PDA

Zobacz pełną wersję : Reprezentacja

Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 [33] 34 35 36 37 38 39

Lorenzo
01-09-2017, 21:40
Kolejny podobny mecz tej kadry. Tym razem jednak indywidualności nie zrobią wyniku.
Bo tak na dobrą sprawę, to ten cały Faken wcale nie jest takim genialnym trenerem, kadra wcale tak świetnie nie gra. "Wielki sukces" na Euro, kilka wygranych meczów z jakimiś paziami, historyczne miejsce w rankingu FIFA, a dziennikarze i Janusze w ekstremach..

Stout
01-09-2017, 21:42
Zabraknie Lewego bedzie to samo co Z Legią po odejściu VOO.

tadzio
01-09-2017, 21:43
Bo tak na dobrą sprawę, to ten cały Faken wcale nie jest takim genialnym trenerem, kadra wcale tak świetnie nie gra. "Wielki sukces" na Euro, kilka wygranych meczów z jakimiś paziami, historyczne miejsce w rankingu FIFA, a dziennikarze i Janusze w ekstremach..

:D 45 minut wystarczyło do skreślenia trzech lat pracy trenera

Lorenzo
01-09-2017, 21:43
Zabraknie Lewego bedzie to samo co Z Legią po odejściu VOO.
Boniek won? :chytry:

Viper_86
01-09-2017, 21:48
Polska myśl trenerska jak zwykle, na wysokim poziomie stoi :)

wrc
01-09-2017, 21:52
Wina Krzepoty :prawi:

Alek
01-09-2017, 22:12
Kontynuacja prezentowania chu,jowej formy przez Pazdana, Maki i Jedzy na arenie międzynarodowej.

Brakuje Krychowiaka, dzięki któremu panowal spokój w naszych szeregach.

jednopostowiec
01-09-2017, 22:12
Dobra tam, wszystkiego nie możemy wygrywać. Porażka u najgroźniejszego rywala na wyjeździe, można wliczyć w koszta :) Przyda się na otrzeźwienie, jak Kazachstan po Euro.
Szkoda tylko, że naszym życia brakuje i zawodzą Ci, co ostatnio ciągnęli :(

PS. A nasi kibice przynajmniej przypomną sobie "nic się nie stało" :)

Kempes
01-09-2017, 22:16
Mam nadzieje, że plusem tego meczu będzie kubeł zimnej wody i spinka, której efektem będzie rozjebanie Kazachstanu. A co ważniejsze (o ja naiwny) kubeł wody dla naszych legijnych "gwiazd" mówiący, że nie są tacy zajebiści jak myśleli.

tadzio
01-09-2017, 22:19
Słuchajcie, ja się nie znam na piłce czy Mączyński gra kompletny piach?

Mayhe(L)
01-09-2017, 22:23
Kontynuacja prezentowania chu,jowej formy przez Pazdana, Maki i Jedzy na arenie międzynarodowej.

Brakuje Krychowiaka, dzięki któremu panowal spokój w naszych szeregach.

Zdaje się że Hajto pod koniec pierwszej połowy powiedział że reprezentacja ma syndrom Legi...

Chmielo
01-09-2017, 22:23
Kompromitacja Fakena, jego pupilków oraz jedynynego pomysłu na grę, czyli osamotniony Lewandowski w ataku.

Alek
01-09-2017, 22:25
Martwi mnie jeszcze kwestia naszej defensywy. Jest Glik, Piszczek i dlugo długo nic. Bo na prawej flance na wypadek kontuzji Piszczka jedyni sensowni jakich znam to Olkowski, bądź Bereś ale oni bez formy. Na lewej może grać Rybus, który musi wrócić do formy po tym jak wrócił do Rosji.
Na środku tez chu,jnia bo Lewczuk na ławie, a Dąbrowski tym bardziej mi sie nie widzi.

Ps: żeby dac tyle miejsca Eriksenowi przed polem karnym na strzał z dystansu to trzeba nie miec wyobraźni

Robert E. Lee
01-09-2017, 22:27
Jakbym Legię oglądał. A to co dzisiaj zagrał Lewandowski niech podziała na wyobraźnię wszystkich cisnących po Sadiku...

Benek
01-09-2017, 22:28

Dziwi Cie to? Normalka :)

Najgorszy mecz kadry Nawalki. Prędzej czy później musiał nastąpić. Lepiej że teraz na stadionie gdzie ta porażka była brana pod uwagę po losowaniu. Wyciągnąć wnioski, zapomnieć, rozwalić Kazachstan i w październiku przypieczetowac awans.

PS. Wstyd:)

Grabo
01-09-2017, 22:31
Nokaut. Dawno nie widziałem tak bezradnej reprezentacji - kompletnie nic nam nie wyszło, w żadnym elemencie nie dorównywaliśmy rywalowi. Nawałka powinien wcześniej zareagować - ostatni moment, żeby coś zmienić to była przerwa. Jedynym plusem jest upuszczenie powietrza z tego balonika. Nasi niestety słabo, jak zresztą cała reszta. Dobrze, że Krychowiak zmienił klub i powinien zacząć grać - klasowych zawodników wielu nie mamy. Teraz czas poważnie zagrać w 3 pozostałych meczach, bez imprezowania jak przed Armenią - kolejna wpadka może już bardziej boleć.
Tak swoją drogą, to "10" jest chyba najbardziej poniewieranym numerem na koszulce w polskiej piłce - dziś zagrał z nią debiutant Makuszewski. Całe szczęście, że w Legii jest zastrzeżona, bo wczoraj nasza "10" rozwiązywałaby kontrakt.

(L)ukasz
01-09-2017, 22:31
Mówcie sobie co chcecie, ale ten mecz dobitnie pokazuje w jakiej formie jest Legia. Pazdan i Jędrzejczyk są tak ciency, że większość akcji Duńczycy grają na nich. Na dodatek Pazdan przy trzecim golu popełnił dwa razy błąd.

Chmielo
01-09-2017, 22:32
Mały blamaż.

Tomasz Hajto, 1.09.2017 :lol:

Mayhe(L)
01-09-2017, 22:37
Tomasz Hajto, 1.09.2017 :lol:

Nosz qr. Typa nie da sie słuchać. Syndrom Legii. Wina Legii. Typ który w Łodzi miał wypadek i ledwo się wywinął. Niech się odpier..li od nas.

Waldek_Legionista
01-09-2017, 22:37
o dramacie tej kadry świadczy fakt, że grają w niej będący w gównianej formie Legioniści.
może i my na te mistrzostwa świata awansujemy, ale tam może być powrót do schematu:
mecz nr 1 - otwarcie,
mecz nr 2 - o wszystko,
mecz nr 3 - o honor.

Kwinto
01-09-2017, 22:39
Kompromitacja Fakena, jego pupilków oraz jedynynego pomysłu na grę, czyli osamotniony Lewandowski w ataku.

Widać, nie mogłeś się doczekać. Dzisiaj jajo bite pewnie do rana. Nie zapomnij dorzucić, że to Boguś ściągnął Pazdana i Jędze.

Chmielo
01-09-2017, 22:41
Widać, nie mogłeś się doczekać. Dzisiaj jajo bite pewnie do rana. Nie zapomnij dorzucić, że to Boguś ściągnął Pazdana i Jędze.

Nie rozumiem co ty tam do mnie bełkoczesz.

Alek
01-09-2017, 22:41
o dramacie tej kadry świadczy fakt, że grają w niej będący w gównianej formie Legioniści.
może i my na te mistrzostwa świata awansujemy, ale tam może być powrót do schematu:
mecz nr 1 - otwarcie,
mecz nr 2 - o wszystko,
mecz nr 3 - o honor.

Ale Ci sami zawodnicy z naszej Legii grali rok temu na euro i byli wychwalani pod niebiosa. Bardziej chodzi oto, ze nie ma sensownej alternatywy kiedy kilku graczy z podstawowej 11 jest bez formy.

Beziooo
01-09-2017, 22:44
Kurde pięknie. Takiego łomotu to dawno nie było, a trzy nasze fajtłapy nie pokazały nic sensownego. Jeszcze raz brawo.

tadzio
01-09-2017, 22:45
Ale Ci sami zawodnicy z naszej Legii grali rok temu na euro i byli wychwalani pod niebiosa. Bardziej chodzi oto, ze nie ma sensownej alternatywy kiedy kilku graczy z podstawowej 11 jest bez formy.

moim zdaniem głównie chodzi o to, ze mieliśmy mieć dwóch ludzi do łączenia obrony z atakiem (Mączyński i Linetty) i obaj grali padakę...

KRA
01-09-2017, 22:50
Przypomnijcie proszę kiedy ostatni raz dostaliśmy taki wpierdol w meczu o punkty. Serce boli...

Edit: z Portugalią w Korei?

Waldek_Legionista
01-09-2017, 22:53
Przypomnijcie proszę kiedy ostatni raz dostaliśmy taki wpierdol w meczu o punkty. Serce boli...

wynik był 0-3, ale równie dramatycznie wyglądaliśmy na zakończenie eliminacji do MŚ 2010 w Mariborze ze Słowenią.

Barto(L)d
01-09-2017, 22:55
moim zdaniem głównie chodzi o to, ze mieliśmy mieć dwóch ludzi do łączenia obrony z atakiem (Mączyński i Linetty) i obaj grali padakę...

Nie ma alternatywy? Wystarczy przejrzeć co lepsze ligi, w których grają nasi i nie dostają powołań. Piewszy do głowy przychodzi mi....Janusz Gol :) Nie wiem, jak Klich aktulanie. Ktoś coś?

Krotko...Ogromny wpływ na sukcesy naszej kadry ma praca od podstaw Nawałki. Powoduje to przywiązywnaie się do zawodników, którzy się sprawdzili. Problem powstał, jak część z nich (zwłaszcza legionisći, ale nie tylko) jest bez formy, bo Nawalka w tym wypadku nie zareaguje i dalej wystawia tych bez formy. Jak Mąka mógł znaleźć się w pierwszym składzie to nie pojmuje normalnie. A nie tylko jego to dotyczy.

Dalej to zmian już w ogóle nie rozumiem. Za Piszczka wchodzi środkowy obrońca w momencie, kiedy przegrywamy 1:0. Ten Cionek zagrał na swoim poziomie, nie zawalił, ale jednak zmniejszyło o nam możliwości ofensywne. To nie można było Makuszewskiego wpuścić i Kubę cofnąć na obronę (wiadomo, ze Bereś nie gra to pewnie nie byłby lepszy od Linettego). Ale to zbyt duże wariactwo by było. Potem Milik wchodzi za Kubę, a nie za któregoś DP. To było już 3 w plecy...nie było przecież czego bronić. Piłka to nie tylko schemat i bezpieczeństwo. Nawet Włosi grając cattenacio w 1994 mieli geniusza Baggio w składzie, ktory miał pełną wolność.

tadzio
01-09-2017, 22:59
To są słuszne uwagi, a ja jeszcze spytam:

nie można było Rybusa na lewą i Jędzy na prawą?

Chmielo
01-09-2017, 23:05
Reprezentacja najlepiej wyglądała w momencie, kiedy graliśmy dwójką z przodu. Milik miał kontuzję, ale teraz jest jak najbardziej do gry, a Nawałka do bólu próbuje wariantu z jednym Lewandowskim w ataku, co taki zespół jak Dania, nie mógł nie wykorzystać.

Naturalnym zmiennikiem dla Piszczka był Kędziora. Tymczasem wchodzi, środkowy obrońca, Cionek, który nie ma żadnych walorów ofensywnych. I to w momencie, gdzie gra nie idzie, zaś Jędrzejczyk w ogóle się nie podłącza.

Błaszczykowski (na świeżo po kontuzji), Mączyński, Pazdan - cała trójka nadawała się na ławę, a nie do pierwszego składu na taki mecz. Po cholerę powoływać ponad 20 chłopa, skoro Adaś operuje raptem kilkoma?

Barto(L)d
01-09-2017, 23:06
To są słuszne uwagi, a ja jeszcze spytam:

nie można było Rybusa na lewą i Jędzy na prawą?

Przecież Rybus zawalił Kazachstan to teraz nie będzie tak mu łatwo...Cionek nic nie zawalił.

Ja oczywiście bym też wolał takie rozwiązanie.

Tom Kruz
01-09-2017, 23:08
Jest to najwyższa porażka Polaków w kwalifikacjach do mistrzowskiej imprezy od 52 lat (1 listopada 1965 roku w el. MŚ Polska przegrała w Rzymie z Włochami 1:6)

Barto(L)d
01-09-2017, 23:09
Jest to najwyższa porażka Polaków w kwalifikacjach do mistrzowskiej imprezy od 52 lat (1 listopada 1965 roku w el. MŚ Polska przegrała w Rzymie z Włochami 1:6)

Rekordowa kadra :lol2:

Huxley
01-09-2017, 23:11
Ciekawe czy Pazdan się odkręcił, po bramkach nr 3 i 4...ciekawe jak podejdą do meczu w poniedziałek. Margines błędu już nie istnieje...

tadzio
01-09-2017, 23:13
Przecież Rybus zawalił Kazachstan to teraz nie będzie tak mu łatwo...Cionek nic nie zawalił.

Ja oczywiście bym też wolał takie rozwiązanie.

No to jak zawalających się odsuwa, to ja proponuję na Kazachstan wyjść tak:
Szczęsny - Kamiński, Bereszyński, Bednarek, Kędziora - Rybus, Zieliński, Góralski, Matuszewski - Teodorczyk, Wilczek

Jestem
01-09-2017, 23:18
Błaszczykowski (na świeżo po kontuzji), Mączyński, Pazdan - cała trójka nadawała się na ławę, a nie do pierwszego składu na taki mecz. Po cholerę powoływać ponad 20 chłopa, skoro Adaś operuje raptem kilkoma?
Dokładnie tak, mecz to potwierdził. Dorzucę jeszcze Fabiańskiego, w zasadzie Malarz by lepiej zagrał a może nawet Cierzniak. Dlaczego Nawałka Szczęsnego nie wstawił? To nie jest tak, że Fabian był denny, zawalił jedną bramkę a nie błysnął przy pozostałych trzech, Szczęsny tej zawalonej raczej by nie zawalił a w pozostałych mógł błysnąć i ze dwie wybronić. Do tego fatalne wprowadzanie piłki do gry! :(

Barto(L)d
01-09-2017, 23:19
Ja zadam inne pytanie. Czemu Boruc został odstawiony (tak wiem...sam zakończył reprezentacyjną karierę)?

(L)ukas
01-09-2017, 23:32
O faken, ale wpier.dol. Więcej śmieszków na ŁNP :ok:

casual
01-09-2017, 23:51
Żaden z Legionistów nie zachwycił, a forma trzech piłkarzy Legii w jakimś stopniu przełożyła się i na formę kadry. Dramatycznie słaby mecz w wykonaniu Polaków; oby się szybko przebudzili, bo wbrew temu co im się wydaje jeszcze na Mistrzostwa nie awansowali.

księciuniu
02-09-2017, 00:01
No to jak zawalających się odsuwa, to ja proponuję na Kazachstan wyjść tak:
Szczęsny - Kamiński, Bereszyński, Bednarek, Kędziora - Rybus, Zieliński, Góralski, Matuszewski - Teodorczyk, Wilczek
No, to jak siatkarski manewr przy 0-2 ze Słowenią

księciuniu
02-09-2017, 00:07
Nie rozumiem co ty tam do mnie bełkoczesz.
Nie jestem jego adwokatem, o nie chcę wszczynać kolejnych sporów, ale może chodzi my o to , że Twój post wyglądał podobnie , jak Twoje posty po niektórych porażkach Legii Magiery. Nie wiem , czy to skojarzenie było z Twojej strony zamierzone, ale...

P.S. Przepraszam za literówki, ale alkohol, nocniak, etc.

piejo kury piejo
02-09-2017, 00:22
Na stadionie w Kopenhadze widziane było duńskie dziecko płci męskiej w czerwonym t-shircie i zamieszczonej na żółtej gwieździe czerwonym "sierpomłocie".

księciuniu
02-09-2017, 00:29
Na stadionie w Kopenhadze widziane było duńskie dziecko płci męskiej w czerwonym t-shircie i zamieszczonej na żółtej gwieździe czerwonym "sierpomłocie".
No i... Myślisz, że to u nich rzecz niespotykana albo kogoś gorsząca?

dany1982
02-09-2017, 00:58
Dokładnie tak, mecz to potwierdził. Dorzucę jeszcze Fabiańskiego, w zasadzie Malarz by lepiej zagrał a może nawet Cierzniak. Dlaczego Nawałka Szczęsnego nie wstawił? To nie jest tak, że Fabian był denny, zawalił jedną bramkę a nie błysnął przy pozostałych trzech, Szczęsny tej zawalonej raczej by nie zawalił a w pozostałych mógł błysnąć i ze dwie wybronić. Do tego fatalne wprowadzanie piłki do gry! :(
Wczoraj gdzieś słyszałem, że Szczęsny kontuzja czy jakieś zatrucie.

Lorenzo
02-09-2017, 04:01
Nie, zupełnie nie. Tutaj na forum jeszcze nie miałem okazji do przedstawienia swoich poglądów, jeśli chodzi o "kadrę Nawałki" - od dłuższego czasu uważam, że wcale nie jesteśmy taką potęgą, jak to Borek/Hajto, Włodarczyk, Pol czy inne przydupasy Bońka, starają się przed każdym meczem pompować. Potencjał mamy ogromny, ale gra wcale nie jest taka różowa. Fakenowi sprzyjała karta, ale wcale to nie jest taki wielki specjalista, a My nie jesteśmy nawet w 20-tce najlepszych drużyn na świecie, żeby tak ten balonik pompować. Taktyk z niego marny, dobór personalny szwankuje, brak odpowiedniej reakcji na wydarzenia boiskowe..

Dziwi Cie to? Normalka :)

Najgorszy mecz kadry Nawalki. Prędzej czy później musiał nastąpić. Lepiej że teraz na stadionie gdzie ta porażka była brana pod uwagę po losowaniu. Wyciągnąć wnioski, zapomnieć, rozwalić Kazachstan i w październiku przypieczetowac awans.

PS. Wstyd:)
Dodaj jeszcze, że wrócą silniejsi, parę emotków bicepsa i może faktycznie uwierzę, że tak będzie. Tak w ogóle to Boniek won, gdzie są transfery?

Mayhe(L)
02-09-2017, 05:19
Ja wiem że to nie ukochana Legia ale weźcie qrwa... najpierw Astana, potem Szerif, teraz cztery do zera... załamałem się... jprd...

Stout
02-09-2017, 06:30
Nie bądź miętki.

Marcino
02-09-2017, 07:59
Znowu źle gra obrona, a tym razem mocny przeciwnik szybko ustawił mecz.
Niestety Legioniści w kadrze grają taki sam piach co w Legii.

OLIUSTKA
02-09-2017, 08:31
Nie tylko Legioniści zagrali katastrofalny mecz ale ogólnie cała drużyna...

crolick
02-09-2017, 09:17

Edit: z Portugalią w Korei?
Z Białorusią 1-4 na kacu w 2001 r ;)

Ursynów1916
02-09-2017, 09:17
Zasnąłem w przerwie.
Jak nasze eksportowe trio zagrało ? Jest kogo pochwalić za 2 połowę ? Motoryka coraz lepsza ?

Antares
02-09-2017, 09:41
Przyda się piłkarzom, dziennikarzom i niektórym kibicom taki kubeł zimnej wody na głowę. A szczególnie dziennikarzom, bo powtarzanie, że mamy piątą drużynę na świecie jest śmieszne jak ten cały ranking. Mamy kilku fajnych piłkarzy, jednego wielkiego i resztę przeciętniaków, którzy w kadrze grali na 120 procent i tyle. Porównać nasz potencjał do Hiszpanów, Francuzów, Włochów, Anglików, Niemców, Belgów.. nie ma co porównywać. Piłka reprezentacyjna się na szczęście wyrównała i na boisku trzeba mieć drużynę. To mieliśmy w ostatnich nastu meczach, wczoraj nie.

I tak sytuacja nie jest zła, żeby pojechać na Mundial trzeba ograć Kazachstan i Armenię oraz zremisować u siebie z Czarnogórą.

Szawar
02-09-2017, 10:04
Nosz qr. Typa nie da sie słuchać. Syndrom Legii. Wina Legii. Typ który w Łodzi miał wypadek i ledwo się wywinął. Niech się odpier..li od nas.

Bez przesady, przyznał rację mówiąc, że powołani z Legii piłkarze są kompletnie bez formy. Nie stwierdził nigdzie, że to wina piłkarzy Legii, że Polska przegrała.

Tom Kruz
02-09-2017, 10:13
I tak sytuacja nie jest zła, żeby pojechać na Mundial trzeba ograć Kazachstan i Armenię oraz zremisować u siebie z Czarnogórą.

W zasadzie tak, tylko, że przy tak fatalnej formie większości piłkarzy wygrana z Kazachami, a zwłaszcza z Armenią na wyjeździe może okazać się tak łatwa, jak dla Legii zwycięstwa z mistrzami Kazachstanu i Mołdawii. Dobrze, że jednak teraz mamy ten Kazachstan u siebie, a nie Czarnogórców lub wyjazd do Erewania i te 3 pkt powinny jednak wpaść.

Co do wczorajszego meczu. Byłem pewny, że wczoraj przegramy i do zdecydowanie - postawiłem 3:1 dla gospodarzy (w końcu seria meczów bez porażki musiała się zakończyć, to od Danii dostaliśmy największy oklep w historii 8:0, przez całe eliminacje słabo graliśmy w obronie). Proszę sprawdzić w temacie typerskim. Nie przypuszczałem jednak, że będziemy od Duńczyków aż o kilka klas gorsi. To już nawet nie chodzi o wynik tylko ogólnie żenujące wrażenie niemocy i bezsilności. O juniorskich błędach w obronie nawet nie wspominając. Oprócz wspomnianego wyżej 0:4 z Portugalią w Korei na MŚ dostaliśmy też czwórkę do zera w 1986 r. od Brazylii, ale, pomimo odpadnięcia z turnieju, jakże inne były nastroje po tym, jak w tamtym meczu m. in. obijaliśmy słupek i poprzeczkę bramki rywali, wtedy głównych faworytów do tytułu, niż teraz.

Niemniej jednak jak głosi porzekadło lepiej raz przegrać 0:4, niż cztery razy 0:1 ;). Trzeba jakoś wyszarpać ten awans i szykować formę na wiosnę.

Barto(L)d
02-09-2017, 10:21
I tu prztyczek do Nawałki, który swoją praca u podstaw zabił rywalizację i pomija w powołaniach ludzi będących w lepszej formie.

Szawar
02-09-2017, 10:24
I tu prztyczek do Nawałki, który swoją praca u podstaw zabił rywalizację i pomija w powołaniach ludzi będących w lepszej formie.

Czyli np kogo ?

Barto(L)d
02-09-2017, 10:26
Np Janka Gola :) Gościu latami ma plac w dużo silniejszej Lidze Rosyjskiej. Czy Klicha w zeszłym sezonie. Kolejny przykład z zeszłego sezonu? Lewczuk, który nie grał kosztem Cionka. Akurat powołania dostawał.

Szawar
02-09-2017, 10:27
Np Janka Gola :) Czy Klicha w zeszłym sezonie.

:\\ grubo

Barto(L)d
02-09-2017, 10:31
Biorąc pod uwagę wczorajszą grę Mąki i Linettego to tak. Najgorsze, że nie miał alternatywy na środku.

Edyta: Chodzi o to, że jak sam zauważyłeś, ogólnie nie mamy zbyt dużo dobrych piłkarzy, a z niektórych trener zrezygnował z nieznanych przyczyn. Dochodzi do spadku formy większosci wybrańców (z tym mamy teraz doczyniania) i pojawia się klops w tym wypadku, bo nie ma alternatyw.

mjedrek1906
02-09-2017, 10:32
Tak czytam te opinie po meczu i hmmm. Czy My nie wpadamy ze skrajności w skrajność? Jak wygrywali ooo super trener, super zawodnicy. Ludzie my przegraliśmy pierwszy mecz w eliminacjach (porażka 4:0 bardzo dotkliwa). Nie można wszystkiego wygrywać, nie da się. Kiedyś musiał przyjść słaby mecz. Nie rozumiem też narzekania na Mączyńskiego, Jędrzejczyka i Pazdana bo to nie oni przegrali mecz, ale cała drużyna. Glik przy jednej z bramek też się nie popisał a w Monaco jest kocur. Cała drużyna zagrała słabo ba nawet bardzo słabo, a nie tylko Legioniści. Mam nadzięję, że tak dotkliwa porażka spowoduje, że w poniedziałek rozjedziemy Kazachstan

Barto(L)d
02-09-2017, 10:35
Przejrzyj moje posty z tego tematu i zobaczysz, że moje opinie są niezmienne od Euro.

mjedrek1906
02-09-2017, 10:50
Ja do nikogo osobiście nie udarzałem. Napisałem ogólnie.

Antares
02-09-2017, 12:45
Nawałka ma taki problem, że za bardzo nie ma na kogo zmieniać. Szczególnie w linii pomocy, bo zarówno w środku jak i na skrzydłach nie ma za bardzo alternatyw. Bardzo dobrze dla kadry, że Krychowiak zmienił klub.

jjjzaw
02-09-2017, 14:37
Bardzo dobrze, że tak się stało. Lepiej teraz, kiedy jeszcze mamy ogromne szanse na awans, niż kiedy miałby to być jakiś mega ważny mecz. Rankingi (a zwłaszcza Ranking FIFA, który jest szalenie nieobiektywny i durny) nie grają. Niech nasi zobaczą, że do elity im jeszcze sporo brakuje.
Osobiście nie tracę wiary w tę drużynę. Trzeba po prostu wyciągnąć wnioski i zobaczyć, że jak by nie było to mecz trzeba wybiegać i walczyć a nie stać jak tyczki. Nawet jak wtedy nie pójdzie to nikt nie będzie miał większych pretensji. Walczyć a nie stać ! Ano i właśnie strzelać na bramkę bo bez żadnego to ciężko mecz wygrać :lol2:

Krawczol
02-09-2017, 15:53
Przepieprzyliśmy pierwszy mecz po dwóch latach, a tu nastroje jakbyśmy właśnie zaprzepaścili awans remisem na Wyspach Owczych... Serio już nie pamiętacie jak Kiszyniów był zbyt cięzkim terenem, albo jak lali nas Ukraińcy? Taki mecz musiał przyjść, lepiej że przyszedł teraz niż w Rosji w fazie grupowej. Na mundial pojedziemy, spokojnie. Ta grupa jest na szczęscie na tyle niepełnosprawna, że nawet ta wtopa w niczym nam nie zaszkodzi.

(L)dorado
02-09-2017, 16:36
Oglądałem mecz popijając rożne napoje. Niech mnie ktoś wyprowadzi z błędu lub potwierdzi. Wydawało mi się, że MąkaTSW zagrał nie najgorszy mecz a już napewno lepiej niż gra w Legii. Ktoś trzeźwo spoglądający na mecz mógłby zabrać głos?

6xir
02-09-2017, 16:50
Taki mecz musiał przyjść
Tu pełna zgoda

Na mundial pojedziemy, spokojnie.
Tu już nie tak bardzo - jeśli nie wygrają w poniedziałek z Kazachami, to zacznie się robić bardzo nerwowo.

Dania pokazała naszym jak grać bez minimalizmu. Za to należy im się duży szacunek. Przez cały mecz jechali z nami jak rozwścieczone psy ze szczurami. Wystarczy przypomnieć sobie co działo się w naszych meczach z Duńczykami i Rumunami u siebie, gdzie po strzeleniu bramek oddawaliśmy pole rywalom. Wydaje mi się, że to jest kamień do ogródka Nawałki, bo piłkarzy na papierze mamy lepszych od jednych i drugich.
PS twierdzi, że największa bura po meczu spotkała Jędzę i Pazdana. Faktycznie, przestraszeni, bez polotu, a już bramka na 3:0... Magiera, coś Ty zrobił z piłkarzami Legii?

looking1916
02-09-2017, 16:52
Oglądałem mecz popijając rożne napoje. Niech mnie ktoś wyprowadzi z błędu lub potwierdzi. Wydawało mi się, że MąkaTSW zagrał nie najgorszy mecz a już napewno lepiej niż gra w Legii. Ktoś trzeźwo spoglądający na mecz mógłby zabrać głos?

Ciężko może być o stan trzeźwości, ale mam podobne wrażenie, tylko że tak jak Ty byłem po trunkach.
Irytujące jest to, że jedziemy tutaj "swoich" z Legii, a inni to zagrali lepsze zawody?
Ten mecz pokazał, że czy Lewandowski, czy Sadiku, to i tak bez różnicy, jeśli nie ma dobrych podań.

Swoją drogą Eriksen, przydałby się taki rozgrywający w Legii :hyhy:

pio90
02-09-2017, 17:17
PS twierdzi, że największa bura po meczu spotkała Jędzę i Pazdana. Faktycznie, przestraszeni, bez polotu, a już bramka na 3:0... Magiera, coś Ty zrobił z piłkarzami Legii?

i tego właśnie nie rozumiem.
- pierwsza bramka: na konto Zielińskiego lub Nawałki (kto nakazał krycie Zielińskiemu, gościowi, który głową gra słabo)
- druga bramka: Glik przegrywa pojedynek, kopie piłką w rywala, strata piłki - gol
- trzecia bramka: Fabiański odbija piłkę przed siebie, dobija Duńczyk - gol
- czwarta bramka: odpuszczone krycie przez wszystkich po kolei

poszczególne bramki zawalali Zieliński (Napoli), Glik (Monaco), Fabiański (Swansea). Ale największą "burę" dostają zawodnicy Legii, klubu, któremu na dzień dzisiejszy daleko do poziomu Napoli, Monaco czy innego Monachium.

Barto(L)d
02-09-2017, 19:28
Tu Panowie w pewnym sensie Wam przyznam rację, a wypiłem tylko jedno piwko w drugiej połowie. Wasz odbiór może jednak być zaburzony, bo lepiej, niż w Legii wyglądał zwłaszcza na początku spotkania, potem wyglądało to jednak coraz gorzej.

Cały czas jednak jego forma była daleka od ideału i w pierwszym składzie nie powinno go być (tak jak Linettego zresztą). Antares...Nawałka nie ma dla nich alternatywy po części przez brak dużej liczby dobrych piłkarzy w Polsce, a po części przez siebie samego, czyli pomijanie chociażby Gola i Klicha. Tak wiem...nie są to gwiazdy europejskiego formatu, ale nie oszukujmy się - Mąka, Linetty, Góralski, czy swego czasu Jodła też nimi nigdy nie byli. Sam trener pozbawił się możliwości wyboru.

Wracając do MąkiTSW (ale i Linettego). pio90 pięknie opisał winnych straty bramek, ale paru rzeczy chyba nie zauważył. To po kolei:

1. Co do pierwszej to nie kumam czemu kurdupel Zieliński w ogóle był w polu karnym, a nie czekał na wyjście z kontrą. Swoją droga to był popis tragicznej gry drużynowej w obronie, bo Zieliński odbił się przeciez od "zasłony" chyba Pazdana (może to ktoś inny był?).

Z resztą bramek to oczywiście masz rację, ale jest jedno ale.
2. Cornelius wbiegł na wolne pole, które zostało zwolnione, bo Cionek bardzo dobrze krył swojego człowieka, który zbiegł do środka. Pytanie teraz - kto powinien w tym wypadku asekurować tego typu wejścia? Ano człowiek na DP, czyli Mąka, albo Linetty.
3. Fabian wypluwa, a strzela człowiek nabiegający z głębi pola. Kogo tutaj nie było? Mąki i/lub LInettego.
4. Strzał niepilnowanego gracza sprzed pola karnego. Ponownie kto tam powinien być? Właśnie Mąka bo Linettego już nie było na boisku.
Mąka nie wykonał podstawowego zadania jakie stoi przez DP, zwłaszcza, że w parze z Linettym był raczej tym bardziej defensywnym, czyli zadania, które bardzo dobrze swego czasu wykonywał taki Kopczyński w Legii, ale dla specjalistów forumowych było to za mało. Mąka nie trzymał stref, nie asekurował, nie krył zamykających akcje, nabiegających przeciwników. Miał udział przy trzech bramkach. Taka rola DP - może z jednej strony nie mieć spektakularnych zagrań, a odegrać ważną rolę w meczu, ale z drugiej strony może nie popełnić bezpośrednio spektakularnych błędów a...nikt tego nie zauważy. Każdy kij ma dwa końce.

Jeśli chodzi o samą krytykę legionistów to specjalnie nie zauważyłem jej na forum. Nikt nie wyolbrzymia negatywnej roli naszych, ale każdy z nich zagrał na swoim, słabym ostatnio, poziomie. Do tego na tym samym poziomie zagrała większość kadry i mamy efekty. A chyba dziennikarzami się tutaj nie przejmujemy. No może w temacie o mediach tak, ale to nie ten :)

Antares
03-09-2017, 16:27
Nie mamy wielkich piłkarzy w środku pola i Klich, który zagrał 10 minut w Leeds czy też Gol, który jest obecnie rezerwowym w Amkaru tego nie zmienią. Ot mamy średnią kadrę z kilkoma dobrymi piłkarzami i tak wyniki z ostatnich lat osiągane są ponad stan. Zresztą nie mierzymy się w tym czasie z naprawdę topowymi drużynami. W el. do ME odnieśliśmy zwycięstwo z Niemcami, którzy mieli swoje duże problemy po zdobytym MŚ i małej wymianie pokoleniowej, ale nawet w tamtym meczu oni nas miażdżyli. Nawałka poukładał klocki, stworzył drużynę, która niestety jest trochę jednowymiarowa. Wiele kadr ma zdecydowanie większy potencjał od naszej, a lepszych wyników nie osiąga także nie ma co płakać, słabszy mecz musiał przyjść. Nie jesteśmy Hiszpanami, żeby robić burzę po porażce z Danią. Porównajmy się chociaż do takich Chorwatów przecież ich linia pomocy naszą zjada. Modrić, Raktić, Kovacic w środku, Perisić, Brozović na skrzydłach. Ciężko oczekiwać, żeby z środkiem Linetty - Mączyński dominować każdego rywala.

piejo kury piejo
03-09-2017, 18:11
Ooooo.... znowu widzę optymistów przed meczem z Kazachami. :oczko:

https://d-nm.ppstatic.pl/kadr/k/r/bc/eb/57cc6dcbb1bdd_o,size,933x0,q,70,h,618c14.jpg

Oczywiście meczu nie będzie w Astanie, ale Kazachowie pokazali że potrafią grać na naturalnej murawie.

Benek
03-09-2017, 20:28
Ooooo.... znowu widzę optymistów przed meczem z Kazachami. :oczko:

https://d-nm.ppstatic.pl/kadr/k/r/bc/eb/57cc6dcbb1bdd_o,size,933x0,q,70,h,618c14.jpg

Oczywiście meczu nie będzie w Astanie, ale Kazachowie pokazali że potrafią grać na naturalnej murawie.

Tak? A w którym to meczu pokazali że potrafią grać w piłkę?

PS. Drugi raz ich nie zlekcewaza i jutro będzie pogrom!

jednopostowiec
03-09-2017, 22:11
Mam nadzieję, że trener nie zrobi kozła ofiarnego z Zielińskiego. Jak go nie puści od pierwszej to może go spalić, a nie warto.
No i nie wyobrażam sobie, że nie wyjdziemy na nich z dwoma napastnikami. 5ka dla odbudowy nastrojów (tak żeby było 1 na plus) i do przodu :)

Barto(L)d
04-09-2017, 09:56
https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/708721/dariusz-tuzimek-musza-miec-zawsze-noz-na-gardle-felieton

Felieton Tuzimka, który mocno wpisuje się w moją opinię. Oczywiście wali w legionistów, ale ogólna ocena wad pracy selekcjonera uwypuklona.
Najważniejsze zdanie dla każdej reprezentacji (nie tylko Polski): SELEKCJA NIGDY SIĘ NIE KOŃCZY. U nas wygląda na to, że się skończyła i tu mamy problem. Stojąc w miejscu się nie rozwijasz i jak AN włączyłby do swojej żelaznej zasady pracy od podstaw drugą zasadę nie kończenia selekcji to mamy szanse utrzymać się w grupie mocnych reprezentacji. W innym wypadku to prędzej czy później będzie zjazd w dół, bo nasi przeciętni piłkarze nie będą latami na 120% grać.

KRA
04-09-2017, 12:37
https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/708721/dariusz-tuzimek-musza-miec-zawsze-noz-na-gardle-felieton

Felieton Tuzimka, który mocno wpisuje się w moją opinię. Oczywiście wali w legionistów, ale ogólna ocena wad pracy selekcjonera uwypuklona.
Najważniejsze zdanie dla każdej reprezentacji (nie tylko Polski): SELEKCJA NIGDY SIĘ NIE KOŃCZY. U nas wygląda na to, że się skończyła i tu mamy problem. Stojąc w miejscu się nie rozwijasz i jak AN włączyłby do swojej żelaznej zasady pracy od podstaw drugą zasadę nie kończenia selekcji to mamy szanse utrzymać się w grupie mocnych reprezentacji. W innym wypadku to prędzej czy później będzie zjazd w dół, bo nasi przeciętni piłkarze nie będą latami na 120% grać.

Nie wiem, czy selekcja u Nawałki już się skończyła. W końcu pojawiają się nowe twarze - powołania dostali Bereszyński, Bednarek, Góralski, czy Makuszewski (swoją drogą dał dobrą zmianę w Kopenhadze). Większym problemem selekcjonera jest kurczowe trzymanie się żelaznej jedenastki. Z Danią połowa składu nie powinna wybiec na boisko, a wybiegła - za zasługi raczej, bo chyba nie dlatego, że są w dobrej formie. Przecież legionistów Nawałka widzi na co dzień. Żaden z nich nie powinien zagrać. Błaszczykowski świeżo po kontuzji bodaj, a w dodatku nie jest to już piłkarz, który będzie biegał od szesnastki do szesnastki. Teraz pytanie, czy miał na tę chwilę lepszych/w lepszej formie? Jeśli nie, to wracamy do punktu wyjścia czyli, czy dobre były powołania, czy mógł powołać lepszych?

IX14
04-09-2017, 13:25
Dobrze ,że Kuba jednak nie przyszedł do nas ,wieku a zwłaszcza zdrowia nie da się oszukać ,śmiało może jechać na skasy do Chin albo USA.

Barto(L)d
04-09-2017, 14:01
Nie wiem, czy selekcja u Nawałki już się skończyła. W końcu pojawiają się nowe twarze - powołania dostali Bereszyński, Bednarek, Góralski, czy Makuszewski (swoją drogą dał dobrą zmianę w Kopenhadze). Większym problemem selekcjonera jest kurczowe trzymanie się żelaznej jedenastki. Z Danią połowa składu nie powinna wybiec na boisko, a wybiegła - za zasługi raczej, bo chyba nie dlatego, że są w dobrej formie. Przecież legionistów Nawałka widzi na co dzień. Żaden z nich nie powinien zagrać. Błaszczykowski świeżo po kontuzji bodaj, a w dodatku nie jest to już piłkarz, który będzie biegał od szesnastki do szesnastki. Teraz pytanie, czy miał na tę chwilę lepszych/w lepszej formie? Jeśli nie, to wracamy do punktu wyjścia czyli, czy dobre były powołania, czy mógł powołać lepszych?

No właśnie chodziło mi (i chodzi od końca Euro) o to trzymanie się żelaznej jedenastki. To, że w ostatnim sezonie Lewczuk nie dostał jednej szansy w kadrze jest najlepszym przykładem. W tamtym okresie był dużo lepszy od Cionka, zwłaszcza, że bywały dziury po Gliku (z Pazdanem byli zgrani). Także stwierdzenie selekcja się skończyła można uznać za uprawnione, bo poza jakimiś 13-14 piłkarzami reszta jest na tych zgrupowaniach kadry chyba tylko i wyłącznie, żeby do gierek na treningach była ekipa. A pamiętajmy, ze w tej żelaznej grupie są Jędrzejczyk, Mączyński, Cionek, czy swego czasu Jodła lub Kapustka, a nie sami ludzie pokroju Lewego, Piszczka, czy Krychowiaka grającego w klubie.
Makuszewski jest albo wyjątkiem potwierdzającym regułę, albo być może jednak Nawałka zaczyna wyciągać wnioski. Miejmy nadzieję, że to drugie.

Benek
04-09-2017, 14:49
No właśnie chodziło mi (i chodzi od końca Euro) o to trzymanie się żelaznej jedenastki. To, że w ostatnim sezonie Lewczuk nie dostał jednej szansy w kadrze jest najlepszym przykładem. W tamtym okresie był dużo lepszy od Cionka, zwłaszcza, że bywały dziury po Gliku (z Pazdanem byli zgrani). Także stwierdzenie selekcja się skończyła można uznać za uprawnione, bo poza jakimiś 13-14 piłkarzami reszta jest na tych zgrupowaniach kadry chyba tylko i wyłącznie, żeby do gierek na treningach była ekipa. A pamiętajmy, ze w tej żelaznej grupie są Jędrzejczyk, Mączyński, Cionek, czy swego czasu Jodła lub Kapustka, a nie sami ludzie pokroju Lewego, Piszczka, czy Krychowiaka grającego w klubie.
Makuszewski jest albo wyjątkiem potwierdzającym regułę, albo być może jednak Nawałka zaczyna wyciągać wnioski. Miejmy nadzieję, że to drugie.

A można wiedzieć na jakiej podstawie taka teza ? :)

Barto(L)d
04-09-2017, 14:52
Na podstawie występów w klubie. Oczywiście nie oglądałem każdego meczu także żeś mnie pozamiatał :) przynajmniej na wstępie zamkniemy potencjalnie mogące wystąpić przepychanki słowne ;)

Benek
04-09-2017, 14:57
Na podstawie występów w klubie. Oczywiście nie oglądałem każdego meczu także żeś mnie pozamiatał :) przynajmniej na wstępie zamkniemy potencjalnie mogące wystąpić przepychanki słowne ;)

Nie musisz oglądać każdego :) Ja bym się Cionka nie czepiał (no może po za tym, że nie jest Polakiem). On nigdy nie zawiódł Nawałki i od dłuższego czasu jest 3 stoperem. Ja nie widziałem go w akcji więc mogę jedynie zaufać trenerowi, że wie co robił :)

Mam jedynie pretensję, że Cionek wchodzi za Piszczka. To po co w takim razie powołuje 3 prawych skoro w takim momencie wchodzi stoper ?

Barto(L)d
04-09-2017, 15:04
No w sumie pełna zgoda :) Mi bardziej chodziło o brak jakiejkolwiek próby z Lewczukiem, a nie zrobienie go trzecim stoperem. Poza tym miał być to przykład bo Igor prezentował jednak solidną formę, aczkolwiek rzeczywiście nie do końca trafny, co ładnie uwypukliłeś. A ostatecznie...to też bym wolał Polaka, bo pod tym względem to ten Cionek jest ogromną skazą na kadrze Nawałki.

Mayhe(L)
04-09-2017, 15:55
Dudek następny... Cała kadra zagrała źle, winni się przyznali już po meczu, a ci z PS dalej swoje. Nawet jaki piękny nagłówek wywalili, choć mogli dać inny. A w pomeczowym studiu 4-4-2 Tomaszewski nas bronił i dał jasno do zrozumienia żeby się od nas odczepić.

„Trójka z Legii w kadrze to złe rozwiązanie. Musimy znaleźć lekarstwo na kaca”

http://www.przegladsportowy.pl/felietony/jerzy-dudek,jerzy-dudek-znalezc-dobre-lekarstwo-na-kaca-felieton,artykul,811662,1,1073.html

A tak na marginesie, ciekaw jestem czy nie było pite przed meczem, tak samo jak przed farciarskio wygranym meczem z Albanią. Może za dwa miesiące coś tam wycieknie i okaże się że cała niemoc miała jednak jakieś inne "pozasportowe" przyczyny. :hmm:

Bonhart
04-09-2017, 17:02
Fakt faktem - wystawienie calej trojki (Jedza, Maczynski, Pazdan) w tym meczu to byl wielblad Nawalki. Gosc nie ogladal co oni ostatnio grali? Troche powialo Smuda.

Sugarman
04-09-2017, 18:46
A kogo miał wystawić? W tej kadrze nie ma dublerów.

Benek
04-09-2017, 18:50
A kogo miał wystawić? W tej kadrze nie ma dublerów.

Rybus (ewentualnie Sadlok no ale jego nie powołał) Cionek(Kamiński),Góralski.

Pazdan i Mąka nadal w składzie.

Bonhart
04-09-2017, 19:50
Rybus (ewentualnie Sadlok no ale jego nie powołał) Cionek(Kamiński),Góralski.

Pazdan i Mąka nadal w składzie.

A i owszem - Rybusa za Jedze to na pewno. Kaminski i Cionek to nie moja bajka ale od Pazdana w obecnej formie raczej tez byliby lepsi (nie gorsi). Z reszta moze juz nie ma co gdybac - teraz trzeba przewiezc pasterzy czworka i tyle.

Mayhe(L)
04-09-2017, 20:04
W końcu 4 4 2. No zobaczymy ten skład.

https://storage2.sportowefakty.pl.sds.o2.pl/photos/59ad9012a083d8_13311702.jpg

jjjzaw
04-09-2017, 20:17
2 napastników. Będzie ciekawie :) (Oby)

Chmielo
04-09-2017, 20:58
Proszę bardzo. Można? Dwójka w ataku i z przodu mamy zdecydowanie więcej wariantów. Dodatkowo zawodnicy w formie zamiast pupili.

Mayhe(L)
04-09-2017, 21:09
Można. Ale bardzo to nerwowo wygląda. Glik, Piszczek, Zieliński chyba się "nie otrząsnęli" po dunach. Straty i niepewnie.

Robert E. Lee
04-09-2017, 21:43
Hajto to jest jakimś menadżerem Makuszewskiego?

Stout
04-09-2017, 21:54
Trenował go chyba kiedyś,to się spuszcza .

Mayhe(L)
04-09-2017, 22:17
Jak nie ma VAR? Albo goal line? Na takim meczu? Ale dojadą Bońka.

Alek
04-09-2017, 22:19
Bramka nieuznana to raz, ale że kilka kartek dla kazachow wiecej powinno być to też skandal swoją drogą :/

Jestem
04-09-2017, 22:51
Milik tragedia! :( Wprawdzie jednego strzelił ale nie strzelił ze cztery razy przynajmniej!

Zmiany w składzie wyjściowym 100% trafione i wreszcie Kuba tak jak trzeba, wchodzi w drugiej połowie, on na więcej już nie da rady.

Jak liniowy mógł nie zobaczyć bramki Lewego to ja nie wiem, masakra ...

Mayhe(L)
04-09-2017, 23:05
Milik tragedia! :( Wprawdzie jednego strzelił ale nie strzelił ze cztery razy przynajmniej!

Zmiany w składzie wyjściowym 100% trafione i wreszcie Kuba tak jak trzeba, wchodzi w drugiej połowie, on na więcej już nie da rady.

Jak liniowy mógł nie zobaczyć bramki Lewego to ja nie wiem, masakra ...

Mógł. Stanowski już to wszystko wytłumaczył. Nie znacie się i nie ma w was wyrozumiałości. :lol:

Nie miał prawa sędzia tego zauważyć.
A bocznemu widok zasłonił bramkarz, poza tym trudno wychwycić piłkę, która przez ułamek sekundy znajduje się 3 cm za linią, z 40 metrów
Piłka znajduje się za linią przez ułamek sekundy, miejsce odbicia bocznemu zasłania bramkarz. Strasznie mało w was wyrozumiałości.

https://twitter.com/K_Stanowski/status/904802303517057024

Milik, Milik, Milik... co najmniej dwie bramki powinien włożyć. Co to za napastnik, który stojąc w karnym na 7dmym metrze nie jest w stanie ogarnąć piłki od Błaszcza? Bo za szybko?. Albo ta dziwna główka po wrzutce od Grosika. Jako ciekawostkę podam że był na nim faul na karny w 52 minucie, kiedy akcję robił Lewy. Dość sprytnie go skoszono bez piłki. Pazdek znowu bardzo ładnie, mam nadzieję że zamknie usta hejterom. Dobre zmiany, ale nerwowy mecz. Brakuje pomocnika który uspokoi grę, dobrze że Błaszczu wszedł.

jednopostowiec
04-09-2017, 23:12
Strasznie kibicuję Zielińskiemu, ale przez te dwa mecze miał chyba więcej strat/niedokładnych podań, niż przez pół sezonu...
Oj Piotrek. Więcej wiary w siebie.

marsu2
04-09-2017, 23:12
Hajto to jest jakimś menadżerem Makuszewskiego?
Trenował go w Jagiellonii ;) Podczas transmisji meczu z Dania jak wchodził Makuszewski,to Hajto się pochwalił,ze
"dołożył cegiełke" :D

Antares
04-09-2017, 23:22
Trenował go w Jagiellonii ;) Podczas transmisji meczu z Dania jak wchodził Makuszewski,to Hajto się pochwalił,ze
"dołożył cegiełke" :D

Przy każdej okazji mówi, że 5 groszy do jego kariery przyłożył. Jego największy sukces w karierze trenerskiej.

Nasi powinni biegać ze słuchawkami w uszach, żeby słuchać porad pana Tomasza. Przeważnie on mówi całkiem sensownie, ale że nikt mu w Polsacie nie zwraca uwagi, że nie może meczów komentować co chwile udzielając rad zawodnikom. Michał wyjdź do niego, Łukasz masz Rybusa, podaj mu, Piotrek nie machaj rękami, Kamil na prawą nogę weź! No kurde, na początku to może śmieszne było, ale teraz robi się coraz bardziej żenujące.

Mayhe(L)
04-09-2017, 23:34
Nasi powinni biegać ze słuchawkami w uszach, żeby słuchać porad pana Tomasza. Przeważnie on mówi całkiem sensownie, ale że nikt mu w Polsacie nie zwraca uwagi, że nie może meczów komentować co chwile udzielając rad zawodnikom. Michał wyjdź do niego, Łukasz masz Rybusa, podaj mu, Piotrek nie machaj rękami, Kamil na prawą nogę weź! No kurde, na początku to może śmieszne było, ale teraz robi się coraz bardziej żenujące.

Były sugestie żeby jego uwagi przepisywać na txt i wrzucać na telebimie podczas meczu :lol: :prawi:

https://pbs.twimg.com/media/DI50tzsXYAEgC9A.jpg:large

eFortuna peel to ty? :lol: :look:

Barto(L)d
04-09-2017, 23:38
Strasznie kibicuję Zielińskiemu, ale przez te dwa mecze miał chyba więcej strat/niedokładnych podań, niż przez pół sezonu...
Oj Piotrek. Więcej wiary w siebie.

Bez przesady, druga polowa już bardzo ładna w jego wykonaniu. Zresztą widać było po Hajcie, któremu chyba córkę (choć nie wiem, czy ją ma) wykorzystał, bo nie przeszkadzało mu krytykować Piotrka w pierwszej połowie przy każdej możliwej okazji, a już w drugiej przycichł na jego temat. Pochwały już nie przeszły Tomciowi przez gardło.

To samo z Makuszewskim. Dobrze grał chłopak, ale takie pianie nad nim to "lekka" przesada była i tylko zniechęcało do samego Makuszewskiego ewentualnie.

Podsumowując...najgorszy w dzisiejszym meczu był Hajto i to cieszy :)

Edyta: i nie wiem po co tak tego Milika walić. Zmarnował co prawda ze dwie setki, ale mecz pokazał, że jest bardzo potrzebny, bo ma umiejętności w grze kombinacyjnej, a poza tym ma dużo miejsca, bo wszyscy Lewego pilnują i to dzisiaj raz wykorzystał. Po drugie suma sumarum to Lewy też ma więcej miejsca dzięki obecności Milika.

Bonhart
05-09-2017, 08:17
Jesli chodzi o Milika to w ogole nie ma o czyn mowic - gosc jest bardzo potrzebny tej reprezentacji. Golym okiem widac jakosc w rozegraniu ataku, kiedy gramy dwoma napastnikami. Wiadomo, ze skutecznosc AM pozostawi troche do zyczenia, ale bez niego kazda druzyna ma ulatwione zadanie - wystarczy skopac i wylaczyc z gry Lewego i w zasadzie wystarczy tylko strzelic bramke.

Antares
05-09-2017, 08:26
I oby Pazdan wrócił na właściwe tory po tym meczu. Okienko skończone, musi się pogodzić, że będzie u nas marne 140 tys zł miesięcznie zarabiał i dalej tu grał. Widać, że u niego bardzo ważna jest głowa i trzymanie koncentracji przez cały mecz. Nawet w lidze widać, że inaczej wygląda na tle słabszych, a inaczej na tle mocniejszy rywali kiedy tę koncentrację trzyma.

I też widać, że kibice reprezentacji to chorągiewki na wietrze. Po EURO Pazdan był dla Januszy bogiem, jeden słabszy mecz i już ma wypieprzać z reprezentacji. Zresztą nie tylko u Januszy, ale zaraz po Danii cała masa ekspertów się w gazetach wylała, że on się do kadry nie nadaje. I to jeszcze po Duńczykach gdzie wszyscy zagrali bardzo słabo.

Niestety nie jesteśmy Brazylią, żeby mieć kilkudziesięciu piłkarzy w czołowych ligach. Nawałka wybór ma okrojony, a nie widzę nikogo lepszego do duetu z Glikiem niż Pazdan. Zresztą Glik w tej obronie wcale taki fenomenalny nie jest. Jemu jak Ramosowi, odbiór przez ludzi mocno zawyżają strzelane gole.

A w środku pola widać, że jednak Krychowiak w formie jest bardzo potrzebny. Oby w tym WBA jak najszybciej zaczął grać.

Barto(L)d
05-09-2017, 09:57
No Krychowiak w formie to jest jak złoto dla nas, bo każda alternatywa jest 5 razy od niego słabsza. Zresztą to samo się tyczy Milika, Zielińskiego, Grosika, Glika, Piszczka, nie mówiąc o Lewym.

Jeśli chodzi o stoperów to rzeczywiście aktualnie słabo to wygląda - wydawałoby się, ze wspominany Lewczuk będzie alternatywą, ale na ten moment nie gra. Ja tam czekam na Bielika, bo w młode talenty szkółki Lecha to nie bardzo wierzę. Mam jednak nadzieję, że to efekt animozji, które przysłaniają mi rzeczywistość i jeden z nich jednak zaskoczy ;-)

Jeśli chodzi o Pazdana to miejmy nadzieję, że Nawałka go ustawi. Mundial jest o wiele ważniejszy od sprawdzenia się w lepszej lidze i grając piach w Legii cały sezon szanse jego by spadły. Stąd też uważam, że się ogarnie.

księciuniu
05-09-2017, 10:16
Dobrze, że tym razem u Kazachów nie grał ten Kałabanga, bo mecz mógłby potoczyć się zupełnie inaczej :oczko:

Generalnie o ile z przodu było momentami nieźle i z jakimś pomysłem (choć nieskutecznie, niedokładnie, bez zrozumienia, za wolno), to nawet taki Kazachstan, i nawet w tym składzie, obnażył nasze braki w obronie, a dokladniej rzecz ujmując, w grze defensywnej całej drużyny.

Alek
05-09-2017, 10:34
A ja wrócę do swojej koncepcji jeszcze z przed euro 2016, że powinniśmy grać 3 obroncami. Wtedy miałem w glowie Jedze, Glika i Piszczka. Teraz Kamińskiego, Glika i Piszczka. Na DP Linetty oraz Krychowiak a w pomocy Rybus, Zieliński i Kuba. Atak to Milik i Lewandowski.

Barto(L)d
05-09-2017, 11:18
Ja bym takiej rewolucji nie robił. Brakowało zwyczajnie piłkarza o charakterystyce DP na wysokim poziomie i w formie, który by czyścił i asekurował odpowiednie strefy. Tak Kazachowie oddali dwa niebezpieczne strzały zza pola karnego oraz tak padła nieuznana bramka (co za fart swoją drogą). Tak też padły trzy bramki w Danii.
Znowu Mąka niby wyglądał całkiem nieźle (o wiele lepiej niż w Legii) ale podstawowego swojego zadania nie wykonywał. Jeszcze raz powtarzam - Krycha wróć!!
Ogólnie klasyczne ustawienie 4-4-2 patrząc na ostatnie kilka lat kadry wygląda najlepiej. Skład: obrona zostaje, za Mąkę Krycha i za Makuszewskiego Kuba w formie i mamy maksa co aktualnie Polska piłka może zaoferować. Ten maks to i tak jest ponad stan.

Marcino
05-09-2017, 11:39
Brakuje w tej drużynie Krychy w formie. Oby wrócił szybko na właściwe tory.
To jest niesamowita różnica ile on dawał RP kiedy grał w Sevilli a teraz kiedy stracił tyle czasu w PSG nie ma zawodnika. Niemniej każdy na jego miejscu by tam poszedł i czerpał korzyści. To już historia. Jak się odbuduje i wejdzie do drużyny to zobaczycie ile da nam spokoju.

Milik i Lewy muszą grać razem, jak Niko i Prijo kiedyś w (L) :D

Ivan Drugi
05-09-2017, 11:58
Trzeba spiąć poślady i koniecznie wygrać z Armenią . Wtedy baraże będą już pewne , a jeżeli Montenegro w tym czasie zremisuje z Danią to mundial będzie nasz . Dania jest w formie ale w Podgoricy łatwo im nie będzie .

Benek
05-09-2017, 12:11
Trzeba spiąć poślady i koniecznie wygrać z Armenią . Wtedy baraże będą już pewne , a jeżeli Montenegro w tym czasie zremisuje z Danią to mundial będzie nasz . Dania jest w formie ale w Podgoricy łatwo im nie będzie .

Wygrana z Armenią moim zdaniem da nam awans. W Podgoricy remis jak nic a nawet jak nie to nie wyobrażam sobie naszej porażki w ostatniej kolejce :)

looking1916
05-09-2017, 19:23
3 pkt są, ale mecz do zapomnienia. Grali stylem naszej Legii... masakra, gdyby CI Kazachowie mieli tych murzynów z Astany to nie wiem jakby to się zakończyło. Poza tym, ten gol dla Kazachów to słusznie nieuznany?

A słuchanie Hajto... myli Kazachów z Gruzinami, sędzia z Litwy, a nie z Łotwy. A na dodatek te jego krzyki, gdyby obok nich stał. Idiota.

R.
05-09-2017, 19:26
3 pkt są, ale mecz do zapomnienia. Grali stylem naszej Legii... masakra, gdyby CI Kazachowie mieli tych murzynów z Astany to nie wiem jakby to się zakończyło. Poza tym, ten gol dla Kazachów to słusznie nieuznany?

A słuchanie Hajto... myli Kazachów z Gruzinami, sędzia z Litwy, a nie z Łotwy. A na dodatek te jego krzyki, gdyby obok nich stał. Idiota.

Bądźmy poważni, Legia nie robi w meczach pół sytuacji bramowej a Polska powinna wcisnąć jeszcze ze 4 bramki z tych okazji, które stworzyła.

looking1916
05-09-2017, 19:48
Bądźmy poważni, Legia nie robi w meczach pół sytuacji bramowej a Polska powinna wcisnąć jeszcze ze 4 bramki z tych okazji, które stworzyła.

Zgadza się, miałem na myśli to, oczywiście zachowując proporcje.

Lorenzo
05-09-2017, 19:49
Hajto jest żenujący to raz, a dwa.. ciągle się myli. Nie rozumiem jego fenomenu.

Bonhart
06-09-2017, 08:24
Hajto jest żenujący to raz, a dwa.. ciągle się myli. Nie rozumiem jego fenomenu.

I te ciagle zlote rady... Zeby on kiedys tak gral jak sam wymaga od tych pilkarzy.

Makrel
06-09-2017, 09:02
Wygrana z Armenią moim zdaniem da nam awans. W Podgoricy remis jak nic a nawet jak nie to nie wyobrażam sobie naszej porażki w ostatniej kolejce :)

Benek my już w Podgoricy graliśmy :pijemy:

edit: A to przepraszam, myślałem że chodzi mu o nasze spotkanie z Czarnogórcami. Benek, zwracam honor! :)

Grabo
06-09-2017, 09:18
Benek my już w Podgoricy graliśmy :pijemy:
Ale Duńczycy nie - przy naszym zwycięstwie z Armenia i remisie Czarnogórców z Danią mamy awans.

Tuzin
24-09-2017, 12:18
Wygląda na to że w ten weekend rozkraczył się Milik, Teodorczyk i Rybus, a przecież jeszcze się on nie skończył.

Benek
05-10-2017, 13:42
Kurew.sko ważne spotkanie dziś i zapewne bardzo ciężkie. Trzeba uważać nie tylko na wynik ale i na kartki. Lewy, Kuba, Mąka, Zielu i Piszczu zagrożeni.

Po cichu jednak liczę, że dziś będziemy świętować awans :)

Szawar
05-10-2017, 14:08
Kurew.sko ważne spotkanie dziś i zapewne bardzo ciężkie. Trzeba uważać nie tylko na wynik ale i na kartki. Lewy, Kuba, Mąka, Zielu i Piszczu zagrożeni.

Po cichu jednak liczę, że dziś będziemy świętować awans :)

Jeśli chcą grac na MŚ to takich leszczy powinni ogrywać. To, że nie udało nam się wygrać nigdy na ich terenie nie może być żadnych wyznacznikiem. Jeśli się zmobilizują ( w przeciwieństwie do pierwszego meczu z nimi), a jestem pewny, że tak będzie o wynik można być spokojnym.

Benek
05-10-2017, 14:25
Jeśli chcą grac na MŚ to takich leszczy powinni ogrywać. To, że nie udało nam się wygrać nigdy na ich terenie nie może być żadnych wyznacznikiem. Jeśli się zmobilizują ( w przeciwieństwie do pierwszego meczu z nimi), a jestem pewny, że tak będzie o wynik można być spokojnym.

Dla tego też

Po cichu jednak liczę, że dziś będziemy świętować awans

:)

jjjzaw
05-10-2017, 16:32
Zdecydowanie Polska jest lepszą drużyną, ale teren ciężki.
Złapać ich od początku i cisnąć.

Topico
05-10-2017, 16:55
Mączyński znowu odpoczywa :)

casual
05-10-2017, 18:19
No to chyba mamy to :)

A Gosik uciszył krytyków najlepiej jak tylko mógł.

Benek
05-10-2017, 18:21
Teraz tylko trzymać kciuki za remis albo Danię wieczorem :)

Lewy...:dziekuje:

Tuzin
05-10-2017, 18:27
Lewandowski przy tym trzecim golu pokazał że jest prze-gościem :dziekuje:

Bonhart
05-10-2017, 18:50
Nie zrobic Kazachstanu i powinnismy dojechac z wysokim wynikiem. Gra jest bardzo przyzwoita a przeciwnik mizerny...

Majkisek
05-10-2017, 20:09
Teraz tylko trzymać kciuki za remis albo Danię wieczorem :)

Lewy...:dziekuje:

A co nam daje zwycięstwo Danii?

Topico
05-10-2017, 20:14
Pewnie chodziło mu o to, że jak ktoś ma wygrać to lepiej Dania bo wtedy gramy z Czarnogórą która już nie będzie o nic walczyła.

Majkisek
05-10-2017, 20:20
Pewnie chodziło mu o to, że jak ktoś ma wygrać to lepiej Dania bo wtedy gramy z Czarnogórą która już nie będzie o nic walczyła.

Nie wierzę, że Czarnogórcy mając choćby matematyczne szanse (a przecież Rumuni to nie San Marino, żeby ich skreślać z góry), położą się przed nami.

Topico
05-10-2017, 20:25
Faktycznie, mój błąd. Myślałem że Czarnogóra wtedy nie dogoni Danii.

Alek
05-10-2017, 21:33
Brawa za demolke, czesto trudno tam o pełną pule a tu zwycięstwo i to pięcioma bramkami :)

Benek
05-10-2017, 21:34
A co nam daje zwycięstwo Danii?

Lepiej grać z Czarnogóra która ma tylko matatyczne szansę bliskie 0 niżeli, Czarnogóra która ma ogromne szansę na awans.

Majkisek
05-10-2017, 21:41
Lepiej grać z Czarnogóra która ma tylko matatyczne szansę bliskie 0 niżeli, Czarnogóra która ma ogromne szansę na awans.

Natomiast jeśli Dania wygra, to wtedy w Warszawie wystarczy jedna przypadkowa bramka i jesteśmy w barażach...
Jeśli wygra Czarnogóra, to po prostu będą musieli nam załadować dwie, żeby zepchnąć nas z 1 miejsca. Kwestia gustu co lepsze.

Tuzin
05-10-2017, 22:00
Natomiast jeśli Dania wygra, to wtedy w Warszawie wystarczy jedna przypadkowa bramka i jesteśmy w barażach...
Jeśli wygra Czarnogóra, to po prostu będą musieli nam załadować dwie, żeby zepchnąć nas z 1 miejsca. Kwestia gustu co lepsze.

Remis. Aczkolwiek Czarnogóra wygląda na zbyt chujową żeby urwać dziś punkty Duńczykom.

Bonhart
05-10-2017, 22:16

Serio? Chyba zapomniales ze nie gramy juz w ataku Mirkiem Trzeciakiem i Arturem Wichnirkiem.
Fakt,gralismy dzis tylko z Armenia, natomiast golym okiem widac, ze nasza repa zlapala drugi oddech. Brakowalo Krychowiaka w srodku, marny ostatnio Jedrzejczyk tez spadl z pierwszej 11tki... Do tego Lewandowski w reprezentacyjnym sztosie - oni po prostu tego nie przegraja.

Skw_
05-10-2017, 23:02

Nie do końca, zakładając, że Czarnogóra wygrałaby 1:0 z Danią, przed meczem z nami miałaby taki sam bilans bramkowy co my, a to oznacza że "przypadkowa bramka" załatwiłaby sprawę.

Bonhart
06-10-2017, 07:37
Bilans skiepscilismy sobie meczem z Dania. Zeby go istotnie dl awansu poprawic musielibysmy pogonic Armenie dwucyfrowka.

Szawar
06-10-2017, 07:47
Jeśli zagrają tak samo, to Czarnogórcy po tym co pokazali z Duńczykami, nie będą mieć zadnych szans. Stracili też chyba Jovetica, swojego najlepszego zawodnika.
Czarnogórcy o nic już nie grają, nie oszukujmy się Dania w tym momencie osiągnęła bardzo wysoką formę i Rumunii w żaden sposób im nie zagrożą.

looking1916
06-10-2017, 08:35
Bramkarz Armenii :lol: poziom Antolovica.
Brawo! Teraz remis lub wygrana w niedziele i mamy mundial :)
Będzie łatwiej, ponieważ Jovetic kontuzja, a druga ich gwiazda Savic dostał żółta kartkę w 92 min i nie zagra z nami. Swoją droga do tych co oglądali owa sytuacja, czemu tam nie było karnego/wolnego? Tylko bramkarz zaczął grę od bramki :o

Majkisek
06-10-2017, 08:51
Serio? Chyba zapomniales ze nie gramy juz w ataku Mirkiem Trzeciakiem i Arturem Wichnirkiem.
Fakt,gralismy dzis tylko z Armenia, natomiast golym okiem widac, ze nasza repa zlapala drugi oddech. Brakowalo Krychowiaka w srodku, marny ostatnio Jedrzejczyk tez spadl z pierwszej 11tki... Do tego Lewandowski w reprezentacyjnym sztosie - oni po prostu tego nie przegraja.

A co to ma do rzeczy w kwestii tego komu bardziej się opłacało wczoraj kibicować?

Majkisek
06-10-2017, 08:52
Nie do końca, zakładając, że Czarnogóra wygrałaby 1:0 z Danią, przed meczem z nami miałaby taki sam bilans bramkowy co my, a to oznacza że "przypadkowa bramka" załatwiłaby sprawę.

A nie liczą się bezpośrednie mecze? Tj. my wygrywając w Czarnogórze 2-1, nie prześcignęlibyśmy ich i tak przegrywając 0-1 w Warszawie?
Oczywiście to tylko dywagacje, bo wiadomo jaki wczoraj był wynik, ale jestem ciekaw.

Runi
06-10-2017, 08:54

Majkisek masz rację.
Liczy się w pierwszej kolejności bezpośredni wynik między zainteresowanymi a nie bramki więc Czarogóra musiałaby straelić minimum dwa. W tym momencie w niedzielę nie możemy zrównać się punktami z Danią i tyle
.

Krawczol
06-10-2017, 09:08
Majkisek masz rację.
Liczy się w pierwszej kolejności bezpośredni wynik między zainteresowanymi a nie bramki więc Czarogóra musiałaby straelić minimum dwa. W tym momencie w niedzielę nie możemy zrównać się punktami z Danią i tyle
.

The winners of each Group will qualify for FIFA World Cup 2018. The eight best runners-up will advance to the Second round (play-offs).
Teams equal on points are separated by:
1. Goal difference.
2. Goals scored.
3. Points in matches between tied teams.
4. Goal difference in matches between tied teams.
5. Goals scored in matches between tied teams
6. Away goals scored in matches between tied teams (if the tie is only between two teams)
7. Play-off match(es) on neutral ground (if approved by FIFA Organizing Committee), with extra time and penalty shoot-out if necessary.

Na xscores twierdzą, że liczy się jednak różnica bramek w pierwszej kolejności.

Majkisek
06-10-2017, 09:15
Chyba macie rację Krawczol i Skw_.

http://resources.fifa.com/mm/document/tournament/competition/02/84/35/19/regulationsfwc2018en_neutral.pdf

strona 29

Runi
06-10-2017, 10:10
To dziwne.
Ale w takim razie , tak Macie rację.

księciuniu
06-10-2017, 10:12
... Do tego Lewandowski w reprezentacyjnym sztosie...

W czym??! :o :o :o

casual
06-10-2017, 10:30
W czym??! :o :o :o

Tak teraz młodzież mówi, ale miałeś prawo tego nie wyczaić, skoro nawet Abstrachujów nie kojarzysz, dziadek :p

księciuniu
06-10-2017, 10:35
Wyraz "sztos" znam, ale "być w reprezentacyjnym sztosie"... to ja już wysiadam :zagubiony:

Ale megaszacun dla Bonharta, bo jeżeli dobrze zgaduję, to on kalendarzowo do mnie zbliżony, a w sercu ciągle maj ;)

Krawczol
06-10-2017, 11:50
To dziwne.
Ale w takim razie , tak Macie rację.

Sam do zeszłego piątku byłem przekonany, że się liczy mecz bezpośredni bo to dla mnie logiczne, ale ziomek mnie uświadomił, że bramki i to zweryfikowałem. Na pewno najbardziej z takiego obrotu sprawy zadowolona jest Portugalia, której jakiekolwiek zwycięstwo ze Szwajcarią daje awans, a normalnie przy 3-1 byliby w barażach (Oczywiście przy założeniu, że obie ekipy wygrają swoje najbliższe mecze). Nam nie robi to najmniejszej różnicy w sumie, odkąd Duńczycy pogonili nas czwórką.

Skw_
06-10-2017, 12:39
Na pewno najbardziej z takiego obrotu sprawy zadowolona jest Portugalia, której jakiekolwiek zwycięstwo ze Szwajcarią daje awans, a normalnie przy 3-1 byliby w barażach (Oczywiście przy założeniu, że obie ekipy wygrają swoje najbliższe mecze)

Dodałbym też Szwecję do tej grupy zadowolonych, bo mają o 6 bramek lepszy bilans od Holandii a jeszcze w zanadrzu mecz z Luksemburgiem u siebie, także wygląda na to że w ostatnim meczu z Oranje mogliby juniorów wystawić :)

Coen
06-10-2017, 15:47
Z tym Luksemburgiem który zremisował z Francją ;)

Szawar
07-10-2017, 19:58
Z tym Luksemburgiem który zremisował z Francją ;)

Z tym samym, który własnie od Szwedów dostali 8 bramek.

BlackAdder
08-10-2017, 19:56
Lewandowski tą akcją na 3:2 zaskarbiłeś sobie moją dozgonną wdzięczność :yeah:

A wszystkim dziękuję za kolejne MŚ :)

Majkisek
08-10-2017, 20:01
Dobrze, że wygrali - będzie pierwszy koszyk :)

Ale graczy na poziomie Makuszewskiego, to ja nie chcę oglądać w tej kadrze.

Beziooo
08-10-2017, 20:01
Mamy to kurde!!! Końcówka cholernie nerwowa ale szczęście nam dopisało i jedziemy na ten mundial :dziekuje:

Jaco
08-10-2017, 20:05
Na bój na ruskich:

http://www.youtube.com/watch?v=H1UOojPb1-c

:box:

Szawar
08-10-2017, 20:24
W pełni zasłużony awans, wspaniałe eliminacje.

R.
08-10-2017, 20:25
W ofensywie wszystko wygląda ok natomiast w defensywie duży regres w porównaniu do poprzednich eliminacji. Problemy przy stałych fragmentach w defensywie to kalka z Legii za Hasiego. ;)

jednopostowiec
08-10-2017, 20:32
No i brawo!
W Armenii było zbyt łatwo, to nadrobili nerwówką u siebie. Wielka szkoda, że ta bomba Zielińskiego wylądowała na poprzeczce, bo przydała by mu się bramka :)
Lewandowski wiadomo, klasa. Cieszy powrót Krychowiaka, bo wprowadza spokój. Piszczek wskoczył na super poziom w kadrze... to kontuzja :/

PS. Ale nie można nie zauważyć, że zdarzają się niezłe babole w obronie, szczególnie Glikowi. Już kiedyś mieliśmy taki okres, że wiele bramek szło na jego konto. Póki co nie jest źle, ale poprawa by się przydała :)

BRAWO!

Ivan Drugi
08-10-2017, 20:48
Brawo . :brawo: Miejmy nadzieję że turniej będzie równie udany co eliminacje . 25 punktów na 30 możliwych do zdobycia to bardzo dobry wynik . Bywało różnie ale całkowicie beznadziejny był tylko mecz z Danią . Życzę Nawałce następnych 4 lat z kadrą .

Benek
08-10-2017, 21:11
Brawo!!! Dziękuję i proszę o więcej :)

PS. Ten mecz pokazał, po raz kolejny że niestety ale Nawalka nie wyciąga wniosków. Wygrywamy i stoimy. Nawalka nic nie zmienia, nie reaguje. Mina Lewego po końcowym gwizdku mówi wiele. Ta drużyna ma mega potencjał ale brakuje jej zamienników, którzy wchodząc na boisko zrobiliby różnice. A najgorszy jest ten brak lewego obrońcy, mam nadzieję, że Nawalka kogoś tam wymyśli bo Jędza, Beres i Ryba to takie lepienie na siłę.

PS. 2 jak dobrze że przez najbliższe 5 lat nie będę słyszał tego błazna Hajty.

Skw_
08-10-2017, 21:35

To nie była wina Glika, to błąd murawy :lol:

księciuniu
08-10-2017, 21:36
Największy pozytyw to wkurzenie Lewandowskiego po końcowym gwizdku. Może stopniowo i pozostali zrozumieją, że tak meczów opuszczać nie można.

Gratulacje za awans.

P.S. Ostatnie dwie bramki to jak z Piłkarskiego Pokera :D Kupione jak nic :oczko:

Grabo
08-10-2017, 22:01
20 lat temu nie uwierzyłbym, że kiedyś wywalczymy awans z taką łatwością i to tyle razy odpuszczając 2 połowy. Rezerwy mentalne są znacznie większe niż piłkarskie - zachowanie Lewandowskiego po meczu było bardzo wymowne.

Barto(L)d
09-10-2017, 00:12
Brawo!!! Dziękuję i proszę o więcej :)

PS. Ten mecz pokazał, po raz kolejny że niestety ale Nawalka nie wyciąga wniosków. Wygrywamy i stoimy. Nawalka nic nie zmienia, nie reaguje. Mina Lewego po końcowym gwizdku mówi wiele. Ta drużyna ma mega potencjał ale brakuje jej zamienników, którzy wchodząc na boisko zrobiliby różnice. A najgorszy jest ten brak lewego obrońcy, mam nadzieję, że Nawalka kogoś tam wymyśli bo Jędza, Beres i Ryba to takie lepienie na siłę.

No niestety, uwagi które można mieć do Nawalki od Euro nie zmieniają się, a nie zapominajmy, że kto stoi w miejscu ten się cofa. Na szczęście Lewy ma inne podejście do życia i jest Polakiem ale...ile nam razy będzie jeszcze dupę ratował. Druga połowa bardzo słaba w naszym wykonaniu, a zmian brak. W kadrze jest i prawie wszedł na boisko grzejący mocno ławę w Bułgarii Góralski, tymczasem Klich gra w prawie każdym meczu zespołu będącego w czubie Championship, a ostatnio wyszedł nawet w podstawie. Do tego dochodzi w środku pomocy coraz głębszy ławkowicz Linetty oraz Mączyński, który dzisiaj się oczywiście obronił, ale w poprzednich dwóch mecach juz nie. Mamy dwóch pewniaków w środku (dzięki panie za powrót Krychy) i resztę przeciętniaków. Łatwiej się dostać z Górnika Zabrze do kadry, niż Klichowi po bardzo dobrym sezonie w Holandii i niezłym początkuteraz. Jeśli jego pozycja w klubie będzie się umacniać to nie powołanie go (przy naszym ogólnie wąskim potencjale kadrowym) na listopadowe mecze będzie jakąś dywersją. Niestety Nawałka wygląda na takiego, co jak kogoś raz skreśli to już na amen. W Polsce nie mamy tymczasem aż tak dużo piłkarzy na jakimkolwiek poziomie, by trzymać sie ślepo tych zasad.
W obronie też pojawia się "kłopot" bogactwa, bo i Lewczuk (mógłby grać też na boku) i Salomon grają w klubach. Na pierwszego to AN nigdy tak na prawdę nie postawił, a drugiego być może dopadła zasada skreślenia. Miejmy nadzieję że nie. Cionek "merytorycznie" się broni, ale wiadomo, jak to u niego z tą polskością.
Co do braku lewego obrońcy to już na pewno trudno winić Nawałke za to, że w Polsce taki się nie urodził :)
Miejmy nadzieję, że do Euro wystrzeli nam jakiś skrzydłowy talent, bo teraz rzeczywiście poza Grosikiem i Błaszczem słabo to wygląda. A może by Rybus tam wrócił, jako alternatywa, jeśli Bereś ogarnia sprawę na lewej obronie ;)

A żeby nie było. Ja to ogólnie szczęśliwy jestem :D

klinton
09-10-2017, 08:19
Wg Tomaszewskiego ocena Zielińskiego za ten mecz to 3/10 :lol::lol::lol:

Benek
09-10-2017, 08:33
Co do braku lewego obrońcy to już na pewno trudno winić Nawałke za to, że w Polsce taki się nie urodził :)
Miejmy nadzieję, że do Euro wystrzeli nam jakiś skrzydłowy talent, bo teraz rzeczywiście poza Grosikiem i Błaszczem słabo to wygląda. A może by Rybus tam wrócił, jako alternatywa, jeśli Bereś ogarnia sprawę na lewej obronie ;)

A żeby nie było. Ja to ogólnie szczęśliwy jestem :D

Jest Sadlok, któremu warto dać szansę.

Wg Tomaszewskiego ocena Zielińskiego za ten mecz to 3/10 :lol::lol::lol:

Nie pierwszy raz :) On go chyba nie lubi :)

Chmielo
09-10-2017, 10:14
Świetne eliminacje. Teraz pytanie, czy Nawałka wyciągnie wnioski, bo aż żal byłoby zmarnować taki potencjał ludzki, który może nam się jeszcze długo nie powtórzyć.

ŁUKASZ.
09-10-2017, 10:33
Moim zdaniem ta kadra to trochę taki samograj, a Nawałka tylko pilnuje, żeby atmosfera była w porządku. Od euro we Francji, gramy ciągle tak samo. Oklepane schematy, typu Krychowiak schodzący między środkowych obrońców itd. Nie mówię, że to źle bo dopóki działa- jest ok. Tylko ile czasu można jechać na takim patencie? Ile razy będziemy zdani na Lewandowskiego w końcówkach?
Obserwując tą kadrę mam wrażenie, że Nawałka stał się takim dobrym wujem, który ma kilku swoich ulubieńców i na nich opiera się ten tzw. team spirit.

Wyrobiłem sobie zdanie o Nawałce jakiś czas temu i narazie nie mam zamiaru go zmieniać. Gość ma dużo szczęscia, a największym jego szczęściem jest Lewy.
Oczywiście gratuluję Nawałce i całej drużynie, ale myślę, że ten minimalizm jaki oferuje selekcjoner nie wystarczy na wyjście z grupy na mundialu.

Benek
09-10-2017, 10:41
M
Oczywiście gratuluję Nawałce i całej drużynie, ale myślę, że ten minimalizm jaki oferuje selekcjoner nie wystarczy na wyjście z grupy na mundialu.

Jeszcze trzeba poczekać na koszyki ale będziemy losowani z 1 więc szansę są :)

Tyler_Durden
09-10-2017, 11:36
Ciekawa fotka z meczu :)

https://i.wpimg.pl/696x400/sfwp.wpcdn.pl/sg_specialteaser_h/59dace2cc6e615_00118935.jpg

księciuniu
09-10-2017, 13:16
Czy tylko mnie drażni to "Polska dawaj!" ??

I tak się "rusko" kojarzy - ale to pewnie zamierzone. :hmm: Ale tak czy siak razi.

Barto(L)d
09-10-2017, 13:21
Jest Sadlok, któremu warto dać szansę.

Ok, jest to jakies rozwiązanie, ale do rezerwy, jako dodatkową opcję. Jędza czy Bereś w formie są lepsi nawet mimo tego, że to nie ich pozycja.

Świetne eliminacje. Teraz pytanie, czy Nawałka wyciągnie wnioski, bo aż żal byłoby zmarnować taki potencjał ludzki, który może nam się jeszcze długo nie powtórzyć.

No właśnie eliminajce pokazały, że nadzieja na wyciąganie wniosków przez Nawałkę u mnie prawie umarła. Zobaczymy kogo powoła za miesiąc, bo to pewnie ostatnia szansa na wprowadzenie kogoś, kto mógłby realnie dawać jakąś jakość z ławki.

Czy tylko mnie drażni to "Polska dawaj!" ??

I tak się "rusko" kojarzy - ale to pewnie zamierzone. :hmm: Ale tak czy siak razi.

Nie no ten tekst to jakiś gimbus wymyślił. Nawet szwagier (bardziej lewoliberał tfu :-/ ) się podpalił, że co to za żenada. W tym wypadku już nie wiem, do kogo to było skierowane.

PabloVK
09-10-2017, 13:22
bo ma się rusko kojarzyć
w 2015 było Viva la Pologne 2016
to teraz było Polska Dawaj 2018
czyli gdzies w 2021 mozna się spodziewac allah akbar Polska czy Polska Akbar czy to tam się mówi w arabskich jezykach

księciuniu
09-10-2017, 13:25
Jihad Polska 2022 :lol:

Barto(L)d
09-10-2017, 13:29
Jihad Polska 2022 :lol:

To będzie ksero :lol:

Barto(L)d
09-10-2017, 13:48
A teraz bardziej poważnie...Lewy w wywiadzie w 100% potwierdził forumowe opinie na temat braków o problemów kadry. Oczywiście nic o Nawałce nie powiedział, ale pośrednio to też o nim było, zwłaszcza część dotycząca składu i ławki.

Benek
09-10-2017, 14:37
Piszczu albo naderwane albo zerwane więzadła...

jednopostowiec
09-10-2017, 15:31
Jeszcze trzeba poczekać na koszyki ale będziemy losowani z 1 więc szansę są :)

My to się za bardzo chyba podpalamy tym pierwszym koszykiem. Skoro jest tam Polska, Rosja i bodajże Belgia, to znaczy że "faktyczne" potęgi lądują niżej. Fakt, że w grupie mogą być chyba tylko dwa kraje z Europy, ale jednak.
Ratunkiem jest wyjście dwóch ekip z grupy :)

PS. Co do "Polska dawaj!"... no brzmi lepiej niż "Polska urrrraaaaaaaaaa :P"

Benek
09-10-2017, 15:40
My to się za bardzo chyba podpalamy tym pierwszym koszykiem. Skoro jest tam Polska, Rosja i bodajże Belgia, to znaczy że "faktyczne" potęgi lądują niżej. Fakt, że w grupie mogą być chyba tylko dwa kraje z Europy, ale jednak.
Ratunkiem jest wyjście dwóch ekip z grupy :)

PS. Co do "Polska dawaj!"... no brzmi lepiej niż "Polska urrrraaaaaaaaaa :P"

I koszyk MŚ: RUS, GER, BRA, POL.
Następni w kolejce to:
POR, ARG - jeśli awansują
BEL - jeśli nie przegra
SUI - jeśli wygra

Tak więc nie trafiamy na bank na dwie najlepsze ekipy na świecie :) To już jakiś handicap :)

ŁUKASZ.
09-10-2017, 15:48
bo ma się rusko kojarzyć
w 2015 było Viva la Pologne 2016
to teraz było Polska Dawaj 2018
czyli gdzies w 2021 mozna się spodziewac allah akbar Polska czy Polska Akbar czy to tam się mówi w arabskich jezykach

A mi się wydaje, że to "ukoronowanie" komenatowania spotkań przez Tomasza H. "Dawaj Grosik, dawaj, dawaj" ;)

gryglipuff
09-10-2017, 17:16
W Radiu mówili, że mecz z Urugwajem będzie oficjalnym pożegnaniem z kadrą Boruca. Fajnie, że Artur dostanie taki mecz zwłaszcza, że na bramce mamy raczej pewniaków na MS :)

Makrel
10-10-2017, 08:06
W Radiu mówili, że mecz z Urugwajem będzie oficjalnym pożegnaniem z kadrą Boruca. Fajnie, że Artur dostanie taki mecz zwłaszcza, że na bramce mamy raczej pewniaków na MS :)

Dokładnie, ma zagrać 44 minuty.

Ivan Drugi
10-10-2017, 12:28
Moim zdaniem ta kadra to trochę taki samograj, a Nawałka tylko pilnuje, żeby atmosfera była w porządku.
To ten samograj o którym mówi Smuda czy ten zostawiony przez Fornalika ?:chytry:

Lorenzo
10-10-2017, 20:57
To ten samograj o którym mówi Smuda czy ten zostawiony przez Fornalika ?:chytry:
Weź też pod uwagę rozwój poszczególnych piłkarzy w swoich klubach Lewandowski teraz jest troszkę innym Lewandowskim jak pięć lat temu, Glik też, Zieliński, Milik czy Grosicki również :oczko:

Ivan Drugi
10-10-2017, 21:32
Weź też pod uwagę rozwój poszczególnych piłkarzy w swoich klubach Lewandowski teraz jest troszkę innym Lewandowskim jak pięć lat temu, Glik też, Zieliński, Milik czy Grosicki również :oczko:
Tak rozumiem ale odbieranie jakichkolwiek zasług Nawałce strasznie mnie irytuje . Jak się nielubi trenera to przy jego dobrych wynikach wiadomo że prowadził samograj , jak przegrywa to wiadomo spierd...lił sprawę . Skąd ja to znam ?

beka
10-10-2017, 21:34
ale w druga stronę patrząc wtedy Piszczek, Błaszczykowski i Lewandowski w jednym klubie grali, wspólnie trenowali na codzień co jednak powinno robić ogromną różnicę w reprezentacji. A jakoś to nie działało ani u Smudy ani Fornalika.

Ivan Drugi
10-10-2017, 21:47
To u Nawałki Lewy wreszcie nie musiał grać jak Hubnik u Skorży .:D

Lorenzo
10-10-2017, 21:50
Tak rozumiem ale odbieranie jakichkolwiek zasług Nawałce strasznie mnie irytuje . Jak się nielubi trenera to przy jego dobrych wynikach wiadomo że prowadził samograj , jak przegrywa to wiadomo spierd...lił sprawę . Skąd ja to znam ?
Nie no, ja do Fakena nic nie mam, dobry chłop jest z niego, choć wiele błędów zdrarza mu się popełniać i ma swoich puplików. Napisałem to bardziej w kwestii mocy i potencjału, który teraz jest z pewnością większy.

Szawar
11-10-2017, 08:21
wiele błędów zdrarza mu się popełniać i ma swoich puplików.

Na 30 możliwych punktow zdobył 25, wybaczysz mu te przywiązanie do "pupilków" i popełnianie błędów ?
Póki osiąga znakomite wynika, po co się człowieka czepiać, taka już chyba polska mentalność, żeby szukać dziury w całym.

Marcino
11-10-2017, 08:43
Nie no, ja do Fakena nic nie mam, dobry chłop jest z niego, choć wiele błędów zdrarza mu się popełniać i ma swoich puplików. Napisałem to bardziej w kwestii mocy i potencjału, który teraz jest z pewnością większy.

Skąd ta pewność, że jest większy ?
Nie mamy więcej zawodników pokroju Lewego. Mamy to co mamy i wynik ponad stan. Nie mamy prawa narzekać na reprezentację.

Benek
11-10-2017, 08:51
Na 30 możliwych punktow zdobył 25, wybaczysz mu te przywiązanie do "pupilków" i popełnianie błędów ?
Póki osiąga znakomite wynika, po co się człowieka czepiać, taka już chyba polska mentalność, żeby szukać dziury w całym.

Tu nie chodzi o czepianie tylko zwracanie uwagi na wady. Lorenzi nie jest pierwszym na tym Forum, który tak uważa a i w świecie dziennikarskim są podobne opinie. Chodzi głównie o to, że ta kadra może być jeszcze lepsza gdyby Nawałka zaczął wyciągać wnioski.

ŁUKASZ.
11-10-2017, 09:09
Kolego ile czasu minęło od kiedy ci dwaj byli terenerami? Nawałka ma już ukształtowanych przez mocne europejskie kluby zawodników, z których moim zdaniem nie wyciska maximum potencjału. Co nie znaczy, że nie wyciska go wcale. Tak jak ktoś wspomniał- 25 punktów na 30 możliwych to zajebisty wynik i chwała Nawałce i jego ludziom za to. Mi nie chodzi o odbieranie mu zasług i krytykowanie, bo go nie lubię... Nic do niego nie mam. Aczkolwiek moim zdaniem jest trenerem przeciętnym, który ma dużo szczęścia i raczej jest typowym okazem polskiej myśli szkoleniowej.

PS. Panie Nawałka- szacunek za dotychczasowe osiągniecia. Życzę ciągłego progresu ;)

Benek
11-10-2017, 09:49
Fajna sprawa ta Liga Narodów i zapowiadają się mega mecze :)

http://weszlo.com/2017/10/11/polska-anglia-niemcy-jednej-grupie-losujcie-ligi-narodow/

Runi
11-10-2017, 09:51
Nie no bez przesady, jaki niby mamy ten potencjał? To, że mamy zawodnika Bayernu, Borussi czy Monaco nie czyni z nas europejskiego hegemona , wszak kadry Francji,Anglii, Włoch,Hiszpanii,Portugalii czy Niemiec personalnie nas zjadają. Skoro dla nas 25/30 pkt to żadne osiągnięcie to rozumiem, że każda z wcześniejszej wymienionych powinna kończyć eliminację z kompletem punktów? A męczenia pierwszych trzech drużyn to rozumiem granie tych drużyn na pół gwizdka ( w naszym przypadku mowa o szczęściu ).
Co mają powiedzieć tacy Chorwaci, gdzie ofensywa składa się zawodników Barcelony, Realu, Juventusu czy Interu, a będą musieli tłuc się w barażach , bo Islandia czy Finlandia to były za mocne ekipy by punktować?
Co więcej taka Dania:
Leicester - Chelsea,Betis, Huddersfield, Sevilla - Totenham,Celta Vigo,Werder,Kopenhaga,RB Lipsk - Atalanta
I dla porównania Polska:
Juventus - Legia, Monaco,Borussia, Sampdoria - Legia, WBA, Napoli, Hull City, Wolfsburg - Bayern.
Bardzo mocno, ale to bardzo bym polemizował czy mamy personalnie skład lepszy od takich nawet duńczyków.
To nie jest piłka 20 lat temu i faktycznie słabych w Europie już nie ma. Nawet w kadrach teoretycznie słabszych drużyn np. Czarnogóra odnajdziesz zawodników Monaco, Atletico czy Lazio.
Dlatego każde punkty zdobyte w eliminacjach są cenne.
I nie można nie doceniać pracy Nawałki,które mając średnio personalnie ekipę + Lewandowskiego w skali Europy zbudował zespół , który w ciągu czterach lat przegrał 2! mecze o stawkę. A jak widać na przykładach reprezentacji to nie taka prosta sprawa.

księciuniu
11-10-2017, 10:21
Taka ciekawostka, której nie byłem świadom (w zakresie el. ME):

Tomasz Włodarczyk‏ @wlodar85 11h11 hours ago

Czyli Lewy krolem strzelców el.EURO (13 g.) i el.MŚ (16 g.) 🔝

(nie wdając się w rozważania czy to umniejsza zasługi Nawałki czy dodaje mu chwały, że potrafi wykorzystać potencjał).

Lorenzo
11-10-2017, 11:30
Wiesz co, nie chce mi się wdawać w głębsze dyskusje i pisanie esejów. Nie szukam dziury w całym, zwracam tylko uwagę, że nie jest nieomylny i popełnia wiele błędów. Wynik eliminacji oczywiście bardzo dobry, ale chyba nie powiesz mi, że nie widzisz tego, że nie wszystko w kadrze gra jak należy nawet grając z kasztanami. Zdarzają się momenty dekoncentracji, problemy z oceną i reakcją na wydarzenia boiskowe, prowadzeniem i płynnością gry, tracimy dużo bramek, obecność w kadrze kilku figurantów typu Cionek. Ja wiem, że teraz jest wszystko pięknie i ładnie, bo wygrywamy z ogórkami (w przeciwieństwie do kilku lat wstecz), ale nie baw się proszę w ekspertów typu Romek Kołtoń, że wszystko jest pięknie i wspaniale.. bo nie jest. Są mankamenty i trochę ratuje Nas to, że nie gramy z poważniejszymi przeciwnikami, którzy będą to wykorzystywać. I nie mówmy, że w Europie nie ma już słabych drużyn, bo oglądałem na przykład mecz z Armenią. Rumunia najsłabsza od lat, Czarnogóra osłabiona i bez większych gwiazd. Nie robimy wyników ponad stan, tylko golimy leszczy, którzy często sami sobie wrzucają piłkę do bramki, bo jak na razie nie przyszło Nam zagrać z poważniejszym rywalem.. To znaczy w ostatnim czasie zagraliśmy z Danią i było jak było. Trochę lodu i pokory, zwłaszcza przed MŚ, bo znowu balonik pierdolnie.

Nie mamy większego potencjału, niż kilka lat temu? Gdzie byli wtedy Bereszyński, Glik, Linetty, Zieliński, Grosicki, Milik czy choćby Pazdan? Jak Ci zawodnicy rozwinęli się w tym czasie w klubach, a co za tym idzie w reprezentacji? Jak się popatrzy na kadrę z EURO 2012 to idzie jedynie zapłakać.. i faktycznie, nie mam pewności, że ten potencjał jest większy :oczko:

Szawar
11-10-2017, 12:42
Nie szukam dziury w całym, zwracam tylko uwagę, że nie jest nieomylny i popełnia wiele błędów.

Znajdź proszę chociaż jednego nieomylnego, nie robiącego błędów trenera.

Wynik eliminacji oczywiście bardzo dobry, ale chyba nie powiesz mi, że nie widzisz tego, że nie wszystko w kadrze gra jak należy nawet grając z kasztanami.

Oczywiście, że nie wszystko gra jak należy, w pierwszej kolejności rażą przestoje w grze, które skutkują brakiem koncentracji, a te natomiast kończą się straconymi golami, ale w mojej ocenie Nawałka w tym obszarze błędów nie popełnia.

I nie mówmy, że w Europie nie ma już słabych drużyn, bo oglądałem na przykład mecz z Armenią. Rumunia najsłabsza od lat, Czarnogóra osłabiona i bez większych gwiazd. Nie robimy wyników ponad stan, tylko golimy leszczy, którzy często sami sobie wrzucają piłkę do bramki, bo jak na razie nie przyszło Nam zagrać z poważniejszym rywalem.. To znaczy w ostatnim czasie zagraliśmy z Danią i było jak było. Trochę lodu i pokory, zwłaszcza przed MŚ, bo znowu balonik pierdolnie.

To samo można napisać o Mistrzach Europy, Portugalii, która w grupie miała leszczy, tylko jedną konkretną ekipę, z którą na wyjeździe przegrała. Dokładnie jak my z Danią.

Runi
11-10-2017, 12:54
Nie robimy wyników ponad stan, tylko golimy leszczy, którzy często sami sobie wrzucają piłkę do bramki, bo jak na razie nie przyszło Nam zagrać z poważniejszym rywalem.. :

Za Nawałki o punkty (ranking FIFA) :
1.Niemcy : Z,X,P
3.Portugalia : X,
7.Szwajcaria : X,
20.Irlandia PŁN : Z
24. Ukraina : Z
26. Dania : Z,P
34. Irlandia : Z,R
37. Czarnogóra : Z,Z
40. Rumunia : Z,Z

Z pierwszej dziesiątki 5 meczów 1 wygrana, 3 remisy ( w tym jeden "zwycięzki", drugi "nie"), 1 porażka.
Z pierwszej czterdziestki 15 meczów 8 wygranych, 5 remisów, 2 porażki,

Faktycznie, same leszcze.

Barto(L)d
11-10-2017, 13:44

Jak już pisałem wcześniej. Ciesze się, że Lewandowski "szuka dziury w calym". Okazuje się, ze tylko z takim podejściem możesz być jednym z najlepszych na świecie.

casual
11-10-2017, 14:07
Jak już pisałem wcześniej. Ciesze się, że Lewandowski "szuka dziury w calym". Okazuje się, ze tylko z takim podejściem możesz być jednym z najlepszych na świecie.

Dokładnie. Grając w Lechu mógł sobie powiedzieć "zarabiam już tyle, że mi starcza na bardzo godne życie, po co mam się przemęczać". Czytaj: mógł mieć podejście takie, jakie w ostatnim czasie prezentowało wielu piłkarzy Legii: "jest dobrze jak jest, i tak sporo osiągnąłem, jestem syty". Własnie dlatego, że nigdy nie był syty i zawsze stawiał przed sobą nowe wysokie cele jest w tym miejscu w którym jest, a piłkarze Legii są w tym w którym są. Ciężka praca i nadludzka ambicja sprawiły, że osiągnął gigantyczny sukces. A dalej mu mało. Wystarczy jeden taki gość w kadrze czy drużynie klubowej, by pozytywnie natknąć resztę. W Legii takiej osoby chyba ostatnio zabrakło (a przynajmniej takie wrażenie można było odnieść).

Ivan Drugi
11-10-2017, 14:41
Kolego ile czasu minęło od kiedy ci dwaj byli terenerami? Nawałka ma już ukształtowanych przez mocne europejskie kluby zawodników, z których moim zdaniem nie wyciska maximum potencjału. Co nie znaczy, że nie wyciska go wcale. Tak jak ktoś wspomniał- 25 punktów na 30 możliwych to zajebisty wynik i chwała Nawałce i jego ludziom za to. Mi nie chodzi o odbieranie mu zasług i krytykowanie, bo go nie lubię... Nic do niego nie mam. Aczkolwiek moim zdaniem jest trenerem przeciętnym, który ma dużo szczęścia i raczej jest typowym okazem polskiej myśli szkoleniowej.

PS. Panie Nawałka- szacunek za dotychczasowe osiągniecia. Życzę ciągłego progresu ;)
Kolego , w twoim poprzednim poście ukuło mnie w oczy to że Nawałka ma samograj . W tym jednym stwierdzeniu zawiera się to że jego wpływ na sukcesy jest żaden , może nawet szkodzi . Wiadomo że nie jest idealny ( kto jest ? ) niemniej trzeba docenić to że kadra pod jego kierownictwem zanotowała ogromny progres . Mówi się że Lewy ciągnie kadrę , oczywiście a kto miałby ją ciągnąć - Makuszewski ? Jest czołowym piłkarzem świata , jest ambitny i chce z reprezentacją coś wielkiego osiągnąć . Chwała mu za to . Jeżeli Lewy ciągnie naszą kadrę to Messi swoją niesie na barana . :D

PS . Twoje PS bardzo mi się podoba . :)

księciuniu
11-10-2017, 14:57
Jeżeli Lewy ciągnie naszą kadrę to Messi swoją niesie na barana . :D

Ktoś trafnie napisał na tłiterze, że Lewy i Neymar zabrali niepełnosprawne dzieci na murawę, a Messi niepełnosprawna drużynę na mistrzostwa. :D

Lorenzo
11-10-2017, 15:47
Za Nawałki o punkty (ranking FIFA) :
1.Niemcy : Z,X,P
3.Portugalia : X,
7.Szwajcaria : X,
20.Irlandia PŁN : Z
24. Ukraina : Z
26. Dania : Z,P
34. Irlandia : Z,R
37. Czarnogóra : Z,Z
40. Rumunia : Z,Z

Z pierwszej dziesiątki 5 meczów 1 wygrana, 3 remisy ( w tym jeden "zwycięzki", drugi "nie"), 1 porażka.
Z pierwszej czterdziestki 15 meczów 8 wygranych, 5 remisów, 2 porażki,

Faktycznie, same leszcze.
To spójrz może na grę/wyniki tych zespołów, a nie na miejsce w rankingu FIFA, w którym to jesteśmy szóstą reprezentacją na świecie, ale czy faktycznie tak jest?

Poza Niemcami, Danią i Portugalią , która notabene na EURO grała dość słabo (tak, tak.. wygrali) graliśmy z drużynami, które w ostatnim czasie mają swoje problemy i nie mają takiej mocy jak kiedyś..

księciuniu
11-10-2017, 15:59
Za to Portugalia ma moc jak nigdy, a i Niemcy chyba powyżej swojej przeciętnej (vide ostatnie eliminacje).

Bootleg
11-10-2017, 16:01
To spójrz może na grę/wyniki tych zespołów, a nie na miejsce w rankingu FIFA, w którym to jesteśmy szóstą reprezentacją na świecie, ale czy faktycznie tak jest?

Poza Niemcami, Danią i Portugalią , która notabene na EURO grała dość słabo (tak, tak.. wygrali) graliśmy z drużynami, które w ostatnim czasie mają swoje problemy i nie mają takiej mocy jak kiedyś..

No chyba nie masz racji bo taka Irlandia płn. Np za Janasa była mega leszczani a ostatnio gra i dobrze w eliminacjach i kwalifikuje się czy to na euro czy być może teraz na mistrzostwa świata. Szwajcarzy też zrobili mega postęp ostatnimi laty... także nie do końca masz racje

Runi
11-10-2017, 16:21

Niemcy - Mistrz Świata, półfinalista Euro
Portugalia - Mistrz Europy
Szwajcaria - 1/8 MŚ ; 1/8 ME
Irlandia PŁN - Wygrane eliminacje do Euro, póżniej 1/8 ME,aktualne eliminacje MŚ zdecydowanie przed Czechami i Norwegią,
Ukraina - w Eliminacjach do MŚ 2014 drugie miejsce w grupie za Anglią , w barażu odpadają z Francją ( u siebie wygrywają 2:0), później awans na EURO
Dania - el do MŚ za Włochami, pechowa nie trafiają do Barażu pomimo drugiego miejsca , do EURO przegrywają baraż ze Szwecją
Irlandia - na EURO 1/8 , aktualnie pozostawiają w pokonanym polu Austrię czy Walię i zagrają w barażach o mundial.
Rumunia- na EURO 1/8, wcześniej do mundialu grają baraże gdzie ulegają Grekom.

Jak widzisz ich miejsca w rankingu to nie losowanie Lotka. Są to drużyny, które w ciągu ostatnich kilku lat grają w wielkich imprezach lub biją się o nie do samego końca.

sarinosoman
11-10-2017, 17:14

Patrzę na żółte Lambo w avatarze piszącego te smuty. Gimbaza level ultimate.
Tak, tak. Lorenzo wie, że Mistrz Europy nie jest moralnym zwycięzcą tej szacownej imprezy, gdyż grał dość słabo.

Lorenzo
11-10-2017, 18:11
Patrzę na żółte Lambo w avatarze piszącego te smuty. Gimbaza level ultimate.
Tak, tak. Lorenzo wie, że Mistrz Europy nie jest moralnym zwycięzcą tej szacownej imprezy, gdyż grał dość słabo.
Oglądałeś mecze czy tylko tak sobie pierdolisz? Jak oceniasz grę Portugalii na EURO?

Mieć inne zdanie, to od razu gimbaza, jeszcze dopisz coś o klakierze Mioduskiego. Niestety, duch Romka Kołtonia unosi się w tym temacie, ale dyskutował nie będę. Gramy pięknie, jedziemy do Ruski po złoto. Możemy na tym zakończyć.

sarinosoman
11-10-2017, 18:46
Tym piłka nożna różni się od jazdy figurowej, że noty za styl nie są brane pod uwagę. Dlatego tacy Grecy pod wodzą Rehhagela również zdobyli tytuł. Brazylia w 1982 roku grała zayebiaszczo efektownie i przegrała z Włochami. Do czasów Vincenta z Lasu Hiszpanie prezentowali się na poważniejszych turniejach w zgodzie z maksymą "gramy pięknie jak nigdy, przegrywamy jak zawsze".

Szukanie dziury w całym i pisanie, że mamy samograj-megaskład (bez Lewego wartością $$$ wygrywamy z jakimi tuzami?) jest tanim dopierdalactwem. Franek S. i przesympatyczny Waldemar swoimi wyczynami świetnie to potwierdzili. Oczywiście, Nawałka ma szczęście do ludzi w gazie - Lewy z Bayernem pod wodzą Ancelottiego wymiata w lidze i LM (a nie, nie wymiata, a Włocha już w Monachium nie ma), Krycha podbił Paryż i jest w PSG niekwestionowaną gwiazdą, Grosik właśnie świętuje transfer do MU, legijne trio, wiadomo, po przygodzie z Krzepotą musi wymiatać, no i Linetty - co do niego Forum zawsze było zgodne, że to połączenie Messiego i Bale'a.

looking1916
11-10-2017, 19:48
Jak ktoś mówi o "samograju" to od razu przypomina się FC Barcelona i za jej sterami Gerardo Martino. Też miał być niby samograj, a jednak wyszło gó.wno. To, że reprezentacja Polski jest przez was nazywana samograjem, to jeszcze trzeba wziąć pod uwagę, że ktoś to musi poukładać taktycznie, bo inaczej nic z tego nie będzie.

Tibo
11-10-2017, 20:22
Nawałka ma wady i grzeszki, popełnia błędy, ale nazywanie reprezentacji samograjem to chyba gruba przesada. Teraz bronienie przy stałych fragmentach nie wygląda zbyt dobrze, ale jak sobie przypomnę chociażby mecz z Portugalią, która ze stałych fragmentów nie potrafiła nic wcisnąć, to no cóż, myślę, że można patrzeć z względnym optymizmem w przyszłość. Po medal na Mundial nie jedziemy, i nie ma tuta nic do rzeczy osoba selekcjonera, tylko czysto piłkarska jakość.

A co do tego, ile kadra traci bez Lewego to.... ile traci kadra Portugalii bez Ronaldo, kadra Argentyny bez Messiego, kadra Chile bez Alexisa.... Chyba jedyną kadrą która ma bardzo wyrównany skład, gdzie wchodzi rezerwowy i nie spada jakość zespołu to Niemcy. Oni na każdą pozycję mają kotów.

Ivan Drugi
12-10-2017, 12:12
Kończąc temat Nawałki , to on zdął narodową klątwę i wygrał po raz pierwszy z Niemcami . Bramki zdobyli nie Lewy ale Milik którego selekcjoner " wymyślił" w kadrze oraz Sebek Mila . Kto by wpuścił Sebka przeciwko Niemcom ??? Zaraz odezwą się głosy że mieliśmy szczęście i słusznie , tylko że każda reprezentacja świata potrzebuje szczęścia aby ich ograć . https://d-pt.ppstatic.pl/k/r/1/e8/38/55ba28f44c2dd_p.jpg?1441323730;)

Barto(L)d
13-10-2017, 00:11
Żeby nie było to ja zwracając uwagę na błędy Nawałki nie uważam, że on nic nie robi i ma samograj. Dał dużo kadrze. Popełnia jednak błędy i to jest zdecydowanie normalna i ludzka cecha. Gorszą jego cechą jest jednak nie wyciąganie wniosków z tych błędów i mam wrażanie, że trzymanie się czasem kurczowo swoich decyzji nawet, jak są błędne. Głównie tu chodzi o personalia, ale nie tylko. Brak tego pierwiastka szaleństwa, którego zabrakło na Euro i przekroczenie tej cienkiej granicy, kiedy praca u podstaw może przestać pchać zespół do przodu. Wnioski muszą zostać wyciągnięte, jeśli mamy coś ugrać w Rosji. A awans? Tak jest, ale nie oszukujmy sie - w tym wypadku jego brak lub nawet baraże byłyby zdecydowaną porażką. Także jakby to nie brzmiało to w aktualnej sytuacji chłopaki zrobili po prostu to, co do nich należało.
Jak najbardziej wypowiedź Lewego to potwierdza, także w nie czuje się w tym temacie tylko "forumowym ekspertem", a jednak kimś, kto prawi całkiem zacnie i sensownie :)

looking1916
24-10-2017, 20:06
Wydaje mi się, że tu najbardziej pasuje, z portalu tęczowego krzysia:

Od pewnego czasu FIFA regularnie coraz swobodniej podchodzi do przepisu o przynależności piłkarza do reprezentacji narodowej. Niebawem może dojść do zmian, które jeszcze ułatwią „transfery” w piłce reprezentacyjnej. Otóż mecz o punkty w dorosłej kadrze będzie oznaczał tyle co nic, bo przykładowo po miesiącu od tego wydarzenia zawodnik będzie mógł zagrać już w innej reprezentacji.

Gra w kadrze w teorii powinna kojarzyć się przede wszystkim z dumą i zaszczytem wysłuchania hymnu narodowego z perspektywy, a także bronienia barw narodowych jednej drużyny do końca kariery. Jednak od dłuższego czasu tak nie jest, bo regulamin FIFA pozwala na granie w reprezentacjach młodzieżowych kilku krajów, a następnie wybranie jeszcze innej opcji już w dorosłej piłce. Ba, przykładowo można również rozegrać mecz towarzyski jako Hiszpan, a pojechać na mundial już jako Chorwat.

W ostatnim czasie doszło do jeszcze większego nagięcia tych przepisów, ponieważ Munir El Haddadi skierował prośbę do światowej organizacji o zmianę barw narodowych, która co ciekawe została zaakceptowana. Sytuacja z piłkarzem Alaves wydaje się naprawdę kontrowersyjna, ponieważ Munir w młodzieżowych reprezentacjach Hiszpanii rozegrał aż 19 spotkań, a na dodatek wystąpił w spotkaniu pierwszej reprezentacji w meczu kwalifikacyjnym do mistrzostw Europy z Macedonią. Co prawda zagrał jedynie 13 minut, ale to był oficjalny mecz o punkty! Tak więc 22-latek przez całą karierę związany był z kadrą Hiszpanii, a gdy jego notowania spadły, to nagle poczuł się Marokańczykiem? Domyślamy się, że jeśli jego forma nadal będzie pikować, to Maroko wymieni na jakieś San Marino, bo właściwie czemu nie? Papier pewnie jakoś się załatwi. Być może nawet wcale nie będzie musiał o to prosić w oficjalnym piśmie, ponieważ FIFA przymierza się do jeszcze większych zmian w przepisie o roszadach kadrowych.

– Świat się zmienia i idzie do przodu, a to także daje nowe opcje w futbolu. Zwłaszcza mam na myśli tutaj większą możliwość emigracji. Problemy z narodowością piłkarzy są niemal wszędzie, w Afryce, Azji, czy CONCACAF jest wiele takich przypadków. Tak więc uważam, że to idealny czas, by przyjrzeć się temu wszystkiemu i rozważyć, czy są rozwiązania, które pozwolą naprawić te problemy bez naruszania integralności gry – powiedział prezydent CONCACAF, Victor Montagliani.

Jak donosi „Reuters”, jest kilka federacji, które chcą zmian w przepisach o zmianie barw narodowych, a FIFA prawdopodobnie ugnie się po raz kolejny. Zresztą w pewien sposób – przy sprawie Munira – już wykazała ku temu małą aprobatę. Modernizacja w przepisach, do której ma niebawem dojść, pozwoli zawodnikom na rozegranie jednego albo dwóch oficjalnych spotkań w danej reprezentacji, a następnie jej zmianę, jeśli piłkarz będzie miał ku temu możliwości prawne. Poza tym, rozważane są również inne zmiany w przepisach. Dodatkowo FIFA planuje wprowadzić również system rekompensat dla federacji, w których piłkarz grał jako młodzieżowiec, a już w piłce dorosłej zdecydował się na zmianę barw narodowych.

Cóż, nie wydaje nam się, aby to wszystko zmierzało w dobrym kierunku, gdyż jak tak dalej pójdzie, to Neymar w 2022 roku wygra mistrzostwa świata wraz z Katarem. A przynajmniej będzie miał ku temu możliwość, bo FIFA ewidentnie dąży w kierunku, który spowoduje, że piłkarz będzie mógł zmieniać reprezentacje jak kluby.

Jedno pytanie, ciekawe ile Katar za to zapłacił :-/

Barto(L)d
25-10-2017, 08:24
Jeśli chodzi o przykład tego marokańczyka to akurat nazwał bym to dobrą zmianą. Będzie grał w końcu dla swojeg kraju, a nie masa iworyjczyków, senegalczyków czy malijczyków w reprezentacji Francji. Bardziej bym tu stawiał na naród, a nie wyszkolenie.
Ale ogólnie słabo to wygląda - przez wiele lat fifa trzymała poziom pod tym względem, teraz zaczęła się mocna liberalizacja. Postawiona przez Ciebie diagnoza katarska wydaje się, że ma tu ogromne znaczenie. Chcą mundial piłkarski "załatwić" tak jak załatwili handballowy. Kasa misiu kasa :-/

Jestem
26-10-2017, 11:36
Marzę o zbojkotowaniu katarskich MŚ przez UEFA. Te MŚ rozwalą w Europie na rok, a może nawet dłużej ligi i puchary. Wiem, że taki bojkot jest mało realny ale UEFA jest regularnie dymana przez trzecioświatowe federacje i tylko postawienie spraw na ostrzu noża mogłoby załatwić sprawę. Kto komu jest bardziej potrzebny? UEFA reszcie świata czy odwrotnie?
Poza tym jeszcze do końca nie wiadomo czy Katar przetrwa do mistrzostw ponieważ muzułmańscy kumple ostrzą sobie zęby na Katar ...

ŁUKASZ.
26-10-2017, 11:51
Marzę o zbojkotowaniu katarskich MŚ przez UEFA.[...] UEFA jest regularnie dymana przez trzecioświatowe federacje i tylko postawienie spraw na ostrzu noża mogłoby załatwić sprawę. Kto komu jest bardziej potrzebny? UEFA reszcie świata czy odwrotnie?

Przecież wiadomo, że tu rządzi kasa i raczej garniturki z UEFY nie czują się pokrzywdzeni... Może i są dymani, ale za dobre pieniądze. Eksluzywna prostytucja to jest coś co im się raczej opłaca.

Benek
27-10-2017, 12:23
Nawałka nie powołał Teodorczyka więc za niego za pewne szansę dostanie Świerczok.

Antares
27-10-2017, 14:22
Nawałka nie powołał Teodorczyka więc za niego za pewne szansę dostanie Świerczok.

Ciekawe kto ze stoperów oprócz Pazdana dostanie powołanie z Ekstraklasy. Podobno ma testowąć ustawienie 3-5-2 co patrząc na braki wśród następców Grosika i Kuby wydaje się przyszłością tej kadry. Powołał tylko Glika i Cionka, nie ma np. Salamona, który w tym ustawieniu w SPAL zbiera bardzo dobre recenzje. Zapewne tę trójkę będą stanowić Cionek, Glik i Pazdan, ale na ławce ktoś być jeszcze musi.

Barto(L)d
28-10-2017, 06:27
No właśnie kto będzie tym stoperem? Bo czy ktoś się realnie wyróżnia? Nie kumam braku powolania dla Salomona przy kontuzji Kamińskiego.

Nie rozumiem też na przykład, co więcej w Serie A zaprezentował Stępiński od Kownackiego, że to ten pierwszy dostał powołanie. Zwłaszcza, że drugi gra w lepszym klubie. Swoją drogą braku powołania dla Teo nie rozumiem. Stępiński wygląda na kolejny przykład menagerskich powiązań (oczywiście to taka moja teoryjka bez poparcia faktami) i ciągnięcia za uszy, jak Kapustka swego czasu.

Poza tym znowu Góralski - jego statystyki w lidze bułgarskiej nie powalają. Nie wiem, jak to wygląda, jak już zagta, bo nie oglądam. Ale same statystyki powinny go chyba deprecjonwać, bo poziom nie jest pewnie wyższy, niż w naszej ekstraklapie. A na jego pozycję akurat w ekstraklasie kogoś można by dobrać w większym gazie - na przykład Jodłę ;) Choć podejrzewam, że Tomek ma droge do kadry mocno zamkniętą.

Tak wiem, że to szczegóły, ale ławka wydaje się teraz jeszcze bardziej uszczuplona, niż poprzednio.

Grabo
28-10-2017, 09:57
Można dyskutować nad Góralskim, ale to raczej nie jest piłkarz od statystyk, tylko pitbull, który ma wejść i pokąsać ;)

Barto(L)d
28-10-2017, 11:50
Można dyskutować nad Góralskim, ale to raczej nie jest piłkarz od statystyk, tylko pitbull, który ma wejść i pokąsać ;)

Ale ja nie mówię o golach i asystach (przeciez wiadomo), tylko o statystyce minut i meczy, a jest to przecież jakaś mega przeciętna liga.

Benek
28-10-2017, 22:49
Ciekawe kto ze stoperów oprócz Pazdana dostanie powołanie z Ekstraklasy. Podobno ma testowąć ustawienie 3-5-2 co patrząc na braki wśród następców Grosika i Kuby wydaje się przyszłością tej kadry. Powołał tylko Glika i Cionka, nie ma np. Salamona, który w tym ustawieniu w SPAL zbiera bardzo dobre recenzje. Zapewne tę trójkę będą stanowić Cionek, Glik i Pazdan, ale na ławce ktoś być jeszcze musi.

Może Sadlok.

Barto(L)d
29-10-2017, 00:04
Może Sadlok.

Jeszcze się okaze, że powołanie dostanie Wieteska, to będzie niezła beka :lol:

Benek
29-10-2017, 21:51
Jeszcze się okaze, że powołanie dostanie Wieteska, to będzie niezła beka :lol:

Jeśli ktoś z Górnika to tylko Koj ale wątpię :)

Benek
04-11-2017, 16:39
Nawałka daje szanse Kurzawie i Frankowskiemu. Zupełnie nie rozumiem czemu nie chce spróbować z Kuchym, który w wielu aspektach jest od nich lepszy...

zie(L)ak
04-11-2017, 16:51
Nawałka daje szanse Kurzawie i Frankowskiemu. Zupełnie nie rozumiem czemu nie chce spróbować z Kuchym, który w wielu aspektach jest od nich lepszy...

Oj Benek, Benek :rotfl2:

R.
04-11-2017, 16:51
Z czego śmiechy? W czym Kucharczyk jest od nich gorszy?

Tibo
04-11-2017, 16:58
Z czego śmiechy? W czym Kucharczyk jest od nich gorszy?

Bo Kuchy to jest Kuchy, nawet jakby zdobył koronę króla strzelców, asystentów przy jednoczesnym zachowaniu 19 czystych kont w 20 meczach na bramce to i tak dla zasady będzie wyśmiewany.

Chmielo
04-11-2017, 17:19
Z tego co pamiętam, to Feddek pisał o tym, że Kucharczyk spalił się na zgrupowaniu, czy przed jakimś meczem. Podczas treningu/rozgrzewki partaczył wszystkie zagrania, nie mógł się skupić na realizacji zadań, których wymagał od niego Nawałka, dlatego ten finalnie go odpalił.

E: W książce "Dekalog Nawałki" jest ponoć poruszony cały wątek.

Feddek z weszlo:

Peszko do meczu w Dublinie też był dobrze przygotowany?

Peszko nie wszedł na głęboką wodę, bo on był w okresie przygotowawczym, w którym Nawałka budował reprezentację. Po drugie, przez osiem miesięcy trener do niego jeździł, oglądał jego mecze, spotykał się na treningu i podpowiadał, co musi poprawić. Cały czas byli w kontakcie. A potem, jak Peszko przyjechał na kadrę, przez pięć godzin był maglowany tylko z wideo i z taktyki. Pokazali mu wszystkie poprzednie mecze tylko pod kątem jego pozycji i tego, co ma robić. Dlatego mógł zagrać od początku.

Czyli zupełnie inaczej niż Michał Kucharczyk z Gruzją.

Michał miał zagrać, był pięć dni przygotowywany do tego meczu, ale na decydującym treningu – mówiąc wprost – po prostu pękł, był kompletnie zagubiony. Nie wiedział, co ma robić na boisku, to było widać. Kompletnie przerosło go to, że za 24 godziny ma wyjść w podstawowym składzie. Nawałka błyskawicznie podjął decyzję, że Kucharczyk jest „out”

Runi
04-11-2017, 19:04

Kurzawa zasłużył piłkarsko. Dla Jacha czy Frankowskiego zbliża się okienko transferowe.

Benek
04-11-2017, 20:20
Kurzawa jasne że zasługuje, ale Kuchy także.

Dzięki Chmielo.

Barto(L)d
05-11-2017, 00:04
Czyli Kuchy został odpalony przez Nawałkę na zawsze, bo jakies 2-3 lata temu, mając jakieś 23 lata, spalił sie przed meczem.
Polska to jednak bardzo bogaty kraj, jeśli chodzi o liczbę dobrych pilkarzy. Normalnie Brazylia Europy :lol:
Swoją drogą ciekaw jestem, jaka jest przyczyna kompletnego odpulenia Jodły.
Z drugiej strony jedna dobra runda Kądziora czy Kurzawy wystarczy, by do kadry trafić, a ograni na arenie międzynarodowej i generalnie trzymający poziom przez kilka lat Jodła i Kuchy są na nią za słabi. Prawdziwa "praca u podstaw".
A może to Legia jest tą przyczyną. Taki tam napinkowo-gównoburzowy wniosek :lol3:

Te powołania to jakaś kpina :) Nawet nie chce się już merytorycznie do tego odnosić.

Edit... nie no nie wytrzymam. Jach (ostoja defensywy na Euro U21) > Salomon :lol: taki Niezgoda grając w Górniku to już pewnie by miał powołanie w ręku :lol:
Niby wszystko pierdoły, ale jakos mam pewność, że aktualnie Kuchy dał by radę na MŚ nie zaleznie z kim, a kierwa Kurzawa. Nie mielismy, nei mamy i nie będziemy mieć ławki.

Antares
05-11-2017, 07:09
Powołanie Kurzawy dziwić nie może. W 15 meczach zaliczył 12 asyst, a bodajże królem asyst w poprzednim sezonie był Vassiljew, który uzbierał ich 13. Ogólnie najwięcej asyst w XXI wieku miał w jednym sezonie Kosowski, bo 16. Kurzawa może ten wynik mocno wyśrubować.

Dziwić za to może powołanie dla Frankowskiego. Przed nim, żeby grać w jakieś mocniejsze europejskiej lidze to raczej droga jak przed Beresiem. Na skrzydłowego jest za słaby w ataku, ale ma wydolność, ma szybkość jako prawy obrońca może być z niego niezły piłkarz.

Barto(L)d
05-11-2017, 20:05
OK, rzeczywiście przykład Kurzawy może i nie najlepszy. Z drugiej strony to caly czas gracz jednej rundy, a skreślony Kuchy ma liczby z przeciągu kilku sezonów plus liczby w pucharach przeciwko lepsyzm rywalom, niż w naszej ekstraklapie. Podsumowując to chyba forumowa brać zgodzi się, że nie które powolania są zupełnie od czapy i możemy się szykować na grę 13 oraz wycieczkę pozostałych do Rosji.

Inny przykład....przegrywający rywalizację z Broziem Jędza.

PS 1. Tymczasem Kapustka zagrał pierwszy mecz w Bundeslidze. I to całkiem dobre noty zebrał. Polak grający za granicą w którejś z topowych lig to zawsze plus dla kadry. Raczej w jego przypadku Nawałka nie będzie udawał, że go nie ma ;) A ja mam nadzieję, że się jednak mylilem co do niego i nie skończy się na jednym występie.

PS 2. Linetty i Bereś bardzo dobre recenzje w derbach Genui. Kolejny pozytyw, bo słaba forma Linettego zmniejszała możliwości w środku pomocy.

Roar
06-11-2017, 09:02
moim zdaniem Kuchy podpadł Nawałce, brakiem szacunku dla ukochanego Górnika po meczu z Lechem

Jestem
07-11-2017, 01:50
Rozwiązanie zagadki z Kuchym i reprezentacją jest bardzo proste, wręcz prostackie i nie ma nic wspólnego z brakiem szacunku Kuchego dla Górnika czy też niechęcią Nawałki do Legii.
Wystarczy sprawdzić kto jest menadżerem Kuchego i sprawa staje się prosta. Wiadomo, że Nawałka nie wywali RL9 ale na pozostałych ludzi Kucharskiego to on nawet nie spojrzy :(

Natomiast Jodła po prostu stracił reprezentacyjną formę i niestety nie ma co się oszukiwać, że szybko ją na stałe odzyska. Będzie grać w kratkę już do końca kariery - m. inn. wagą konkuruje z nim tylko z Berto.

Barto(L)d
07-11-2017, 05:58
Tak tak :) Choć kumaty nie jestem to o zasadach menadżerskich powołań przez selekscjonera już wspominałem przy casusie Kapustki.

Jodła? W porówaniu do Linettego czy Krychy to wiadomo. Ale nie zapominajmy, że powołania dostają Góralski (w większości ławkowicz w lidze bułgarskiej), czy Mączyński, z którym mamy bezpośrednie porównanie na meczach L. W przeciągu rundy mimo wszystko pozytywniej oceniłbym Jodłę. Także nie do końca tak jest jak piszesz. Są "ulubieńcy" i nie. Oczywiście każdy trener tak ma, ale ciągnięcie za uszy ludzi bez formy, czy jakichś jednorundowych nołnejmów od dłuzszego czasu mocno razi. Niezaleznie od przyczyn, bo może wszystkiego po trochu tu jest. A głownym wkvrwionym nie jestem ja, inni forumowicze czy bardziej racjonalni kibice (nie ulegający manii miejsca w rankingu), tylko właśnie RL9.

beka
07-11-2017, 10:38
Rozwiązanie zagadki z Kuchym i reprezentacją jest bardzo proste, wręcz prostackie i nie ma nic wspólnego z brakiem szacunku Kuchego dla Górnika czy też niechęcią Nawałki do Legii.
Wystarczy sprawdzić kto jest menadżerem Kuchego i sprawa staje się prosta. Wiadomo, że Nawałka nie wywali RL9 ale na pozostałych ludzi Kucharskiego to on nawet nie spojrzy :(

Natomiast Jodła po prostu stracił reprezentacyjną formę i niestety nie ma co się oszukiwać, że szybko ją na stałe odzyska. Będzie grać w kratkę już do końca kariery - m. inn. wagą konkuruje z nim tylko z Berto.

sugerujesz, że Kapustka zagrał na ME dlatego, że przed turniejem odszedł od Kucharskiego?

Jestem
07-11-2017, 11:06
sugerujesz, że Kapustka zagrał na ME dlatego, że przed turniejem odszedł od Kucharskiego?

Cóż, trudno nie zauważyć zmian ... faktycznie Kapustka na ME zagrał JEDEN dobry mecz i to w dużym stopniu dzięki RL9. Nie, nie sugeruję :)
Powołania do kadry piłkarzy z drugiego szeregu nie są konsekwencją tylko i wyłącznie powiązań menadżerskich, jednakże czym dalej od pierwszego składu tym rola menedżerów jest większa. Na to się nakłada skłonność do powoływania "ulubionych" piłkarzy - Mila i Peszko musieli się bardzo postarać aby nie dostać powołania. U poprzedników Nawałki to była potworna patologia, teraz jest lepiej ale niestety dalej widać wpływ "polityki rolnej" na powołania ... w końcu zawsze można to tłumaczyć "autorskimi" pociągnięciami selekcjonera i po sprawie.

beka
07-11-2017, 11:12
to czemu Kapustka reprezentowany przez Kucharskiego był powoływany przez Nawałkę i zagrał w pięciu meczach (później zmienił agencję)?

Ivan Drugi
07-11-2017, 11:35
moim zdaniem Kuchy podpadł Nawałce, brakiem szacunku dla ukochanego Górnika po meczu z Lechem

Święte słowa . Dodatkowo w 2014 Kuchy strzelił bramkę ukochanej Wiśle w której Nawałka spędził całą krajową karierę piłkarską . Pamiętliwy z niego sku...... !

Jestem
07-11-2017, 12:03
to czemu Kapustka reprezentowany przez Kucharskiego był powoływany przez Nawałkę i zagrał w pięciu meczach (później zmienił agencję)?

Dlatego, że gdyby Nawałka kierował się głównie powiązaniami menadżerskimi i "poradami" Piechniczka to teraz bylibyśmy na 50 -80 miejscu w rankingu FIFA :)
Napiszę wyraźniej niż poprzednio - u Nawałki w przypadku graczy z pierwszego składu argumenty merytoryczne na szczęście w większości przypadków przeważają nad pozamerytorycznymi i m. inn. dlatego zaszliśmy z reprezentacją tak daleko. Jednak jeśli nie zostaną przygotowani zmiennicy to znów będzie zjazd, pewnie już za kadencji następcy Nawałki.

looking1916
07-11-2017, 20:36
Święte słowa . Dodatkowo w 2014 Kuchy strzelił bramkę ukochanej Wiśle w której Nawałka spędził całą krajową karierę piłkarską . Pamiętliwy z niego sku...... !

Szkoda, że nie jest hanysem, ale w sumie nożownik, więc jeden ch... :pokemon:

Barto(L)d
07-11-2017, 21:24
Dlatego, że gdyby Nawałka kierował się głównie powiązaniami menadżerskimi i "poradami" Piechniczka to teraz bylibyśmy na 50 -80 miejscu w rankingu FIFA :)
Napiszę wyraźniej niż poprzednio - u Nawałki w przypadku graczy z pierwszego składu argumenty merytoryczne na szczęście w większości przypadków przeważają nad pozamerytorycznymi i m. inn. dlatego zaszliśmy z reprezentacją tak daleko. Jednak jeśli nie zostaną przygotowani zmiennicy to znów będzie zjazd, pewnie już za kadencji następcy Nawałki.

Zjazd to będzie na bank, niezależnie od powołań dla zmienników. Przecież to pokolenie to mega fart, a nie efekt systemu szkolenia. Największym tego symbolem jest właśnie Lewandowski, który całe szkolenie preszedł w Polsce przecież. George Weah Europy :lol2: Ratować nas będzie trochę scouting zachodnich klubów i przechodzenie ostatniego etapu szkolenia jak najdalej od Polski.

Niemerytoryczność powołań drugiego garnituru ma według mnie konsekwencje głównie krótkoterminowe. Efekt będzie taki, jak na Euro, czyli brak zmienników. Zwiększa to szanse na to, że nasze wspaniałe, aczkolwiek fartowne pokolenie nie osiągnie w reprezentacji tyle, co by mogło, gdyby była wyższa (pamietajmy, że i tak cały czas nie za wysoka) jakość w rezerwach. Na ten moment jakości nie ma żadnej. Oczywiście może się okazać, że ta 13-14 dociągnie bardzo wysoko i będzie można mnie wyśmiewać...czego forumowiczom (i sobie) szczerze rzyczę :D

Jestem
10-11-2017, 00:19
Jedenastka reprezentacji Polski na Urugwaj: Artur Boruc – Thiago Cionek, Kamil Glik, Jarosław Jach – Bartosz Bereszyński, Jacek Góralski, Grzegorz Krychowiak, Maciej Rybus – Jakub Błaszczykowski, Kamil Wilczek, Kamil Grosicki

Jakby tu napisać, życzę im jak najlepiej ale jestem pełen obaw :(
W Cionka nie wierzę zupełnie, Krycha plus Góral? - cóż, zobaczymy ...

jednopostowiec
10-11-2017, 12:58
Ale zajebiście pożegnaliście Artura :brawo:
https://youtu.be/I3akPCTFLnA?t=9m17s

O czyste konto z tak eksperymentalnym (z tego co zapowiadają) składem może być ciężko, ale kciuki trzeba trzymać!