PDA

Zobacz pełną wersję : Reprezentacja

Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 [28] 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39

Ćwirek
29-03-2015, 23:39
Dobra weź przestań, jest godzina po meczu, idź do hotelu i powiedz im to w twarz że są ciulami ok?

Ty tak ***** na serio serio???

Tommy Johnson
29-03-2015, 23:42
Całkiem poważnie, jak dla mnie zostawili serce w Dublinie.Żadnych pretensji do grajków.Kibice na stadionie też pokazali klasę, dobry meczyk.

Kolodont
29-03-2015, 23:45
no ale ze trzy podania między sobą by mogli wymienić od 3omin, co? walić to! tylko L ;)

Tommy Johnson
29-03-2015, 23:47
Ludzie kochane bo temat sie rozmyje.

Pierwsza zasada szkolenia.Silny i wysoki.

pkt wywieźli z wysp? Wywieźly

felixxx
29-03-2015, 23:48
Tragedia. Ani jednej składnej akcji. Remis to cud.

Tommy Johnson
29-03-2015, 23:57
Nie oszukujmy się, Nasza reprezentacja nigdy nie będzie grać piłką...

Możemy nadrabiać przygotowaniem fizycznym, sercem i to zaprezentowali Nasze grajki.

Jakieś 30% stadionu Polaków warto odnotować, za to ( "kibicowsko" ?) jesteśmy w czołówce :)

kresowiak1993
30-03-2015, 00:01
Możemy nadrabiać przygotowaniem fizycznym, sercem i to zaprezentowali Nasze grajki.

Nadrabiać braki techniczne to mogą takie zespoły jak właśnie Irlandia czy Szkocja, od naszej reprezentacji, w której mamy wielu zawodników topowych europejskich klubów warto wymagać jednak czegoś więcej niż kopaniny. Przecież nie raz w ostatnich latach pokazali, że potrafią tworzyć składne akcje.

Tommy Johnson
30-03-2015, 00:03
O jakich latach ty mówisz kolego, bo z tego co pamiętam to zawsze była walka i kontra, przestań bujać w obłokach radzę tobie, kupon tobie nie wszedł i o ciulach mówisz...

kresowiak1993
30-03-2015, 00:14
Nie obstawiam. A nie pamiętasz meczów z Anglią w Warszawie, czy np. Czarnogórą w Podgoricy gdzie była przyjemność z ich oglądania ?

Tommy Johnson
30-03-2015, 00:15
Nie pamiętam.

OrLe
30-03-2015, 02:04
Żaden ze mnie spec, chciałbym tylko poznać jakieś konstruktywne i poparte argumentacją opinie - kto, Waszym zdaniem, nadałby się za Jodłę? Znajdzie się ktokolwiek lepszy na jego miejsce?
Jak dla mnie, to Tomek po prostu boi się piłki (strata = odpowiedzialność...).

Byli Legioniści na +, brawo dla chłopaków! ;)

Szawar
30-03-2015, 08:02
Szkoda remisu, tracąc bramkę w ostatnich minutach. Z perspektywy meczu, Irlandczycy byli druzyną lepszą i w pełni zasłuzli na tą bramkę. Mimo wszystko remis z tego terenu jest wynikiem dobrym.

Wilczur
30-03-2015, 08:17
Mecz grany z celem żeby strzelić jedną bramkę, i nawet nie próbować strzelić drugiej to nie mecz a strata czasu. Strzelenie jednej bramki i całkowite się cofnięcie rzadko wychodzi. Niby kontrolowaliśmy, nic nam nie groziło - a skończyło się tak jak powinno. Idzie się za ciosem a nie unika rywala.

aDHd
30-03-2015, 10:19
Na tablicy wyników zamiast flag narodowych były wyświetlane logotypy związków.
Strasznie to chvjowe jest.

księciuniu
30-03-2015, 10:32
Nic nie grali, nie dało się na to patrzeć; dziury z tyłu, zero składnych akcji z przodu, brak reakcji z ławki (np. Mila i Kucharczyk wcześniej na boisko – pierwszy żeby trochę przenieść grę na ich połowę i „złapać” kilka kartek, drugi żeby rozbujać skrzydła – choćby bezproduktywnie - i poprzestawiać Irlandczyków). A i tak punkt z wysp przywieziony i sytuacja w tabeli niezła… :o Ot, taki paradoks :)

Brawa dla Lewandowskiego – pressing, bieganie, walka. Co prawda nie do końca tego (nie tylko tego) się oczekuje od napastnika, ale przynajmniej widać, że mu zależy. A że partnerzy do gry podają trochę inaczej niż Robben czy Gotze, to już nie jego wina.

brachu
30-03-2015, 10:52
w sumie tak sie dziś zastanowić to był typowy Skorża grany od 23min ;-)

Oli_choto
30-03-2015, 11:12
Skorża w przerwie za Milika wprowadziłby defensywnego pomocnika.

Wysłane z mojego LG-E460 przy użyciu Tapatalka

voytek
30-03-2015, 11:25
Brawa dla Lewandowskiego – pressing, bieganie, walka. Co prawda nie do końca tego (nie tylko tego) się oczekuje od napastnika, ale przynajmniej widać, że mu zależy. A że partnerzy do gry podają trochę inaczej niż Robben czy Gotze, to już nie jego wina.

Lewandowski jest znacznie lepszym kapitanem niż napastnikiem ;)

(L)ukas
30-03-2015, 12:22
Ale o co chodzi? :? Przecież mamy 1. miejsce w tabeli :lol2:

księciuniu
30-03-2015, 12:35

O to, że trener nie robi zmian :]

jednopostowiec
30-03-2015, 12:36
2 punkty ugrane z bezpośrednimi rywalami + superbonus z Niemcami. Jest OK.
Myślałem, że Irlandczycy będą grali bardziej agresywnie (jak ze Szkotami, na połamanie nóg). Trzeba się cieszyć z tego punktu. Raz, że na wyjeździe, dwa, że na niezłym farcie. Jedna sytuacja z niczego i mamy gola.

PS. Trochę mnie irytowało, że jak któryś z naszych dostał kosę, to Lewandowski leciał w obronie, a jak jego skosili, to jakoś inni się nie kwapili. Podobnie z pressingiem z przodu, on leci na bramkarza, reszta tylko patrzy z daleka.
PS2. Wawrzyniak na plus :) Chłopak ma mocną głowę, wszyscy na około go krytykują i szukają nowego lewego, a ten gra swoje.

adanczyk
30-03-2015, 13:17
Do krytykowania jest wielu a ja wawrzyniaka podziwiam, wie facet co robi.

(L)ukas
30-03-2015, 13:41
PS. Trochę mnie irytowało, że jak któryś z naszych dostał kosę, to Lewandowski leciał w obronie[..]

Szkoda, że tylko to...

Yevaud
30-03-2015, 14:00

No właśnie nie wiem, o co chodzi.
Ktoś uwierzył, że jeden wygrany mecz z Niemcami czyni z nas potęgę?

Pierwsze wiosenne mecze wydawały mi się zawsze ciężkie czy to w wykonaniu reprezentacji, czy choćby klubów, jak już dotrwały do tej fazy europejskich pucharów. Jak nie trafialiśmy na San Marino, czy Azerbejdżan, to dość często w tych marcowych meczach meczenie buły było.

Na wyjeździe to nie tylko z Irlandią, ale też z Irlandia Północną ciężko wywalczyć 3 punkty.

A tu jedziemy do solidnej drużyny, gdzie pół składu biega po boiskach Premier League, która w rankingu reprezentacji UEFA nie bez powodu jest o jakieś 10 miejsc wyżej niż Polska. Wywozimy punkt w niedobrym dla nas (przynajmniej tak zapamiętałem, pewnie nietrudno zweryfikować) terminie z bardzo trudnego terenu. Polska nadal niepokonana. No nic tylko rozpaczać i się pochlastać tępym nożem...

Yevaud
30-03-2015, 15:30

Pierwsze wiosenne mecze wydawały mi się zawsze ciężkie czy to w wykonaniu reprezentacji, czy choćby klubów, jak już dotrwały do tej fazy europejskich pucharów. Jak nie trafialiśmy na San Marino, czy Azerbejdżan, to dość często w tych marcowych meczach meczenie buły było.

Na wyjeździe to nie tylko z Irlandią, ale też z Irlandia Północną ciężko wywalczyć 3 punkty.

A tu jedziemy do solidnej drużyny, która w rankingu reprezentacji UEFA nie bez powodu jest o jakieś 10 miejsc wyżej niż Polska, gdzie pół reprezentacji gra w Premier League. Wywozimy punkt w niedobrym dla nas (przynajmniej tak zapamiętałem, pewnie nietrudno zweryfikować) terminie z bardzo trudnego terenu. Polska nadal niepokonana. No nic tylko rozpaczać i się pochlastać tępym nożem...

Z tym rankingiem - to sprawdzalem na 90minut.pl

Na 2013 niby była Irlandia 10 miejsc przed Polska.
http://www.90minut.pl/ranking_reprezentacji_uefa.php?rok=2013

Ale jakiś lewy ten ranking mi sie wydaje...

Także spokojnie "ranking" można odjąć od reszty wypowiedzi

(L)ukas
30-03-2015, 16:44

Kurde, a ja sądziłem, że wygrana z Niemcami czyni nas Mistrzami Świata. Piknik ze mnie :cicho:

kresowiak1993
30-03-2015, 17:24
W najnowszym rankingu z 12.03.2015 r. Polska zajmuje miejsce 34, a Irlandia 66.

Krawczol
30-03-2015, 18:00
Co do samego wczorajszego meczu to wynik zdecydowanie lepszy niż gra. Najgorszy mecz w całych eliminacjach. Jednak patrząc na całą rundę to i tak najpoprawniejsi optymiści myśleli, że te 11 punktów to plan maksimum. Wygrana z Niemcami może się okazać bezcenna, jeśli Szkocja nie wygra w Dublinie, to jest spora szansa, że nawet 8 oczek w rundzie rewanżowej da nam awans. Mamy bardzo dobrą pozycję wyjściową przed rewanżami i teraz tylko tego nie spieprzyć.

mrquad
30-03-2015, 19:48
My tu o reprezentacji , a jebana mafia z centrali handluje biletami przed meczem.
Tak było na Euro 2012 za Grzesia i tak jest teraz za Zbysia.
Greń padako, nie masz wstydu okradać rodaków.

SzydeL
30-03-2015, 20:22
Wawrzyniak wczoraj Pan Piłkarz! KRUL jest jeden. :D
Na + Fabian, Wawrzyn, nieźle stoperzy, Krychowiak i Lewy za walkę.
Cała reszta straszna padaka, a występ Olkowskiego, Jodły i Rybusa szkoda nawet komentować.I karniak dla Nawałki za brak zmian.
Jak my ten remis wywieźliśmy stamtąd to nie mam pojęcia. ;o

Mini
31-03-2015, 08:46
My tu o reprezentacji , a jebana mafia z centrali handluje biletami przed meczem.
Tak było na Euro 2012 za Grzesia i tak jest teraz za Zbysia.
Greń padako, nie masz wstydu okradać rodaków.

jeszcze go ponoć aresztowali :lol: :lol:
Zbychu Kręcina to była jednak firma, nigdy na gorąco się nie dał złapać :lol:

Yevaud
31-03-2015, 08:50
Kurde, a ja sądziłem, że wygrana z Niemcami czyni nas Mistrzami Świata. Piknik ze mnie :cicho:

Grunt to znać swoje miejsce w szeregu! ja, Janusz, Ci to mówię! ;)

ormo
31-03-2015, 09:00
Wawrzyniak wczoraj Pan Piłkarz! KRUL jest jeden. :D

No zwłaszcza tutaj jak się pogubił.

https://www.youtube.com/watch?v=qjwZPcuRBdQ

Runi
31-03-2015, 09:38
Mamy bardzo dobrą pozycję wyjściową przed rewanżami i teraz tylko tego nie spieprzyć.

Pięć meczów do końca. 20 pkt powinno dać awans. Wliczając porażkę w Niemczech i wygrane u siebie z Gruzją i Gibralterem trzeba będzie wygrać albo Szkocją albo z Irlandią. Jak to spieprzą będą frajerami.

mrquad
31-03-2015, 19:54
Mam nadzieję, że już pod dywan nie zamiotą
http://www.przegladsportowy.pl/pilka-nozna/reprezentacja-polski,polski-kibic-z-irlandii-kupilem-bilet-od-grenia-za-500-zl,artykul,555877,1,291.html

Mini
31-03-2015, 21:12
Mam nadzieję, że już pod dywan nie zamiotą
http://www.przegladsportowy.pl/pilka-nozna/reprezentacja-polski,polski-kibic-z-irlandii-kupilem-bilet-od-grenia-za-500-zl,artykul,555877,1,291.html

Ten pan Krzysztof równie dobrze może być po dziennikarskiej operacji zmiany płci i ostatnio nazywał się Angelika, Krystyna albo Ryszarda Trzecia Waza i niedawno podróżował z chłopakami ze Śląska którzy "terroryzowali" pociąg a innym razem z inną ekipą która rzucając niedopałki na chodnik tak mu zalazła za skórę że postanowił/a/o się podzielić tym z koszerną.

Jaki jest pzpn wszyscy wiedzą, jakie są sądy i decydenci w Polsce tak samo ale w dyskusji na argumenty mając wyrok sądu w UK vs. anonimowego informatora szmatławej gazety ma spore szanse powodzenia żeby rozeszło się po kościach. Jakoś nie widzi mi się żeby kolejną ofiarą medialnej krucjaty odwracającej uwagę od złodziejstwa peło miał paść Greń.

Ivan Drugi
31-03-2015, 22:29
Jaki jest pzpn wszyscy wiedzą, jakie są sądy i decydenci w Polsce tak samo ale w dyskusji na argumenty mając wyrok sądu w UK vs. anonimowego informatora szmatławej gazety ma spore szanse powodzenia żeby rozeszło się po kościach.

Ponoć został uznany za winnego ale sąd odstąpił od wymierzenia kary . Rudy zwrócił się do sądu o przesłanie kwitów więc wszystko będzie jasne . Najzabawniejsze w tej sprawie są tłumaczenia Grenia , wyższa szkoła absurdu .

Mini
31-03-2015, 22:40
Ponoć został uznany za winnego ale sąd odstąpił od wymierzenia kary . Rudy zwrócił się do sądu o przesłanie kwitów więc wszystko będzie jasne . Najzabawniejsze w tej sprawie są tłumaczenia Grenia , wyższa szkoła absurdu .
a w tym ich artykule nabazgrali że został uniewinniony :roll:

po namyśle jednak stwierdzam że mogą go ujebać w pzpn-ie nie potrzebując pomocy mediów - Greń był wymieniany wśród przeciwników Bońka na najbliższym zjeździe wyborczym więc idealny układ że ktoś z obozu wroga wszedł (został wsadzony) na minę

Ivan Drugi
31-03-2015, 22:56
Jest bilet od Grenia w PS , następny u Stanowskiego . W tym tempie do jutra upublicznione zostaną wszystkie bilety sprzedane przez Grenia , raczej ma przesrane .

Buziek_LG
31-03-2015, 23:06
Nie wiem dlaczego ale mi ta sytuacja śmierdzi ustawką na kilometr. Jakoś nie chce mi się wierzyć że Greń osobiście bawiłby się w konikowanie

Maciek
31-03-2015, 23:32
Mnie zastanawia jedno, dlaczego akurat dwa najbardziej przychylne Bońkowi źródła - PS i Weszło mają te "dowody". Pożyjemy, zobaczymy.

jednopostowiec
31-03-2015, 23:32
Greń był wymieniany wśród przeciwników Bońka na najbliższym zjeździe wyborczym
:zapomnialem: To promowanie kandydatów i późniejsza walka z nimi to takie jego hobby? Lato, Boniek... Za Listkiewicza z kim trzymał?

Mini
01-04-2015, 07:22
:zapomnialem: To promowanie kandydatów i późniejsza walka z nimi to takie jego hobby? Lato, Boniek... Za Listkiewicza z kim trzymał?

aż tak się tym nie interesuję ;)

Nie wiem dlaczego ale mi ta sytuacja śmierdzi ustawką na kilometr. Jakoś nie chce mi się wierzyć że Greń osobiście bawiłby się w konikowanie
Dokładnie. Wielka Brytania w połączeniu z Irlandią to dość duże terytorium, dużo ludzi, nasi emigranci zjechali się tam z całych wysp a może i nie tylko wysp i raz dwa wszyscy co kupili bilet u tego jednego jedynego tego dnia konika w Dublinie już zostali namierzeni albo i sami się zgłosili ?

Szawar
01-04-2015, 10:59
Walkower dla Polski za mecz z Irlandią! Walters grał w nieprzepisowej masce na twarz.

http://ekstraklasa.net/reprezentacja/walkower-dla-polski-za-mecz-z-irlandia-walters-gral-w-nieprzepisowej-masce-na-twarz,artykul.html?material_id=551b9ee8e1e17dc3362 aef69

:lol:

Meazza
01-04-2015, 11:11
Prima Aprilis:lol:

Yevaud
01-04-2015, 13:53
Mnie zastanawia jedno, dlaczego akurat dwa najbardziej przychylne Bońkowi źródła - PS i Weszło mają te "dowody". Pożyjemy, zobaczymy.

A może inni też mają tylko nie pokazują?

Kiedyś bp. Wielgus był posądzany o to, że był TW.
Później większość gazet opublikowała podpisaną umowę współpracy "ja, Grey...." (to ten z 50 twarzy Greya...?) Ale niektóre czasopisma się od tego powstrzymały (m.in. GW).

Dawno temu wiedzę o aferze Michnika (nie wiem czemu aferą Rywina zwanej) mieli różni dziennikarze i też nic nie było publikowane.

Coś mieć/wiedzieć nie równa się automatycznie publikować. Tak więc z faktu niepublikowania nie można automatycznie wyciągnąć wniosku, że się czegoś nie ma.

Peace
06-04-2015, 10:26
Tuzimek napisał tekst krytykujący Przegląd Sportowy oraz Bońka, stawiając się w roli obrońcy Grenia. Efekt? Tekst usunięty, Tuzimek pożegnał się z robotą w onecie.

Ivan Drugi
06-04-2015, 13:45
Tuzimek napisał tekst krytykujący Przegląd Sportowy oraz Bońka, stawiając się w roli obrońcy Grenia. Efekt? Tekst usunięty, Tuzimek pożegnał się z robotą w onecie.
Tego typa to sam bym wyrzucił z roboty , ciężko się czytało jego twórczość . Z resztą chyba już był na wylocie z Onetu , z NC+ też go już wcześniej pogonili . To też długie ręce Bońka ?

R.
06-04-2015, 13:48
Tego typa to sam bym wyrzucił z roboty , ciężko się czytało jego twórczość . Z resztą chyba już był na wylocie z Onetu , z NC+ też go już wcześniej pogonili . To też długie ręce Bońka ?

Ale jednak coś tam ciekawego i zgodnego z prawdą napisał, m.in. o dziennikarskich pieskach pzpn-u... ;)

Maciek
06-04-2015, 13:59
Przegląd Sportowy
Zgody: PZPN (Boniek Boys), Weszło
Kosy: Wirtualna Polska, Piłka Nożna
Układ: Onet.pl

Spore podziały wytworzyły się wśród dziennikarzy, głównie dotyczące PZPN i Bońka.

Tuzimek napisał tekst na Onecie, a Onet i PS to ten sam właściciel.

Meazza
06-04-2015, 18:33
Greckie media informują o tym, że 16 czerwca reprezentacja Polski zagra towarzyski mecz z Grecją. Spotkanie zostanie rozegrane w Gdańsku na PGE Arenie. Ostatnio nasza kadra unikała sparingów.

Andrzej10
06-04-2015, 21:17
Tak czytam ten watek i osobiście myślę sobie, że dla mnie najlepiej by było, aby nasza reprezentacja nie występowała na tej imprezie, ponieważ z własnego doświadczenia wiem, że obecność naszej drużyny wiążę się ze złymi wspomnieniami. Dużo lepiej odbieram mistrzowską imprezę typu ME i MŚ, gdy nas tam po prostu nie ma i można skupić się na piłce nożnej. No ale ktoś "mądry" postanowił z ME zrobić imprezę typu potańcówka w remizie, gdzie przyjść może w zasadzie każdy, jeśli tylko się zmieści w środku. Tak wygląda teraz formuła el do ME, trzeba być naprawdę kiepskim aby nie awansować do ME, bo prawie płowa drużyn narodowych zapewnia sobie grę w tej do niedawna elitarnej imprezie. Pamiętam czasy gdy w ME grali tylko najlepsi w Europie (8 zespołów), a teraz 24 zespoły na 54 federacje krajowe. Jak tak dalej pójdzie to ME będą miały formułę open i będzie mógł zagrać każdy kto się zgłosi i wpłaci wpisowe, nawet z poza Europy np. drużyna Kataru (bo sypną kasą). Są to pierwsze eliminacje w których mi jest obojętne kto awansuje i jak przebiegają eliminacje. Mój brat oglądał mecz z Irlandią i stwierdził, że zamiast kopać piłkę to kopią się po czołach, a najśmieszniejsze jest to że oba zespoły mają realną szansę na awans.

Jasper121
07-04-2015, 16:42
Greckie media informują o tym, że 16 czerwca Polski zagra towarzyski mecz z Grecją. Spotkanie zostanie rozegrane w Gdańsku na PGE Arenie. Ostatnio nasza kadra unikała sparingów.

Unikała, ale teraz muszą grać częściej bo TVP wykupiło prawa do spotkań towarzyskich Reprezentacji.

Meazza
07-04-2015, 18:23
Wydaje mi się też, że główny sponsor Kadry( grupa LOTOS) także naciskał na mecze towarzyskie. Swoją drogą inne reprezentacje mogą grać mecze towarzyskie a nasi kadrowicze są zmęczeni.:?
"TVP posiada już prawa do dwóch najbliższych mundiali - tego w Rosji, a także tego w Katarze w 2022 roku".

Yevaud
07-04-2015, 22:09
Wydaje mi się też, że główny sponsor Kadry( grupa LOTOS) także naciskał na mecze towarzyskie. Swoją drogą inne reprezentacje mogą grać mecze towarzyskie a nasi kadrowicze są zmęczeni.:?
"TVP posiada już prawa do dwóch najbliższych mundiali - tego w Rosji, a także tego w Katarze w 2022 roku".
A gdyby FIFA nie byla sprzedajną dziwką to się oba mundiale odbyc nie powinny. Przynajmniej nie tam...

trzeci
04-06-2015, 11:29
Selekcjoner reprezentacji Polski Adam Nawałka powołał zawodników z T-Mobile Ekstraklasy na mecz eliminacji mistrzostw Europy z Gruzją (13 czerwca, 18:00, Warszawa) oraz towarzyskie spotkanie z Grecją (16 czerwca, Gdańsk).

Kadra Polski na mecze z Gruzją i Grecją:

Bramkarze: Artur Boruc (AFC Bournemouth, Anglia), Łukasz Fabiański (Swansea City AFC, Walia), Wojciech Szczęsny (Arsenal FC, Anglia), Przemysław Tytoń (Elche CF, Hiszpania).

Obrońcy: Thiago Cionek (Modena FC 1912, Włochy), Kamil Glik (Torino FC, Włochy), Marcin Komorowski (Tieriek Grozny, Rosja), Łukasz Piszczek (BV Borussia 1909, Niemcy), Łukasz Szukała (Al-Ittihad, Arabia Saudyjska), Łukasz Broź (Legia Warszawa), Rafał Janicki (Lechia Gdańsk), Tomasz Kędziora (Lech Poznań), Michał Pazdan (Jagiellonia Białystok).

Pomocnicy: Jakub Błaszczykowski (BV Borussia 1909, Niemcy), Kamil Grosicki (Stade Rennais FC, Francja), Sławomir Peszko (1.FC Köln, Niemcy), Maciej Rybus (Tieriek Grozny, Rosja), Grzegorz Krychowiak (Sevilla FC, Hiszpania), Krzysztof Mączyński (Guizhou Renhe, Chiny), Piotr Zieliński (Empoli FC, Włochy), Ariel Borysiuk (Lechia Gdańsk), Karol Linetty (Lech Poznań), Tomasz Jodłowiec (Legia Warszawa), Michał Kucharczyk (Legia Warszawa), Sebastian Mila (Lechia Gdańsk), Dawid Kownacki (Lech Poznań). :lol:

Napastnicy: Robert Lewandowski (FC Bayern München, Niemcy), Arkadiusz Milik (AFC Ajax, Holandia), Patryk Tuszyński (Jagiellonia Białystok).

90minut.pl

R.
04-06-2015, 11:34
Brak powołania dla Rzeźniczaka a obecność Cionka czy Janickiego to jest jawna kpina.

Alek
04-06-2015, 11:38
A Teodorczyk kontuzjowany ?

Bo jego brak to też niespodzianka.

Czcibor
04-06-2015, 11:46
A Kownacki to w końcu nei jest napastnik?

Jego powołanie, w kontekście Grecji nei zaskakuje. Nie ma formy, nie sprawdzi się, to Nawałka będzie miał argument, by nie powoływać "najzdolniejszego z najzdolniejszych" :kawa:

kresowiak1993
13-06-2015, 16:48
Miał być od początku Kucharczyk, ale nie...zaczniemy z Peszką. Może by tak dał Michałowi drugą połówkę ? Poza tym zamiast Linettego Mączyński.

kresowiak1993
13-06-2015, 18:48
Piszczek solidnie, Rybus również robi dobrą robotę. Grosik gra dzisiaj fantastyczne spotkanie, to chyba jest najlepsze jego spotkanie w historii występów w kadrze ! Natomiast na drugiej flance mamy parodystę, pierwszy do wylotu z boiska. Peszko chyba sobie jaja robi...Jak zobaczyłem Lewusa w tej świetnej sytuacji gdzie miał okazje dobijać, to wiedziałem, że spartaczy, już za wiele widziałem jego popisów. Dużo się dzisiaj dzieje, jest co oglądać.

LOL3K
13-06-2015, 18:51
jak lewandowski tak dalej będzie strzelał to ania stachrska się nigdy dziecka nie doczeka :o

Nawałka dawaj Kuchego na ten atak, gorzej nie będzie.

nalepv
13-06-2015, 19:51
Co to się tam porobiło w tej końcówce :leze:

kresowiak1993
13-06-2015, 19:51
jak lewandowski tak dalej będzie strzelał to ania stachrska się nigdy dziecka nie doczeka :o

No to teraz szykuje mu się cała gromadka :)

mkr
13-06-2015, 19:53

:lol3:

Od razu trojaczki będą.

R.
13-06-2015, 19:53
Co by nie mówić to 2 połowa do 88 minuty kabaret. Momentami wręcz rozpaczliwa obrona... u siebie z... Gruzją...

OLIUSTKA
13-06-2015, 19:57
Udało się wygrać, chociaż 2 połowa delikatnie mówiąc bardzo przeciętna...więcej się spodziewałem po Krychowiaku.

Mistarz
13-06-2015, 19:57
Co by nie mówić to 2 połowa do 88 minuty kabaret. Momentami wręcz rozpaczliwa obrona... u siebie z... Gruzją...

Na tyle ile oglądałem to przednie widowisko to niestety trzeba się zgodzić. Peszko/Mączyński/Glik dzisiaj najsłabsi, Krychowiak mnóstwo strat.

kresowiak1993
13-06-2015, 19:58
Oczywiście, że wynik zaciemnia obraz sytuacji. Momentami wyglądali bezradnie biegając za piłką. Widocznie sporo ich kosztowała pierwsza połowa i jak to w naszych realiach bywa spuchli w drugiej. Ponadto Gruzja pokazała, że trochę w piłkę grać potrafi.

OLIUSTKA
Na tyle ile oglądałem to przednie widowisko to niestety trzeba się zgodzić. Peszko/Mączyński/Glik dzisiaj najsłabsi, Krychowiak mnóstwo strat.

Glik przecież nie grał - za niego wystąpił Pazdan

kresowiak1993

Hmm, no Glik nie miał się chyba czym dzisiaj wykazać. A Pazdan plamy nie dał, gorzej Szukała, ale on już przyzwyczaił, że nie błyszczy i bywa niepewny

Mistarz
13-06-2015, 19:59
Glik przecież nie grał - za niego wystąpił Pazdan

Myślałem Grosik napisałem Glik ;)

LOL3K
13-06-2015, 19:59
droga aniu jest nadzieja :lol:
tylko trzeba się spieszyć i kuc żelazo póki gorące :rotfl:

Ale do 89. minuty bolało.

sarinosoman
13-06-2015, 20:02
Milik MOTM. Bez zarzutu Fabian i Pazdan. Lewy - brawa za hat trick, zjeba za dwie zmarnowane setki w pierwszej połowie (Bale pokazał wczoraj, "jak to się robi").
Ci Gruzini, jeśli nadal będą tak grali, pewnie jeszcze kogoś przewiozą.

Marcino
13-06-2015, 20:11
Brawa dla drużyny, która naprawdę zaczyna konkretnie wygrywać. Lewy wreszcie robi to na co wszyscy czekali.

Viper_86
13-06-2015, 20:13
Mączyński to musi być jakaś rodzina Nawałki, bo to nie możliwe aby takie drewno grało w reprezentacji. Ogólnie jak zwykle, gra marna ale wynik cieszy.

Tommy Johnson
13-06-2015, 20:40
Mączyński to musi być jakaś rodzina Nawałki, bo to nie możliwe aby takie drewno grało w reprezentacji. Ogólnie jak zwykle, gra marna ale wynik cieszy.

Akurat Maczynski w tym meczu zagral bardzo dobrze ale ogolnie rozumiem cie, na dluzsza mete gra w takim skladzie wyjdzie bokiem. Druzyna Nawalki na razie sie sprawdza ale za dlugo ogladam pilke, i tacy pilkarze zesraja sie na wielkim turnieju. Milika tez to dotyczy.

Andrzej10
13-06-2015, 21:04
CO tu pisać chyba się załapiemy na te ME, z takim szczęściem to nie ma innego wyjścia. Bo ogólnie to kiepski mecz w naszym wykonaniu, już myślałem że zakończy się jak z Irlandią, od strzelenia gola zaczęła się robić obrona Częstochowy i to z Gruzinami u siebie, gdyby nie poprzeczka to sadze że meczu by nie wygrała reprezentacja PZPN. No nic pojedziemy na te ME raczej, ale wiadomo co będzie na ME, łomot i po ME lament.

sarinosoman
13-06-2015, 21:17
Dobra, otrzyj łzy i czekaj z optymizmem na ten łomot.

Benek
13-06-2015, 21:20
Z kim kolwiek by nie grali to strzelić trzy bramki w trzy minuty to mega wyczyn! Nie przegrać żadnego z pozostalych trzech meczów i będzie awans:)

Andrzej10
13-06-2015, 21:27
Dobra, otrzyj łzy i czekaj z optymizmem na ten łomot.
A coś o meczu ? Napiszesz ? Czy napisałeś aby napisać i nabić licznik ? Według mnie mecz zagrali kiepski i szczęścia dużo było, a w Polsce juz pompowany jest balonik i będzie lament po ME, bo od początku el. ME mamy więcej szczęścia niż dobrej gry.

Alek
13-06-2015, 21:37
A coś o meczu ? Napiszesz ? Czy napisałeś aby napisać i nabić licznik ? Według mnie mecz zagrali kiepski i szczęścia dużo było, a w Polsce juz pompowany jest balonik i będzie lament po ME, bo od początku el. ME mamy więcej szczęścia niż dobrej gry.

Akurat dobra gra defensywy czy np pewny golkiper to nasza zasługa , a nie tylko fart. Mam tu na myśli postawę Glika oraz Szczęsnego w meczu z Niemcami. Ze Szkotami to my graliśmy lepszą piłkę , niż rywale i pokazano wolę walki , więc póki co z wyników trzeba się cieszyć , a nie użalać ze szczegółów.

piejo kury piejo
13-06-2015, 21:40
CO tu pisać chyba się załapiemy na te ME, z takim szczęściem to nie ma innego wyjścia. Bo ogólnie to kiepski mecz w naszym wykonaniu, już myślałem że zakończy się jak z Irlandią, od strzelenia gola zaczęła się robić obrona Częstochowy i to z Gruzinami u siebie, gdyby nie poprzeczka to sadze że meczu by nie wygrała reprezentacja PZPN. No nic pojedziemy na te ME raczej, ale wiadomo co będzie na ME, łomot i po ME lament.

Coś jak pompowany balonik reprezentacji Engela po klątwie Bońka. Wtedy stawianym celem było wicemistrzostwo świata.

Andrzej10
13-06-2015, 21:45
Coś jak pompowany balonik reprezentacji Engela po klątwie Bońka. Wtedy stawianym celem było wicemistrzostwo świata.
Dokładnie, Kołtoń to juz od jakiegoś czasu głosi że mamy wielka druzyne na sukcesy w Europie/ Za Engela własnie było identycznie. No ale co się dziwić Kołtoniowi czy Borkowi, muszą nakręcać oglądalność, kasa misiu kasa.

Akurat dobra gra defensywy czy np pewny golkiper to nasza zasługa , a nie tylko fart. Mam tu na myśli postawę Glika oraz Szczęsnego w meczu z Niemcami. Ze Szkotami to my graliśmy lepszą piłkę , niż rywale i pokazano wolę walki , więc póki co z wyników trzeba się cieszyć , a nie użalać ze szczegółów.
No trzeba patrzeć na szczegóły, bo jak się bronimy przed Gruzinami i ratuje nas poprzeczka to nie jest dobrze, a w szczegółach jest właśnie największy problem. Oglądałem wszystkie mecze i tylko z Gibraltarem nie można było sie martwic o wynik, w pozostałch meczach wynik lepszy niz gra.

sarinosoman
13-06-2015, 21:58
O meczu pisałem.
Nikt tak szczegółowo nie przeanalizował na Forum niebywałego pecha genialnego Berga z jednej strony i niesamowitego szczęścia Repry z drugiej.
Z Kołtoniami i "balonikami" to pod inny adres, proszę, a co się tyczy kwestii wyników z przyszłości, to chętnie poznam zestaw Lotto na następny tydzień.
Jest 4:0 i liderowanie w grupie ze Szkopami, więc smuta jest zwyczajnie nie na miejscu.

St.Maro
13-06-2015, 22:15
Czy te 3 bramki Lewego to nie jest przypadkiem najszybszy klasyczny hat-trick w historii światowego futbolu? Ktoś wie jaki był dotychczasowy rekord, bo wątpię żeby ktoś szybciej strzelił?

Andrzej10
13-06-2015, 22:19
Czy te 3 bramki Lewego to nie jest przypadkiem najszybszy klasyczny hat-trick w historii światowego futbolu? Ktoś wie jaki był dotychczasowy rekord, bo wątpię żeby ktoś szybciej strzelił?

Raczej nie, bo niedawno w Premier League Sadio Mane z Southampton zdobył 3 bramki w 2 min i 56 sek - https://www.youtube.com/watch?v=TJ_wUk-ycS4
a to i tak chyba nie był najszybszy w historii Premier League (ale tego nie jestem już pewny), a Lewandowski potrzebował "aż" 4 minuty podobno :)

Alek
13-06-2015, 22:20
Dokładnie, Kołtoń to juz od jakiegoś czasu głosi że mamy wielka druzyne na sukcesy w Europie/ Za Engela własnie było identycznie. No ale co się dziwić Kołtoniowi czy Borkowi, muszą nakręcać oglądalność, kasa misiu kasa.

No trzeba patrzeć na szczegóły, bo jak się bronimy przed Gruzinami i ratuje nas poprzeczka to nie jest dobrze, a w szczegółach jest właśnie największy problem. Oglądałem wszystkie mecze i tylko z Gibraltarem nie można było sie martwic o wynik, w pozostałch meczach wynik lepszy niz gra.

Rozumiem , że jak nasi grali Gruzinami w Tbilisi i powieźli ich 4-0 to też drżałeś o rezultat ?

O ile w pierwszej połowie gra nie była rewelacyjna , to jednak Polacy mieli przewagę i rzadko dopuszczali miejscowych do swego pola karnego.

Jeśli chodzi o mecz z Niemcami to ciężko być pewnym 3 pkt grając z ekipą , która 3 miesiące wcześniej została mistrzem świata.

piejo kury piejo
13-06-2015, 22:27
Jeśli z grupy ze Szwabami wyjdą z pierwszego miejsca, to zacznę się zastanawiać czy są w stanie ugrać coś więcej. Teraz nie ma co wieszać psów ani popadać w zachwyt.

St.Maro
13-06-2015, 22:27
Raczej nie, bo niedawno w Premier League Sadio Mane z Southampton zdobył 3 bramki w 2 min i 56 sek - https://www.youtube.com/watch?v=TJ_wUk-ycS4
a to i tak chyba nie był najszybszy w historii Premier League (ale tego nie jestem już pewny), a Lewandowski potrzebował "aż" 4 minuty podobno :)
Kurde, zapomniałem o tamtym meczu, a przecież nie tak dawno był ;). No ale w historii polskiego futbolu to już chyba najszybszy...

E. Ważny teraz mecz z Grecją po przy zwycięstwie mamy szanse być losowani z drugiego koszyka w eWC 2018. Losowanie już 25 lipca (wcześnie jakoś).
http://www.footballseeding.com/international-tournaments/world-cup-2018/

Podróżnik
13-06-2015, 22:40
Kurde, zapomniałem o tamtym meczu, a przecież nie tak dawno był ;). No ale w historii polskiego futbolu to już chyba najszybszy...

To już muszą ustalić statystycy 07-05-1988 Legia - Olimpia Poznań 3:1 Dziekanowki równie szybko mogą decydować sekundy :)
http://www.legia.net/historia/index.php?s=mecz&id=1605

Bonhart
13-06-2015, 22:50
Tym bardziej ze Grecy wlasnie elegancko dali d... z pasterzami z Wysp Owczych.

Ciuniek
13-06-2015, 22:51
Mączyński tragedia.

Ivan Drugi
14-06-2015, 07:26
To co nie można się cieszyć bo kiedyś przydarzy się porażka ? Szczęście czy nie to jednak prowadzimy w grupie z mistrzami świata a to w historii naszej piłki nie zdarza się co często . Jak przegrają 4:0 to wtedy trzeba będzie lamentować .

Andrzej10
14-06-2015, 08:16
To co nie można się cieszyć bo kiedyś przydarzy się porażka ? Szczęście czy nie to jednak prowadzimy w grupie z mistrzami świata a to w historii naszej piłki nie zdarza się co często . Jak przegrają 4:0 to wtedy trzeba będzie lamentować .
Ciesz się Ivanie Drugi , czy ja ci bronię ? Ja opisuję własne spostrzeżenia, nikomu tutaj nie bronię się cieszyć, ja tez się cieszę, ale podchodzę do tego z rezerwą dużą bo już nie raz tak było, a potem była narodowa tragedia. W Polsce ludzie nie potrafią wypośrodkować emocji, albo jest zajebiście, albo do dupy nigdy pośrodku. To jak za Polski szlacheckiej nie robiło się nic, a jak było źle do było pospolite ruszenie i albo wielkie zwycięstwo, albo tragedia narodowa. To samo jest ze wszystkim i w każdej dziedzinie życia obecnie.
Stanowski nie jest moim idolem, ale czasami napisze coś mądrego, nawet jak meczu nie oglądał:

Meczu nie widzialem, impreza rodzinna. Czytam teraz komentarze. Przypominam, ze rywalem byla Gruzja. Dziekuje, gratuluje, dobrej nocy.

Pewnie jakby pooglądał nawet tak by nie napisał. A to że jesteśmy przed Niemcami zawdzięczamy tylko kiepskiej ich postawie. Nie ma co popadać w zachwyt, bo prawdopodobnie schody przed nami (oprócz meczu z Gibraltarem). Już po następnej rundzie miny nam mogą trochę zrzednąć(we wrześniu). Oby nie.

Raffi
14-06-2015, 08:31
To już muszą ustalić statystycy 07-05-1988 Legia - Olimpia Poznań 3:1 Dziekanowki równie szybko mogą decydować sekundy :)
http://www.legia.net/historia/index.php?s=mecz&id=1605
o mistrzu, mój pierwszy mecz na Żylecie , czy raczej obok niej ("A"), bądź pozdrowiony

Leokadiusz
14-06-2015, 09:56

Kryszałowicz Malcie albo innemu San Marino huknął szybciej. Więc z tą "historią światowego futbolu" trochęodlot.

Krawczol
14-06-2015, 10:20
Co do hattricka wczoraj czytałem, że w El. Euro szybszy był tylko jakiś Turas, co do światowego futbolu to na pewno kilku szybszych by znalazł.

A co do samego meczu to wszystko zgodnie z planem, dopisać 3 oczka i zapomnieć, że się ten mecz odbył. Jakiś Grek, Norweg czy inny Węgier odpali livesports i zobaczy, że jesteśmy liderem w grupie z mistrzem świata, mamy bilans 20-3 i znowu ograliśmy Gruzję 4-0, nieważne że męczyliśmy bułę.

IX14
14-06-2015, 11:04
Terminarz 4 września(piątek) Niemcy -Polska, 7 września ( poniedzialek) Polska-Gibraltar , 8 października(czwartek) Szkocja - Polska ,11 października(niedziela) Polska-Irlandia.

Andrzej10
14-06-2015, 12:19
No a Cafe Futbol jazda na Legię, bo Kucharczyk i Broź nie zgrają z Grecja na prośbę Legii, a przed chwila mówili że trener Niemiec dał kilku piłkarzom Niemieckim urlop i zwolnił z meczu z Gibraltarem i jakoś to przyjęli ze zrozumieniem. A tutaj nagonka na Legię, jak zwykle, dwulicowość do kwadratu. Jak dla mnie Legioniści nie muszą grać w reprezentacji PZPN, szkoda zdrowia i czasu, Legia jest najważniejsza.

Tym bardziej ze Grecy wlasnie elegancko dali d... z pasterzami z Wysp Owczych.
Zobaczymy co my pokażemy z grekami :), zakładam że każdy nasz skład jest lepszy od najlepszego składu zespołu z Wysp Owczych i nie będzie gadki, że Lewego nie było oraz kilku innych. Wina ewentualna spadnie pewnie na Legię ;).

kresowiak1993
14-06-2015, 12:21
Właśnie w CF powiedzieli, że Legioniści i kilku innych zawodników opuszczają zgrupowanie na prośbę Berga. Jeśli Michał miał dostać szansę się pokazać to pewnie by zagrał z Grecją. No to prędko Kucharczyk nie zostanie gwiazdą Reprezentacji...

Wiesiu
14-06-2015, 12:29
No a Cafe Futbol jazda na Legię, bo Kucharczyk i Broź nie zgrają z Grecja na prośbę Legii, a przed chwila mówili że trener Niemiec dał kilku piłkarzom Niemieckim urlop i zwolnił z meczu z Gibraltarem i jakoś to przyjęli ze zrozumieniem. A tutaj nagonka na Legię, jak zwykle, dwulicowość do kwadratu. Jak dla mnie Legioniści nie muszą grać w reprezentacji PZPN, szkoda zdrowia i czasu, Legia jest najważniejsza.

Zobaczymy co my pokażemy z grekami :), zakładam że każdy nasz skład jest lepszy od najlepszego składu zespołu z Wysp Owczych i nie będzie gadki, że lewego nie było oraz kilu innych.
Jesteś idiotą jak możesz porównywać urlop Niemców na życzenie ich trenera z nieobecnością Legionistów z powodu wymysłów Berga. Do kwadratu to jest Twoja głupota.

Andrzej10
14-06-2015, 12:33
Jesteś idiotą jak możesz porównywać urlop Niemców na życzenie ich trenera z nieobecnością Legionistów z powodu wymysłów Berga. Do kwadratu to jest Twoja głupota.
Oj Wiesiu ulżyło Ci, dlaczego nie mam porównywać, trener Niemców zwolnił zawodników z meczu ważnego bo el ME, a nasi nie zagrają tylko w meczu towarzyskim o nic i to z Grekami którzy przed chwila się skompromitowali. Porównanie jak najbardziej na miejscu. No ale to zawodnicy Legii to będzie afera jak sądzę i jazda na Legię i Berga, nawet przez kibiców Legii Warszawa, bo nie lubią Berga i będzie kolejna okazja aby mu dowalić.
Jeszcze raz napiszę 21.06 Legia zaczyna przygotowania do sezonu mecz z Grekami 16.06 kiedy maja odpocząć ? Jakiś idiota wymyślił ten sparing Nawałka ma swoją ekipę obeznaną, jeśli ktoś wyważa że jakiś Legionista dzięki meczowi z Grekami awansuje w hierarchii to sądzę że jest w błędzie. A jeśli na jesień nasi będą w formie to Nawałka nie będzie myślał o Grecji tylko brał najlepszych według swojego uznania. Brawo dla Legii i Berga za to że walczą o zawodników.

jajcarz
14-06-2015, 12:52
Co to za nowy pokemon?

Wysłane z mojego XT1032 przy użyciu Tapatalka

Maciek
14-06-2015, 12:58
Ja nie rozumiem decyzji Berga, Lech i Jaga nie zwracały się z prośbą o zwolnienie swoich graczy. W takim meczu Kuchy mógłby pokazać się z dobrej strony i może w następnym meczu o punkty dostałby szansę gry w pierwszym składzie. Tak samo Broź. No ale cóż, złej baletnicy przeszkadza rąbek u spódnicy, przynajmniej później nie będzie tłumaczeń, że zespół nie mógł się zgrać bo trzech było na kadrze.

Benek
14-06-2015, 13:13
A pamiętasz ile spotkań rozegrali nasi piłkarze a ile Lecha i Jagi? Bardzo dobry ruch Berga. Skoro Nawałka woli grać Mączyńskim i Peszko to niech grają i z Grecją.
Ps. Pytanie tylko co na to Legioniści:)

brachu
14-06-2015, 13:14
Mnie to bawi cały fakt pierdolenia ,że zawodnicy muszą mieć urlop po sezonie :roll: Naprawdę trzeba im współczuć jakiego zawodu się podjęli i jak oni mają ciężko w życiu. Odnośnie Kuchego i Brozia to w sumie jeśli by chcieli to by zostali ,a tak to wycieczka wykupiona trzeba ciskać potem nie będzie czasu na odpoczynek. Jakis mało znaczący meczyk z Grecja nie będzie im psuł planów wakacyjnych :efoch:

Maciek
14-06-2015, 13:24
A pamiętasz ile spotkań rozegrali nasi piłkarze a ile Lecha i Jagi? Bardzo dobry ruch Berga. Skoro Nawałka woli grać Mączyńskim i Peszko to niech grają i z Grecją.
Ps. Pytanie tylko co na to Legioniści:)

Kuchy 3418 minut
Broź 3660 minut
Jodła 4733 minut
Linetty 2356 minut
Kędziora 3884 minut
Tuszyński 3143 minut
Pazdan 2495 minut
Kownacki 2257 minut

Wcześniejszym absurdem było nie puszczenie Ryczkowskiego na eliminacje ME u19.

http://weszlo.com/2015/06/04/czas-zadac-pytanie-dlaczego-ryczkowski-nie-pojechal-na-kadre-u-19/

Jodłę jeszcze rozumiem, ale Kuchy i Broź powinni zostać i zagraliby pewnie w podstawowym składzie.

Andrzej10
14-06-2015, 13:33
Jodłę jeszcze rozumiem, ale Kuchy i Broź powinni zostać i zagraliby pewnie w podstawowym składzie.
Pytanie jest takie: Po co ?

Przecież nic się do cholery nie stanie
Jak nie zagram sparingu z Kazachstanem.
(...)
Zamiast się użerać na kadrze z trenerem
Wolę pojechać z rodziną na Materę.
(...)
Przecież to jest zupełnie chore
Że się myli rozrywkę z honorem.

To paranoja
Paranoja z goła nie moja.
Sport, każdy przyzna, to rozrywka
A nie „Bóg, Honor, Ojczyzna”!

Kazik :)

rey
14-06-2015, 22:17
Nie wiem czemu tak niektórych bulwersuje prośba HB. Bardzo dobra decyzja, mecz o nic, na chwilę przed rozpoczęciem przygotowań do nowego sezonu, zagrali by pewnie przez 45 minut. Zero plusów, same minusy. Mam wrażenie, że niektórym nienawiść do łysego zakłóca rzeczywistość...

Mini
15-06-2015, 07:47
Kryszałowicz Malcie albo innemu San Marino huknął szybciej. Więc z tą "historią światowego futbolu" trochęodlot.
pogromcom Greków czyli Wyspom Owczym i niestety ale nie prawda. Kryszałowicz hat tricka zbierał przez ponad pół godziny - 9 minuta, 40 i 41. W 43 dołożył czwartą bramkę.

Raczej
15-06-2015, 12:39
pogromcom Greków czyli Wyspom Owczym i niestety ale nie prawda. Kryszałowicz hat tricka zbierał przez ponad pół godziny - 9 minuta, 40 i 41. W 43 dołożył czwartą bramkę.
40, 41, 43 - to nie jest hat trick?

Mini
15-06-2015, 12:47
40, 41, 43 - to nie jest hat trick?
no jak dla mnie hat-trick w tym meczu Kryszałowicz skompletował w 41 minucie

Andrzej10
15-06-2015, 13:40
Kolejny dowód jak idiotycznym pomysłem jest mecz z Grecją:

Przez sparingowy mecz z Grecją reprezentacja Polski nie znajdzie się w drugim koszyku w losowaniu eliminacji mistrzostw świata w 2018 roku. Dlaczego więc to spotkanie będzie rozgrywane? - Nie patrzymy na rankingi - mówi Jakub Kwiatkowski, rzecznik PZPN.
a tutaj szczegóły:
http://www.sport.pl/euro2016/1,136510,18122176,El__MS_2018__Przez_sparing_z_Gre cja_stracimy_drugi.html#BoxSportImg

ciekawa historyjka o Norwegach jest przytoczona, są ludzie na świecie którym się płaci za to aby myśleli jak ułatwić życie, a u nas siedzi się na tyłku bezmyślnie, ważne by kasa się zgadzała co miesiąc.

Majkisek
15-06-2015, 13:52
Idiotyczny, to jest ten ranking. Jeśli za wygranie meczu traci się punkty, to ja nie mam więcej pytań.

Benek
15-06-2015, 13:53
Idiotyczny, to jest ten ranking. Jeśli za wygranie meczu traci się punkty, to ja nie mam więcej pytań.

Ale oni go jeszcze nie wygrali:)

Majkisek
15-06-2015, 13:59
Ale oni go jeszcze nie wygrali:)

No ale jeśli wygrają, to stracą te punkty.

tomeck3145
15-06-2015, 14:06
To niech zagrają ale jako mecz nieoficjalny (bo odwołanie pewnie nie wchodzi w grę): po 7 zmian czy coś.

Andrzej10
15-06-2015, 14:11
Ranking jest ok, ponieważ chroni przed nabijaniem sobie rankingu z zespołami o wątpliwej klasie. W efekcie jak zagrasz 7 razy z San Marino to w rankingu zlecisz bo mało pkt zdobywa się za wygrana z takim rywalem, ale jak zagrasz 7 razy z Niemcami to nabijasz sobie punktów mnóstwo, bo ilość punktów przez ilość meczy dzielona wychodzi ci średnia bardzo wysoka. Wniosek mecz z Grekami jest niepotrzebny, a w PZPN jak siedzieli tak siedzą nadal dyletanci.

Tuzin
15-06-2015, 16:10
Chyba z Martą Ostrowską to konsultowali.

Guy Crouchback
15-06-2015, 17:41
http://www.sport.pl/euro2016/1,136510,18122176,El__MS_2018__Przez_sparing_z_Gre cja_stracimy_drugi.html#BoxSportImg

Rumunia i Walia w pierwszym koszyku, a Francja, Dania i Chorwacja/Włochy w drugim? Jakiś dziwny ten ranking.

Tak czy inaczej, teraz mamy taką drużynę, że mogą nas losować nawet z szóstego koszyka, a my robimy swoje--kiełbasy w górę i jedziemy z frajerami. :)

Majkisek
15-06-2015, 20:09
Ranking jest ok, ponieważ chroni przed nabijaniem sobie rankingu z zespołami o wątpliwej klasie. W efekcie jak zagrasz 7 razy z San Marino to w rankingu zlecisz bo mało pkt zdobywa się za wygrana z takim rywalem, ale jak zagrasz 7 razy z Niemcami to nabijasz sobie punktów mnóstwo, bo ilość punktów przez ilość meczy dzielona wychodzi ci średnia bardzo wysoka. Wniosek mecz z Grekami jest niepotrzebny, a w PZPN jak siedzieli tak siedzą nadal dyletanci.

Kto tu mówi o San Marino? Gramy z drużyną, która potencjalnie jest w tym samym koszyku co my i za wygraną w tym meczu mamy stracić punkty, a Ty będziesz mówić, że ranking jest ok :roll:
To jest ta sportowa rywalizacja?

Raczej
16-06-2015, 00:15
Andrzeju robisz różnicę na tym forum, nie da się ukryć, że wesoło jest.

Szawar
16-06-2015, 08:07

Jeden post, lepszy od drugiego.

Andrzej10
16-06-2015, 08:16
Raczej nie wniosłeś nic nowego do dyskusji.
Majkisek, widocznie graliśmy z lepszymi przez ostatnie 12 miesięcy, więc Grecy wychodzi na to zaniżą nam średnią, punktów nie tracimy, punkty nam przybędą ale będzie ich mniej niż nasza średnia za 12 miesięcy, trzeba było grać sparing z kimś z topu to byśmy jeszcze na tym skorzystali, ale nikt normalny raczej pewnie grac nie chciał w takim terminie (i sobie z nami rankingu zaniżać przy okazji), więc mamy "tragedię grecką". Dobrze że się Legioniści z tego wypisali, sparing jest robiony tylko po to chyba, aby PZPN sakwę sobie nabił, bo wiadomo w kraju moda się zrobiła na reprezentację PZPN, bo chłopaki dla odmiany w końcu meczy nie przegrywają hurtowo i gawiedź tłumnie przyjdzie zjeść kiełbasę, chipsy i napić się lemoniady, a PZPN będzie liczył zyski. Bo propaganda sukcesu już zaczyna robić swoje i balonik jest dmuchany z dużym zapałem, a gawiedź łyka to jak bocian żaby na łące. Mamy taka pakę, że koszyki nieważne, wszystkich będziemy golić równo :) idziemy na "miszcza Europy". Mączyński, Peszko poprowadzą nas na wyżyny.... ale chyba absurdu.

Mini
16-06-2015, 09:09
Wszystko fajnie i pięknie ale info o meczu z Grekami wypłynęło 6 kwietnia, więc dogadywać je musieli wcześniej. Kilka dni wcześniej był mecz z Irlandią i seria meczów eliminacyjnych, teraz kolejna seria i z wyników tych wszystkich meczów wyszła taka a nie inna sytuacja w rankingu.
Wynajdywanie teraz tysiąca powodów dla których ten mecz nam coś zabiera/psuje jest dziecinne.

Zdzisław Kręcina
16-06-2015, 12:07
Ja to wszystko załatwię, Wy biegnijcie do sklepu po VIPy i kiełbasy na mecz, a resztę zostawcie mnie 8)

Andrzej10
16-06-2015, 12:25
A dla krytyków decyzji Berga i Legii, takie info:

Tomasz Włodarczyk
‏@wlodar85

Kedziora kontuzjowany. Przeciazenie. Nie zagra jutro.

18:01 - 15 cze 2015

księciuniu
16-06-2015, 12:28
Jeden post, lepszy od drugiego.

a wszystkie... za długie :kawa:

Andrzej10
17-06-2015, 07:18
Oglądałem mecz i jak sądzę Nawałka po takiej padlinie dostał odpowiedzi na wiele pytań. A tak na poważnie, naprawdę cieszę się że nasi piłkarze nie musieli brać udziału w tej szopce. Wartość szkoleniowa żadna, Nawałka nic się nie dowiedział po tym meczu, no dobra dowiedział się że piłkarze mają już dość i myślami byli już na urlopach. Najgorzej wyszli na tym kibice, bo wiadomo było iż mecz robiony jest by naciągnąć ludzi na kasę przez PZPN, a nie o żadne cele treningowo-szkoleniowe. Za pazerność i bezczelność PZPN został ukarany całkiem niespodziewanie utrata 2 koszyka w najbliższy losowaniu el. MŚ, co nie zmienia faktu że gawiedź zapłaciła za bilety w zamian dostali padlinę. Sadze że więcej emocji, wyższy poziom meczu, szybsze tempo będzie w dzisiejszym meczu CLJ o dopingu nie wspominam, bo to co wczoraj się działo na trybunach to jakaś porażka totalna. Padlina na boisku, padlina na trybunach, zadowolony tylko PZPN, bo kasa się zgadza, a że koszyki się nie zgadzają, co tam, że zacytuję jednego kolegę z forum:

Tak czy inaczej, teraz mamy taką drużynę, że mogą nas losować nawet z szóstego koszyka, a my robimy swoje--kiełbasy w górę i jedziemy z frajerami.
:) hehehe balonik oficjalnie nadmuchany, mamy drużynę że klękajcie narody.

Roar
17-06-2015, 11:51
Szkoda, że Kuchy wczoraj nie zagrał mógłby pokazać się na tle rewelacyjnego Peszki.

Andrzej10
21-06-2015, 23:06
Dziwi mnie trochę, że nie dostaje powołań Adrian Mierzejewski, wiem że w ofensywie jest jakiś tam dobrobyt, ale chyba nie aż taki aby nie powołać go. Tym bardziej że Szukała gra u arabów a Nawałka powołuje go.

Alek
21-06-2015, 23:09
Dziwi mnie trochę, że nie dostaje powołań Adrian Mierzejewski, wiem że w ofensywie jest jakiś tam dobrobyt, ale chyba nie aż taki aby nie powołać go. Tym bardziej że Szukała gra u arabów a Nawałka powołuje go.

Bo w obronie większa bida , oprócz Glika to ciężko o piłkarza europejskiego formatu w polskiej defensywie na środku.

Andrzej10
21-06-2015, 23:17
Bo w obronie większa bida , oprócz Glika to ciężko o piłkarza europejskiego formatu w polskiej defensywie na środku.
Tak wiem, ale na taką Grecję mógł go powołać, widocznie nie pasuje do koncepcji, ale powoływano już dziwniejszych zawodników moim zdaniem. No nic, jak to się mówi wyniki bronią trenera, więc Nawałka ma racje póki co.

Traper
22-06-2015, 14:02
Wiadomo kiedy ruszy sprzedaż biletów na mecz z Irlandia? O ile wcześniej to rusza przeważnie?

Salut
03-09-2015, 07:37
Jutro mecz a tu ciszaaaaa :) wszyscy śledzą tłiterka czy Boguś coś napisze? :bat:
a tak na poważnie - ciekawe jak zaprezentują się nasze orły... szczerze mówiąc nie liczę na jakiś super wynik.

Runi
03-09-2015, 08:00
Na ich miejscu bym się postarał. Jakakolwiek porażka przy zwycięstwie Szkocji z Gruzją sprawi, że nasze losy awansu rozstrzygną się w ostatnim meczu w Glasgow.

KRA
03-09-2015, 12:22
Na ich miejscu bym się postarał. Jakakolwiek porażka przy zwycięstwie Szkocji z Gruzją sprawi, że nasze losy awansu rozstrzygną się w ostatnim meczu w Glasgow.

Czkawką może się odbić ta stracona w końcówce bramka w Dublinie.

Nie śledzę na bieżąco gry i wyników Niemców, ale tak patrząc na ich obecny, mocno przetrzebiony skład to tam się nie ma kogo obawiać. Mocny środek, ale obrona, a już szczególnie atak wzbudza lekki uśmiech. Oczywiście kulturą gry i techniką i tak nas przerastają, ale jeżeli będziemy jeździli na dupach, z pełną koncentracją i odrobiną szczęścia to nie powinno być źle. Mam nadzieję, że ostatnia wygrana ostatecznie przełamała niemieckie fatum i teraz w miarę regularnie będziemy z nimi punktować.

Daenerys_Targaryen
03-09-2015, 13:41

Ostatni mecz to gramy w Warszawie z Irlandią. Linetty i Pazdan opuścili zgrupowanie. Podobno Nawałka szykuje jakieś nowe ustawienie na mecz z Niemcami. Ogólnie to będzie ciekawie. Myślę, że remis będzie świetnym wynikiem. Liczę na to, że Gruzja urwie punkty Szkocji. Moim zdaniem bardzo ważne w naszej grupie będzie to, aby Niemcy wygrali już do końca wszystkie mecze ( oprócz tego z Polską :D ). I tak awansują, a przynajmniej zabiorą punkty Szkotom i Irlandczykom. Dla nas natomiast ważne jest to, aby nie przegrać ze Szkotami na wyjeździe.

Jakby nie patrzeć, to mamy zdecydowanie gorszy terminarz od głównego rywala - Szkocji. Oni mają przed sobą jeszcze Gruzję i Gibraltar, my tylko Gibraltar. Dodatkowo 2 najtrudniejsze mecze ( z nami i Niemcami ) mają u siebie. My mamy ich i Niemców na wyjeździe, a u siebie zagramy tylko z Irlandią ( Gibraltaru nie liczę ). Każdy punkt będzie na wagę złota.

Jaco
03-09-2015, 13:53
Linetty opuścił zgrupowanie.

Podeprzesz to jakimś linkiem?

Daenerys_Targaryen
03-09-2015, 14:31
Mój błąd! Myślałem, że po tym urazie głowy musiał opuścić zgrupowanie. Wybaczcie.

Korosiak
03-09-2015, 14:33
Nie mąć jak nie jesteś czegoś pewien ;)

Tony.pl
04-09-2015, 16:38
Niemiecka prowokacja przed meczem z Polską?

http://www.wykop.pl/link/2735657/niemiecka-prowokacja-przed-meczem-z-polska/

Ivan Drugi
04-09-2015, 19:58
Polska : Fabiański , Piszczek, Glik , Szukała , Rybus , Mączyński , Krychowiak , Jodłowiec , Grosicki, Milik , Lewandowski
Niemcy : Neuer ,€“ Can , Hummels , Boateng, Hector ,€“ Schweinsteiger , Kroos , Bellarabi , Özil , Müller , Götze . Rybus w obronie trochę mnie martwi .

Ciuniek
04-09-2015, 20:43
A na trybunach "Mazurek Dąbrowskiego" śpiewany przez osobnika w czapce :jejku:

r9robins
04-09-2015, 21:30
Drugi gol dla Niemców niestety na konto Fabiana :(

Ivan Drugi
04-09-2015, 21:34
Piszczek niech już sobie da spokój z kadrą , nie pamiętam jego dobrego meczu w reprezentacji . Martwiłem się nie o tego bocznego obrońcę co trzeba .

Kar(L)ik
04-09-2015, 21:36
Mączyński niczym Masłowski człowiek ninja. Szkoda sytuacji Lewego. Po bramce na 2-1 cos graja.

Huxley
04-09-2015, 21:38
Lewandowski jak Leśniak w Chorzowie w 93 roku, szkoda...z tego musi być gol!!!

dzikus911
04-09-2015, 21:39
Mimo wszystko na obecną chwilę lepszym wyborem w bramce byłby Szczęsny

Tom Kruz
04-09-2015, 21:43
Lewandowski jak Leśniak w Chorzowie w 93 roku, szkoda...z tego musi być gol!!!

''Szansa! O Jezus Maria!'' ;).

Nie spodziewałem się, że nasi stworzą tyle sytuacji do zdobycia bramki.

Waldek_Legionista
04-09-2015, 21:43

dokładnie tak. na każdy mecz z drużyną na poziomie Niemców w bramce potrzeba szaleńca (patrz Boruc na MŚ i Szczęsny rok temu), którym Fabiański nigdy nie będzie.

Ciuniek
04-09-2015, 21:44

Tylko i wyłącznie Boruc.

Bonhart
04-09-2015, 21:45
Ale trzeba przyznac ze druga czesc 1 polowy fajna w naszym wykonaniu. Srodek ladnie niszczy niemiaszkow,malo glupich strat,pilka nie odskakuje, jest na co popatrzec. Jak dla mnie to nasza najlepsza reprezentacja od nastu lat.

piejo kury piejo
04-09-2015, 21:46
Szkopy grają zbyt schematycznie i w sumie dziwie się jakim cudem padły z tego AŻ dwie bramki. Żeby takiej prostej gry nie rozczytać? Niestety Fabian w bramce to na dzień dzisiejszy gorsza opcja niż Szczęsny czy Boruc.

Bonhart
04-09-2015, 22:21
Co decyduje o awansie w przypadku rownej ilosci punktow na 2 i 3 miejscu - bezposredni mecz czy bilans bramkowy?

Antares
04-09-2015, 22:33
Fabiański odkupił w drugiej połowie ten błąd przy drugiej bramce. Tyle czasu martwiliśmy się o lewą obronę, mając bogactwo na prawej, a tutaj Rybus dzisiaj naprawdę świetny mecz, a Piszczek z Olkowskim najsłabiej z całej defensywny.

I po wejściu Błaszczykowskiego siedliśmy, kompletnie go nie widać.

A o awans tak jak się mogliśmy spodziewać zagramy z Irlandią u siebie. Nawet jak przegramy ze Szkocją to i tak wszystko będzie zależeć od nas, bo wątpię, żeby Niemcy wtopili na wyspach.

Szawar
04-09-2015, 22:35
No nic porażka wkalkulowana, teraz patrząc na siebie, dobrze by było jakby Niemcy urwali jakieś punkty Szkotom i Irlandczykom. Niech sie Brytyjczycy bija o baraże.

Huxley
04-09-2015, 22:43
Nie sądziłem, że Lewandowski jest aż tak elektryczny. Po co walił na pałę w 45 minucie, po co chciał walić bez przyjęcia w 50 min., opanowany napastnik na chłodno mógł to spokojnie wykończyć, a wtedy mecz potoczyłby się zupełnie inaczej.
Z tego spotkania mogli spokojnie wyciągnąć remis. Pozostaje ogromny niedosyt.
Najsłabsi? Piszczek, Mączyński, Jodłowiec...

LOL3K
04-09-2015, 22:44
15 min 1szej połowy to za mało żeby ograć Szwabuchów.
Spokojnie jeszcze ze 2 mogli wrzucić, ale raz słupek, raz ktoś zablokował na pustaka, raz Fabiański na linii wyjął.
Jakby Szkoci ograli w Gruzji to w chvj ciekawie by było w grupie.

sarinosoman
04-09-2015, 22:46
Szkoda, mecz ze wskazaniem na Niemców, ale wygranie go (dwie setki i jedna osiemdziesiątka) było całkiem realne. Dobrze grał, dopóki miał siły, Rybus. Glik i Krychowiak swoje zrobili. Grosik - "hiszpańska" asysta. Nasza prawa strona - słabawo.
Sprzedać Dudę, brać Gundogana.

Bonhart
04-09-2015, 22:46
Ja tam wole zeby "grupa nie byla ciekawsza" :) W poniedzialek nasz awans rozegra sie w Irlandii.

Antares
04-09-2015, 22:55
Sytuacje do wyjścia z grupy mamy komfortową, jak się Niemaszki na dobre obudziły to praktycznie remis z Irlandią i porażka ze Szkocją da nam awans. Niech wygrają w Szkocji, zremisują w Irlandii to wtedy my 17, Irlandia 16, Szkocja 14 i remis na narodowym wystarczyłby do awansu.

Tom Kruz
04-09-2015, 23:01
Jak dla mnie pozytywne zaskoczenie.
Spodziewałem się równie beznadziejnego meczu Polaków w ataku jak na Euro 2008 lub na MŚ w 2006 r., w którym przegraliśmy po bramce w doliczonym czasie gry 0:1, kiedy Boruc dokonywał cudów w bramce, nasi piłkarze nie potrafili przez cały mecz stworzyć żadnej dobrej sytuacji strzeleckiej, a nasi komentatorzy i kibice jarili się głównie tym, że Irek Jeleń okazał szybszy od Odonkora (z czego absolutnie nic nie wynikało).
A tymczasem oddaliśmy 8 celnych strzałów, strzeliliśmy gola i byliśmy bliscy kolejnych. Nie mam złudzeń, że nie przegralibyśmy tego meczu, gdyby Lewandowski strzelił na 2:2 w 45 minucie. Niemcy mogli strzelić tu i 6 bramek. Od około 65 minuty zdominowali grę.
Porażka wkalkulowana. Gramy dalej.

St.Maro
04-09-2015, 23:04
Zacytuję sam siebie po meczu ze Szkocją...

Tak się zastanawiam ile jeszcze za "nazwisko" będzie grał Piszczek? Kolejny jego słaby mecz w kadrze, a już zwłaszcza w obronie. Tak, wiem, miał asystę z Niemcami - no i super, tylko co z tego skoro dziś zawalił obie bramki. Nie wiem nawet czy w kadrze to Wawrzyniak lepiej od Piszczka nie wypada.

... i dalej zdanie podtrzymuję. Piszczek to najbardziej przereklamowany piłkarz w naszej kadrze.

Co do samego meczu z Niemcami to jak już ktoś to napisał, porażka wkalkulowana i najważniejsze z dzisiejszego dnia to porażka Szkotów. Niech teraz Niemcy wygrywają wszystko do końca i awansować awansujemy. Często na tym forum padają słowa że "mecz można przegrać, ale po walce" i dziś walka była. Po dzisiejszym meczu najbardziej mi szkoda straconych 2 pkt w Dublinie.

dzikus911
04-09-2015, 23:07
Dwumecz z najcięższym rywalem w grupie na remis punkty 3-3 bramki 3-3 (ale nasza na wyjeździe liczy się za dwie;) ) więc narzekać nie można.

Ale:
Niemcy zagrali przeciętnie i mimo tej przeciętności to w jaki sposób chwilami wjeżdżali w naszą obronę to piłkarski kryminał...
Piszczek robi wszystko żeby w niedługim czasie podzielić w Borussii los Błaszczykowskiego. Zresztą Kuba swoją zmianą też zespołowi nie dał nic.
Milik - totalny no name, nie podjął walki, całe spotkanie niewidoczny.
Szukałę w chwili obecnej Pazdan bije o głowę (szkoda tej kontuzji)
Fabiański - mogło być lepiej ale na chwilę obecną powinien być chyba trzecim wyborem (najmniej charyzmy)

Reasumując nie jest źle w poniedziałek zrobić sobie trening strzelecki z Gibraltarem odbudować morale i 1 lub 2 miejsce na koniec eliminacji jest na wyciągnięcie ręki.

mmm
04-09-2015, 23:07
No nic, w przyszłości nie można ich straszyć jesiennym meczem tylko odsieczą wiedeńską

OLIUSTKA
05-09-2015, 06:23
Piszczek najsłabszy punkt...jak pisał St.Maro gra tylko za nazwisko. Ogólnie w meczu Polacy stwarzali sytuacje,mogli a nawet powinni zdobyć 2 bramki więcej (strzał Lewego oraz trafiony Grosik).

Andrzej10
05-09-2015, 09:11
A ja coś czuję że całe te eliminacje mogą się zakończyć jak eliminacje kadry u-21, ktoś pamięta prawie równy rok temu, porazka z Grecją w ostatnim meczu sprawiła że młodzi Polacy z pierwszego miejsca spadli na 3 miejsce i odpadli http://www.futbol24.com/international/UEFA/Euro-U21-Qual/2013-2014/Group-7/ .
Czuję że dorosła kadra będzie to "chciała skopiować" :).

Jarson23
05-09-2015, 09:44
Pierwsze pół godziny to wyglądali jakby zapomnieli jak się gra w piłkę, dopiero po golu Lewego coś ruszyło. Druga połowa naprawdę dobra w naszym wykonaniu, co do bramkarza to też jestem zdania, że w takich meczach powinien bronić Szczęsny, no i co z Milikiem? Tak jak wspomniał Bonhart personalnie to najmocniejsza kadra od kilkunastu dobrych lat, awansować powinni i jest szansa, że zagrają coś na tym Euro16.

zizou
05-09-2015, 09:47
Niemcy po prosty mieli w pierwszej połowie zawodnika, który zrobił różnicę - Łukasz Piszczek. Dobrze, że zszedł jeszcze przed przerwą, bo mógł być pogrom.

A tak bardziej serio - masakra, jak ten człowiek się ustawiał. Był wszędzie, tylko nie na swojej pozycji. Ewidentnie - jak już przedmówcy wspomnieli - zagrał "za nazwisko", bo w aktualnej formie miałby problemy z grą w większości klubów Ekstraklasy.

Ivan Drugi
05-09-2015, 12:36
A ja coś czuję że całe te eliminacje mogą się zakończyć jak eliminacje kadry u-21, ktoś pamięta prawie równy rok temu, porazka z Grecją w ostatnim meczu sprawiła że młodzi Polacy z pierwszego miejsca spadli na 3 miejsce i odpadli http://www.futbol24.com/international/UEFA/Euro-U21-Qual/2013-2014/Group-7/ .
Czuję że dorosła kadra będzie to "chciała skopiować" :).

Andrzej nie kracz , będzie dobrze . Piszczek na rentę i spokojnie awansujemy .

IX14
05-09-2015, 13:28
Przy golu na 2:0 Fabian mógł zareagować lepiej , gdyby Lewy przed przerwą nie spieprzył tej patelni ... Cóż miejmy nadzieję ,że w poniedziałek kadra trochę sobie postrzela.Dobrze ,że Szkoci stracili punkty w Gruzji ,3 mecze minimum 7 punktów musimy zdobyć !

jjjzaw
05-09-2015, 16:59
Przy golu na 2:0 Fabian mógł zareagować lepiej , gdyby Lewy przed przerwą nie spieprzył tej patelni ... Cóż miejmy nadzieję ,że w poniedziałek kadra trochę sobie postrzela.Dobrze ,że Szkoci stracili punkty w Gruzji ,3 mecze minimum 7 punktów musimy zdobyć !

Z tymi punktami to dużo zależy od meczu Szkotów z Niemcami.

piejo kury piejo
07-09-2015, 22:05
Kapustka wchodzi, ten co go Leśny rozważał.

arni87
07-09-2015, 22:45
Grosicki w kadrze strzelił już 4 bramki wszystkie przeciw... Gibraltarowi :lol:

Daenerys_Targaryen
07-09-2015, 23:02
"Polski" Quaresma! "On się dzisiaj bawi na boisku"... :rotfl3: Tak się zastanawiam, czy Mączyński i Olkowski mieliby "1-wszy plac" w kadrze Gibraltaru. To co obaj panowie pokazują na boisku to jest jawny sabotaż.

b.
07-09-2015, 23:08
ten Mączyński to jakiś nieślubny syn Nawałki?

Tom Kruz
07-09-2015, 23:09
Tak się zastanawiam, czy Mączyński i Olkowski mieliby "1-wszy plac" w kadrze Gibraltaru.

Ulubieńcy Nawałki. Obok Błaszczykowskiego, Zielińskiego, Mili i w I połowie Milika najgorsi na boisku.

Najlepsi - ''pogromca Gibraltaru'' Gorsicki i Fabiański (dużo lepiej niż z Niemcami, wyjętych kilka ''setek''). Bardzo dobrze - Lewandowski i Rybus.

Daenerys_Targaryen
07-09-2015, 23:23
Patrząc na to, jak łatwo w niektórych sytuacjach zawodnicy Gibraltaru wchodzili w nasze pole karne, należy się poważnie obawiać, co będzie w meczach ze Szkocją i Irlandią. Rozumiem rozluźnienie wynikiem, ale pozwolić, aby taki Gibraltar miał z nami 3-4 świetne okazję do zdobycia bramki? To jest niewybaczalne!

Tom Kruz
07-09-2015, 23:33
Jak twierdzą niektórzy twiterowcy gol Kapustki był pierwszą bramką piłkarza Cracovii w kadrze od 67 lat 5 miesięcy i 3 dni :zdziwiony:

Szawar
08-09-2015, 08:07
Patrząc na to, jak łatwo w niektórych sytuacjach zawodnicy Gibraltaru wchodzili w nasze pole karne, należy się poważnie obawiać, co będzie w meczach ze Szkocją i Irlandią. Rozumiem rozluźnienie wynikiem, ale pozwolić, aby taki Gibraltar miał z nami 3-4 świetne okazję do zdobycia bramki? To jest niewybaczalne!

Khaleesi daruj im !
Mając taką zaliczkę bramkową, naprawdę ciężko zachować maksymalną koncentrację.

Mrugs
08-09-2015, 08:27
Jak dla mnie Rybus najlepszy na placu. Grosicki pokazał, że jest w formie, jednak to Rybus wg mnie nabiegał się jak głupi widać, że chciało mu się pokazać.

Jednak po raz kolejny zadziwia mnie Milik, gościu ma papiery na grę, a ładuje z każdej pozycji zamiast pomyśleć. Pomyślał raz co skończyło się drugą bramką Lewandowskiego.

Loko
08-09-2015, 08:46
Meczu z Gibraltarem nawet nie oceniam bo ciężko coś powiedzieć o meczu gdzie jedna drużyna to profesjonaliści a drudzy to hobbyści-turyści-pasjonaci.

Mecz z Niemcami na pewno pokazał, że ta ekipa ma potencjał. Trzeba tylko poukładać środek obrony. Można sobie gdybać co by było jak by Roberto sczelił na 2:2, no ale cóż nie wpadło. W drugiej połowie nasi wyraźnie spuchli a Niemiaszki klepali. Jeżeli teraz nie spie*olą tych meczy z Irlandią i Szkocją to myślę, że na Euro możemy być naprawdę czarnym koniem. Ta drużyna, ten skład ma papiery aby wreszcie coś osiągnąć. Ale jak będzie to w październiku boisko zweryfikuje.

sarinosoman
08-09-2015, 13:30
Rybus to dla mnie po dwóch ostatnich meczach odkrycie dla Repry na tej pozycji. Po prostu nowoczesny lewy obrońca - zdecydowany, szybki, myślący, o żelaznych płucach. Ale Grosikowi bym niczego nie zabierał - facet się rozwija i udowadnia, że w każdym wieku jest to możliwe. W życiu bym nie przypuszczał, że ma tak "miękko ułożoną" stopę - te ostre wkrętki lecą taką parabolą, że nawet nie najgorzej ustawiony obrońca ma je poza zasięgiem. Gdybym się miał przyczepiać do kogoś, kto zazwyczaj nie zawodzi, to do Krychowiaka - pierdyliard strat, podania na pałę.
Czerwone światełko miga na prawej obronie - i Piszczek, i Olkowski w aktualnej formie "generują problemy".
Nie wymieniałbym Fabiana - przy obu bramkach z Niemcami mógł zachować się lepiej, fakt (choć nie jest tak, że wpuścił "farfocle"), ale on jest najmniej elektryczny z całej trójki, a w obronie spokój zawsze się przydaje, a już szczególnie w takiej, jak nasza. W Swansea Fabian został wybrany przez samych zawodników najlepszym graczem klubu w ubiegłym sezonie - takie wyróżnienie bramkarza wiele mówi, i to nie tylko o samej dyspozycji.
A z tą genialną generacją bym nie przesadzał. Ta sama genialna generacja była do dyspozycji Franza oraz Sympatycznego Waldemara (do tego paru zawodników było w dużo lepszej formie i pełniło podstawowe role w swoich klubach - Błaszczykowski, Piszczek) i zwyczajnie się zesr***. Bardziej genialne generacje (postbarcelońska, engelowska) nie ugrały w seniorskiej Reprze nic. Teraz jaramy się Lewym w Bundeslidze (Błaszczykowski i Piszczek cieniują), a kiedyś grały tam całe bataliony - z Furtokiem, Leśniewskim, Juskowiakiem, Hajto, Wałdochem, Krzynówkiem, Nowakiem, Gilewiczem, Kałużnym, Kryszałowiczem, Kłosem, Matyskiem, Wichniarkiem; wspominam tylko bardziej znaczących. Jak to się przekładało na spektakularne wyniki Repry? Ano nijak - wtopami na wielkich imprezach. Może czas zacząć oddawać Nawałce, co mu się należy? Nieczęsto widzi się Niemców niepewnych o wynik - tu dopiero po trzeciej bramce w końcówce widać było, że odetchnęli. Dlaczego? Bo nasi całkiem nieźle ich "pocisnęli", a w przypadku gry z helmutami nie ma mowy o jakimkolwiek przypadku.

Yevaud
08-09-2015, 13:56
Rybus to dla mnie po dwóch ostatnich meczach odkrycie dla Repry na tej pozycji. Po prostu nowoczesny lewy obrońca - zdecydowany, szybki, myślący, o żelaznych płucach. Ale Grosikowi bym niczego nie zabierał - facet się rozwija i udowadnia, że w każdym wieku jest to możliwe. W życiu bym nie przypuszczał, że ma tak "miękko ułożoną" stopę - te ostre wkrętki lecą taką parabolą, że nawet nie najgorzej ustawiony obrońca ma je poza zasięgiem. Gdybym się miał przyczepiać do kogoś, kto zazwyczaj nie zawodzi, to do Krychowiaka - pierdyliard strat, podania na pałę.
Czerwone światełko miga na prawej obronie - i Piszczek, i Olkowski w aktualnej formie "generują problemy".
Nie wymieniałbym Fabiana - przy obu bramkach z Niemcami mógł zachować się lepiej, fakt (choć nie jest tak, że wpuścił "farfocle"), ale on jest najmniej elektryczny z całej trójki, a w obronie spokój zawsze się przydaje, a już szczególnie w takiej, jak nasza. W Swansea Fabian został wybrany przez samych zawodników najlepszym graczem klubu w ubiegłym sezonie - takie wyróżnienie bramkarza wiele mówi, i to nie tylko o samej dyspozycji.
A z tą genialną generacją bym nie przesadzał. Ta sama genialna generacja była do dyspozycji Franza oraz Sympatycznego Waldemara (do tego paru zawodników było w dużo lepszej formie i pełniło podstawowe role w swoich klubach - Błaszczykowski, Piszczek) i zwyczajnie się zesr***. Bardziej genialne generacje (postbarcelońska, engelowska) nie ugrały w seniorskiej Reprze nic. Teraz jaramy się Lewym w Bundeslidze (Błaszczykowski i Piszczek cieniują), a kiedyś grały tam całe bataliony - z Furtokiem, Leśniewskim, Juskowiakiem, Hajto, Wałdochem, Krzynówkiem, Nowakiem, Gilewiczem, Kałużnym, Kryszałowiczem, Kłosem, Matyskiem, Wichniarkiem; wspominam tylko bardziej znaczących. Jak to się przekładało na spektakularne wyniki Repry? Ano nijak - wtopami na wielkich imprezach. Może czas zacząć oddawać Nawałce, co mu się należy? Nieczęsto widzi się Niemców niepewnych o wynik - tu dopiero po trzeciej bramce w końcówce widać było, że odetchnęli. Dlaczego? Bo nasi całkiem nieźle ich "pocisnęli", a w przypadku gry z helmutami nie ma mowy o jakimkolwiek przypadku.

Odnosnie tych Polaków w lidze niemieckiej, nie wszyscy na raz, nie wszyscy w pierwszej Bundeslidze, ale jedno mi się nasuwa, bo nie pamiętam dokładnie. Chodzi o zakaz gry więcej niż 3 zawodników spoza UE na raz. Polak w składzie blokował miejsce graczom z Brazylii, Afryki, byłej Jugosławii itd. zanim Polska przystąpiła do UE czy też jako obywatele kraju stowarzyszonego z UE byli traktowani na równi?

Daenerys_Targaryen
18-09-2015, 12:16
Zawodnicy z klubów zagranicznych powołani do reprezentacji Polski na mecze ze Szkocją i Irlandią:

Bramkarze:

Artur Boruc
Łukasz Fabiański
Wojciech Szczęsny
Przemysław Tytoń

Obrońcy:

Thiago Cionek
Kamil Glik
Artur Jędrzejczyk
Paweł Olkowski
Łukasz Piszczek
Łukasz Szukała

Pomocnicy i napastnicy:

Jakub Błaszczykowski
Kamil Grosicki
Maciej Rybus
Grzegorz Krychowiak
Piotr Zieliński
Arkadiusz Milik
Robert Lewandowski
Artur Sobiech
Kamil Wilczek

------

To samo co ostatnio. Czy Cionek i Olkowski robią dobrze Nawałce na zgrupowaniach, że ten non stop ich powołuje?

Benek
18-09-2015, 12:18
Nie wiem skąd te zdziwienie. Nawałka tak jak jego poprzednicy powołuje swoją wybraną grupę piłkarzy, którzy nie koniecznie muszą być w formie.

Alek
18-09-2015, 12:51
Poza tym na obronie nie mamy duzego pola do manewru , jesli chodzi o zawodnikow. Zwlaszcza na prawej flance , moze jedynie Beres jest alternatywa na tej stronie defensywy.

Benek
02-10-2015, 11:49
Kiepski to za tą bramkę z Niemcami będzie do końca życia powoływany. Co tam, że koleś nie gra w klubie...

kresowiak1993
02-10-2015, 12:15
Bzdurne powołanie Linettego, na każdym kroku udowadnia, że jego powołania i w ogóle rozpatrywanie go pod kątem kadry to był głupi pomysł. Peszko-następny, chyba tylko do robienia atmosfery...

BenJohnson
02-10-2015, 14:21
Peszko będzie odpowiedzialny za team SPIRYT ;-)

r9robins
07-10-2015, 09:16
Bzdurne powołanie Linettego, na każdym kroku udowadnia, że jego powołania i w ogóle rozpatrywanie go pod kątem kadry to był głupi pomysł. Peszko-następny, chyba tylko do robienia atmosfery...

Peszko zapewnił nam remis z Irlandią. Nie przeceniam jego możliwości ale bez tego gola bylibyśmy teraz w znacznie gorszym położeniu.

kresowiak1993
07-10-2015, 11:20
Tak, pół roku temu. Później dał mi się zapamiętać głównie z nieudanych dryblingów czy nieumiejętności zagrania celnego podania komukolwiek. Na tą chwilę widzę to jako powołanie z braku alternatyw w rezerwie. Kuchy przecież nie w formie :)

Daenerys_Targaryen
07-10-2015, 13:26
Peszko zapewnił nam remis z Irlandią. Nie przeceniam jego możliwości ale bez tego gola bylibyśmy teraz w znacznie gorszym położeniu.

A to powołania wysyłamy za zasługi, czy za prezentowaną formę? Prawda jest taka, że ani Peszko, ani Mila, a tym bardziej Mączyński i Cionek, nie powinni w tej kadrze się znaleźć.

Buziek_LG
07-10-2015, 13:32
A to powołania wysyłamy za zasługi, czy za prezentowaną formę? Prawda jest taka, że ani Peszko, ani Mila, a tym bardziej Mączyński i Cionek, nie powinni w tej kadrze się znaleźć.

A powołania wysyłasz ty czy trener? Prawda jest taka że Nawałka sam sobie dobiera współpracowników i sam za wyniki odpowiada, wyniki go bronią więc reszta dyskusji jest bezzasadna

Benek
07-10-2015, 14:07
A powołania wysyłasz ty czy trener? Prawda jest taka że Nawałka sam sobie dobiera współpracowników i sam za wyniki odpowiada, wyniki go bronią więc reszta dyskusji jest bezzasadna

Po to jest forum aby dyskutować zwłaszcza na temat powoływania *ujowych graczy.

Szawar
07-10-2015, 14:20
Po to jest forum aby dyskutować zwłaszcza na temat powoływania *ujowych graczy.

Nawałka ma już określony zakres kadry, z która chce pracować, a ostatnie mecze w eliminacjach, to już nie miejsce na eksperymenty.
Trochę jałowa rozmowa, bo oni i tak nie wyjdą w pierwszych składach na te dwa spotkania.( no chyba , ze zapewnimy sobie awans po pierwszym meczu).
Na Szkotów zapewne wyjdziemy w podobnym zestawieniu jak na Niemcy. Zagadką jest czy lepiej postawić w obronie na walecznego Pazdana, czy wysokiego Szukałę.

Benek
07-10-2015, 14:27
Zdaje sobie sprawę, że Nawałka powołuje po swojemu i mało kto to rozumie. Bo tak na logikę to po *uja mu Mila i Peszko, którzy pomijając fakt, że są beznadziejni, nie grają w Lechii? Samą atmosferą meczów się nie wygra a przypominam, że aktualnie Nawałka jeszcze nic nie wygrał. I oby nie wyszło jak w PŚ siatkarzy :prawi:

Ivan Drugi
07-10-2015, 16:50
Jeżeli awansuje to okaże się że powołania były świetne , osiągnął sukces dzięki sprawdzonej grupie zawodników i dobrej atmosferze w kadrze . Jeśli przegra okaże się że dokonał złych wyborów i zbytnio przywiązuje się do nazwisk .

Mario
07-10-2015, 18:41
Odnośnie powołań to wspomnieliście już o powołaniach z dupy dla zwykłych przeciętniaków. Zastanawia mnie tylko dlaczego Nawałka unika wysyłania powołań dla zawodników, którzy na to zasłużyli? Mam tutaj na myśli przede wszystkim Fojuta, który jest obecnie najlepszym obrońcą w Ekstraklasie i takiego Cionka to zjada na śniadanie.

m82
07-10-2015, 18:49
Odnośnie powołań to wspomnieliście już o powołaniach z dupy dla zwykłych przeciętniaków. Zastanawia mnie tylko dlaczego Nawałka unika wysyłania powołań dla zawodników, którzy na to zasłużyli? Mam tutaj na myśli przede wszystkim Fojuta, który jest obecnie najlepszym obrońcą w Ekstraklasie i takiego Cionka to zjada na śniadanie.
Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze.

Mario
07-10-2015, 20:41
Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze.

W sensie, że Nawałka przytula na boku hajsy od menadżerów, żeby powoływał zawodników od nich?

m82
07-10-2015, 20:44
W sensie, że Nawałka przytula na boku hajsy od menadżerów, żeby powoływał zawodników od nich?
Teraz może nie przytula... może będzie to robił w przyszłości, albo ktoś mu zalazł za skórę jak był trenerem Górnika i teraz się mści.

Peace
07-10-2015, 21:22
Gość zarabia 80 tysięcy na miesiąc, jakoś nie chce mi się wierzyć, aby ryzykował utratę posady za waciki, czy prywatne porachunki.

Ivan Drugi
07-10-2015, 21:28
Może chce być fair wobec tych którzy grali w eliminacjach i nie zmieniać koni na ostatniej prostej .

sarinosoman
07-10-2015, 22:54
Teraz może nie przytula... może będzie to robił w przyszłości, albo ktoś mu zalazł za skórę jak był trenerem Górnika i teraz się mści.

Och, Ziuta...

OLIUSTKA
08-10-2015, 08:44
Z ciekawości szukam statystyk ile bramek zdobyła/ straciła reprezentacja, ile meczów wygrała,przegrała w całej historii

Raczej
08-10-2015, 09:10
Z ciekawości szukam statystyk ile bramek zdobyła/ straciła reprezentacja, ile meczów wygrała,przegrała w całej historii

Ciekawa i wciagająca stronka, nie chodzi tu tylko o reprezentację: http://www.hppn.pl/reprezentacja/mecze/statystyki
W zakładce po lewo Lista Spotkań masz liczby bramek ale musiałbyś sobie pododawać bo jakoś nie widzę jednego pełnego zsumowania z całej historii.

OLIUSTKA
08-10-2015, 09:24
Właśnie o to mi chodzi, żeby było zsumowane...

Mini
08-10-2015, 13:35
za encyklopedią fuji stan na 16.10.2013 (po przegranym 0-2 meczu z Anglią)
772 mecze, 332 wygrane, 187 remisów, 253 porażki, gole 1310-1067 - nowszych roczników nie mam, więc zostały Ci ostatnie 2 lata do dodania

OLIUSTKA
08-10-2015, 14:57
Dzieki bardzo :)

looking1916
08-10-2015, 16:18
Dziś klepiemy awans ;)

St.Maro
08-10-2015, 18:34
Przyznam się szczerze, że już od dawna nie czekałem tak na mecz kadry jak na ten dzisiejszy. Do tej pory to było coś na zasadzie "kurde, następny mecz Legii dopiero za dwa tygodnie". Liczę już dziś na awans, a jedyne o co się obawiam to to, czy Piszczek niczego nie spierdoli. Jak będzie zobaczymy wieczorem, ale jestem dobrej myśli.

PS. Tak zerkam teraz na mecz naszej młodzieżówki i w sumie to nie wiem czy Izrael to coś konkretnego czy bardziej ogóry, ale grę naszej kadry dobrze się ogląda.

Daenerys_Targaryen
08-10-2015, 18:59
Szkoci będą gryźli trawę przez 90 minut - to jest pewne. Jeśli przetrzymamy ich początkowy napór bez straconej bramki, to powinno być dobrze. Boję się tego, że nasi będą grać taką samą kaszanę, jak w wyjazdowym meczu z Irlandią. Tam, padła przypadkowa bramka dla nas i później obrona Częstochowy. Ogromne szczęście sprawiło, że było 1:1 ( pomimo straconej bramki o końcówce meczu ). Jeśli dzisiaj zagramy podobnie to na 100% przegramy.

IX14
08-10-2015, 20:03
Michał w pierwszym składzie !

Daenerys_Targaryen
08-10-2015, 20:23
Jedyny właściwy wybór :D

Bonhart
08-10-2015, 20:54
Gdzie Polska nie moze tam sedzia dopomoze? ;)

mizal
08-10-2015, 20:58
Miło słyszeć gwizdy jak Szkoci przy piłce w Glasgow.

Niner
08-10-2015, 21:01
Gdzie Polska nie moze tam sedzia dopomoze? ;)

jak spalił, to o centymetr.

https://pbs.twimg.com/media/CQ0QjWcW8AAE304.png

Bonhart
08-10-2015, 21:07
Nie no luzik,dla mnie to mogl i o metr skoro sedzia niee gwizdnal :) Z tej perspektywy wyglada troche lepiej,ale raczej spalil. Co nie zmienia faktu ze wykonczyl ladnie.

IX14
08-10-2015, 21:14
Ciekawe czy Gianni poda mistrzowski Kaiserslautern z 98 roku :D

Andrzej10
08-10-2015, 22:05
Zgodnie z przewidywaniami zaczyna się tragiczna tragedia, typowa dla Polaków, I reprezentacja chyba chce powtórzyć wyczyn kadry u-21 z przed roku :).

R.
08-10-2015, 22:14
Frajerstwo. Jak jesteś lepszy to dobijasz przeciwnika. A jak nie to tracisz takie bramki. Typowa rodzima piłka.

Ivan Drugi
08-10-2015, 22:17
Grosicki niestety nadaje się tylko do rozbijania Gibraltaru .

Andrzej10
08-10-2015, 22:19
Irlandia 1-0 zaczynają się kłopoty, uwertura przed dramatycznym finałem 11.10 w niedzielę.

jednopostowiec
08-10-2015, 22:20
Niepotrzebnie się tak spieszyli z tym wolnym :/
Stawiałem na 3:2 dla naszych...

Chmielo
08-10-2015, 22:25
W takich chwilach przydałby się Mila lub Peszko. :popcorn:

sephrioth
08-10-2015, 22:26
Nawałka odrabia wynik wprowadzając dwóch obrońców i defensywnego pomocnika. Uczył się od Berga.

Antares
08-10-2015, 22:26
Wprowadzenie Jodłowca za Milika w momencie gdy Szkoci strzelili bramkę powinno być od razu cofnięta, albo za chwilę wejść powinien Sobiech, a tymczasem po stracie gola za napastnika wpuścił defensywnego pomocnika, lewego obrońcę za lewego obrońcę i prawego obrońcę za skrzydłowego. Kto ma ten wózek do przodu ciągnąć jak ci trzej pomocnicy są tak kreatywni jak nasi za Berga, Grosicki kopie się po czole, Olkowski ma pociągnąć?

Tu nie ma co kalkulować tylko grać o remis, bo czy przegramy 2-1 czy 3-1 to nie ma żadnego znaczenia.

Antares
08-10-2015, 22:36
W końcu kolejne fatalne zagranie Grosickiego w tym meczu dało efekt :lol3:

ZTR
08-10-2015, 22:36
Hahaha :lol:

jednopostowiec
08-10-2015, 22:37
:klaszcze:

LOL3K
08-10-2015, 22:43
Gra bez farta chvja warta :D

Wszystkie drużyny z 3. miejsc grają baraże?

Andrzej10
08-10-2015, 22:43
Wyrok zapadnie w niedzielę :), coś czuję że kilka telewizorów poleci w niedzielę z okien, ale nie z radości. Dzisiaj więcej szczęścia niż rozumu. Poziom gry momentami dramatyczny wręcz. Mamy szczęście bo Platini wymyślił sobie żeby w ME grało pół Europy, dlatego mamy jeszcze szansę. :)

Antares
08-10-2015, 22:45
Oby nic poważnego nie było Milikowi, bo w tej kadrze obok Lewego to chyba jedyny zawodnik, który potrafi błysnąć jakąś kreatywnością.

wojciech.waw
08-10-2015, 22:50
Gra bez farta chvja warta :D

Wszystkie drużyny z 3. miejsc grają baraże?

Drużyna z 3. miejsca z największą ilością punktow wchodzi bezpośrednio, reszta baraże.

Benek
08-10-2015, 22:51
I o tym wlasnie kur*a mowilem! Jak sie powoluje chujowych zawodnikow to potem nie ma kto wejsc jak jest potrzeba! Ale co tam lepiej miec atmosfere w kadrze

Bootleg
08-10-2015, 22:58
No dziś fart niesamowity... grunt, że Szkotów mamy z głowy. Zagrać mądrze z Iralndią i mamy Euro... oby tego nie zjebali :modli:

Bonhart
08-10-2015, 22:58
Ale lamenty, baraze mamy jakby co. Z ajriszami u siebie powinnismy wymeczyc te 1:1. Swoja droga niezle football fiction - przegrywamy mimo prowadzenia od 2 minutu (ze spalonego), 1 bramka dla Szkotow to gol zycia,
bramka kuriozum w ostatniej sekundzie dla nas, Irlandia jakims cudem wygrywa z Niemcami... o co chodzi w tej pilce noznej?

Ivan Drugi
08-10-2015, 23:00
Wyrok zapadnie w niedzielę

Pierdolisz Andrzej , baraże już są nasze . :p

jednopostowiec
08-10-2015, 23:07
wrzesień 2014

O Kawa . Dla mnie punkty z Niemcami to będzie jakiś bonus. Walka z wyspiarzami o awans, a Niemcy... No gdzie my do nich. Daj Boże niech ich ograja, ale czy to będzie decydować o awansie (?)... eeee tam
Kurde, ale nie myślałem, że ostatni mecz będzie decydujący...

R.
08-10-2015, 23:10
Swoją drogą, 3 mecze z drużynami, z którymi walczą o awans i brak wygranej dobrze nie świadczą o tej kadrze. Wynik z Niemcami u siebie trzeba jednak brać w kategorii cudu, który się zdarza raz na sto lat.

b.
08-10-2015, 23:12
każdy remis z Irlandią daje nam awans? czy tylko w wypadku 0-0 lub 1-1?

e: dzięki Jaszczu

Jaszcz
08-10-2015, 23:13
każdy remis z Irlandią daje nam awans? czy tylko w wypadku 0-0 lub 1-1?

0-0 i 1-1 , każdy wyższy premiuje Irlandię z powodu lepszego bezpośredniego bilansu.

Tuzin
08-10-2015, 23:15
Maczynski jak lecial dobic ta pilke na 2-2, malo sie nie polamal. Chociaz dobrze ze sie zatrzymal bo by pewnie tylko zblokowal Lewego.

casual
08-10-2015, 23:16
Trzeba przyznać, że hymn w wykonaniu Szkotów wyszedł kozacko.

A co do meczu. Druga połowa bardzo słaba no i gdyby nie ewidentny fart byłoby w plecy- i to całkiem zasłużenie. Cóż, w niedziele będzie wojna.

PS: serce się raduje po wyniku Serbów- dwie bramki w doliczonym czasie w meczu z Albańcami, na ich terenie :brawo: :brawo: :brawo:

Buzz
08-10-2015, 23:22
Drużyna z 3. miejsca z największą ilością punktow wchodzi bezpośrednio, reszta baraże.

Więc jeśli tak, to my jesteśmy tą właśnie drużyną z największą ilością punktów. Jedynie Ukraina może nam zagrozić jeśli pokona Macedonię na wyjeździe, a my przegramy z Irolami.

b.
08-10-2015, 23:27
Więc jeśli tak, to my jesteśmy tą właśnie drużyną z największą ilością punktów. Jedynie Ukraina może nam zagrozić jeśli pokona Macedonię na wyjeździe, a my przegramy z Irolami.

Ta tabela wygląda teraz tak:

Forma

1.
Węgry
8
4
3
1
8:5
15

2.
Ukraina
7
4
1
2
11:3
13

3.
Irlandia
7
3
3
1
7:5
12

4.
Chorwacja
7
3
3
1
14:5
11

5.
Albania
7
3
2
2
7:5
11

6.
Szwecja
7
2
3
2
9:9
9

7.
Słowenia
7
3
0
4
9:10
9

8.
Izrael
6
2
1
3
6:8
7

9.
Turcja
6
1
3
2
7:8
6

czyli wychodzi na to, że w związku że w jednej grupie jest 5 drużyn, nie biorą pod uwagę meczu z ostatnim zespołem w tabeli

trzeba nam odjąć 6 pkt za Gibraltar i już tak kolorowo nie wygląda

CW(L)KS
08-10-2015, 23:36
Nie wiem jak I połowa wyglądała, ale w w drugiej szału nie było. Tak czy inaczej powodzenia w niedziele. I jeszcze jedna kwestia: wkurvial mnie ten pedalski hujto jak siemasz. A tekst w stylu "w niedziele nie musimy wygrywać" to było najlepsze podsumowanie tej żenady zwanej komentatorem. Minimalizm na każdym kroku...