PDA

Zobacz pełną wersję : Mistrzostwa Świata U-20 ; Kanada 2007

rydzuuu
30-06-2007, 20:07
Już dziś, za niecałą godzinę, rozpoczną się XVI mistrzostwa świata w piłce nożnej do lat 20. W inauguracyjnym turniej meczu zagra reprezentacja Brazylii z naszymi młodymi piłkarzami, reprezentacją Polski.
Siłą rzeczy, faworytem tego meczu jest Brazylia - nie ma co ukrywać, wyśmienitych grajków u nich w każdej kategorii wiekowej jest na pęczki. Natomiast choćby niedawno rozegrany pojedynek w Copa America, pomiędzy drużyną Brazylii, która była faworytem, a reprezentacją Meksyku dowodzi temu, iż nie zawsze faworyci wygrywają (w tym miejscu można również wspomnieć pewien wrześniowy mecz rozegrany w ramach Pucharu Polski :roll: ). Ja sam liczę co najmniej na remis w tym meczu oraz na wyjście naszych orłów z grupy :cicho: :wstyd:

Mecze naszych rodaków warto oglądać choćby dla osoby Dawida Janczyka, zawodnika warszawskiej Legii. Szkoda tylko gówniarskiego zachowania dwóch pozostałych zawodników naszej Legii - ale ten problem był już poddany dyskusji na tym forum.
Co do pozostałych naszych reprezentantów. Większość chłopaków trenuję w zagranicznych klubach, między innymi w Realu Madryt (Krzysztof Król). Kilku naszych rodzimych zawodników wymienianych jest jako potencjalne gwiazdy turnieju - mowa tu o już wspomnianym Janczyku, ale również o Bartoszu Białkowskim, bramkarzu Southampton.

Sam turniej jest idealną okazją dla młodych piłkarzy do wypromowania swoich umiejętności boiskowych. Dzięki MŚ U-20 piłkarski świat usłyszał o Thierym Henry,
Leo Messim czy Luisu Figo. Ciekawe czyj piłkarski talent eksploduje na imprezie w Kanadzie. Miejmy nadzieje że będzie to ktoś z naszego teamu.

W całym turnieju udział wezmą 24 drużyny narodowe, podzielone na sześć grup:
Grupa A
Kanada; Austria; Chile; Kongo

Grupa B
Hiszpania; Urugwaj; Zambia; Jordan

Grupa C
Meksyk; Portugalia; Gambia; Nowa Zelandia

Grupa D
Brazylia; Korea Płd; Polska; USA

Grupa E
Argentyna; Czechy; Korea Płn; Panama

Grupa F
Kostaryka; Japonia; Nigeria; Szkocja

Gutek
30-06-2007, 20:15
Jest gdzieś transmisja w TV ?

kiubz
30-06-2007, 20:16
TVP 2, beznadziejną jakość dźwięku ze stadionu mam. Załamuje się głos, jak przy wkręcającej się taśmie z kasety magnetofonowej.

Chyba przesadzili lekko z tym kompletem widzów, multum pustych krzesełek.

C@mo
30-06-2007, 20:50
1:0 dla nas Janczyk drewniany jak zwykle

moze huknie jakies bramki amerykancom i koreancom i znajdzie sie jakis frajer co da za niego mln 1 ojro bo ja przyszlosci polskiej pilki w nim nie widze.

Gutek
30-06-2007, 20:53
Pierwsza żółta dla Króla zasłużona ?
Bo nie widziałem.

btw, duży chłop a beczy
emocje, emocjami...

rydzuuu
30-06-2007, 21:08
:brawo:

szkoda czerwonej - mógłby odpuścić
ogólnie rozdaje te kartki na lewo i prawo :roll: panie to nie balet, a piłka nożna, sport kontaktowy...

co do słabego głosu - może jest to wynikiem tego że komentarz nadawany jest z Warszawy :hmm:

teraz druga połowa, oby ją wytrzymać :modli:

Peace
30-06-2007, 21:09
Król nie wytrzymał psychicznie.
Dwie kartki za faule taktyczne w środku boiska, zbytnio niepotrzebne.
Szkoda mi go trochę.

No ale wynik git. Oby pozostał do końca 8)

Didek
30-06-2007, 21:24
1:0 dla nas Janczyk drewniany jak zwykle

moze huknie jakies bramki amerykancom i koreancom i znajdzie sie jakis frajer co da za niego mln 1 ojro bo ja przyszlosci polskiej pilki w nim nie widze.

Co jak co ale Janczyk świetnie się sprawdza w gerze z jednym napastnikiem, gdy gramy w osłabieniu. Przetrzyma troche, wywalczy jakiś rożny, to jest na duży "+". Ogolnie spory mamy potencjał tylko szkoda tej czerwieni :/

kiubz
30-06-2007, 22:08
Wielkie brawa za ambicje i za gre do końca! jak sobie przypomne tych pseudoprofesjonalistów w meczu z Armenią (vide faul Bąka i błaganie o zmianę) to naprawdę można mieć wątpliwości kto powinien się od kogo uczyć.

Brawo chłopaki, oby tak dalej.
:brawo: :brawo: :brawo:

M@+
30-06-2007, 22:09
Bramka ustawiła nam mecz... Gratuluje ambicji i gry do końca!
W przeciwienstwie do seniorów...Im się chciało...

rydzuuu
30-06-2007, 22:14

Wytrzymali... uff :brawo:
Druga połowa troszkę słabsza, dało się we znaki zmęczenie oraz gra w 10, ale i tak wielkie brawa za ambicje, wole walki.

Oby tylko nie spoczęli na laurach i w kolejnych meczach będzie dobrze :oczko:

PS A Janczyk to się "eLki" nauczył pokazywać

edit:
kursy na ten mecz u buka:
http://i15.tinypic.com/66csp50.jpg
:oczko:

Cyclone
30-06-2007, 22:19
btw, duży chłop a beczy
emocje, emocjami...

sam bys ryczal zapewne wiec nie przesadzaj .....

M@+
30-06-2007, 22:19
dokładnie..Chłopak dostał kartke na Mistrzostwach Świata... to zrozumiałe, ze nerwy mu pusciły.

C@mo
30-06-2007, 22:28
faktycznie ambicja i dyscyplina taktyczna w obronie godna pochwaly
idywidualnie poza strzelcem bramki niezly Cywka

ale zeby nie bylo tak milo
nasi przeciwnicy to chyba tylko z nazwy byla Brazylia bo nawet pomimo naszej dobrej gry obronnej spodziewalem sie ze pare razy zakreca naszymi defensorami.

poza tym ofensywnie nasi wogole nie istnieli, ale mam nadziej ze to tylko wynikało z czerwieni Króla, bo z USA i Korea to juz bedzie trzeba cos przyatakowac (taki wolny sie raczej nie powtórzy) a nasz atak z niewidoczynym Małeckim i pokracznie próbującym robic sztuczki Janczykiem nie napawa optymizmm.

Portowiec_1948
30-06-2007, 22:29
Pokazali wielkie serce do gry! Sukces tym większy bo ponad godzinę graliśmy w osłabieniu. Rewelacja!

Teraz byle tylko konsekwentnie robić swoje, sytuacja jest znakomita.

Viola
30-06-2007, 23:15
Pierwszy raz ucieszyła mnie porażka Brazylii :)) - Coś pięknego ... i tylko pytanie jedno mi się nasuwa... dlaczego ten idiota Franciszek S. nie chciał Marciniaka :/

daimler
30-06-2007, 23:18
I niech mi mi ktoś teraz powie że w Polsce nie ma piłkarskich talentów.

Tylko pytanie brzmi - co się dzieje, że później oni znikają. Pamiętamy mistrzów Europy z pokolenia Mierzejewskiego i Mazurkiewicza... :roll:

Szawar
01-07-2007, 00:07
I niech mi mi ktoś teraz powie że w Polsce nie ma piłkarskich talentów.

Polacy bardzo mądrze zagrali ten mecz taktycznie, starając sie w srodku pola odbierac pilkę Brazylijczykom. Z dobrej strony pokazał sie Cywka, nieźle w ataku radził sobie Janczyk. Brazylia indywidualnie ma lepszych pilkarzy i myslę, ze to mecz z gatunków " 1 na 10" z których Polska była lepsza.

Fizi
01-07-2007, 09:12
Tylko pytanie brzmi - co się dzieje, że później oni znikają.

to się dzieje, że u nas młodzieżowe drużyny mają robić wynik jako zespoły i często robią.

w normalnym piłkarskim swiecie drużyny młodzieżowe służą raczej szliifowaniu talentów indywidualnych

ktora droga jest lepsza na dłuższą metę widac jak na dłoni ,,pare lat po ,,

zresztą w trakcie też - gdy z wynurzeń naszych młodzieżowców, którzy zaczepiają się gdzieś na zachodzie wynika, że muszą się uczyć wszystkiego od podstaw łącznie z bieganiem

arczi
01-07-2007, 11:14
Troche przesadzasz Fizi.
Wynikow nie zrobia przeciez kiepscy pilkarze. Problem jest ciagle jeden i ten sam. Czyli dziura jaka wtstepuje miedzy juniorami, a seniorami w tym kraju. Dziura, ktora nasi szkoleniowcy i kluby nie umieja skutecznie zniwelowac. Choc na szczescie to sie zmienia. Wystarczy spojrzec w jakich klubach graja chlopaki z U-20. I to doslownie.. graja, choc jeszcze nie wszyscy, ale to i tak duzy skok jakosciowy w porownaniu do poprzednich lat, w ktorych o sile reprezentacji mlodziezowych decydowali grajki z klubow drugoligowych PL.

Mysle tez, ze chlopaki dodatkowo sie zmotywowali na ten turniej dzieki postawie Beenhakera i wladz PZPN, ktorzy swoja obecnoscia we Wloclawku i nawet w Kanadzie dali im jasny sygnal, ze na nich stawiaja. Chlopaki poczuli sie docenieni i wrecz wyroznieni, wiec im zalezalo. Do tego stopnia, ze Krol sie poryczal jak male dziecko, kiedy musial opuscic boisko. Tak nie wiele a jak duzo znaczy to dla mlodego chlopaka. Idzie nowe w polskim futbolu. Widac to jak na dloni. Przykre, ze dopiero podstarzaly holender otworzyl co poniektorym w tym kraju ich szeroko zamkniete oczy.
Oczywiscie tradycyjnie wielkie slowa uznania naleza sie trenerowi Globiszowi, ktory po raz kolejny w ciszy i w cieniu po prostu robi swoje.

rydzuuu
01-07-2007, 11:29
Wczoraj grali również pozostali nasi rywale z grupy, Korea Płd z USA. Szczerze mówiąc jakiejś pięknej gry to nie spodziewałem się po tych drużynach. Z drużyną Stanów kojarzył mi się ten małolat, Adu i Szetela (głównie z tego, iż każdy znajomy co grał w FMa jarał się nimi niesamowicie). Natomiast zespół Koreański nie kojarzył mi się z niczym, kompletne zero. Ogólnie rzecz biorąc zapowiadało się na nudny pojedynek.
I tu szok :O Dosłownie zszokowała mnie drużyna azjatów. Techniki, wychowania taktycznego to im można pozazdrościć. Piłkę przyjmowali na dwa kontakty - przyjęcie i podanie. Nie było wożenia się z futbolówką. Klepali tych amerykańców że aż miło. Nie mam pojęcia jakim cudem jankesom udało się utrzymać do końca remis, winni są dziękować losowi za to że piłka nie chciała wpadać do bramki Chrisa Seitza. Pokuszę się o stwierdzenie, iż południowi koreańczycy są najlepszą drużyną w naszej grupie, będzie z nimi ciężko wygrać.

http://www.fifa.com/u20worldcup/matches/round=249401/match=58865/index.html

weźcie highlights, dwie akcje kitajców, i jedna jankesów

Flip
01-07-2007, 11:38
od bramki zaczynając pewny Białkowski,widać po nim,że Championship dodała mu wiele doświadczenia,obrońcy pewni szkoda Króla ale np. Strugarek świetny materiał na świetnego piłkarza.Fojut-ostoja a Starosta nominalny obrońca był motorem napędowym wielu akcji ofensywnych(btw.czy tylko ja zauważyłem że komentator powtarzał z 10 razy Starosta piłkarz Sheffield United mieliśmy z ziomkami śmiechy z tego :lol:).Jeśli chodzi o pomoc to dla każdego z chłopaków wyróżnienie ale szczególne dla Marciniaka i Krychowiaka za kapitalną bramkę a dla Marciniaka za serce do gry :brawo: Jest dobrym kapitanem.Napastnicy relatywnie najsłabsi Janczyk dużo strat ale parę razy się urwał wywalczył z 5 rożnych a to cenne w takim meczu z takim rywalem!!Małecki najgorszy po naszej stronie na boisku.Jak wszedł młody "Ecik" Janoszka miałem nadzieję,że jak ojciec strzeli coś z czoła ale nie dało rady :) Ogólnie piękne chwile :brawo:

casual
01-07-2007, 12:51
Globisz pstrykający z ławki rezewowych fotki- :hyhy: Dobrze ze nie telefonem (pstryk pstyk pstryk Sony Eryyyykson :hyhy:)

W bramce fenomenalny wprost Białkowski- za jakieś pięć lat powinien zastąpić Fabiana w kadrze 8)

Król- nie uważam, jakoby jego łzy były udawane czy coś takiego. Szkoda dzieciaka, ale obie kartki zasłużone moim zdaniem.

Janczyk- wywalczył chyba ze dwadziescia rożnych 8)

Fojut- kibic Legii ponoć 8)

Fajna kadra, fajna impreza :brawo:

Bartek 83
01-07-2007, 14:11
Szczerze to nie spodziewałem się takiego wyniku po naszych piłkarzach,liczyłem po ciuchu na remis.Nasi zagrali bez kompleksów,twardo,zdecydowanie,nie spanikowali po czerwonej kartce,tylko grali swoje.Brazylijczycy nie mieli dobrego pomysłu na gre,widać było,że się im nie wychodziło praktycznie nic a biegali zawodnicy warci po pare milionów euro :O

Snoopy
01-07-2007, 21:45
Fojut- kibic Legii ponoć 8)

w końcu z Legionowa 8) nie ma to jak oglądać mecz z koleżanką, która siedziała z nim w jednej ławce i utrzymuje z nim kontakt hehe jak się dowiedziała że tam w Montrealu wymiata jej kolega wygladała tak :O i wyzwolił się kibic :zlosliwy:

w ogóle kapitalny mecz :brawo: większość z tych chłopaków gra na zachodzie, trzeba wierzyć że zajmą się tam nimi odpowiednio i za kilka lat ogrywamy Brazylię w seniorach 8)

Flip
02-07-2007, 12:55
no to garść wyników:

gr.A
01.07 Kanada - Chile 0-3
02.07 Kongo - Austria

gr.B
01.07 Jordania - Zambia 1:1
01.07 Hiszpania - Urugwaj 2-2

gr.C
02.07 Portugalia - Nowa Zelandia
02.07 Gambia - Meksyk

gr.D
06.30 Polska - Brazylia 1:0
06.30 Korea Płd. - USA 1:1

gr.E
06.30 Korea Płn. - Panama 0:0
06.30 Argentyna - Czechy 0:0

gr.F
01.07 Japonia - Szkocja 3:1
01.07 Nigeria - Kostaryka 1:0

hatchet
03-07-2007, 23:02
o... Janczyk :brawo:

Kempes
03-07-2007, 23:02
Janczyk i 1-0 po 5 min z USA :brawo:

Nic wybitnego nie zrobił ale wykończył prostopadłe podanie jak rasowy napastnik , ze spokojem i precyzją której w Legii mu ostatnio brakuje.

hatchet
03-07-2007, 23:05
Ładnie uderzył z baniaka i 1 - 1

Kempes
03-07-2007, 23:08
No Hamburgery ładna brama...

Chujkowo bo dalem under 8)
No ale nic ... dobry mecz sie zapowiada wbrew moim przewidywaniom.

pusty
03-07-2007, 23:15
1-2 :/
I ten Adu...

e(L)egion
03-07-2007, 23:21
Kurde ale kaszana, Amerykanie sobie spokojnie rozgrywają a nasi latają za nimi jak błędne owce. Jak tak dalej pójdzie to jeszcze przed przerwą nasi chyba wyzioną ducha :/. Oby się nasi obudzili, bo póki co to nie wygląda to za dobrze.

Domino23
03-07-2007, 23:44
ech......w obronie tragedia...

Virus
03-07-2007, 23:45
1:3 :lol:

ale jada Amerykanery z nami :kurde: dajcie spokoj zeby nas Amerykance ogrywal w pile :/

Szawar
03-07-2007, 23:47
Pozamiatane :kurde:

Kempes
03-07-2007, 23:50
Mamy jeszcze Koree w grupie tak ?
Nie zdziwie sie jak powtórzy sie wynik z MŚ 2002

rydzuuu
03-07-2007, 23:53
Chłopaki się przebudzą i zaczną grać. Będą punkty, zobaczycie :prawi:

Inna sprawa. Bardzo mi się podobała postawa naszych piłkarzy podczas odgrywania hymnu. Każdy z nich nie bał/wstydził się odśpiewać Mazurka.

PS No nie mogę z tym Szpakowskim, jak on wygląda :hyhy:

mort
Ale ten Adu jednak grac potrafi :/

Strzałek
Chyba już po meczu :/ Szkoda.

Tur
03-07-2007, 23:59
Pozamiatane :kurde:

Wstyd :nie:

Z takim awatarem takie posty?

dyha
04-07-2007, 00:00
Druga bramka Adu cudo

Tom Kruz
04-07-2007, 00:01
PS No nie mogę z tym Szpakowskim, jak on wygląda :hyhy:

Szpaku bez fryzurki ''na pożyczkę'' to już nie ten sam Szpaku.

Trzeba będzie sie ostro sprężać na Koreę, a w meczu z USA Koreańcy wyglądali znacznie lepiej od nas.

Paluch
04-07-2007, 00:06
i jednak to nie był tylko jakiś tam wymysł pare lat temu, że to wielki talent. ten Adu to perła wśród młodych piłkarzy
kurna juz 1:4 :klnie: troche za duzo...

kiubz
04-07-2007, 00:07
:ucieka: :ucieka: :ucieka:

UWAGA!!!!!!!!!

Na tvp1 są Alternatywy 4!!!!

Domino23
04-07-2007, 00:08
Ciekawe czy to nie sodoweczka odbila po wygranej z Brazylia...

dyha
04-07-2007, 00:10

taka była moja pierwsza opinia odnośnie meczu ze Stanami po zwycięstwie z Brazylią , na nieszczęście sprawdziła się.

Tur
04-07-2007, 00:13

Wątpię, ale bez kitu, każda nasza kadra powinna mieć na składzie psychologa.

Inna sprawa to zmęczenie po meczu z Brazylią.

Domino23
04-07-2007, 00:29

Wątpię, ale bez kitu, każda nasza kadra powinna mieć na składzie psychologa.

Inna sprawa to zmęczenie po meczu z Brazylią.

To jak my mamy cos ugrac gdziekolwiek jak juz po 1 meczu turnieju jestesmy zmeczeni :roll:
W Polsce to wieczna wymowka, 3 mecze sezonu zagraja i juz sa zmeczeni, albo po 2 meczach w tygodnii gdzie na calym swiecie sie gra non stop :kurde:

Dla mnie to sodowa, media zrobily z nich takich bohaterow jakby to w finale pokonali Brazylie.

maras
04-07-2007, 00:30
e tam zmęczenie Bartosz

za szybko strzelona brama, poza tym pomoc nie ogarnia nic, dubluje obrone jak z Brasil....

Portowiec_1948
04-07-2007, 00:42
Zmęczenie nie może być wymówką. Na razie nasza postawa na MŚ to ze skrajności w skrajność. Z Koreą trzeba będzie walczyć do upadłego.

dyha
04-07-2007, 00:44
lekki wstyd

daimler
04-07-2007, 00:54
ale wpierdol obskoczyli :|

Numer
04-07-2007, 00:57
Ale dostali po jajach :O

Przynajmniej Janczyk pukną jedną. :roll:

Domino23
04-07-2007, 00:59
Moze ten zimny prysznic wyjdzie im tylko na dobre

kiubz
04-07-2007, 01:00
Ale dostali po jajach :O

Przynajmniej Janczyk pukną jedną. :roll:

oni chyba wszyscy pukneli po jednej po sobotnim sukcesie :zlosliwy:

Tur
04-07-2007, 01:01
Zmęczenie wymówką być nie może, ale w jakimś tam stopniu przyczyniło się do tak wysokiej porażki.

Rzeczywiście, pierwsza brama mogła mieć znaczenie, Maras. Wyszli na mecz może jeszcze jako tako zmotywowani, ale po golu pojawiła się myśl, że może naprawdę jesteśmy tacy dobrzy? I to ich mogło zgubić.

kiubz
04-07-2007, 01:02
Chyba zapominacie że USA też grało 3 dni temu i jakoś nie było po nich trudów spotkania z Koreą widać...

Tur
04-07-2007, 01:08
Chyba zapominacie że USA też grało 3 dni temu i jakoś nie było po nich trudów spotkania z Koreą widać...

Tyle, że nie grali w 10. Polacy prawie nie grali piłką od 60 min z Brazylią. Biegali tylko za piłką, a taki sposób gry najbardziej męczy.

Nie mówię, że to kogoś usprawiedliwia, ale nie od dziś są przypuszczenia, że z przygotowaniem kondycyjnym Polaków jest coś nie tak. Kogo za to winić? Piłkarzy nierobów, czy może trenerów

maras
04-07-2007, 01:36
piłkarzy mysle ze za bardzo nie, widac ze chlopaki sie staraja, biegaja, walcza itp.

zgodze sie z antyfutbolem, ktory grali przez wieksza czesc czasu z kanarkami.

dla mnie po bramce Dawida poczuli sie silni, niestety za silni jak na atletycznych Amerykancow z dobrym Freddym i po czesci naszym Danielkiem.

mam nadzieje ze z Koreancami zagraja naprawde o wszystko, wyjda z grupy i cos jeszcze tam zamieszają. Jakis tam potencjał w nich widzę 8)

Bartek 83
04-07-2007, 08:43
Początek meczu taki fajny,po bramce Janczyka myślałem sobie,kurde naprawde są mocni.No ale niestety później było tragicznie.Oczywiście szkolne błędy w grze obronnej,zostawiali dużą swobode przeciwnikowi a taki Adu czy ten Szetela(czy jak mu tam),wykorzystali to precyzyjnie.Nie było widać tej agresywności i konsekwencji w grze.Nie widziałem jakiejś walki bark w bark czy faulów taktycznych.Po prostu chłopakom do piłki sezniorskiej troche jeszcze brakuje,widoczny był brak tego obycia.Może i czuli te zmęczenie po Brazyli bo odczówali jakieś skurcze,szczególnie Fojut i nie umieli zagrać tak twardo jak z Brazylią.

Kempes
04-07-2007, 09:53
Pomijając argumenty kondycyjne (które dla mnie nie są żadnym usprawiedliwieniem , drużyna pojechała na turniej i gra w takich samych warunkach i odstępach jak inni , cała reszta zależy od nich)

To ... fatalne ustawianie sie w obronie nie jest konsekwencją fizycznego zmęczenia i o tą porażke winie naszych orłów nie treneiros.

Peace
04-07-2007, 10:38
Duża część tych piłkarzy w tym sezonie grała tylko epizody w swoich klubach, więc o zmęczeniu - zwłaszcza po jednym meczu - nie powinno być mowy.

Porażka jest wynikiem - jak to ktoś wcześniej napisał - lini obrony. Zwłaszcza postawy dwóch środkowych obrońców.

Jastrząb
04-07-2007, 11:18
Karwa i bądź tu teraz mądry.

Normalnie na duzej imprezie, gdy ktoś jedzie Brazylię to potem robi dobry wynik. Z drugiej strony jak ktoś wyłapuje szóstaka w plecy to z reguły szybko wraca do domciu.

Nasi zrobili jedno i drugie

:hmm:

Pionierzy :hyhy:

pusty
04-07-2007, 11:41
Wstyd i to nie lekki. Moim zdaniem ten blamaż przyćmił nawet niewątpliwy sukces jakim było zwycięstwo nad Brazylią.... :/

Markotny
04-07-2007, 12:38
Piłka w wykonaniu młodych zawodników ma to do siebie, że ich forma jest niestabilna.

Koree pojedziemy :hyhy:

Domino23
04-07-2007, 12:44
Koree pojedziemy :hyhy:

Tak jak na mistrzostwach świata w 2002 :lol2:

Markotny
04-07-2007, 12:45
Jak Sobieski kozojebców! :prawi:

Strzałek
04-07-2007, 12:46
Obawiam sie że z Koreą większych szans nie mamy :/

Co prawda dziś przegrali z Brazylią 3:2, ale ładnie grali i z taką grą naszych jak wczoraj będzie bardzooo ciężko :roll:

Snoopy
04-07-2007, 13:20
straszna chujnia z naszą obroną - z Brazylią było fantastycznie a tu tragicznie. I w ogóle co to za opcja że trójką z tyłu gramy widząc jak Amerykańce zdominowali zupełnie środek boiska - nie wiem czy ten Ben Starosta takie polecenie dostał od Globisza czy po prostu hasał na własną rękę - w każdym razie w obronie to on wczoraj nie grał.

Mecz z Koreą będzie piekielnie trudny - ale tak naprawdę wszystko jest w głowach. Zobaczymy które oblicze naszej przyszłości jest bliższe prawdy - równa walka z Brazylią czy przepaść do USA.

P.S. a zauważyliście jak po ostatnim gwizdku paru naszych chciało koszulkę od Adu, a ten im pokazywał że już się z kimś wcześniej dogadał? [najwyraźniej przed końcem meczu] :O :O :O
patologia... a może mi się przywidziało? :roll:

GregorAE
04-07-2007, 13:32
Dogadal się zaraz po gwizdku a potem szukal tej osoby. Ale fakt faktem że rzucili się do niego niemal wszyscy.

yusta
04-07-2007, 13:36
Dogadal się zaraz po gwizdku a potem szukal tej osoby. Ale fakt faktem że rzucili się do niego niemal wszyscy.

szkoda, że mu butów nie wylizali :roll:

Domino23
04-07-2007, 13:47
Mogli sie jeszcze z nim na getry, spodenki i majtki wymienic :kurde:

darby1
04-07-2007, 15:48
Rzeczywiscie Adu nieżle wymiata jak na swój mlody wiek. Co do Polski to brak słow,bez komentarza. Zero obrony,Amerykanei jechali nas niemiłosiernie.
Faktem jest że w sobote dobitnie nie wyszedł mecz Brazylii i toona przegrała bardziej mecz niz my go wygraliśmy ;) Cóż miejmy nadzieję że ten zimny prysznic podziała na nas mobilizujaco i nie weim jak... ale pokonamy Koreę

casual
05-07-2007, 11:58
Adu za pare dłuższych chwil będzie najlepszym piłkarzem swiata. Wspomnicie na moje słowa 8) Nie chodzi tylko o bramki jakie w tym konkretnym meczu strzelił (a właściwie o styl w jakim to zrobił)- chodzi bardziej o to co ten typ wyprawia jak dostanie piłkę, ile widzi :O Co podanie to nietuzinkowe, nieprzewidywalne :O Robił naszych jak chciał. Dość powiedzieć, że gra w kadrze od 14 roku życia... Troche meczy z jego udziałem widziałem- kolo jest bezapelacyjnie wybitny. Wielka przyszłóść przed nim.

Strzałek
05-07-2007, 13:04
Wielu już takich było. Wróżono im wielką przyszłość, mieli talent, wymiatali a później nic z tego nie było.
Pożyjemy zobaczymy.

Ale prawdą jest że wymiata i mogą być z niego ludzie.

casual
05-07-2007, 14:06
Jeśli się mu w dupie nie poprzewraca i będzie miał przy tym poukładane w głowie- to będą z niego ludzie i tego się trzymam 8)

Kiedy gramy z Koreą?

darby1
05-07-2007, 14:55
Kiedy gramy z Koreą?

Dzisiaj w nocy,transmisja bodajże od 1,40 w nocy;)

Jastrząb
05-07-2007, 15:23
Kiedy gramy z Koreą?

Chyba w piątek.

Portowiec_1948
05-07-2007, 17:55
Kiedy gramy z Koreą?

Chyba w piątek.

Chyba w sobotę.

:oczko:

Raffi
05-07-2007, 20:02
Ja tam mogę nawet Janczyka nie oglądać. Zagrał 2 przyzwoite mecze, ale ten drugi już z niezaleczonym urazem na blokadzie, jeszcze jeden taki mecz i kolejny sezon znowu będzie miał z głowy. Oceniając realniej, mam nadzieję, że zagra nie dłużej niż godzinę.

Chyba nie mamy napastnika w składzie? Jest Ecik, niech gra, po coś pojechał, jest Małecki (szkoda że poza asystą jest nieobecny), więc niby brak 2 napastników powinien być do załatania.
Fojut podobno kontuzjowany lekko, nie wiadomo jak z nim będzie.
Cóż, mam nadzieję, że może jakimś cudem z Koreą wygrają. O której będzie ten mecz?

(L)ukasz
05-07-2007, 20:19
A ja nie chce źle prorokować, ale ten turniej pokazuje co nasza reprezentacja zrobi na Euro 2012. Technicznie może i coś tam potrafią, ale fizycznie to zostali zabiegani przez Amerykanów. Motorycznie tragicznie wypadł ostatni mecz. A Amerykanie myśle, ze za kilka lat mogą być nawet mistrzami świata z taką filozofią futbolu i z takimi zawodnikami. A pomyśleć, że Szetala jest Polakiem i tylko odmowa Janasa sprawiła, ze ten zawodnik nie gra dla nas... :kurde:

Peace
05-07-2007, 20:29
A pomyśleć, że Szetala jest Polakiem i tylko odmowa Janasa sprawiła, ze ten zawodnik nie gra dla nas... :kurde:
Urodził i wychował w USA. Jest co najwyżej polskiego pochodzenia, z racji rodziców.

A co do powołania to nie czytaj tylko jednej strony, tylko wysłuchaj dwóch.
Szetela wyrażał chęć gry w naszej reprezentacji w wieku szesnastu lat.
Raczej w tym wieku na seniorską reprezentacje się nie nadawał(teraz też się jeszcze nie nadaje). Więc co Paweł miał go powoływać do repry tylko dlatego, że mieszka w USA i chce u nas grać?

Portowiec_1948
05-07-2007, 21:07
O której będzie ten mecz?

Na interii podają, że o 02.45 :ucieka:

Tur
05-07-2007, 22:29
A ja nie chce źle prorokować, ale ten turniej pokazuje co nasza reprezentacja zrobi na Euro 2012. Technicznie może i coś tam potrafią, ale fizycznie to zostali zabiegani przez Amerykanów. Motorycznie tragicznie wypadł ostatni mecz. A Amerykanie myśle, ze za kilka lat mogą być nawet mistrzami świata z taką filozofią futbolu i z takimi zawodnikami. A pomyśleć, że Szetala jest Polakiem i tylko odmowa Janasa sprawiła, ze ten zawodnik nie gra dla nas... :kurde:

Jaką filozofią futbolu? Może szkolą młodzież, ale piłka nożna chyba ciągle jest tam sportem dla dzieci.

Kenijczyk
05-07-2007, 22:40
mecz jest o 1:45 na pewno.

crolick
05-07-2007, 23:20
Mecz jest 6 lipca o godz 19.45 w Montrealu.

Co oznacza, że transmisja będzie w nocy z pt na sob o godz. 01.45
:cool:

Kapitanos
06-07-2007, 11:23
Po opadnięciu emocji mogę stwierdzić, że nasz Dawid jest tak surowy technicznie, że nadaje się tylko do lasu. Poza tym strasznie gwiazdorzy... ciągle udziela uwag swoim kolegom z zespołu, o byle gówno.
Kilku Amerykańców na pewno może zrobić piłkarską karierę, mi podobała się gra takiego czarnoskórego bodajże z 12 na A lub E :oczko:

Przy bramce która padła po rajdzie prawą stroną ... na miejscu Marciniaka ze 4 razy bym sie zdąrzył wpierdolić biegnącemu obok zawodnikowi USA. Tam aż się prosiło o wślizg :kurde:

edit: Altidore :)

korniszon
07-07-2007, 03:41
Stwierdzam, że z repry U-20 mamy najlepszego gracza ofensywnego w Legii. Z niego będzie kawał napastnika.
Co do gry-na "obronie Częstochowy" długo się nie zajedzie, Globisz IMO słaby.

Kończę piwko, życzę sobie spotkać się z niektórymi zagramanicą z jutra. 8)

Raffi
07-07-2007, 09:40
na Eurosporcie powtórka leci :nl:

Flip
07-07-2007, 11:05
szkoda, że teraz w plecy z Argentyną ale i tak chłopaki w sumie swoje zrobili :oczko:

Janczyk zdecydowanie niech wraca do Legii i tu strzela bramki bo go na to kurde stać :brawo:

Numer
07-07-2007, 11:16
Skrót na eurosporcie widziałem. czysto ładnie.

Brawo Janczyk. :brawo:

Bartek 83
07-07-2007, 12:01
Jakoś ten awans do 1/8 wymęczyli,ale trzeba przyznać,że wielkiej piłki nie pokazali.Była twarda gra,wielka chęć awansu i się udało.Dobre zawody Janczyka,nawet jak mu sie nie udaje,to próbuje dalej,chłopak bez kompleksów i o to chodzi.Jeśli będzie dalej nad sobą pracował to będzie dobrym piłkarzem.Już teraz widać,że na tle rówieśników wyróżnia się dojrzałością w grze,np.potrafi kogoś nabić,zastawić się,wymusić faul,wczoraj rywale mieli z nim duze problemy,czego dowodem jest bramka po ładnym wymenewrowaniu rywali.Gra w obronie nadal dojść słabo,Koreańczycy mieli sporo okazji i strzelili bramke po takim baloniku w pole karne.Końcówka to wogóle nasi nie wytrzymali ciśnienia,brak spokoju,przetrzymania piłki,tylko jakieś wykopy na uwolnienie,czy strzały z 60 czy 70 metrów :O .Ale :brawo: za awans,osiągneli sporo na tym turnieju.Ciekawe co będzie z Argentyną.

rydzuuu
07-07-2007, 13:07
http://i12.tinypic.com/6ews6sl.jpg

Raffi
07-07-2007, 14:32
http://www.youtube.com/watch?v=xA8LkbQwLbw

Fizi
07-07-2007, 14:37
założył siatę i obrońcy i bramkarzowi :hyhy:

akcję pięknym wyłożeniem zapoczątkował Koreańczyk :brawo:

darby1
07-07-2007, 15:01
Świetny mecz Dawia i Białkowkseigo. Podobała mi sie tez gra Króla,ale ten zaspół nie rokuje specjalnie na przyszlośc. Jednak szacunek dla tych chłopaków za wyjście z niełatwej grupy i za chęć przyjazdu na MŚ:) Korzym z Grosickim pewnie teraz żałują, a byliby napewno wyróżniającymi sie zawodnikami tego zespołu. Nie mniej jednak trafiliśmy najgorzej jak mogliśmy i nie widzę większych szans w starciu z Argentyną.

MaxyM
07-07-2007, 16:40
Ja teraz czekam aby w mediach Listkiewicz z Tomaszewskim przed meczem z Argentyna, przypomnieli o slawnym Wembley. :O

detoxizer
07-07-2007, 18:16
Ja teraz czekam aby w mediach Listkiewicz z Tomaszewskim przed meczem z Argentyna, przypomnieli o slawnym Wembley. :O

Heh, a ja czuję, że może być kolejna mega sensacja. Zawsze tak mamy, że nie będąc faworytem... sprawiamy niespodziankę. Polska- Argentyna 2:1 ;)

Portowiec_1948
07-07-2007, 21:10

Heh, a ja czuję, że może być kolejna mega sensacja. Zawsze tak mamy, że nie będąc faworytem... sprawiamy niespodziankę. Polska- Argentyna 2:1 ;)

Amen :modli:

Może być i nawet dogrywka i karne, byle przeszli dalej.

Beny
08-07-2007, 11:43

:lol3:

Luk@s
10-07-2007, 10:24
kiedy mecz z Argentyna?

Raffi
10-07-2007, 10:40
Czwartek, 22:45

Luk@s
10-07-2007, 11:38
dzieki.

Tazz
11-07-2007, 12:49
Ogólnie to nasza kadra U-20 stylem gry nie zachwyca. Poza kilkoma naprawdę utalentowanymi chłopakami - Janczyk, Król, Białkowski czy Krychowiak.
Mecz z Brazylią to typowa obrona Częstochowy, fakt, udało się i gratulacje za to bo nawet jak pokonamu Brazylijczyków w meczu kadry U-14 to jest się z czego cieszyć. Spotkanie z USA to po prostu pogrom, jedyne co nas usprawiedliwia to braki kondycyjne po meczu z Canarinios. A w meczu z Koreą Pd. gdyby nie Białkowski byłoby 4:1 a nie 1:1. Tak według mnie wygląda realna ocena kadry Polski U-20.

detoxizer
11-07-2007, 21:44
Ogólnie najsłabszą formacją naszej drużyny jest pomoc, która w wielu przypadkach nieudolnie rozdziela piłki lub w bezsensowny sposób je traci. Dlatego w meczach jest przewaga rywali- przegrywamy walkę w środku.

pusty
12-07-2007, 22:50
Drugiej takiej sytuacji jak Janczyk miał już w tym meczu możemy nie mieć :/

yusta
12-07-2007, 22:54
Ta emo moda to chyba z Argentyny przyszła :ucieka:

mort
12-07-2007, 23:10
Białkowski :O

PS.Czuje,że skonczymy w 10 :/

kiubz
12-07-2007, 23:11
Sądzę, że Białkowski długo miejsca w Southampton nie zagrzeje :hyhy:

casual
12-07-2007, 23:13
Białkowski szaleje a Jańczyk? Myślami w stolicy Rosji już chyba :/

mort
12-07-2007, 23:17
GOOOOLLL!!!!! :brawo: :brawo: :brawo:

Casual-gupio ci? :hyhy:

Talar
12-07-2007, 23:18
***** :ucieka: :O 4,5 bańki to chyba za mało

yusta
bramka ze spalonego :hyhy:

Domino23
Napewno spalony ;)

MaxyM
:O nic nie widze

Numer
12-07-2007, 23:19
spalony ale sie liczy :cicho:

pusty
12-07-2007, 23:20
Jest szansa na zwycięstwo :ucieka: Bramkarza dobrego mamy 8)

hatchet
12-07-2007, 23:20
A on dla Legii bramek zdobywać nie umie :kurde:

kiubz
12-07-2007, 23:22
kurde, mógłby zostać chłopak jeszcze...

yusta

to juz nie nasze zmartwienie

Numer
Z tymi kontraktami mogli poczekac

pusty
12-07-2007, 23:24
Dobrze, że go sprzedają teraz póki jest dużo warty....

1-1 :/

hatchet
12-07-2007, 23:25
szybki jest ten ... "wysoki" grajek rywali ;)

Fizi
12-07-2007, 23:35
Małecki ! zajebiste podania

Janczyk - zaczynam żałować, że odchodzi

ale i tak przerabiemy - Argentyńczyków kilku mogłoby nogami krawaty wiązać :O

e(L)egion
12-07-2007, 23:37
Nasi chyba już spuchli, bo końcówka, to obrona częstochowy :D No ale póki jest 1-1, mozna się połudzić.

Fizi
12-07-2007, 23:40
Janczykowi chyba się kończy noga , nie dałbym głowy za to, że on się nie rozpadnie całkiem na kawałki po tych mistrzostwach

Tazz
12-07-2007, 23:42
Ale w końcu coś gramy... mimo, że obrona częstochowy... to kilka składnych akcji było.

W 30 minucie powinien być karny dla Argentyty wedłuj mnie. Ben Starosta faulował.

A Janczyk... kozak! Chłopak ma wszystko co powinien mieć typowy napadzior...

> szybkość

> umiejętność wykańczania akcji

> dobry drybling

Jak w Rosji się nie zmarnuje to będą z niego ludzie!

pusty
12-07-2007, 23:48
Po meczu.

e(L)egion
12-07-2007, 23:52
No niestety, szkoda, bo liczyłem na dłuższe emocje. No ale zobaczymy, przy 2-1 też się można jeszcze łudzić :)

Tazz
13-07-2007, 00:07
Po meczu.

Po meczu będzie przy 3:1 lub 4:1 dla Argentyny! Więcej wiary... to Polska gra!

Domino23
13-07-2007, 00:29
Bierzmy zamiast Janczyka tego Aguero :P

matx
13-07-2007, 00:35
Jańczak.. :sedzia:

:hyhy:

a tak na marginesie, to życzę chlopakowi jak najlepiej..

e(L)egion
13-07-2007, 00:37
Janczyk, na koniec, chciał ciosem karate rozstrzygnąć pojedynek :oczko:

Z.
13-07-2007, 04:16
A Janczyk... kozak! Chłopak ma wszystko co powinien mieć typowy napadzior...

> szybkość

> umiejętność wykańczania akcji

> dobry drybling

Włodar tez czasem mial hat tricki i 3 mecze z rzedu tez mu sie udawalo trafiać. Janczyk nie umie przyjmowac, ma beznadziejny drybling, nie ma ani jednego zwodu, jest wolny, nie umie wykanczac akcji, jest kontuzjogenny, nie umie podac, odegrac, dziwnie biega (chodzi o trzymanie rekawów)...

Takiego go zapamietam (zagrał jeden dobry mecz z Cracovią). Rosjanie to najwieksi frajerzy tego w świata. Alaske sprzedali, a Janczyka kupili. 8)

4 miliony euro :O

Bartek 83
13-07-2007, 08:56
Nasi i tak zrobili dużo na tych mistrzostwach,gdyż mając w drużynie tylu drwali np.Strugrek,Starosta i paru innych zdołali dojść do 1/8.Argentyna wcale aż tak dobra nie była,najbardziej wyróżniał się ten z 10.Polacy wogóle nie potrafili wykorzystać stałego fragmentu,nawet zagrożenia w tym meczu nie było z rogu czy z wolnego a słabsza drużyna powinna mieć to do perfekcji opracowane.Widać,że Janczyk był podczas tych mistrzostw w formie.Już na początku meczu ładnie doszedł do sytuacji,zabrakło niewiele.Później pięknie opanował piłke,dobry strzał i bramka.W Legii na wiosne,wyraźnie nie był w formie,momentami beznadziejny,ale u młodego piłkarza bywają takie wachana formy.Gdyby nie Janczyk to nasi w 1/8 by nie byli.Oczywiście Ruscy za niego przepłacają,ale oni tak mają i trzeba to wykorzystywać.Mam nadzieje,że tam się nie zmarnuje,tylko będzie się systematycznie rozwijał jak dotychczas.

Numer
13-07-2007, 09:20
Ten prawy chyba obrońca cały mecz podpierdalał się Dawidowi, to ten elegancko w ostatniej minucie go jebną z buta i kolana, swoje zrobi i drużny nie obciążył :brawo:

Tazz
13-07-2007, 09:25
Włodar tez czasem mial hat tricki i 3 mecze z rzedu tez mu sie udawalo trafiać. Janczyk nie umie przyjmowac, ma beznadziejny drybling, nie ma ani jednego zwodu, jest wolny, nie umie wykanczac akcji, jest kontuzjogenny, nie umie podac, odegrac, dziwnie biega (chodzi o trzymanie rekawów)...

Takiego go zapamietam (zagrał jeden dobry mecz z Cracovią). Rosjanie to najwieksi frajerzy tego w świata. Alaske sprzedali, a Janczyka kupili. 8)

Uważam, że ostro przesadziłeś... A czego ty oczekujesz od 20 latka, żeby grał jak Maradona? ***** trafił się jeden perspektywiczny chłopak a ty po nim jedziesz... Proste, że Janczyk ma przyjęcie, wykańczanie akcji i przyzwoitą technikę jak na gracza z Polski. W Legii nie wiodło mu się najlepiej... choć jeszcze około roku temu jak strzelał został okrzyknięty wielkim talentem. Teraz przydarzył mu się zastój (co w takim wieku jest zrozumiałe, bo młodemu zawodnikowi trudnej utrzymać równą, wysoką formę) a już jest od razu krytykowany. *****! To jest typowo polskie... mamy młodego zdolnego napastnika (i to z Legii) zamiast liczyć na to, że się rozwinie i będzie klasowym napastnikiem to się po nim jedzie bo w wieku 19 lat w Legii zdarzały mu się słabe mecze. Masz racje tylko w tym, że CSKA przepłaciła za Janczyka, bo póki co to nie jest on wart 4 mln Euro. Ale w przeciwieństwie do Polski tam transfer piłkarza za 4 miliony Euro nie jest niczym fascynującym. Ja tylko z tego się ciesze...

szewczyk dratewka
13-07-2007, 10:27
Abstahując od wyników, czy polskie media muszą zawsze wymyslac jakieś pedalskie nazwy dla polskich drużyn odnoszących sukces?! Najpierw "Złotka", teraz "Orzełki"... :kurde:

Yevaud
13-07-2007, 11:00

Jakos w ostanim sezonie nikt nie umial.

To chyba kwestia ustawienia druzyny i zlego przygotowania.

casual
13-07-2007, 11:25
GOOOOLLL!!!!! :brawo: :brawo: :brawo:

Casual-gupio ci? :hyhy:

:hyhy:

Tak czy siak pod koniec czerwień wyłapał, więc generalnie jego występ można oceniać jako poprawny, acz nierewelacyjny 8)

Strzałek
13-07-2007, 11:56
Argentyna była wyraźnie lepsza. No cóz. Koniec ;)
Wygraliśmy z Brazylią, wyszliśmy z grupy. Nie daliśmy ciała z Argentyną, strzeliliśmy im bramkę, odpadliśmy bo byliśmy słabsi.

Chłopaki się pokazali, Janczyka już opchneliśmy za gruby hajs ;)

Nie było źle :oczko:

Peace
13-07-2007, 14:19
Celem postawionym przed orłami było wyjście z grupy, więc założenia zostały wykonane.
Odpadliśmy z faworytem turnieju.
Więc możemy spokojnie zaliczyć nasz udział "na plus".

Portowiec_1948
13-07-2007, 19:58
Wynikiem na tych Mistrzostwach jestem zadowolony - wyjście z najtrudniejszej grupy: 3 najlepsze zespoły swoich kontynentów, pod tym względem mieliśmy wielkiego pecha. Inne grupy śmieszne: Zambia, Jordania, Kongo, Gambia itp.

Poza tym (choć nie może to wszystkiego tłumaczyć) graliśmy bez młodych gniewnych, a taki Grosicki przynajmniej byłby pomocą dla osamotnionego Janczyka, na zmianę Korzym i być może by to jakoś lepiej wyglądało.

Styl gry rozpaczliwy, ale skuteczny - coś a'la catennacio. Mimo bojaźliwej taktyki sytuacje w meczach były (szczególnie wczoraj/dzisiaj z Argentyną).

Kilka obiecujących nazwisk się pojawiło, które powinny wkrótce zasilić kadrę seniorskiej reprezentacji.

Gwiazdy u nas to bez wątpienia Janczyk i Białkowski. O tym pierwszym się już wypowiadałem - Legia za taką kasę w żadnym wypadku nie powinna puszczać go do CSKA. Niech Ruscy pokażą na co ich stać :oczko:

To w zasadzie tyle. Słabych punktów nie brakowało, ale widać, że chłopakom zależało i za to brawa. W sumie warto było zarwać kilka nocek :ucieszony: