PDA

Zobacz pełną wersję : Reprezentacja

Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 [34] 35 36 37 38 39

Raczej
10-11-2017, 13:39
Ale zajebiście pożegnaliście Artura :brawo:
https://youtu.be/I3akPCTFLnA?t=9m17s

O czyste konto z tak eksperymentalnym (z tego co zapowiadają) składem może być ciężko, ale kciuki trzeba trzymać!

Ale z drugiej strony ma szansę pożegnać się zajebistymi paradami ;) Podobno w tej 44' mają utworzyć szpaler.

Benek
10-11-2017, 17:11
midzi, Bednarek jak coś po raz drugi z rzędu siedzi na ławie w U21 :popcorn:

R.
10-11-2017, 19:28
Tymczasem kadra U21 właśnie zbiera oklep z Wyspami Owczymi 2-1... :lol:

Robert E. Lee
10-11-2017, 19:34
Dobrze, że rudy pajac ma Lewandowskiego bo by mu kasy nie starczyło na opłacanie dziennikarzy, a raczej "dziennikarzy" z tęczowym Krzysiem na czele.

Benek
10-11-2017, 19:35
Dobrze, że rudy pajac ma Lewandowskiego bo by mu kasy nie starczyło na opłacanie dziennikarzy, a raczej "dziennikarzy" z tęczowym Krzysiem na czele.

Tego nie musi opłacać, toż jego przyjaciel odpowiada za tę błazenadę :)

R.
10-11-2017, 19:40
Czesław M wyjął telefon, przedzwonił gdzie trzeba ale starczyło tylko na 2-2. Kabaret.

looking1916
10-11-2017, 19:56
Ale wstyd... dobrze, że się udało wyrównać w 90+4', bo dopiero byłaby kompromitacja :lol2:

SpideyPL
10-11-2017, 21:14
Nie mogę zrozumieć dlaczego gra taki leszcz jak Wilczek. Jeśli wiedzieli że nie zagra Lewy, dlaczego nikt nie pomyślał o powołaniu jakiegos prawdziwego napastnika? Niezgoda zagrałby zdecydowanie lepiej.

Jestem
10-11-2017, 23:01
Nie mogę zrozumieć dlaczego gra taki leszcz jak Wilczek. Jeśli wiedzieli że nie zagra Lewy, dlaczego nikt nie pomyślał o powołaniu jakiegos prawdziwego napastnika? Niezgoda zagrałby zdecydowanie lepiej.

Mecz potwierdził tę opinię, a Świerczok to parodia napastnika!

Największe rozczarowanie to .... Urugwaj! A Cavani niech się schowa i nie podskakuje Neymarowi :)

Nasi generalnie dużo lepiej niż się spodziewałem z bardzo dużym plusem dla Beresia.

Robert E. Lee
10-11-2017, 23:29
Dobre jaja u "dziennikarza" Krzysia w tekście o wyczynie s-kadry Czesia
http://weszlo.com/2017/11/10/farerzy-frajerzy-22/
Ludzie w komentarzach piszą, że słowo "Michniewicz" nie pojawia się w tekście, aczkolwiek obecnie jest stwierdzenie "Co więcej – podopieczni Czesława Michniewicza remis uratowali w 94. minucie" co może sugerować, że tekst był edytowany:) Pajac tak cisnął po Ramirezie, Lettierim, Jozaku czy Owenie zanim ci jeszcze zagrali pierwsze mecze, a tu jak jest za co cisnąć koledze to cisza.

Szawar
11-11-2017, 07:56
Największe rozczarowanie to .... Urugwaj! A Cavani niech się schowa i nie podskakuje Neymarowi :)

Nie o wynik chodziło w tym meczu, a o sprawdzenie nowych zawodników, ustawienia itd.
W porównaniu do ostatniego meczu z Boliwią w ramach eliminacji do MŚ w Rosji, Urugwaj zagrał m.in bez Suareza, Godina, Caceresa, Lodeiro, Coatesa, Lodeiro.
Trudno tez po meczu towarzyskim spodziewać się "łamania kości", nikt nikomu krzywdy wyrządzić nie chciał.
Cavani faktycznie nic ciekawego nie pokazał, ale tez partnerów do gry miał innych.

Antares
14-11-2017, 08:08
Co do wczorajszego meczu reprezentacji to myślę, że jeśli potrzebny do szarpania na kilka-kilkanaście ostatnich minut człowiek w ofensywie, który będzie mógł coś szarpnąć to od tych Wszołków, Kurzaw, Kądziorów i Frankowskich zdecydowanie lepszą opcją jest Kucharczyk. O ile po tamtych to wiadome, że jak z kimś poważnym wejdą to i tak nic nie pomogą to Kuchy jest nieprzewidywalny, taka grosza wersja Grosika.

Benek
14-11-2017, 09:06
Meczu z Urugwajem nie widziałem ale po wczorajszym oraz czytając opinie dziennikarzy, można stwierdzić, że wygranym tych meczy jest Jach. Bardzo fajnie się zaprezentował. Na plus jeszcze Makuszewski i Świerczok.

Makrel
14-11-2017, 09:48
Meczu z Urugwajem nie widziałem ale po wczorajszym oraz czytając opinie dziennikarzy, można stwierdzić, że wygranym tych meczy jest Jach. Bardzo fajnie się zaprezentował. Na plus jeszcze Makuszewski i Świerczok.

Świerczok za co na plus?

Jestem
14-11-2017, 11:54

Jach jest jedynym który się rzeczywiście sprawdził wśród zmienników i ma dużą szansę na pierwszy skład. W obydwu meczach zaliczył bardzo dobre występy.
Makuszewski rzeczywiście pozytywnie ale Świerczok? Fakt, nieco lepiej niż z Urugwajem ale tak naprawdę to był piach. Z Urugwajem grał dno gorsze od trzecioligowego wyrobnika, więc cokolwiek więcej chyba wzbudziło zachwyt u poniektórych "komentatorów" :)

Natomiast cudowna akcja Cionek (podanie kluczowe) - Linetty (asysta) dała gola Meksykowi, musieliśmy sami ... :)

Benek
14-11-2017, 12:58
Świerczok za co na plus?

Widziałem go tylko wczoraj i wpadło mi w oko jak potrafi się za stawić, powalczyc i wyjść na pozycję. Podejrzewam, że mając na skrzydłach Grosika i Kubę a z tyłu Krychowiak owiaka jego gra byłaba bardziej efektowna. Dalbym mu jeszcze szanse zważywszy, że i tak żaden napastnik po za Lewym raczej nie zagra na Ms.

Antares
14-11-2017, 19:00
Co prawda prowadzimy z Duńczykami do przerwy 2-0, ale różnica jakości obydwu zespołów, szczególnie w środku pola powala.

R.
14-11-2017, 19:15
I pomyśleć, że to tylko Dania. Pod względem umiejętności piłkarskich, techniki to przepaść.

Jestem
14-11-2017, 19:40
I pomyśleć, że to tylko Dania. Pod względem umiejętności piłkarskich, techniki to przepaść.

Tyle, że jest już 3:0 dla nas!
Czyżby brak dwóch gwiazdeczek pomógł? :)
Michniewicz postawił autobus i to się broni, dosłownie ...

R.
14-11-2017, 20:00
No i super. Problem tylko w tym, że większość tych chłopaków za kilka lat będzie wspominać 3-1 z Danią grając maks. w Ekstraklasie.
Ci Duńczycy technicznie to już poziom ponad Ekstraklasą.

Jaco
14-11-2017, 20:08
Pedały! :strach:

R.
14-11-2017, 20:15
Ty to powiedziałeś.

Antares
14-11-2017, 20:25
Ogólnie Michniewicz to taki typ typowego polskiego trenera gdzie zdecydowanie lepiej idzie mu jak to rywal atakuje, a on ma ustawić zespół pod obronę Częstochowy i kontrataki. Wiadome, że dzisiaj najważniejsze były trzy punkty, ale pewnie mało kto z tej kadry w przyszłości będzie grał w reprezentacji. Jednak o ile u Duńczyków było widać jakość to u nas wielu karier nie zrobi.

Bartosz Białkowski - Ben Starosta, Jarosław Fojut, Krzysztof Strugarek, Krzysztof Król - Artur Marciniak, Adam Danch, Grzegorz Krychowiak (90-Jakub Feter), Tomasz Cywka (61-Mariusz Sacha) - Patryk Małecki, Dawid Janczyk (73-Łukasz Janoszka)

To skład drużyny, która na MŚ U-20 pokonała Brazylię. Karierę zrobił tylko Krychowiak, na niezłym poziomie oprócz niego gra Białkowski. Starosta, Strugarek, Król, Sacha i Janczyk nie grają już nawet w piłkę. Feter nawet nie wiem kto to jest. Marciniak gra w Warcie. Reszta jeszcze utrzymuje się w Ekstraklasie, a przecież to rocznik Lewandowskiego, który jest teraz światową gwiazdą.

Jaco
14-11-2017, 20:28
Ty to powiedziałeś.
Doprecyzuję: Wygrali a mimo wszystko są pedałami w/g standardów niektórych geniuszy forum. \')

R.
14-11-2017, 20:37
I jak to wydedukowałeś?

Antares
04-12-2017, 11:20
Dobrze, że MŚ za ponad pół roku dopiero, a przez ten czas nie gramy żadnych ważnych spotkań, bo tak teraz patrząc na sytuację zawodników grających w kadrze to się lekki dramat robi. Szczęsny broni w Juve tylko z jakimiś ogórkami i nie zachwyca. W obronie cała plaga kontuzji. Piszczek połamany, Jędza połamany, Pazdan kontuzjowany i zimą prawdopodobnie klub będzie zmieniał więc nie wiadomo jak to będzie. Ewentualni zastępcy na stoperze, czyli Kamiński i Salamon połamani, powoływany przez Nawałkę Bednarek nie ma żadnych szans na grę. Na ten moment zostają tylko Glik i coraz lepiej radzący sobie we Włoszech Bereszyński. W linii pomocy niewiele lepiej, filary tej kadry, czyli Krychowiak, Grosicki i Błaszczykowski mają duże problemy. Krychowiak przez swój charakter idzie powoli w odstawkę w kolejnym klubie, Grosicki jest coraz głębszym rezerwowym w walczącym o utrzymanie w Championship Hull, Błaszczykowski wiecznie kontuzjowany. Do tego Zieliński strasznie nierówny i jednak na najważniejsze mecze Napoli też rezerwowy, Linetty też teraz kontuzjowany, a pomimo lekkiej poprawy sytuacji nadal nie jest pewny pierwszego składu Sampdorii. W ataku Milik połamany, Teodorczyk bije rekordy marnowanych sytuacji. Ogólnie na ten moment jest dramat, a pamiętamy po EURO jak to cudownie miało być kiedy padały kolejny rekordy transferowe za polskich piłkarzy.

midzi
04-12-2017, 11:23
Właśnie pisałem wtedy, że cudownie nie będzie i marka polskiego piłkarza tylko na moment pikowała.

Jednak widzę pewne zaplecze kadry w kilku młodych i zadziornych. Sądzę, że 2-3 lepszych młodych niż Kapustka ma szansę wybrać się na MŚ i to niekoniecznie w roli rezerwowego. Mam na myśli np. Żurkowskiego, czy Kownackiego. Obaj na fali wznoszącej.

Antares
04-12-2017, 11:36
Właśnie pisałem wtedy, że cudownie nie będzie i marka polskiego piłkarza tylko na moment pikowała.

Jednak widzę pewne zaplecze kadry w kilku młodych i zadziornych. Sądzę, że 2-3 lepszych młodych niż Kapustka ma szansę wybrać się na MŚ i to niekoniecznie w roli rezerwowego. Mam na myśli np. Żurkowskiego, czy Kownackiego. Obaj na fali wznoszącej.

Myślę, że co najwyżej mogą załapać się do szerokiej kadry, ale Nawałka nadal będzie trzymał się sprawdzonych nazwisk. Cała trójka to raczej temat po MŚ, gdzie tę kadrę trzeba będzie zacząć powoli przebudowywać, bo się dosyć wiekowa zrobi.

Na ten moment myślę, że skład gdy Piszczek się wyleczy wygląda tak: Fabiański (33) - Piszczek (33) Glik (30) Pazdan (31) Bereszyński (26) - Kuba (33) Mączyński (31) Krychowiak (28) Zieliński (24) Grosicki (30) - Lewandowski (30).

To wiek jaki będą mieli na MŚ, 8 z 11 piłkarzy z trójkami z przodu... A dodajmy sobie kolejne 2 lata do następnej wielkiej imprezy. Oczywiście za Fabiana może bronić Szczęsny, za Mączyńskiego grać Linetty. Oczywiście są Kamiński, Milik, Kapustka, Kownacki, Żurkowski, ktoś tam jeszcze na pewno wyskoczy, ale po MŚ chyba nadejdzie czas na otworzenie się w tej kadrze też na młodszych zawodników.

Runi
04-12-2017, 11:39
Nie tyle co się zestarzeją, co Lewandowski przestanie grać i skończy się sielanka.

Szawar
11-12-2017, 07:49
Wygląda na to, że Makuszewski nie będzie brany do szerokiej kadry na MŚ.

Alek
11-12-2017, 08:08
Milik - kontuzja
Teo - bez formy albo mu odwala
Rybus - kontuzja
Linetty - kontuzja
Piszczek -kontuzja
Pazdan - kontuzja, a niedługo transfer więc niewiadomo jak będzie z regularną grą.
Krychowiak - od kilku meczów ława
Kapustka - nie gra regularnie

Mało optymistycznie to wygląda przed musiałem.

Barto(L)d
11-12-2017, 18:38
Za jakąś jaskółkę można uznać występ Pawła Jaroszyńskiego w meczu Serie A. Przypominam, że gra na lewej obronie. Może za wcześnie to piszę, ale w przypadku zadomowienia się w składzie Chievo dziwne byłoby pomijanie go przez Nawałkę.

Sugarman
11-12-2017, 18:55
Gwoli ścisłości to był jego drugi występ w tym sezonie. Tydzień temu zagrał 3 minuty z Interem.

Barto(L)d
11-12-2017, 19:00
Dlatego napisałem o jaskółce. Czy ktoś wie, czy sytuacja ma miejsce w związku z poprawą notowań u trenera, czy z kontuzją podstawowego gracza?

LOL3K
11-12-2017, 19:23
Makuszewski 6-9 miesięcy w plecy.
Więzadła krzyżowe i poboczne, więc raczej po mundialu.

Benek
12-12-2017, 12:12
Makuszewski pożegnał się z MŚ. Zerwane więzadła.

Raczej
12-12-2017, 14:25
Milik - kontuzja
Teo - bez formy albo mu odwala
Rybus - kontuzja
Linetty - kontuzja
Piszczek -kontuzja
Pazdan - kontuzja, a niedługo transfer więc niewiadomo jak będzie z regularną grą.
Krychowiak - od kilku meczów ława
Kapustka - nie gra regularnie

Mało optymistycznie to wygląda przed musiałem.

Coś tam optymistecznego się znalazło :oczko::

Michał Trela‏
@MichalTrelaBlog
5 godz.5 godzin temu

Łukasz Piszczek w poniedziałek rozgrzewkę odbył już z drużyną, poźniej trenował indywidualnie. "Mogę już biegać i kopać piłkę. Mam nadzieję, że przed świętami raz albo dwa będę już ćwiczył z zespołem. Od stycznia powinienem wejść do pełnych treningów." (BVB Total)

e:
Milik podobno szykowany już do gry pod koniec stycznia.

Numer
23-12-2017, 13:26
Mierzejewski z kolejną bramką w Australii. Gość zasługuje na powołanie z Litwą.

Kawa
23-12-2017, 17:33
Mierzejewski z kolejną bramką w Australii. Gość zasługuje na powołanie z Litwą.
Gość wybrał sobie drogę hobby futboolu, może mu w tym jednak nie przeszkadzajmy.

Benek
23-12-2017, 19:17
Gość wybrał sobie drogę hobby futboolu, może mu w tym jednak nie przeszkadzajmy.

A dlaczego nie? Wyobraźmy sobie, że Zieliński wypada z kadry a Milik nie wraca do formy po kontuzji. Kogo Widzisz w środku pola?

Numer
24-12-2017, 12:04
Raczej na skrzydle, gdzie jest emeryt Błaszczykowski, Grosicki z ławki i o kulach Makuszewski. Z zresztą jak są powołania z ekstraklasy to nie widze powodu dla czego nie z Sydney(Mączyński z Chin przyjeżdżał na zgrupowanie ). Gra w drużynie którą spokojnie walczyła by o podium w eklepie.

Kawa
31-12-2017, 16:46
Faktycznie, jak pozorant Mączyński mógł przyjeżdżać z połowę bliższych Chin, to i Mierzejowi w wakacjach można przeszkadzać.

beka
31-12-2017, 17:20
nie rozumiem jak można deprecjonować to gdzie gra Mierzejewski w sytuacji gdy do kadry są powoływani ludzie z Ekstraklasy - ligi, w której gwiazdami są transfery z np. III ligi hiszpańskiej

Barto(L)d
03-01-2018, 00:22
Ciekaie może być na pozycji bramkarza jeśli plotki o transferze Białkowskiego do Premiership okażą sie czymś więcej. Oczywiście mówimy o trzecim bramkarzu, gdyż wydawalo się, że "rywalizację" o miejsce stoczą rezerwowi Skorupski i Tytoń.

Benek
03-01-2018, 23:29
Nie sądzę aby to coś zmieniło. Białkowski nigdy nie był nawet w kręgu zainteresowań Nawalki. Na trzeciego na bank pojedzie jakiś młody, Skorupski, Loska albo ten The Reds.

Lorenzo
03-01-2018, 23:36
Nie sądzę aby to coś zmieniło. Białkowski nigdy nie był nawet w kręgu zainteresowań Nawalki. Na trzeciego na bank pojedzie jakiś młody Skorupski, Loska albo ten The Reds.
05-05-1991 :oczko:

Barto(L)d
03-01-2018, 23:55
Jak miał być w kregu zainteresowań, jak grał gdzieś na prowincji, a w Polsce bramkarzy nie brakuje...

Co do Nawałki to pewnie masz racje. Jest taka możliwość (znając jego dziwaczne decyzje personalne), że weźmie kogoś tylko dlatego, że jest młody. Przecież grać jedzie znowu 13-14, a reszta na wycieczkę... Gorzej będzie, jak potem Fabian złapie kontuzje, Szczęsny kartki i nie będzie komu bronić.

Nie to, że uważam, ze Białkowskiemu należy się miejsce. Najpierw musi dojść do transeru, a potem musiałby wywalczyć sobie miejsce w składzie. Ale jakby oba warunki się spelniły to zupełnie nie zrozumiałbym nie brania go pod uwagę. Teraz mamy czas marzeń, typów i koszmarów to i w tym temacie sobie możemy pogadać :)

Benek
04-01-2018, 11:13
Ja wiem że trzeba być ostrożnym ale była kiedyś taką sytuacją, że na wielkiej imprezie musiał grać 3 bramkarz? :)
Uważam, że to dobry pomysł aby tym trzecim był młody, który złapie doświadczenie :)

Antares
04-01-2018, 11:57
Myślę, że jeśli nie będzie żadnych kontuzji to hierarchia wśród bramkarzy już dawno ustalona. O pozycję numer jeden powalczą Szczęsny i Fabiański, gdzie Szczęsny jest faworytem. Pozycje numer 3 ma Skorupski, a pozycje numer 4 nie wiadomo z jakiej okazji Tytoń. Chociaż patrząc na ten sezon Białkowski jak najbardziej zasługuje na chociaż sprawdzenie w kadrze. Skorupski pół roku nie gra i nic nie wskazuje na to, żeby się z Romy miał wyrwać. Skoro fatalny Tytoń dostaje powołania jako 4 bramkarz to w jego miejsce mógłby przyjechać Białkowski.

Meazza
05-01-2018, 18:30
Z reprezentacją Chile, zagramy 8 czerwca na INEA Stadionie w Poznaniu.

IX14
06-01-2018, 14:23
W marcu z Koreą Południową w ''Kotle Czarownic'' czyli w Chorzowie i we Wrocławiu z Nigerią ,natomiast w czerwcu na narodowym z Litwą i tak jak piszesz w Poznaniu z Chile.

Majkisek
06-01-2018, 18:09
A nie miało być tak, że wszystkie mecze o punkty gramy na Narodowym a wszystkie towarzyskie poza nim?

Meazza
05-02-2018, 17:59
Po mistrzostwach świata reprezentacja Polski zagra dwa mecze towarzyskie we wrześniu z Irlandią, a w listopadzie z Czechami.

DeV
11-02-2018, 15:40
Nawałka był ostatnio w Anglii na meczu Ipswich Town : Burton Albion 0:0 ( Białkowski został zawodnikiem meczu) i odbył rozmowę z Bartkiem na temat powołania do reprezentacji. Widziałem tutaj jak był poruszany ten temat i nie bardzo obstawialiście na jego grę w reprezentacji. Moim zdaniem powinien zostać na mecze towarzyskie powołany i sprawdzony. Z tych naszych "młodych" golkiperów to żaden na razie nie przebił się w swoim klubie do pierwszego składu i nie zmienił klubu aby poprawić swoją sytuację w nim. Jeśli Białkowski dalej będzie tak bronił to nie widzę nikogo innego do rywalizacji z nim o miejsce numer trzy w naszej bramce. 30 lat to nie jest zły wiek na bramkarza przecież...

Raczej
09-03-2018, 12:45
https://pbs.twimg.com/media/DX1-DrHWkAEDLs5.jpg

Benek
09-03-2018, 15:01
Po hu. J Nawalce 5 napastników jak gra jednym? :)

wiraszka87
09-03-2018, 15:28
https://pbs.twimg.com/media/DX1-DrHWkAEDLs5.jpgJak widać forma Mierzejewskiego dalej nie wystarcza Nawałce

Szawar
09-03-2018, 15:30
Jak widać forma Mierzejewskiego dalej nie wystarcza Nawałce

A powołanie dostał zawodnik, który pełne 90 minut rozegrał przeszło rok temu.

Raczej
09-03-2018, 16:06
Jak widać forma Mierzejewskiego dalej nie wystarcza Nawałce

Coś mu tam nie pasuje i nie chce go na MŚ. Gdyby go powołał to musiałby go wystawić w którymś meczu bo nie wytłumaczyłby się z powołania na wycieczkę z Australii. I teraz nie daj Boże Mierzejewski pakuje 2bramki i asystuje. :oczko:
A swoją drogą to widziałem chyba wszystkie te bramki jego w tym sezonie i one jakieś takie jak na treningach, bez zbytniej presji przeciwnika. Przyznaję, że nie oglądałem całych meczów ale jakoś wątpię w wysoki poziom tej ligi. W azjatyckiej lidze mistrzów dotychczas 1punkt, 0:2 z Kashima (Jpn), 2:2 z Shanghai Shenhua ;) (Chn), 0:2 z Suwon (Kor).
Tak czy siak Nawałka zamknął chyba temat Mierzejewskiego na MŚ i nie chce sobie dokładać roboty układając coś znowu na nowo.

Alek
09-03-2018, 23:35
Mógłby odrodzić się Waldek Sobota i narobić wiatru na skrzydle na ostatnie 10 min. Tym bardziej, że biedę mamy na tej pozycji.

Barto(L)d
10-03-2018, 00:11
A o Jaroszyńskim pierwszy ja tu wspomniałem ;) Z ostatnich 12 meczy wystąpił w 6 z czego w 5 w pierwszym składzie. Jak utrzyma taką częstotliwośc to pewnie ma duże szanse na Rosję zwłaszcza, że pozycja obsadzona bardziej poprzez łatanie. Slabość polskich skrzydeł może spowodować powrót Rybusa na pozycję nominatywną.

Benek
10-03-2018, 13:00
Mógłby odrodzić się Waldek Sobota i narobić wiatru na skrzydle na ostatnie 10 min. Tym bardziej, że biedę mamy na tej pozycji.

Odrodzić? Gra w każdym meczu, coś tam strzela raz na jakiś czas, na pewno lepszy od Wszołka.

jednopostowiec
13-03-2018, 09:58
Przecieki koszulek w jakich mają grać nasi w Rosji >>>
http://www.footyheadlines.com/2018/03/poland-2018-world-cup-home-away-kits.html

Nie wiem po co takie mocne odcięcie tego gradientu od czystego koloru, chyba ładniej by wyglądało, jakby to schludnie wycieniowali (?)

Szawar
15-03-2018, 15:05

Powołanie dostanie Frankowski z Jagiellonii, równie przebojowy, pewne jest już powołanie dla Romanczuka.

R.
15-03-2018, 15:26
Jak to jest, że teoretycznie słabsza reprezentacja Ukrainy nawet się nim nie zainteresowała a my go od razu po przyznaniu obywatelstwa powołujemy? Myślałem, że już takich numerów nie będzie ale jak widać za trendem sprowadzania tutaj tysięcy Ukraińców idzie i kadra piłkarska...

Lorenzo
15-03-2018, 15:46
Jak to jest, że teoretycznie słabsza reprezentacja Ukrainy nawet się nim nie zainteresowała a my go od razu po przyznaniu obywatelstwa powołujemy? Myślałem, że już takich numerów nie będzie ale jak widać za trendem sprowadzania tutaj tysięcy Ukraińców idzie i kadra piłkarska...
+ tyle gadania o "żołnierzach Nawałki", stabilizacji kadry, a tutaj na trzy miesiące przed mistrzostwami, Faken wyskakuje z Ukraińcem, który zresztą wirtuozem nie jest.

Stout
15-03-2018, 15:58
Ten banderowiec już pewny w "Kadrze" ??

robinfromeast
15-03-2018, 16:29
+ tyle gadania o "żołnierzach Nawałki", stabilizacji kadry, a tutaj na trzy miesiące przed mistrzostwami, Faken wyskakuje z Ukraińcem, który zresztą wirtuozem nie jest.

Jagiellonia żyje z transferów. Mecze towarzyskie to można mu podbić wartość a wiadomo, że za Krychowiak i Mączyńskiego nie wskoczy. W tym środowisku krzywdy sobie nie robią a o przysługach długo pamiętają

Benek
15-03-2018, 17:17
Ten banderowiec już pewny w "Kadrze" ??

Nie przesadzasz ?

A co do powołań to bardziej niż Romańczukiem martwiłbym się tym, że ponoć kolejną szansę dostanie Peszko z Jędzą....

Hazardzista
15-03-2018, 17:28
Jagiellonia żyje z transferów. Mecze towarzyskie to można mu podbić wartość a wiadomo, że za Krychowiak i Mączyńskiego nie wskoczy. W tym środowisku krzywdy sobie nie robią a o przysługach długo pamiętają

Brawo.

Alek
15-03-2018, 22:07
Glik po mundialu ponoć kończy karierę w reprezentacji.

crespo1
15-03-2018, 22:12
Nie przesadzasz ?

A co do powołań to bardziej niż Romańczukiem martwiłbym się tym, że ponoć kolejną szansę dostanie Peszko z Jędzą....

Na mistrzostwa świata pojedziemy z zawodnikiem który poważną piłkę to widział tylko w telewizji, a najlepszy przeciwnikiem z którym musiał się zmierzyć to Vadis Odijda Ofoe. Chłopak całe życie gra przeciwko Cracovii czy Piastowi, a ma jechać na MŚ. Z czym do ludzi.

Stout
15-03-2018, 22:45
Nie przesadzasz ?

A co do powołań to bardziej niż Romańczukiem martwiłbym się tym, że ponoć kolejną szansę dostanie Peszko z Jędzą....Że nazwałem go"banderowcem"?
Nie wiem.Możliwe.

Natomiast pytanie pozostaje bez zmian.
Obecność tego typa w kadrze jest pewna?

CW(L)KS
15-03-2018, 22:55
Piszą że na 99%. Nie dość że mamy farbowanego Cionka, to teraz jeszcze Tarasa chcą powoływać. W złym kierunku to idzie, oj w złym...

Benek
16-03-2018, 09:18
Na mistrzostwa świata pojedziemy z zawodnikiem który poważną piłkę to widział tylko w telewizji, a najlepszy przeciwnikiem z którym musiał się zmierzyć to Vadis Odijda Ofoe. Chłopak całe życie gra przeciwko Cracovii czy Piastowi, a ma jechać na MŚ. Z czym do ludzi.

A to teraz są powołania na MŚ? Chłopak dostanie szansę bo od dłuższego czasu wyróżnia się w lidze a teraz można go powołać. Albo się obsra albo udowodni swoją jakość.

Że nazwałem go"banderowcem"?
Nie wiem.Możliwe.

No.

Roar
16-03-2018, 09:30
Skandalem jest, że Nawałka powołuje Peszkę, a nie ma miejsca dla Kuchego

Pazdan, Mączyński, Jędrzejczyk, Peszko, Romanczuk, Frankowski, Kurzawa, Kądzior

Peszko, Kurzawa, Kądzior - Dla mnie kompletne nieporozumienie. Kurzawa bo co dobrze rożne bije? Peszko pije?
Jędrzejczyk w obecnej formie zresztą też.

Flip
16-03-2018, 12:15
Skandalem jest, że Nawałka powołuje Peszkę, a nie ma miejsca dla Kuchego

Pazdan, Mączyński, Jędrzejczyk, Peszko, Romanczuk, Frankowski, Kurzawa, Kądzior

Peszko, Kurzawa, Kądzior - Dla mnie kompletne nieporozumienie. Kurzawa bo co dobrze rożne bije? Peszko pije?
Jędrzejczyk w obecnej formie zresztą też.

Ja mam wątpliwości, czy Kuchy zasługuje na Reprezentację, ale nie mam ich w stosunku do Peszki. Nie wyróżniająca się łajza z jednej z najgorszych drużyn ligi. Powoływanie go to skandal i kryminał.

Kądzior - zgadzam się, kolejny absurd. Natomiast co do Kurzawy, to jednak jego liczby robią świetne wrażenie, nie oglądam zbyt często Górnika, ale gość przynajmniej ma cyferki na poziomie. A Peszko? Najwyżej 0,7. Zresztą to **** jest i to już go winno dyskwalifikować.

Roar
16-03-2018, 12:21
Ja też mam wątpliwości czy zasługuje, ale jako zmiennik mógłby coś szarpnąć. A Peszko to już nawet szarpnąć nie potrafi. Kurzawa liczby ale w kontekście mistrzostw nie widzę Jego roli, pierwszy plac wykluczony na zmiennika nie bardzo się nadaje

R.
16-03-2018, 12:22
Klucz powołań Nawałki to momentami totalne kuriozum. Nie wiadomo co kilku gości w tej kadrze robi, atmosferę?

Flip
16-03-2018, 12:31
Jędrzejczyk i Peszko to chyba jedynie po to są w tej kadrze, bo sportowo nie są w stanie zbyt wiele zaoferować. Albo i nic. Mam też podejrzenia, że mają jakieś kwity na Nawałkę, kompromitujące materiały, fotki.

Roar- widzisz a ja bym właśnie go w roli zmiennika widział, nie mamy zbyt wielu graczy którzy potrafią dograć "na nos" ze stojącej piłki, a jest to element którym można wygrywać mecze na styku, więc w tym wypadku akurat jestem za.

Runi
16-03-2018, 12:35
Robi dobrze niektórym menago :)

Ivan Drugi
16-03-2018, 12:42
Peszko w kadrze nie dziwi , ktoś musi wiedzieć jak taryfą dowieźć wódkę . ;)

arni87
16-03-2018, 15:33
http://futbol.pl/news/559024_Adam_Nawalka_ma_odejsc_z_reprezentacji_Pols ki_po_MS_2018_Sensacyjny_kierunek

Benek
16-03-2018, 15:56
http://futbol.pl/news/559024_Adam_Nawalka_ma_odejsc_z_reprezentacji_Pols ki_po_MS_2018_Sensacyjny_kierunek

W sumie nie ma się co dziwić. Więcej z kadrą nie osiągnie i zdaje sobie sprawę, że najlepsi zawodnicy powoli będą kończyć z reprezentacją.

Kucharz
16-03-2018, 20:41
W sumie nie ma się co dziwić. Więcej z kadrą nie osiągnie i zdaje sobie sprawę, że najlepsi zawodnicy powoli będą kończyć z reprezentacją.
Chyba że już czuje pismo nosem, iż zagramy tam trzy nasze "tradycyjne" mecze (nie licząc "wybryku" na ostatnim Euro).

drops
16-03-2018, 23:04
jak tak dalej pójdzie to Peszko pojedzie na mundial jako 1-ligowiec :D w sumie skoro Grosik może być jedną z wiodących postaci w kadrze, grając w Championship, to czemu nie możwmy mieć drugiego "drugoligowego" skrzydła :D

daliby już facetowi spokój... jeśli Lewy nie może przeżyć zgrupowania bez swojego kumpla to niech go wezmą jako os. towarzyszącą/członka sztabu/cokolwiek, a miejsce w kadrze niech zajmie inny zawodnik... przynajmniej role byłyby jasne i w pełni na legalu i bez skandalu Sławu mógłby do tego monopola po gorzałę śmigać...

Bary89
20-03-2018, 19:17
Jeśli chodzi o Peszkę to sprawa wygląda tak że ktoś z Lechii musi być powołany i koniec kropka. Lotos sporo pompuje w kadrę i życzy sobie choć jednego zawodnika z Lechii, widać że nikogo lepszego tam nie ma.
A co do Mierzejewskiego to nie chcę kłamać bo już nie pamiętam o co poszło ale na jednym z pierwszych zgrupowań czymś sobie przeskrobał u Nawałki i powoływany nie będzie. Jakaś pierdoła to była, chyba spóźnił się na śniadanie i nie przeprosił ale jak mówiłem, nie pamiętam już dokładnie.

drops
20-03-2018, 23:13
Patrząc na formę Mączyńskiego i biorąc pod uwagę fakt, że pojawiają sie takie pomysły jak sprawdzenie Romanczuka w kadrze, nietrudno zadać sobie pytanie - dlaczego Nawałka na siłę stara się nie pamiętać o Janku Golu, który od długiego czasu trzyma w Rosji solidny poziom i zbiera dobre recenzje.

I taka sytuacja - jakby nagle komuś w Legii przyszło do głowy nawiązać do nie tak dawnego przecież elementu polityki transferowej i spróbować ściągnąć tu kogoś, kto już tu niegdyś grał, i przyszedł by do nas z powrotem Gol. Kto by raczej siedział na ławce - Janek czy Krzysiu "zero sprintów z Wisłą" Mączyński? I czy Mąka dalej by był wtedy ciągnięty za uszy, czy może nastąpiłaby mała refleksja.

Tak wiem, chłop ma swoje lata. Ale na tej akurat pozycji kadra zdecydowanie nie potrzebuje młodego perspektywicznego (zresztą i tak takiego nie ma).

Barto(L)d
21-03-2018, 09:07
Powołania Nawałki to zwyczajna kpina. Kurzawę (lepszym specjalistą od stałych fragmentów jest Rybus, a przy okazji coś więcej ma w repertuarze, a idealnym zadaniowcem na zmianę jest np.: Kuchy, który też poza wrzutką z wolnego może zrobić coś więcej) można zaakceptować tylko dlatego, że są Kądzior, Peszko i inne tego typu wynalazki. Jako, że byłem jedną z pierwszych osób na forum, które zwracały na to uwagę jeszcze w czasie ogólnej euforii nad naszą reprą nie chce mi się po raz kolejny powtarzać, jakie są przyczyny takiego stanu rzeczy zwłaszcza, że jest ich kilka.

Fakt jest taki, że jedni są/byli ciągnięci za uszy (Mączyński, Kapustka, Peszko, Kądzior, Kurzawa, Jędza...na razie Pazdana i Romańczuka jeszcze tu nie wpiszę) , inni odpulani przy byle drobnostce lub bezsensownie pomijani (Kuchy - tak jest lepszy od Kurzawy bo trudno nazwać go jednorundowym meteorem; lub np.: Mierzejewski - nie mówię, że powinien na bank dostać powołanie, ale jeśli przyczyną jest to śniadanie to nie mam pytań; Gol, a swego czasu Lewczuk czy Salomon; w dalszej perspektywnie Niezgoda - podejrzewam, że nie zależnie od tego ile będzie strzelał). Mączyński w bezpośrednim porównaniu jest słabszy od reprezentanta Luksemburga...mówimy o gościu ocierającym się o pierwszy skład w 6 reprezentacji w rankingu FIFA. Zapewne do Nawałki nie dochodzą głosy o "profesjonalnym" mąceniu w szatni Legii przez reprezentantów...a może ma to w dupie? A potem będzie powoływał się na swój dekalog?

Ergo...do polskiej reprezentacji nie są powoływani najlepsi polscy piłkarze. Koniec kropka. Ostatecznie i tak pierwszy skład mu w miarę daleko dociągnie (choć bez zmienników zadaniowców bliżej, niż mógłby) i Nawałka zostanie bohaterem narodowym.

Raczej
21-03-2018, 14:25
z TT:

https://pbs.twimg.com/media/DY0KfyhWAAA4kPH.jpg

Oficjalnie: Bereszyński wykluczony z meczu z Nigerią
..

Raczej
21-03-2018, 21:10
https://pbs.twimg.com/media/DY1OGjLWsAEVuR-.jpg
https://pbs.twimg.com/media/DY1OKonW0AAA-cA.jpg
https://pbs.twimg.com/media/DY1OM1JWAAA9IIb.jpg
https://pbs.twimg.com/media/DY1ObyRXUAAH88J.jpg
https://pbs.twimg.com/media/DY02lcwX0AAklPj.jpg

https://pbs.twimg.com/media/DY1dZpzWkAAJXFb.jpg:large

drops
21-03-2018, 22:11
@Barto(L)d a co się właściwie stało z Salamonem? Ja się jakoś zatrzymałem na etapie któregoś ze spotkań kadry, po którym konkluzja była taka, że można na niego liczyć. No i potem przepadł dla Nawałki

klinton
22-03-2018, 07:48
https://youtu.be/jRQiF-XkaOk

Barto(L)d
22-03-2018, 10:40
@Barto(L)d a co się właściwie stało z Salamonem? Ja się jakoś zatrzymałem na etapie któregoś ze spotkań kadry, po którym konkluzja była taka, że można na niego liczyć. No i potem przepadł dla Nawałki

Potem miał (chyba ?) problemy w klubie. Następnie ostatnia runda pełen plac i dobre noty, teraz plac stracił na rzecz Cionka (na 9 ostatnich meczy 2 razy cały mecz, raz 8 minut). No aktualnie rzeczywiście nie należy mu się powołanie - dałem go jako przykład pomijanego zawodnika, który jednak swego czasu grał i zbierał dobre recenzje.

bloniaq
23-03-2018, 21:58
Jakie to studio TVP jest daremne. Reklama, reklama, reklama, "cześć Marku, cześć Marcinie, gramy dobrze, sędzia nie uznał bramki. No dobra to cześć", reklama, reklama, reklama. Jak to jest że C+ ma dłuższe studio w ekstraklasie przy mniejszej oglądalności i im się opłaca, a ci dostają pieniądze z budżetu, płaczą że abonament za niski, a dają w przerwie pasmo reklam topowych marek w Polsce, przerwane na moment jakimś nieogolonym pseudointeligentem?

Chmielo
23-03-2018, 23:06
Już wolałem Borka z truskawką na torcie, zamiast Szpakowskiego na majku, zjebanego Kurowskiego i tendencyjnych pytań Szymona Borczucha. :poddaje:

Benek
24-03-2018, 16:45
Jakie to studio TVP jest daremne. Reklama, reklama, reklama, "cześć Marku, cześć Marcinie, gramy dobrze, sędzia nie uznał bramki. No dobra to cześć", reklama, reklama, reklama. Jak to jest że C+ ma dłuższe studio w ekstraklasie przy mniejszej oglądalności i im się opłaca, a ci dostają pieniądze z budżetu, płaczą że abonament za niski, a dają w przerwie pasmo reklam topowych marek w Polsce, przerwane na moment jakimś nieogolonym pseudointeligentem?

Poprostu zdają sobie sprawę, że z tymi specami których mają, nie będzie o czym gadać :)

doktorek
25-03-2018, 19:05
a kto inny pójdzie komentować do telewizji kiedy nawet do sportu wchodzi polityka

Barto(L)d
25-03-2018, 22:31
Patrząc na kadrę przez pryzmat czysto sportowy pod kątem jej przyszłości to "przerażające" w pewnym sensie jest to, że to nie z naszej szkółki kolekcjonującej swoją drogą mistrzostwa CLJ nikt nie trafia do kadry, a reprezentacja Lecha jest tutaj coraz mocniejsza. Na dodatek ciężko się do czegokolwiek przyczepić w kwestii merytoryki powołań.

naszetrybuny
26-03-2018, 00:20
Patrząc na kadrę przez pryzmat czysto sportowy pod kątem jej przyszłości to "przerażające" w pewnym sensie jest to, że to nie z naszej szkółki kolekcjonującej swoją drogą mistrzostwa CLJ nikt nie trafia do kadry, a reprezentacja Lecha jest tutaj coraz mocniejsza. Na dodatek ciężko się do czegokolwiek przyczepić w kwestii merytoryki powołań.

Nie wiem jak to wygląda w Legii, ale podejrzewam, że tak samo jak w Pogoni z racji tego, że oba kluby ostatnio zdominowały rozgrywki CLJki. Pogoń od kilku lat mocno skupiła się na wyniku w tych rozgrywkach, a Lech wręcz przeciwnie. Najzdolniejsi zawodnicy z Poznania (2-3 chłopaków z rocznika, który akurat gra w CLJce) na co dzień gra i trenuje w III ligowych rezerwach, a więc po pierwsze trenuje z chłopakami, którzy z różnych powodów nie mieszą się obecnie w kadrze Lecha, ale albo tam grali, albo ocierają się o nią, a po drugie w meczach co tydzień mierzą się jednak z seniorami, a nie z chłopakami w swoim wieku. W Pogoni wygląda to tak, że z reguły zawodnicy grają w juniorach dopóki mogą, a potem po przekroczeniu wieku juniora są wrzucani do rezerw. W Poznaniu ci najzdolniejsi są włączani do kadry rezerw 2 sezony wcześniej niż ma to miejsce w Szczecinie i jak przypuszczam w Warszawie. Lech osiąga niższe miejsca niż Pogoń czy Legia, ale potem ma chłopaków, którzy rzeczywiście stanowią wartość w pierwszym zespole.

blaise101
27-03-2018, 18:57
Właśnie Polska u21 z kilkoma gwiazdkami jak Kownacki, Szymański, Bednarek (ten akurat na ławce) czy Kapustka męczy bułę i nie potrafi strzelić gola pastuchom z Litwy.

Godzinę wcześniej Polska u17 mogła awansować na Euro pierwszy raz od 6 lat, była w jakiejś żałosnej grupie z Irlandią, Gruzją i Macedonią. Trzeba było więc być niedorozwiniętym, żeby nie awansować i UWAGA - oni są! Dokonali tego, wystarczył remis u siebie z Irlandią, to przejebali i dali się wyprzedzić Gruzinom...
Żenada.
Niech jeszcze więcej dziennikarzyków płacze dlaczego grają w Legii obcokrajowcy, a nie młodzi Polacy (abstrahując od obecnej słabej gry drużyny - nie oszukujmy się, ściągnięci zawodnicy są klasowi)

Szawar
27-03-2018, 19:40
Właśnie Polska u21 z kilkoma gwiazdkami jak Kownacki, Szymański, Bednarek (ten akurat na ławce) czy Kapustka męczy bułę i nie potrafi strzelić gola pastuchom z Litwy.

Już potrafili, ale z tym nie uznanym karnym po ewidentnym faulu na Kownackim to dobry wałek.

blaise101
27-03-2018, 19:45
Ja nie jestem zaskoczony - powinien być karny, ale nie nazwałbym tego zachowania profesorskim. To było już bezczelne czekanie na wślizg, a potem jeszcze zostawienie nogi. Tak, przepisowo to karny, ale nie dziwię się, że sędziowie nie bardzo chcą tolerować takie zachowania.

Jaco
27-03-2018, 19:57
Niestety, jedną z charakterystycznych cech lamusów jest to, że wypowiadają się przed zakończeniem meczów. Swoją drogą, określenie "pastuchy z Litwy" jest dosyć ciekawe w wypowiedzi internetowego pastucha.

R.
27-03-2018, 20:02
Patrząc na grę tych naszych młodzieżowych reprezentacji to powodów do optymizmu nie ma. Nie ma gry kombinacyjnej, atak pozycyjny dalej sprawia ogromny kłopot, dominuje gra długa piłką, brakuje techniki itp.
Szczególnie widać to było w meczach eliminacji do Euro U17, gdzie piłką lepiej grały od nas Gruzja czy Irlandia.
Nawet ten mecz z Litwą pokazał, że mając ogromną przewagę tak naprawdę był problem ze stworzeniem dobrej sytuacji bramkowej.
Mamy przecież sporo grajków w jakiś Herthach Berlin czy innych Arsenalach a w ogóle nie przekłada się to na grę.

Benek
27-03-2018, 20:48
Jakże inaczej ogląda się mecz Polski jak za mikrofonem nie słychać Szpakowskiego :)

zie(L)ak
27-03-2018, 20:57
Jakże inaczej ogląda się mecz Polski jak za mikrofonem nie słychać Szpakowskiego :)

Najlepszy komentator ever.

blaise101
27-03-2018, 21:25
Niestety, jedną z charakterystycznych cech lamusów jest to, że wypowiadają się przed zakończeniem meczów. Swoją drogą, określenie "pastuchy z Litwy" jest dosyć ciekawe w wypowiedzi internetowego pastucha.

Jakim ty jesteś nędznym i głupim człowieczkiem to nie mam pytań haha.
Jakbyś nie zauważyła nędzna poczwarko intelektualna, pisałem w czasie teraźniejszym, bo przez kilkadziesiąt minutę wyglądało to słabo - Litwa fatalna, nie potrafiła chociaż raz wyprowadzić piłki, a my biliśmy głową w mur.
To, że w końcu udało się strzelić i stworzyć kilka okazji jak Litwini opadli z sił, nie zaciera ogólnego wrażenia. Ale ty wolisz sprzedać się ze swoją opinią, żeby tylko mi dopiec. Ja cię biorę na ignor i proszę o to samo. Po *** męczyć ludzi?.

ŁUKASZ.
27-03-2018, 21:51
Patrząc na grę tych naszych młodzieżowych reprezentacji to powodów do optymizmu nie ma. Nie ma gry kombinacyjnej, atak pozycyjny dalej sprawia ogromny kłopot, dominuje gra długa piłką, brakuje techniki itp.
Szczególnie widać to było w meczach eliminacji do Euro U17, gdzie piłką lepiej grały od nas Gruzja czy Irlandia.
Nawet ten mecz z Litwą pokazał, że mając ogromną przewagę tak naprawdę był problem ze stworzeniem dobrej sytuacji bramkowej.
Mamy przecież sporo grajków w jakiś Herthach Berlin czy innych Arsenalach a w ogóle nie przekłada się to na grę.

Bo polska myśl szkoleniowa i taktyczna to dno. Nawet jak mamy chłopaków, którzy potrafią grać w piłkę to kiedy jest ich jedenastu i ktoś ma im przekazać jak mają grać, żeby to było efektywne to zaczyna się problem.

Dziś oglądając mecz zastanawiam się jakie założenia taktyczne pokierowały Nawałką do wystawienia Jędzrzejczyka na wahadle? I tłumaczę sobie to tylko tak, że kazał im grać więcej lewym skrzydłem. Dużo wrzutek od Rybusa i Grosickiego, a wysoki i dobrze grający głową Jędza ma to zamykać. Inaczej sobie tego nie wyobrażam bo nie da się grać bardziej przewidywalnie i bez polotu niż Jędrzejczyk... A zawodnik o takim profilu jak Jędza na wahadle to dla mnie z automatu dziwna sprawa.

Gelo85
27-03-2018, 21:59
Przeżyłem w reprezentacji murzyna, przeżyłem Francuzów, Niemców, Brazylijczyków.
Ale Ukrainiec w reprezentacji Polski, z Orłem na piersi, to dla mnie za dużo.

trzeci
27-03-2018, 22:15
Cieszynka Grosickiego jakby co najmniej w półfinale MŚ grali :lol:

https://www.wykop.pl/cdn/c3201142/comment_RdpbIsbTmCQTcNMsyK4c25NzQROviCqH.jpg

Runi
27-03-2018, 22:24
Dziś oglądając mecz zastanawiam się jakie założenia taktyczne pokierowały Nawałką do wystawienia Jędzrzejczyka na wahadle? I .

ZapchajdZiura. Przyjechał to zagrał, a na środku nie gra , bo Nawałka zgrywa Piszczka z Glikiem w środku.

Benek
27-03-2018, 22:29
ZapchajdZiura. Przyjechał to zagrał, a na środku nie gra , bo Nawałka zgrywa Piszczka z Glikiem w środku.

No właśnie tego w ogóle nie rozumiem. Skoro Nawalka chce grać 3 z tyłu to Piszczek na wahadło jak nic....

pio90
27-03-2018, 22:32
No właśnie tego w ogóle nie rozumiem. Skoro Nawalka chce grać 3 z tyłu to Piszczek na wahadło jak nic....

podejrzewam, że docelowo na wahadło Bereś jest przymierzany

jednopostowiec
27-03-2018, 22:35
Piszczka to strasznie z przodu brakuje przy tym systemie. No i znowu samotny, wracający się po piłkę Lewandowski. I jakoś łatwo przed nasze pole karne wchodzą czy to prostopadłe piłki, czy długie rzucane za plecy.

Jakoś tego nie widzę. Od momentu kontuzji Milika, Nawałka nie gra na dwóch napadziorów, tak jakby wszystko było po Milika właśnie ustawione. Teodorczyk (nie przepadam za nim, ale...) znowu w formie i znowu nie dostaje prawdziwej szansy na pokazanie się.

PS. Brawo Zieliński, może mu teraz ciśnienie zejdzie i będzie jeszcze lepiej

Benek
27-03-2018, 22:44
podejrzewam, że docelowo na wahadło Bereś jest przymierzany

I dlatego dziś grał tam Jedzą, który się do tego w ogóle nie nadaje? A potem druga dziwna zmiana i Kadzior wchodzi za Piszczka a nie za Artura....

Runi
27-03-2018, 22:53
Piszczek w Borussi swego czasu grał jako jeden z trzech w środku przy tym systemie.

Ivan Drugi
27-03-2018, 23:02
Mączyński dwie asysty .:popcorn:

blaise101
27-03-2018, 23:55
Piszczek w Borussi swego czasu grał jako jeden z trzech w środku przy tym systemie.

Dokładnie. Za Tuchela.
Docelowo tam będzie Bereś albo Błaszczu i wydaje się, że ten system najlepiej pasuje pod potencjał ludzki, jakim dysponujemy.

sawciowaw
28-03-2018, 02:11
Grosicki nie zwalnia. Mój ulubiony piłkarz reprezentacji.

Triumf
28-03-2018, 02:14
Przeżyłem w reprezentacji murzyna, przeżyłem Francuzów, Niemców, Brazylijczyków.
Ale Ukrainiec w reprezentacji Polski, z Orłem na piersi, to dla mnie za dużo.

Hmm, czyli mówisz, że Niemców w reprezentacji Polski przeżyłeś ale taki Ukrainiec to za dużo?

Miętowy82
28-03-2018, 10:30
Hmm, czyli mówisz, że Niemców w reprezentacji Polski przeżyłeś ale taki Ukrainiec to za dużo?

Daj spokój. Nie uświadamiaj gościa, który sieje nienawiścią bez powodu do byle kogo i do byle czego. Pseudo patriota, który wpisuje się w obecne "trendy" coby zdobyć "przyklask na dzielni", a jak przyjdzie co do czego pierwszy spierdoli. Znając prozę życia okaże się, że pewnie niejeden Mielnik, Kowalczuk, Tarasiuk, Żuk, Marczuk czy Popowicz reprezentuje jego daleką rodzinę o której pewnie nie wie. Takich spolszczonych nazwisk w naszym kraju jest mnóstwo. I nie, nie przyjechali tutaj w ciągu ostatnich 10 lat.

cffan
28-03-2018, 10:41
Panowie, lekki offtop, ale może ktoś się orientuje gdzie można kupić oryginalną koszulkę meczową repry? tą nową, szukam na google, ale ceny jakieś niskie, nie chce się naciąć na podróbę.

Viper_86
28-03-2018, 10:51
Tutaj masz oficjalny sklep https://www.r-gol.com/sklep-kibica-reprezentacji-polski.html, a koszulki będą dostępne w sklepach od 29.03

Runi
28-03-2018, 12:36
:popcorn:

https://i.imgur.com/sRZK7Eo.jpg

Gelo85
28-03-2018, 12:57

Tak, bo jakby nie patrzeć byli to Niemcy polskiego pochodzenia (Polański, Matuszczyk). Ukrainiec w reprezentacji Polski to hańba.

bloniaq
28-03-2018, 13:29
https://pl.wikipedia.org/wiki/Taras_Romanczuk

Jego przodkowie pochodzili z terenów Polski (pradziadek posiadał gospodarstwo rolne w Sobiborze, babcia urodziła się w pierwszej połowie 1939 we Włodawie), w trakcie II wojny światowej zostali przesiedleni na obszar późniejszej Ukrainy

Runi
28-03-2018, 13:35
Jak widać na załączonym obrazku manifestował swoje przywiązanie do Ukrainy , więc jak dla mnie kwestie genealogiczne nie mają znaczenia.

Yevaud
28-03-2018, 13:43
Jak widać na załączonym obrazku manifestował swoje przywiązanie do Ukrainy , więc jak dla mnie kwestie genealogiczne nie mają znaczenia.

Tak. A Boenisch wybrał sobie za młodu reprezentację Niemiec (odrzucił zaproszenie PZPN).
Był Niemcem z wyboru.
Czemu więc Niemiec ok, a Ukrainiec nie (nie mówię, że dla Ciebie to było ok, Runi. Tylko padła teza - mozna wytrzymać Brazylijczyka, Nigerjczyka, Francuza i Niemca, ale Ukrainiec to przesada).

Runi
28-03-2018, 14:03
Pytaj zainteresowanych:)
Dla mnie Ukrainiec na Nie i Niemiec też na Nie ( inni również).

Viper_86
28-03-2018, 14:11
Dziwnę, że Nawałka woli powołać jakiegoś marnego grajka Ukraińca który się potyka o piłkę, zamiast Mierzejewskiego który jest w życiowej formie.

Miętowy82
28-03-2018, 21:37
Pytaj zainteresowanych:)
Dla mnie Ukrainiec na Nie i Niemiec też na Nie ( inni również).

Ale nie ma zainteresowanych. Romanczuk zagrał przeciętnie i generalnie nie wiem co robi w kadrze (chyba Nawałka tylko wie), tym bardziej, że na tej pozycji biedy nie ma. Chodzi o sam tok myślenia Gelo85, który jest kuriozalny...

Gelo85
28-03-2018, 22:02
Kuriozalna to jest gra Nigeryjczyka, Brazylijczyka, Niemca, Ukraińca, etc. w narodowej reprezentacji Polski.

bloniaq
28-03-2018, 22:59
W reprezentacji Polski to nawet niedźwiedź grał. ;)

Viper_86
28-03-2018, 23:20
Przywiązany jest do barw stadionu Sląskiego :P

Peace
29-03-2018, 09:17
Panowie, lekki offtop, ale może ktoś się orientuje gdzie można kupić oryginalną koszulkę meczową repry? tą nową, szukam na google, ale ceny jakieś niskie, nie chce się naciąć na podróbę.
Ceny są zależne od a) czy najnowsza czy ta z EURO i b) od jakości danej koszulki. Ta sama koszulka (z wyglądu) jest sprzedawana w 2 kategoriach (replika, stadium) w przypadku tej z EURO, bądź w 3 kategoriach (replika, stadium, match) w przypadku tej najnowszej. Dlatego cena może się wahać od 150 do prawie 600 złotych.

cffan
29-03-2018, 09:53
Ceny są zależne od a) czy najnowsza czy ta z EURO i b) od jakości danej koszulki. Ta sama koszulka (z wyglądu) jest sprzedawana w 2 kategoriach (replika, stadium) w przypadku tej z EURO, bądź w 3 kategoriach (replika, stadium, match) w przypadku tej najnowszej. Dlatego cena może się wahać od 150 do prawie 600 złotych.

No ta cena z oficjalnego sklepu trochę spora, w takim razie ta - https://www.podstadionem.pl/koszulka-polska-2018-nike.html - to jest który rodzaj?

Peace
29-03-2018, 10:17
Środkowy (stadium), https://store.nike.com/pl/pl_pl/pd/meska-koszulka-pilkarska-2018-poland-stadium-home/pid-12038166/pgid-12491490

invictus
29-03-2018, 11:25
https://www.r-gol.com/odziez-reprezentacji-polski.html - tak to wygląda cenowo, od 199 zł do 569 zł (można użyć kodu promocyjnego PolskaGOL obniżającego cenę o 10%).

https://pbs.twimg.com/media/DZcb8vaWkAARxSW.jpg

Śmieszne jest tylko to, że np. na stronie sportsdirect.com można kupić taką koszulkę taniej (ok. 265 zł) niż u nas w kraju.

https://pbs.twimg.com/media/DZcKOl5XkAAKGaT.jpg

Peace
29-03-2018, 12:00
W UK generalnie koszulki są tańsze.

(L)ukas
29-03-2018, 12:51
Identyczna była/jest sytuacja z koszulkami Legii.

Alek
11-04-2018, 08:14
http://www.90minut.pl/news/285/news2857346-Akira-Nishino-selekcjonerem-reprezentacji-Japonii.html

2 msc przed mundialem zmieniać trenera, ciekawe

wiraszka87
17-04-2018, 00:24
A tymczasem Adrian Mierzejewski pilkarzem roku w lidze Australijskiej :)
http://www.sport.pl/pilka/7,64946,23277408,adrian-mierzejewski-pilkarzem-roku-w-australii.html#Z_BoxSportLinkImg

Alek
17-04-2018, 08:16
Proponuję mała zabawę. Wybierz skład na mundial, a mianowicie 23 graczy którzy Twoi zdaniem powinni ruszyć na podbój Rosji. Do tego proszę wybrać szaloną 11-tke z dokładnymi pozycjami, która jest najsilniejsza :)

klinton
17-04-2018, 08:47
1. Łukasz Fabiański
2. Wojciech Szczęsny
3. Łukasz Skorupski
4. Łukasz Piszczek
5. Artur Jędrzejczyk
6. Kamil Glik
7. Michał Pazdan
8. Thiago Cionek
9. Maciej Rybus
10. Jakub Błaszczykowski
11. Grzegorz Krychowiak
12. Kamil Grosicki
13. Piotr Zieliński
14. Krzysztof Mączyński
15. Arkadiusz Milik
16. Robert Lewandowski
17. Łukasz Teodorczyk
18. Rafał Kurzawa
19. Karol Linetty
20. Bartosz Bereszyński
21. Przemysław Frankowski
22. Adrian Mierzejewski
23. Kuchy King :)

Moja jedenastka:
Szczęsny - Piszczek, Pazdan, Glik, Jędrzejczyk - Grosicki, Krychowiak, Mączyński, Zieliński, Błaszczykowski - Lewandowski

Sugarman
21-04-2018, 12:33
Na transfermarkt macie fajne narzędzie.
https://www.transfermarkt.de/weltmeisterschaft-2018/index/userkader/WM18
Można się pobawić w typowanie kadr wszystkich reprezentacji na MŚ :)

https://image.ibb.co/hbTQ7S/Przechwytywanie.jpg

Moja jedenastka:
Fabiański - Piszczek, Pazdan, Glik, Rybus - Krychowiak, Mączyński - Błaszczykowski, Zieliński, Grosicki - Lewandowski

Benek
07-05-2018, 22:27
Według Janexa dwóch etatowych reprezentantów nie pojedzie na mundial. Mam nadzieję że chodzi o Peszko.

Gelo85
08-05-2018, 10:23
Jędrzejczyk i Teodorczyk.

trzeci
11-05-2018, 12:08
Jest i Szymański :)

https://pbs.twimg.com/media/Dc6Evv0X0AADvJf.jpg

lszny
11-05-2018, 12:12
Jeśli S. Peszko pojedzie na Mundial kosztem, któregoś młodego perspektywicznego piłkarza to będzie jakiś pie#dolony żart :)

Tomereek
11-05-2018, 12:18
Jędrzejczyk? Przecież ten parodysta nawet na ławkę się u nas nie łapie

Benek
11-05-2018, 12:31
Spokojnie to tylko szeroka kadra. Tylko chyba 26 pojedzie do Arlamowa.

Viper_86
11-05-2018, 12:32
A gdzie ten najlepszy obrońca ligi, który miał być sprzedany za grube miliony Gumny czy jak mu tam. Nawet się do szerokiej kadry nie załapał.

Alek
11-05-2018, 12:32
Jeśli S. Peszko pojedzie na Mundial kosztem, któregoś młodego perspektywicznego piłkarza to będzie jakiś pie#dolony żart :)

Albo Mierzejewskiego, który wymiata w Australii.

Gelo85
11-05-2018, 12:49
Albo Mierzejewskiego, który wymiata w Australii.

Przecież Mierzejewskiego nie ma nawet w tej szerokiej kadrze, więc na pewno nie pojedzie.
Obawiam się, że Peszko ma pewne miejsce w samolocie do Rosji.

Jaco
11-05-2018, 13:03
Czyli Peszko na 100% nie jedzie. :zlosliwy:
Zaskakuje brak Romanczuka.

Szawar
11-05-2018, 13:28
Jest i Szymański :)

https://pbs.twimg.com/media/Dc6Evv0X0AADvJf.jpg

Według Janexa dwóch etatowych reprezentantów nie pojedzie na mundial. Mam nadzieję że chodzi o Peszko.

Nie widzę tu takich.

alfa
11-05-2018, 13:45
Wszołek też nałapał 36 meczów w Championship (wiele z ławki), a to chyba lepsza liga od Ekstraklasy

Benek
11-05-2018, 13:46
Nie widzę tu takich.

Ja też.Chyba Janex miał lipne info bo wspomniał też ze Michalak będzie.

Raczej
11-05-2018, 14:53
Czyli Peszko na 100% nie jedzie. :zlosliwy:

Skąd ta pewność? Jest przecież na tej szerokiej liście.

Benek
11-05-2018, 15:02
Skąd ta pewność? Jest przecież na tej szerokiej liście.

Zerknij na post pod Jaco :)

Raczej
11-05-2018, 16:12
:leze:

dobre, taki test na spostrzegawczość którego nie zdałem :wstyd:

e:
teraz jak zajarzyłem to i jeszcze Mierzejewskiego się jednak spodziewam nawet jak na szerokiej go nie widać hehe

Raczej
18-05-2018, 12:38
https://pbs.twimg.com/media/DdePVblV0AAFtKs.jpg

jednak w szerokiej kadrze się znalazł :pije:

Benek
18-05-2018, 12:47
Czyli poleciał Makuszewski, Kądzior i Piątek ?

Runi
18-05-2018, 12:55
Tak.
Z tej grupy jeszcze 9 później.

Jestem
18-05-2018, 13:49
Cholera, Seba wygra z Peszkinem czy nie da rady? Obiektywnie to już jest lepszy i ma zdecydowanie większe perspektywy ale nie jest jeszcze protegowanym Nawałki i kumplem Lewego, to będzie ciężko przebić mimo tego, że nawet w kadrze będzie chyba najlepszym egzekutorem SFG z lewej strony.

Benek
18-05-2018, 14:37
Cholera, Seba wygra z Peszkinem czy nie da rady? Obiektywnie to już jest lepszy i ma zdecydowanie większe perspektywy ale nie jest jeszcze protegowanym Nawałki i kumplem Lewego, to będzie ciężko przebić mimo tego, że nawet w kadrze będzie chyba najlepszym egzekutorem SFG z lewej strony.

Może to tylko nadzieja ale wydaje mi się, że Szymi pojedzie na pewno.
Moja 9 out to:

Białkowski, Wilczek,Kędziora,Bednarek,Dawidowicz,Peszko,Kurzaw a,Żurkowski,Góralski.

A swoją drogą to jestem w szoku, że tak łatwo odpalił Makuszewskiego. Przed/w czasie i po kontuzji miał lepszą pozycję niż Peszko.

Chmielo
18-05-2018, 16:10
Może to tylko nadzieja ale wydaje mi się, że Szymi pojedzie na pewno.
Moja 9 out to:

Białkowski, Wilczek,Kędziora,Bednarek,Dawidowicz,Peszko,Kurzaw a,Żurkowski,Góralski.

A swoją drogą to jestem w szoku, że tak łatwo odpalił Makuszewskiego. Przed/w czasie i po kontuzji miał lepszą pozycję niż Peszko.

Bednarek pojedzie na bank. Już prędzej nie załapie się Kamiński.

Jędrzejczyk pewnie też się załapie ze względu na to, że może grać też na lewej. Kędziora jest w zdecydowanie lepszej formie, ale Piszczek to pewniak, a Bereszyński jest uniwersalny (też może zagrać na dwóch flankach), dlatego pewnie odpadnie.

Z pomocników do odstrzału jest głównie Góralski. Szkoda, że za zasługi pojedzie Błaszczykowski. Jaja, jak zamiast Frankowskiego/Kurzawy wybierze Peszko.

Benek
18-05-2018, 16:14

Jędrzejczyk pewnie też się załapie ze względu na to, że może grać też na lewej. Kędziora jest w zdecydowanie lepszej formie, ale Piszczek to pewniak, a Bereszyński jest uniwersalny (też może zagrać na dwóch flankach), dlatego pewnie odpadnie.

Z pomocników do odstrzału jest głównie Góralski. Szkoda, że za zasługi pojedzie Błaszczykowski. Jaja, jak zamiast Frankowskiego/Kurzawy wybierze Peszko.

Tylko, że Kamiński był już w tej kadrze i nawet dobrze się zaprezentował. Nie jestem pewien czy ten miesiąc gry Bednarka daje mu przepustkę.

A poniżej dobre info od TVP :)

– Czy wiadomo, kto będzie komentować mecze Polaków w fazie grupowej?
– Wiadomo. Pierwszy mecz z Senegalem skomentuje Dariusz Szpakowski. Mecze z Kolumbią i Japonią Jacek Laskowski.

Jestem
18-05-2018, 16:24
Niech już Szpakowski wreszcie pójdzie na emeryturę! Kiedyś był naprawdę dobry ale teraz jego poziom sięga takiego pana co się nazywał Rzeszot, swego czasu komentował mecz z Kijowa "na odwrót", tzn. w gospodarzach widział gości i na odwrót :) W przerwie ktoś mu zwrócił uwagę i jakby nic się nie stało komentował dalej przez ileś lat w swój beznadziejny sposób ... brrr.
Szpakowski z Szaranowiczem byli powiewem świeżości za komuny ale teraz to już tylko zatęchłe bezjajeczne staruchy :(

Antares
18-05-2018, 16:46

Od Kuby nawet bez nogi to my lepszej opcji na prawej stronie nie mamy. Jest już zdrowy więc logiczne, że musi jechać i nawet grać w pierwszym składzie. On w tej reprezentacji nigdy nie zawodził.

Pojedzie Jędza, pojedzie Mączyński, pojedzie Peszko, pojedzie Cionek. Trzeba zrozumieć Nawałkę, że on ma już swoją grupę sprawdzonych zawodników i niekoniecznie patrzy na ich formę klubową. Wiemy np. po naszym trio, że w reprezentacji to inni zawodnicy. I poza podstawową jedenastkę gdzie myślę, że co najwyżej będzie miał problem czy na lewej Bereś czy Rybus + Milik to tylko z tego 16-17 osobowego grona będzie brał pod uwagę, a reszta jedzie w roli widzów.

No i te MŚ są też podsumowaniem tego pokolenia w ich przygodzie z reprezentacją. Większość z nich to są zawodnicy z trójką z przodu i na eliminacje ME trzeba będzie odmłodzić kadrę. A wiadome, że nie będzie rezygnacji z Lewego, Glika czy Grosika, ale tych szeregowych żołnierzy Nawałki.

Zresztą wiele jest głosów, że to też będzie ostatni turniej Nawałki w reprezentacji. Problem miał z zaufaniem młodszym, a więc nie będzie dziwić jak dokończy swoją przygodą z tymi, których powołuje od lat.

Meazza
23-05-2018, 14:01
Mecze reprezentacji Polski w Lidze Narodów z Portugalią (11 października) i Włochami (14 października) zostaną rozegrane na Stadionie Śląskim w Chorzowie - poinformował sekretarz generalny PZPN Maciej Sawicki. Oba spotkania rozpoczną się o godzinie 20:45.

Yevaud
23-05-2018, 15:17
Od Kuby nawet bez nogi to my lepszej opcji na prawej stronie nie mamy. Jest już zdrowy więc logiczne, że musi jechać i nawet grać w pierwszym składzie. On w tej reprezentacji nigdy nie zawodził.

Pojedzie Jędza, pojedzie Mączyński, pojedzie Peszko, pojedzie Cionek. Trzeba zrozumieć Nawałkę, że on ma już swoją grupę sprawdzonych zawodników i niekoniecznie patrzy na ich formę klubową. Wiemy np. po naszym trio, że w reprezentacji to inni zawodnicy. I poza podstawową jedenastkę gdzie myślę, że co najwyżej będzie miał problem czy na lewej Bereś czy Rybus + Milik to tylko z tego 16-17 osobowego grona będzie brał pod uwagę, a reszta jedzie w roli widzów.

No i te MŚ są też podsumowaniem tego pokolenia w ich przygodzie z reprezentacją. Większość z nich to są zawodnicy z trójką z przodu i na eliminacje ME trzeba będzie odmłodzić kadrę. A wiadome, że nie będzie rezygnacji z Lewego, Glika czy Grosika, ale tych szeregowych żołnierzy Nawałki.

Zresztą wiele jest głosów, że to też będzie ostatni turniej Nawałki w reprezentacji. Problem miał z zaufaniem młodszym, a więc nie będzie dziwić jak dokończy swoją przygodą z tymi, których powołuje od lat.

Ja wiem?
Zaufał Milikowi, jak ten był nieopieroznym młokosem. Zaufał Zielińskiemu, nawet jak ten grał piach w reprezentacji. Zaufał Kapustce. Pewnie byłby w reprezentacji także Jach, gdyby się nie wypisał z grania w piłkę. Nie wiemy, jaką rolę będzie pełnił Kownacki.
A czy Kownacki czy Szymański go przekonają, żeby na nich postawić - to inna sprawa.
Ja rozumiem Nawałkę, że chce mieć zawodnika, po którym wie dokładnie, czego się może spodziewać.
Nawet Peszko - oprócz zasuwania do monopolowego - jak dostanie zadanie, to będzie zasuwał wzdłuż linii bocznej i kopał rywali po kostkach. Na pewno się nie zejsra na widok Kimmicha czy Carvajala. Nie to, że sobie z nimi poradzi. Ale będzie walczył, kopał i gryzł.
A co zrobi taki Frankowski? On i w lidze znika na dłuższy czas. Czy np. Kurzawa zagrał kiedyś pod wielką presją?

To nie jest chyba kwestia stary vs młody, tylko kwestia odpowiedniego nastawienia zawodników i wiedzy, czego się po nich mozna spodziewać. Dlatego bardziej mnie dziwi, że nie ma Kucharczyka zamiast Frankowskiego, a nie fakt, że pewnie Peszko będzie wybrany kosztem kilku innych młodych skrzydłowych.

A tu przy okazji - myślę, że Szymański nabrał juz takiej pozytynwej bezczelności i zadziorności, która może przekonać Nawałkę.

Benek
29-05-2018, 21:31
Do tego Arlamowa tak trudno się dostać, że nasze gwiazdy helikopterami musiały przybyć?

darekforest
29-05-2018, 21:39
Do tego Arlamowa tak trudno się dostać, że nasze gwiazdy helikopterami musiały przybyć?

Czesc tzw. pompowania balonika jak przed kazda impreza typu Euro/Mundial. Do tego Nawalka reklamuje parowki,Grosicki energetyki. Kazdy z browarow reklamuje sie jako ten najodpowiedniejszy do zlopania podczas transmisji. Pozniej bedzie Januszowe “Nic sie nie stalo...” Czyli wszystko po staremu.

Jestem
30-05-2018, 01:05
Wokół Arłamowa niedźwiedzie i wilki, więc helikopterami bezpieczniej ... ponadto, kto bogatemu zabroni?

Co do mistrzostw, to w sumie wynik pierwszego meczu zadecyduje w ogromnym procencie o tym co będzie dalej - jak dla mnie wynik może być każdy w równym stopniu więc próby wróżenia w moim przypadku są pozbawione sensu.

Lorenzo
30-05-2018, 08:12
Nie, ale odpowiednia oprawa tego całego cyrku musi być. Do Jasionki samolotem, później 1:20h autokarem w większości autostradą i już. No, ale wszyscy razem przyjadą, bo TurboGrosik sam się nie zareklamuje. Śmiać mi się chce jak czytam, co tam wydziwiają z tym hotelem.

klinton
30-05-2018, 08:26
Nie, ale odpowiednia oprawa tego całego cyrku musi być. Do Jasionki samolotem, później 1:20h autokarem w większości autostradą i już. No, ale wszyscy razem przyjadą, bo TurboGrosik sam się nie zareklamuje. Śmiać mi się chce jak czytam, co tam wydziwiają z tym hotelem.

Grosik to jeszcze pół biedy. Żałośnie wygląda to jednak, gdy z pokładu śmigłowca wychodzi pajac i prostak Peszko, który nawet nie powinien być brany pod uwagę w kontekście powołań na MŚ. Ale w końcu Sławek taki fajny chłop, imprezy, pół litra, heheszki. Czymś trzeba zaspokoić wymagania andrzejady :)

Yevaud
30-05-2018, 09:05

Wokół Arłamowa są drogi, na których dwa samochody osobowe, żeby się wyminąć to z jezdni na pobocze zjeżdżać muszą, bo się nie zmieszczą. W dodatku dość kręte.

Pewnie, że mógłby i autokar tamtędy jechać - PKSy jeżdżą, ale sama podróż z Przemyśla do Arłamowa zajęłaby może i godzinę po takich drogach.
Nie jest to rzecz jasna nie nie do wytzymania, ale nie jest też tak różowo, jak opisujesz - że półtorej godzinki głównie autostradą.

Z Jasionki do autostrady jest blisko. Autostradą to 30 minut. Potem do Przemyśla, jeszcze jako tako, ale ostatnie 35 kilometrów to droga przez mękę.

Jak ktoś chociaż raz jechał w Bieszczady to nie zapomni tych jakże urokliwych dróg (a jak nie jechał, to niech sobie na goole maps popatrzy).

Mateusz351
30-05-2018, 09:52
Grosik to jeszcze pół biedy. Żałośnie wygląda to jednak, gdy z pokładu śmigłowca wychodzi pajac i prostak Peszko, który nawet nie powinien być brany pod uwagę w kontekście powołań na MŚ. Ale w końcu Sławek taki fajny chłop, imprezy, pół litra, heheszki. Czymś trzeba zaspokoić wymagania andrzejady :)

Nie jestem jego fanem ale nie rozumiem tego przypier..lania sie na siłę.Nie jesteśmy Brazylią i Nawałka nie ma z czego wybierać...

klinton
30-05-2018, 10:01
Nie jestem jego fanem ale nie rozumiem tego przypier..lania sie na siłę.Nie jesteśmy Brazylią i Nawałka nie ma z czego wybierać...

To nie jest przy*ierdalanie się na siłę. Po prostu uważam, że gość więcej pajacuje, niż poważnie gra w piłkę. Od długiego czasu nic nie pokazuje na boisku i słynie tylko ze swojego głupkowatego stylu bycia. Wolałbym już zobaczyć w kadrze Kądziora lub... Kuchego :)

Ivan Drugi
30-05-2018, 10:24
To nie jest przy*ierdalanie się na siłę. Po prostu uważam, że gość więcej pajacuje, niż poważnie gra w piłkę. Od długiego czasu nic nie pokazuje na boisku i słynie tylko ze swojego głupkowatego stylu bycia. Wolałbym już zobaczyć w kadrze Kądziora lub... Kuchego :)

Pełna zgoda , wszyscy kadrowicze powinni przylecieć helikopterem a Peszko taryfą . :)

Antares
02-06-2018, 21:59
Piszczek stwierdził dzisiaj, że to na pewno jego ostatni wielki turniej z reprezentacją, a więc po MŚ zapewne zakończy reprezentacyjną karierę. Wątpię, żeby miał zaczynać eliminacje do EURO na które mówi, że na pewno nie pojedzie.

Benek
02-06-2018, 22:07
Piszczek stwierdził dzisiaj, że to na pewno jego ostatni wielki turniej z reprezentacją, a więc po MŚ zapewne zakończy reprezentacyjną karierę. Wątpię, żeby miał zaczynać eliminacje do EURO na które mówi, że na pewno nie pojedzie.

Najpierw Peszko teraz Piszczek :) A tak na poważnie to Kuba też zapewne skończy. O prawa obronę bym się nie martwił bo mamy Beresia,Kedziora a gdzieś tam później Gumnego.
Natomiast skrzydłowych takich jak Kuba to u nas długo nie będzie i ciężko będzie go zastąpić.

Barto(L)d
03-06-2018, 08:13
Może poczekajmy z konkretami, bo narazie to tylko zapowiedzi. Jeśli nie będzie lepszych to nie widzę powodu, dla którego dojrzały piłkarz miałby kończyć karierę.

Antares
03-06-2018, 15:36
Może poczekajmy z konkretami, bo narazie to tylko zapowiedzi. Jeśli nie będzie lepszych to nie widzę powodu, dla którego dojrzały piłkarz miałby kończyć karierę.

Ty nie widzisz, ale oni widzą. Przy takim natężeniu meczów w klubie coraz trudniej sezon fizycznie wytrzymać łącząc to z reprezentacją. A Piszczek dzisiaj kończy 33 lata i gra na pozycji gdzie trzeba non stop zasuwać.

Benek
04-06-2018, 13:39
No to Bednarek będzie miał szansę wskoczyć na wyższy poziom. A jeśli Glik faktycznie nie pojedzie na Mundial przez siatkonoge to szkoda mi go bardzo ale jest debilem :)

jednopostowiec
04-06-2018, 13:45
:(
Ciekawe, czy mimo to Nawałka będzie stawiał na trójkę z tyłu. Cionek pewnie wskoczy do jedenastki, bo w sumie to on był zawsze jednym z pierwszych na zmianę w obronie.

Benek
04-06-2018, 13:48
Mąka też out. W sumie sprawiedliwości stało się zadość :)

Raczej
04-06-2018, 13:56
No to Bednarek będzie miał szansę wskoczyć na wyższy poziom. A jeśli Glik faktycznie nie pojedzie na Mundial przez siatkonoge to szkoda mi go bardzo ale jest debilem :)

No jeśli to prawda to "gratuluję". Wyłożyć się siatkonogą to gorsze niż wyebanie się na mydle w łazience. Zrozumiałbym kogoś wchodzącego do kadry, który w każdy sposób chce się wykazać ale doświadczony kadrowicz, obrońca, pewniak na Mundial robi jakieś fikołki? No ludzie. Dalej mam nadzieję, że to jakiś dziennikarski farmazon do grzania atmosfery.

klinton
04-06-2018, 13:58
Mąka :lol:

Karma wraca. Kilka razy nie chciało się biedakowi grać i przechodził obok meczu. Kontuzja w końcówce sezonu też raczej była mocno naciągana. :)

Plus taki, że rozpocznie od razu przygotowania do nowego sezonu z resztą drużyny.

Czekam jeszcze na info o tym, że Jędza i Peszko również na aucie.

Edit: Chooy, jadą obaj :(

księciuniu
04-06-2018, 14:11
Peszko... :kurde:

Szawar
04-06-2018, 14:11
Selekcjoner Adam Nawałka ogłosił ostateczną, 23-osobową kadrę reprezentacji Polski na finały mistrzostw świata Rosji.

Kadra:

Bramkarze: Bartosz Białkowski (Ipswich Town FC, Anglia), Łukasz Fabiański (Swansea City AFC, Walia), Wojciech Szczęsny (Juventus FC, Włochy).

Obrońcy: Jan Bednarek (Southampton FC, Anglia), Bartosz Bereszyński (UC Sampdoria, Włochy), Thiago Cionek (SPAL 2013, Włochy), Kamil Glik (AS Monaco FC, Monako), Artur Jędrzejczyk (Legia Warszawa), Michał Pazdan (Legia Warszawa), Łukasz Piszczek (BV Borussia 1909 (Dortmund), Niemcy).

Pomocnicy: Jakub Błaszczykowski (VfL Wolfsburg, Niemcy), Jacek Góralski (Łudogorec Razgrad, Bułgaria), Kamil Grosicki (Hull City AFC, Anglia), Grzegorz Krychowiak (West Bromwich Albion FC, Anglia), Rafał Kurzawa (Górnik Zabrze), Karol Linetty (UC Sampdoria, Włochy), Sławomir Peszko (Lechia Gdańsk), Maciej Rybus (Łokomotiw Moskwa, Rosja), Piotr Zieliński (SSC Napoli, Włochy).

Napastnicy: Dawid Kownacki (UC Sampdoria, Włochy), Robert Lewandowski (FC Bayern München, Niemcy), Arkadiusz Milik (SSC Napoli, Włochy), Łukasz Teodorczyk (RSC Anderlecht, Belgia).

W ostatecznej kadrze nie znaleźli się Paweł Dawidowicz (US CittĂ di Palermo, Włochy), Przemysław Frankowski (Jagiellonia Białystok), Marcin Kamiński (VfB Stuttgart 1893, Niemcy), Tomasz Kędziora (Dynamo Kijów, Ukraina), Krzysztof Mączyński (Legia Warszawa), Łukasz Skorupski (AS Roma, Włochy), Sebastian Szymański (Legia Warszawa), Kamil Wilczek (Brøndbyernes IF, Dania) i Szymon Żurkowski (Górnik Zabrze).

dilbert
04-06-2018, 14:12
Peszko... :kurde:

Grunt, że Sławomir jedzie. Serce i mózg każdego melanżu, każda setka jego :)

Benek
04-06-2018, 14:13
Szkoda Sebstiana, myślałem że Nawalka da mu szansę jak kiedyś Kapustce. W sumie tylko Kurzawa jest zaskoczeniem.

Bonhart
04-06-2018, 14:13
Patrz Pan, nie wzial Maczynskiego a wzial tego slabiaka Kurzawe co to,jak dalo sie gdzieniegdzie u nas przeczytac, ledwo na lawke by sie lapal... Ten Nawalka to jednal sie nie zna...

Gelo85
04-06-2018, 14:14
A zna się ? Peszko, Jędrzejczyk, Góralski ? :?

Martino1989
04-06-2018, 14:15
Peszko to największe nie porozumienie tych powołań. Oby nam się powiodło, bo jak się noga powinie to będzie o czym gadać. Do tego wypada Glik.

Benek
04-06-2018, 14:19

Jędza jest drugim po Rybusie, który może grac z lewej. Góralski w walce fizycznej (a ta będzie na pewno w meczach z Kolumbia i Seneglem) będzie jak znalazł.

Runi
04-06-2018, 14:22
- Góralski idealny zawodnik do zadań defensywnych,
- Jędrzejczyk przy 3-5-2 zagra praktycznie na 4-5 pozycjach
- A Sławciowi to chvj w dupę może ktoś mu zdąży jeszcze nóżki połamać.

Bonhart
04-06-2018, 14:28

Ni ch**a. eliminacje przerznal, na Euro nie wyszedl z grupy... Moze jednak szczypta szacunku. Ja nie jestem fanem Peszki w tej kdrze, wrecz przeciwnie - uwazam to za nieporozumienie. Ale jesli Nawalka potrzebuje w kdrze animatora, nawet kosztem innego zawodnika, to niech go sobie powola.

Lorenzo
04-06-2018, 14:35
No jeśli to prawda to "gratuluję". Wyłożyć się siatkonogą to gorsze niż wyebanie się na mydle w łazience. Zrozumiałbym kogoś wchodzącego do kadry, który w każdy sposób chce się wykazać ale doświadczony kadrowicz, obrońca, pewniak na Mundial robi jakieś fikołki? No ludzie. Dalej mam nadzieję, że to jakiś dziennikarski farmazon do grzania atmosfery.
A pamiętasz jak Canizares wypisał się z MŚ2002? ;)

Mnie te powołania w ogóle nie grzeją, już mam dość gadania o zadaniowcach typu Peszko (kilkanaście minut na ME i kilkanaście minut w eliminacjach do MŚ), żołnierzach Nawałki i tego typu. Nareszcie zagramy z poważnymi rywalami, a to zweryfikuje te powołania i całą otoczkę, która jest pompowana do granic wytrzymałości.

blaise101
04-06-2018, 14:45
Patrz Pan, nie wzial Maczynskiego a wzial tego slabiaka Kurzawe co to,jak dalo sie gdzieniegdzie u nas przeczytac, ledwo na lawke by sie lapal... Ten Nawalka to jednal sie nie zna...

Kurzawa to zadaniowiec w reprezentacji, który wejdzie jak będziemy przegrywali i liczyli na SFG. Proste.
Czy mamy tak samo budować skład w Legii? Płacić za gościa, który nie nadaje się do pierwszej "11", tylko będzie naszym ratunkiem jak będziemy przegrywać?

Nie wiem więc po co ten sarkastyczny pościk, skoro jedno z drugim związku za dużego nie ma.

Jak nie przepadam za Nawałką, bo to beton jak za czasów Laty i jego współpracowników, ale wielka brawa za danie wędki Mące. Cwaniaczek nie chciał grać u nas, oszczędzał się na mundial, to ma. :bravo:
A teraz niech lepiej sobie szuka klubu, bo tu się nie nagra.

- Góralski idealny zawodnik do zadań defensywnych,
- Jędrzejczyk przy 3-5-2 zagra praktycznie na 4-5 pozycjach
- A Sławciowi to chvj w dupę może ktoś mu zdąży jeszcze nóżki połamać.
Nie no nie przesadzajmy. Zagra środkowych, a bocznych tylko w przypadku gdy będziemy grać jakiś antyfutbol z jakimiś Niemcami/Hiszpanią/Brazylią. Przy rywalu równiejszym nas, wystawianie go na wahadle ma taki sens jak Pazdana.

Raczej
04-06-2018, 14:55
A pamiętasz jak Canizares wypisał się z MŚ2002? ;)

Mnie te powołania w ogóle nie grzeją, już mam dość gadania o zadaniowcach typu Peszko (kilkanaście minut na ME i kilkanaście minut w eliminacjach do MŚ), żołnierzach Nawałki i tego typu. Nareszcie zagramy z poważnymi rywalami, a to zweryfikuje te powołania i całą otoczkę, która jest pompowana do granic wytrzymałości.

Coś tam pamiętam, jakaś brutalna butelka spadła mu nogę. Mi chodziło o to, że niby doświadczony zawodnik podczas treningu wyczynia jakieś przewrotki prowokując kontuzję i kusi los. Na 5minut przed Mundialem, będąc załadowanym tyloma minutami w sezonie tak się wygłupiać?

Właśnie eksperci z Listkiewiczem na czele w TVP Info próbowali coś o Peszce powiedzieć :jejku:

księciuniu
04-06-2018, 14:57

Mączyński też się ledwo na ławkę u nas łapie. Z dwóch słabiaków wziął tego, który może mu się do czegoś przydać (SFG) :p

Runi
04-06-2018, 15:01
Nie no nie przesadzajmy. Zagra środkowych, a bocznych tylko w przypadku gdy będziemy grać jakiś antyfutbol z jakimiś Niemcami/Hiszpanią/Brazylią. Przy rywalu równiejszym nas, wystawianie go na wahadle ma taki sens jak Pazdana.

Trzy pozycje na środku obstawi, na lewej coś tam kopał , na prawej grał nawet w którymś towarzyskim.
I tu nie chodzi o to, że ma być brany do obsady tej pozycji.
To jest turniej więc pojawią się kontuzje, kartki, któryś dostanie sraczki a kolejny będzie salta napierdzielał przy siatkonodze. Teoretycznie wypadnięcie kogoś z pary Piszczek/Bereszyński powoduje grę z jednym prawym obrońcą. Podobnie z drugiej strony. A tak z braku laku jakby co w obwodzie jest Jędrzejczyk.
Przy tego typu imprezach wszechstronność zawodników daje im ogromny handicap.

Werten
Sławek musiał jechać. Nudno na zgrupowaniu nie będzie. :lol2:

jednopostowiec
Peszko to największe nie porozumienie tych powołań. Oby nam się powiodło, bo jak się noga powinie to będzie o czym gadać.
Eee tam. Nie ma przecież ani jednego zaskoczenia pokroju Dudek/Frankowski, czy wcześniej Iwan. Peszko cały czas przy kadrze i można się było spodziewać, że jedzie. Już bardziej zastanawiający jest brak Mączyńskiego, który wyglądał na pupilka trenera.

Póki co mam tylko jedną obawę - że będzie grany temat Piszczka jako jednego z trójki obrońców, co ewidentnie podcina mu skrzydła i odbiera główny atut.

PS. A co do siatko-nogi, no cóż :
https://youtu.be/_JfMD4y0BVs?t=2m13s

Bonhart
04-06-2018, 15:08
Kurzawa to zadaniowiec w reprezentacji, który wejdzie jak będziemy przegrywali i liczyli na SFG. Proste.
Czy mamy tak samo budować skład w Legii? Płacić za gościa, który nie nadaje się do pierwszej "11", tylko będzie naszym ratunkiem jak będziemy przegrywać?

Nie wiem więc po co ten sarkastyczny pościk, skoro jedno z drugim związku za dużego nie ma.

Jak nie przepadam za Nawałką, bo to beton jak za czasów Laty i jego współpracowników, ale wielka brawa za danie wędki Mące. Cwaniaczek nie chciał grać u nas, oszczędzał się na mundial, to ma. :bravo:
A teraz niech lepiej sobie szuka klubu, bo tu się nie nagra.

Nastepny...Naprawde uwazasz ze Kurzawa nie nadaje sie u nas do pierwszej 11tki? Rozumiem ze masz jakies twarde
dowody na poparcie tej tezy? Moze niech przemowia liczby...
Z ktorym gagatkiem chcemy go porownac? Z Maczynskim? Moze z Radovicem, Antolicem... mozemy tez z Hamalinenem jesli chcesz, choc to napastnik... Czlowieku gosc mial udzial przy prawie 30 bramkach Gornika w tym sezonie, jest umiarkowanie mlody, jest Polakiem, wali z roznych i wolnych jak zly... Co ma jeszcze robic w tej lidze, dryblowac jak Messi? Ludzie...

LOL3K
04-06-2018, 15:17
Plus za wyjebanie makitsw, któremu nie chciało się grać w klubie, żeby odpocząć przed MŚ :mf:

Szymański i Żurkowski powołani tylko dlatego, że zagrali dobry sezon, nikt chyba nie przypuszczał, że zawodnicy, którzy zostali powołani pierwszy raz pojadą na mundial. Chciał im Nawałka pokazać zapewne jak to wygląda od środka, doświadczenie na przyszłość.

Na minus na śmierdząca kurva peszko, która kopie się w czółko w polskiej lidze. Chyba tylko po to jedzie, żeby polewać gorzałę.
Ja bym jeszcze zamienił Cionka zamiast Kamińskiego i żeby ostatczenie nie pojechał, bo jednak Glik się wyleczy :]

blaise101
04-06-2018, 15:17
Trzy pozycje na środku obstawi, na lewej coś tam kopał , na prawej grał nawet w którymś towarzyskim.
To jest turniej więc pojawią się kontuzje, kartki, któryś dostanie sraczki a kolejny będzie salta napierdzielał przy siatkonodze. Teoretycznie wypadnięcie kogoś z pary Piszczek/Bereszyński powoduje grę z jednym prawym obrońcą. Podobnie z drugiej strony. A tak z braku laku jakby co w obwodzie jest Jędrzejczyk.

No niby tak, ale wiesz staram się oceniać pod kątem przydatności na danej pozycji w OBECNEJ formie Jędzy :)
tak postawić, żeby ktoś był to na pewno można wielu - jakiegoś stopera na bok (i nie będzie się podłączał po prostu), albo nawet takiego Lewego - myślę, że on ze swoim przygotowaniem fizycznym spokojnie by się odnalazł jako strażak na takiej pozycji.
A Jędza z tego co kojarzę to chyba miał jeszcze epizody na DP i pamiętamy jego mecz z Arsenalem - mam więc propozycję taktyki na mecze, w których nie będzie szło z przodu i będzie trzeba gonić wynik - Kurzawa i Artur z ławki, RK wrzuca co chwila na aferę, a Jędza kończy :prawi:

Runi
04-06-2018, 15:20
Pod względem formy to Jędrzejczyka to nie powinno być nawet w szerokiej kadrze :)

Bonhart
04-06-2018, 15:25
Pod względem formy to Jędrzejczyka to nie powinno być nawet w szerokiej kadrze :)

Ponoc w wewnetrznym sparingu bardzo dobrze sie prezentowal... Poza tym trzeba sie cieszyc - kasa dla klubu, a i moze da sie go potem drozej opchnac;)

emil83
04-06-2018, 15:29
Szymański i Żurkowski powołani tylko dlatego, że zagrali dobry sezon, nikt chyba nie przypuszczał, że zawodnicy, którzy zostali powołani pierwszy raz pojadą na mundial. Chciał im Nawałka pokazać zapewne jak to wygląda od środka, doświadczenie na przyszłość.
A ile w lidze zagrał Kapustka zanim pojechał na Euro? Ja osobiście liczyłem na powołanie dla Sebastiana. Aktualnie zostaje kadra w większości starych wyjadaczy, bez takiej młodzieńczej werwy i nieprzewidywalności w odwodzie. Szkoda.

Marcino
04-06-2018, 15:48
Kownaś zamiast Wilczka ?
Niezła kpina. Ten drugi w życiowej formie, strzela jak szalony.

blaise101
04-06-2018, 15:58
Kownaś zamiast Wilczka ?
Niezła kpina. Ten drugi w życiowej formie, strzela jak szalony.

Chodziło o gościa, który może w systemie 4-3-3 zagrać na skrzydle, a Wilczek nie zagrałby. Mamy trzech typowych środkowych napastników, więc starczy. Wilczek rywalizował z Teodorczakiem na zgrupowaniu. Przegrał, czy słusznie czy nie - nie wiem.

b.
04-06-2018, 16:12
Powołanie dla Jędzy nie może dziwić - NIGDY (a przynajmniej ja sobie nie przypominam) w kadrze nie zawiódł. Jest uniwersalny, może zagrać na prawej, lewej, środku. Mimo fatalnej formy na wiosnę uważam, że zasłużył i te powołanie zdecydowanie się broni.

Za to Peszko to jakiś ponury żart. Zaczynam wierzyć, że ma jakieś kwity na Nawałkę.

Makrel
04-06-2018, 16:23
Peszko Polski Benzema. Taśmy prawdy na trenera robią robotę.

emil83
04-06-2018, 16:28
Ktoś kiedyś pisał, że Peszko w kadrze to wynik nacisku Lotosu na obecność gracza Lechii w kadrze. Może coś w tym jest faktycznie. ..

blaise101
04-06-2018, 16:40
tym bardziej, że już wziął rzeźnika Góralskiego, który na polecenie złamania gwieździe rywali nogi, złamie gwieździe rywala nogi.

A jeżeli trzeba zadaniowca, który wejdzie, pozapierdala po boku, powalczy, to dlaczego nie Kuchy? Gość ma zdecydowanie lepsze atrybuty fizyczne, jest szybszy, wydolniejszy, do tego z przodu potrafi dopierdolić czasem coś nieszablonowego, "extra", a Peszko to nie bardzo..

Nawałka już był blisko wypicia swojego piwka jak we Francji Sławusia wpuścił na Niemców i ten wjechał sankami, o mało nie dostając czerwa. Żeby się nie przejechał tym razem już naprawdę..

Tibo
04-06-2018, 16:49
Trzeba się liczyć z tym, że nie ważne jak świetnie Kuchy by nie grał, to i tak powołania nie dostanie. U Nawałki grają nazwiska i ciężko jest się przebić.

Porównywanie Peszki do Benzemy to jakiś żart. Benzema może i goli strzelał w tym sezonie nie wiele, ale strzelał w ważnych momentach. Nie wspominając ile goli wypracował dając asysty i kluczowe podania.

Bonhart
04-06-2018, 17:02
tym bardziej, że już wziął rzeźnika Góralskiego, który na polecenie złamania gwieździe rywali nogi, złamie gwieździe rywala nogi.

A jeżeli trzeba zadaniowca, który wejdzie, pozapierdala po boku, powalczy, to dlaczego nie Kuchy? Gość ma zdecydowanie lepsze atrybuty fizyczne, jest szybszy, wydolniejszy, do tego z przodu potrafi dopierdolić czasem coś nieszablonowego, "extra", a Peszko to nie bardzo..

Nawałka już był blisko wypicia swojego piwka jak we Francji Sławusia wpuścił na Niemców i ten wjechał sankami, o mało nie dostając czerwa. Żeby się nie przejechał tym razem już naprawdę..

Ja mam nadzieje, ze Nawalka jednak ma glowe na karku i Peszko zagra co najwyzej w koncowce z Japonia jesli bedziemy mieli korzystny wynik i zapewniony awans. Przeciez kazdy widzi ze to jest gosc, ktory pilkarsko do tej kadry niczego nie wnosi. Choc oczywiscie zycze mu, zeby, jesli juz wejdzie na boisko, zaliczyl najlepsza zmiane w karierze.

midzi
04-06-2018, 17:49
Ja mam nadzieje, ze Nawalka jednak ma glowe na karku i Peszko zagra co najwyzej w koncowce z Japonia jesli bedziemy mieli korzystny wynik i zapewniony awans. Przeciez kazdy widzi ze to jest gosc, ktory pilkarsko do tej kadry niczego nie wnosi. Choc oczywiscie zycze mu, zeby, jesli juz wejdzie na boisko, zaliczyl najlepsza zmiane w karierze.

Peszko w kadrze zawsze solidnie.

Nie zapominajcie, że są zawodnicy, którzy w kadrze grają o niebo lepiej.

Ps. Trafiłem z Bednarkiem.

so(L)dier
04-06-2018, 18:02
jedynie Szymańskiego szkoda.

mąka, o ile rzeczywiście się oszczędzał w lidze, to świetnie na tym wyszedł

Antares
04-06-2018, 18:42
Poza Mączyńskim bez żadnych zaskoczeń. Ciekawe kogo przy tym 3-5-2 widzi na zmiany do środka pola, najbardziej cofnięty Krychowiak, a jego zmiennikiem Góralski. A za Linetty'ego i Zielińskiego kogo wstawi?

pchorseba
04-06-2018, 18:52
wziąć Peszkę kosztem Szymańskiego czy Żurkowskiego to zwykłe kvrestwo. Do polewania to mógł jako pomocnik kucharza jechać...

Benek
04-06-2018, 20:27
Poza Mączyńskim bez żadnych zaskoczeń. Ciekawe kogo przy tym 3-5-2 widzi na zmiany do środka pola, najbardziej cofnięty Krychowiak, a jego zmiennikiem Góralski. A za Linetty'ego i Zielińskiego kogo wstawi?

Wszystko zależy od taktyki. Bo jeżeli będziemy grali Milikiem i Lewym to Linety ława.

Antares
04-06-2018, 21:45
Wszystko zależy od taktyki. Bo jeżeli będziemy grali Milikiem i Lewym to Linety ława.

To kto wtedy w środku pola? Czy 4-5-1 czy 3-5-2 to potrzeba dwóch 6/8 plus 10. Wątpię, żeby Nawałka wyszedł tak ofensywie, żeby wyszedł 4-4-2 z Milikiem, Lewym i ofensywnie grającym Zielińskim w środku pomocy, a całą robotę miałby robić jeden Krychowiak.

Raczej
04-06-2018, 22:05
Ale wytłumacz mi ktoś, że Kucharczyka w szerokiej kadrze nawet nie było.

Bonhart
04-06-2018, 22:26

W repie krolem jest Lewy i na czas zgrupowania musialby abdykowac ;)

Mateusz351
04-06-2018, 22:37

A dlaczego miałby być?

crespo1
04-06-2018, 23:20
A dlaczego miałby być?

a dlaczego jest Peszko?

Bonhart
04-06-2018, 23:23
a dlaczego jest Peszko?

qwa, trabia w telewizji, w gazetach, nawet Twoj Styl wie - Peszko jest od atmosfery.

Raczej
04-06-2018, 23:27
A dlaczego miałby być?

Aha okej.

Benek
04-06-2018, 23:43
To kto wtedy w środku pola? Czy 4-5-1 czy 3-5-2 to potrzeba dwóch 6/8 plus 10. Wątpię, żeby Nawałka wyszedł tak ofensywie, żeby wyszedł 4-4-2 z Milikiem, Lewym i ofensywnie grającym Zielińskim w środku pomocy, a całą robotę miałby robić jeden Krychowiak.

Krychowiak, Góralski, Zieliński.

Antares
05-06-2018, 00:29
Krychowiak, Góralski, Zieliński.

Mało, Góralski ma 3 mecze w kadrze i tak naprawdę to nie wiadomo na kogo go stać.

Co do trójki stoperów to problem taki, że Glik miał być centralną postacią w tym ustawieniu, a teraz kogoś takiego nie widać. Cionek i Bednarek w klubach na pół prawej grają, Pazdan na lewo, Kamiński na lewo. Ta kontuzja może mocno zmienić plany Nawałki.

klinton
05-06-2018, 07:35
Ludzka fantazja nie ma granic.

https://www.wykop.pl/cdn/c3201142/comment_l7f6P5x5DZHOtF4YCXtqHRnqy46Uot77.gif

Szawar
05-06-2018, 13:59
Boniek potwierdził, że Glik na Mundial nie pojedzie.

Antares
06-06-2018, 15:49
Koniec końców szkoda, że ten Mączyński się nie załapał, bo sportowo to i tak niewiele daje, a chociażby FIFA jego roczną pensję spłaciła, bo nawet bez wyjścia z grupy rekompensata za wyjazd na MŚ to jakieś 900 tys zł za zawodnika.

Dla Szymańskiego może i dobrze, jego pierwszy sezon w seniorskiej piłce to mu się wakacje przydadzą, bo potem wpadłby pewnie w dołek fizyczny z którego by całą rundę wychodził.

Yevaud
06-06-2018, 19:17

hmm...

Za pisanie "w obwodzie" zamiast "w odwodzie" karałbym robotami w kamieniołomach ...

Runi, napiszże, jak tam w tych kamieniołomach... :(

Hazardzista
07-06-2018, 12:30
Kung Fu Pazdan

https://twitter.com/i/status/1004661230164955136

Tuzin
08-06-2018, 17:52
No tak, Kamiński z bicem grubości kija od szczotki jest w uj silny.

Antares
08-06-2018, 21:48
Jakie tłuki w tym TVP, że niby winnym tego gola Pazdan. On miał Castillo do krycia i krył, a że Linetty odpuścił strzelca gola, a Bednarek się ustawił jakby grali w systemie z trójką obrońców, a on był półprawym to Pazdan próbował ratować sytuacje i nie zdążył. Ale wina na pewno nie jego.

Benek
08-06-2018, 21:53
Czy tylko ja nie mogę obejrzeć meczu na stronie tvp sport zwg na jakieś licencje??

Alek
09-06-2018, 10:03
Mecz podobny jak z Koreą. 2:0 a później mierna koncentracja w defensywie i znów remis.
Z taką postawą w defensywie ciężko będzie wywalczyć coś więcej niż 1/8 finału.

księciuniu
09-06-2018, 10:42
Czy tylko ja nie mogę obejrzeć meczu na stronie tvp sport zwg na jakieś licencje??

Ja oglądałem (II polowe ), ale szczególnie pod koniec z pięć razy się zacinało albo wyłączało. Ktoś tez tak miał czy to wina raczej mojego kompa ?(bo raczej nie internetu)

Sugarman
09-06-2018, 12:56
Miał. U mnie problemy z dźwiękiem, który "cofał się" o kilka minut. Nie po raz pierwszy zresztą jak oglądałem mecze na tvpsport, ale niestety takie uroki nie posiadania telewizora :\\

Hazardzista
09-06-2018, 14:10
Ściągnijcie apke TVP sport, nic nie tnie.

księciuniu
09-06-2018, 15:23
Ściągnijcie apke TVP sport, nic nie tnie.

Ale to na laptopie cięło.

Tuzin
09-06-2018, 16:29
Mecz podobny jak z Koreą. 2:0 a później mierna koncentracja w defensywie i znów remis.
Z taką postawą w defensywie ciężko będzie wywalczyć coś więcej niż 1/8 finału.

Nie no Panie, oni nie są w stanie ograć drugiego składu Chile, mając go już na łopatkach, grając przy tym klasyczne Nawałkowe 20-30 minut napierdalania i reszty kompletnej chujni, a Pan coś o 1/8 finału gadasz?