PDA

Zobacz pełną wersję : Młodzież w Legii

MaxxxiM
12-08-2003, 10:31
akurat tak sie zlozylo ze w Przegladzie jest wywiad z Miezejewskim, a w wyborczej wywiad z trenerem Banika Ostrawa. Mierzejewski twierdzi (i chyba ma racje) ze mlodziez w Legii nie ma szans na gre w podstawowej 11, natomiast trener Banika twierdzi (i tez ma racje) ze klub ten zyje wylacznie ze sprzedazy swoich wychowankow do zagranicznych (i nie byle jakich) klubow. tak informacyjnei list ich transferow:

2003 r. - Vaclaw Sverkos (Borussia Moenchengladbach) - 3 mln euro

Michal Papadopulos (Arsenal Londyn) - 100 mln koron* (13,6 mln zł)
niejeden polski zespol pierwszoligowy chcialby miec taki budzet roczny
2001 r. - Milan Baros (FC Liverpool) - 180 mln koron

2000 r. - Marek Jankulovski (FC Napoli) - 80 mln koron

1999 r. - Libor Sionko (Sparta Praga) - 20 mln koron

1997 r. - Tomas Galasek (Willem II Tilburg) - 50 mln koron

Wcześniej Banik opuścili też m.in. Pawel Srnicek (Newcastle United) i Tomas Repka (Fiorentina).

zich

*1 mln koron to ok. 136 tys. zł

szkoda, ze wladze naszego (choc nie tylko ale to sredni powod do satsfakcji) nie maja zadnego pomyslu na prace z mlodzieza. to jeden z powodow slabosci polskiej ligi. sad but true

Ultra LW
12-08-2003, 18:34
Może nie jestem jakimś wielkim specjalistą w ocenianiu talentu jednego czy drugiego piłkarza ale od początku mówiłem, że tacy piłkarze jak Mazurkiewicz, Mierzejewski czy Załuska to talenty jakich dawno nie było w Legii. Gdy ich kupowano łudziłem się, że wkońcu coś się ruszyło i wreszcie Legia będzie kupować nie tylko drogich i ogranych kopaczy ale też młodych, tanich i uzdolnionych (no i, że wykorzysta ich potencjał). A tu dupa! Mazurka sprzedano za jakieś nie duże pieniądze do Duńczyków, Mierzeja sprzedali ale tak naprawdę nie sprzedali(?) :hmm: a Załuska tuła się od jednego klubu do drugiego :fu: . Totalny debilizm.
W składzie jest emeryt Jóźwiak do niedawna było beztalencie Majewski a taki np.: Mazurkiewicz czy Zganiacz grzali ławe. Dla mnie do dziś jest to nie pojęte. Efekt tych wszystkich wygłupów działaczy jest taki, że Na mecz mamy jednego Garcię w ataku po którym nie wiadomo czego można sie spodziewać.
Nic tylko strzelac w głowę bez uprzedzenia!!!

Yevaud
12-08-2003, 19:11
Akurat Mazurkiewicz to się długo nie tułał, bo szybko został wyporzyczony do Dani, a potem sprzedany. Zasadniczo to praca z młodzierzą mogłaby u nas lepiej wyglądać, ale nie jest aż tak tragicznie.
Załuska nie gra, bo gra Boruc, który też jest bardzo młody. Wróblewski był bardzo dobrze wprowadzany, a gdyby nie kontouzje, to miałby pewne miejsce w reprezentacji, przed Borucem był Stanew, przed nim Kowalewski, który chyba jednak nie był aż tak utalentowany. Zganiacz wypożyczony. Jak wróci powinien grać.

Tragicznie nie jest. Ale chyba każdy pierwszoligowy polski klub pracuje z młodzierzą lepiej niż my.

MaxxxiM
12-08-2003, 20:01
juz pomijajac aspekt finansowy (choc prawde mowiac trudno to pomijac) to praca z moldzieza przeklada sie pozniej na reprezentacje. mlodzi nie graja w pierwszych skladach, (chyba ze sytuacja klubu jestfatalna i nie ma kogo wystawic) , nie maja mozliwosci rozwoju i nawet najwieksze talenty staja sie przecietnymi kopaczami. nawet ten czeski trener mowil ze w wisle sa bracia Brozkowie, da ktorych lepiej by bylo gdyby grali nawet w nizszej klasie, ale zeby grali. i tak zamiast Brozkow czy np. Mierzejewskiego w Liverpoolu gra Baros. a to dlatego ze Czesi wiedza, ze bez pracy z mlodzieza sukcesy reprezentacji i klubow pozostaja w sferze fantazji literacko dziennnikarskiej.

szczepan
12-08-2003, 22:06
wiecie jaki zawodnik w wieku 17 lat byl testowany w Polsce i zostal odeslany??

Sharn
12-08-2003, 22:09

Eeee - może Jay Jay Okocha? :hmm:

szczepan
12-08-2003, 22:10

Eeee - może Jay Jay Okocha? :hmm:

blisko blisko tez z Nigerii

rkwa
12-08-2003, 23:40
jak narazie wszyscy mowicie ze jest tragicznie powolujac sie na taka 'starsza mlodzierz' a przeciez od jakiegos czasu sa Mlode Wilki,jest ich pare rocznikow,poczekajmy moze cos z nich bedzie,widac ze cos sie ruszylo.

pozdro.

ps.Legia moglaby nawiazac jakos stala wspolprace z Agrykola,napewno byloby z tego wiele korzysci.

Raffi
13-08-2003, 00:58
Nawiązała z Deltą aktualnie (bodajże 2 roczniki)

Mini
13-08-2003, 06:58

Nwankwo Kanu?

MaxxxiM
13-08-2003, 10:27
a propos Agrykola, to z Olimpii do Legii przyszedł Adrian (o znanym kibicom druzyny z Łazienkowskiej nazwisku) Fedoruk. czy ktos cos slyszal na temat jego losow.

Yevaud
13-08-2003, 10:35
ps.Legia moglaby nawiazac jakos stala wspolprace z Agrykola,napewno byloby z tego wiele korzysci.

Narazie to mamy Jarzębowskiego. Legia, Agrykola, Legia

Aro
13-08-2003, 10:53
W wieku 17 lat na testach w Hutniku Kraków był GEREMI. Chyba się nie pomyliłem.

legart
13-08-2003, 11:01
W wieku 17 lat na testach w Hutniku Kraków był GEREMI. Chyba się nie pomyliłem.

z Górnika Zabrze zdaje się że też go pogonili 8- , a w Madrycie się sprawdził :hmm:

MaxxxiM
13-08-2003, 11:08
z Górnika Zabrze zdaje się że też go pogonili 8- , a w Madrycie się sprawdził :hmm:

to powinno byc haslo kursokonferencji (co za slowo :buhaha: ) dla polskich trenerow. albo Kozminski ku przestrodze powiniene w klubowej galerii powiesic takie haslo "...a w Madrycie sie sprawdzil" moc i potega

Aro
13-08-2003, 11:15
Wracając do młodegop Fedoruka, to jak go gdzieś nie wypozyczyli, to mogliby chociaż oswajać go z atmosferą meczów. Niech sobie chociaż ławkę pogrzeje, niech wejdzie na ostatnie 15 min. przy stanie 3-0. Może coś ciekawego pokaże. Przynajmniej będzie się starał. Przecież mamy lukę w napadzie. Może by tak zamiast Cieślińskiego (kontuzja), wziąć Dylewskiego z rezerw. Chłopak strzela, aż miło.

Ostry
13-08-2003, 11:34
a propos Agrykola, to z Olimpii do Legii przyszedł Adrian (o znanym kibicom druzyny z Łazienkowskiej nazwisku) Fedoruk. czy ktos cos slyszal na temat jego losow.

Jest w kadrze rezerw.W ostatnim meczu z Pilicą Białobrzegi(5:1) nie zagrał,ponieważ jego karta nie dotarła jeszcze z Elbląga.Tak podaje dzisiejsza NL.

MaxyM
13-08-2003, 11:38
Mi się wydaje, że teraz ŚNDM, będzie poligonem dla młodych zawodników Legii i dobrze, korzysta na tym Świt jak i Legia.

MaxxxiM
13-08-2003, 11:41
Mi się wydaje, że teraz ŚNDM, będzie poligonem dla młodych zawodników Legii i dobrze, korzysta na tym Świt jak i Legia.

pod warunkiem, ze beda to wypozyczenia, a nie transfery definitywne.

zen
13-08-2003, 12:19

To nie na poligonie sie naprawde podnosi umiejetnosci tylko na polu walki. Ja nie widze powodu dla ktorego Zganiacz i Mierzejewski nie mieliby wejsc na ostatni kwadrans w Wodzislawiu. Latwo mowic po fakcie, ale dla mnie bylo pewne, ze Stanko zagra jak zagral.

Aro
13-08-2003, 12:25
Właśnie o to chodzi, Stanko wszedł jako straszak. Nie doszedł do żadnej piłki. Bez treningu jest strasznie słaby, tak więc lepiej jak go teraz sprzedadzą; bo będziemy mieli znowu z niego pożytek najwcześniej na wiosnę. Cały czas nie mogę przeboleć straty Mierzeja, że o Zganiaczu nie wspomnę. Widzieliście jego bramkę z Widzewem ? Z pierwszej piłki, w pełnym biegu, lewą nogą. Szkoda chłopaka...ale może go odkupimy ;-) na wiosnę.

szczepan
13-08-2003, 12:31
ta bramka raczej tak pieknie nie wygladal co nie zmienia faktu ze chlopak nie boi sie wlozyc nogi...

ja nie rozumiem czemu Zganiacza oddano... przykladowa sytuacja Surma kontuzja Vuko kartka i kogo mamy w srodku?? Jacus M. i Dudzio???

legart
13-08-2003, 12:31
Tylko jak Stanko jest w tragicznej formie to kto go kupi?

MaxyM
13-08-2003, 12:38
O wypożyczenia mi chodziło, bardzo dobrze, że tak się dzieje, bo tam zdobywają umiejętności i doświadczenie w grze, a nie na treningu. Po powrocie będziemy mieli wiele z nich pożytku. Świt też na tym korzysta, więc wszyscy zadowoleni. ;))

Aro
13-08-2003, 12:44
Może i masz rację. Niech się ogrywają, wreszcie ktoś zrozumie, że mogą sie przydać. Odnośnie kiepskiej pracy z młodzieżą to po oddaniu Mazura do Danii, Golana z powrotem do ŁKS-u, oddali chyba jeszcze w międzyczasie Sawickiego do Kielc, czy się mylę ?

jarcyś
13-08-2003, 12:48
Może i masz rację. Niech się ogrywają, wreszcie ktoś zrozumie, że mogą sie przydać. Odnośnie kiepskiej pracy z młodzieżą to po oddaniu Mazura do Danii, Golana z powrotem do ŁKS-u, oddali chyba jeszcze w międzyczasie Sawickiego do Kielc, czy się mylę ?

Golański był podobno cienki

Sawicki - dostał szansę w Legii ( gol w debiucie potem cienko ) - teraz niestety musiał zakończyć karierę z powodu kontuzji

Mazurkiewicz - trochę szkoda , ale trzeba było ratować budżet

Nie stawiamy na młodzież , ale talentu pokroju Kowala , który zaczął w wieku 17 lat walić bramki w Pucharach , też raczej nie mamy.

Ultra LW
13-08-2003, 14:47
Ale najpierw trzeba poszukać żeby znaleść talent pokroju Kowala. Wojtek trafił do Legii tylko dlatego, że polonia była (i jest) zbyt pierdołowata a i sam Kowal nie zbyt chciał tam grać. Jak Olędzki o tym usłyszał to go dopiero ściągnął. Mazurkiewicza znalazł w V lidze ale też tylko dlatego, że ktoś mu powiedział o nim a Olendzki był akurat na wakacjach w Sopocie. Tylko dlatego go zobaczył.
Powinno się jakiś niskiej klasy budynek zadaptować i zrobić w nim intenat dla młodych i utalentowanych zawodników. Posłać ich do jednej szkoły i organizować (oprócz codziennych treningów oczywiście) co pewnien czas mecze kontrolne z pierwszą drużyną. Kto się wyróżni tego brać na treningi z pierwszą drużyną.
Trzeba najpierw chcieć. Tyle tylko, że jeżeli Trybik twierdzi, iż nie zapłacił ZUS-u wcześniej bo był pewien sprzedaży udziałów to ręce mi opadają.
Niech zrobią to inni ja i tak zaraz sobie stąd pójde.

MaxxxiM
13-08-2003, 15:53
Powinno się jakiś niskiej klasy budynek zadaptować i zrobić w nim intenat dla młodych i utalentowanych zawodników. Posłać ich do jednej szkoły i organizować (oprócz codziennych treningów oczywiście) co pewnien czas mecze kontrolne z pierwszą drużyną. Kto się wyróżni tego brać na treningi z pierwszą drużyną.

albo wyslac dyrektora (ktory bardzo lubi jezdzic) do Amsterdamu, niech popatrzy jak tam to robia. albo nawet jesli nie chcialoby mu sie wybierac az tak daleko, to niech odwiedzi Ostrawe i zoabczy jak sie produkuje pilkarza i sprzedaje za ponad 13 milionow zlotych.

Trzeba najpierw chcieć. Tyle tylko, że jeżeli Trybik twierdzi, iż nie zapłacił ZUS-u wcześniej bo był pewien sprzedaży udziałów to ręce mi opadają. Niech zrobią to inni ja i tak zaraz sobie stąd pójde.

prawde mowiac trudno cos takiego w ogole komentowac, bo rownie trudno pisze sie rekami ktore opadly :fu: bardziej kretynskiego usprawiedliwienia dawno nie slyszalem

szczepan
13-08-2003, 16:02
tak naprawde trzeba zatrudnic ludzi ktorzy beda obserwowac talenty w calej polsce...

MaxxxiM
16-08-2003, 10:56
to dzis w ramach tematu, trzymajmy kciuki za nowy klub Mierzejewskiego ;)

Raffi
16-08-2003, 11:24
to dzis w ramach tematu, trzymajmy kciuki za nowy klub Mierzejewskiego ;)

Szkoda tylko że nogę sobie skręcił 8o Ale Mario Zganiacz od pierwszej minuty zagra

Yevaud
16-08-2003, 17:06
Oby wkrecił w ziemię Szymkowiaka, z nieco drewnianym Strąkiem bez trudu sobie poradzi...
A potem powrót do Legii!!!!!

MaxxxiM
16-08-2003, 20:25
Oby wkrecił w ziemię Szymkowiaka, z nieco drewnianym Strąkiem bez trudu sobie poradzi...

tymczasem kur :* drewniany strak strzelil bramke. :* :* :* mac

wafel
16-08-2003, 22:09
oj powkręcał jak dobry śrubokręt stanleya, ja bym go juz do Legii wrócił! :]
pzdr

Loco Lopez
24-08-2003, 14:22
Co do tematu ADRIANA FEDORUKA to on zaczynał grać w małej szkółce z ursynowa o nazwie S.E.M.P Ursynów .Wiem o tym bo grałem z nim w jednym roczniku . A co do Mazurkiewicza to sprzedanie go było jednym z największych głupot naszego Drago. Jestem pewien że gdyby Tomek został na Łazienkowskiej to właśnie on był by na ustach kibiców kadry naszego kraju a nie Burkhard , i to on rządził by w kadrze.[/b]