie nasza reprezentacja zaczęła grać na miarę swego potencjału.
Pokonanie świeżo upieczonych mistrzów świata, nieustępliwa walka z rzeźnikami z Irlandii czy Szkocji pokazały nam, że rodzi się kadra której nie będziemy się wstydzić, co potwierdził nasz występ na euro.
Następne eliminacje i nasza gra w nich także nie zwiastowaly takiej postawy na mundialu, wygraliśmy tam gdzie z reguły punkty się gubi. Jedynie porażka z Danią mogła być dla nas kublem zimnej wody.
To co dla mnie zawinilo:

Na Euro to był wynik ponad stan, który wielu osobom zamydlił oczy. Powinniśmy odpaść już ze Szwajcarią, która była po prostu lepsza, a ogrywanie ogórów typu Irlandia Północna, czy Ukraina nie jest żadnym wyznacznikiem siły tej kadry. Zaraz zarzucisz mi, że umniejszam sile Portugalii, ale w 2016 to był Mistrz Europy na miarę Grecji z 2004 grającej anyfutbol.

PS Bednarek jest cienki i można było to zauważyć w każdym meczu Lech - Legia. Rok czasu i 5 występów w Southampton nie sprawią, że wskoczy na poziom reprezentacyjnego obrońcy na turnieju rangi Mistrzostw Świata.

Antares
25-06-2018, 09:20
Tak nawisem to zzakulisowe szambo z kadry powoli zaczyna wybijać.

To już inna kwestia. Do Juraty, Arłamowa i Soczi pojechała za nimi cała horda dziennikarzy na darmowe wakacje. I do pierwszego meczu wszystko w kadrze według ich relacji było cukierkowe. Kółko adoracji do wzajemnego lizania się po dupach, którzy mogli pisać to co wujek Boniek pozwolił.

Teraz wiadome, że Nawałka odejdzie, kilku piłkarzy skończy z kadrą więc nagle jeden przez drugiego będą podawać kolejne kwiatki.Oczywiście takie na które dostaną przyzwolenie.

Runi
25-06-2018, 09:31
Na Euro to był wynik ponad stan, który wielu osobom zamydlił oczy. Powinniśmy odpaść już ze Szwajcarią, która była po prostu lepsza, a ogrywanie ogórów typu Irlandia Północna, czy Ukraina nie jest żadnym wyznacznikiem siły tej kadry. Zaraz zarzucisz mi, że umniejszam sile Portugalii, ale w 2016 to był Mistrz Europy na miarę Grecji z 2004 grającej anyfutbol.

Dokładnie. Później słabiuteńka grupa eliminacyjna (Dobrym przykładem też jest poziom piłkarski Danii na mundialu), ogranie jakiś paździerzy z Kazachstanu czy Armenii i brandzlowania się po ograniu Czarnogóry gdzie ofensywa opiera się na skrzydłowym z ligi polskiej.

Z tego co mi się zdaje to nikt się na mundial nie przygotowuje fizycznie, a bardziej chodzi o nabranie "świeżości" po sezonie.

zie(L)ak
25-06-2018, 09:46
Tutaj się nie mogę zgodzić. Na Euro zagraliśmy bardzo dobrze, ile w tym zasługi Nawałki a ile nie pokazały właśnie MŚ.

Druga sprawa, mogą nas czekać znowu bardzo chude lata jeśli chodzi o awanse do wielkich imprez.

Runi
25-06-2018, 09:49
Ale nikt chyba nie twierdzi , że zagraliśmy na EURO źle. Zagraliśmy bardzo dobrze , ale był to wynik wybitnie ponad stan.
Euro już ma 24 uczestników, mundial za dwie edycje 48. Aż takim pesymistą z tym udziałem bym nie był.

midzi
25-06-2018, 09:52
Wczoraj co prawda stawiałem na wymęczony remis, ale najlepszym podsumowaniem ostatnich miesięcy, gdzie popełniono 7 grzechów głównych (napompowany balonik do granic możliwości, tryliony reklam piłkarzy i Nawałki, regres sportowy kilku trzonów kadry, kompletnie nietrafione przygotowania oraz fatalnie dobrani rywale przed mundialem, pijar polityczny dla Kurskiego i całej tej świńskiej ferajny, pycha całego środowiska piłkarskiego w Polsce oraz kółeczko wzajemnej adoracji przez Bońka i Nawałkę, a kończąc na dziennikarzach) jest wyjebka większości zawodników, którzy albo zawieszą za moment buty na kołku (Piszczek i Błaszczykowski), albo zawieszą grę w kadrze (Lewandowski), albo zwyczajnie nie będą chcieli w niej grać.

Zawodnikom w formie tj. Mierzejewski podziękowano za udział na mundialu, a wzięto dojne krowy, na których można zbić kasę na reklamie, a sportowo dają tyle co Peszko, czyli mniej niż zero.

zie(L)ak
25-06-2018, 09:54
Ale nikt chyba nie twierdzi , że zagraliśmy na EURO źle. Zagraliśmy bardzo dobrze , ale był to wynik wybitnie ponad stan.
Euro już ma 24 uczestników, mundial za dwie edycje 48. Aż takim pesymistą z tym udziałem bym nie był.

No tak, zapomniałem że zjebali dotychczasową formułę.

Z.
25-06-2018, 10:27
https://twitter.com/lewy_official/status/808399789700349952

Marcino
25-06-2018, 10:45
Niestety, ale ten zamęt wokół Lewego (odchodzi, nie odchodzi, zainteresowanie, transfery, hejt w drużynie, hejt przez fanów FCB) to nie wpłynął pozytywnie na jego dyspozycję. Jednakże sam cudów nie dokona, podobnie jak Messi z Argentyną też nic nie osiągnął na tym turnieju

lukasz9209
25-06-2018, 12:15
https://legionisci.com/pho/photos18j/18zaglebie1_f26.jpg

Z.
25-06-2018, 12:30
Niestety, ale ten zamęt wokół Lewego (odchodzi, nie odchodzi, zainteresowanie, transfery, hejt w drużynie, hejt przez fanów FCB) to nie wpłynął pozytywnie na jego dyspozycję. Jednakże sam cudów nie dokona, podobnie jak Messi z Argentyną też nic nie osiągnął na tym turnieju

Zupełnie się nie zgadzam. I mam nadzieję - choć w to nie wierzę - że tym razem tej świętej krowie (i paru innym Grzesiom, Łukaszom czy Kubom) dobiorą się wreszcie do dupy. Kółeczko wzajemnej adoracji.

Ivan Drugi
25-06-2018, 12:32
Dobrze że pamiętam 82 rok bo to już chyba się nie powtórzy . Chociaż z perspektywy ostatnich trzech występów to Mudial 86 też nie był najgorszy . Wygrana z Portugalią i wyjście z grupy , potem wprawdzie oklep od Brazylii ale przy 0:0 Karaś strzelił w poprzeczkę . Teraz pewnie byłby to wielki sukces .;)

dilbert
25-06-2018, 12:54
Trochę szyderczo zarzucę, że jest mały plusik po tym mundialu dla nas - wszystko wskazuje na to, że z wyjazdu do Rosji w jednym kawałku wróci Pazdan. Nie zajechany, nie przemęczony :lol2: Legii jeszcze się przyda jako zawodnik, a w przypadku transferu, jego wycena jakoś specjalnie się nie zmieni...

cytując Kowlaczyka: "Krytykować można oczywiście wszystkich, bo nikt nie zagrał dobrego turnieju, broni się jedynie Pazdan. Rozumiecie to? Jedziemy na turniej mistrzowski i broni się obrońca zespołu, który najpierw miał za trenera nie-trenera, a teraz ma gościa od futbolu kobiecego."

sephrioth
25-06-2018, 13:13
Głównym winowajcą jest Nawałka i to jest fakt. Geniusz trenerski powybierał pupilków i wstawiał ich do składu na przekór wszystkiemu.
Teksty, że PZPN już przed mundialem myślał o końcu współpracy z Nawałką można między bajki włożyć. Ryży to cwany lis. Zaraz po meczu zaczęło się grillowanie trenera, co wcześniej przez 4 lata nie miało miejsca, a było za co. Warto słuchać Stanowskiego, dla którego Nawałka był drugi za Guardiolą, a zaraz po meczu zaczął urabiać kibiców i przygotowywać ich na zwolnienie trenera.

Antares
25-06-2018, 13:28
Trochę szyderczo zarzucę, że jest mały plusik po tym mundialu dla nas - wszystko wskazuje na to, że z wyjazdu do Rosji w jednym kawałku wróci Pazdan. Nie zajechany, nie przemęczony :lol2: Legii jeszcze się przyda jako zawodnik, a w przypadku transferu, jego wycena jakoś specjalnie się nie zmieni...

cytując Kowlaczyka: "Krytykować można oczywiście wszystkich, bo nikt nie zagrał dobrego turnieju, broni się jedynie Pazdan. Rozumiecie to? Jedziemy na turniej mistrzowski i broni się obrońca zespołu, który najpierw miał za trenera nie-trenera, a teraz ma gościa od futbolu kobiecego."

Pazdan to teraz do września będzie miał kontuzje psychiczną.

A Kowal odkąd go Stanowski przywrócił to tylko w każdym programie wszystkich krytykuje. Młodsza wersja Tomaszewskiego się znalazła. Liga tragiczna aż mu się rzygać chce, Mundial tragiczny aż mu się oglądać nie chce, w reprezentacji wszyscy beznadziejni. Ten tragiczny, tamten się ośmieszył, ten się nie skupia na grze tylko na transferze. Dobrze, że on się skupiał na grze, a nie zaglądaniu w kieliszek.

Budyń_70
25-06-2018, 13:30
Formuła pod szyldem Nawałka się wyczerpała i zwolnienie/nie przedłużenie z nim umowy to tylko kwestia czasu.
Pytanie, kto za niego????

Ivan Drugi
25-06-2018, 13:32
Formuła pod szyldem Nawałka się wyczerpała i zwolnienie/nie przedłużenie z nim umowy to tylko kwestia czasu.
Pytanie, kto za niego????

Stanowski twierdzi że ktoś z zagranicy .

zie(L)ak
25-06-2018, 13:46
Pazdan to teraz do września będzie miał kontuzje psychiczną.

A Kowal odkąd go Stanowski przywrócił to tylko w każdym programie wszystkich krytykuje. Młodsza wersja Tomaszewskiego się znalazła. Liga tragiczna aż mu się rzygać chce, Mundial tragiczny aż mu się oglądać nie chce, w reprezentacji wszyscy beznadziejni. Ten tragiczny, tamten się ośmieszył, ten się nie skupia na grze tylko na transferze. Dobrze, że on się skupiał na grze, a nie zaglądaniu w kieliszek.

Rzygać mu się chcę od nadmiaru procentów co najwyżej. Mnie najbardziej w tej krytyce śmieszą byli zawodowi piłkarze którzy mogli sobie mundial pooglądać co najwyżej w TV, albo tuzy pokroju Hajty, którego Pauleta robił jak dzieciaka na szkolnym boisku. Przejebaliśmy, formuła się wyczerpała, czas na zmiany, byle nie na Majewskiego, 100 felietonów, 500 memów, pierdolenie jak to wszyscy wiedzieli już rok temu nic nie zmieni.

Peace
25-06-2018, 14:00
pierdolenie jak to wszyscy wiedzieli już rok temu nic nie zmieni.Nie piję do Ciebie ;) ale mnie najbardziej denerwują komentarze, że było minęło, nie można krytykować tylko patrzeć w przyszłość itd. itp. Skompromitowali się, czas na roast, na plany na przyszłość będzie jeszcze czas.

Z.
25-06-2018, 14:21
Rzygać mu się chcę od nadmiaru procentów co najwyżej. Mnie najbardziej w tej krytyce śmieszą byli zawodowi piłkarze którzy mogli sobie mundial pooglądać co najwyżej w TV, albo tuzy pokroju Hajty, którego Pauleta robił jak dzieciaka na szkolnym boisku. Przejebaliśmy, formuła się wyczerpała, czas na zmiany, byle nie na Majewskiego, 100 felietonów, 500 memów, pierdolenie jak to wszyscy wiedzieli już rok temu nic nie zmieni.

Hajto miał tyle do powiedzenia z Pauletą co Lewandowski z Senegalem czy Kolumbią, więc nie za bardzo widzę dlaczego nie może skrytykować świętej krowy. Mało tego, pewnie Hajto też "dawał z siebie wszystko, prosto z serca".

:prawi:

Zresztą niech "banda Lewandowskiego" zdobędzie trzy punkty na mundialu to pogadamy :cicho:

beka
25-06-2018, 15:27
Zresztą niech "banda Lewandowskiego" zdobędzie trzy punkty na mundialu to pogadamy

o to to. Jeszcze moze sie okazac, ze ekipa Nawalki, ktora wie czego chce, po co jedzie na mistrzostwa, pelna profesjonalistow i pilkarzy ogranych w zachodnich ligach bedzie miala gorszy dorobek od tych turystow z Korei.

midzi - a w czym reklamy krecone tygodnie/miesiace temu mialyby byc problemem?

b.
25-06-2018, 16:26
pijar polityczny dla Kurskiego i całej tej świńskiej ferajny

:lol: :lol: :lol:

Kuurwa oblałem się zupą przez ten bełkot :lol:

Tak - to bez wątpienia jeden z siedmiu grzechów głównych kadry.

Nie zapomnij, żeby zasłonić czymś logo TVP, może być to fotka Piechocińskiego :D

Yevaud
25-06-2018, 16:37
Stanowski twierdzi że ktoś z zagranicy .

Romeo Jozak?

Yevaud
25-06-2018, 16:40
Hajto miał tyle do powiedzenia z Pauletą co Lewandowski z Senegalem czy Kolumbią, więc nie za bardzo widzę dlaczego nie może skrytykować świętej krowy. Mało tego, pewnie Hajto też "dawał z siebie wszystko, prosto z serca".

:prawi:

Zresztą niech "banda Lewandowskiego" zdobędzie trzy punkty na mundialu to pogadamy :cicho:

"Banda Hajty" nie zdobyła ;)
Zdobyła banda Zielińskiego i Głowackiego

Z.
25-06-2018, 16:46
Prawda, prawda. Niestety pewnie Lewy zagra..

Tymczasem podobno Peszko kończy karierę reprezentacyjną. Czy Polska jest na to gotowa? Czy Jacek Kacprzak da radę go zastąpić?

księciuniu
25-06-2018, 16:51
Romeo Jozak?

Do struktur; żeby teraz nam wychować Modriciowskiego i Rakiticzaka. :)

Tuzin
25-06-2018, 17:10
Prawda, prawda. Niestety pewnie Lewy zagra..

Nie, no teraz pewnie Nawałka pokaże jakie ma jaja i posadzi Lewego. To takie 100% w jego stylu będzie.

b.
25-06-2018, 17:11
Pewnie wszystko już zostało napisane, ale dorzucę swoje trzy grosze.

Co według mnie zawiodło?

* Selekcja

Tutaj największe pretensje mam o wystawienie Szczęsnego zamiast Fabiańskiego. I nie mądrze się po fakcie, bo przed pierwszym meczem byłem wkurwiony jak zobaczyłem Szczęsnego w bramce. Nie wiem, może na treningach prezentował się lepiej, ale on kuurwa zawsze w najważniejszym momencie zawodzi, nie wiem czy gra osrany czy o co chodzi, ale nie rozumiem dlaczego to Fabian nie jest "jedynką".

No bo jeśli chodzi o stoperów - umówmy się, mamy dwóch ŚO jak to mówił Beenhakker "international level". Jeden z nich wypadł, a wybór między Cionkiem a Bednarkiem to jak między dżumą a cholerą. Tutaj nie mam pretensji, w odwodzie też nikogo chyba nie ma. Kamiński? :lol2:

Def pom - wiadomix, Krychowiak jest w fatalnej formie, ale mimo wszystko chyba nikogo lepszego na tę pozycję w PL nie ma.

Wyżej - Milik czy Kownacki? Jeden bez formy, drugi to jeszcze, a może zawsze leszcz. Mierzejewski? Ok, zagrał podobno zajebisty sezon w Australii, ale on trzy lata grał u arabów na emeryturze i nie wiem czy tym sam nie wypisał się z kadry.

Powołanie dla Peszki - to jest dla mnie naplucie nam wszystkim w pysk. Szkoda strzępić ryja.

Podsumowując - błędy zostały popełnione, ale generalnie jak dla mnie selekcja nie była naszym największym problemem. Jeśli to było aż tak fatalne, to chętnie przeczytam podstawową 11 + powiedzmy 5 "pierwszych" rezerwowych. Podejrzewam, że w 90% będzie zgodna z powołaniami Nawałki.

*Taktyka

Tutaj się zgodzę z przedmówcami, że eksperymenty wydatnie przyczyniły się do naszej klęski.

*"Medialność"

Te loty helikopterem, reklamy, pompowanie balonika czy robienie z naszych piłkarzy mistrzów wszechświata pewnie też miało wpływ na sodówkę, która nigdy w sporcie nie pomaga.

Ale spójrzmy prawdzie w oczy - my mamy słabą kadrę. Jestesmy takim typowym średniakiem. Jeszcze dwa lata temu byliśmy całkiem innym zespołem - Krychowiak był jednym z najlepszych def. pom. na świecie, Piszczek był kozakiem na PO, Błaszczykowski był w formie - teraz ta trójka to cienie piłkarzy, a lepszych na te pozycje nie mamy. Wówczas, przy odrobinie szczęścia i dobrej formie dnia, mogliśmy wygrać z każdym.

Wystarczy spojrzeć na naszą kadrę i przeanalizować pozycję w macierzystym klubie naszych zawodników i np. porównać to z innymi drużynami. W jakiej drużynie grałby Góralski? Bednarek? Kownacki? Itd.

Mieliśmy swój "top" 2 lata temu, teraz to już cień tej drużyny.

Mimo tego co wyżej napisałem, to i tak zaprezentowaliśmy się dużo poniżej oczekiwań. Graliśmy fatalnie. Racjonalnie myśląc nikt chyba nie spodziewał się cudów, ale też chyba nikt nie spodziewał się takiej katastrofy.

Ja osobiście przed mundialem sądziłem, że wyjdziemy z 2 miejsca i odpadniemy w 1/8.

No nic, nie ma co się mazać, coś się kończy coś się zaczyna :]

midzi
25-06-2018, 17:12
:lol: :lol: :lol:

Kuurwa oblałem się zupą przez ten bełkot :lol:

Tak - to bez wątpienia jeden z siedmiu grzechów głównych kadry.

Nie zapomnij, żeby zasłonić czymś logo TVP, może być to fotka Piechocińskiego :D

Powiem tak. Ja żygam politpoprawną dla obecnej ekipy ideologiczną relacją Babiarza i tym podobnych. Podobnie upolitycznionej relacji mistrzostw osobiście nie pamiętam. Zdecydowanie wolałem mistrzostwa w Polsacie.

Raczej
25-06-2018, 17:17
Tymczasem podobno Peszko kończy karierę reprezentacyjną. Czy Polska jest na to gotowa? Czy Jacek Kacprzak da radę go zastąpić?
Jakiś pożegnalny mecz legendy się szykuje?