PDA

Zobacz pełną wersję : Odra - Legia

Raffi
06-08-2003, 22:56
Karuzelę czas zacząć...Na początek nieciekawe raczej wiadomości...

Svitlica i Garcia nie zagrają w pierwszym meczu Legii

rb 06-08-2003, ostatnia aktualizacja 06-08-2003 21:27

Bramkostrzelni napastnicy Legii Manuel Garcia i Stanko Svitlica nie zagrają w pierwszym meczu ligowym z Odrą Wodzisław. Argentyńczyk poleciał do Buenos Aires rozliczyć się ze swoim klubem, a Serb wybrał się do Niemiec załatwiać sobie transfer do któregoś z klubów II-bundesligi.

Na szczęście do Legii piłkarze także przyjeżdżają. Andy Bara, 21-letni chorwacki środkowy obrońca, który ostatnio grał w II-ligowym hiszpańskim Logrones po raz pierwszy trenował w środę z Legią.

- Ma świetne warunki fizyczne, jest sprawny, rozumie grę czwórką obrońców w bloku, ale nie przyglądałem mu się dokładnie, koncentrowałem się na innych. Zostanie z nami kilka dni - przyznał szczerze trener Dariusz Kubicki. Młody zawodnik został jednak pozytywnie oceniony przez Lucjana Brychczego. Przywiózł go na Łazienkowską menedżer piłkarski Jarosław Kołakowski. Bara grał wcześniej w Croatii Zagrzeb. Dwa lata temu trafił do Valencii, ale nie mógł przebić się do szerokiego składu ze względu na ograniczenia w liczbie zatrudnianych obcokrajowców spoza Unii Europejskiej. Został wypożyczony do II-ligowego Logrones, w którym występował w podstawowym składzie. - W tej chwili jest do wzięcia za darmo, rozegrał 60 meczów w chorwackiej młodzieżówce - zachwalał Barę Kołakowski.

Młody Chorwat ma jeszcze jeden atut - płynnie mówi po angielsku i hiszpańsku. - Mógłby być tłumaczem Manuela Garcii, który nie porozumiewa się w żadnym innym języku niż hiszpański. Ale my przecież potrzebujemy piłkarzy, i to dobrych, a nie tłumaczy - żartował trener Kubicki.

Na razie jednak obaj piłkarze się nie spotkali. We wtorek po treningu Garcia wyjechał z Warszawy do Buenos Aires i nie zagra w niedzielnym meczu w Wodzisławiu. - Nic nie mogliśmy poradzić - tłumaczy Kubicki. - Dostał takie polecenie od menedżerów, musiał polecieć do swojego klubu, rozliczyć się, podpisać jakieś dokumenty.

- Nie ma obaw, Garcia wróci. Odwoziłem go na lotnisko, miał ze sobą tylko saszetkę. Wraca w niedzielę przez Sao Paulo i Frankfurt - uspokajał kierownik Legii Ireneusz Zawadzki. Ale to oznacza, że w Wodzisławiu Garcia nie zagra. - Zrobiłbym mu krzywdę, gdybym go wystawił. Jeszcze zastanawiałem się, czy nie wziąć go jako rezerwowego, ale to chyba nie ma sensu - powiedział trener Kubicki. - Szkoda, bo coraz lepiej rozumiał się w parze z Markiem Saganowskim.

Drugi z napastników, który mógłby grać w Wodzisławiu - Stanko Svitlica - także raczej tam nie zagra. W środę po treningu wsiadł do samochodu i pojechał do ambasady po wizę, która umożliwi mu wyjazd do Niemiec. - Mam jechać do Arminii Bielefeld albo Energie Cottbus - powiedział Svitlica. - Ale to jeszcze nic pewnego. Na razie nie jestem przygotowany do gry w 100 procentach. I na pewno nie na 90 minut. Może na pół meczu? Mało trenowałem, ale to nic, nadrobię. W ubiegłym sezonie też później zacząłem przygotowania, a zostałem królem strzelców.

Jeśli nie Garcia i Svitlica, to... - Albo zagramy jednym napastnikiem, albo partnerem Marka Saganowskiego będzie Radek Wróblewski - stwierdził trener. Podczas treningu "Wróbel" był w parze właśnie z "Saganem". Zajęcia trwały półtorej godziny. W ich trakcie do kierownika Zawadzkiego zadzwoniono z hotelu Amadeusz, w którym legioniści zatrzymają się przed meczem z Odrą. - Mieliśmy rezerwację, ale okazało się, że być może będzie tam w sobotę organizowane wesele - opowiadał kierownik drużyny. - Wszystko więc odwołałem. Teraz okazało się, że wesela nie będzie, możemy jechać.

Legioniści mają nadzieję, że będzie wesoło, ale po meczu z Odrą. - Mam jeszcze kilka wątpliwości, jeśli chodzi o skład. Ale drużyna jest w dobrej formie. Wszystko jednak zweryfikuje boisko - mówi Kubicki.

W czwartek i piątek Legia trenuje na Łazienkowskiej. - Z uwagi na upały nie mamy dwóch treningów dziennie. Na czwartek zaplanowałem zajęcia techniczno-taktyczne, na piątek szybkościowe - zdradza szkoleniowiec Legii. - W sobotę mamy rozruch, ale już gdzieś na Śląsku. Doszliśmy do wniosku, że lepiej tam się poruszać, niż ćwiczyć w Warszawie i potem jechać kilka godzin. Ale to będzie tylko dopieszczenie stałych fragmentów.

Mecz z Odrą w niedzielę o 17.30.

Jutro do naszego klubu dotrą bilety na mecz z Odrą Wodzisław Śląski. W sprzedaży powinny być od godz. 12:00 w kasach przy wejściu na trybunę krytą. Osoby, które nie kupią jutro biletów, a chciałyby zobaczyć na żywo mecz z Odrą, bilety będą dostępne w kasach stadionu Odry Wodzisław w dniu meczu.

kamyk
07-08-2003, 14:40
nio ja mam nadzieje ze jednak gracja zagra bo do wroblewskiego nie jestem pzrekonany wogul;e moze on szybko biega ale co do strzelania bramek to mam troche watpliwosci! myslem ze on naparwde rozwinie skrzydla tak jak na poczatku byl ze to bedzie wielki talet a teraz to hcyab sie zrobil zwyklym zemiesnikiem ktory nic nie pokazuje zbytmnio na boisku zebym sie tylko mylil..

Aureliusz
07-08-2003, 16:41
No to w takim razie zagra Mierzejewski. To nasz zawodnik (jeszcze nie podpisał chyba umowy ze Świtem). Ja zawsze byłem za tym zawodnikiem, a teraz nadarza się szansa by wreszcie dać mu szansę, zwłaszcza, że oprócz Sagana nie mamy na mecz z Odrą innego napoastnika (bo Wróbel to nominalny lewy pomocnik, tylko kilka razy grał w napadzie i wiele bramek to on nie nastrzelał).

Nazgul
07-08-2003, 23:11
No to w takim razie zagra Mierzejewski. To nasz zawodnik (jeszcze nie podpisał chyba umowy ze Świtem). Ja zawsze byłem za tym zawodnikiem, a teraz nadarza się szansa by wreszcie dać mu szansę, zwłaszcza, że oprócz Sagana nie mamy na mecz z Odrą innego napoastnika (bo Wróbel to nominalny lewy pomocnik, tylko kilka razy grał w napadzie i wiele bramek to on nie nastrzelał).

Wróbel pewnie zagra z przodu - no i Stanko który nie wyjechał do Niemiec bo mu Kuba nie pozwolił :D

rkwa
07-08-2003, 23:47
ja jak sobie przypominam Wrobla z PL z Wisla /3-0 CHYBA/ to chcialbym zeby zawsze gral tak jak wtedy...

crolick
07-08-2003, 23:48
no widze ze qba dobrze mysli :D
czyli sagan i stanko - duze ufff bo juz sie obawialem ze ciezko bedzie o bramki w tym meczu. tak przynajmniej przez 60 min bedzie gralo 2 napastnikow z prawdziwego zdarzenia...

Kempes
08-08-2003, 01:43
Zatrzymując Stanko w Warszawie praktycznie Kubicki dał odpowiedź jaka para będzie grała od pierwszych minut ...a co do ewentualnych zmian,w zaleznosci od potrzeb , Wróbel wejdzie na zmeczonych juz z deczka , przeciwników....

a ja tam wierze w dwójke do zera dla naszych '8

Beny
08-08-2003, 13:55
Tak, tylko czy Stanko nie trenując ostatnio zbyt dużo będzie grał na 100% (o zgraniu nie wspominając), może lepiej niech sobie trochę posiedzi na ławie, nawet za karę, a w ataku zamiast niego, obok Sagana, Wróbelek Elemelek! :)

Keleborn
08-08-2003, 14:22
No, muszą chłopaki dobrze zagrać, w końcu obstawiłem 4:1 '8

A tak przy okazji - cytat z C+ z ostatniego meczu z Odrą:

:oho: "Chałbiński! Zza pleców wychodzi mu Grzyb..." :oho:

Beny
08-08-2003, 14:25
No, muszą chłopaki dobrze zagrać, w końcu obstawiłem 4:1 '8

A tak przy okazji - cytat z C+ z ostatniego meczu z Odrą:

:oho: "Chałbiński! Zza pleców wychodzi mu Grzyb..." :oho:

:rotfl: :rotfl: ... tak, nie mogliśmy tego wygrać... :rotfl: :rotfl:
Ja obstawiłem 1:0 dla Legii, po bramce Sagana 8)

Keleborn
08-08-2003, 14:44

No cóż - ja zawsze jestem wielkim optymistą. Nie wiem tylko czy nie przesadziłem z tym 1 dla Odry. :hmm:

Beny
08-08-2003, 14:47

No cóż - ja zawsze jestem wielkim optymistą. Nie wiem tylko czy nie przesadziłem z tym 1 dla Odry. :hmm:

8- :buhaha: :rotfl: Właściwie masz rację, ta jedna stracona bramka może mieć olbrzymie znaczenie w końcowej tabeli. :D

Ulthran
08-08-2003, 16:40
Byłem mniejszym optymistą i postawiłem na 2:1 dla Legii :-) ;)

Zobaczymy jak to będzie, osobiście najbardziej boje się o bocznych obrońców, o atak z saganem się nie martwię :rotfl:

Q_(L)
08-08-2003, 16:48
Byłem mniejszym optymistą i postawiłem na 2:1 dla Legii :-) ;)

Zobaczymy jak to będzie, osobiście najbardziej boje się o bocznych obrońców, o atak z saganem się nie martwię :rotfl:

Ja Jarzębowskiego też się "boję" ;) , bo chłopak na ciąg na bramę i potrafi strzelić gola, co obrońcom nie za często się zdarza, a jak będzie miał "dzień konia" to jeszcze hattricka ustrzeli 8)

p.s. Witamy na forum :)

Sinuhe
08-08-2003, 17:13
2 - 1 dla Legii i koniec dyskusji... ;)

Ulthran
08-08-2003, 17:36
Hehe, również witam.
Tylko przez ten ciąg na bramka zdarzało mu sie nie wrócić na czas za kontrą.
Zapomniałem jeszcze dopisać że oczekuje Wróbla w ataku, chłopak jest lepszy od Garcii, nawet od Svitlicy, przynajmniej Svitlicy bez treningów :P

Nazgul
08-08-2003, 18:24
Hehe, również witam.
Tylko przez ten ciąg na bramka zdarzało mu sie nie wrócić na czas za kontrą.
Zapomniałem jeszcze dopisać że oczekuje Wróbla w ataku, chłopak jest lepszy od Garcii, nawet od Svitlicy, przynajmniej Svitlicy bez treningów :P

A widziałeś Garcię w akcji? Bo ja nie i prawdę mówiąc bałbym się wysuwać tego tymu tez... Jak zobaczę, to powiem.

Mini
08-08-2003, 18:38
A widziałeś Garcię w akcji? Bo ja nie i prawdę mówiąc bałbym się wysuwać tego tymu tez... Jak zobaczę, to powiem.

ja widziałem w meczu z Legionoviś i jak na 3 ligowych rywali był super.Wie jak się ustawić żeby piłka trafiła w niego i się dobrze odbiła.ale jak będzie w zderzeniu z 1ligowymi obroncami(np. Wiśniewski) to się okaze.

Mini
08-08-2003, 19:25
on chyba ma kamienie w brodzie :rotfl:
a najładniejszy piłkarz świata któremu nawet Wiśniewski i Iwan nie dorównują TRIFON IWANOW? ma ktoś jego fotkę?

Kempes
08-08-2003, 19:50
http://trifon.cska.net/ivanov.jpg

masz swojego ulubieńca '8

Nazgul
08-08-2003, 21:53

ja widziałem w meczu z Legionoviś i jak na 3 ligowych rywali był super.Wie jak się ustawić żeby piłka trafiła w niego i się dobrze odbiła.ale jak będzie w zderzeniu z 1ligowymi obroncami(np. Wiśniewski) to się okaze.

Z Wiśniewskim to on się nie spotka. Przynajmniej nie jesienią... :D

Ulthran
08-08-2003, 22:14
Widziałem Garcie w akcji w meczach ze zgrupowania we Francji nagranych na amatorskie VHS, grał dobrze, ale gdzie mu tam do Svitlicy i Sagana z pop. sezonu.. eh... :hmm:

Mini
09-08-2003, 12:51
masz swojego ulubieńca '8

ulubień...CO? bleeeee

Kempes
10-08-2003, 16:49
Jako że wyjątkowo nie mam możliwosci obejzenia meczu ...

moze będzie transmisja w jakims radiu czy raczej mam nie liczyć na cud ;)

Raffi
10-08-2003, 16:58
nie słyszalem, żeby była.........

seman2
10-08-2003, 17:50
Jest!!!!!!!!!!! 1-0 dla odry!!!!

Gutek
10-08-2003, 17:50
Kurde Jozwiak co ty robisz ? :fu: 1:0 w plechy :zly:

1:1 !!! Sokolowski - tylko ktory ? :P Oto relacja z onetu :
Piękny gol Sokołowskiego. Po zamieszaniu na polu karnym piłka trafiła na 16 metr do Sokołowskiego, który ślicznie uderzył z woleja - Bęben był bez szans

_Bart
10-08-2003, 18:23
Sokół i 1:1

tak to wygladało

http://www.astralsite.dynu.com/bart/upload/Odra2.JPG

http://www.astralsite.dynu.com/bart/upload/Odra3.JPG

a tak kołyske robił Sokół

http://www.astralsite.dynu.com/bart/upload/Odra.JPG

i radość kibiców

http://www.astralsite.dynu.com/bart/upload/Odra1.JPG

Ogólnie Legia gra nieźle.
Słabi są Szala (nic do tej pory nie zrobił a wszyscy go robia jak chcą), Jóźwiak i Vuko
zadziwiajaco dobrty jest Wróbel

Kempes
10-08-2003, 18:23
Po opisie gola można wnioskować że starszy ...

i rzeczywiście starszy strzelił :+:

Kawa
10-08-2003, 18:25
Bart Ty lepiej nie wklejaj screenów z c+ bo Cie jeszcze oskarza :)
Ilu naszych jest w Wodzisławiu?

_Bart
10-08-2003, 18:28
Bart Ty lepiej nie wklejaj screenów z c+ bo Cie jeszcze oskarza :)
Ilu naszych jest w Wodzisławiu?

na moje oko około 300 osób moze wiecej

są fany Deyna, Legiunia, Stegny, Turyści, FB, Legijni Patrioci i chyba jeszcze coś.
Jak złabie screena to wkleje a cAnal moze mnie w dupe pocałować i tak z nimi nie wspópracuje :)

Sharn
10-08-2003, 18:55
Czy ktoś może zrobić coś z tym pacjentem z fikającym pedałkiem w podpisie? Dziękuję, właśnie wróciłem z wesela i jestem lekko rozdrażniony 8o

I gdzie jest ten temat o kacu? 8)

Gogo Legia! Sinuhe trafi wynik, ja to wiem... :)

Kawa
10-08-2003, 19:16
Qrwa Sagan! Czerweń w takim momencie :fu:

Kempes
10-08-2003, 19:21
Za dwie żółte ile on może pauzować ?

Adiq
10-08-2003, 19:21
Jest!!!!!!!!!!! 1-0 dla odry!!!!
Doceniam poświęcenie, że zarejestrowałeś się tutaj specjalnie, żeby nam przekazać tą cenną informację. W nagrodę zmniejsz albo skasuj podpis.

Adiq
10-08-2003, 19:23
Za dwie żółte ile on może pauzować ?
Nic.

Kawa
10-08-2003, 19:25
Za to teraz Magiera zmienił kontuzjowanego Szale. Ciekawe ilesobiepopałzuje. Sagan według przepisów nie bedzie pauzował gdyż dostał 2 zółte kartki, a nie odrazu czerwona.

_Bart
10-08-2003, 19:26
koniec 1:1 :(

Ostry
10-08-2003, 19:30
No i to już koniec.Wprawdzie liczyłem na 3 punkty,ale remis w Wodzisławiu takim bardzo złym wynikiem nie jest.Obie drużyny miały sytuacje.Niestety niedosyt pozostał :/ Ale za tydzień z Górnikiem Łęczna będzie lepiej :)

Sharn
10-08-2003, 19:35
Spoko jest - Legia zawsze niemal ma problemy w pierwszych meczach sezonu. Teren jest gorący i jeszcze sporo drużyn tam pogubi punkciki (i to wszystkie). Bardziej od wyniku czekam na ocenę jakości gry. 8)

_Bart
10-08-2003, 19:36
Podsumowujac napisze ze podobała mi sie gra Legii w ofensywie.

Boruc - kurna no on jak dla mnie perfekcyjnie zagrał. Wyjał z 4 bramki.

Obrona - Jóźwiak zenada (moze dostać jeszcze jakas kare od PZPN za uderzenie w twarz - troche przypadkowe ale uderzenie - którego nie widzieli sedziowie) Zieliński zagrał tak sobie. Szala - tragicznie. Miał tylko jedną dobrą interewncje a reszta koszmarnie. Mam nadziej AndzejuZb że już nie bedziesz po tym meczu tak zagorzałym fanatykiem Szali. Dodam jeszcze że jego podania leciały gdzies niewiadomo gdzie. Jedynie Jarza mi się podobał który był i w obornie i w ofensywie. Magiera za krótko grał.

Pomoc - Sokołowski strzelił brame i grał nieźle (szkoda ze tak rzadko grała Legi prawa stroną), Vuko słabiutko, chyba brak formy. Surma rwał starał się. To samo Kiełbik tyle ze on jak ma sytuacje takie jak w tym meczu to powinien je wykorzystywać. Sokół II za krótko grał.

Atak - najbardziej mio sie podobał Wróbelek, ale tylko do momentu co faulował drugi raz i mógł za to dostac drugą żółta. Wtedy sie wystraszył i zniknał. Saganowski - nie grał źel ale tez nie tak jak nas przyzwyczaił. Wydaje mi sie że zasłużoną kartką byłaby druga żółta (sytuacja podobna jak z Kiełbikiem w meczu z Orlenem Płock). Czerwona niezasłużona. Svitlica nic nie pokazał.

Sędzia - jak dla mnie 3 błedy na niekorzyść Legii ewidentne.
1. Spalony Sagana w pierwszej połowie którego nie było i raczej byłaby bramka.
2. Ręka po której musiał faulować Zielek i dostał żółtą kartke.
3. Systuacja z Saganem.
Na niekorzysc Odry to ta z Jóźwiakiem i uderzeniem w twarz.
Szkoda że nie wykorzystalismy sytuacji bo moglismy wyfgrac, ale gdyby Odra wykorzystała to byśmy przegrali.

jarcyś
10-08-2003, 19:39
Szala , Vuko , Beret - cieniutko

reszta - w miarę

najlepszy - Boruc

MaxxxiM
10-08-2003, 19:45
dwa punkty stracone, Saganowski bedzie zwieszony. niezbyt dobry to poczatek sezonu, szczegolnie ze wisla i groclin wygraly. niby to dopiero poczatek, ale mnie to i tak :*
mam nadzieje, ze po nastepnym meczu beda 3 punkty

Adiq
10-08-2003, 19:48
Teren jest gorący i jeszcze sporo drużyn tam pogubi punkciki (i to wszystkie).
:hmm: Wodzisław gorący teren? W jakim sensie? Drużyna nie jest jakaś rewelacyjna, jej nazwa nie powala na kolana, garstka kibiców na małym stadionie w małym mieście, na dodatek zawsze tam wygrywaliśmy. W jakim więc sensie gorący teren? :hmm: To jak powiesz o grze na Widzewie, Lechu, Wiśle, GKSie, Górniku itd.?

MaxxxiM
10-08-2003, 20:01
a jeszcze jak sie popatrzy na czolowke tabeli rodzimej ekstraklasy (wiadomo ze poczatek seoznu, ale jednak) to tak troche dziwnie
ale tak pewnie po czterech kolejkach wszystko wroci do normy. oby tylko Legia wrocila do normy z mistrzowskiego sezonu

Sharn
10-08-2003, 20:03
Teren jest gorący i jeszcze sporo drużyn tam pogubi punkciki (i to wszystkie).
:hmm: Wodzisław gorący teren? W jakim sensie? Drużyna nie jest jakaś rewelacyjna, jej nazwa nie powala na kolana, garstka kibiców na małym stadionie w małym mieście, na dodatek zawsze tam wygrywaliśmy. W jakim więc sensie gorący teren? :hmm: To jak powiesz o grze na Widzewie, Lechu, Wiśle, GKSie, Górniku itd.?

Nie chodzi mi o atmosferę tylko umiejętności piłkarskie, które Odra ma. Vide poprzednie sezony. 8)

Nazgul
10-08-2003, 20:25
dwa punkty stracone, Saganowski bedzie zwieszony.

A to on od razu czerwień dostał? Bo myślałem że drugą żółtą? Jak drugą żółtą to z Łęczną gra...

_Bart
10-08-2003, 20:39
dostał czerwien, ale tak był atakowany przy tej akcji

http://www.astralsite.dynu.com/bart/upload/odra6.JPG

a to spalony którego nie było a brama mogła byc

http://www.astralsite.dynu.com/bart/upload/odra5.JPG

Keleborn
10-08-2003, 20:41
A to on od razu czerwień dostał? Bo myślałem że drugą żółtą? Jak drugą żółtą to z Łęczną gra...

Wydawało mi się że Słupik od razu czerwienią machnął. Na pewno wyciągnął od razu, ale czy pokazał wcześniej żółtą - nie wiem...

Kempes
10-08-2003, 21:03
Dwie żółte - szczescie w nieszczesciu.

bedzie grał

ps. hmm z tego ujecia widać że w dole ekranu gracz był na biernym
spalonym ,lecz mógł mieć znaczący udzial w tej akcji pod bramką wiec nie jestem przekonany co do tego czy sedzia popełnił bląd.

_Bart
10-08-2003, 21:10

bedzie grał

spalonym ,lecz mógł mieć znaczący udzial w tej akcji pod bramką wiec nie jestem przekonany co do tego czy sedzia popełnił bląd.

skad wziałes ze dwie żółte wszystkie agencje informacyjne podaja ze to była odrazu czerwona kartka

spalonego nie było co potwierdzili wszyscy w c+ (oczywiscie był bierny ale piłka nie była do niego zagrywana)

MaxxxiM
10-08-2003, 21:26
leczna to nie problem, po lecznej jest polonia i potem lech. a tez zalezy od kiedy go zawiesza, bo w 6 kolejce jest wyjazd do galicji. moze jesli nie bedzie ogl grac to zobaczymy duet Svitlica (jesli zostanie) i Garcia.

James
10-08-2003, 22:20
Pierwsze koty ... itd. Momentami nieźle, momentami tragicznie. Co w tej drużynie robi Wróblewski to nie wiem. Może ma takie zadania by tylko faulować. Nie widziałem żadnego udanego zagrania. Podobnie Vuković. Z tym że tu jeszcze trzeba dać szansę. Pamiętam mistrzowski sezon i jego podania. Dziś nie wyszło nic. Ani jedno zagranie. Może tylko strzał dość kąśliwy i przede wszystkim celny. Zieliński jak zwykle łatający dziury zwłaszcza po ogrywanym niemiłosiernie Jóźwiaku. Najlepszy Sokołowski I i niedlatego że zdobył filmową bramkę. Każde dośrodkowanie w zasadzie udane. A Sagan chyba jednak dostał czerwień czyli pauza (min 1 mecz). No nic. Zobaczymy jak inni powalczą w Wodzisławiu bo mimo wszystko niezła paczkę tam zebrali.

Yevaud
10-08-2003, 22:56
że tak powiem - sędzia kalosz.
Za co Sagan dostał czerwoną? (a dlaczegokomentator z C+ upierał się, że to żółto-czerwona?). Dlaczego ci z Wodzisławia nie dostali kartek za wejście nakładką na JArzębowskiego, za kopnięcie w brzuch Wróblewskiego? Zresztą to wogóle kuriozalna sytuacja - kopią Odrowcy Wróbla w brzuch, piłkę na aut, po czym sędzie uznaje, że Wróblewski symulował, a z autu piłkę wrzuca Odra. I znów genialny komentarz na C+: faul był niezamierzony.....

Za co Zieliński dostał kartkę? Przecież tamten symulował! Wsdtał jak tylko Jacuś kartkę obejrzał!

Brawo Wróbel - kilka pieknych zagrań, brawo Sokół za gola, Boruc całkiem ładnie. W pierwszej połowie Kiełbowicz też się starał. Surma potrafi grać lepiej, Vuko więcej gubił niż grał do przodu, Jóźwiak - winny przy bramce dla Odry.

Yevaud
10-08-2003, 23:00
. Co w tej drużynie robi Wróblewski to nie wiem. Może ma takie zadania by tylko faulować. Nie widziałem żadnego udanego zagrania. Podobnie Vuković. Z tym że tu jeszcze trzeba dać szansę. Pamiętam mistrzowski sezon i jego podania. Dziś nie wyszło nic. Ani jedno zagranie. Może tylko strzał dość kąśliwy i przede wszystkim celny. Zieliński jak zwykle łatający dziury zwłaszcza po ogrywanym niemiłosiernie Jóźwiaku. Najlepszy Sokołowski I i niedlatego że zdobył filmową bramkę. Każde dośrodkowanie w zasadzie udane. A Sagan chyba jednak dostał czerwień czyli pauza (min 1 mecz). No nic. Zobaczymy jak inni powalczą w Wodzisławiu bo mimo wszystko niezła paczkę tam zebrali.

To oglądaj mecze uważniej, a nie śpij! Miał choćby zagranie piętą do Kiełbowicza wchodzącego w pole karne. Kiełbik nie trafił. Kilka innych zagrań Wróblewskiego też było bardzo udanych

Kempes
10-08-2003, 23:04

bedzie grał

skad wziałes ze dwie żółte wszystkie agencje informacyjne podaja ze to była odrazu czerwona kartka

spalonego nie było co potwierdzili wszyscy w c+ (oczywiscie był bierny ale piłka nie była do niego zagrywana)

Wybacz mój błąd , opierałem sie na onetowej relacji , i bylem pewien ze to była druga żółta.

MaxxxiM
10-08-2003, 23:09
ja juz w ogole nie wiem o co chodzi. relacja z LegiaLive:

56 min. Żółta kartka dla Saganowskiego za faul na Myszorze.
i potem
82 min. Czerwona kartka dla Saganowskiego.

czyli dwie zolte, tylko przy drugiej sedzial olal pokazanie zoltej i od razu wyciagnal czerwona, czy nikt nie zwrocil uwagi na druga zolta?

Nazgul
10-08-2003, 23:18
ja juz w ogole nie wiem o co chodzi. relacja z LegiaLive:

56 min. Żółta kartka dla Saganowskiego za faul na Myszorze.
i potem
82 min. Czerwona kartka dla Saganowskiego.

czyli dwie zolte, tylko przy drugiej sedzial olal pokazanie zoltej i od razu wyciagnal czerwona, czy nikt nie zwrocil uwagi na druga zolta?

Tak BTW to oglądałem powtórke z tej sytuacji i za chińskiego Boga nie wiem za co Sagan tę kartkę wyłapał. Skoczył na niego koleś, sprowadził go do parteru i... Czerwień. Ślepy jestem? Co tam widzieliście?

MaxxxiM
10-08-2003, 23:26
nie jestes w swym zdumieniu osamotniony. zdumiony jest rowniez Saganowski. i choc pilkarzom nie zdarza sie czesto przyznac do faulu to jednak w tym przypadku rezcywiscie sedzia chcial sie chyba wpisac do galerii slaw sedziowskich im. sedziego o nazwisku na M

Nie wiem dlaczego dostałem kartkę. Byłem ewidentnie faulowany, zawodnik Odry mnie trzmał i upadliśmy, a sędzia boczny stwierdził, że go kopnąłem... wszystko wyjaśnią powtórki Canal+.

pijak
10-08-2003, 23:38
a sobie skomentuje...no wiec juz na poczatku mam czarne mysli "zlota seria remisow KUBY" :) druga sprawa...ja w tym roku bede bardziej liczył na puchar POLSKI, ale nie mozna olać przeciwnika jak ost. razem w PP.
3 sprawa, ODRA to jednak nie ogórki, musimy poczekać, wszyscy jestesmy podminowani, bo te 2 miechy przerwy były, i emocje w nas sie gotują :) z Łęczną musi być dobry doping, jak za dawnych latek, kiedy piro nie było tak popularne, ja tam staram sie opierdalać tych co nie spiewaja :buhaha: a przynajmniej upominać '8 zatem niech każdy forumowicz działa na trybunach, i bedzie git
z Łęczną 3 pkt, a inne drużyny poobserwujmy w wodzislawiu, i wtedy zweryfikujemy nasz wynik,
jak mawial mój dziadzio "tylko spokój nas uratuje" :rotfl:

_Bart
10-08-2003, 23:46
chłopaki Sagan upadł i chciał sie odgryźć przeciwnikowi (nawet coś do niego mówi) i jak to nazwali w C+ przy pamietnej sytuacji z Kiełbowiczem "wierzgał nogami". Przy tym "wierzganiu" widac ruch nogą w strone przeciwnika. Jak dla mnie zasłużona byłaby druga żólta a nie czerwona.

Co do relacji z LL. Sędzia nie zapomniał o pokzaniu drugiej żółtej tylko jak chce pokazać odrazu czerwoną to pokazuje czerwoną a żółta kartka tak jakby sie nie liczy (tzn jest liczona do wszystkich żółtych uzbieranych w sezonie ale w danym meczu sie nie liczy)

MaxxxiM
10-08-2003, 23:57
Sędzia nie zapomniał o pokzaniu drugiej żółtej tylko jak chce pokazać odrazu czerwoną to pokazuje czerwoną a żółta kartka tak jakby sie nie liczy (tzn jest liczona do wszystkich żółtych uzbieranych w sezonie ale w danym meczu sie nie liczy)

czyli dostal jedna zolta i jedna czerwona w jednym meczu? to w takim razie zolta mu sie zaliczy do calosci, za czerwona go zawiesza a na ile zdecyduje wydzial dyscypliny? osobiscie nie widzialem czegos takiego wczesniej, albo nie pamietam.

_Bart
10-08-2003, 23:59
czyli dostal jedna zolta i jedna czerwona w jednym meczu? to w takim razie zolta mu sie zaliczy do calosci, za czerwona go zawiesza a na ile zdecyduje wydzial dyscypliny? osobiscie nie widzialem czegos takiego wczesniej, albo nie pamietam.

jak na mój gust to dokładnie tak bedzie jak napisałeś

MaxxxiM
11-08-2003, 00:03
tylko szkoda, ze zawodnik odry nie dostal nawet zoltej kartki skoro faulowal saganowskiego, bo ten sie przeciez sam nie przewrocil i nie "wierzgal nogami" dlatego, ze symulowal upadek. jakas paranoja. nie zebym wierzyl w spiskowa teorie dziejow wierzyl, ani tym bardziej w spisek sedziow, ale jakos tak dziwnie sie sezon poprzedni skonczyl i jakos tak dziwnie sie nowy zaczal.

szczepan
11-08-2003, 00:10
ja bym zrozumial jakby pokazali ze maja jakis pomysl na gre jakis plan a to byla zwykla kopanina... gdzie sa te wzmocnienia... ehhh nawet nie chce mi sie pisac... wystarczy mi 1,5 h rozmowy z kumplami po meczu...

Raffi
11-08-2003, 02:12
oceny z GW:

Artur Boruc - 5+. Kilka naprawdę świetnych interwencji, szczególnie obrona strzału Nowackiego w 72. min.

Wojciech Szala - 3. Solidny, ale bez wielkich wzlotów. Nie włączał się do akcji ofensywnych.

Marek Jóźwiak - 2-. Koszmarny bład na początku, po którym padła bramka dla Odry. Potem też grał niepewnie.

Jacek Zieliński - 3. Lepszy od Jóźwiaka na środku obrony, ale też widywany w dużo lepszej dyspozycji. Kilka potknięć, błędy przy wyprowadzaniu piłki.

Tomasz Jarzębowski - 3+. Grał nie tylko w defensywie, w pierwszej połowie raz groźnie włączył się do ataku.

Tomasz Sokołowski I - 4+. W pierwszej połowie, gdy Legia się broniła miał sporo swobody na prawym skrzydle. Jeden z bardziej widocznych legionistów. A bramka z woleja - "stadiony świata".

Łukasz Surma - 4+. Mało efektowny, ale bardzo sumiennie harował w środku pola. Starał się wiązać akcje, co nie zawsze udawało się jego kolegom.

Aleksandar Vuković - 4-. Próbował pomagać Surmie, ale nie tak pracowity. Popełniał też więcej błędów.

Tomasz Kiełbowicz - 3. Występ solidny, lecz bez większych wzlotów. Niełatwo będzie z tego meczu go zapamiętać.

Marek Saganowski - 4. Jeden z bardziej widocznych. Widać, że jest "w gazie". Byłaby solidna czwórka, ale ze względu na czerwona kartkę i osłabienie zespołu tylko trója.

Radosław Wróblewski - 2. Wyróżniał się tylko ostrą grą, faulował najwięcej ze wszystkich zawodników na boisku. Szybciej powinien go zastąpić Svitlica. Wystąpił w napadzie, a przez cały mecz nie oddał ani jednego strzału na bramkę.

Stanko Svitlica, Tomasz Sokołowski II i Jacek Magiera - Grali zbyt krótko, by ich oceniać.

kud(L)aty68
11-08-2003, 02:40
Z ocenami to jest tak, że ważny jest wynik końcowy - wtedy są wyższe o punkt ;ub dwa.

Z dzisiejszego składu to mam pytanie do "Bereta" - po co on jest na boisku? Jeśli tylko po to żeby zaliczać asysty rywalom, to może niech się weźmie za trenowanie młodzieżowców Ekspandora Cebula....

Sędziemu Słupikowi nic już więcej nie potrzeba...dajcie mi znać kiedy będie sędziował u nas, mam ochotę osobiście obić gębę temu typowi......

legart
11-08-2003, 08:33
Niestety nie widziałem meczu, ale tradycji stało się zadość - czyli niezbyt udany początek ligi. Z tego co wiem to chyba Odra była bliższa zwycięstwa. Ciekawi mnie jak zagra w przyszłośći atak Sagan - Garcia.

Mini
11-08-2003, 09:26
gorąco to tam jest tylko na sektorach odry jak się pikniki smażą.a poza tym że Sokół walnął zajebistą brameczkę to niewiele pamiętam. :piwo4: :piwo: :lz:

Radio
11-08-2003, 09:48
Obejrzałem meczyk i nie mam pretensji do sędziego za czerwień dla Sagana tylko za brak reakcji nba dość brutalny faul na nim. Podobnie (niemiałbym pretensji) mógł postąpić z Jóźwiakiem (latający łokieć), no i mógł zareagować na faul na Jarzy.
Ciekaw jestem co PZPN powie o Saganie (napewno nei zagra z Łęczną a co z Tłokami i derbami zwłaszcza ten ostatni mecz mnie mierzi).

Mini
11-08-2003, 09:51
Obejrzałem meczyk i nie mam pretensji do sędziego za czerwień dla Sagana tylko za brak reakcji nba dość brutalny faul na nim. Podobnie (niemiałbym pretensji) mógł postąpić z Jóźwiakiem (latający łokieć), no i mógł zareagować na faul na Jarzy.
Ciekaw jestem co PZPN powie o Saganie (napewno nei zagra z Łęczną a co z Tłokami i derbami zwłaszcza ten ostatni mecz mnie mierzi).

przecież w ksp sa same jelenie i jakby się sprężyli nie wiem jak to jak ich nasi piłkarze nie zlekceważą to się mogą zesrać a nie zremisować o wygraniu nie wspominając.Tłoki też powinniśmy opchnąć bez problemu.a z Łęczną nie ma co dumać bo na bank nie zagra.trzeba liczyć na Manuelę

MaxxxiM
11-08-2003, 10:52
"Zostanę zdyskwalifikowany przynajmniej na dwa mecze" - powiedział Saganowski. to jeszcze pytanie od kiedy bezie ta dyskwaliflikacja i dlaczegoo nie zagra w waznych meczach.

Keleborn
11-08-2003, 11:09
Spisku to ja bym tutaj raczej nie szukał, chociaż wiadomo jak Słupik z Krakowa, przepraszam Tarnowa nas kocha.

Beret jak dla mnie trzepnął go w ramach rewanżu z kartkę Sagana (to był ten sam pajac), chociaż na powtórkach wyglądało to na dość przypadkowe. Znając Jóźwiaka - tak miało wyglądać...

kamyk
11-08-2003, 11:19
co tu duzo mowic pierwsza polowa to calkowite dno! w drugiej polowie gra naszego zespolu podobala mi sie calkiem kilka skladnych akcji z pierszej pileczki! dlamnie wrobel to jest totalne cienizno nie wiem co on robi w skladzie ale coz jak nie ma kogo innego to gra kto jest! beret ehhh juniorzy takich bledow nie popelniaja! ale coz moze lepiej teraz niz w innym meczu! ze popelnia taki bląd! co do vuko starla sie ale nic z tego mu nie wychodzilo! nio sagan po tobie sie najwiecej spodziewalem i powiem szczerze rosczarowals mnie troszke i te kopniecje bylo i nie ma co tu ukrywac ponioslo cie bo cie pzryciwnik faulowal i mu musiales oddac! ale szkoda bo unas jest teraz tragiczna sytulacja z napastnikami! nio ale wsumie gra niezla momentami! baruc w tym roku bramkarz ligi bedzie :)! nio to tyle juz w sobote nastepne emocje na ktorych bede i ja :) do zobaczenia w wawie na zylecje:)

Kempes
11-08-2003, 12:32
Czekaliśmy na wiązane akcje Sagana i Manuela , a tu sie okazuję że najpierw ''siłą rzeczy'' zobaczymy Stanko i Garcie.

Beny
11-08-2003, 12:52
Czekaliśmy na wiązane akcje Sagana i Manuela , a tu sie okazuję że najpierw ''siłą rzeczy'' zobaczymy Stanko i Garcie.

Tylko pytanie: jakiego Stanko, no i jakiego Garcie? :hmm: Coś marnie to wszystko w ataku widzę! :fu:

A co do meczu to Jóźwiak za karę na ławkę, za niego może być Dudek, Gmitrzuk, ktokolwiek. Faul na Saganie: żołta kartka dla Odrzaka (fajnie go dosiadał :) ) i czerwona dla Sagana (na moim TV Sagan kopie go w krocze - niesportowe zachowanie, sam wymierzył sprawiedliwość itd.), faul na Jarzy - czerwona kartka dla Odrzaka - atak wyprostowaną nogą w przeciwnika, a nie w piłkę, Jóźwiak - zdecydowanie czerwona kartka, ale ani główny, ani asystent nie widzieli, więc nie ma kary. Niewidoczny Surma, niedokladny Vuko, zaj :* sty Boruc, dobry Sokół Starszy, Kiełbik - taki jakiś bezbarwny, starający się Sagan, Wróbel kiepski, Szala powinien się rozkręcić (czy kontuzja jest groźna), Zielu - kiedyś bywało lepiej, ale może to wina Bereta ;) , Svitlica - skoro ma zaległości treningowe, to niech sobie pogra w IV lidze (a póżniej i tak odejdzie, więc pożytek z niego żaden), system 1-4-4-2 - póki co ciężko, ale może w trakcie sezonu się to rozegra, tylko aby nie było za dużo strat punktowych. Atak - same problemy, Sagan - czerwień, Wróbel - niewidoczny, Stanko - póki co szkoda gadać i jeszcze ma odejść, Manuel - ??? (wrócił z tej Argentyny???), Cieśliński - kontuzja (jak długo???) - cholera to kto będzie strzelal bramki, to dopiero początek sezonu, ale kto da gwarancję, że nie pojawią się kolejne kontuzje i kartki??? Pożyjemy zobaczymy! Cieszmy się, że już grają i miejmy nadzieję, że problemy szybko miną! :]

szczepan
11-08-2003, 15:33
zgodnie z przepisami jezeli od razu dostal czerwien to pauzuje od nastepnego meczu... czyli od soboty...

jak juz pisalem przezylbym ten remis gdybym widzial tam pomysl na gre jakis sens a tu byla kopanina jedynymi ktorzy jak dla mnie mysleli na boisku byl Saga oraz Jarza i Vuko...

rkwa
11-08-2003, 21:57
miejmy nadzieje ze Kubicki zacznie wygrywac bo cos strasznie remisowac lubi.o grze Legii za duzo powiedziec nie moge,z trybun nie wygladalo to najlepiej ale jak widac z tych trybun boisko chyba karzdy wie.

ps.kiedy jest powtorka na analu?

pozdro.

yusta
11-08-2003, 22:54
Heh, co tu napisać. Nie takiego spodziewałam się początku sezonu. W końcówce jak nigdy modliłam się o końcowy gwizdek. Legia miała bardzo dużo szczęścia, co prawda Legioniśi też mieli jeszcze ze trzy klarowne sytuacje, ale to że mecz zakończył sie remisem zawdzięczamy Ziarkowskiemu i Borucowi, który potwierdził swoją dobrą dyspozycję z końcówki poprzedniego sezonu.
Jóźwiak....... dzizas, jak tylko piłka leciała w jego kierunku miałam stan przedzawałowy. Z jego winy padła bramka, a obciął sie jeszcze kilka razy. W ogóle z całej formacji defensywnej przyzwoicie grał tylko Jarza, kompletnie rozczarował mnie Szala.
Surma w sumie OK, Vuko.... bywało lepiej, chociaż akcja przeprowadzona ze Stanko napawa optymizmem.
Skrzydełka....... o dziwo lepiej pracowało prawe. Kiełbowicz ze swoimi wrzutkami co raz bardziej przypomina Kosowskiego. Wali takie balonówy, że aż płakac się chce.
Atak...... Wróbel - kompletne nieporozumienie. Dużo biegał i za dużo faulował, w sumie jakby się Słupik czepiał to mógł zobaczyć czerwoną kartkę. Jedno dobre podanie to troche za mało :/
Saganowski starał się i szarpał jak zwykle, szkoda że nic nie strzelił i szkoda tej czerwieni, aczkolwiek kartka zasłużona. Jóźwiak też powinien obejrzeć. Z premedytacją wyjechał gościowi z łokcia.
Kartki dla Legii zasłużone, ale pracy sedziego nie oceniam pozytywnie, bo to samo powinien robić z piłkarzami Odry. Za faul na Jarzy bezdyskusyjna czerwień, ten który dostał kopa i z łokcia powinien dostac żółtko za faul na Saganowskim.
Cóż, mam nadzieję, że za tydzień będzie lepiej.

zen
13-08-2003, 13:12
No to mamy pierwszy remis. Na pewno nie ostatni. :help:

Pol obrony do wymiany.

Jedynym atutem Szali byla walecznosc - na Odrze radaru o wiekszym zasiegu dawno nie widzialem w nasze lidze - jak mu sie nie chce biegac to nie biega...

Beret nie Zielek - belt nie wino. Jak dobrze, ze ktos czasem mysli i nie zostal kapitanem.

Dudek, Choto, Magiera moze cos sie uda poskladac

MaxyM
13-08-2003, 13:20
Po pierwszej kolejce nie da sie ocenic, co i jak... Dopiero za jakiś czas będziemy wiedzieć czy walczymy o Mistrza, czy o środek.

Jednak ja się modle o Mistrza :panie: .

Aro
13-08-2003, 13:29
Nie ma się co łamać po pierwszym meczu. Wygramy z Łęczną 3-0, dwie strzeli Garcia a jedną Jarza.

legart
13-08-2003, 13:30
Nie ma się co łamać po pierwszym meczu. Wygramy z Łęczną 3-0, dwie strzeli Garcia a jedną Jarza.

Optymista :) , a serio mam nadzieję że nie potracimy punktów z Łeczną i Polonią.

Raffi
14-08-2003, 20:28
http://tour-de-lain.chez.tiscali.fr/photo09.htm

Wydział Dyscypliny Polskiego Związku Piłki Nożnej ukarał dziś dwoma meczami dyskwalifikacji zawodnika Legii Warszawa Marka Saganowskiego za czerwoną kartkę w ligowym meczu z Odrą Wodzisław.
Na kolejne posiedzenie WD w dniu 18 sieprnia zaproszono innego piłkarza Legii Marka Jóżwiaka w celu wyjaśnienia incydentu do jakiego doszło w meczu z Odrą Wodzisław.

WD PZPN wszczął dziś postępowanie dyscyplinarne wobec Widzewa Łódź za brak porządku podczas ligowego meczu ze Świtem Nowy Dwór, w dniu 9 sierpnia, w wyniku czego naruszono nietykalność osobistą delegata - obserwatora PZPN. Decyzja w tej sprawie zostanie podjęta na specjalnym posiedzeniu WD w dniu 18 sierpnia 2003 roku.

WD PZPN, po zapoznaniu się z pismem Wisły Płock, uznał za prawidłową decyzję klubu o zawieszenie kary dyskwalifikacji nałożonej na Emmanuela Ekwueme. Tym samym piłkarz może wystąpić w najbliższej kolejce ligowej zaplanowanej na 15/17 sierpnia.
Czyli Łęczna i Gorzyce. Czyli nie jest źle. Dobrze że przełożyliśmy ten mecz pucharowy z Gorzycami :+:

szczepan
14-08-2003, 20:43
wezwany na wyjasnienia pewnie powie ze sie odpychali i ze chcial sie poprostu uwolonic pewnie skonczy sie na krzyku...

szczepan
14-08-2003, 21:18
watpie takie rzeczy za czesto sie zdarzaja...