PDA

Zobacz pełną wersję : Legia bez Kredyt Banku...

rkwa
02-08-2003, 17:31
za sports.pl-

Logo Kredyt Banku zniknie z koszulek Legii Warszawa. Taką decyzję podjęły w tym tygodniu władze banku. Wolą windykować wierzytelności, niż odzyskać je w zamian za sponsoring - wynika z informacji uzyskanych przez gazetę giełdową "Parkiet". Według gazety, inne banki także nie chcą sponsorować Legii, ani innych klubów piłkarskich.
"Jeszcze kilka dni temu Kredyt Bank rozważał sponsorowanie Legii w rundzie jesiennej. Jednak w ostatnich dniach zrezygnował z tego zamiaru. Jego logo pojawiło się na koszulkach stołecznego klubu rok temu. Bank zdecydował się wówczas na ten krok z powodu zadłużenia Legii (ok. 3 mln zł). W zamian za sponsoring rezygnował on z dochodzenia znacznej części wierzytelności. Było to korzystne dla banku, bo miał reklamę i jednocześnie mógł w ten sposób odzyskać część długu od klubu - podkreśla "Parkiet".
Teraz - jak zaznacza gazeta - po rezygnacji ze sponsorowania - prawdopodobnie przystąpi do windykacji wierzytelności. Zadanie to może okazać się trudne do realizacji. Klub nie ma bowiem pieniędzy. Obecnie Legia szuka innego sponsora, który wyłożyłby jeden milion dolarów rocznie. Na tyle klub wycenia umieszczenie logo firmy na koszulkach piłkarzy oraz reklam na stadionie.

PAP

-mysle ze jak teraz L nie ma hajsu to mogli by troche zjechac z ceny /np dla firm zwiazanych z Warszawa/ albo sprzedawac reklame na koszulkach np tylko na jeden mecz / z Wisla,Widzewem,Leszkiem/...

co myslicie na ten temat/

ps.jesli juz jest podobny temat prosze o skasowanie..

pozdrawiam

krollek
02-08-2003, 17:50
szkoda bo reklama Kredyt Banku na białych koszulkach (oczywiście starszy model) wyglądała bardzo ładnie :)
Mam nadzieję że nie wpadną na pomysł reklamowania na koszulkach Skody - od PolMotu :> :oho:

C@mo
02-08-2003, 18:29
sprytnie kombinują
przez rok i tak ich logo sie opatrzylo a teraz dodatkowo jeszcze troche kasy za dlug sciągną

Kempes
02-08-2003, 18:49
No cóz od strony marketingowej napewno jest to lekki cios dla Legii

z kasa krucho a sponsorów nie widac na horyzoncie

teraz wg.mnie bedzie prawdziwy sprawdzian dla Engelosa . . .

ps. osobiście wolałbym aby nie było sponsora na naszych koszulkach a eLa dumnie była ''pokreslona'' na bieli lub zieleni lecz na to mogą sobie tylko pozwolic takie kluby jak Barcelona ,wiec niech lepiej ktoś sie skusi...

rkwa
02-08-2003, 19:53
co do Engela to jest on dyrektorem do spraw sportowych,wiec raczej nie w jego gestii jest sciaganie sponsorow.

ale zastanawia mnie jedno,jest recesja a oni krzycza milion,przecierz teraz by sie przydal kazdy grosz /w sezonie bedzie 26 meczy ,czyli jak ktos wplaci milion wychodzi ok 40 tysiecy na mecz-moze mozna by bylo sprzedac chociarz miejsce na koszulkach na wybrane /lepsze gatunkowo/ mecze -zawsze wpadnie kilkadziesiat tysiecy.

ps.wie ktos moze ile Wisla dostanie hajsu od ery za caly sezon?

pozdro.

Kempes
02-08-2003, 21:14
Tak sobie myśle że mimo ze jest on dyrektorem sportowym to jestem prawie pewien iz jego wizerunek w pilkarskim swiadku był równiez brany pod uwage przy zatrudnieniu go do Legii i po cichu liczono ze swoją osobą przyciagnie on gotowe do współpracy firmny ..

moze sie myle

rkwa
03-08-2003, 00:36
moze Kemps i masz racje,w sumie Engel do niczego nie byl potrzebny,byl/jest przecierz Oledzki,choc wg mnie Engel duzo stracil po ms w oczach opini publicznej wiec i z szukaniem sponsorow nie bedzie latwo. /a chyba o to chodzi z tym przyciaganiem sponsorow ze sie dobrze kojazy/

pozdro.

jaksa
03-08-2003, 10:14
ps.wie ktos moze ile Wisła dostanie hajsu od ery za caly sezon?

pozdro.

600 tys euro bez względu na wyniki
400 tys za awans do LM
500 tys za awans do drugiej rundy LM
500 tys za MP

[marcin]
03-08-2003, 11:09

pozdro.

400 tys za awans do LM
500 tys za MP
ciekawie sie przedstawiaja sie liczby
ciekawe co nasi dzilacze wykombinowali i czyja reklame umieszcza na koszulkach bo bez sponsora to nie ciakwie wygladaja koszulki :oho:

Ultra LW
03-08-2003, 13:53
Koszulki Legii bez logo sponsora wyglądają kozacko. Za granicą może i by pomyśleli, że jesteśmy na tyle dumni i samowystarczalni iż nie potrzebujemy sponsora :fu: . Ale każdy wie jaka jest prawda - Legia potrzebuje jakiegokolwiek sponsora.
A krzyczeć cały czas milion PLN-ów za reklame na koszulkach gdy nikt nie chce się reklamować to lekka przesada. Powinni trochę spusicić z tonu bo inaczej nie będą mieli nawet złotówki za reklamę.

Nazgul
03-08-2003, 17:45
A krzyczeć cały czas milion PLN-ów za reklame na koszulkach gdy nikt nie chce się reklamować to lekka przesada. Powinni trochę spusicić z tonu bo inaczej nie będą mieli nawet złotówki za reklamę.

Dolców, kolego. Dolców...

Ultra LW
04-08-2003, 12:36
Tym gorzej dla nich (działaczy) 8o

rkwa
04-08-2003, 20:50

pozdro.

400 tys za awans do LM
500 tys za MP

jezeli Wisla-marka prawie wogole nie znana w Europie potrafila wynegocjowac takie hajsu / w przypadku sukcesu naprawde sporo/ to tylko utwierdza mnie w przekonanie ze nasza Legia steruja gamonie-

pozdro.

Unico
04-08-2003, 20:58
jezeli Wisła-marka prawie wogole nie znana w Europie potrafila wynegocjowac takie hajsu / w przypadku sukcesu naprawde sporo/ to tylko utwierdza mnie w przekonanie ze nasza Legia steruja gamonie-

pozdro.

Wcale nie jest znana - Schalke i Parma ostatnio same się wyeliminowały z PUEFA.
8- 8- 8-

To jest krajowy - jakbyś nie wiedział - sponsor, który ma zamiar bardziej się wypromować.

A co do ostatniego zdania trudno się nie zgodzić :>

rkwa
05-08-2003, 14:55
jezeli Wisła-marka prawie wogole nie znana w Europie potrafila wynegocjowac takie hajsu / w przypadku sukcesu naprawde sporo/ to tylko utwierdza mnie w przekonanie ze nasza Legia steruja gamonie-

pozdro.

Wcale nie jest znana - Schalke i Parma ostatnio same się wyeliminowały z PUEFA.
8- 8- 8-

To jest krajowy - jakbyś nie wiedział - sponsor, który ma zamiar bardziej się wypromować.

A co do ostatniego zdania trudno się nie zgodzić :>

ze Wisla wyeliminowala szwabow czy Parme to wcale nie znaczy ze jest znana w Europie,popytaj sie ludzi jak bedziesz gdzies na zachodzie to sie przekonasz jak jest...

ps.sponsor zazwyczaj daje na cos hajs zeby sie wypromowac,a ze krajowy to chyba wszyscy wiedza.

pozdro.

ems
05-08-2003, 17:11
Era nie wiem po kiego ***** wlazila w Wisle... jakby chciala przejac klub, to rozumiem, ale reklama na koszulce? przeciez wiadomo ze "znam operatorow trzech" ;)

Adiq
05-08-2003, 17:14
Era nie wiem po kiego ch** wlazila w Wisle... jakby chciala przejac klub, to rozumiem, ale reklama na koszulce? przeciez wiadomo ze "znam operatorow trzech" ;)
Ems przecież reklama nie polega tylko na znajomości danej firmy, ale również na jej popularności.

Unico
05-08-2003, 17:27
ze Wisła wyeliminowala szwabow czy Parme to wcale nie znaczy ze jest znana w Europie,popytaj sie ludzi jak bedziesz gdzies na zachodzie to sie przekonasz jak jest...

ps.sponsor zazwyczaj daje na cos hajs zeby sie wypromowac,a ze krajowy to chyba wszyscy wiedza.

pozdro.

Po tym co tu napisałeś i w nawiązaniu do Twojego poprzedniego postu - Legia wyeliminowana przez tych samych, jak ty to mówisz szwabów, jest bardziej znana w Europie? :> 8)

ems
05-08-2003, 17:42
Unico, nie oceniaj popularnosci danego klubu na podstawie ostatnich paru sezonow...

Adiq - wiem, ale myslisz ze Era stanie sie popularniejsza przez sponsorowanie lokalnego klubu ? watpie..

Adiq
05-08-2003, 17:44
Adiq - wiem, ale myslisz ze Era stanie sie popularniejsza przez sponsorowanie lokalnego klubu ? watpie..
Lokalny będzie po tym sezonie. ;) Na razie jednak to Mistrz Polski.

ems
05-08-2003, 17:53
chodzi mi o to ze nie wiem co chca osiagnac przez sponsorowanie Wisly... wiecej abonentow w Krakowie, Gdansku i Wroclawiu ??

Unico
05-08-2003, 17:54
Unico, nie oceniaj popularnosci danego klubu na podstawie ostatnich paru sezonow...

[...]

Pamiętaj Ems, że ludzie mają krótką pamięć :>

A zresztą, Wisła nie gra w Europie dopiero od kilku sezonów :> a trochę dłużej :D

Adiq
05-08-2003, 17:57
chodzi mi o to ze nie wiem co chca osiagnac przez sponsorowanie Wisly... wiecej abonentow w Krakowie, Gdansku i Wroclawiu ??
Wiecej abonentów w całej Polsce. Przecież to oczywiste... :hmm:

BTW: Rozmywamy temat...

rkwa
05-08-2003, 19:42

[...]

Pamiętaj Ems, że ludzie mają krótką pamięć :>

A zresztą, Wisła nie gra w Europie dopiero od kilku sezonów :> a trochę dłużej :D]

Unico-tak jak napisalem wczesniej,jak bedziesz gdzies na zachodzie /chocby w Brukseli niebawem/ popytaj sie o Wisle i o Legie,zobaczysz jaka jest roznica w rozpoznawaniu jednej i drugiej ''marki''.Legie w Europie zna wiekszosc osob ktorzy interesuja sie pikla dluzej niz rok,z Wisla to jest roznie /wiem bo bylem i pytalem-np-Grecja,Hiszpania,Holandia...i uwierz mi nie gadalem z gamoniami tylko kibicami min Aris,Paok,Espanyol,Barcelona,Den Haag,Parizan....-wszyscy slyszeli o Legii,niktorzy wymieniali jeszcze Gornik../

Ems-wydaje mi sie ze era inwestujac w Wisle liczy na LM i promocje swojej firmy w Europie,przyjmujac ze Wisla awansuje,to po wejscie do /jeba.nej/ UE moze im to przyniesc wiele korzysci.

pozdro.

ems
05-08-2003, 21:46
w koncu jakis sensowny argument... uznaje, wycofuje swoje pytania

Unico - Wisla do tej pory nie zanotowala zdaje sie zadnego awansu do bodaj cwiercfinalu europejskiej imprezy (jezeli sie myle, to prosze o wybaczenie), Legii sie to juz pare razy zdarzalo... dlatego nas kojarza, a was nawet Mancini z Legia pomylil

Raffi
05-08-2003, 21:50
Trochę tak off topic...Idea sponsoruje na przykład kolarzy Legii

ems
05-08-2003, 21:59
...ktorzy sie rozwijaja, i za co Idei jestem wdzieczny i place porzadne rachunki :)

marecki
05-08-2003, 22:10
...ktorzy sie rozwijaja, i za co Idei jestem wdzieczny i place porzadne rachunki :)

Ty czy mamusia? :D

ems
05-08-2003, 22:35
ja.... to u Ciebie wszystkim rzadzi mamusia
:>

Unico
06-08-2003, 06:03

Unico - Wisła do tej pory nie zanotowala zdaje sie zadnego awansu do bodaj cwiercfinalu europejskiej imprezy (jezeli sie myle, to prosze o wybaczenie), Legii sie to juz pare razy zdarzalo... dlatego nas kojarza, a was nawet Mancini z Legia pomylil

Do ćwierćfinału Wiśle udało się dojść, co prawda dawno to było...

Przecież nie twierdzę, że jesteście nieznani. W końcu trudno żeby kibic z Europy nie znał klubów ze stolic innych państw, które to przeważnie są pupilkami :> w danym kraju ;) :>

A na poważnie, chodzi mi o to, że nie macie wyłączności na "rozoznawalność w Europie". Inni też są znani, zwłaszcza Wisła, która ostatnio co roku gra w pucharach.

Adiq
06-08-2003, 09:45

Unico - Wisła do tej pory nie zanotowala zdaje sie zadnego awansu do bodaj cwiercfinalu europejskiej imprezy (jezeli sie myle, to prosze o wybaczenie), Legii sie to juz pare razy zdarzalo... dlatego nas kojarza, a was nawet Mancini z Legia pomylil

Do ćwierćfinału Wiśle udało się dojść, co prawda dawno to było...

Przecież nie twierdzę, że jesteście nieznani. W końcu trudno żeby kibic z Europy nie znał klubów ze stolic innych państw, które to przeważnie są pupilkami :> w danym kraju ;) :>

Wymień sobie najpopularniejsze kluby kolejno w Norwegii, Niemczech, Anglii, Włoszech, Holandii czy Turcji. Pochodzą ze stolicy? :>

Kiju
06-08-2003, 10:52

Ems,ja to widze troche inaczej.
Ja mysle ze Legia jest rozpoznawana w europie z tego powodu,ze gr w pucharach praktycznie co roku od kilkudziesięciu lat,utrwalila sie w pamieci kibicow.Widzew,Wisła czy Lech maja swoje etapy,po kilka lat graja w pucharach a potem znikają...a Legia?Praktycznie co sezon walczy o majstra i co rok startuje jak nie w el do LM to w PU...po drugie Legia to klub ze stolicy Polski,przecietny człowiek z zachodu nie wymieni Łodzi,Krakowa czy Poznania...najprawdopodobniej bedzie znał tylko nazwe stolicy....oczywiście uogólniam opewne sprawy ale mniej-wiecej tak to sie przedstawia.

rkwa
06-08-2003, 18:15

Ems,ja to widze troche inaczej.
Ja mysle ze Legia jest rozpoznawana w europie z tego powodu,ze gr w pucharach praktycznie co roku od kilkudziesięciu lat,utrwalila sie w pamieci kibicow.Widzew,Wisła czy Lech maja swoje etapy,po kilka lat graja w pucharach a potem znikają...a Legia?Praktycznie co sezon walczy o majstra i co rok startuje jak nie w el do LM to w PU...po drugie Legia to klub ze stolicy Polski,przecietny człowiek z zachodu nie wymieni Łodzi,Krakowa czy Poznania...najprawdopodobniej bedzie znał tylko nazwe stolicy....oczywiście uogólniam opewne sprawy ale mniej-wiecej tak to sie przedstawia.

Kiju-pewnie masz duzo racji,ale z drugiej strony Wy w pucharach jakos ostatnio nie gracie a bylym sklonny sie zalozyc ze wiecej osob na zachodzie by kojazylo Widzew/Boniek/ niz Wisle,tu nie chodzi tylko o terazniejszosc ale o historie klubu.
a co do tego ze kluby ze stolicy sa niby znane dlatego ze wlasnie sa ze stolicy to sie nie zgodze /nasz przyklad to np Polonia,przyklady z zach. juz ktos wczesniej podal/.

pozdro.

Raffi
06-08-2003, 18:19
Tak jak ostatnio któryś z niemieckich trenerów wspominał, że Widzew śni mu się po nocach '8 Jako koszmar

Kiju
06-08-2003, 19:35
Kiju-pewnie masz duzo racji,ale z drugiej strony Wy w pucharach jakos ostatnio nie gracie a bylym sklonny sie zalozyc ze wiecej osob na zachodzie by kojazylo Widzew/Boniek/ niz Wisle,tu nie chodzi tylko o terazniejszosc ale o historie klubu.
a co do tego ze kluby ze stolicy sa niby znane dlatego ze wlasnie sa ze stolicy to sie nie zgodze /nasz przyklad to np Polonia,przyklady z zach. juz ktos wczesniej podal/.

pozdro.

Jest jeszcze jedna sprawa,zobaczcie jaki teraz jest natłok klubów,ile nowych panstw powstało.Kiedyś rozgrywki pucharowe były mniej liczne,były bardziej elitarne,lecz tez mozna było łatwiej wyryc sie w pamieci kibiców...
Porownywanie wystepow pucharowych Legii i Polonii to spory nietakt...to dwa rozne swiaty.Polonia nie ma prawa byc rozpoznawana w europie,tak samo jak Amica czy Pogon Szczecin,takich zespolow ,ktore nic nie osiągneły w takich rozgrywkach ,przewineło sie kilkaset...

rkwa
06-08-2003, 20:08

pozdro.

Jest jeszcze jedna sprawa,zobaczcie jaki teraz jest natłok klubów,ile nowych panstw powstało.Kiedyś rozgrywki pucharowe były mniej liczne,były bardziej elitarne,lecz tez mozna było łatwiej wyryc sie w pamieci kibiców...
Porownywanie wystepow pucharowych Legii i Polonii to spory nietakt...to dwa rozne swiaty.Polonia nie ma prawa byc rozpoznawana w europie,tak samo jak Amica czy Pogon Szczecin,takich zespolow ,ktore nic nie osiągneły w takich rozgrywkach ,przewineło sie kilkaset...

Polonie podalem jako przyklad dla tych ktorzy twierdza ze Legia jest znana dla tego ze jest klubem ze stolicy.

pozdro.

Kiju
06-08-2003, 20:13
[

Polonie podalem jako przyklad dla tych ktorzy twierdza ze Legia jest znana dla tego ze jest klubem ze stolicy.

pozdro.

Moze wczesniej źle sie wyraziłem.Legia jest flagowym klubem ze Stolicy.

Sharn
06-08-2003, 21:54
[

pozdro.

Znowu się źle wyraziłeś - Legia to właściwie jedyny porządny klub w stolicy (pomijając Świt Jelonki oczywiście :D )

rkwa
07-08-2003, 17:52
[

pozdro.

Znowu się źle wyraziłeś - Legia to właściwie jedyny porządny klub w stolicy (pomijając Świt Jelonki oczywiście :D )

i wszystko na temat...

Mini
08-08-2003, 17:41
hehehe w Rzeczpospolitej jest napisane że KB będzie ściągał hajs z Legii w inny sposób niż reklama na koszulkach.tyle że budżet wyniesie 6 milionów złotych.Ale na drugiej stronie budżet wynosi już 16-17(a w PS nawet 18 ) z czego 8 baniek dla piłkarzy.i Engel (chyba był najebany)powiedział ze Majewski to jeden z lepszych Polskich piłkarzy. :buhaha:

rkwa
08-08-2003, 19:18
a pamietacie Majewskiego jak gral w Leszku?wtedy to byl pilkarz,szkoda ze nigdy tak nie zagral w Legii...

pozdro.

Nazgul
08-08-2003, 19:45
hehehe w Rzeczpospolitej jest napisane że KB będzie ściągał hajs z Legii w inny sposób niż reklama na koszulkach.tyle że budżet wyniesie 6 milionów złotych.Ale na drugiej stronie budżet wynosi już 16-17(a w PS nawet 18 ) z czego 8 baniek dla piłkarzy.i Engel (chyba był najebany)powiedział ze Majewski to jeden z lepszych Polskich piłkarzy. :buhaha:

I miał rację.
Tyle tylko, że Maja to cholerna chimera. Zagra genialnie (jak w PL z Wisła) albo padlinę - jak z Schalke tutaj i nie ma na to mocnych, dlatego dobrze że odszedł... A Majewski grać potrafi. I to naprawdę świetnie.

zen
13-08-2003, 11:41
Czas mija, a efektow dzialalnia Engela jakos nie widac. Przynajmniej w tym zakresie.

Inna sprawa, ze jezeli budzet jakos to wytrzyma to nie ma co sprzedawac sie za grosze, bo bardzo trudno bedzie wrocic do normalnych stawek.

A juz zupelnie nie podoba mi sie pomysl sponsorowania na poszczegolnych meczach - co to jest Legia czy slup ogloszeniowy?

rkwa
02-09-2003, 05:05
Zen - tez bym wolal zeby Legia grala w czystych koszulkach /jak np. Barcelona / ale w obecnych realiach na to nie ma szans - kazdy kto zaproponuje rozsadne pieniadze moze sie w ten sposob zareklamowac i nie widze w tym nic zlego /gdy by kasa byla pelna to by byla juz inna sprawa ale teraz czemu nie?/ klub sportowy to w dzisiejszych czesam normalna firma a reklama na koszulkach jest jednym ze sposobow pozyskania pieniedzy na funkcjonowanie - jezeli to pozwala Legii zarobic to chyba dobrze?
tez bym chcial zeby byl jeden dlugoterminowy sponsor/inwestor z rozmachem i pieniedzmi i zeby to on sie reklamowal ale w obecnej sytuacji nie ma wyjscia - niestety.

pozdro.

ps.jeszcze a'propos Engela - jest juz u nas troche czasu a jakos nie widac zeby cokolwiek zrobil,a kontraktu mozna mu pozazdroscic - czyzby przyszedl do nas na ciepla emeryturke?