PDA

Zobacz pełną wersję : Reprezentacja

Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 [32] 33 34 35 36 37 38 39

Runi
15-11-2016, 15:00
Ktoś źle doradził? Jak ? Dlaczego? Skontaktujcie mnie z jego doradcą/managerem , który zagwarantuje mi najpierw ponad 6-krotne podwyższenie zarobków , a rok później załatwi mi inną pracę z kilkunastokrotną podwyżką . Chętnie skorzystam z takich "złych" podpowiedzi aby za rok zarabiać kilkadziesiąt razy więcej niż teraz.

polsilver
15-11-2016, 15:44
Ktoś źle doradził? Jak ? Dlaczego? Skontaktujcie mnie z jego doradcą/managerem , który zagwarantuje mi najpierw ponad 6-krotne podwyższenie zarobków , a rok później załatwi mi inną pracę z kilkunastokrotną podwyżką . Chętnie skorzystam z takich "złych" podpowiedzi aby za rok zarabiać kilkadziesiąt razy więcej niż teraz.

Jeśli chodzi o sprawy finansowe, to jasne, czysta bajka. Ale pod względem rozwoju sportowego to już dużo gorzej. A zakładam, że jako profesjonalny piłkarz, myśli również o tym.

Benek
15-11-2016, 15:45
No ja też nie zauważyłem, żeby Leicester co sezon biło się o mistrza Anglii. Druga sprawa, że jeszcze do niedawana to Polacy (poza bramkarzami) nie byli atrakcyjnym "towarem" dla tamtejszych klubów. Rozumiem, że jego wartość oceniasz przez pryzmat tego, że kupił go klub, który w ubiegłych rozgrywkach zdobył tytuł... miej jednak świadomość, że swego czasu Aleksandrov był piłkarzem BVB, a Wojciechowski trafił do Bawarii, co dla mnie nie jest żadnym wyznacznikiem ich klasy oraz talentu.

To tylko przykład. Ja oceniam go po grze w czasach Cracovi oraz w meczach reprezentacji. Moim zdaniem może być z niego kawał piłkarza jeżeli tylko trafi w zimę do właściwego klubu.

Runi
15-11-2016, 15:52
A jako człowiek, który ma tylko jakieś 15 lat w zawodzie aby ustawić się w życiu ? Ja wiem kariera, rozwój itd ale to nie są małpy w zoo latające za szmacianą piłką za kiść bananów, a ludzie uprawiający ten sport w celach zarobkowych.

alfa
15-11-2016, 15:56
Jakby Lewandowski myślał tylko o robieniu kasy to odszedłby z Lecha do Turcji, bo stamtąd miał najciekawszą finansowo ofertę. Teraz zapewne nie byłby w tym miejscu, w którym jest i nie miałby tyle kasy, ile ma teraz. Jak mając 18 lat myśli tylko o kasie to nic z niego nie będzie.

polsilver
15-11-2016, 16:18
To jest też kwestia tego, jak on sam/ludzie pomagający mu w karierze oceniają jego potencjał piłkarski. Jeśli uważają, że jest przeciętny, ale wyszło mu dobre pół rundy i trzeba było skorzystać z okazji, to OK, mogłoby się więcej nie trafić. Ale jeśli to faktycznie jest talent, to lepiej by dla niego było oszlifować się w jakimś mniejszym klubie, np. we wspominanym Ajaksie i odejść dalej. I zarabiać jeszcze większe pieniądze.

Runi
15-11-2016, 16:23
J Teraz zapewne nie byłby w tym miejscu, w którym jest i nie miałby tyle kasy, ile ma teraz.

Skąd wiesz?
Wiem, że łatwo się komuś układa życie i wtedy gdy nie chodzi o nasze pieniądze ale naprawdę każdy postąpiłby tak samo.

Antares
15-11-2016, 16:34
A jako człowiek, który ma tylko jakieś 15 lat w zawodzie aby ustawić się w życiu ? Ja wiem kariera, rozwój itd ale to nie są małpy w zoo latające za szmacianą piłką za kiść bananów, a ludzie uprawiający ten sport w celach zarobkowych.

Patrzenie w tym wieku tylko na pieniądze to strzał w kolano. Niech jeszcze podejmie ze dwie decyzje takie wspaniałe decyzje transferowe jak Wolski, żeby ratować minuty i co najwyżej wypełni kontrakt z tym Leicester, a potem wróci z podkulonym ogonem do polskiej ligi. I z wielkiego talentu pogra sobie co najwyżej w Cracovii.

Ktoś kto ma talent i upór jak sobie dobrze rozplanuje karierę to może i coś osiągnąć i dorobić się naprawdę wielkich pieniędzy ustawiając ze trzy pokolenia do przodu. Skok na kasę w wieku 19 lat rzadko kiedy kończy się dobrze. A Leicester klub i marka średnia w Anglii, ale w topowym dla siebie momencie w historii więc kadrę też poszerzyli.

A wybór Anglii z jego warunkami fizycznymi chyba dosyć optymalny nie był, a bajecznej techniki, żeby to zniwelować też nie posiada. Po drugie te 5 mln funtów dla angielskiego klubu to nie jest wielka inwestycja, żeby za wszelką cenę dać mu chociaż możliwość sprawdzenia się.

Chmielo
15-11-2016, 16:55
To tylko przykład. Ja oceniam go po grze w czasach Cracovi oraz w meczach reprezentacji. Moim zdaniem może być z niego kawał piłkarza jeżeli tylko trafi w zimę do właściwego klubu.

Co on takiego pokazał w Cracovii? Runda życia, gdzie 90% statystyk wykręcił jesienią i mocno przeciętna wiosna. Na chwilę obecną Anglicy kupili półprodukt i cały ten hajp, który się wokół niego wytworzył.

alfa
15-11-2016, 16:56
Skąd wiesz?
Wiem, że łatwo się komuś układa życie i wtedy gdy nie chodzi o nasze pieniądze ale naprawdę każdy postąpiłby tak samo.
Choćby po tym, ilu młodych piłkarzy rozwinęło się w Niemczech, a ilu w Turcji

Barto(L)d
15-11-2016, 17:05
Też tak uważam, a już na pewno jest bliżej pierwszego składu od niego.

W ogóle to jak porównać Bielika i Kapustkę to niebo a ziemia pod względem wyborów. Wenger zapewne wychowa nam gwiazdę kadry na obronie, a Kapustka zginie jak wspomniany Wolski i wielu innych.
U Bielika wszystko przemyślane i każdy kolejny klub idealny do dalszego rozwoju i zwiększania umiejętności. Kapustka wymienił zorganizowaną mało profesjonalnie Cracovię bez dobrej szkółki, a potem zachłysnął się swym "talentem" i od razu uderzył do Lester do pierwszej drużyny.

Benek
15-11-2016, 17:25
Co on takiego pokazał w Cracovii? Runda życia, gdzie 90% statystyk wykręcił jesienią i mocno przeciętna wiosna. Na chwilę obecną Anglicy kupili półprodukt i cały ten hajp, który się wokół niego wytworzył.

A co takiego w Cracovi osiągnął Dąbrowski, że wielokrotnie go chwaliłeś i chciałeś w Legii ? Podoba Ci się zapewne jego gra i widzisz u niego jakieś umiejętności, których ktoś inny może nie widzieć. Ja obserwowałem Kapustkę w kliku meczach i podobała mi się jego gra, dodatkowo w meczach reprezentacji (nie licząc wczorajszego spotkania) zawsze się wyróżniał. Chłopak ma luz, technikę, potrafi fajnie uderzyć z dystansu, gra obiema nogami i przede wszystkim nie pęka czego dowodem był wspomniany przez Was mecz z Irlandią.
Z mojej strony koniec dyskusji bo nie mam zamiaru Was do niczego przekonywać. CZas pokaże, kto się mylił.

Chmielo
15-11-2016, 17:50
A co takiego w Cracovi osiągnął Dąbrowski, że wielokrotnie go chwaliłeś i chciałeś w Legii ? Podoba Ci się zapewne jego gra i widzisz u niego jakieś umiejętności, których ktoś inny może nie widzieć. Ja obserwowałem Kapustkę w kliku meczach i podobała mi się jego gra, dodatkowo w meczach reprezentacji (nie licząc wczorajszego spotkania) zawsze się wyróżniał. Chłopak ma luz, technikę, potrafi fajnie uderzyć z dystansu, gra obiema nogami i przede wszystkim nie pęka czego dowodem był wspomniany przez Was mecz z Irlandią.
Z mojej strony koniec dyskusji bo nie mam zamiaru Was do niczego przekonywać. CZas pokaże, kto się mylił.

3 sezonu na stabilnym, dobrym poziomie. Nie jest to jakiś półrundowy meteor, który ma i będzie miał wahania formy. Można czegoś od niego wymagać na już, podobnie zresztą jak od Linettego.

Antares
15-11-2016, 19:21
Młodzieżówka remisuje do przerwy z Niemcami, podobno budujemy drużynę na EURO u nas, a ciągle słychać, że zagrać tam mają Milik, Zieliński, Linetty, Kapustka czy Dawidowicz. Czyli przez 1,5 roku będą przygotowywać masą towarzyskich meczów ich do turnieju, a na nim tylko bramkarz i obrona zostanie, a reszta sami z pierwszej reprezentacji?

I z naszych chyba tylko Niezgoda ma szansę się do tej kadry załapać jako rezerwowy.

rey
16-11-2016, 11:03
Jak mając 18 lat myśli tylko o kasie to nic z niego nie będzie.

Zapewne masz rację, tylko że w przypadku Kapustki, to nie do końca jest prawda, bo jakby nie było dostał ofertę z od mistrza Anglii. Pewnie pierwszy i ostatni raz w życiu, imo nie miał nic do stracenia, a zarobki były dodatkowym argumentem. Jaką macie pewność, że w tym Ajaksie, czy innej Belgii by się lepiej rozwinął? Równie dobrze, mogło potoczyć się tak samo i cała różnica polega na tym, że wtedy w sumie jedyną opcją byłby powrót do Ekstraklapy, a z Leicester "spadnie" pewnie co najmniej do tej Holandii/Belgii.

Nie jestem jego fanem, też jakoś nie specjalnie ten jego talent dostrzegam, ale w tej sytuacji mu się nie dziwie.

b.
16-11-2016, 11:14
Otóż to Rey.

A najbardziej rozpierdalają mnie te żenujące teksty, że "wróci do Polski z podkulonym ogonem". Tak jakby zostawił tu babę z dziećmi, czmychnął do kochanki, a ta go w końcu kopnęła w dupę i chce wrócić do żony.

Dzięki niemu jego klub zarobił najlepiej w historii, on sam dostał pewnie 10-krotną podwyżkę i zobaczył jak wygląda "wielki, piłkarski świat". Młody jest (1997 rocznik), dostał ofertę z mistrza Anglii, uwierzył w siebie i spróbował. A że będzie mu bardzo ciężko się przebić było do przewidzenia.

Ale tak - wraca z podkulonym ogonem - uchlał Filipiaka i dał mu do podpisu papiery o rozwiązanie kontraktu, żeby odejść za darmo, a teraz wraca syn marnotrawny.

Niko
16-11-2016, 11:46
Hahaha, już widzę, jak więkoszość tych od narracji "poszedł za kasą i siedzi na trybunach, zamiast zostać i grać" albo "wróci z podkulonym ogonem" odrzuca podobną ofertę w ich zawodzie :lol:

- Przemek, dzwonili z centrali w Nowym Jorku. Chcą cię tam. Dają ci podwyżkę z 3.700 zł na 65.000 zł, cotygodniowe wyjazdy po USA, apartament, samochód, codzienne spotkania z najlepszymi ludźmi w branży, mega zainteresowanie mediów, możliwość nauki języka angielskiego, znajdą pracę dla twojej żony, przedszkole dla dzieci. Umowa na 4 lata. To co, rezerwuję bilet?

- Dzięki szefie, ale nie. Wiesz, tam będę pewnie tylko jednym z 20 najlepszych, a tutaj, u nas jestem zastępcą kierownika. Wiesz, mogę rozpisywać dyżury pod siebie, mogę trzymać nogi na biurku, spóźniać się i nikt mi nic nie powie. Jestem tu panem w naszym zakładzie. A tam to będę musiał zasuwac na maksa, będą ode mnie wymagać, będę się musiał rozwijać, a i tak się okaże, że są lepsi.

- No, jak ci nie wyjdzie to nic takiego. Jak się odbijesz z tego najbardziej wymagającego biura na świecie, to i tak cię potem chętnie wezmą gdzieś we Francji, Belgii, Turcji czy Portugalii. Wiesz, klimat, nowi ludzie, nowe techniki pracy, rozwój, przygoda, świetnie pieniądze, przyjaciele z całego świata... Do Polski wrócisz po 40stce, otworzysz coś swojego.

- Nie, dzięki. Zostaję. Wolę być tu wicekierownikiem. Szefie, o której jutro ten służbowy wyjazd do Kielc? I jak pogoda? Nadal minus 8 i śnieży?

Chmielo
16-11-2016, 12:21
Hahaha, już widzę, jak więkoszość tych od narracji "poszedł za kasą i siedzi na trybunach, zamiast zostać i grać" albo "wróci z podkulonym ogonem" odrzuca podobną ofertę w ich zawodzie :lol:

- Przemek, dzwonili z centrali w Nowym Jorku. Chcą cię tam. Dają ci podwyżkę z 3.700 zł na 65.000 zł, cotygodniowe wyjazdy po USA, apartament, samochód, codzienne spotkania z najlepszymi ludźmi w branży, mega zainteresowanie mediów, możliwość nauki języka angielskiego, znajdą pracę dla twojej żony, przedszkole dla dzieci. Umowa na 4 lata. To co, rezerwuję bilet?

- Dzięki szefie, ale nie. Wiesz, tam będę pewnie tylko jednym z 20 najlepszych, a tutaj, u nas jestem zastępcą kierownika. Wiesz, mogę rozpisywać dyżury pod siebie, mogę trzymać nogi na biurku, spóźniać się i nikt mi nic nie powie. Jestem tu panem w naszym zakładzie. A tam to będę musiał zasuwac na maksa, będą ode mnie wymagać, będę się musiał rozwijać, a i tak się okaże, że są lepsi.

- No, jak ci nie wyjdzie to nic takiego. Jak się odbijesz z tego najbardziej wymagającego biura na świecie, to i tak cię potem chętnie wezmą gdzieś we Francji, Belgii, Turcji czy Portugalii. Wiesz, klimat, nowi ludzie, nowe techniki pracy, rozwój, przygoda, świetnie pieniądze, przyjaciele z całego świata... Do Polski wrócisz po 40stce, otworzysz coś swojego.

- Nie, dzięki. Zostaję. Wolę być tu wicekierownikiem. Szefie, o której jutro ten służbowy wyjazd do Kielc? I jak pogoda? Nadal minus 8 i śnieży?

To jest sytuacja numer 1. A wyobraź sobie taki przebieg rozmowy:

- Wiesz, szefie... to nie jest najlepszy moment na wyjazd. Swoją dobrą pracę pokazałem zaledwie przez okres 4 miesięcy. Wolałbym zostać tutaj jeszcze przez maksymalnie półtora roku, ugruntować swoją pozycję w branży i pojechać jako ktoś więcej, niż osoba parząca tam kawę i giermek tamtejszych aplikantów. Mam ciekawą propozycją z największej polskiej firmy z siedzibą w Warszawie. Cp prawda nie jest to Nowy York, nie te zarobki i prestiż, ale uważam, że mam wielki talent, a to będzie dla mnie idealne miejsce na następny kroku. A jeśli Amerykanie tak bardzo mnie chcą, to zgłoszą się po mnie za jakiś czas. Na wielką karierę jeszcze przyjdzie czas...

- Oczywiście, masz rację. Jednak już teraz czuję, że mam duży talent, lecz jeszcze wiele do udowodnienia. Przecież nigdzie nie powiedziałem, że zostanę i będę tu pracował do końca życia, prawda? Szefiem o której ten służbowy wyjazd do Dortmundu? Ta Lizbona w grudniu dalej aktualna?

Logiczne?

Jeśli Kapustka to nie talent czystej wody, tak jak wielu pisze/mówi, a jedynie meteor, to czapki z głów za decyzję i dobrą radę osób za to odpowiedzialnych. Lepiej, żeby się obłowił za małolata, a później w najlepszym wypadku odcinał kupony po Turcjach, czy Belgiach. Bo przypomnę tylko, że Wolski był kreowany na jeszcze większy talent, który zamiast grać, co dla zawodnika w jego wieku jest najistotniejsze, to swój najlepszy okres przesiedział na ławie we Florencji, także ten optymistyczny scenariusz o spadnięciu na cztery łapy nie musi być aż tak realny.

Idealnym przykładem systematycznego rozwoju jest Lewandowski. Król strzelców I ligi, korona najlepszego strzelca w Ekstraklasie, mistrzostwo z Lechem i wyjazd do BVB. Oczywiście nie jechał tam jako gwiazda. Bardziej po naukę, ale nie jako chłystek do dortmundzkiej młodzieżówki, lecz grajek do rywalizacji o miejsce przy/w zastępstwie Barirosa.

A co do specyfiki wyspiarskiej piłki -Orlando Sa wyjeżdżał od nas jako czołowy strzelec lig, z pewną przeszłością i odbił się od tamtejszego zaplecza. Nie mówiąc już o Kuciaku, Rakelsie, czy choćby Majewskim. Pozostaje tylko życzyć Kapustce wszystkiego najlepszego i oby dokonał cudu.

Grabo
16-11-2016, 12:49
Idealnym przykładem systematycznego rozwoju jest Lewandowski. Król strzelców I ligi, korona najlepszego strzelca w Ekstraklasie, mistrzostwo z Lechem i wyjazd do BVB. Oczywiście nie jechał tam jako gwiazda. Bardziej po naukę, ale nie jako chłystek do dortmundzkiej młodzieżówki, lecz grajek do rywalizacji o miejsce przy/w zastępstwie Barirosa.

Dokładnie. Lewy idąc do jakiegoś klubu zawsze był już na tyle dobry, żeby realnie móc walczyć o miejsce w składzie, a Kapustka szanse miał na to iluzoryczne. Czy bez gry będzie się rozwijał? Sądzę, że jednak wątpię - vide mecz ze Słowenią. A to był gość, który już grał na poziomie seniorskim, nawet w kadrze, więc jakby nie patrzeć jest to pewien krok wstecz niezależnie od miejsca pracy. Ale oczywiście wolno mu było podjąć taką decyzję i czas pokaże jaką zrobi karierę.

b.
16-11-2016, 13:15
Dokładnie. Lewy idąc do jakiegoś klubu zawsze był już na tyle dobry, żeby realnie móc walczyć o miejsce w składzie, a Kapustka szanse miał na to iluzoryczne. Czy bez gry będzie się rozwijał? Sądzę, że jednak wątpię - vide mecz ze Słowenią. A to był gość, który już grał na poziomie seniorskim, nawet w kadrze, więc jakby nie patrzeć jest to pewien krok wstecz niezależnie od miejsca pracy. Ale oczywiście wolno mu było podjąć taką decyzję i czas pokaże jaką zrobi karierę.

Łatwo jest go teraz krytykować, bo się nie przebił i nie gra. Ale jakby poszedł do jakiegoś Lokeren czy Hamburga to też mógłby nie grać - zawsze wyjazd za granicę wiąże się z ryzykiem - bariera językowa, aklimatyzacja itd.

Przykład od nas: Kazaiszwili miał tę ligę wciągnąć nosem, a nie łapie się do 18stki.

Regularna gra jest ważna, ale czy na tym straci czy zyska to się jeszcze okaże. Bo sama możliwość trenowania w zespole mistrza Anglii na pewno zaprocentuje w przyszłości.

Ani ziębi mnie ani grzeje Kapustka, talent na pewno ma, ale nie takie talenty przepadały i to czy zrobi karierę zależy od wielu zmiennych. Postaw się jednak na jego miejscu: Leicester kładzie na stół 9 mln euro (wg tranfermarkt). Nie wiem ile inne kluby oferowały i czy w ogóle oferowały, ale myślisz, że Filipiak zgodziłby się go puścić np. do Ajaxu za 4 mln euro, mając ofertę na 9 mln? Pewnie nawet jakby chciał pojść gdzieś indziej, to nie dostałby zgody.

Ivan Drugi
16-11-2016, 13:19

Pytanie brzmi czy Lewy gdyby na miał wybór między BVB a dajmy na to Bayernem to czy wybrał by Dortmund ? Mam wątpliwości . Ja się Kapustce się nie dziwię , przy takich propozycjach zawsze z tyłu głowy pojawia się myśl czy taka szansa się jeszcze pojawi .

Budyń
16-11-2016, 13:26
Pytanie brzmi czy Lewy gdyby na miał wybór między BVB a dajmy na to Bayernem to czy wybrał by Dortmund ? Mam wątpliwości . Ja się Kapustce się nie dziwię , przy takich propozycjach zawsze z tyłu głowy pojawia się myśl czy taka szansa się jeszcze pojawi .

A może większą rolę odgrywa samo podejście zawodnika do pracy ? Jeżdżenie na tyłku na treningach, zajęcia pozaobowiązkowe, zostawanie i ćwiczenie swoich słabszych stron. Bielik po wyjeździe do Anglii udzielił wywiadu, że tu się zaiwania i nie był do takich treningów przyzwyczajony. Z tego co słychać chłopak chyba dał radę przewalczyć swoje ekstraklasowe słabostki. To, że Kapustka potrafi kopać piłkę to wiemy ale pytanie jak podchodzi do swojej nowej roli, w której musi dać dużo więcej z siebie aby wskoczyć na poziom kolegów z drużyny. Zawsze można się przerazić i rozbeczeć albo szukać winy wszędzie tylko nie w sobie. Diament trzeba szlifować ;) pytanie czy wszystkim się chce a tym bardziej szybko wschodzącym gwiazdkom z podrzędnych europejskich lig. Nie chce mi się wierzyć, że poważny trener nie widzi zaangażowania zawodnika na treningach, nawet jeśli ten zawodnik w pewnym stopniu odstaje.

Chmielo
16-11-2016, 13:28

No ale Leicester to chyba nie MU, City, Chelsea, Arsenal, czy nawet Liverpool. Śląsk Wrocław też kiedyś zdobył mistrzostwo i chyba nie powiesz, że to ligowa czołówka.

Niko
16-11-2016, 13:51
Chmielo, to co piszesz jest oczywiście logiczne, ale życie to nie film... Tu nie jesteś w stanie napisać scenariusza, a potem po nim kroczyć. Takich ananasów, co odrzycucali oferty i czekali na co lepsze było w polskiej lidze multum. I dziś siedzą po IV ligach albo uczą WF w szkołach gminnych. Kapustka - i 95 proc. jego kolegów- to nie są goście, których się dwa razy prosi o transfer. Jak gość nie pójdzie dziś, to za dwa dni pójdzie w jego miejsce chłopak z Viktorii Pilzno, Vojvodiny albo z IFK Goetberg.

Przykład Lewego oczywiście fajny, ale to absolutny wyjątek, na skalę światową.

Wg mnie lepiej pojechać, zginąć, wrócić niż nie pojechąć i zginąć.

Niech miernikiem będzie dzisiejsza kadra. Piszę z głowy: Piotr Zieliński, Ł. Piszczek, G. Krzychowiak, W. Szczęsny, B. Salomon, A. Milik, K. Glik... to wszystko byli piłkarze, którzy w polskiej ekstraklasie specjalnie nie zaistnieli, goście, których mielismy na pęczki. Oni wyjechali. Wyjechali jako mniejsze czy większe no-name'y. Dziś pewnie taki Piszczek grałby w Lechu, Salomon w Koronie a Glik dalej męczył bułę w Piaście Gliwice.

Ivan Drugi
16-11-2016, 14:17
No ale Leicester to chyba nie MU, City, Chelsea, Arsenal, czy nawet Liverpool. Śląsk Wrocław też kiedyś zdobył mistrzostwo i chyba nie powiesz, że to ligowa czołówka.
W Śląsku tak nie płacili ;-) . Leicester na młodym chłopaku robi wrażenie , zwłaszcza tuż po zdobyciu mistrzostwa . Vardy , Mahrez , który młody zawodnik eklapy nie chciałby być ich kolegą z boiska i kasować przy tym miesięcznie konkretną sumkę ?

Barto(L)d
16-11-2016, 14:41
Wy cały czas piszecie o Kapustce i jego wyborze. Tylko problem tkwi w tym, że Kapustka wszystkiego do tej pory sobie nie wywalczył, a dostał na wyrost. Tylko dlatego, że jest młody. Bycie gwiazdą w ekstraklasie, powołania do kadry (tu cały czas dostaje), mocną w niej pozycję i wreszcie ten transfer. Jego umiejętności zwyczajnie nie predysponują go do takiej pozycji, jaką miał/ma. Porównanie do Bielika idealne, bo on jest w miejscu, które sam sobie wywalczył swoją pracą i umiejętnościami.

Pamiętam Grosika w wieku około nastoletnim - od razy było widać, że gość ma papiery na grę, a aktualnie gra ogony w średniaku francuskim. Kapustka aż takich predyspozycji według mnie nie pokazał na ten moment (może się mylę), by dojść kiedykolwiek do poziomu Grosika.

Ani ja, ani podejrzewam Chmielo, nie krytykujemy samego Kapustki, a całe jego otoczenie, które doprowadziło do zrobienia z niego wielkiego talentu. Czyli Filipiaka, menago, Nawałkę, czy wreszcie dziennikarzyny. Problem w tym, że on tym talentem nie jest. Teraz zastanówmy się nad otoczeniem Bielika - Leśny, menago, rodzice, Wenger. Widzicie różnicę w podejściu? Kapustkę dopiero Ranieri ocenił zgodnie z jego realnymi możliwościami.

Kapustka powinien być gdzieś w analogicznym miejscu co Bielik, bo dla jego przyszłości byłoby to zwyczajnie lepsze.
Zresztą większość z tych, o których piszesz Niko w ten sposób rozwijało swoją karierę. No może poza Milikiem, tyle że o nim też od razu można było powiedzieć, że to talent czystej wody.

Podsumowując, cała sprawa Kapustki mocno obniża moje zaufanie do Nawałki, bo m. in. on zrobił chłopakowi krzywdę. Z punktu widzenia rozwoju sportowego oczywiście, a nie krótkoterminowych zysków ekonomicznych.

Edyta:
http://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/645609/slaby-jak-nigdy-rok-bartosza-kapustki
Potem takie oto artykuliki. Czemu nie piszą o Bieliku, że zawodzi, bo nie gra w pierwszym składzie. Najpierw za dużo chwały za nic, a teraz za dużo oczekiwań.

b.
16-11-2016, 14:56
Z tego co piszesz jest przeciętny, więc w takim wypadku decyzja o transferze tym bardziej słuszna :) Cracovia na przeciętniaku zarobiła 30-40 mln zł, on sam w **** kasy i może wypełnić kontrakt i wrócić do swojego poziomu jak piszesz, czyli ekstraklasy.

Piszesz, że zrobiono z niego gwiazdę - w piłce w dużej mierze decyduje szczęście, wyróżniał się w Cracovii, dostał powołanie jak wielu innych zawodników i szansę wykorzystał, bo za grę w reprze zbierał dobre recenzje, zresztą ma już 3 bramki na koncie.

I wątpie, żeby Leicester interesowało czy ma on status gwiazdy w ektraklasie czy nie. Spodobał im się, dostrzegli w nim talent i go kupili. Czas pokaże czy mieli rację czy wyrzucili hajs w błoto.

ps. Lineker o nim tak pisał: Sense we'll see a lot of Kapustka in the coming years. Deliciously talented 19 year old.

Barto(L)d
16-11-2016, 15:06
Lineker napisał to po jednym jego dobrym meczu w kadrze z Irlandią Północną. Tak się złożyło, że było to na Euro. Poza tym strzelił trzy bramki, w których to meczach był jednym z najsłabszych na boisku. Pamiętasz Kazachstan? Gol i NIC.

Tak, jest przeciętny i na ten moment nazwałbym go co najwyżej jednorundowym meteorem. Uważam, że Wolski, czy Żyro mają o wiele wyższy potencjał. A Wolski przegrał szansę w głowie. Szkoda.

Niko
16-11-2016, 15:08
Pamiętam Grosika w wieku około nastoletnim - od razy było widać, że gość ma papiery na grę, a aktualnie gra ogony w średniaku francuskim.

Akurat Grosicki często nie miał papieru na dalszą grę i musiał dzwonić po miastowych :lol: :lol:

Barto(L)d
16-11-2016, 15:11
Akurat Grosicki często nie miał papieru na dalszą grę i musiał dzwonić po miastowych :lol: :lol:

Hehe może dlatego jest w Rennes, a nie gdzieś wyżej :lol2:

Czysto piłkarsko jednak wciągał w tamtym wieku aktualnego Kapustkę nosem, a nie został wtedy gwiazdą polskiej piłki

izos
16-11-2016, 15:13
Potencjał w Kapustce jest, trochę za szybko się to dla niego potoczyło może i teraz stoi w miejscu. Czas pokaże. Krychowiak teraz tez bez formy :/

Barto(L)d
16-11-2016, 15:16
Krychowiak teraz tez bez formy :/

Co jest efektem też głupiej decyzji o zmianie klubu.

b.
16-11-2016, 15:21
Lineker napisał to po jednym jego dobrym meczu w kadrze z Irlandią Północną. Tak się złożyło, że było to na Euro. Poza tym strzelił trzy bramki, w których to meczach był jednym z najsłabszych na boisku. Pamiętasz Kazachstan? Gol i NIC.

Tak, jest przeciętny i na ten moment nazwałbym go co najwyżej jednorundowym meteorem. Uważam, że Wolski, czy Żyro mają o wiele wyższy potencjał. A Wolski przegrał szansę w głowie. Szkoda.

Czyli jak Leicester złożyło ofertę, to powinien powiedzieć "nie no panowie, bez jaj, jestem cienki i nie nadaję się nigdzie poza ekstraklasę. Zostaję w Cracovii!". :)

A mało chłopaków po różnych wioskach w Polsce ma ogromny talent? Tyle, że nie mają dużego klubu w okolicy, menago, hajsu i przepadają, a później marnują się po okręgówkach. Kapustka w bardzo młodym wieku wywalczył sobie plac w Cracovii, dostał powołanie i dawał radę w kadrze. Uśmiechnął się do niego los, miał farta i jest gdzie jest.

I nie sądzę, żeby to był jakiś wielki spisek: trener w Cracovii stawia na przeciętniaka i gra w pierwszym, Nawałka powołuje przeciętniaka i bierze go na euro, mistrz Anglii płaci za niego gruby hajs. Coś ludzie co się na tym znają w tym Kapustce dostrzegają.

ps. Grosik w wieku Kapustki grał u nas :) Tyle, że więcej czasu spędzał w innych miejscach niż stadion, nawet jak już przegrał wszystko to siedział do rana i patrzył jak inni grają :)

Barto(L)d
16-11-2016, 15:26
Ale ja nie mówię o spisku, tylko o tym, że dostawał wszystko bardziej za młodość, a nie realne umiejętności. Tu jest ta "krzywda". Gościowi zapewne skoczyło ego i wydawało mu się, że nie wiadomo jaki już poziom prezentuje.
To, że poszedł rzeczywiście do tego Lester jak już dostał propozycję to w sumie mu się nie dziwię.

A tak ogólnie. Ty widzisz wielki talent w tym Kapustce? Bo ja serio widzę przeciętniaka.

Wiem, co robił Grosik. Co ma to do tego, że potencjał miał dużo wyższy od Kapustki i co więcej już go zdołał pokazać na boisku?

b.
16-11-2016, 15:32
Ja się nie znam. Ale okiem laika: tak, ma talent. Nie na miarę Pavla Nedveda, ale ma w "to coś". Na pewno dużym atutem jest głowa - podejrzewam, że nie łatwo zagrać w wieku 19 lat na euro, gdzie ogląda mecz 10 mln Polaków i grać na totalnym luzie :)

A to czy zrobi karierę zależy od wielu czynników - w dużej mierze od jego ciężkiej pracy, od szczęścia i podatności na kontuzje. Nie tacy jak on przepadali. Ale jak dla mnie ma papiery na grę.

Barto(L)d
16-11-2016, 15:35
OK, co do głowy/presji to rzeczywiście się zgodzę. Zobaczymy, czy ma głowę do pracy i czy jego głowa udźwignie spadek z chmur do poziomu, na którym realnie jest piłkarsko. Powinien zagrać w Tychach, a nie we Wrocławiu.

Antares
16-11-2016, 15:41
Łatwo jest go teraz krytykować, bo się nie przebił i nie gra. Ale jakby poszedł do jakiegoś Lokeren czy Hamburga to też mógłby nie grać - zawsze wyjazd za granicę wiąże się z ryzykiem - bariera językowa, aklimatyzacja itd.

Ale tam miałby znacznie prościej się przebić. Nie rywalizowałby z piłkarzami pokroju Mahreza, Musy czy Slimaniego. I co ważne dla takich klubów to byłby wydatek więc lekką ręką nie zesłaliby go do rezerw. A ile zyskuje na graniu w tych angielskich U-23, a ile zyskiwał grając w słabiutkiej polskiej lidze to widać po jego formie. Wchodzi w wiek gdzie najważniejsze jest granie z seniorami, a nie treningi.

Zima to przed nim najważniejszy ruch. Musi wybrać mądrze klub na wypożyczenie gdzie będzie grał i nie przepadnie. Wolski z tym Barim i Mechelen zawalił swoją zagraniczną karierę. Gdyby tam się przebił to w słabszych klubach Serie A mógłby dostać kolejne szanse.

Barto(L)d
16-11-2016, 15:43
Bo Wolski myślał, że gra się tylko dzięki wyszkoleniu. Zapomniał, że tam tak wyszkolonych jak on jest tysiące.
A pracować się nie chciało, bo w Polsce nigdy nie musiał.

Buziek_LG
16-11-2016, 15:57
Fajnie tu piszecie o wybieraniu, o łatwości wejścia w zespół, o ewentualnie zmarnowanych talentach... Kapustka miał na stole tylko jedną(i tylko jedną) ofertę bo tylko Leicester zostało przy stole gdy Cracovia zażądała 8 mln euro - pozdrawiam

Barto(L)d
16-11-2016, 16:28
No i dochodzimy do Filipiaka, Nawałki, przedwczesnego bycia gwiazdą ligi i reprezentacji.
Biznes jest, a zawodnik się utopił, bo możliwości innej nie było.
Wzajemnie pozdrawiam :)

Chmielo
16-11-2016, 16:36
(...)

Oczywiście, że to nie jest film, ale kariery piłkarza nie można też porównać do 45 lat tyrki, która dotyczy większości ludzi w Polsce. Tutaj decyzje podejmowane na wstępie są wręcz kluczowe i często decydują o tym, jak będzie wyglądała taka około 15 letnia przygoda z piłką. A chyba nie trzeba wymieniać talentów, które wyjechały nieprzygotowane i przepadły. Chodzi wybranie najrozsądniejszej ścieżki, aby nie zamknąć sobie możliwości rozwoju, a w wieku Kapustki najważniejszą rzeczą jest gra. To tak jakbyś na spawacza głębinowego na platformę wiertniczą w Norwegii wziął typa, który spawa na budowie, a w dodatku boi się wody.

Z przykładów, które podałeś:

- Zieliński (17 lat), Krychowiak (16 lat), Szczęsny (16 lat), Salamon (15 lat) wyjechali jako juniorzy, o czym pisał Barto(L)d na przykładzie Bielika i ich miejscem były drużyny młodzieżowe,
- Piszczek marnował się w Berlinie. Poszedł do Lubina (również w wieku popularnego Kapiego), gdzie grał (jako napastnik, ale grał), później wrócił, został przekwalifikowany na prawego obrońcę i jego kariera nabrała tempa,
- Glik gnij w Realu Castila. Wrócił do Polski w wieku Kapustki, gdzie miał możliwość występów, a następnie trafił do słabszego Palermo, ale przede wszystkim nie wyjechał na ławę.

Podsumowując. Każdy z nich był na innym etapie, ale kluczowe jest to, że żaden w wieku 19 lat nie poszedł do zespołu młodzieżowego po fajną pensyjkę, bo szans na grę, czy choćby bycie w kadrze pierwszej drużyny, nie miał żadnej.

jednopostowiec
01-12-2016, 18:46
Młodzieżówka poznała rywali w MistrzostwachEuropy:

A) - POLSKA / Słowacja / Szwecja / Anglia
B) - Portugalia / Serbia / Hiszpania / Macedonia
C) - Niemcy / Czechy / Dania / Włochy.

Benek
14-12-2016, 18:22
Fajny wywiad z Fedkiem o kulisach kadry

http://weszlo.com/2016/12/14/przed-meczami-nawalka-przez-dwa-tygodnie-codziennie-doglada-murawy-by-miala-21-mm/

i smutny kawałek o Kuchym :(

Czyli zupełnie inaczej niż Michał Kucharczyk z Gruzją.
Michał miał zagrać, był pięć dni przygotowywany do tego meczu, ale na decydującym treningu – mówiąc wprost – po prostu pękł, był kompletnie zagubiony. Nie wiedział, co ma robić na boisku, to było widać. Kompletnie przerosło go to, że za 24 godziny ma wyjść w podstawowym składzie. Nawałka błyskawicznie podjął decyzję, że Kucharczyk jest „out”

Meazza
01-03-2017, 13:53
Artur Boruc zrezygnował z gry w reprezentacji Polski. W kadrze rozegrał 64 spotkania. Debiutował w 2004 roku w towarzyskim meczu z Irlandią. Bronił na MŚ 2006 w Niemczech i ME 2008 w Austrii i Szwajcarii. Był w kadrze na Euro 2016 we Francji, ale nie rozegrał ani jednego spotkania. Po raz ostatni koszulkę z Orłem na piersi założył 14 listopada ubiegłego roku w towarzyskim meczu ze Słowenią (1:1).

Mayhe(L)
01-03-2017, 15:41
Artur Boruc zrezygnował z gry w reprezentacji Polski. W kadrze rozegrał 64 spotkania. Debiutował w 2004 roku w towarzyskim meczu z Irlandią. Bronił na MŚ 2006 w Niemczech i ME 2008 w Austrii i Szwajcarii. Był w kadrze na Euro 2016 we Francji, ale nie rozegrał ani jednego spotkania. Po raz ostatni koszulkę z Orłem na piersi założył 14 listopada ubiegłego roku w towarzyskim meczu ze Słowenią (1:1).

Oświadczenie Boruca:

Chciałbym poinformować wszystkich zainteresowanych, ze podjąłem decyzje, która nosiłem w sobie od pewnego czasu. Ze względu na zdrowie i już "podeszły" wiek oraz konkurencje, która pozwala spać spokojnie. Ze względu na spokój ducha mojego i mojej rodziny, kończę piękna przygodę z Reprezentacja Polski w piłce nożnej.

Dziękuje wszystkim szkoleniowcom z trenerem Adamem Nawalka na czele. Dziękuje kolegom piłkarzom i wszystkim sztabom szkoleniowym, z którymi miałem przyjemność współpracować. Dziękuje przyjaciołom, którzy byli ze mną na dobre i na złe. Dziękuje wszystkim, zarówno tym, którzy trzymali za mnie kciuki, jak i tym niechętnym, którzy napędzali mnie do jeszcze bardziej wytężonej pracy. Dziękuje wszystkim za te kilkanaście lat wspólnych wzlotów i upadków. Mnóstwo emocji przed nami i już teraz w innej roli będę trzymał kciuki za Biało-Czerwonych jeszcze mocniej.

Chciałbym skupić się teraz na swoim zdrowiu i pomocy kolegom z AFCB w wywalczeniu celów na ten sezon w Premiership.

Dziękuje za wszystko! Artur Boruc

Raczej
09-03-2017, 12:07
Najnowszy ranking FIFA:
https://pbs.twimg.com/media/C6d9HozXEAQcg22.jpg

Tomasz Cwiakala‏Konto zweryfikowane @cwiakala 1 godz.1 godzinę temu
Więcej
Anglia, Włochy, Chorwacja, Holandia, USA, Meksyk. Co łączy te kraje? Wszystkie oglądają plecy Polski w rankingu FIFA.

Meazza
17-03-2017, 13:14
Adam Nawałka wysłał krajowe powołania na mecz z Czarnogórą. Oto piłkarze z Lotto Ekstraklasy, którzy będą mieć szansę zagrać w meczu eliminacyjnym:
Obrońcy: Artur Jędrzejczyk, Michał Pazdan (obaj Legia Warszawa), Maciej Sadlok (Wisła Kraków)
Pomocnicy: Jacek Góralski (Jagiellonia Białystok), Sławomir Peszko (Lechia Gdańsk), Krzysztof Mączyński (Wisła Kraków), Damian Dąbrowski (Cracovia).

Chmielo
17-03-2017, 18:13
Gdzie Kopczyńśki? :o

Berni
17-03-2017, 18:33
Krychowiak długi czas pod formą,a poza Linettym nikogo szczególnego,więc także Janek Gol byłby dobrą opcją.Dziwne,że na dobrą sprawę nigdy go nie sprawdził

looking1916
17-03-2017, 22:53

Zapomniałeś o Kucharczyku.

Chmielo
18-03-2017, 00:30
Zapomniałeś o Kucharczyku.

Wszelkie obiekcje proszę kierować do tego Pana - https://www.pzpn.pl/reprezentacje/reprezentacja-a/sztab-szkoleniowy

Barto(L)d
18-03-2017, 13:39
Wszelkie obiekcje proszę kierować do tego Pana - https://www.pzpn.pl/reprezentacje/reprezentacja-a/sztab-szkoleniowy

Abstrahując od tego, że uważam, iż powołanie Kopczyńskiemu się nie należy, tak powołanie dla Dąbrowskiego, czy Góralskiego jest dla mnie tak samo bezsensowne, jak Sławcia Peszki. Oczywiście Nawałkę bronią wyniki i puki wygrywa niech powołuje, kogo chce. Może jeden z nich na tyle odpali, że już nikt nie będzie tego podważał....patrz przypadek Mączyńskiego. Jednak żaden z obu Panów do tej pory nie sprawdził się w poważnej piłce w żadnym meczu, że Kopczyński już tak. Nie zmienia to też faktu, że Dąbrowskiego bym w Legii chętnie zobaczył, do rywalizacji. I niech ją nawet wygra, jak jest taki zajebisty. Do tej pory kopal jednak tylko w Cracovii.

W reprezentacji bardziej mi jednak pasowałaby opcja z Klichem, ktoś wspomniał też o Janku Golu.

PS. Proszę przeczytaj posta ze zrozumieniem :D

Szawar
18-03-2017, 13:54
W reprezentacji bardziej mi jednak pasowałaby opcja z Klichem, ktoś wspomniał też o Janku Golu.

A widziałes jak grają, w jakiej są formie.
Obaj nie grają na jakims odludziu, więc pewnie ktoś ze sztabu ma ich oku i jak widać narazie do kadry się nie nadają.

looking1916
18-03-2017, 15:11

:look:

Chmielo
18-03-2017, 17:12
Abstrahując od tego, że uważam, iż powołanie Kopczyńskiemu się nie należy, tak powołanie dla Dąbrowskiego, czy Góralskiego jest dla mnie tak samo bezsensowne, jak Sławcia Peszki. Oczywiście Nawałkę bronią wyniki i puki wygrywa niech powołuje, kogo chce. Może jeden z nich na tyle odpali, że już nikt nie będzie tego podważał....patrz przypadek Mączyńskiego. Jednak żaden z obu Panów do tej pory nie sprawdził się w poważnej piłce w żadnym meczu, że Kopczyński już tak. Nie zmienia to też faktu, że Dąbrowskiego bym w Legii chętnie zobaczył, do rywalizacji. I niech ją nawet wygra, jak jest taki zajebisty. Do tej pory kopal jednak tylko w Cracovii.

PS. Proszę przeczytaj posta ze zrozumieniem :D

Pisząc o tym, że Kopczyński sprawdził się w poważnej piłce, masz na myśli przyzwoity, bo nie wybitny mecz z Realem i Sportingiem? 90% piłkarzy z polskiej ligi nie miała okazji zagrać poważnego meczu, ponieważ w pucharach gra Legia i okazjonalnie Lech. Reszta ogląda je przed tv. Pazdan przyszedł do nas z Jagi, gdzie nie miał okazji liznąć poziomu europejskich rozgrywek i się sprawdził. Dlatego czemu miałbym zakładać, że taki Dąbrowski, czy Góralski, którzy należą do czołowych zawodnikach na swojej pozycji w lidze, nie daliby rady? Tym bardziej, że nasz wychowanek miał wcześniej do czynienia wyłącznie z poziomem I ligi.

PS każdy z nich ma aktualnie większą szansę na wyjazd, rozwój i zrobienie kariery, niż Kopa.

Barto(L)d
18-03-2017, 21:39
Panowie...toć napisałem, że Nawałkę bronią wyniki i że niech mu odpali jeden z nich (tak, jak Mączyński), ale zwyczajnie wziąłbym Klicha. Popierd.... na forum jednak sobie czasem trochę można, powołań przecież nie zmienię. A Dąbrowski i Góralski w kadrze mnie nie przekonują, zresztą tak jak i Kopa ;) Na ten moment.

Jeśli chodzi o spełnianie założeń trenera to być może występy Kopy z Realem i Sportingiem były bliskie wybitności. Chyba ciągle zapominasz, że to trener daje pewne wytyczne zawodnikowi. I tak - krytykujesz Magierę, a nie Kopczyńskiego - na posta z meczu z Wisłą odpiszę, jak znajdę chwilę. Kopa po prostu gra to co mu trener każe i widocznie się sprawdza. No chyba, że trener zły... :)

Pazdan miał już kilka meczy na poziomie europejskim, jak do nas przychodził... w kadrze ;)

Chmielo
18-03-2017, 22:00
Dlatego widać, że Nawałka wymaga, żeby defensywny pomocnik posiadał nieco szerszy zakres zagrać i nie potrzebuje takich zadaniowców, jak cenienie przy Łazienkowskiej Kopczyński albo Kucharczyk. ;)

Barto(L)d
18-03-2017, 22:38
Dlatego widać, że Nawałka wymaga, żeby defensywny pomocnik posiadał nieco szerszy zakres zagrać i nie potrzebuje takich zadaniowców, jak cenienie przy Łazienkowskiej Kopczyński albo Kucharczyk. ;)

No nie no to Góralski daje coś z przodu i ma większe predyspozycje do tego typu gry od Kopy?
Co do samego Nawałki to nie do końca masz racje. W końcu Mączyński spełnia w kadrze właśnie rolę Kopy w Legii.

Chmielo
18-03-2017, 22:46
No nie no to Góralski daje coś z przodu i ma większe predyspozycje do tego typu gry od Kopy?
Co do samego Nawałki to nie do końca masz racje. W końcu Mączyński spełnia w kadrze właśnie rolę Kopy w Legii.

Wystarczy spojrzeć na statystyki z tego sezonu.

http://www.transfermarkt.pl/jacek-goralski/profil/spieler/199297

Dąbrowski jest z tej trójki najlepszy piłkarsko i powiedziałbym, że skrojony na obecne czasy.

Mączyński jest o wiele bardziej zaawansowany od Kopy.

Barto(L)d
18-03-2017, 22:55
Wystarczy spojrzeć na statystyki z tego sezonu.

http://www.transfermarkt.pl/jacek-goralski/profil/spieler/199297

Dąbrowski jest z tej trójki najlepszy piłkarsko i powiedziałbym, że skrojony na obecne czasy.

Mączyński jest o wiele bardziej zaawansowany od Kopy.

Przecież o Dąbrowskim nie wspomniałem w poprzednim poście ;-)

Ja pisałem o roli Mączyńskiego w kadrze. Na Euro grał jak Kopa w Lidze Mistrzów. Asekuracja, odbiór i podanie do najbliższego. Nie dało się zaobserwować szerszego zakresu zagrań.

Chmielo
18-03-2017, 23:05
No w poprzednim nie, ale jego powołanie uznałeś za bezsensowne. Ja w nim widzę potencjał. Nawałka jak widać też, dlatego sukcesywnie stara się go wprowadzić w kadrę. Wiadomo, że przed chwilą wrócił po kontuzji, ale wierzę, że w niedalekiej przyszłości będzie w reprezentacji odgrywał bardziej znaczącą rolę. ;)

A co do Mączyńskiego... na Euro graliśmy w turniej, gdzie za rywali mieliśmy Portugalię, Szwajcarię, Niemcy. Teraz mierzymy się z dużo słabszymi reprezentacjami i jego potencjał ofensywny może stanowić wartość dodaną, przykładowo podczas wyprowadzania szybkich kontrataków. Kopczyński takich piłek nie zagra.

Huxley
22-03-2017, 11:54
Krycha wraca do Paryża z kontuzją żeber...pomimo, że nie grywał w PSG to bardzo poważne osłabienie, nie wygląda to za różowo przed młócką w Podgoricy...

Benek
22-03-2017, 12:12
Krycha wraca do Paryża z kontuzją żeber...pomimo, że nie grywał w PSG to bardzo poważne osłabienie, nie wygląda to za różowo przed młócką w Podgoricy...

Ale po czym wnosisz, że osłabienie? Koleś nie gra w klubie, a ostatni dobry mecz to zagrał chyba na Euro.

Mrugs
22-03-2017, 12:16
Ciekawe czy faktycznie kontuzja, czy po prostu sztab stwierdził, że jest tak kiepski i odesłał go do domu a kontuzję wymyślili tylko po to żeby dziatwa dziennikarska dała im spokój.
Wg mnie bardzo dobrze, że nie zagra, bo na tej pozycji akurat jest paru zawodników którzy mogą się wykazać a nie są "pupilkami" Nawałki.

Raczej
22-03-2017, 12:26
Tomasz Włodarczyk‏ @wlodar85 1 godz.1 godzinę temu
Więcej
Krychowiak (WSZYSTKIE mecze u Nawałki o punkty od pierwszej do ostatniej minuty!) miał wieczorem USG. Z urazem żeber już przyjechał. ..

jednopostowiec
22-03-2017, 12:38
No to parę pytań będzie...
Kto w bramce? Bo w takiej formie to raczej Szczęsny
Kto w środku? Zieliński musi mieć twardego kompana-czyściciela.
Kto z przodu? Jak wyjdzie tylko z Lewandowskim, to go przecież zakopią te Czarnogórce. Ja (jako jeden z 35milionów trenerów w Polsce :D) postawiłbym na Teodorczyka na szpicy (niech się bije), a Lewandowskiego cofniętego.
Kto (prócz Grosickiego) na skrzydle?

Ogólnie remisem nie pogardzę, ale jak ich roz***y w pył i uciszymy trybuny, to nie będę wybrzydzał :D

Barto(L)d
22-03-2017, 14:05
Jest w końcu szansa dla Linettego. Też uważam, że z zasady brak Krychy na ten moment nie jest osłabieniem. Druga sprawa, że może zagrać Mączyński, który jednak jest już ograny u Nawałki.

Powiem szczerze, że trochę brakuje "czołgu" Jodły w formie, bo by chyba do tej młócki pasował, jak ulał. On by im zrobił młóckę ;)

Benek
22-03-2017, 14:23
Jest w końcu szansa dla Linettego. Też uważam, że z zasady brak Krychy na ten moment nie jest osłabieniem. Druga sprawa, że może zagrać Mączyński, który jednak jest już ograny u Nawałki.

Powiem szczerze, że trochę brakuje "czołgu" Jodły w formie, bo by chyba do tej młócki pasował, jak ulał. On by im zrobił młóckę ;)

Jest Góralski.

Barto(L)d
22-03-2017, 17:25
Jest Góralski.

A wiesz co będzie, jak zagra Góralski i zagra dobrze? Chmielo nas zje...przynajmniej mnie :lol2:

Benek
22-03-2017, 17:51
A wiesz co będzie, jak zagra Góralski i zagra dobrze? Chmielo nas zje...przynajmniej mnie :lol2:

Spokojnie, potem przyjdzie lato i występy Jagi w pucharach :)

Chmielo
22-03-2017, 18:23

Już bez przesady. To, że uważam go za lepszego piłkarsko zawodnika od Kopczyńskiego nie oznacza, że jestem jego fanem i widzę w nim etatowego reprezentanta Polski. W Legii też bym go na dobrą sprawę nie widział.

Co innego Dąbrowski. ;)

Spokojnie, potem przyjdzie lato i występy Jagi w pucharach :)

Wstaw sobie Twoich idoli w dowolną drużynę od 5 miejsca w tabeli w dół. Ciekaw jestem ich weryfikacji w klubie innym niż Legia. :)

Benek
22-03-2017, 18:37
Wstaw sobie Twoich idoli w dowolną drużynę od 5 miejsca w tabeli w dół. Ciekaw jestem ich weryfikacji w klubie innym niż Legia. :)

A po co ? Kuchy gra w Legii bo na to zasługuje. Dąbrowski, Góralski,, czy tam Ci skrzydłowi z Pogoni co się tak nimi często zachwycasz, grają tam gdzie grają bo taki poziom piłkarski prezentują :)

Chmielo
22-03-2017, 19:36
Jeszcze grają, ale każdy ma o wiele większą szansę na wyjazd i karierę od wiadome kogo. ;)

Benek
22-03-2017, 19:42
Jeszcze grają, ale każdy ma o wiele większą szansę na wyjazd i karierę od wiadome kogo. ;)

A niech jadą i zdobywają Europę :) Jak osiągną coś w piłce to pogadamy, na razie mogą Kuchemu wiesz co :)

Barto(L)d
22-03-2017, 20:29
Co innego Dąbrowski. ;)

Tego to Macedończycy zweryfikowali. Nie to co te cieniasy z Realu :D

Bugi B.
22-03-2017, 21:46
A po co ? Kuchy gra w Legii bo na to zasługuje. Dąbrowski, Góralski,, czy tam Ci skrzydłowi z Pogonii co się tak nimi często zachwycasz, grają tam gdzie grają bo taki poziom piłkarski prezentują :)

Pogoni :)

Benek
22-03-2017, 22:01
Pogoni :)

Sorry Bugi :)

Chmielo
22-03-2017, 23:02
A niech jadą i zdobywają Europę :) Jak osiągną coś w piłce to pogadamy, na razie mogą Kuchemu wiesz co :)

Grając całą dorosłą karierę w największym polskim klubie, gdzie co sezon walczy się o mistrza? Jasne. Taki Pazdan to może Rzeźniczakowi buty czyścić.

Benek
23-03-2017, 08:52
A kto im broni grać w takim klubie? Już Ci napisałem, niech osiągną cokolwiek w piłce to będziemy mogli pogadać :)
PS. Pazdan jest podstawowym reprezentantem Polski, mistrzem Polski, Zdobywca PP i uczestnikiem LM. Tak więc nie trafiłeś z porównaniem :)

Hermit
24-03-2017, 11:12
Włosi wczoraj ośmieszyli naszą U21. Przykro się oglądało bezradność zarówno naszych piłkarzy jak i Dorny. Wynik 1:2 nie oddaje przewagi Włochów w każdym elemencie - organizacji gry, techniki, nawet fizycznie nas niszczyli. Kapustka siedzi na trybunach w tym Leicester i nawet leń nie wzmocnił muskulatury, sylwetka gimbusa, przewracał się od wiatru robionego przez przebiegających 10m dalej przeciwników.

R.
24-03-2017, 11:20
A co się dziwić, skoro wielu tych zawodników z kadry Włoch to podstawowi gracze swoich drużyn w Serie A.

Nadczłowiek
24-03-2017, 14:19
A ja mam takie pytanie: Dorna trenerem młodzieżówki? Jakie ten chłop ma w ogóle doświadczenie, albo sukcesy w swojej karierze trenerskiej? Ktoś chyba na głowę upadł dając mu drugą najważniejszą reprezentację.

Benek
24-03-2017, 14:34
A ja mam takie pytanie: Dorna trenerem młodzieżówki? Jakie ten chłop ma w ogóle doświadczenie, albo sukcesy w swojej karierze trenerskiej? Ktoś chyba na głowę upadł dając mu drugą najważniejszą reprezentację.

Od 9 lat trenuje kadry młodzieżowe. Mało Ci ?

Nadczłowiek
24-03-2017, 17:08
Od 9 lat trenuje kadry młodzieżowe. Mało Ci ?
I jakie ma z nimi sukcesy? 4 miejscem na ME U17 w 2012 roku. Tyle.

Jaco
24-03-2017, 17:14
I jakie ma z nimi sukcesy? 4 miejscem na ME U17 w 2012 roku. Tyle.
Filozof i filolog klasyczny Fryderyk Nietzsche, który w ostatnich latach swego życia popadł w obłęd, podobno świadomie zaraził się syfilisem, istnieje też bardziej literacka hipoteza, że filozof chciał w ten sposób zawrzeć przymierze ze Złem.

Zapewne nie chciał przez 9 lat trenować kadry młodzieżowej.

Tyle.

beka
25-03-2017, 01:10

królowo - w futbolu młodzieżowym nie o wyniki chodzi.

Chmielo
26-03-2017, 12:00
(...)czy tam Ci skrzydłowi z Pogoni co się tak nimi często zachwycasz, grają tam gdzie grają bo taki poziom piłkarski prezentują :)

Jeden z nich właśnie załadował dwie bramki Holandii. :D

Benek
26-03-2017, 15:41
Jeden z nich właśnie załadował dwie bramki Holandii. :D

Brawo :) Jaki z tego wniosek?

Chmielo
26-03-2017, 16:11
Że Szczecin, to nie jest dla nich docelowe miejsce.

Benek
26-03-2017, 17:39
Że Szczecin, to nie jest dla nich docelowe miejsce.

Biorąc pod uwagę ile Bułgar zwiedzil klubów to na pewno :)

Raczej
26-03-2017, 17:41
Skład reprezentacji Polski na mecz z Czarnogórą:

Łukasz Fabiański - Łukasz Piszczek, Kamil Glik, Michał Pazdan, Artur Jędrzejczyk - Jakub Błaszczykowski, Karol Linetty, Krzysztof Mączyński, Kamil Grosicki - Piotr Zieliński - Robert Lewandowski. ..

Benek
26-03-2017, 17:47
Najmocniejszy skład aktualnie.

Nadczłowiek
26-03-2017, 18:23
A jak tak zapytam, dlaczego "dziennikarze" nie biją na alarm, że grono podstawowych zawodników kadry nie gra w swoich klubach? Biorąc pod uwagę obecną sytuację, a tą przed EURO to praktycznie niebo i ziemia. Ja rozumiem, że reprezentacje bronią wyniki, ale powinny jakieś 2-3 artykuły na ten temat być. A tutaj? Zero. Null. Wszyscy wchodzą w pupę Bońkowi i PZPNowi, aby być jak najbliżej zespołu. Aby mieć dostęp do zawodników i kadry. To ma być dziennikarstwo? Lizodupy cholerne.

Przeanalizujmy sobie:
Łukasz Skorupski -> gra
Łukasz Fabiański -> gra
Wojciech Szczęsny -> gra
Bartosz Bereszyński -> grał. Odkąd wrócił podstawowy obrońca Sampdorii, siedzi na ławie.
Thiago Cionek -> gra
Kamil Glik -> gra
Igor Lewczuk -> gra
Łukasz Piszczek -> gra
Artur Jędrzejczyk -> gra, ale tylko dlatego, że nie ma zmiennika. Katastrofalna forma na wiosnę.
Michał Pazdan -> gra, ale daleko mu od formy z EURO
Maciej Sadlok -> gra, ale to powołanie nie powinno mieć racji bytu
Jakub Błaszczykowski -> od kilku kolejek gra, ale na boku obrony
Kamil Grosicki -> gra średnio po 70 minut na mecz
Grzegorz Krychowiak -> nie gra - najczęściej trybuny
Kamil Linetty -> nie gra
Maciej Rybus -> nie gra
Paweł Wszołek -> gra
Piotr Zieliński -> rezerwowy w Napoli. Gra średnio 20-30 minut w meczu.
Jacek Góralski, Damian Dąbrowski -> grają w klubach, ale raczej nie powąchają murawy z Czarnogórą
Sławomir Peszko -> gra
Krzysztof Mączyński -> gra
Robert Lewandowski -> gra
Arkadiusz Milik -> nie gra - rezerwa
Łukasz Teodorczyk -> gra, ale forma daleka od jesiennej
Kamil Wilczek -> gra

beka
26-03-2017, 18:40

w tym roku 8 meczów, 4 bramki i asysta, z czego 3 strzelone w ostatnich trzech meczach. Zjazd jak ****

a przed euro to byli gwiazdami swoich drużyn grającymi co tydzień 90 minut?

Nadczłowiek
26-03-2017, 19:22
A może napisałbyś dwa słowa o gwiazdach takich jak Zieliński, Linetty czy Jędrzejczyk, co? Teodorczyk w porównaniu z jesienią nie jest już tak skuteczny.

beka
26-03-2017, 19:27
zdradzę Ci mały sekret - nie ma zawodnika, który jest tylko na wznoszącej, dlatego też normalne, że część reprezentantów będzie się prezentować gorzej niż na chociażby euro. Tym bardziej, że część turniejem sobia zrobiła transfery (jak chociażby Kruchowiak).
A przywoływanie spadku formy Teodorczyka gdzie początek roku miał gorszy niż jesień, ale ostatnie 1,5 miesiąca to robienie 1 bramki na mecz jest co najwyżej zabawne.

looking1916
26-03-2017, 19:45
Jeśli nie będzie powtórki z Kazachstanu to 3 pkt powinny być 8)

Kepke
26-03-2017, 20:06
Poratuje ktoś linkiem.

Ivan Drugi
26-03-2017, 20:34
A jak tak zapytam, dlaczego "dziennikarze" nie biją na alarm, że grono podstawowych zawodników kadry nie gra w swoich klubach? Biorąc pod uwagę obecną sytuację, a tą przed EURO to praktycznie niebo i ziemia. Ja rozumiem, że reprezentacje bronią wyniki, ale powinny jakieś 2-3 artykuły na ten temat być. A tutaj? Zero. Null. Wszyscy wchodzą w pupę Bońkowi i PZPNowi, aby być jak najbliżej zespołu. Aby mieć dostęp do zawodników i kadry. To ma być dziennikarstwo? Lizodupy cholerne.

Przeanalizujmy sobie:
Łukasz Skorupski -> gra
Łukasz Fabiański -> gra
Wojciech Szczęsny -> gra
Bartosz Bereszyński -> grał. Odkąd wrócił podstawowy obrońca Sampdorii, siedzi na ławie.
Thiago Cionek -> gra
Kamil Glik -> gra
Igor Lewczuk -> gra
Łukasz Piszczek -> gra
Artur Jędrzejczyk -> gra, ale tylko dlatego, że nie ma zmiennika. Katastrofalna forma na wiosnę.
Michał Pazdan -> gra, ale daleko mu od formy z EURO
Maciej Sadlok -> gra, ale to powołanie nie powinno mieć racji bytu
Grzegorz Krychowiak -> nie gra - najczęściej trybuny
Kamil Linetty -> nie gra
Maciej Rybus -> nie gra
Paweł Wszołek -> gra
Piotr Zieliński -> rezerwowy w Napoli. Gra średnio 20-30 minut w meczu.
Jacek Góralski, Damian Dąbrowski -> grają w klubach, ale raczej nie powąchają murawy z Czarnogórą
Sławomir Peszko -> gra
Krzysztof Mączyński -> gra
Robert Lewandowski -> gra
Arkadiusz Milik -> nie gra - rezerwa
Kamil Wilczek -> gra

Wyniki chyba są najważniejsze ale skoro tak cię to boli to rzuć filozofię i zostań dziennikarzem . :jejku:

Bonhart
26-03-2017, 21:41
Poratuje ktoś linkiem.

Ja ogladalem na ligastream.com, na szczescie 2 polowa juz w domu :)
Na razie elegancko sie nam uklada, jak sie takie wyniki utrzymaja to w czerwcu bedzie niemal pozamiatne.

jednopostowiec
26-03-2017, 22:20
Tak jak zawszę bronię Zielińskiego i podkreślam, że to wielki talent, tak dziś niestety jest nieobecny :( Glik z takim doświadczeniem, też powinien trzymać nerwy mając w głowie ewentualne wykluczenie za kartkę. Grosickiemu potrzebny przegląd turbiny.
Druga połowa to chaos... Dociągnąć ten remis.
edit. Napiszę w stylu Hajty "wysłałem sms do Zielińskiego, że jest nieobecny, no i ma zacną asystę"
:>

Alek
26-03-2017, 22:43
Bardzo dobry wynik na ciężkim terenie :brawo:

Do tego biorąc pod uwagę wyniki naszych rywali z grupy jesteśmy w korzystnej sytuacji w drodze do finałów MŚ.

Na duży plus w meczu zasługują Lewy , Zieliński oraz Piszczek

R.
26-03-2017, 22:45
Jeśli Zieliński chce być topowym graczem, to oprócz bardzo dobrego podania, które jednak rzadko mu wychodzą(przynajmniej w kadrze) musi też biegać i walczyć, a nie znikać na 80 minut. Mimo tej asysty bardzo słaby mecz, w 1 połowie praktycznie psuł wszystkie akcje. Podobnie Linetty, wyglądał dramatycznie. Mączyński przy nich zagrał jak profesor.

Tyler_Durden
26-03-2017, 23:03
Dobry mecz. Fajnie, że Mati wspomniał Zarzecznego.

Nadczłowiek
26-03-2017, 23:07
Na duży plus w meczu zasługują Lewy , Zieliński oraz Piszczek
Za genialną asystę - tak, owszem. Za mecz? Obok Linettego (katastrofalne spotkanie) był najgorszy na boisku. Cieszy wynik, ale gra bardzo słaba. Wolno i anemicznie. Zieliński musi się nauczyć grać pod presją. Na razie jego kariera wygląda tak, że w meczach ze słabiakami Serie A gra pięknie i efektywnie. Przychodzi mecz o stawkę i chłop traci 90% zdolności. Stres wiąże mu nogi i nie potrafi grać tego, co potrafi. Typowa gra "na stojaka". Brawa dla Lewandowskiego, Pazdana (jeden błąd) i Piszczka. Grosicki kompletnie niewidoczny. Miał 2-3 zrywy, ale poza tym przeszedł obok meczu. Jędrzejczyk tak, jak u nas, czyli słabiutko. Więcej spodziewałem się po Gliku, Błaszczykowskim i Mączyńskim. Gdy wszedł Teodorczyk od razu nasza gra wyglądała lepiej. Ta zmiana powinna być 10-15 minut wcześniej, bo Linetty dramatycznie grał. W ogóle Nawałka coraz bardziej zamienia się w Smude jeśli chodzi o zmiany. Fabiański poprawne spotkanie, chociaż nie wiem, czy przy bramce nie powinien stać na linii zamiast wychodzić. Gola wtedy raczej by nie było.

Ale żeby nie było. Wynik bardzo cieszy i brawa dla chłopaków, że wygrali. Czarnogóra 1-2 setki miała, ale szczerze to spodziewałem się po niej więcej. Jeszcze na MŚ nie jedziemy, ale jesteśmy już na autostradzie do tego turnieju.

Gra kadry TERAZ (w tym miejscu i o tym czasie), a gra kadry w poprzednich eliminacjach czy na EURO - dwie różne rzeczy. Nie wiem, co się z nimi stało, ale oby jak najszybciej wyszli z tego kryzysu. Mówię tutaj oczywiście o GRZE, nie o wynikach. Dzisiaj. Nie pół roku temu.

CW(L)KS
26-03-2017, 23:53
Panowie, nie dramatyzujmy. Przy dzisiejszych wynikach awans na mundial powienien być zaklepany po kolejnych dwóch meczach. Będzie git :mpiwo:

Grabo
27-03-2017, 11:12
Nawałka nie powinien dłużej katować tej taktyki z osamotnionym Lewym na szpicy tylko wrócić do sprawdzonej gry dwójką z przodu i dać Zielińskiego na 8 - Momentami przypominało to klasyczny schemat ze schodzącym do rozegrania Lewandowskim i dziurą z przodu. Po zejściu Linettego Zieliński rozprowadzający piłki z głębi pola wyglądał lepiej niż będąc niby podwieszonym pod napastnika. Z naszych bardziej podobał mi się Pazdan - Artur niestety wciąż nie jest sobą po tym powrocie...

Roar
27-03-2017, 11:38
Brakowało Kuchego. Grosicki - bez formy, a raczej w formie Kucharczyka ze strzału z Ajaxem, z Błaszczykowskiego Niemcy zrobili obrońcę. Peszko wiadomo.

Antares
27-03-2017, 11:53
Nawałka musi zacząć powoli rozglądać się za skrzydłowym do kadry, bo Kuba jest cieniem samego siebie i niestety młodszy nie będzie, a jedyną alternatywą w tym momencie jest jego rówieśnik Peszko. Kapustka przepadł w tym Leicester, a z polskiej ligi to chyba tylko Frankowski, ale to nie jest ten rozmiar kapelusza. Czy tylko mi się wydaje, że za chwilę optymalnym (jak już nie jest) ustawieniem tej kadry to będzie 3-5-2? Takich wiatraków mogących biegać od linii do linii trochę mamy. Piszczek jest chyba teraz pomimo wieku w życiowej formie do tego Bereś/Olkowski/Rybus. No i oczywiście kwestia środka pola, który wydaje się, że będzie opierany na Linettym i Zielińskim, a oni przecież w takim systemie we Włoszech grają i tak wyglądają najlepiej.

Chmielo
27-03-2017, 12:17
3-5-2 w kadrze to nie byłby głupi pomysł. Jędza, Glik i Pazdan w środku. Na wahadle Piszczek i na drugiej stronie Rybus wydaje się być naturalnym wyborem. Wtedy moglibyśmy wykorzystać potencjał w środkowych pomocnikach, których mamy dość sporo i ukryć tę mizerię na skrzydłach, o których pisał Antares.

Nadczłowiek
27-03-2017, 14:16
A jeszcze kilka miesięcy temu "dziennikarze" pieli, że Polska skrzydłowymi stoi, bo Kuba i Grosicki złapali formę. 2 skrzydłowych i już Polska-hegemon na skale światową ze skrzydłowymi. Jak mnie wpieniają te hieny to się w głowie nie mieści.

Jestem
28-03-2017, 06:53
Niedzielnuy mecz bardzo mi się skojarzył z ostatnią grą Legii, niby lepsza, niby w przewadze ale mało sytuacji, nieskutecznie i problemy w obronie w przypadku SFG. W takim układzie wziąłbym Kuchego z powrotem do kadry, z pewnością byłby lepszy od Grosika i Błaszczykowskiego w obecnej formie.
Nawałka ma ciągle dużo fartu i problemy ze zmianami, najpóźniej już w 60 minucie powinien zniknąć z boiska ktoś z trójki Linetty, Grosicki, Błaszczykowski, a może nawet dwóch jednocześnie.
Reprezentacja jeszcze jednym aspekcie przypomina Legię, otóż zbyt dużo jest powoływanych zawodników "do odbudowy". Po jaką cholerę został powołany Krychowiak? Towarzysko? Jeszcze kilku innych to typowe "damy szansę, może odpali".

Mi się w sumie mecz dobrze oglądał, nie można mieć wszystkiego, ale Czarnogórcy byli piłkarsko ewidentnie o półkę niżej i wymęczone 2:1 nie satysfakcjonuje.

Alek
28-03-2017, 08:57
http://forum.legionisci.com/showthread.php?t=6562&page=22&p=1426838&viewfull=1#post1426838

juz dawno o tym pisałem apropo 3-5-2 , ale bardziej z uwagi na Rybusa który zazwyczaj więcej grał na skrzydle , niż na obronie.

Szkoda tylko , że coraz mniej gra w swoim Lyonie , a wręcz same końcówki.

Tomi
28-03-2017, 11:29
http://forum.legionisci.com/showthread.php?t=6562&page=22&p=1426838&viewfull=1#post1426838

juz dawno o tym pisałem apropo 3-5-2 , ale bardziej z uwagi na Rybusa który zazwyczaj więcej grał na skrzydle , niż na obronie.

Szkoda tylko , że coraz mniej gra w swoim Lyonie , a wręcz same końcówki.

Jest nawet gorzej, Rybus przez ostatnie 11 kolejek Ligue 1 zagrał w Lyonie całe 2 razy: 17 min i 5 min.
Poza tym albo siedzi całe mecze na ławce, albo nie łapie się nawet do meczowej 18-stki.
Jak do końca sezonu jego sytuacja się nie zmieni to może warto by się nim zainteresować w kontekście jakiegoś wypożyczenia.

Benek
28-03-2017, 11:31
Jest nawet gorzej, Rybus przez ostatnie 11 kolejek Ligue 1 zagrał w Lyonie całe 2 razy: 17 min i 5 min.
Poza tym albo siedzi całe mecze na ławce, albo nie łapie się nawet do meczowej 18-stki.
Jak do końca sezonu jego sytuacja się nie zmieni to może warto by się nim zainteresować w kontekście jakiegoś wypożyczenia.

Np. do Legii :)

Tomi
28-03-2017, 11:33
Np. do Legii :)

Dokładnie to miałem na myśli :D

Reprezentacja potrzebuje I Rybusa i Krychowiaka w formie, a nam akurat przydałby się taki skrzydłowy jak Ryba :).

Benek
28-03-2017, 11:36
Dokładnie to miałem na myśli :D

Reprezentacja potrzebuje I Rybusa i Krychowiaka w formie, a nam akurat przydałby się taki skrzydłowy jak Ryba :).

Ewentualnie obrońca :)

szawski
28-03-2017, 12:15
Ryba i Krychowiak w formie? Bez zmiany klubu sie nie obejdzie. A co do meczu, to nie ma co narzekac. I lepsze reprezentacje wymęczają wygrane, badz cale turnieje. Warunki nie były łatwe, szacun za dominację w grupie :)

Antares
28-03-2017, 12:23
Nawałka zamknął się w gronie 14-15 osób i niezależnie od formy grają jego sprawdzeni ludzie. Ktoś nowy może dostać szansę tylko wtedy kiedy ktoś z tego grona jest kontuzjowany i nie ma go kim zastąpić. Do MŚ w Rosji tak dojedziemy, ale potem będzie powoli następować wymiana pokoleniowa. Wtedy cały trzon tej kadry będzie po 30-tce. Fabiański (33), Piszczek (33), Glik (30), Pazdan (31), Jedrzejczyk (31), Kuba (33), Grosicki (30), Lewandowski (30). Nawet zmiennicy, którzy się do tego wąskiego grona osób łapią jak Mączyński (31) Cionek (32) czy Peszko (33). Glik czy Lewandowski pewnie spokojnie dociągną jeszcze do następnych mistrzostw świata, ale widać, że duży problem będzie z bokami. Za to w środek pola można zacząć budować na lata i tym 5-3-2 zatuszować nasze braki na skrzydłach i braku typowej "10". Tak patrzeć na młodzieżówkę to potencjał w grze w solidnych ligach na pewno bardziej widać po środkowych obrońcach/defensywnych pomocnikach jak Dawidowicz, Bednarek, Jach czy Bielik oraz napastnikach jak Stępiński, Kownacki czy Niezgoda niż w Kędziorach, Jaroszyńskich i Frankowskich.

I oczywiście im wcześniej Nawałka zacznie dobierać sobie młodych tym szybciej oni będą mieli szansę na wyjazd do lepszych lig i rozwój. Jednak bycie reprezentantem Polski w tych czasach już swoją renomę ma. Dlatego dziwi mnie dlaczego gramy tak mało sparingów, oczywiście nie mówię o tych obozach Ekstraklasowców na Tajlandie, ale mecze z jakimiś poważniejszymi rywalami gdzie te większe grono mógłby przetestować.

Nadczłowiek
28-03-2017, 13:35
Najpierw powiedzmy sobie jasno. Nawałka patrz TU i TERAZ. Nie na to, co będzie za 5-7 lat, bo jego to już nie będzie dotyczyło. Boniek w Lidze+Extra na pytanie, czy jest szansa na to, że Nawałka poprowadzi kadrę w 2025 roku opowiedział krótko: nie ma szans. To pytanie padło w pomidorze.

Ivan Drugi
28-03-2017, 14:02
Najpierw powiedzmy sobie jasno. Nawałka patrz TU i TERAZ. Nie na to, co będzie za 5-7 lat, bo jego to już nie będzie dotyczyło. Boniek w Lidze+Extra na pytanie, czy jest szansa na to, że Nawałka poprowadzi kadrę w 2025 roku opowiedział krótko: nie ma szans. To pytanie padło w pomidorze.
Nawałka martwi się teraz o mecz z Rumunią a nie tym co będzie za 5 lat , dla mnie to naturalne i oczywiste . Jego zadaniem na dziś jest awans do MŚ 2018 i na razie wywiązuje się z tego zadania bez zarzutu .

Benek
28-03-2017, 14:10
Nawałka martwi się teraz o mecz z Rumunią a nie tym co będzie za 5 lat , dla mnie to naturalne i oczywiste . Jego zadaniem na dziś jest awans do MŚ 2018 i na razie wywiązuje się z tego zadania bez zarzutu .

Oczywiście, że tak ale biorąc pod uwagę losowanie oraz piłkarzy jakich posiada sam awans nie powinien być tutaj sukcesem. Przydałoby się w reszcie wyjść z grupy na MŚ :) I w tym celu dobrze by było jakby zaczął wprowadzać nowe twarze do kadry.

Pamiętamy jak było za Janasa i Engela.

Ivan Drugi
28-03-2017, 14:18
Oczywiście, że tak ale biorąc pod uwagę losowanie oraz piłkarzy jakich posiada sam awans nie powinien być tutaj sukcesem. Przydałoby się w reszcie wyjść z grupy na MŚ :) I w tym celu dobrze by było jakby zaczął wprowadzać nowe twarze do kadry.

Pamiętamy jak było za Janasa i Engela.
Oni akurat przed turniejami szukali nowych twarzy , zwłaszcza Janas : Rasiak , Jeleń , Brożek . U Engela pamiętam Sibika . Kilku starych kadrowiczów zostało w domu i pamiętamy jak się to skończyło .

Benek
28-03-2017, 14:22
Oni akurat przed turniejami szukali nowych twarzy , zwłaszcza Janas : Rasiak , Jeleń , Brożek . U Engela pamiętam Sibika . Kilku starych kadrowiczów zostało w domu i pamiętamy jak się to skończyło .

No właśnie szukali nowych twarzy przed turniejem a nie podczas eliminacji :) Tak więc nie byli sprawdzeni w boju. Nawałka ma teraz czas i komfort aby sprawdzić potencjalnych kadrowiczów z listy.

Ivan Drugi
28-03-2017, 14:41
No właśnie szukali nowych twarzy przed turniejem a nie podczas eliminacji :) Tak więc nie byli sprawdzeni w boju. Nawałka ma teraz czas i komfort aby sprawdzić potencjalnych kadrowiczów z listy.

Komfort będzie miał wtedy kiedy awans będzie już*w kieszeni , to będzie dobry czas na eksperymenty .

b.
28-03-2017, 14:44
A jakieś konkretne nazwiska? Kogo nie ma w kadrze, a powinien być?

Bo łatwo się pisze, że Nawałka się zabetenował 15 zawodnikami, ale kto w ich miejsce? Bo jak dla mnie Grosicki to wciąż najlepszy polski skrzydłowy.

I jednak coś w tym benhakerowskim 'international level' jest i nie wystarczy wyróżniac się w ekstraklasie, żeby dać sobie radę w kadrze. A eliminacje do MŚ to nie czas na eksperymenty.

ps. królowo - ty mi nie odpisuj.

Benek
28-03-2017, 14:53
Komfort będzie miał wtedy kiedy awans będzie już*w kieszeni , to będzie dobry czas na eksperymenty .

Ale ja nie mówię o eksperymentach. Mówię o dawaniu szans piłkarzom, których aktualnie powołuje (Wszołek,Góralski,Lewczuk itp)

A jakieś konkretne nazwiska? Kogo nie ma w kadrze, a powinien być?

A to już zadanie Nawałki, aby wyszukał nowych piłkarzy do kadry. U 21 jest sporo ciekawych piłkarzy, którzy po tegorocznych mistrzostwach powinni dostać szanse w dorosłej kadrze.

PS. wiadomo kogo brakuje w kadrze :)

Ivan Drugi
28-03-2017, 15:26
Ale ja nie mówię o eksperymentach. Mówię o dawaniu szans piłkarzom, których aktualnie powołuje (Wszołek,Góralski,Lewczuk itp)

W meczu z zakapiorami z Montenegro postawiłbym na sprawdzonych w bojach tak jak to zrobił selekcjoner .

b.
28-03-2017, 16:03
A to już zadanie Nawałki, aby wyszukał nowych piłkarzy do kadry. U 21 jest sporo ciekawych piłkarzy, którzy po tegorocznych mistrzostwach powinni dostać szanse w dorosłej kadrze.

Ale gdzie on ma ich wyszukać? W 4 lidze?

Potencjalni reprezentanci to najlepsi z ekstraklasy i grający w mocnych drużynach/ligach za granicą.

Aż sprawdziłem skład U-21 i napisz kto konkretnie? Bednarek czy Dawidowicz zamiast Pazdana? Kędziora za Piszczka? Murawski za Krychowiaka? Lipski za Zielińskiego? Kownacki ze Stępińskim zamiast Teodorczyka i Wilczka?

Ja wiem, że U-21 to naturalne zaplecze kadry i najlepsi powinni już walczyć o miejsce w składzie dorosłej repry, co nie zmienia faktu, że Nawałka gra chyba optymalnym składem. Jeśli nie to chętnie przeczytam jak powinna teraz wyglądać podstawowa 11-stka.

ps. młody nie ma grać tylko dlatego, że jest młody. Gra Zielińskiego (krytykowanego za słabą postawę w kadrze), który uczciwie trzeba przyznać że umiejętnościami zjada zawodników z U-21 pokazuje, jak duża jest różnica między juniorską piłką a dorosłą kadrą.

looking1916
28-03-2017, 20:16
Dajcie spokój, wygrywamy to teraz narzekanie, żeby szukać nowych (starych) zawodników.
Jak na razie tryby działają to po co to zmieniać?

Dobrze to @b. okreslił, jakaś dziwna moda nastała, żeby młodym dawać szansę, bo są... młodymi, a nie za umiejętności :roll:

Antares
28-03-2017, 23:00
Włosi grają z Holendrami, Hiszpanie z Francuzami, Niemcy grali z Anglikami, Belgowie z Rosjanami, Portugalczycy ze Szwedami nawet Irlandczycy z Islandią i tutaj nie wiem czemu Nawałka nie chce meczów towarzyskich gdzie właśnie tych 16, 17, 18-nastych ze swojej listy mógłby sprawdzić. Rzucić Bereszyńskiego z Rybusem na wahadła, w środku zobaczyć jakby wyglądał np Dabrowski i Zieliński z Linettym jako półskrzydłowi. Dać pograć Wilczkowi, Milikowi by się minuty przydały, sprawdzenie Lewczuka. Po to są właśnie mecze towarzyskie, żeby szukać i eksperymentować. A Nawałka jakby się zatrzymał w miejscu.

Niby w tej kadrze ciągle są Bereś, Lewczuk, Wilczek, Dąbrowski, Góralski, Wszołek, ale doświadczenia to oni praktycznie żadnego nie mają.

Benek
29-03-2017, 08:14
Ja wiem, że U-21 to naturalne zaplecze kadry i najlepsi powinni już walczyć o miejsce w składzie dorosłej repry, co nie zmienia faktu, że Nawałka gra chyba optymalnym składem. Jeśli nie to chętnie przeczytam jak powinna teraz wyglądać podstawowa 11-stka.

ą.

I to jest słowo klucz. A to dlatego, że Nawałka od jakiegoś czasu nie sprawdza w tej kadrze nowych. Na ławie siedzą Lewczuk, Wszołek, Góralski, Dąbrowski, na zachodzie bardzo dobrze sobie radzi Klich, Gol gra w pierwszym składzie w Rosji od wielu lat. Warto by było dać im szansę aby sprawdzić czy się nadają.

PS. Co do kadry U21 masz rację :)

ŁukaszD
29-03-2017, 11:58
Jako, że "wszyscy jesteśmy trenerami" jak gra reprezentacja wpadłem na pomysł.. :chees:

mistrzostwa świata 2026 pół finał Polska 0 - 1 Korea transmisja w TVP, leci pasek.. "najbliższa zmiana zawodnika za 2 min. głosuj na zmiennika teraz! ślij A - Kucharczyk B - Niezgoda C - ktoś tam jeszcze"
wyniki ankiety w dwie minuty, sygnał do ławki, wolą narodu Kucharczyk.

Demokracja! :) do tego nagrody, bzdety, wpływy z smsów... Wszyscy szczęśliwi, "trenerzy" spełnieni wynik końcowy 3 - 1 ... :popcorn:

b.
29-03-2017, 12:00
Lewczuk mówisz? Czyli zgraną i dobrze grającą parę stoperów Pazdan-Glik rozmontować, żeby zobaczyć czy Lewczuk da sobie radę? Już widzę te wiadro pomyj wylane na Nawałkę gdyby tak zrobił, a Lewczuk zawaliłby gola :D

Co do reszty wymienionych - na szansę trzeba sobie zasłużyć grą w klubie i postawą na zgrupowaniu. Zakładam, że Nawałka ogląda czy to na żywo czy na dvd ligowe mecze potencjalnych kadrowiczów. Do tego widzi co prezentują na zgrupowaniu. I wychodzi na to, że nawet nie grający we Francji Krychowiak jest lepszy od Góralskiego czy Linetty od Dąbrowskiego. Zresztą to, że dwaj pierwsi grają w ekstraklasie, a Krycha z Linettym w mocnych ligach za granicą też o czymś świadczy.

Mnie się wydaje, że Zieliński czy Grosicki nie grają dlatego, bo ich Nawałka lubi tylko dlatego, że w jego oczach są najlepsi w Polsce na swoich pozycjach.

Podsumowując - nie sądzę, żeby Nawałka się zabetonował czy miał klapki na oczach. Gra najlepszym składem jaki posiada.

Benek
29-03-2017, 12:15
Lewczuk mówisz? Czyli zgraną i dobrze grającą parę stoperów Pazdan-Glik rozmontować, żeby zobaczyć czy Lewczuk da sobie radę? Już widzę te wiadro pomyj wylane na Nawałkę gdyby tak zrobił, a Lewczuk zawaliłby gola :D

Teraz nie będzie grał Glik. Ciekawe co zrobi Nawałka :)

Co do reszty wymienionych - na szansę trzeba sobie zasłużyć grą w klubie i postawą na zgrupowaniu. Zakładam, że Nawałka ogląda czy to na żywo czy na dvd ligowe mecze potencjalnych kadrowiczów. Do tego widzi co prezentują na zgrupowaniu. I wychodzi na to, że nawet nie grający we Francji Krychowiak jest lepszy od Góralskiego czy Linetty od Dąbrowskiego. Zresztą to, że dwaj pierwsi grają w ekstraklasie, a Krycha z Linettym w mocnych ligach za granicą też o czymś świadczy.

polemizowałbym :)

Mnie się wydaje, że Zieliński czy Grosicki nie grają dlatego, bo ich Nawałka lubi tylko dlatego, że w jego oczach są najlepsi w Polsce na swoich pozycjach.

Podsumowując - nie sądzę, żeby Nawałka się zabetonował czy miał klapki na oczach. Gra najlepszym składem jaki posiada.

Nigdzie nie napisałem, że Grosicki i Zieliński nie powinni grać w 1 składzie wręcz przeciwnie nie widzę aktualnie lepszych. Są w kadrze inne pozycję, które wymagają wzmocnienia i wypróbowania innych wariantów np. prawa pomoc, defensywny pomocnik.

Podsumowując- aktualnie na większości pozycji grają najlepsi jednak dobrze by było jakby Nawałka miał jakieś sprawdzone alternatywy dla tych zawodników.

kresowiak1993
29-03-2017, 14:03
To jest moment, kiedy powinien wreszcie zagrać Lewczuk. Ma swój dobry czas w Bordeaux, w przeciwieństwie do jego głównego konkurenta na tej pozycji. Salamon w Cagliari regularnie grzeje ławę.

http://www.transfermarkt.pl/bartosz-salamon/leistungsdatendetails/spieler/71019/verein/1390

Alek
29-03-2017, 14:45

I wracamy do sedna sprawy , którą są mecze towarzyskie. Właśnie w nich taki Lewczuk mógłby zdobywać doświadczenie w meczach na arenie międzynarodowej , aby później stać się solidnym zmiennikiem w razie wypadnięcia ze składu kogoś z duetu Pazdan - Glik.

Mądry Polak przed szkodą , a nie po szkodzie :)

Grabo
29-03-2017, 14:57
A czasem Cionek nie jest pierwszym zmiennikiem na środku?

Buzz
29-03-2017, 15:06
Teraz nie będzie grał Glik. Ciekawe co zrobi Nawałka :)

Postawi na Cionka. To pewne.

b.
29-03-2017, 16:00
I wracamy do sedna sprawy , którą są mecze towarzyskie. Właśnie w nich taki Lewczuk mógłby zdobywać doświadczenie w meczach na arenie międzynarodowej , aby później stać się solidnym zmiennikiem w razie wypadnięcia ze składu kogoś z duetu Pazdan - Glik.

Mądry Polak przed szkodą , a nie po szkodzie :)

Ale co, w meczach towarzyskich zmiennicy nie dostają szans? Z tego co pamiętam to jest przeciwnie.

Tyle, że mecze towarzyskie nie dają za wiele doświadczenia. Są o przysłowiową pietruszkę i nikt się specjalnie nie spina - wygrają to wygrają, przejebią to też ok. Różnica coś jak nasze sparingi przed sezonem w Hiszpanii, a mecze w rundzie mistrzowskiej. Zupełnie inny ciężar gatunkowy.

A w eliminacjach Nawałka musi grać najlepszym składem jakim dysponuje. Mecze z Armenią czy Kazachstanem pokazały, że nawet z ogórami trzeba się spiąć.

Nie piszę o sytuacji, że kadra ***** gra, eliminacje już przejebane, a następna ważna impreza za 3 lata - wtedy można podziękować weteranom i dawać szansę ogrywać się młodym. Ale my w takiej sytuacji nie jesteśmy.

Janusz81
29-03-2017, 17:25
A - Kucharczyk

Do tego czasu Kuchy juz nie bedzie Kingiem...:\\

looking1916
29-03-2017, 23:04
polemizowałbym :)
(...)

Kopczyński za Krychowiaka! :prawi:

Meazza
06-04-2017, 09:55
Reprezentacja Polski w najnowszym rankingu FIFA zajmuje 11 miejsce. To najwyższa lokata "Biało-czerwonych" w historii.
W porównaniu z poprzednim notowaniem Polacy awansowali o jedną pozycję. Prowadzi Brazylia przed Argentyną i Niemcami. Kolejny ranking zostanie opublikowany 4 maja.

Marek.Only
24-04-2017, 15:51
Czy ktos ma karte kibica pzpnu?? Znajomy chcial wyrobic i sie okazuje ze to zwykla karta debetowa Alior Banku...

Ile biletow mozna zakupic majac ta karte? Dla siebie, zony i dziecka da rade czy zona tez musi miec debetowa a maly juniordebet ;) ?

swoja droga co za ***** to wymyslil...

Barto(L)d
19-05-2017, 13:20
Nawałka powołał Kamińskiego. Jak kosztem Dąbrowskiego to przestanę rozumieć tego gościa. Jak powoła obu, by sprawdzić, który będzie lepiej pasował do koncepcji to zaczynałoby to mieć sens.

Także standardowe...pożyjemy zobaczymy.

Grabo
19-05-2017, 14:07
Powołanie Kamińskiego w każdym wariancie jest bez sensu - to nie jest piłkarz na poziomie reprezentacji.

Benek
19-05-2017, 16:33
Dziś powołania zagraniczne rozesłał też Dorna i w sumie można się było tego spodziewać że na Euro zagra Milik, Linetty czy też Zieliński. Nie jestem fanem ściągania zawodników z 1 kadry zwłaszcza tych wiodących.

marsu2
19-05-2017, 18:07
Nawałka powołał Kamińskiego. Jak kosztem Dąbrowskiego to przestanę rozumieć tego gościa. Jak powoła obu, by sprawdzić, który będzie lepiej pasował do koncepcji to zaczynałoby to mieć sens.

Także standardowe...pożyjemy zobaczymy.
Dąbrowskiego raczej nie weźmie.Z zagranicznych lig powołał już trzech stoperow + z ekstraklasy Pazdana później powoła i tyle.

looking1916
19-05-2017, 19:23
Dąbrowskiego raczej nie weźmie.Z zagranicznych lig powołał już trzech stoperow + z ekstraklasy Pazdana później powoła i tyle.

Jeśli tak będzie jak mówisz, to żenada ze strony Nawałki :gupi: bo jednak Dąbrowski jest na ten moment lepszy od Kamińskiego.

jednopostowiec
25-05-2017, 21:58
Dziś powołania zagraniczne rozesłał też Dorna i w sumie można się było tego spodziewać że na Euro zagra Milik, Linetty czy też Zieliński.
No i kicha.
PZPN:
"Brak zgody na udział Arkadiusza Milika i Piotra Zielińskiego w UEFA EURO U21."

https://twitter.com/pzpn_pl/status/867827711145684992

Benek
26-05-2017, 07:42
No i kicha.
PZPN:

No i dobrze.Niech grają Ci co są w tej drużynie.

Antares
26-05-2017, 14:00
No i kicha.
PZPN:

Jestem zdania, że taki turniej Milikowi czy Zielińskiemu już w budowaniu swojej marki nie pomoże. Milik od pierwszego dnia zgrupowania przed nowym sezonem w Napoli musi pracować nad odbudowaniem formy i pozycji w drużynie.

Zresztą poo co przez dwa lata ta drużyna zgrywała się chłopakami z Ekstraklasy, żeby na docelowej imprezie zagrał zupełnie inny skład?

Meazza
31-05-2017, 12:29
Adam Nawałka powołał zawodników z LOTTO Ekstraklasy. Sięgnął łącznie po siedmiu polskich ligowców: Damiana Dąbrowskiego, Jacka Góralskiego, Artura Jędrzejczyka, Krzysztofa Mączyńskiego, Michała Pazdana, Sławomira Peszkę i Rafała Wolskiego. Nową twarzą w kadrze jest Rafał Wolski z Lechii Gdańsk.

ormo
31-05-2017, 12:38
Nawałce chyba się Dąbrowscy pojebali i powołał nie tego co trzeba

księciuniu
31-05-2017, 12:53
Sztuka jest sztuka.

Benek
31-05-2017, 14:50
A gdzie Siemaszko???:)

Runi
31-05-2017, 14:56
W Kadrze Siatkarzy na Ligę Światową :)

Chmielo
31-05-2017, 14:56
Co ten Faken wymyśla? W czym lepszy jest spadający z Serie A Cionek, czy przeciętnie spisujący się w 2 Bundeslidze Kamiński? Dąbrowski jest teraz w życiowej formie, poza tym dobrze rozumie się z Pazdanem i potrafi wyprowadzić piłkę. Jak dla mnie idealny partner do gry w środku z Rumunią. Ewentualnie pierwszy zmiennik dla kogoś z dwójki Lewczuk - Pazdan.

Benek
31-05-2017, 15:07
Co ten Faken wymyśla? W czym lepszy jest spadający z Serie A Cionek, czy przeciętnie spisujący się w 2 Bundeslidze Kamiński? Dąbrowski jest teraz w życiowej formie, poza tym dobrze rozumie się z Pazdanem i potrafi wyprowadzić piłkę. Jak dla mnie idealny partner do gry w środku z Rumunią. Ewentualnie pierwszy zmiennik dla kogoś z dwójki Lewczuk - Pazdan.

Może Nawałka doszedł do wniosku, że jeszcze dla niego za wcześnie. Z Rumunią zagra ktoś z dwójki Cionek-Lewczuk więc kolejny stoper mu nie potrzeby. Co prawda wziął Kamińskiego ale moim zdaniem tylko po to, aby mu się bliżej przyjrzeć. Dąbrowskiego widzi na co dzień w Polsce i jeżeli w przyszłym sezonie też tak będzie grał to na pewno go powoła. Chociaż stoperów mamy solidnych i Dąbrowski może niestety nie powąchać nawet murawy.

PS. Oczywiście pomijam fakt, że Cionek w ogóle nie powinien być w tej kadrze ale jak wiemy Nawałka go ceni.

jednopostowiec
31-05-2017, 15:10
To się chyba nazywa konsekwencja. Cionek to u Nawałki pierwszy zmiennik na środek obrony. Ciągle powoływany. Dla mnie (mimo iż nie jestem jego zwolennikiem w kadrze) to żadne zaskoczenie. Kilku reprezentantów może mu wypaść, w tym Piszczek, więc trudno żeby postawił na (sorry) "świeżaka".
Wg. mnie wyjdzie w pierwszym na Rumunów.

PS. A powołanie dla Kamińskiego niech ktoś inny wybroni :D

Jestem
31-05-2017, 16:11
Nawałka jest wyjątkowo konsekwentny:
1. Krychowiak??? - wiadomo, porażka
2. Błaszczykowski??? - kontuzja i nie gra, Piszczek ma grać z dwóch?
3. Mączyński??? - kontuzja i nie grał ostatnio
4. Peszko???- kumpel dla RL9? Ten przynajmniej jak na niego jest w dobrej formie, ale w reprezentacji?
Całe szczęście, że już sobie Milę odpuścił :)

Benek
31-05-2017, 16:18
Do póki bronią go wyniki może być konsekwentny do bólu :)

Chmielo
31-05-2017, 16:18
PS. A powołanie dla Kamińskiego niech ktoś inny wybroni :D

Nic więcej, jak mokry sen Nawałki jeszcze z początków pracy z kadrą.

R.
31-05-2017, 17:41
Nic więcej, jak mokry sen Nawałki jeszcze z początków pracy z kadrą.

Najśmieszniejsze jest to, że gdyby nie U21 to zamiast Dąbrowskiego Nawałka powołałby nawet Bednarka z Lecha. Zero llogiki.

ra4319
31-05-2017, 17:51
jak już Peszko musi być powoływany ze względu na "atmosferę" (lol) to niech mu znajdą jakąś funkcję w sztabie, a nie zajmuje miejsce w kadrze..

Meazza
01-06-2017, 10:40
Reprezentacja Polski w piłce nożnej awansowała na 10. miejsce w rankingu FIFA. To historyczne osiągnięcie kadry Adama Nawałki. Prowadzi Brazylia przed Argentyną i Niemcami. Kolejny ranking zostanie opublikowany 6 lipca.

Jestem
01-06-2017, 19:11
Ten ranking to tragiczny crap! Nie grając awansowaliśmy o kilka pozycji i jesteśmy na równi z Hiszpanią, to nonsens! Jak wygramy z Rumunią to praktycznie wbijamy do pierwszej piątki na świecie, jaja jak berety i tyle! Druga Belgia :)

Ivan Drugi
01-06-2017, 19:17
Ten ranking to tragiczny crap! Nie grając awansowaliśmy o kilka pozycji i jesteśmy na równi z Hiszpanią, to nonsens! Jak wygramy z Rumunią to praktycznie wbijamy do pierwszej piątki na świecie, jaja jak berety i tyle! Druga Belgia :)
Tragiczny nie tragiczny ,lepiej być na 10 niż jak kiedyś na 78 .

Jestem
01-06-2017, 19:27
Tragiczny nie tragiczny ,lepiej być na 10 niż jak kiedyś na 78 .

Pewnie, że lepiej bo prawdopodobnie będziemy losowani z pierwszego koszyka!
Mnie po prostu denerwuje onanizowanie się mediów tym rankingiem który już dawno powinien był zostać zreformowany aby być bliżej rzeczywistości ...

Raczej
01-06-2017, 19:43
Mnie po prostu denerwuje onanizowanie się mediów tym rankingiem który już dawno powinien był zostać zreformowany aby być bliżej rzeczywistości ...

Ja tam nie widzę/słyszę onanizowania się mediów tylko w każdym bloku sportowym po wiadomościach podają takie dwu zdaniowe info bez rozwodzenia się i tyle.

fkl
01-06-2017, 20:31

Myślę, że dobrze byłoby się przed publikowaniem opinii w tej sprawie zadać sobie trud i sprawdzić jak ten ranking jest tworzony i dlaczego awansujemy, mimo że nie gramy spotkań.

Ranking już został zreformowany, tak btw.

Majkisek
01-06-2017, 22:29

Kolejne losowanie eliminacji do Mundialu za długi czas. Z kolei aby być losowani z pierwszego koszyka u Ruskich, musielibyśmy przeskoczyć jeszcze o 3 pozycje. Ale kto wie...

Ranking już został zreformowany, tak btw.

Co z tego, skoro nadal średnio oddaje rzeczywistość?

Runi
02-06-2017, 08:18
Majkisek losowanie będzie zapewne za pół roku. Do tego czasu zagramy jeszcze pięć meczów, a same zwycięstwo z Rumunią przesunie nas na 7 miejsce, podobno. W drugim półroczu odpadną nam porażki z przed czterech lat z Czarnogórą, Anglią i Ukrainą. Dodatkowo czerwcowy remis z Mołdawią. Ciężko będzie tego nie poprawić.
@Jestem
Jesteśmy Reprezentacją, która w tamtych eliminacjach przegrała tylko raz , na Euro rankingowo ani razu, i w aktualnych eliminacjach również ani razu. To czego oczekujesz , że gdzie będziemy ? W drugiej trzydziestce? Może i Hiszpania by z nami wygrała ale fakty są takie że na Uero dostali bęcki od Chorwatow czy Włochów. My remisowaliśmy z Niemcami czy Portugalia. Czemu mamy czuć się gorsi. Dodatkowo dochodzą kolejne aspekty ustalania rankingu tj. Cykl czteroletni tzn. Ze nie licza mam sie eliminacje czy do euro gdzie nie graliśmy i Powoli odpadją do mundialu gdzie wygraliśmy trzy meczy ( 2 z san marino). Inna sprawa że z czasem spada waga spotka tzn. Najwièksza mają z ostatnich 12 miesiecy a tu mamy sukces na euro.

Majkisek
02-06-2017, 08:53
No to jeśli tak sprawa wygląda, to faktycznie mamy szanse na bycie losowanym z 1 koszyka. To by było coś, choć z drugiej strony, jeśli trafilibyśmy potem taką Hiszpanię + Urugwaj, to wraz by było nieciekawie. Tak czy inaczej, fajnie by było wreszcie wyjść z grupy na Mundialu.

Jasper121
02-06-2017, 16:49
Do losowania będzie brany ranking z października 2017 jak coś ;) Ogólnie nawet jest jakaś mała szansa, żebyśmy za miesiąc byli na 4-5 miejscu.

fkl
03-06-2017, 15:36
Co z tego, skoro nadal średnio oddaje rzeczywistość?

Jakieś argumenty? :) Bo nie mam się niestety do czego odnieść.

Jesteśmy Reprezentacją, która w tamtych eliminacjach przegrała tylko raz , na Euro rankingowo ani razu, i w aktualnych eliminacjach również ani razu.

Co więcej, na ostatnie 31 spotkań przegraliśmy tylko 2 mecze rankingowe - sparing z Holandią 2:1 oraz wyjazd z czołową drużyną rankingu Niemcami 3:1. Bo mecz z Portugalią w regulaminowym czasie skończył się remisem 1:1, karne czy dogrywka natomiast rozstrzygają "tylko" sprawę awansu do kolejnej rundy.

To czego oczekujesz , że gdzie będziemy ? W drugiej trzydziestce? Może i Hiszpania by z nami wygrała ale fakty są takie że na Uero dostali bęcki od Chorwatow czy Włochów.

Co więcej Hiszpania na ostatnich MŚ nie wyszła nawet z grupy, na ME odpadła w 1/8, my w 1/4...wyniki jak najbardziej równe z naszymi. Nie ma podstaw żeby byli wyżej niż 10-te miejsce. Nie wiem czemu zakładacie, że z Hiszpania mielibyśmy dostać lanie, skoro w ostatnich 4 meczach z silniejszymi Niemcami mamy stosunek meczów 1-2-1...

Majkisek
03-06-2017, 15:46
Jakieś argumenty? :) Bo nie mam się niestety do czego odnieść.

Np. to, że w pierwszej piątce są 4 zespoły z Ameryki Południowej. Ostatni Mundial (rozgrywany zresztą właśnie u nich!) pokazał, że jednak Europa dominuje. Jeszcze gorzej było 4 lata wcześniej, gdzie całe podium padło łupem Europy, o ostatnim Mundialu na naszym kontynencie nawet nie ma co wspominać, tam drużyny z Ameryki nawet strefy medalowej nie powąchały. Ogólnie, wydaje się, że zespoły z Ameryki Południowej są za wysoko (np. 15 miejsce Peru - ostatni raz na MŚ 35(!) lat temu, oczywiście nie zanosi się aby miało się to zmienić).

fkl
03-06-2017, 16:17
Np. to, że w pierwszej piątce są 4 zespoły z Ameryki Południowej. Ostatni Mundial (rozgrywany zresztą właśnie u nich!) pokazał, że jednak Europa dominuje.

Hmm...Argentyna to finalista ostatnich MŚ, Brazylia to półfinalista ostatnich MŚ, Kolumbia to ćwierćfinalista ostatnich MŚ, gdzie przegrali z...Brazylą. Również z Brazylią, ale rundę wcześniej przegrała reprezentacja Chile. To jest ta czwórka, która zajmuje miejsca w pierwszej 10-tce. Dodatkowo w 2016 roku odbył się turniej Copa America, który wygrała reprezentacja Chile, Argentyna była druga, Kolumbia trzecia.

Ponadto Twoja opinia na temat błędnego porównywania wyników drużyn europejskich z drużynami ze strefy CONMEBOL na MŚ nie do końca ma odzwierciedlenie w faktach, gdyż ranking dokładnie uwzględnia te wyniki - we współczczynniku regionalnym:

In addition to the opposition strength multiplier, FIFA considers the relative strength of entire confederations in the calculation. Each confederation is assigned a weighting between 0.85 and 1.0, based on the relative performance of the confederations in the last three World Cups.

Stąd też takie a nie inne punktowanie w rankingu.

Ogólnie, wydaje się, że zespoły z Ameryki Południowej są za wysoko (np. 15 miejsce Peru - ostatni raz na MŚ 35(!) lat temu, oczywiście nie zanosi się aby miało się to zmienić).

Peru radziło sobie całkiem dobrze w Copa America, plus zaliczyło kilka wartościowych, m.in. z Urugwajem, Boliwią, Paragwajem, wygrywając niemal wszystkie sparingi, do tego remis z wysoko notowaną Argentyną. A że drużyny z tej strefy na MŚ wywalczyły sobie dobry współczynnik regionalny, to i Peru ma dużo punktów do rankingu.

Majkisek
04-06-2017, 18:05
Umówmy się - nie obchodzą mnie mecze, które odbywają się na kontynencie Amerykańskim. Niech sobie tam kopią i uprawiają wesoły futbol. Mnie interesują mecze pomiędzy kontynentalne, a te w ostatnich latach wygrywają Europejczycy. Dlatego 4 drużyny z Ameryki Płd. w czołowej piątce biją po oczach i wnioskuję, że coś tu musi być nie tak w samym rankingu. Np. ten kontynentalny przelicznik (Europa ma 0.99, zaś Ameryka 1.00). Być może średnia ekipa z Europy jest słabsza, niż Amerykańska (bo drużyn w Europie jest więcej), ale jeśli dochodzi do spotkań na szczycie, to kończy się jakimś 1-7. I tak jest od kilku Mundiali, regularne porażki Ameryki Płd. z Europą.

fkl
05-06-2017, 21:42
Mnie interesują mecze pomiędzy kontynentalne, a te w ostatnich latach wygrywają Europejczycy.

Te na szczycie tak, masz tutaj 100% racji, statystycznie natomiast niekoniecznie, bo w fazie grupowej pojedynki częściej wygrywają drużyny z Ameryki Południowej, stąd mniej więcej jest po równo w ostatnich trzech latach w tych pojedynkach. Oczywiście średnia im robi taki świetny wynik we współczynniku regionalnym, ale ma to sens - skoro Europa dostaje tyle miejsc, to niech udowadnia, że na nie wszystkie zasługuje. Być może powinni faktycznie, ale różnice w rankingu będą marginalne. Bowiem trzeba liczyć wszystkie mecze międzypaństwowe (z różną wagą, tak jak jest to teraz), a nie tylko półfinały czy finały MŚ, inaczej ranking nie ma wielkiego sensu.

Dlatego 4 drużyny z Ameryki Płd. w czołowej piątce biją po oczach i wnioskuję, że coś tu musi być nie tak w samym rankingu. Np. ten kontynentalny przelicznik (Europa ma 0.99, zaś Ameryka 1.00). Być może średnia ekipa z Europy jest słabsza, niż Amerykańska (bo drużyn w Europie jest więcej), ale jeśli dochodzi do spotkań na szczycie, to kończy się jakimś 1-7. I tak jest od kilku Mundiali, regularne porażki Ameryki Płd. z Europą.

Jasne, ale powiedzmy sobie szczerze - w kontekście rankingu nie ma rozwiązania idealnego, bo meczów międzypaństwowych nie ma aż tak wiele. Biorąc pod uwagę ograniczenia w futbolu międzypaństwowym, to ranking oddaje faktyczne aktualne trendy w kontekście sił reprezentacji, chociaż kwiatki typu Peru zawsze się zdarzą. Natomiast sam fakt, że nasza kadra kręci się wokół 7, 8 czy 10 miejsca ma swoje uzasadnienie.

tadzio
07-06-2017, 11:20
W przypadku zwycięstwa z Rumunią awansujemy dalej. Ten ranking ma znaczenie o tyle, że bycie w top 7 w grudniu 2017 zapewniłoby nam losowanie na MŚ z pierwszego koszyka (a trzeba zwrócić uwagę, że nie ma czegoś takiego jak drugi koszyk, jest tylko pierwszy a potem strefami) i dzięki temu uniknięcie najsilniejszych rywali w grupie (oczywiście tylko w przypadku awansu, ale jeżeli będziemy w top 7 w rankingu, to raczej nie ma takiej możliwości, żeby odbyło się to bez awansu). Problem jest tylko taki, że w czerwcu jest też Puchar Konfederacji z wysokim przelicznikiem, na którym nas nie ma, za to jest Portugalia, Chile i Niemcy, którzy bezpośrednio o to top 7 rywalizują. Zobaczymy co będzie.

Ja za to mam pytanie do znawców reguł. Kamil Glik nie gra z Rumunią, bo pauzuje za kartki. Orientuje się ktoś co musi zrobić Reprezentacja, żeby pauzowanie zostało uznane za odbyte? Pytam, bo przypomniała mi się sytuacja z Celtikiem, ale interesują mnie konkretne zasady, w różnych rozgrywkach, jesli ktoś tutaj je zna.

Alek
10-06-2017, 22:06
Pięciu Rumunów czai się obok Roberta , a mimo to ten strzela piękna bramkę :brawo:

Cóż za geniusz

jednopostowiec
10-06-2017, 22:36
Rozumiem, że wyniki bronią Nawałkę i takie tam.... ale gdy w momencie największego rozluźnienia i dekoncentracji, rozmontował i tak już osłabiony brakiem Mączyńskiego środek pomocy i nawpuszczał napadziorów, to się szczerze zdziwiłem :/

A Zieliński co dziś rozrzucał pięknie podaniami to o hoho!

Antares
10-06-2017, 22:42
Zieliński dzisiaj w końcu jak Zieliński z Napoli. Lewandowski jak zwykle niesamowity poziom. W obronie poza bramką to praktycznie Szczęsny bezrobotny, chociaż jak zwykle na koniec odpuścili. Mączyński do zejścia przez kontuzje chyba najlepszy mecz w reprezentacji. Krychowiak dzisiaj jakieś trzy poziomy niżej.

R.
10-06-2017, 22:42
Rozumiem, że wyniki bronią Nawałkę i takie tam.... ale gdy w momencie największego rozluźnienia i dekoncentracji, rozmontował i tak już osłabiony brakiem Mączyńskiego środek pomocy i nawpuszczał napadziorów, to się szczerze zdziwiłem :/

A Zieliński co dziś rozrzucał pięknie podaniami to o hoho!

Do tego praktycznie każdy mecz za Nawałki po golu jest odpuszczanie. Wyniki wynikami ale oprócz tego, że robią je głównie indywidualności to na grę pomysłu nie widać.

Ivan Drugi
10-06-2017, 22:48
Do tego praktycznie każdy mecz za Nawałki po golu jest odpuszczanie. Wyniki wynikami ale oprócz tego, że robią je głównie indywidualności to na grę pomysłu nie widać.

Każdy trener ma swojego Mario ? Może grupa nie jest najsilniejsza , może takie pokolenie piłkarzy nie zdarza się w Polsce często ale nie przypominam sobie aby na tym etapie eliminacji do MŚ Polska była w tak dobrej sytuacji . Naprawdę nie zawsze trzeba marudzić . :)

Waldek_Legionista
10-06-2017, 22:49
Mączyński do zejścia przez kontuzje chyba najlepszy mecz w reprezentacji.

Chyba jednak nie - Szkocja na wyjeździe to była perfekcja w Jego wykonaniu. Co nie zmienia faktu, że dzisiaj super i oby tak zawsze.

Ivan Drugi
10-06-2017, 22:57
Lewy ma dwie bramki straty do Lubańskiego w klasyfikacji wszechczasów . Biorąc pod uwagę jego wiek to może go bardzo wyśrubować . Każdy gol Lewego to cios w serce Mirka .

R.
10-06-2017, 22:59
Każdy trener ma swojego Mario ? Może grupa nie jest najsilniejsza , może takie pokolenie piłkarzy nie zdarza się w Polsce często ale nie przypominam sobie aby na tym etapie eliminacji do MŚ Polska była w tak dobrej sytuacji . Naprawdę nie zawsze trzeba marudzić . :)

No dobrze, to powiedz mi jaki pomysł na grę ma reprezentacja? Ma kilku świetnych piłkarzy, którzy potrafią zrobić wynik. Nawałce trzeba oddać, że potrafił ogarnąć ich mentalnie, czego nie było za Fornalików i innych patałachów. Ale ja nie widzę, żeby odcisną jakiekolwiek piętno na grze. A drużyna z takim potencjałęm jaki ma obecnie może moim zdaniem grać znacznie lepiej. To odpuszczanie meczów to już znak firmowy i kiedyś to się w końcu zemści. Zresztą i w tych eliminacjach było blisko strat punktów właśnie przez tego stojanowa po bramkach.

Ivan Drugi
10-06-2017, 23:03
No dobrze, to powiedz mi jaki pomysł na grę ma reprezentacja?
Wygrywać .

R.
10-06-2017, 23:07
Wygrywać .

Myślę, że Fornalik też chciał wygrywać.

Ivan Drugi
10-06-2017, 23:10
Myślę, że Fornalik też chciał wygrywać.

Pomysł trzeba umieć wcielić w czyn . To odróżnia Waldka czy Franka od Adama .

R.
10-06-2017, 23:33
Pomysł trzeba umieć wcielić w czyn . To odróżnia Waldka czy Franka od Adama .

No i te wyniki robi głównie Lewandowski plus ktoś kto akurat zabłyśnie. A że trafiło nam się takie pokolenie to raczej nie zasługa trenera.

Jestem
10-06-2017, 23:41
Zmiany od czapy, całkowicie niezrozumiałe dla mnie, szczególnie te dwie ostatnie ... zostawił Błaszcza w skurczach i na blokadzie, zostawił Grosika bez pary a zdjął dwóch młodych, jeśli już to przecinak Góralski powinien się pojawić na boisku na końcówkę, Milik wprawdzie się "obronił" ale Teo to porażka była, całe szczęście, że już niedużo minut zostało. Krycha niestety naprawdę jest bez formy.

Z pozytywów to Zielu zagrał rewelacyjnie o nie dziwi mnie kosmiczna kwota odstępnego, no i Jędza zagrał swój najlepszy mecz w tym roku, Pazdek po kilku wpadkach z pierwszych 10 minut podniósł swój poziom gry i nie narzekam :)

P.S., Wydaje mi się, odnoszę wrażenie, że pierwszy karny to była padaka RL9, w telewizorze nie pokazali na wszelki wypadek zbliżenia. Poza tym przestałem rozumieć przepisy "kartkowe", jeśli to był faul na kartkę to należała się czerwona za powalenie przeciwnika bez piłki ale w tym temacie ciągle się coś zmienia ostatnio ...

Ivan Drugi
10-06-2017, 23:43
No i te wyniki robi głównie Lewandowski plus ktoś kto akurat zabłyśnie. A że trafiło nam się takie pokolenie to raczej nie zasługa trenera.

Nie jestem fanem Nawałki ale takie stawianie sprawy jest po prostu nie w porządku . To on zebrał tą grupę ludzi ( w strasznych mękach , sprawdził chyba cała ligę ) , wymyślił Milika czy Mączyńskiego . Przy nim Lewy pokazuje w kadrze to co pokazuje w klubie co przy jego poprzednikach się nie zdarzało .

Runi
11-06-2017, 00:10
Skoro Zielińskiego łapały skurcze, Mączyński zaliczył KO, a Linetty jedzie zaraz na u21 kogo miał zdjąć?
Eliminacje euro, same euro, eliminacje mundialu . 1 porażka. Rumuni średni , solidny zespól, eliminacje do euro stracone 2 bramki, na samyn euro postraszyli Francję czy Szwajcarię. Od nas dostają 3:0, 3:1. Dziś całkowita kontrola. Rumuni bez sytuacji bramowej. A tu narzekanie.

Jestem
11-06-2017, 00:42
Skoro Zielińskiego łapały skurcze, Mączyński zaliczył KO, a Linetty jedzie zaraz na u21 kogo miał zdjąć?
Mączyński jest poza dyskusją, życzymy mu zdrowia i przejścia do lepszego klubu :)
Ja widziałem wyraźnie jak Błaszcza łapały skurcze a nie Zielińskiego, Grosik był już na "granicy". Linetty akurat spokojnie mógł grać dalej.
Wynik jest świetny, pierwsza połowa była znakomita, niestety ostatnie 15 minut to przy silniejszej drużynie niż Rumunia mielibyśmy ostro w plecy i stąd te narzekanie :(
.

Yevaud
11-06-2017, 08:39

El. MS 2002
Po 6 spotkaniach 16 punktow.
Trzeba dodac, ze rywalami wtedy były Ukraina z Szewczenką i Norwegia z Solskjaerem i Carew.
2 mecze później, mimo remisu z Armenią bylismy pewni awansu na MS.
Jerzy Engel zrobil cos naprawde wielkiegk w tamtych eliminacjach.
Dzis bardzo sie ciesze, ze reprezentacja osiagnela taki poziom, ze powtorzenie tamtego wyniku w eliminacjach, jest dla mnie oczywistoscią, a dopiero faza grupowa Mistrzostw bedzie wiekszych emocji dostarczac. I to tez wielka zasluga Nawałki.

Ivan Drugi
11-06-2017, 09:27
No tak , Władysław Jerzy jak mogłem zapomnieć .:jejku: Po tamtych bardzo dobrych eliminacjach turniej finałowy był traumatycznym przeżyciem . Mam nadzieję że za rok ta kadra będzie jeszcze lepsza i zaprocentuje doświadczenie zebrane na Euro .

Bonhart
11-06-2017, 10:38
Nie nalezy tez zapominac,ze "Norwegia z Carew i Solskjaerem" byla w kryzysie i grala straszna lipe. Cos jak dzisiejsza Rumunia. A mysmy mieli swojego Lewandowskiego w osobie Olisadebe (oczywiscie z zachowaniem wszelkich proporcji), a takze kilku solidnych pilkarzy ktorym sie chcialo i osiagneli w tamtym okresie zyciowa forme. W odroznieniu od repy Nawalki tu jednak przyszla weryfikacja na duzej imprezie i wypadla ona mizernie. Nie umniejszam tamtej reprezentacji - traktuje to jako swietne wspomnienie po latach kiedy dostwalismy oklep od kazdego a na gre bialo-czerwonych nie dalo sie patrzec. Natomiast trzeba oddac RL9 i jego kolegom, ze potrafia wytrzymywac presje i zeby z nimi wygrac trzeba sie solidnie napracowac. A kiedy spojrzymy kiedy i komu sie to ostatnio udalo,to szacunek jest jeszcze wiekszy.
Swoja droga jest to taki znak czasu - nasi wygrywaja 90% meczow, a my narzekamy , ze styl nie taki, a ostatnie 15min przy wyniku 3:0 to juz w ogole olaboga...

Tibo
11-06-2017, 13:10
Ale nastąpiła destabilizacja środka gdy wszedł Krychowiak, nie wiedział kiedy podać, kiedy przytrzymać. Co prawda, nie wyglądał tak, jakby mu piłka przy nodze sprawiała ból(jak twierdziła paczka z Paryża) ale widać, że lepiej być regularnym ekstraklasowcem, niż luksusowym rezerwowym za 30mln euro.

Jak na dłoni widać też było, że ustawienie z 3 napastnikami to chyba nigdy ćwiczone nie było, i gdyby to był mecz z takimi Czarnogórcami we wczorajszym składzie a nie słabymi Rumunami to w te 20 minut mógłby się zrobić remis. Z drugiej strony, Nawałka to raczej rozsądny człowiek i w meczu z o wiele silniejszą Czarnogórą takich eksperymentów by nie robił.

Brak Glika nie był tak bardzo widoczny, jak spodziewałem się, że będzie. Cionek ogólnie nic nie zepsuł, ale i tak jestem przekonany, że nasz Dąbrowski zaprezentowałby się lepiej.

Ogólnie to ta kadra nie może być zła, skoro w podstawowym składzie mamy zawodnika Bayernu, dwóch zawodników Napoli, prawdopodobnie zawodnika Juventusu, czy obrońców Legii, najlepszego na świecie klubu piłkarskiego.

PTPTPT
11-06-2017, 22:19
Asysta Prijovica w meczu Serbii z Walią. Nie w kij pierdział ta asysta. Powiedziałbym że typowy Prijo

Marcino
12-06-2017, 08:25
Ale nastąpiła destabilizacja środka gdy wszedł Krychowiak, nie wiedział kiedy podać, kiedy przytrzymać. Co prawda, nie wyglądał tak, jakby mu piłka przy nodze sprawiała ból(jak twierdziła paczka z Paryża) ale widać, że lepiej być regularnym ekstraklasowcem, niż luksusowym rezerwowym za 30mln euro.

Jak na dłoni widać też było, że ustawienie z 3 napastnikami to chyba nigdy ćwiczone nie było, i gdyby to był mecz z takimi Czarnogórcami we wczorajszym składzie a nie słabymi Rumunami to w te 20 minut mógłby się zrobić remis. Z drugiej strony, Nawałka to raczej rozsądny człowiek i w meczu z o wiele silniejszą Czarnogórą takich eksperymentów by nie robił.

Brak Glika nie był tak bardzo widoczny, jak spodziewałem się, że będzie. Cionek ogólnie nic nie zepsuł, ale i tak jestem przekonany, że nasz Dąbrowski zaprezentowałby się lepiej.

Ogólnie to ta kadra nie może być zła, skoro w podstawowym składzie mamy zawodnika Bayernu, dwóch zawodników Napoli, prawdopodobnie zawodnika Juventusu, czy obrońców Legii, najlepszego na świecie klubu piłkarskiego.

Nawałka nie lubi rewolucji i skoro na Cionku tyle razy się nie zawiódł to będzie na niego stawiał. Zresztą defensywa to nie jest miejsce na poligon doświadczalny. Dąber czy Lewczuk daliby radę, ale miejsce obok Pazdka jest tylko jedno. Podobną sytuację mamy w bramce. Weź tu stwierdź w czym Fabian jest gorszy od Szczęsnego i na odwrót w kwestii występów w drużynie narodowej.

Yevaud
12-06-2017, 09:55
Nie nalezy tez zapominac,ze "Norwegia z Carew i Solskjaerem" byla w kryzysie i grala straszna lipe. Cos jak dzisiejsza Rumunia. A mysmy mieli swojego Lewandowskiego w osobie Olisadebe (oczywiscie z zachowaniem wszelkich proporcji), a takze kilku solidnych pilkarzy ktorym sie chcialo i osiagneli w tamtym okresie zyciowa forme. W odroznieniu od repy Nawalki tu jednak przyszla weryfikacja na duzej imprezie i wypadla ona mizernie. Nie umniejszam tamtej reprezentacji - traktuje to jako swietne wspomnienie po latach kiedy dostwalismy oklep od kazdego a na gre bialo-czerwonych nie dalo sie patrzec. Natomiast trzeba oddac RL9 i jego kolegom, ze potrafia wytrzymywac presje i zeby z nimi wygrac trzeba sie solidnie napracowac. A kiedy spojrzymy kiedy i komu sie to ostatnio udalo,to szacunek jest jeszcze wiekszy.
Swoja droga jest to taki znak czasu - nasi wygrywaja 90% meczow, a my narzekamy , ze styl nie taki, a ostatnie 15min przy wyniku 3:0 to juz w ogole olaboga...

Bonhart, byla mowa o eliminacjach i dobrej pozycji, jaka mamy obecnie. Wiec do tego sie odnosilem.
A teraz kilka uwaga do Twojego tekstu:

Olisadebe jak Lewandowski?
Lewandowskim byl Szewczenko - absolutnie topowy snajper, gwiazda swiatowego formatu, najwazniejsze ogniwo ataku wielkiego AC Milan.

Norwegia byl‚a w kryzysie, a moze raczej kon„czyl‚ sie™ krotki romas z reprezentacyjna… pilka na swiatowym poziomie. Flo (wołwczas Rangers, po cal‚kiem udanej przygodzie w Chelsea) wchodzil‚ jako rezerwowy. Carew byl‚ napastnikiem finalisty LM, Olisadebe Polonii Warszawa. Nieosiagalnym marzeniem zdawal‚o sie™ miec‡ zawodnika w Manchesterze lub klubie o zblizonej marce. Norwegowie mieli dwoch i to graja…cych (Solskjaer jako superrezerwowy). To byl wielki, niewykorzystany potencjal - bardziej jak Polska Smudy niz Rumunia teraz, ktora tego potencjalu nie ma.
No i Polska wybiła Norwegii z glowy (tak to odbieralem) mysli o graniu w pilke na swiatowym poziomie. Po 2000 roku Norwegowie juz nie zagrali na wielkiej imprezie.

Co do naszej repry i "kilku solidnych" - no tez inaczej to pamietal‚em. Obrone mielismy naprawde swiatowego formatu, a nie tylko "solidna". Waldoch to jednak byl czolowy obronca Bundesligi w topowym klubie. Bak gral w czolowych zespolach we Francji. A Hajto i Zielinski raczej nie ustepowali tej dwojce jesli chodzi o umiejetnosci (jakkolwiek trener nie zestawial obrony, wydawala sie rownie silna - poza meczem z Bialorusia, tuz po tym, jak zapewnilismy sobie awans). Klos, Rzasa (Kozminski - chociaz grywal bardziej w pomocy), Zewlakow - ktorzy linie obrony uzupelniali to byli "solidni" gracze. Ale srodek naprawde wyborny. W bramce Matysek (Bayer Leverkusen) i Dudek tez dawali spokoj. Tylna formacja wowczas była w mojej ocenie jeszcze lepsza, niz ta, ktora… dysponujemy obecnie. Piszczek jest lepszy, ale juz Glik byłby tylko jedną z opcji w obronie. Mocny kandydat, ale bez strachu, gdy go zabraknie.

To wyzej były kłopoty. Dosc powiedziec, ze na 10 gral Kal‚uzny, a w ataku obok zawodnika polskiej ligi gral snajper z drugiej Bundesligi, bo gwiazda Juskowiaka juz gasla.
.

Teraz mamy znacznie bardziej wyrownany skład. Sil‚a ataku wielka, ale i w obronie nie ma sie czego wstydzic. Srodek pola opanowany. Teraz, co podkreslalem wczesniej, to co dla ekipy Engela, czy pozniej Janas i Beenhakera bylo sufitem - sam awans - teraz jest podloga. Planem minimum i oczywistoscia. To gigantyczny skok jakosciowy, jaki wykonala reprezentacja za kadencji Nawalki.

Bonhart
12-06-2017, 10:15
Yevaud:
Napisalem "z zachowaniem wszelkich proporcji. Oczywiscie - Olisadebe jest zupelnie nieporownywalny z Lewym, chodzilo mi raczej o wybijajacego sie snajpera w totalnym sztosie. To, ze Olisadebe gral u czarnych nie umniejsza jego klasy, siekal wtedy jal zly i to jego gra i bramki zrobily te eliminacje.
Jesli chodzi o nasz sklad, wybacz, wiekszosc naszych pilkarzy grala w slabszych klubach niz obecnie - teraz to jest podstawa Bayernu, Napoli, Krychowiak na Euro byl czolowym graczem Sevilli, Linetty bardzo ladnie wszedl w Serie A, Szczesny za moment zagra w Juve... mozna by tak wymieniac. Tak jak napisalem w poprzednim poscie - ja z wielkim sentymentem wspominam repe Engela. Ogladalem te wszystkie mecze z wypiekami na twarzy. Natomiast wyzszosc zarowno pilkarska jak i mentalna obecnych zawodnikow jest dla mnie bezdyskusyjna. Klase Hajty, Swierczewskiego i Kozminskiego zweryfikowala Korea i Portugalia... To byli na tamte czasy solidni pilkarze. Ale tylko tyle.

Yevaud
12-06-2017, 11:31
Klase Hajty, Swierczewskiego i Kozminskiego zweryfikowala Korea i Portugalia... To byli na tamte czasy solidni pilkarze. Ale tylko tyle.

Eee,
Klase Hajty i Waldocha weryfikowala Bundesliga, a oni tam grali o mistrzostwo. Podobie, jak Bak we Francji. Dudek tez został zweryfikowany grając w finale LM. Także obrona była naprawde na najwyzszym poziomie. Bede sie upieral, ze poza Piszczkiem nikt z obecnego skladu nie bylby pewniakiem do gry w tamtej obronie.

A ze w Korei nie wyszlo - coz - Lewnadowskiemu, Blaszczykowskiemu, Piszczkowi i Szczesnemu nie wyszlo w Polsce, ale na tym jednym epziodzie sie przeceiz nie konczy swiat.

Bede sie upieral, ze z tylu mielismy wtedy wiecej jakosci, niz dzis.
Ale sily z przodu wtedy bardzo niewiele, w odroznieniu od dzisiejszej reprezentacji, ktora sila ofensywna przewyzsza Wlochy, Niemcy czy Anglie.

Bonhart
12-06-2017, 14:22
Spoko,ja sie nie bede spieral, bo na papierze tamta reprezentacja wygladala dobrze. Natomiast czy dobrze grali? Nie wiem... Dla mnie w obronie obecnie GRA wyglada duzo lepiej, choc to tylko Jedza i Pazdan a nie "Pany z Bundesligi". Ja nigdy specjalnie wysoko nie cenilem umiejetnosci Hajty i Baka, takze moze nie jestem obiektywny. Szczerze mowiac nie wiem czy ktorys z nich wygryzlby ze skladu Glika albo Piszczka, a i Pazdan w formie nie bylby bez szans.Faktem jest,ze obecna repa grajaca z Portugalia czy Niemcami, a tamta to niebo a ziemia. A czy jest to zasluga glownie formacjinofensywnej? Byc moze :)

Bonhart
12-06-2017, 14:54
Jeszcze odnosnie "jednej wpadki" - w/w Panowie grali tez w eliminacjach do ME 2004, gdzie oklepala nas min Lotwa.

Yevaud
12-06-2017, 15:45
Faktem jest[/B],ze obecna repa grajaca z Portugalia czy Niemcami, a tamta to niebo a ziemia. A czy jest to zasluga glownie formacjinofensywnej? Byc moze :)

Faktem jest!
Tu nie ma co sie spierac.

czy zasluga formacji ofensywnej - na pewno jest o kilka klas lepsza niz tamta.
Teraz mamy zawodnikow, ktorzy strzelaja bramki w najlepszych ligach - Bundeslidze, Serie A, Ligue 1, Premier League - no Primera Division brakuje. To daje wielka pewnosc siebie, ktorej wczesniej brakowalo.

A druga sprawa to wykorzystanie tego potencjalu, scalenie tych gwiazd w jedna druzyne z Maczynskimi Jodlowcami itp. I tu jest gigantyczna zasluga Nawalki. W tej druzynie, mam wrazenie, kazdy czuje sie wazny, kazdy czuje sie potrzebny, kazdy chce dolozyc cos od siebie, zablysnac.
Za czasow Smudy bylo podanie do "trio z Dortmundu" i czekanie, ze "trio" + farbowane lisy (Obraniak, Polanski, Boenisch) cos zdzialaja, a reszta miala sie nie wpierdzielac.

Engel tez potrafil zrobic druzyne z materialu, jaki mial. A, ze byl on jednak slabszy, zwlaszcza mentalnie, to szczytem bylo to, co u Nawalki teraz jest oczywistoscia.

Krawczol
12-06-2017, 15:48
Eee,
Klase Hajty i Waldocha weryfikowala Bundesliga, a oni tam grali o mistrzostwo. Podobie, jak Bak we Francji. Dudek tez został zweryfikowany grając w finale LM. Także obrona była naprawde na najwyzszym poziomie. Bede sie upieral, ze poza Piszczkiem nikt z obecnego skladu nie bylby pewniakiem do gry w tamtej obronie.

A ze w Korei nie wyszlo - coz - Lewnadowskiemu, Blaszczykowskiemu, Piszczkowi i Szczesnemu nie wyszlo w Polsce, ale na tym jednym epziodzie sie przeceiz nie konczy swiat.

Bede sie upieral, ze z tylu mielismy wtedy wiecej jakosci, niz dzis.
Ale sily z przodu wtedy bardzo niewiele, w odroznieniu od dzisiejszej reprezentacji, ktora sila ofensywna przewyzsza Wlochy, Niemcy czy Anglie.

Klasę Wałdocha i Hajty zweryfikował mundial 2002, Dudek zresztą też z Koreą mógł wyjąć więcej. A Hajto został zapamiętany z deptania po jajach Paulety, Pazdan z Glikiem, z zajebistego czyszczenia na Euro. Także nie wiem czym argumentujesz tę jakość defensywy. To że grali w dobrych klubach, to jeszcze nie znaczy że dali wiele kadrze.

Yevaud
12-06-2017, 15:50
Klasę Wałdocha i Hajty zweryfikował mundial 2002, Dudek zresztą też z Koreą mógł wyjąć więcej. A Hajto został zapamiętany z deptania po jajach Paulety, Pazdan z Glikiem, z zajebistego czyszczenia na Euro. Także nie wiem czym argumentujesz tę jakość defensywy. To że grali w dobrych klubach, to jeszcze nie znaczy że dali wiele kadrze.

Chocby tym, ze zatrzymali najlepszego napastnika swiata, jakim wowczas byl Szewczenko.

Pazdan z Glikiem ladnie czyscili na EUR ale:

Jeszcze odnosnie "jednej wpadki" - w/w Panowie grali tez w eliminacjach do ME 2004, gdzie oklepala nas min Lotwa.

No tu to mozna skontrowac, ze Lewy, Piszczek, Blaszczykowski, a takze np. Zielinski, Glik i Teodorczyk grali takze w el. MS 2014 i zajeli 4 miejsce w grupie za Czarnogora i raptem 2 punkty nad Moldawia, z ktora zremisowali.

Bonhart
12-06-2017, 20:10
A i owszem grali - na poczatku swojej drogi. Nazywalem wtedy Lewego "Drewniakowski". Od tamtego czasu zdziebko poszli do przodu,nieprawdaz? Mysle, ze obecnie ogladamy ich w szczycie swojej formy. Natomiast szczytem repy Engela byly tamte eliminacje. Z reszta co do pryncypiow mysle,ze sie zgadzamy: Kadra Nawalki>kadra Engela. Do tamtej pozostal glownie sentyment z uaagi na drobny sukces i promyk nadziei po latach wp&erdolu.

Yevaud
13-06-2017, 10:57
A i owszem grali - na poczatku swojej drogi. Nazywalem wtedy Lewego "Drewniakowski". Od tamtego czasu zdziebko poszli do przodu,nieprawdaz? Mysle, ze obecnie ogladamy ich w szczycie swojej formy. Natomiast szczytem repy Engela byly tamte eliminacje. Z reszta co do pryncypiow mysle,ze sie zgadzamy: Kadra Nawalki>kadra Engela. Do tamtej pozostal glownie sentyment z uaagi na drobny sukces i promyk nadziei po latach wp&erdolu.

Co do pryncypiow nie ma zadnego sporu.
Kadra Nawalki > kadra Engela.
Jeszcze raz - to co bylo szytem osiagniec Engela dla kadry Nawalki jest oczywistoscia, planem minumum, podloga.

Natomiast zwracam tylko uwage, ze jednak Engel mial w skladzie tez zawodnikow o ustalonej marce (wszyscy w linii obrony) i kiepskie MS tego nie zmieniaja. Ani fakt, ze po kiepskich MS kadre przejal facet, ktorego jedynym sukcesem trnerskim w karierze bylo spuszczenie dwoch klubow do nizszej ligi i zwolnienie z trzeciego przed konecm kontraktu.

Meazza
03-07-2017, 08:25
Reprezentacja Polski w najnowszym notowaniu rankingu FIFA jest na szóstej pozycji. Liderem jest kadra Niemiec.

kamyki_80
03-07-2017, 11:18
6 miejsce to że tak powiem nieco dziwne O.o

Benek
06-07-2017, 10:17
Nie zależnie od mojego zdania na temat rankingu, to fakt, że jesteśmy na 6 miejscu jest naprawdę niesamowity :)

Raczej
06-07-2017, 10:17
oficjalnie:
https://pbs.twimg.com/media/DECVHJxXYAAPqJR.jpg

cały ranking: http://www.fifa.com/fifa-world-ranking/ranking-table/men/index.html

Jestem
06-07-2017, 13:55
Nie zależnie od mojego zdania na temat rankingu, to fakt, że jesteśmy na 6 miejscu jest naprawdę niesamowity :)

Przede wszystkim ten wynik przyniesie nam wymierne korzyści w losowaniu.

O wartości tego rankingu świadczy to, że Chile zamiast awansować po pucharze Konfederacji (i to wyraźnie), spadły w rankingu! Zakładam, że aktualny "ranking" obejmuje wyniki z Pucharu Konfederacji ... być może wypadły im jakieś dobre mecze sprzed kilu lat, ale to nie ma wiele do rzeczy.

IX14
06-07-2017, 14:14
Ponoć Kapustka idzie do Niemiec do Freiburga.

jednopostowiec
06-07-2017, 14:33
Do tego rankingu FIFA zawsze podchodziłem na luźno, ale co jak co, zdecydowanie lepiej ogląda się Polskę na miejscu 6, od tej z miejsca około 80 za Sierra Leone, Kambodżami czy innymi Turkmenistanami (z całym szacunkiem do nich).

Jedno i drugie w uj wiarygodne, ale wolę tą obecną wiarygodność :D

MarcinS1973
21-07-2017, 14:48
Bałem się, że nie dożyję już takiego awansu!

brunak
24-07-2017, 08:45
Do tego rankingu FIFA zawsze podchodziłem na luźno, ale co jak co, zdecydowanie lepiej ogląda się Polskę na miejscu 6, od tej z miejsca około 80 za Sierra Leone, Kambodżami czy innymi Turkmenistanami (z całym szacunkiem do nich).

Jedno i drugie w uj wiarygodne, ale wolę tą obecną wiarygodność :D

Dla FIFA/CC i tak pewnie najważniejsze jest to aby Niemcy byli na 1 miejscu :)

PabloVK
24-07-2017, 16:13
O wartości tego rankingu świadczy to, że Chile zamiast awansować po pucharze Konfederacji (i to wyraźnie), spadły w rankingu! Zakładam, że aktualny "ranking" obejmuje wyniki z Pucharu Konfederacji ... być może wypadły im jakieś dobre mecze sprzed kilu lat, ale to nie ma wiele do rzeczy.
tutaj weszło pisało jak ten ranking jest liczony: http://weszlo.com/2017/07/06/historyczne-6-miejsce-rankingu-fifa-pokazalismy-plecy-potegom-swiatowej-pilki/
a tutaj wyniki Chille http://www.fifa.com/fifa-world-ranking/associations/association=chi/men/index.html

generalnie wychodzi na to że trzeba nie grac meczów towarzyskich a jeśli już to robić to robić po 7 zmian w czasie meczu aby wynik się nie liczył. i w przeciwieństwie do rankingu klubowego Uefa mecze uwzględnione w rankingu mają coraz mniejszy przelicznik

Jestem
31-07-2017, 10:59
Wskakujemy na piąte miejsce PRZED Portugalię. Śmiech na sali ale oby utrzymać te miejsce do losowania MŚ ...
W meczach towarzyskich w ostatniej minucie pięć zmian aby dobić do siedmiu bo nawet zwycięstwo może obniżyć miejsce, jaja jak berety :lol:

Benek
22-08-2017, 10:46
Dobrze, że Michniewicz nie skreślił Bielika. Ogólnie to kadra młodzieżowa prezentuje się naprawdę fajnie, tym bardziej, że jej paru Legionistów :)

Trener Czesław Michniewicz ogłosił powołania na pierwszy mecz eliminacji młodzieżowych mistrzostw Europy, w którym Polacy zmierzą się na wyjeździe z Gruzją. Spotkanie odbędzie się 1 września o godzinie 18:00 w Gori.

Kadra:

Bramkarze: Bartłomiej Drągowski (ACF Fiorentina, Włochy), Kamil Grabara (Liverpool FC, Anglia), Tomasz Loska (Górnik Zabrze).

Obrońcy: Jakub Bartosz (Wisła Kraków), Krystian Bielik (Arsenal FC, Anglia), Paweł Bochniewicz (Udinese Calcio, Włochy), Patryk Dziczek (Piast Gliwice), Robert Gumny (Lech Poznań), Kamil Pestka (Cracovia), Paweł Stolarski (Lechia Gdańsk), Mateusz Wieteska (Górnik Zabrze).

Pomocnicy: Kamil Jóźwiak (Lech Poznań), Bartosz Kapustka (SC Freiburg, Niemcy), David Kopacz (BV Borussia 1909 (Dortmund), Niemcy), Konrad Michalak (Wisła Płock), Jakub Piotrowski (Pogoń Szczecin), Damian Rasak (Wisła Płock), Sebastian Szymański (Legia Warszawa), Szymon Żurkowski (Górnik Zabrze).

Napastnicy: Adam Buksa (Zagłębie Lubin), Dawid Kownacki (UC Sampdoria, Włochy), Karol Świderski (Jagiellonia Białystok), Paweł Tomczyk (Podbeskidzie Bielsko-Biała), Oskar Zawada (Karlsruher SC, Niemcy).

Tibo
22-08-2017, 11:14
Nowy Trener to i karta czysta.

Wracając do tej sytuacji, to mnie bardziej zażenował Piątek mówiący, że jest zniesmaczony tym, że siedział na ławce. Ale potem doszedłem do wniosku, że on nawet nie wiedział co oznaczają użyte przez niego słowa....

Bugi B.
22-08-2017, 11:37
Dobrze, że Michniewicz nie skreślił Bielika. Ogólnie to kadra młodzieżowa prezentuje się naprawdę fajnie, tym bardziej, że jej paru Legionistów :)

Przed ME też prezentowała się fajnie... :)

Benek
22-08-2017, 11:44
Przed ME też prezentowała się fajnie... :)

Ale teraz są powoływani gracze, którzy grają :)

jednopostowiec
25-08-2017, 14:06
Powołania na Dania/Kazachstan
https://media.laczynaspilka.pl/images/pzphp/MDY7MDMsMzIwLDEzODg_/31e13d954eb70acbbfd6d78e6618eac7.png

Ciekawe kogo wystawi na bramce.

księciuniu
25-08-2017, 14:17
Fabiańskiego

looking1916
25-08-2017, 16:27
Jedyny z nich nie siedzi na ławie. Proste, że Fabiański, choć z Nawałką to różnie bywa.

X-Ray
25-08-2017, 18:03
Właśnie według mnie nie jest to takie pewne, skoro ostatnio Szczęsny wrócił do bramki, to teraz znowu zmiana? Szkoda Fabiańskiego, ciągle jest traktowany jako ten strażak do gaszenia pożaru.

Benek
25-08-2017, 18:05
Ale co tam robi Tytoń to nie czaje. To nie lepiej byłoby jakiegoś młodego wziąć...

mjedrek1906
28-08-2017, 13:04
Czołowi zawodnicy naszej kadry w formie. Glik - bramka w 70 sekundzie, a mogła być i druga (słupek), Zieliński - przepiękna bramka na 1:1, Grosicki - bramka, dwie asysty (zawodnik meczu), Lewandowski wygrywa Bayernowi mecz. Nie widzę innej opcji jak nasza wygrana nad Duńczykami. Choć oczywiście piłka to piłka.

Benek
28-08-2017, 13:07
Tylko kto obok nich ?

Jędza w beznadziejnej formie, Pazdan i Mąka też nie zachwycają, drugiego skrzydłowego nie ma. Będzie trudno ale najważniejsze, aby nie przegrali.

mjedrek1906
28-08-2017, 13:09
Jędza w reprezentacji a w Legii to dwie różne osoby. Każdy obrońca przy Gliku zyskuje bardzo dużo pewności. Drugi skrzydłowy? może Rybus który wrócił do gry w Rosji. Może Makuszewski, który jest w formie. Trochę wyboru jest.

Benek
28-08-2017, 13:13
Jędza w reprezentacji a w Legii to dwie różne osoby. Każdy obrońca przy Gliku zyskuje bardzo dużo pewności. Drugi skrzydłowy? może Rybus który wrócił do gry w Rosji. Może Makuszewski, który jest w formie. Trochę wyboru jest.

Nawałka nie ma w zwyczaju wystawiać do 1 skłądu zawodników, których sprawdza po raz pierwszy. Podejrzewam, że wyjdzie Kuba albo Peszko a jeden i drugi nie prezentuje się najlepiej.

PS. Szkoda, że Sadlok nie dostał szansy.

mjedrek1906
28-08-2017, 13:26
Wiem. Dlatego napisałem może. Kuba gdyby nie kontuzja w ostatnim meczu, mimo, że wiele nie gra to też jest zawodnikiem, który w reprezentacji zawsze gra na maksimum swoich możliwości i lepiej niż w klubie. I tak jestem spokojny o wynik meczu.

Benek
29-08-2017, 08:29
No to problem z Peszko się rozwiązał :)

modzi
30-08-2017, 13:37
Dlaczego tak rośnie kurs na Polaków? był 2.6, a na unibet już 3.20 ;o
Mi się wydaję, że powinniśmy wygrać, jestesmy drużyną lepszą

Jestem
01-09-2017, 18:47
Dlaczego tak rośnie kurs na Polaków? był 2.6, a na unibet już 3.20 ;o
Mi się wydaję, że powinniśmy wygrać, jestesmy drużyną lepszą

Mi się też tak wydaje ale remis biorę w ciemno ... Duńczycy będą walczyć u siebie o życie a my mamy jeszcze trzy szansy po tym meczu, jak się nasi niedostatecznie zepną to będzie ciężko, poza tym kungfu panda może polecieć na hattrika i wtedy to będzie ...

looking1916
01-09-2017, 20:13
Kazachstan - Czarnogóra 0:3

Jak my tam mogliśmy zremisować, a nawet było blisko porażki :nienormalny:

Majkisek
01-09-2017, 20:19
Naszym piłkarzom nie leży gra na sztucznej murawie.

Koko
01-09-2017, 21:00
Może ktoś na szybko poratować jakimś streamem????

Alek
01-09-2017, 21:30
Eriksen mega ładne piłki dogrywa, zarówno w reprezentacji jak i Tottenhamie. Chyba jeden z lepszych OPŚ na świecie.

Stout
01-09-2017, 21:31
Tylko kto obok nich ?

Jędza w beznadziejnej formie, Pazdan i Mąka też nie zachwycają, drugiego skrzydłowego nie ma. Będzie trudno ale najważniejsze, aby nie przegrali.No.Jedza i Pazdan powinni troszke w rezerwach pobiegać .Biegajace tragedie.

SzydeL
01-09-2017, 21:32
Jak na razie personalnie żadnych plusów.

Ursynów1916
01-09-2017, 21:33
Słabo gra obrona w tym meczu...
Połowa bloku defensywnego szlifowała formę pod okiem Magiery także tego

R.
01-09-2017, 21:34
Kolejny podobny mecz tej kadry. Tym razem jednak indywidualności nie zrobią wyniku.

tadzio
01-09-2017, 21:38
Panowie, nasi w tym meczu to jest dramat, a już zwłaszcza Mączyński... Krychowiak niepowołany i nie mamy szóstki.