PDA

Zobacz pełną wersję : Reprezentacja

Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 [29] 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39

Alek
08-10-2015, 23:41
Trzeba przyznać, że hymn w wykonaniu Szkotów wyszedł kozacko.

A co do meczu. Druga połowa bardzo słaba no i gdyby nie ewidentny fart byłoby w plecy- i to całkiem zasłużenie. Cóż, w niedziele będzie wojna.

PS: serce się raduje po wyniku Serbów- dwie bramki w doliczonym czasie w meczu z Albańcami, na ich terenie :brawo: :brawo: :brawo:

Teraz Albańce muszą wygrać na wyjeździe w Erewaniu żeby awansować. A biorąc pod uwagę , że armeńscy piłkarze coraz lepiej sobie radzą remis bądź zwycięstwo tych pierwszych jest bardzo realny. Smaczku dodaje fakt , że podczas meczu ALB-ARM tubylcy machali turecką flagą w stronę Ormian. , także dodatkowa motywacja jak znalazł :)

Daenerys_Targaryen
08-10-2015, 23:42
Polacy byli zdecydowanie lepsi w całym meczu. Szkoci tak naprawdę mieli 1 okazję ( bramka na 1:1 to żadna okazja, a strzał życia ), aby zdobyć bramkę. Strzelili 2. My natomiast mieliśmy z 5 szans, a wykorzystaliśmy 1 ( !!! ). Bramka na 2:2 to żadna okazja tylko zwykły fart i szczęście. Naszym problemem jest skuteczność! Gdybyśmy to poprawili, to tak naprawdę ze Szkocją do przerwy powinniśmy prowadzić 3:0. Niestety, ale od dobrych kilku lat nie potrafimy wykorzystywać sytuacji.

Eman
08-10-2015, 23:52
Polacy byli zdecydowanie lepsi w całym meczu. Szkoci tak naprawdę mieli 1 okazję ( bramka na 1:1 to żadna okazja, a strzał życia ), aby zdobyć bramkę. Strzelili 2. My natomiast mieliśmy z 5 szans, a wykorzystaliśmy 1 ( !!! ). Bramka na 2:2 to żadna okazja tylko zwykły fart i szczęście. Naszym problemem jest skuteczność! Gdybyśmy to poprawili, to tak naprawdę ze Szkocją do przerwy powinniśmy prowadzić 3:0. Niestety, ale od dobrych kilku lat nie potrafimy wykorzystywać sytuacji.

Madrego to i przyjemnie posluchac :prawi:

LOL3K
08-10-2015, 23:56

A sytuacja typa co nie trafił na prawie pustaka z 3 m to się nie liczy? :popcorn:
Strzał Fletchera bodajże w sam środek ze łba też nie? Byłoby po rogu i 3:1 :)

Antares
08-10-2015, 23:56
I warto dodać, że tak naprawdę czy remis czy zwycięstwo w kwestii awansu to pewnie nie będzie miało wielkiego znaczenia. Przy wyniku w Irlandii i tak w niedzielę musiałby być przynajmniej remis. Różnica taka, że wtedy premiował by nas każdy, a nie tylko 0-0 i 1-1 w każdym razie awansu i tak by nie było. No i moglibyśmy grać o zwycięstwo w grupie, a skończyć eliminacje wyżej niż Niemcy to spory sukces.

Daenerys_Targaryen
09-10-2015, 00:20
A sytuacja typa co nie trafił na prawie pustaka z 3 m to się nie liczy? :popcorn:
Strzał Fletchera bodajże w sam środek ze łba też nie? Byłoby po rogu i 3:1 :)

Racja, zapomniałem o tej sytuacji z początku II połowy, gdzie z 3 metrów nie trafił. :)I o tej drugiej też :P To pewnie z emocji haha.

Benek
09-10-2015, 07:36
Jedno trzeba Nawałce przyznać. Tylko on mógłby non stop stawiać na Maczyńskiego a ten wreszcie udowodnił, że zasłużenie. Lewy, Pazdek i on to wczoraj najlepsi gracze na boisku. Naprawdę szacun dla wiślaka za to jak wczoraj zapierdzielał na boisku i jaki celnie piłke podawał.

Co oczywiście nie zmienia faktu, że Nawałka jest debilem skoro powołuję kiepskiego i tego drugiego pajaca z Lechii, który jest tak dobry, że trafił wczoraj na trybuny z małolatami:)

LOL3K
09-10-2015, 07:50
Czy ja dobrze kumam, że gdyby wpierdol od Szkocji i Irlandii to najprawdopodobniej nie byłoby nawet baraży? (Szkocja gra z Gibraltarem).

Benek
09-10-2015, 07:58
Czy ja dobrze kumam, że gdyby wpierdol od Szkocji i Irlandii to najprawdopodobniej nie byłoby nawet baraży? (Szkocja gra z Gibraltarem).

To na pewno nie byłoby baraży:)

Szawar
09-10-2015, 08:11
To co straciliśmy z Irlandią, odebraliśmy Szkotom.
Niesamowity fart, Polacy zagrali naprawdę niezłe spotkanie, a hymn Szkotów mistrz w wykonaniu miejscowych.
Hajto to mogł by się lepiej przygotować, stwierdził, ze Ritchie nie powtórzył by takiego strzału na 10 prób, a on takie bramki zdobywał juz w tym sezonie Premiership. - http://imgur.com/dZb5jIT

LOL3K
09-10-2015, 08:13
No o to chodziło.

Nawałka chyba będzie zapierdalał na klęczkach do Lichenia po hektolitry wody :lol2:

jednopostowiec
09-10-2015, 08:16
Kurcze, ale po Piszczku strasznie widać, że z formą nie za bardzo. Skończyły się rajdy na pełnym gazie i podania w ciemno od Błaczykowskiego. Ta druga bramka, tez chyba na (po części) na jego konto, bo jakoś niezbyt chętnie atakował swojego grajka na stronie. Grosicki to sam po meczu przyznał, że dał d**y. Krychowiak też jakoś tak... Kołtoń co CafeFutbol to pierdzielił "Polska skrzydłowymi stoi", ale jak przyszło co do czego, to jakoś wyboru nie widać...
Dzięki Bogu, że Lewandowskiemu seria się nie skończyła :)

Na plus Pazdan. Narzekaliście troche na forum, że przyszedł do Was za zbyt dużą kasę, ale on tu wyrasta na partnera pierwszego wyboru dla Glika. Oby ktoś Wam go nie wyciągnął, bo jakby nie patrzeć, fajnie się ogląda solidnego reprezentanta z naszej ekstraklapy.

Bonhart
09-10-2015, 08:32
To co straciliśmy z Irlandią, odebraliśmy Szkotom.
Niesamowity fart, Polacy zagrali naprawdę niezłe spotkanie, a hymn Szkotów mistrz w wykonaniu miejscowych. . - http://imgur.com/dZb5jIT

No coz, tam ludzie sa po prostu muzycznie wyksztalceni. Nie mowiac juz o ilosci festiwali i frekwencji na tychze. U nas jedyny kontakt dla wielu to umcyk z radia w samochodzie.

Kubal
09-10-2015, 09:20
Wczoraj po meczu na WP przeczytałem artykuł jakiegoś pajaca który napisał: "Polacy zgrali przeciętny mecz, momentami nawet słaby". Kurva, to chyba nie oglądaliśmy tego samego meczu :hyy: Uważam, że zarówno z Niemcami jak i Szkotami zagraliśmy bardzo dobre spotkania, wreszcie widać w tym drużynę i wolę walki, grę do końca. Błędy będą zdarzać się zawsze, ale pisanie, że mecz był słaby jest jeszcze bardziej słabe. Ode mnie duży plus za postawę kadry w ostatnich spotkaniach- brawo :brawo:

Jaszcz
09-10-2015, 09:53
Na mnie też wykonanie hymnu Szkotów zrobiło wielkie wrażenie.
Znalazłem nagranie z trybun.

https://www.youtube.com/watch?v=zGqSOTsbkDw

E: Dzięki Szawar!

Runi
09-10-2015, 10:00
wreszcie widać w tym drużynę i wolę walki, grę do końca

I właśnie z tego względu szanuję tą reprezentację. Czy wynik dobry czy nie, cały mecz jeżdżenia na dupach czy to Glik, Krychowiak, Pazdan czy nawet Lewandowski biegający jak nigdy.
Remis sprawiedliwy, a jakby komuś dać zwycięstwo to na pewno nie Szkotom. To, że wyszedł jednemu rudemu strzał życia, a w drugiej wyprowadzili dobrą kontrę fajnie wykończoną to nie znaczy, że byli lepsi. Zagraliśmy poprawny mecz, a niektórym obraz meczu przesłania wynik. Wystarczyło, że przy 1:0, którąś akcję byśmy zamienili na drugą bramkę, byłoby po meczu, a wszędzie rozpływaliby się nad zajebistą grą. Nie strzelili, a sami stracili i już są przeciętni. Oni zagrali po prostu dobry mecz.

Szawar
09-10-2015, 11:40
Na mnie też wykonanie hymnu Szkotów zrobiło wielkie wrażenie.

IOZasPlwQwU

Z innego meczu.

Jurek_Lugi
09-10-2015, 12:00
Witam. Pytanie trochę z innej beczki.

Potencjalnie będę mógł odkupić imienny bilet na mecz Polska- Irlandia (właściciel jest kontuzjowany) - czy będzie problem z wejściem na mecz - macie jakieś doświadczenia z ochroną? Na kup bilet twierdzą ze nie ma możliwości zwrotu bądź zmiany danych osobowych na biletach.

Pzdr.

Tommy Johnson
09-10-2015, 12:08
Hymn mają przedni trzeba przyznać.

Osobiście podoba mi się Brytyjska kultura kibicowania, przede wszystkim brytole znają się na piłce a doping skierowany jest na wydarzenia boiskowe przez co nie jest monotonny. Przeważają melodyjne szantowe piosenki.

Nasi kibice reprezentacji nie są źli ale kiedyś było lepiej, chyba wszystko spierdoliło się przez EURO 2012, kadra została odpuszczona i zapanował kompletny piknik. Wczoraj nie było źle, nieco podymyli ale do starych czasów nie ma porównania.

Hermit
09-10-2015, 12:18
Hymn mają przedni trzeba przyznać.

Osobiście podoba mi się Brytyjska kultura kibicowania, przede wszystkim brytole znają się na piłce a doping skierowany jest na wydarzenia boiskowe przez co nie jest monotonny. Przeważają melodyjne szantowe piosenki.

Nasi kibice reprezentacji nie są źli ale kiedyś było lepiej, chyba wszystko spierdoliło się przez EURO 2012, kadra została odpuszczona i zapanował kompletny piknik. Wczoraj nie było źle, nieco podymyli ale do starych czasów nie ma porównania.

Na meczach wyjazdowych ostatnio jesteśmy głośniejsi niż na SN. W niedzielę 5 tys Iroli spokojnie nakryje czapką 50 tys pikoli. Szkoci zrobili to bodaj w 2 tys.

ed.No może 5 tys to przesadziłem, bo chyba tylu biletów nie dostaną?

Antares
09-10-2015, 12:27
W końcu Lewandowski miał swój dzień w kadrze w poważnym meczu. Do tej pory w eliminacjach 4 gole strzelił San Marino, 6 goli Gibraltarowi, 3 gole Gruzji. Jedyni poważni rywale jakim strzelał to Czarnogóra, przegrany mecz z Niemcami i w końcu on jest bohaterem strzelając dwa gole Szkotom.

Daenerys_Targaryen
09-10-2015, 12:52
Na meczach wyjazdowych ostatnio jesteśmy głośniejsi niż na SN.

Właśnie o to chciałem zapytać. Jak to jest możliwe, że kilka ( kilkanaście? ) tysięcy Polaków w Szkocji potrafi kibicować, robić atmosferę oraz odpalać racę i pirotechnikę, a ponad 50 tysięcy ludu na Narodowym robi piknik i nie potrafi kibicować? Nie mówiąc już o racach... O co chodzi? Pamiętam, jak swego czasu na Stadionie Śląskim w meczach z Norwegią ( sławetne 3:0 w 2001 roku ), czy z Portugalią ( najlepszy mecz Polaków w XXI wieku ), czy z Belgią ( wygrana 2:0 i awans do ME2008 ) był doping, była atmosfera, odpalane race. Krótko mówiąc - był klimat! A teraz? Czy naprawdę ciężko jest wydzielić trybunę za jedną bramką dla kibiców, którzy chcą dopingować? Zrobić zorganizowany doping. Zaprosić kilku ludzi ogarniętych ludzi, którzy znają się na rzeczy. Zrobić gniazdo, bębny, mikrofon i jechać z dopingiem? Podobno od meczu Polska - Czarnogóra, z poprzednich eliminacji, miał wrócić zorganizowany doping. Nic takiego nie widziałem.

Kubal
09-10-2015, 14:56
Właśnie o to chciałem zapytać. Jak to jest możliwe, że kilka ( kilkanaście? ) tysięcy Polaków w Szkocji potrafi kibicować, robić atmosferę oraz odpalać racę i pirotechnikę, a ponad 50 tysięcy ludu na Narodowym robi piknik i nie potrafi kibicować? Nie mówiąc już o racach... O co chodzi? Pamiętam, jak swego czasu na Stadionie Śląskim w meczach z Norwegią ( sławetne 3:0 w 2001 roku ), czy z Portugalią ( najlepszy mecz Polaków w XXI wieku ), czy z Belgią ( wygrana 2:0 i awans do ME2008 ) był doping, była atmosfera, odpalane race. Krótko mówiąc - był klimat! A teraz? Czy naprawdę ciężko jest wydzielić trybunę za jedną bramką dla kibiców, którzy chcą dopingować? Zrobić zorganizowany doping. Zaprosić kilku ludzi ogarniętych ludzi, którzy znają się na rzeczy. Zrobić gniazdo, bębny, mikrofon i jechać z dopingiem? Podobno od meczu Polska - Czarnogóra, z poprzednich eliminacji, miał wrócić zorganizowany doping. Nic takiego nie widziałem.

Sam sobie odpowiedziałeś na pytanie. Główne bandy w Polsce na reprezentację nie śmigają, a jeżeli już to nie są to zorganizowane wyjazdy jak to miało miejsce kilkanaście lat temu. Jeżeli już spotkasz jak to nazywasz "ludzi ogarniętych", to tacy pojawiają się przede wszystkim na wyjazdach zagranicznych, dotyczy to ekip mniejszych, które po prostu chcą się pokazać i tym samym odbić od rzeczywistości jaka ich otacza- niskie ligi, jeżdżenie po wiochach, brak jakiejkolwiek perspektywy na kibicowski wyjazd zagraniczny za swoim klubem i całej kibicowskiej otoczki z tym związanej.
Osobiście trochę ze smutkiem patrzę na tą sytuację, miałem przyjemność być na wyjeździe w Kownie i w czeskiej Pradze, gdzie polski skład wyjazdowy robił bardzo dobre wrażenie i do dziś wspominam te wyjazdy jako jedne z lepszych w moim życiu.

Krawczol
09-10-2015, 18:42
Co by nie mówić jest dobrze. Wystarczy nam remis u siebie z porównywalną drużyną i jesteśmy w turnieju, jak się chce grać w dużych imprezach to trzeba to zrobić i tyle. Już po remisie w meczu Irlandia-Szkocja spodziewałem się że do awansu będzie potrzebny nam remis z Irlandią, ale przyznam że w życiu bym nie pomyślał że wszystko po drodze będzie się działo w takich okolicznościach.

Jaco
09-10-2015, 18:49
Co by nie mówić jest dobrze. Wystarczy nam remis u siebie z porównywalną drużyną i jesteśmy w turnieju, jak się chce grać w dużych imprezach to trzeba to zrobić i tyle. Już po remisie w meczu Irlandia-Szkocja spodziewałem się że do awansu będzie potrzebny nam remis z Irlandią, ale przyznam że w życiu bym nie pomyślał że wszystko po drodze będzie się działo w takich okolicznościach.
Przy remisie 2:2 możesz się rozczarować. :zapomnialem:

Krawczol
09-10-2015, 18:51
Przy remisie 2:2 możesz się rozczarować. :zapomnialem:

Mimo wszystko od pedałów im nie zwyzywam jak tak będzie ;).

Jaco
09-10-2015, 18:53
Mimo wszystko od pedałów im nie zwyzywam jak tak będzie ;).
Ja też. :] Ale jest tu kilku gości, którzy to zrobią na bank. :lol3:

Krawczol
09-10-2015, 20:03
Ja też. :] Ale jest tu kilku gości, którzy to zrobią na bank. :lol3:

Szczerze mówiąc to zupełnie się nie spodziewałem, że będziemy grali taką dobrą piłkę, jak zobaczyłem grupę to pomyślałem coś w stylu "No tak, dwa razy gładko w dupę z Niemcami, z Irlandią i Szkocją pewnie bilans 1-2-1, do tego jakiś remisik w Tibilisi i może wczłapiemy się do baraży." Eliminacje do mundialu nie dawały większych nadziei, że będzie inaczej. Tymczasem ogrywamy Niemców, z Gruzją robimy bilans 8-0, gdzie i Irlandia i Szkocja męczyły się strasznie w obu meczach i mamy najwięcej strzelonych goli w całej Europie. Także co by się nie działo w niedzielę ja i tak jestem pozytywnie zaskoczony tym progresem bo tak dobrze grająćej kadry nie było od czasów eliminacji Euro 2008.

Jaco
09-10-2015, 20:05
True.

Tomek_ZS
09-10-2015, 22:07
Jeżeli ktoś się chce pozbyć biletów na niedziele chętnie odkupie jak cos pw

looking1916
09-10-2015, 23:36
Jak wygląda sytuacja drużyn "barażowych"?

Jaco
09-10-2015, 23:38
Nieźle. Wszyscy grają dalej.

Krawczol
10-10-2015, 09:53
Jak wygląda sytuacja drużyn "barażowych"?

http://www.flashscore.pl/tabela/GKIiqWpN/dUrwfoKI/#table;overall

Liczą się dwie drużyny Węgry i Ukraina, ci pierwsi grają z ostatnią Grecją więc nie polepszą już dorobku, tym drugim potrzeba wygrać u siebie z Hiszpanią. Teoretycznie obie drużyny mogą sobie jeszcze zapewnić awans bezpośredni, ale jest to mało prawdopodobne bo ich rywalom do 2 miejsca wystarczy powygrywać z Wyspami Owczymi i Luksemburgiem.

Majkisek
10-10-2015, 10:03
http://www.flashscore.pl/tabela/GKIiqWpN/dUrwfoKI/#table;overall

Liczą się dwie drużyny Węgry i Ukraina, ci pierwsi grają z ostatnią Grecją więc nie polepszą już dorobku, tym drugim potrzeba wygrać u siebie z Hiszpanią. Teoretycznie obie drużyny mogą sobie jeszcze zapewnić awans bezpośredni, ale jest to mało prawdopodobne bo ich rywalom do 2 miejsca wystarczy powygrywać z Wyspami Owczymi i Luksemburgiem.

Jest to jakiś ponury żart, że to Węgrzy, grając w grupie paralityków wyjdą bezpośrednio z 3 miejsca. Za to któraś z ekip Polska/Irlandia, gdzie naprawdę grupa była dość mocna, a obie reprezentacje pokazały się z dobrej strony, będzie musiała grać w barażach vs takim ekipom jak Turcja/Holandia, Szwecja, Chorwacja czy Ukraina...

Krawczol
10-10-2015, 10:20
Jest to jakiś ponury żart, że to Węgrzy, grając w grupie paralityków wyjdą bezpośrednio z 3 miejsca. Za to któraś z ekip Polska/Irlandia, gdzie naprawdę grupa była dość mocna, a obie reprezentacje pokazały się z dobrej strony, będzie musiała grać w barażach vs takim ekipom jak Turcja/Holandia, Szwecja, Chorwacja czy Ukraina...

Akurat Holandia swoją postawą to nawet na baraże nie zasługuje. Ukraina jeszcze ma szanse, jeśli Hiszpanie przyjadą już na lekkiej olewce. Chorwaci też są sobie sami winni skoro remisują w Azerbejdżanie, zresztą oni mają jeszcze realne szanse być na drugim jak wgrają 2 mecze.

Co do samego systemu to ja wolałbym, żeby liczyły się 4 mecze z tymi którzy weszli do Euro od razu, a nie odejmowanie punktów z ostatnią drużyną. Bo wiadomo że jak masz w grupie San Marino, Gibraltar czy Andorę to od razu jesteś 6 do tyłu, a są grupy gdzie ten ostatni koszyk nie jest aż tak ogórkowy i można tam coś zgubić, skończyć na trzecim i odejmą ci mniej.

Andrzej10
10-10-2015, 10:45
Majkisek ciesz się że Platini wymyślił jakąś chora formułę ME dla ubogich, dzięki temu mamy szanse na awans nadal i właśnie takie ułomne ekipy jak Polska Węgry i kilka innych mogą nadal myśleć o awansie. A ponieważ Platini wymyślił taka formułę to o zgrozo, takie ekipy jak my, Irlandia Północna, Irlandia, Albania czy Izrael maja awans lub liczą na awans. Przy normalnym systemie takich ekip by nie było w mistrzowskiej imprezie. Nie jesteśmy ani lepsi, ani gorsi od Węgrów, Irlandczyków, nie mamy jakiejś wielkiej ekipy narodowej, mamy podobna ekipę paralityków jak to ma miejsce od wielu lat (po za Lewandowskim, który nam dupę lekko uratował w czwartek), tylko ta formuła ME sprawia że większa ilość średniaków może poczuć przez chwilę że są coś warci więcej, na czele z nami. Być może o to chodziło Platiniemu, aby dowartościować mentalnie kilka ekip które normalnie by o udziale mistrzowskiej imprezie mogły pomarzyć, więc wymyślił że pół Europy zagra na mistrzowskiej imprezie. Prawdziwa weryfikacja naszej siły będzie w ME (jeśli awansujemy oczywiście) oraz el. do MŚ w tedy będą awansować najlepsi z grupy plus baraże 2 miejsca. Chociaż trafiliśmy chyba do jednej z dwóch najsłabszych grupy (ciekawe czy będzie cie to oburzać jeśli my załapiemy się na baraże MŚ z takiej kiepskiej grupy, a z innej grupy silniejszej nie załapie się na baraże ekipa mocniejsza od nas) są w naszej grupie Rumunii z tej "kiepskiej" grupy węgierskie. Zobaczymy jak sobie damy radę. Teraz to są jakieś żarty a nie poważne eliminacje do poważnej imprezy.

EDIT: :)
CO do siły naszej grupy.
Ktoś pamięta że Irlandia została uznana za najsłabszy zespół ME jeśli dobrze pamiętam) dostała sromotne baty jak i my na ME. Szkocja ktoś coś pamięta, kiedy Szkoci zagrali w jakiejś poważnej imprezie w tym wieku ja nie pamiętam. Ktoś pamięta że Gruzja była zawsze cienka i nigdzie nigdy nie otarła się o żaden awans do czegokolwiek, ktoś pamięta że w grupie mamy Gibraltar, który być może jest najsłabsza ekipa w Europie nawet słabszą od San Marino i gra pierwszy raz w eliminacjach do czegokolwiek. Jedyna poważna ekipa w naszej grupie to Niemcy, którzy na nasze szczęście, przechodzą kryzys największy od kilkunastu lat ale i tak wyjdą z pierwszego miejsca w naszej podobno "stosunkowo trudnej" grupie. To są kpiny a nie poważne eliminacje do ME :), a my i tak toczymy cięzkie boje o awans i musi nas Lewy ratować w ostatniej minucie, bo inaczej być może w niedziele byłby pewny pogrzeb, a nie świętowanie. Chociaż i to nadal nie jest pewne co się stanie w niedzielę.

Krawczol
10-10-2015, 11:14
Andrzej, ale przecież przy normalnym systemie jakby weszło 16 drużyn to wciaż mogłoby tam być sporo ekip, które normalnie się nie łapią. Walia i Islandia grają rewelacyjne eliminacje, czy to my czy Irlandia też byśmy byli przynajmniej w barażach, Irlandia Płn. weszłaby bezpośrednio, także z nowym systemem czy bez i tak byłyby to mistrzostwa z największą liczbą niespodziewanych drużyn jakie ja pamiętam.

crolick
10-10-2015, 11:35
W tych eliminacjach najbardziej mnie wkurza, że Albania sztucznie awansuje na EURO bo leśne dziadki z UEFA przyznali im 3 pkt za zremisowany mecz z Serbią, co całkowicie zmienia układ tabeli.

Alek
10-10-2015, 11:39
Nie tak prędko.

Muszą wygrać w Erewaniu , a to mało realne.

Krawczol
10-10-2015, 12:03
Nie tak prędko.

Muszą wygrać w Erewaniu , a to mało realne.

Możesz uzasadnić czemu mało realna jest wygrana z drużyną, która w siedmiu meczach ma bilans 0-2-5? Jak dla mnie mają przynajmniej z 40% szans patrząc na wyniki obu drużyn.

b.
10-10-2015, 13:12
Podobno na Irlandię bez Milika, Rybusa i Jodłowca.

Buziek_LG
10-10-2015, 13:15
Wawrzyniak, Borysiuk i Sobiech/Linetty - "podobno"

Andrzej10
10-10-2015, 13:42
No to pięknie, tyle ważnych meczy przed Legią a Jodłowiec kontuzja kolejna, oczywiście z powodu gry w badziewnych meczach reprezentacji. Szkoda. Jedyny plus że z Irolami nie zagra, więc może się wykuruje na mecze Legii. Oby Pazdanowi nic się nie stało jeszcze, bo to on trochę pechowy od czasu jak przeszedł do nas to co chwile jakieś problemy zdrowotne, oby go Irlandczycy za bardzo nie sponiewierali i niech cało wróci do Legii.
A tak na marginesie dwa mecze pod rząd z wyspiarzami to według mnie, dla nas o jeden mecz za dużo :)

sarinosoman
10-10-2015, 14:00
"Badziewny", zakompleksiony, wiecznie strzelający szelkami płaczku, edytujący swoje posty (i tak z batalionem byków - "po za Lewandowskim", kierwa), wszamaj obiad i na spacer, słońce świeci.

A ponieważ Platini wymyślił taka formułę to o zgrozo, takie ekipy jak my, Irlandia Północna, Irlandia, Albania czy Izrael maja awans lub liczą na awans.
O zgrozo, Polska "ma awans lub liczy na awans". Kierwa nać!

Alek
10-10-2015, 14:33
Możesz uzasadnić czemu mało realna jest wygrana z drużyną, która w siedmiu meczach ma bilans 0-2-5? Jak dla mnie mają przynajmniej z 40% szans patrząc na wyniki obu drużyn.

Akurat grupa jest mega wyrownana. Ormianie patrzac pobszczegolach meczow byli bardzo bliscy remisow. U siiebie przegrali jedynie z Portugalia. Nie od dzis wiadomo , ze Armenia u siebie jest bardzo grozna. Dla mnie zwycxiestwo Albanii bedzie spora niespodzianka. Poza tym smaczku dodaje fakt , ze albanscy kibice machali turecka fana w strone armenskich kibicow , wiec taki incudent to spora motywacja dla Ormian.

robinfromeast
10-10-2015, 14:45
Majkisek ciesz się że Platini wymyślił jakąś chora formułę ME dla ubogich, dzięki temu mamy szanse na awans nadal i właśnie takie ułomne ekipy jak Polska Węgry i kilka innych mogą nadal myśleć o awansie. ......

Sądząc po wpisach w innym temacie i zaciekłością jaką liczysz punkty do rankingu klubowego, chora formuła Platiniego LM dla ubogich Ci nie przeszkadza.
Reszty nie komentuje, bo szkoda klawiatury dla Twojego oglądu na piłkę nożną.

Majkisek
10-10-2015, 14:53
Nie od dzis wiadomo , ze Armenia u siebie jest bardzo grozna.

Też na to liczę. Nawet nasza kadra w najlepszych dla siebie eliminacjach zaliczyła tam remis i porażkę. Tak więc ciężko podejrzewać Albańców, którzy za bardzo grać w piłkę nie potrafią a swoją pozycję w tabeli zawdzięczają tylko i wyłącznie UEFA, że lekko ich pukną (tak wiem, jebnęli Portugalię na wyjeździe, ale ta reprezentacja jest na tyle specyficzna, że punkty stamtąd potrafił wywieźć Liechtenstein, a Cypr strzelił 4 bramki, więc nie przywiązywałbym do tego jakiejś dużej wagi).

zbinky
10-10-2015, 18:00
No to pięknie, tyle ważnych meczy przed Legią a Jodłowiec kontuzja kolejna, oczywiście z powodu gry w badziewnych meczach reprezentacji. Szkoda. Jedyny plus że z Irolami nie zagra, więc może się wykuruje na mecze Legii. Oby Pazdanowi nic się nie stało jeszcze, bo to on trochę pechowy od czasu jak przeszedł do nas to co chwile jakieś problemy zdrowotne, oby go Irlandczycy za bardzo nie sponiewierali i niech cało wróci do Legii.
A tak na marginesie dwa mecze pod rząd z wyspiarzami to według mnie, dla nas o jeden mecz za dużo :)
Po pierwsze to meczy koza
Po drugie kontuzji nabawili się grając w reprezentacji Polski. Twojego kraju gamoniu. Pierrdolisz bez sensu w tematach okołolegijnych więc daj sobie siana chociaż tutaj.
Pierrdolony omnibus................

Andrzej10
10-10-2015, 19:53
Po pierwsze to meczy koza
Po drugie kontuzji nabawili się grając w reprezentacji Polski. Twojego kraju gamoniu. Pierrdolisz bez sensu w tematach okołolegijnych więc daj sobie siana chociaż tutaj.
Pierrdolony omnibus................

Widzę że komuś coś się pomyliło, mylisz patriotyzm z rozrywką, płatną w dodatku, piłkarze nie grają za darmo i za oglądanie kopaczy z orzełkiem na koszulce musisz zapłacić, jeśli chcesz wejść na stadion, bo ktoś na tym musi zarobić i komuś trzeba zapłacić, widzę że niektórym coś się myli:

Potoczyło się to wszystko chorym torem
Rozrywkę się myli z honorem.

To paranoja
Paranoja z goła nie moja.
Sport, każdy przyzna, to rozrywka
A nie „Bóg, Honor, Ojczyzna”!

by Kazik

Pisał będę co mi się podoba, przynajmniej piszę w temacie, w przeciwieństwie do kilku osób, komentujących to co napisałem :). I nie obrażam nikogo z powodu odmiennych poglądów. :) papa

Stout
10-10-2015, 20:21
Pisał będę co mi się podoba

Żebyś się kurva któregoś dnia nie ździwił\'):jejku:

Ivan Drugi
10-10-2015, 21:21
Cwel 10 .

Buziek_LG
10-10-2015, 21:45
https://www.youtube.com/watch?v=6EXn3Wwz1nY

Guy Crouchback
11-10-2015, 10:34
K*rwa mać, to jest po prostu niepojęte... Błaszczykowski został uznany za najlepszy transfer w Serie A, Lewandowski jest jednym z najlepszych napastników na świecie, Krychowiak bryluje w Primera Division, Glik jest uważany za jednego z najlepszych obrońców we Włoszech, a każdy z naszych trzech bramkarzy prezentuje solidny międzynarodowy poziom.

Jak my się możemy, do k*rwy nędzy, obawiać meczu u siebie z jakimiś pierdolonymi drwalami, u których na bramce będzie stał Darren Randolph--ogórek który puścił 12 bramek w meczach z Bournemouth w ostatnim sezonie... Bourne-k*rwa-mouth...

http://www.forumopolis.com/images/smilies/headbang.gif

... przepraszam koledzy... wkurwiłem się.

Andrzej10
11-10-2015, 11:36
K*rwa mać, to jest po prostu niepojęte... Błaszczykowski został uznany za najlepszy transfer w Serie A, Lewandowski jest jednym z najlepszych napastników na świecie, Krychowiak bryluje w Primera Division, Glik jest uważany za jednego z najlepszych obrońców we Włoszech, a każdy z naszych trzech bramkarzy prezentuje solidny międzynarodowy poziom.

Jak my się możemy, do k*rwy nędzy, obawiać meczu u siebie z jakimiś pierdolonymi drwalami, u których na bramce będzie stał Darren Randolph--ogórek który puścił 12 bramek w meczach z Bournemouth w ostatnim sezonie... Bourne-k*rwa-mouth...

Może dlatego że w grze ofensywnej mamy tylko Lewego i Błaszczykowskiego, a potem długo długo długo nic, wymieniłeś w większości speców od gry obronnej, oni nie skonstruują akcji, nie wykreują czegokolwiek, oni co najwyżej połamią nogi i zatrzymają akcję rywala. To samo potrafią Irlandczycy, dzisiaj na boisko wybiegnie jeden gość od kreowania czegokolwiek Błaszczykowski i jeden artysta od wykańczania akcji Lewandowski, a tak po boisku będzie biegać 20 drwali. Dlatego właśnie każdy logicznie myślący człowiek obawia się meczu z Irlandczykami. Po za tym ci drwale z Irlandii w dużej mierze grają w miarę regularnie w Premier League lub jej zapleczu, pisałem wiele o tym że liga ta upada, ale jest nadal na tak wysokim poziomie że dla nas to jest problem i nie możemy być pewni wygranej w takim meczu, bo nie mamy w drużynie plejady artystów piłkarskich, ale ekipę solidnych rzemieślników z jedna gwiazdą, która akurat w tym momencie prawdopodobnie jest w lepszej formie niż Messi i Ronaldo razem wzięci i tylko to nas może lekko faworyzować, błysk geniuszu Lewandowskiego, to nasz jedyny atut dzisiaj nic więcej. Takie są realia, naprawdę nie mamy ekipy na medal, jak to twierdzi pan Kołtoń, gdy kiedyś odpłynął w studio Polsatu Sport, ze rodzi się drużyna gotowa walczyć o medale :). No ale co ma bidulka powiedzieć, jak mu płaci Polsat, a Polsat ma prawa do ME :) musi dmuchać balonik i mamić gawiedź (odbiorców reklam). :)

BlackAdder
11-10-2015, 11:40

Nie popadajmy w skrajności :oczko:. Ci "drwale" zdobyli 4 punkty na Niemcach i chyba każdy z nich gra w Premiership. Na szczęście to oni pierwsi muszą nam strzelić bramkę. A my mamy paru zawodników, którzy z kontrataku potrafią zrobić, co trzeba ;).

Krawczol
11-10-2015, 12:01

No może tak, że ten "ogórek" ostatnio nie wpuścił żadnego gola z Niemcami, ba! Nawet asystę zaliczył. Do tego reszta tych pierdolonych drwali ograła mistrzów świata 3 dni temu więc patrzenie na puszczane bramki w zeszłym sezonie mija się z celem. Wypadło nam 3 podstawowych zawodników w porównaniu do ostatniego meczu, w Irlandii zremisowaliśmy z nimi 1-1, ze Szkocją, która jest niżej w tabeli też zadnego z dwóch meczów nie wygraliśmy. Oprócz zawodników których wymieniłeś mamy też Piszczka, który ostatnio potrafi zrobić dziecinne błędy, czy graczy z naszych ligowych średniaków jak Mączyński (wiem że ze Szkocją zagrał super no ale wiadomo że nie jest to piłkarz gwarantujący równy poziom) czy Wawrzyniak, który ostatnio nawet nie grał w Lechii. Biorąc pod uwagę te wszystkie okoliczności myślę, że można obawiać się Irlandczyków i 1-1 jak chyba każdy z nas przyjąłbym dziś w ciemno.

LeW14
11-10-2015, 17:46
Trzeba wziąć też pod uwagę to że w reprezentacji dużo dymu wokół siebie robił Milik przez co Lewandowski miał więcej miejsca a teraz kto za niego zagra? Kto ma zagrać na takim poziomie jak Arek ? Kto zrobi wokół siebie tyle szumu na boisku i ściągnie 1-2 rywali do siebie? Ja na ławce nikogo takiego nie widzę. I tu może być największy problem czyli gra na jednego napastnika tak jak za wcześniejszych trenerów wokół lewego nikogo z naszych nie będzie a będą za to obrońcy którzy mu nie dadzą pograć .

Guy Crouchback
11-10-2015, 18:42
No dobra, trochę mnie poniosło w moim ostatnim wpisie. :)

Albania właśnie prowadzi z Armenią 2-0 i wygląda na to, że awansują na Euro. Kto mógł przewidzieć, że takie drużyny jak Albania, Irlandia Północna czy Walia awansują bezpośrednio, a Holandia może nie dostać się nawet do baraży.

Buzz
11-10-2015, 19:28
Linetty z 16-tej drużyny polskiej ligi w pierwszym składzie :\\

b.
11-10-2015, 19:31
Co się dzieje z Jędzą? Jest całkiem bez formy po tej ciężkiej kontuzji? Nie jest w pełni sił?

Bo przecież on Warzywniaka wciąga nosem...

Krawczol
11-10-2015, 19:41
Akurat grupa jest mega wyrownana. Ormianie patrzac pobszczegolach meczow byli bardzo bliscy remisow. U siiebie przegrali jedynie z Portugalia. Nie od dzis wiadomo , ze Armenia u siebie jest bardzo grozna. Dla mnie zwycxiestwo Albanii bedzie spora niespodzianka. Poza tym smaczku dodaje fakt , ze albanscy kibice machali turecka fana w strone armenskich kibicow , wiec taki incudent to spora motywacja dla Ormian.

Jak widać, była to tylko Twoja opinia a nie żadne fakty czysto sportowe, gdyby grupa była mega wyrównana to lider nie miałby tyle przewagi nad outsiderem. Widać że Armenia odstawała, a Portugalia wyróżniała się pozytywnie, ktoś powie brakło farta itp. itd, ale zawsze to Armenii brakło a Portugalia była o jedną bramkę lepsza więc to nie przypadek. No a jakieś tam machanie flagami... no cóż, ze sportem nie ma to nic wspólnego, a mówienie o motywacji dodatkowej to też czyste frazesy. Czysto sportowo Albania była faworytem i pozamiatała. Też nie spodziewałem się że pójdzie im tak łatwo, ale pisanie że ich wygrana jest mało realna jest mocno oderwana od realiów. A takie smaczki typu machania flagami są dobre dla podgrzania atmosfery, ale na boisku są nic nie warte, tam liczą się czyste umiejętności i cieszę się że zarobiłem dobrze na kursie 2.05 ;). Jak Kliczko przyszedł by przed walką z Adamkiem z ekipą trzymająca flagi wychwalające UPA i ze zdjęciami Bandery to nie pomogłoby to Adamkowi żeby go znokautować (Wiem że proporcje dużo inne ale sportowy związek mniej więcej ten sam).

BlackAdder
11-10-2015, 19:47
Muslimy awansują dlatego, że dostały 2 punkty przy zielonym stoliku. Ze sportem ma to niewiele wspólnego :oczko:

Ivan Drugi
11-10-2015, 19:57
Muslimy awansują dlatego, że dostały 2 punkty przy zielonym stoliku. Ze sportem ma to niewiele wspólnego :oczko:

Jeżeli uda się awansować to Albania w grupie mile widziana :modli:.

Koko
11-10-2015, 20:39
Podrzuci ktoś jakąś stronę z relacją na żywo?

Alek
11-10-2015, 21:03
Oby Stachu zalatwil Pazdanowi zajecia z karate zeby sie chlopak wykazal :lol:

SpideyPL
11-10-2015, 21:09
Dla mnie to był faul przed polem karnym. Sędzia c_h_u_j.

edit
chociaż może nie (nie wiem czy liczy się noga Pazdana, czy nogi poszkodowanego) :hmm:
http://bi.gazeta.pl/im/3d/20/12/z19007549AA.jpg

Mini
11-10-2015, 21:15
Dla mnie to był faul przed polem karnym. Sędzia c_h_u_j.

liczy się miejsce przewinienia (w tym przypadku kontaktu między zawodnikami) - na moje rzut wolny, a liniowy to ch*j

Buziek_LG
11-10-2015, 21:35
Karny prawidłowy, Pazdan kopnął go na wysokości linii pola karnego

LOL3K
11-10-2015, 21:37
liczy się miejsce przewinienia (w tym przypadku kontaktu między zawodnikami) - na moje rzut wolny, a liniowy to ch*j

A jak puścił spalonego przy 1-0 ze Szkocją to nie był chvj :D?

Strasznie siłowy mecz. Irole będą cały czas atakować, a widać że jak zapressują to ciężko jest...

meraś
11-10-2015, 21:41
Piłkarsko zajebisty mecz :) Lewandowski jest kotem! Nasi postawili tez na sile - dobrze :)

kszer
11-10-2015, 21:41
Jak dla mnie, to przed polem karnym. Nie zmienia to jednak faktu, że interwencja Pazdana idiotyczna.

http://x3.cdn03.imgwykop.pl/c3201142/comment_bItsgg8b0sB4EAH2ihKaJWXiW7ZWO81u.jpg

Bonhart
11-10-2015, 21:48
Pazdan ma to we krwi. Oby wiecej bez takich baboli bo bedzie slabo. Krychowiak super bramka,zasluzyl na ten gol bo to naprawde kawal grajka. Szacun dla Lewego, forma niesamowita, a ta brama to tylko potwierdza. Zaladowal z bani jak z kopa.

Tuzin
11-10-2015, 22:20
Z tym wynikiem to bedziemy cieplo zaraz miec. Czy los zabierze to co dal w Szkocji?

Mini
11-10-2015, 22:25
:brawo: Lewy - nie chciał się Irol dogadać w sprawie rzutu sędziowskiego to niech spierdala :lol3:

Alek
11-10-2015, 22:31
Panie Turek koncz pan te spotkanie :D

Maciek
11-10-2015, 22:41
No i fajno.

Sędzia ****.

jednopostowiec
11-10-2015, 22:42
Ale mnie ten sędzia wk***ł dzisiaj!
Brawo Brawo Piszczek i Krychowiak! Brawo Polska!

LOL3K
11-10-2015, 22:45
Kiedy losowanie grup :D?

:hasao:

Stout
11-10-2015, 22:47
Bardzo podoba mi się przemiana Lewandowskiego. Taki ma być kapitan drużyny.

Bonhart
11-10-2015, 22:48
Mozna pier*olic ze wygrywali na wyjazdach z leszczami, ze w grupie ogory, ze bramek napukali glownie z Gibraltarem, ze na mistrzostwach bedzie lomot... Faktem jest,ze wreszcie Reprezentacje znowu zaczyna sie ogladac i znowu budzi emocje. No i ze przyszloroczne Euro przynajmniej przez 270 minut (plus to co doliczy sedzia techniczny) uplyie pod znakiem sporych emocji. Gratulacje dla pilkarzy i trenerow. I jak to wykrzyczal niedawno (hehe,niedawno... nascie lat temu) Marek Kozminski: "Jedziemyyyy!" :)

Tommy Johnson
11-10-2015, 22:49
Najgorszy mecz w tych eliminacjach, takiej kopaniny nie oglądałem dawno, nawet w Ekstraklasie. Typowy mecz na wynik, wynik został osiągnięty więc nie ma o co się przypierdalać, natomiast już od teraz Nawałka powinien klecić nowy zespół. Awans dla obecnej kadry to jest szczyt możliwości niestety.

Sugarman
11-10-2015, 22:49
Brawo k*rwa!

meraś
11-10-2015, 22:56
Tomy Johnson - myślałem ze sie nie znam na piłce ale twój wpis potwierdza ze straszny leser jesteś w tym temacie...

KRA
11-10-2015, 22:56
Najgorszy mecz w tych eliminacjach, takiej kopaniny nie oglądałem dawno, nawet w Ekstraklasie. Typowy mecz na wynik, wynik został osiągnięty więc nie ma o co się przypierdalać, natomiast już od teraz Nawałka powinien klecić nowy zespół. Awans dla obecnej kadry to jest szczyt możliwości niestety.

Co Ty pi*rdolisz? Idź się przewietrz.

Brawo Polacy. :brawo: W pełni założone zwycięstwo i awans.

Jedziemy!! Jedziemy!! ;)

Tommy Johnson
11-10-2015, 22:58
Możliwe, natomiast widziałem dużo lepszych spotkań w wykonaniu reprezentacji niż to co pokazali dzisiaj. Jeżeli tak grają o wszystko Nasi reprezentanci to nie widzę dla nich przyszłości we Francji.

Żeby nie było nie chodzi mnie o zaangażowanie i walkę bo ta była adekwatna do stawki, chodzi mnie o czystko piłkarskie wrażenie po tym meczu.

Buzz
11-10-2015, 23:00
Brawo Polska!! :hasao: W końcu Lewy pokazuje w kadrze jaki kocur z niego, aż miło patrzeć jak zapierdala za kilku! :brawo: Cofam swoje słowa o Linettym, całkiem przyzwoicie zagrał nawet :)

Alek
11-10-2015, 23:04
Wybacz , ale ciężko pokazywać jakąś finezyjną technikę grając przeciwko drwalom. W defensywie Polacy nieźle się pokazali bez większych błędów ( oprócz Kung Fu Pazdana ), fajnie że Piszczek wyglądał lepiej niż w poprzednich meczach.

Krychowiak i Lewandowski potwierdzili swoim zaangażowaniem , że znajdują w światowym topie. Fabiański pewnie , bliski wyjęcia karniaka. Glik nieustępliwy , w sumie i Linetty i Wawrzyniak zagrali ponad swoje możliwości.

OLIUSTKA
11-10-2015, 23:07
Brawo za walke; zaangażowanie. Moim zdaniem Linetty i Grosicki najslabsi.
Wielkie brawa dla Lewandowskiego,Krychowiaka,Fabiańskiego oraz Piszczka.

sarinosoman
11-10-2015, 23:10
Do Lewego, Fabiana i Krychowiaka dodaję Glika. Naprawdę dobrze w kolejnym meczu zagrał Mączyński. Turas robił wrażenie, jakby go wyjęli z piłki plażowej - wjazd w Rumianego był na żółtą bez dyskusji, a ten zyebb gapił się na to z bliska (widać go w powtórce).
Nikt im niczego nie podarował, wszystko zgarnęli sami. Brawo.

Eman
11-10-2015, 23:40
Grosicki najlepszy z Irlandczyków

Ivan Drugi
12-10-2015, 00:02
Grosicki najlepszy z Irlandczyków

Zgadza się ale nawet on i Karolek miel udział przy bramkach . Mecz zwłaszcza w obronie bardzo dobry , nie licząc chwilowego zaćmienia Pazdana i główki w drugiej połowie to Irlandczycy nie stworzyli sobie żadnych okazji . Generalnie brawo . Dla malkontentów wieszczących zagładę we Francji taki oto post z przed roku :

"Ja mialem nadzieje, ze Nawalka bedzie w stanie zmusic naszych kopaczy do walki, bedzie ryczal na nich tak dlugo az zaczna zapier...
Po dzisiejszym meczu nie mam zludzen - eksperyment A.N. nie wypalil, typa trzeba zmienic poki jeszcze nie przerznelismy tych eliminacji z kretesem. Bo patrzac na to co sie dzieje to pare meczow i bedzie po zawodach.
Natomiast rozgrzeszanie Lewandowskiego z parodii ktora odpier***a to wolne zarty. Gosc ma cala bramke, idealnie wrzucona pilke i wali glowa prosto w bramkarza. Potem ponoc (bo nie widzialem 2 polowy) nie trafia na pustaka"

Daenerys_Targaryen
12-10-2015, 00:04
Tak stresującego meczu kadry nie pamiętam od wielu, wielu lat. MAMY AWANS KURVA!!!!

Skrzynka wódki dla:
*Lewandowskiego - prawdziwy kocur, prawdziwy kapitan, TOP 3 obecnie na świecie
*Krychowiaka - najwyższa światowa czołówka, pewność siebie, SIŁA!, nie panikuje
*Glika - skała! Prędzej złamie komuś nogę niż pozwoli, aby przeciwnik przeszedł. Glik i Pazdan to kapitalny duet i spokój w obronie na kilka lat.
*Mączyńskiego - nie wiem co się stało z chłopem, ale ostatnie 2 mecze były świetne w jego wykonaniu. Byłem 1-wszy, który uważał go za drewno, ale trzeba powiedzieć jasno -> jeśli utrzyma poziom to ma pewne miejsce w składzie
*Pazdana - To samo co Glik. Świetny w destrukcji, zagalopował się przy karny, ale reszta meczu praktycznie bezbłędna

Karny ku*as dla:
*Grosickiego - czy ten kopaczyna miał 1 dobrą akcję dzisiejszego wieczoru? Przecież to był jawny sabotaż. Mam nadzieję, że pana "polskiego Quaresme" i "pogromcy gladiatorów z Gibraltaru" nie zobaczymy już w kadrze.
*Linettego - nie ten poziom. Chłopina przez większość meczu błąkał się po boisku niczym Masłowski w Legii. Póki nie poradzi sobie z głową, póki co nabierze masy i SIŁY!, to niestety, ale nie będzie z niego piłkarza.

Niespodziewanie dobrze wypadł i Wawrzyniak i Piszczek. Wielkie brawa dla nich. Szczególnie dla tego 1-wszego. Po tym co pokazał ze Szkocją bałem się strasznie o te lewą stronę. Wypadł naprawdę dobrze i za to należą się podziękowania. Poprawnie także Olkowski. Na początku był trochę zestresowany, piłka plątała mu się pod nogami, ale później było dobrze.

Powiem wprost. Mamy ekipę, jakiej nie było w Polsce od kilkunastu lat. Szkielet tej kadry jest jasny. Gladiatorzy: Lewy, Milik, Krychowiak, Glik, Pazdan to pewne i niezaprzeczalne punkty w kadrze. To jest kręgosłup i fundament. Bramka obsadzona jak należy ( jak nie Fabian to Boruc albo Szczęsny ). Błaszczykowski się odradza i wydaje mi się, że za kilka miesięcy to będzie kolejny gladiator w kadrze. Coraz lepiej Piszczek, który jeśli dojdzie do formy, daje nam zabezpieczoną prawą stronę. Mamy 8 pewnych zawodników na najwyższym poziomie. Może ten Mączyński rzeczywiście się wyrobi i będzie prezentował odpowiedni poziom? Oby! Problemem, jak zwykle lewa strona. Nie może być miejsca w kadrze dla kogoś takiego jak Grosicki. W obronie może wróci do formy Jędrzejczyk. Może Rybus odpali. Kto wie.

No i to co od dawien dawna mówię. Brakuje nam w środku człowieka kreatywnego, ofensywnego. Takiego, który będzie umiał poukładać grę, nie będzie panikował, będzie potrafił zrobić przewagę, minąć rywala, puścić kilka prostopadłych piłkę. Kogoś takiego niestety na pewno nie znajdziemy ( śledzę polskich piłkarzy od 2001 roku i do dzisiaj takiego piłkarza nie ma ).

Jeśli:
1) nie będzie kontuzji
2) wszyscy będą w odpowiedniej dyspozycji
3) Nawałka nic nie zjebie
to... trzeba powiedzieć sobie jasno. Będziemy mieć bardzo silny zespół, który śmiało może walczyć z każdym na Euro. Możemy być czarnym koniem tego turnieju.

R.
12-10-2015, 00:11
To teraz pytanie czy Nawałka pójdzie po rozum do głowy i zaprzestanie idiotycznych powołań typu Cionek Olkowski, Peszko, Mila czy Zieliński.

Tyler_Durden
12-10-2015, 00:14
https://www.facebook.com/andrzejduda/videos/1204724949544410/

kto tak tańczy pod koniec?

Alek
12-10-2015, 00:15
To teraz pytanie czy Nawałka pójdzie po rozum do głowy i zaprzestanie idiotycznych powołań typu Cionek Olkowski, Peszko, Mila czy Zieliński.

Pytanie tylko kto inny na prawą obronę jako rezerwowy ?

Może Bereszyński się odbuduje.

Maciek
12-10-2015, 00:21
https://www.facebook.com/andrzejduda/videos/1204724949544410/

kto tak tańczy pod koniec?

Jak dla mnie tylko Jędzą na takie coś mógłby wpaść.

SzydeL
12-10-2015, 00:25
Jedyne o co chciałbym prosić, to to, aby nie oceniać występu Pazdana na podstawie tego karnego (którego dla mnie nie było).Owszem jego błąd, ale podobnie jak ze Szkocją para Glik-Pazdan klasa światowa, w obronie nie do przejścia.I osobiście przyznaje się, że naprawdę zaczynam doceniać, że ściągnęliśmy do Warszawy na pozycję stopera kawał grajka.
Tyle w temacie.Brawo dla kadry, naprawdę dobry mecz, super wynik, ale przede wszystkim dzięki za to, dzięki czemu znowu zacząłem tą kadrę doceniać - DZIĘKI ZA WALKĘ.
Czekamy na losowanie.Mam nadzieję, że podobnie jak w przypadku europucharów losował będzie niezawodny łysy z UEFA. ;)

Loko
12-10-2015, 06:49
Pytanie czy są gdzieś jakieś dokładne statystyki tego meczu ile przebiegł np. Lewandowski? Gość po prostu był wszędzie, zapierd*alał za 3, motywował, krzyczał, poprawiał, prowokował rywali. Takiego Lewandowskiego aż chce się oglądać w tej drużynie.

Brawo dla całego zespołu bo po prostu zasłużyli na to. Może nie są wybitni ale na pewno bardzo solidni i tworzą dobry kolektyw a to w futbolu podstawa.

Dzieki!!!

Ivan Drugi
12-10-2015, 08:32
Kiedy losowanie grup :D?

12 grudnia .

Jaszcz
12-10-2015, 09:05
https://www.youtube.com/watch?v=dZ7GTtze-h0

Runi
12-10-2015, 09:41
- Na 10 meczów eliminacyjnych tylko 1 porażka
- Najwięcej strzelonych bramek w eliminacjach
- Z drwalami z wysp zdobyte 6 pkt, gdzie Niemcy zdobyli tylko punkt więcej, co pokazuje jak trudno się z nimi gra
- W końcu z ogórkami wygrane bez męczenia buły
- Wygrana z Niemcami i bezpośredni lepszy bilans z nimi
- Walka, walka, walka. Trudno nie utożsamiać się z drużyną gdzie każdy zapierdziela aż miło.

heretico
12-10-2015, 09:49
- Z drwalami z wysp zdobyte 6 pkt, gdzie Niemcy zdobyli tylko punkt więcej, co pokazuje jak trudno się z nimi gra
- Walka, walka, walka. Trudno nie utożsamiać się z drużyną gdzie każdy zapierdziela aż miło.

- plus do tego - żadnych farbowanych lisów :brawo: Cionka Nawałka powołuje chyba dlatego, żeby za żoną / dziewczyną się zdążył stęsknić.

księciuniu
12-10-2015, 09:53
Włączyłem telewizor po kliku minutach meczu, więc nie znałem wyjściowych składów - jakież było moje zdziwienie, gdy koło trzydziestej minuty usłyszałem, że na boisku jest Linetty :o Zdziwienie wzrosło, gdy po kolejnych iluś minutach zobaczyłem, że ten człowiek gra z numerem "10" :o :o I żadna asysta 3 czy 5 stopnia mojego zdziwienia nie zagłuszy.
Ale zwycięzców się ponoć nie sądzi. Może takie "rodzynki", są elementem paktu, jaki Nawałka podpisał z diabłem, a skoro druga strona się z umowy wywiązuje, to i trener musi. Tym większe brawa za wygranie meczu grając 10 przeciwko 11.

Lewy klasa światowa - i nie chodzi tylko o ten mecz i tylko o bramki. :brawo: Zostaję jego fanbojem :)

P.S. Szkoda, że nasz szeroko rozumiany skauting przespał powrót Mączyńskiego z Chin (chyba, że on jakiś zadeklarowany antylegionista)

E:

- plus do tego - żadnych farbowanych lisów :brawo: Cionka Nawałka powołuje chyba dlatego, żeby za żoną / dziewczyną się zdążył stęsknić.
Żeby go gazietka od nacjonalistów i rasistów nie wyzywała :)

zbinky
12-10-2015, 10:00

Dokładnie!
Andrzej10 - masz coś do powiedzenia czy na razie odechciało ci się?

midzi
12-10-2015, 10:06
Jednym zdaniem: Lewandowski - szacun ;)

Benek
12-10-2015, 10:53
Lewandowski i Krychowiak- :brawo::brawo::brawo::brawo::brawo:

A osobne brawa dla...Wawrzyniaka:) To chyba jego najlepszy mecz w kadrze!

ps. Nawałka proszę Cię powołaj na ME NAJlepszych zawodników na dany moment abyśmy nie musieli drwić z niektórych patałachów:)

jednopostowiec
12-10-2015, 10:55
Do euro jeszcze trochę czasu, wiec to gdybanie, ale ciekawe, czy Nawałka zrobi przesiew, czy zostawi tych "dla atmosfery".
No i ciekawy jestem kto jeszcze może wskoczyć do kadry, Żyro/Kucharczyk (w formie)? Może Kosecki? Teodorczyk? Augustyn zamiast Cionka? No i do środka ktoś by się przydał.

PS. Moment jak Krychowiak zbija piątkę z Dudą ^^ Jakoś nie wyobrażam sobie podobnej sytuacji z Komorowskim :)

Andrzej10
12-10-2015, 11:20
Dokładnie!
Andrzej10 - masz coś do powiedzenia czy na razie odechciało ci się?

Kultura wymaga, aby tym co maja swoje pięć minut radości, w tej radości nie przeszkadzać :). No ale jak zostałem wywołany do tablicy to: gratuluje wszystkim kibicom reprezentacji PZPN, szczerze gratuluję.
A co do mnie, ja osobiście przejęty byłem bardziej sparingiem Legii, oraz porażka w CLJ z Polonią W. 0-2, niż kopaniem się po czołach 21 chłopów na oczach 56-57 tys ludzi, ważne że ludzie mają trochę radości. Z tego wszystkiego najbardziej mnie cieszy to że Pazdan wyszedł cało z wczorajszego pobojowiska, to duży sukces, bo Jodłowcowi się już nie udało.

A tak na marginesie
Z doświadczenia wiem, że lepiej się ogląda mistrzowskie imprezy bez Polaków. No ale to jest pseudo mistrzowska impreza w której weźmie udział pół Europy, będzie Albania, więc czego i my nie moglibyśmy się pokopać po czołach w świetle jupiterów wielkiej (z racji ilości uczestników) imprezy.
Docelowo proponuję 32 ekip jak w MŚ wtedy na ME nie awansują już tylko totalne ogóry. No ale gratulacje dla PZPN i wszystkich jej kibiców :).
Jak cytowałem Kazika sport to rozrywka, dużo osób ten produkt i ten rodzaj rozrywki pod nazwą reprezentacja PZPN daje radość i trzeba to uszanować, co niniejszym czynię, wykonali swoje zadanie kopacze, dziennikarze, komentatorzy.
Teraz drugi etap, dmuchanie balonika pod nazwa jedziemy po medal, a wszystko po to aby może ME sprzedać na PPV, największa radość wczoraj chyba była u właścicieli POLSATU, co by się stało gdyby Polska nie awansował ? Prawdopodobnie Polsat by stracił fortunę, bo nikt za bardzo nie chciałby oglądać Albanii, Walii, Irlandiii Północnej i kilku jeszcze innych wybitnych reprezentacji, a tak może jak dobrze ubiją temat to pół Polski wykupi PPV bo o takiej opcji się mówi aby w tej wersji sprzedawać ME w Polsacie, a wszystko pod przykrywką patriotyzmu i hasła jakże chwytliwego "Bóg , Honor, Ojczyzna".
Koniec mojego wywodu, gratulacje dla PZPN-u i jej kibiców :)

Ivan Drugi
12-10-2015, 11:21
Wyrok zapadnie w niedzielę :), coś czuję że kilka telewizorów poleci w niedzielę z okien, ale nie z radości. Dzisiaj więcej szczęścia niż rozumu. Poziom gry momentami dramatyczny wręcz. Mamy szczęście bo Platini wymyślił sobie żeby w ME grało pół Europy, dlatego mamy jeszcze szansę. :)

Myślę że wczoraj wieczorem ulubiony samochodzik został rzucony w kąt a ukochany miś ma wyszarpane oczko i urwaną łapkę . ;(

Andrzej10
12-10-2015, 11:29
Myślę że wczoraj wieczorem ulubiony samochodzik został rzucony w kąt a ukochany miś ma wyszarpane oczko i urwaną łapkę . ;(
No nie, nie mam czasu na zabawki, ale na forum by tak było zapewne, gdyby się sprawdziło co zacytowałeś, na szczęście nie i dobrze, szkoda zabawek :). Ja jak pisałem bardziej przejęty byłem tym że Legia CLJ przegrała derby, a swoja radość miałem wczoraj po meczu Polska -Irlandia, Pazdan wygląda na to że wrócił w całości do klubu, to sukces jak dla mnie duży, bo Jodłowcowi się nie udało. Z mojej strony tyle co do meczu wczorajszego historycznego :) podobno.

Benek
12-10-2015, 11:32
Orientuje się ktoś jak może wyglądać podział koszyków?

księciuniu
12-10-2015, 11:32
Kurde, nie przypuszczałem, że z Jędrka taki fanatyczny antymodern netowy chuligan :chuligan:

Ivan Drugi
12-10-2015, 11:34
No nie, nie mam czasu na zabawki, ale na forum by tak było zapewne, gdyby się sprawdziło co zacytowałeś, na szczęście nie i dobrze, szkoda zabawek :). Ja jak pisałem bardziej przejęty byłem tym że Legia CLJ przegrała derby, a swoja radość miałem wczoraj po meczu Polska -Irlandia, Pazdan wygląda na to że wrócił w całości do klubu, to sukces jak dla mnie duży, bo Jodłowcowi się nie udało. Z mojej strony tyle co do meczu wczorajszego historycznego :) podobno.

Zdajesz sobie sprawę że gdyby nie zbliżające się Euro to Pazdan by sobie spokojnie siedział na ławce w Niemczech i liczył tysiące euro . Wybrał ofertę Legii bo tu miał pewne miejsce w jedenastce i przez to krótszą drogę do pierwszego składu kadry .

Runi
12-10-2015, 11:35
A co do mnie, ja osobiście przejęty byłem bardziej sparingiem Legii, oraz porażka w CLJ z Polonią W. 0-2, niż kopaniem się po czołach 21 chłopów na oczach 56-57 tys ludzi, ważne że ludzie mają trochę radości. Z tego wszystkiego najbardziej mnie cieszy to że Pazdan wyszedł cało z wczorajszego pobojowiska, to duży sukces, bo Jodłowcowi się już nie udało.

Jeżeli ten mecz to kopania po czołach, to sparing Legii juz gra w CLJ jak nazwiesz?
21 chłopów? Wyższa matematyka. Na mój rozum gra 22, jak nie policzysz bramkarzy to 20.
Nie słyszałem, żeby Jodłowiec wczoraj doznał kontuzji.

Z doświadczenia wiem, że lepiej się ogląda mistrzowskie imprezy bez Polaków. No ale to jest pseudo mistrzowska impreza w której weźmie udział pół Europy, będzie Albania, więc czego i my nie moglibyśmy się pokopać po czołach w świetle jupiterów wielkiej (z racji ilości uczestników) imprezy.

To masz słabe doświadczenie. To tak jakby zamiast uprawiać seks z żoną masturbować się na widok jej nagości i iść spać.
Dalej masz problemy z matematyką. 24 z 54 to nie pół Europy.

Docelowo proponuję 32 ekip jak w MŚ wtedy na ME nie awansują już tylko totalne ogóry. No ale gratulacje dla PZPN i wszystkich jej kibiców :).

Usłyszałeś kiedyś gdzieś kadra PZPN i się tym zajarałeś nie wiedząc nawet skąd to określenie powstało. A więc drogi kolego określenie kadry PZPN powstało w celu określenia tworu z Boenischami, Polańskimi itd.
Obecnie poza nie grającym Cionkiem, która fakt faktem nie gra biega 11 Polaków z orzełkiem na piersi, dumnie go reprezentując i zapierdzialając 90 minut.

http://www.90minut.pl/ranking_reprezentacji_uefa.php?rok=2015

jednopostowiec
12-10-2015, 11:41
Na "stronie, której nazwy się nie wymienia" podali cyt:

"Poniżej rozpisane możliwe koszyki. Pod uwagę wzięto jedynie zakwalifikowane drużyny (jest ich 16, dojdzie jeszcze osiem).

Koszyk 1: Francja, Niemcy, Hiszpania, Portugalia, Anglia

Koszyk 1 lub 2: Belgia, Włochy

Koszyk 2 lub 3: Szwajcaria, Austria, Polska, Czechy

Koszyk 2, 3 lub 4: Rumunia

Koszyk 4: Islandia, Albania, Irlandia Północna, Walia"

Andrzej10
12-10-2015, 11:47
Jeżeli ten mecz to kopania po czołach, to sparing Legii juz gra w CLJ jak nazwiesz?
21 chłopów? Wyższa matematyka. Na mój rozum gra 22, jak nie policzysz bramkarzy to 20.
Nie słyszałem, żeby Jodłowiec wczoraj doznał kontuzji.

To masz słabe doświadczenie. To tak jakby zamiast uprawiać seks z żoną masturbować się na widok jej nagości i iść spać.
Dalej masz problemy z matematyką. 24 z 54 to nie pół Europy.

Usłyszałeś kiedyś gdzieś kadra PZPN i się tym zajarałeś nie wiedząc nawet skąd to określenie powstało. A więc drogi kolego określenie kadry PZPN powstało w celu określenia tworu z Boenischami, Polańskimi itd.
Obecnie poza nie grającym Cionkiem, która fakt faktem nie gra biega 11 Polaków z orzełkiem na piersi, dumnie go reprezentując i zapierdzialając 90 minut.

Jedynym piłkarzem był Lewandowski, jak odejmiesz będzie 21 kopaczy.
Co do Europy:

W Europie znajduje się 46 państw (włącznie z państwami tylko częściowo leżącymi w Europie, a bez terytoriów zależnych i separatystycznych). - by Wkipedia, geografia nie gryzie.
A co do wystepu reprezentacji, to chodzi o to że od kilkudziesięciu lat jest tak samo, ostatni mecz (trzeci jest o honor), jakoś od pewnego czasu nie pasujemy do tych imprez, jak każda przeciętna żona do konkursu Miss World :). No ale tej imprezie gra Albania, Walia, Irlandia Płn, to dlaczego i nie my.

Koniec bo rozmywacie temat, nie będę w tym uczestniczył. Powodzenia. :)

Runi
12-10-2015, 11:47
*Ranking UEFA wg. którego ustale są koszyki ( Francja jako gospodarz z pierwszego)
1 *Niemcy
2 *Hiszpania
3 *Anglia
4 *Portugalia
5 *Holandia
6 *Belgia
7 *Włochy
8 *Francja
9 *Ukraina
10 *Rosja
11 *Szwajcaria
12 *Austria
13 *Chorwacja
14 *Bośnia i Hercegowina
15 *Czechy
16 *Szwecja
17 *Polska
18 *Rumunia
19 *Norwegia
20 *Węgry
21 *Dania
22 *Irlandia
23 *Słowacja
24 *Grecja
25 *Turcja
26 *Islandia
27 *Słowenia
28 *Izrael
29 *Walia
30 *Czarnogóra
31 *Szkocja
32 *Albania
33 *Irlandia Północna
34 *Serbia
35 *Finlandia
36 *Estonia
37 *Bułgaria
38 *Litwa
39 *Armenia
40 *Białoruś
41 *Gruzja
42 *Cypr
43 *Azerbejdżan
44 *Łotwa
45 *Mołdawia
46 *Macedonia
47 *Luksemburg
48 *Liechtenstein
49 *Kazachstan
50 *Wyspy Owcze
51 *Malta
52 *Andora
53 *San Marino
54 *Gibraltar

Na zielono awansowali,
na czerwono bez szans na awans,
na czarno jeszcze nie wiadomo.

Na 1 koszyk, ani 4 szans nie mamy, na drugie minimalne, więc zapewne losowani będziemy z 3.

Co do Europy:

- by Wkipedia, geografia nie gryzie.
A co do wystepu reprezentacji, to chodzi o to że od kilkudziesięciu lat jest tak samo, ostatni mecz (trzeci jest o honor), jakoś od pewnego czasu nie pasujemy do tych imprez, jak żona do konkursu Miss World.

Jeżeli zawodników Premiership , ew. Championship nazywasz kopaczami to wyłącz proszę tv z Barceloną i Realem.
Jeżeli Krychowiak, Glik, Piszczek, Fabiański to kopacze to życzę dalej oglądania powyższych klubów.

Jeżeli Wikipedia jest dla Ciebie wyznacznikiem wiedzy to aż się boję co Ty wiesz o życiu.
UEFA skupia 54 feredacja i tyle bierze udział w eliminacjach, a nie 46.

Kucharz
12-10-2015, 12:01
Co do Europy:

- by Wkipedia, geografia nie gryzie.
A co do wystepu reprezentacji, to chodzi o to że od kilkudziesięciu lat jest tak samo, ostatni mecz (trzeci jest o honor), jakoś od pewnego czasu nie pasujemy do tych imprez, jak każda przeciętna żona do konkursu Miss World :). No ale tej imprezie gra Albania, Walia, Irlandia Płn, to dlaczego i nie my.

Do niedawna, sądząc po Twoich wpisach, uważałem, że jesteś po prostu "inny". Jednak po tym, co prezentujesz w tym temacie wygląda na to, że jesteś zwykłym trollem.

Andrzej10
12-10-2015, 12:04
Aaa zapomniałem Runi, nazwa reprezentacja PZPN pochodzi od tego, że był moment że orzełka zastąpiono znaczkiem PZPN i nie ma nic wspólnego z tą twoja historyjką którą opisałeś. Reszty nie komentuję bo szkoda rozmywać temat.

Do niedawna, sądząc po Twoich wpisach, uważałem, że jesteś po prostu "inny". Jednak po tym, co prezentujesz w tym temacie wygląda na to, że jesteś zwykłym trollem.
Myśl co chcesz, mam swoje zdanie a ty swoje i tyle, ważne że Legii kibicujemy, w innych sprawach się nie musimy zgadzać :). I każdy jest inny, na tym urok tego świata polega, że każdy jest inny.

mateusz_22
12-10-2015, 12:08
Jest gdzieś do obejrzenia/pobrania cały mecz? Bo chętnie obejrzałbym to jeszcze raz na chłodno... :bravo: Na Polsacie Sport na razie powtórki nie widać.

Benek
12-10-2015, 12:14
Panowie a nie łatwiej zrobić tak..

http://i59.tinypic.com/ih1nbq.jpg

jednopostowiec
12-10-2015, 13:03
Tak przy okazji, pytanie nie do końca o reprezentację, ale...
Wczoraj po meczu podczas wywiadów, Grosicki pytał (mniej więcej) "mam pytanie do redaktora Bożydara Iwanowa, czy ma Pan jeszcze sińce pod oczami?"
o.O Ktoś coś? Że Iwanow pochlał po Szkocji czy co? ^^

Benek
12-10-2015, 13:05
Zerknij do wątku o byłych Legionistach.

ZTR
12-10-2015, 13:06
Tak przy okazji, pytanie nie do końca o reprezentację, ale...
Wczoraj po meczu podczas wywiadów, Grosicki pytał (mniej więcej) "mam pytanie do redaktora Bożydara Iwanowa, czy ma Pan jeszcze sińce pod oczami?"

Podobno po meczu ze Szkocją dostał w studio od Dziekanowskiego.

Runi
12-10-2015, 13:06

Jebnął mu Dziekanowski.

jednopostowiec
12-10-2015, 13:09
Dzięki Panowie... kurde Iwanow to się wydaje najmniej "konfliktowy" w polsatowym studio.
Ciężko uwierzyć w taką akcję.

KRA
12-10-2015, 13:37
Jakby ktoś przyczaił gdzieś fajną kompilację wszystkich bramek repry w eliminacjach to niech podeśle linka. Dzięki.

brachu
12-10-2015, 14:28
Jakby ktoś przyczaił gdzieś fajną kompilację wszystkich bramek repry w eliminacjach to niech podeśle linka. Dzięki.

https://www.youtube.com/watch?v=lFyvNJkvI8w

Eman
12-10-2015, 15:09
Dzięki Panowie... kurde Iwanow to się wydaje najmniej "konfliktowy" w polsatowym studio.
Ciężko uwierzyć w taką akcję.

Moze poszlo o jakas dupeczke :zdziwiony:

Buziek_LG
12-10-2015, 15:25
Taka mała zabawa z innego forum około-piłkarskiego:
Gdyby dziś był 1-06-2016, a ja nazywałbym się Adam Nawałka to powołałbym?

No i jeszcze jedna zagadka:
Najwięksi wygrani eliminacji w polskiej reprezentacji?

Antares
12-10-2015, 16:14
Na pewno Fabiański, Boruc i Szczęsny to trójka, która jest niezagrożona jeśli żadnemu nic się nie stanie. Piszczek, Olkowski, Glik, Pazdan, Jędrzejczyk w obronie gdzie jeśli Szukała nie zacznie grać w Turcji to może być z nim różnie, chociaż skoro zawsze Cionka powołuje to i jedno miejsce pewnie dla niego poświęci. W pomocy Krychowiak, Mączyński, Linetty, Jodłowiec to myślę, że też pewna czwórka do wyjazdu, na skrzydłach jeździec Grosicki, Rybus, Błaszczykowski, w ataku oczywiście Lewandowski i Milik.

Także walka pewnie będzie o te 5-6 miejsc dla tych mam nadzieje, że w najwyższej formie, bo jeśli taki Mila nie grający w Lechii pojedzie to będzie śmiech. I też właśnie takie obiboki jak on czy Peszko mają chyba ostatnie pół roku gdzie będą chcieli się wziąć w garść, po EURO to już będzie tylko odcinanie kuponów.

(L)ukas
12-10-2015, 16:26
Na pewno Fabiański, Boruc i Szczęsny to trójka, która jest niezagrożona jeśli żadnemu nic się nie stanie. Piszczek, Olkowski, Glik, Pazdan, Jędrzejczyk w obronie gdzie jeśli Szukała nie zacznie grać w Turcji to może być z nim różnie, chociaż skoro zawsze Cionka powołuje to i jedno miejsce pewnie dla niego poświęci. W pomocy Krychowiak, Mączyński, Linetty, Jodłowiec to myślę, że też pewna czwórka do wyjazdu, na skrzydłach jeździec Grosicki, Rybus, Błaszczykowski, w ataku oczywiście Lewandowski i Milik.

Także walka pewnie będzie o te 5-6 miejsc dla tych mam nadzieje, że w najwyższej formie, bo jeśli taki Mila nie grający w Lechii pojedzie to będzie śmiech. I też właśnie takie obiboki jak on czy Peszko mają chyba ostatnie pół roku gdzie będą chcieli się wziąć w garść, po EURO to już będzie tylko odcinanie kuponów.

Litości, za wysokie progi na Euro. Po za tym, nie byłbym taki pewny Boruca. Nawałka może sobie wymyślić, że weźmie jakiegoś młodziaka, żeby poczuł atmosferę dużego turnieju. Trzecim bramkarzem w takim wypadku mogła by być Drągowska :/ Talent może i ma, ale nie trawię gościa.

b.
12-10-2015, 16:34
No ale Buziek pisał o powołaniach tu i teraz przez kibiców, a nie kogo powoła Nawałka za 8 miesięcy. W sumie ciekawa zabawa, ja zagramanicznych lig anie oglądam, więc wypowiadał się nie będę, ale chętnie bym poznał wyselekcjonowaną 23 przez forumowych ekspertów :)

Runi
12-10-2015, 16:49
To zacznę :
1. Boruc
2. Fabiański
3. Szczęsny
4. Jędrzejczyk
5. Piszczek
6. Glik
7. Szukała
8. Pazdan
9. Fojut
10. Komorowski
11. Wawrzyniak
12. Krychowiak
13. Mączyński
14. Jodłowiec
15. Linetty
16. Błaszczykowski
17. Zieliński
18. Rybus
19. Grosicki
20. Lewandowski
21. Milik
22. Sobiech
23. Zwoliński

Benek
12-10-2015, 16:49
NO to proszę.

Bramkarze- Fabiański, Boruc, Szczęsny
Obrońcy- Glik, Pazdan,Wawrzyniak, Piszczek, Jędrzejczyk, Janicki,Fojut
Pomocnicy- Mączyński, Krychowiak, Linetty, Furman, Błaszczykowski, Grosicki,Rybus Kucharczyk, Kapustka,
Napastnicy- Lewandowski, Milik, Zjawiński, Teodorczyk

Najwięksi wygrani to Pazdan i Mączyński.

mateusz_22
12-10-2015, 17:12
Wtrącę tylko jeszcze, bo znalazłem video z całym meczem w HD dla kogoś kto nie oglądał bądź chce zobaczyć jeszcze raz.
http://www.cda.pl/video/49516145?wersja=720p

piejo kury piejo
12-10-2015, 17:58
Jednym zdaniem: Lewandowski - szacun ;)

Pomyśleć że Lewy niedawno był linczowany. Gwizdy kibiców, opinie o oszczędzaniu się na BVB, słynne 12 miesięcy bez gola, przełamanie dwoma karnymi w meczu z... San Marino, pomysły przesunięcie na "10", następnie kompleks Milika.

Bramkostrzelny Janek
12-10-2015, 19:18
Też sobie wytypuje graczy, którzy pojadą. Swoją drogą ciekawe, który z forumowiczów będzie najbliżej :).
Bramka - Fabiański, Szczęsny, Drągowski
Obrona - Glik, Szukała, Pazdan, Piszczek, Jędrzejczyk, Wawrzyniak, Czerwiński, Fojut
Pomoc - Błaszczykowski, Krychowiak, Jodłowiec, Kapustka, Grosicki, Rybus, Zieliński, Mączyński
Atak - Lewandowski, Milik, Sobiech, Zwoliński

Wygrani: Milik, Mączyński, Pazdan

R.
12-10-2015, 19:22
Ja bym mimo wszystko dodał jeszcze Pawłowskiego z Lecha. Jeden z najlepszych ligowych skrzydłowych, jedyny, który w Poznaniu coś gra.

Buziek_LG
12-10-2015, 19:38
Bramkarze- Fabiański, Szczęsny, Drągowski
Obrońcy- Glik, Pazdan, Wawrzyniak, Piszczek, Janicki, Komorowski, Ostrzołek
Pomocnicy- Mączyński, Krychowiak, S.Pawłowski, Furman, Błaszczykowski, Grosicki, Rybus, Górlaski, Borysiuk
Napastnicy- Lewandowski, Milik, Sobiech, Teodorczyk

Wygrani to:
Mila - te kwalifikacje zrobiły z niego gwiazdę i dały kontrakt życia
Milik - dwa poziomy wyżej
Lewandowski - udowodnił że jest top5 w świecie
Mączyński - wiadomo

R.
12-10-2015, 19:43
Skoro już polemizujemy to: Janicki? Poważnie?
Ostrzołek? Kolejny farbowany lis pokroju Polańskiego, który kiedyś mówił, że woli grać dla Niemiec?

Eman
12-10-2015, 19:55
Awans awansem i brawa za to, ale wczoraj byl to mecz 11stu drwali z 9oma + Lewandowski i Krychowiak. Zeby sie znowu znawcy nie obudzili po 1 meczu w grupie

Buziek_LG
12-10-2015, 20:01
Skoro już polemizujemy to: Janicki? Poważnie?
Ostrzołek? Kolejny farbowany lis pokroju Polańskiego, który kiedyś mówił, że woli grać dla Niemiec?

Janicki poważnie po prostu nie ma lepszych Polaków w naszej lidze na tej pozycji

Ostrzołek jednak nieco inna historia niż Polański. Zaś jego powołanie to raczej będzie przyznanie się do braku alternatywy na lewą obronę: Wawrzyn wyżej już nie wskoczy, a Rybus jest potrzebny z przodu

R.
12-10-2015, 20:05
Nie powiesz mi, że Janicki jest lepszy od Fojuta. A w obecnym sezonie lepiej prezentuje się chociażby Czerwiński.

Buziek_LG
12-10-2015, 20:05
Nie powiesz mi, że Janicki jest lepszy od Fojuta. A w obecnym sezonie lepiej prezentuje się chociażby Czerwiński.
Jak to nie powiem? Właśnie powiedziałem :)

detoxizer
12-10-2015, 20:19
Fojut.

jednopostowiec
12-10-2015, 20:24
Przegląd Sportowy
"Obraniak: Chcę zagrać w mistrzostwach Europy. Nawałka może na mnie liczyć"
:lol2:

Benek
13-10-2015, 07:52

Zarówno jeden jak i drugi powinni jechać na mistrzostwa. Fojut w związku z aktualną formą a Janicki to jedyny młody, który w niedalekiej przyszłości może być naszym podstawowym stoperem reprezentacji.

Kucharz
13-10-2015, 09:02
NO to proszę.

Bramkarze- Fabiański, Boruc, Szczęsny
Obrońcy- Glik, Pazdan,Wawrzyniak, Piszczek, Jędrzejczyk, Janicki,Fojut
Pomocnicy- Mączyński, Krychowiak, Linetty, Furman, Błaszczykowski, Grosicki,Rybus Kucharczyk, Kapustka,
Napastnicy- Lewandowski, Milik, Zjawiński, Teodorczyk

Najwięksi wygrani to Pazdan i Mączyński.
Beniu, ale że co?!

Benek
13-10-2015, 09:16
Beniu, ale że co?!

Zwoliński oczywiście:)

Dzięki za czujność:)

Kucharz
13-10-2015, 09:22
Zwoliński oczywiście:)

Dzięki za czujność:)
Tak też się domyślałem, bo szczerze mówiąc nie podejrzewałbym Cię o takie poglądy ;)

Ivan Drugi
13-10-2015, 10:02
Przegląd Sportowy

Tylko patrzeć jak Ojgen sobie przypomni że zawsze kochał Polskę a Nawałka jest jego wielkim autorytetem .

b.
13-10-2015, 11:45
Przegląd Sportowy

Jak ktoś ma jakieś namiary na Nawałkę, to niech mu przekaże, że ja też chcę zagrać na mistrzostwach Europy. Adam możesz na mnie liczyć :prawi:

Runi
13-10-2015, 12:10
Ostrzołek jednak nieco inna historia niż Polański.

W prasie pojawiło się ostatnio mnóstwo informacji na temat mojej osoby. Powstało zamieszanie związane z polskimi korzeniami. Chciałbym wyjaśnić, że nigdy nie czułem się Polakiem, a mój epizod z młodzieżową kadrą U-17 tego kraju był zainspirowany pochodzeniem mojej mamy. Urodziłem się i wychowałem w Niemczech, a to jest dla mnie najważniejsze - nie chcę oszukiwać sam siebie. Nawet w przypadku gdybym otrzymał konkretną propozycję i zaproszenie z Polski, to będę musiał stanowczo odmówić
M. Ostrzołek.

Dla mnie to może i Boruc grać na lewej obronie. Ten Szwab niech się je***.

Yevaud
13-10-2015, 15:20
Taka mała zabawa z innego forum około-piłkarskiego:
Gdyby dziś był 1-06-2016, a ja nazywałbym się Adam Nawałka to powołałbym?

No i jeszcze jedna zagadka:
Najwięksi wygrani eliminacji w polskiej reprezentacji?

Wygrani:
ADAM NAWAŁKA!
potem długo nic i Mączyński, Grosicki (jedno wyjątkowo dobre podanie i stał się gwiazdą), Milik

Powołałbym
bramkarze:
1 Fabiański, 2 Boruc, 3 Szczęsny
obrońcy:
4 Glik, 5 Pazdan, 6 Piszczek, 7 Jędrzejczyk, 8 Olkowski, 9 Wawrzyniak
skrzydłowi
10 Rybus, 11 Grosicki, 12 Błaszczykowski, 13 Kapustka, 14 Gajos
środek pomocy:
15 Krychowiak, 16 Mączyński, 17 Borysiuk, 18 Zieliński, 19 Jodłowiec
napastnicy:
20 Lewandowski, 21 Milik, 22 Zwolinski

23 nie wiem. Jodłowiec, Trałka, Linetty? To, ze względu na klub - Jodłowiec.

No i biorąc pod uwagę, że Gajos tuż po kontuzji, to Linetty w miejsce Gajosa.

KRA
13-10-2015, 15:44
Dla mnie największym wygranym jest jednak Lewandowski.

Z piłkarza, któremu liczono minuty, czy nawet godziny bez bramki, z którego szydzono i kpiono porównując do Warzychy (też świetnego w klubie, a zupełnie bezproduktywnego w reprze). Z piłkarza, o którym część zastanawiała się, czy jest sens go w ogóle powoływać. Z piłkarza człapaka, który uchodził za gwiazdę przyjeżdżającą na kadrę jakby za karę wyrósł nam prawdziwy lider i kapitan. Prawdziwy tytan pracy. Zawodnik, bez którego nawet trudno sobie wyobrażać obecną kadrę. Zwycięzca klasyfikacji strzelców. Zawodnik dla mnie kompletny, ścisły piłkarski top, a jeśli chodzi o napastników to chyba numer jeden.

Oczywiście było też kilku innych, dla których były to wygrane eliminacje, ale Robert po prostu pozamiatał.

BlackAdder
13-10-2015, 16:23
M. Ostrzołek:
W prasie pojawiło się ostatnio mnóstwo informacji na temat mojej osoby. Powstało zamieszanie związane z polskimi korzeniami. Chciałbym wyjaśnić, że nigdy nie czułem się Polakiem, a mój epizod z młodzieżową kadrą U-17 tego kraju był zainspirowany pochodzeniem mojej mamy. Urodziłem się i wychowałem w Niemczech, a to jest dla mnie najważniejsze - nie chcę oszukiwać sam siebie. Nawet w przypadku gdybym otrzymał konkretną propozycję i zaproszenie z Polski, to będę musiał stanowczo odmówić

Dla mnie to może i Boruc grać na lewej obronie. Ten Szwab niech się je***.

Mam nadzieję, że z tym Ostrzolkiem to jakiś żart, a czasy farbowanych lisów odeszły do przeszłości - na ME chciałbym oglądać reprezentację Polski.

Ivan Drugi
13-10-2015, 19:05
Dla mnie największym wygranym tych eliminacji jest Reprezentacja Polski . Zeszmacił ją ***** Smuda a Fornalik po nim poprawił , Lato jej odebrał Orła , była obiektem kpin a nie powodem do dumy . Teraz znowu ludzie tym żyją . :)

Raczej
13-10-2015, 20:29
Dla mnie największym wygranym jest jednak Lewandowski.
(...)
Z piłkarza, o którym część zastanawiała się, czy jest sens go w ogóle powoływać. Z piłkarza człapaka, który uchodził za gwiazdę przyjeżdżającą na kadrę jakby za karę wyrósł nam prawdziwy lider i kapitan.

No właśnie gdzieś dzisiaj Tadeusz Fogiel(ten z Francji) wysunął ciekawą tezę, że to opaska kapitana go tak odmieniła.

Benek
06-11-2015, 12:29
Michał Pazdan (Legia Warszawa)
Jakub Wawrzyniak (Lechia Gdańsk)
Ariel Borysiuk (Lechia Gdańsk)
Bartosz Kapustka (Cracovia)
Karol Linetty (Lech Poznań)
Sebastian Mila (Lechia Gdańsk)
Tomasz Jodłowiec (Legia Warszawa)
Krzysztof Mączyński (Wisła Kraków)
Sławomir Peszko (Lechia Gdańsk)
Mariusz Stępiński (Ruch Chorzów)
Paweł Dawidowicz (Benfica II Lizbona)

Ligowe powołania. Rozumiem,że Nawałka nadal nie chce psuć atmosfery bo ma ważne mecze przed sobą...

b.
13-11-2015, 22:15
Peszko Peszką, ale że Rzeźniczaka powołał... :oczko:

Chmielo
13-11-2015, 22:43
Kibice odśpiewali refren Hymnu Polski. :zdziwiony:

Pi(L)u
13-11-2015, 22:56
Lewandowski. I na tym człowieku nie poznano się w Legii. Brak słów. Dziś dla mnie to klasa światowa bez dwóch zdań. CR7, Messi, Lewandowski (kolejność przypadkowa).

Daenerys_Targaryen
13-11-2015, 23:20
Fajnie, że pokazali, że potrafią wyciągnąć wynik. To duży plus płynący z tego meczu. Jeszcze większym plusem jest to, że chyba w końcu wszyscy zobaczyli, że Szukała < Pazdan. Dodatkowo, po raz kolejny zobaczyliśmy, że Grosicki nie nadaje się do kadry. To nie ten poziom. Delikatne wyróżnienie dla Zielińskiego i Kapustkę. Przyczepiłbym się jeszcze do Wawrzyniaka, ale nie ma sensu.

Mistarz
14-11-2015, 12:52
Rzeźniczak nie gorszy byłby od Szukały ;)

Marcino
17-11-2015, 21:57
Proszę, jednak reprezentacja istnieje bez Lewego. Młody Kapustka naprawdę rośnie na niezłego zawodnika.

Daenerys_Targaryen
17-11-2015, 23:44
Szczerze powiedziawszy nie był to dobry mecz w naszym wykonaniu. Oki, 3 bramki, wygrana - to cieszy, ale styl kiepskawy. 0 pomysłu na akcję, masę błędów, strat, problemów z wyprowadzeniem piłki. Pod tymi względami Czesi byli lepsi. Mam nadzieję, że na ostatnie 2 mecze towarzyskie przed EURO Nawałka nie zabierze w końcu Mili, Peszki, Borysiuka czy Grosickiego. Niestety, ale w kadrze nie ma miejsca na takich zawodników.

Szawar
18-11-2015, 08:20
styl kiepskawy. 0 pomysłu na akcję, masę błędów, strat, problemów z wyprowadzeniem piłki.

Pokonaliśmy ekipę, która wygrała swoją grupę, a mieli w niej Islandie, Turcję i Holandie.
Czym sie martwisz ?
Stylem, to nie jazda figurowa, jak mawia klasyk.

Raczej
18-11-2015, 09:27
Szczerze powiedziawszy nie był to dobry mecz w naszym wykonaniu. Oki, 3 bramki, wygrana - to cieszy, ale styl kiepskawy. 0 pomysłu na akcję, masę błędów, strat, problemów z wyprowadzeniem piłki. Pod tymi względami Czesi byli lepsi. Mam nadzieję, że na ostatnie 2 mecze towarzyskie przed EURO Nawałka nie zabierze w końcu Mili, Peszki, Borysiuka czy Grosickiego. Niestety, ale w kadrze nie ma miejsca na takich zawodników.

Wydaje mi się, że przesadzasz i mam wrażenie, że spora grupa myśli, że kopacze w takim meczu będą dawać maxa gdy za chwilę liga. Ogólnie mecz był na średnim(moim zdaniem nawet na niezłym) poziomie co jednak nie powinno dziwić ale bez przesady z tym słabym. 6 zmian po obu stronach, jakieś eksperymenty, nowe warianty itp. Widać, że eliminacje rozbudziły apetyty i zaczęto wymagać już nie wiadomo czego w takim meczu jak wczoraj. A już pozbywanie się lekką ręką Grosickiego to już kuriozum. Napiszę, że co mecz mam do niego pretensje, że na ileś tam wrzutek jedna jest celna czy jakieś rajdy bez głowy ale nie mamy nie wiadomo jak szerokiej kadry żeby ot tak nagle powiedzieć mu dziękuję.
Dodam, że dobra zmiana Peszki(w życiu bym nie pomyślał, że kiedykolwiek to napiszę hehe).
No i te płacze o zwrot za bilety bo nie ma Lewego i Krychy :D Myślałem, że to plota ale to autentyczny płacz był bo dzwonił taki nawet wczoraj do radiowej Trójki, masakra.

Mrugs
18-11-2015, 09:38
Przyznam, że samego meczu nie oglądałem, wynik poszedł w świat i to najważniejsze.

Ale twierdzenie, że my graliśmy rezerwami bo bez Lewego i Krzychowiaka to jakiś żart, tak naprawdę zagraliśmy bardzo silną jedenastką jak na nasze możliwości z zawodników którzy nie grali w tym roku w kadrze był Jędza w mniejszym stopniu Linetty i Kapustka. Czesi zaś wymienili pół składu w porównaniu z meczem z Holandią. Czas weryfikacji dopiero nadejdzie, bo wg mnie w takim meczu powinien zagrać drugi garnitur, ale wtedy Janusze chyba by zbojkotowali mecz ;)

midzi
18-11-2015, 10:04
Ogólnie pożyteczny mecz, który pokazał, że dwóch zawodników ma szansę złapać ostatnie sloty w kadrze na Euro, a mianowicie chodzi Kapustkę i Peszko. Natomiast z drugiej strony notowania Jędrzejczyka mogą mocno spaść, gdyż często szedł na raz, kiwali go na zamach i uciekał się do niepotrzebnych fauli, gdy nie mógł nadążyć. Jak już pisałem w innym temacie to Jędrzejczyk w takiej dyspozycji jest nam zbyteczny.

Tych slotów pozostaje tak naprawdę raptem kilka, bo pewne miejsce w kadrze mają:

Bramarze: Boruc, Szczęsny, Fabiański
Obrońcy: Szukała, Pazdan, Glik, Piszczek
Pomocnicy: Jodłowiec, Krzychowiak, Rybus, Grosicki, Błaszczykowski, Mączyński, Linetty
Napastnicy: Milik, Lewandowski

księciuniu
18-11-2015, 10:17
Bardzo dawno się nie zdarzyło żebym włączał telewizor na towarzyskie mecze reprezentacji; i to dwa na przestrzeni kilku dni (fakt, że nie na całe i bez uważnego śledzenia, ale zawsze).
To się naprawdę daje momentami oglądać :)

heretico
18-11-2015, 10:19
Bardzo dawno się nie zdarzyło żebym włączał telewizor na towarzyskie mecze reprezentacji; i to dwa na przestrzeni kilku dni (fakt, że nie na całe i bez uważnego śledzenia, ale zawsze).
To się naprawdę daje momentami oglądać :)

trudno uwierzyć, ale są tacy, którzy oglądali wszystkie mecze Nawałki ;)

Barto(L)d
18-11-2015, 10:20
Wydaje mi się, że przesadzasz i mam wrażenie, że spora grupa myśli, że kopacze w takim meczu będą dawać maxa gdy za chwilę liga. Ogólnie mecz był na średnim(moim zdaniem nawet na niezłym) poziomie co jednak nie powinno dziwić ale bez przesady z tym słabym. 6 zmian po obu stronach, jakieś eksperymenty, nowe warianty itp. Widać, że eliminacje rozbudziły apetyty i zaczęto wymagać już nie wiadomo czego w takim meczu jak wczoraj. A już pozbywanie się lekką ręką Grosickiego to już kuriozum. Napiszę, że co mecz mam do niego pretensje, że na ileś tam wrzutek jedna jest celna czy jakieś rajdy bez głowy ale nie mamy nie wiadomo jak szerokiej kadry żeby ot tak nagle powiedzieć mu dziękuję.
Dodam, że dobra zmiana Peszki(w życiu bym nie pomyślał, że kiedykolwiek to napiszę hehe).
No i te płacze o zwrot za bilety bo nie ma Lewego i Krychy :D Myślałem, że to plota ale to autentyczny płacz był bo dzwonił taki nawet wczoraj do radiowej Trójki, masakra.

Też tego nie rozumiem (wywalania pół składu). Obiektywnie mówiąc ta kadra potrzebuje kilku korekt, a grają w niej obecnie najlepsi piłkarze w Polsce. Nazwiska do odstawki, jakie tu padały w ciągu ostatnich kilku stron to: Grosicki, Borysiuk, Olkowski, Zieliński (sic!)... kim by jeden z drugim ich zastąpił? Furmanem, czy Kuchym, a może Łukasikiem, albo Pawłowskim lub Broziem (mówię o aktualnej formie tych piłkarzy)? Jedyne nieporozumienia to Mila, Cionek i do wczoraj Peszko, ewentualnie Szukała (jest Komor, Fojut, Janicki, Czerwiński).
Poza tym w tym wypadku nie ma co się oglądać na wyniki, bo całą rundę jesienną 2014 i pół wiosennej 2015 łysego "wyniki broniły" i jak się to skończyło?

Andrzej10
20-11-2015, 09:36
Fajny obrazek, pokazuje kto awansował na Euro a kto nie z państw w Europie:
https://pbs.twimg.com/media/CUHvy19WsAAAsOk.png

:)

Raczej
20-11-2015, 09:43
Fajny bo?

Andrzej10
20-11-2015, 09:53
Fajny bo?
Bo obrazuje jaka to elitarna impreza te ME w chwili obecnej :). To tak jak z tą mapką krajów które w ciągu 20 lat grały w LM :)

Ale koniec z mojej strony, bo zaraz pojawi się masa wyznawców sukcesu reprezentacji PZPN i będę miał przes.rane, mapka miała być ciekawostką, takie podsumowanie eliminacji do tej elitarnej imprezy. Daaaach !

6xir
20-11-2015, 10:01
Twoje gadanie miałoby może sens, gdyby nie jeden mały szczegół. Weszliśmy na ME z drugiego miejsca w grupie, a nie trzeciego. Coś świta? Nawet, gdyby to Euro zostało w starej formule, to byśmy się do niego zakwalifikowali. Może napisz jasno: co ta reprezentacja miała więcej zrobić, żebyś nie kręcił nosem? Przegrali jeden mecz w jednej z najcięższych grup, zagrali dwa niezłe mecze z mistrzami świata, w tym jeden wygrali, golą "frajerów" w meczach towarzyskich (z tym, że ci "frajerzy" wcześniej golili m.in. Holendrów i Turków), co też ostatnimi laty regułą bynajmniej nie było, a niektórzy zachowują się tak, jakby to Nawałka do spółki z Lewandowskim byli osobiście odpowiedzialni za rozszerzenie tej imprezy do 24 drużyn.

księciuniu
20-11-2015, 10:05
Z mapki można wyczytać m.in., że do tego spędu słabeuszy nie załapały się Holandia, Serbia, Turcja i Szkocja, więc da się tę mapkę czytać na różne sposoby.

Andrzej10
20-11-2015, 10:08
Twoje gadanie miałoby może sens, gdyby nie jeden mały szczegół. Weszliśmy na ME z drugiego miejsca w grupie, a nie trzeciego. Coś świta? Nawet, gdyby to Euro zostało w starej formule, to byśmy się do niego zakwalifikowali. Może napisz jasno: co ta reprezentacja miała więcej zrobić, żebyś nie kręcił nosem? Przegrali jeden mecz w jednej z najcięższych grup, zagrali dwa niezłe mecze z mistrzami świata, w tym jeden wygrali, a niektórzy zachowują się tak, jakby to Nawałka do spółki z Lewandowskim byli osobiście odpowiedzialni za rozszerzenie tej imprezy do 24 drużyn.
Moje zadanie się zmieni jeśli wyjdą z grupy :), wtedy uznam że została dokonana selekcja i odsiano kopaczy od piłkarzy :) i tyle, póki co jak da się zauważyć bagatelizuje i deprecjonuję osiągnięcie jakim jest awans, no i tyle, bo takie są fakty, grafika to obrazuje. :)

6xir
20-11-2015, 10:08
Z mapki można wyczytać m.in., że do tego spędu słabeuszy nie załapały się Holandia, Serbia, Turcja i Szkocja, więc da się tę mapkę czytać na różne sposoby.
Turcja akurat się załapała, ale naszpikowana więcej niż przeciętnymi piłkarzami Bośnia już nie ;) Zabawne jest to, że takie drużyny, jak Walia, Irlandia Północna czy Albania wcale nie zapały się do tej imprezy, że tak powiem, przez rozszerzoną formułę, tylko uczciwie zajmowały pierwsze lub drugie miejsce w grupie. Skorzystali za to ci, którzy mieli być jeśli nie pewniakami, to przynajmniej realnymi kandydatami do awansu: Szwecja, Ukraina, Irlandia... Tłumaczenie, że poważne drużyny zlekceważyły te eliminacje uważam za śmieszne i zwyczajnie głupie, bo w takim razie co to za "poważne" drużyny, które nie radzą sobie z takimi tuzami, które we wcześniejszych eliminacjach były zazwyczaj chłopcami do bicia?

Buzz
20-11-2015, 10:11
Mapka ewidentnie potwierdza to czemu Andrzejek chce usilnie zaprzeczyć. Że reforma to pełny sukces i jest możliwością pokazania się na turnieju pozostałym silnym drużynom, dla których w starym systemie po prostu brakowało miejsca. Andrzejek obwinia reformę za brak uwielbionej Holandii oraz że to przez nią a nie przez dupowatość tych ekip taka Dania czy Grecja będą siedziały przed tv w czerwcu. Bo to wina reformy że Węgry, Słowacja czy Irlandia Północna jadą na Euro zamiast właśnie innych teoretycznie lepszych zespołów. Typowe pierdolenie sfrustrowanego gimnazjalisty.

księciuniu
20-11-2015, 10:16
Turcja akurat się załapała

mea culpa :wstyd:

Andrzej10
20-11-2015, 11:02
Buzz mapka pokazuje fakty, że awansował każdy kto potrafi kopnąć piłkę a normalnych okolicznościach nie awansowałby, co możesz sobie sprawdzić który kraj ostatni raz awansował na ME. A to ze Holandia czy Serbia nie awansowały to są sensacje które zawsze się zdarzają, niezależnie od formuły eliminacji. Za to formuła obecna pozwoliła awansować na ME krajom które normalnie nie awansowały od wieków, lub wcale. To są fakty i tyle, nic mnie nie boli, mi się ta formuła nie podoba, bo spowodowała, że w czasie ME będzie odbywać się dalsza cześć eliminacji. I będziemy mieć mecze jak te w barażach na poziomie może godnym eliminacji ale nie godnym ME, już widzę ekscytację meczem i poziomem meczu w grupie ME np. Walia - Słowacja, albo Albania - Irlandia Płn..
Dlatego rozumiem radość w Polsacie z powodu awansu Polski i ogłaszanie to jako historyczny moment, bo gdybyśmy nie awansowali to prawdopodobnie ME odniosły by klapę finansowa w Polsce gdyby ludzie mieli oglądać mecze tego typu jak napisałem wyżej. Bo takie mecze to można było oglądać tylko w eliminacjach dawniej, a nie na mistrzowskiej imprezie.
Ja osobiście tęsknię za formułą 16 zespołów, była optymalna, gwarantowała awans najlepszych, wiadomo jakieś sensacje były i zawsze będą w każdej imprezie że ktoś awansuje niespodziewany. Pamiętam też ME 8 zespołowe, ale to zbyt mała ilość na popularność i poziom piłki obecnie.
A obecnie to jest rozmycie mistrzowskiej imprezy, obecne ME przypominają mi Eurowizję, niby są eliminację ale i tak większość to przebierańcy udający artystów. A dawniej ME to była elitarna impreza dla najlepszych w Europie. No i tyle to moje zdanie kończę wypowiedź. :)

Alek
20-11-2015, 11:06
Buzz mapka pokazuje fakty, że awansował każdy kto potrafi kopnąć piłkę a normalnych okolicznościach nie awansowałby, co możesz sobie sprawdzić który kraj ostatni raz awansował na ME. A to ze Holandia czy Serbia nie awansowały to są sensacje które zawsze się zdarzają, niezależnie od formuły eliminacji. Za to formuła obecna pozwoliła awansować na ME krajom które normalnie nie awansowały od wieków, lub wcale. To są fakty i tyle, nic mnie nie boli, mi się ta formuła nie podoba, bo spowodowała, że w czasie ME będzie odbywać się dalsza cześć eliminacji. I będziemy mieć mecze jak te w barażach na poziomie może godnym eliminacji ale nie godnym ME, już widzę ekscytację meczem i poziomem meczu w grupie ME np. Walia - Słowacja, albo Albania - Irlandia Płn..
Dlatego rozumiem radość w Polsacie z powodu awansu Polski i ogłaszanie to jako historyczny moment, bo gdybyśmy nie awansowali to prawdopodobnie ME odniosły by klapę finansowa w Polsce gdyby ludzie mieli oglądać mecze tego typu jak napisałem wyżej. Bo takie mecze to można było oglądać tylko w eliminacjach dawniej, a nie na mistrzowskiej imprezie.
Ja osobiście tęsknię za formułą 16 zespołów, była optymalna, gwarantowała awans najlepszych, wiadomo jakieś sensacje były i zawsze będą w każdej imprezie że ktoś awansuje niespodziewany. Pamiętam też ME 8 zespołowe, ale to zbyt mała ilość na popularność i poziom piłki obecnie.
A obecnie to jest rozmycie mistrzowskiej imprezy, obecne ME przypominają mi Eurowizję, niby są eliminację ale i tak większość to przebierańcy udający artystów. A dawniej ME to była elitarna impreza dla najlepszych w Europie. No i tyle to moje zdanie kończę wypowiedź. :)

Są w jednym koszyku , więc w fazie grupowej się nie spotkają.

sarinosoman
20-11-2015, 11:09
Zagłodzić trolla.

b.
20-11-2015, 11:16
Andrzej jest po prostu old-fashioned i pamięta czasy jak w ME grało 8 drużyn, teraz **** go strzela, against modern european championships :prawi:

Andrzejku - tu nikt się nie jara samym awansem, bo fakt, że awansowało prawie pół Europy. Chodzi o to, że polską kadrę w końcu, po wielu latach da się oglądać. Raz - że bez farbowańców (nie wiem po jakiego ***** został ten cionek?), a dwa że grają dobrze, walczą i fajnie się na to patrzy :)

Andrzej10
20-11-2015, 11:20
Są w jednym koszyku , więc w fazie grupowej się nie spotkają.
Mój błąd z tym meczem Albania - Irlandia Płn., ale możesz tutaj śmiało wstawić równie kiepski zestaw np. Węgry - Albania, Irlanda Płn. - Słowacja czy Albania - Austria. Zestaw meczy gurowych ME o których by się nikomu nie śniło że mogą być grane na takiej imprezie będzie mnóstwo i Polsat Bogu dziękować musi, bo pewnie reklamodawcy dopiszą i kasa się będzie zgadzać. Bez Polski klapa murowana by była według mnie. No i tyle.

Alek
20-11-2015, 11:25
Mój błąd z tym meczem Albania - Irlandia Płn., ale możesz tutaj śmiało wstawić równie kiepski zestaw np. Węgry - Albania, Irlanda Płn. - Słowacja czy Albania - Austria. Zestaw meczy gurowych ME o których by się nikomu nie śniło że mogą być grane na takiej imprezie będzie mnóstwo i Polsat Bogu dziękować musi, bo pewnie reklamodawcy dopiszą i kasa się będzie zgadzać. Bez Polski klapa murowana by była według mnie. No i tyle.

W Alpach będą grać ?

Buzz
20-11-2015, 11:54
W Alpach będą grać ?

Chyba chodzi o mecz dwóch guru :lol:

A co do tego co Andrzejku odpisałeś na mój komentarz to sorry ale w jakim ty świecie żyjesz? :lol: Ja chętnie zobaczę jak Irole z Północy spuszczają wpierdol Ukraińcom, albo Portugalia traci punkty z Islandią. Jak chcesz oglądać 4 mecze Niemców z Hiszpanami to odpal sobie fife i stwórz własny turniej.

Alek
20-11-2015, 11:58
Poza tym Austria o której wspomniał Andrzej zajęła wyższą lokatę od Rosji , czy Szwedów których rozgromili.

A co Albańców czy Węgrów fakt , że debiutuja czy grają w tej imprezie sprawi , że będą walczyć a mecz będzie miły dla oka.

IX14
25-12-2015, 11:57
W niedzielę o 11.00 w Cafe Futbol będzie o euro16 i przymiarkach do Realu, gościem nie będzie Ryszard Petru, a Robert Lewandowski.

Benek
11-03-2016, 12:04
Zagraniczne powołania. Pamięta ktoś kiedy ostatnio w kadrze nie było żadnego farbowanego lisa??

https://www.laczynaspilka.pl/reprezentacja/reprezentacja-a/zagraniczne-powolania-na-mecze-z-serbia-i-finlandia1

Tak jak wcześnie nie podobało mi się, że Nawałka powołuje graczy bez formy tak teraz muszę przyznać, że jestem pełen podziwu, że zrezygnował z Cionka i Szukały, którzy nie grają w klubie. Z powołanych tylko Kuba nie gra ale widocznie trener sam chce się przekonać czy nadal się nadaje.

PS. Jak powoła Milę i Peszko to oczywiście zmienię zdanie :)

Daenerys_Targaryen
11-03-2016, 14:13
Trzeba powiedzieć jasno: takiej paki, jak obecnie, nie mieliśmy od niepamiętnych czasów. Ćwierćfinał to jest tylko przystanek na EURO.

Runi
11-03-2016, 14:38
Trzeba powiedzieć jasno: takiej paki, jak obecnie, nie mieliśmy od niepamiętnych czasów. Ćwierćfinał to jest tylko przystanek na EURO.

Lepszą reprezentacją mają:
Francuzi,
Belgowie,
Hiszpanie,
Niemcy,
Anglicy,
Włosi,
Chorwaci,
Portugalczycy.

Porównywalną:
Rosjanie,
Szwajcarzy,
Austriacy,
Słowacy,
Szwedzi,
Czesi,
Turcy.

Na Euro zagra 14 drużyn nie gorszych od nas ,a Ty mówisz, że ćwierćfinał to przystanek.
Z drużyn na poziomie w kwalifikacjach wygraliśmy tylko z Niemcami. Dodatkowo z Jedną ze słabszych drużyn na turnieju Irlandia tylko zwyciężyliśmy raz. Co więcej z jeszcze słabszą Szkocją nie wygraliśmy ani razu.

bulbon
11-03-2016, 15:30

A balonik jak zwykle pierdolnie z wielkim hukiem :)

Daenerys_Targaryen
11-03-2016, 15:48
Lepszą reprezentacją mają:
Francuzi,
Belgowie,
Hiszpanie,
Niemcy,
Anglicy,
Włosi,
Chorwaci,
Portugalczycy.

Porównywalną:
Rosjanie,
Szwajcarzy,
Austriacy,
Słowacy,
Szwedzi,
Czesi,
Turcy.

Na Euro zagra 14 drużyn nie gorszych od nas ,a Ty mówisz, że ćwierćfinał to przystanek.
Z drużyn na poziomie w kwalifikacjach wygraliśmy tylko z Niemcami. Dodatkowo z Jedną ze słabszych drużyn na turnieju Irlandia tylko zwyciężyliśmy raz. Co więcej z jeszcze słabszą Szkocją nie wygraliśmy ani razu.

Lewandowski jest w 3-ce najlepszych napastników świata. Krychowiak, Glik, Milik, Piszczek, Fabiański/Szczęsny/Boruc to najwyższy światowy poziom. W niczym nie ustępują najlepszym grajkom z Francji, Hiszpanii czy Niemiec. Jedynie czego nam brakuję do światowej czołówki to odpowiednie skrzydła i partner do Krychowiaka. I jeśli ty piszesz, że podobny poziom do nas mają Słowacy albo Czesi to ja nie mam pytań. Powiem więcej. Wymieniasz Anglię w tym samym gronie czy Niemcy, Francję czy Hiszpanie? Kolego, Anglicy obecnie to zespół gorszy od reprezentacji Polski. Zlepek indywidualności na średnim poziomie. Grupę eliminacyjną mieli na śmiesznym poziomie. Portugalia? Ledwie przebrnęli grupę z mocarzami typu Albania i Serbia. Jedyny gość, który ciągnie tę ekipę to Ronaldo.

Ile nam potrzeba do ćwierćfinału? Zwycięstwo z Irlandią Północną i zwycięstwo lub nawet remis z Ukrainą. Zajmujemy 2 miejsce w grupie i gramy z jakąś ekipą z 2-giego miejsca z innej grupy. Może być to np. Szwecja albo Rosja. I że niby jesteśmy gorsi? Proszę Cię...

Jeśli wszyscy będą w odpowiednie formie na EURO, ominą nas kontuzję i wypadki losowe, to mamy ekipę, która śmiało może rywalizować, jak równy z równym z najlepszymi zespołami w Europie.

Piszesz, że wygraliśmy tylko z jedną ekipą na poziomie - z Niemcami. Kolego, na EURO z naszej grupy grają 3 ekipy. To świadczy tylko o jednym - i Irlandia i Szkocja to nie są ogóry tylko zespoły, które potrafią gra w piłkę. Nie zdziwie się, jeśli Irlandia powalczy o wyjście z grupy na turnieju. Nasza grupa była bardzo mocna i taka jest prawda. Później były 2 mecze towarzyskie, które wygraliśmy. I to nie z byle kim.

Cytując klasyka: "Jeśli nie teraz - to kiedy? Jeśli nie tu - to gdzie?"

księciuniu
11-03-2016, 16:02
Piszczek światowy poziom?
Milik światowy poziom? - powiedz to trenerowi Ajaxu, bo chłop tego nie zauważa.
Fabiański światowy poziom?
Boruc, hmmm...

Runi
11-03-2016, 16:17
Lewandowski jest w 3-ce najlepszych napastników świata. Krychowiak, Glik, Milik, Piszczek, Fabiański/Szczęsny/Boruc to najwyższy światowy poziom.
Lewandowski , Krychowiak fakt.
Glik gra w średniaku ligi włoskiej.
Milik został sprowadzony na ziemie w Augsburgu
Fabiański, Boruc bronią w średniakach ligi angielskiej.

W niczym nie ustępują najlepszym grajkom z Francji, Hiszpanii czy Niemiec
Ustępują. Każda z tych reprezentacji ma oprócz napastnika lepszego zawodnika. Choć porównywanie Lewandowskiego z Benzemą to ciężki tema.
I jeśli ty piszesz, że podobny poziom do nas mają Słowacy albo Czesi to ja nie mam pytań.
Polska : Swansea - Torino/Borussia/Lechia/Legia - Sevilla/Wisła/Rennes/Terek - Ajax/Bayern
Czechy : Chelsea - Leverkusen/Besiktas/Basel/Wolfsburg - Arsenal/Wolfsburg/Sparta/Bordeaux - Sparta/CSKA
Słowacja : Pilzno - Hertha/Liverpool/Koeln/Dinamo - Pilzno/Paok/Napoli/Olimpiakos/Bursaspor/Genoa

Widzisz różnicę? Mało zauważalna.

Wymieniasz Anglię w tym samym gronie czy Niemcy, Francję czy Hiszpanie? Kolego, Anglicy obecnie to zespół gorszy od reprezentacji Polski. Zlepek indywidualności na średnim poziomie
Proszę bardzo:
City - Chelsea/United/Chelsea/Everton - Arsenal/United/Totenham/City/City - United
Jarasz się kolesiem ze średniaka ligi włoskiej cy Krychowiakiem z Sevilli.
Tu mają z takich klubów na pęczki.
W eliminacjach 10 meczów/10 zwycięstw

Oj jebnie, jebnie balonik.
Życzę im jak najlepiej ale 1/4 będzie ogromnym sukcesem.

Raczej
11-03-2016, 16:52
Co do bramkarzy to tu bym spojrzał inaczej. Grając w "średniakach" mają więcej okazji do wykazania się w meczu niż np. w takim Bayernie(jeśli chodzi o ligę). Jednak po chwili pomyślałem, że z drugiej jednak strony nie grają na co dzień w meczach o stawkę jaką daje gra w europucharach więc w sumie bronienie w średniaku daje tyle samo plusów ile minusów i cały mój post należy traktować jak powietrze ;)

Daenerys_Targaryen
11-03-2016, 17:44
@ Runi

Zobaczymy w czerwcu kto ma racje. ;)

St.Maro
11-03-2016, 18:35
Życzę im jak najlepiej ale 1/4 będzie ogromnym sukcesem.
Co prawda Daenerys_Targaryen przesadza z tym swoim pompowaniem balonika, ale nie przesadzajmy też w drugą stronę, że 1/4 to byłby "ogromny" sukces. Sukces na pewno (biorąc pod uwagę, że było nie było, na EURO nie wygraliśmy jeszcze nigdy żadnego meczu) ale "ogromny" to za duże słowo. Zresztą, zobaczmy jak to może wyglądać - wiadomo 3 mecze w grupie (zakładam 2. msc), a potem w 1/8 mecz ze Szwajcarią albo Rumunią. Nikt mi nie powie, że są to drużyny których mielibyśmy się obawiać i nie mieli w takim meczu na co liczyć. Ja tam (przynajmniej na razie) jakoś specjalnie się nie nastawiam na nie wiadomo co (życie uczy pokory ;)), ale też w przypadku 1/4 nie będę mówił, że osiągnęli nie wiadomo jaki sukces.

looking1916
11-03-2016, 19:12

Masz fantazję chłopie :lol: Ja to bym chciał żebyśmy w końcu wyszli z grupy.

Alek
12-03-2016, 16:21
W przeciwieństwie do wcześniejszych mistrzostw w jakich braliśmy udział w przeciągu 13 lat mamy aktualnie najlepszą ekipę.

Jedynie martwi mnie defensywa , a w szczególności brak lewego obrońcy. Dlatego najlepszym rozwiązaniem będzie 3-5-2

Fabiański - Jędrzejczyk , Glik , Piszczek , Krychowiak , Jodłowiec , Rybus , Grosicki , Błaszczykowski , Milik , Lewandowski.

Ustawienie Rybusa na LO to marnotrawstwo tego człowieka.

Jeśli chodzi o dalszą część kadry na euro to widzę jeszcze: Szczęsnego oraz Boruca na bramce. Obrona : Pazdan , Olkowski , Wawrzyniak. Pomoc : Kapustka , Linetty , Zieliński , Sobota , Wszołek , a na ataku : Teodorczyk i Tuszyński.

Podróżnik
13-03-2016, 14:10
https://euro2016-resale.tickets.uefa.com/account

Jak ktoś zainteresowany to na stronie powyżej można przy odrobinie szczęścia kupić bilet na mecze Polaków na EURO 2016

Damixon
15-03-2016, 01:16
https://pbs.twimg.com/media/Cdi9skiVIAAdLwA.jpg:large

Podobno w takich ''klasykach'' zagramy na euro we Francji :)

Jasper121
15-03-2016, 01:23
Kozackie :D W prostocie siła ;)

Ivan Drugi
15-03-2016, 07:55
Po Cionku to kolejna dobra informacja . Jeśli przejdzie ten model koszulki to chętnie ją kupię . Od lat tego nie robiłem . Zakup tego modelu nawet mi przez myśl nie przeszedł . http://bi.gazeta.pl/im/5/11434/z11434865X,Koszulka-reprezentacji-Polski.jpg

knut larsen
15-03-2016, 15:38
https://pbs.twimg.com/media/Cdi9skiVIAAdLwA.jpg:large

Podobno w takich ''klasykach'' zagramy na euro we Francji :)
Świetne prosty wzór, cieszy wielkie godło i brak tego niepotrzebnego tam znaku pzpn .

lukasz9209
15-03-2016, 16:03
ten czerwony pasek po boku to w końcu jest czy nie? bo osobiście wolałbym bez, a na niektórych portalach wrzucają fotki takiej koszulki https://3.bp.blogspot.com/-IfwYO6dcN7Q/VuZ6u7Eq6gI/AAAAAAAA0rA/Y4Mzj7DpqyMsfufznspIowQzLoN0BqcEg/s1600/poland-euro-2016-kit-2.jpg

Raczej
15-03-2016, 16:14
ten czerwony pasek po boku to w końcu jest czy nie? bo osobiście wolałbym bez, a na niektórych portalach wrzucają fotki takiej koszulki
Z tego co ja widzę w necie to nie. Tzn jest jakiś pasek ale nie na całej długości, taka skromna krótka wstawka aby.
https://pbs.twimg.com/media/CdhlD8_W4AEFORA.jpg:large
W tych nowych zadebiutujemy już z Serbią.

Edit:Jednak zaglądając tutaj wydaje się, że żadnych pasków nie będzie: http://linkis.com/todosobrecamisetas.com/bm4cr

http://todosobrecamisetas.com/wp-content/uploads/16POLSKALK3.jpg
http://todosobrecamisetas.com/wp-content/uploads/16POLSKALK6.jpg
http://todosobrecamisetas.com/wp-content/uploads/16POLSKALK7.jpg

A i kołnierzyk taki jak wrzucił Damixon:
http://todosobrecamisetas.com/wp-content/uploads/16POLSKALK4.jpg
http://todosobrecamisetas.com/wp-content/uploads/16POLSKALK5.jpg

Daenerys_Targaryen
15-03-2016, 16:52
Bardzo dobre!

ormo
15-03-2016, 21:38
Z tego co ja widzę w necie to nie. Tzn jest jakiś pasek ale nie na całej długości, taka skromna krótka wstawka aby.
https://pbs.twimg.com/media/CdhlD8_W4AEFORA.jpg:large
W tych nowych zadebiutujemy już z Serbią.

To są stroje z 2009 ;)

Raczej
15-03-2016, 22:15
Wiem, wiem, mój błąd, po chwili edytowałem na te aktualne.

Benek
16-03-2016, 13:23
Dorna powołał zawodników na najbliższe mecze.

http://www.przegladsportowy.pl/pilka-nozna/reprezentacja-polski,dorna-rozeslal-powolania-na-mecze-z-finlandia-i-bialorusia,artykul,655306,1,291.html

Niestety nie ma żadnego zawodnika z Legii...

ormo
16-03-2016, 21:52
Oficjalnie

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xfa1/v/t1.0-0/p280x280/1859_1015825091824616_8918567047947172199_n.jpg?oh =6927d532d71fe2a7632c79e242d9762d&oe=57559C1A

Roar
18-03-2016, 09:13
Lewczuk, Borysiuk, Jędrzejczyk, Pazdan, Jodłowiec - powołani na najbliższe mecze. A gdzie Kuchy pytam się? Skrzydłowych u nas w końcu brak...

Antares
18-03-2016, 13:39
No i Dąbrowski ma już sezon z głowy, a jakby dalej utrzymał formę to miał spore szansę zaistnieć w tej reprezentacji.

Daenerys_Targaryen
23-03-2016, 18:58
Mączyński z powodu kontuzji raczej straci miejsce w podstawowej 11 na EURO ( i bardzo dobrze ). Krychowiak raczej pewniak do składu. Obok niego miejsce dla Jodłowca lub Zielińskiego.

Ljubo-jad
23-03-2016, 20:14
Wyjściowy skład "Biało-czerwonych" na mecz z Serbią :

Łukasz Fabiański - Łukasz Piszczek, Kamil Glik, Bartosz Salamon, Maciej Rybus - Jakub Błaszczykowski, Grzegorz Krychowiak, Piotr Zieliński, Kamil Grosicki - Arkadiusz Milik, Robert Lewandowski.

Numer
23-03-2016, 21:40
Niech wejdzie Jodła za Zielińskiego. Typ jest mało widoczny i niewiele wnosi do ofensywy.

b.
23-03-2016, 21:45
A mi się właśnie Zieliński podoba :) Widać, że ma papiery na grę. Dobra gra bez piłki, szybkie decyzje, zmysł do kombinacyjnej gry, dobra słabsza noga.

Ale Jodła niech wejdzie. Za Krychowiaka :)

ps. oczywiście nie wiadomo jakich fajerwerków Zieliński nie pokazał w pierwszej połowie, ale oglądam go chyba pierwszy raz i uważam, że na "ósemce" może dać nam wiele dobrego w przyszłości.

Ciuniek
23-03-2016, 22:08
Wrócę tylko do wątku koszulek. Nie wiem po kiego dali te paski, psują całą koszulkę :|

brunak
23-03-2016, 22:43
Cieszy wygrana Polski, ale czy Serbia az tak dobrze grala ...

jjjzaw
24-03-2016, 00:13
To Polacy nie grali jakos zachwycająco :)

Mrugs
24-03-2016, 09:11
O co chodziło z transparentem "Chcieliśmy dopingować a przez Bońka...." przez chwilę był widoczny przed meczem i jeać PZPN podczas minuty ciszy? Coś powiedział, zrobił bo chyba coś mnie ominęło?

lukasz9209
24-03-2016, 10:52
cos w ten deseń

zjebał sprawę:) nie było chęci dogadania się z nami to olaliśmy mecz i jest festiwal januszonady, a szkoda bo chcieliśmy uczcić dzisiejszy dzień przyjaźni polsko-węgierskiej...

Net
24-03-2016, 14:54
Koszulki dostępne w sprzedaży. Cena 329 zł, bluzy w których wczoraj wychodzili 319 zł.

Majkisek
26-03-2016, 19:49
5-0 robi wrażenie, a w temacie cisza ;)

Ivan Drugi
26-03-2016, 19:51
Peszko z Sebkiem mają spaprane Święta . :hasao:

ŁUKASZ.
26-03-2016, 19:56
Ale ci Finowie słabi... Wyglądali jak jakieś Wyspy Owcze momentami.

Ciechu
26-03-2016, 21:08
Starzyński podanie na 4-0 klasa! :klaszcze:

CW(L)KS
26-03-2016, 22:54
Starzyński podanie na 4-0 klasa! :klaszcze:

Dokładnie! Dodałbym jeszcze do tego asyste Salomona. W ogóle aż miło popatrzeć na Repre. W końcu coś sie w tej Kadrze dzieje.

P.S. Jak ja sie ciesze że nie było chórzysty Kilometra i pijaka Nieszczęścia! :bauns:

nalepv
26-03-2016, 23:01
Nie wróci... bachory to co kiedyś było !!! Dobranoc :(

Podróżnik
27-03-2016, 20:56
https://euro2016-resale.tickets.uefa.com/account

Jak ktoś zainteresowany to na stronie powyżej można przy odrobinie szczęścia kupić bilet na mecze Polaków na EURO 2016

W tej chwili nie ma żadnego problemu z kupieniem biletu 2 kat. na mecz Ukraina - Polska w Marsylii

Raczej
28-03-2016, 07:51
W tej chwili nie ma żadnego problemu z kupieniem biletu 2 kat. na mecz Ukraina - Polska w Marsylii

Poczekam, za darmo będą dawać przed samą imprezą albo nawet zapłacą ;)

Benek
21-04-2016, 12:25
Chyba można tutaj...

TVP Sport @sport_tvppl 9 min.9 minut temu
Wielka piłka, w tym reprezentacja Polski, w TVP! Największe imprezy piłkarskie 2018-2022 (MŚ, ME, Liga Narodów) - umowa podpisana!

Na konferencji prasowej podano, że Telewizja Polska nabyła od Europejskiej Federacji Piłkarskiej UEFA prawa do pakietu transmisji rozgrywek piłkarskich reprezentacji narodowych w latach 2018-2022.

Chodzi o eliminacje i finały Euro 2020, finałów mistrzostw świata w 2018 roku, finałów mistrzostw świata w 2022 roku i meczów eliminacyjnych do nich polskiej reprezentacji oraz dwóch cykli nowo utworzonej Ligi Narodowej: w latach 2018-2019 i 2020-2021 (Liga Narodowa zastąpi mecze towarzyskie). Pakiet obejmuje w sumie 227 meczów.

Ivan Drugi
21-04-2016, 20:23
227 meczów . Ilu piłkarzy w nich zagra ? Jak Darek ogarnie te wszystkie nazwiska ? :lol2:

Meazza
27-04-2016, 20:44
Euro 2016 także w TVP. "Telewizja publiczna pokaże 11 spotkań: mecz otwarcia Francja - Rumunia 10 czerwca, wszystkie grupowe mecze Polaków (12 czerwca z Irlandią Północną, 16 czerwca Niemcami i 21 czerwca z Ukrainą), dwa mecze 1/8 finału, dwa mecze 1/4 finału, oba półfinały i finał".

b.
07-05-2016, 15:10
Euro coraz bliżej.

Jak dla mnie pewniacy do wyjazdu do Francji:

1. Boruc
2. Fabiański
3. Szczęsny
4. Glik
5. Pazdan
6. Salamon
7. Piszczek
8. Jędzrzejczyk
9. Rybus
10. Wawrzyniak
11. Krychowiak
12. Zieliński
13. Jodłowiec
14. Grosicki
15. Błaszczykowski
16. Wszołek
17. Kapustka
18. Lewandowski
19. Milik

Jak kogoś z tej 19stki zabraknie, to będzie to duża niespodzianka.

Pewnie pojedzie jeszcze jakiś stoper - Szukała lub Lewczuk (choć niekoniecznie, bo Jędza może zagrać na stoperze).

Być może pojedzie też trzeci napastnik - Stępiński/Sobiech/Teodorczyk. Najbliżej chyba Stępiński, choć możliwe, że Nawałka zrezygnuje z 3 napastnika.

Największa rywalizacja w środku pola - Linetty, Mączyński, Starzyński, Borysiuk, Wolski - to najbardziej prwadopodobni kandydaci do wyjazdu.

Jakie są wasze typy? Zaskoczy kimś Nawałka? :)

Benek
07-05-2016, 15:20
Na bank pojedzie 3 napastników a nie zdziwiłbym się jakby 4 ( Stepinski i Teodorczyk). Stawiam jeszcze Na Starzyńskiego.

b.
07-05-2016, 15:25
Na bank pojedzie 3 napastników a nie zdziwiłbym się jakby 4 ( Stepinski i Teodorczyk).

A ja się nie zdziwię, jak Nawałka zabierze więcej pomocników i tylko 2 napastników :)

Benek
07-05-2016, 16:13
A ja się nie zdziwię, jak Nawałka zabierze więcej pomocników i tylko 2 napastników :)

Tylko po co? :)

Tommy Johnson
07-05-2016, 16:26
Powołania w tym roku raczej przewidywalne będą i dobrze, mam nadzieję że zabraknie obiboków takich jak Mila czy Peszko. Za zasługi to na Powązki. Z kolei dziwi Mnie brak jakichkolwiek powołań dla Pawłowskiego z Lecha. Gość od dłuższego czasu prezentuje całkiem niezłą formę, a co najważniejsze potrafi tą formę utrzymać. Pawłowski nie schodzi poniżej pewnego poziomu a jestem przekonany że treningi z kadrą jeszcze by coś do jego gry wniosły.

Ogólnie kadra jest całkiem silna jak na Nasze możliwości ale z pompowaniem balonika to bym się wstrzymał. Eliminacje to nie turniej. Wyjście z grupy to będzie sukces, wszystko dalej to już wynik ponad stan.

Tomi
07-05-2016, 18:17
Może dlatego że Pawłowski w Reprezentacji nigdy nie przypominał tego z klubu.

Wysłane z SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Tommy Johnson
07-05-2016, 18:24
Czasami tak jest faktycznie, ktoś nie pasuje charakterologicznie itp. chłopak wydaje się nieśmiały. Może potrzeba dać mu trochę zaufania i szanse. Było kilku takich w kadrze, np. Irek Jeleń. Bez wątpienia na chwile obecną Pawłowski to najlepszy skrzydłowy w Ekstraklasie.

A może dlatego że za Pawłowskim nie stoi jakiś konkretny menadżer :chytry:

IX14
07-05-2016, 23:18
Borysiuk na Euro :D ciężkostrawny dowcip.

b.
08-05-2016, 10:10
Nawałka regularnie go powołuje. Pisz oficjalny protest do PZPNu.

Benek
12-05-2016, 15:04
Chodzą słuchy, że Cionek będzie w szerokiej kadrze. Po wczorajszym meczu pewnie i Sławek pojawi się na tej liście...

Kijek
12-05-2016, 16:22
Mila i Peszko bankowo.

Jeden z trójki: Stępiński, Sobiech, Teodorczyk również.