PDA

Zobacz pełną wersję : Walther Group nowym właścicielem?

Adiq
05-08-2003, 01:05
Niemiecki koncern budowlany Walther Group jest coraz bliżej odkupienia udziałów w Legii.

Niemiecki koncern budowlany Walther Group jest coraz bliżej odkupienia udziałów w Legii. - Szanse wynoszą więcej niż 60 proc. - dowiedzieliśmy się w klubie. Niemcy złożyli miastu ofertę na budowę nowego stadionu przy Łazienkowskiej i przejęcie drużyny. Koncern jest m.in. właścicielem III-ligowej Fortuny Düsseldorf i tam buduje nową drużynę oraz nowy stadion na 60 tys. widzów. W budowę obiektów inwestuje także w Czechach i Rosji. Sprawa z Legią ma się wyjaśnić we wrześniu. GW
--------------------------------------------------------------------------------------
Na mnie takie wiadomości już nie robią wrażenia. Trzeba spokojnie poczekać do września...

Kempes
05-08-2003, 01:12
60 tyś widzów na 3 ligowym stadionie ? 8-

Chryste panie żeby i po ewentualnym zakupieniu Legii działali z takim polotem.

legart
05-08-2003, 08:14
Pożyjemy zobaczymy, ale oj przydałby się jakiś możny sponsor, oj przydał.

marecki
05-08-2003, 09:44
po co?! 8- Mamy swojego E.T. :oho:

A ,ze go mamy to dupa z tego bedzie :/

8o

arczi
05-08-2003, 09:44

Dusseldorf to duże niemieckie miasto. Mają duże ambicje na grę w pierwszej Bundeslidze. Budowa stadionu to dopiero początek w walce o awans.
60 tyś w Niemczech nijak ma się do naszych realiów. Tam poprostu tyle kibiców chodzi na mecze. U nas wystarczył by nam stadion na 35 tysiaczków. I taki chcą nam wybudować.
A co do Walthera to... nie podniecajmy się na razie... nie ma czym. :>

Lawy
05-08-2003, 11:36
heh, jak zwykle zainteresowanie jest ale jest ono związane bardziej ze stadionem. Grupa ta chce budować stadion a udziały w Legii mieć przy okazji. Ale póki nie ruszy ten przetarg na budowę stadionu to firma ta nie będzie raczej wykonywać specjalnych działań w kierunku kupna udziałów w Legii.

Mini
05-08-2003, 11:42
nie zobaczę, nie uwierze.

R@dek (L)
05-08-2003, 11:49
nie zobaczę, nie uwierze.

Ja tak samo :> ile można jechać na nadzieji :fu:

Keleborn
05-08-2003, 13:17
Coraz bliżej, coraz dalej.

Tylu już było tych sponsorów...

Kempes
05-08-2003, 15:09

Dusseldorf to duże niemieckie miasto. Mają duże ambicje na grę w pierwszej Bundeslidze. Budowa stadionu to dopiero początek w walce o awans.
60 tyś w Niemczech nijak ma się do naszych realiów. Tam poprostu tyle kibiców chodzi na mecze. U nas wystarczył by nam stadion na 35 tysiaczków. I taki chcą nam wybudować.
A co do Walthera to... nie podniecajmy się na razie... nie ma czym. :>

Niestety racja , zachód to zupełnie inna bajka , nawet w druzynie z 3 ligi zachodniego kraju taki rozmach budzi wrażenie. Tam rzeczywiście ludziom zależy na sporcie i każdy chce rozwoju. U nas nawet w Warszawie gdzie zapotrzebowanie na w pełni profesjonalny klub pilkarski jest duże , każdy kto dokłada do interesu chce 2 razy wiekszego zysku i taką droga do niczego wielkiego sie w życiu nie dojdzie ehh :lepper:

Sinuhe
05-08-2003, 16:06
Jak wsyzstko dobrze pójdzie, we wrześniu powinni rozpisać przetarg, a wtedy się obaczy...
Z trego co słyszałem chętnych jest znacznie więcej, bo nawet urzędnicy w ratuszu potwierdzają spore zainteresowanie.
Co mnie osobiście się w tym nie podoba, to fakt, iż Legia ma być niejako dodatkiem do tej transakcji. Oby się nie okazało, że inwestor uzna ten "dodatek" po pewnym czasie za zbędny... :>

rkwa
05-08-2003, 16:14
od kiedy pamietam mania nas obietnicami nowego stadiony,takze dopoki nie zobacze - nie uwierze ,wydaje mi sie ze cos Edzio strasznie sie przywiazal do tych akcji i raczej tak latwo ich nie pusci.

ps.tak szczerze to bym wolal jakiegos Polaka jako wlasciciela,Polaka ktory by mial przywiazanie i szacunek do tradycji niz niemiaszka ktory przychodzi tylko zrobic biznes / choc gorzej niz jest juz chyba nie bedzie/

pozdro.

Tomek Jaros
05-08-2003, 18:48
Oby to się sprawdziło :+:
Mam już dość Polmotu i całych ich oszczędności ! A Niemcy to Niemcy.
Boję się tylko że sprawa gruntów nie zostanie wyjaśniona do września, a wtedy to żaden Kowalski nie spojrzy na Legię!

Kawa
05-08-2003, 22:58
Skorosparawa ma sie wyjaśnić we wrzesniu to zapewne przeciagniesie do grudnia albo i dluzej :/

ems
06-08-2003, 13:25
jak Walther przejmie Legie to koniec z "schweine deutchland schweine" ;(

:buhaha:

Aureliusz
06-08-2003, 21:27
A ja myślę, że z tego będą nici. Czy ktoś może spróbuje mnie przekonać, że tym razem będzie inaczej? PZU, Browary Warszawskie, Gmoch, Jakubas i wiele wiele innych osób/firm chciało wykupić akcje od PolMotu. I co? NIC! ZERO! Jeśli nie pojawi się ktoś, kto wyłoży kasę na stół to ja nie będę wierzył w żadne spekulacje. Nadzieja matką głupich. Trzeba twardo stąpać po ziemi. Jak nie zobaczę to nie uwierzę.

kamyk
07-08-2003, 15:13
ja tez patrze na te nowosci ttroszke z przymrozeniem oka bo juz tylu mielismy sponsorow ze szok ! jesli nie zobacze podpisanych dokumetow to nie uwierze wiec narzie nie ma cos ie podniecac zbytnio gazety duzo pisza .......