PDA

Zobacz pełną wersję : Radomsko domaga się odszkodowania od PZPN

bemowiak
04-08-2003, 13:56
RKS Radomsko domaga się od Polskiego Związku Piłki Nożnej wypłaty odszkodowania za utracone wpływy z sezonu 2002/2003. Według zarządu RKS, klub stracił pieniądze z powodu błędnej decyzji związku w tzw. sprawie Branko Rasica.

Radomszczański klub żąda, by PZPN wypłacił mu ponad dwa miliony złotych. "Nie chcę oficjalnie mówić o kwocie, ale mogę zapewnić, że przekracza ona dwa miliony. Jeszcze w poniedziałek wyślemy do związku odpowiednie pismo" - powiedział prezes RKS Janusz Śliwakowski.

Dodał, że określona przez zarząd RKS kwota zrównoważy straty, które radomszczański klub poniósł w wyniku spadku do 2. ligi. "Uważam, że PZPN powinien przyznać nam walkowery za mecze ze Szczakowianką Jaworzno, ponieważ w drużynie z Jaworzna grał nieuprawniony zawodnik Rasić. Związek tego nie zrobił, więc uważamy, że straciliśmy z powodu błędnej decyzji pieniądze" - wyjaśnił Śliwakowski.

Według przedstawicieli RKS, na stratę klubu składa się głównie kwota, którą otrzymuje każdy klub pierwszoligowy od telewizji Canal+, ale również mniejsze wpływy z biletów wstępu.

Jak podkreślił Śliwakowski, jeśli związek nie wypłaci RKS odszkodowania, wtedy klub poda PZPN do sądu powszechnego.

Tzw. sprawa Branko Rasica ciągnie się od zakończenia sezonu 2002/2003. Tuż po przegranych spotkaniach barażowych z Garbarnią Szczakowianką Jaworzno działacze RKS Radomsko złożyli protest, żądając zweryfikowania wyników. Ich zdaniem, w zespole ze Śląska grał nieuprawniony zawodnik Rasić.

Po wielu posiedzeniach Wydziału Gier i Najwyższej Komisji Odwoławczej PZPN, ostatecznie związek nakazał rozegranie trzeciego meczu barażowego. Na to nie zgodzili się działacze RKS, którzy uważali, że jedyną sprawiedliwą decyzją w tej sprawie jest przyznanie walkowerów dla ich drużyny. Ostatecznie w 1. lidze zagrała Garbarnia Szczakowianka.
Za Wp

Hehehe sie porobiło ciekawe co na to Pzpn...

Kempes
04-08-2003, 15:01
To tak jakby Legii mieli przyznać mistrza i wypłacić wszelkie premie z tego tytułu oraz gry w europejskich pucharach tak wiec myśle że

wyegzekwowanie kasy od PZPNu jest niewykonalne.

crolick
04-08-2003, 15:13
To tak jakby Legii mieli przyznać mistrza i wypłacić wszelkie premie z tego tytułu oraz gry w europejskich pucharach tak wiec myśle że

jest wykonalne w wykonaniu rks, w legii raczej nei bo z tego co pamietam, to takie cos po 10 latach ulega przedawnieniu, wiec my mozemy juz sobie to odpuscic. ale mistrzostwo mogliby oddac 8o

Kempes
04-08-2003, 15:53

jest wykonalne w wykonaniu rks, w legii raczej nei bo z tego co pamietam, to takie cos po 10 latach ulega przedawnieniu, wiec my mozemy juz sobie to odpuscic. ale mistrzostwo mogliby oddac 8o

Tzn. nie chodzi mi o to że prawnie to jest niewykonalne bo na tym sie szczególnie nie znam ale raczej w ''praktyce'' wątpie aby komuś sie udało wyrwać jakiekolwiek kwoty od związku , tym bardziej takiej wielkosci jaką oczekuje radomsko.

Mini
05-08-2003, 11:07
wiediałem ***** wiedziałem że tak będzie.może My tez zgłosimy się do PZPNu? pzecież przez Szczaferzankę straciły sporo po kolei
RKS RADOMSKO - Rasić
RUCH CHORZÓW - Schmucker
LEGIA WARSZAWA - Marczyk
ŚWIT NDM - chociaż kto to wie jak było?