PDA

Zobacz pełną wersję : Kubicki

Joker
12-08-2003, 11:43
Mam wielką nadzieje ze ten post nie okaze sie proroczy. Niestety wszelkie znaki na niebie i ziemi sprawiaja ze musze go napisac. moim skromnym zdaniem Kubicki nie nadaje sie na pierwszego trenera, do pięt nie dorasta Okuce, pogubił sie juz na poczatku sezonu i obawiam sie ze w tym sezonie srodek tabeli to moze byc wszystko na co stac Legię. mecz w Wodzisławiu pokazał ze sprawy nie ida w dobrym kierunku. Wszyscy wiemy ze druzyne buduje sie od tyłow. co robi kubicki??? Bramkarz Boruc. W przyszłosci klasa swiatowa ale to nie zasługa Kubickiego. swoje musi jeszcze wpuscic. Obrona: Ustawia w niej dwóch emerytów którzy maja coraz wieksze problemy z powstrzymywaniem młodych i szybkich napastników przeciwników. Jeszcze Zielinski trzyma sie w miare, chociaz tez jest coraz słabszy (vide zólta kartka za faul w srodku pola od tyłu w Wodzisławiu zupełnie bez sensu) ale to co wyrabiał Józiwak na zakonczenie poprzedniego sezonu (Okuka w Lubinie posadził go na ławce) i teraz w Wodzisławiu woła o poste do nieba!!. A co robi Kubicki??? NIe zabiera do Wodzisławia Choto i tłumaczy sie tym ze ten nie jest zgrany z druzyna i lepiej niech gra w rezerwach. W efekcie ma na zmiane 4 (słownie CZTERECH) zawodników w tym jednego ewentualnego stopera Magiere. dalej Boczni obroncy: Jarzebowski bardzo solidny ale Szala?? ten człowiek to tragedia, co chwile ma napastników za plecami. daje sie objezdzać jak dzieciak. Co na to Kubicki?? SZuka obroncy na strone gdzie gra Jarzebowski zamiast tam gdzie gra przeraźliwie słaby Szala. Gdzie tu logika? Dalej pomoc: boki sa silne!, ale srodek juz nie za bardzo dodatkowo oddaje sie do Świtu Zganiacza. w efekcie gdy przyjda kontuzje kto bedzie grał w pomocy na srodku??? Rosłoń?? Dudek?? wolne zarty. W dodatku rezygnje ze Swierczewskiego metnie sie tłumacząc. a on jest za darmo!!! to piłkarz z ambicjami na pewno nie osłabił by pomocy patrzac na to co robili Surma i Vukovic w Wodzisławiu. Idac dalej atak. Saganowski w porzadku ale kto z nim?? Dlaczego Kubicki nie walczy o Svitlice?? Przeciez ten człowiek po takiej ilosci wojazów zagranicznych, jezeli zostanie w Legii bedzie w ogole nie przydatny do gry i to do konca rundy (a przynajmniej wszystko na to wskazuje bo przeciez on w ogole nie mysli teraz o grze)!!! A Garcia to wielka niewiadoma chociaz widziałem go w sparingu i sprawiał obiecujace wrazenie. ale liga to troche co innego! Poza tym w ogole nie potrafi dogadac sie z partnerami z dryzyny to wielki minus. Kubicki powinien miec jaja i powiedziec kierownictwu dosc tego!! Svitlica zostaje i trenuje z nami nie rozwalajcie mi takiego zawodnika. zreszta Svitlicy w takiej formie jak z Wodzisławia nikt nie kupi co tu duzo ukrywac (moze te arabasy ale tez watpie?). a dalej kilka cytatów Kuby z którymi zgodzic sie nie mozna: Dzisiejsza Gazata Stołeczna ( http://www1.gazeta.pl/warszawa/1,34868,1616319.html )

Robert Błoński: Dlaczego nie chce Pan w swojej drużynie Piotra Świerczewskiego?
Dariusz Kubicki: Chcemy grać z Łukaszem Surmą i Aleksandarem Vukoviciem w środku pomocy. Akurat na tę pozycję nie potrzebujemy wzmocnień.

czyzby nie potrzebujemy??? po tym co grali Surma i Vukovic w Wodzisławiu??? a jaka jest dla tych zawodników alternatywa gdy przyjda kontuzje i beda w słabszej formie??? Zganiacza juz nie ma przeciez, Piekarskiego tez, zreszta i tak na nich nie stawiałes (jezeli mozna sie spoufalic). Wiec moze jednak Swierczewski!!

A co Pan sądzi o Świerczewskim jako o piłkarzu?
- Bardzo dobry piłkarz.
Gdzie tu logika skoro to bardzo dobry piłkarz i w dodatku za darmo??? czyzby Kubicki nie chciał dobrych piłkarzy w druzynie??

Ale słabszy niż Surma i Vuković?
- Nie wiem, czy słabszy. Jednak na tę chwilę nie potrzebujemy już środkowego pomocnika. A nie ma sensu kogoś brać, żeby był.
Oj Kuba Kuba!! To ja mam wiedziec czy jest słabszy czy nie??? przeciez to ty jestes trenerem i grałes w piłke tyle lat!! a moze jednak jest sens brac kogos własnie po to zeby BYŁ, tym bardziej jezeli jest to jak mówisz dobry piłkarz i nie ma alternatywy dla Surmy i Vukovicia?? :fu:

Za to potrzeba Panu chyba napastnika?
- Tak, choć właściwie jest Manuel Garcia, który w niedzielę wrócił z Argentyny i w poniedziałek normalnie z nami trenował. Jest Radek Wróblewski, który na tej pozycji zagrał w Wodzisławiu. Stanko Svitlica wyjechał do Niemiec na testy medyczne, ale z tego, co wiem, to wraca w czwartek. I będzie gotowy do gry w meczu z Górnikiem Łęczna.
To wielka mi nowowsc ze Garcia wreszcie normalnie trenował!!! Cud po prostu! Wróblewski jako napastnik nie oddał w Wodzisławiu zadnego strzału i omal nie wyleciał z boiska za brutalna gre. Ogolnie jest drewniany tylko duzo biega. Dla Garcii po podrózy bedzie to debiut w lidze. Moze warto walczyc o Stanko i nie dac mu sie szlajac po całej Europie tylko trzymac go w warszawie i niech trenuje?? Tym bardziej ze on wcale nie chce wyjezdzac!! A poza tym w jakiej bedzie formie po 4 straconych dniach, bez treningu?? odpowiedz moze byc jedna: w takiej jak w Wodzisławiu czyli fatalnej! ale ku temu trza miec jaja i umiec sie postawic zarzadowi czego Kubie chyba brakuje.

Czemu Dickson Choto nie pojechał do Wodzisławia?
- Chcę, by zagrał kilka spotkań w rezerwach. Na ostatnich treningach spisywał się znacznie gorzej od innych zawodników, dlatego zabrakło go w meczowej szesnastce. Trudno poza tym brać do składu kogoś, kto nie trenował z zespołem kilka tygodni. To byłoby niesprawiedliwe. Są jakieś pryncypia w prowadzeniu Legii i ja ich się trzymam. Atmosfera w zespole też jest ważna.
Moim zdaniem wazniejsze sa wyniki, i to by miec 6 pełnowartosciowych rezerwowych na ławce do kazdej fromacji!! w wodzisławiu było ich 4. a poza tym Kuba, to tak juz jest ze zycie jest niesprawiedliwe. Svitlica tez trenowal z zespołem kilka tygodni.

Coś Pana szczególnie zdenerwowało?
- Chaos w drugiej połowie. Do tego nie jestem przyzwyczajony. Drużyna po prostu się zapomniała. Zawodnikom mocno zależało na zwycięstwie i za bardzo poszli do przodu. Gra była zbyt otwarta, jak na mój gust. Stąd tyle okazji dla Odry.

No prosze wydalo sie! Wyobrazacie sobie CHAOS za trenera Okuki?? to było nie do pomyslenia. Tymi slowami Kubicki sam przyznaje sie do błedów. przeciez to on jest odpowiedzialny za to by druzyna wykonywała załozenia taktyczne.

A błąd Marka Jóźwiaka przy pierwszej bramce?
- Zdarzają się lepszym piłkarzom niż on. To jest ryzyko wkalkulowane w grę. Mam do niego pretensje, ale z drugiej strony wiem, że takiej pomyłki nie zrobi w dziesięciu kolejnych spotkaniach.
Owszem zdarzaja sie. tylko Jóźwiakowi w tym meczu zdarzało sie to za czesto zreszta nie tylko w tym meczu. A mecz z Ruchem na zakonczenie zeszlego sezonu??? On juz jest po prostu za stary. Biologii nie da sie oszukac! A ja bym sie nie załozył czy nie popełni błedu przez najblizszych dziesiec spotkan. Obawiam sie ze juz Zurawski i Frankowski moga go bolesnie sprowadzic na ziemie, nie mówiac o innych młodych i szybkich napastnikach.

Na osłodę został piękny gol Tomasza Sokołowskiego I.
- On słynie z tego, że umie ładnie strzelić z prawej i lewej nogi. To jego wielki atut. Szkoda tylko, że tak rzadko z niego korzysta.
Skoro był taki dobry to dlaczego go zdjałes w decydujacym momencie meczu??? Przeciez on byl chyba najlepszy na murawie!! drugi Sokól nic nie wniósl do gry.

Podsumowujac ten wywiad i nie tylko to nasuwa sie kilka wniosków. Jezeli chodzi o wywiad to jeden wielki bełkot mam nadzieje ze spowodowany stresem po remisie z Odra. Kubicki nadal chyba pozostanie mistrzem remisów. On chyba nie potrafi po prostu wygrywac meczów. zreszta mamy szczescie ze nie przegralismy akurat tego meczu. Jezeli chodzi o Swierczewskiego to widac syndrom tego ze Kubicki boi sie wpływów Engela który załatwił mu gotowego zawodnika. w dodatku Kubicki boi sie ze bedzie to swoisty kon trojanski, który przyspieszy jego dymisje. ale jezeli to dobry piłkarz to czego tu sie bac!!! Jedyny pozytyw to to, ze kubicki ma jakas tam koncepcje. moim zdaniem błedna, złą i za malo samodzielną, ale jednak jakaś. ale nic z tego (oby nie!!!) nie bedzie. po prostu on jest za słaby i ma ułomny charakter, na taka druzyne. Mam nadzieje ze bede mógl to odszczekac na zakonczenie tego sezonu kiedy Legia pod wodza Kubickiego zdobedzie Mistrza Polski!! Ale Kubie Duzo brakuje do MIstrza OKUKI! na rynku pozostaja dwaj swietni trenerzy Kaczmarek I Żurek!! warto by ich było zatrudnic!! Legia zasługuje na prawdziwego fachowca!

LEGIA MISTRZ 2004!!!!!! ;)

Beny
12-08-2003, 11:50
Po pierwsze przesadziłeś trochę z pogrubieniem czcionki, po drugie nie oceniaj trenera po pierwszej kolejce nowego sezonu, tylko daj mu trochę czasu, po trzecie "tak krawiec kraje, ja mu materii staje", więc pożyjemy zobaczymy co z tego wyniknie, może nie będzie tak źle! ;)

R@dek (L)
12-08-2003, 12:08
Oj wydaje mi się że troche przesadzasz 8- Mówisz że potrzebni są zawodnicy : za Jóźwiaka, Szale,Vuko,i napastnik. Ale czy ty myślisz że Kubicki otym niewie ?? on doskonale zdaje sobie sprawe że potrzeba kilku zawodników ale poprostu niema możliwości na ich ściągnięcie bo w klubie niema kasy. Powinieneś mieć pretensje do działaczy a nie do Kuby, Swierczewski teraz podobno negocjuje z Lechem i zobaczysz że nic nie wniesie do ich gry. A taki Żurek może i jest lepszy od Kuby ale na pewno droższy a nasi działacze nie patrzą na doświadczenie a na cenę i nawet jak Kubie się nie powiedzie bo w naszej sytuacji jest to bardzo prawdopodobne (są silniejsi i bogatsi :Wisła,Groclin ,Amica) to działacze są już zabezpieczeni postacią pana Engela który napewno niedługo będzie naszym trenerem

Keleborn
12-08-2003, 12:08
Ja jestem przeciw. Mam spore wątpliwości co do Kubickiego, ale trzeba dać człowiekowi szansę.
Chcę wierzyć, że Kuba wie co robi.
Chcę się przekonać 20 września, że wie.

Pirx
12-08-2003, 12:21
Okuke tez pewnie zwalniałes po 3 pierwszych meczach.... :>
Jednym z madrzejszych posuniec w LEgii w ostanich sezonach było zaufanie do trenerów i dawanie im szansy...mam nadzieje ze bedzie to stały element pracy na Łazienkowskiej

Q_(L)
12-08-2003, 12:22
Jednym z madrzejszych posuniec w LEgii w ostanich sezonach było zaufanie do trenerów i dawanie im szansy...mam nadzieje ze bedzie to stały element pracy na Łazienkowskiej

Najlepiej podparty stabilizacją finansową w klubie :)

p.s. Witaj na forum 8)

Mini
12-08-2003, 12:25
mam wielką nadzieję że nie masz racji. Kubicki jakim jest trenerem nikt nie widzi.Legia zagrała na razie jeden mecz a on zamiast w spokoju przygotowywac drużynę miał non stop problemy. żeby wygrywać trzeba strzelać bramki więc w ataku się ustawia grę pod napastników.a jak to robić jak jeden ani be ani me drugi jeździ do niemiec albo sie obija trzeciego oddają do ndmu czwarty to zdecydowanie bardziej skrzydłowy niż napastnik i jedyny Saganowski który w dodatku w pierwszym meczu łapie głupio czerwoną kartkę.daj trochę czasu a potem oceniaj dlatego propozycja dla modów zamknąć temat i otworzyć jak dalej będzie ise nie działo dobrze po kilku kolejkach.

Pirx
12-08-2003, 12:40

Najlepiej podparty stabilizacją finansową w klubie :)

p.s. Witaj na forum 8)

witam rowniez...byłem do tej pory rzekłbym czytelnikiem, bo na siłe głosu nie zabieram.Tutaj "gul" mi troche skoczył...

legart
12-08-2003, 12:46
Kubicki przepracował cały okres przygotowawczy z drużyną i ja bym mu dał trochę jeszcze potrenować Legię.

Tak krawiec kraje jak mu materii staje, a problemy Legii z atakiem czy też z wiekiem stoperów (tyczy się to zwłaszcza Jóźwiaka, który im starszy tym częściej się obcina) są powszechnie znane. Niestety poza uzupełniem składu (Sokołowski II, Krzyształowicz, Garcia) raczej nie zanosi się na poważne wzmocnienia.

Poza tym poczekajmy parę meczy i zobaczmy jak zacznie funkcjonować ustawienie z czwórką obrońców. Może w końcu się zazębi gra Legionistów.

Co do Świerczewskiego to jestem przeciwny żeby grał w Legii. Mam wrażenie że coś nie tak jest z jego charakterkiem i z walczaka stał się bufonem i mitomanem. Poza tym już raz Engel się na nim przejechał (w kadrze). Sądzę że Legia by miała z niego taki pożytek jak z Piekarskiego, czy jak Lech z Czereszewskiego.

Także wstrzymajmy sie trochę z krytyką.

Raffi
12-08-2003, 14:55
Poza tym Świerczewski "darmowy"???
Przecież jego pensja, nawet okrojona, pożarłaby sporą część naszego budżetu. Zgodzę sięmoże tylko z tym, że powinien był wziąc kogoś z tych 3 środkowych obrońców, których zostawił w Wwie

Joker
12-08-2003, 15:28
Zgadzam sie z tym ze Kubickiemu nalezy dac troche czasu w tym nie róznie sie od was. Ale mi chodzi o co innego wg przesłanek które zasygnalizowałem i moim zdaniem błedów jakie robi Kubicki nic dobrego w tym sezonie sie nie wydarzy, a moze on byc jeszcze bardziej bolesny niz zeszły. Moim zdaniem ten facet sie nie nadaje. widzac jego zatroskana twarz podczas transmisji z Wodzisławia powatpiewam czy ma on koncepcje (bo jakas ma jak pisałem wczesniej chyba złą, ale to sie dopiero okarze) co do której jest przekonany. Zreszta nie opieram sie tylko na tym jednym meczu co sugerujecie!!!!! Doskonale pamietam poprzednia kadencje Kubickiego kiedy to Legia była mistrzem remisów co przy dzisiejszjej punktacji spychało ja w dalsze rejony tabeli. gdy przyszedł Smuda wszystko ruszyło z kopyta przynajmniej do konca tej rundy i były zwyciestwa w tym swietne mecze z Udinese. Poza tym biore pod uwage takze sparingi, głownie te we Francji gdzie Legia regularnie brała w skóre. Mecz w Wodzisławiu był tylko impulsem który pobudził mnie do napisania tego postu. Nie mam przekonania do Kubickiego brakuje mu jakiegos błysku, autorytetu, i zelaznej woli doprowadzenia do sukcesu jaka miał Okuka. Przytoczyłem z związku z tym w moim poprzednim poscie odpowiednie ku temu argumenty. Bardzo bym chciał by Kubicki sie sprawdził. W kazdym razie na razie nic tego nie zapowiada. na razie popełnia bład za błedem. i Oby znowu mecz tym razem z Górnikiem Łeczna nie zakończył sie remisem (tfu wypluwam te słowa) tylko zwyciestwem. A i jeszcze słowo do Raffiego. W wywiadach Swierczewski stwierdza ze nie chce zarabiac wiecej niz inni zawodnicy z polskich druzyn, bo chce grac i wrócic do reprezenatcji. zreszta nie przesadzajmy juz z tymi pieniedzmi przeciez to nie sa jakies astronomiczne kwoty, moga podpisywac kontrakt z Choto (na to maja pieniadze), to ja juz wole Świerczewskiego, ten jest bardziej kreatywny i jest wieksza szansa ze sie sprawdzi. kuba boi sie w tym wypadku Engela. I metnie sie tłumaczy co wykazałem we wczesniejszym poscie. pozdrowienia.

Legia Mistrz 2004!! ;) ;)

Yevaud
12-08-2003, 20:05
1. Nie wiem, czy Kubickiego stać na samodzielny sukces. Przynajmniej rundę niech popracuje, to się dowiemy, czy się czegoś nauczył.
2. NA prawą obronę jest Szala, może tam grać także Jarzęowski. Na lewą stronę nie ma obrońcy z prawdziwego zdarzenia.
3. Jako ofensywny pomocnik gra Acco, może na tej pozycji grac jeszcze Sokół. NA pewno Świerczewski gający tylko do tyłu nie byłby rozwiązaniem problemów na tej pozycji.
4. Defensywnych pomocników mamy kilku: Surma, MAgiera, Dudek, a także Jarzębowski. To jest jego pozycja, na której grał przez kilkanaście lat. To o nim mówił Murawski, gdy opuszczał Legię, że nie pozostawia luki na swojej pozycji, bo Jarzębowski jest nie gorszy od niego.

Reasumując - nie jest błędem szukanie wzmocnień na bokach obrony. Mamy tylko jednego bocznego obrońcę. Przyda się jeszcze najmniej jeden.

Nie było błędem zrezygnowanie z usług Piotra Świerczewskiego. Nie sądzę, żeby Legię miał zbawić kopacz, który nie mieścił się nawet na ławce rezerwowych drugiej drużyny drugoligowego zespołu angielskiego, w którego umiejętności wierzy tylko on sam i zaprzyjaźniony dziennikarz.

Nie było też błedem pozostawienie Choto w drużynie rezerw, gdzie zagrał mecz, podczas gdy w pierwszej drużynie zagrałby 2-3 minuty maks.

Kolejna rzecz - nie Kubicki odpowiada za politykę transferową zespołu.

Nie popełnił Kuba jak dotąd błędów, które nakazałyby nerwowe ruchy.

szczepan
12-08-2003, 23:07
Dajcie mu czas?? co?? jeden mecz to za malo!! po drugie wiele tez zalezy od druzyny!! jezeli ma sie takiego Bereta to nie dziwne... mam nadzieje ze jednak Kuba wyciagnie wnioski....

[marcin]
12-08-2003, 23:21
Poza tym Świerczewski "darmowy"???
Przecież jego pensja, nawet okrojona, pożarłaby sporą część naszego budżetu. Zgodzę sięmoże tylko z tym, że powinien był wziąc kogoś z tych 3 środkowych obrońców, których zostawił w Wwie
Wyczytalem ze Swierczewski prawdopodobnie przejdzie do lecha i tam bedzie zarabial 200tys euro jak na budrezt legii to spory chyba wydatek :)

dyha
12-08-2003, 23:27
Ja tam do KUBY nie mam nic, bo to człowiek z moich terenów :D . Ale jakbym mial wybierac kogos na jego miesce to zastanowiłbym sie nad Bobem Kaczmarkiem . Ale póki co to ja wierze w KUBE !!

szczepan
12-08-2003, 23:44
nie nie nie ja nie chce boba o nie...

zreszta jeszcze bardziej nie chce zmieniania trenerow po pierwszej kolejce...

Mini
13-08-2003, 08:00
4. Defensywnych pomocników mamy kilku: Surma, MAgiera, Dudek, a także Jarzębowski. To jest jego pozycja, na której grał przez kilkanaście lat.
ile lat grał Jarzębowski? co on od 5 roku zycia już śmigał jako defensywny pomocnik?

Yevaud
13-08-2003, 11:05
Jarzębowski ma 25 lat! Jeśli zaczął grę 12-13 lat temu (pisałem kilkanaście), to miał właśnie 12 lat. To i tak dość późny początek. Tylko jednego piłkarza znam, który tak późno zaczynał i przebił się do ekstraklasy - Jacek Bednarz.
Inni conajwyżej zmieniali dyscyplinę.

A co do Kaczmarka - Gdyby Kaczmarek był trenerem Legii, to z całą pewnością Zganiacz zostałby w drużynie i był wprowadzany znacznie odważniej do gry, niż to miało miejsce za czasów Okuki. Także Mierzejewski i kilku innych juniorów (np. Golański) byłoby wprowadzanych do zespołu. Bobo jest chyba najlepiej pracującym z młodzierzą trenerem.

Aro
13-08-2003, 11:22
Dajcie chociaż 3 mecze Kubickiemu. Choć z drugiej strony nie wiem dlaczego zrezygnował ze Zganiacza ???? Mierzej i Golański też by się przydali. Ale nie są podobno za słabi. Mierzej już udowadnia, jaki błąd popełnili. A u nas na dziś nie mamy do gry żadnego pełnowartościowego napastnika (Sagan wisi). Co do Golańskiego, nikt mu nie dał szansy i go wywalili, a będą chcieli zatrudnić jakiegoś Andy Barę. Pytam gdzie tu logika ? Czy lepiej inwestować w młodego Polaka czy młodego obcokrajowca ? Odpowiedźcie sobie sami. Zganiacz już w tej rundzie będzie objawieniem. Widziałem wczoraj kilkanaście minut, które zagrał w Łodzi. Kręcił tymi widzewiakami jak chciał, Rachwał raz się tak zakręcił, że nie wiedział co zrobić i go po prostu skosił. U nas nikt nie postawi na młodzież. Zobaczcie co wyprawia Mila, Strąk, Burkhardt, że nie wspomnę o malutkim Sikorze z Górnika, który strzela jak miło. Pozdrawiam, licząc na lepsze czasy....

Joker
16-08-2003, 22:25
Po dzisiejszym meczu z Łęczną moge tylko powiedziec "A nie mówiłem". Kuba sie nie nadaje. Mistrz remisów nie schodzi ponizej pewnego poziomu to juz jego 9 remis kiedy trenuje Legie. Przewidziałem to w moim poprzednim poscie. Oby z Polonia znowu nie było remisu (tfu znowu wypluwam te słowa) tylko zwyciestwo. Nadal twierdze ze jest jeszcze czas by zmienic trenera. Wolni sa Kaczmarek i Zurek, w odwodzie pozostaje Engel, a Kuba przy całym szacunku dla niego, moze być swietnym asystentem. Kuba odejdź prosze! a najbardziej prestizowe mecze przezd nami wiec da sie jeszcze wszystko naprawic. Legia Mistrz 2004!! ;)

MaxxxiM
16-08-2003, 22:29
Po dzisiejszym meczu z Łęczną moge tylko powiedziec "A nie mówiłem". Kuba sie nie nadaje. Mistrz remisów nie schodzi ponizej pewnego poziomu to juz jego 9 remis kiedy trenuje Legie. Przewidziałem to w moim poprzednim poscie. Oby z Polonia znowu nie było remisu (tfu znowu wypluwam te słowa) tylko zwyciestwo. Nadal twierdze ze jest jeszcze czas by zmienic trenera. Wolni sa Kaczmarek i Zurek, w odwodzie pozostaje Engel, a Kuba przy całym szacunku dla niego, moze być swietnym asystentem. Kuba odejdź prosze! a najbardziej prestizowe mecze przezd nami wiec da sie jeszcze wszystko naprawic. Legia Mistrz 2004!! ;)

a jak nastepny trener zremisuje lub co gorsza przegra dwa pierwsze mecze to tez powiesz ze trzeba go zmienic? jest chu :* owo ale akurat zmiana trenera w tym momencie moze tylko pogorszyc.

Keleborn
16-08-2003, 22:38
Taaaaaaak. Coś takiego jak dziś nie nastraja optymistycznie, ale uderzę tutaj w przeprowadzone zmiany czyli myśl trenerską. Svitlica za wróbla?
Wszedł i znikł. Pojawił się raz, nie biegał nic. Potem wszedł Magic, ku ogólnej radości. Potem Dudek. Miałem wrażenie że są to zmiany rozpaczliwe, chaos na boisku był jeszcze większy niż przedtem.

Ktoś z weteranów na krytej słusznie rzucił - "Kubicki wszyscy widzą a Ty nie?"

Czyż nie było w tym racji?

Joker
16-08-2003, 23:13
a jak nastepny trener zremisuje lub co gorsza przegra dwa pierwsze mecze to tez powiesz ze trzeba go zmienic? jest chu :* owo ale akurat zmiana trenera w tym momencie moze tylko pogorszyc.

Ale nastepny trener daje przynajmniej NADZIEJE. Nadzieje na lepsza gre. Nowy trener moze zremisowac ale chodzi o to zeby było widac ze w grze cos się zmienia na lepsze bo na razie zarówno GRA jak i wyniki sa beznadziejne. nowa miotla to nowe porzadki. nowe szanse a przede wszystkim nadzieja na poprawe jakosci. Kuba nie cieszy sie autorytetem. Jóźwiak znowu sie dzis kompromitował a kubicki co mówił?? ze on w 10 kolejnych meczach nie zrobi błedu i co??? On nie jest wiarygodny nawet w tym co mówi. i nie ma koncepcji na poprawe gry!! Dzis znowu wygladał na ławce jakby mial wielki problem, zamiast byc przekonanym co do słusznosci swojej koncepcji gry, to co miał OKUKA-on wiedzial ze jego pomysl w końcu zaskoczy! Ale wszystko jeszcze jest do naprawy ten sezon nie musi byc stracony tylko ktos w kierownictwie klubu musi wreszcie zacząć MYSLEC! Legia Mistrz 2004!

szczepan
16-08-2003, 23:20
najwiekszy jak do tej pory blad Kuby to Jozwiak w skladzie i Zgani w Swicie...

Greebo
16-08-2003, 23:27

Ale nastepny trener daje przynajmniej NADZIEJE. Nadzieje na lepsza gre. Nowy trener moze zremisowac ale chodzi o to zeby było widac ze w grze cos się zmienia na lepsze bo na razie zarówno GRA jak i wyniki sa beznadziejne. nowa miotla to nowe porzadki. nowe szanse a przede wszystkim nadzieja na poprawe jakosci. Kuba nie cieszy sie autorytetem. Jóźwiak znowu sie dzis kompromitował a kubicki co mówił?? ze on w 10 kolejnych meczach nie zrobi błedu i co??? On nie jest wiarygodny nawet w tym co mówi. i nie ma koncepcji na poprawe gry!! Dzis znowu wygladał na ławce jakby mial wielki problem, zamiast byc przekonanym co do słusznosci swojej koncepcji gry, to co miał OKUKA-on wiedzial ze jego pomysl w końcu zaskoczy! Ale wszystko jeszcze jest do naprawy ten sezon nie musi byc stracony tylko ktos w kierownictwie klubu musi wreszcie zacząć MYSLEC! Legia Mistrz 2004!

Według mnie nastepny trener moze zrobic tylko wiekszy chaos. Co ogolnie rzecz biorac niezbyt by mi przeszkadzało :> Dajcie Kubickiemu troche czasu..

Tupcia
16-08-2003, 23:38
Taa... Nie wiem, do bycia trenerem trzeba mieć też talent... a jak narazie Kubie narazie jakoś on nie eksplodował... Zobaczymy ile trzbea będzie czekać do chociaż jednej wygranej. Jak zremisuje z Tlokami, to ja już mu szans nie daję i czekam na Engela. A tak w ogóle, to czekam na nowego sponsora...

MaxxxiM
16-08-2003, 23:43
Jak zremisuje z Tlokami, to ja już mu szans nie daję i czekam na Engela.

ktorego Engla, tego z eliminacji czy z mistrzostw? ja bym wolal zeby Engel zrobil to czego wszyscy od niego oczekuja, niech bedzie dobrym dyrektorem sportowym i niech sprowadzi do Legii wartosciowych zawodnikow. bo jak widac tego najbardziej brakuje.

Tupcia
17-08-2003, 00:23
No prawda, tego najbardziej brakuje.
Ale jak nie ma pieniędzy to nawet taki Engel nie pomoże.
Oprócz tego, liczę na Engela tez w sprawie nowego sponsora, on może mógłby coś w tym kierunku rózniweż zrobić, wkoncu znajomości ma.
A czekam na Engela, bo wydaje mi się, od początku mi się wydawalo, ze jego pozycja jako dyrektora sportowego to tylko przykrywka i asekuracja, w razie gdyby z Kubickim bylo naprawde źle.

MaxxxiM
17-08-2003, 01:18
No prawda, tego najbardziej brakuje.
Ale jak nie ma pieniędzy to nawet taki Engel nie pomoże.

np. Swierczewski byl do wziecia za darmo. ale panom trybikowym sie nie podobal. w Legii trzeba zmiany zarzadu i wlasciciela a nie trenera. "z pustego i Kasperczak nie naleje"

szczepan
17-08-2003, 01:19
ale jest jeszcze kwestia pensji a ja tak do konca nie wierze w to ze on chcial pracowac za pol darmo...

MaxxxiM
17-08-2003, 01:29
ale jest jeszcze kwestia pensji a ja tak do konca nie wierze w to ze on chcial pracowac za pol darmo...

ja tez bym nie chcial za pol darmo. byla szansa miec w skladzie doswiadczonego zawodnika, ktorego pozyskanie nic by nie kosztowalo. a teraz trzeba pewnie bedzie zaplacic. no chyba, ze Kuba nadal twierdzi ze ma swietnych rozgrywajacych.
Amica pozyskala Kryszala i sie cieszy, a Swir pewnie trafi do Lecha. i kto na tym wyjdzie najgorzej?

szczepan
17-08-2003, 01:32
ja tez bym nie chcial za pol darmo. byla szansa miec w skladzie doswiadczonego zawodnika, ktorego pozyskanie nic by nie kosztowalo. a teraz trzeba pewnie bedzie zaplacic. no chyba, ze Kuba nadal twierdzi ze ma swietnych rozgrywajacych.
Amica pozyskala Kryszala i sie cieszy, a Swir pewnie trafi do Lecha. i kto na tym wyjdzie najgorzej?

jaka szansa? co? ja poprostu sadze z Kuba powiedzial tak bo i tak nie stac byloby nas na pensje dla Swierczewskiego...

MaxxxiM
17-08-2003, 02:04
jaka szansa? co? ja poprostu sadze z Kuba powiedzial tak bo i tak nie stac byloby nas na pensje dla Swierczewskiego...

jak to jaka szansa?!!
a na Engela nas stac?

yusta
17-08-2003, 02:42

jak to jaka szansa?!!
a na Engela nas stac?

Engel to jest gość, który ma jakąś renomę w kraju i zatrudniono go po to by pozyskać sponsora i licząc na jego kontakty, ciekawych zawodników. Z zawodników narazie nic ciekawego nie wyszło, z kasą też różowo nie jest, ale ile on jest w tym klubie?
Świerczewski nie dość że chciałby zarabiać od groma kasy to jeszcze siałby ferment. Po za tym szczyt formy ma już za sobą, a jeden który wrócił na emeryturę do Legii w zupełności mi wystarczy :/

Raffi
17-08-2003, 02:45
Pensja Świerczewskiego to (gdyby nieco spuścił) co najmniej pensja Kucharza + pensja Majewskiego razem wzięte. Legia niestety nie ma tych pieniędzy. To przykre i za to też poniekąd odpowiada kierownictwo klbu.

szczepan
17-08-2003, 11:42
jak to jaka szansa?!!
a na Engela nas stac?

powiem prosto albo Swierczewski albo Engel... wiec ja wybieram to drugie tylko dlaczego oddano Zganiacza...

jarcyś
17-08-2003, 14:35
jestem zwolennikiem oceniana pracy trenerów przynajmniej po jednej rundzie . Trzymam się tej zasady od czasów debiutu Drago. Gdyby przeprowadzic po pierwszych dziesięciu meczach sondę wśród kibiców , 95% chciałoby jego zwolnienia. I tytułu by nie było ....

UFAM KUBICKIEMU

yusta
17-08-2003, 17:20
Wkurzają mnie ludzie co po jednym czy dwóch meczach zwalniają trenerów. Nie wiem dlaczego, ale wydaje mi się że ludzie są uprzedzeni co do "Kuby". Zobaczcie na jego pierwszy pobyt jako trenera. Kilka remisów i już było jechanie na niego. Później przyszedł Smuda i miał wynik bardzo podobny, ale był niemal uwielbiany. Chyba nikt jeszcze (może jeszcze poza Wójcikiem) nie miał takiego kredytu zaufania.
Kto ma pracować w tym klubie jak nie byli zawodnicy, który spędzili tutaj ładnych parę lat swojego życia? Lepiej żeby przychodzili wyrobnicy którym klub ten jest obojętny czy lepiej żeby pracowali tutaj ludzie związani z klubem od wielu lat i utożsamiający się z nim?
Macie dobry przykład dwóch byłych obrońców Legii Kubickiego i Wdowczyka. Obaj zdobywali później doświadczenie na wyspach brytyjskich. Jeden wrócił do Legii, a drugi zdobywał z Polonią mistrzostwo na Legii wykrzykując przy tym głośno jak to czekał z czarnymi koszulami 54 lata na to trofeum.
Okuka też nie miał na początku korzystnego bilansu, a jakie później były efekty wszyscy wiemy. Myślicie że łatwo jest przygotowywać zespół jeżeli presesi na siłę chcą sprzedać Stanko, odejście Mięciela jest tylko kwestią czasu. W klubie zostaje praktycznie tylko jeden wartościowy napastnik jakim jest Sagan. W dodatku ruchy transferowe są jedną wielką niewiadomą. Spójrzcie że z reguły najważniejszych transferów Legia dokonuje już po okresach przygotowawczych tuż przed startem ligi, albo tuż przed zamknięciem okienka transferowego.
Radze się więc zastanowić i dać Kubie przepracować w spokoju chociaż jedną rundę, wspierając go w tym moencie. Bluzganie na niego nie pomaga jemu, piłkarzom, klubowi i pokazuje jak są tutaj traktowani byli piłkarze. Amen.

Lepiej bym tego nie ujeła :+: BTW za remis z Łęczną winiłabym raczej samych zawodników. Jedyni, którym chciało się biegać to Jarza, Sokół i Wróbel. Reszta chyba myślała, że Górnicy położą sie i będą prosić o najniższy wymiar kary, a oni biegali, kopali..... Straszne

turi
17-08-2003, 18:26
heh jeszcze arturek borucek zagral niezle. wrobel biega,ale nic z tego nie wynika. natomiast ja mysle, ze tu nie chodzi o system gry czy przygotowanie do sezonu.tu chodzi o to, ze w Legii niby gra sie o mistrza - bo zawsze Legia to Legia- a tak naprawde zawodnicy czuja ze nie sa w stanie walczyc o 1 miejsce. no bo co my mamy za sklad? poza tym ja jestem wielka fanka Dragonka dlatego uwazam,ze w tym momencie zespolowi brakuje mobilizacji - za Drago brudy pralo sie w szatni a trener oprocz tego ze byl katem to bykl tez zajebiscie konsekwentny i szanowany. Kuba mimo wszystko jest jeszcze mlody, ale nie odbierajmy mu szansy pokazania ze taktyka,ktora obral jest sluszna. atmosfera wokol zespolu ze strony kibicow jest dobra ale pilkarze nie maja monopolu na to ze w koncu ich nie wygwizdzemy. mi sie podoba tak jak jest i szczegolnie sie juz wynikami nie zalamuje, natomiast lubie za doping dostac mala nagrode ;-) jestesmy zawsze tm gdzie nasza Legia gra ! byleby nie zaczeli nas olewac a wtedy bedzie dobrze.

Tupcia
17-08-2003, 18:55
Engel to jest gość, który ma jakąś renomę w kraju i zatrudniono go po to by pozyskać sponsora i licząc na jego kontakty, ciekawych zawodników. :/

I wlaśnie dlatego licze na Engela, koniec i kropka.
A piłkarzom faktycznie chyba się zbytnio nie chce grać, bo sami widza przecież jak im idzie, i że na Mistrza liczyć nie mogą. W końcu i tak godziwą kasę zarabiają, to po co się męczyć... NO nie wiem, dalej będe oceniać po kilku nastęnych meczach, panie Kubicki, mam nadzieję, ze będzie lepiej!!

szczepan
17-08-2003, 19:13
ok tez uwazam ze trzeba dac trenerowi czas ale juz teraz widac ze nie mamy srodkowego i nie wazne jak na to patrzec Kubicki mial glos w sprawie i Zganiacza i Swierczewskiego...

yusta
17-08-2003, 19:16
heh jeszcze arturek borucek zagral niezle. wrobel biega,ale nic z tego nie wynika. natomiast ja mysle, ze tu nie chodzi o system gry czy przygotowanie do sezonu.tu chodzi o to, ze w Legii niby gra sie o mistrza - bo zawsze Legia to Legia- a tak naprawde zawodnicy czuja ze nie sa w stanie walczyc o 1 miejsce. no bo co my mamy za sklad? poza tym ja jestem wielka fanka Dragonka dlatego uwazam,ze w tym momencie zespolowi brakuje mobilizacji - za Drago brudy pralo sie w szatni a trener oprocz tego ze byl katem to bykl tez zajebiscie konsekwentny i szanowany. Kuba mimo wszystko jest jeszcze mlody, ale nie odbierajmy mu szansy pokazania ze taktyka,ktora obral jest sluszna. atmosfera wokol zespolu ze strony kibicow jest dobra ale pilkarze nie maja monopolu na to ze w koncu ich nie wygwizdzemy. mi sie podoba tak jak jest i szczegolnie sie juz wynikami nie zalamuje, natomiast lubie za doping dostac mala nagrode ;-) jestesmy zawsze tm gdzie nasza Legia gra ! byleby nie zaczeli nas olewac a wtedy bedzie dobrze.

Oczywiście, chodziło mi tylko o zawodników z pola, bo on niewiele mógł zdziałac w tym temacie, chociaż jak był wykonywany wolny w ostatniej akcji meczu to cała kryta zachęcała Boruca do wycieczki na pole karne Łęcznej :) No a Wróbel, cóż.... tak jak napisałam przynajmniej się starał...

Sharn
17-08-2003, 19:41
To nie wina trenera tylko zawodników. Kubicki musi mieć czas, przynajmniej jeden sezon. Jeśli chodzi o szacunek do niego w drużynie, to wystarczy wyj... mącicieli (nie będę przytaczał nazwisk) i sytuacja będzie wyprostowana... 8)

MaxxxiM
17-08-2003, 20:11
To nie wina trenera tylko zawodników. Kubicki musi mieć czas, przynajmniej jeden sezon.

mysle ze winy jest po polowie. Kube oceniamy rowniez z prespektywy przeszlosci i stad te wieksze obawy. ale nie ma tak, ze winy trenera nie ma wcale. trener musi umiec "sprzedac" swoja wizje i koncepcje gry. z tego co prezentuje Legia na boisku widac, ze chyba Kubie nie zabradzo to wychodzi. ale moze to po prostu tylko slaby poczatek. moze Kuba ma dobra koncepcje tylko potrzeba troche zcasu zeby to zaskoczylo. okaze sie niebawem

Yevaud
17-08-2003, 20:50
Wkurzają mnie ludzie co po jednym czy dwóch meczach zwalniają trenerów. Nie wiem dlaczego, ale wydaje mi się że ludzie są uprzedzeni co do "Kuby". Zobaczcie na jego pierwszy pobyt jako trenera. Kilka remisów i już było jechanie na niego. Później przyszedł Smuda i miał wynik bardzo podobny, ale był niemal uwielbiany.

Co do Smudy - jak tylko przyszedł do Legii to Legia zaczęła grać jak z nut i wygrywać. Dopiero w przerwie zimowej Franzowi odp.... Wyrzucił Mosór i zaczął ściągać do Legii Widzewski złom. Może mścił się za to, że Legia nie chciała go puścić na trenera kadry (?) i wtedy wiosna Smudy była taka, że Legia nie weszła nawet do pucharów. Smuda o dziwo zdołał przekonać kibiców, że to wina poprzednika i do mistrzostwa zabrakło punktów straconych przez Kubę.

Moim zdanie to Smuda pojechał wtedy na tym, co wypracował Kubicki. A efekty pracy Smudy widac było na wiosnę...

Tak samo mam nadzieję, że po kilku remisach (proszę! niech te kilka skończy się na dwóch!!!) Legia zacznie wygrywać - już bez zmiany trenera.

Swierczewski w Legii? czy ktoś, komu zależy na dobru naszego klubu naprawdę mógłby chcieć ściągnąć do nas kopacza, który od dwóch lat nie łapał się do rezerw innych klubów? W tym do drugorzednego z wysp?

szczepan
18-08-2003, 02:06
Sadze ze Kuba poprostu sam sobie zawezil pole dziala oddajac paru zawdonikow... :/

Mini
18-08-2003, 08:05
ej no to Kuba niech wejdzie do szatni i pierdolnie pieścią w stół i powie że jak komuś się nie chce bo uważa że jest słabszy od wisły czy smsów to niech wypierdala i poradzimy sobie bez niego.a co do odejścia zawodników to chyba on sam niewiele mógł zrobić.i małe spostrzeżenie:
Kubicki był obrońcą i bramek nie tracimy(ech tan beret).to dobrze.ale potrzeba je jeszcze strzelać więc moze by tak duet trenerski jak w szwecji.drugim bezie napastnik który powie kopaczom co zrobić z piłką od 30 metra do bramki i bedzie dobrze. ;)

*PRZEMO*
18-08-2003, 08:36
jak dla mnie kubicki narazie nie wykazuje sie niczym specjalnym, moim zdaniem powinien zmienic ustawienie i wpierdolic jedengo atakujacego, a no i geralnie przydalby mu sie pomysl na gre.... ale o tynm to trzeba bylo myslec na zgrupowaniach w francji.. :/

Yevaud
18-08-2003, 14:37
ej no to Kuba niech wejdzie do szatni i pierdolnie pieścią w stół i powie że jak komuś się nie chce bo uważa że jest słabszy od wisły czy smsów to niech wypierdala i poradzimy sobie bez niego.a co do odejścia zawodników to chyba on sam niewiele mógł zrobić.i małe spostrzeżenie:
Kubicki był obrońcą i bramek nie tracimy(ech tan beret).to dobrze.ale potrzeba je jeszcze strzelać więc moze by tak duet trenerski jak w szwecji.drugim bezie napastnik który powie kopaczom co zrobić z piłką od 30 metra do bramki i bedzie dobrze. ;)

To już Lucjana Brychczego w Legii nie ma? Mało kto może więcej na ten temat powiedzieć, a także równie wiele pokazać, jak on.

Nazgul
24-08-2003, 02:39
Po pierwsze: Mamy za sobą dwa mecze, mecze ciężkie, mecze z których spokojnie jeden można było przegrać (Odra). Tylko dwa mecze. Pierwsze koty za płoty, chłopaki się rozkręcają, mam tylko nadzieję że rozkręcanie się pójcie im lepiej niż wiosną - nie chciałbym siedmiu zmarnowanych ligowych kolejek... A to było za Okuki. Okuka miał swoje wady i zalety, Kubicki go podpatrywal i zapewne wyciągnął własne wnioski z czego będzie korzystał. Zaufajmy mu. Dajmy mu spokój, to zaprocentuje. Okuce pół roku nie szło a potem Legia poszła jak burza...

rkwa
24-08-2003, 04:33
Po pierwsze: Mamy za sobą dwa mecze, mecze ciężkie, mecze z których spokojnie jeden można było przegrać (Odra). Tylko dwa mecze. Pierwsze koty za płoty, chłopaki się rozkręcają, mam tylko nadzieję że rozkręcanie się pójcie im lepiej niż wiosną - nie chciałbym siedmiu zmarnowanych ligowych kolejek... A to było za Okuki. Okuka miał swoje wady i zalety, Kubicki go podpatrywal i zapewne wyciągnął własne wnioski z czego będzie korzystał. Zaufajmy mu. Dajmy mu spokój, to zaprocentuje. Okuce pół roku nie szło a potem Legia poszła jak burza...

swiete slowa - dajcie Kubickiemu troche czasu,dopiero pozniej zmieniajcie trenera /albo jarajcie sie wynikami Kuby/ -jesli skreslacie trenera po 2,3 a nawet 10. nieudanych meczach /gdzie jest wprowadzane nowe ust,nowi zawodnicy/ to znaczy ze albo jestescie piknikami,albo nie znacie sie na pilce.

pozdro.

dyha
24-08-2003, 10:12
Po meczach z Odrą i Łęczną mam parę przemyśleń na temat zestawienia skłądu Legii bo to obecne jest IMO takie niezbyt...

Po pierwsze - Jóźwiak. On już się skończył i powinien w jego miejsce grać ktoś inny. Mój typ - Dudek albo Jarzębowski. Jak Jarza - to Kiełbowicz na lewej obronie. Jak Dudek - Kiełb na lewą, Jarza na prawą a Szala - ława.

Czemu Kiełb na obronę? Bo ma zdrowie, w destrukcji jest niezły (ma odbiór) za to nie myśli - a przy grze Legii od pomocnika wymaga się inwencji i pomysłowości. Kiełb jest w ataku bezmyślny dlatego nie powinien być kluczowym graczem na lewej.

Pomoc: Prawa - młody Sokołowski a lewa - stary. Dwa Sokoły. Srodek to Vuko i Surma czyli standard. Atak - Manolo i Sagan.

Stary Sokół mimo lat ma doswiadczenie, gra obydwiema nogami (jako jedyny chyba) i strzela z dystansu a poza tym wykonuje stałe fragmenty lepiej niz Kiełb (czyli nie w wyuczony sposób niezależnie od sytuacji). W takim ustawieniu Legia IMO zagrałaby lepiej. I przy tym zestawieniu można łatwo przejść na 4-3-3 (Stary Sokół do przodu) lub 3-4-3 (Dudi, Jarza lub Kiełb do przodu). IMO tak byłoby lepiej... Co o tym myślicie?

Wysuwam nową kandydature na następce Darka jakbymu niewyszło :) Jest nia Andzej Zbierzchowski :D

Nazgul
24-08-2003, 11:22
Wysuwam nową kandydature na następce Darka jakbymu niewyszło :) Jest nia Andzej Zbierzchowski :D

Życzysz mi śmierci na zawał?? :hmm: '8 :rotfl:

MaxxxiM
24-08-2003, 12:46
moze wszystkich narzekajacych i zwlanijacych po dwoch kolejkach zadowoliby Vincente del Bosque?

Joker
28-08-2003, 11:51
Ciekawe jakie bedą komentarze po jutrzejszym meczy z Lechem?? bo coś mam złe przeczucia :(. Oby Kuba sie nie pogubia bo juz z Polonią mimo ze wygralismy Legia grała słabo. Oby jutro było zwyciestwo i Kuba wreszcie sie odnalazł. Do boju Legio!!!

Aro
28-08-2003, 12:16
Prawdziwym sprawdzianem dla Kuby będą mecze z Lechem, Wisła i oba z Górnikiem. Tak więc dajmy mu czas do końca wrzesnia. Jak zdobędzie przynajmniej 7 pkt. i wyeliminuje Górnik z PP będzie można powiedzieć, że to właściwy człowiek we właściwym miejscu. Co do ustawienia 4-4-2, to już Drago powiedział, że trzeba mieć opowiednich wykonawców, żeby grać takim systemem. A niestety prawda jest taka, że takich ludzi nie mamy. Przy takim ustawieniu najważniejsze pozycje to boki obrony. A u nas jest Szala (Sic !) i Jarza, który wg mnie powinien grać w środku defensywy. Reasumując, po pierwsze: poczekajmy do końca września z ocenami pracy trenera, po drugie w razie niepowodzenia zastanówmy się czy to jest wina tylko trenera ?? Mam nadzieję, że niepowodzenia nas ominą...

MaxxxiM
28-08-2003, 12:50
czy Kuba ma tak powazny wplyw na polityke kadrowa w klubie? czy jest w stanie wymoc na zarzadzie pozyskanie wartosciowego pilkarza lub zatrzymanie kogos kto juz jest? jesli tak, to mozna miec do niego pretensje. jesli nie, to zwalniac nalezy nie trenera, tylko wlasnie te odpowiedzialne osoby. albo przynajmniej zmienic temat tego watku na "Zarzad Legii sie nie nadaje, kto w zamian". najlepiej ktos z duza kasda, przywiazany do barw klubowych. proste i trudne do wykonania

Joker
29-08-2003, 14:21
Na potwierdzenie wszystkich zarzutów jakie mam do Kubickiego (słaby trener) chciałbym zacytowac fragment felietonu Genezypa Kapena, który uwypukla to co juz pisałem wcześniej:

"Drapieżne gesty radości Kubickiego po ostatnim gwizdku oddawały w pełni grozę sytuacji(po derbach). Otóż nasz czołowy klub wymęczył zwycięstwo z outsiderem ligi, dopuszczając by okoliczności były dramatyczne, a walka wyrównana. Dzięki zwycięstwu legioniści uniknęli plag, na które z całą sumiennością zasłużyli.
Otóż Legia Kubickiego do złudzenia przypomina Legię Kubickiego ? z poprzedniego podejścia. Jej cechą było zmaganie się z dowolnym zespołem ligi jak równy z równym. Czy to Odra, czy Łęczna, czy Wronki - Legia podejmuje heroiczną, wyrównaną walkę odartą z elementów piłkarskich i jakiejkolwiek radości gry. A losy każdego meczu z naszym udziałem - ku uciesze kibiców z Polkowic czy Gorzyc - ważą się do ostatniej minuty. Legia gra defensywnie (nawet z Polonią!), nie wykorzystuje momentów, kiedy można zepchnąć rywala do obrony. Atakuje nieśmiało, najczęściej jednym ? dwoma zawodnikami, przy czym tylko Saganowski czuje się dobrze na desancie. Garcia jest typem zbliżonym do Svitlicy i potzebuje dokładnej piłki w pole karne. Tych nie ma i nie będzie przy takim (bez)stylu gry. Trzy podania, to wszystko co udaje się wymienić w środku bez straty piłki. Potem walczy o jej odzyskanie, ale rytmu gry odzyskać już nie umie. Dochodzi do kuriozalnych zagrań polegających na przekopywaniu z jednej strony boiska na drugą ? do przeciwnika. A jeszcze niedawno ta sama Legia słynęła z szybkiej gry z klepki i prostopadłych podań otwierających drogę do bramki. Teraz gracze kurczowo trzymają się własnych pozycji i panicznie boją przemieścić w inny rejon placu. Jedyne dwa gole, które udało się zdobyć, padły po podaniach... od obrońców rywali.
Młodszym uświadomię, że wdrażany z takim szumem system 4-4-2 nie jest żadną rewolucją w piłkarstwie europejskim. Legioniści grali w tym ustawieniu w latach 80, kiedy był to system obowiązujący, tyle że z wysuniętym libero. Nowatorski był 3-5-2, który doprowadził do licznych modyfikacji w stylu 3+2+2+2+1 itp. Zresztą nie w cyferkach tkwi diabeł, tylko w rozumieniu tego co się gra i po co. A nasze asy poza tym, że wiedzą gdzie stać na boisku, kompletnie nie wiedzą którędy biegać, czy grać podaniami czy przerzutami i czy prostopadle czy krzyżowo. Najlepiej wychodzą im bliżej nieprecyzyjne wykopy do przodu, które gdzieś tam spadają. Z Bożą pomocą czasem ktoś do nich dobiega. Pod warunkiem, że nie nazywa się Jacek (ła)Magiera. Wnisek jest taki, że skrzydłami to lepiej grała Legia Okuki, mimo że miała tam tylko dwóch piłkarzy. Teraz jest czterech i nic z tego nie wynika. Najskuteczniejszy to Tomasz Sokołowski właściwy, co spędza mi sen z powiek, bo oznacza to, iż regres w Legii dokonuje się szybciej niż przypuszczałem.

NIc dodac nic ujać. Nadal czekam az ktos puknie sie w czoło i zaangazuje fachowca z prawdziwego zdarzenia. Inaczej bedzie tragedia. Nadal jest jeszcze wszytko do wygrania. Engel, Zurek, Kaczmarek z tymi trenerami mozemy walczyć o mistrza! Inaczej pozostana nam remisy ze słabeuszami i walka o utrzymanie.[b]

Kakarotto
29-08-2003, 22:35
W Legii jest Kubicki ponieaz jest tanim trenerem a Legie na fachowca nie stac :( Ale mam nadzieje ze jak znajdzie sie sponsor to moze wtedy bedziemy miec prawdziwego fachowca

Nazgul
29-08-2003, 23:52
A mnie się zdaje że on JEST prawdziwym fachowcem. I tylko trzeba załatwić mu paru dobrych pilkarzy... Żeby miał pole manewru...

Kawa
30-08-2003, 00:01
Dzis Legia pokazała troche dobrej piłki. Po wóch ostatatnich meczach chciałbym zeby zawsze grał w dziesiątke ;) Kubicki może robic z Legii nizła drużyne tylko potrzeba mu czasu i jakis wzmocnień.

Mrk
30-08-2003, 01:18
Po dzisiejszym meczu jestem zachwycony! Legia dziś zagrała na prawdę dobrze! Wspaniałe bramki! :pijaki:

szczepan
30-08-2003, 01:19
no coz moze wrescie Kuba i idea zespolu zaskoczyla... ale ja wciaz z ocena poczekam jeszcze troche...

Norbas
30-08-2003, 01:50
może i Kuba się nie nadaje, może i się nie zna, może i nie ma szczęścia... :) to ja też chce tak się nie znać i nie mieć farta :)

po dzisiejszym... no słów brak!!
rano kupię gazetkę i będę z lubością zaczytywał się w masymalnie pozytywnych komentarzach co do meczu przez całą drogę do S-ca :)

pozdro

MaxxxiM
30-08-2003, 10:38
dajcie spokoj Kubickiemu. niech facet otrzyma rowniez od kibicow troche zaufania i czasu. poki co nie jest zle. moze byc tylko lepiej. a ze z pewnosia zdarzy sie jakas wpaka lub porazka po prostu to co? Realowi czy Man Utd sie nei zdarza? taka jest pilka i dajmy Kubie troche czasu.

Joker
30-08-2003, 13:48
Faktem jest ze wczorajszy mecz z Lechem był rewelacyjny!!!!! Mimo wszystko mielismy mnóstwo szczęscia! Ciekaw jestem na ile to efekt załozen taktycznych Kuby a na ile przypadku? Mimo wszystko mecz rewelacyjny!!!

yusta
30-08-2003, 19:36
Faktem jest ze wczorajszy mecz z Lechem był rewelacyjny!!!!! Mimo wszystko mielismy mnóstwo szczęscia! Ciekaw jestem na ile to efekt załozen taktycznych Kuby a na ile przypadku? Mimo wszystko mecz rewelacyjny!!!

A ja czekam, jak razem z Genezypem zaczniecie odszczekiwać '8

Do Kubickiego miałam sceptyczne podejście do wczoraj, do monentu jak wróciłam do domu i obejrzałam powtórkę na C+. Po meczu z Kubą rozmawiał Olbrycht a na monitorku leciały powtórki najciekawszych sytuacji. Boże jak on się cieszył. Gada coś Olbrych a nagle Kuba krzyczy: Proszę, a teraz mój kapitan pieknie zagrywa piłkę do Kiełbowicza...... Szok, widać że facet ma zaufanie do tych, na których postawił i jak się cieszy gdy widzi, ze zawodnicy pomału zaczynają ten dług spłacać.
Teraz ja daję mu swój mały kredyt zaufania i wierzę, że w końcu go spłaci.
Wczoraj spłacił pierwszą ratę :+:

szczepan
30-08-2003, 19:38
ktos w wywiadzie powiedzial ze Legia jest jak lokomotywa kotra musi sie rozgrzac ale potem juz ciezko ja zatrzymac...

ja wlasnie mam nadzieje ze tak bedzie i ze Kuba dobrze ja nagrzeje :P '8

Joker
30-08-2003, 20:01
Z checią to wszystko odszczekam swietujac z Legia Mistrzowstwo Polski na wiosne!!!! Zreszta pisałem to zakładajac ten temat. Ale na razie nie am sie czym podniecac. Lech okazał sie bardzo słaby, Polonia tez jest outsiderem a pamietajmy ze mecze z najsilniejszymi druzynami przed nami. Legia Mistrz 2004!!!

yusta
30-08-2003, 20:14

Aha, jeszcze jedno.
Nie mieliśmy wczoraj mnóstwo szczęścia. To prawda, że Lech był słaby, ale gdybyśmy mieli choś odrobinę szczęścia to Legia po pierwszej połowie prowadziałby minimum 2:0.

Yevaud
04-09-2003, 13:24
Proszę, a teraz mój kapitan pieknie zagrywa piłkę do Kiełbowicza...... Szok, widać że facet ma zaufanie do tych, na których postawił i jak się cieszy gdy widzi, ze zawodnicy pomału zaczynają ten dług spłacać.

No, a jak Surma skoczył w objęcia Kubickiego po strzelonej bramce. Oni tam są prawie jak rodzina. łezka się w oku kręci....

Aro
04-09-2003, 16:03
Mówiłem, że z ocenami trzeba się wstrzymac do końca września...Na razie sprawdza się optymistyczny scenariusz. Oby tak dalej...Wszyscy bez wyjątku podniecali się Groclinem, a tu proszę porażka z Łęczną i remis z Polonią. Nie przekreślajcie Kuby, on zrobi z tej drużyny ekipę...Powiedział, że nie chcę Świerczewskiego, bo będzie stawiał na Vuko i Surmę. I co? I obaj byli lepsi od Świra i są lepsi od niego. A przecież mamy jeszcze Jacka "Magica". Kuba wszystkich odpowiednio poustawia. A na wiosnę:
1. Legia 2.Groclin 3.Amica 4.Wisła.

...oby Kuś dogadał się z Romanowskim i podpisal co trzeba...

Bro(d)War
04-09-2003, 16:26
Myślę że chodzi Ci tylko o sprowokowanie dyskusji.
Nie wierzę żebyś był aż tak ślepy , nie znał faktów i nie starał się zrozumieć posunięć "Kuby" , który zna sytuację klubu , wie czym może dysponować i czego się od niego oczekuje.
"KUBA" musi zostać , reszta została już napisana.
Pozdro.

Yevaud
04-09-2003, 21:02

Aha, jeszcze jedno.
Nie mieliśmy wczoraj mnóstwo szczęścia. To prawda, że Lech był słaby, ale gdybyśmy mieli choś odrobinę szczęścia to Legia po pierwszej połowie prowadziałby minimum 2:0.

A Sokołowski miałby kolejnego supergola na koncie.
Gdyby Kryger nie wysunął stópki w ostatniej chwili....

Joker
04-09-2003, 23:22
Swoją droga gdyby Reiss celnie przymierzył w 30 minucie byłoby nieciekawie :( i tak mozna gdybac. Najwazniejsze to wygrac teraz z Polkowicami. W tym meczu Kuba pokaze czy potrafi zmobilizowac Legie na taki zespoł i czy gramy w tym roku o mistrza.

Joker
12-09-2003, 23:04
Najwazniejsze to wygrac teraz z Polkowicami. W tym meczu Kuba pokaze czy potrafi zmobilizowac Legie na taki zespoł i czy gramy w tym roku o mistrza.

He he fajnie siebie zacytowac po dosc długiej przerwie chociaz po dzisiejszym meczu nie jest mi za bardzo do śmiechu :(((( Klałem jak szewc jak ogladałem nieporadnosc legionistów :( Walili głową w mur!! Jeju przeciez piłka nozna to taki prosty sport!!! jak widac Kuba nie potrafił zbytnio zmobilizowac zespołu, albo po prostu jestesmy w tym sezonie tak slabi ze pozostaje walka o puchar UEFA albo Intertoto. Zreszta z taka gra?? Szkoda gadac. Jak na razei remisujemy z Outsiderami bo z całym szacunkiem dla Łecznej zaczna zbierac baty. Svitlica nie istniał dzis, zadnego strzału. Zmiana Sokoła II za I bez sensu!! Dwójka nie wniosła niczego do gry, a po faulach na Sokołowskim I były przynajmniej rzuty wolne i Pierwszy strzelał z dystansu (II nie oddał zadnego strzału). Kiepsko to wszystko wyglada :((. pozostaje nadzieja :)

MaxxxiM
12-09-2003, 23:17
nie potrafil zmobilizowac to fakt. ale poki co Legia jeszcze nie przegrala meczu, a np. Wisle i Groclinowi sie juz zdarzylo. dajmy mu czas, niech trenuje i prowadzi ten zespol. szkoda, ze nie wygrali, bo takie mecze powinny byc festiwalem bramek. coz nie udalo sie. nie pierwszy i nie ostani raz

PS> Listkiewicz musi odejsc

Joker
19-09-2003, 23:49
Bo dzisiejszym meczu moge powiedziec tylko jedno: KUba jestes wielki!!!!!!!!!!! To było to na co czekałem!!! Mam tylko prosbe: dosc straty punktów ze słabeuszami jak chcemy grac o mistrza!!! mobilizuj zespól na kazdy mecz tak jak dzisiaj!!!! 3:5:2 jednak rzadzi!! Legia Mistrz 2004!!! :):):):)

Keleborn
19-09-2003, 23:55
Ja jestem przeciw. Mam spore wątpliwości co do Kubickiego, ale trzeba dać człowiekowi szansę.
Chcę wierzyć, że Kuba wie co robi.
Chcę się przekonać 20 września, że wie.

Wie. Dariusz Kubicki :+: :+: :+:

Ej racja - to fajnie siebie zacytować. Tyle, że jest 19 ale to nie rzutuje.

szczepan
20-09-2003, 01:41
Lech, Polonia, Wisla na kolanach :+: :+: czekamy na Widzew :+:

MaxxxiM
20-09-2003, 11:20
krytycy Kuby - pod stol i odszczekiwac

Joker
21-09-2003, 16:52
Na razie nie bede szczekał bo wcale nie jest tak rózowo. Dopiero 5 miejsce w tabeli to jeszcze nie jest powód do dumy. Jak na razie nie daje nam miejsca w pucharach. ZObaczymy pod koniec rundy bedzie mozna robic podsumowania ;) :):).

Nazgul
27-09-2003, 23:45

No w Zabrzu akurat Kuba strzelił babola - zmiana Magiery na Szalę. Pierwszy minus IMO... Zobaczymy jak dalej, ale Amica już 5 punktów przed nami :(

crolick
28-09-2003, 10:46

No w Zabrzu akurat Kuba strzelił babola - zmiana Magiery na Szalę. Pierwszy minus IMO... Zobaczymy jak dalej, ale Amica już 5 punktów przed nami :(

no ale to zmiana wymuszona. swoja droga kogo bys wpuscil?! prowadzisz, kontroloujesz gre. nprzeciwnik nie zagraza wogole bramce, to co preciez nie wstawisz jakiegos ofensywnego przeciwnika, tylko jakiegos defensywnego, czyszczacego przedpole. a ze takiego na lawie nie bylo, to jakiegos grajka z pola przesunac do tych zadan, a za niego wprowadzic wlasnie gracza z lawy. pytanie czy nie lepiej bylo pozamieniac z sokolami wlasnie, no ale teraz to my madrzy jestesmy...

szczepan
28-09-2003, 10:49
po drugie Magiera nie ponosi zadnej winy przy pierwszej bramce...

m84
28-09-2003, 11:49
Moim zdaniem Kubicki jest mimo wszystko odpowiedni na funkcje trenera Legii. Po pierwsze on byl najblizej warsztatu Okuki i on wie jak to kontynuowac. Jak dla mnie kolejnymi agrumentami jest to ze jest mlody i ze jest POLAKIEM!! Bo moim zdaniem zagranicznych trenerow w naszej lidze powinno byc jak najwiecej. Co prawda druzyna pod wodza Kuby ma za duzo remisow ale jak dla mnie to oni maja duzo pecha. Chociazby w meczu z Zabrzem Legia grala bardzo dobrze. Powinna to wygrac ale Gornik oddal chyba dwa strzaly i padly dwa gole. Sam Saganowski gra bardzo dobrze w kazdym meczu stwarza sobie wysmienite sytuacje ale nie moze postawic tej kropki nad i. Jezeli sie przelamie, Stanko tez bedzie strzelal i wroci Jarzebowski to moim zdaniem bedzie bardzo dobrze

Nazgul
28-09-2003, 12:12

Jak ma ponosić jak kontuzje złapał? :(

szczepan
28-09-2003, 12:22

Jak ma ponosić jak kontuzje złapał? :(

tfu tfu tfu Szala... sorry.... mialobyc Szalalalala :P

m84
28-09-2003, 12:28
Jesli mowa o Szali to ja sie juz od dawna zastanawiam co on robi w Legii. Jak dla mnie jest to zawodnik na 2-3 lige. Widzialem go chociazby w meczu Legii II z Delta i zawodnicy czwartoligowego klubu Delta pare razy ogrywali pana Wojtka np.biorac go na szybkosc. Dla mnie to jest niezrozumiale. Wolalbym widziec w skladzie kazdego innego zawodnika zamiast W.S.

Raffi
28-09-2003, 13:16
Jesli mowa o Szali to ja sie juz od dawna zastanawiam co on robi w Legii. Jak dla mnie jest to zawodnik na 2-3 lige. Widzialem go chociazby w meczu Legii II z Delta i zawodnicy czwartoligowego klubu Delta pare razy ogrywali pana Wojtka np.biorac go na szybkosc. Dla mnie to jest niezrozumiale. Wolalbym widziec w skladzie kazdego innego zawodnika zamiast W.S.
Też byłeś na tym meczu 8- :rotfl: Zaraz się okaże, że pół forum tam było :] Notabene Delta wygrała wczoraj na wyjeździe 3-1 z Narwią Ostrołęka. gdyby u siebie zdobywali tyle punktów co na wyjeździe(chyba tylko z FC Piaseczno zremisowali), to byliby już liderem :)

Co do Szali, to akurat w kontekście wczorajszego meczu muszę go wziąc w obronę, bo na boisku było "paru" gorszych od niego. A tak, nie wygraliśmy i od razu zaczyna sięjechanie na Szalę, co nieco mnie irytuje, niektóre osoby nawet nie ogladały chyba całego meczu ale żeby na Szalę, to od razu...Zgodzę się, że Kuba zrobił błąd wpuszczając akurat jego nie np. Dudka, ale to był błąd taktyczny.

Joker
28-09-2003, 13:27

Widze że mój temat odżył po remisie w Zabrzu. :) Zgadzam sie w 100% z przedmówcą. Ja nie wiem co ten Kubicki widzi w Szali??? Przeciez to taki kołek ze sie w glowie nie miesci. Ja nie pamietam kiedy on rozegrał jakis dobry mecz w barwach Legii nie mówiac o strzeleniu bramki. To samo Wróbel, chłopak jedynie duzo biega ale nic z tego nie wynika. 2 razy bardziej wolałbym zamiast niego Mierzejewskiego albo Zganiacza. Poza tym uwazam ze Kubicki zrobił w Zabrzu bład wpuszczajac Szale i pozostajac przy 3:5:2. trzeba byo po prostu zmienic usatwienie na 4:4:2 z Choto i Zielinskim (jako libero) w srodku, i Jóźwiakiem i Szala na bokach. A tak zrobił sie tylko burdel na boisku. Albo wpuscic Dudka na defensywnego pomocnika i zostac przy 3:5:2. Dudek pamietam ze swego czasu grał w pomocy i na pewno dałby sobie lepiej rade niz Choto, który jeszcze dodatkowo dostał żółtą kartkę. Jak okazało sie, wypychanie na siłe Svitlicy z Legii było chyba najwiekszym błedem na poczatku tego sezonu. Ten zawodnik jest po prostu niezbedny tej druzynie. Kolejna bomba z opóźnionym zapłonem to Józwiak. Ten człowiek po prostu powinien dac se spokój. Niepokoja tez błedy Zielińskiego. Oby szybko Jarza sie wyleczył.w kazdy razie Kubicki w zabrzu popełnił kilka błedów których z pewnoscia dało sie uniknac. Pozdro.

m84
28-09-2003, 15:57
Też byłeś na tym meczu 8- :rotfl: Zaraz się okaże, że pół forum tam było :] Notabene Delta wygrała wczoraj na wyjeździe 3-1 z Narwią Ostrołęka. gdyby u siebie zdobywali tyle punktów co na wyjeździe(chyba tylko z FC Piaseczno zremisowali), to byliby już liderem :)

.
No bylem bylem:-)Byc moze bylo tam polowa forum bo osob w sumie bylo sporo. Ja Delte dosyc czesto ogladam bo gra w niej moich paru kumpli a meczu z LEgia II nie moglem przepuscic. Na tym spotkaniu podobalo mi sie naglosnienie :-)Spiker nawijal chyba przez mikrofon podlaczony do wiezy. Dobry patent. Wracajac do tematu Szali to nie mowie nawet o meczu z Zabrzem tylko raczej ogolnie. On sie po prostu nie nadaje do Legii!! Wprowadza duza nerwowosc,niecelnie dosrodkowuje, nie wywiazuje sie dobrze z krycia. Jak dla mnie jest do wymiany..

Joker
30-09-2003, 11:24
Sam Kubicki przyznaje sie do błedów w tym meczu.

" Kontrolowaliśmy sytuacje, ale nie strzelaliśmy goli. A sytuacji mieliśmy tyle, co w poprzednich dwóch-trzech meczach - mówi po meczu z Górnikiem (2:2) trener Legii Dariusz Kubicki.
Robert Błoński: Wciąż jest Pan niezadowolony z remisu w Zabrzu?
Dariusz Kubicki: Tak. Wynik w ogóle mnie nie satysfakcjonuje, powinniśmy wygrać. Sytuacji mieliśmy mnóstwo, zawiodła skuteczność. Mecz zaczął się świetnie, od bramki Stanko Svitlicy. Ale potem chwile niefrasobliwości w obronie i przegrywaliśmy. Cieszy mnie tylko determinacja, z jaką walczyliśmy o punkt. Jak meczu nie można wygrać, trzeba przynajmniej go zremisować. Dobrze, że moi zawodnicy się nie poddali.
Wiele osób uważa, że po kontuzji Jacka Magiery popełnił Pan błąd, przesuwając Dicksona Choto do pomocy...
- To nie było złe rozwiązanie. Górnik grał piątką w pomocy, Dickson zabezpieczał z tyłu, likwidował akcje ofensywne rywali. To uniwersalny piłkarz.
Ale na pewno lepszy obrońca niż pomocnik.
- Rozważałem także inne możliwości, zastanawiałem się, czy nie wpuścić Darka Dudka, który grywał już w środku. Ale zdecydowałem się na Wojtka Szalę - bo bardzo dobrze prezentował się na treningach - i przesunięcie Dicksona. Miałem kilka innych pomysłów, na przykład wprowadzenie drugiego Sokołowskiego na prawą stronę i przesunięcie pierwszego do środka pomocy.
Czy pomysł z Choto w środku sprawdził się?
- Gdyby tak było, to nie szukałbym do końca innych rozwiązań. Pod koniec, kiedy musieliśmy gonić wynik, zaryzykowałem i zdjąłem Marka Jóźwiaka, byśmy grali właściwie dwoma obrońcami. Tomek Sokołowski I przeszedł do środka i po jego uderzeniu z dystansu padł wyrównujący gol. Szkoda tylko, że w kolejnym meczu podarowaliśmy rywalom gole, a nie oni sami je zdobyli.
A może trzeba było zmienić ustawienie z 3-5-2 na 4-4-2 z Szalą i Jóźwiakiem na bokach obrony oraz Zielińskim i Choto w środku?
- Nie. Ja byłem i jestem zadowolony z tego, jak graliśmy, jak prowadziliśmy grę. Kontrolowaliśmy sytuacje, ale nie strzelaliśmy goli. A sytuacji mieliśmy tyle, co w poprzednich dwóch-trzech meczach. Nieprawdopodobnie spisywał się bramkarz Lech.
Legia straciła w tej rundzie pięć goli. W Wodzisławiu prezent Marka Jóźwiaka, z Lechem - Artura Boruca, w Zabrzu sędziego i Jacka Zielińskiego do spółki z bramkarzem...
- Błędy się zdarzają, bez nich nie byłoby goli. Ale mam do drużyny pretensje o to, że nam przytrafiają się za często. Rozmawiałem w sobotę na odprawie z Arturem. Powiedziałem mu, że w takich sytuacjach ma stać w bramce, nie wolno mu wychodzić, gdy obrońca walczy z napastnikiem.
Nie stracił Pan zaufania do Boruca?
- Nie. To młody i zdolny bramkarz. Niedoświadczony, ale ja mam do niego ogromne zaufanie i go nie straciłem po tych błędach. Z meczu na mecz jest lepszy i jestem przekonany, że takiej pomyłki, jak w Zabrzu już nie będzie. Błędy, jakie popełnia, są bardzo widoczne na pozycji, na której występuje. Nie rozważałem tego, czy w następnym meczu ligowym nie wystawić Andrzeja Krzyształowicza.
Problemy są z defensywą, problemy są i z atakiem. Marek Saganowski miał strzelać gola za golem, zdobył jednego...
- Nie jestem zadowolony z jego skuteczności, liczyłem na więcej. Ale doceniam pracę, jaką wykonuje na boisku. Odciąga dwóch-trzech zawodników, robi miejsce innym. Tak jak w Wiśle Maciek Żurawski. Efektem tego, że wszyscy pilnują Marka, jest to, że kilka goli zdobyli pomocnicy. Mają więcej miejsca.
Ale od napastników wymaga się strzelania bramek...
- Jemu, tak jak Stanko Svitlicy, brakuje jednego gola, żeby się przełamać. Stanko strzelił w Zabrzu w Pucharze Polski i od tamtej pory trafia w każdym meczu. To samo, mam nadzieję, będzie z Markiem. Jest wyznaczony do wykonywania rzutu karnego. We wtorek gramy w Kielcach, jest nadzieja...
W Kielcach wracacie do ustawienia 4-4-2?
- Nie, choć jeszcze wszystko rozważam. Być może przesunę Tomka Sokołowskiego do środka, defensywnym pomocnikiem będzie Łukasz Surma, a z prawej strony zagra drugi Tomek Sokołowski.
Czy to będzie pojedynek Kubicki kontra Wdowczyk [trener Kolportera-Korony Kielce - rb]?
- Nie. Śmieszą mnie te wszystkie dywagacje. Grają drużyny, piłkarze. Trenerzy są na końcu. Firmują to wszystko, ale sami nie grają.
Nie chce mi się wierzyć, że nie ma dla Pana znaczenia, że we wtorek na drugiej ławce usiądzie kolega z Legii i reprezentacji?
- Lubimy się z Darkiem, ale naprawdę nie ma dla mnie znaczenia, kto siedzi na drugiej ławce. Mnie interesuje tylko moja ławka i mój zespół.
Po Kolporterze, już w piątek, mecz z Amicą, a potem dwa tygodnie przerwy. Jakie Legia ma plany na ten czas?
- Prawdopodobnie w czwartek, za tydzień, zagramy z Iraklisem Saloniki [klub m.in. Marcina Mięciela i Cezarego Kucharskiego - rb]. Ale nie mamy potwierdzenia od Greków. Liczę, że przez ten czas wyzdrowieją już Tomasz Jarzębowski, Manuel Garcia i Jacek Magiera. W poniedziałek, po USG, będzie wiadomo, jak duże jest to naderwanie mięśnia dwugłowego Magiery i ile potrwa przerwa w jego występach."

Kuba daj se spokój z tym Szalą. Please.

Nazgul
30-09-2003, 11:28
Czy Kubicki przypadkiem nie czytuje naszego forum? ;) ;) ;) Czy jestem takim specem? :D

Joker
18-10-2003, 23:25
Hmmmmmm bardzo bolesna porazka :((( Cóz tu więcej dodawac. Kubicki sie tu chyba nie popisał zmysłem trenerskim. Zbyt poźne zmiany :(((

Swierzy
19-10-2003, 00:06
Jak dla mnie Szala, Magiera i Sokol II w wyjsciowym skladzie w dodatku wszyscy w prawej czesci boiska juz pachnie niezlym gownem. Moze wreszcie Kubicki pusci Dudka na poczatek ?
Ale bez przesady to przeciez pierwsza porazka. Szkoda tylko ze z takimi cieniakami :(

Mini
19-10-2003, 00:50
ODPIERDOLCIE SIĘ OD KUBICKIEGO!!!!
co on poradzi ze Jóźwiak z Szalą są jacy są?! na innych nas nie stać i trzeba się cieszyc że mamy takich a nie gorszych!

Yevaud
20-10-2003, 13:13
Jak dla mnie Szala, Magiera i Sokol II w wyjsciowym skladzie w dodatku wszyscy w prawej czesci boiska juz pachnie niezlym gownem. Moze wreszcie Kubicki pusci Dudka na poczatek ?
Ale bez przesady to przeciez pierwsza porazka. Szkoda tylko ze z takimi cieniakami :(

Zawsze broniłem Magiery. Ale tym razem... Dlaczego Kubicki Magierę wypuścił? Przecież było wiadomo, że on zagra najwyżej 70% tego co w poprzednich meczach, a może tylko 50% tego, co pokazał w meczu z Wisłą. Wszak ledwo po kontuzji wrócił i przed wyjazdem do Płocka ledwo zaczął trenowac na pełnym obciążeniu.
Powinien był zagrac Dudek.

Mini
20-10-2003, 13:15
i jak tylko Magic zszedł z boiska dostalismy bramkę.

Yevaud
20-10-2003, 13:16
. Szkoda tylko ze z takimi cieniakami :(

Ale przecież oni mają "bardzo mocny zespół" (według Strejlaua). A swoją drogą, to te "cieniaki" mają ledwo dwa punkty mniej niż pogromcy Herthy z Grodziska Wielkopolskiego, których nmoże wieśniakami, ale przecież nie cieniakami nazwać można.
A nazwiska Gęsior, Terlecki, Kobylański, Jeleń, Wierzchowski, Mikulenas jednak coś w polskiej lidze znaczą.
Oczywiście nie powinno to wystarczyć na Legię, choć na Jóźwiaka wystarczyło...

legart
20-10-2003, 13:26
Płock zaczął w końcu wygrywać w kilku ostanich meczach 8-

Mini
20-10-2003, 13:49
Płock zaczął w końcu wygrywać w kilku ostanich meczach 8-

no włąśnie potwierdzają się słowa mojego Ojca który stwierdził ze jak się zgrają i rozkręcą to teraz oni będa nam bruździć a nie Odra i Gieksa
:fu:

Swierzy
20-10-2003, 18:38
Ale przecież oni mają "bardzo mocny zespół" (według Strejlaua). A swoją drogą, to te "cieniaki" mają ledwo dwa punkty mniej niż pogromcy Herthy z Grodziska Wielkopolskiego, których nmoże wieśniakami, ale przecież nie cieniakami nazwać można.
Z drugiej strony Gospel ktory ma tyle samo punktow co Groklajn dostal ostatnio ostry lomot od naszej "ukochanej" druzyny z Krakowa :)

A nazwiska Gęsior, Terlecki, Kobylański, Jeleń, Wierzchowski, Mikulenas jednak coś w polskiej lidze znaczą.
Dla mnie Gesior, Terlecki [zelba] i Mikulenas sa juz spaleni.

Oczywiście nie powinno to wystarczyć na Legię, choć na Jóźwiaka wystarczyło...
Na niego to wystarcza umiejetnosci pilkarskie mojej babci(respect!). 8o

szczepan
20-10-2003, 18:48
ja tam narazie nie widze powodow do paniki taki mecz musial przyjsc i wole to z Wisla P. niz np. z Groklajnem czy pozniej z Wisla K. lub Amica...
sprawa wedlug mnie rozstrzygnie sie w 2 rundzie wlasnie miedzy ta czworka. Legia, Wisla K. Groklajn i Amica. A Leczna, Katowice, Odra, Wisla P. i Gornik to druzyny ktore po jesieni beda spokojne raczej o byt w pierwszej lidze i juz tak rozowo nie bedzie...

wiec najwazniejsze trzymac sie czolowki i na wiosne ostry atak (teraz mamy 4 mecze do konca i juz nie powinno byc zadnych strat).

Bonhart
20-10-2003, 19:20
Bez strat powiadasz? W takiej dyspozycji jak w Plocku bedziemy toczyc
wyrownane boje z Lukullusem, Dospelem i Widzewem. A w meczu z
Groclinem trzeba tylko liczyc na to, ze Drzymala da odpoczac Niedzielanowi i Rasiakowi przed pUEFA. Jak dla mnie do 12 pkt w
tych ostatnich meczach daleka droga. Choc bradzo bym chcial sie mylic.

yusta
20-10-2003, 19:30
wyrownane boje z Lukullusem, GKS i Widzewem. A w meczu z
Groclinem trzeba tylko liczyc na to, ze Drzymala da odpoczac Niedzielanowi i Rasiakowi przed pUEFA. Jak dla mnie do 12 pkt w

Na łatwe punkty z Widzewem też bym nie liczyła. Mam nadzieję, że do składu szybko wrócą - Zielek, Jarza i Sokół I - bo bez nich czarno to wygląda :/

szczepan
20-10-2003, 19:30
wyrownane boje z Lukullusem, GKS i Widzewem. A w meczu z

dobrze ale to byl jeden mecz... tak kiepsko nie zagralismy w tym sezonie wiec mam pelne prawo liczyc ze to byl duzy wypadek przy pracy i przerwa na zlapanie drugiego oddechu

VASCO
20-10-2003, 19:58
Ja niestety nie wierzę w secenariusze pt. teraz trzymamy się czołówki , a na wiosnę ostry atak. Po pierwsze stratę juz i tak mamy, po drugie wisła i amica grają bardzo równo, po trzecie liga jest wyjątkowo krótka a po czwarte na wiosnę gramy i z wisłą i amicą i groclinem na wyjezdzie. Obym się mylił.... Ale wątpię....

szczepan
20-10-2003, 19:59
Ja niestety nie wierzę w secenariusze pt. teraz trzymamy się czołówki , a na wiosnę ostry atak. Po pierwsze stratę juz i tak mamy, po drugie Wisła i amica grają bardzo równo, po trzecie liga jest wyjątkowo krótka a po czwarte na wiosnę gramy i z wisłą i amicą i groclinem na wyjezdzie. Obym się mylił.... Ale wątpię....

ale ten wyjazd bedzie chyba dziala tylko na Wisle bo tam jest publicznosc...

Nazgul
22-10-2003, 21:06
Kubicki: - Nie można jednak wciąż powtarzać, chłopakom jacy to my byliśmy kiedyś mocni. Oni muszą być również dowartościowani. Biorąc na przykład możliwości Wojtka Szali, uważam, że jest obecnie przynajmniej o dziesięć procent lepszym zawodnikiem ode mnie. Zmienił się nieco styl gry, zmienili się piłkarze.

Ja tam pamiętam grę Kubickiego i nie przypominam sobie, żeby coś zawalał... Kurtuazja zapewne...

Joker
22-10-2003, 23:07
Kubicki: - Nie można jednak wciąż powtarzać, chłopakom jacy to my byliśmy kiedyś mocni. Oni muszą być również dowartościowani. Biorąc na przykład możliwości Wojtka Szali, uważam, że jest obecnie przynajmniej o dziesięć procent lepszym zawodnikiem ode mnie . Zmienił się nieco styl gry, zmienili się piłkarze.

Ja tam pamiętam grę Kubickiego i nie przypominam sobie, żeby coś zawalał... Kurtuazja zapewne...

Poniewaz wywiad był w restauracji to mi sie wydaje ze Szala jest lepszy od Kubickiego o jakies 40 %. Nawet Wdowczyk sie zdziwił!! :buhaha: :buhaha: :buhaha:

C@mo
23-10-2003, 14:29
Kubicki: - Nie można jednak wciąż powtarzać, chłopakom jacy to my byliśmy kiedyś mocni. Oni muszą być również dowartościowani. Biorąc na przykład możliwości Wojtka Szali, uważam, że jest obecnie przynajmniej o dziesięć procent lepszym zawodnikiem ode mnie. Zmienił się nieco styl gry, zmienili się piłkarze.

Szala ma moze duze mozliwosci ale bardzo dobrze je ukrywa