PDA

Zobacz pełną wersję : EURO 2012

Strony : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9

charcerzyk
05-12-2006, 17:27
http://msport.gov.pl/euro/main/img/popieram.jpg

Panowie!! To wazne mamy dopiero 47 tys. podpisow. zeby ta cala akcja z
podpidsami miala jakies znaczenie musi byc ich z 10 razy wiecej. Wpisz sie,
zaglosuj i podaj kumplom na gg!!!! Wypromuj ta akcje!!! Wyraz poparcie dla
organizacji EURO 2012 w Polsce i na Ukrainie i kliknij w link. Nie mozna
teraz opisac zmian i korzysci, ktore ta inwestycja przyniesie Polsce. Poza
tym promcja miast i ruch turystyczny zostawia obca walute w naszych granicach.
Moim zdaniem zdecydowanie trzeba popierac taka akcje.
Podejrzewam, ze wiekszosc z Was nie zdaje sobie sprawy co taki turniej moze
zrobic dla naszej pilki. Wreszcie stadiony beda wygladac jak nalezy. Blizej
Europy. Oto przyklady z planu:

Krakow - Stadion Wisły
Planowane mecze: mecze grupowe
Całkowita pojemność: 33 000 osób
w tym widzów: 30 000 osób
Aktualny stan: planowany remont
Termin oddania do użytku: 2010 rok

Gdansk - Arena Bałtycka
Planowane mecze: mecze grupowe i ćwierćfinał
Całkowita pojemność: 44 000 osób
w tym widzów: 40 000 osób
Aktualny stan: planowana budowa

Chorzow - Stadion Śląski
Planowane mecze: mecze grupowe i ćwierćfinał
Całkowita pojemność/ w tym widzów: 60 000/54 000 osób
Aktualny stan: w rozbudowie
Termin oddania do użytku: 2008 r.

Poznan - Stadion Miejski
Całkowita pojemność: 46 500 osób
w tym widzów: 42 000 osób
Aktualny stan: w budowie

Warszawa - Stadion Narodowy
Planowane mecze: mecz otwarcia, mecze grupowe, ćwierćfinał i półfinał
Całkowita pojemność: 55 000 osób
w tym widzów: 50 000 osób

Wroclaw - Stadion Olimpijski
Całkowita pojemność: 45 000 osób
w tym widzów: 40 000 osób

Jak to widzicie?

www.e2012.org <------- kliknij i zarejestruj sie, podaj znajomym na gg

Pozdrawiam

Grzegorz

arczi
05-12-2006, 21:07
Nie dziekuje.

Sprzeciw.

Jaco
05-12-2006, 21:12
***** Telekomunikację Polską S.A. :prawi:

Kempes
05-12-2006, 21:19
jak w aktualnym stanie nie będzie 90% planowanych to wtedy popre
może do 2020 sie wyrobią

Numer
06-12-2006, 11:03
Popieram stadion Legii and nie jakieś tam stadioniki w Wrocławiu. :slucha:

Kepke
06-12-2006, 12:30
Popieram stadion Legii and nie jakieś tam stadioniki w Wrocławiu. :slucha:

Ja tam popieram wszytskie stadiony w Polsce... :oczko:

Dyzio
06-12-2006, 14:36
Retoryka rzeczywiście genialna... :roll: :zlosliwy:

arczi
06-12-2006, 15:23
numer_10 jak zwykle błyskotliwie i na temat.

RadO
06-12-2006, 15:34
:
Nie dziekuje.

Sprzeciw.

Podtrzymuje!

Peace
06-12-2006, 16:42
nie wiedziałem, że harcerzyk pisze się przez "Ch", no ale człowiek uczy się przez całe życie..

Dyzio
06-12-2006, 16:47
Geniusz ortograficzny z Ciebie :hyhy:

Iście błyskotliwa ironia... :chytry:

Kawa
06-12-2006, 16:55
Obrazek (http://msport.gov.pl/euro/main/img/popieram.jpg)

Nie mozna teraz opisac zmian i korzysci, ktore ta inwestycja przyniesie Polsce. Poza
tym promcja miast i ruch turystyczny zostawia obca walute w naszych granicach.
Moim zdaniem zdecydowanie trzeba popierac taka akcje.

Podejrzewam, ze wiekszosc z Was nie zdaje sobie sprawy co taki turniej moze
zrobic dla naszej pilki. Wreszcie stadiony beda wygladac jak nalezy. Blizej
Europy. Oto przyklady z planu:

Jej miejsca nie starczy na opisanie tych korzysci, opisz nam łaskawco bo my naród ciemny i głupi, zamkniety w swoim małym świecie.

Zresza zaraz nas FIFA zawiesi i bedzie po euro:D

Subolg
06-02-2007, 18:24
http://sport.onet.pl/74327.4,1248705,1479942,wiadomosc.html
myślę że po tej wypowiedzi wzrosły szanse.... Chorwacji i Węgier na organizację Euro 2012 wogóle cała afera ze śmiercią policjanta oddala Włochy od stawki, ale niestety my również tej stawce nie przewodzimy :kurde:

kiubz
06-02-2007, 19:22
http://sport.onet.pl/74327.4,1248705,1479942,wiadomosc.html
myślę że po tej wypowiedzi wzrosły szanse.... Chorwacji i Węgier na organizację Euro 2012 wogóle cała afera ze śmiercią policjanta oddala Włochy od stawki, ale niestety my również tej stawce nie przewodzimy :kurde:

to wszystko przez race :raca: :raca2:

:lol2:

Włosi odpadli przez policję, Chorwaci przez swastykę, Wegry przez zamieszki antyrządowe, a teraz ME zorganizuje Ukrainskaja mafjia górnicza

Subolg
06-02-2007, 22:03
Włosi odpadli przez policję, Chorwaci przez swastykę, Wegry przez zamieszki antyrządowe, a teraz ME zorganizuje Ukrainskaja mafjia górnicza

my odpadliśmy przez swastyki :chytry:, przez afery korupcyjne itd. Chorwacja i Węgry jak narazie najmniej chyba podpadli :/ tak mi się wydaje...

Subolg
18-02-2007, 17:09
http://sport.onet.pl/0,1248713,1488357,wiadomosc.html :ucieka:

Tuzin
18-02-2007, 17:43
Na zdrowy rozum, jesli ma nie wygrac stary beton od wzajemnego lizania sie po fiutach chlopcow z zachodu (czyli Wlochy), to kandydatura Wegier i Chorwacji wydaje sie najsensowniejsza. Maja cala infrastrukture poza stadionami do tego dobry klimat i polozenie. Ponadto stadiony duzo latwiej zbudowac niz autostrady i lotniska.
Kandydatura Polski z Ukraina to jakas pomylka - nie dosc ze sa krajem biedniejszym od naszego to jeszcze nie maja miliardow dotacji z UE. Poczytajcie sobie oficjalna strone kandydatury...
Mam nadzieje ze bedziemy kandydowac jako organizator EURO2016 - juz samodzielnie.Skoro te impreze potrafila zorganizowac malutka, niewiele bogatsza od nas Portugalia - to mozemy tym bardziej my.
Na dzis wiadomo, ze naszym przeciwnikiem bedzie Szwecja (ktora szuka drugiego partnera z krajow skandynawskich), zapewne tez drugi przegrany z obecnych wyborow, do tematu wroci takze Turcja, ktorej kosztem znalezlismy sie w drugiej rundzie.

Numer
19-02-2007, 06:42
Aha to ja myślałem że Ukraina nas ciągnie. Przynajmniej w piłke lepiej grają.

Tuzin
25-02-2007, 23:48
Na Wegrzech chodza juz ploty ze to oni dostali organizacje. Co ciekawe mecze maja takze odbywac sie w Bratyslawie.

charcerzyk
17-03-2007, 09:34
Sorry, ze podbijam temat, bez obrazy !

Wazne. Wejdz na ten link >>> http://www.wirtualnystadion.pl/

i sie wpisz jesli popierasz EURO2012 w Polsce

Subolg
17-03-2007, 10:37
Sorry, ze podbijam temat, bez obrazy !

Wazne. Wejdz na ten link >>> http://www.wirtualnystadion.pl/

i sie wpisz jesli popierasz EURO2012 w Polsce

Głupia zabawa.... co to da? myślisz że dzięki temu nasze szanse wzrosną? ich walą takie akcje :kurde:

stalowiec
15-04-2007, 16:30
No ta za 3 dni wybór.Transmisja o 11.30 na Eurosporcie.Myślę że Chorwacja i Węgry dostaną ale Polsko-Ukraińska kandydatura chyba nie jest bez szans?
Co o tym sądzicie? :>

Numer
16-04-2007, 07:20
Na wp się jarają że wygramy

Nazgul
16-04-2007, 09:43
Generalnie Polacy żyją na pokaz wg. zasady "Zastaw się a postaw się" - dlatego też chciałbym, aby Polska dostała te mistrzostwa - bez nich, sami dla siebie niczego sensownego nie zbudujemy :(
Drugi raz taka szansa na wyrwanie się z marazmu i siermiężności się nie zdarzy... A w każdym razie nieprędko.

daimler
16-04-2007, 10:38
Dokładnie. jeśli jakimś cudem przyznają Euro nam, to nagle sie okaże, ze w 4 lata jednak można zbudować stadiony, autostrady, zmodernizować lotniska i cale zaplecze.
tylko nas to trzeba postawić pod ścianą, inaczej ni *****.

Jastrząb
16-04-2007, 13:40
Tu chodzi o coś jeszcze. Jak nie dostaniemy teraz, to żeby sie nie zesrali i zgłosili się do organizacji następnych.

arczi
16-04-2007, 14:01
A ja to jakiś chyba dziwny jestem, bo nie chcę żeby nas wybrano.
Moje udziwnienie potęguje fakt.. że nie wiem dlaczego.

daimler
16-04-2007, 21:38
Pomyśl tak - jeśli nas wybiorą, będą MUSIAŁY powstać autostrady z Warszawy do Gdańska, Krakowa i na oba Śląski :)
i do tego w końcu zrównają z ziemią stadion X lecia 8)

mnie te argumenty przekonują :oczko:

stalowiec
16-04-2007, 22:04
Ja nie widzę minusów organizacji w naszym kraju ME.Wydaje mi,się że możemy tylko zyskać:
1.Z urzędu gramy(i jesteśmy rozstawieni) :chytry:
2.Gospodarka-dotacje z Unii,nowe stadiony,drogi,inwestycje zagraniczne,zwiększenie produkcji,turystyka,nowe miejsca pracy itd.

GregorAE
16-04-2007, 22:09
Pomyśl tak - jeśli nas wybiorą, będą MUSIAŁY powstać autostrady z Warszawy do Gdańska, Krakowa i na oba Śląski :)

Niestety muszę się nie zgodzić (dzisiaj miałem nawet o tym na zajęciach) takie autostrady nie powstaną, jak już to będą inwestycje w transport lotniczy.

Kawa
16-04-2007, 22:17
A czemu autostrady nie powstaną? Bo duże odległosci miedzy miastami są?

Nazgul
16-04-2007, 22:18

Niestety muszę się nie zgodzić (dzisiaj miałem nawet o tym na zajęciach) takie autostrady nie powstaną, jak już to będą inwestycje w transport lotniczy.

Nie wszystkich da się przetransportować górą, nie wszyscy zdecydują się na przelot. Spora część zechce lub będzie musiała zadowolić się jazdą dołem i nie ma to tamto - drogi będą MUSIAŁY powstać. Tak samo jak i stadiony, jak i hotele, jak i lotniska...

GregorAE
16-04-2007, 22:25
Powody są dwa:

Pierwszy - że nie ma ich w planach budowy do 2013 roku (nie wszystkie które wymienił Daimos). Jeśli dorwę gdzieś mapke planowanych autostrad to postaram się wleić.

Drugi - eksperci wypowiadają się że jest to czasowo niemożliwe do wykonania.

Szczerze, wątpie że ze względu na to że mecze będą rozgrywane akurat w Warszawie i Gdańsku, zmienią się centralne plany budowy autostrad.

Kawa
16-04-2007, 22:34
do 2013 planowana jest autostrada Gdańsk-Katowice przez Łódź więc jeżeli doprojektują odcinek laczacy ta drogę z Warszawą to będzie to wystarczające.

GregorAE
16-04-2007, 22:40
Tak jest taki odcienek planowany do 2013.
Dla przykładu podam że do 2006 było planowane 2000 km autosrad a jest obecnie...750 km.

Tylko żeby nie było że jestem jakimś przecziwnikiem, to śmiało moge powiedzieć że jestem całym sercem za, i uważam że to może być duża szansa na rozwój dla Polski, ale jak ją wykorzystamy to już zupełnie inna kwestia...

Kawa
16-04-2007, 22:43
Tak jest taki odcienek planowany do 2013.
Dla przykładu podam że do 2006 było planowane 2000 km autosrad a jest obecnie...750 km.

Może jak beda mieli jakiegoś bata nad głowa to lepiej im pojdzie :roll:

daimler
16-04-2007, 23:00
Dokładnie. Jeśli w środę usłyszymy "Poland and Ukraine" to śmiem twierdzić że większość planów ulegnie "delikatnej" korekcie :oczko:

Ale spokojnie, i tak pewnie przyznają to Włochom...

Tuzin
16-04-2007, 23:05
Jest plan budowy autostrad (a wlasciwie ekspresowek) do 2013 i na to jaki on jest (a nie obejmuje polowy nawet tego co jest potrzebne do Euro) sa pieniadze pod warunkiem przeprowadzenia przetargow na czas i zakonczenia inwestycji.
Plany mozna korygowac, ale z czego reszta infrastruktury ma byc zrealizowana? Przeciez nie bedziemy sie zadluzac i sprowadzac robotnikow z Tadzykistanu zeby to wszystko zrealizowac, bo moze ten turniej w koncowym rozrachunku nam wyjsc bokiem.

GregorAE
16-04-2007, 23:09
O to własnie mi chodziło :)

Tylko zastanawia mnie fakt czy członkowie którzy będą wybierać mają takie szczegółowe informacje i ekspertyzy czy tylko słowa naszego komitetu poparte jakimiś tam planami: "dostaniemy to wybudujemy..."

Nazgul
16-04-2007, 23:12
Powody są dwa:

Pierwszy - że nie ma ich w planach budowy do 2013 roku (nie wszystkie które wymienił Daimos). Jeśli dorwę gdzieś mapke planowanych autostrad to postaram się wleić.

Drugi - eksperci wypowiadają się że jest to czasowo niemożliwe do wykonania.

Szczerze, wątpie że ze względu na to że mecze będą rozgrywane akurat w Warszawie i Gdańsku, zmienią się centralne plany budowy autostrad.

Gregor, wiem z doświadczenia że jak się człowiek uprze to i hełm na lewą stronę wywróci i drzwiami obrotowymi pieprznie :) Zresztą pogadamy pojutrze o tej porze - będzie więcej wiadomo :)

Tuzin
16-04-2007, 23:12
http://bi.gazeta.pl/im/7/3606/m3606067.jpg
Ogolnie 500 km drog klasy A i 1600 km drog klasy S.

Sharn
17-04-2007, 13:00
Jak dla mnie mistrzostwa to same plusy. Polacy póki co jeszcze potrezbuja bata na dupę żeby się za coś zabrać, a ten nam zapewni UEFA. Pozatym 35 mld euro dotacji to jest fura szmalu. Mistrzostwa się skończą, a stadiony, drogi czy lepsze lotniska zostaną. No jeszcze jedno, z naszą super policją możemy liczyć na najazd połowy żulerki stadionowej Europy, więc emocje będą gwarantowane. :awanti:

Jean P.Belmondo
17-04-2007, 13:40
Coraz wiecej szans dla nas,mysle ze politycy PiSu nam wszystko elegancko załatwia nowe POLne drogi,autostrady,linie lotnicze ,samoloty nie tylko F-16 i wiele wiele innych spraw ktorych nam w tej chwili brakuje :) Tak wiec trzymajmy kciuki za talent organizacyjny naszych ziomków!

Numer
17-04-2007, 13:41
:hyhy:

Czarna eLka w kółeczku się mieni, to jest Legii święty znak,
jej kibice są niezwyciężeni boi się ich cały świat.
Boją się nas kibice angielscy, boją się nas także holenderscy,
Boją się nas kibice Górnika, boi się nas cała pierwsza liga!
Boją się nas kibice angielscy, boją się nas także holenderscy,
Boją się nas kibice Górnika, boi się nas cała pierwsza liga!

:cicho:

Jean P.Belmondo
17-04-2007, 15:41
Cóż,prorokuje ze Euro 2012 wygraja Polacy,bo jakzeby inaczej moze byc :D Polska Mistrzem of Jurop!

arczi
17-04-2007, 16:30
Bosz.. skąd się oni biorą?

Jean P.Belmondo
17-04-2007, 18:06
Bosz.. skąd się oni biorą?
To znaczy co w tej chwili masz na mysli Dobry Czlowieku? :) Nie bede Ci tu przedstawiac tego zloznego procesu "powstawania" człowieka,bo wiele osob mogloby sie zgorszyc.
Wrocmy do tematu Towarzysze!

Endrju
17-04-2007, 20:47
Włosi - chuligani, afera korupcyjna
Polska - w sumie to samo + wszystko w bardzo odległych planach, nawet nie na wszystko są papiery jeszcze...

Wszystko baaaardzo nagłaśniane przez krajowe media, i nie tylko.

Dla mnie wybór padnie na Węgrów, tym bardziej, że startują po raz 4. a nie wygrali jeszcze ani razu... :cicho:

crolick
17-04-2007, 21:29
A ja obstawiam Włochów. Zobaczymy jutro o 11.30 8)

arczi
17-04-2007, 21:43
Polska Polską.. Ale czemu nic nie piszecie o Ukrainie? W koncu razem sie za to bierzemy i to u nich odbedzie sie najwazniejszy mecz mistrzostw.
W polskich mediach tez o Ukrainie pisza tylko poprzez pryzmat wypowiedzi Szewczenki czy Kliczki. Zwykle puste slogany. Nic o nich nie wiemy. Polowa z was nawet nie wie w jakich ukrainskich miastach maja sie odbywac mecze ME.

Lubie ten kraj.. ale z calym do nich szacunkiem. Pod katem geopolitycznym i ekonomicznym to prawie Azja. Na europejskim poziomie jest moze tylko Lwow.
A w 5 lat to mozna co najwyzej wybudowac pare km autostrad i hoteli. Natomiast na wymazanie calego tego betonu potrzeba przynajmniej dwoch pokolen.

Nie chcialbym aby Polske, poprzez pryzmat ME kojarzono z brzydkim promoskiewskim Donieckiem i zlotymi zebami.
Zdecydowanie wieksze szanse mielibysmy w parze np. ze Slowacja, a najbardziej chcialbym, zebysmy sami sie za to wzieli. Skoro ma to byc proba naszych mozliwosci i sil witalnych (jak to mawiaja zwolennicy Euro POL-UKR) to zrobmy to po mesku.
Oczywiscie poki co nas na to nie stac. Potrzeba nam jeszcze z 10 lat.
A autostrady, lotniska i hotele tak czy siak beda sie u nas budowac i to bez pomocy EURO 2012. Tego wymaga po prostu nasza ciagle rozwijajaca sie gospodarka.. Choc z wiekszym opoznieniem. To fakt.

Kandydatura Polski i Ukrainy jest dobra na przetarcie. Przygoda. Pokazanie sie na salonach. Przez te pare dni cala swita PZPNowska i sztab organizacyjny troche sie polansuje.. posciska dlonie znanym pilkarskim szychom.. poudziela wywiadow w TV.. o Polsce zrobi sie tu i owdzie nieco glosniej.. ale na milosc Boska niech nas nie wybieraja!

Tuzin
17-04-2007, 21:53
Hehe najbardziej mnie rozwalilo na oficjalnej stronie w informacjach o Lwowie, ze miasto do 2012 wyda kilkadziesiat milionow euro na infrastrukture. Tyle to wydaje taki Krakow (miasto tej samej wielkosci, na obecna chwile w nim sie mecze maja nie odbywac) w rok.

Włóczykij
17-04-2007, 22:00
Masz rację Arczi odnośnie infrastruktury Ukrainy. Drogi jakie tam zastaniemy są w stanie tragicznym, nasze polskie krajówki to zachodnie autostrady w porównaniu do sąsiadów zze wschodu. I jak mówisz nie wybudują w przeciągu 5 lat tylu setek kilometrów autostrad za sprawą ME, bo to nie realne. :roll: Podzielam Twoj sceptyzm, bo mogłem na własne oczy przekonać się o tym jak wielka różnica dzieli obydwa państwa, nie tylko w temacie dróg.

Może kiedyś się uda coś zorganizować w Polsce, ale nie przy takich wspólnikach jak Ukraina. Jak równać to w górę nie w dół.

crolick
17-04-2007, 22:15
Polska Polską.. Ale czemu nic nie piszecie o Ukrainie? W koncu razem sie za to bierzemy i to u nich odbedzie sie najwazniejszy mecz mistrzostw.
W polskich mediach tez o Ukrainie pisza tylko poprzez pryzmat wypowiedzi Szewczenki czy Kliczki. Zwykle puste slogany. Nic o nich nie wiemy. Polowa z was nawet nie wie w jakich ukrainskich miastach maja sie odbywac mecze ME.

Lubie ten kraj.. ale z calym do nich szacunkiem. Pod katem geopolitycznym i ekonomicznym to prawie Azja. Na europejskim poziomie jest moze tylko Lwow.
A w 5 lat to mozna co najwyzej wybudowac pare km autostrad i hoteli. Natomiast na wymazanie calego tego betonu potrzeba przynajmniej dwoch pokolen.

Nie chcialbym aby Polske, poprzez pryzmat ME kojarzono z brzydkim promoskiewskim Donieckiem i zlotymi zebami.
Zdecydowanie wieksze szanse mielibysmy w parze np. ze Slowacja, a najbardziej chcialbym, zebysmy sami sie za to wzieli. Skoro ma to byc proba naszych mozliwosci i sil witalnych (jak to mawiaja zwolennicy Euro POL-UKR) to zrobmy to po mesku.
Oczywiscie poki co nas na to nie stac. Potrzeba nam jeszcze z 10 lat.
A autostrady, lotniska i hotele tak czy siak beda sie u nas budowac i to bez pomocy EURO 2012. Tego wymaga po prostu nasza ciagle rozwijajaca sie gospodarka.. Choc z wiekszym opoznieniem. To fakt.

Kandydatura Polski i Ukrainy jest dobra na przetarcie. Przygoda. Pokazanie sie na salonach. Przez te pare dni cala swita PZPNowska i sztab organizacyjny troche sie polansuje.. posciska dlonie znanym pilkarskim szychom.. poudziela wywiadow w TV.. o Polsce zrobi sie tu i owdzie nieco glosniej.. ale na milosc Boska niech nas nie wybieraja! :O
Nie no bez kitu arczi. Lwów to Polska B, natomiast Kijów to jest Polska A+++. IMO miasto b europejskie niż W-wa, a ceny jak w Moskwie :D

arczi
17-04-2007, 22:28
Pod katem architektury, mentalnosci obywateli, kultury i historii tez?
Nie wiem.. Nie bylem w Kijowie. Byc moze mam mylne o nim wyobrazenie. Ale Ukraina to nie tylko Kijow, to takze wspomniany Donieck czy Dniepropietrowsk i tysiace kilometrow wiosek pomiedzy nimi.

Biorac pod uwage caloksztalt smiem twierdzic, ze oba kraje do siebie zwyczajnie nie pasuja. Wiec jak mozna tu mowic o braterstwie i wspoldzialaniu?

Pomijam tez takie kwiatki jak odleglosc z Gdanska do Doniecka. Juz chyba do Portugalii jest blizej. Wszystko jest w naszej kandydaturze na opak.

Pesto
18-04-2007, 01:53
ludzie zrozumcie , do pierona : dom się buduje od fundamentów , nie od dachu.
najpierw trzeba zbudować drogi i stadiony , a potym krzyczeć : niech nas zobaczą.

wspólny projekt z Ukrainą to jakaś kpina - wspólnie to mogą sobie robić małe kraje typu Belgia/Holandia , Austria/Szwajcaria. porównajcie sobie odległości , infrastrukturę drogową i czas przekraczania granicy w każdym z tych trzech przypadków :cicho:

co do Kijowa i Lwowa (byłem w zeszłym roku , to i mam porównanie) : Kijów niewątpliwie bogatszy i nowocześniejszy (niezłe metro) , Lwów ładniejszy i bardziej proeuropejski , ale zaniedbany jak pieron.
najlepiej porównać tramwaje Krakowa i Lwowa (kto był , wie o czym mówię) , żeby mieć obraz , jak się cywilizacyjnie różnimy z Ukrainą.

podsumowując : równie durny pomysł jak plan olimpiady 2006 w Zakopanym. a mistrzostwa dostaną Węgry i Chorwacja , zdaje się.

Numer
18-04-2007, 09:29
co za problem wybudować stadion. Allianz arena czy jak on tam się zwał (Bayernu stadion) wybudowana od podstaw w niecałe 3 lata, i na drogi też jest czas.

Jean P.Belmondo
18-04-2007, 09:34
Towarzysze!!! Jeszcze kilka godzin i sprawa sie wyjasni a wiec radujmy sie i badzmy optymistami albowiem wszystko moze sie zdarzyc! Stawiam na Polend end Ukraijn ,prorokuje ze tak sie stanie. Ave

Kawa
18-04-2007, 09:43
Towarzysze!!! weź ludzi nie obrażaj

Włóczykij
18-04-2007, 09:44
Towarzysze!!! Jeszcze kilka godzin i sprawa sie wyjasni a wiec radujmy sie i badzmy optymistami albowiem wszystko moze sie zdarzyc! Stawiam na Polend end Ukraijn ,prorokuje ze tak sie stanie. Ave

Wyjdź już z talerza :roll:

Pod katem architektury, mentalnosci obywateli, kultury i historii tez?
Nie wiem.. Nie bylem w Kijowie. Byc moze mam mylne o nim wyobrazenie. Ale Ukraina to nie tylko Kijow, to takze wspomniany Donieck czy Dniepropietrowsk i tysiace kilometrow wiosek pomiedzy nimi.

Biorac pod uwage caloksztalt smiem twierdzic, ze oba kraje do siebie zwyczajnie nie pasuja. Wiec jak mozna tu mowic o braterstwie i wspoldzialaniu?

Pomijam tez takie kwiatki jak odleglosc z Gdanska do Doniecka. Juz chyba do Portugalii jest blizej. Wszystko jest w naszej kandydaturze na opak
Zdecydowanie Kijów jest miastem na skalę europejską, ale tylko i wyłącznie, reszta miast to miasta niezbyt przypominające europejskie metropolie.Donieck, który swoim wyglądam przypomin większośc miast z dolnego Śląska, jest poprostu prze słaby jako kandydatura do organizowania jakiegkolwiek większego widowiska sportowego. Baza noclegowa w tym mieście jest słabiutka...
Jak widać więcej minusów niż plusów, jakie trzeba by było spełnić, dlatego nie wierze w dzisiejszy sukces Polski i Ukrainy :roll:

Numer
18-04-2007, 10:03
Na sopcastie będzie transmisja.

Mis się wydaję że wygramy, ale to tylko moje przeczucie.

żyła
18-04-2007, 10:36
Na sopcastie będzie transmisja.

Mis się wydaję że wygramy, ale to tylko moje przeczucie.

tak samo jak na tvp3 :oczko:

szczerze mówiąc, to i ja sądzę, że wygramy :O :O
Światowa piłka szuka nowych rynków(Afryka, Azja-MŚ), musi też szukać nowych w Europie, a wschodnia jej część nadaje się do tego idealnie. Jeśli rozrusza się futbol w państwach po komunistycznych, to będzie to procentować przez wiele lat.
Poza tym, Włosi już organizowalli wszystko co mogli, ich rynek jest wykorzystywany już maksymalnie. Chorwacja i Węgry to dla mnie niewiadoma.
Węgry już nie pamiętam kiedy grali w jakichś mistrzostwach, Chorwacja ma szalonych kibiców, a Polska i Ukraina ma średniej klasy drużyny, idealnie zachowujących sie Polaków w Niemczech na mistrzostwach, i chyba większe lobby.
Zobaczymy, ale ja choć zawsze ten pomysł organizacji uważąłem za kipeski żart i wystawienie się na pośmiewisko, to teraz zmieniam zdanie i uważam, że naprawdę możmy być organizatorami Mistrzostw Europy 2012 :O

GregorAE
18-04-2007, 11:03
A jak bym radził na to spojrzeć oczami kogoś postronnego, wtedy od razu widać że jesteśmy tam jakby na doczepke.

Obstawiam Węgrów i Chorwatów, ale obym się mylił.

Domino23
18-04-2007, 11:39
:O :O :O

karakan
JEEEEEEEEEEEEEEEEEDZIEMY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

daimler
O *****! :O

Robson(L)
18-04-2007, 11:40
:ucieka: Jestem w szoku :brawo: :brawo: :brawo:

MeLa
:O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O

pawlik
o ***** az mnie ciary przeszly :D

Włóczykij
18-04-2007, 11:41
Pogięło :O :O :O

Aureliusz
18-04-2007, 11:41
:konfetti: :konfetti: :konfetti: :konfetti: :konfetti: :konfetti:

rydzuuu
18-04-2007, 11:42
No to teraz zacznie się jazda z "chuliganami" i "bandytami" na polskich stadionach... :/

żyła
panie, panowi, wychodzimy z europejskiego zadupia, i mamy euro u siebie!! ale bedzie balet :hyhy:

GregorAE
Jestem w szoku i bardzo się ciesze :O :brawo: :brawo: :brawo:

Nazgul
18-04-2007, 11:43
My i Chmielniccy :) 8) I dobrze. Dopiero teraz wierzę że w Warszawie będzie stadion.

Numer
JESSSSSSSSSSSSSSTTTTTTTTTTTTTTTT :brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :O :O :O :hyhy: :hyhy: :hyhy: :bauns: :bauns: :bauns: :bauns: :D :D :D :ok: :ok: :ok: :prosze: :prosze: :fy: :fy: :fy: :fy: :fy: :fy:

pawlik
a Listek by tylko chuliganil juz fane Ukraińcow ma :oczko:

Mazi
18-04-2007, 11:44
dostaliśmy szansę jakiej nigdy jeszcze nie dostaliśmy

i nie chodzi o aspekt sportowy, o to ze mamy zapewnioną grę

chodzi o rozbudowę infrastruktury, powstanie nowych miejsc pracy, przyjazd tysięcy kibiców/turystów... poezja

brawo!

hatchet
18-04-2007, 11:48
JEEEEEEEEEEEEEEEEEDZIEMY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Raczej oni jada o nas 8)

No coz szansa dla naszego kraju wieksza niz wejscie do UE.

Ciekawe jak oberwie sie kibicom. :cicho:

Włóczykij
18-04-2007, 11:49

chyba angielskim i niemieckim ;)

Kawa
18-04-2007, 11:49
Odważna decyzja UEFA, jesli damy dupy to na długie lata będziemy mogli zapomniec o jakichkolwiek imprezach.

Obyśmy wykorzystali szanse rozwoju.

karakan
18-04-2007, 11:50
DROGI NAM POROBIĄ!!!! :hyhy:

Faktem jest , że będzie nagonka ostra na "pseudokibiców" :-

jacekaga
18-04-2007, 11:50
:O SZOK.l

Teraz na 100% w najbliższych latach powstanie przynajmniej jeden nowoczesny stadion w Warszawie. Pytanie, czy akurat będzie to ten nasz.

Organizacja takiej imprezy to wielka szansa gospodarcza dla kraju (wiele nowych miejsc pracy, niepowtarzalna okazja do polepszenia infrastruktury komunikacyjnej- drogi, koleje, modernizacja lotnisk, hotele).

Wygraliśmy szóstkę w Toto- Lotku. 8)

Nazgul
18-04-2007, 11:51
Odważna decyzja UEFA, jesli damy dupy to na długie lata będziemy mogli zapomniec o jakichkolwiek imprezach.

O to jestem spokojny.
Znając Polaków kiedy muszą to im się robota w łapach pali.

hatchet
18-04-2007, 11:52

chyba angielskim i niemieckim ;)

Ci odczuja Polska goscinnosc ;)

Ale my musimy dotrwac do tego EURO 2012, a teraz kluby maja motyw przewodni dzialan prewencyjnych :ucieka:

RadO
18-04-2007, 11:52
Frajerzy :lol:

Dopiero teraz wierzę że w Warszawie będzie stadion.

O! Zgadzam się z Nazgulem :lol:

I trochę normalnych dróg przybędzie...

hatchet
18-04-2007, 12:00
Wreszcie awansujemy do EURO :ok: :gwiazda: :hyhy:

korniszon
18-04-2007, 12:02

O *****.
Znaczy się będą stadiony, drogi etc.? U nas? I już za 5 lat? :O

Przechodzę za zdrowy tryb życia. Muszę to zobaczyć na własne oczy.

Sharn
18-04-2007, 12:04
Jeeeeeeeeeeeeeesssssssssssttttttttttt!!!!!!

Ale się cieszę. :brawo:

Poradzimy sobie, spoko wodza. Trochę się boję, że przez kilka lat jazda po Polsce (a mój zawód polega głównie na jeżdżeniu) to będzie masakra, bo wszystko rozkopią, ale wreszcie będzie normalnie.

No i mamy szanse zagrać pierwszy raz na Euro... :oczko:

Jastrząb
18-04-2007, 12:04
W mordę jeża...

Ten moment kiedy na kartce wyciągniętej z koperty pojawiło się Poland/Ukraine - bezcenne!

daimler
18-04-2007, 12:06
Znając Polaków kiedy muszą to im się robota w łapach pali.

kiedy stoimy pod ścianą, to śmiem twierdzić że jeszcze nigdy stadiony na świecie nie były budowane w takim tempie, w jakim powstaną u nas ;)

GregorAE
18-04-2007, 12:07
Ale ominą nas eliminacje, bedą dwa lata nudów :oczko:

arczi
18-04-2007, 12:11
Niech mnie jakas lejdi uszczypnie!

Nazgul
18-04-2007, 12:11

A tak prawdę mówiąc tpo wspólne organizowanie mistrzostw to IMO głupota... Skoro dwóch, to czemu nie trzech? A jak trzech to czemu nie wszyscy? :D Zero eliminacji i huk :)

karakan
18-04-2007, 12:12

Jakich nudów?! Będziemy drogi budować! :oczko:

Aureliusz
18-04-2007, 12:13
TVP podało, że:
8 głosów Polska
4 Włochy
0 Węgry
ROztrzygnęło się w pierwsze rundzie.
Knock Out. Szok.

Tomi
18-04-2007, 12:16
Juz zaczyna zbierac kase na bileciki. Musze byc na kazdym meczu w Wawie :).

Ale szok....nie bedziemy musli wyjezdzac z własnego kraju zeby zobaczyc stadion z prawdziwego zdarzenia :)

arczi
18-04-2007, 12:20
Wcale bym się nie ździwił gdyby teraz zablokowali nam budowę stadionu Legii na rzecz Narodowego.

GregorAE
18-04-2007, 12:22
Ale tam popiją dzisiaj w tym Cardiff, aż im zazdroszcze :hyhy:

Sharn
18-04-2007, 12:24
Wcale bym się nie ździwił gdyby teraz zablokowali nam budowę stadionu Legii na rzecz Narodowego.

Przeciez to inna kasa. Legię robi miasto i środki są już przyznane. Arczi weź chociaż dzisiaj daj spokój z tym czarnowidztwem... Jeszcze będzie czas się pomartwić.

wokulski
18-04-2007, 12:26
Pięknie zaczął sie ten dzień. :)
Dostaliśmy od UEFA wielką szansę,teraz będzie trzeba ją w pełni wykorzystać.

Lawy
18-04-2007, 12:26
Co z tego że inna kasa. Nie ma znaczenia. Mogą się dogadać. Miasto będzie miało uzasadnienie dlaczego odchodzi od koncepcji stadionu na Łazienkowskie: będzie stadion narodowy, sami tez musz kasę wywalić na inne inwestycje w Warszawie coby się pokazać za te 5 lat.

Arczi ma rację - niestety obawiam się że tak będzie.

jacekaga
18-04-2007, 12:28
Dokładnie o tym pisałem w swoim poprzednim poście. Oby nie sprawdził się scenariusz "wszystkich sił na front walki o Euro 2012".

Jaco
18-04-2007, 12:39
Fajnie się czyta posty tych ludków, którzy roztaczali histeryczne wizje, jak to nas FIFA zawiesi za ujebanie PZPN. :zlosliwy:

Nazgul
18-04-2007, 12:46
Nie wiem czy wiecie, ale na 2012 roku kończy się kalendarz Majów... czyżby przewidzieli te zadymy :D

Jean P.Belmondo
18-04-2007, 12:46
Dobrze prorolowalem hurrrra mam nadzieje ze dozyje do 2012 roku chociaz to nigdy nie wiadomo

daimler
18-04-2007, 12:48
Fajnie się czyta posty tych ludków, którzy roztaczali histeryczne wizje, jak to nas FIFA zawiesi za ujebanie PZPN. :zlosliwy:

a myślisz, że teraz Listek to tak sobie odejdzie? :chytry:
Ja - że tak powiem - nie sądzę 8)

Viola
18-04-2007, 12:49
A ja dalej w to nie wierze :O

Lawy
18-04-2007, 12:52

LISTKIEWICZ NA PREZYDENTA !!

Jaco
18-04-2007, 12:53
A ja, ponieważ nie lubię przepowiadać przyszłości, poczekam po prostu na ciąg zdarzeń. 8)

crolick
18-04-2007, 12:58
TVP podało, że:
8 głosów Polska
4 Włochy
0 Węgry
Knock Out. Szok.Widać Surkis ma baaaardzo mocną głowę i głęęęęęęboką kieszeń ;)

Ale i tak się cieszę :chytry:

Kawa
18-04-2007, 13:13
TVP podało, że:
8 głosów Polska
4 Włochy
0 Węgry
Knock Out. Szok.Widać Surkis ma baaaardzo mocną głowę i głęęęęęęboką kieszeń ;)

Ale i tak się cieszę :chytry:
Może silnoręki porozmawiał z nimi po swojemu :hmm:

Kapitanos
18-04-2007, 13:18
Ja szczerze mówiac na ten cały szum dotyczący Euro 2012 patrzyłem z boku. Po prostu nie wierzyłem, że mamy jakiekolwiek szanse, a do finału wzięli nas dla pozoru.

:O

Aby tylko teraz tego nie spieprzyć

hatchet
18-04-2007, 13:23
Pozytywnych wnioskow ciag dalszy:

Zaoraja Jarmark "Europa" :zlosliwy:

Aureliusz
18-04-2007, 13:24
Pamiętam, jak w latach 90-tych po kolejnych przegranych eliminacjach do ME, jakiś sfrustrowany trener powiedział, że prędzej te mistrzostwa zorganizujemy niż do nich awansujemy. No, prorok jakiś chyba. :hyhy:

A teraz apel. Wracajcie, Polacy, z Irlandii. Bo kto nam te autostrady wybuduje? :zlosliwy:

crolick
18-04-2007, 13:28
Pozytywnych wnioskow ciag dalszy:

Zaoraja Jarmark "Europa" :zlosliwy: :O
:konfetti: :konfetti: :konfetti:

Pamiętam, jak w latach 90-tych po kolejnych przegranych eliminacjach do ME, jakiś sfrustrowany trener powiedział, że prędzej te mistrzostwa zorganizujemy niż do nich awansujemy. No, prorok jakiś chyba. :hyhy: :nie:
Leo prędzej awansuje do Euro 2008 :chytry:

Numer
18-04-2007, 13:40
Juz zaczyna zbierac kase na bileciki. Musze byc na kazdym meczu w Wawie :).

Ja też :modli:

w Jakim super zajebistym temacie 1000 pękł

Jastrząb
18-04-2007, 13:41
Kurna LIstek to już chyba zdążył coś chlapnąć:

http://www.uefa.com/multimedia/popup.htmx?strUrl=/multimediafiles/photo/uefa/keytopics/529052_biglandscape.jpg

jasin
18-04-2007, 13:43
:szok:

mimo, że byłem sceptykiem, to myślę, że dobrze się stało.

pusty
18-04-2007, 13:59
SMS od mamy jak byłem w szkole - bezcenny :ucieszony: (Gregor spóźniłeś się kilka minut :P)

Póki co w ogóle nie obchodzi mnie to czy jakieś represję dotkną kibiców. Cieszę się, bo nie często otrzymuje się taką szansę.
Będzie też wreszcie szansa udowodnić światu, że Polska to nie tylko "jakiś tam kraj na wschodzie Europy".

Zajebiście

:ucieszony:

DJ_DaMiC
18-04-2007, 13:59
Bardzo dobra wiadomość dla naszego narodu... Teraz czekamy na te obiecane stadiony, autostrady, hotele, lotniska etc powstające jak grzyby po deszczu...
Skoro biedna Portugalia dała radę, to niby czemu my mielibyśmy sobie nie poradzić :hyhy:

Debiut
18-04-2007, 14:11
Pamiętam, jak w latach 90-tych po kolejnych przegranych eliminacjach do ME, jakiś sfrustrowany trener powiedział, że prędzej te mistrzostwa zorganizujemy niż do nich awansujemy. No, prorok jakiś chyba. :hyhy:

A teraz apel. Wracajcie, Polacy, z Irlandii. Bo kto nam te autostrady wybuduje? :zlosliwy:

tania siła robocza z Ukrainy ;]

a polacy beda jezdzic do Irlandii zeby na bilety zarobic.

Warszawiak
18-04-2007, 14:16
Arczi - mam nadzieję, że już jakąś "szczypawkę" ogarnąłeś ;)

ale wracając do tego, co pisałeś przed, bo nie miałem okazji dawno na forum zaglądać.

Wypowiadasz się na temat Ukrainy, pisząc jednocześnie, że tam nie byłeś. Nie mam zamiaru Ci tego wypominać, sam również tam nie byłem. I właśnie takie wydarzenie jest szansą dla mnie, dla Ciebie, żebyśmy poznali ten kraj. Kraj sąsiedzki, z którym nasze losy przeplatają się od wieków - dobrze i źle.
Dlatego nie pisz(my) o tym, że Ukraina jest sto lat za Murzynami. Bo sami nie jesteśmy bliżej. Spójrzmy na naszą "europejską" Warszawę i wszelkie niedostatki jakie tutaj mamy - chociażby co mi pierwsze na myśl przyszło, jak kibice po meczu będę mieli chęć przespacerować się nad Wisłą, a trafią na haszcze i rybaków ;)
Napiszę tak - wspólnie - możemy te problemy - Poznania, Doniecka, Chorzowa itd. wyeliminować. Zaprezentować naszą kulturę, gościnność, optymizm, radość i umiejętność zabawy!
A wszelkie minusy należy skrupulatnie eliminować! A poza tym tak jak my "ukryliśmy" przed Europą Kutno, Łapy i Koszalin, tak miejmy nadzieję, że Ukraińcy też wystawili najlepsze miasta, bez złotych zębów, grubych bab i śmierdzących zgredów ;)

Bez euforii - zdając sobie sprawę z niedostatków (ogromnych) - musimy przyznać, że jest to szansa dla nas - na rozwój, czy chociażby dobrą zabawę. Zarobią na tym wykonawcy sporo, ale zarobimy też i my.

Przejrzałem opinie na forum "Der Spiegel" - wiele pozytywnych opinii, do Doniecka i Dniepropietrowska Niemcy wysyłają Holendrów ;) myślę, że Europa będzie nam kibicować w tych przygotowaniach.

A na koniec chciałbym docenić rolę Listkiewicza, bo łatwo mu jest zadawać ciosy, ale jednak odegrał dużą rolę tak jak Surkis w lobbingu na rzecz naszej kandydatury. Nie przekreślam grzechów, ale uważam, że należą mu się słowa uznania!

Także Arczi więcej optymizmu, damy radę! :)

ps. hehe, nie chcę wszczynać burzy politycznej. Ale ***** jak słuchałem konferencji HGW, która to wszystko przewidziała i umieściła na swojej mapie, to mi się rzygać chciało...

Pozdrawiam

Numer
18-04-2007, 14:18
http://www.stadiumguide.com/euro2008.htm

^^^ Stadiony na euro 2008

Nasze przewyższają je o klasę. :brawo: :brawo:

Flip
18-04-2007, 14:20
prawdę mówiąć do końca się nie spodziewałem 8)

a teraz już tylko myślę o biletach jaka będzie rzeź :O chciałbym jak najwięcej meczów obejrzeć

L. Mo BeMoWo
18-04-2007, 14:22
Bardzo dobra wiadomość dla naszego narodu... Teraz czekamy na te obiecane stadiony, autostrady, hotele, lotniska etc powstające jak grzyby po deszczu...
Skoro biedna Portugalia dała radę, to niby czemu my mielibyśmy sobie nie poradzić :hyhy:
O przepraszam, hoteli nie obiecywano i dobrze, bo tym to się rząd nie zajmuje.

Cieszę się, jak cholera.
Najbardziej chyba ciszą mnie te tłumy z całej Europy w Warszawie.
Choć mam dziwne uczucie niedosytu. Może to przez to, ze finał w Kijowie :)

Jastrząb
18-04-2007, 14:23
Karwia, ale to dopiero za 5 lat.

5 lat

Będe miał już 31 :ucieka:

Warszawiak
18-04-2007, 14:24
O przepraszam, hoteli nie obiecywano i dobrze, bo tym to się rząd nie zajmuje.

Cieszę się, jak cholera.
Najbardziej chyba ciszą mnie te tłumy z całej Europy w Warszawie.
Choć mam dziwne uczucie niedosytu. Może to przez to, ze finał w Kijowie :)

cóż, trzeba będzie jechać za biało-czerwonymi aż do Kijowa! ;)

nie dygaj będą telebimy, imprezy uuuu będzie się działo :)

szkoda że nie mistrzostwa świata - zabraknie Brazyli(jek) ;)

Tomereek
18-04-2007, 14:28
Kapitalna wiadomość, szansa na rozwój, ale trzeba od razu zabrać się do roboty, bo czas goni. Jest bardzo wiele do zrobienia, można powiedziec, ze wszystko.
Moze bezrobocie się zmniejszy :hyhy:

Żuku
18-04-2007, 14:33
czy w Portugali PKB, przypadkiem nie wzrosło o 10% dzięki organizacji?

Markotny
18-04-2007, 14:35
Chciąłbym dożyć chwili, gdy usłysze polski hymn na tym supernowoczesnym stadionie w Warszawie. Coś niesamowitego, na samą myśl już mnie ciary przechodzą :)

L. Mo BeMoWo
18-04-2007, 14:36
Ma ktoś dane, ile mniej więcej ludzi zawitało do Portugalii z okazji ME?
Albo lepiej - na poszczególne miasta?

Robson(L)
18-04-2007, 14:46
Ma ktoś dane, ile mniej więcej ludzi zawitało do Portugalii z okazji ME?
Słyszałem, że coś koło 600tyś.

L. Mo BeMoWo
18-04-2007, 14:50
the representatives of the Poland/Ukraine bid punched the air with ecstatic delight and bearhugged warmly.

Tur
18-04-2007, 15:57
Ktoś się orientuje gdzie na necie można zobaczyć naszą prezentację? Chodzi mi oczywiście o jej multimedialną część.

arczi
18-04-2007, 16:21
Nasze agencje towarzyskie bez wątpienia zyskają najwięcej.
A i wzrośnie przyrost naturalny. W Niemczech 9 miesięcy po MŚ urodziło się najwięcej dzieci ;)

El Presidente
18-04-2007, 16:24
http://www.stadiumguide.com/euro2008.htm

^^^ Stadiony na euro 2008

Nasze przewyższają je o klasę. :brawo: :brawo:
No faktycnie nie rzucają na kolana. Same 30 tysięczniki i jeden rodzynek Ernst Happel Stadion na 49 tyś. :zdziwiony: W porównaniu z naszymi 40-tyś. i 63 w Warszawie oraz Kijowskim 77 tyś. to jak stadion w Grodzisku i w Chorzowie. :/

A z innej beczki. To pewnie ludzie z reszty Europy oglądający transmisję ogłoszenia w Eurosporcie mają nas teraz za zacofanych. Wynika to z błędu, jaki popełnili realizatorzy i puścili przemawiającego w języku rosyjskim dygnitarza z Ukrainy jako Prezesa PZPN, a Listkiewicza dziękującego po angielsku z informacją, że to ktoś z Ukrainy. :hyhy:

A i wzrośnie przyrost naturalny. W Niemczech 9 miesięcy po MŚ urodziło się najwięcej dzieci
Bo pewnie szwaby nie wiedzieli jak używać gumek :hyhy: :zlosliwy:

Sikor
18-04-2007, 16:31
Niesamowita sprawa, że dostaliśmy euro :brawo: mam tylko jedno zastrzeżenie co do wyboru miast gdzie będą rozgrywane mecze. Zamiast Gdańska dałbym Łódź ponieważ są tam dwa zespoły pierwszoligowe zespoły z marnymi stadionami i przydałbym im sie choć jeden pożadny.... Moim zdaniem również Kraków został źle oceniony.

Ciekawe co teraz będzie z naszym stadionem. Bo Zyta coś mówiła na konferencji, że w budowie stadionów bedą pomagać samorządy.... Mam nadzieje, że stadion w Warszawie jako stadion narodowy będzie finansowany całkowicie z budżetu państwa :modli:

edit: a samorząd Warszawy sfinansuje budowe stadionu Legii, bo o ile się nie mylę to była mowa, że w przypadku organizacji euro w Warsawie powstanie jeden stadion...

Tuzin
18-04-2007, 16:44

Włóczykij
18-04-2007, 16:47
Czyli jakie Polskie miasta biora w tym udział, bo chyba przeoczyłem :wstyd: :hmm:

Sikor
18-04-2007, 16:54
Czyli jakie Polskie miasta biora w tym udział, bo chyba przeoczyłem :wstyd: :hmm:

Warszawa, Poznań, Wrocław, Gdańsk. A na liście rezerwowej są Kraków i Chorzów.

Tuzin
18-04-2007, 17:00
http://www.bbc.co.uk/mediaselector/check/player/sol/newsid_6560000/newsid_6567500?redirect=6567579.stm&news=1&nbwm=1&bbwm=1&nbram=1&bbram=1 Listek sie spocil :zlosliwy:

Sharn
18-04-2007, 17:03

Warszawa
Poznań
Gdańsk
Kraków

W rezerwie pozostają Chorzów i Kraków.

Może się zdarzyć, że ilość uczestników Euro zostanie powiększona z 16 do 24 drużyn, wtedy na stadionach rezerwowych także będą mecze.

Osobiście uważam, że zamiast Gdańska szansę na goszczenie uczestników imprezy powinien dostać Kraków. Ma nieporównywalnie większe tradycje piłkarskie (Pomorze nie ma ich praktycznie wcale, oprócz kilku mizernych wyskoków Lechii i Arki), w dodatku miasto ma o niebo lepszą bazę hotelowo - gastonomiczną. Pozatym jest tam lepsze lotnisko i infrastuktura drogowa. Za Gdańskiem przemawia za to napewno imponujący projekt stadionu.

Najlepiej, jakbyśmy sami oganizowali te mistrzostwa, wtedy listę 8 miast wyobrażam sobie tak:

Warszawa
Wrocław
Gdańsk
Poznań
Kraków
Łódź
Chorzów
Szczecin

w rezerwie Białystok i Lublin.

DobryChłopak
18-04-2007, 17:05
Bardzo fajnie :popcorn:
Z tego co mówła Hanka w TV, wywnioskowałem, że powstaje stadion Narodowy na X-lecia. A nasz projekt oczywiście zaginie w gąszczu innych bardziej priorytetowych spraw.
Inna sprawa to zainteresowanie piłką nożną. Nagle okazało sie, że kibice to jednak nie bandyci, tylko bardzo potrzebni ludzie w tym kraju. Dziś kibicem została np. moja babka od matmy, mimo że wcześniej mówiła o nas per "bydło" :roll:

Włóczykij
18-04-2007, 17:06
To zdecydowanie Gdańsk, zamiast Krakowa na tej liście to nie mała pomyłka.
Nie ujmując przy tym Gdańskowi jako pięknemu miastu, ale chyba bez porównania do Krakowa. :roll:

Sharn
18-04-2007, 17:10
To zdecydowanie Gdańsk, zamiast Krakowa na tej liście to nie mała pomyłka.
Nie ujmując przy tym Gdańskowi jako pięknemu miastu, ale chyba bez porównania do Krakowa. :roll:

Kwestia gustu. Ja najlepiej się czuję w Toruniu dla odmiany (z tego typu urody miast). :oczko:

Włóczykij
18-04-2007, 17:21
Racja - gust. Ale jak sam napisałeś historia piłkarska nieporównywalna, a i baza noclegowo - turystyczna w Krakowie jest chyba bardziej rozwinięta :hmm:

Ale nie mi to oceniać ;)

L. Mo BeMoWo
18-04-2007, 17:22
Zależy, jakie kryterium przyjąć.

Jeśli chodzi o stadiony (a w zasadzie ich projekty), to wybrana czwórka jest optymalna (bo stadion w Krakowie to mizeria, nawet po uwzględnieniu planów nowego stadionu Wisły).
Jeśli chodzi o atrakcyjność turystyczną miast, to w czwórce zdecydowanie powinien się znaleźć Kraków (i ja bym wtedy wymienił go na Poznań).
Jeśli chodzi o tzw. tradycje pilkarskie i kibicowskie, to Warszawa, Poznań, Wrocław (reprezentant całego regionu śląskiego) i Łódź.
Infrastruktura pozasportowa - Warszawa, Kraków i chyba Poznań z Wrocławiem.

A im wyszło, jak wyszło. Wydaje mi się, że o przesunięciu do rezerwy Krakowa zadecydował właśnie projekt stadionu.

Vichny
18-04-2007, 17:44
Cest chlopaki!!!
Wszystko u nas bedze dobrze! :brawo:

Zapraszam do Kijowa!

RadO
18-04-2007, 17:45
Naprawdę chcielibyście ludziom z całej Europy pokazać Łódź?

RadO
18-04-2007, 17:46
Cest chlopaki!!!
Wszystko u nas bedze dobrze! :brawo:

Zapraszam do Kijowa!

Ano będzie dobrze...
Teraz już nie ma innego wyjścia :lol:

L. Mo BeMoWo
18-04-2007, 17:49
Naprawdę chcielibyście ludziom z całej Europy pokazać Łódź?
Teraz zdecydowanie nie. Ale jeśli ze zmianami w Łodzi będzie dalej szło, jak w ciągu ostatnich - powiedzmy - pięciu lat, to kto wie... Od bidy :)

kiubz
18-04-2007, 17:57
Może się zdarzyć, że ilość uczestników Euro zostanie powiększona z 16 do 24 drużyn, wtedy na stadionach rezerwowych także będą mecze.

Raczej już nie może. Zdecydowali wczoraj że zwiększąją do 24 zespołów od 2016.

Osobiście uważam, że zamiast Gdańska szansę na goszczenie uczestników imprezy powinien dostać Kraków. Ma nieporównywalnie większe tradycje piłkarskie (Pomorze nie ma ich praktycznie wcale, oprócz kilku mizernych wyskoków Lechii i Arki), w dodatku miasto ma o niebo lepszą bazę hotelowo - gastonomiczną.

I właśnie dlatego organizację powinien dostać Gdańsk. Tak jak nam dali Euro a nie Włochom m.in. po to żeby rozwinąć ten rejon tak my powinniśmy promować inne miejsca niż i tak bardzo popularny i rozwinięty turystycznie Kraków a nawet wg mnie lekko przereklamowany.

Mnie śmieszą różne komentarze w stylu: nie powinno być Poznania ale Łódź bo tam są dwa kluby, albo Kraków zamiast Gdańska bo lepszy itp. Miasta na ME zostały wybrane bodajże 2 lata temu (kandydowało 12 miast), wtedy były też inne kandydatury ale zostały wybrane najlepsze i najpewniejsze, wtedy był czas na żale i protesty. Każdy miał swoją szanse na złożenie dobrego projektu i planu, teraz jest za późno na zmiany.

Dlaczego Gdańsk a nie Kraków, ano dlatego że od podstaw będą budować supernowoczesny stadion i rozwijać całe miasto. Kraków chciał rozbudowywać trybuna po trybunie obecny stadion Wisły, widząc zapał władz tego miasta do takiej pierduły jak wstawienie monitoringu czy nowych bramek aby odbył się głupi mecz z Azerami, to można mieć wątpliwości czy to ma sens. Argumenty że to nie fair bo już teraz są przygotowani na przyjęcie tylu turystów jest żaden. Myśleli że uda im się załatwić wszystko na leżąco, bez specjalnych inwestycji a tego nie potrzebujemy.

Władze Poznania po prostu sobie tą organizację wywalczyły, bo początkowo nie byli traktowani jako rezerwowi nawet.

Chorzów za to chciał przykryć dachem Śląski który dla mnie powinien zostać zrównany z ziemią. O bazie hotelowej chyba nie wspomnieli a nawet teraz gdy przyjezdza tam wieksza ekipa np. Anglicy to szukaja hoteli w KRakowie bo na Śląsku jest z tym problem. Z tego co pamiętam w Łodzi chcieli rozbudowywać stadion ŁKSu ale chyba tylko chcieli.

Sikor
18-04-2007, 18:09
I właśnie dlatego organizację powinien dostać Gdańsk. Tak jak nam dali Euro a nie Włochom m.in. po to żeby rozwinąć ten rejon tak my powinniśmy promować inne miejsca niż i tak bardzo popularny i rozwinięty turystycznie Kraków a nawet wg mnie lekko przereklamowany.

Ciekawe co byś powiedział gdyby Warszawa nie dostała euro :ucieka: przecież u nas jest największa baz hotelowa, popularny klub z tradycjami, plan budowy nowego stadionu i rozreklamowane miasto. To po co nam euro w Warszawie?

marsiu
18-04-2007, 18:30
Niesamowity sukces naszego kraju. W życiu bym sie nie spodziewał.
Jest jednak jedno ale...
Brak Krakowa na liście miast w których beda sie odbywac mecze EURO 2012. Niech każdy sobie pisze co chce, ale to właśnie w Krakowie oraz Lwowie powstawała nasza kopana. To miasto to nie tylko historia Polski , ale i historia piłki w naszym kraju. Ktos tego jednak nie docenił, a szkoda.

L. Mo BeMoWo
18-04-2007, 18:30
Ja znalazłem coś takiego:

cytat za oficjalną stroną uefa / euro 2012

Cytat:
...Złożona w Nyon polsko-ukraińska oferta zawierała ranking miast – gospodarzy, sporządzony przez polski sztab. Kamil Wnuk, rzecznik sztabu EURO 2012, wyjaśnił, że sporządzony ranking miał przede wszystkim zmobilizować miasta kandydujące do pracy, a nie zadecydować o tym, gdzie będą rozgrywane spotkania EURO 2012. - To była tylko sugestia dla UEFA - dodał.

Cytat:
.... UEFA rozważa zmiany w organizacji spotkań. Przykładowo, według polsko-ukraińskiej oferty finałowy mecz EURO 2012 miał zostać rozegrany w Kijowie, a ostatnio ze strony UEFA padło zapytanie, czy finał mógłby się odbyć w Warszawie.

arczi
18-04-2007, 19:38
Mamy po prostu o kilka miast zaslugujacych na danie im szansy wiecej, niz sztywne 4. Dlaczego nie Krakow? A dlaczego nie Gdansk i Wroclaw? W kazdym mozliwym zestawieniu szkoda by bylo jakiegos miasta.
Dla mnie tylko zal, ze sami nie sprobowalismy udzwignac ciezaru. Ulozylibysmy to sobie wszystko po swojemu. A pytanie czemu Gdansk a nie Krakow lepiej zamienic na.. Czemu Dniepropietrowsk a nie Krakow?

crolick
18-04-2007, 19:41
Jaki sukces naszego kraju?! Jaki samodzielne próby mistrzostw?!
Nie ma się co oszukiwać, bez Surkisa to byśmy wylądowali jak Węgrzy i Chorwaci z 0 głosami :roll: Nie ma co lać w gacie ze szczęścia jacy my super-duper-hiper wspaniali, i co za cudowna oferta, tylko zacząć pracować żeby na 2012 zdążyć...

Jaco
18-04-2007, 20:00
Jaki sukces naszego kraju?! Jaki samodzielne próby mistrzostw?!
Nie ma się co oszukiwać, bez Surkisa to byśmy wylądowali jak Węgrzy i Chorwaci z 0 głosami :roll: Nie ma co lać w gacie ze szczęścia jacy my super-duper-hiper wspaniali, i co za cudowna oferta, tylko zacząć pracować żeby na 2012 zdążyć...
Nie, no masz rację w 100%. Totalna porażka. Powinniśmy jutro zrezygnować z organizacji. Jebnij się mocno w łeb, chłopaku. :kurde:

crolick
18-04-2007, 20:09
A gdzie ja pisze, że to porażka?! Albo o rezygnacji z organizacji?! To Ty się jebnij mocno w łeb chłopaku :kurde:

Jest się z czego cieszyć, ale pisanie że sami byśmy wygrali organizację EURO albo, że to myśmy [w domyśle bez Ukraińców] wygrali organizację turnieju jest 'lekką' nieprawdą :nie:

Jaco
18-04-2007, 20:15
Już rozumiem:

A ja obstawiam Włochów. Zobaczymy jutro o 11.30 8)

Nie wkurwiaj się tak chłopaku. Polska naprawdę rośnie w siłe. :hyhy:

crolick
18-04-2007, 20:21
Polska naprawdę rośnie w siłe. :hyhy:Wiem. I bardzo się z tego cieszę. Ale nie można przesadzać z hurraoptymizmem :oczko:

Jaco
18-04-2007, 20:23
Polska naprawdę rośnie w siłe. :hyhy:Wiem. I bardzo się z tego cieszę. Ale nie można przesadzać z hurraoptymizmem :oczko:
W porównaniu z Ukrainą można. Naprawdę.

Markotny
18-04-2007, 20:26
Jaką pojemność wkońcu będzie miał Stadion Narodowy?

W jednych źródłach podaje sie 55 tysięcy, a w drugich 70..

Pan Artysta
18-04-2007, 20:29
Jaką pojemność wkońcu będzie miał Stadion Narodowy?

W jednych źródłach podaje sie 55 tysięcy, a w drugich 70..

skośnych gnomóf czy białych ludzi :hmm: :hmm:

Markotny
18-04-2007, 20:33
skośne gnomy to niech wypierdalają do Nadarzyna :hyhy:

Pan Artysta
18-04-2007, 20:36
skośne gnomy to niech wypierdalają do Nadarzyna :hyhy:

eeeeeeeee ale ich wejdzie 120 tysi jak nic :hyhy:

i to na jeden bilet :ucieka: :ucieka: :ucieka: :ucieka: :ucieka:

Markotny
18-04-2007, 20:41
mało.. :O

Pan Artysta
18-04-2007, 20:46
mało.. :O

na 1 bilet :O

***** nas by weszło 80 tysi nie wiecej :hmm:

kiubz
18-04-2007, 21:04

Ciekawe co byś powiedział gdyby Warszawa nie dostała euro :ucieka: przecież u nas jest największa baz hotelowa, popularny klub z tradycjami, plan budowy nowego stadionu i rozreklamowane miasto. To po co nam euro w Warszawie?

Gdyby Warszawa nie dostała to byłbym mocno zdziwiony, ale nie porównyjmy Krakowa do Warszawy...

Brak Krakowa na liście miast w których beda sie odbywac mecze EURO 2012. Niech każdy sobie pisze co chce, ale to właśnie w Krakowie oraz Lwowie powstawała nasza kopana. To miasto to nie tylko historia Polski , ale i historia piłki w naszym kraju. Ktos tego jednak nie docenił, a szkoda.

Listek właśnie powiedział w tv że UEFA do końca roku ma podjąć decyzję o powiększeniu drużyn do 24. Na 90% ma być na tak :O

ale jak mowie, gdzie te wszystkie placzki, obroncy Chorzowa i Krakowa byli gdy te 2 miasta de facto przegraly swoje szanse. Wszyscy sie teraz obudzili dopiero? Dla mnie kandydatura z Ukraina od początku jest megakiszką. Sami bylibyśmy w stanie to zorganizować. Mieszkamy w 40 mln kraju, organizujemy jedną z największych imprez na świecie a tak naprawdę na samą imprezę potrzebne będą zaledwie 4 stadiony. Troche żenujące.

mort
18-04-2007, 21:14
A mi jest głupio.

Bo nie potrafie poczuć tej euforycznej radości, której wymagają ode mnie media, znajomi i ludzie w fabryce :roll:

Fajnie,że wygralismy, szansa na stadiony, rozwój i takie tam....- no wszystko fajnie ale mnie to jakoś nie cieszy.

No i co?

hatchet
18-04-2007, 21:18
No i co?

2000 post nabity ;)

Markotny
18-04-2007, 21:20
Gdybyśmy sami chcieli to organizowac, to byśmy nie wygrali.

Dzieki polityce Platiniego kraje, które nie mają rozwiniętej infrastruktury jako takiej, wlasnie maja szanse na jej poprawe (w naszym przypadku wybudowanie praktycznie od podstaw). Dzięki temu zysk z tej imprezy osiągną dwa duże kraje, które bądź co bądź, są dużym rynkiem..

Generalnie nie wiem po co nam wiecej stadionów niż te 40 tysięcy. Głównym celem jest wybudowanie dużego obiektu, gdzie nasza kadra będzie grać mecze miedzynarodowe plus 2-3 w zastępstwie, lub dla drużyn młodzieżowych etc. Wątpie, aby w takim Gdańsku zapełnił się ten stadion, a stojąc pusty raczej nie zarobi na siebie (no chyba, że Lechia ma tam grac, ale to już inna bajka..).

kiubz
18-04-2007, 21:24
Lechia ma tam grać... nawet na wizualizacjach są ich barwy. Co do rentowności to chyba jednak największy problem z tym może być właśnie w Warszawie. My tam raczej grać nie będziemy, chyba że nagle Legia zacznie brylować w LM i będzie więcej chętnych niż 30 tys na Ł3. A ten stadion będzie duży i zajebiście drogi, więc wątpie czy utrzyma się z samych imprez, meczów kadry, finałów imprez krajowych i europejskich itp...

eMeL
18-04-2007, 21:38
http://www.legialive.pl/news.php?id=21809 :

"Decyzja UEFA o przyznaniu Polsce i Ukrainie organizacji Mistrzostw Europy 2012, wywołała ogromną radość wśród kibiców w całej Polsce. Inwestycje piłkarskie mają wreszcie nabrać rozpędu. Nowy stadion ma zostać wybudowany m.in. w Warszawie na miejscu stadionu X-lecia. Po ustąpieniu euforii fani Legii, zaczęli sobie stawiać pytanie czy w Warszawie znajdzie się miejsce dla dwóch stadionów.
Wygląda na to, że kibice Wojskowych mogą jednak spać spokojnie. Jak zapewnia prezydent Warszawy, Hanna Gronkiewicz-Waltz, nie ma powodów do niepokoju. Prezydent mówi, że miasto koncentruje się na stadionie przy ul. Łazienkowskiej 3 i nie zamierza przejmować stadionu X-lecia. „Patrząc po gospodarsku, wolałabym, żeby został on obiektem państwowym. Taki stadion jest drogi w utrzymaniu. Żebyśmy go przejęli, musiałby przynosić ekstra dochody. My musimy się przede wszystkim zatroszczyć o obiekt Legii. W tej chwili trzeba go przystosować do meczów eliminacyjnych. Dwa stadiony na utrzymaniu Warszawy to byłoby troszkę za dużo” - mówi Gronkiewicz-Waltz w rozmowie z dziennikarką „Życia Warszawy”. "

Tuzin
18-04-2007, 21:43
Coz, tak jak Swiatowe Forum Ekonomiczne odbylo sie namiocie, jak na Miss World panienki paradowaly po dziurawej E. Plater do 50-letniej Sali Kongresowej, tak samo Euro2012 zorganizujemy :]

mort
18-04-2007, 22:54
Dziękuję Lajtowy za wyczerpującą odpowiedź na moje lakoniczne pytanie 8)

Mam dokładnie takie same odczucia tylko mi się ich artykułowac nie chciało :hyhy:

daimler
18-04-2007, 23:25
England welcom to.

:zdziwiony:
wiesz, dałbym dużo żebyśmy na meczach darli japy tak jak to robią Angole.

ps. http://ekstraklasa.wp.pl/gid,8418051,kat,53408,galeriazdjecie.html :lol3:

GregorAE
18-04-2007, 23:31
Dla mnie euro to nie tyle radość czysto piłkarska co wielki zastrzyk ekonomiczo-gospodarczy, a przede wszystkim...kibicowsko-kulturowy.
Lajtowy- pomyśl, nie musisz iść na żaden mecz(z różnych powodów), ale wyjdziesz na zewnątrz i poczujesz atomsfere mistrzostw...różne narody, rózne kultury kibicowskie, przemieszcające się po ulicach, a to wszystko u nas...nigdzie nie trzeba jechać żeby to zobaczyć, żeby to przeżyć...

mort
18-04-2007, 23:31
England welcom to.

W sensie "tak bezustannie" ? :lol:

różne narody, rózne kultury kibicowskie, przemieszcające się po ulicach, a to wszystko u nas...nigdzie nie trzeba jechać żeby to zobaczyć, żeby to przeżyć...

Inne ludy wyjadą a ja ***** będę musiał żyć z cenami, które pozostaną :/

Tur
18-04-2007, 23:36
England welcom to.

Tak jak np. Celtic (może nie angielski, ale wyspiarski), który po sparingu z nami był zachwycony tamtą "atmosferą", której praktycznie nie było?

daimler
18-04-2007, 23:43
Tak jak np. Celtic (może nie angielski, ale wyspiarski), który po sparingu z nami był zachwycony tamtą "atmosferą", której praktycznie nie było?

nie, tak jak na przykład:
http://youtube.com/watch?v=2dX52dZmvL0&mode=related&search=
względnie
http://youtube.com/watch?v=mklUNvwcMJI&mode=related&search=

Tur
18-04-2007, 23:51
Great Escape jak dla mnie to nic specjalnego (szczególnie, że niewielu z nich tam śpiewa), ale to może rzecz gustu.

Co do hymnu to myślę, że my swój śpiewamy lepiej.

Nie twierdzę, że u nas na kadrze jest super, ale od kogo jak kogo, ale od Angoli na pewno nie odstajemy.

kiubz
19-04-2007, 01:06
The friendship between our nations has a very long history. This big tournament will be an important milestone in the history of our two Slavic nations.

ciekawe co konkretnie miał na myśli... czy chodziło mu o Akcję Wisła czy może o Ukraińską Powstańczą Armię, a może o Ukraiński Komitet Narodowy?, czy mówiąc o przyjaźni prezes sięgnął do czasów wojny polsko -ukraińskiej z lat 1918-1920? czy sięgnął wprost do źródeł miłości między naszymi narodami i czasów Powstania Chmielnickiego? jak myślicie? :ucieka:

ps. Lwów jest nasz!

Numer
19-04-2007, 01:16
Chyba chodzi mu o tanią Ukraińską siłę roboczą w Polsce.

ps o wszystko mu chodzi

matx
19-04-2007, 01:57
Mozna sie wpisać w tym temacie czy nie ? **** tam, jest to zajebame EURO :O

Ja tam oije :hyhy: zajebiscie...

Żuku
19-04-2007, 07:58
zawsze podobał mi się sposób jaki Lajtowy pisał, ironizmy i zgryźliwość była często wykorzystywana w jego tekstach ale ... ile można narzekać? To już chyba taka nasza cecha narodowa, nigdy nam się nie dogodzi. Mamy EURO.. to źle, że nie będzie ruchu kibicowskiego, takiego jak w lidze. Skąd wiesz? Gramy u siebie, MOŻE uda się jakoś dogadać - to jeszcze 5 lat. (ciekawe gdzie Dziewulski będzie wówczas urzędować)

W Polsce wreszcie coś się ruszy a niektórzy znastanawiają się co ze stadionem Legii ... Niektórzy patrzą niezwykle krótko-wzrocznie. Ciesze się, że wreszcie wyleją troche tego asfaltu, ciesze się że wreszcie Warszawa, jako miasto, zostanie odnowiona i przystosowana do przyjęcia większej liczby ludzi - z państw europejskich gdzie jest czysto a nie śmierdząco jak na dworcu centralnym.
Wiem, że teraz większość jest "happy" i że są osoby, które spoglądają na wszystko z "przymróżeniem oka" i właśnie chciałbym zwrócić się do tych drugich osób: Panowie (Panie..), rząd Polski (...) zobligował się do zrobienia tych rzeczy, gdyby nie ta obietnica, to UEFA nie zgodziła by się na realizacje tej imprezy. Jestem przekonany, że te obietnice są poparte faktami i zostaną dotrzymane. Nie wyobrażam sobie żeby UEFA zaufała nam "na słowo", że będzie OK. Bardziej bałbym się o Ukrainę.

Jeżeli komuś przeszkadza mój optymizm to moge dodać proche pesymizmu: Panowie, czekają nas w chu*, wielkie korki jak będą to budować :zly:

Mazi
19-04-2007, 10:18
2 filmiki z wczorajszego świętowania przyznania nam prawa do organizacji Euro 2012. Generalnie jakość nie za specjalna, ale zawsze jakaś tam pamiątka jest:
http://www.youtube.com/watch?v=-E9Uv8KJ6hE

oczywiście nie mogło zabraknąć również akcentów legijnych...
http://www.youtube.com/watch?v=u8kpWgyEYjE

żałuję tylko, że nie nagrałem przemówienia Gronkiewiczówny-Waltzówny... powiedziała, że będzie stadion dla Legii po czym większość publiki wpadła w szał radości śpiewając "Legia Warszawa" 8)

pierwszy raz od ok. 7 lat jestem przekonany, że Warszawa w końcu będzie miała stadion z prawdziwego zdarzenia :)

Sharn
19-04-2007, 11:57
Jakoś mi te przemyślenia Lajtowego nie pasują. Z kilku powodów. Skoro mają się tu zjechać sami pasjonaci z trąbkami to proponuję Lajtowemu wejście do pubu z Angolami i ich flagą przewiązaną na nodze. Druga sprawa to ten powszechny ład i porządek jaki zapanuje po ME. Mecze mają się odbyć tylko w 4 miastach. I tam rzeczywiście powstaną obiekty gdzie miejsc nie za bardzo można zmieniac i gdzie typowy polski luzik będzie tępiony. Co nie oznacza, że na stadionie Lecha zasiądą same pikniki i mecze z nami zostaną sprowadzone do rycerskiej rywalizacji jak regaty wioślarskie pomiędzy angielskimi uniwerkami, albo baseball u zamorskich faszystów z USA. Bywały mecze z Lechem gdzie się złaziło na Legię 25 tysięcy pyrusów i jakoś z tej mieszaniki niby piknikowej robiły się nieco agresywne jednostki.
Pozatym mistrzostwa nie zmienią magiczną różdżką emocji spowodowanej meczami naszej drużyny w takich egzotycznych miejscach jak np. Sanok czy Gdynia.
Co do lekceważącego tonu w stosunku do pasjonatów i pikników to radzę tylko zapamiętać jedną rzecz. Czas nie stoi w miejscu i na ogromną większość młodych piłkarskich fanatyków przychodzi czas. Wolą się zająć na stadionie pasjonowaniem się pokracznym bieganiem Włodarczyków niż np. rzucaniem serpentyn. Nie od dziś wiadomo, że część kibiców zmienia z czasem środek żylety na trybunę krytą. Powiedziałbyś Lajtowy któremuś z weteranów walk o Częstochowę '80, że jest piknikiem albo pasjonatem, a nie prawdziwym kibicem?
Świat nie jest czarno-biały.

Nazgul
19-04-2007, 13:11
Tutaj trochę innych przemyśleń :)

http://sport.onet.pl/0,1248713,1521933,wiadomosc.html

O co chodzi? Że pies UE czy że NIE pies Rosji? :D

Włochom też się mózgi w spaghetti zaplątały :)

http://sport.onet.pl/0,1248713,1521987,wiadomosc.html

DobryChłopak
19-04-2007, 14:16
Mam co do tego Euro mieszane uczucia.
Z jednej strony cieszę się, bo to zajebista szansa na rozwój dla Polski w wielu aspektach życia codziennego.
Jednak z drugiej strony stanie się to, o czym pisze Lajtowy. Kibicowanie jakie znamy odejdzie do lamusa. Nie mówiąc już o Częstochowie, czy nawet bieganiu po różne fanty przez murawę, odpalaniu pirotechniki.
Nasz rząd załatwi 2 sprawy za jednym zamachem, wybudują wszystko, co potrzebne do mistrzostw, a przy okazji pozbędą się "elementu społecznego" w naszej postaci.
A jeśli ktoś liczy na zadymy np. z Anglikami to może się przejechać. To już nie są czasy Parku Saskiego, ludzie którzy chętnie wzięli by w czymś takim udział, wcale do nas nie przyjadą. Oczywiście pozostaje też kwestia zabezpieczenia takiej imprezy.
Ale przecież nie chodzi o bicie się na takim czymś. Tylko o to, co nam z tej imprezy zostanie. Czyli pełna inwigilacja środowiska, zakazy za byle gówno, lepsza zabawa w pubie przed meczem niż w trakcie jego trwania...

Tur
19-04-2007, 14:37
Mam co do tego Euro mieszane uczucia.
Z jednej strony cieszę się, bo to zajebista szansa na rozwój dla Polski w wielu aspektach życia codziennego.
Jednak z drugiej strony stanie się to, o czym pisze Lajtowy. Kibicowanie jakie znamy odejdzie do lamusa. Nie mówiąc już o Częstochowie, czy nawet bieganiu po różne fanty przez murawę, odpalaniu pirotechniki.
Nasz rząd załatwi 2 sprawy za jednym zamachem, wybudują wszystko, co potrzebne do mistrzostw, a przy okazji pozbędą się "elementu społecznego" w naszej postaci.
A jeśli ktoś liczy na zadymy np. z Anglikami to może się przejechać. To już nie są czasy Parku Saskiego, ludzie którzy chętnie wzięli by w czymś takim udział, wcale do nas nie przyjadą. Oczywiście pozostaje też kwestia zabezpieczenia takiej imprezy.
Ale przecież nie chodzi o bicie się na takim czymś. Tylko o to, co nam z tej imprezy zostanie. Czyli pełna inwigilacja środowiska, zakazy za byle gówno, lepsza zabawa w pubie przed meczem niż w trakcie jego trwania...

Po części masz dużo racji, ale nie do końca. Czy ruch ultras, czy cały kibicowski zniknął np. we Włoszech? Nie. Mimo, że mają infrastrukturę na najwyższym poziomie to kibice jakoś się tam trzymają.

L. Mo BeMoWo
19-04-2007, 14:49
Apropos wściekłości Ruskich i ich tekstów o psach, ciekawie to wygląda w zestawieniu z faktem, że ich przedstawiciel - Dr Viacheslav Koloskov - głosował za naszą kandydaturą.

Na Sybir Go!

DobryChłopak
19-04-2007, 15:00
Dobra infrastruktura nie jest oczywiście wyznacznikiem fanatyzmu.
Ale ten fanatyzm może i będzie ograniczony przez państwo.
Odpowiednie kary, nagonka, kreowanie nas na bandytów wśród "normalnej" publiki, zakazy. I jesteśmy w dupie.
Poza tym Włochy nie są chyba dobrym przykładem. Bo jaką karą jest zawieszenie ligi, skoro wiadomo, że kiedyś musi zostać odwieszona? To samo było niedawno w Grecji i co? I po wznowieniu rozgrywek zdążyli się pobić na wielu stadionach
Podsumowując, Polska to nie Włochy czy Grecja gdzie kibice trzymają się razem.
Tutaj sympatyk piłki nożnej będzie skarżył się panu policjantowi, że brzydko krzyczę w kierunku sędziego

Jakoś strasznie pesymistycznie mi wyszło. Model angielski prędzej czy później wejdzie u nas w życie, jednak przez Euro stanie się to bardzo raptownie.

kiubz
19-04-2007, 15:27
Jakoś strasznie pesymistycznie mi wyszło. Model angielski prędzej czy później wejdzie u nas w życie, jednak przez Euro stanie się to bardzo raptownie.

A my swoje: Nie było was, był las...

Nie sądzę. Kupią bilety, przyjdą na mecz, zjedzą popcorn, dostaną opierdol ode mnie że to nie teatr i jak będę chciał to będę stał przez cały mecz, pójdą do domu, Mistrzostwa się skończą, znikoma część zacznie chodzić na ligę, a reszta następny kontakt z futbolem będzie miała w środowe wieczory oglądając LM.

Mistrzostwa nie są kierowane do nas, ale ja się cieszę z tego że metro może szybciej wybudują (kupiłem mieszkanie niedaleko planowanej stacji), że dworzec zrobią nowy, że drogi powstaną, że w szkołach powstaną boiska o jakich ja w wieku 7-8 lat mogłem pomarzyć, że będzie się promować kluby młodzieżowe, że miasto się rozwinie... tyle, na mecz pewnie jakiś pójdę, ale większe emocje poczuję jadąc do Sanoka...

Jean P.Belmondo
19-04-2007, 15:53
Kto bedzie budowal te drogi itd? Skoro wszyscy pracownicy sa w Anglii

Kempes
19-04-2007, 16:04

w TV właśnie mówią że Kaczor podpowiada azjatów ...
mi to z grubsza obojętne - ważne aby sprawnie szło

ps. co do wypowiedzi Lajtowego jeszcze
Ja wiem że cały kraj sie cieszy i nie można mieć za złe że będziemy mieli kilkadziesiąt milionów piłkarskich małyszowców ale mimo wszystko jak dziś spytałem kumpla pół żartem czy idzie na Korone a on odpowiedział : niee coś Ty , ale jak wybudują taki dużym stadion to fajnie byłoby sie przejść - to mnie krew zalała...

Chyba bede musiał brać coś na ciśnienie , jak zacznie sie EuroMania

majak
19-04-2007, 16:05

Wlasnie Kaczynski powiedzial, ze bedzie sciagal fizoli z Azji, Chin i Indii. Beda ich tam lapac w siatke, a potem statkami w ladowniach wozic?

Sharn
19-04-2007, 16:06

A my swoje: Nie było was, był las...

Nie sądzę. Kupią bilety, przyjdą na mecz, zjedzą popcorn, dostaną opierdol ode mnie że to nie teatr i jak będę chciał to będę stał przez cały mecz, pójdą do domu, Mistrzostwa się skończą, znikoma część zacznie chodzić na ligę, a reszta następny kontakt z futbolem będzie miała w środowe wieczory oglądając LM.

I to jest głos rozsądku. Jeśli ktoś myśli, że ci sami ludzie co kupią bilety za kilka stów zasiądą później na stadonie popatrzeć jak jakiś nowy Włodarczyk kopie się w czoło to w mojej opinii jest w błędzie.
Nie uważam też, że jakieś modele spowodowane lepszą infrastrukturą wyplenią z naszych stadionów prawdziwe kibicowanie. Pozatym co to jest model angielski? Że niby co? Dużo ludzi chodzi na mecze? Pikniki? I co z tego? Nie zauważyłem, żeby w Anglii czy w Niemczech ogromna liczba pikników zabiła chuligankę (Anglia, Niemcy) czy ultraskę (Niemcy).

Sharn
19-04-2007, 16:08

Hehe - będzie w Warszawie chinatown.

Tuzin
19-04-2007, 16:20
Jesli chodzi o lokalizacje meczow.
Krakow - fakt jest ladny, dobrze skomunikowany, ale problemem tam jest... stadion. Nie dosc ze maly, to jeszcze taki zwykly betonowiec. Mniej wiecej tak samo jakby Euro miano grac na naszym nowym. Takich jest w Europie setki. Nic szczegolnego prawde powiedziawszy.
Ale przypuszczam, ze liczba druzyn w ME zostanie powiekszona do 24 i zarowno Krakow jak i Chorzow sie zalapia.

Debiut
19-04-2007, 16:24

Hehe - będzie w Warszawie chinatown.

a myszlisz , ze co z robią obecnymi uzytkownikami stadionu X lecia ?

Sharn
19-04-2007, 16:38
Wiem co ja bym zrobił. Wsadził do wagonów i wysłał do domu. :oczko:

Virus
19-04-2007, 16:57
pojada na wymiane do chin :D

Jastrząb
19-04-2007, 17:03
pojada na wymiane do chin :D

To tak w temacie:

http://miasta.gazeta.pl/warszawa/1,34862,4071862.html

Jest też tam film. Ogólnie to nie wiem jaki jest problem. Polaków przenieść w inne miejsce, a tych wszystkich gamoni wypierdolić z powrotem.

W sumie to jestem ciekaw jak to będzie wyglądało, bo przy tym co tam jest to stajnia augiasza wymięka. Stadion to jeszcze luz, ale to co jest między nim a dworcem autobusowym, to chyba tylko podpalić trzeba. Ciesze się, ze te tałatajstwo wypieprzą, bo często mam (nie)przyjemność korzystać z dworca Stadion i to co tam jest to istna Albania.

daimler
19-04-2007, 17:23
Ponoć Polaków to tam już niewielu zostało, już od dawna szukają innego miejsca do handlu. Takie pierdolenie że "wyjdziemy na ulice!". Fakty są takie, że zaorają ten pierdolnik i nikt nie ma nic do powiedzenia. Ciśnienie jest teraz takie, że miasto do spółki z rządem (to tereny państwowe) zrobią z tym porządek raz dwa. I na pewno nikt pana Marcina nie będzie pytał o zdanie.

Alleluja! :)

Polakom można stworzyć gdzieś miejsce na bazar gdzieś przy Wschodnim, wali mnie to. A resztą niech się zaopiekuje urząd imigracyjny :zlosliwy:

stalowiec
19-04-2007, 21:47
Apropos wściekłości Ruskich i ich tekstów o psach, ciekawie to wygląda w zestawieniu z faktem, że ich przedstawiciel - Dr Viacheslav Koloskov - głosował za naszą kandydaturą.

Na Sybir Go!
Przed wyborem mówili,że Ruski zagłosuje na nas,bo Oni chcą w 2016r. zorganizować i Im przeciwnik na wschodzie w przypadku wygranej Polski i Ukrainy odpadnie.Teraz mówią,że przez ten wybór praktycznie nie mają szans na EURO 2016.Dziwny naród 8)

Mazi
20-04-2007, 09:26
http://sport.onet.pl/0,1248713,1522508,wiadomosc.html

Finał Euro 2012 w Warszawie?!
Przegląd Sportowy/mm /07:41

Według dokumentów złożonych do UEFA jeszcze przed wyborem gospodarza Euro 2012, mecz otwarcia ma się odbyć w Warszawie, a finał Mistrzostw Europy w Kijowie. Jednak wybór tych miejsc nie jest jeszcze przesądzony - niewykluczone, że na wniosek UEFA zostanie całkowicie zmieniony.
Być może szefowie europejskiej federacji uznają, że lepszym miejscem do rozegrania finału będzie Warszawa, natomiast mecz rozpoczęcia odbędzie się w Kijowie. Za Warszawą na pewno przemawia fakt, że jest jednak zdecydowanie bliżej dla państw Europy Zachodniej niż do Kijowa i dlatego możliwa jest zmiana miejsca rozegrania finału.

To byłoby krótko mówiąc niesamowite wydarzenie...

Żuku
20-04-2007, 10:20
dla mnie od początku było to głupotą aby rozgrywać finał w Kijowie. Daleko, zły dojazd.

Żuku
20-04-2007, 10:28
http://forum.legialive.pl/viewtopic.php?t=7483

sceptycy 8)

Jaco
20-04-2007, 10:45
http://forum.legialive.pl/viewtopic.php?t=7483

sceptycy 8)
Kilka wpisów jest naprawdę udanych.. :hyhy:
No i numer10 stawia zgrzewkę dobrego, australijskiego browaru koleżance Pino. :lol3:

Numer
20-04-2007, 11:07
Jakie dobre piwo, tu są siki, na chemikaliach i niskich procentach, dlatego nic nie stawiam :oczko:

Jastrząb
20-04-2007, 11:09
Jakie dobre piwo, tu są siki, na chemikaliach i niskich procentach, dlatego nic nie stawiam :oczko:

Już Ty tam nie kombinuj :hyhy:

p.s. Swoja drogą to ciekaw jestem ile postów przez 5 lat nasmarujemy w tym temacie.

Jaco
20-04-2007, 11:24
Jakie dobre piwo, tu są siki, na chemikaliach i niskich procentach,
Czytaj i ucz się:

http://www.browar.biz/forum/forumdisplay.php?s=dbc338d3ee870f475f59f1638d11358 1&f=77

Daj nam Boże kiedyś takie siki.

:modli:

pinomc
20-04-2007, 11:33

http://www.melbournepubs.com/images/beer/beer/cascade-pale-ale.jpg

http://www.melbournepubs.com/images/beer/beer/crown-lager.jpg

http://www.melbournepubs.com/images/beer/beer/fosters-lager.jpg

numer co polecasz 8)

Numer
20-04-2007, 11:43
O piwie Fosters nie muszę dużo mówić. Jest to najsłynniejsze australijskie piwo na świecie ale niestety jedne z najgorszych. Firma wogóle nie dba o jakość swojej marki i produkuje te piwo pod licensją w wielu miejscach. W Anglii np. Fosters lager jest jednym z najtańszych piw (nie uwzględniając ozywiście piw pod marką supermarketu!). Z drugiej strony Fosters Export jest znacznie lepsze (ale i mocniejsze). Podobnie na rynku angielskim postępuje Heineken. Jest to też jedne z najtańszych i najsłabszych piw, ale dostepne jest także w "wersji full opjca," czyli Heineken... Export.

Jaco
20-04-2007, 11:44
O piwie Fosters nie muszę dużo mówić. Jest to najsłynniejsze australijskie piwo na świecie ale niestety jedne z najgorszych. Firma wogóle nie dba o jakość swojej marki i produkuje te piwo pod licensją w wielu miejscach. W Anglii np. Fosters lager jest jednym z najtańszych piw (nie uwzględniając ozywiście piw pod marką supermarketu!). Z drugiej strony Fosters Export jest znacznie lepsze (ale i mocniejsze). Podobnie na rynku angielskim postępuje Heineken. Jest to też jedne z najtańszych i najsłabszych piw, ale dostepne jest także w "wersji full opjca," czyli Heineken... Export.
No to Foster's dla Pino odpada. Jedziesz dalej. :zlosliwy:

Numer
20-04-2007, 11:56
acha no i tylko 4% najczęściej, Wiece gorzały jest w czekoladkach nasączonych w alkoholu.

I może się podzielę z:
W rolach głównych:

Arczim
Pustym
Menelem
Gnatkiem
ems'm
junior_mokoto
Armandem
Paluchem
MaxyM
I więcej...

crolick
20-04-2007, 12:38
Czytaj i ucz sięNo na razie to powinien tylko czytać bo w Australii to picie dozwolone chyba od 18 roku życia :D

Numer
20-04-2007, 12:45
Czytaj i ucz sięNo na razie to powinien tylko czytać bo w Australii to picie dozwolone chyba od 18 roku życia :D
Odezwę się za 96 dni :efoch:

Jastrząb
20-04-2007, 13:13
http://muzyka.onet.pl/10172,1522550,newsy.html

Już ***** zaczynają :zly:

crolick
20-04-2007, 13:30
Odezwę się za 96 dni :efoch:97. Dolicz 1 dzień na trzeźwienie :pijemy:

Numer
20-04-2007, 13:38
Odezwę się za 96 dni :efoch:97. Dolicz 1 dzień na trzeźwienie :pijemy:
W takim razie może dwa, bo mój kolega ma urodziny tego samego dnia.

Armand
20-04-2007, 15:05
Mają do ME wyremontować ponad 1,5 tys. km torów kolejowych.
Mam nadzieję, że ktoś pójdzie po rozum do głowy i zrobią to tak, aby TIRy jadące przez Polskę były przewożone koleją, tak jak ma to miejsce chociażby w Belgii (i zapewne w większości krajów na zachodzie). :modli:

Jastrząb
20-04-2007, 15:08
http://www.sport.pl/pilka/1,80056,4076666.html

Wtorkowa prezentacja

Żuku
20-04-2007, 15:19
jak dla mnie nic specjalnego.. Ciekaw jestem jak wyglądały inne.

Podobno był problem z Ukraincami, apropo ich "technologii" używanej w prezentacji. Czy aby było to pokroju TV Polonia1/ Tele5? :roll:

daimler
20-04-2007, 15:32
Najlepszą prezentację miasta zdecydowanie przygotował Gdańsk. :brawo:

Raffi
20-04-2007, 15:33
Szczerze mówiąc, to podczas naszego klipu "lekko" latał obraz :ucieka: :ucieka: Niczym na zużytej kasecie video

Żuku
20-04-2007, 15:55
Najlepszą prezentację miasta zdecydowanie przygotował Gdańsk

ile było prezentacji? Myślałem, że video tylko ta

daimler
20-04-2007, 15:57
Nie tylko, każde miasto miało swoją:
http://www2.e2012.org/pl/29_993.html

Gdańsk przygotował bardzo klimatyczną, na prawdę widać że mieli pomysł, podczas gdy "warszawska" taka jałowa nieco... :/

Żuku
20-04-2007, 16:18
jeżeli wybrano naszą kandydature na zasadzie tych prezentacji to powiem tyle: SZOK. Wszystkie prezentacji (z wyjątkiem Gdańska) to amatorszczyzna, swoją kamerą zrobiłbym coś podobnego a wydano podobno niezłe pieniądze na przygotowanie tego materiału. TVN ma lepsze klipy :O

Jak przypomne sobie prezentacji Francji ( reklamy miast ), to niebo a ziemia. Z tego co pamiętam to zostały one wykorzystane w grze World Cup 98 (EA Sports).

http://youtube.com/watch?v=cPlljRhxPsA

intro z gry, w sumie to tutaj prawie nic nie ma ale wykorzystany jest element jak kogut biegnie z piłką przez miasto. Jest to urywek jednej z prezentacji.

GregorAE
20-04-2007, 17:17
Czy z racji tego że będziemy gospodarzem tej imprezy podczas losowania grup trafiamy do innego koszyka czy nie ma to zupełnie znaczenia?

Szyja
20-04-2007, 18:06
emocje już powoli opadły więc można się pokusić o pierwsze "za" i "przeciw" Euro 2012...
plusów jest zdecydowanie więcej niż minusów-to chyba jest oczywiste. Ale teraz pomyślmy jak te plusy odbijają się w rzeczywistości...nie musze chyba wymieniać że: będziemy mieli setki kilometrów nowych dróg, rozbudują się porty lotnicze, napewno zostanie rozbudowana infrastruktura hotelarsko-gastronomiczna, do Polski ściągnie wtedy masa ludzi różnych narodowaści (dla mnie osobiście sic!) co napewno odbije się na turystyce a szczegółowo na reklamie naszego kraju w Europie, napewno też wzrośnie liczba ludzi zatrudnionych w handlu i przemyśle bo w koncu ktoś musi wybudować te stadiony. i na koniec...a no własnie-będziemy mieli nowe stadiony.
mi osobiście nasuwa się tylko jedno retoryczne pytanie: czy aby powstały nowe stadiony musieliśmy otrzymać "bodziec" z zewnątrz w postacji wyboru naszej kandydatury? czy gdybyśmy nie dostali tej szansy to ile lat musielibyśmy czekać jeszcze na powstanie nowych obiektów...
czy aby nasz samorząd i ci wszyscy ludzi zwiazani ze "stołkiem politycznym" nie dostrzegali wcześniej takiego problemu? teraz nagle sukces ma wielu ojców...

porusze też kwestie kibicowską na Euro 2012...wiadomo że przyjadą pewnie takie nacje jak Anglicy, Niemcy, Holendrzy, Chorwaci. i dobrze że przyjadą. A dlaczego? bo taka impreza jak EURO jest nastawiona stricte komercyjnie i "kibic" który kupi bilet,przyjdzie na stadion,kupi MegaEuro 2012 zestaw czyli cole ,popcorn i hamburgera (może będzie Polska gięta ;]) za cene 4 Euro będzie poprostu idealnym przykładem "kibica" na stadionie.
napisałem kibica w cudzysłowie. dlaczego? a no dlatego-wracając do sprawy przyjazdu innych nacji-a no dlatego że na każdym meczu będzie takich kibiców jakieś 80% a przyjazd takich ekip jak wspomniane wcześniej narody które mają uznaną marke kibicowską napewno doprowadzi do tego iż te mistrzostwa nie do końca będą nam przypominały futbolowy piknik...a jeśli chodzi o nas-fanów Polski.
Napewno każdy maży żeby obejrzeć mecz na nowym stadionie na którym będzie grać nasza kadra....
dziś w pracy usłyszałem rozmowe dwóch typów-mieli koło 45 lat:
X: jak będą nasi grali to będe się starał pojechać na ten mecz
Y: no ja też
X: będzie problem z biletami ale damy rade
nie chciałem im się wtrącać ale najchętnij powiedziałbym po co chcą jechać na mecz skoro nie interesuje ich to zbytnio na co dzień...oby jak najmniej takich kibiców na meczach naszej kadry,chociaż z drugiej strony jest to niestety nie uniknione...

nie pozwólmy na ta żeby nasza mentalność kibicowska-a jest ona najlepsza w Europie wg. mnie- nie została wyparta poza stadion wraz z pierwszym gwizdkiem sędziego...

Jastrząb
20-04-2007, 18:15
emocje już powoli opadły więc można się pokusić o pierwsze "za" i "przeciw" Euro 2012...
plusów jest zdecydowanie więcej niż minusów-to chyba jest oczywiste. Ale teraz pomyślmy jak te plusy odbijają się w rzeczywistości...nie musze chyba wymieniać że: będziemy mieli setki kilometrów nowych dróg, rozbudują się porty lotnicze, napewno zostanie rozbudowana infrastruktura hotelarsko-gastronomiczna, do Polski ściągnie wtedy masa ludzi różnych narodowaści (dla mnie osobiście sic!) co napewno odbije się na turystyce a szczegółowo na reklamie naszego kraju w Europie, napewno też wzrośnie liczba ludzi zatrudnionych w handlu i przemyśle bo w koncu ktoś musi wybudować te stadiony. i na koniec...a no własnie-będziemy mieli nowe stadiony.
mi osobiście nasuwa się tylko jedno retoryczne pytanie: czy aby powstały nowe stadiony musieliśmy otrzymać "bodziec" z zewnątrz w postacji wyboru naszej kandydatury? czy gdybyśmy nie dostali tej szansy to ile lat musielibyśmy czekać jeszcze na powstanie nowych obiektów...
czy aby nasz samorząd i ci wszyscy ludzi zwiazani ze "stołkiem politycznym" nie dostrzegali wcześniej takiego problemu? teraz nagle sukces ma wielu ojców...

porusze też kwestie kibicowską na Euro 2012...wiadomo że przyjadą pewnie takie nacje jak Anglicy, Niemcy, Holendrzy, Chorwaci. i dobrze że przyjadą. A dlaczego? bo taka impreza jak EURO jest nastawiona stricte komercyjnie i "kibic" który kupi bilet,przyjdzie na stadion,kupi MegaEuro 2012 zestaw czyli cole ,popcorn i hamburgera (może będzie Polska gięta ;]) za cene 4 Euro będzie poprostu idealnym przykładem "kibica" na stadionie.
napisałem kibica w cudzysłowie. dlaczego? a no dlatego-wracając do sprawy przyjazdu innych nacji-a no dlatego że na każdym meczu będzie takich kibiców jakieś 80% a przyjazd takich ekip jak wspomniane wcześniej narody które mają uznaną marke kibicowską napewno doprowadzi do tego iż te mistrzostwa nie do końca będą nam przypominały futbolowy piknik...a jeśli chodzi o nas-fanów Polski.
Napewno każdy maży żeby obejrzeć mecz na nowym stadionie na którym będzie grać nasza kadra....
dziś w pracy usłyszałem rozmowe dwóch typów-mieli koło 45 lat:
X: jak będą nasi grali to będe się starał pojechać na ten mecz
Y: no ja też
X: będzie problem z biletami ale damy rade
nie chciałem im się wtrącać ale najchętnij powiedziałbym po co chcą jechać na mecz skoro nie interesuje ich to zbytnio na co dzień...oby jak najmniej takich kibiców na meczach naszej kadry,chociaż z drugiej strony jest to niestety nie uniknione...

nie pozwólmy na ta żeby nasza mentalność kibicowska-a jest ona najlepsza w Europie wg. mnie- nie została wyparta poza stadion wraz z pierwszym gwizdkiem sędziego...

Ale o co kaman :hmm:

Czy źle, że przyjadą czarni francuzi a dobrze, że będą też "prawilni kolorowo" niemcy? Bo jakoś nie czaję.

sham
20-04-2007, 18:23
Jednak PiS same sukcesy odnosi. Naprawdę bardzo dobra koalicja z Samoobroną i LPR, i ten jakże mądry wybór Polaków pokazuje, że dopiero pozbycie się agentów z WSI, zlikwidowanie układów, sitw, tego całego różowego salonu, łżeelit - skokowo popycha kraj do przodu! Aż żal pomyśleć nad tymi utraconymi latami, zmarnowanymi szansami bez przeprowadzenia powszechnej lustracji.... Gdyby Prezydent Lech Kaczyński wraz z premierem Jarosławem rządzili od początku przemian to dziś Polska byłaby w G7!!! Tak, tak, wcale się nie mylę, nie G8 ale G7 bo wyprzedzlibyśmy co najmniej Włochów, tak jak w wyścgu po EURO 2012.

Niech żyje IV RP!!! :)

Szyja
20-04-2007, 18:34
Ale o co kaman :hmm:

Czy źle, że przyjadą czarni francuzi a dobrze, że będą też "prawilni kolorowo" niemcy? Bo jakoś nie czaję.

Anglicy,Niemcy,Holendrzy i Chorwaci-chodziło mi tu tylko i wyłącznie o aspekt ich marki kibicowskiej w Europie

Włóczykij
20-04-2007, 21:49
Jednak PiS same sukcesy odnosi. Naprawdę bardzo dobra koalicja z Samoobroną i LPR, i ten jakże mądry wybór Polaków pokazuje, że dopiero pozbycie się agentów z WSI, zlikwidowanie układów, sitw, tego całego różowego salonu, łżeelit - skokowo popycha kraj do przodu! Aż żal pomyśleć nad tymi utraconymi latami, zmarnowanymi szansami bez przeprowadzenia powszechnej lustracji.... Gdyby Prezydent Lech Kaczyński wraz z premierem Jarosławem rządzili od początku przemian to dziś Polska byłaby w G7!!! Tak, tak, wcale się nie mylę, nie G8 ale G7 bo wyprzedzlibyśmy co najmniej Włochów, tak jak w wyścgu po EURO 2012.

Niech żyje IV RP!!! :)

:mama:

Prosze zejdz na ziemie, tu jest forum nie kosmos :ucieka:

Żuku
21-04-2007, 10:42
Do Euro 2012 jeszcze pięć lat, ale już teraz wiadomo, że tylko nieliczni szczęśliwcy zobaczą z trybun najlepszych piłkarzy Europy - pisze "Gazeta Wyborcza".
Do biletowej gorączki jeszcze co najmniej cztery lata - UEFA zaczyna sprzedaż zazwyczaj na rok przed imprezą, ale czy wiadomo, na jakich zasadach Polacy będą mogli zobaczyć z trybun najlepsze drużyny Europy? - Gospodarz mistrzostw powinien być uprzywilejowany. Chcemy, aby UEFA pozwoliła sprzedać Polakom połowę biletów na mecze rozgrywane w kraju, choć do ostatecznych decyzji daleko - mówi "Gazecie" Adam Olkowicz, wiceprezes PZPN ds. Euro 2012.

50 proc. oznaczałoby, że z całkowitej puli 1,5 mln biletów Polacy mogliby liczyć nawet na 375 tys. wejściówek (na drugie tyle Ukraińcy). Ale nie wiadomo, czy UEFA zgodzi się na uprzywilejowanie gospodarzy. - Szwajcarzy i Austriacy nie mają żadnych przywilejów. Taka jest polityka UEFA - Euro to turniej międzynarodowy z równymi prawami dla wszystkich - mówi "Gazecie" Miklos Gimes, dziennikarz szwajcarskiego "Tages-Anzeiger".

Na Euro 2008 do podziału jest w sumie milion biletów na 31 meczów. 38 proc. (380 tys.) dostanie do rozdzielenia 16 federacji narodowych, które biorą udział w turnieju. Oznacza to, że Szwajcarzy i Austriacy mają w tej puli po niecałe 24 tys. biletów, tyle samo, co każdy inny uczestnik Euro. 33 proc. (330 tys.) biletów jest sprzedawane przez internet dla zwykłych kibiców, ale bez podziału na narodowość - mogą się po nie zgłaszać choćby Chińczycy. Zainteresowanie jest gigantyczne - w pierwszej fazie sprzedaży prawie 600 tys. ludzi ze 142 krajów złożyło ponad 10 mln zamówień! - Totalne szaleństwo. Nikt nie spodziewał się takiego zainteresowania. O tym, kto dostanie bilety zdecyduje, losowanie. Zobaczyć mecz, to jak trafić szóstkę w totka - mówi Gimes.

Jeśli taką samą politykę podziału biletów UEFA przyjmie w Polsce i na Ukrainie, będzie to oznaczać, że Polacy nie dostaną - tak jak chciałby tego PZPN i sztab Euro 2012 - 375 tys. wejściówek, ale dużo, dużo mniej.

Więcej szczegółów w "Gazecie Wyborczej"

Jeżeli ma być prowadzona sprzedaż przez internet to chyba sprawie sobie lepsze łącze do tego czasu aby szybciej klikać :kurde:

Na mundial w Niemczech, ile % biletów dostał PZPN i sponsorzy?

Ciekaw też jestem gdzie będzie grać nasza reprezentacja (mecze grupowe). W grupie rozgrywa się 3 mecze... a będziemy dysponować 4 obietkami. Ciekawe co odpanie :kurde:

Od czego zależy to czy będzie 16 lub 24 reprezentacji?

Robson(L)
21-04-2007, 12:24
Od decyzji uefy ale na 99% procent będzie 16 drużyn.

Ciekawe co odpanie
Odpadnie pewnie najmniejszy stadion.

crolick
21-04-2007, 12:30
Od decyzji uefy ale na 99% procent będzie 16 drużyn.I niech tak zostanie. 24 drużyny :kurde:
Najciekawsze były mistrzostwa jak grało 8 drużyn :nie:

Nazgul
21-04-2007, 13:05
Od decyzji uefy ale na 99% procent będzie 16 drużyn.I niech tak zostanie. 24 drużyny :kurde:
Najciekawsze były mistrzostwa jak grało 8 drużyn :nie:

Tyle że tu 1/4 byłaby bez eliminacji :) Przesada...

stalowiec
21-04-2007, 13:32
Jeżeli mecz otwarcia odbędzie się w Warszawie (takie są plany) to będziemy w grupie A na 1 pozcyji i zagramy w tym meczu z zespołem wylosowanym na 2 pozycję.Tak było do tej pory.

Nazgul
21-04-2007, 17:59
W Łodzi rozpetala sie prawdziwa burza po ogloszeniu organizatora Euro 2012. Wszyscy wieszaja psy na prezydencie miasta Łódź. Ten zwala wine na kluby i kibicow, ktorzy niby sie przylozyli do tego ze nie mozna wybudowac stadionu. Jest to oczywista bzudra, gdyż de facto Łódź przeslala swoją kandydature, ale jej wartosc merytoryczna byla kiepska.
Sytuacja wyglada tak, ze teraz maja sie zebrac tegie mózgi i myslec nad tym co zrobic by to Euro jeszcze tutaj trafiło. Dokladajac do tego przejawiajace sie spekulacje na temat wybudowania stadionu na ŁKS, mozna z jakims prawdp. stwierdzić ze Łódź doczeka sie stadionu, a wiec dojdzie jeszcze jedno miasto kandydat.

Nazgul
21-04-2007, 22:42
Prezentacja:

http://www.sport.pl/pilka/1,80056,4076666.html

Dr. Kołoskow ma ciepło:

http://www.sport.pl/pilka/1,80056,4077373.html

Endrju
21-04-2007, 23:03
W Łodzi rozpetala sie prawdziwa burza po ogloszeniu organizatora Euro 2012. Wszyscy wieszaja psy na prezydencie miasta Łódź. Ten zwala wine na kluby i kibicow, ktorzy niby sie przylozyli do tego ze nie mozna wybudowac stadionu. Jest to oczywista bzudra, gdyż de facto Łódź przeslala swoją kandydature, ale jej wartosc merytoryczna byla kiepska.
Sytuacja wyglada tak, ze teraz maja sie zebrac tegie mózgi i myslec nad tym co zrobic by to Euro jeszcze tutaj trafiło. Dokladajac do tego przejawiajace sie spekulacje na temat wybudowania stadionu na ŁKS, mozna z jakims prawdp. stwierdzić ze Łódź doczeka sie stadionu, a wiec dojdzie jeszcze jedno miasto kandydat.

Oj, zdaje się, że nie ma takiej opcji, że teraz sobie miasto dorzucą jeszcze do listy. Preselekcja w Polsce sie odbyła i inne miasta nie będą już brane pod uwagę, przynajmniej tak mi się gdzieś obiło o uszy...

Nazgul
21-04-2007, 23:06
Spaprali i teraz główkują ale na szczęście to nie jest tylko nasze polskie poletko więc niczego nagiąć się nie da, nawet TK nie pomoże :D

Głos rozsądku ze Śląska:

http://miasta.gazeta.pl/katowice/1,35019,4076077.html

Tylko co na to żyjące przeszłością społeczeństwo? :hmm:

Numer
22-04-2007, 10:36
Po co???????? Narodowy będzie w Warszawie

Nazgul
22-04-2007, 11:30
Po co???????? Narodowy będzie w Warszawie

A po co Baltic Arena w takim razie?

Numer
23-04-2007, 11:03
Lechia Gdańsk ma tam grać.

Nazgul
23-04-2007, 13:54

Nie przeczę, ale obiekt szykowany jest pod nieco większe imprezy niż liga :) Ma kosztować prawie 500 baniek...

gdanski 2TM2,3
23-04-2007, 17:54

Nie przeczę, ale obiekt szykowany jest pod nieco większe imprezy niż liga :) Ma kosztować prawie 500 baniek...

Stać nas :hyhy:

Jak nie, to obcyngolimy Neptuna pustynnym ludom...