PDA

Zobacz pełną wersję : Kolejny wywiad z E.T. aktualizacja 17.08 od strony 4

_Bart
05-08-2003, 14:25
Przytocze tylko najlepsze fragmenty gdyż całość jest za duża żeby przepisywać. Zastrzegam iz nie bedzie słowo w słowo ale sensu wypowiedzi nie zmienie.

NL: Skad znajdą sie pieniądze na spłate zadłużenia wobec ZUSu i Urzędu Skarbowego (łacznie około 1,5 mln złotych)
E.T. : Musimy je zarobić. Wierze ze mimo fatalnej sytuacji na rynku transferowym zostanie jednak sfinalizowany transfer Stanko Svitlicy. (pózniej gadka o sprzedażu praw tv do meczów z Partizanem 6.IX i Iraklisem 9.X. i nowych sponsorach).

Brawo!!! Jesli działalność klubu zależy tylko od sprzedaży Stanka to wspaniale o zarzadzajacych tym klubem świadczy. Teraz chcą sprzedać Svitlice, zrezygnowali już ponoć z jakiegoś napastnik (Drincic czy jakoś tak) i zostaniemy z dwoama napastnikami. BRAWO
Sprzedaż praw do sparingów. Kuźwa na co oni licza??? Na jakieś kokosy. Szczerze watpie. Jesli uda sie dostać tyle pieniazków zeby zapłacic tym druzyną za przejazd i zorganizowanie meczu (wiec przy dobrych wiatrach wyjdziemy na 0 ) to bedzie dobrze.

NL: Naprawde do samego końca trzeba było czekać na osiagniecie porozumienia z ZUSem i US?
E.T.: ...Zajmowaliśmy sie tym od kwietnia....Zakładalismy wówczas ze zagramy w Europejskich pucharach. Spłate długu chcielismy wiec przesunać do czasu gdy na nasze konto wpłynełyby pieniadze z tego tytułu.Pierwsze odpowiedzi były jednak odmowne, a my przekonani że klub zostanie sprzedany zrezygnowalism,y z dalszych negocjacji. Wszystko wskazywało na to iż wykupi nas Jakubas. Przecież od lutego w klubie pracował Grzegorz Kita. Sprawdzał udzielał wywiadów. Zachowywał sie jak nowy prezes... Dopiero gdy okazało sie ze do tranzakcji nie dojdzie wznowilismy procedury.

Brawo. Po pierwsze. Jak mozna przeiwdywac gra w pucharach. To trzeba sie z ****** na łby pozamieniać zeby założyć taką rzecz. Przecież piłka nożna to gra przypadku i wszystko moze sie zdarzyc. A moze ja sie myle ???
Kolejny raz widać jak E.T. zna sie na dobrym marketingu. Teraz napewno wszyscy beda walili drzwiami i oknami żeby wspołpracowac z takim imbecylem. Ja po takich słowach (w lekkim tłumaczeniu "przyjdzie frajer to za nas zapłaci") chciałbym omijać pane Trylnika. Kolejna sprawa pokazuje jak klub jest zajebiscie profesjonalnie prowadzony. Jesli pozwala sie panu Kicie na zabawe w prezesunia to bardzo dobrze świadczy o naszej goscinnosci. Tak pewnie starali sie włazić mu w dupe aby tylko kupili Legie ale on pobył sobie "prezesem" przez chwile stwierdził ze tu jest burdel i wcale sie nie dziwie ze zrezeygnował Jakubas z zakupu. BRAWO

NL: Sytuacje poprawiła by sprzedaż Stanko Svitlicy. Mówiło sie o wielu klubach.
E.T. Dla mnie jest to niezrozumiała sytuacja. Zawodnik strzela w ciagu póltora roku 40 bramek i nie ma chętnych żeby wyłożyć za niego 500 tyś euro. Jesli nie odejdzie teraz to bedziemy chcieli przedłużyć z nim kontrakt.

BRAWO. Świadczy to o pańskiej głupocie prezesiono w dupe ******. A ty zapłaciłbyś 500 tyś euro za piłkarza który strzela 40 bramek przez 1,5 roku w lidze Cypryjskiej. Ja watpie w to a tak postrzegana jest nasza liga. Majac co wyboru ludzi za darmo a ludzi którzy w naszej lidze błyszczą to wole ludzi za friko. Najlepiej swiadczy przykład Karwana. U nas był zajebisty a w bundeslidze nie gra. Mysle że to samo moze byc z Kosowskim a w [przyszłosci z Żurawiem (czyli gwiazdami naszej ligi)
Chcecie przedłużyć z nim kontrakt. Buhahaha Stanko raczej głupi nie jest i nie bedzie przedłużał kontraktu. A w szczegolnosci po wypowiedzi "że gdyby na poczatku Legia nie chciała 1mln Euro tylko 500 to juz by go w Legii nie było" On chce grać w lepszej lidze niż nasza chce wiecej pieniedzy wiec miłej zabawy przy negocjacjach.

NL: Na razie na stadionie widać tylko prace pogarszajace jego wyglad
E.T. Bo stadnion - zdaniem strazy pozarnej - nie był bezpieczny... Prawda jest taka że stadion wymaga remontu i to gruntownego. Przecieka dach o którym mowi sie ze w kazdej chwili moze sie zawalić. Badania radiologiczne wykazał ze modernizacjio wymagaja słupy oswietleniowe.

O kurva. Teraz to prezesunio pierdolnął. Chcieliśmy matek z dziecmi na stadionie, całych rodzin. To juz napewno nie przyjda. Jak mozna mówić takie rzeczy. Ja bym sie wcale nie zdziwił jakby teraz na krytą nikt nie przyszedł abonamtentowcy chcieli by zworotów kasy itd. Nie zdziwiłbym sie tez jakby PZPN zamknął nam stadion za to iż grozi zawalenie. A remont słupów po badaniu radiologicznym to juz i tak nie pomoze. I tak już wszyscy śiwecimy w ciemnosciach. BRAWO prezesie.

NL: Zrywanie dwóch tysiecy krzesełek było koniecznoscią? Moze wystarczyło ograniczenie puli biletów. Efekt byłby ten sam.
E.T. Nauczyłem sie jednego - z instytucjam,i takimi jak straż pożarna sie nie dyskutuje. (pozniej marudzi ze jakby cos sie działo to byłaby jego wina)

No BRAWO. Jesli przez rok nauczył sie pan tylko tego ze nie mozna kłocic sie o swoje to już sie nie dziwie dlaczego mamy grac derby w Płocku i inne głupie głupoty pana wymysłów.

NL: co sie stało z krzesełkami ?
E.T. Trafiły do Drukarza Warszawa, a w zamian do drugiego zespołu trafiło 4 graczy. Ale prosze mnie źle nie zrozumieć. Nie zrwyalismy krzesełek żeby zapłacić za piłkarzy.

No cóż. Ja myśle że po dealu z Gawinem i ganiu sparingów z nimi w zamian za meble to krzesełka wzamian za zawodników to jednak deal przerwy letniej. Może teraz wzamian za oswietlenie sprowadzimy z Polonii Kusia (oczywiscie jak bedzie zdrowy) a za trybune krytą weźmiemy jakiegoś innego piłkarza.

Podsumowując:

Kończ pan panie Trylnik i wstydu oszczędź.
Przypomina mi sie też txt Bądź mężczyzną - ***********.

calagan
05-08-2003, 18:18
Zalamales mnie Bart. Jestes tak ograniczony, czy tak Cie Trylnik mierzi na stolku? Nie jestem ani jego zwolennikiem, ani przeciwnikiem, ale w pewnych kwestiach ma racje.

ad. kasa na zus itp.
A myslisz, ze skad ma Legia teraz wzioac kase. Marketing lezy, a nawet gdyby nagle zaczal dzialac na hiper poziomie to jakie przewidujesz zyski? Ilu kibicow kupi koszulke za 100zeta? 100, 1000 to juz byloby super. Ile karnetow sie sprzedaje? Malo. Dlugi sa, a splacac je trzeba. Wole sprzedac 3 pilkarzy i wyjsc na 0 z dlugami, niz miec 5 super kopaczy i nie miec kasy na pensje dla nich. Zrezygnowali z Drincica? Kupili mu bilet, zalatwili wize, a koles ich olal. Ronaldo on nie jest. Nie chce to nie. Poki co to Stanko jeszcze jest, wiec nic ich nie pili do tego jugola. Iraklis przyjezdza w ramach rozliczen za Mieciela wiec nie sadze zeby trzeba bylo placic jeszcze za nich. A czy beda zyski zalezy od tego czy sie kibice wybiora, czy oleja sprawe i beda tylko plakac, ze Trylnik to dupek.

ad. jakubas itp.

Wybacz, ale jak Twoim zdaniem mozna cokolwiek przewidywac jesli nie zaklada sie pewnych rzeczy w interesach. Patrzac na tabele po jesieni realnie mielismy szanse na mistrza. Skonczylo sie jak sie skonczylo, ale czy to wina prezesa, ze zakladal minimum puchary? Gdyby zakladal, ze Svitlica bedzie krolem strzelcow to bym Cie zrozumial, ale zakladac gre w pucharach to jest chyba normalne. Co bys napisal gdyby ET powiedzial zima, ze na puchary nie mamy sznas walczymy o utrzymanie?
Reszta to niestety brak dyplomacji. Pewnych rzeczy sie nie mowi, ale prezes chyba o tym zapomnial i pokazal sie jak burak. Zaloze sie, ze wiekszosc prezeso by tak myslala, ale zaden tego nie powie na glos. Trylnik zachowal sie jak naiwniak i wypaplal wszystko.

ad. stanko itp.
Wypowiedz ta swiadczy o braku znajomosci realiow rynku. Ale tez teksty w stylu, ze gdyby chcieli 0,5 mln, a nie 1mln to by sprzedali tez sa glupie. To nie byla sztywna suma. To byla oferta wstepna. Znasz zasady negocjacji? najpierw zadaj wiecej zebys mial z czego spuscic. Chcesz sprzedac za 1mln? Zadaj 1,5, a moze zarobisz wiecej niz 1mln.

ad. stadion
Przesadzasz. jakby Ci ktorzy siedza na krytej nie wiedzieli, ze dach przecieka. Takie teksty maja jedno na celu - zmuszenie miasta do szybkiego przetargu i wylonienie inwestora do budowy. Rodziny na stadion nie przyciagnie informacja o bezpiecznych masztach, ale o bezpiecznym stadionie i wygodnych miejscowkach.

ad. stadion 2
Miklas sie klocil i dostal zgode na organizowanie meczow w ostatniej chwili. pamietasz sprawe azotu na torwarze i trawy na zakolu? Bzdury, a spowodowaly, ze prawie zamkneli nam stadion.

ad. zaplata itp
Nie rozumiem Cie. Zaplacili za cos tylko tym, ze sie pokazali w miasteczku i rozegrali mecz. Zle? Promocja za darmo. Zle? Czepiasz sie. I pierdolisz glupoty. Krzeselka i tak bylyby na smieci, bo nie pozwola ich znow zainstalowac. Drukarzowi sie przydadza, ale co tam - sam nie zjedz, a drugiemy nie daj.

Generalnie Trylnik to dupa, ale to do czego sie przyczepiles to w wiekszosci jego racja. Koncz i sie nie kompromituj.

_Bart
05-08-2003, 19:54
A ja sobie teraz pocytuje Twoje wypowiedzi.

Zalamales mnie Bart. Jestes tak ograniczony, czy tak Cie Trylnik mierzi na stolku? Nie jestem ani jego zwolennikiem, ani przeciwnikiem, ale w pewnych kwestiach ma racje.

Zaraz zobaczymy w których wg Ciebie ma racje a wg mnie nie.

ad. kasa na zus itp.
A myslisz, ze skad ma Legia teraz wzioac kase. Marketing lezy, a nawet gdyby nagle zaczal dzialac na hiper poziomie to jakie przewidujesz zyski? Ilu kibicow kupi koszulke za 100zeta? 100, 1000 to juz byloby super. Ile karnetow sie sprzedaje? Malo. Dlugi sa, a splacac je trzeba. Wole sprzedac 3 pilkarzy i wyjsc na 0 z dlugami, niz miec 5 super kopaczy i nie miec kasy na pensje dla nich. Zrezygnowali z Drincica? Kupili mu bilet, zalatwili wize, a koles ich olal. Ronaldo on nie jest. Nie chce to nie. Poki co to Stanko jeszcze jest, wiec nic ich nie pili do tego jugola. Iraklis przyjezdza w ramach rozliczen za Mieciela wiec nie sadze zeby trzeba bylo placic jeszcze za nich. A czy beda zyski zalezy od tego czy sie kibice wybiora, czy oleja sprawe i beda tylko plakac, ze Trylnik to dupek.

Mówisz skąd Legia ma wziać kase. Niech sprzeda klub a nie robi uniki aż będą mieli grunty i wtedy na klubie sie lepiej zarobi. Pamietam że w miejscu gdzie jestes bardziej dostepny wiele osób wypowiadało się w podobnym tonie iż Zajarczyk czeka na dobry moment żeby sprzedac. Jesli czeka to niech teraz da coś od siebie a jesli nie chce dawać to sie nie dziw że mam o nim i o Trylniku takie zdanie jekie mam.
Albo chca sprzedac Svitlice i testuja zawodników teraz aby pózniej nie było tak jak z Yahaya albo nie sprzedajemy Svitlicy.
Co do sparingów. Iraklis przyjezdza ale watpie aby oni za wszystko płacili. Mysle że troche kasy na to pójdzie plus ochrona plus światło itd itd minus kibice (mysle ze przy mniejwiecej 8 tys - bo wiecej to nas na meczu nie bedzie) to wyjdziemy na 0 przy dobrych wiatrach.

ad. jakubas itp.

Wybacz, ale jak Twoim zdaniem mozna cokolwiek przewidywac jesli nie zaklada sie pewnych rzeczy w interesach. Patrzac na tabele po jesieni realnie mielismy szanse na mistrza. Skonczylo sie jak sie skonczylo, ale czy to wina prezesa, ze zakladal minimum puchary? Gdyby zakladal, ze Svitlica bedzie krolem strzelcow to bym Cie zrozumial, ale zakladac gre w pucharach to jest chyba normalne. Co bys napisal gdyby ET powiedzial zima, ze na puchary nie mamy sznas walczymy o utrzymanie?
Reszta to niestety brak dyplomacji. Pewnych rzeczy sie nie mowi, ale prezes chyba o tym zapomnial i pokazal sie jak burak. Zaloze sie, ze wiekszosc prezeso by tak myslala, ale zaden tego nie powie na glos. Trylnik zachowal sie jak naiwniak i wypaplal wszystko.

No tu mnie rozwaliłeś. To tak jakbyś zakładał że Twoja dziewczyna jest w ciąży Ty mówisz że bedziesz miał piękną córke i mówisz że jak bedzie miała 15 lat zostanie modelka bedziesz miał wtedy z tego kase i oddasz komuś. Jak mozna coś takiego załozyć. To jest absurd. Wcale nie musi być córka (choc badanie tak wykazało) wcale nie musi byc piekna (ważne aby była zdrowa) i wcale nie musisz mieć kasy z jej kariery modelki bo moze sie na Ciebie wypiąc wtedy.
Do reszty widze sie zgadzamy.

ad. stanko itp.
Wypowiedz ta swiadczy o braku znajomosci realiow rynku. Ale tez teksty w stylu, ze gdyby chcieli 0,5 mln, a nie 1mln to by sprzedali tez sa glupie. To nie byla sztywna suma. To byla oferta wstepna. Znasz zasady negocjacji? najpierw zadaj wiecej zebys mial z czego spuscic. Chcesz sprzedac za 1mln? Zadaj 1,5, a moze zarobisz wiecej niz 1mln.

Na poczatku sie zgadzamy ale później...
Jesli Legia od poczatku chciała za Stanko 500 a żadał by 1mln to wtedy pewnie Arminia lub inny wynalazek doszedłby z Legia do porozumienia. Wtedy nie było by tematu Svitlicy a my mielibyśmy kase i jakiegoś kopacza w zamian. Na początku jednak była sztywna cena 1mln pózniej 700 tyś aż wkonću jak Engel wytłumaczył Trylnikowi to skonczyło sie na 500 i nagle Svitlica ma okazje przejsc do 2 bundesligi.

ad. stadion
Przesadzasz. jakby Ci ktorzy siedza na krytej nie wiedzieli, ze dach przecieka. Takie teksty maja jedno na celu - zmuszenie miasta do szybkiego przetargu i wylonienie inwestora do budowy. Rodziny na stadion nie przyciagnie informacja o bezpiecznych masztach, ale o bezpiecznym stadionie i wygodnych miejscowkach.

W takim razie (przyjmij to jako żart a nie groźbe :) ) zapraszam Cie do mnie do domu gdzie mam nienormalnych rodziców ojciec lata z siekierą - jeszcze nigdy nikogo nie zabił ale lata - a matka do herbaty dosypuje róznych specyfików (jest czarownica :P).
Przyjdziesz ??? Napijesz sie herbaty. WATPIE. Ja gdybym wczeniej chodził na kryta teraz napewno bym tam nie poszedł.
Mówisz ze to element przetargowy do negocjacji z miastem. Moze masz i racje ale jednoczesnie jest to odstraszenie potencjalnych kibiców od przyjscia na stadion. Ty wiesz ze dach przecieka że kryta nie runeła to i nie runie ale ktos kto nigdy nie był na meczu po przeczytaniu takiego czegoś na kryta raczej nie pójdzie.

ad. stadion 2
Miklas sie klocil i dostal zgode na organizowanie meczow w ostatniej chwili. pamietasz sprawe azotu na torwarze i trawy na zakolu? Bzdury, a spowodowaly, ze prawie zamkneli nam stadion.

Tu masz racje ale wez pod uwage to że Trylnik godzi sie na wszystko.
Ma nie byc krzesełek? Nie ma. Derby na Legii z 500 kibicami Legii? Zgoda. Derby w Płocku? Nie widze problemu, nie bede robił przeszkód.
O swoje trzeba walczyć a nie przyjmować wszystko z pokorą. Przynajmniej ja wychodze z takiej zasady w życiu.

ad. zaplata itp
Nie rozumiem Cie. Zaplacili za cos tylko tym, ze sie pokazali w miasteczku i rozegrali mecz. Zle? Promocja za darmo. Zle? Czepiasz sie. I pierdolisz glupoty. Krzeselka i tak bylyby na smieci, bo nie pozwola ich znow zainstalowac. Drukarzowi sie przydadza, ale co tam - sam nie zjedz, a drugiemy nie daj.

To akurat było przezemnie wypowiedziane w ramach kpiny. Widze że sie nie zrozumiałes. Ale z drugiej strony jest zabawnie. Piłkarze za krzesełka. Meble za sparingi (choc w ramach promocji to ja też wychodze z załozenia za jesli tam zdobylismy choc jednego kibica który pozniej sie przyczyni jakos dla klubu to sie opłacało).
Ale nie róbmy sobie jaj bo to jest paranoja ze Legia musi przekładać mecz pucharowy dlatego bo musi oddac za meble.

Generalnie Trylnik to dupa, ale to do czego sie przyczepiles to w wiekszosci jego racja. Koncz i sie nie kompromituj.

Ty wypowiedziałes Swoje zdanie ja swoje. Forum jest od tego żeby dyskutowac.
Dziekuje za odpowiedz i dowidzenia.

rkwa
05-08-2003, 19:55
moze nie na temat ale a'propos karnetow-do kiedy mozna kupowac?tylko do piatku czy w przyszlym tygodniu jeszcze tez?

ps.dieki za info i sorawa ze nie na temat.

pozdro.

_Bart
05-08-2003, 19:56
aha jeszcze jedno bo tym mnie zdenerwowałes ciutke

jesli uwazasz ze jestem ograniczony to proponuje przejrzenie wszytkich moich wypowiedzi i ocene a nie po jednym poscie w którym akurat sie nie zgadzamy

calagan
06-08-2003, 10:13
Czy Wy naprawde wierzycie w te tlumy inwestorow/sponsorow walace do Legii. Tak naprawde pierwszymi powaznym byl jakubas. Rozmawial i byli blisko. Rozmyslil sie sam zainteresowany. Dlaczego? Nie wiem. Moze tak jak pisze szmatlawiec przestraszyl sie kosztow utrzymania zespolu, moze stwierdzil, ze nie stac go na to, a moze brak pucharow. Gmoch narobil szumu i ucichl. PZU - jakby chcieli to by weszli. Ja nie chce miec to kolejnego kolesia, ktorego bedzie stac na zakup akcji i nic wiecej. Po co to komu?Chca sprzedac Svitlice, ale nie beda kolesia sciagac na sile. On SAM zrezygnowal, a nie Legia z niego. Pamietaj, ze teraz jest wolna amerykanka na rynku i pilkarzy wolnych troche jest. Nie chce to nie. Poszukamy innego. Iraklis przyjezdza w ramach rozliczen za Manuele, wiec nie sadze, zeby jeszcze Legia im placila za cos. Organiazacja takiego meczu to mniejsze koszty niz ligowego. Nie ma gosci, nie ma takiego zagrozenia.
Znasz sie troche na finansach? Slyszales komunikaty o spolkach gieldowych, ze np: zysk za pierwszy kwartal jest nizszy/wyzszy od prognozowanego. To jest norma. Musi miec jakies zalozenia przed kolejnym rokiem. Tak jak przed sezonem sa zapowiedzi walki o mistrza, utrzymanie, czy co jeszcze tak samo jest w biznesie. Klub teraz to normalny biznes. ET zalozyl, ze beda puchary i kase za nie uwzglednil w wydatkach na drugie polrocze. Niestety kluby maja inny rok rozliczeniowy niz normalne spolki i w razie niespelnienia prognoz wychodza takie kwiatki jak teraz (dziura w budzecie). Przeciez nawet budzet panstwa to jest zalozenie, ze sciagna iles podatkow, jakies wplywy z prywatyzacji itp. Jak idziesz do szkoly to z zamiarem jej ukonczenia, a nie poderwanika panienki.
Nie wierze, ze ktorykolwiek klub z bundesligi (I lub II) wylozylby 500tys euros. Nie ma bata. Rosjanie tak, ale Stanko nie bardzo chcial tam isc. Na zachodzie nikt nie wylozy.
Ale lepszego stadionu nie mamy teraz. O ile powiedzenie o masztach bylo glupie, to juz o krytej nie. Jak kibicuje ktos Legii to i tak pojdzie. zadne dziury i maszty go nie przeraza. Predzej awantury na trybunach.
Trzeba walczyc, ale tez patrzec gdzie mozna powalczyc. Kopanie sie ze straza to bylaby glupota. O derby nikt nie mowil, ze ma byc 500 kibicow. To mowil koles z Poloni (Skorupka). Nasi chcieli, zeby Legia zajela zylete, a moze nawet czesc krytej. Plock to pomysl Polonusow. Moze to i lepiej, murawa bedzie miala jeden mecz mniej (wystarczy nam Lukullus).
Moze to i paranoja, ale taka mamy niestety sytuacje finansowa. Nam ten mecz 20 nie przeszkodzi w niczym,a zaplate mamy z glowy.

Ps: Sorry, za ograniczonego, ale ponosi mnie czasem jak czytam ciagle jeczenie na dzialaczy, a niektore rzeczy od nich zupelnie niezaleza. Mozna krytykowac, ale przywalanie sie do wszystkiego co zrobia jest juz zalosne. Chca sprzedac Stanko - zle, nie sprzedaja Stanko - tez zle.

_Bart
06-08-2003, 10:57
Czy Wy naprawde wierzycie w te tlumy inwestorow/sponsorow walace do Legii. Tak naprawde pierwszymi powaznym byl jakubas. Rozmawial i byli blisko. Rozmyslil sie sam zainteresowany. Dlaczego? Nie wiem. Moze tak jak pisze szmatlawiec przestraszyl sie kosztow utrzymania zespolu, moze stwierdzil, ze nie stac go na to, a moze brak pucharow. Gmoch narobil szumu i ucichl. PZU - jakby chcieli to by weszli. Ja nie chce miec to kolejnego kolesia, ktorego bedzie stac na zakup akcji i nic wiecej. Po co to komu?Chca sprzedac Svitlice, ale nie beda kolesia sciagac na sile. On SAM zrezygnowal, a nie Legia z niego. Pamietaj, ze teraz jest wolna amerykanka na rynku i pilkarzy wolnych troche jest. Nie chce to nie. Poszukamy innego. Iraklis przyjezdza w ramach rozliczen za Manuele, wiec nie sadze, zeby jeszcze Legia im placila za cos. Organiazacja takiego meczu to mniejsze koszty niz ligowego. Nie ma gosci, nie ma takiego zagrozenia.
Znasz sie troche na finansach? Slyszales komunikaty o spolkach gieldowych, ze np: zysk za pierwszy kwartal jest nizszy/wyzszy od prognozowanego. To jest norma. Musi miec jakies zalozenia przed kolejnym rokiem. Tak jak przed sezonem sa zapowiedzi walki o mistrza, utrzymanie, czy co jeszcze tak samo jest w biznesie. Klub teraz to normalny biznes. ET zalozyl, ze beda puchary i kase za nie uwzglednil w wydatkach na drugie polrocze. Niestety kluby maja inny rok rozliczeniowy niz normalne spolki i w razie niespelnienia prognoz wychodza takie kwiatki jak teraz (dziura w budzecie). Przeciez nawet budzet panstwa to jest zalozenie, ze sciagna iles podatkow, jakies wplywy z prywatyzacji itp. Jak idziesz do szkoly to z zamiarem jej ukonczenia, a nie poderwanika panienki.
Nie wierze, ze ktorykolwiek klub z bundesligi (I lub II) wylozylby 500tys euros. Nie ma bata. Rosjanie tak, ale Stanko nie bardzo chcial tam isc. Na zachodzie nikt nie wylozy.
Ale lepszego stadionu nie mamy teraz. O ile powiedzenie o masztach bylo glupie, to juz o krytej nie. Jak kibicuje ktos Legii to i tak pojdzie. zadne dziury i maszty go nie przeraza. Predzej awantury na trybunach.
Trzeba walczyc, ale tez patrzec gdzie mozna powalczyc. Kopanie sie ze straza to bylaby glupota. O derby nikt nie mowil, ze ma byc 500 kibicow. To mowil koles z Poloni (Skorupka). Nasi chcieli, zeby Legia zajela zylete, a moze nawet czesc krytej. Plock to pomysl Polonusow. Moze to i lepiej, murawa bedzie miala jeden mecz mniej (wystarczy nam Lukullus).
Moze to i paranoja, ale taka mamy niestety sytuacje finansowa. Nam ten mecz 20 nie przeszkodzi w niczym,a zaplate mamy z glowy.

Ps: Sorry, za ograniczonego, ale ponosi mnie czasem jak czytam ciagle jeczenie na dzialaczy, a niektore rzeczy od nich zupelnie niezaleza. Mozna krytykowac, ale przywalanie sie do wszystkiego co zrobia jest juz zalosne. Chca sprzedac Stanko - zle, nie sprzedaja Stanko - tez zle.

ad1 Svitlica

Mi głownie chodzi o to że jeśli tak naprawde jego sprzedaż jest jedynym wyjściem żeby ratowac klub to trzeba juz sciagać kogoś innego a nie czekać z założonymi rękami i w ostatniej chciwli sprowadzić takiego gracza jak Yahaya. Chyba zgodzimy sie ze sciaganie zawondika w ostatniej chiwli to ogromne ryzyko.
Dalej oto wypowiedź Svitlicy z GW

Jest bardzo blisko mojego odejścia z Legii. Gdzie? Może do Niemiec? Właśnie wpłynęły do klubu zaproszenia z II-ligowych Arminii Bielefeld i Energie Cottbus - mówi "Gazecie" król strzelców poprzedniego sezonu Stanko Svitlica.
Do Niemiec pojechałby nie na testy, ale m.in. na badania lekarskie.

Ale pojawiły się także i inne propozycje (nie tylko transferu definitywnego, ale i wypożyczenia) - z południa Europy. - Gdyby miesiąc temu Legia chciała za mnie nie milion, a pół miliona euro, jak oczekuje teraz, to już dawno grałbym gdzie indziej - mówi Svitlica i dodaje, że niezbyt interesuje go gra w przeciętnych klubach rosyjskich czy izraelskich

Widzisz wiec ze warunki były na początku nie do przyjecia a teraz nagle nawet 2bundesliga sie interesuje.

ad2 Iraklis

Niech Ci będzie że Iraklis przyjedzie w ramach rozliczenia ale Partizan już napewno nie. Po drugie ile Legia moze zarobić na takich meczach? Wg mnie niewiele ale tu ukłony że pomyśleli o Nas kibicach abysmy w zamian za puchary mieli jakihś europejskich rywali.

ad3 Na finansach znam sie tak sobie (młody jestem firmy nie mam) ale na zdrowy rozum. W klubie nie mozna założyć że sie bedzie w europejskich pucharach. Mozna postawic taki cel przed druzyną ale nie założyć że awansujemy i na tym zarobimy. To powinny być dla klubu bonusy a nie pieniadze na przetrwanie. Wyżej sam mowisz ze masz dosć ludzi którzy kupuja akcje i pozniej nie wykladaja kasy. Dlatego ja mam dośc E.T. i Zarajczyka. Oni mowia że zainwestowali. Zainwestowali bo chcieli lepiej sprzedać niż kupili. Niestety przyszły słabe czasy w gospodarce i ch.. strzelił ich ambitne plany. Teraz nic nie dokładaja a czekaja na grunty żeby zarobić. Takich panów to powinno sie na taczkach wywozić.

ad4 Stadion

Mnie też żadne dziury w dachu nie odstraszą, ale jak ktos mi móiw że kryta moze sie w kazdej chwili zawalić to już bym na nia nie poszedł a na 100% nie wziałbym na nia dziecka.
Po drugie jesli tak boimy sie straży pożarnej to po kiego on takie rzeczy wygaduje. Teraz mozemy miec jakas smieszna kontrole i zamklna kryta nawet bez sprawdzania tylko na podstawie słow prezesa.

ad 5 derby

Nie wiem co ma z tym wspolnego skorupka ale wiem że niejaki Raniecki z Polonia Ole macza w tym paluszki. Nie wiem jak Tobie ale mi sie nie usmiecha Polonia na Legii ale bardziej nie usmiecha mi sie derby (jakie by one nie były) w Płocku. Przecież ta wieśc pójdzie w świat. Co o nas pomyśla na zachodzie. Wstyd.
Te 500 biletów o których piszesz ze mówi tylko Skorupka to niestety (jesli mecz bedzie w Wawie) smutna prawda i chyba nie odwołalna już. Polonia stawia warunek. Albo teraz My (Legia) jestesmy gospodarzem albo oni daja nam 500 biletów. Tu znowu wole abyśmy nie godzili sie na propozycje Polonii tylko przyjmujemy te 500 i sramy na nich (nie beda nam dyktowac co mamy robić)

ad 6 Paranoja

Zaszkodzić nie zaszkodzi ale wyszło tak troszke dziwnie.

ad7 Ograniczenia

hehe spoko rozumiem że nasze zdania są sprzeczne ale na przyszłosć nie oceniaj ludzi po jednym poscie
urazy nie czuje przyjmuje przeprosiny
ja nie czepiam sie o wszystko działaczy, pozostawiłem reszte artykułu doprzeczytania w NL a przedstawiłem tu tylko sprawy które mnie denerwuja

Mini
06-08-2003, 11:13
ET ty debilu! :box:
myślałeś że zagramy w pucharach? jak się znasz na marketingu dobrze a na sporcie wcale to nie masz tu czego szukać.Jak można było wierzyc w puchary skoro pozwoliliście odejść bramkarzowi(Boruc niezły ale na początku popełnił pare błędów i poszło parę punktów) i najlepszemu lewemu obrońcy w lidze podczas gdy inni się wzmaniali.nie wiem czy ten głąb wie że bez piłkarzy się nie da wygrywać i zarabiać.I zastanawia mnie fakt tego że z zusem i usem trzeba się rozliczyć żeby dostać licencję już na początku sierpnia podczas gdy flota z tv z europejskich pucharów jest we wrześniu. Trylnik jesteś głupi i powinieneś jak najszybciej wsadzic sie na taczkę i wywieźć zarządzać oborą a nie klubem piłkarskim.i do callagana: TAK! MYŚLELIŚMY ŻE SPONSORZY BĘDĄ WALIĆ TU DRZWIAMI I OKNAMI BO LEGIA TO NAJBARDZIEJ ROZPOZNAWALNY POLSKA KLUB NA ŚWIECIE!
a wogóle to ten wywiad juz gdzies widziałem(chyba na LL) :look:

Raffi
06-08-2003, 11:28
[Widzisz wiec ze warunki były na początku nie do przyjecia a teraz nagle nawet 2bundesliga sie interesuje.
..wypożyczeniem :/

_Bart
06-08-2003, 11:30
[Widzisz wiec ze warunki były na początku nie do przyjecia a teraz nagle nawet 2bundesliga sie interesuje.
..wypożyczeniem :/

... na które mam nadzieje sie Legia nie zgodzi nawet za 500 tys :)
W sumie wypozyczenie równa sie koniec kotraktu Stanko w Legii.

calagan
06-08-2003, 11:47
No to znowu:

ad. Svitlica
Nie wierze juz w teksty pilkarzy z prasy. Za duzo czytalem abym mial uwierzyc. Na poczatku Stanko mowil, ze chce zostac, podczas gdy wszyscy mowili, ze on chce odejsc. Menago mu nagadal o tym klubie z poludnia i on w to uwierzyl. Legia bardzo szybko spuscila z tonu. Gdyby komus zalezalo na nim to podjeliby negocjacje, a tak to bylo tak jak staranie sie o Zewlaka - zapytali ile chce i koniec.

ad. Iraklis
Zarobic niewiele, ale to tez promocja klubu (takze w europie) i atrakcja dla piknikow. Moim zdaniem powinni jeszcze sparing z VFL Wolfsburg zorganizowac na rzecz Nowaka (zagral u nas 1 mecz). Pokazaliby w ten sposob klase.

ad. finanse
Zalozenia pojawily sie zima i byly realne. Ja pucharow w zimie bylem pewny, na mistrza liczylem w przypadku slabszej formy Wisly. Ogladasz czasem lige angielska w TV. Tam czesto sie mowi - miejsce premiowane LM to mamy kasy x, inne to x% mniej (w przypadku bodaj Chelsea, czy kogos innego mowilo sie nawet o kilkunastu milionach mniej w budzecie i koniecznosci sprzedazy pilkarzy). Tylko, ze tam kluby funkconuja troche lepiej niz u nas, ale tez sie opieraja na pucharach. Nie wierze w teorie czekania na grunty bo slaba Legia to tez mniejsza wartosc tych gruntow. Plan zagospodarowania terenu przewiduje obiekty sportowe. Jak Legia bedzie w II lidze to za nic nie zarobia na stadionie, ktory trzeba wybudowac. Ziemie ma miasto i mocno ja dzierzy.

ad. stadion
Gdyby po kazdej wypowiedzi jakiegos kolesia mieli zamykac obiekty to polowa teatrow powinnabyc od reki zamknieta, a i z mieszkaniami prywatnymi nie jest lepiej. Gadanie o zawalaniu sie krytej, czy masztow to glupota, ale gdyby tak bylo to przeciez nie remontowaliby tego wszystkiego. Graja na przetarg.

ad. derby
Polonia na Legii srednio mnie wzrusza. Derby w Plocku malo mi sie usmiecha i tutaj dzialacze powinni tupnac i powiedziec wara. Szantaz z 500 biletami powinni rozegrac inteligentnie pod siebie. Naglosnic sprawe, wplesc miedzy wiersze teksty o zagrozeniu wokol stadionu itp. Dobrze rozegrane da nam zylete. Jak nie to psy powiesza na nich, a my bedziemy moralnymi zwyciezcami. Ale trzeba nad tym dobrze pomyslec. Tego niestety w Legii obecnie brakuje.

Do Mini:
Widzisz i moje obrazliwe sformulowania w stosunku do barta jak nic odnosza sie teraz do ciebie. Najpierw dowiedz sie wszystkiego, a pozniej pisz glupoty. Jesli Stanew mial klauzule w kontrakcie to Legia mogla nagwizdac. Glupi byl, ze z niej skorzystal, ale to juz jego biznes (gdyby dal Legii warunek - dogadujecie sie albo i tak odejde przez klauzule to moze wiecej my bysmy dostali i on). Siergieja sprzedali bo kasy im zbraklo. Tyle, ze wzmacniac to wzmacnial tylko Groclin. Ani Wisla, ani Dospel nikogo nie sciagneli. I pamietaj - wyprzedzil nas Dospel, ktory na lawce mial juniorow. Jesli chcesz mi wmowic, ze oni sa lepsi to lepiej zmien klub ktoremu kibicujesz. Kasa za puchary jest pozniej, ale masz juz ja realnie. Zcedowalby na zus, us prawa do niej i juz. Ewentualna roznice (gdyby zbraklo jeszcze) doplaciliby. I tak rozlozyli ta platnosc, tyle ze zrodlo sie zmienilo.
I na koniec - to sie pomyliliscie. Jak widac gowno,a nie sponsorow widac. Moze i jestesmy najbardziej kojarzeni na zachodzie, ale to nic nie daje. Pociesze Cie, ze po wycofaniu Daewoo jak ogladalem C+ to Godlewski tez uwazal, ze szybko znajdziemy sponsora. Jak bardzo sie wszyscy mylili wiemy.

_Bart
06-08-2003, 12:19
No to znowu:

ad. Svitlica
Nie wierze juz w teksty pilkarzy z prasy. Za duzo czytalem abym mial uwierzyc. Na poczatku Stanko mowil, ze chce zostac, podczas gdy wszyscy mowili, ze on chce odejsc. Menago mu nagadal o tym klubie z poludnia i on w to uwierzyl. Legia bardzo szybko spuscila z tonu. Gdyby komus zalezalo na nim to podjeliby negocjacje, a tak to bylo tak jak staranie sie o Zewlaka - zapytali ile chce i koniec.

ad. Iraklis
Zarobic niewiele, ale to tez promocja klubu (takze w europie) i atrakcja dla piknikow. Moim zdaniem powinni jeszcze sparing z VFL Wolfsburg zorganizowac na rzecz Nowaka (zagral u nas 1 mecz). Pokazaliby w ten sposob klase.

ad. finanse
Zalozenia pojawily sie zima i byly realne. Ja pucharow w zimie bylem pewny, na mistrza liczylem w przypadku slabszej formy Wisly. Ogladasz czasem lige angielska w TV. Tam czesto sie mowi - miejsce premiowane LM to mamy kasy x, inne to x% mniej (w przypadku bodaj Chelsea, czy kogos innego mowilo sie nawet o kilkunastu milionach mniej w budzecie i koniecznosci sprzedazy pilkarzy). Tylko, ze tam kluby funkconuja troche lepiej niz u nas, ale tez sie opieraja na pucharach. Nie wierze w teorie czekania na grunty bo slaba Legia to tez mniejsza wartosc tych gruntow. Plan zagospodarowania terenu przewiduje obiekty sportowe. Jak Legia bedzie w II lidze to za nic nie zarobia na stadionie, ktory trzeba wybudowac. Ziemie ma miasto i mocno ja dzierzy.

ad. stadion
Gdyby po kazdej wypowiedzi jakiegos kolesia mieli zamykac obiekty to polowa teatrow powinnabyc od reki zamknieta, a i z mieszkaniami prywatnymi nie jest lepiej. Gadanie o zawalaniu sie krytej, czy masztow to glupota, ale gdyby tak bylo to przeciez nie remontowaliby tego wszystkiego. Graja na przetarg.

heh to i ja znowu sobie odpisze

ad svitlica

Ja po raz ostatni w tym temacie mówie. Jesli Svitlica jest na liscie transferowej to nie zaleznie czy go sprzedamy czy nie trzeba testowac kogoś nowego. Z jedym sprawdzonym a drugim niepewnym napastnikiem dużo w lidze nie zwojujemy.

ad Iraklis

Czy to bedzie atrakcja dla pikników to sie okaze, ale smiem wątpic chyba ze sprzedadzą transmijse TVNowi i zrobi sie z tego jeden wielki festyn.
Ja też sie ciesze ze bedzie mecz z kimś z Europy ale to nie zmienia faktu że Trylnik ujał te mecze jako poważny zastrzyk dla budżetu klubu a juz sie zgadzamy ze duzo na nich nie zarobimy.

ad finanse

Teraz jesli dobrze Cie zrozumiałem mówisz o pieniążkach od zwiazku (moze sponsorów których my nie mamy)za zajecie okreslonej lokaty o nie o pieniazkach z pucharów (bo przeciez mozna odpasc w pierwszej rundzie i sie nic nie zarobi). Jesli tak to zrobiłes słabe porównanie bo lige Polska mozna porównywac do rumuńskiej (choc tez nie wiem) u nas roznica w kasie miedzy 1 a 5 miejscem jest niewielka i napewno nie starczyłoby na zapłacenie Zusu i USu.
Powiem Ci jeszcze jedno. Z wywiadu mozna sie doczytać (choc tego nie napisałem wczesniej) że kase na Zus i US daliby sami piłkarze. W jaki sposób? Otóż w taki że na koncie Legii były pieniazki na zapłate zawdonikom, ale gdyby Zus i US sie uparli to piłkarze nadal by nic nie dostali za maj czy czerwiec a spłaciłoby sie długi. Czy tak postepuja normalni biznesmeni którzy cały czas mowia o wielkiej Legii? Mysle ze nie.
Co do gruntów to ja jednak wierze w tę teorie. Mowisz ze nikt nie bedzie chciał Legii w drugiej lidze ? heh spojrz na Lecha spadł do drugiej ligi a teraz moge bez wachania to powiedziec jest w Wielkopolsce znakiem rozpoznawalnym i kreci sie koło niego masa ludzi którzy kłada na ten klub.

ad Stadion

Tutaj masz po częsci racje. Tylko spójrz że Legia jest sola w oko PZPNu i u nas najdrobniejsze przewinienie to najwyższa kara. Patrz na taki Widzew. Ich kibice najgrzeczniejsi na wyjazdach nie byli a dostali taka samą kare jak my za rzucanie strobo na murawe w Płocku.
Dlatego nie trzeba kusisc losu i mowic o takich rzeczach.
Gadanie to głupota ale także odstraszanie ludzi.

z reszta juz sie chyba zgadzamy

calagan
06-08-2003, 16:34
No to kontynuujmy:

ad. Stanko
Ja nie twierdze, ze nie powinni, ale nie na ilosc. Chcieli tego Dri... cos tam, ale facet sie chyba rozmyslil. Teraz trza dalej szukac. Ale nie na lapu capu. Za testy pilkarzy tez sie placi.

ad. Iraklis
Trylnik podbija bebenek stwierdzeniem, ze duzo zarobia na meczach. Zarobek bedzie raczej maly, ale w naszej sytuacji i tak kazdy grosz sie liczy. Dla piknikow bedzie atrakcja. 2 bylych legionistow tam gra, a 3 polakow w ogole.

ad.finanse
Zle zrozumiales moj przyklad. Chodzi mi o to, ze planowanie w budzecie kasy za puchary jest rzecza normalna i takowe plany robia wszyscy we wszystkich dziedzinach zycia. Bez tego nie da sie funkcjonowac normalnie. Splacanie zusu i usu kasa dla pilkarzy swiadczy tylko o tym jak dramatycznie stoimy z finansami. Ja obecna ekipe doceniam za jedno - na sile staraja sie uporzadkowac finanse. Jest to bolesne (brak wartosciowych wzmocnien), ale na dluzsza mete oplacalne i konieczne. Sam ET zauwazyl, ze fakt iz maja od 4 lat dlugi powoduje, ze nawet kredytu wziac nie moga. A na zachodzie wspomaganie sie kredytem jest czesto praktykowane. Co do Lecha to zapominasz, ze byl/jest w troche innej sytuacji. W Poznaniu nie ma takiej Poloni (Warta gra gdzies w IV/V lidze. U nas spadek Legii spowodowalby nieoplacalnosc inwestycji w stadion (kto by go uzytkowal?, gdzie dochody? - bez sponsora klub dalej staczalby sie). Warszawa jako miasto jest zbiorowiskiem roznej masci ludzi zcalej Polski. Dlaczego tak ciezko tu znalezc sponsora chociaz tak wiele firm ma tu siedzibe? Bo oni maja tu tylko siedzibe i nijak nie sa zwiazani z miastem. Wokol Lecha kreci sie Poznanska klasa biznesowa. W stolicy tego nie ma.

ad. satdion.
Odnosnie karanie to zglos sie do PZPN. Ja wiem jak oni nas "lubia", ale to nie zmienia postaci rzeczy. A ze takie gadanie to glupota to sie zgodzilismy.

Unico
06-08-2003, 16:42
Czy Wy naprawde wierzycie w te tlumy inwestorow/sponsorow walace do Legii. [...]

I to jest bardzo dobre pytanie.

ems
06-08-2003, 19:38
wiem, ze powazne deklaracje skladali i PZU i Jakubas, i wiem ze oba podmioty przywalily w *****... juz derby "z panorama" mialy byc rzekomo meczem o sponsora... bylo cacy, a jednak te farfocle nie weszly

jednakowoz, chociaz nie twierdze ze brak sponsora to wylacznie wina dzialaczy, to uwazam iz tak chujowego zarzadu nie mielismy od momentu spadku z I ligi.. a to kawal czasu....

_Bart
06-08-2003, 20:03
No to kontynuujmy:

ad. Stanko
Ja nie twierdze, ze nie powinni, ale nie na ilosc. Chcieli tego Dri... cos tam, ale facet sie chyba rozmyslil. Teraz trza dalej szukac. Ale nie na lapu capu. Za testy pilkarzy tez sie placi.

ad. Iraklis
Trylnik podbija bebenek stwierdzeniem, ze duzo zarobia na meczach. Zarobek bedzie raczej maly, ale w naszej sytuacji i tak kazdy grosz sie liczy. Dla piknikow bedzie atrakcja. 2 bylych legionistow tam gra, a 3 polakow w ogole.

ad.finanse
Zle zrozumiales moj przyklad. Chodzi mi o to, ze planowanie w budzecie kasy za puchary jest rzecza normalna i takowe plany robia wszyscy we wszystkich dziedzinach zycia. Bez tego nie da sie funkcjonowac normalnie. Splacanie zusu i usu kasa dla pilkarzy swiadczy tylko o tym jak dramatycznie stoimy z finansami. Ja obecna ekipe doceniam za jedno - na sile staraja sie uporzadkowac finanse. Jest to bolesne (brak wartosciowych wzmocnien), ale na dluzsza mete oplacalne i konieczne. Sam ET zauwazyl, ze fakt iz maja od 4 lat dlugi powoduje, ze nawet kredytu wziac nie moga. A na zachodzie wspomaganie sie kredytem jest czesto praktykowane. Co do Lecha to zapominasz, ze byl/jest w troche innej sytuacji. W Poznaniu nie ma takiej Poloni (Warta gra gdzies w IV/V lidze. U nas spadek Legii spowodowalby nieoplacalnosc inwestycji w stadion (kto by go uzytkowal?, gdzie dochody? - bez sponsora klub dalej staczalby sie). Warszawa jako miasto jest zbiorowiskiem roznej masci ludzi zcalej Polski. Dlaczego tak ciezko tu znalezc sponsora chociaz tak wiele firm ma tu siedzibe? Bo oni maja tu tylko siedzibe i nijak nie sa zwiazani z miastem. Wokol Lecha kreci sie Poznanska klasa biznesowa. W stolicy tego nie ma.

ad. satdion.
Odnosnie karanie to zglos sie do PZPN. Ja wiem jak oni nas "lubia", ale to nie zmienia postaci rzeczy. A ze takie gadanie to glupota to sie zgodzilismy.

no i jedziemy dalej

ad Svitlica

Do resszty widze sie zgodzilismy a co do płacenia. Owszem trza płacić za testy ale trzeba tych piłkarzy na nie sciagac a my oprócz Garcii nikogo z napastnikow nie testowalismy ba oprócz tego Drin(kmana) nie było mowy o jakihś napadziorach.

ad Iraklis

Widze ze doszlismy do porozumienia.

ad Finanse

W takim razie Ci co zakładaja budzety w lidze Angielskiej to są głupki gorsze niz E.T. (choc nie wiem czy tak jak piszesz jest naprawde). Ja jeszcze rozumiem że europejkie puchary moze sobie załozyc Manchester Bayern Juve Real Barca ale nie moze juz tego zrobic druzyna taka jak Chelsea. To tak jakby u nas Odra zakładała że grac bedzie w pucharach.
Jak juz mówiłem tego sie nie da przewidzieć po drugie nie wiadomo ile sie w tych pucharach bedzie grało (bo niby co ? zakładaja wszystkie druzyny że dojda do finału i zbiora kasy za to tyle i tyle ?przeciez nie moga tego załzyc bo jest na to srednia szansa).
Teraz do tematu Lecha. Mowisz ze u nas jest Polonia wiec u nas by tak nie było jak u nich. Mówisz też że spadek spowodowałby dalsze stoczenie sie klubu. A jak było w Poznaniu? Dopiero po spadku Lecha zaczeli sie nim interesować ludzie którym na tym klubie zależy. I szczerze powiedziawszy ja bym poswiecił na rok pierwsza lige w zamian za to aby na stanowisku prezesa zasiadł naprzykład Bosman. Wtedy tez Ci którym zależy na Legii skapneli by moze troche grosza tak jak było w Poznaniu.
Co do Warty Poznan to gra ona w III lidze a nie w IV lub V.

ad Stadion

Tu tez sie juz zgadzamy.

yusta
06-08-2003, 20:08

ad. kasa na zus itp.

Qrwa mać, a czyja to jest wina, że marketing leży??? Ilu kibiców kupiłoby teraz koszulkę, a ilu kupi za dwa miechy, kiedy być może będą w sprzedaży??? Ile karnetów się sprzedaje? A nie zastanowileś sie czasem nad tym, że klub nie robi nic dla kibiców? Mało tego, po części ma ich głęboko w dupie, nie ten to inny...... Mój kolega ostatniego dnia sprzedaży karnetów dla tych co mieli już je wykupione w zeszłej rundzie, odszedł od kasy z kwitkiem. Powód? Zabrakło jakiś tam druczków. Przecież to jest paranoja. Na tekst, że nie jest z Warszawy, pracuje i nie będzie mógł przyjechać w poniedziałek, miła pani z kasy powiedziała, że nic ją to nie obchodzi. To jest qrwa, akcja "pełny stadion"???
Generalnie to wiekszej dupy na tym stanowisku od Trylnika nie widziałam. O nic nie walczy, na wszystko się godzi. Wszystko co złe, zwala na kibiców. Derby w Płocku? Dla E.T No Problem... To ma być Prezes klubu piłkarskiego?
BTW Później się jeszcze okaże, że żona go bije......

E.T GO HOME

Skanda(L)
06-08-2003, 20:15
kobiety ktore sie denerwuja maja cos w sobie :)
a tak ogolnie to sie w pelni z toba zgadzam

Unico
06-08-2003, 20:21
[...]

Mają coś w sobie jeżeli do tego umieją zachować odpowiedni język.
Smutne, ale w tekście Yusty jedyne co da się zauważyć to... hmmm... prostacki język... :]

Skanda(L)
06-08-2003, 20:26
o co ci chodzi z prostackim jezykiem bo nie kumam. raz powiedziala qrwa mac i co? kobieta tez moze od czasu do czasu tylko nie za czesto! '8
i jesli chodzi o dzialaczy Legii to jak najbardziej te slowa sa na miejscu.

yusta
06-08-2003, 20:27
[...]

Smutne, ale w tekście Yusty jedyne co da się zauważyć to... hmmm... prostacki język... :]

Proponuję wizytę u okulisty. Tak na marginesie to może Ty zauważasz tylko przecinki bo co Cie w sumie obchodzi Trylnik i problemy Legii, więc może odpuść sobie, tym bardziej, że chyba nic ciekawego w tym temacie nie masz do powiedzenia, albo załóż temat "Yusta i jej prostacki jezyk"
Pa.

_Bart
06-08-2003, 20:27
[...]

?????
za wydawnictwem PWN

prostacki ~ccy
&właściwy prostakowi; nieokrzesany, ordynarny, grubiański, wulgarny&

prostak m III, DB. -a, N. ~kiem; lm M. ci ~acy, te -i, DB. -ów
&człowiek prosty, nie wykształcony, nieokrzesany, prymitywny&

Nie znalazłem w tym tekście żadnego zachowania nazywanego potocznie prostactwem. Poza wulgaryzmami które podkreślaja tylko stan zdenerwowania w jakim niewatpliwie można byc jeśli komuś na czymś zależy a inna osoba to psuje.
Nie wiem wiec dlaczego przyczepiłeś sie teraz do Yusty.

Skanda(L)
06-08-2003, 20:28
dokladnie mowiac 2 razy powiedziala qrwa i dwa razy dupa hehe
ale to nie zmienia faktu ze nie uwazam tego az za taki straszny czyn i jeszcze raz mowie ze w tym wypadku te slowa sa jak najbardziej na miejscu!

Unico
06-08-2003, 20:29
[...]

Proponuję wizytę u okulisty. Tak na marginesie to może Ty zauważasz tylko przecinki bo co Cie w sumie obchodzi Trylnik i problemy Legii, więc może odpuść sobie, tym bardziej, że chyba nic ciekawego w tym temacie nie masz do powiedzenia, albo załóż temat "Yusta i jej prostacki jezyk"
Pa.

W kwestii formalnej ta wypowiedź bardziej mi się podoba - i tez jest ona uszczypliwa :>
Pa

Unico
06-08-2003, 20:38
[...]

?????
za wydawnictwem PWN

prostacki ~ccy

Nie znalazłem w tym tekście żadnego zachowania nazywanego potocznie prostactwem. Poza wulgaryzmami które podkreślaja tylko stan zdenerwowania w jakim niewatpliwie można byc jeśli komuś na czymś zależy a inna osoba to psuje.

Chcesz skończyć filologię, czy jesteś fanem słownków? Nie musisz mi tłumaczyć słów które używam :> Chyba, że sam musiałeś sprawdzić bo nie zrozumiałeś znaczenia tego słowa. 8-

Widocznie otrzymałeś takie wychowanie, w którym wylgaryzmy, zwłaszcza u kobiety nie świadczą o prostackim języku... Ja na te sprawy patrzę inaczej.

PS Nic nie mam do Yusty :D

_Bart
06-08-2003, 20:44
[...]

?????
za wydawnictwem PWN

prostacki ~ccy

Chcesz skończyć filologię, czy jesteś fanem słownków? Nie musisz mi tłumaczyć słów które używam :> Chyba, że sam musiałeś sprawdzić bo nie zrozumiałeś znaczenia tego słowa. 8-

Widocznie otrzymałeś takie wychowanie, w którym wylgaryzmy, zwłaszcza u kobiety nie świadczą o prostackim języku... Ja na te sprawy patrzę inaczej.

PS Nic nie mam do Yusty :D

Też uwazam iż przklenstwa w ustach dziewczyny wygladaja źle ale usprawiedliwiam Ją tym że prawie kazdy z kibiców Legii jest juz u kresu wytrzymałości patrzac na poczynania Trylnika.
Filologiem nie bede wogole nie lubie sie uczyć ale jeśli Ty używasz słowa prostactwo w chwili gdy ktoś ekpresywnie wyraża swoje uczucia to myslałem iż niedokładnie rozumiesz to słowo. :>

yusta
06-08-2003, 20:52
Unico, prosilam przecież, załóż temat o moim języku. W sumie było już o penisie Hitlera to może być i o moim jezyku :buhaha:

Bart, nie musisz mnie usprawiedliwiać. Nie jestem damą z wyższych sfer i jak mam ochotę rzucić sobie mięchem to rzucam, nie muszę zachowywać pozorów i walić "och i ach" bo ludzie patrzą. W końcu mamy równouprawnienie :)

Unico taki jesteś wrażliwy i na mecze chodzisz? Jak Twoje biedna uszy to wytrzymują?

_Bart
06-08-2003, 20:55
Yusta nie usprawiedliwiam Cie tylko mnie wkurza jak ktoś kogoś bezpodstawnie obraża.

yusta
06-08-2003, 21:03
Yusta nie usprawiedliwiam Cie tylko mnie wkurza jak ktoś kogoś bezpodstawnie obraża.

Ja nie mam do Ciebie pretensji. Chodziło mi tylko o to, że święta nie jestem i nie mam zamiaru wstawiać jakiś znaczków czy innych kwiatków w miejsce słów, których mam ochotę akurat użyć, bo ktos tam patrzy i się oburza. Mamy demokrację, równouprawnienie, śluby pedałów i w końcu Trylnika na stanowisku Prezesa Legii, więc jak mam ochotę powiedzieć qrwa mać, to powiem i już!

Unico
06-08-2003, 21:04

:co: Nie dość że bezpodstawnie to jeszcze obraża :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Yusta jak chesz to sobie rzucaj tym mięsem - przecież ja Ci nie zabraniam. Może kiedyś z tego wyrośniesz :> :rotfl:

PS1 Nie będę zakładałą nowego tematu skoro tutaj ciągniesz tą rozmowę.

PS2 Nie martw sie o moje uszy :>

_Bart
06-08-2003, 21:08

Przepraszam ale moje ograniczenia nie rozumieją Twojego Krakowskiego poczucia humoru. Czyżbym nieprawidłowo dobrał wyrazy czy też może jesteś miłośnikiem Języka Polskiego i popełnilem inny nie znany mi bład.
Prosze jaśniej.

yusta
06-08-2003, 21:09

Yusta jak chesz to sobie rzucaj tym mięsem - przecież ja Ci nie zabraniam. Może kiedyś z tego wyrośniesz :> :rotfl:

PS1 Nie będę zakładałą nowego tematu skoro tutaj ciągniesz tą rozmowę.

PS2 Nie martw sie o moje uszy :>

Ciągne to co sam rozpoczęłeś (uwaga do modów, to jego sprawka :rotfl: )

Chcesz czy nie nazwanie kogoś prostakiem jest obrażaniem, chyba że sam nim jesteś i tego nie łapiesz.

Może wyrosnę z rzucania miechem i może nawet szybciej niż Ty z wtrącania się w nie swoje sprawy.

Unico
06-08-2003, 21:12

Chcesz czy nie nazwanie kogoś prostakiem jest obrażaniem, chyba że sam nim jesteś i tego nie łapiesz.

Może wyrosnę z rzucania miechem i może nawet szybciej niż Ty z wtrącania się w nie swoje sprawy.

Jak ktoś w ten sposób się zachowuje to nie powinien mieć pretensji, że jest tak nazywany.

Mała uwaga, to nie było odnośnie Twojej osoby, ale języka jakiego użyłaś - ale jak chcesz możemy to uogólnić...

Adiq
06-08-2003, 21:12

:rotfl: Yusta nie proś nas o pomoc! Sama to załatw! Bądź mężcz...eee...dobra nie ważne, ja się nie wtrącam. :D

Skanda(L)
06-08-2003, 21:17
ale nie stawiaj swojego jezyka z penisem hitlera na jednym stopniu ;)
twoj jezyk jest wiekszy i zapewne tez sprawniejszy hehehe

yusta
06-08-2003, 21:22

Jak ktoś w ten sposób się zachowuje to nie powinien mieć pretensji, że jest tak nazywany.

Mała uwaga, to nie było odnośnie Twojej osoby, ale języka jakiego użyłaś - ale jak chcesz możemy to uogólnić...

W ten sposób czyli jaki??? Znasz mnie, że na podstawie dwóch słów wyciągasz tak daleko idące wnioski???

Unico
06-08-2003, 21:31

W ten sposób czyli jaki??? Znasz mnie, że na podstawie dwóch słów wyciągasz tak daleko idące wnioski???

Ja oceniłem tylko dwa zdania - napisałem, że język jest prostacki, odnosiłem się do konkretnej wypowiedzi. Później to Ty stwierdziłaś, że nazwałem cię prostakiem, a ja tego nie mówiłem :> Dodatkowo m.in. mówiłaś, że lubisz od czasu do czasu rzucić mięsem :> ...

I kto tu wyciąga daleko idące wnioski?
Ok, chyba czas iść spać.... i skończyć ten wątek.

pozdr

ems
06-08-2003, 22:23
Unico, odczep sie od Yusty... jak jej jezyk jest prostacki, to forum Wisly jest zaglebiem chamstwa i ciemnoty......

Adiq
06-08-2003, 22:37
Unico, odczep sie od Yusty... jak jej jezyk jest prostacki, to forum Wisly jest zaglebiem chamstwa i ciemnoty......
Ems nie obrażaj Yusty! :oho:

ems
06-08-2003, 22:42
sorr, wlasnie wlazlem na forum Wisly...

TO JEST zaglebie chamstwa i ciemnoty

Yusta zas mowi normalnie

Oi!

MaxyM
06-08-2003, 22:44
E.T. zagubil sie w kosmosie...

A nasz E.T. zasiedzial sie w fotelu...

calagan
07-08-2003, 11:23
Qrwa mać, a czyja to jest wina, że marketing leży??? Ilu kibiców kupiłoby teraz koszulkę, a ilu kupi za dwa miechy, kiedy być może będą w sprzedaży??? Ile karnetów się sprzedaje? A nie zastanowileś sie czasem nad tym, że klub nie robi nic dla kibiców? Mało tego, po części ma ich głęboko w dupie, nie ten to inny...... Mój kolega ostatniego dnia sprzedaży karnetów dla tych co mieli już je wykupione w zeszłej rundzie, odszedł od kasy z kwitkiem. Powód? Zabrakło jakiś tam druczków. Przecież to jest paranoja. Na tekst, że nie jest z Warszawy, pracuje i nie będzie mógł przyjechać w poniedziałek, miła pani z kasy powiedziała, że nic ją to nie obchodzi. To jest qrwa, akcja "pełny stadion"???
Generalnie to wiekszej dupy na tym stanowisku od Trylnika nie widziałam. O nic nie walczy, na wszystko się godzi. Wszystko co złe, zwala na kibiców. Derby w Płocku? Dla E.T No Problem... To ma być Prezes klubu piłkarskiego?

E.T GO HOME

Cholera, narazilem sie kobiecie ;-)). Marketing lezy jak lezal> Zaden prezes w Legii nigdy nie staral sie tego zmienic, co najwyzej mowil o tym (slynne 3 msc Miklasa). Zwalanie raptem winy na ET jest nie fair. Ja mu zarzucam brak proby podjecia sie tej kwestii. On nawet nie udaje, ze cos robi w tym kierunku (choc ma jakies tam poczatki w postaci tych sms-ow, czy tez wymuszenia jakims cudem replik koszulek).
Co do karnetow to jego wplyw na to jest taki sobie. Generalnie bardziej to zalezy od wynikow niz promocji. Sama sprzedaz biletow zalezy juz glownie od promocji, ale karnety na odwrot. Przyklad z poprzedniego sezonu to uwidocznil. Mielismy polowe widowni w stosunku do Lecha, ale wiecej karnetow. Zastanowilem sie, ze klub nie robi nic dla kibicow, ale zastanowilem sie tez czy kiedykolwiek cos zrobil. Odpowiedz byla identyczna.
Co do Twojego kolegi - moim zdaniem nalezaloby ta kobiete na zbity pysk wywalic. Posiedzi 2 lata na bezrobociu to zmieni podejscie do pewnych kwestii. Tylko co ma do tego Trylnik? Przeciez prezes nie moze odpowiadac za kazdego podwladnego osobiscie. Ma po drodze kilku dyrektorow itp.
Wieksza dupa byl chyba Pietruszka. Sciagnal nam caly zlom i podpisal takie umowy, ze do dzis bekamy. A to, ze Trylnik o nic nie walczy to fakt. Tez mnie tym wkurza. Dlaniego wszystko jest jasne i proste. A trzeba umiec czasem tupnac. Pod tym wzgledem to dupa wolowa, a nie prezes.

Ps: Co wy sie tak ludzie nerwicujecie. Zadnych obrazliwych zwrotow Yusta nie uzyla. Po mojej wypowiedzi wstrzasnelo nia i sie wyzyla. Czasem takie cos lazi po plci pieknej ;-)) i nie ma na to rady. Natura, od co.

yusta
07-08-2003, 19:02

E.T GO HOME

Cholera, narazilem sie kobiecie ;-)). Marketing lezy jak lezal> Zaden prezes w Legii nigdy nie staral sie tego zmienic, co najwyzej mowil o tym (slynne 3 msc Miklasa). Zwalanie raptem winy na ET jest nie fair. Ja mu zarzucam brak proby podjecia sie tej kwestii. On nawet nie udaje, ze cos robi w tym kierunku (choc ma jakies tam poczatki w postaci tych sms-ow, czy tez wymuszenia jakims cudem replik koszulek).
Co do karnetow to jego wplyw na to jest taki sobie. Generalnie bardziej to zalezy od wynikow niz promocji. Sama sprzedaz biletow zalezy juz glownie od promocji, ale karnety na odwrot. Przyklad z poprzedniego sezonu to uwidocznil. Mielismy polowe widowni w stosunku do Lecha, ale wiecej karnetow. Zastanowilem sie, ze klub nie robi nic dla kibicow, ale zastanowilem sie tez czy kiedykolwiek cos zrobil. Odpowiedz byla identyczna.
Co do Twojego kolegi - moim zdaniem nalezaloby ta kobiete na zbity pysk wywalic. Posiedzi 2 lata na bezrobociu to zmieni podejscie do pewnych kwestii. Tylko co ma do tego Trylnik? Przeciez prezes nie moze odpowiadac za kazdego podwladnego osobiscie. Ma po drodze kilku dyrektorow itp.
Wieksza dupa byl chyba Pietruszka. Sciagnal nam caly zlom i podpisal takie umowy, ze do dzis bekamy. A to, ze Trylnik o nic nie walczy to fakt. Tez mnie tym wkurza. Dlaniego wszystko jest jasne i proste. A trzeba umiec czasem tupnac. Pod tym wzgledem to dupa wolowa, a nie prezes.

Ps: Co wy sie tak ludzie nerwicujecie. Zadnych obrazliwych zwrotow Yusta nie uzyla. Po mojej wypowiedzi wstrzasnelo nia i sie wyzyla. Czasem takie cos lazi po plci pieknej ;-)) i nie ma na to rady. Natura, od co.

Generalnie się zgadzamy, tyle że Ty usprawiedliwiasz go tym, że przed nim też nikt nic w kierunku marketingu i porządku ogólnego nie robił. Po to powinny być zmiany na tym stanowisku, żeby było lepiej. A tu cały czas stagnacja. Powinni wykorzystać markę Legii w celu przyciągnięcia kasy, a wygląda to tak jakby siedzieli i czekali aż sama przyjdzie bo Legia to taka znana firma. To samo jest z kibicami, nie dba się chociażby o karnetowców, którzy stanowią najwierniejszą część publiki, bo to Legia, nie Ci to inni zapełnią trybuny. Piszesz że niekompetencja tej baby to nie wina E.T. Moim zdaniem to po części jego wina, wystarczy poczytac ostatnio udzielone przez niego wywiady i zobaczyć jakim "szacunkiem" on nas darzy. Więc co tu się dziwić, że baba z kasy tez ma nas w dupie. Dochód Legii z biletów i karnetów jest dość wysoki, a on zaraz biadoli jakie kary musiał przez nas bulić. Sorki ale te kary to też pokłosie jego jałopowości. UEFA przywaliła się do nas za Utrecht, a wszyscy widzieli jak było. E.T skulił ogon i karę zapłacił, inny by się chociaż odwołał.
Wracając jeszcze do tej nieszczęsnej baby, to w każdej porządnej firmie, zwierzchnik odpowiada za poczynania swojego podwładnego........

calagan
08-08-2003, 11:24
[

Generalnie się zgadzamy, tyle że Ty usprawiedliwiasz go tym, że przed nim też nikt nic w kierunku marketingu i porządku ogólnego nie robił. Po to powinny być zmiany na tym stanowisku, żeby było lepiej. A tu cały czas stagnacja. Powinni wykorzystać markę Legii w celu przyciągnięcia kasy, a wygląda to tak jakby siedzieli i czekali aż sama przyjdzie bo Legia to taka znana firma. To samo jest z kibicami, nie dba się chociażby o karnetowców, którzy stanowią najwierniejszą część publiki, bo to Legia, nie Ci to inni zapełnią trybuny. Piszesz że niekompetencja tej baby to nie wina E.T. Moim zdaniem to po części jego wina, wystarczy poczytac ostatnio udzielone przez niego wywiady i zobaczyć jakim "szacunkiem" on nas darzy. Więc co tu się dziwić, że baba z kasy tez ma nas w dupie. Dochód Legii z biletów i karnetów jest dość wysoki, a on zaraz biadoli jakie kary musiał przez nas bulić. Sorki ale te kary to też pokłosie jego jałopowości. UEFA przywaliła się do nas za Utrecht, a wszyscy widzieli jak było. E.T skulił ogon i karę zapłacił, inny by się chociaż odwołał.
Wracając jeszcze do tej nieszczęsnej baby, to w każdej porządnej firmie, zwierzchnik odpowiada za poczynania swojego podwładnego........

Ja go nie usprawiedliwiam tym, ze nikt przed nim nie ruszyl marketingu. Ja stwierdzam fakt, a ze ET jest jaki jest to i wiadomo, ze nie ruszy nowych pokladow potencjalnej gotowki. Faktem jest tez to na co sami zwrocili uwage, ze aby ruszyc marketing trzeba troche zainwestowac, a im brakuje juz do pierwszego. Generalnie faktycznie wyglada to tak jakby czekali na tych sponsorow, ale ja nie wiem i zapewne nikt nie wie jaka jest rzeczywistosc. Wszyscy gdybamy. W tym przypadku nie chce tego robic. Po co oskarzac o cos o czym nie mamy pojecia (co tak naprawde jest robione). O karnetowcow powinno sie zadbac, ale i sami karnetowcy powinni dbac o siebie. Ja mialem takie przypadki, ze moje miejsca zajmowali jacys kolesie 2 na 2 i nijak ich nie da sie ruszyc. Nawet porzadkowym sie nie dziwie, bo tez bym na ich miejscu nie probowal. TB dra sie na kazdego kto im sie nie podoba, a jak cos im odpowiesz to jeszcze w leb dadza. Takie rzeczy mnie bardziej odstraszaja od przyjscia niz nie dbanie o karnetowcow. Tego klub nie jest wstanie wyeliminowac. To musza zrobic sami kibice (tzw starszyzna - szumnie mowiac). Klub od czasu do czasu cos tam stara sie poprawic, ale jest to zdecydowanie za malo. Ale tu znow wchodza kwestie finansow. A zeby bylo smieszniej sami kibice wydaja sie byc zagubieni. Klub nie ma kasy i rozne rzeczy zalatwia barterowo (krzeselka za pilkarzy, meble za sparing itp), a kibice ich za to krytykuja.
Wybacz, ale nijak nie moge sie zgodzic, ze wypowiedzi ET maja usprawiedliwiac gburowate zachowanie pracownika. Prezes moze piep.. trzy po trzy, ale ona jest od tego zeby obsluzyc kilturalnie i milo klienta, ktorym jest kibic. Czy jak prezes kradnie to zaloga tez moze zaczac? ET jest w jakims sensie jej zwierzchnikiem, ale ona nie odpowiada bezposrednio przed nim. W jakiej firmie handlowiec odpowiada przed prezesem za zaniedbania? Od tego jest szef danego dzialu. Takie rzeczy sa mozliwe w malych firmach, a do takiej raczej Legia sie nie zalicza.
Odnosnie kar to ja sie nie zgodze. Prawda jest taka, ze jestesmy traktowani w UEFA jako zlo konieczne. Nie moga nas wykluczyc, wiec karaja jak popadnie. Jestesmy dla nich kibicami, klubami, pilkarzami II kategorii, tymi gorszymi z ktorymi trzeba sie przemeczyc, a ktorzy cholera czasem kogos wyeliminuja. To sie tyczy calej naszej pilki. Wisla tez byla za surowo potraktowana po sprawie miska. Dopoki nie dorobimy sie 2-4 dobrych klubow nie beda sie z nami liczyc. Co z tego, ze ET, czy Miklas wystapia z odwolaniem do UEFY jak nawet nasz zwiazek nas nie poprze. Kasa za odwolania jest spora (Miklas swego czasu mowil ile kosztuje cos takiego i jak male szanse sa powodzenia). Jak widac wszystko kreci sie wokol pieniedzy. Jak ich nie ma to wszystko sie wali i sypie. Biednemu wiatr zawsze w oczy. Dopoki cale spoleczenstwo nie zrozumie, ze nie mozna zyc tylko swoja kieszenia w panstwie dlugo jeszcze bedzie bieda. A poniewaz to ludzie wybieraja wszelkie wladze to slabo widze przyszlosc naszego bialo-czerwonego podworka.

kud(L)aty68
09-08-2003, 14:13
Cytat z Engela: "Musimy szukać mniejszych sponsorów. Niech każdy z nich da kilka, kilkadziesiąt tysięcy euro. Niech ich będzie 15 - 20. Jeśli ten model uda się nam zrealizować, damy sobie radę - dodał "

No do qrwy nedzy, to teraz mysla o takim modelu? O tym mowiono od dluzszego czasu. Strejlau mowil cos swego czasu, ze nie ma mozliwosci, zeby male warszawskie firmy sponsorowaly Legie. Jakos taki model sprawdza sie calkiem niezle w Poznaniu - daleki jestem od tego, zeby Lechitom czegokolwiek zazdroscic, ale marketingu to sie nasi dzialacze powinni od leszkow uczyc...i to pilnie!!!!

pzdr.

_Bart
17-08-2003, 22:51
Podobał się Panu mecz z Łęczną?

- Średnio. Jestem zawiedziony, spodziewałem się korzystniejszego wyniku. Zwycięstwa po prostu. Ale liga jest coraz bardziej wyrównana, każdy przeciwnik jest trudny, na razie ciężko mówić o miejscu, które zajmiemy na koniec i naszych możliwościach.

A co się Panu podobało najmniej?

- Brak skuteczności. A właściwie to, że nawet sytuacji sobie nie stworzyliśmy.

To dlaczego Legia wzmacnia się obrońcami, a nie weźmie jakiegoś napastnika?

- Okres transferowy jeszcze się nie skończył. Przed sezonem ocena kadry trenerskiej była taka, że wystarczy nam napastników - doszedł Argentyńczyk Garcia, Marek Saganowski był w dobrej formie, stałe postępy robił Adam Cieśliński, mamy dwóch niezłych graczy w rezerwach... Do tego zawodnikiem Legii wciąż jest Stanko Svitlica. Niestety, w Wodzisławiu zdarzył się wypadek Saganowskiemu. Czerwona kartka z dnia na dzień wszystko skomplikowała.

A Svitlica lada dzień ma wyjechać...

- Jesteśmy na to przygotowani od dwóch miesięcy. Może odejść ze względu na sytuację finansową klubu i to, że on także tego chce. Kontrakt kończy mu się za rok i jego wyjazd jest pewnego rodzaju koniecznością. Ale nikt na siłę go nie wypycha.

Uda się go w końcu sprzedać? Sam zawodnik ma dosyć tego zawieszenia w próżni.

- Wszystko wskazuje na to, że Svitlica odejdzie. Klub z Dubaju to jedna z ewentualności. Jego przyszłość wyjaśni się na początku tygodnia. A z jego przygotowaniem do sezonu sprawa wygląda tak, że nie mógł pojechać do Francji, bo był kontuzjowany. Są na to wyniki USG. Nie mógł kopać piłki przez dwa tygodnie, dlatego został w Warszawie. Kontuzja przeszkodziła mu w normalnych treningach.

Jeśli odejdzie Svitlica, Legii zostanie dwóch napastników - Saganowski i Garcia. Cieśliński leczył kontuzję.

- Tak, ale właśnie wznowił treningi. Jeśli Stanko wyjedzie, mamy kogoś na jego miejsce. Napastnika z Bałkanów, doświadczonego, gotowego do grania. Jeśli Stanko zostanie, wystarczy nam napastników.

A tymczasem kontrakt podpisał kolejny obrońca...

- To zawodnik na przyszłość. Nie będzie na razie grał w Legii, wypożyczymy go. Dokąd? Jeszcze nie wiem. To perspektywiczny gracz. Za pół roku, za rok może być naszym podstawowym zawodnikiem. A Pan wie, że będziemy potrzebować obrońców. Jóźwiak i Zieliński mają już swoje lata, a Wojciech Szala ma wpisaną w kontrakt dość niską kwotę, za którą możemy go sprzedać. Musimy jakoś zabezpieczyć się na przyszłość.

Czy Legia będzie miała reklamę na koszulkach?

- Tak. Chcemy związać się z jakąś firmą na dwa, trzy lata. Negocjacje dobiegają końca.

źródło: gazeta.pl

zaznaczyłem najwazniejsze

ad1) jakoś Trylnik potrafił założyć że Legia zagra w europejskich pucharach a nikt nie pomyslał że moze przydarzyc sie komus czerwona kartka badz kontuzja :/

ad2) o prosze jaka zmiana podejscia
tym razem Trylnik juz nie mówi że sprzedaż Stanko to konieczność dla przyszłosci klubu (czyzby zrozumiał że to nieodpwiednie sformułowanie)

ad3) po co oni go sprowadzaja ? zeby grał gdzie indziej ?
Ja wole zeby pograł rok w Legii (nawet jako rezerwy) a pózniej odrazu wprowadził go do składu (albo nawet gdyby w pewnym momencie ten sezon tez był stracony to odrazu bym go wprowadził)

szczepan
17-08-2003, 22:54
ad3) zeby sie ogrywal przeciez my budujemy kadrena lata 2006-2010... tylko ze narazie naszym kosztem zyskuja inne kluby...

Mini
18-08-2003, 06:58
Szala ma niską kwotę w kontrakcie....
a kto go ***** bedzie chciał jak to jeden z najgorszych obrońców w naszej lidze?! niech spierdala i to szybko i niech gra juz ten zimbabwańczyk czy jak to tam wypowiedzieć bo może będzie lepszy a jak nie to już **** wie co.
mamy wystarczającą liczbę napastników ale wiemy ze Svitlica odejdzie-czyli jednak nie mamy do kurwy nedzy.on jest pojebany.

groclin:Rasiak,Moskała,Niedzielan,Zając,Rocki
amica-dembińksi,kryszał,dawidowski,sobociński,mielcarski
wisła-żurawski,frankowski,dubicki,brozek,gorawski,ichena cho

a u nas Sagan,niewiadomo jaki Garcia(sparingi z 5ligowcami super ale w lidze jak nie miał piłek to sam się ponie nie cofał i nie próbował nic urodzić) i stanko który odejdzie.
awet Widzew ma lespzy atak-nazaruk,bonk,podbrożny,włodarczyk o odrze nie wspominając.

ET go home