PDA

Zobacz pełną wersję : Fan Cluby Legiuni !

Heli_Lukow
04-08-2003, 18:31
Co sądzicie o kibicach Legii z innych miast którzy aby pojawić się na meczu Legii muszą pokonać niekiedy setki kilometrów (my z Łukowa mamy ok 120 lecz to nam nie przeszkadza i na kazdym meczu jest ktoś z naszego miasta).Napiszcie swoją 5 najlepszych fan clubów (kolejnosc przypadkowa). Według mnie są to kibice Legiuni z :
Sulejówka , Wyszkowa, Łukowa, Siedlce, Radomsko.
Jesli możecie przedstawcie sytuacje w swoim miescie . Oto i opis kibiców Legii z Łukowa.
Łuków to blisko 40-sto tysięczne miasto położone w woj. Lubelskim. Kibice
Warszawskiej Legii pojawili się tutaj w latach 90-tych, kiedy to większa
część kibicowskiego miasta sympatyzowała z łódzkim Widzewem, którego było
tu zdecydowanie więcej! Z biegiem czasu to się zmieniło i to my jesteśmy
teraz samotnymi ”władcami” Łukowa. W chwili obecnej
przechodzimy wymianę pokoleń- jest nas ok.80, ciężko jest nam jednak
określić ilu Łukowian jest na poszczególnym meczu, ponieważ nie jeździmy w
zorganizowanych grupach, ale jedno jest pewne: na każdym meczu ktoś z
naszego f-c jest obecny! Najwięcej osób z Łukowa na stadionie przy
Łazienkowskiej było na finałowym meczu PP z GKS-em Katowice (sezon 95/96)-
ok.70 osób, a na wyjeździe 20 w Olsztynie na Stomilu (sezon 96/97).
Ostatni byliśmy obecni na meczu rezerw Pogoń Siedlce-Legia II w 7 osób,
sparingu z Cresovią Siemiatycze (mecz w Białej Podlaskiej) 5 osób, a już 3
dni później w Łukowie odbył się długo przez nas oczekiwany mecz Orlęta-
Legia, jednak my balujemy już dzień wcześniej z okazji tego spotkania
(przygotowaliśmy specjalna imprezę) z kilkoma kibicami z Warszawy. Na
samym meczu było nas spooro, jednak ciężko określić ile bo byliśmy
porozsypywani po całym stadionie, jednak ustaliliśmy, że było nas ok. 70
głów! Właśnie wielu z nas uczeszcza na mecze Orląt... W naszej grupie
znajduje się kilkunastu fanatyków od mocniejszych wrażeń, lecz w razie
zagrożenia działamy wszyscy- chociażby tak jak na Łukowskim podwórku i to
przynosi skutki, bo już po pierwszej akcji (1 skrojony szal) żaden z 7-miu
(tylko tylu ich zostało) widzewiaków nie chodzi w barwach!! Strasznie nas
straszą w internecie, co to z nami nie zrobią lecz kiedy dzwonimy z
propozycją ustawki twierdzą, że są zwykłymi kibicami i nie chcą się bić!!
Bardzo często przechadzamy się po ”ich” osiedlu, ale ich ni
widu ni słychu- nie wiem czy już się boja wychodzi z domów czy może już
ich po prostu nie ma?? Tylko raz zaliczyliśmy porażkę (nawet nie wiem czy
to tak można nazwać), jakiś rok temu, kiedy to w kilka osób poszliśmy na
dyskotekę w której to oni przebywali w celu ustawienia się z nimi, jednak
zaraz z budy wyskakuje się ok. 30 osób z czego 7 to kibice widzewa, reszta
to zbieranina (!!!) i przegania nas. W rewanżu zbieramy się w ok. 30 osób
i wbijamy się pod miejsce imprezy przeganiając ich z czego jeden łapie się
na oklep... Po prostu chłopaki muszą wiedzieć, że do póki my- Legioniści
będziemy w Łukowie nie będzie im łatwo! Posiadaliśmy również flagę
”ŁUKÓW”(była wieszana na kilku wyjazdach) którą planowaliśmy
przerobić na bardziej Legijną, jednak zmieniła właściciela. Jej nowymi
posiadaczami zostali... ”Legioniści” z Puław, którzy to
jeszcze grozili nam, że na meczach w Warszawie możemy się nie pokazywać i,
że dostaniemy w stolicy jeszcze od innych kiboli Legii!!! Nasuwa się
pytanie: Czy to kibice z Puław wyznaczają kto będzie jeździł na mecze
Legii?? O tym gdzie mamy ich ”zakazy” pokazaliśmy będąc na
wszystkich od momentu skrojenia nam flagi meczach wojskowych!! W chwili
obecnej szyjemy nową lepsza flagę Łukowskich Legionistów...

PS:Wielkie pozdrowienia i dziękówy dla Ryza z Grochowa za wczorajszą impreze dzieki zioma(L).

Adiq
04-08-2003, 18:50
Wiadomo, że najmocniejsze FC to te leżące pod samą Warszawą. Ja podziwiam, FC z Kwidzyna. Miejscowość ta leży prawie pod samym morzem, a jest w całości opanowana przez kibiców Legii. Również na wyróżnienie zasługują liczne FC z dalszych odległości, czyli np. Łuków, Brodnica, Chełmża czy Białystok. Ponadto należą się brawa FC w miastach teoretycznie opanowanych przez Widzew, czyli Skierniewice, Tomaszów Maz., Radomsko itd. Brawa również dla rodzynków, czyli FC z regionów takich jak Wild West czy Squadron. Na koniec pozdro dla Ewelinki z Krakowa. 8)

Bokser
04-08-2003, 22:28
witam!!!!

co do sytuacji w moim mieście Wolsztynie(zachodnia Polska) to bywalo różnie.kilka lat do tylu choć nasze miasto bylo wtedy w woj.zielonogórskim większość kiboli bylo za Lechem.jeżdzili na mecze i byli dość znani.gdzieś od 3-4 lat ta sytuacja się mocno zmienila i Lechici są praktycznie teraz neutralni albo nie chcą być rozpoznawani.co prawda jest w moim mieście kilku Groclinowców ale to same stare pryki które dokladnie nie wiedzą o co chodzi w życiu kibicowskim i potrafią tylko krzyczeć sędzia *** i pokazywać coś tam palcami do kibicow innych drużyn.zaś co do liczebności naszej grupy to jest nas teraz ok.10 choć i bywalo do 40 osób przeważnie szukających mocniejszych wrażeń z kibolami Lecha czy z tubylcami.teraz zaś grupa mocno się uszczuplila poprzez dzialania policji jak i sytuację prywatną kilku osób.reszta bandy która zostala praktycznie się powoli wykrusza choć jest kilku stalych wyjazdowiczów.od niedawna należymy do Wild West i choć bliżej nam bylo do chuliganki to teraz pozostallo tylko ultras bo wykruszyla się"mocniejsza"banda.co do przyszlości to mamy zamiar zaistnieć na niejednym meczu i napewno z biegiem czasu będzie o nas coraz glośniej.na meczach Legii jak i w stolicy jak i na wyjazdach bywalo zawsze po kilka lub kilkanaście osób.byl nawet pomysl uszycia fany(byl juz projekt)ale z biegiem czasu wsąpienie do WW'02 odlożyly te plany na póżniej.w tym sezonie również ktoś z Wolsztyna będzie się pojawiać na meczach Legiunii w calej Polsce.a więc jesli ktoś zobaczy kogoś w szalu WW'02 to może akurat trafi na kogoś z Wolsztyna i pozna osobiście.do zobaczenia na trybunach stadionów.

Bokser
Wild West'02
Wolsztyn Squad

p.s. pozdrowienia dla wszystkich ziomali z WW'02 a w szczególności dla Dyhy eLadamo Grzesia i reszty oraz dla ziomków z Zaglębia Pogoni Olimpii i Den Haag.

Sharn
04-08-2003, 22:50
Heli - nie sądzę aby chłopaki z Puław miały do powiedzenia kto jeździ a kto nie... 8)

Mini
05-08-2003, 11:51
no z Sulejówka jeżdźi sporo dobrych znajomków. :piwo2: :pijok: :ganja: i takie tam... ;)

Mazi
05-08-2003, 12:20
Juz chyba z 3 raz bym opisywał co i jak u mnie ( Ostrów Maz. , Małkinia , Brok ) . Tym razem powiem krótko ...

LEGIA tu rządzi :) .

Heli_Lukow
05-08-2003, 16:08
Sharn dzieki zę mnie uświadomiłeś bo bałem się jezdzić na mecze (L) :)
Pozdrowienia dla wszytskich kumatych ***** wiadomo kogo wiadomo za co...my nadal pamiętamy !

Anakin
05-08-2003, 18:44
Co do Fan-Club'ow najbardziej mi znane to Chełm, Kwidzyn (bardzo zasłużony), Łuków, nie wiem co sie dzieje z sochaczewem, żyrardowem, tomaszowem maz,

Heli_Lukow
05-08-2003, 19:47
OTWOCK, GRODZISK MAZ., PIASTÓW, PRUSZKÓW, SULEJÓWEK, KONSTANCIN, SOCHACZEW, WYSZKÓW, KWIDZYN, CIECHANÓW, DZIAŁDOWO, GRÓJEC, ŁUKÓW, MIŃSK MAZ., PUŁAWY, PIOTRKÓW, TOMASZÓW MAZ., RAWA MAZ., LEGIONOWO, ŁOMIANKI, PIASECZNO, OŻARÓW MAZ., SKIERNIEWICE, NOWY DWÓR MAZ., NASIELSK, RADOMSKO, OPATÓW, SKIERNIEWICE, ŁASK, CHEŁMŻA, BRODNICA, ŁOMŻA, MŁAWA, BIAŁA PODLASKA, WŁOCŁAWEK, SIERPC, PŁOŃSK, ZELÓW, CHEŁM, SIEDLCE, PARYSÓW, ZĄBKI, BIAŁYSTOK , DEBLIN,ZAMBROW, AUGUSTOW, NOWE MIASTO, ... napewno jest ich wiecej dopisujcie po kolej miasta.Wymiencie take najlepsza 10 fan club[/list]w (L).
1.SULEJOWEK
2.KWIDZYN
3.ŁUKÓW
4.CHELM
5.SIEDLCE
6.BRODNICA
7.CHELMZA
8.RADOMSKO
Na dalsze zasluguje reszta ekip.Pozdrawiam (L)egionistow z calej Po(L)ski[/list]

Maximus
05-08-2003, 21:21
Witam
temat mnie akurat interesuje bardzo poniewaz sam pochodze z plonska i mam spore info o kibicach z plonia ktorzy jezdzili i jezdza na nasza legie
Plonsk 55 kilo na gdansk od wawy dojazd tylko pks albo wlasnym pociskiem
Ekipa z plonska pojawila sie na legi pod koniec lat 80 tych wtedy jeszcze bylo dobre polaczenie pkp i starsi kibice z nowego dworu i legionowa zapewnie pamietaja kilku kolesi od nas ( ciapa , zybis, bambo, kreto-obecnie szanowany policjant z plonska) ilosciowo jezdzilo ok 10 - 20 osob wiem od kolezki ktory wtedy jezdzil
po kilku latach ekipa wykruszyla sie i zostalo ok 5 gosci ktorzy sporadycznie jezdza do dzis ja osobiscie lepiej nam historie od roku 1993 kiedy to Ciapa ( wielkie dzieki) pierwszy raz zabral nmnie na legiunie do dzis mi zostalo od tamtego xczsu regularnie jezdzilismy na mecze u siebie i wyjazdy w sile ok 10 osob o ile pamietam to rekord w wawie to ok 60 osob a na wyj 15 osob z plonska bylismy i jestesmy zawsze wyjazdy zaleza od kaski a obecnie jezdzi regularnie kilka osob
odnosnie flag to obecna na krytej nalezy do dziadkow ktorzy jezdza na mecze u siebie i bnie za bardzo moga sie dogadac z mlodzymi
byly 3 flagi ale jakos albo sie podarly i popeka;ly albo brakowalo kaski na zrobienie lepszej
w obecnej sytuacji z chlopakami z plonia jest tak ze kilku z nas mieszka i pracuje w wawie reszta dojezdza i towazystwo sie miesza
piszac ten tekst chce uzmyslowic ze mimo tego ze ktos mieszka 55 kilo od wawy to dla niego wyjazd poza wawe bez fury rowna sie powrot do domu na drugi dzien rano wiem bo kilkanas\cie wyjazdow tak zrobilem
pozdro dla ciecia na pkp w ciechanowie (zawsze nam wczesniej hale otwieral jak sie nocnym wracalo o 4 rano a beka do plonia 0 7 rano!!!!!)
pozdro dla grabarza ciapy i calej ekipy z plonia

_Bart
05-08-2003, 21:25
Witamy klon Maksia :)

Uzywaj dużej litery do nazw własnych (miasta kluby itd) i najwazniejsze Legii sie pisze a nie legi :fu:

Pozdrawiam

qwerty1234
05-08-2003, 21:27
Jeszcze nam tylko Finlandi brakuje 8)
Dziwne że nikt nie wspomniał o ekipie z Ożarowa...Oni nie maja flagi ale dosyć licznie jeżdżą na Legię... 8o

Raffi
05-08-2003, 21:50
Parę numerów temu był w naszej Legii bodajże list od FC z Brześcia Litewskiego (czyli białoruskiego 8) )

Adis
05-08-2003, 21:55
Co sądzicie o kibicach Legii z innych miast którzy aby pojawić się na meczu Legii muszą pokonać niekiedy setki kilometrów (my z Łukowa mamy ok 120 lecz to nam nie przeszkadza i na kazdym meczu jest ktoś z naszego miasta).Napiszcie swoją 5 najlepszych fan clubów (kolejnosc przypadkowa). Według mnie są to kibice Legiuni z :
Sulejówka , Wyszkowa, Łukowa, Siedlce, Radomsko.
Jesli możecie przedstawcie sytuacje w swoim miescie . Oto i opis kibiców Legii z Łukowa.
Łuków to blisko 40-sto tysięczne miasto położone w woj. Lubelskim. Kibice
Warszawskiej Legii pojawili się tutaj w latach 90-tych, kiedy to większa
część kibicowskiego miasta sympatyzowała z łódzkim Widzewem, którego było
tu zdecydowanie więcej! Z biegiem czasu to się zmieniło i to my jesteśmy
teraz samotnymi ”władcami” Łukowa. W chwili obecnej
przechodzimy wymianę pokoleń- jest nas ok.80, ciężko jest nam jednak
określić ilu Łukowian jest na poszczególnym meczu, ponieważ nie jeździmy w
zorganizowanych grupach, ale jedno jest pewne: na każdym meczu ktoś z
naszego f-c jest obecny! Najwięcej osób z Łukowa na stadionie przy
Łazienkowskiej było na finałowym meczu PP z GKS-em Katowice (sezon 95/96)-
ok.70 osób, a na wyjeździe 20 w Olsztynie na Stomilu (sezon 96/97).
Ostatni byliśmy obecni na meczu rezerw Pogoń Siedlce-Legia II w 7 osób,
sparingu z Cresovią Siemiatycze (mecz w Białej Podlaskiej) 5 osób, a już 3
dni później w Łukowie odbył się długo przez nas oczekiwany mecz Orlęta-
Legia, jednak my balujemy już dzień wcześniej z okazji tego spotkania
(przygotowaliśmy specjalna imprezę) z kilkoma kibicami z Warszawy. Na
samym meczu było nas spooro, jednak ciężko określić ile bo byliśmy
porozsypywani po całym stadionie, jednak ustaliliśmy, że było nas ok. 70
głów! Właśnie wielu z nas uczeszcza na mecze Orląt... W naszej grupie
znajduje się kilkunastu fanatyków od mocniejszych wrażeń, lecz w razie
zagrożenia działamy wszyscy- chociażby tak jak na Łukowskim podwórku i to
przynosi skutki, bo już po pierwszej akcji (1 skrojony szal) żaden z 7-miu
(tylko tylu ich zostało) widzewiaków nie chodzi w barwach!! Strasznie nas
straszą w internecie, co to z nami nie zrobią lecz kiedy dzwonimy z
propozycją ustawki twierdzą, że są zwykłymi kibicami i nie chcą się bić!!
Bardzo często przechadzamy się po ”ich” osiedlu, ale ich ni
widu ni słychu- nie wiem czy już się boja wychodzi z domów czy może już
ich po prostu nie ma?? Tylko raz zaliczyliśmy porażkę (nawet nie wiem czy
to tak można nazwać), jakiś rok temu, kiedy to w kilka osób poszliśmy na
dyskotekę w której to oni przebywali w celu ustawienia się z nimi, jednak
zaraz z budy wyskakuje się ok. 30 osób z czego 7 to kibice widzewa, reszta
to zbieranina (!!!) i przegania nas. W rewanżu zbieramy się w ok. 30 osób
i wbijamy się pod miejsce imprezy przeganiając ich z czego jeden łapie się
na oklep... Po prostu chłopaki muszą wiedzieć, że do póki my- Legioniści
będziemy w Łukowie nie będzie im łatwo! Posiadaliśmy również flagę
”ŁUKÓW”(była wieszana na kilku wyjazdach) którą planowaliśmy
przerobić na bardziej Legijną, jednak zmieniła właściciela. Jej nowymi
posiadaczami zostali... ”Legioniści” z Puław, którzy to
jeszcze grozili nam, że na meczach w Warszawie możemy się nie pokazywać i,
że dostaniemy w stolicy jeszcze od innych kiboli Legii!!! Nasuwa się
pytanie: Czy to kibice z Puław wyznaczają kto będzie jeździł na mecze
Legii?? O tym gdzie mamy ich ”zakazy” pokazaliśmy będąc na
wszystkich od momentu skrojenia nam flagi meczach wojskowych!! W chwili
obecnej szyjemy nową lepsza flagę Łukowskich Legionistów...
Chyba zastrzeglem sobie prawa autorskie nie...?? ;)

A jesli o c. to:
1. Kwidzyn
2. Wyszków
3. Siedlce
4. Łuków
5. Radomsko
.
.
.
.

Nowy (L)
06-08-2003, 14:38
Wymiencie take najlepsza 10 fan club[/list]w (L).
1.SULEJOWEK
2.KWIDZYN
3.ŁUKÓW
4.CHELM
5.SIEDLCE
6.BRODNICA
7.CHELMZA
8.RADOMSKO
Na dalsze zasluguje reszta ekip.Pozdrawiam (L)egionistow z calej Po(L)ski[/list][/quote]
===========
Trudno mówić o 10 najlepszych FC. Musiałbyś określić jakimi zasadami należy się kierować wybierając tę 10-tkę.
Zresztą, jak dla mnie, wszelkie rankingi są mało ważne, najważniejsze aby każdy FC rozwijał działalność na swoim terenie.

pozdrawiam
Nowy

kamyk
07-08-2003, 16:09
ejjjjj nie wszyscy w pulawach sa tacy jacy sa napisalem juz temat ja bede wam prubowal te flagi oddac jesli mi sie udda bo ja sie z tymi wsumie ziomalami wogule nie trzymam i nie jedze z nimi na mecze! ja mams wojch ziomali ze 40 osob i sei z nimi trzymamy! ci co wam te flagii zabrali to wiesz calkiem inna dzielnica oni tz bronia chonoru wisly pulawy ja tam nie jestem zbytnio sympatykiem wisly malo na jej meczach jestem moge nawet napisac parwie wogule ostatnim czasem! a jesli chodzi o legie to zapewnim cie ci co sa zemna i ich znam to oni by tych rzeczy nie zrobili ja wiem kto to zrobnil i w niedziele bede o tym dyskutowal moze wam sie oddam! mam andzieje ze skonczy sie to dobrze bo niechce zebyscie wy najerdzali na pulawy ze tu nie ma prawdziwych legionisow przez paru debili co wam zabrali flagi!

Heli_Lukow
07-08-2003, 20:04
Kamyk ja wcale nie napisałęm ze w Puławach nie ma Legionistów napisałem że jest kilku frajerów którzy pewnie nawet nigdy na Łazienkowskiej nie byli ... dzięki że starasz się o tą flage ale sorka nie bądzmy smieszni nie mamy zamiaru jej od Uziego , Bazuki i reszty frajeró brać odzyskamy ją w inny sposub przecierz była już z nimi gadka przed meczem Victoria Paczew - Wisłą Pułąwy ale to już nie ich wina że się nie pojawili .Napisze ci wszytsko w temacie o fladze .Pozdrawiam wszystkich kumatych kibiców (L)z Puław 3 majcie się.

Siekier
07-08-2003, 20:26
byłem w Kwidzynie i tam naprawde każdy kibicuje Legii

Junior (L)
26-06-2006, 22:27
Oczywiście jak tutaj może zabraknąć FC Legii z Bielska-Białej :oczko: Wspieramy Legie jak gra na śląsku ale także planujemu jezdzić na mecze do Warszawy. Oczywiście swoim dopingiem wspieramy Zagłębie Sosnowiec i BKS Stal Bielsko-Biała :hyhy:

janich
27-06-2006, 18:22
No co do sutuacji w Nasielsku to rozpisywał się nie bede bo nie ma o czym. Sami Legioniści. Bez napinki 8)

Raffi
27-06-2006, 18:31
mialem nadzieję, że obędzie się bez wpisywania w tym - mocno przeterminowanym - temacie, ale widać nie udło się, więc zamykam, bo jest drugi, identyczny. A w Nasielsku miałem okazję być, i mam swoje własne przymślenia na temat "samych l legionistów" w mieście