PDA

Zobacz pełną wersję : Sferia - przenośna, telefonia stacjnonarna

Żuku
07-02-2007, 09:23
Jest może ktoś zainteresowany zmianą operatora stacjonarnego? Od niedawna jestem przedstawicielem handlowym tej firmy, więc moge wszystko ładnie i rzetelnie przedstawić. Połączenia naprawde są tańsze niż w TP (i innych sieciach), po za tym jest wiele pakietów promocyjnych itp.

np. połączenie z krajem UE kosztuje tyle samo co połączenie z Pcienem Dolnym za Konstancinem.

Do tego jest też bezprzewodowy, przenośny internet. Jednak to temat do dyskusji PÓKI CO.

www.sferia.pl

Żuku
10-02-2007, 18:41
w Sferii macie m. in :

- brak opłaty inicjacyjnej (TP pobiera ok. 20 gr za rozpoczęcie każdej rozmowy)
- płaskie stawki ( niezależnie od pory dnia połączenie kosztuje tyle samo, niezaleznie także od miejsce gdzie dzwonimy, czy do Paryża, czy do sąsiada czy do Ustrzyków Górnych )
- najtańszy abonament kosztuje 19zł (najtańszy na rynku), a na wstępie już dostajemy minuty (przykładowo w abonamencie TP za 50zł nie dostajemy nic)
- można dokupić dodatkowo przenośny internet!

to tak po krótce z korzyści.. jak ktoś ma pytania do zapraszam do zadawania..

Kawa
10-02-2007, 22:49
w Sferii macie m. in :

- najtańszy abonament kosztuje 19zł (najtańszy na rynku), a na wstępie już dostajemy minuty (przykładowo w abonamencie TP za 50zł nie dostajemy nic)

W abonamencie za 50 zł jest godzina rozmów.

Ile ten przenośny internet, jaka szybkość, i co znaczy przenośny- mogę go sobie pod domu przenosić czy włożyć do laptopa i wio w Polskę?

Żuku
11-02-2007, 09:16
przenośny internet na początku marca ma mieć prędkość 2 MB/s (oficjalnie 2,4), możesz się z nim przemieszczać po całej W-wa oraz strefie numerycznej 0-22. Aby mieć internet trzeba mieć podpisaną umowe także na telefon (nie wiem czy przypadkiem w marcu to się nie zmieni). Mimo, że musisz podpisać umowe ze Sferią także na telefon to i tak wyjdzie cie to łącznie o wiele taniej niż przykładowa neostrada. Póki co prędkością przesyłu danych nie zachwyca, wynosi do 115 kb/s a średni transfer w sieci Sfreria 40/50 kb/s.
Jednak dla osób, które zdecydują się teraz na ten internet (który narazie jest wolniejszy) następny miesiąc będzie praktycznie gratisowy. Niezależnie ile godzin będziesz siedzieć w necie (w Sferii masz 2 pakiety - 5h i 15h oraz megabajtowe - 200 i 500), np. przy pakiecie 5h wysiedzisz 25h to Sferia pokrywa z tego 99%. Z wejściem nowego internetu (narazie za dużo nam nie mówiąc) pakiety będą o wiele większe i korzystniejsze.

ogólnie mówiąc prywatnie i nieoficjalnie.. zagłębiając się w ofertę z Sferii można zauwazyć,że jest bardzo korzystana tylko, że ludzie są ogólnie nastawieni ANTY do zmian. Trzeba trafić na ostrego oponenta TP lub osobę ,która lubi takie rzeczy.

Kawa
11-02-2007, 11:27
No mi się nie podobaja właśnie pakiety godzinowe/transferowe, przy czym jak patrzyłem na stronie Sferii to wcale tanio one nie wychodzą.

Żuku
11-02-2007, 12:58
na stronie (http://www.sferia.pl/index.php?action=page&cid=77) masz podane stare pakiety. Nowe lepsze, będą napewno wprowadzone w marcu, klienci Sferii zostali już o tym oficjalanie powiadomieni. Narazie nowe pakiety jeszcze nie są nam znane, jednak wiem, że będą o wiele lepsze od obecnych (tak nas zapewniają). Mam nadzieję, że przy takiej prędkości jaką mają wprowadzić (2 MB/s) nie wprowadzą jakiegoś bubla. Rynek się rozwija, kwetią czasu jest wprowadzenie jeszcze kolejnych ulepszeń. Ktoś wspominał na spotkaniu szkoleniowym o brak limitu (apropo pobierania) ale nie wiem czy się nie przesłyszałem, więc mówie to nieoficjalnie.

Ogólnie internet bezprzewodowy i przenośny to bajka, niewielu operatorów to oferuje ale należy pamiętać, że Sferia to głównie przenośna telefonia stacjnonarna, internet jest dodatkiem.

Internet, który jest obecnie dostępny, jest kierowany głównie do osób dla ktorych najważniejsze jest sprawdzenie poczty i przeglądanie stron www bez konieczności pobierania mp3 i filmów. Mimo wszystko wydaje mi się, że jest to ciekawe. Będąc na działce (niedaleko W-wa, Sferia działa w takich miastach jak Wołomin, Legionowo, Radzymin itp), można spokojnie korzystać z gg itp.

Zgadzam się z Tobą Kawa,że jest to drogie w stosunku do tego co oferują. Ale należy poczekać do marca, wtedy ten internet ma być konkuręcyjny dla innych. Dowodem na to jest zachęcanie do zawieraina umowy teraz i korzystania ile sie chce aby potem zapłacić za przekroczony limit 1% (Sferia "opłaca" z tego 99%)

Orshi
27-02-2007, 19:10
W razie zrezygnowania z usługi po upływie czasu na jaki klient podpisał umowę musi on płacić za ten miesiąc w którym zrezygnował z usługi i jeszcze nastepny? Czyli przykładowo rezygnując w marcu musi płacić jeszcze za kwiecień za abonament.Gdzieś kiedys słyszałam, że jest takie prawo że jeśli zrezygnuje się z usługi do 15 dnia miesiaca to nie trzeba płacić za następny miesiąc, ale nie jestem pewna na 100% Generalnie nie chodzi mi o Sferie, ale jako przedstawiciel handlowy chyba wiesz czy takie coś istnieje czy nie.

Paluch
08-03-2007, 00:20
w Sferii macie m. in :

- brak opłaty inicjacyjnej (TP pobiera ok. 20 gr za rozpoczęcie każdej rozmowy)
- płaskie stawki ( niezależnie od pory dnia połączenie kosztuje tyle samo, niezaleznie także od miejsce gdzie dzwonimy, czy do Paryża, czy do sąsiada czy do Ustrzyków Górnych )
- można dokupić dodatkowo przenośny internet!

to tak po krótce z korzyści.. jak ktoś ma pytania do zapraszam do zadawania..

tak się składa że pracuje w TP i sie troche nie zgodzę:
-opłata inicjacyjna owszem jest ale tylko w 3-4 planach taryfowych. Jest pobierana w zależności od rodzaju połączenia i pory dnia w jakiej sie te polączenie wykonuje. Więc nie za rozpoczęcie każdej rozmowy a tylko niektórych :cicho:
-rozwiń mi pojęcie tych płaskich stawek bo jestem ciekaw na jakiej zasadzie to działa.
-najtańszy abonament w TP kosztuje 28 zł coprawda ale również są tutaj darmowe połączenia.
-Mylisz się twierdząc ze w abonamencie za 50 zł nie ma zadnych darmowych połączeń. Otóż są-60 minut w rozliczaniu sekundowym na poł. lokalne i miedzystrefowe jak również do internetu

zastanawiam sie jak to u was jest... czy wy macie swoje nr. telefonu jak np. Aster czy poprostu zmieniacie preselekcje TP (Dialog, Tele2)? bo ja sie chyba u siebie w robocie nie spotkałem z kimś kto miał operatora alternatywnego Sferie :hmm:

Odnośnie połączeń i abonamentu w tp:
zapewne operatorzy "mniejsi" w tym momencie mają pole do popisu bo UKE i UOK stoją za nimi murem i blokują od pół roku każdą oferte i każdą inicjatywę TP ale to ma sie ponoć zmienić w niedługim czasie i nie bedziemy może raczeni abonamentami w tak duzych kwotach. Wiele osób uważa ze monopolizm i chciwość tp bierze góre i zamyka się ona na jakiekolwiek obniżki cen. Otóz nie, poprostu tp nie ma takiej mozliwosci zeby w tym momencie robic zmiany zwiazane z abonamentami gdyż każda inicjatywa spotyka sie z ostrą krytyką tych dwóch urzędów wymienionych wyżej. Odnośnie połączeń to różnice miedzy tele2, tp i innymi operatorami w tej kwestii są niewielkie zwłaszcza że w wiekszosci planów taryfowych tp mozna korzystac z niewielkich usług obniżających koszty połączen do 40 %

jasin
08-03-2007, 07:45
Niestety Paluch, trudno się z Tobą zgodzić... Weź pierwszy lepszy podręcznik do ekonomii dla I roku studiów, otwórz na rozdziale o monopolach i poczytaj jak przedsiębiorstwo wykorzystuje sytuację monopolistyczną na rynku. Potem zamiast słowa "przedsiębiorstwo" wstaw "TP S.A.". I co zgadza się?

btw: wydaje mi się, że gdyby tpsa rzeczywiście chciała obniżyć abonament (realnie! a nie nominalnie) to żaden urząd by się do tego nie przypierdolił.

Paluch
08-03-2007, 10:35
ale chyba to ze tepsa straciła w zeszlym roku wiele tysięcy klientów na rzecz samego tele 2 (nie wspominając o innych operatorach) chyba powinno komuś dać do myślenia. I podejrzewam że dało bo statystyki nie kłamią. Jeśli chodzi o abonament to jest on za wysoki w tym momencie w porownaniu z np sieciami komórkowymi. Wiesz ja akurat w kontaktach z klientami mam dokładny obraz tego co jest nie tak bo zreszta sam jestem tego samego zdania ale no z tego co sie dowiedziałem to w czerwcu zeszłego roku miało sie pojawic kilka naprawde fajnych ofert tp a zostały zablokowane przez UKE. Także podejrzewam ze TP chciało cos wprowadzić nowego a nie mogło. Zobacz ze odkad tele 2 sie pojawiło na rynku to TP od tego czasu nie wprowadziło zadnych zmian w abonamentach. Jedynie co troche ceny połączeń spadły.
owszem tepsa wykorzystywała tą sytuacje(monopolisty) wiele lat ale teraz to sie zaczyna zmieniać bo poprostu ciepły kurwidołek zaczyna przynosić coraz mniejsze zyski. Operatorzy mogą oferować klientom TP swoje usługi przy zmianie preselekcji a tele 2 jako pierwsza firma tutaj zaczeła nawet oferować usługi abonamentowe klientom TP.I na tele 2 to sie nie skonczy bo juz chodzą słuchy ze operatorzy typu Dialog czy Energis też beda takie usługi oferować w niedługim czasie. Wiec racjonalnym podejsciem byłoby zrobić kilka zmian chociażby umozliwic darmowe polączenia nie po 20 godz a po 18(jak w tele 2) w jednym z abonamentów albo np obnizyc cene tych abonamentów o kwote nawet tych 5-8 zł. Albo zrobić głupią karte zdrapke która dawała by jakąs tam ilość połączeń. Dla klientów to jest sporo bo dla nich liczy sie kazda zaoszczedzona złotówka na telefonie stacjonarnym i ja jestem przekonany ze to nie przyniosło by strat TP a jedynie same zyski bo klienci ktorzy przeszli do tele 2 zrobili to głównie dlatego ze szukali czegos odrobine tanszego. Poprostu z koniecznosci. Wiec nie wydaje mi sie ze tepsa ma w dupie to czego oczekują od niej klienci. Poprostu ten urząd nie pozwala przynajmniej narazie na takie zmiany. I po częsci może i ma racje bo za 2 lata telefonia stacjonarna bedzie dzieki temu duzo tańsza. Po jakimś czasie może puszczą jakaś oferte tepsy ale podejrzewam ze jeszcze troche potrwa zanim to sie stanie.

Kawa
08-03-2007, 10:35
post Palucha idealnie pokazuje jak pierze sie mózgi pracownikom w tp.
Będąc w Media Markt i kupując sprzetu za kilkanaście tysi usłyszałem od ochroniarza, ze sprzedają mi to ze stratą :ucieka:

Paluch
08-03-2007, 10:38
post Palucha idealnie pokazuje jak pierze sie mózgi pracownikom w tp.
Będąc w Media Markt i kupując sprzetu za kilkanaście tysi usłyszałem od ochroniarza, ze sprzedają mi to ze stratą :ucieka:

Kawa ja nie twerdze ze przeszedłem takie pranie mozgu bo oferta tepsy np do mnie wogole nie trafia i najchetniej telefon domowy bym zlikwidował ale matka strasznie go potrzebuje. no ale takjak mowie. Narazie wole korzystac z komorki bo zaden operator stacjonarny nie ma ciekawej oferty.
Wszystko jest na tym samym cenowym poziomie albo z niewielkimi roznicami. To samo jesli chodzi o internet w Multimedia polska, tepsie czy netii

Luk@s
08-03-2007, 12:13
wlasnie, mozna juz miec neostrade na pakiecie socjalnym? czy nadal nie?

Paluch
08-03-2007, 14:03
niet :/

Luk@s
08-03-2007, 14:40
karwa fa, to zalatw zeby zakladali ;)

a jak to z tym netem w sferii - jaka opcja jaki download jaki upload i za jaka cene?

Paluch
08-03-2007, 17:29
heheh nie jest to chyba takie łatwe tak mi się wydaje ponieważ abonament socjalny kosztuje 28 zł a tepsa liczy sobie za tak zwane "utrzymanie łącza" 36,60 takze im sie to niezbyt opłaca wiec podejrzewam ze w tym przypadku tepsa nie odpusci...niestety :roll:

Luk@s
09-03-2007, 10:58
i kij im w oko :zlosliwy: , zamowilem necik z netii :fajek:
w odwodzie jeszcze energis pozostal, w kazdym troche taniej niz w tp i mozna na socjalu :hyhy:

dla mnie to wogole skandal ze nie mozna miec samego netu, nie pamietam kiedy ze stacjonarki korzystalem

Żuku
09-03-2007, 14:31
to apropo, że nie ma darmowych minut to czytałem stare info. sorry za pomyłke.

opłata inicjacyjna owszem jest ale tylko w 3-4 planach taryfowych. Jest pobierana w zależności od rodzaju połączenia i pory dnia w jakiej sie te polączenie wykonuje.

w Sferii nie masz opłaty inicjacyjnej wogóle. Po za tym w TP ten pakiet 60min. jest owszem ale tylko w sieci TP.. Co prawda dużo osób ma TP ale czasami ludzie gubią się w rachunku widząc niewykorzystane minuty a obok jakieś dodatkowe opłaty (dzwonione do innej sieci np. Sferii)

Płaska stawka to to, że niezaleznie od pory dnia płacisz tyle samo. Po za tym połączenie na komórke kosztuje od 0.68 brutto do 1,21 brutto (w zależności od taryfy) w Polsce. Masz naliczanie sekundowe.

najtańszy abonament w TP kosztuje 28 zł coprawda ale również są tutaj darmowe połączenia.

ile? z czystej ciekawości?

zastanawiam sie jak to u was jest... czy wy macie swoje nr. telefonu jak np. Aster czy poprostu zmieniacie preselekcje TP (Dialog, Tele2)? bo ja sie chyba u siebie w robocie nie spotkałem z kimś kto miał operatora alternatywnego Sferie

Sferia jest niezależna bo działa na zasadzie fal radiowych. Nie musi korzystać z kabli itp. TPsy. Póki co Sferia ma ok. 50tys. abonentów. To jest operator lokalny, tzn. nie na całą Polskę a Warszawe i okolice.

Podobno taksówkarze korzystają z tego (całkiem spore grono), bo biorą terminal do samochodu i mogą z nim jeździć po całej Warszawie i mają taką "komórkę"

DonKamilo
09-03-2007, 23:10
Jeśli jest już temat telefonii stacjonarnej to obecnie zajmuje się projektem doradczym "Teledoradca". Projekt jest bezpłatny dla firm, więc z tego tytułu firma nie ponosi żadnych kosztów. Jeśli ktoś z was lub waszych znajomych prowadzi firmę i płaci za rachunki telefonów stacjonarnych w granicach 400-2000 zł miesięcznie to może poprosić o wykonanie analizy na podstawie ilości rozmów i opłat z nimi związanych. W takiej analizie czarno na białym widać czy aktualna taryfa jest najbardziej optymalna dla firmy czy też na rynku są atrakcyjniejsze taryfy. Jest to ciekawy projekt tym bardziej, że wiele zmian nastąpiło w styczniu 2007 roku związanych z obniżeniem opłat za rozmowy (wymogi UE). Pamiętajcie taka analiza nic nie kosztuje a może przyczynić się do zmiany taryfy i operatora na bardziej atrakcyjnego, co pozwoli na redukcję kosztów.

Więcej wiadomości dla chętnych mogę wysłać na priv !!

Pozdrawiam

Jaco
09-03-2007, 23:22
Jeśli jest już temat telefonii stacjonarnej to obecnie zajmuje się projektem doradczym "Teledoradca". Projekt jest bezpłatny dla firm, więc z tego tytułu firma nie ponosi żadnych kosztów. Jeśli ktoś z was lub waszych znajomych prowadzi firmę i płaci za rachunki telefonów stacjonarnych w granicach 400-2000 zł miesięcznie to może poprosić o wykonanie analizy na podstawie ilości rozmów i opłat z nimi związanych. W takiej analizie czarno na białym widać czy aktualna taryfa jest najbardziej optymalna dla firmy czy też na rynku są atrakcyjniejsze taryfy. Jest to ciekawy projekt tym bardziej, że wiele zmian nastąpiło w styczniu 2007 roku związanych z obniżeniem opłat za rozmowy (wymogi UE). Pamiętajcie taka analiza nic nie kosztuje a może przyczynić się do zmiany taryfy i operatora na bardziej atrakcyjnego, co pozwoli na redukcję kosztów.

Więcej wiadomości dla chętnych mogę wysłać na priv !!

Pozdrawiam
I jak widać, kolego wpadłeś w pułapkę, bo nie zapoznałeś się z regulaminem forum. Swój zysk z każdej złotówki zarobionej dzięki reklamie na naszym forum musisz odprowadzić przelewem, którego potwierdzenie jesteś zobowiązany przesłać na priv do forumowicza o nicku "Fester".

SPOŁECZNY KOMITET UCZCIWEJ REKLAMY

DonKamilo
09-03-2007, 23:31
umiesz czytać ??!! przecież napisane jest, że ten projekt jest darmowy, więc o jakich zyskach mówisz co ??!!

edit: jeżeli złamałem regulamin to proszę usunąć poprzedni post i po krzyku... ciekawe...bo założyciel tego tematu to sobie niezłą reklamę zrobił i do niego nie miałeś jakiejś pretensji...no cóz układy...układziki...człowiek chce coś przedstawić to musi jeszcze do teego dołożyć (tj. płacić) no comment... :kurde:

Luk@s
10-03-2007, 15:36
na układy nie ma rady :hyhy:

yusta
11-03-2007, 21:46
:lol:

Paluch
12-03-2007, 19:52
Żuku - abonament Socjalny 28,06 zł bodajrze 15 impulsów
To jest abonament dla ludzi ktorzy odbierają telefony a nie dzwonią bo dzwoniąc duzo na tym abonamencie mozna osiwiec oglądając swoje faktury :]

ja ludziom do ktorych dzwonie proponuje zazwyczaj jeden abonament. W ramach opłaty 84,18 brutto wchodzi 200 minut na lokalne i miedzymiastowe do wykorzystania niezaleznie od nia i pory co miesiac. Sekundowe naliczanie, brak opłaty za inicjacje i stosunkowo niezłe ceny połączeń w dwóch opcjach
1. lokalne 0,12 zł
miedzymiastowe 0,22 zł
komorkowe 0,83 zł
2. lokalne i miedzymiastowe 0,17 zł
komorkowe 0,83 zł

tak jak w Sferii płaskie stawki
jedyny jako tako w miare korzystny abonament