PDA

Zobacz pełną wersję : Wraca limit obcokrajowców :D

Nazgul
05-12-2006, 19:42
I baaaardzo dobrze - ktoś z FIFA wreszcie poszedł po rozum do głowy :D

http://sport.gazeta.pl/sport/1,65025,3773055.html?nltxx=856993&nltdt=2006-12-05-04-05

Za kilka lat w jednej drużynie będzie mogło grać tylko pięciu obcokrajowców - mówi szef FIFA Sepp Blatter. - To wbrew prawu - odpowiadają działacze największych klubów.

- Limit sprawi, że zwiększy się identyfikacja kibiców z zespołem, więcej szans będą dostawali młodzi zawodnicy i poprawią się finanse klubów - twierdzi Blatter. Pomysł popiera m.in. Franz Beckenbauer, który twierdzi, że to obcokrajowcy przyczyniają się do spadku zainteresowania Bundesligą.

To kolejna faza wojny FIFA z klubami. - Zbyt duże pieniądze prowadzą do patologii. Najbogatsze kluby mają w kadrach po 25-30 zawodników. A grać może 11. Co robi reszta? Czeka? Leczy się? Polityka bogatych polega na kupowaniu najlepszych graczy na rynku i sadzaniu ich na ławie - mówił w poprzednim tygodniu Szwajcar.

Według Blattera efektem polityki najbogatszych jest osłabianie biedniejszych i spadek atrakcyjności rozgrywek. - Jak można mówić o narodowej czy lokalnej identyfikacji kibiców z zespołem, gdy każdy zawodnik pochodzi z innego kraju? W poprzednim sezonie Inter Mediolan wystawił drużynę z dziesięcioma piłkarzami spoza Europy - narzeka Blatter. Dlatego FIFA wprowadzi system 6+5, w którym obcokrajowcy będą stanowili mniejszość.

Przeciwko propozycjom Blattera zaprotestowali wiceprezes Arsenalu David Dein i dyrektor Chelsea Peter Kenyon. - Limit obcokrajowców? To wbrew zasadzie o wolnym przepływie pracowników. Sądy będą miały co robić - kpią działacze klubów z Londynu. - Mam nadzieję, że Unia Europejska nie przeciwstawi się naszym planom - odpowiedział Beckenbauer.

FIFA w najbliższym czasie ma się zająć systemem eliminacji do mundialu 2010 w RPA. Jedną z propozycji jest skrócenie sezonu, tak by trwał od końca lutego do końca listopada. - Zimą rozgrywano by eliminacje - powiedział Blatter.

Drużyny po zmianach Blattera
Arsenal

Jens Lehmann - Emmanuel Eboué, Kolo Toure, Joe O'Cearuill*, Justin Hoyte* - Jay Simpson*, Mark Randall*, Henri Lansbury*, Fredrik Ljungberg - Theo Walcott*, Thierry Henry.
Barcelona

Victor Valdes* - Juliano Belletti, Carles Puyol*, Oleguer*, Sylvinho - Andrés Iniesta*, Xavi*, Lionel Messi, Ronaldinho - Santiago Ezquerro*, Samuel Eto'o.

Inter Mediolan:

Francesco Toldo* - Francesco Coco*, Marco Materazzi*, Marco Andreolli*, Fabio Grosso* - Leonardo Bonucci*, Esteban Cambiasso, Patrick Vieira, Dejan Stanković - Hernan Crespo, Zlatan Ibrahimovic

Kepke
05-12-2006, 19:53
Nic tylko bić brawo... :brawo: :brawo: Ciekaw jestem czy w ogóle ten pomysł przejdzie... :hmm:

Numer
06-12-2006, 11:06
Dla nas to nie taki problem ale Chelsea, Milan, czy Real mószą zacząć coś robić.

Kepke
06-12-2006, 12:29
Dla nas to nie taki problem

No nie wiem średnio 5-6 zawodników to obcokrajowcy w 1 składzie...

Dyzio
06-12-2006, 14:26
Dla nas to nie taki problem ale Chelsea, Milan, czy Real mószą zacząć coś robić.

Jak dla kogo :zlosliwy:

DJ_DaMiC
06-12-2006, 14:58
Przyznam szczerze bardzo fajny pomysl, oby tylko wszedl w zycie.

Dyzio
06-12-2006, 15:00
To raczej pewne powołuję się na wywiad z Blatterem, który przekonywał, że to tylko kwestia czasu :oczko:

Tur
06-12-2006, 16:22
Czekam na pierwszy wywiad z Ptakiem na tę okoliczność :zlosliwy:

Peace
06-12-2006, 16:37
Czekam na pierwszy wywiad z Ptakiem na tę okoliczność :zlosliwy:

Ci Brazylijczycy przyjmą polskie obywatelstwo, wszystko da się obejść..

Kiełbos
06-12-2006, 20:04
Bardzo dobry pomysł... 6+5 to idealne proporcje. W takim przypadku jeśli ktoś decyduje się na obcokrajowca,i ten obcokrajowiec gra, to już musi znaczyć że coś sobą reprezentuje, a nie tylko jest tańszy od Polaka...

Dyzio
06-12-2006, 20:40
Będą szybkie śluby :P

Nazwiska pewnie też zmienią np. Sergiusz Batacińśki :hyhy:

DJ_DaMiC
07-12-2006, 14:53
Smiejemy sie z Pogoni, a w Legii przeciez jest nie lepiej jesli chodzi o obcokrajowców :P

Kepke
07-12-2006, 15:01
w Legii przeciez jest nie lepiej jesli chodzi o obcokrajowców :P
:O bluźnisz... coś mi się wydaje,że jednak jest lepiej...Bataciński :hyhy: