PDA

Zobacz pełną wersję : Legia - Wisła na papierze

Aureliusz
06-08-2003, 19:59
Zawsze takie porówniania są ciekawe, więc czemu nie można pospekulować. Porównajmy składy Legii i Wisły. Teraz jest to możliwe, bo oba zespoły grają w tym samym ustawieniu. A więc:

1. Boruc(Krzyształowicz) - Piekutowski
2. Dudek - Baszczyński
3. Zieliński - Głowacki
4. Jóźwiak - Jop
5. Jarzębowski - Stolarczyk
6. Sokołowski (I lub II) - Pater(Gorawski)
7. Surma - Strąk(Cantoro)
8. Vuković - Szymkowiak
9. Kiełbowicz(Wróblewski) - Brasilia
10. Żurawski - Saganowski
11. Svitlica(Garcia) - Frankowski(Dubicki)

Jak myślicie, na jakich pozycjach Legia, a na jakich Wisła ma lepszych zawodników.

crolick
06-08-2003, 20:07
1. remis ze wskazaniem na wisle
2. wisla
3. remis
4. wisla
5. legia
6. remis
7. jesli strak to legia, jesli cantoro to wisla
8. remis
9. legia
10. wisla
11. remis

_Bart
06-08-2003, 20:18
hehe fajny temacik lubie takie zabawy

na chwile obecna postawie tu na remis Boruc jest zajebisty tylko musi złapac doswiadczenia wiecej natomiast Piekutowski pokazał że jest dobry i mozna na niego stawiać Ramis
2. Szala a nie Dudek - Baszczyński
Tutaj sprawa jest prosta. Szala jest słaby choc mam nadzie ze sie przełamie natomiast Baszczu to dobry obronca i na dodatek Reprezentat Wygrywa Wisła
3. Zieliński - Głowacki
Tutaj jest tak.
Zielu wspaniały, im starszy tym lepszy. Natomiast Głowa bardzo dobry, pewny ale młody. W tym momencie i na tej pozycji doswiadczenie wygrywa. Legia
4. Jóźwiak - Jop

Jopa nic nie przebije ale Józwiak juz tez troche słabiutki sie robi (choc ponmoc w sparingach tego nie było widać) Ja jednak po meczach ze Szczakowianka i Ruchem daje na remis ze wskazaniem na Legie.

Jarza jest młody ale pokazał sie juz z bardzo dobrej strony. Stolarczyk natomiast jest doswiadczony ale nie gra równo. Daje głos na remis ale ze wskazaniem na Wisłe.

Pater a Sokół to jak dla mnie remis choc nie umiem uzasadnic.

Surma mimo wszystko pewniejszy równiejsza gra Wiec Legia
8. Vuković - Szymkowiak

Zalezy jaki Vukovic i jaki Szymek. Jak Vuko z sezonu poprzedniego i Szymek ciagle kontuzjowany to remis.

Tutaj Kiełbik choć Brasili tez niezły jest. Legia

Tutaj jest zajebiscie wyrównana rywalka. Jednak daje głos na Żurawia gdyż jest bardziej doświadczony.

W tym momencie lepsza jest Legia choc jak Franek bedzie miał dyspozycje taka jak kiedyś to moze sie odwrócic

Wyszło więc 9-7 dla Legii

yusta
06-08-2003, 20:38

Postawię tu na remis. Boruc gra coraz lepiej, ale w pamięci mam jeszcze te babole z początku rundy wiosennej. Piekutowski dzisiaj grał bardzo dobrze.

2. Dudek - Baszczyński

Dlaczego Dudek? W tym miejscu chyba powinien być Szala, ale w sumie punkcik na tej pozycji dla Wisły.

3. Zieliński - Głowacki

Remis.

4. Jóźwiak - Jop

Punkcik dla Jóźwiaka. Jopa chyba nikt nie przebije.

Punkt dla Legii. Jarza coraz lepszy, Stolarczyk coraz gorszy.

Obydwa Sokoły lepsze od Patera i Gorawskiego.

Surma bardziej doświadczony. punk dla Legii

8. Vuković - Szymkowiak

Plus dla Wisły, chyba że Vuko wróci do formy....

heh, ciężki wybór. Remis

Żurawski za doświadczenie i zimną krew pod bramką. Sagan jeszcze troszkę za często się grzeje.

hmmm, Svitlica. Troche na wyrost, ale punkcik za ostatni sezon.

8 do 6 chyba mi wyszło na korzyśc Legii :]

R@dek (L)
06-08-2003, 21:08
1. Boruc-
2. Baszczyński
3. Zieliński
4. - Głowacki
5. Jarzębowski -
6. Uche
7. Surma
8. Szymkowiak
9. Kiełbowicz
10. Żurawski -
11. Saganowski

powiem wam że z takim składem Legia mogła by zawojować europe

Co wy otym myślicie ??

Nazgul
06-08-2003, 21:15
Nie chce mi się porównywać po kolei, więc skrótem: Piekutowski lepszy niż Hugues IMO więc w bramce remis. Obrona na plus Legii, pomoc po tym jak Wisła sprzedała Kosowskiego i zdyskwalifikowała Uche - też, a jak Vuko złapie formę jak rok temu to będzie walec. Środek pomocy zawsze był nasz, jeszcze doszła kontuzja Cantoro w Wiśle, skrzydła się u nas wzmocniły a w Wiśle wręcz przeciwnie. Napad to siła Wisła i tu Wisła IMO prowadzi - ale to na nasz obecny stan wiedzy. Boisko jak zwykle zweryfikuje.

Adis
06-08-2003, 21:42
...

marecci
11-08-2003, 01:19
Witam wszystkich; to moj pierwszy post na tym forum, wiec przywitac sie wypada. Obiecuje nie zasmiecac Waszych legijnych tematow swoimi wypocinami, ale jak pojawi sie cos o Wisle lub cos ciekawego w HydeParku to pewnie bede czasami dorzucal swoje trzy grosze.

Tak zatem, na temat teraz, Wislackim okiem ma sie rozumiec 8)

remis. Obaj sa mlodzi i zdolni. obaj maja swietne mecze i idiotyczne wpadki rowniez

2. Dudek - Baszczyński
zdecydowanie Baszczu. Marcin to obecnie zdecydowanie najlepszy prawy obronca w Polsce

3. Zieliński - Głowacki
remis. Obaj panowie to swietni obroncy. Rutyna to dodatkowy plus dla Zielinskiego, a wiek i duzy potencjal to atut Glowy.

4. Jóźwiak - Jop
Ninimalnie, ale jednak Jop. Jak ktos jest ciekaw dlaczego to odsylam do ostatniej kolejki ligowej

zdecydowanie Jarzebowski. Jak na swoj wiek jest juz bardzo dojrzalym i wartosciowym graczem. Nie ma co gadac, przydalby sie nam taki na lewa strone obrony...

remis - bo tak.

Stawiam na Strak(Cantoro). Zupelnie nie wiem, co ludzie widza w Surmie, byl slaby jak gral u nas, w Ruchu przecietny, podobnie teraz jak gra u Was

8. Vuković - Szymkowiak
Szymek bez dwoch zdan. Gdyby tylko tak czasto tych kontuzji nie lapal...

remis.

Zurawski. Sagan jest dobry to fakt. Ale to wciaz o klase nizej niz nasz Zuraw

Franek. Svitlica byl raz krolem strzelcow. Franek dwa razy '8

Tak zatem wyszlo mi 6-1 dla Wisly. A jak bedzie na boisku to sie zobaczy. I dodalbym jeszcze jedno porownanie do tego zestawienia:

Kubicki - Kasperczak
...

no i sie 7-1 zrobilo...

Keleborn
11-08-2003, 08:49
Przewaga Legii. Boruc wydaje się odrobiną lepszy.
2. Dudek/Szala - Baszczyński
Przewaga Wisły. Doświadczenie robi swoje.
3. Zieliński - Głowacki
Remis. Zielek już nie ten co kiedyś, a Głowacki jeszcze nie taki jak kiedyś Zielek.
4. Jóźwiak - Jop
Przewaga Legii. Dziwię się że Wisła jeszcze trzyma tego Jopa.
Remis. Jarza jest chyba trochę lepszy ale Stolarczyk bardziej opanowany i doświadczony.
Przewaga Wisły jeśli Pater. Legii jeśli Gorawski.
Surma.
8. Vuković - Szymkowiak
Przewaga Wisły. Chociaż nie znoszę Szymkowiaka jak zarazy morowej
Remis.
Przewaga Wisły.
Svitlicy jakby już nie było... Przewaga Wisły. Mam nadzieję że na razie.

Gutek
11-08-2003, 09:09
(...)Stolarczyk bardziej opanowany i doświadczony.
Buahahaha. :oho: To co stolarczyk wyprawia na boisku woła o pomstę do nieba ! Jak on gra ? Gdzie to jego doświadczenie ? Robi błąd za błędem !!! :help:

Keleborn
11-08-2003, 09:59
(...)Stolarczyk bardziej opanowany i doświadczony.
Buahahaha. :oho: To co stolarczyk wyprawia na boisku woła o pomstę do nieba ! Jak on gra ? Gdzie to jego doświadczenie ? Robi błąd za błędem !!! :help:

Nie zgadzam się z Tobą. Stolarczyk popełani abłędy, ale zawsze pamięta że jest obrońcą, wraca.
Jarza ma potężny ciąg na bramkę rywala (to czywiście dobrze) ale często nie wraca na czas. Poza tym Jarza potrafi się zagotować i zapomnieć gdzie powinien być.

Ale prawdą jest też że Jarzębowski jest coraz lepszy a Stolarczyk raczej obniża poziom.

MaxxxiM
11-08-2003, 10:14
Nie zgadzam się z Tobą. Stolarczyk popełani abłędy, ale zawsze pamięta że jest obrońcą, wraca.
Jarza ma potężny ciąg na bramkę rywala (to czywiście dobrze) ale często nie wraca na czas. Poza tym Jarza potrafi się zagotować i zapomnieć gdzie powinien być.

Ale prawdą jest też że Jarzębowski jest coraz lepszy a Stolarczyk raczej obniża poziom.

Stolarczyk pokazal ostatnio jakie ma doswiadczenie. majac zolta kartke zachowal sie jak trampkarz a nie zawodnik meczu eliminacji Ligi Mistrzow. i to z reszta nie jest jego pierwszy raz.
Za udawany faul żółtą kartką ukarany został Maciej Stolarczyk, a że piłkarz ten już miał na koncie żółty kartonik - musiał opuścić
plac gry. Wisła grała w dziesiątkę i sprawa awansu wcale nie była
już taka jasna to z serwisu wisly.

Keleborn
11-08-2003, 11:18
Oglądałem ten mecz i powtórki, nie wydaje mi się żeby Stolarczyk nie był tam trącony. Sprawa była mocno wątpliwa.
Gdyby takie upadki miały zawsze kończyć się kartkami to Włosi kończyli by mecze po siedmiu.

Tak czy inaczej - oceniałem zawodników na podstawie tego co pokazali dotychczas. Nie uważam Stolarczyka za gwiazdę, ale nie jest też w mojej ocenie ostatnim patałachem.
Tomek Jarzębowski jest dla mnie młodym, perspektywicznem zawodnikiem, obrońcą z talentem do strzelania goli - i daj Boże niech się stanie drugim Roberto Carlosem. Na razie jednak - uważam że Stolarczyk jest odrobinę lepszy.
A rozwiewając wątpliwości - 100x bardziej wolę aby w Legii grał chłopak z Bródna niż ten koleś z czubem. Tamtego nawet nie lubię.

Adiq
11-08-2003, 11:36
Ja wypełnie to porównanie na "dzień dzisiejszy".

1. Boruc - Piekutowski
Przewaga Legii. Piekutowski zagrał w ostatnim czasie tylko 1 dobry mecz, a Boruc pokazuje swoją klasę od dłuższego czasu.

2. Dudek/Szala - Baszczyński
Przewaga Wisły. To nie ulega wątpliwości i nie ma nawet co o tym pisać.

3. Zieliński - Paszulewicz
Przewaga Legii. Zieliński mimo, że coraz starszy wciąż jest dobry.

4. Jóźwiak - Jop
Remis. Jeden i drugi to porażka...

Przewaga Legii. Jarzębowski gra czyściej, a i w ofensywie bardziej przydatny.

6. Sokołowski I - Gorawski
Przewaga Legii. Doświadczenie robi swoje.

7. Surma - Strąk
Przewaga Legii. Mają podobny styl gry, ale Surma jest bardziej doświadczony.

8. Vuković - Szymkowiak
Przewaga Wisły. Trzeba dodać, że zdecydowana, bo to co od dłuższego czasu gra Vuko to piach...

9. Kiełbowicz - Brasilia
Remis. Jeden i drugi to nic specjalnego.

Remis. Nie wiem czemu wszyscy dajecie tutaj przewagę Żurawskiego. :hmm: Bo strzelił kilka bramek drużynie z Cypru? Jak widać w 1 kolejce Ligi Polskiej już nie błyszczał. Dla mnie Saganowski jest na równym poziomie.

11. Wróblewski(Svitlica) - Frankowski(Dubicki)
Przewaga Wisły. W Legii na tej pozycji zbyt duże zamieszanie.

A więc wyszło 5:3 dla Legii. :] Od razu muszę zaznaczyć, że to były porównania na dzień dzisiejszy i nie brałem pod uwagę kontuzjowanych zawodników. Wtedy wynik mógłby być lepszy dla Wisły.

wafel
11-08-2003, 11:45
[..]
Remis. Nie wiem czemu wszyscy dajecie tutaj przewagę Żurawskiego. :hmm: Bo strzelił kilka bramek drużynie z Cypru? Jak widać w 1 kolejce Ligi Polskiej już nie błyszczał. Dla mnie Saganowski jest na równym poziomie.

temat z gatunku humorystycznych, wnioskuje wiec, ze nie piszesz tego na powazne 8- 8-
pzdr

Adiq
11-08-2003, 11:56
[..]

temat z gatunku humorystycznych, wnioskuje wiec, ze nie piszesz tego na powazne 8- 8-
pzdr
Piszę to jak najbardziej poważnie. Jeśli Żurawski strzeli dwie bramki z Anderlechtem to zmienie zdanie. A na razie porównaj sobie Rundę Wiosenną w wykonaniu Sagana i Żurawia...

wafel
11-08-2003, 12:02
[..]
Piszę to jak najbardziej poważnie. Jeśli Żurawski strzeli dwie bramki z Anderlechtem to zmienie zdanie. A na razie porównaj sobie Rundę Wiosenną w wykonaniu Sagana i Żurawia...

ale w poprzednim poscie pisales o rownym poziomie, a gdy ktos 2 sezony pod rzad strzela ponad 20 bramek w lidze (+drugie tyle w pucharach, w ostatnim sezonie), to, sila rzeczy, wyzej go klasyfikuje od 'wiecznego talentu' ktoremu wyszla runda. btw. Zuraw kilku mocnym zespolom niespodzianki juz robil, wiec ostatni argument tez do mnie nie przemawia
pzdr

Adiq
11-08-2003, 12:10
[..]

ale w poprzednim poscie pisales o rownym poziomie, a gdy ktos 2 sezony pod rzad strzela ponad 20 bramek w lidze (+drugie tyle w pucharach, w ostatnim sezonie), to, sila rzeczy, wyzej go klasyfikuje od 'wiecznego talentu' ktoremu wyszla runda. btw. Zuraw kilku mocnym zespolom niespodzianki juz robil, wiec ostatni argument tez do mnie nie przemawia
pzdr
Zauważ, że napisałem przed swoim porównaniem, że to klasyfikacja na "dzień dzisiejszy", czyli brałem pod uwagę dyspozycję w ostatnich meczach, a nie "nazwisko". A w ostatnich meczach, czyli również końcówki poprzedniego sezonu, Sagan błyszczał, a Żurawski grał dno. Mimo wszystko dałem remis. :]

Menel
11-08-2003, 12:19
nie zatypuję, bo Boruca w akcji widziałem w zeszłym sezonie i tylko raz.

2. Dudek - Baszczyński
Baszczyńki w sposób nie budzący jakichkolwiek wątpliwości. Wisła.

3. Zieliński - Głowacki
Doświadczenie - Zieliński. Perspektywiczność, talent i wiek - Głowa. Jako, że obaj to klasa goście to daję remis

4. Jóźwiak - Jop
tańcowały dwa Michały... chociaż Jop się z dobrej strony w pucharach pokazał... Jop.

Gdyby Stolarczyk zawsze grał tak jak z Schalke czy Lazio... gdyby...
remis

Legia

Surma w zestawieniu ze Strąkiem... lekka przewaga Legii. Z Cantoro - Wisła

8. Vuković - Szymkowiak
Szymek jest bardziej wszechstronny. Wisła

Jako, że Brasilia mnie nie przekonuje, a Kiełbik w dobrej formie nie jest zły to Legia.

Żurawski bezapelacyjnie! Wisła

Nie widziałem w akcji Argentyńczyka... no, ale Franuś to Franuś. Wisła

Yevaud
11-08-2003, 12:54
1. Boruc - Piekutowski : remis. Także zmiennicy; Krzyształowicz - Sarnat remis
2. Szala - Bszczyński: Wisła. Nie ma w Polsce teraz lepszego prawego obrońcy niż Baszczyński.
3. Zieliński - Głowacki: jeszcze remis. Zieliński jeszcze się trzyma.
4. Jóźwiak - Jop : też remis. Co prawda Jóźwiak nie prezentuje się równie dobrze, co kolega w tym samym wieku, ale tez Jop nie jest ani w 70% tyle wart co Głowacki.
5. Jarzębowski - Stolarczyk : Legia. Stolarczyk jest drewniany, Jarzębowski coraz lepszsy.
6. Sokół - Pater: Legia. Sokół był zawsze lepszy od Patera. A teraz mamy Sokołów dwóch.
7. Surma (Magiera) - Strąk (Cantoro): remis. z tej czwrki najbardziej kreatywny Cantoro, najmniej Strąk.
8. Vukovic - Szymkowiak: Wisła. No, chyba, zeby Vuko się przebudził (w co niestetycoraz barziej wątpię).
9. Kiełbowicz (Wróblewski) - Brasilia: Legia. zarówno jeden, jak i drugi.
10. Żurawski - Saganowski: Wisła pojedynek gigantów. Chyba jednak Żurawski. Potrafi prawie wszystko. Sagan musi udowodnić, że jest w stanie grać dłużej niż pół sezonu na tak wysokim poziomie.
11. Svitlica - Frankowski. Legia. obaj są znakomitymi egzekutorami. Frankowski musi udowodnić, że wrócił do wysokiej formy.
12. Kubicki - Kasperczak: Wisła. Kuba jeszcze nicnie osiągnął samodzielnie.
Razem: Legia - Wisła: 4-4.
Jeszcze troszkę z innymi rezerwowymi można się pobawić:
Dudek - Paszulewicz remis.
Garcia - Dubicki Wisłą
nie mamy w Legii odpowidników dla braci Brożek. - kolejny punkt dla Wisły.

Łącznie z rezerwą wygrywa Wisła.

Yevaud
11-08-2003, 12:59
Ja wypełnie to porównanie na "dzień dzisiejszy".

1. Boruc - Piekutowski
Przewaga Legii. Piekutowski zagrał w ostatnim czasie tylko 1 dobry mecz, a Boruc pokazuje swoją klasę od dłuższego czasu.

No jak na dzień dzisiejszy, to Piekutowski nie puścił nic, a Boruc owszem, i to pod nogami.
Zasadniczo lepszy będzie chyba Boruc, ale na dzień dzisiejszy?

jarcyś
11-08-2003, 13:03
1. Boruc - Piekutowski

Piekut jest niezły ale Artur to perła . Legia

2. Szala - Baszczyński

zdecydowanie Baszczyński. Szkoda gadać.... Wisła

3. Zieliński - Głowacki

najtrudniejsza para . obu widzę na środku obrony Reprezentacji .

remis

4. Jóźwiak - Jop

najśmieszniejsza para . chyba jednak Jop . Wisła

zdecydowanie Jarzebowski. Legia

6. Sokołowski (I) - Pater(Gorawski)

raczej Sokół (I) . szybkość , dośrodkowanie, filmowe bramki . Pater gorzej radzi sobie u schyłku kariery niż nasz Warrior . Legia

remis. Surma jakoś mnie nie zachwyca

8. Vuković - Szymkowiak

Szymkowiak bez dwóch zdań.... Wisła

Kiełbowicz. Brasilia jest cienki jak sik pająka . Legia

Zurawski. Jeszcze ciągle Żurawski ... :/ Wisła

remis. dwaj łowcy bramek o odmiennym stylu gry ale porównywalnie skuteczni

[marcin]
11-08-2003, 15:48
1. Boruc - Piekutowski ze wskazaniem na Boruca jest troche lepszy od Piekutowskiego
2. Szala - Baszczyński na Baszczynskiego Szala nie am szans
3. Zieliński - Głowacki -remis obaj sa naj lepsi
4. Jóźwiak - Jop tu tak samo remos obaj grja nie ruwno
zdecydowanie Jarzebowski.
6. Sokołowski (I) - Pater(Gorawski) na Sokola jest dobry i potrafi bramki piekne terafiac i jego dosrodkowania
7. Surma - Strąk(Cantoro) zdecydowanie na Surme jest nie zastapiony na tej pozycji w legii

8. Vuković - Szymkowiak na Szymkowiaka bo Vukovic jakos forme zgubil i nie odzyskal jej jak na razie
9. Kiełbowicz(Wróblewski) - Brasilia tu niema wielkiego wyboru na Kielbowicza

10. Żurawski - Saganowski tu wedlug mnie naj sprawiedliwszym bedzie remis obaj sa wysokiej formie
11. Svitlica(Garcia) - Frankowski(Dubicki) trudno tu ocenic naszych napastnikow Svitlica byl dobry w tamtym sezonie teraz to niewiem a Gracia blysnol wsparingach mala przewaga na Frankowskiego

MaxxxiM
11-08-2003, 18:29
No jak na dzień dzisiejszy, to Piekutowski nie puścił nic, a Boruc owszem, i to pod nogami.Zasadniczo lepszy będzie chyba Boruc, ale na dzień dzisiejszy?

no jakby przypomniec sobie mecze Wisly z Omonia to juz piekutowski tak swietnie sie nie prezentuje. w pierwszym meczu przy dwoch karnych, jak na niego patrzylem to mi sie przypomniala reklama Bankowego, kiedy Pazur mowi "ale ty sie chlopie rzucaj". a na cyprze ta pierwsza bramka to co to bylo. lob a'la Seaman.

BTW, przemeczylem sie przez program Magazyn Olimpijski i dowiedzialem sie od Strejlaua, ze Wisla Plock to bardzo silna druzyna. i nie wiem co z ta wiedza zrobic :help:

Greebo
12-08-2003, 08:18
1. Boruc - Piekutowski

remis

2. Szala - Baszczyński

duzy plus Wisly

3. Zieliński - Głowacki

remis, Zielinski ostatnio nie zachwycil za to Glowa ciagle kontuzjowany

4. Jóźwiak - Jop

remis, ale Jop madrzejszy :>

Jarzebowski lepszy w obronie, za to Stolarczyk wbrew pozorom ma troche asyst i bramek wiec remis

6. Sokołowski (I) - Pater(Gorawski)

z jednej jak i z drugiej strony zawodnicy himeryczni. zalezy od dyspozycji dnia - remis

Gdyby poBaczyc gre defensywna Straka z ofensywna Cantoro to zdecydowanie Wisla. A tak kolejny remis.

8. Vuković - Szymkowiak

Zdecydowanie Szymek. W obecnej formie najlepszy srodkowy w Polsce.

Zdecydowanie Kielbowicz. Brasilia na razie prezentuje sie tragicznie.

Zurawski. Najlepszy w Polsce.

Ostatni sezon dla Svitlicy, on tez lepiej bije wolne ale ogolnie chyba remis.

legart
12-08-2003, 08:41
Greebo, ale Jarzębowski też potrafi się zachować na polu karnym przeciwnika i w ostaniej rundzie strzelił 3 bramki :)

Adiq
22-09-2003, 21:02
Warto odświeżyć temat po ostatnim meczu. :]

Nazgul
22-09-2003, 21:18
(...)

A teraz? ;)

A w ogóle to wszystkie rachuby poszły się...
Szala - nie grał. Jarza - nie grał. Głowacki - też nie grał. A reszta Wisły poza Żurawskim który jest bezkonkurencyjny (widzeliście jak ciężko zabrać mu piłkę?) spisała się średnio. Jakbym mial typować teraz byłoby chyba 10-1 dla Legii...

Jackos
22-09-2003, 21:23
(...)

A teraz? ;)

Szala - nie grał. Jarza - nie grał. Głowacki - też nie grał. A reszta Wisły poza Żurawskim który jest bezkonkurencyjny (widzeliście jak ciężko zabrać mu piłkę?) spisała się średnio. Jakbym mial typować teraz byłoby chyba 10-1 dla Legii...

A Saganowi toi nie? On o każdą piłkę walczył i jak się przy niej utrzymywał choć zabrakło skuteczności

Aureliusz
22-09-2003, 21:28
(...)

A teraz? ;)

Taran nagle się okazuje, że Wisła jest mocno srednią druzyną. Piekutowski wcale nie najlepszy (-4 bramki), to samo Stolarczyk. Nawotczyński dno, Jop drewno. Pater ligowy średniak, Brasilia nie umie grać w pomocy. Strąk też jakoś taki nijaki. Dubicki mimo dobrego początku, wraca na swoje miejsce. Nagle się okazuję, że jedynymi wartościowymi graczami są Żurawski i Szymkowiak. I nagle okazuję się, że jak się ich obu wyłączy z gry, to sposób na wygraną jest wyjątkowo prosty.
Wiadomo, że dużo kontuzji w Wiśle. Głowacki, Cantoro, Frankowski to bardzo wartościowi zawodnicy, ale póki co kontuzjowani. Więc w obecnej sytuacji, jakby się porównało ter 2 druzymy, to mogłoby wyjść, jak pisze andrzejzb, 10:1! A że nie jest to internetowe napinactwo przekonaliśmy się w piątek. Róźnica klas w tym meczu była aż nadto widoczna.

Yevaud
23-09-2003, 09:18
Tylko porównanie trochę cięższe się zrobiło, bo Legia zagrała znów 3-5-2.
Więc jak tu porównywać umiejętności Szymkowiaka z kimkolwiek? Wszak miał on przeciw sobie i Magierę i Surmę. Indywidualnie być może byłby lepszy niż każdy z nich z osoban, ale dwójce naraz nie dał rady. Z kolei Vukovic miał przeciw sobie drewnianego Strąka, o którym bodaj S. Szczepłek z Rzepy pisał, że jest to chyba najbardziej przereklamowany gracz w naszej lidze, więc miał znacznie więcej swobody od Szymkowiaka. Ponadto i Surma i Magiera wspomagali go w konstruowaniu akcji. Strąk niezabardzo.
Można porównywać co najwyżej formacjami:
bramkarz - punkt dla Legii. Piekutowski przy pierwszej i trzeciej bramce nie bez winy.
obrona - punkt dla LEgii. Obrona Wisły jak ser szwajcarski.
pomoc: skrzydła - remis (1-1). Głównie za sprawą zmienników: Brożka i Sokołowskiego II. Gdyby nie to, to punkt dla Legii.
pomoc: środek - tu bym dał 2-0 dla Legii. Niemalże nokaut.
atak: remis (1-1).
trenerzy - punkt dla Legii. Kubicki z materiału jaki miał potrafił stworzyć świetny zespół. Kasperczak nie. Pozostaje mu więc narzekanie na kontuzje.
Wychodzi więc 7-2.
A na boisku i tak było 4-1.

marecki
23-09-2003, 09:40
A ja teraz odkryje Ameryke! ;) ...gdyby zawsze to co na papierze mialo odzwierciedlenie na boisku ,to na stadion przychodzili by tylko pilkarze i trenerzy...
Na papierze byl i moze nawet jest remis ...ale naszym chce sie grac w pilke. W druzynie jest zajebista atmosfera. Widac to po reakcjach pilkarzy po strzeleniu bramki. Nie tylko Vuko. Zobaczcie jak sie cieszy np. Kielbowicz po bramce z Lechem :) Widac to na treningach i poza boiskiem.
Gdyby w Wisle byli sami piłkarze o mentalnosci Glowackiego ,Zurawskiego nawet Kosowskiego... to ich gra wygladala by inaczej.

P.S. Adiq co to za Harry Poter w avantarku :D :buhaha: :rotfl: