PDA

Zobacz pełną wersję : Reprezentacja

Strony : 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39

Warszawiak
09-06-2009, 22:56
Z. - powoli przekonuje się do Twojego zdania :oczko:

ale z ostateczną wypowiedzią poczekam jeszcze na dwa wrześniowe mecze :trans3:

Z.
09-06-2009, 23:01
8)

A Euro 2012 ucieka, bo kadra będzie całkowice rozsypana..

Warszawiak
09-06-2009, 23:02
8)

A Euro 2012 ucieka, bo kadra będzie całkowice rozsypana..

Spokojnie, idzie młodość!

Po pierwszej połowie prowadziliśmy z Liechtensteinem 1-0 (Korzym strzelił). Ktoś wie jak się skończyło?

Z.
09-06-2009, 23:15
Dwa, Rybus dorzucił drugą. Kozacy.

Młodość? W RPA na meczu z gospodarzami, obrona Bosacki, Żewłakow :popcorn:

BiKTOP
10-06-2009, 00:55
Jak myślicie, co powiedział Leo piłkarzom w szatni, że aż tak im się nie chciało biegać?? Może "Jak mi się który spoci to zajebie!"??

Może jednak czas dać Smudzie potrenować kadrę??

eLdorado
17-06-2009, 12:41
http://mundial.wp.pl/kat,1019539,title,Brazylijska-Polonia-da-pilkarzy-dla-kadry,wid,11228627,wiadomosc.html?

Ciekawa w jakim stopniu spierdolą pobór nowego narybku.

BAU
17-06-2009, 13:33
Pierwszym potencjalnym brazylijskim wzmocnieniem jest Luis Filipe Kasmirski. Przodkowie 24-letniego gracza Deportivo La Coruna wyjechali z Polski do Ameryki południowej pod koniec XIX wieku - ich nazwisko brzmiało wówczas Kaźmierski.

Luis Filipe to znakomity lewy obrońca. Jego pozyskaniem zainteresowana jest FC Barcelona i Juventus Turyn. Ma brazylijski, włoski i polski paszport. Walka o niego będzie bardzo trudna. Kasmirski może bowiem liczyć na występy w reprezentacji Brazylii, gdzie lewa obrona nie należy do najmocniej obsadzonych pozycji. Byłaby szansa, gdyby działania w tej sprawie podjął prezes PZPN Grzegorz Lato. A wiemy, że takie działania planuje. Kasmirskiemu trzeba zaoferować status gwiazdy reprezentacji Polski. Wówczas możemy go przekonać.

Drugim ważnym kierunkiem poszukiwań potencjalnych reprezentantów są Niemcy. Ten rejon dobrze rozpracowany ma Maciej Chorążyk, główny skaut PZPN. W tym kraju gra większość zawodników, których "Przegląd "Sportowy" umieścił na "ściągawce" dla Leo Beenhakkera.

Tak sobie przeczytalem ten artykul i nasunela mi sie jedna mysl.. Czym kiedys byla reprezentacja a czym jest dzisiaj. Do czego to doszlo, ze taki PZPN musi miec "skautow", ze trzeba walczyc o zawodnikow bo maja trzy paszporty. Chore to jest i tyle. Kiedys (nie mowie ze teraz nie, bo sa tez reprezentanci, dla ktorych Polska jest wazna) grac z orzelkiem na piersi bylo najwiekszym wyroznieniem, jakie moglo spotkac chlopaka z polskich osiedli i miast. Czy sparing, czy mecz o mistrzostwo swiata, zyly sobie na boisku wypruwali. A dzisiaj? Walczymy o zawodnikow, ktorzy z Polska nie maja nic wspolnego oprocz jakis tam przodkow, polsko brzmiacego nazwiska. Pieprze ta globalizacje, posiadanie po 3 paszporty i skautow PZPN. Co innego jak chlopak ma polskie korzenie i chce grac dla nas (czyt. Podolski, ktorego stracilismy dzieki pseudodzialaczom i trenerom), a co innego ktos, do kogo samemu trzeba pukac i moze jeszcze na kolanach prosic, zeby u nas gral. "Musi dostac zapewnienie, ze bedzie gwiazda". A kto mu takie zapewnienie ma dac? To ze jest wart tyle i tyle mnie jak Polaka nie interesuje. Juz widze jak ten chlopak bedzie gral w sparingach albo meczach o niska stawke.

Wole slabszego, ale majace polskie serce (nie tylko paszport) chlopaka kopiacego pilke na warszawskim osiedlu, niz magika wartego i 100mln euro, ktory grajac z orzelkiem na piersi, wcale moim reprezentantem nie bedzie.

Taka moja mala rozkmina.

I ciekawe po co media tak to rozdmuchuja. Czym tu sie chwalic? Ze PZPN ze swoim szkoleniem musi brzytwy sie chwytac zeby znalezc kogos do reprezentacji i prosic, aby dla nas gral?

nevermind
19-06-2009, 10:18
http://mundial.wp.pl/kat,1019539,title,Niemcy-moga-spalic-Boenischa-dla-Polski,wid,11235502,wiadomosc.html?

Jestem w tym momencie ciekaw czy Boenisch dalej bedzie tak upracie twierdzil ze chce grac dla Polski, czy tez jego wypowiedzi nt naszej kadry mialy wlasnie taki rezultat przynieść.

Ja osobiscie stawiam na opcje nr 2. :kawa:

Flip
19-06-2009, 11:18
Fragment z tekstu wklejonego wyżej:
"Gdyby wszyscy wymienieni zawodnicy zmienili barwy narodowej, z pierwszego składu niemieckiej kadry U-21 grającej obecnie na młodzieżowych mistrzostwach Europy, zostaliby tylko bramkarz i obrońca - jedyni rodowici Niemcy."

To jest jakaś kompletna paranoja... :gupi:

Shin-Ski
01-07-2009, 20:03
Już nic nie stoi na przeszkodzie, aby Ludovic Obraniak zagrał w reprezentacji Polski. Oficjalną zgodę na występy pomocnika Lille w naszej kadrze wydała światowa federacja piłki nożnej - FIFA. Teraz potrzebne jest już tylko powołanie od Leo Beenhakkera.
Pomimo, że Obraniak raz wystąpił w młodzieżowej reprezentacji Francji w meczu sparingowym, FIFA udzieliła mu pozwolenia na występy w biało-czerwonych barwach - czytamy w "Super Expressie".
Przedstawiciel FIFA telefonicznie poinformował o decyzji światowej federacji rzeczniczkę kadry Martę Alf.
Obraniak ma 25 lat i występuje w Ligue 1 w drużynie Lille, w której jest czołową postacią. Ostatni sezon dla popularnego "Ludo" i jego drużyny był bardzo udany. Lille zajęło w tabeli ligi francuskiej piąte miejsce i w przyszłym sezonie zagra w Lidze Europejskiej.
brać go:ok:

Powiśle
08-08-2009, 14:07
To się chwali! Ludovic Obraniak starannie przygotowuje się do debiutu w reprezentacji Polski, który ma nastąpić w meczu z Grecją 12 sierpnia. Jak informuje "Przegląd Sportowy" zawodnik OSC Lille na okrągło słucha w internecie polskiego hymnu. I to już od kilku dni.

Czy Obraniak zaśpiewa "Mazurka Dąbrowskiego" przed meczem z Grecją. Uczy się pilnie, więc jest na to szansa. Poważnie traktuje kraj, dla którego będzie grał, co wcale nie jest regułą.

"Ludo" nie może się już doczekać pierwszego meczu w polskiej kadrze. Co prawda odczuwa lekki ból w pachwiniue i dlatego trener Lille Rudy Garcia postanowił nie ryzykować jego zdrowia w rewanżowym spotkaniu III rundy eliminacyjnej Ligi Europejskiej z serbskim FC Sevojno, ale nie powinno to zagrozić jego występowi przeciwko Grekom.

Obraniak wylatuje do Polski w poniedziałek rano. O godzinie 18 zaliczy pierwszy trening z kadrą Leo Beenhakkera.

informacja niczym niews z pierwszej strony faktu czy SE ale cieszy fakt ze gosciu tak powaznie do tego podchodzi, szkoda ze naszej gwiazdeczce nigdy tak nie zalezalo. na pewno bede mu szczerze kibicował.

PeCe
11-08-2009, 11:19
Kolejny francuski piłkarz myśli o grze dla Polski
Fakt/TN /06:58
Występami w biało-czerwonych barwach zainteresowany jest francuski piłkarz z polskimi korzeniami - Timothee Kołodziejczak. Zawodnik Olympique Lyon to jeden z najzdolniejszych lewych obrońców w Europie - informuje "Fakt".
Kołodziejczak oznajmia, że gra dla Polski to kusząca perspektywa. Jego dziadek jest Polakiem, a sam zawodnik stwierdza, że dzięki korzeniom poważnie rozważy ofertę gry dla naszej narodowej reprezentacji.

Zawodnik zdążył już zadebiutować w Ligue 1 i jest powoływany do młodzieżowych reprezentacji Francji. Pozyskać go chciał nawet swego czasu sam Sir Alex Ferguson. Timothee wybrał jednak ofertę z Lyonu.

http://sport.onet.pl/74327.6,1248706,2023732,wiadomosc.html

Jeszcze tylko zrobić tak jak chce większość onetkomentonapierdalaczy na Ediego Andradinę, Hernaniego, Arboledę i wielki kambak Olisadebe :kawa:

Peace
11-08-2009, 12:57
Jeszcze tylko zrobić tak jak chce większość onetkomentonapierdalaczy na Ediego Andradinę, Hernaniego, Arboledę i wielki kambak Olisadebe :kawa:

Ja widzę ogromną różnicę w powołaniu zawodnika z polskimi korzeniami(exemplum Obraniak), w porównaniu do Olisadebe, Rogera.

Jeżeli inni zawodnicy typu Timothee Kołodziejczaka dostaną obywatelstwo drogą jaką musi pokonać szary obywatel(bez pomocy prezydenta) to ja jestem na TAK.

wrc
11-08-2009, 14:21
A Ci dwaj nie mieli żadnych powołań do Francuskich młodzieżówek?

siekan
11-08-2009, 15:15
Nawet jeżeli mieli to i tak niczego nie zmienia. Teraz jest jakiś taki przepis, że piłkarz może zmieniać reprezentację do któregoś tam roku życia (28?), jeżeli oczywiści wcześniej nie zagrał już w kadrze innego państwa w oficjalnym meczy o punkty.

wrc
11-08-2009, 15:27
Nie o to mi chodziło.
Wychodzę z założenia, że jeżeli ich nikt nie powoływał do młodzieżowej reprezentacji Francji to po prostu mają na nich wyjebane, a sami zainteresowani szukają sposobności do zrobienia większej karierki lub szumu wokół siebie.

Peace
11-08-2009, 16:30
A jaką masz pewność, że przysłowiowy Kowalski nie idzie do kadry z tego samego powodu ?
Szukanie dziury w całym według mnie.

SPQR
11-08-2009, 21:49
Wolę aby reprezentacja pozostała narodową, a nie zbiorem "obywateli" którzy dostali paszport po różnych perypetiach. Jak tak dalej będzie, to może kiedyś będziemy mieć biało-czerwonych takich, jakicj mają Francuzi tri colores - 11 murzynów. Jak dla mnie, to by już nie była by reprezentacja Polski tylko... kolesi z polskimi paszportami.

A co do Obraniaka trzeba mu poprostu dać czas. Napewno lepszy jest taki francuski Polak, niż ktoś kto całkiem wypadł sroce spod ogona, ale mam wątpliwości co do tego, czy się odnajdzie.

Powiśle
12-08-2009, 11:09
- Jeśli wygramy trzy z czterech meczów, a do tego czwartego nie przegramy, to awansujemy - oto plan Leo Beenhakkera, który ma dać reprezentacji Polski upragniony awans do Mistrzostw Świata 2010 w RPA. W wywiadzie dla "Przeglądu Sportowego" Holender zapewnia, że piłkarze nie złożą broni i będą walczyć do końca

Po nieudanym zgrupowaniu w RPA w szeregi reprezentacji Polski mogło wkraść się zwątpienie w pomyślne zakończenie eliminacji. Porażka z gospodarzem przyszłorocznego mundialu i remis z Irakiem nie napawają optymizmem przed meczami o punkty. Mimo tego trener reprezentacji Polski Leo Beenhakker jest dobrej myśli.

- Jestem przekonany, że jesteśmy w stanie awansować. Musimy tylko wygrać trzy z pozostałych do rozegrania czterech spotkań. Nie możemy pozwolić sobie na żadną przegraną.

Według selekcjonera paradoksalnie Polska znajduje się w idealnym dla niej położeniu. Piłkarze inaczej spisują się gdy to oni są faworytem spotkania, inaczej zaś gdy są w tarapatach, ciąży na nich presja, bądź grają z o wiele lepszym od siebie przeciwnikiem. Duch walki ujawnia się dopiero, gdy przychodzą kłopoty, a te mają zmobilizować Polaków do lepszej gry.

Jeśli chodzi o morale i poziom determinacji całej ekipy, jednego możemy być pewni - wysokiego współczynnika entuzjazmu, woli walki i zaangażowania na pewno nie straci jej szef, Beenhakker.

- Mój entuzjazm jest na odpowiednim poziomie. Wciąż jestem w pełni zaangażowany w pracę w Polsce. Mam te same ambicje i motywacje co na początku.

Selekcjoner w pełni wierzy w swoją drużynę. Uważa, że ma idealną mieszankę młodości z rutyną, każdy jest zawsze skoncentrowany na zgrupowaniach i podczas meczów. Jedyny problem może się ujawniać w mentalności jego podopiecznych. Tej, która według Beenhakkera cechuje wszystkich Polaków - pesymistyczne nastawienie do otaczających nas rzeczy.

- Wy Polacy macie tendencję do pesymizmu. Zawsze najpierw widzicie złe strony. Przyznam, że było miło uciec od tego na jakiś czas. To był jeden z powodów mojej decyzji, by spędzać więcej czasu poza Polską.

cytując klasyka - taki plan to ja mam zawsze :lol2:

a tak serio to mam nadzieje ze to juz jego ostatnie chwile bo ile mozna sluchac tych jego "madrosci", w kazdym panstwie z normalnymi strukturami pilkarskimi zostałby dawno zwolniony ale oczywiscie nie u nas.

wrc
12-08-2009, 11:50
Kowalski to Kowalski. Natomiast spolszczony Kowalsky, który: "ja mieć dziadek Polak i ja kochać Polska" to nieco inna sprawa.

Olisadebe - Żona Polka = Polskie obywatelstwo. Poza tym łatwiej dostać się do lepszego klubu grając w reprezentacji kraju Europejskiego, niż biegać w bandzie 11 chłopa, których odróżniają numery na koszulce. Cel osiągnął, poszedł do Panathinaikosu i wbił ***** w Reprę. Gwiazdor.

Roger - 'Gwiazda' w krajowej skopanej szukająca dobrego zachodniego klubu. Legia szybko odpada w pucharach, a w Brazylii biega takich 50 jak on. Droga na zachód? Repra i Mistrzostwa Europy.

Teraz jakiś Obraniak i inny gość. Powstaje pytanie, czy ktoś ich powoływał do młodzieżówek, czy nie. Jak nie to pewnie będzie tak jak z Rogerskim i Olisadebowskim.

Kijek
12-08-2009, 12:00
Nie zebym sie cieszył z Obraniaka i innych (zawsze blizej mu do Polski niz Rogerowi) ale taki Obraniak, ktory jakies tam szanse na chociaz ocieranie sie o kadre Francji miał by chcialby sie kosztem Francji wylansowac a naszej kadrze? nie sadze...

Akurat gdyby na to patrzyl to był wolalby byc w 40stce graczy z szansami na kadre Francji gdzie lans, potencjalnie zainteresowanie wiekszych klubow hajs duzo wiekszy niz to ze ma Polski paszport.

e(L)egion
12-08-2009, 12:32
Moim zdaniem Obraniak sobie już jakąś tam markę wyrobił i przynajmniej we Francji jest znany, w przeciwieństwie do Olisadebe i Rogera, którzy byli znani tylko u nas. Także ja tam go akurat nie podejrzewam o to że chce się on u nas wypromować, zwłaszcza że szanse na wyjazd na MŚ za rok mamy raczej niewielkie.

Yevaud
12-08-2009, 14:41
Wolę aby reprezentacja pozostała narodową, a nie zbiorem "obywateli" którzy dostali paszport po różnych perypetiach. Jak tak dalej będzie, to może kiedyś będziemy mieć biało-czerwonych takich, jakich mają Francuzi tri colores - 11 murzynów. Jak dla mnie, to by już nie była by reprezentacja Polski tylko... kolesi z polskimi paszportami.

A mowia, ze niby globalne ocieplenie jest fikcja....

Teraz JA
12-08-2009, 16:56
wyjściowy skład Polski:

Artur Boruc - Marcin Wasilewski, Michał Żewłakow, Dariusz Dudka, Jacek Krzynówek - Jakub Błaszczykowski, Mariusz Lewandowski, Rafał Murawski, Roger, Euzebiusz Smolarek - Robert Lewandowski.

siekan
12-08-2009, 18:04
Mnie osobiście dziwi brak w składzie Obraniaka kosztem Smolarka. Wiadomo, że ten drugi jest bez formy, obecnie jest również bez klubu, natomiast Obraniak gra regularnie w Lille i jest wiodącą postacią. Dziwna decyzja Leona, zresztą nie pierwsza i pewnie nie ostatnia.

Gutek
12-08-2009, 20:41
O, a co to za zabawa w ganianego od 7 minuty na trybunach?

Tur
12-08-2009, 20:43
Teraz jakiś Obraniak i inny gość. Powstaje pytanie, czy ktoś ich powoływał do młodzieżówek, czy nie. Jak nie to pewnie będzie tak jak z Rogerskim i Olisadebowskim.

Był powoływany.

Teraz JA
12-08-2009, 21:14
O, a co to za zabawa w ganianego od 7 minuty na trybunach?

4′ - Kibice bydgoskiego Zawiszy wywiesili na meczu transparent o treści: Gliński byłeś hydrocwaniakiem, nigdy nie będziesz zawiszakiem.

7′ - Pierwsze zamieszki na trybunach. Ochrona chciała zabrać kibicom bydgoskiego Zawiszy transparent. Ci jednak go odbili.

e(L)egion
12-08-2009, 21:24
Jak na siedzącego na ławce albo i na trybunach w Rosji, to Rafał Murawski gra całkiem nieźle. Roger na legijnym poziomie choć jedno podanie niezłe. Ogólnie to postawiłem że będzie poniżej 2.5 gola i na razie jest dobrze :)

Kijek
12-08-2009, 22:09
Co by nie mowic, takich piłkarzy wielu nie mamy, na takim poziomie.

Błaszczykowski, Jelen, Ebi w formie jak Obraniak i tyle.

Teraz JA
12-08-2009, 22:38
http://mundial.wp.pl/kat,1019539,title,Lewandowski-wybitnym-reprezentantem,wid,11395909,wiadomosc.html?

Mariusz Lewandowski wybitnym reprezentantem

Ja mam pytanie, dlaczego aby być wybitnym reprezentantem, to trzeba zagrać 60 spotkań? Skąd ta liczba? Czemu nie 50? 100? Tylko 60?

Shin-Ski
12-08-2009, 22:44
Niezły debiut Obraniaka :D

SPQR
12-08-2009, 22:54
Po facecie widać, że nie ma żadnego związku z naszą kopaną :)

Wyszkoleniem technicznym i umiejętnościami piłkarskimi jest na daleko przed naszymi skórokopami. Nawet nie biega jak Polak :chees:

Ale nie ma co się jarać, jest wielu zawodników, co miało jeden dobry mecz w kadrze, a potem na psy zeszło ;)

Crammer
12-08-2009, 23:02
Po facecie widać, że nie ma żadnego związku z naszą kopaną :)

Wyszkoleniem technicznym i umiejętnościami piłkarskimi jest na daleko przed naszymi skórokopami. Nawet nie biega jak Polak :chees:

oby sie tylko nie "spolszczyl"...

Teraz JA
12-08-2009, 23:05
może ja ślepy jestem, ale co poza golami pokazał Obraniak? Wg mnie nic. Nie, żebym go krytykował- wiadomo debiut itp. Liczę na niego. Błaszczykowski to piłkarz, jakby nigdy nie miał styczności z naszą kopaną

Kijek
12-08-2009, 23:09
może ja ślepy jestem, ale co poza golami pokazał Obraniak? Wg mnie nic. Nie, żebym go krytykował- wiadomo debiut itp. Liczę na niego. Błaszczykowski to piłkarz, jakby nigdy nie miał styczności z naszą kopaną

A co mial pokazac ? Tzn na co liczyles?

Nie grzeje mnie ani ziębi nasza Kadra i ogladalem 45 min drugie wlasnie ze wzgledu na niego.

Roznica miedzy nim a reszta byla mniej wiecej taka jak pierwsze mecze Rogera po przyjsciu do Legii - taki troche inny swiat, poruszanie sie po boisku, operowanie pilka.

Jeden czlowiek nas nie zbawi, i ddo MŚ i tak nie awansujemy ale to pokazuje w jakiej czarnej dupie jest 90% piłkarzy naszej kadry.

Teraz JA
12-08-2009, 23:15
wiadomo, że nie liczyłem na to, że będzie robił to co Messi na boisku. Ale miałem nadzieje na jakieś rajdy lewą stroną (coś a la Kuba). W końcu jest lewym pomocnikiem.
Ale to dopiero początek, myślę jednak, że sie wyrobi gdy zejdzie z niego stres.

rozwalił mnie Roger tym swoim 'kur*a mać' :lol2:

Shin-Ski
12-08-2009, 23:17
Roger to kiedyś 2 razy szybszy był!
http://www.youtube.com/watch?v=1P7UhXZEhl8

Teraz to tylko człapie po tym boisku. Ma te przebłyski, ale to wciąż za mało. Spierdolił się nam w tej naszej żałosnej lidze.

gonzo(L)
12-08-2009, 23:32
Dobry ten Ludwik Obraniak :popcorn:

(L)ukasz
12-08-2009, 23:35
To ja od siebie dodam, że Roger to zrównał poziom do naszej ligi. W ogóle to mam wrażenie, że w Polsce to albo piłkarze się na maksa opierdalają na zgrupowaniach albo sztab szkoleniowy robi to źle. Najlepsze mecze piłkarzy w Legii to te pierwsze. Edson, Roger, Giza, Radovic i tak dalej. Coś z tym jest.
Po drugie nasi piłkarze nie potrafią wielu rzeczy na boisku. Nie wiem czy to wina braku zgrania czy braku umiejętności, ale oprócz meczu z Portugalią nie widziałem żeby nasi potrafili grać szeroko, szybko piłką po ziemi. Jedyny Obraniak to robił, ale był mało widoczny.
Po trzecie, to Wasilewski może i umie grać w piłkę ale jest na maksa niemyślącym piłkarzem. Zawsze te same błędy w obronie (nie umie odbierać piłki bez walenia przeciwnika ręką i bez zastawiania się dupą).

Ogólne wrażenie mam takie, że Grecy byli mega skacowani. Mecze reprezentacji, szczególnie naszej, to to jak finał ligi mistrzów włączony 3 razy wolniej. 35 minuta meczu a oni nie oddali żadnego strzału.

SPQR
12-08-2009, 23:37
Teraz to tylko człapie po tym boisku. Ma te przebłyski, ale to wciąż za mało. Spierdolił się nam w tej naszej żałosnej lidze.

Dziwisz mu się?? Czy biega czy nie, hajs na koncie taki sam, więc na *** się przemęczać?? Dla mnie to wysokość kontraktów w Legii to jakieś nieporozumienie. Zajebiście wysokie, to powinny być premie, a nie kontrakty.

b.
12-08-2009, 23:41
Ciekawe, czy Francuzi jak patrzą teraz na wyniki nie żałują, że oddali nam 'bez walki' Obraniaka?

Wiem, że Francja to inny świat, że Henry, Ribery, Benzema itd., ale ciekawe co sobie myślą jak patrzą Polska 2-0 Grecja ( '47 Obraniak, '79 Obraniak ) :)

Teraz JA
12-08-2009, 23:42
Ciekawe, czy Francuzi jak patrzą teraz na wyniki nie żałują, że oddali nam 'bez walki' Obraniaka?

Wiem, że Francja to inny świat, że Henry, Ribery, Benzema itd., ale ciekawe co sobie myślą jak patrzą Polska 2-0 Grecja ( '47 Obraniak, '79 Obraniak ) :)

pomyślą sobie: dał wam przykład Obraniak jak zwyciężać macie ;)

SPQR
12-08-2009, 23:47

Coś mi się wydaje, że to ich ani nie ziębi, ani nie grzeje.

Wielbiciel ITI
13-08-2009, 04:12
Nie wiedzialem gdzie to dac, a ten temat byl na wierzchu. Z gory sorry, ale podoba mi sie ten filmik http://mundialowo.fliggo.com/video/tWG9pQAx

Paluch
13-08-2009, 07:08
bez przesady, nie mozna sie doszukiwac analogii do Podolskiego, po ktorym Kaczyński niewiele brakowało a wprowadziłby żałobę narodową :lol3:
trzeba zrozumieć, że oni mają dziesiątki takich talentów a my nie :roll:

Bootleg
13-08-2009, 08:51
Obraniak na pewno się reprezentacji przyda, tutaj nie mam żadnych wątpliwości... oby wreszcie (przy całym szacunku) wyleczył Jacka Krzynówka z lewej strony pomocy bo chłop już zwyczajnie nie nadąża... być może wreszcie doczekaliśmy się solidnych skrzydeł bo jakby nie patrzeć to Obraniak i Kuba dobrze rokują (o ile obaj będą zdrowi i w formie).

Jaco
13-08-2009, 10:06
po ktorym Kaczyński niewiele brakowało a wprowadziłby żałobę narodową :lol3:

Masz jakiś link na ten temat? Chętnie poczytam. :pimp:

SPQR
13-08-2009, 10:56

Ale jakaś sprawa była, ale z tego co pamiętam to Orzechowski domagał się odebrania Podolskiemy obywatelstwa polskiego (co było by trudne, bo go Lukas nie ma)

Peace
13-08-2009, 11:18
Podolski urodził się w Polsce, więc nasze obywatelstwo ma z automatu.
No chyba, że się zrzekł(w co wątpię).

b.
13-08-2009, 11:25
Podolski urodził się w Polsce, więc nasze obywatelstwo ma z automatu.
No chyba, że się zrzekł(w co wątpię).

W Polsce nie obowiązuje zasada ziemi, a zasada krwi.

b.
13-08-2009, 11:29
Wracając jeszcze do tematu Obraniaka i Francuzów:

W polskiej lidze w zeszłym sezonie 9 bramek strzelił Tomasz Szewczuk ze Śląska Wrocław ( podobnie jak Obraniak w Ligue 1 ). Zakładając, że ma korzenie np. litewskie ( powiedzmy że róznica między Francją a Polską jest podobna jak pomiędzy Polską a Litwą ) otrzymuje obywatelstwo i w debiucie z Grecją strzela 2 bramki.

W Polsce na pewno byłoby biadolenie, a sytuacja jest analogiczna jak z Obraniakiem.

Peace
13-08-2009, 11:30
Mój błąd:], jednak:

Według polskich przepisów jest on obywatelem Polski, gdyż obywatelstwo nabył po rodzicach i nigdy się go nie zrzekł, bo nikt tego nie wymaga.

SPQR
13-08-2009, 11:48
W każdym razie, kiedy rozmawiano z Podolskim o pomyśle Orzechowskiego, aby odebrać mu polski paszport, ten odpowiedział, że takowego nie ma :) Na transfermarkcie też nie ma doppelbruger.

gonzo(L)
13-08-2009, 12:17
http://sport.wp.pl/kat,109318,title,Roger-Od-teraz-zawsze-bedziesz-Polakiem,wid,11395962,wiadomosc.html?ticaid=188eb&_ticrsn=3

:)

Paluch
13-08-2009, 16:11

Moja wypowiedz była zaakcentowana ikonką przedstawiającą szyderczy śmiech co miało przedstawić wypowiedz jako zartobliwą, nawiązując do czesto wprowadzanych stanów załoby narodowej w Polsce przez obecną głowę państwa. Chodziło tu o zaakcentowanie żalu jaki miało wiele osób po tym jak się dowiedziało, że Podolski będzie grał dla Niemców. Ot co... takie mi sie nawiązanie nasunęło.

Dowodów,cytatów itd zatem nie będzie tym razem :oczko:

Purzyk
13-08-2009, 22:29
wiadomo, że nie liczyłem na to, że będzie robił to co Messi na boisku. Ale miałem nadzieje na jakieś rajdy lewą stroną (coś a la Kuba). W końcu jest lewym pomocnikiem.
Ale to dopiero początek, myślę jednak, że sie wyrobi gdy zejdzie z niego stres.

rozwalił mnie Roger tym swoim 'kur*a mać' :lol2:

Wlasnie, wyrobi sie, on dopiero debiutowal. Ile zagral? 45minut? Ale co on mial pokazac? Strzelil 2 bramki, pokazal ze jest dobry, my to lubimy narzekac, nawet jak jest dobrze. Oby nie skonczyl jak Sosin, ktory tez strzelil 2 bramki w debiucie. Miales rajdy Krzynowka lewa strona i jakie efekty? Same straty. A Lewandowski (Cycus) to chyba przepisy gry w rugby ostatnio czytal? Gdzie mozna podawac futbolowke jedynie do tylu. Jak Obraniak chcial zagrac z klepki to Polacy za nim nie nadazali, wiec z kim mial tam grac? Jestem ciekaw co powiesz o Lobodzinskim ;). O nim wczoraj bylo jedynie slychac jak wchodzil na boisko hehe. Zreszta widac po Ludovicu, ze uczyl sie gry w pilke we Francji a nie w Polsce.

Kowal244
19-08-2009, 17:28
Szeroka kadra powołana na mecze el. MŚ z Irlandią Północną i Słowenią:

Bramkarze: Artur Boruc (Celtic Glasgow), Łukasz Załuska (Celtic Glasgow), Sebastian Przyrowski (Polonia Warszawa), Wojciech Szczęsny (Arsenal Londyn)

Obrońcy: Marcin Wasilewski (Anderlecht Bruksela), Jakub Rzeźniczak (Legia Warszawa), Michał Żewłakow (Olympiakos Pireus), Tomasz Jodłowiec (Polonia Warszawa), Dariusz Dudka (AJ Auxerre), Bartosz Bosacki (Lech Poznań), Piotr Polczak (Cracovia), Marcin Komorowski (Legia Warszawa), Seweryn Gancarczyk (Lech Poznań), Paweł Golański (Steaua Bukareszt)

Pomocnicy: Mariusz Lewandowski (Szachtar Donieck), Łukasz Tralka (Polonia Warszawa), Jacek Krzynówek (Hannover 96), Rafał Murawski (Rubin Kazań), Roger Guerreiro (Legia Warszawa), Ludovic Obraniak (Lille OSC), Tomasz Bandrowski (Lech Poznań), Grzegorz Krychowiak (Girondins Bordeaux), Jakub Błaszczykowski (Borussia Dortmund), Wojciech Łobodziński (Wisła Kraków), Sławomir Peszko (Lech Poznań), Jakub Wilk (Lech Poznań)

Napastnicy: Robert Lewandowski (Lech Poznań), Marek Saganowski (Southampton FC), Paweł Brożek (Wisła Kraków), Euzebiusz Smolarek, Łukasz Sosin (Anorthosis Famagusta)

Marcin Komorowski :ucieka:

b.
19-08-2009, 17:38
Może mi ktoś wytłumaczyć, co w tej kadrze robi Szczęsny, Polczak, Komorowski, Trałka, Bandrowski, Krychowiak i Łobodziński?

Shin-Ski
19-08-2009, 18:02
Może mi ktoś wytłumaczyć, co w tej kadrze robi Szczęsny, Polczak, Komorowski, Trałka, Bandrowski, Krychowiak i Łobodziński?

Dodałbym jeszcze Rogera. Są po to aby ich odstrzelić.

A tak z innej beczki: Szkoda że nasi "działacze" nie starali się o Peszkę... :-

krzysiek_legia
19-08-2009, 18:57
Gancarczyk wystarczyło, że wrócił do Polski i już został zauważony. Słusznie zresztą bo Komorowski czy Krzynówek na lewej obronie to za wysokie progi

daimler
19-08-2009, 20:15

internatonal level :lol:

Z.
19-08-2009, 23:50
Pokonał Portugalię! :prawi:

pablos
20-08-2009, 19:31
WP:

Polscy kibice nie dostaną szansy obejrzenia na żywo spotkania naszej reprezentacji ze Słowenią w eliminacjach mistrzostw świata 2010. Jak donosi dziennik "Futbol News" Polski Związek Piłki Nożnej w obawie przed rozróbami zrezygnował z biletów na mecz w Mariborze.

Biletów na spotkanie ze Słoweńcami legalną drogą zdobyć się nie da. Nie rozprowadza ich ani PZPN, ani strona KupBilet.pl. W Słoweńskiej Federacji Piłkarskiej na bilety też nie ma szans. Wszystko wskazuje więc na to, że 9 września na stadionie w Mariborze zabraknie polskich kibiców.

- Na mecz w Mariborze otrzymaliśmy tylko czterysta wejściówek - wyjaśnia rzecznik PZPN, Jakub Kwiatkowski. - Dlaczego tak mało? Ponieważ stadion, na którym rozgrywane będą zawody, ma niewielką pojemność - dodaje.

Pojemność stadionu w stolicy Słowenii wcale nie jest taka mała - 12,5 tysiąca miejsce. A inne federacje jakoś nie miały takich problemów, jak polska. Czesi i Słowacy mogli liczyć na doping 500 sympatyków.

- Nawet Chorwaci, którzy są naszymi odwiecznymi rywalami otrzymali tysiąc wejściówek - oznajmia Jure Bohorac ze słoweńskiego dziennika "Ekipa". Jego zdaniem stadion w Mariborze jest dość nowoczesny i PZPN spokojnie mógłby otrzymać nawet 1200 biletów.

- Strona polska poinformowała nas, że nie zamierza dystrybuować biletów na ten mecz, z obawy o wybryki chuliganów, które miały miejsce podczas poprzednich spotkań wyjazdowych - w Bratysławie i Belfaście. Przesłaliśmy do Warszawy jedynie 100 biletów dla VIP-ów i sponsorów - zdradza "Futbol News" Matjaz Krajnik ze Słoweńskiej Federacji Piłkarskiej.
Tak *****, bawcie się same.:jejku:

Gutek
20-08-2009, 19:47
Nie da rady tego nigdzie zaskarżyć? RPO, coś w ten deseń?

Jaco
23-08-2009, 14:57
http://www.niezalezna.pl/photos/1a846f843bb40435bfa1f06781c8bbb7.jpg

gonzo(L)
05-09-2009, 16:41
http://www.sport.pl/pilka/1,65046,7005222,Reprezentanci_Polski_wykonaja_gest _dla_Marcina_Wasilewskiego.html

to się chwali

R.
05-09-2009, 20:29
Co to za gwizdy jak Zewlakow cos czytal?

Andrzej
05-09-2009, 21:09
obraz nędzy i rozpaczy. nic nie grają.

daimler
05-09-2009, 21:13
Za mało zarabiają :prawi:

nevermind
05-09-2009, 21:18
Oby to bylo ostatnie 45 minut tego siwego dziada...

e(L)egion
05-09-2009, 21:21
Nie wspominając o ataku to jesteśmy wyjątkowo nędzni w obronie. Jeden Lafferty wiąże całą naszą defensywę. Powiem szczerze, że jeszcze wierzę ale narazie marnie to wygląda.

Francais
05-09-2009, 21:24
tyle gadania,mecz,mecz,mecz taki wazny gramy dla Wasyla,wszystkich Polakow,mecz o zycie.Czy tak ***** jego mac wyglada mecz o byc albo nie byc na MS?

Roger-masakra,kilka podan i wszystkie stracone :jejku:

Andrzej
05-09-2009, 21:36
po **** on zostawia takiego Rogera, Krzynówka, Lewandowskiego, a zdejmuje Obraniaka?! :jejku:

daimler
05-09-2009, 21:48
"Do wspólnego oglądania zaprasza producent kleju do styropianu". Przydałby się klej do drewna.

:lol: :lol: :lol:

Zawsze(L)
05-09-2009, 21:55
Zdjęcie Obraniaka to największy debilizm - no chyba że kontuzja... Lewandowski z Rogerem to się chyba bawią w Xaviego i Inieste tylko troche nie ten poziom piłkarski reprezentują co oni :jejku: Czekamy aż dopierdolą nam drugą i bedzie spokój z tym wszystkim.

Nazgul
05-09-2009, 22:22
http://www.sport.pl/pilka/1,65046,7005222,Reprezentanci_Polski_wykonaja_gest _dla_Marcina_Wasilewskiego.html

to się chwali

Wykonali. Gest Kozakiewicza...

daimler
05-09-2009, 22:25
Mam nadzieję, że Smuda długo nie zagrzeje miejsca w Lubinie. I mimo że jeszcze jakieś śmieszne matematyczne szanse są, to liczę że po tym meczu pozbędą się tego dywersanta.

ps. warta podkreślenia jest genialna strategia. W ataku Brożek 165cm wzrostu w kapeluszu, dookoła stado drwali, a my wrzutki :lol:

Peace
05-09-2009, 22:35
ps. warta podkreślenia jest genialna strategia. W ataku Brożek 165cm wzrostu w kapeluszu, dookoła stado drwali, a my wrzutki :lol:Brożek ma 180, a nie 165 cm.
Podzielam jednak fakt, że wrzutki z takimi obrońcami to było lekkie nieporozumienie.

PeCe
05-09-2009, 22:41
Bez pomysłu, bez szybkości, bez zrozumienia, bez charakteru. Dwoma słowami. Jak zwykle.

Mam nadzieję, że po tym meczu, to pewnie nie, ale po Słowenii jak już wszyscy delegaci okręgowi i sponsorzy nacieszą się VIPowskimi urokami wyjazdu, zbiorą się i Przyczyna Zagłady Piłki Narodowej rozwiąże kontrakt z siwym paniczem.

Błaszczykowski to dramat dziś. A Szpakowski " Być może jest to wina obuwia " :|

Brożek chyba nigdy nie zagrał dobrego meczu w kadrze. Roger zwalniał każdą akcję. Prosty bład, przy pułapce ofsajdowej i po herbacie. Nie doszukiwałbym się tu winy Boruca, bo mógł obronić, mógł nie obronić, klasyczne sam na sam.

Bramka to samobój czy Lewandowski? Chyba swojak?

Edit: Crolick dzięki, ciężko mi było rozkminić.
A swoją drogą, to weszlo zajebiście poprawia humor. Np. to
20.11
Michał Szadkowski, podobnie jak pół "GW", oczywiście prowadzi relację live na twitterze. Bo oni są wszyscy tacy światowcy-twitterowcy. No i napisał już całe dwie notki, z których jedna to: "Byłem obok tunelu, gdy kadrowicze wychodzili na rozgrzewkę. Leo żartował z Obraniakiem, a Dudka z Rogerem". WOW! Dzięki! Naprawdę dzięki za tę relację!

Nie tylko my nie lubimy Miszy :lol2:

crolick
05-09-2009, 22:44
Bramka to samobój czy Lewandowski?Samobój

Francais
05-09-2009, 23:03
Po co nam te MS skoro nasi i tak juz byli w tym roku w RPA :lol2:

D_Ino
06-09-2009, 00:04
Powinni Andrzeja jako rzecznika prasowego zatrudnić. On umie wytłumaczyć każdą porażkę. (vide http://sport.wp.pl/kat,1878,title,Cala-prawda-Goloty-o-walce-z-Brewsterem,wid,11443472,wiadomosc.html )

rey
06-09-2009, 00:19
Leo sreo, nie dość, że mi kupon spierdolił, to jeszcze takiego piachu daaawno nie widziałem. Po **** on wstawiał grzejącego ławę w klubie Krzynówka. I to na obronę? Z jego strony poszła akcja na 0-1 :kawa:

Irbis1916
06-09-2009, 00:28
Krzynówek za wolny, Roger miał jeden dobry strzał, Błaszczykowski dostał pod koniec trzy podania z rzędu i wszystkie wycofywał! :? Gdyby nie Boruc mogło być jeszcze gorzej.

(sport.pl): Leo po meczu: "Dlaczego ściągnąłem Obraniaka? Bo w pierwszej połowie mieliśmy zbyt dużo piłkarzy, którzy czekają na piłkę. Brakowało nam równowagi." :poddaje:

detoxizer
06-09-2009, 01:13
Ja się załamałem, gdy usłyszałem słowa Murawskiego: " na drugą połowę musimy wyjść SKONCENTROWANI.".

To jest podsumowanie ich podejścia do swoich obowiązków :help:

rey
06-09-2009, 01:20
Masz rację, ale... Od czego jest trener?! *****, jeżeli oni nie wiedzą jakie są ich obowiązki, to po to jest stanowisko selekcjonera/trenera żeby to tym tępym chujkom uświadomił.

Z.
06-09-2009, 01:20
Wygrał z Portugalią. O co Ci chodzi?

:prawi:

GregorAE
06-09-2009, 01:34
Po wypowiedzi Żewłakowa(kapitana) stwierdzam, że tam w ogóle nie ma drużyny(atmosfery). Gdyby była, powiedział by coś w stylu:
"Przegraliśmy, nie wyszło nam, graliśmy źle.. bla bla bla... ale chłopaki się starali"

A dzisiaj pojechał po całej "drużynie". przyznając się do tego, że nie tworzą zespołu i nic sobą nie REPREZENTUJĄ.
Tak to odebrałem.

rey
06-09-2009, 01:45
Wygrał z Portugalią. O co Ci chodzi?

:prawi:

Taa... a Radwańska jest 10 w rankingu WTA (przed US Open) :lol3:

Z.
06-09-2009, 01:49
Radwańska (15 bedzie :bauns:) trenowała Samprasa albo Federera? A widzisz, a Leo trenował Real. :prawi: Dalej nie wiem o co Ci chodzi.

rey
06-09-2009, 02:10
Dobra, bo widzę że się nie dogadamy... Ja proponuje kompromis, Leo podaje się do dymisji i Isia też. Isia w komplecie z tatą i siostrą. Żeby nie było nieuczciwie, to Leo daje obietnice, że żaden jego potomek, do trzeciego pokolenia włącznie, nie będzie się zbliżał do Polski na minimum 100 km, o prowadzeniu kadry nie wspominając. Pasi? :cinkciarz:

Shin-Ski
06-09-2009, 08:22
90minut.pl
Leo Beenhakker (trener reprezentacji Polski): - Jesteśmy bardzo zawiedzeni wynikiem. Zdajemy sobie sprawę, że pierwsza połowa była bardzo zła w naszym wykonaniu. Muszę przyznać, że w swoim życiu nie widziałem, żeby zespół z Wysp Brytyjskich grał tak bardzo dobrze w defensywie. Mieliśmy bardzo mało miejsca w ataku, a dodatkowo kilku piłkarzy nie grało na swoim właściwym poziomie. Ja ich oczywiście za to nie winię, bo to ja wystawiam ich do składu. Potrzebowaliśmy czterech zwycięstw, jednak mimo że dziś zremisowaliśmy, wciąż może nam się udać awansować, choć niewątpliwie mecze Słowenii z nami i Irlandii Płn. ze Słowacją będą decydujące w tej grupie. Ludovicowi nic się nie stało w przerwie, jego zmiana to była kwestia naszej decyzji, potrzebowaliśmy większego ruchu w ofensywie, gdyż w pierwszej połowie nie wyglądało to tak, jak powinno wyglądać.
Powinien wejść Smolarek za Błaszczykowskiego i Obraniak mógł zostać na boisku. Jako jedyny coś tam szarpał, oddał 2 groźne strzały... Ta zmiana to jawny sabotaż.

Pan Artysta
06-09-2009, 08:43
Dno

(L)ukasz
06-09-2009, 08:59
Powinien wejść Smolarek za Błaszczykowskiego i Obraniak mógł zostać na boisku. Jako jedyny coś tam szarpał, oddał 2 groźne strzały... Ta zmiana to jawny sabotaż.

Ale Obraniak ma już klub, a Smolarek nie. To jedyny słuszny powód wpuszczania na boisko człowieka, który od miesiąca nie ma klubu i nie przepracował okresu przygotowawczego.

Sonny
06-09-2009, 11:19
Dziękuje reprezentacji, że teraz nie jestem do przodu 60 zł (zawsze coś:hyhy:), a do tyłu 20 . Naprawdę dziękuje. Tylko oni mi zjebali kupon. Dziękuje im za to, że dupy sie ruszyć im nie chciało od początku, tylko grali jak te cipki. Oni naprawdę nie chcą awansować do RPA, co ja gadam, już nie awansowali. To jest po prostu jedna wielka parodia co wyczyniają. Zebrałbym chłopaków z osiedla,to z większym zaangażowaniem by grali.

Obrona to kompletna beznadzieja. Jeden zawodnik robi z nimi co chce. Pomoc? Murawski to nieźle naćpany musiał być, a Kuba to nieźle balował w piątek. Lewandowski coś grał, Obraniak też w pierwszej połowie, Roger o dziwo wypadł nieźle na tle innych. Smolarek nie ma klubu, więc trzeba go wcisnąć, a może bramkę strzeli i jakiś Cypr lub Grecja sie zgłosi. Brożek czy to Lewandowski wiele zrobić nie mogli mając w tyle takich partnerów. Ogólnie szok normalnie. Ostatni raz stawiam na swoich. Miał to być najpewniejszy punkt mojego kuponu, a okazał się tylko on nie trafiony.

http://www.youtube.com/watch?v=qjxKD7Et-_4

Śmierdzi mi to bardzo :rotfl3:

SPQR
06-09-2009, 11:29
Po wypowiedzi Żewłakowa(kapitana) stwierdzam, że tam w ogóle nie ma drużyny(atmosfery). Gdyby była, powiedział by coś w stylu:
"Przegraliśmy, nie wyszło nam, graliśmy źle.. bla bla bla... ale chłopaki się starali"

A dzisiaj pojechał po całej "drużynie". przyznając się do tego, że nie tworzą zespołu i nic sobą nie REPREZENTUJĄ.
Tak to odebrałem.

Przynajmniej przyznał że grają chujnię.

Tragadia by była, gdyby zaczął trajkotać jak nasz Janek. "Wszystko było dobrze, graliśmy świetnie, ale piłki były za ciężkie, kibice trąbili i zabrakło nam szczęścia."

yossarian1916
06-09-2009, 12:48
Nigdy wcześniej nie widziałem równie błyskotliwej wypowiedzi spoconego i zdyszanego kopacza po meczu, co tej autorstwa Żewłakowa.
Naprawdę, samokrytyka w najlepszym wydaniu.
Wystarczy porównać do tego dukańca Błaszczykowskiego - "Strzeliliśmy, nie starczyło czasu na druga...ble ble ble".
Roger - ***********.
p.s: orientje się ktoś, co miał na koszulce pod meczówka? Wydawało mi się, że jakieś "dziękuję" tam widzę.

D_Ino
06-09-2009, 14:52
Wydaję się, że wszyscy mieli chyba te koszulki dla Wasyla :]

Z.
06-09-2009, 15:49
Roger akurat moim zdaniem zagral bardzo dobra druga polowe. I to swiadczy o nim albo o Urbanie.

siekan
06-09-2009, 18:23
Miał to być mecz o wszystko, mecz, który miał pokazać, że jednak nasza kadra to nie jacyś kelnerzy tylko w miare solidny i poukładany zespół. Niestety, życie po raz kolejny pokazało, że bez ambicji, woli walki, chęci zwycięstwa nie osiągnie się niczego w dzisiejszym sporcie. Dobra gra Obraniaka w pierwszej połowie została "nagrzodzona" przez Leło zdjęciem z boiska! Gdzie tu logika i chęc zwycięstwa? Dobra postawa Boruca i, odziwo, Rogera, na tle innych oczywiście, nie zagwarantowały na zwyciestwo. Ciężko w ogóle napisać coś dobrego o pozostałych graczach. Obrona to praktycznie nie istaniała, może po za jednym Żewłakowem. W pomocy "błyszczał" Błaszczykowski. W ataku Brożek nie miał najmniejszych szans w starciu z Irlandzkimi wierzami, o Smolarku czy też Lewandowski nie ma sensu nawet pisać.

SPQR
06-09-2009, 18:33
A za Janasa to myśmy takich Irlandczków z Ulsteru lali bez większego problemu.

Leo paszoł WON!!! Powinieneś wylecieć dziadzie po EURO2008.

siekan
06-09-2009, 18:39
Właśnie. Ja tam nie widze ŻADNEGO progeresu od momentu przejęcia kadry przez Leło. Szczerze mówiąc to lepiej graliśmy za Janasa czy też Engela.

Francais
06-09-2009, 19:34
A za Janasa to myśmy takich Irlandczków z Ulsteru lali bez większego problemu.

Szczerze mówiąc to lepiej graliśmy za Janasa czy też Engela.

Za Janasa za to przegralismy z Ekwadorem i Kolumbia...

karpen
06-09-2009, 20:08
Chyba nigdy los reprezentacji nei byl mi tak obojetny jak teraz.Zwyczajnei na ten mundial nie zaslugujemy.Najlepszym rozwiazaniem byloby zrezygnowanie z Zewlakowa,Krzynowka i innych starych bywalcow,i rozpoczecie skladania kadry na euro 2012.To beda ostatnie mecze o cos przed euro!

SPQR
06-09-2009, 20:14

Ło Boże... czepiasz się :) Przynajmniej Janas był swój chłop i napewno sałaty mniej zgarniał niż Leo teraz. A wyniki miał porównywalne.

Pamiętaj, że z Kolumbią nie mieliśmy szans, gdyż ich bramkarz był w wybornej strzeleckiej formie :prawi:

TNTP
06-09-2009, 20:18
za to my z leło zremisowaliśmy z Macedonią, Irlandią Płn, Litwą i Irakiem, natomiast dostaliśmy w dupę z takimi potęgami jak Finlandia, Armenia czy Węgry...zresztą **** z wynikami, mnie najbardziej wkurwia arogancja i prostactwo tego dziada.

SPQR
06-09-2009, 20:23
A mnie najbardzie wkurwił PZPN jak go po EURO nie wyjebał.

Engel zjebał turniej - wyjebali go. Janas zjebał turniej - wyjebali go. Leo zjebał - został. Czemu? To chyba tylko Listkiewicz wie.

TNTP
06-09-2009, 20:43
a to nie było tak, że podpisał on kontrakt jeszcze przed Euro i nikomu się później nie śpiezyło, żeby go zerwać i płacić mu konkretne odszkodowanie (bo hajs dla Leo nie idzie bezpośrednio z pzpn, tylko od Tyskiego+TPSA...chyba:))

Jastrząb
06-09-2009, 20:49
A mnie zależy, żeby awansowali. Dziada i tak odejdzie, a mundial z naszymi to zawsze inna sprawa niż bez nas. Za dobrze pamiętam dziadostwo panujace w latach 90, gdzie wszelkie eliminacje kończyły się dla nas na pół roku przed ostatnim meczem.

Z.
06-09-2009, 21:03
Właśnie. Ja tam nie widze ŻADNEGO progeresu od momentu przejęcia kadry przez Leło. Szczerze mówiąc to lepiej graliśmy za Janasa czy też Engela.

Progresu... Oczywisty regres widać.

Na pewno chcesz sie licytować na wyniki z kadra Janasa (zwłaszcza z wykorzystaniem meczów towarzyskich - Kolumbia)? Moim zdaniem to najgorszy sposób obrony Leło.

Róznej masci Finlandie, Irlandie Płn, Słowacje, Węgry, Armenie (!), Chorwacje B, Iraki, Macedonie etc.

Engel zjebał turniej - wyjebali go. Janas zjebał turniej - wyjebali go. Leo zjebał - został. Czemu? To chyba tylko Listkiewicz wie.

Bo po wygranych eliminacjach do euro (wtedy przedluzono kontrakt wrzucajac giga odszkodowanie za zerwanie) wiekszosc Polaków go kochała i uwielbiała. To nie wina Listka to wina Narodu.

A mnie zależy, żeby awansowali. Dziada i tak odejdzie, a mundial z naszymi to zawsze inna sprawa niż bez nas. Za dobrze pamiętam dziadostwo panujace w latach 90, gdzie wszelkie eliminacje kończyły się dla nas na pół roku przed ostatnim meczem.

Im szybciej odejdzie tym wieksza szansa, ze nie przegramy 3 meczów na Euro u siebie. To zawsze jest kilka miesiecy wiecej na ratowanie 'spalonej ziemi' - trzon kadry przeciez jest to wywalenia, bo nie wyobrazam sobie Krzynowka, Lewego czy Zewlaka w 2012 w kadrze. A przeciez zmiennikow nie ma bo sie dziad przywiazal do nazwisk i nawet w sytuacji kryzysowej wrzuca do skladu chlopa BEZ KLUBU co jest sytuacja patologiczna i chyba nie spotykana u nas nigdy wczesniej...

Bootleg
06-09-2009, 21:11
Co by nie gadać Polski Kibic przyzwyczaił się do tego że na większych imprezach gramy MŚ w Korei, Niemczech, Euro w Austrii... obecnie niestety nie zasługujemy żeby zakończyć eliminacje choćby na 2 miejscu... gra wygląda jak wygląda kto oglądał skrót Czechy-Słowacja widział ile nam brakuje choćby do nich ;) wydaje mi się, że ze Słowenią na wyjeździe wygramy, rozbudzą się znowu minimalne nadzieje a później przyjdzie nam grać z Czechami i Słowacją które pokażą nam miejsce w szyku...

Podsumowując na MŚ nie pojedziemy, trzeba wymienić najsłabsze (najstarsze) ogniwa oraz co jest pierwszorzędną sprawą wysłać dziadygę na emeryturę do pielęgnacji tulipanów pod Rotterdamem :pimp:

Jastrząb
06-09-2009, 21:12
Do kiedy on ma w ogóle kontrakt - do końca eliminacji?

Tuzin
06-09-2009, 21:15
Raczej do końca lipca 2010.

Francais
06-09-2009, 21:28
Na pewno chcesz sie licytować na wyniki z kadra Janasa (zwłaszcza z wykorzystaniem meczów towarzyskich - Kolumbia)? Moim zdaniem to najgorszy sposób obrony Leło.

Nie chce ani sie licytowac ani go bronic,bo tez uwazam ze powinnien juz odejsc,ale pamietam atmosfere i euforie po wygranych meczach z Portugalia,Serbia i kwalifikacji na nasze pierwsze Euro.

Blad polegal na tym ze jego wspolpraca z nasza reprezentacja powinna sie zakonczyc po nieudanym Euro,od tego momentu nic dobrego z nasza reprezentacja sie nie dzieje.

Ale tez nie jest uczciwym nazywanie go pogardliwie starym dziadem itp bo mimo wszystko cos z nami osiagnal.Teraz powinien juz odejsc.

Z.
06-09-2009, 22:06
Raczej do końca lipca 2010.

Wydaje mi sie, ze ma do konca eliminacji z opcja przedluzenia do lipca 2010.

Nie chce ani sie licytowac ani go bronic,bo tez uwazam ze powinnien juz odejsc,ale pamietam atmosfere i euforie po wygranych meczach z Portugalia,Serbia i kwalifikacji na nasze pierwsze Euro.

Hehe, tym wieksza mam satysfakcję, ze juz wtedy chciałem zeby go wyrzucili. Dokładnie od 1-3 z Finlandią 8)

P.S. Jakie WYGRANE z Serbią? :chytry:

Ale tez nie jest uczciwym nazywanie go pogardliwie starym dziadem itp bo mimo wszystko cos z nami osiagnal.Teraz powinien juz odejsc.

Dla mnie trener to cos wiecej niz wyniki. To tez styl, klasa. Od momentu drugiego dania starej holenderskiej dupy Feyenoordowi uwazam goscia za najgorszego trenera Repry w historii. Nic go nie ratuje.

TNTP
06-09-2009, 22:43
http://www.sports.pl/-Tajemnice-kontraktu-Beenhakkera,artykul-z-wydania,44935.html
zresztą to czy będzie trenerem do listopada 2009, czy do lipca 2010, jest i tak mało istotne bo wszystko wskazuje na to, iż następne mecze o punkty zagramy dopiero w 2012.
Jedyne, co możemy zrobić to już od następnych meczy przygotowywać kadre na Euro, czyli daś sobie spokój z całą obroną, Krzynówkiem, Smolarkiem...no i tu można by było wymienić paru innych zawodników. Wydaję mi się, że w tym momencie największym problemem, jest to, iż z graczy którzy mają teraz ~20-25 lat (tak, żeby mieli optymalny wiek w 2012) cięzko by było stworzyć jedną 11 (szczegónie jeśli chodzi o defensywę), bo coś sobie niewybrażam takiego Rzeźniczaka w kadrze.

:bialy:
07-09-2009, 11:07
Wyniki Beenhakkera to jest dla mnie sprawa drugorzędna. Ostatnio są słabiutkie, ale byłbym to w stanie przeboleć.

To co doprowadza mnie do wścieklizny to dwie rzeczy, i nie będę tu oryginalny:
po pierwsze arogancka postawa i reagowanie nawet najłagodną krytykę czy polemikę postawą "co wy ***** wiecie w tym dzikim kraju na końcu świata, wszędzie jest inaczej tylko Polacy jeszcze nie zdążyli się ogarnąć";
po drugie - polityka personalna. Grają goście, którym kiedyś wyszedł jakiś mecz w kadrze, a teraz choćby grali padakę (Krzynówek) albo byli bez klubu (Ebi "jestem najlepszy ale nikt mnie nie kocha" Smolarek) to i tak są zawsze w kadrze. No wkurwia mnie to. Nie trzeba być znawcą żeby widzieć, że są goście prezentujący się o obecnie znacznie lepiej niż etatowi bohaterowie Leo, ale nie grają, bo nie było ich w składzie w meczu z Portugalią (Peszko, Gancarczyk x 2, Iwański). O wiecznym testowaniu ogurasów w stylu Zahorskiego i Pazdana już nawet nie chce mi się pisać. Poza tym inna sprawa - nie wiem co robi w kadrze Ulatowski, który ostatnie przyznał że najwyższą formę drużyny przygotował na przedsezonowe sparingi. "Haha" to jedyne co mogę o tym gościu napisać. Jeszcze niech Leo mianuje Grembockiego swoim pomagierem to cyrk będzie skompletowany.

Leo powinien odejść, sam, z własnej woli. Jakby zrobił to teraz, albo po następnym meczu elMŚ, po którym stracimy już wszelkie szanse na awans, to mimo wszystko po latach pamiętano by go raczej jako postać pozytywną (kilka niezłych meczów się znajdzie, historyczny awans na ME).

GregorAE
07-09-2009, 12:24
Z tym Iwańskim to Cię lekko poniosło ;)

07-09-2009, 14:53
Z tym Iwańskim to Cię lekko poniosło ;)

uważam, że gra lepiej od Rogera, po prostu, a w drużynie pełni bardzo podobną rolę. Zbawcą oczywiście nie będzie, ale patrząc na nazwiska przewijające się przez kadrę to naprawdę brak szansy dla niego uważam za niesmaczny. Zresztą nawet jak Iwański był w zdecydowanie lepszej formie niż obecnie (przed ok. rokiem) to Beenhakker go olewał. Dla kontrastu przypominam, że Komorowski to już wręcz bywalec zgrupowań.

siekan
07-09-2009, 20:53
Jeśli w środę nie wygramy ze Słowenią, Leo będzie musiał odejść. Kto go zastąpi? Smuda, Majewski? Nie! Najprawdopodobniej Włodzimierz Smolarek. I z miejsca wyrzuci Ludovica Obraniaka!
- Zadzwoniłem dzisiaj do Grześka Laty i zaproponowałem swoją kandydaturę. Powiedziałem, że mogę objąć polską kadrę. Akurat wsiadał do samolotu i umówiliśmy się, że na dniach dojdzie do poważnych rozmów w tym temacie – mówi w rozmowie ze Stawiam.com.

- Skąd ten pomysł?
- Doskonale znam system holenderski. Pracuję w Rotterdamie od lat i mógłbym z polską kadrą kontynuować pracę rozpoczętą przez Leo. Przygotowanie drużyny, taktyka – mamy podobne „papiery”. Uważam, że Beenhakker zrobił wiele pozytywnego dla polskiej kadry. I teraz trzeba po prostu dokonać kilku zmian i kontynuować zaczęty proces.

- Jakich zmian?
- Przede wszystkim wróciłbym do systemu gry 4-3-3, typowo holenderskiego. Nasza drużyna słabiej radzi sobie bowiem w meczach, gdzie wystawiany jest tylko jeden atakujący. Kilku piłkarzom zmieniłbym też pozycję, jak na przykład Jackowi Krzynówkowi. Proszę spojrzeć na powtórkach, gdzie stał, gdy poszła akcja bramkowa Irlandczyków. To świetny chłopak, ale jest za wolny, żeby grać na lewej obronie. Przesunąłbym go do pomocy, gdzie sam czuje się o wiele lepiej.

- Niedawno bronił pan Leo, a teraz chce zająć jego miejsce?
- To nie jest tak, że ja poluję na jakąś posadę. Po prostu chcę pomóc i wiem, że mógłbym poukładać tę drużynę, nie robiąc wielkiej rewolucji. Cenię pracę Leo i jeśli wygrałby następne mecze – czego mu życzę – chętnie zostanę nawet jego asystentem! Wydaje mi się, że Leo trochę się pogubił. Albo ma wokół siebie słabych doradców, ktoś mu źle podpowiada. Być może on sam ogląda zbyt małą liczbę meczów i ma słabe rozeznanie? Jeśli zostałbym jego asystentem, z pewnością doradzałbym jak najlepiej, po bardzo dokładnej, uczciwej selekcji. Chciałbym pojechać i zobaczyć każdego zawodnika, na żywo, nie w telewizji. A potem zaproponować swoje pomysły.

- Gdyby został pan selekcjonerem, z których zawodników na pewno by pan zrezygnował?
- Z Ludovicia Obraniaka! W prasie wypisują głupoty, że zagrał świetny mecz. Niepotrzebnie się go broni. A ja specjalnie go nagrałem, a potem oglądałem raz jeszcze. I co on takiego zrobił? Oddał dwa strzały? Ale zobaczcie jak grał, poruszał się na boisku. Leo wystawił go na lewym skrzydle, a to zupełnie nie jego pozycja. Atutem Obraniaka jest dobry strzał z lewej nogi, co mógłby wykorzystać grając jako cofnięty napastnik. Na lewej flance zupełnie się nie sprawdził. Media bardzo go promują. A ja nie pozwoliłbym sobie na to, żeby to dziennikarze wybierali mi piłkarzy do składu. Bo to największa głupota. Nie będą mną kierować! Jak ktoś jest słaby, to u mnie by nie grał. Widziałem w telewizji, jak Obraniak, siedząc w samochodzie próbował śpiewać polski hymn. I wiecie co? Zaczął się z niego śmiać. To skandal! „Jeszcze polska nie zginęła…” i po chwili śmiech! Bardzo mnie to poruszyło. Dlaczego nikt o tym nie pisał? Masz polski paszport, śpiewasz hymn i się z tego śmiejesz? To u mnie na pewno nie zagrasz!

- A syn miałby w pana kadrze pewne miejsce?
- Nie, na pewno bym go nie faworyzował. Jeśli byłby w formie, to grałby w reprezentacji. W przeciwnym razie, nie powoływałbym go! Przy selekcji trzeba być uczciwym. To samo z obsadą bramkarską. Jeśli Kuszczak byłby lepszy od Boruca, to byłby numerem jeden. Bez sentymentów.

- Szansę na objęcie kadry po Leo mają też Stefan Majewski i Franciszek Smuda. Co pan o nich sądzi?
- Znam ich i bardzo szanuję. Stefan jest jednym z najlepszych teoretyków trenerskich w Polsce. Ja natomiast postawiłbym na praktykę. I kontynuację holenderskiej myśli szkoleniowej. Niemniej jednak, Smuda i Majewski to dobrzy kandydaci. Musieliby mieć tylko dobrych doradców, asystentów. I ktoś musi trzymać tę kadrę. Nie może być tak, że zawodnicy to są wielkie gwiazdy. W drużynie narodowej nie ma gwiazd. Niech sobie świecą w klubach.

- Czy jeśli przegramy w środę, powinno się zwolnić Beenhakkera nie czekając do końca eliminacji?
- Leo jest na razie w dobrym humorze. Widziałem, jak wsiadał do samolotu w białym garniturze i szeroko się uśmiechał. Życzę mu, żeby wygrał, naprawdę. W przeciwnym razie Grzesiek Lato powinien podjąć jakąś decyzję. Albo w tą, albo w tamtą.

:lol:

Staremu Smolarkowi to już zupełnie sufit na łeb się spod!

rey
07-09-2009, 21:43
Najgorsze to jest to, że po tych dziadkach z Grzesiem na czele można się wszystkiego spodziewać... A co do ewentualnych następców Leło, to chyba Franz jest najlepszą kandydaturą, a już na pewno najlepszą z wymienianych (Majewski :o )

b.
07-09-2009, 21:58
http://www.weszlo.com/blog/1/379

ciekawy spis Michniewicza na blogu.

pablos
08-09-2009, 12:36
Dziewięć osób ukarał w przyspieszonym trybie chorzowski sąd za wykroczenia popełnione podczas sobotniego meczu Polska - Irlandia Północna na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Sprawa jednego zatrzymanego, który nie przyznał się do winy, zostanie rozpatrzona w normalnym trybie.
Podczas meczu policja zatrzymała łącznie jedenaście łamiących przepisy osób. Jedną z nich był agresywnie zachowujący się, ubliżający i grożący najpierw ochroniarzom, a potem policjantom sędzia warszawskiego sądu rejonowego. Jego zatrzymanie oraz przebadanie alkomatem okazało się niemożliwe ze względu na chroniący go immunitet.

Jak poinformował we wtorek aspirant sztabowy Dariusz Paniczek z chorzowskiej policji, raport z opisem sytuacji i zachowania sędziego Jakuba I. zostanie wkrótce przesłany jego przełożonym. Według zamieszczonych we wtorkowej "Gazecie Wyborczej" nieoficjalnych relacji policjantów, był on tak pijany, że nie był w stanie samodzielnie wysiąść z radiowozu.

Wobec zatrzymanych, chorzowski sąd - zgodnie ze znowelizowaną ustawą o bezpieczeństwie imprez masowych - orzekł m.in. kary więzienia w zawieszeniu, grzywny oraz zakazy wstępu na imprezy masowe. Zakaz taki oznacza, że podczas wskazanych rozgrywek ukarany powinien zgłosić się na policję.

Za rzucanie koszem na śmieci i zakrywanie twarzy szalikiem, 26-letni skierniewiczanin został skazany na pół roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata, 500 zł grzywny i 2 lata zakazu wstępu na imprezy masowe. Trzech mężczyzn w wieku od 26 do 29 lat - za wniesienie i odpalenie rac świetlnych - dostało kary 8 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata, grzywny 600 zł i dwuletni zakaz wstępu na imprezy masowe.

Innych trzech widzów meczu, którzy nie wykonali poleceń ochrony i zajęli inne miejsca niż wyznaczone na bilecie, sąd ukarał grzywną w wysokości od 1,1 do 1,5 tys. zł i dwuletnim zakazem wstępu na mecze reprezentacji Polski. Ostatni dwaj - za wstęp na stadion po pijanemu - zostali ukarani grzywnami: 600 i 1,5 tys. zł oraz dwuletnim zakazem wstępu na mecze reprezentacji Polski.

Co oni robią z naszą piłką?:o

SPQR
08-09-2009, 14:05
Co oni robią z naszą piłką?:o

Robią to na czym im zależy - piłka nożna dla działaczy!

me(L)u
08-09-2009, 14:24

Staremu Smolarkowi to już zupełnie sufit na łeb się spod!

Daj spokój. Żenująca próba sklonowania weszlo.com przez kolesia, który stracił niedawno pracę a lubuje się w podkradaniu pomysłów.

casual
08-09-2009, 16:48
Fragment wywiadu z Lewandowskim (Mariuszem):

-Stadion Śląski będzie wypełniony po brzegi.

- I super. Kibice są z nami na dobre i na złe. Ale słyszałem, że nie mieli możliwości kupienia biletów na mecz w Mariborze, bo PZPN przeznaczył wszystkie dla działaczy i sponsorów. No to teraz jestem ciekawy, kto zaśpiewa z nami hymn, kto będzie nas wspierał. Dla mnie to wręcz skandaliczna decyzja. Kibice byli z nami wszędzie, jeździli w najdalsze zakątki świata i zawsze wspierali. A do Mariboru nie mieli nawet szansy kupić wejściówek...

Duży plus za te słowa.

Szkoda to wielka, osobiście też planowałem z grupą znajomych wybrać się na Słowenię, ale w tej sytuacji prawie wszyscy odpuscili... Ciekawe czy z Pragą będzie podobnie, czy może jednak pójdą po rozum do głowy.

gonzo(L)
08-09-2009, 17:29
http://mundial.wp.pl/kat,1019539,title,Dzialacze-sie-bawia-winnicekapiele-mecz,wid,11470760,wiadomosc.html?

sebb
09-09-2009, 12:44
http://www.90minut.pl/news/102/news1024047-Pawel-Golanski-doznal-kontuzji.html

może Rzeźnik dostanie szanse. Chociaż znając Leona to bardziej prawdopodobne, że zagra Krzynówek na prawej obronie, a Gancarczyk na lewej.

Bootleg
09-09-2009, 15:14
Artur Boruc - Michał Żewłakow, Bartosz Bosacki, Dariusz Dudka, Seweryn Gancarczyk - Jakub Błaszczykowski, Roger Guerreiro, Mariusz Lewandowski, Ludovic Obraniak, Jacek Krzynówek - Paweł Brożek

tak ma wyglądać wyjściowa 11 :kawa: Obraniak w środku z Perejro i Lewym

e(L)egion
09-09-2009, 15:25
No to przez środek pola Słoweńcy będą sobie szli jak po maśle :)

Gruszek
09-09-2009, 15:55
Mam nadzieje że się chłopaki ogarną i pocisną Słoweńców a grają z nożem na gardle. Gdybają już w mediach kto po porażce zastąpi Leo. Już nie raz pokazaliśmy że ważne mecze w eliminacjach potrafimy wygrywać...

sebb
09-09-2009, 16:33
no na dobrą sprawe to tylko Lewandowski jest defensywnym pomocnikiem z tej trójki. Obraniak pewnie będzie wysunięty, a Roger nawet jakby był cofnięty z Lewym to niewiele to da, bo jak dla mnie bardzo słabo sie prezentuje w defensywie. Być może ten manewr pozwoli utrzymać sie dłużej przy piłce.

Zawsze(L)
09-09-2009, 21:05
LEEEEEEEEEŁO! LEEEEEEEEŁO!
Relacja tekstowa na weszło na poprawe humoru ;)
http://www.weszlo.com/news/3631

Pablos85
09-09-2009, 21:07
kto mi wytłumaczy taką kwestię?
jest strzał z 5 metrów, piłka leci metr od bramkarza. a ten zamiast wystawić nogę, żeby się piłka od niej odbiła, to się rzuca na ziemię i w efekcie piłka przelatuje pod jego brzuchem. no, kierwa, po co?

przecież ta piłka była spokojnie do wybronienia... :|

Francais
09-09-2009, 21:25
weszlo.pl :

21.20
Raca na boisku. Wreszcie coś ciekawego na tamtej połowie boiska.

:lol2::lol2::lol2:

zbinky
09-09-2009, 21:25
kto mi wytłumaczy taką kwestię?
jest strzał z 5 metrów, piłka leci metr od bramkarza. a ten zamiast wystawić nogę, żeby się piłka od niej odbiła, to się rzuca na ziemię i w efekcie piłka przelatuje pod jego brzuchem. no, kierwa, po co?

przecież ta piłka była spokojnie do wybronienia... :|

to co Ci wytluscilem powinno byc wystarczajacym tlumaczeniem

skoro obroncy dopuszczaja do takich kwiatkow, jak swobodne strzaly z 5 metrow to naprawde nie widze sensu dojebywania sie do Boruca. Jak zawsze - wszyscy odpierdalaja totalna kaszane a dostaje bramkarz bo nikt juz za nim nie stoi i dupy mu nie uratuje

edit: 2:0

*****, jak dzieci we mgle

TNTP
09-09-2009, 21:31
to co Ci wytluscilem powinno byc wystarczajacym tlumaczeniem

skoro obroncy dopuszczaja do takich kwiatkow, jak swobodne strzaly z 5 metrow to naprawde nie widze sensu dojebywania sie do Boruca. Jak zawsze - wszyscy odpierdalaja totalna kaszane a dostaje bramkarz bo nikt juz za nim nie stoi i dupy mu nie uratuje

:brawo:, jeśli byśmy mieli porównać liczbę błędów Boruca, do wyniku jego kolegów z boiska, to wyszłoby, że jest on wręcz perfekcjonistą...
no i mamy 2-0...LEO :bravo:
ps. do tej pory najjaśniejszym obiektem na boisku były :raca2: (całkiem konkretne zresztą)

Andrzej
09-09-2009, 21:34
**** tam, dla mnie lepiej, że nie wejdziemy niż mielibyśy awansować, a tam przepierdalać wszystko jak idzie. Tak przynajmniej mniej się będę wkurwiał.

PS. A i do Pragi będzie wyjazd fajniejszy, bo kibice sukcesu już nie pojadą. :]

arczi
09-09-2009, 21:36
Majewski welcome to

Pizdeczki ewidentnie grają przeciw Leo.

Nie wiem co gorsze.. ten siwy dziad który umie liczyć tylko do jednego, czy te niby wielkie piłkarskie gwiazdy, które jak nic tną w *****.

b.
09-09-2009, 21:37
Obraz nędzy i rozpaczy.

Nie odkryję Ameryki, jak napisze, że jesteśmy w głębokiej dupie.Co to jest Słowenia, co to jest Irlandia Północna?

Powołanie dla zawodnika z 3 LIGI ( z całym szacunkiem dla Sagana ) mówi wszystko o poziomie naszej pożal się Boże kadry.

PS.Leeeełooooooo!!!

daimler
09-09-2009, 21:45
Weszło:

"Jako że każda okazja jest dobra, dzisiaj nasi reprezentanci będą pić na smutno."

:lol: :lol: :lol:

Wykopać dziada i... chyba jednak Smudę. Oby nie Majewski.

casual
09-09-2009, 21:48
A i do Pragi będzie wyjazd fajniejszy, bo kibice sukcesu już nie pojadą.

Do Pragi i tak wąsatych fanów Małysza troche wpadnie, zbyt bliski wyjazd. Co nie zmienia faktu, że dzięki porażce dzisiejszej (a wszystko na nią wskazuje) zajedzie ich tam dużo mniej.

Pizdeczki ewidentnie grają przeciw Leo.

Ano.

Przez takie mecze jak z Portugalią troche osób uwieżyło, że i nasi potrafią grać (i nie mówie tu o pokerze tudzież innych grach karcianych, bo w nie grają świetnie). Portugalski wyjątek (i jemu podobne) potwierdziły jedynie smutną regułę. Nasi aktualni reprezentanci grać za dobrze nie potrafią, i należy się z tym niestety pogodzić.

PS: relacja na weszło kozacka.

daimler
09-09-2009, 21:51
Łobodziński za Obraniaka. O żesz ***** :lol: :lol: :lol:

Gruszek
09-09-2009, 21:54
Dramat. Wstyd. Powinni rozwiązać PZPN tak jak to zrobił Putin po porażce Rosji w eliminacjach i teraz grają... Także żegnamy się z Leo więc bay bay.

Zawsze(L)
09-09-2009, 21:54
Jutro pewnie ktoś mądry z Onetu albo innego badziewia zrobi wyliczenie matematyczne i okaże się że mamy jeszcze szanse na baraże jak San Marino wygra z każdym po 10-0 a oprócz tego bedzie jeszcze kolejnych 5 warunków :hyhy:

No cóż, nie byłem zbytnio optymistą przed tymi dwoma meczami ale nie sądziłem że aż tak słabo jesteśmy w stanie zagrać... - MOŻEMY ;)

PS. LEEEEEEEŁO! LEEEEEEEŁO!

TonyTouch
09-09-2009, 22:04
A tam...Litwa z Wyspami Owczymi w dupe dostała :)

Andrzej
09-09-2009, 22:09
to już jest wstyd. :roll:

Krzynówka znowu zostawił, Gancarczyka i Obraniaka zdjął, co za idiota. :kurde:

TNTP
09-09-2009, 22:10
nie jest źle...jest tragicznie
może nam się poszczęści i zabiorą nam Urbana:D

Numer
09-09-2009, 22:11
No ***** jak taki Komorowski siedzi na ławce, to musi być chujowo.

daimler
09-09-2009, 22:15
Jak to Leo mówił po meczu z Belgią, "Ave Cezar"? Hmm, jak po łacinie jest "***********"?

Słowacja prowadzi 2:0 z tą silną i świetnie zorganizowaną Irlandią Północną.
Tia....

b.
09-09-2009, 22:16
Znów kraj o populacji Warszawy, bez żadnych piłkarskich tradycji leje nam dupe.Piłkarzyki - pajacyki.

Quo vadis, Polsko?

PS.LEEEŁOOOOO!

A relacja na weszlo przekozacka :lol:

Shin-Ski
09-09-2009, 22:34
pierdolony poziom dna ...

Zawsze(L)
09-09-2009, 22:36
Analiza Szpaka magia :hasao:

daimler
09-09-2009, 22:38
Oh come on people! Christ sake, this is football, you can't always win!!!

:kawa:

iniemamniejusz
09-09-2009, 22:43
Takiego dziadostwa w wykonaniu naszych kopaczy narodowych to dawno nie widziałem... chyba pójdę śladem naszych gwiazd i się najebię...

daimler
09-09-2009, 22:44
Taka refleksja... gdyby nie bramka w 92 minucie w meczu z Niemcami, robotę pewnie zachowałby Janas. Za jego kadencji graliśmy kilka klas lepiej, ale po mundialu trzeba było znaleźć winnego... to trzeba było wypierdolić na mordę Dudkę!!

GregorAE
09-09-2009, 22:47
Nie wsłuchiwałem się w tramnsmisje, dlatego czy ktoś mógłby mi wyjaśnic:

Czy Szpakowski pod koniec czytał jakieś przemówienie z kartki? Bo tak to brzmiało, jakby pisał to od niedzieli i chciał się tym podzielić z cała Polską.

dyha
09-09-2009, 22:48
Szpakowski to chyba przez tydzień pisał to orędzie :D

edit : chyba chodzilo nam o to samo :)

Peter
09-09-2009, 23:01
*****, byle nie Majewski!

TNTP
09-09-2009, 23:01
Taka refleksja... gdyby nie bramka w 92 minucie w meczu z Niemcami, robotę pewnie zachowałby Janas. Za jego kadencji graliśmy kilka klas lepiej, ale po mundialu trzeba było znaleźć winnego... to trzeba było wypierdolić na mordę Dudkę!!

nie bardzo mogę się z Tobą zgodzić.
to, że nie awansowaliśmy nie jest wcale winą leo, tylko nad wyraz przeciętnych piłkarzy. leo oczywiście, że jest co najwyżej przeciętnym trenerem (i oprócz tego aroganckim dziadem), który ma co najmniej "dziwne" decyzje kadrowe i brak jakiejkolwiek myśli taktycznej. Tylko nie możemy zapominać, że tak jak z gówna bata nie ukręcisz, tak nie sprawisz, że zbieranina Polaków grzejących ławę w przeciętnych klubach na zachodzie, nagle zacznie grać na jakimś nadzwyczajnym poziomie. Zobacz sobie na wyniki Polaków w europejskich pucharach, czy na kariery zawodników którzy w ciągu ostatnich 5 lat wyjechali za granicę (niedzielan, matusiak, janczyk.......). Prawda jest taka, że na dzień dzisiejszy mamy reprezentację i generalnie poziom piłki max. na poziomie takiej Litwy, czy Łotwy.

arczi
09-09-2009, 23:05
Szpaq Show hehe

Leo już przed meczem zapewne był spakowany. Zero emocji na twarzy, żadnych krzyków, nerwowych ruchów. Jakby przeczuwał że pizdeczki go wystawią. I miał rację. Wystawili go. Wydymali bez masła, a przy okazji kilkadziesiąt mln ludzi. To na nich mam teraz większego wkurwa niż siwego pędzla. Te lamusy powinny wbić Słoweńców w ziemię nawet wtedy, gdyby na ławce siedziała Gosia Andrzejewicz.

Siwulcowi jednak bardzo to pasowało. Też ma już chyba dosyć tego bagna. Nie zamierzał utrudniać zadania swoim "pupilom". Pomysłowe jak zawsze ustawienie składu, fenomenalne zmiany... wszystko to miało tylko ułatwić zadanie gospodarzom. Tak więc w sumie wszyscy są siebie warci. Na tym wszystkim najlepiej wyszedł chyba tylko Wasyl. Ma szczęście, że mu urwali nogę i nie musiał być na boisku, a przy okazji dowiedział się że jego koledzy z zespołu mają go centralnie w dupie.

Na tysiąc powodów na tak, jest tylko jeden przeciw zwolnieniu Leo. PZPN postawi teraz na swojego pionka, który nie będzie wadził i ciskał w centralę. Nadal będzie tak samo beznadziejnie. Nawet jeśli jakimś cudem znowu uda się gdzieś awansować. Nie widac końca tej żenady.

GregorAE
09-09-2009, 23:08
Na tysiąc powodów na tak, jest tylko jeden przeciw zwolnieniu Leo. PZPN postawi teraz na swojego pionka, który nie będzie wadził i ciskał w centralę. Nadal będzie tak samo beznadziejnie. Nawet jeśli jakimś cudem znowu uda się gdzieś awansować. Nie widac końca tej żenady.

Coś mi to przypomina...

Kondziu1916
09-09-2009, 23:11
to co dzisiaj zrobili bylo szczytem.

rozumiem. leo odchodzi a naszym grajkom nic sie nie chcialo - okej. ale do momentu kiedy byla szansa na awans mogliby sie chociaz troche wysilic. ale wiadomo to jest polska i tu robi sie jaja ze wszystkich. chyba tylko tyle mozna powiedziec

Teraz JA
09-09-2009, 23:14
a myślałem, że padaki i taktyki Janka Urbana nic nie przebije. ;) Leo, jestes wielki, że tobie się udało

Człowiek uczy się całe życie, a i tak umiera głupi

detoxizer
09-09-2009, 23:18
nie bardzo mogę się z Tobą zgodzić.
to, że nie awansowaliśmy nie jest wcale winą leo, tylko nad wyraz przeciętnych piłkarzy. leo oczywiście, że jest co najwyżej przeciętnym trenerem (i oprócz tego aroganckim dziadem), który ma co najmniej "dziwne" decyzje kadrowe i brak jakiejkolwiek myśli taktycznej.

W dwóch zdaniach zaprzeczasz sobie. Otóż:

1. To nie jest wina Krzynówka, że nie umie grać na lewej obronie, bo nigdy nie grał na tej pozycji.
2. Nie jest winą piłkarzy, że zamiast Obraniaka wpuszcza się Smolarka lub Łobodzińskiego.
3. Nie jest winą zawodników, że po zgrupowaniu są kompletnie bez szybkości.
4. Itd.

To co zrobił ten gość z naszą reprą to jest jakiś skandal.

karpen
09-09-2009, 23:21

:modli: Podobno jak pracowal w Amice to nei pozwalal pilkarzom wychodzic na posilek w krotkich spodenkach.

Leo już przed meczem zapewne był spakowany. Zero emocji na twarzy, żadnych krzyków, nerwowych ruchów. Jakby przeczuwał że pizdeczki go wystawią. I miał rację.

Ja zauwazylem ze jak dziadzia w wywiadach mowil o wierze w awans i determinacja to w tym samym czasie kiwal glowa...czyli mowil co musial a i tak byl juz pogodzony z porazka,jestem ciekawy jak teraz sobie Lato z benhakerem poradzi ja bym na jego miejscu nei odchodizl z wlasnej woli kontrakt jest kontrakt pieiadz jest pieniadz.

Teraz JA
09-09-2009, 23:28
Po przegranym 0:3 meczu Biało-czerwonych ze Słowenią prezes PZPN Grzegorz Lato poinformował w TVN24, że Leo Beenhakkera po raz ostatni poprowadził reprezentację Polski. W związku z praktycznie zerowymi szansami na awans do MŚ 2010 Holender zostanie wkrótce zwolniony z pracy.

Lato podał także nazwiska kandydatów, spośród których wybrany zostanie nowy selekcjoner. Wśród nich wymienił także trenera Wisły Macieja Skorżę. Pozostali to: faworyt mediów Franciszek Smuda oraz Stefan Majewski i Henryk Kasperczak. - Nowym selekcjonerem będzie Polak - zapewnił prezes PZPN.

TVN24

***** w końcu, Leo go home

do tego dodać można, że Lato myśli o tym, aby dwa najbliższe mecze kadry poprowadził...Stefan Majewski

zbinky
09-09-2009, 23:33
1. To nie jest wina Krzynówka, że nie umie grać na lewej obronie, bo nigdy nie grał na tej pozycji.
2. Nie jest winą piłkarzy, że zamiast Obraniaka wpuszcza się Smolarka lub Łobodzińskiego.
4. Itd.

przestan

1. Nie jest tez wina Krzynowka, ze zarowno najlepsze lata jak i regularna gre ma dawno za soba
2. Jesli uwazasz, ze Obraniak, od dwoch meczy w naszej kadrze jest jakims zbawca polskiej pilki to gratuluje. Fakt jest ciekawym pilkarzem, ale upatrywanie sabotazu w jego zmianach to gruba przesada
3. Jak maja ***** miec szybkosc jak 90% z nich w klubach grzeje lawe. Przez kilka dni kilka razy w roku na kadrze maja sobie wydolnosc i szybkosc poprawiac? Wolne zarty.

Zeby nie bylo. Takze uwazam, ze czas Leona dobiegl juz u nas konca. Ale argumenty jakie akurat przytoczyles sa psu na bude.

Teraz JA
09-09-2009, 23:36
niezłe jaja w tvn24. Chcieli zadzwonić do Stefka Majewskiego a dodzwonili się przez pomyłkę do....Radosława Majewskiego :D:lol:

Z.
09-09-2009, 23:44

Nie bedzie. Janas i Engel to byli kumple i tak beznadziejnie nie bylo.

P.S. Prosba do wszystkich, oceniając dorobek Leo Benhakera nie zapomnijcie, ze wygrał z Portugalią, pobił rekord goli z San Marino (jest drugim polskim trenerem, który wyprzedził San Marino w tabeli), wygrał z Belgią i tego z hmm Azerbejdzanem, Kazachstanem... Pamiętajcie o tym.

TNTP
09-09-2009, 23:46
W dwóch zdaniach zaprzeczasz sobie. Otóż:

4. Itd.

1. rozumiem, że gdyby grał na pomocy, to by to cokolwiek zmieniło
2. fakt Obraniak przez 45minut pokazał international level
3. o czym Ty piszesz, jaka szybkość i jakie zgrupowanie, jeśli rzeczywiście pod wpływem leo nasze orły straciłyby ten atut ( wątpię, czy kiedykolwiek go posiadały), to oznacza, że nie nadają się do profesjonalnego uprawiania sportu, tym bardziej, że podobno zgrupowanie polegało na roztrenowaniu

generalnie to sądzę, że się nie zrozumieliśmy, gdyż nie bronię leo po wybitnie spierdolonej robocie, tylko śmiem twierdzić, że z tymi piłkarzami po prostu nic się nie ugra (myślisz, że jakby na ławce siedział dziś Smuda/Janas/Kaperczak to wyglądałoby to inaczej??).

żyła
09-09-2009, 23:47
Analiza Szpaka magia :hasao:

popieram:) Zarówno monolog Szpaka jak i Szaranowicza konkretny, a przede wszystkim szczery.

Co do roztrząsania winy- sorry, ale to Benhaker ponosi winę, mniej piłkarze.
I wg. mnie też na trenera Smuda....tfu!ale jednak.

dyha
09-09-2009, 23:52
To teraz tak, ITI pożegna sie z Urbanem i zatrudnią Leo. I będzie kolejny argument - chcieliście zagranicznego trenera z doświadczeniem? to macie..

Teraz JA
09-09-2009, 23:54
na szczęście jest kryzys i ITI nie stać na Leo ;) viva kryzys

el majoneze
10-09-2009, 00:07
a ja meczu w tv nie oglądałem. mimo ogromnego sentymentu i w sumie sympatii do Szpaka, to moim zdaniem to jest przydupas Jurka "Szalenie Ważne" Engela, Piechniczka (ojciec co oglądał mecz w TV mówił mi, że Szpaku się szalenie oburzył, że Leo tak nieładnie mówił o naszym wielkim, *****, autorytecie trenerskim i awangardzie myśli taktycznej, Antku Sprzed Kominka). Słuchałem sobie całego meczu w radiu i przynajmniej miałem wesoło, bo co Zimoch to Zimoch (" I łapie piłkę spokojnie Artur Boruc, dziwie się temu spokojowi, bo gdybym ja był tam piłkarzem, na jego miejscu, to nie byłbym piłkarzem tylko Fredem Astairem, tak bym z nerwów wyglądał jak stepuje" i milion innych kwiatków).

Lato jest kawał *****, dla mnie to komuch, dziadek i symbol układów. Nie jestem w stanie go słuchać, a swoją prezesurą, podejściem do wszystkiego, łącznie z kibicami(na wyjazdach przecież i tak nikomu nie są potrzebni) przekreśla cały szacunek na jaki zapracował na boisku. Teraz przyjdzie Majewski albo Smuda i nic się nie zmieni. Moim zdaniem trzeba by było wymyśleć kogoś takiego jak Klinsmann u Szwabów przed mundialem' 06. Zrobił z nich kadrę nie tylko skuteczną, ale grającą zupełnie nieniemiecki futbol. Tylko próżno u nas takiego szukać.

jest gdzieś w necie ta pomyłka tvn-u? Jak Radzio zareagował?:)

SPQR
10-09-2009, 00:28
Dramat. Wstyd. Powinni rozwiązać PZPN tak jak to zrobił Putin po porażce Rosji w eliminacjach i teraz grają... Także żegnamy się z Leo więc bay bay.

Tylko że u nas to nie Rosja, nie można prosto i skutecznie rozwiązywać problemów. :fajek:

Wkurwiony jestem, bo obstawiałem 1:0 dla Słowenii.

Leo! ********** do Holandii prostować tulipany!

RG
10-09-2009, 00:29
To teraz tak, ITI pożegna sie z Urbanem i zatrudnią Leo. I będzie kolejny argument - chcieliście zagranicznego trenera z doświadczeniem? to macie..

Nie zatrudnia Leo poniewaz mecze Feyenordu moga sie pokrywac z meczami Legii.
W reprezentacji bylo prosciej.

SPQR
10-09-2009, 00:47
Szczerze, czy któryś z was wierzył w zwycięstwo w Mariborze? Ja od początku czułem, że będzie chujnia, tylko nie spodziewałem się, że aż taka.

Coś czuję że trzeba przywyknąć do takich występów naszej "kadry". Bo kto ma w niej grać? Komorowski, Rzeźniczak :niebij:??!! Litości.

Futbolowo idziemy na dno. Albo już na nim jesteśmy.

dostojny kocur
10-09-2009, 00:56
Stefan Majewski. \')

casual
10-09-2009, 04:05
Ano, pan Szpakowski i jego orędzie- bezcenne wrażenia, hehe.

Jak to dobrze, że mamy koszykarzy, siatkarzy czy piłkarzy ręcznych, którzy mają znacznie więcej pojęcia o swoim fachu niż futboliści.

żyła
10-09-2009, 07:27
Ano, pan Szpakowski i jego orędzie- bezcenne wrażenia, hehe.

Jak to dobrze, że mamy koszykarzy, siatkarzy czy piłkarzy ręcznych, którzy mają znacznie więcej pojęcia o swoim fachu niż futboliści.

mi szczerze mówiąc te inne dyscypliny powiewają-nie oglądałem i oglądać raczej nie zamierzam. Piłka to piłka :prawi: Ekscytuje i boli najbardziej :oczko:

Benhaker to mnie najbardziej wkurwia swoja butą i arogancją "co to nie on, z szacunkiem!, a jak coś nie pasi to spierdalać".

ten kto teraz dostanie Reprezentację, ma ciepłą posadkę na ładnych kilka lat. No chyba, że układ zwalczy układ...

jasin
10-09-2009, 07:45

ma identyczne przemyślenia jak Arczi, jedynie nieśmiało bym zaproponował Janka Urbana na stanowisko trenera repry. Reprze to i tak niewiele pomoże, ale może przynajmniej Legii na plus wyjdzie?

Bootleg
10-09-2009, 08:37
Chyba jednak Smuda... no bo któż inny :roll: ogółem to szkoda klawiatury aby pisać o grze "Orłów" ja spasowałem w 70 minucie...

SPQR
10-09-2009, 09:11
ja spasowałem w 70 minucie...

Dopiero w 70?? :cinkciarz: Szacun za wytrwałość!

A co do następcy. Logicznym byłby wybór Smudy, chociaż cholera wie, co Lacie i kumplom do łba strzeli. Franek nie należy ludzi ugodowych, a w PZPNie potrzebują trenera w krawacie.

Trener w krawacie jest mniej awanturujący się! :prawi:

Myślę, że Janek Urban może być wbrew pozorom faworytem :lol2:

K.
10-09-2009, 09:13
Chyba jednak Smuda... no bo któż inny :roll:

Lenczyk, Kasperczak, Ulatowski, Urban :)
tylko nie Majewski

Kempes
10-09-2009, 09:24
Z młodego pokolenia ja bym obstawiał za Skorżą. Z trochę starszego - niech Smuda lub Kasperczak w końcu dostaną swoją szansę. Wybór Urbana utopijny, ale dla nas byłby pięknym prezentem :D (gorzej dla reprezentacji). O Lenczyku i Majewskim nawet nie myślę !

R.
10-09-2009, 09:26
A ja tak jak pisalem kiedys: chcialbym na stanowisku trenera zobaczyc Piotra Nowaka(niestety malo prawdopodobne).
Byl asystentem trenera w USA, prowadzil DC United bodaj w MLS, z ktorym zdobyl mistrza, jest mlody ambitny i spoza ukladu. Pewnie i tak wiele by sie nie zmienilo, ale mysle, ze moglby cos zdzialac(a przynajmniej nie kompromitowac sie ze Sloweniami i Irlandiami Pln.)
Bo smudy, Ulatowskie i Urbany nie zmienia kompletnie nic.

SPQR
10-09-2009, 09:36
A ja tak jak pisalem kiedys: chcialbym na stanowisku trenera zobaczyc Piotra Nowaka(niestety malo prawdopodobne).
Byl asystentem trenera w USA, prowadzil DC United bodaj w MLS, z ktorym zdobyl mistrza, jest mlody ambitny i spoza ukladu. Pewnie i tak wiele by sie nie zmienilo, ale mysle, ze moglby cos zdzialac(a przynajmniej nie kompromitowac sie ze Sloweniami i Irlandiami Pln.)
Bo smudy, Ulatowskie i Urbany nie zmienia kompletnie nic.

No i sam sobie odpowiedziałeś, czemu nie będzie selekcjonerem Nowak. :) Ludzi spoza układu nie potrzebujemy!

arczi
10-09-2009, 09:40
Lato dla nSport:
"Po meczu byłem w szatni, ale tylko po to by podziękować za walkę. Nie poinformowałem o swojej decyzji trenera Beenhakkera, nie chciałem tego robić przy wszystkich..."

Lato dla wszystkich na nSport kilka sekund wcześniej:
"To był ostatni mecz Leo Beenhakkera"

No *****. Do kwadratu.

Flip
10-09-2009, 09:53
mi szczerze mówiąc te inne dyscypliny powiewają-nie oglądałem i oglądać raczej nie zamierzam. Piłka to piłka :prawi: Ekscytuje i boli najbardziej :oczko:

I masz chyba czego żałować...Warto popatrzeć na inne sporty,żeby przekonać się,że Polacy też potrafią walczyć,potrafią być ambitni.Może po prostu nie jesteśmy stworzeni jako kraj,do odnoszenia sukcesów w dyscyplinach wymagających dużo biegania.
Boiska koszykarskie,siatkarskie są mniejsze to Polakom się chce.Tak samo w Lekkiejatletyce,nie zdobywamy medali w biegach,raczej w rzutach i skokach.

Żartuję,ale wczoraj po raz pierwszy od dawien dawna,wybrałem 1 odcinek nowego serialu na TVN mając w perspektywie drugą część meczu.Straszne.Masakra.

Kijek
10-09-2009, 09:54
A ja uwazam że tylko Smuda, tyle lat juz czekał. Za "całokształt" bym mu dał kadre. Kasperczak byłby w podobnej sytuacji gdyby nie ta plama z Górnikiem.

A i tak bedzie Majewski, najpierw na dwa mecze a potem na dłużej. Kumpel Antoniego. I nie zmieni się nic, a czołowym piłkarzem zostanie Wasiluk.

Mam nadzieje, że to był ostatni mecz dla Lewandowskiego, Dudki, Krzynówka i Zewłakowa.
Trzeba dac szansew obronie Glikowi, Kokoszce, Jodłowcowi, Rzeźniczakowi, Wojtkowiakowi - zapewne zrobia setki błedów i zawala kilka bramek ale maja 3 lata zeby sie nauczyc.

W pomocy wypieprzyc Rogera, dac szanse młodemu Majewskiemu.

W ataktu tez by się kilku do grania znalazło cały czas: Brozek, Lewandowski, Saganowski, Jeleń, Boguski, Smolarek. Jest z czego wybierać.

Piłkarzy wybitnych nie mamy, ale 11 + kilku rezerwowych mozna uzbierac aby grali w duzych imprezach bez wielkiego napalania się na jakies wielkie sukcesy na duzych imprezach.

10-09-2009, 09:59
Krajobraz jak po bitwie... nie ma komu przekazać pałeczki wysranej przez Leo.
GW ma newsa "na 99 proc. Majewski", zgroooza. Wg mnie jedynym atutem Najlepszego Trenera Groteski jest to, że wyniki ma zazwyczaj tak słabe, a charakter tak konfliktowy, że na stołku długo się nie utrzyma.

Kolejny absztyfikant kadry to Kasperczak. Tu mam mieszane uczucia, wiadomo, niegdyś sukcesy w Afryce, potem najlepsza Wisła w historii. No ale wszystko co dobre w jego trenerce skończyło się ładnychy kilka lat temu. Henio chyba po prostu się zestarzał i stracił "to coś".

Smuda - chyba najlepszy wybór obecnie. Jestem przekonany, że - jak to on - wejście będzie miał niezłe. Kadry nigdy nie prowadził, ale jest twardym skurwibąkiem i pewno sobie poradzi. Zazwyczaj zajebiście przywiązuje się do nazwisk, mam nadzieję że nie powoła Wojtali i Siadaczki.

Kto tam jeszcze się szykuje... Ulatowski na szczęscie chyba nie jest w grze, bo ten facet to na razie nie wygrał nic. Wyjęcie Urbana z Legii to dla PZPNu chyba za trudne zadanie (to samo można napisac o Skorży), poza tym coś nie jestem przekonanu czy Jasiu by chciał już na selekcjonera. Łatwo spaść z takiego konia, a w Legii ciepły fotelik, bez nadmiernej presji, żyć nie umierać.

Podsumowując - susza, panie. Nie ma nikogo, o kim możnaby powiedzieć że się na pewno nadaje. No ale przynajmniej będzie interesująco, na swój sposób.

siekan
10-09-2009, 10:10
Niestety ale będzie zapewne tak jak napisał Kijek. Dwa najbliższe mecze poprowadzi Majewski, który później dostanie kadrę i to będzie dopiero kabaret. W zatrudnienie Smudy, któremu w końcu należy się szansa, nie wierzę, ot za bardzo awanturujący się gość. Wie czego chce w przeciwieństwie do innych. Kandydatury Nowaka nie ma nawet sensu rozpatrywać. Gość jak dla mnie jest pierwszy w kolejce do objęcia posady selekcjonera USA.

O meczu szkoda w ogóle pisać. Dodam tylko, że wytrwałem do końca.

P.S. Oglądałem ostatnie 10-15 minut meczu Anglia - Chorwacja, wynik 5-1, a wszyscy grają tak jakby było 0-0. To jest ambicja, wola walki i zwycięstwa.

czastek
10-09-2009, 10:14
Najgorsze wydaje mi się to, że niezależnie kto przejmie kadre, to pierwszy ważny mecz o punkty zagra w 2012r na otwarcie Euro...

Groszek 135
10-09-2009, 11:13
I masz chyba czego żałować...Warto popatrzeć na inne sporty,żeby przekonać się,że Polacy też potrafią walczyć,potrafią być ambitni.Może po prostu nie jesteśmy stworzeni jako kraj,do odnoszenia sukcesów w dyscyplinach wymagających dużo biegania.
Boiska koszykarskie,siatkarskie są mniejsze to Polakom się chce.Tak samo w Lekkiejatletyce,nie zdobywamy medali w biegach,raczej w rzutach i skokach.

Żartuję,ale wczoraj po raz pierwszy od dawien dawna,wybrałem 1 odcinek nowego serialu na TVN mając w perspektywie drugą część meczu.Straszne.Masakra.

Bo nie mamy czarnych braci! :leze:

Panowie jeśli zostanie Majewski to tak jakbyśmy sięgnęli dna a teraz zatrudnili szambonurka dali mu łopatę i kazali to dno pogłębiać. Przecież ten człowiek nie ma żadnych sukcesów! Żadnej myśli szkoleniowej sobą nie reprezentuje.

Slyboots
10-09-2009, 11:48
popieram:) Zarówno monolog Szpaka jak i Szaranowicza konkretny, a przede wszystkim szczery.

Duży szacunek by u mnie zyskał jakby powiedział te słowa po meczu z Irlandią w Belfaście.

Ostro skrytykował mariaż Leo z Feyenoordem, jego wyjazdy do Rotterdamu, nie można było o tym mowić w momencie gdy to robił? :kawa:

Co do nowej miotły.. dużo do powiedzenia w PZPN ma szara eminencja, były (? :]) agent - Placzyński. W nim nadzieja że nie poprze zatrudnienia Doktora.

rey
10-09-2009, 11:52
Dodatkowym plusem Smudy byłby fakt, że nie przygotowywał by kadry pod względem motorycznym, co mu zawsze średnio wychodziło. Biorąc wszystkie propozycje, które się tu przewijają, to Franciszek jest chyba najrozsądniejszą z realnie dostępnych opcji.

Zawsze(L)
10-09-2009, 12:09
Możecie się zgodzić lub nie ale uważam że Smuda w perspektywie EURO 2012 to nie najlepszy pomyśł ze względu na wiek. Ja bym dał szanse komuś takiemu jak Skorża, o ile chciałby pracować z naszą kadrą przez najbliższe 3 lata. Naprawdę ciężko jednoznacznie stwierdzić kto się nadaje i zasługuję a kto nie.

Jeśli chodzi o zawodników to czas wypierdzielić na zbity ryj takie Krzynówki bo z takich zawodników korzyści w przyszłości nie będziemy mieć. Teraz nasza reprezentacja powinna się składać w 90% z młodych zawodników i rola szkoleniowca naszej reprezentacji powinna być taka żeby on z tych zawodników robił drużyne już na EURO.

Peace
10-09-2009, 12:24

:modli: Podobno jak pracowal w Amice to nei pozwalal pilkarzom wychodzic na posilek w krotkich spodenkach.
No i co w tym złego? Czy trener nie może wprowadzać, żadnych zasad?
W Arsenalu, na prośbę Wengera, wszyscy piłkarze Kanonierów chodzą po ośrodku w czystych klapeczkach. Ma być porządek i basta!:]

Piłkarze w Polsce potrzebują osoby, która wyznaczy im reguły, które będą musieli przestrzegać. Nie rozumieją co to profesjonalizm:].

Ja osobiście uważam, że nie ma różnicy kto będzie trenerem reprezentacji. Żaden nie zmieni podejścia piłkarzy do wykonywania zawodu. Piłkarze po prostu traktują piłkę jako dodatek do bogatego życia opartego na imprezach, alko i panienkach. Nie przejmują się dietą kompletnie. Trening, mecz i tyle o sporcie. Wystarczy spojrzeć jak się trenuje w NBA - dla przykładu TRENING Gortata. (http://www.menshealth.pl/fitness/Marcin-Gortat-jak-w-rok-zyskac-11-kg-miesni-3607.html) I takie podejście jest tam NORMĄ. Przykład drugi - z Bełchatowa. Przyszedł, z Ameryki, trener od przygotowania fizycznego. Dał piłkarzom trening na zwykłym poziomie na jakim trenują sportowcy w USA, to piłkarze już 5 kolejek nie mogą się pozbierać.

Zmiana mentalności jest jedynym kluczem do sukcesu. I nie zmieni to, że od czasu do czasu dostaniemy się na ME, czy MŚ

SPQR
10-09-2009, 12:41
Szkoda, że dostaliśmy to pierdolone EURO!

Gdyby nie to, można by teraz rozgonić cały PZPN, bez groźby że jakaś polska drużyna zostanie wyrzucona z pucharów :piwko:

No ale niestety, Listek załatwił świetny "konserwator" układów.

Kempes
10-09-2009, 12:46
Szkoda, że dostaliśmy to pierdolone EURO!

Gdyby nie to, można by teraz rozgonić cały PZPN, bez groźby że jakaś polska drużyna zostanie wyrzucona z pucharów :piwko:

No ale niestety, Listek załatwił świetny "konserwator" układów.

No i gralibyśmy o punkty w eleminacjach zamiast 3 lat marazmu.... No ale z drugiej strony bez jajec. Ja staram się szukać pozytywnych punktów. Oprócz sraczki, małyszo-euro kibiców i ogólnej manii, mam nadzieje że faktycznie te Orliki wystrzelą i na fali popularności-nacisku troche hajsu rzuci się na tą piłkę, szczególnie na młodzież.

SPQR
10-09-2009, 12:53
No i gralibyśmy o punkty w eleminacjach zamiast 3 lat marazmu.... No ale z drugiej strony bez jajec. Ja staram się szukać pozytywnych punktów. Oprócz sraczki, małyszo-euro kibiców i ogólnej manii, mam nadzieje że faktycznie te Orliki wystrzelą i na fali popularności-nacisku troche hajsu rzuci się na tą piłkę, szczególnie na młodzież.

A ile to hajsu potrzeba?

Czesi i Chorwaci może teraz nie grają najlepiej jako reprezentacje, ale fakt jest faktem, że dorobili się paru generacji świetnych piłkarzy. A zarówno Czechy jak i Chorwacja to nie są kraje pokroju Rosji, gdzie na piłkę pakuje się sumy astronomiczne. Co myśmy w tym czasie zrobili? Jednym słowem ch*j!

Po co ci nasi kretyńscy trenerzy wyjeżdżają do jakichś Anglii na staże!? Niech za miedzę pojadą, a już się sporo nauczą!

Noris
10-09-2009, 13:01
A jak by Euro w Polsce nie było to by rozgonili ten Beton? Bądźmy poważni.

SPQR
10-09-2009, 13:06
A jak by Euro w Polsce nie było to by rozgonili ten Beton? Bądźmy poważni.

Ale nadzieja jakaś by była. Pamiętaj, że obecny premier bardziej niż rządzeniem zajmuje się słupkami poparcia :prawi: Gdyby wskazywałyby, że rozgonienie PZPNu zwiększy jego szanse na stołek prezydenta, pewnie Lato z ekipą dostaliby po dupach.

A tak są bezkarni, nie do ruszenia i wogóle nietykalni. Bo Euro zabiorą, jak się Grzesiowi krzywda stanie. :wkurzony:

karpen
10-09-2009, 13:24
Piłkarze w Polsce potrzebują osoby, która wyznaczy im reguły, które będą musieli przestrzegać. Nie rozumieją co to profesjonalizm:].

W sumie masz racje,ale ciezko wpoic profesjonalizm u juz uksztaltowanego gracza.Jak cale swoje zycie bimbał sobie czlowiek to juz bedzie tak robil do konca kariery,profesjonalizmu u pilkarzy trzeba uczyc od juniorow,a wiadomo jakie mamy szkolenie u nas.A Majewski to niech sie wytlumaczy co robil u prokurtorow we Wroclawiu,co robil w widzewie za czasow Szymanskiego i Bonka,dopiero pozniej niech mysli o kadrze narodowej.

Noris
10-09-2009, 13:59
Ten PZPN-owy beton jest nie do ruszenie jeszcze przez pare ładnych lat. Przecież taki Lato to jest tylko wierzchołek góry lodowej. A doły przecież nie wybiorą na prezesa kogoś kto by ich chciał pogonić. Tam siedzi ubek na ubeku. Cwaniaczki, ktore potrafią przetrwać każdą zawieruchę. Tego się nie da wywalić nawet bombą atomową, bo siędzą głęboko w schronach. Gówno im można zrobić bo ich obroni "rodzina" z FIFA, czu UEFA, a tamtych wali czy Tusk walczy o słupki.
AK rozumiem Twoje marzenia, bo chyba wszyscy najchętniej by to szambo zaorali.

Nie mogę tylko słuchać Szpakowskiego, który zamiast relacjonować to co się dzieje na boisku, wygłasza expose. Sam betonowy chłopczyk, co ze wszystkimi tempakami chyba gołdę łoił. Wujek dobra rada... A jak go Korzeniowski z wizji pogonił na jakiś czas,to robił z siebie kombatanta walki o niezależność i jakość dziennikarstwa. Jeszcze pewnie dojdzie Złotousty Janek, który sam jak król Midas zamienia wszystko w złoto. Tylko jakieś wstrętne męty, nie chciały go na trenera bramkarzy nawet w jego ŁKS.

Holender nie ma się jak bronić, bo przesrał eliminacje tragicznie.
Nie mogę tylko słuchać tych debili i ich wywodów.

Dudi.
10-09-2009, 14:16
http://www.youtube.com/watch?v=530T0MQBP-Y Przemówienie Szpakowskiego :prawi:

Zawsze(L)
10-09-2009, 14:42

:nienormalny:

Noris
10-09-2009, 14:55
"Michał Szadkowski: Czy mecz ze Słowenią był najgorszym reprezentacji Polski jak pan widział?

Marek Koźmiński: Polska piłka jest w kryzysie. Kluby słabo spisują się w europejskich pucharach, reprezentacja przegrywa ze średniakami, a piłkarze grają w coraz słabszych klubach.

Po porażce ze Słowenią do jednego kotła trzeba wrzucić klęskę Wisły z Levadią oraz nieudany transfer Pawła Brożka do Fulham. Kilka lat temu było zdecydowanie lepiej.

Jak na tym tle oceni pan trenera Leo Beenhakkera?

- Miał coraz słabszych piłkarzy, ale też w grupie eliminacji mistrzostw świata nie trafiliśmy na potęgi. Od mistrzostw Europy pomysły Leo przestały być przejrzyste. Trudno doszukać się logiki w jego postępowaniu,

Niech przykładem będzie zmienienie w przerwie sobotniego spotkania z Irlandią Północną Ludovica Obraniaka. Zupełnie jakby chciał nam powiedzieć: władowaliście mi go do kadry, ale ja wam pokaże kto tu rządzi.

Podobnie z Jackiem Krzynówkiem. To nie jest piłkarz na lewą obronę. W tej formie fizycznej nie nadaje się też na skrzydło. A Leo wystawiał go, mimo, że nawet laik widział, że nie ma to większego sensu. Powielał błędy.

W pierwszych dwóch latach pracy Beenhakker zrobił dla polskiego futbolu wiele dobrego. Ale później wiele złego. Nie zyskaliśmy na jego doświadczeniu i umiejętnościach. W dodatku lekceważył związek, mówiąc, że w wolnym czasie może pracować w Feyenoordzie. Gdyby tak samo zachowywał się Paweł Janas, wywieziono by go na taczkach.

Szkoda tylko, że zamiast walić do Leo wcześniej z kalibru 20 mm, teraz wszyscy wyciągają działa 300 mm.

Kto powinien zostać następcą Holendra?

- Musimy pamiętać, że nowy trener poprowadzi kadrę do Euro 2012. Największej imprezy w historii naszego futbolu. Uważam, że związek robi słusznie, ogłaszając, że selekcjonerem zostanie Polak. Wynika to także z doświadczeń z współpracy z Beenhakkerem.

Ale polscy trenerzy są jeszcze mniej cenieni za granicą niż piłkarze

- Nie wrzucałbym wszystkich do jednego worka. Piłkarzy sprzedaje i kupuje się masowo, trenerów prawie wcale. Za granicą pracują tylko najwybitniejsi szkoleniowcy. W Polsce mamy za to kilku trenerów, którzy zawodu uczyli się za granicą. Takich jak Jan Urban z Legii.

Faworytami są Stefan Majewski i Franciszek Smuda

- Obaj wywodzą się ze szkoły niemieckiej i na tym podobieństwa się kończą. Majewski ma za sobą bogatą karierę piłkarską, Smuda więcej osiągnął jako trener. Wyniki Widzewa czy Lecha zawsze z nim utożsamiano. Majewski nie wychodzi przed szereg, chce być nauczycielem futbolu. Różne mają też charaktery. Smuda jest wybuchowy, a Majewski stonowany. To jak wybór między blondynką, a brunetką. Zależy co się komu bardziej podoba.

Jak wyobraża pan sobie nową reprezentację?

- Pytanie kto z drużyny, która przegrała w Mariborze powinien w niej zostać. Odpadną najstarsi jak Krzynówek i Żewłąkow, którzy w 2012 r. będą mieli 36 lat. Zostanie Dudka, Błaszczykowski, Lewandowski i Obraniak. Nad Rogerem i Brożkiem już bym się zastanowił.

Potem trzeba przeprowadzić selekcję wśród piłkarzy 18-21 letnich, którzy dziś jeszcze do kadry się nie nadają, ale przydadzą się jej za trzy lata.

Powinniśmy też spróbować namówić do gry kilku graczy z polskimi korzeniami. Pełno ich w Niemczech, spróbujmy poszukać w Ameryce Południowej.

To wszystko potrwa nawet 9 miesięcy. Gdy wybierzemy 30 najlepszych, powinniśmy zacząć przygotowania. Nie oszukujmy się, ta kadra przegra wiele spotkań, kilka pewnie wysoko. Ale innej drogi nie ma. Celem są finały Euro 2012 i tylko na nich powinien koncentrować się trener. Nie wyobrażam sobie, by po kilku klęskach w sparingach związek zatrudnił kogoś innego."

me(L)u
10-09-2009, 16:10
Tylko zagraniczny trener z absolutnie najwyższej półki. Trzeba znaleźć sponsorów i nawet państwo niech się dorzuci, bo inaczej, na najważniejszej imprezie w historii polskiej piłki, czeka nas całkowita kompromitacje. Żaden Smuda, czy Skorża (co on ugrał poza mistrzostwem chujowej ligi)!

Gruszek
10-09-2009, 16:14

Nie dodał tylko tego że od wielu lat grają piach tylko pojedynczymi meczami z Portugalią i Czechami mogą się szczycić co jest o wiele za małym rezultatem. Co zrobić w sytuacji takiej że piłkarzom nie chce się grać, trener jeden po drugim leci ze stołka z powodu blamażu, gra bez ładu i składu, PZPN w tło tego wszystkiego się miesza ze swoimi układami leśnych dziadków tworzących państwo w państwie nie do ruszenia przez rząd. Jak tu logicznie coś wymyślić? Chore...

SPQR
10-09-2009, 16:15
Tylko zagraniczny trener z absolutnie najwyższej półki. Trzeba znaleźć sponsorów i nawet państwo niech się dorzuci, bo inaczej, na najważniejszej imprezie w historii polskiej piłki, czeka nas całkowita kompromitacje. Żaden Smuda, czy Skorża (co on ugrał poza mistrzostwem chujowej ligi)!

To chyba musimy już robić ściepę narodową lub wprowadzić nowy podatek - na zatrudnienie dobrego trenera z zagranicy. Zresztą i tak Hiddinka to raczej Rosjanom nie podprowadzimy.

deszcz
10-09-2009, 16:18
Jeszcze nie wszystko stracone!

"Ale jaja" pisze "Super Express". Mimo fatalnego występu w Słowenii, polscy piłkarze ciągle mają matematyczne szanse na grę w barażach do przyszłorocznego mundialu.

Polskiej kadrze zostały do rozegrania dwa spotkania - wyjazdowy mecz z Czechami i domowy ze Słowację. Polacy muszą wysoko wygrać oba spotkania i liczyć na korzystne wyniki w pozostałych meczach naszej grupy eliminacyjnej.

Z naszego punktu widzenia najistotniejsze będą dwa: Słowenia - San Marino i Słowacja - Słowenia. Słowenia wygra z San Marino, inny wynik nie wchodzi w grę. Polscy piłkarze musieliby trzymać kciuki za jak najniższy wymiar kary dla 30-tysięcznego kraju. Kolejnym warunkiem jest wygrana Słowacji ze Słowenią. Zagrożeniem byłoby również bardzo wysokie wyjazdowe zwycięstwo Irlandii Północnej z Czechami, jednak nie zakładamy takiego scenariusza.

Można policzyć wirtualne punkty, podywagować, pomarzyć. Tylko pytanie: po co? Nasza reprezentacja gra tak fatalnie, że wszystkie optymistyczne obliczenia najprawdopodobniej wezmą w łeb już podczas najbliższego meczu z Czechami.

wp.pl

gonzo(L)
10-09-2009, 16:36
Najważniejszy mecz, a tym się nawet biegać nie chciało, zero walki, zero zaangażowania.

Ale mnie wkurwili

casual
10-09-2009, 16:44
Lato dla nSport:
"Po meczu byłem w szatni, ale tylko po to by podziękować za walkę. Nie poinformowałem o swojej decyzji trenera Beenhakkera, nie chciałem tego robić przy wszystkich..."

Lato dla wszystkich na nSport kilka sekund wcześniej:
"To był ostatni mecz Leo Beenhakkera"

No *****. Do kwadratu.

***** i buc, skończony. Nie przypuszczałem, że wyczarują na miejsce Listka kogoś gorszego od Pana Michała- a jednak. Co najmniej o klasę gorszego. Z Listkiewiczem przynajmniej nie było wstydu- znał języki, jakoś się prezentował, na salonach europejskiej piłki nie wyglądał jak kurdupel i coś tam był w stanie załatwić. A ten ni języka, ni prezencji, ni niczego. Plus to co bredzi w co drugim wywiadzie. No buc nad bucami. A do tego pupilek komunistycznego betonu rządzącego w PZPN od lat, który jednogłośnie na niego zagłosował. Trzeba wszak było coś zmienić, żeby nie zmieniło się nic. A skoro i tak nic się nie zmieniło/znienia/zmieni, to mogli dać kogoś, z kim przynajmniej nie byłoby wstydu.

Coś jak Wałęsa w polityce- przybysz z innej planety. Miał być Człowiek z Żelaza, a jest Człowiek-Żenada.

Zawsze(L)
10-09-2009, 16:48
Jutro pewnie ktoś mądry z Onetu albo innego badziewia zrobi wyliczenie matematyczne i okaże się że mamy jeszcze szanse na baraże jak San Marino wygra z każdym po 10-0 a oprócz tego bedzie jeszcze kolejnych 5 warunków :hyhy:

No cóż, nie byłem zbytnio optymistą przed tymi dwoma meczami ale nie sądziłem że aż tak słabo jesteśmy w stanie zagrać... - MOŻEMY ;)

PS. LEEEEEEEŁO! LEEEEEEEŁO!

Jeszcze nie wszystko stracone!

wp.pl

Czyli wszystko w normie :hyhy:

pzk
10-09-2009, 17:16
Zaczynając od PZPN-u i jego śmiesznego prezesunia, a kończąc na Benhałerze i jego piłkarzykach - wszyscy są gówno warci. Burdel był w polskiej piłce, jest i jeszcze długo, długo będzie.

Purzyk
10-09-2009, 19:31
Mi to przypomina sytuacje u nas ITI = PZPN, ITI juz ma swojego pionka -> Urbana, teraz PZPN bedzie mialo swojego -> Majewskiego, oba zarzady czerwone. Beda sie wzajemnie lizac po fiutkach.
Szkoda ze sa zerowe szanse na wyjecie Urbana, dla dobra Legii, teraz taka moda na mlodych trenerow reprezentacji.
A meczu to nie ma co komentowac, troche przypominali taki styl Legii z niektorych naszych meczow, ustawienie 4-5-1. A sciagniecie Obraniaka i wpuszczenie Łobo "bylem zajebany" to przesada.... no ale tam, lepiej dla nas ze nie zobaczymy Polski na MS, mniejsza kompromitacja w tej Slowenii niz na arenie miedzynarodowej.

el majoneze
10-09-2009, 23:26
na roluźnienie: http://www.wykop.pl/ramka/233997/nasi-walczyli-jak-jagiello-pod-grunwaldem
:)

foo
11-09-2009, 13:21
ktos gdzies madrze napisal, ze Smuda to nie jest trener na trzy lata meczow towarzyskich... on potrzebuje walki i zmagan a nie kopania o pietruche
Majewski to zgroza w rzeczy samej
Urbana chetnie bym sprzedal kadrze, jakos mi mniej na niej zalezy niz na Legii... poza tym, tam wlasnie jest czas na wychowywanie mlodych
jezeli nie Urban (moj chytry bardzo plan), to ktos z zagranicy jednak

Nazgul
11-09-2009, 16:00
Łapanka :)

Prosimy o pomoc i współpracę Polaków mieszkających za granicą i posiadających informacje o młodych, uzdolnionych zawodnikach polskiego pochodzenia. W celu nawiązania współpracy prosimy o kontakt z naszymi koordynatorami na terenie Polski, Niemiec, Szwecji i USA.

http://www.pzpn.pl/scouting.php

Co na to Wydział Szkolenia i Komisja Kształcenia i Licencjonowania Trenerów? :D :D :D

Załamka...

SPQR
11-09-2009, 20:01
Łapanka :)

http://www.pzpn.pl/scouting.php

Co na to Wydział Szkolenia i Komisja Kształcenia i Licencjonowania Trenerów? :D :D :D

Załamka...

Szkoda że w Chinach nie szukają, albo w Afryce :] Ale by były jaja :chees:

b.
13-09-2009, 18:07
Czemu Jeleń nie był powołany na kadrę? Kontuzjowany niby był? dzisiaj wyszedł w pierwszym składzie AJA.

marcin21
15-09-2009, 19:10
niby kontuzja , dużo by nie pomógł raczej chociaż na pewno Jeleń w słabszej formie był by lepszy od tego co zagrał Brożek w tych dwóch meczach.

nevermind
16-09-2009, 11:32
Avram Grant (http://mundial.wp.pl/kat,1728,title,Avram-Grant-zastapi-Beenhakkera,wid,11499563,wiadomosc.html) ponoc ma przyjechac na dniach do Polski w sprawie prowadzenia kadry. No w sumie nie taki najgorszy trener, z tego co pamietam Chelsea pod jego wodza bardzo ciekawy futbol grala, a LM przegrala tylko dzięki kiksowi Terry'ego. Jak dla mnie moglby być, napewno lepszy niż doktor laptop.

Choc z drugiej strony dalej mi sie marzy jakis trener z topu jak nie swiatowej to chociaz europejskiej piłki, zwłaszcza ze sponsorzy Reprezentacji(lub PZPN, teraz nie wiem) sa w stanie wylozyć 2 mln euro rocznie dla takiego kandydata.

MarkoOHT
16-09-2009, 12:11
Co to by się działo, panie! Żyd trenerem kadry :lol2:

Rohrau
16-09-2009, 13:51
http://sport.onet.pl/0,1248770,2044014,wiadomosc.html

Ja pierdole kandydaci na trenera kadry- szkop i zyd :lol:

KONDOR
16-09-2009, 14:04
Już mamy jednego Izraelczyka w Koszykówce i jakoś nikt się nie burzy:P

Myślę że Grant to dobry wybór i widać że ma chęć trenowania naszej kadry. Zawsze to lepszy wybór niż Dr Majewski, który potrafi rozpieprzyć każdą drużynę i za specjalnych sukcesów poza pucharem polski nigdy nie notował...

Kijek
16-09-2009, 14:30
A ktory trener bez pracy nie chciał by wziac przecietnej druzyny ale z pewna gra jako gospodarz na imprezie za trzy lata - w miare pewny pieniadz min te 0.5 euro rocznie. Zle?

Pytanie tylko co taki X sobie pomysli jak zadzwonie do Leo zeby ten mu troche poopowiadał o naszej pilce, pzpn, najbach betonu :lol2:

b.
16-09-2009, 14:48
Ja nie spodziewam się cudów.Komuna z PZPNu i tak wybierze swojego pachołka, pewnie Doktorka.

Będą to zapewne argumentować tym, że był już zagraniczny trener i się nie sprawdził, teraz czas na Polaka, kryzys itd itp.

Nazgul
16-09-2009, 16:32
Już mamy jednego Izraelczyka w Koszykówce i jakoś nikt się nie burzy:P

Myślę że Grant to dobry wybór i widać że ma chęć trenowania naszej kadry. Zawsze to lepszy wybór niż Dr Majewski, który potrafi rozpieprzyć każdą drużynę i za specjalnych sukcesów poza pucharem polski nigdy nie notował...

A niby czemu? Bo robił za zapchajdziurę w Chelsea między Mourinho a Scolarim?

Ja jestem przeciwko wynalazkom. Jak zagranica to górna półka.

Teraz JA
16-09-2009, 18:12
A niby czemu? Bo robił za zapchajdziurę w Chelsea między Mourinho a Scolarim?

Ja jestem przeciwko wynalazkom. Jak zagranica to górna półka.

Ta 'zapchajdziura' doprowadziła do finału LM Chelsea. Wg wielu(wg mnie też), za czasów tej 'zapchajdziury' Chelsea grała efektywny i efektowny futbol (ładniejszy dla oka niż za czasów Mou i Scolariego).

Trener ze światowego topu. Jakieś nazwiska? Hiddink? Ok, ale trzeba wyłożyć na stół minimum 5 mln euro (a i tak nie odejdzie z Rosji). Ancelotti, Rijkaard, Mou, Scolari? Żaden z topu nie będzie chciał trenować poniżej 5 mln euro (Scolari ma 16 mln euro w Uzbekistanie;))
Nie ma szans na światowy top. Aż tyle kasy to PZPN nie da. Ile miał Leo? Dobijał do 1 mln euro? A i tak każdy w koło powtarzał, jakie to krocie pobierał.

Grant to dla mnie ciekawa opcja i jak do tej pory najlepsza kandydatura.

del Bosque swego czasu w Realu też miał byc zapchajdziurą. Co z tego wyszło, każdy chyba wie;)

Z.
16-09-2009, 21:28
Widze, ze niektórych nic nie nauczyła całkowicie kompromitująca 'era Benhakera'. Kolesiostow, biznesiki, zaleznosci, transfery. Teraz ma przyjsc Grant, który zna Zahviego czy jak mu tam, ktory kiedys krecil lody z Engelem i chcial jakies czarne biznesy robic na Polonii. Było? Było.

Po co nam trener, który nie różni się w sposób totalny od naszych trenerów? Trener ktory na sto kilometrow smierdzi Leonidem i argumentem 'bo trenował Chelsea' tak jak tamten 'bo trenowal Real'. Ile? To był samograj. Dałby sobie ktos obciąc reke, ze chłop jest lepszy dwukrotnie od Skorży albo Smudy?

Nazgul
16-09-2009, 21:44
Ta 'zapchajdziura' doprowadziła do finału LM Chelsea.

W Chelsea to się gra w piłkę, to samograj. Niech on sobie lepiej z tym poradzi:

http://www.dziennik.pl/sport/pilkanozna/article444626/Imprezy_i_alkohol_wykluczyly_nas_z_mundialu.html

i wtedy zobaczymy.

Teraz JA
16-09-2009, 21:50
ale ja sie opieram na tym, jak Chelsea grała pod wodzą Granta, a nie że trenował Chelsea. To taka mała różnica. Oglądam regularnie La Ligę i Premiership. Gra Chelsea za Granta nie tylko była efektywna ale i efektowna dla oka, jak już wcześniej wspomniałem. Facet przejął zespół po 'wielkim' Mou i to poukładał. Bo Chelsea pod koniec panowania Mourinho to była lekka żenada. Koleś zrobił w kilka miesięcy to, co Mourinho nie udało się z zespołem z Londynu przez kilka lat (awans do LM i gdyby nie błąd Terryego, to by wygrał. Dosłownie centymetry dzieliły wtedy Chelsea od wygranej)

Z. więc kogo proponujesz? Może podzielimy to na dwie kategorie:
1 propozycja realna (finansowo, prezstiżowo dla trenera itp)
2 propozycja marzenie

jak dla mnie
ad 1 Grant, Smuda, Skorża, widziałbym bym też Laudrupa
ad 2 Hiddink, del Bosque

My mamy szasę tylko na trenerów którzy dopiero dobrze rokują (Grant, Lothar Matthaus czy też Laudrup) i już wypalonych (tak jak Leo Beenhakker). Na topowych trenerów u szczytu kariery nie ma realnych szans ( Mou, Scolari, Hiddink). Chyba, że PZPN zrzuci się do spółki ze sponsorem i Ministrem Skarbu na pensję dla takiego selekcjonera.
Nie każdy trener lubi taki zastój, a to go właśnie czeka. Przez 3 lata tylko mecze towarzyskie i to nie z zespołem Brazylii czy Hiszpanii, tylko Polski ;) Nie widzę tu nic zachęcającego.

edit: dla mnie Chelsea to nie żaden samograj. Żaden klub to nie samo-działająca maszyna. Idąc tym tokiem myślenia, to Frank Rijkaard do dziś trenowałby Barcelonę, bo to była maszyna do wygrywania. Czemu boski Mou w LM nie awansował ani z Chelsea ani z Interem do finału LM? A zrobił to z Porto? Man utd to też nie samograj. W innym wypadku Ferguson przez te wszystkie lata miałby już z 15 mistrzostw Anglii i 10 LM

zbinky
16-09-2009, 22:12
[QUOTE=Teraz JA;592909] Ancelotti, Rijkaard, Mou, Scolari? Żaden z topu nie będzie chciał trenować poniżej 5 mln euro (Scolari ma 16 mln euro w Uzbekistanie;))
/QUOTE]

ja nie wiem skad wy wzieliscie te 16mln ojro

ma niecale 9 rocznie. Fakt - to ogromna suma ale gdzie 9 a gdzie 16

sorry za rozmycie

Teraz JA
16-09-2009, 22:53
[QUOTE=Teraz JA;592909] Ancelotti, Rijkaard, Mou, Scolari? Żaden z topu nie będzie chciał trenować poniżej 5 mln euro (Scolari ma 16 mln euro w Uzbekistanie;))
/QUOTE]

ja nie wiem skad wy wzieliscie te 16mln ojro

ma niecale 9 rocznie. Fakt - to ogromna suma ale gdzie 9 a gdzie 16

sorry za rozmycie

http://www.realmadrid.pl/index.php?co=aktualnosci&id=25804

i wszędzie spotykam się z sumą 16 mln, pierwsze co słyszę o 9 mln Scolariego. Skąd info o 9 mln?

Z.
16-09-2009, 23:40
Z. więc kogo proponujesz? Może podzielimy to na dwie kategorie:
1 propozycja realna (finansowo, prezstiżowo dla trenera itp)
2 propozycja marzenie

jak dla mnie
ad 1 Grant, Smuda, Skorża, widziałbym bym też Laudrupa
ad 2 Hiddink, del Bosque

My mamy szasę tylko na trenerów którzy dopiero dobrze rokują (Grant, Lothar Matthaus czy też Laudrup) i już wypalonych (tak jak Leo Beenhakker). Na topowych trenerów u szczytu kariery nie ma realnych szans ( Mou, Scolari, Hiddink).

Propounję Janasa albo Hiddinka. Janasa w wersji 'propozycja nr 1', Holendra w wersji 'propozycja nr 2'.

Zagraniczniak z propozycji realnej to tylko badziew i odpady, które tym się różnią od naszych, ze wiecej bedą chcieli zarabiać. Grant to biznesiki, Matthaus - skad tekst ze chlop dobrze rokuje skoro o ile sie nie myle dal ciala na Wegrzech, w Partizanie i Rapidzie W.?

Albo bawimy sie w to na powaznie i inwestujemy w fachowca (a nie amatora w stylu Leo), ktory poza przecietna gra kadry zagwarantuje nam SYSTEM SZKOLENIA i nie bedzie uwikłany w zenujace wszystkich biznesiki i gierki albo dajmy temu spokój i bierzemy kogos za kogo czasów kadra grala tak jak powinna. Słabych lała z mocnymi walczyła (choc rzadko wygrywała). Miała styl, strzelała mnóstwo goli etc.

zbinky
17-09-2009, 00:20
[QUOTE=zbinky;592941]

i wszędzie spotykam się z sumą 16 mln, pierwsze co słyszę o 9 mln Scolariego. Skąd info o 9 mln?

16 mln to jest laczna suma za 1,5 roku w uzbekistanie plus odszkodowanie za wyjebanie go przed czasem z Chelsea

Nazgul
17-09-2009, 00:46
edit: dla mnie Chelsea to nie żaden samograj.

Samograj w tym znaczeniu, że najprawdopodobniej zawodników nie trzeba pilnować żeby się w nocy nie rozłazili po knajpach przed ważnym meczem. Ja tam De Zeeuwowi wierzę bo już się naczytałem wcześniej o tym jak się bawią nasi kopacze zamiast myśleć o grze - a jeśli zawodnicy mają "we dupie" i na wyjeździe an MŚ wcale im nie zależy to o czym my mówimy? Art z Dziennika spowodował, że zrobiło mi się dokładnie wszystko jedno kto obejmie kadrę. Wyniku i tak nie będzie.

Kempes
17-09-2009, 07:32
Samograj w tym znaczeniu, że najprawdopodobniej zawodników nie trzeba pilnować żeby się w nocy nie rozłazili po knajpach przed ważnym meczem.

Takie małe wtrącenie ;-)
Myślę, że oni mogą więcej chlać niż nasi, wiele razy się słyszało o ekscesach Terrego czy Lamparda w nocnych klubach itp. Tylko, że tamci ze swoimi umiejętnościami mogą sobie jako tako na to pozwolić. A u nas w drewnianej technicznie Polsce, wygrywamy zabieganiem i fizycznością - która po wódzie słabnie..

Co do trenera - Boniek w jednym z wywiadów zwrócił uwagę na bardzo ważną rzecz. Przy wyborze trenera trzeba wziąć pod uwagę to że gościu przez 3 lata będzie grał sparingi a jego głównym zadaniem będzie selekcja, obserwacja i analityczna robota. Dlatego np mimo że Smuda jest dobrym trenerem, na obecne czasy reprezentacji się nie nadaje bo by się wypalił. On jest do akcji a nie statystyk i analiz poszczególnych zawodników.

Myślę że coś w tym jest..

Yevaud
17-09-2009, 09:52
A propos chlania:

Juz Gorski kiedys stwierdzil, ze woli pijanego Gorgonia, od kogos slabszego.
Problem w tym, ze w Polsce teraz wybierac mozemy miedzy jednym slaby i drugim slabym (i pewnie obaj na bani).

Na weszlo sa blogi - m.in. Michniewicza. Nie specjalnie lubilem goscia, ale jego "felieton" pt. Palec Cezara (06 wrzesnia) - sporo gorzkiej prawdy m.in.

"Ale gdzie jest jakiekolwiek szkolenie dzieciaków? Gdzie jest realna promocja sportu? Mam dwóch synów, lekcje WF odbywają się na korytarzu, w pobliżu sporego osiedla, na jakim mieszkamy, nie ma żadnego boiska. Ani jednego. Wożę Mateusza na treningi, godzinę przez miasto, potem czekam, wracamy… Wycieczka na 4,5 godziny. (...)"

"Czy PZPN albo rząd stworzyli program, który w miastach pozwalałby chłopakom grać w piłkę pod opieką trenera? Wystarczyłoby wytypować dwadzieścia miast, w każdym pięciu trenerów. Zapłacić im po dwa tysiące złotych, nie uczą chłopców grać w piłkę. Takie piłkarskie lato w mieście. Koszt żaden – tyle co jedna wyprawa na mecz dla 50 działaczy. Zresztą, PZPN zawsze się chwali, że jest najbogatszym związkiem w Polsce. Więc pytam się – jaka część tych pieniędzy jest inwestowana w nasze lepsze jutro? Czy zrobimy coś, by za 20 lat wygrać z Irlandią Północną? "

KONDOR
17-09-2009, 11:02
Takie małe wtrącenie ;-)
Myślę, że oni mogą więcej chlać niż nasi, wiele razy się słyszało o ekscesach Terrego czy Lamparda w nocnych klubach itp. Tylko, że tamci ze swoimi umiejętnościami mogą sobie jako tako na to pozwolić. A u nas w drewnianej technicznie Polsce, wygrywamy zabieganiem i fizycznością - która po wódzie słabnie..

Daj spokój my nawet dobrego przygotowania fizycznego nie mamy. Polski zawodnik szkolony jest od małego by dużo biegać, a powinno się robić tak że zaczyna się od szkolenia technicznego i dopiero potem przychodzi kondycja i tężyzna fizyczna. Z resztą to przecież widać jak spotykamy się z czołówką europejską, na mundialu w Niemczech Żewłakow zszedł z boiska bo brakowało mu siły... kurde ciekawe który szwab by zrobił podobnie i nie naraził by się na żarty.

Co do trenera to Hiddink to opcja najmniej realna. Janas nie będzie na pewno złym szkoleniowcem, ale ja zdecydowanie wolałbym kogoś kto weźmie kadrę za mordę i nie będzie tolerował baletów przed meczem. Może to być Smuda, albo ktoś z zagranicy.

Shin-Ski
17-09-2009, 11:22
Podobno zgłosił się obecny trener Meksyku - Javier Aguirre

sport.pl
Wyjątkiem w tym towarzystwie jest Javier Aguirre, który kilka miesięcy temu przejął po Svenie-Goranie Erikssonie reprezentację Meksyku. Miał ratować drużynę, która traciła szanse awansu na mundial. Na razie spisuje się świetnie - z 13 meczów Meksyk przegrał tylko jedno, po drodze wygrał Złoty Puchar CONCACAF, zapewnił sobie udział w barażach o MŚ, a do bezpośredniego awansu potrzebuje zwycięstwa w spotkaniu z przedostatnim w grupie Salwadorem. Wcześniej Aguirre przez trzy lata prowadził Atletico Madryt. Zajął czwarte miejsce w lidze, najwyższe od 1996 r., gdy zespół z Madrytu zdobywał mistrzostwo. Grał też z klubem w Lidze Mistrzów.

Teraz JA
17-09-2009, 12:25
Propounję Janasa albo Hiddinka. Janasa w wersji 'propozycja nr 1', Holendra w wersji 'propozycja nr 2'.
.

Różnica między Leo a Grantem jest taka, że Leo ostatnie sukcesy miał w latach 80/90 (nie piszemy o sukcesach w stylu awans na euro czy mś z Trynidadem). To samo zarzuca się Smudzie, że to 'przestarzały' trener, bo największe sukcesy odnosił już jakiś czas temu.

Grant prowadził Izrael w latach 2002-2006. ''Znany z niekonwencjonalnych metod motywowania zawodników prowadził kadrę Izraela w eliminacjach do mistrzostw świata 2006. Izrael wprawdzie nie awansował, ale nie przegrał meczu oraz dwa razy zremisował z Francją, późniejszym wicemistrzem świata''

a co do Chelsea- to wywalczył z tym zespołem jeszcze vice-mistrzostwo Anglii (to jego zasługa, bo gdy Mou odchodził nie było różowo), doszedł do finału Carling Cup, gdzie dopiero po dogrywce uległ Tottenhamowi.

Grant nie pozostał na stanowisku trenera Chelsea, ponieważ miał za mało znane nazwisko. Abramowicz woli trenerskie gwiazdy.

Z.
17-09-2009, 14:02
Zauważyleś, ze doszedł do finału, przegrał w finale, nie awansował na MŚ? A juz motyw z eliminacjami ms2006 (byly jeszcze bardzo slabe elm me2004), ze nie przegrał meczu i dwa remisy z Francja... Fajnie - Janas wygrał 8 meczów, dwa przegrał (po walce i zrywach naszych) czyli jest lepszy :) Do tego miał sukcesy w Legii, Amice (chociaz to pewnie kupowane), za jego czasów nawet u21 grala najlepiej. Z Widzewem awansowal do ekstraklasy, jak byl trenerem Bełchatowa to ten zaczał grac (rozpadł sie dopiero jak odszedl do Łodzi).

Anonimowy badziew z Meksyku tez dobry (przypominam, ze tam gra Honduras, Salwador czy Kostaryka, ktora nawet my na luzie ogralismy). Pchamy sie w identyczną sytuacje jak z zenujacym Leo. Bedzie fajnie przez 3 miesiace, a potem juz tylko awantury. Dajcie spokoj.

Teraz JA
17-09-2009, 15:23
ale nie porównujmy ligi polskiej do angielskiej ;) Tu byle jaki piłkarzyna może być gwiazdą, to samo może być z trenerem. Skoro polska myśl szkoleniowa jest taka dobra, to czemu nasi trenerzy nie są atrakcyjnymi 'towarami' na arenie europejskiej? Zgoda co do tych Lotharów, trenerzyny z Meskyku itp. Oni się tu nie nadają. Swoją drogą kolejną kandydaturą wyczytaną w mediach jest Clemente
I szczerze mówiąc, to módlcie się o tego Granta, bo jak Lato wpadnie na jakiś genialny pomysł, to przekona zarząd i zrobi model czeski. Lato prezesem i Lato trenerem kadry ;)

oglądał ktoś skróty LM na Polacie? Była tam mała dyskusja na temat Dana Petrescu po skrócie spotkania jego zespołu. Borek zapytał siedzącego w studu Tomasza Kłosa, czy to prawda, że Dan Petrescu stosował ciężkie treningi. Na to Tomuś odpowiedział coś w tym stylu, że to prawda. Wg niego Dan nie zdawał sobie sprawy, że to polska liga i tu nie moga być takie same obciążenia jak w Anglii w której grał Dan. Jednym słowem- piłkarzyki dostawały za mocno w kość na treningach za jego czasów. A najbardziej rozwaliło mnie jedno zdanie Tomasza Kłosa- za Dana Petrescu mieliśmy po 2-3 treningi na dzień. To było za dużo :lol:

i z czym my do ludzi? Wydaje mi się, że z taką mentalnością to nie pomoże tu nawet Guus Hiddink :lol2:

Zdzisiek
17-09-2009, 15:39
Grant ''Znany z niekonwencjonalnych metod motywowania zawodników"

w naszym kraju musial by chyba razic pradem, lub wprowadzic Prohibicje :lol:

Z.
17-09-2009, 17:22
ale nie porównujmy ligi polskiej do angielskiej ;) Tu byle jaki piłkarzyna może być gwiazdą, to samo może być z trenerem. Skoro polska myśl szkoleniowa jest taka dobra, to czemu nasi trenerzy nie są atrakcyjnymi 'towarami' na arenie europejskiej? Zgoda co do tych Lotharów, trenerzyny z Meskyku itp. Oni się tu nie nadają. Swoją drogą kolejną kandydaturą wyczytaną w mediach jest Clemente
I szczerze mówiąc, to módlcie się o tego Granta, bo jak Lato wpadnie na jakiś genialny pomysł, to przekona zarząd i zrobi model czeski. Lato prezesem i Lato trenerem kadry ;)

Piłkarzy do dyspozycji w klubie angielskim i polskim tez nie. Dlaczego z gory zakladasz ze jesli krytykuje pomysly zagranicznego badziewia to uwazam, ze polska mysl jest dobra? Nie jest dobra. Jest tańsza i polska (a to jest reprezentacja kraju, a nie klub). Po co przepłacać skoro dostaniemy goscia dwa razy drozszego, który osiagnie to samo albo jeszcze mniej? Czy zydowska mysl szkoleniowa jest znana na arenie europejskiej? Clemente to kolejny zart. Chlop od 10 lat nie ma sukcesów - zreszta prawie w ogole nie mial. Jak brac kogos z za granicy to wicemistrza swiata, mistrza europy, polfinalsite mistrzostw swiata, a nie kogos kto kiedys gdzies i z kims zajal drugie miejsce w jakiejs tam grupie pokonujac Szwajcarie i Bulgarie.