PDA

Zobacz pełną wersję : Przed sezonem...

Adiq
04-08-2003, 09:17
Liga rozpoczyna się już za niecały tydzień więc czas odpowiedzieć sobie, co Legia osiągnie wg. was w nadchodzącym sezonie. Proszę o w miarę obiektywne odpowiedzi.

legart
04-08-2003, 09:33
Pewnie, że chciałbym żebyśmy zdobyli mistrza, jak powalczymy o puchary też będzie w miare dobrze. Skład mimo osłabień mamy całkiem niezły (w końcu mamy znowu dwóch dobrych bramkarzy), a konkurencja się osłabiła, lub nie za bardzo wzmocniła.
Jak nie będzie za dużo kontuzji i jak sytuacja finansowa Legii będzie w miare stabilna (czytaj ET nie sprokuruje nowych długów) może być dobrze, a jak się trafi (daj Boże) jakiś sponsor to może być bardzo dobrze.
Podsumowując sądzę że Legia nawiąże walkę o najwyższe lokaty w lidze i raczej będzie w czubie tabeli.

Beny
04-08-2003, 09:38
Cieżki wybór! Jak zawsze Legia będzie walczyć o zaszczyt, a czy będzie to majster, wicemajster, czy europuchary, to trudno przewidzieć. Chociaż większość z kibiców cel zapewne widzi w mistrzostwie! Teoretycznie jego zdobycie może być łatwiejsze niz w zeszłym sezonie - Wisła juz nie ta (transfery z klubu, kontuzje, kłótnie), Katowice, chyba nie pociągną wyniku drugi sezon z rzędu, w Dyskobolię jakoś nie wierzę, a z innych kto może namieszczać, chyba tylko Lech, może Płock i Wodzisław! A w Legii zaszło parę zmian, ja uważam, że po cześci na plus. Mamy dwóch dobrych bramkarzy, bo za takiego uważam równiesz Krzyształowicza. Obrona gra "czwórką", co chyba w dzisiejszej piłce jest ustawieniem optymalnym, wzmocnieniem tu ma być Choto. W pomocy doszedł T. Sokołowski młodszy, co też jest dla mnie wzmocnieniem, odszedł Maja i Kucharz (ostatnie mecze poprzedniego sezonu jak pamiętamy grał w pomocy), a byli oni chyba najbardziej krytykowanymi zawodnikami. Atak -dla mnie największa zagadka, czy Sagan utrzyma formę, czy Garcia będzie strzelał bramiki w lidze, jak w sparingach, co ze Stanko i czy jak zostanie to szybko wpadnie w rytm meczowy i odzyska zeszłosezonową skuteczność. Sporo pytań, ale uważam, iż przy odrobinie szczęścia i przy ułożeniu wszystkich spraw organizacyjno - sportowych Legia powalczy o Mistrzostwo Polski w sezonie 2003/2004 i na to oddaję swój głos w ankiecie!

Wasil
04-08-2003, 10:34
Zdecydowałem ,że powinniśmy walczyć o puchary: Mistrzowski , Puchar Ligi i Puchar Polski. Trzeba se postawić najwyższe cele.

MaxyM
04-08-2003, 10:43
Powinno być wszystko wiadomo po kilku pierwszych meczach sezonu. Choć nigdy nic nie wiadomo :D , bo gdybyśmy prowadzili w tabeli po pierwszej rundzie to nasz duet Flip i Flap zapewne w zimie sprzeda kilku zawodników.

Q_(L)
04-08-2003, 10:43
Stawiam na walkę o puchary, a to dlatego, że zarówno w LM oraz w UEFA walczymy o "jakiśtam" ;) puchar

peyek
04-08-2003, 11:14
Zdecydowałem ,że powinniśmy walczyć o puchary: Mistrzowski , Puchar Ligi i Puchar Polski
Tego juz nie ma :>
Dla mnie celem minimum jest gra w pucharach ale tak naprawde po cichu marze i mistrzostwie. Nie wiem czy nas na nie stac (nowe ustawienie, nowi zawodnicy, nowy trener, cieniutka sytuacja finansowa) bo w sparingach roznie to wychodzilo (ale one i tak nie sa wyrocznia). W kazdym razie mysle ze przy odrobinie farta stac nas na korone ;)

emde
04-08-2003, 11:33
A ja wierze w Mistrzostwo

Kempes
04-08-2003, 11:37
Myśle że sytuacje podobną jak przed...dwoma laty kiedy Legia w żadnym wypadku nie była super faworytem rozgrywek lecz osiągneła celu. Skoleji jest duzo wiecej nie wiadomych na każdej pozycji jest nowy zawodnik ( czy beda grali czy nie to juz inna sprawa ) którzy mają za zadanie wkomponowac sie w zespół a dla ''starych'' nowostką jest zmiana ustawienia na popularne 4-4-2 , a jakie to przyniesie efekty zobaczymy po pierwszych 2 , 3 grach...

Plan minimum Puchary , lecz walka o Mistrza = powinismy sie juz do tego przyzwyczaic.

Ja osobiscie wierze w MP.
pozdr

Mini
04-08-2003, 11:48
dokładnie.Kempes ma rację. nkt w nas nie wierzy bo jesteśmy słabi nie ma nas w pucharach a Wisła i groclin sa mocna jeszcze Amica po kupnie Kryszała a tak naprawdę to najlepszy transfer zrobiła Legia - GARCIA - i po cichu zdobędziemy Mistrza i może PP bo już większosć tych teoretycznie dobrych odpadła. Lech się nie będzie liczył bo tylko dużo gadają a Kulczyk nic na razie nie zrobił więc LEGIA MISTRZ. a jak pzpn wziął się do pracy to może wreszcie nam oddadzą to co ukradli 10 lat temu.i będą dwa tytuły!
transparent "Ku Pamięci Ku Przestrodze" powinien wisieć na każdym meczu.

Ultra LW
04-08-2003, 12:40
Ja stawiam na mistrzostwo. Wisła słabnie (patrz mecz z arką), obronę mają kiepską i ogólnie jest u nich kicha. A niech sobie grają w LM jak najdłużej, tym lepiej dla nas.
Groclin ma jakiegoś nie wydarzonego trenera i też będą kiepsko grali.
A Legia to... LEGIA. Będzie mistrz mówię wam.
:dz:

Q_(L)
04-08-2003, 12:53
Ja stawiam na mistrzostwo. Wisła słabnie (patrz mecz z arką), obronę mają kiepską i ogólnie jest u nich kicha. A niech sobie grają w LM jak najdłużej, tym lepiej dla nas.
:dz:

No z tym się nijak zgodzić nie mogę... Aktualnie sukces w piłce nożnej wprost proporcjonalnie zalezny jest od kasy - im jej więcej tym łatwiej o suces... Wisła grając długo w LM będzie zbierać kokosy, które pozwolą na wzocnienia itd... jaki Legia ma w tym interes :hmm:

Ewentualny sukces Wisły w LM grozi jej domiancją na jakiś bliżej nie określony czas w polskiej piłce...

crolick
04-08-2003, 13:12
jak po tym sezonie wyladujemy w p uefa, bede sie cieszyl...

Unico
04-08-2003, 14:40
[...]Ewentualny sukces Wisły w LM grozi jej domiancją na jakiś bliżej nie określony czas w polskiej piłce...

Grozi? :> Przecież, Wisła dominuje już od kilku lat w lidze :>

A co do Legii - spodziewam się takich samych "sukcesów" jak w minionym sezonie. Myślę, że w tym sezonie będzie jeszcze ciężej wywalczyć miejsce w czołówce i (L) za rok znowu będzie mogła spokojnie przygotowywać się... tylko do ligi. :D

calagan
04-08-2003, 15:23
Cel na obecny sezon? Grac trzeba o maxa, czyli mistrza. A co sie ugra to zobaczymy. Legia lekko wzmocnila sie. Odszedl nierowny Majewski, kontrowersyjny Kucharski (serce zespolu) i zagraniczne uzupelnienia (Nuhi, Mijamysie). Wzmocniono prawe skrzydlo, atak (mimo ze wyjsciowa para z konca sezonu pozostala). Poukladano i lekko wzmocniono obrone. Przydaloby sie jeszcze ze 2 grajkow- lewy defensor i srodkowy pomocnik. Mogliby tez w koncu sprzedac Stanko. Dlaczego? Niby oslabienie, ale jak nie zrobia tego, to za rok i tak moze odejsc, a poza tym kasa za niego troche dlugow moga splacic. A na jego miejsce kogos podpisac wolnego (jakis Dymkowski?) albo z mlodzieza ryzykowac. Choto prezentowal sie solidnie na poczatku pobytu w Legii. Pozniej nie trenowal i teraz jest slabszy od reszty, ale w trakcie sezonu moze dojsc do formy. Dobrych pilkarzy nigdy dosc.
Jesli chodzi o rywali to zajda tu niewielkie zmiany w porownaniu do poprzedniego sezonu. Wisla mimo wszystko nadal jest mocna. Na LM slaba, ale na lige wystarczy, a jak trzeba bedzie to zima kogos dokupia. Stac ich na to. Bardzo grozny bedzie Groclin. Maja stabilny sklad co i raz kims wzmacniany. Tym razem posilki sa z zagranicy. Jedyne co moze im zaszkodzic to trener - jak sie nie dogadaja to sie wyloza. Podobnie jest w Lechu. Sklad juz ustabilizowany i ciekawy, ale cos im w sparingach za bardzo nie idzie. Ale tu takze zima moze byc zbawienna. GKS troche sie chyba wzmocnil, ale mimo wszystko raczej nie utrzymaja sie w czolowce. Odra to zagadka. Niewielkie ruchy moga wyjsc im na dobre lub wrecz przeciwnie - moga byc zbyt pewni siebie. Do czolowki powinna dobic Amica i Wisla Plock. Amica w meczach przedsezonowych prezentuje sie bardzo dobrze, Wisla powznie wzmocnila sie, ale jak juz wczesniej bywalo niekoniecznie wszystko musi zagrac wlasciwie. Jednak jesli dobrze pouklada ich Jabluszko to beda grozni.

Adiq
04-08-2003, 16:38
Ja jestem optymistą i zagłosowałem na mistrzostwo.
Powinno być z tym łatwiej niż rok temu ponieważ wymiana Garcii na więcznie zmęczonego i truchtającego w miejscu Kucharskiego i porażki zwanej Mijanovic na solidnego Kryształowicza jest korzystna, a odejście Majewskiego może być tylko pozytywne. Zamiana Nuhiego na Sokołowskiego II jest mało istotna, a dodatkowo zyskaliśmy jeszcze Choto (chyba już podpisał kontrakt?). Szkoda, że nie udało się zatrzymać Mięcięla, ale to również mała strata, bo w ataku i tak mamy kłopot bogactwa. Saganowski, Garcia i Svitlica to w tej chwili najlepszy atak w lidze, który z łatwością rozbije w pył, tragiczną ostatnio defensywę Wisły. Na bramce również nie jest źle. Boruc radzi sobie coraz lepiej, a przecież ma naprawdę bardzo dobrego zmiennika. Z obroną jest już trochę gorzej, ale Zieliński z Jóźwiakiem tworzą naprawdę zgrany kolektyw. Wszystko zależy od tego czy po kontuzjach wreszcie złapią formę Szala i Jarzębowski. Pomoc natomiast to dla mnie wielką zagadką. Pewniakiem jest tu Surma, który od dłuższego czasu nie schodzi poniżej określonego, niezłego poziomu. Wszystko zależy od tego jaką formę w tej rundzie zaprezentują kiepscy ostatnio Vukovic i Kiełbowicz oraz dochodzący po kontuzji Wróblewski z Sokołowskim.
Myślę, że największy problem może być z nowym systemem. Bardzo mnie ciekawi jak się sprawdzi i czy Legia będzie grała lepiej, chociaż prawda jest taka, że jeśli piłkarze są naprawde dobrzy to ustawienie jest mało istotne.
Natomiast od naszego głównego rywala Wisły Kraków odeszło 5 zawodników z podstawowego składu co widać, że znacznie ją osłabiło. Dodatkowo, (wiem, że to marna pociecha) ale nie gramy w puchrach w porównaniu do Wisły, Groclinu i GKS. Zwłaszcza w przypadku Wisły, gdyby daleko zaszło, może nam to jedynie pomóc. Wiadomo, że w meczach o wysoką stawkę łatwiej o kontuzje (których już teraz mają sporo) i poświęca się im większą uwagę.
Tak więc w tym roku może być znacznie łatwiej o mistrza niż w poprzednim. Na Legii nie ciąży żadna presja, a to tylko może pomóc. Podsumowując wg. wszystko zależeć będzie od formy zawodników, którzy w tamtej rundzie głównie leczyli kontuzje, czyli Wróblewski, Sokołowski, Szala. Będzie dobrze!

Lolek
04-08-2003, 17:32
Mistrz, to proste. Ten klub odkąd pamiętam (czyli jakieś 16 lat) zawsze celował wysoko, czego nie można o obecnym MP. To tak a'propos dominacji. Jednak jak będą "tylko" puchary, też się nie obrażę.

Ultra LW
04-08-2003, 18:05
Wisła grając długo w LM będzie zbierać kokosy, które pozwolą na wzocnienia itd... jaki Legia ma w tym interes :hmm:

Ewentualny sukces Wisły w LM grozi jej domiancją na jakiś bliżej nie określony czas w polskiej piłce...

Mówiąc o tym żeby sobie Wisła grała w LM miałem na myśli to, że będą bardziej myśleć o LM niż o lidze. Legia skorzysta z tego i zdobędzie w tym sezonie MISTRZA!!! ;)

Franz
04-08-2003, 21:37
A ja życze wam (i jestem przekonany) że zdobędziecie mistrza w tym sezonie.
pozdrawiam :)

Nazgul
04-08-2003, 21:54
A ja życze wam (i jestem przekonany) że zdobędziecie mistrza w tym sezonie.
pozdrawiam :)

No cóż - byłoby miło... Ja zamiast mistrza wolałbym co prawda stabilizację finansową na początek - w końcu mistrza już mieliśmy rok temu i na finansach odbiło się to... Nijak.

_Bart
04-08-2003, 22:24
Jak dla mnie bedziemy walczyli o majstra.
Watpie aby Groclin a tym bardziej GKS i Odra powtórzyła taki sezon jak poprzedni. Walczymy wiec z Wisła i jako ze Wisła jest osłabiona a my mimo wszystko wzmocnieni (odejscie 2óch drewniaków Adasia M. i Cezarego K. - a nawet to mozna uwazac za wzmocnienie) Garcia, Kryszałowicz Sokół II i Choto wzmocnia rywalizacje. Nowa taktyka jak sie sprawdzi tez bedzie wzmocnieniem.
Oby tylko chłopakom sie chciało to gorzej niz ostatnio być nie może.

Zobaczycie w czerwcu bedziemy sie cieszyć.

yusta
04-08-2003, 22:41
[...]Ewentualny sukces Wisły w LM grozi jej domiancją na jakiś bliżej nie określony czas w polskiej piłce...

A co do Legii - spodziewam się takich samych "sukcesów" jak w minionym sezonie. Myślę, że w tym sezonie będzie jeszcze ciężej wywalczyć miejsce w czołówce i (L) za rok znowu będzie mogła spokojnie przygotowywać się... tylko do ligi. :D

heh, Unico zejdź na Ziemię. Dominuje to Rosenborg w Norwegii, Wisła utrzymuje się w czołówce, ale nie dominuje.
Co do Legii to moim zdaniem w tej chwili ma niezły skład i jak tylko kontuzje będą Naszych piłkarzy omijać bedzie dobrze. A "bedzie dobrze" oznacza tylko jedno, bo przecież drugie miejsce to dla Legii porażka.

Q_(L)
05-08-2003, 08:03

To chyba taka "dominacja" przez małe "d" :> . Ja piszę/mówię raczej o dmonacji takiej jaka panuje np. w Szkocji (tylko tam są dwa zespoły) czy chociażby w Norwegii - Rosenborg.

Ale żeby było jasne - nie porównuje Wisły do tych zespołów, bo do każdego z nich Wiśle barkuje jeszcze bardzo wiele... 8)

peyek
05-08-2003, 08:33
Mówiąc o tym żeby sobie Wisła grała w LM miałem na myśli to, że będą bardziej myśleć o LM niż o lidze. Legia skorzysta z tego i zdobędzie w tym sezonie MISTRZA!!! ;)
Sorry ale gowno prawda. Pamietacie wiosne? "Wisla bedzie grala w pucharze UEFA, musi sie przygotowac na poczatek rundy, napewno nie wytrzyma tempa do konca" i takie tam pierdoly. Wiemy wszyscy jak sie to skonczylo :/ Trzeba przedewszystkim liczyc na siebie bo przypominam ze gdybysmy wygrali mecze z druzynamiktore z ligi spadly (nie w barazach, ze trzech ostatnich miejsc) to bysmy mieli 9 pktow wiecej i majstra. Od razu mowie ze nie narzekam ale nie ma sie co ogladac na innych (rowniez nie podejrzewam by Groclin jakos oslabl, mam nadzieje ze sie myle)
tylko grac swoje i juz.

Keleborn
05-08-2003, 09:56
Wierzę w majstra w tym sezonie. Wierzę jakos bardziej niż zwykle, ale co będzie - czas pokaże.

Odnośnie Wisły - wbrew większości uważam, że lepiej by było (może niekoniecznie dla nas) dla całej polskiej piłki (ale slogan), jakby coś pograli w LM. Pamiętacie na pewno rankingi UEFA prezentowane przez Polla na Legialive, 1-2 dobre sezony w pucharach mogą wprowadzić do eliminacji LW wicemajstra RP, a to już by było coś.

Nie przekonuje mnie też argument, że gra Wisły w LM spowoduje supremację tego klubu w lidze. Byliśmy tam my i był tam Widzew. Dominacji nie stwierdzono. A poz tym czyż nie jest tak, że im ta Wisła silniejsza jest, tym lepiej się czujemy po wygranej z nimi?
:box: 20 września, nie mogę się doczekać... :box: