PDA

Zobacz pełną wersję : Rusza Liga...

Adiq
04-08-2003, 16:47
... a z nią czas na przedsezonowe typy. Napiszcie kilka zdań o sile każdej z drużyn i o co wg. was w tym sezonie mogą osiągną.

Amica Wronki -

GKS Katowice -

Górnik Łęczna -

Górnik Polkowice -

Górnik Zabrze -

Groclin Grodzik Wlkp. -

Lech Poznań -

Odra Wodzisław -

Polonia Warszawa -

Świt Nowy Dwór Maz. -

Widzew Łódź -

Wisła Kraków -

Wisła Płock -

Adiq
04-08-2003, 18:34
Amica Wronki - poprzedni sezon nieudany. W tym roku wreszcie zrozumieli swój błąd i pozbyli się starych graczy. Ponadto dokupili Krzyszałowicza, a młodzież się rozkręci. Mimo wszystko poza możliwościami pierwszej 3. Powinni jednak grać w pucharach. 4 miejsce

GKS Katowice - rewelacja poprzedniego sezonu, nie może być nią wiecznie co z resztą było widać pod koniec sezonu. Transfery znacznie in minus. 6 miejsce

Górnik Łęczna - zdecydowanie najmocniejszy z beniaminków. Dokupił kilku dobrych, doświadczonych ligowców i w lidze powinien się utrzymać. 11 miejsce

Górnik Polkowice - skład nienajlepszy, ale solidnie, spokojnie i mądrze prowadzony może utrzymać się w lidze. 12 miejsce

Górnik Zabrze - ligowy przeciętniak. Transfery wychodzą na zero. 7 miejsce

Groclin Grodzik Wlkp. - skład (bardzo dobry) z poprzedniego sezonu nie zmieniony więc i pozycja ta sama. Do mistrza zabraknie... nazwy, kibiców, dużego stadionu i miasta. 2 miejsce

Lech Poznań - kilka ciekawych transferów, perspektywistyczny skład, w sam raz na środek tabeli... 8 miejsce

Odra Wodzisław - solidny zespół, niewiele różniący się pod względem poprzedniego sezonu, a więc i pozycja ta sama. 5 miejsce

Polonia Warszawa - najsłabsza drużyna ligi co widać chociażby po meczach Intertoto. W poprzedniej rundzie mimo ogromnych ubytków rewelacja. Tym razem ubytki są ponownie ogromne i już nią nie będzie. 14 miejsce

Świt Nowy Dwór Maz. - Zbyt mało czasu na zgranie nowej drużyny mimo kilku niezłych transferów. Wciąż niewyjaśniona sprawa ze stadionem i licencją. Zbyt duże zamieszanie co nie sprzyja dobrej grze. 13 miejsce

Widzew Łódź - skład wciąż dobry, ale jak zwykle wielki bałagan w klubie uniemożliwi lepszą grę. 10 miejsce

Wisła Kraków - zbyt duże osłabienia (Kosowski, Kuźba, Uche, Moskal, Hughes) i gra w pucharach zaszkodzi temu klubowi. 3 miejsce

Wisła Płock - wreszcie zaczęto sprowadzać Polaków zamiast obcokrajowców. Solidny skład, jednak na powalczenie o wyższe cele jeszcze w tym sezonie za wcześnie. 9 miejsce

Unico
04-08-2003, 20:06
Amica Wronki - nie przepadam, nigdy nie przepadałem za tym klubem, ale w tym roku myślę, że będą walczyć o miejsca o puchary. 3 miejsce

GKS Katowice - kto wi czy nie będą wyżej od Legii - 5 miejsce

Górnik Łęczna - beniaminek, walka o przetrwanie, ale spadną - 13 miejsce

Górnik Polkowice - jedyny beniaminek co się utrzyma - 10 miejsce

Górnik Zabrze - raz wygrają, raz przegrają - ogólnie średniak - 7 miejsce

Groclin Grodzik Wlkp. - silni, po ubiegłym sezoniei wiedzą, że mogą wiele osiągnąć - 2 miejsce

Lech Poznań - niczego wielkiego nie spodziewam się po nich w tym sezonie - 9 miejsce to maksymum tego co osiągną

Legia Warszawa - wzmocniony (?) atak, a po za tym stara bajka - brak sponsora, kasy itd. Zieliński który nie chce być kapitanem 8- . Chyba będzie ciężko o puchary - 4 miejsce

Odra Wodzisław - w tym sezonie obniżą loty w porównaniu do ostatnich lat - 8 miejsce

Polonia Warszawa - chyba zlecą - 12 miejsce

Świt Nowy Dwór Maz. - o ile wogóle zagrają w I lidze to będzie to ostatni zespół w tabeli, ciekawe czy uda im się kogokolwiek pokonać - 14 miejsce

Widzew Łódź - powtórka z tego sezonu, walka o utrzymanie 11 miejsce

Wisła Płock - myślę, że to będzie solidny średniak, a kto wie czy nie powalczy o górę tabeli - 6 miejsce

Adiq
04-08-2003, 20:22
Unico, a czemu nie ma Wisły Kraków? Nie mieszczą się w 14, czy w ogóle szkoda o nich gadać? :rotfl: ;)

Unico
04-08-2003, 20:25
Unico, a czemu nie ma Wisły Kraków? Nie mieszczą się w 14, czy w ogóle szkoda o nich gadać? :rotfl: ;)

Zobacz, którego miejsca brakuje w moim spisie :> i będziesz miał jasność 8) :rotfl:

Adiq
04-08-2003, 20:30

Zobacz, którego miejsca brakuje w moim spisie :> i będziesz miał jasność 8) :rotfl:
Tak myślałem, że są gdzieś od 15 wzwyż. :rotfl: ;)

Raffi
04-08-2003, 20:43
Coś za bardzo dzis nabijamy, dokonałem paru chirurgicznych cięć, i zaraz zrobię kolejne w paru innych tematach :]

Amica Wronki - będą lepsi niż w poprzednim sezonie. Mocny atak. 3-4 miejsce

GKS Katowice - 6 lokata; brak szczególnych transferów i Sznaucnera może im wyjść bokiem

Górnik Łęczna - dotelepią się. 11. miejsce

Górnik Polkowice - 14 . na koniec; niczego dobrego im nie wróżę

Górnik Zabrze - środek tabeli (9.?)

Dyskobolia Grodzisk Wlkp. - 1-3 ze wskazaniem na 2.

Lech Poznań - 7. lokata, chyba że Pala zrobi z nimi jakieś cuda, a razie jeszcze tego nie widać

Odra Wodzisław - 5 lokata? Zawsze robią coś z niczego.

Polonia Warszawa - 13. lokata; jęzeli w przerwie zimowej znajdą jakiegos lepszego bramkarza to może 2 lokaty wyżej

Świt Nowy Dwór Maz. - jesienią mur beton 14. Mają zawodników niezłych indywidualnie,a le są zwyczajnie niezgrani; teraz jeszcze dodatkowe przetasowania...Które notabene mogą wyjść im na dobre...Na koniec 10-12. miejsce.

Widzew Łódź - teoretycznie 12. lokata; w tym roku jest z nimi jeszcze gorzej niz poprzednio chyba...Jeżeli ciś się ruszy na lepsze to się utrzymają...(Chociaż AG i s-ka zrobią wszystko, żeby kolejny rok przezimować w ekstraklasie) Jeżeli nie...

Wisła Kraków - 1-3 duża niewiadoma, mogą się wzmocnić zimą, jeśli tak, to z dwójki nie wypadna.

Wisła Płock - Środeczek tabeli

Legia Warszawa - Jestem jednak optymistą 8)

_Bart
04-08-2003, 22:35
Amica Wronki - troszke moga namieszać (pierwsza 5)

GKS Katowice - nie powtórzą poprzedniego sezonu (poza czołówką środek tabeli)

Górnik Łęczna - tu raczej słabiutko (walka o utrzymanie)

Górnik Polkowice - patrz wyżej (walka o utrzymanie)

Górnik Zabrze - ciekawe wzmocnienia też mogą coś namieszać (w granicach 5 miejsca)

Groclin Grodzik Wlkp. - dla mnie murowany faworat na czołowke (pierwsza 5 )

Lech Poznań - heh tu jak zwykle ciezko moze miszcz mobilki Libor Pała coś zrobi (druga połowa tabeli raczej nie beda walczyc o utrzymanie)

Odra Wodzisław - nie powtorza poprzedniego sezonu (środek tabeli)

Polonia Warszawa - murowany kandydat do spadku (spadkowicz)

Świt Nowy Dwór Maz. - heh tu ciezko w tej chwili cos napisac zalezy kogo uda sie pozyskac ale i tak (walka o utrzymanie)

Widzew Łódź - szkoda mi ich kasy nie maja a taki klub nie powinien miec problemow ze sponsorami (walka ov utrzymanie)

Wisła Kraków - nadal dobry Team ale nie ten sam co rok temu (v-ce miszcz)

Wisła Płock - nowi piłkarze żenada ta sama (druga połowa tebeli)

Życze wszystkim kibicom aby moje typowania sie sprawdziły :>

yusta
04-08-2003, 23:08
Amica Wronki - Myslę, że będą w czołówce. Miał odejść Dawidowski co byłoby dużym osłabieniem, ale został. Doszedł Kryszałowicz. Wiekszych osłabień zespołu nie było i bedą groźni dla każdego - 3 miejsce

GKS Katowice - Odszedł Sznaucner, został Kowalczyk. Co raz lepiej radzi sobie Fonfara więc obronę bedą mieli równie solidną. W ataku coraz skuteczniejszy Wróbel. Myślę, że będą prezentowac się podobnie jak w zeszłym sezonie ale szczęścia może byc już troszke mniej - 5 miejsce

Górnik Łęczna - wielka zagadka, typuję baraże

Górnik Polkowice - j.w

Górnik Zabrze - sporo zawodników odeszło, w tym zawsze skuteczny Kompała, solidny Kaczmarczyk i syn Frankensteina. Wielkich zakupów nie było. Plusy to Sikora i byc może Niżnik - miejsce w środku tabeli

Groclin Grodzik Wlkp. - Zero osłabień, zakup obrońcy z dobrego klubu. Będą walczyć o mistrza, chyba że trener wszystko sp..i - 2 miejsce

Lech Poznań - Skład niezły, ale jakoś im na boisku nie wychodzi wspólna gra. Środek tabeli

Odra Wodzisław - Wielka niewiadoma. Tak bardzo się nie osłabili. Trzon druzyny pozostał, ale wystarczy to do zajęcia 6 miejsca

Polonia Warszawa - Walka o wyjście ze strefy barażowej do ostatniej kolejki, czy z powodzeniem to się okaże :>

Świt Nowy Dwór Maz. - Spadną bez dwóch zdań.

Widzew Łódź - Spadek bądź baraże, przy takim burdelu nie może byc inaczej.

Wisła Kraków - Tyle kasy i praktycznie zero jakichkolwiek wzmocnień. Obrona w rozsypce, bez Głowackiego praktycznie nie istnieje. Ze skrzydeł to narazie zostało tylko lewe, a na jednym Wisła daleko nie pofrunie. Dużo szumu i tylko 4 miejsce, tak mi przykro :>

Wisła Płock - Ciekawa drużyna, może z innym prezesem graliby lepiej. Przyszedł Jabłoński, może wprowadzi tam troche normalności. 7-8 miejsce

Jarman
05-08-2003, 07:33
Amica Wronki - Na puchary powinni się załapać, ale kto ich tam wie... 4 miejsce

GKS Katowice - nie powtórzą raczej wyników z tego sezonu - 6 miejsce

Górnik Łęczna - pierwszy z wielu beniaminków...i chyba najsilniejszy - 10 miejsce

Górnik Polkowice - pierwszy awans, pierwszy spadek - 13 miejsce

Górnik Zabrze - typowy zapychacz - 7 miejsce

Groclin Grodzik Wlkp. - kasa czyni mistrza. 1 miejsce.

Lech Poznań - spore ambicje...i na nich się kończy...chyba że wejdzie Kulczyk. Jeśli nie - 8 miejsce

Legia Warszawa - Tym razem puchary bedą. 3 miejsce.

Odra Wodzisław - słabszy sezon - 9 miejsce

Polonia Warszawa - będzie ciężko... - 12 miejsce

Świt Nowy Dwór Maz. - podobnie jak z Polkowicami...jeśli zagrają - 14 miejsce

Widzew Łódź - taniec na linie..znowu się uda... 11 miejsce :>

Wisła Płock - niespodzianka (?) - 5 miejsce

Wisła Kraków - zgodnie z prawem Tele-Foniki - czas na miejsce 2.
Za rok znowu majster. :]

Beny
05-08-2003, 09:21
Fajne są takie przedsezonowe typowanie, więc i ja się zabawię, ale chciałby rozbić tabelę na kilka kategorii: walka o mistrza, walka o puchary, obrona przed barażami, obrona przed spadkiem.

Walka o mistrza:
Legia - co się rozumie samo przez się chociaż nie ma jej w zestawieniu ;) Mimo problemów finansowych, a może na przekór nim, poza tym nie jesteśmy obciążeni europucharami; Wisła - ma problemy kadrowe i wychowawcze, ale jak nie będzie walczyć o mistrza, to będzie to początek końca tej drużyny, jednak walczą w pucharach i na nich wydaje mi się będą starali się skupić (Kasa Misiu, kasa!); Groclin - z powodu braku doświadczenia z pucharów szybko odpadną, a że to mocna ekipa pozostanie im walka o pierwszą pozycję.

Walka o puchary:
Amica - nie wiem dlaczego, ale uważam że Kryszałowicz ich tam pociągnie; Katowice - trochę wzmocnień, więcej ubytków, ale mało jest zespołów z tak poukładaną grą, w pucharach maksymalnie 1-2 runda; Lech - widać konsekwentne działania klubu, więc mogą się włączyć do walki o puchary; Płock - w przeciwieństwie do poprzednika konsekwencji nie widać, ale trener to wszystko poukłada. chociaż nie w pucharach; Zabrze - klan Koźmińskich potrzebuje sukcesu, aby uwiarygodnić działanie w klubie, więc zrobią wszystko, aby być jak najbliżej pucharów; Odra - ten Wieczorek to jakiś szarlatan, czy cuś ;) , bo z niczego zrobić coś to trzeba umieć, sen farciarza będzie trwał.

Obrona przed barażami, obrona przed spadkiem:
(obie kategorie razem, bo mało klubów już zostało :) )

Łęczna - jak co roku beniaminek ma najciężej, chociaż w tym przypadku uważam, że są silniejsi od Polkowic; Polkowice - ci też będą mieli nie lekko, tanio skóry nie sprzedadzą i licze, że w I kolejce obiorą punkty Wiśle! ;); Polonia - podobno prowizorki są w naszym kraju najtrwalsze, ale liczę, że w kolejnym sezonie to wszystko wreszcie :* 8) , szczególnie z powodu braku klasowych bramkarzy; Widzew - spadną, ale dla swojego dobra! Zawirowanie przedsezonowe pokazały jaki jest tam bałagan i chyba potrzeba wstrząsu w postaci II ligi, aby to oczyścić! Świt Nowy Dwór Maz. - jeśli dostaną licencję - mimo sympatii do NDM, prezent w postaci I ligi nie potrwa długo, chyba że zaciąg z Legii wzniesie się na wyżyny i pokaże, że niesłusznie w Legii ich odstawiano!

Uff! Skończyłem! Ciekawe kto będzie miał rację i będzie najbliżej rzeczywstych rozstrzygnięć? Może po sezonie wrócimy do tego tematu?!

Mini
05-08-2003, 11:05
1.LEGIA - będzie jak dwa lata temu(nikt na nas nie stawia a my hop siup i w czrwcu meldujemy sie na pierwszym miejscu
2.WISŁA-początkowe kłopoty spowodowane kontuzjami przyczynią się do straty kilku punktów których potem nie da się odrobić
3.DYSKOBOLIA - Drzymała buduje buduje ale trener jakiś nie halo i sięnie dogada z piłkarzami(patrz PP) i zaraz poleci.ale będzie już za późno
4.AMICA - Kryszałowicz zrobi swoje...
5.GÓRNIK - (zabrze oczywiście) Koźmińscy skołuja najemników z 4 ligi włoskiej i za rok zagrają w intertoto
6.GKS - będzie ciężko ale sobie poradzą
7.WISŁA - może wreszcie klub sponsorowany przez kilka milionów kierowców powalczy o Intertoto zamiast o utrzymanie
8.LECH - uważam że mimo gadki o Kulczyku to na razie nie stać ich na walkę o puchary
9.ODRA - spadek z dużej wysokości ich zaboli ale nie spadną aż do 2 ligi.
10.GÓRNIK POLKOWICE - pieniądze z zagłębia miedziowego wystarczą na utrzymanie pierwszej ligi a za rok to kto wie?
11.GÓRNIK ŁĘCZNA - kopalnia bogdanka i miejscowi dobrodzieje sypną kasą żeby mieć pierwszą ligę w regionie.
12.WIDZEW - nie wiem jakim cudem ale załapią się do baraży i zostaną w lidze i znowu będzie walka o licencje której...
13.POLONIA nie dostanie bo spadnie a za rok to już chyba będzie 3 liga
14.ŚWIT- gdyby ci młodzi Legioniści byli aż tacy dobrzy to by grali w Legii a nie w Świcie więc po roku w Nowym Dworze znów zawita druga liga.niestety.

Unico
12-06-2004, 09:44
No i kolejny sezon się skończył, więc czas na trochę wspomnień...

1. Wisła Kraków 26 65 73:30 <-- tu trafiłem :D
2. Legia Warszawa 26 60 56:19 <-- wyżej niż myślałem, ale to "wina" ITI ;) (poz. 4)
3. Amica Wronki 26 48 47:25 <-- tu też trafiłem
4. Groclin Grodzisk 26 46 57:31 <-- chyba zbytnio zlekceważyli ligę :> (poz. 2)
5. Wisła Płock 26 38 41:39 <-- typowałem że będą o jedno miejsce niżej (poz. 6)
6. Lech Poznań 26 37 43:34 <--wg mnie największe zaskoczenie na plus piłkarsko (poz. 9)
7. Górnik Zabrze 26 33 26:33 <-- tu gdzie miał być
8. Górnik Łęczna 26 33 22:38 <-- powinien spaść, ale wywalczył niezłe miejsce(poz. 13)
9. Odra Wodzisław 26 28 27:40 <-- niewiele się pomyliłem, mieli być +1 (poz. 8)
10. Dospel Katowice 26 26 20:42 <-- za to tu pomyliłem się dość ostro (poz. 5)
11. Polonia Warszawa 26 25 25:40 <-- a jednak uniknęli baraży (poz. 12)
12. Górnik Polkowice 26 23 17:37 <-- myślałem że będą lepsi od Łęcznej (poz. 10)
13. Świt Nowy Dwór 26 22 21:42 <-- stawiałem na ostatnie miejsce (poz. 14)
14. Widzew Łódź 26 19 25:50 <-- hmm (poz. 11)

Ogólnie końcowa tabela raczej nie jest jakąś wielką niespodzianką, no może po za tym, że nie spodziewałem się spuszczenia Widzewa w takim stylu i w taki sposób.

yusta
12-06-2004, 21:56
1. Wisła Kraków nie trafilam :strach: Mój typ 4 miejsce :>
2. Legia Warszawa - nie typowalam, bo nigdy tego nie robie w wypadku Legii, ale chyba wszyscy mamy odczucia, ze jest lepiej niz mialo byc i gorzej niz moglo byc
3. Amica Wronki - trafilam :D
4. Groclin Grodzisk - pomylka o dwa miejsca. Radolski jednak sp...l :pomylony:
5. Wisła Płock - zaskoczyli na +, bo typowalam dwie pozycje nizej.
6. Lech Poznań - i znowu strzal w dyche :D
7. Górnik Zabrze - typowalam srodek tabeli, wiec moge uznac za trafione :prosze:
8. Górnik Łęczna - zaskoczenie na + glównie w rundzie jesiennej, dzieki niej zajeli takie miejsce, ja typowalam baraz
9. Odra Wodzisław - zaskoczenie na minus. Odejscie Górskiego i Nowackiego rozwalilo te druzyne. Jesienia bylo dobrze, wiosna tragedia. Typowalam 6 miejsce
10. Dospel Katowice - chyba moja nawieksza porazka tego typowania, pomylka o piec pozycji.
11. Polonia Warszawa - normalnie jestem jasnowidzem :D Szkoda tylko, ze final dl amnie niepomyslny :(
12. Górnik Polkowice - typowalam baraz i jest :D
13. Świt Nowy Dwór - i znowu trafilam... niestety :(
14. Widzew Łódź - tutaj ciezko bylo sie pomylic, no i sie nie pomylilam :/

Slash
12-06-2004, 22:04
Wisła Kraków - Hehehe :] Jak każdy mistrz Polski ogromnia osłabiona nie będzie mogła nawiązać rywalizacji z Legiunią a z Groclinem przegra na finiszu...Przykro mi

Wisła Kraków - Tyle kasy i praktycznie zero jakichkolwiek wzmocnień. Obrona w rozsypce, bez Głowackiego praktycznie nie istnieje. Ze skrzydeł to narazie zostało tylko lewe, a na jednym Wisła daleko nie pofrunie. Dużo szumu i tylko 4 miejsce, tak mi przykro
Mi również :> ;)

Fajnie się teraz czyta taki temat :)

yusta
12-06-2004, 22:06
Fajnie się teraz czyta taki temat :)

Nie watpie, tyle ze sonda byla robiona przed sezonem i np. zupelnie nie uwzglednia moich typów z przerwy zimowej :>

Viola
12-06-2004, 22:54

9. Odra Wodzisław - zaskoczenie na minus. Odejscie Górskiego i Nowackiego rozwalilo te druzyne. Jesienia bylo dobrze, wiosna tragedia. Typowalam 6 miejsce

hmmmmmmm czegoś nie rozumiem to kto miał miec to szóste miejsce? :nie_wiem:

yusta
13-06-2004, 13:55

hmmmmmmm czegoś nie rozumiem to kto miał miec to szóste miejsce? :nie_wiem:

Jakbys przeczytala sobie moje wczesniejsze typy to moze bys ogarnela. W wypadku Odry 6 miejsce w wypadku Górnika i Lecha srodek tabeli. Takie skomplikowane? :nie_wiem: