PDA

Zobacz pełną wersję : oficjalna moc

MaxxxiM
11-08-2003, 11:37
oto fragment "piesni" znajdujacej sie na oficjalnej stronie wisly z krakowa. jeszcze raz powtorze OFICJALNEJ STRONY KLUBU

Płonie ognisko na Łazienkowskiej,
Stadion Legii pali się.
Legia płonie i nigdy nie zgaśnie,
Kibice Wisły cieszą się.
Cieszą się bo to oni podpalili,
Całą Legię doszczętnie zniszczyli.

trzeba przyznac, ze oficjele Wisly maja zajebiste poczucie humoru i w ogole sa tottalnie wyluzowani. ja rozumiem, ze na stronie kibica rozne rzeczy sie moga pojawic, ale zeby takie cos w wizytowce klubu, ktory aspiruje do ligi mistrzow? nic dziwnego, ze potem pilkarz koSSowski wypisuje na koszulce rozne inteligente teksty. dla mnie moc. i mimo ze w regulaminie tego forum jest cos na temat to powiem to glosno ZERO SZACUNKU DLA WISLY. ZERO!!! Trzymam kciuki za Anderlecht.

legart
11-08-2003, 11:39
Możesz dać linka?

Raffi
11-08-2003, 11:42
http://www.wisla.krakow.pl/pages/spiewnik.php#14 :help:

MaxxxiM
11-08-2003, 11:44
prosze bardzo. "piesn' nazywa sie Biala Gwiazda, a link to http://www.wisla.krakow.pl/pages/spiewnik.php

legart
11-08-2003, 11:46
http://www.Wisła.krakow.pl/pages/spiewnik.php#14 :help:

dzięki :hmm: oficjalna strona nie powinna promować pieśni obraźliwych na inne kluby 8- .

MaxxxiM
11-08-2003, 11:47
obrazliwych jak obrazliwych, ale to mozna uznac za nawolywanie do przestepstwa!

Yankes
11-08-2003, 11:59
czemu mam wrazenie ze jesli na oficjalnej stronioe Legii by cos takiego poszlo to by byla afera!!??

MaxxxiM
11-08-2003, 12:04
bo sa rowni i rowniejsi. ciekaw jestem co by bylo gdyby np. Czarek Kucharski albo Jacek Zielinski po bramce dla Legii zachowaliby sie tak jak kosowski. pamietacie ten slynny napis na koszulce kosowskiego o legii.

Siekier
11-08-2003, 12:26
Poprostu to jest już przesada ! Kolejny raz pokazują swoje prawdziwe oblicze (czyt. CHAMSTWO ) pamiętny mecz Legia - Wisła i minuta ciszy za Deyne a teraz to .... aż mi się gadać nie chce :fu:

MaxxxiM
11-08-2003, 12:27
a moze Stwoarzyszenie wystosuje jakis list otwarty dot. chamstwa i poprosi kulturalnie o nie nawolywanie do nienawisci. ciekawe co by powiedzial pan rzecznik prasowy tego klubu?

Kempes
11-08-2003, 12:39
O ile sie nie myle jest też piosenka '' cała żyLeta płacze mistrza już.... ''

No cóż ten kraj nie przeżyłby bez Legii vide pan pyra ze znanym szalikiem czy liczne piosenki o naszym klubie...

Nam starczy '' chociasz ciężki jest czas '' który wyjasnia wszystko '8

Kawa
11-08-2003, 13:06
Mosci Uncio moze wyrazisz swoje obuzenie taka sytuacja!
I co tu sie dziwić,ze Lechici robią szale "j....ć Legie je...ć" skoro na oficjalnych stronkach klubowych znajdujasie takie kwiatki. :hmm: Swoja drogą toWisła ma tyle piesni, ana meczach słychć tylko Legia to stara.... ciekawe zjawisko.

MaxxxiM
11-08-2003, 13:22
I co tu sie dziwić,ze Lechici robią szale "j....ć Legie je...ć" skoro na oficjalnych stronkach klubowych znajdujasie takie kwiatki. :hmm: Swoja drogą toWisła ma tyle piesni, ana meczach słychć tylko Legia to stara.... ciekawe zjawisko.

jedni i drudzy po prostu pokazuja swoj poziom, o czym tu wiecej mowic? z reszta kibole z galicji juz nie raz poazali ze nie potrafia uszanowac niczego. ja rozumiem mozna nie lubic jakiegos klubu. kazdy z nas ma swoich faworytow i zespoly, ktorych nie dazy estyma ze sie tak dyplomatycznie wyraze :)
ale zawodnik (Kosowski) obrazajacy inny klub, przerywanie wyzwiskami minuty ciszy poswieconej przeciez nie tylko zawodnikowi Legii (bo Kazimierz Deyna - o czym zdaje sie wspomnieni reprezentanci galicji nie pamietaja - wystepowal rowniez w kadrze) i inne wybryki to zenada po prostu.

Raffi
11-08-2003, 14:32
hm..troszkę już zaczynacie biadolić...co nie zmienia faktu, że to akcja typu "dno i ktoś jeszcze puka od spodu"......

szczepan
11-08-2003, 15:46
a co to nam przeszkadza??

przejmujecie sie??

bo ja to wale! im bardziej beda sie wkurzac napinac i im bardziej bedzie ich krew zalewac to ja bede bardziej szczesliwy!

Unico
11-08-2003, 16:09

Widać że dość często oglądasz mecze Wisły albo bywasz na stadionie bo wiesz co "ciągle słychać" przy Reymonta.

Do Twojej wiadomości - ostatnio jest coraz mniej na Legię, choć nie przeczę, że czasmi ktoś się z jakimś okrzykiem wyrwie...

Ta pieśń jest tak stara jak świat, a Wy obudziliście się dopiero teraz. 8- 8- 8-

PS Jak wam ona przeszkadza to napiszcie protest do robiących tą stronę - zamiast biadolić jak to was wszyscy nienawidzą i wyzywają.

Kawa
11-08-2003, 16:28

Widać że dość często oglądasz mecze Wisły albo bywasz na stadionie bo wiesz co "ciągle słychać" przy Reymonta.

Do Twojej wiadomości - ostatnio jest coraz mniej na Legię, choć nie przeczę, że czasmi ktoś się z jakimś okrzykiem wyrwie...

Ta pieśń jest tak stara jak świat, a Wy obudziliście się dopiero teraz. 8- 8- 8-

PS Jak wam ona przeszkadza to napiszcie protest do robiących tą stronę - zamiast biadolić jak to was wszyscy nienawidzą i wyzywają.
Ogladam mniej wiecej co drugi mecz Wisły więc cos słysze, a raczej słysze mało bo cichuto spiewacie.
Obudzilismy sie dopiero teraz gdyz niezbyt czesto ktos wchodzi na oficjalna stnone Wisły. Może nie zauwazłes, ale obuzenie wynika z faktu zamieszczenia takiej treści na oficjalnej stronie klubu.
Co do trzeciego akapitu twoich madrosci to ja mam osobiście w ..... co kto o nas pisze jedynie współczuje poziomu.

MaxxxiM
11-08-2003, 16:35

kolega z Krakowa chyba nie zrozumial. "piesn" moze sobie funckjonowac nawet od poczatku istnienia klubu i jak panowie z reymonta maja ochote to niech sobie spiewaja - ich sprawa. ale umieszczanie tego typu paszkwilu na oficjalnej stronie klubu jest buractwem. dla Ciebie to jest ok?

Unico
11-08-2003, 16:37
Ogladam mniej wiecej co drugi mecz Wisły więc cos słysze, a raczej słysze mało bo cichuto spiewacie.

Wygląda jednak, że śpiewamy wystarczająco głośno żebyś mógł usłyszeć to co chcesz usłyszeć.:>

Obudzilismy sie dopiero teraz gdyz niezbyt czesto ktos wchodzi na oficjalna stnone Wisły. Może nie zauwazłes, ale obuzenie wynika z faktu zamieszczenia takiej treści na oficjalnej stronie klubu.

Zauważyłem czego to dotyczy, wiecie gdzie skierować swoje żale w tej materii.

Co do trzeciego akapitu twoich madrosci to ja mam osobiście w ..... co kto o nas pisze jedynie współczuje poziomu.

Skoro masz to osobiście gdzieś (jak sam piszesz w... ) to po co oczekujesz wyrażania przeze mnie oburzenia z tego powodu?

MaxxxiM
11-08-2003, 16:44
Skoro masz to osobiście gdzieś (jak sam piszesz w... ) to po co oczekujesz wyrażania przeze mnie oburzenia z tego powodu?

w ten sposob wladze Wisly Krakow walcza z tzw. "chuliganstwem stadionowym"? bardzo ciekawy pomysl

Unico
11-08-2003, 16:56
w ten sposob wladze Wisly Krakow walcza z tzw. "chuliganstwem stadionowym"? bardzo ciekawy pomysl

Zadzwoń do klubu to dowiesz się w jaki sposób walczą i z czym walczą. :> Ja tu żadnych władz nie reprezentuję.

MaxxxiM
11-08-2003, 17:04
Zadzwoń do klubu to dowiesz się w jaki sposób walczą i z czym walczą. :> Ja tu żadnych władz nie reprezentuję.

jesli wladze zezwalaja na umieszczanie czegos takiego na oficjalnej stronie, to nie ma do kogo dzwonic, bo te wladze tez niewiele reprezentuja.

Keleborn
11-08-2003, 17:24
To jest po prostu żałosne.
Ale ciekaw jestem kiedy powstał ten text skoro Unico sugeruje, że wisi on tam od pokoleń.

Cóż, czas na Pankracego... '8

szczepan
11-08-2003, 19:08
a ja mam polewe :P :buhaha: :buhaha: :buhaha:

Unico
11-08-2003, 19:27
To jest po prostu żałosne.
Ale ciekaw jestem kiedy powstał ten text skoro Unico sugeruje, że wisi on tam od pokoleń.

Cóż, czas na Pankracego... '8

Nie wiem odkąd jest ona na oficjalnej stronie. Wiem tylko, że to nie jest nowa piosenka. Śpiewa się ją od bardzo dawna na Legię, co prawdo w ostatnich sezonach nie za często można było ją usłyszeć, może dlatego jej nie znacie :>

Unico
11-08-2003, 19:47
"Biała Gwiazda"
Biała Gwiazda na niebie się mieni,
Tak powstaje Wisły znak.
Jej kibice są niezwyciężeni,
Boi się nas cały świat.
Boją się nas kibice angielscy,
Boją się nas fani holenderscy.
Hej Wisełko, Wisełko, Wisełko,
Tyś najlepsza w świecie jest.
Płonie ognisko na Łazienkowskiej,
Stadion Legii pali się.
Legia płonie i nigdy nie zgaśnie,
Kibice Wisły cieszą się.
Cieszą się bo to oni podpalili,
Całą Legię doszczętnie zniszczyli.
Hej Wisełko, Wisełko, Wisełko,
Tyś najlepsza w świecie jest.

Macie całość, żebyście mogli skomentować resztę :>

Cypis
11-08-2003, 19:51
Żalosny klubik, żalosni dzialacze i żalosni kibice

szczepan
11-08-2003, 22:31
a ja mam polewe :oho:

rkwa
11-08-2003, 22:45
prostaki i tyle,tymbardziej ze /jak twierdzi Unico / ta ''piosenka'' jest tam juz zamieszczona od jakiegos czasu.Wisla chce byc klubem z gornej polki a na kazdym kroku pokazuje swoje prostactwo.widocznie maja az takie kompleksy ale to juz ich problem.

Unico
11-08-2003, 22:49
[...]widocznie maja az takie kompleksy ale to juz ich problem.

Taaaaa wszystko da się wytłumaczyć jednym magicznym słowem "kompleksy" 8-

MaxxxiM
11-08-2003, 23:12
a ja mam polewe :oho:

no juz wszyscy wiedza.

rkwa
12-08-2003, 00:15
skoro nie kompleksy to co?glupota?

Keleborn
12-08-2003, 09:43
Nie wiem odkąd jest ona na oficjalnej stronie.

Dzięki.
Tak na prawdę zastanawiam się nad historycznym aspektem tej piosenki. O ile historia zatargów z Lechem czy Widzewem jest mi znana o tyle z Wisłą nie (mam na myśli złote lata 80'). I nie pamiętam żadnego wydarzenia które by do tego pasowało oprócz tego nieszczęsnego meczu w 2001 (Legia Wisła 1:2). Ale to chyba nie o to chodzi...

A co do samej piosenki, to w naszym śpiewniku stoi jak wół co zrobimy z Lechem. Jedno i drugie jest siebie warte, a podobno krytykę zawsze warto zacząć od siebie.

MaxxxiM
12-08-2003, 10:45
Tak na prawdę zastanawiam się nad historycznym aspektem tej piosenki. O ile historia zatargów z Lechem czy Widzewem jest mi znana o tyle z Wisłą nie (mam na myśli złote lata 80'). I nie pamiętam żadnego wydarzenia które by do tego pasowało oprócz tego nieszczęsnego meczu w 2001 (Legia Wisła 1:2). Ale to chyba nie o to chodzi...

a moze ktos sie zdecyduje naopisanie tych historii. bo mam wrazenie, ze wielu ludzie pala czysta nienawiscia do inncyh klubow, tak naprawde nie wiedzac dlaczego.

A co do samej piosenki, to w naszym śpiewniku stoi jak wół co zrobimy z Lechem. Jedno i drugie jest siebie warte, a podobno krytykę zawsze warto zacząć od siebie.

i jesli na oficjalnej stronie Legii pojawi sie taka piesn to bedzie to buractwo wielkie. to ze Wislaki spiewaja rozne smieszne rzeczy to mnie nie rusza. chodzilo mi o cos innego, ale jak widze glowny watek gdzies sie zgubil.
tyle ze na oficjalnej stronie Legii raczej cos takiego sie nie pojawi, bo Trylnik by chyba odpowiedzialnego wywalil razem z tym kawalkiem htmlu. W sumie nie dawno pokazal, co robi jak jego zdaniem ktos namawia do zadymy

ps. Szczepan ma polewe (tak dodalem od siebie, zeby kolege wyreczyc)

Keleborn
12-08-2003, 11:06
Ajaj! Źle się wyraziłem, to jest na Legialive, którą ja uważam ża jedyną słuszną stronę. Co jest na oficjalnej nawet nie wiem.

Co do historii, ja sięgam pamięcią nie dalej niż 1985. Ale pewien mój znajomy twierdzi naprzykład, że 1978 miedzy Legią i Wisłą była jeszcze zgoda... 8-

Niezbadane są koleje losu... :hmm:

MaxxxiM
12-08-2003, 11:21
Ajaj! Źle się wyraziłem, to jest na Legialive, którą ja uważam ża jedyną słuszną stronę. Co jest na oficjalnej nawet nie wiem.

Co do historii, ja sięgam pamięcią nie dalej niż 1985. Ale pewien mój znajomy twierdzi naprzykład, że 1978 miedzy Legią i Wisłą była jeszcze zgoda... 8-

domyslalm sie ze o to chodzi, bo LegiaLive jest strona ktora zyje i sporo ciekawostek mozna tu znalezc. Oficjalna (www.legia.pl) jest beznadziejnie wykonana, informacje o ostanim meczu pojawiaja sie z makabrycznym opoznieniem, etc. ale jednak legia.pl jest strona oficjalna i tam takich historii nie znajdziesz. LegiaLive jest strona kibicow.

a propos historii to mozna by bylo stworzyc np. nowy watek i opisac tam te wszystkie wydarzenia. to byloby dla wielu ludzi z pewnoscia niezywkle ciekawe.

Pirx
12-08-2003, 12:47

domyslalm sie ze o to chodzi, bo LegiaLive jest strona ktora zyje i sporo ciekawostek mozna tu znalezc. Oficjalna (www.legia.pl) jest beznadziejnie wykonana, informacje o ostanim meczu pojawiaja sie z makabrycznym opoznieniem, etc. ale jednak legia.pl jest strona oficjalna i tam takich historii nie znajdziesz. LegiaLive jest strona kibicow.

a propos historii to mozna by bylo stworzyc np. nowy watek i opisac tam te wszystkie wydarzenia. to byloby dla wielu ludzi z pewnoscia niezywkle ciekawe.

Oipis zgody Legia WIsła był w NL jezeli dobrze pamietam w zeszłym roku...odsyłam wiec do archiwalnych numerów tego pisma.
sam spróbuje poszukac....

Tupcia
12-08-2003, 13:46
No to ja tak powiem z deka nie na temat, ale ta oficjalna strona wisły jest o niebo lepsza od Legii. 1:0 dla nich...
Ale jesli chodzi o kibicowskie strony to jednak lepsza jest nasza legialive. mimo że Wisły tez nie jest zła. Więc mamy 1:1.. poza tym, więcej stron mamy o Legii, więc Legia prowadzi. 2:1 i oby takim wynikiem skonczył się 20.9. Legia mistrz ;)

Na Legii.pl to po pierwsze w ogóle nie ma śpiewnika,ale nawet jesliby był, to wydaje mi się, że piosenka Chociaż cięzki jest czas... nie byłaby umieszczona, no a nawet jeśli, to co z tego? Mnie tam jakoś tak strasznie nie boli ta pieśń "biała gwiazda". Takie wrzuty sa normalne. u nas na meczu się śpiewa,że wisełka kur.ą jest

P.S. Dobry pomysl to te wywiady na mp3

Ultra LW
14-08-2003, 13:49
A ja zastanwiam się po co wam ta dyskusja, czy zmienicie w ten sposób coś? Przecież jeżeli ktos ma kompleksy w stosunku do Warszawy i Legii, to tego zwykłą dyskusją na forum się nie wyplewi.
A po za tym jest takie juz dość wyświechtane powiedzenie: "Jeżeli chcesz zmieniać świat zacznij od siebie". Póki my będziemy bluzgać na innych to nie dziwmy się, że oni tez tak robią. Ja czasem bluzgam na inne kluby i ich kibiców i w dupie mam to, ze robia to inni w stosunku do nas. Przecież jak wszyscy wiecie na Legii wzoruje się 99,9% polskich klubów.

szczepan
14-08-2003, 13:56
. Przecież jak wszyscy wiecie na Legii wzoruje się 99,9% polskich klubów.

teraz to sie dopiero zacznie :rotfl:

Beny
14-08-2003, 13:58
. Przecież jak wszyscy wiecie na Legii wzoruje się 99,9% polskich klubów.

teraz to sie dopiero zacznie :rotfl:

Ale z ta dokładnością, to zdrowo przesadził! :buhaha:

Ultra LW
15-08-2003, 15:40
No dobra niech wam bedzie, może nie 99,9% ale poniżej 90% to nie schodzi :oho:

MaxxxiM
15-08-2003, 17:10
A ja zastanwiam się po co wam ta dyskusja, czy zmienicie w ten sposób coś?

skoro sie ludzie wypowiadaja to zdaje sie dyskusja jest potrzebna. to tak samo mozemy powiedziec o wszystkich dyskusjach na temat wynikow Legii. Mecz sie odbyl i nie mamy na to wplywu a jednak dyskutujemy. :fu:

Przecież jeżeli ktos ma kompleksy w stosunku do Warszawy i Legii, to tego zwykłą dyskusją na forum się nie wyplewi.

w ogole nie o to tu chodzilo. :fu:

A po za tym jest takie juz dość wyświechtane powiedzenie: "Jeżeli chcesz zmieniać świat zacznij od siebie". Póki my będziemy bluzgać na innych to nie dziwmy się, że oni tez tak robią. Ja czasem bluzgam na inne kluby i ich kibiców i w dupie mam to, ze robia to inni w stosunku do nas.

czytales pierwszy post dot. tego watku?!! czy tu chodzilo o "kulturalny doping na stadionach" czy o to co jest na oficjalnej stronie wisly?!!! :fu: :fu:

Przecież jak wszyscy wiecie na Legii wzoruje się 99,9% polskich klubów.

np. Real Madryt :fu: :fu: :fu:

szczepan
15-08-2003, 17:54
Przecież jak wszyscy wiecie na Legii wzoruje się 99,9% polskich klubów.

np. Real Madryt :fu: :fu: :fu:

wiesz co MaxxxiM na Twoim miejscu mniej bym uzywal ikonek a dokladniej czytal to co inni napisali...

no chyba ze masz 1 z Geografii...

*PRZEMO*
18-08-2003, 08:57
no coz kibice wisly maja na swoich stronach full serwis, szkoda ze nie maja na oficjalnej stronie podrecznnika jak skroic szal legioniscie badz dac mu w zeby, troszke przesada. a ciekawe co na to dzialacze klubu czy oni to tez tak agree? ;)