PDA

Zobacz pełną wersję : Woodstock: Młodzież demoluje pociągi

Afgan
02-08-2003, 13:18
Młodzież, która z całej Polski zmierza na rozpoczynającą się w piątek wieczorem rockową imprezę Przystanek Woodstock, zdemolowała pociągi, jadące w kierunku Żar - wynika z relacji pracowników kolei.

Według nich szczególnie zostały zniszczone specjalne składy, uruchomione przez PKP.

"Jeszcze nigdy pociągi, którymi jadą uczestnicy Przystanku Woodstock nie były tak zniszczone. Niektóre składy nadają się dosłownie do kasacji" - powiedziała kierownik pociągu z Legnicy do Żar, Krystyna Żmuda.

Według niej młodzież niszczy dosłownie wszystko - wybijane są szyby, wyrywane drzwi i muszle klozetowe, siedzenia są darte na strzępy, wagony są wewnątrz malowane farbami.

"Naprawdę, to, co się teraz dzieje, napawa przerażeniem. Pociągi są totalnie zdemolowane" - powiedział pracownik kolei Krzysztof Schornborn.

"Ta sama młodzież w Żarach zachowuje się zupełnie inaczej. Tam rzeczywiście panuje fajna atmosfera. Wiem, bo mieszkam w Żarach i chodzę ze swoimi dziećmi na koncerty Owsiaka w ramach Przystanku" - dodał.

Młodzież z całej Polski wypełniała m.in. pociąg, który odjechał w piątek o 10.35 z Legnicy do Żar. Większość młodych osób była już po kilku przesiadkach i wielu piwach, po których puszki wyrzucali z okien.

Na stronach internetowych Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy organizatorzy Przystanku skierowali do młodzieży prośbę, aby dbała o przedziały i wagony, nie zostawiała po sobie bałaganu i zniszczeń. "Pamiętajcie, że za wszystkie szkody zapłacić będzie musiała Wielka Orkiestra!" - napisano w apelu.

Festiwal organizowany przez Fundację WOŚP, kierowaną przez Jurka Owsiaka, potrwa do soboty. Weźmie w nim udział kilkadziesiąt tysięcy osób.
a to podobno My jestesmy najwiekszym bydlem dla spoleczenstwa... :zly:

Łysolek
02-08-2003, 13:28
nie Danek , większe ścierwo , chuliganeria to brudasy przysłowiowe , Debile z kukuryku na łbie nafetowane , najebane i szukają chęci wyładowania agresji !!! ***** ich !!! Koncert Woodstock ponoć jest dla wszystkich co wspierali WOŚP , a ja bym bał sie tam poijechac , moze dlatego , że jestem łysy , pojechałbym tam w harinktonce Lonsdale i z celtykiem wpietym przy piersi :D:D:D

Afgan
02-08-2003, 13:30
Adaś chodzi mi o to ze spoleczenstwo nas tak odbiera ale jak widac sa tez inne grupy ktore rozrabiaja ja tez nie przepadam za takimi ludzmi jak sa na tym festiwalu...ale w sumie sa mi obojetni... 8)

Pzdr

MaxyM
02-08-2003, 13:43
Juz im zrobili jazde dziennikarze, bo ekipa TVNu widziala jak ochrona zaciagnela jakiegos typa za scene do namiotow i mu wpierdol palami i butami spuscili, dziennikarz jak chcial to przerwac i zarobil tez plombe... Owsiak wszystkich od chujow nawyzwal (znaczy nie ochroniarzy, a pobitego i dziennikarzy) zabral akredytacje, a ze sceny namawial tlum do pobicia TVN24 ekipy!

Kiju
02-08-2003, 14:40
najgorsze co moze byc to skaczący i ryczący do mikrofonu Jur Owsik w swoich czerwonych pinglach,do tego masa brudasów uwalanych w błocie...zapewne jest na tym przystanku masa dilerów z budaprenem...

...na buty ich....

MaxyM
02-08-2003, 14:59
Mnie Owsiak wkurza strasznie...

OŚP żyje sama i dzieki nam...

MaxyM
02-08-2003, 15:25
Woodstock: Dziennikarz uderzony przez ochroniarza

Dziennikarz TVN24 Artur Zakrzewski otrzymał cios w klatkę piersiową od ochroniarzy z "Przystanku Woodstock" w Żarach. Później z imprezy wyproszono całą ekipę telewizji TVN.

Zdarzenie miało miejsce na niedostępnym dla publiczności miejscu za sceną.

Jak powiedział Zakrzewski w wydzielonym miejscu jadł obiad z resztą ekipy. W pewnym momencie zauważyli, że kilku ochroniarzy prowadzi młodego mężczyznę. Wprowadzono go do białego namiotu.

"Część namiotu uchyliła się i zobaczyliśmy jak ochroniarze biją chłopaka. Uderzali go pałką i kopali po całym ciele" - opowiadał Zakrzewski.

Dodał, że wysłał operatora po kamerę i policję a sam pobiegł do namiotu. Wtedy jeden z ochroniarzy uderzył go.

"Otrzymałem cios w klatkę piersiową. Aż się wywróciłem" - mówił Zakrzewski.

"Przybyłym na miejsce policjantom chłopak przyznał, że został pobity" - zaznaczył dziennikarz.

Tymczasem rzecznik lubuskiej policji powiedział, że funkcjonariusze nie otrzymali zgłoszenia o pobiciu przez ochroniarzy imprezy.

Później do ekipy TVN 24 podbiegł Jurek Owsiak.

"Zerwał nam akredytacje i powiedział, że złamaliśmy regulamin" - powiedział producent TVN24.

Dodał, że Owsiak nie reagował na żadne próby porozumienia.

"W końcu krzyknął do nas: &to mój teren. Ja tu rządzę&" - przyznał producent.

Następnie ze sceny Owskiak krzyknął do prawie 400 tys. tłumu, że TVN złamał regulamin i jest tu "niepożądany". Po tym oświadczeniu do samochodów ekipy TVN 24 podbiegali młodzi ludzie i wulgarnie wyzywali stojące tam osoby.

Bogdan Waszkiewicz jeden z głównych oragnizatorów "Przystanku Woodstock" zaprzeczył całej relacji dziennikarza.

"Jesteśmy zaszokowani całą sytuacją. Ochroniarze zareagowali na niebezpieczną sytuację, wyciągnęli z tłumu podejrzanego człowieka. Później na policji okazało się, że miał przy sobie dwa bagnety. Tymczasem zachowanie dziennikarza TVN24 było bardzo dziwne. Mężczyzna był agresywny" - mówił Waszkiewicz.

Na pytanie dlaczego dziennikarz został uderzony przez ochroniarza, Waszkiewicz powiedział: "To bzdura. On może teraz mówić, że bomba na niego spadła. Ochroniarze zareagowali właściwie" - tłumaczył.

Waszkiewicz dodał jeszcze, że nie chce niczego sugerować ale dziennikarz "zachowywał się tak jakby był pod wpływem środków pobudzających".

Wcześniej kilka osób z Pokojowego Patrolu powiedziało, że nie może wejść na teren za sceną bo "dziennikarz TVN 24 upił się i wszczął awanturę".

Tymczasem Artur Zakrzewski na Komendzie Powiatowej Policji w Żarach odbył badanie alkomantem, który wykazał zero alkoholu.

Nowe, rewolucyjne i jednocześnie niezwykle restrykcyjne zasady pracy dziennikarzy wprowadziła w tym roku Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy podczas trwającego właśnie dziewiątego festiwalu Woodstock w lubuskich Żarach.

Reguluje je specjalny dokument pt. "Regulamin pracy dziennikarza" - pisze "Rzeczpospolita".

Już w pierwszym punkcie dziennikarze dowiadują się, że "bezwzględnym warunkiem wykonywania pracy dziennikarskiej na festiwalu jest uzyskanie akredytacji na piśmie od organizatora festiwalu".

Drugi punkt wyjaśnia, co grozi dziennikarzowi, gdy o akredytację nie wystąpi: "Dziennikarz, który wykonywać będzie swoją pracę bez zgłoszenia w biurze festiwalu i bez uzyskania akredytacji, traktowany będzie jako intruz zakłócający porządek na festiwalu".

Co to oznacza w praktyce? Wszyscy dziennikarze, którzy chcą zbierać materiały bez zgłaszania się do organizatorów, mogą zostać wyrzuceni z pola przez jednego z 1100 członków Pokojowych Patroli.

W ocenie "Rzeczpospolitej", regulamin ma szansę stać się hitem sezonu dziennikarzy.

"Nie trzeba chyba wspominać, że jest rewolucją w branży medialnej, łamie większość, z konstytucją na czele. Jak bowiem stanowi prawo, na imprezie ogólnodostępnej, jaką jest festiwal w Żarach, nie może być tego typu ograniczeń. Może je wprowadzić tylko ustawa".

Adiq
02-08-2003, 16:10
"Pamiętajcie, że za wszystkie szkody zapłacić będzie musiała Wielka Orkiestra!" - napisano w apelu.

Mnie tylko zastanawia, ile procent z tych styczniowych finałów co roku WOŚP przeznacza na organizowanie takich imprez...

Nova
02-08-2003, 16:27
"Pamiętajcie, że za wszystkie szkody zapłacić będzie musiała Wielka Orkiestra!" - napisano w apelu.

Mnie tylko zastanawia, ile procent z tych styczniowych finałów co roku WOŚP przeznacza na organizowanie takich imprez...
Mnie zastanawia też ile osób z tych które kwestowały na rzecz WOŚP pojechało na ten koncert!Bo to podobno dla nich w podzięce.Osobiście znam ludzi którzy co roku kwestują a jeszcze nigdy na tym koncercie nie byli.

Kiju
02-08-2003, 17:37

Mnie zastanawia też ile osób z tych które kwestowały na rzecz WOŚP pojechało na ten koncert!Bo to podobno dla nich w podzięce.Osobiście znam ludzi którzy co roku kwestują a jeszcze nigdy na tym koncercie nie byli.

Nova,dokladnie to samo pomyslałem.
Do tego ,w tym roku skapcaniały Jur zabronił zorganizowania Przystanka Jezus,ksiadz z mojej parafii zawsze tam był,niesamowity ksiądz kumajacy klimaty,mówił ze pomogli tam wielu ludziom,narkomanom,wiele osób uratowali przed upodleniem...
Co ciekawe jur na swoją orkiestre zbiera w niedziele a najwiecej kwestujacych jest zawsze pod kościołem.

***** jura :zly:

Wasil
02-08-2003, 19:00
A ja mam inne zdanie niż wy , szanuję Owsiaka za to co robi i mam nadzieje ,że Przystanek Woodstock będzie kontynuowany ( grają tam czasem fajną muzę poza tym odpowiadają mi ideologie tam będące tzn. Przyjaźń , Pokój itd. ). Jeżeli łazi o te pociagi to oczywiście nie usprawiedliwiam demolowania ich ,ale nie ukrywajmy ,że gdyby odbyło sie spotkanie kibiców z całej polski i przyjechało tam 200 tyś. osób to było by podobnie.
PS. Włosów narazie zapuszczać nie przewiduję ;)

Mini
02-08-2003, 20:18
brudasy rozwaliły pociąg,inne brudasy z ochrony dojebały jeszcze innemu brudasowi i dziennikarzowi a owsik powie że to nieprawda i wszyscy mu uwierzą bo to taki dobry spokojny człowiek który zbiera pieniążki dla chorych dzieci.ale niestety zonk.bo od niedawna media to nie jest 4 władza a już chyba 1 i zrobią mu tak koło dupy że do nastepnego finału orkiestry nie będzie się pokazywał.osobiście ani mnie ziębi ani grzeje zlot brudasów dopóki nie muszę na to patrzeć ani o tym słuchac ale tym razem mnie wkur.ili. niby swiętoszek a jest jednym z największych bandytów na całym tym zjeździe. banda ćpunów która podczas orkiestry napda na zbierających teraz w imię tych napadów ćpa za przyzwoleniem prawie całej Polski i swojego idola w czerwonych okularach.bardzo żałuję że kiedyś wrzuciłem do tej puszki jakieś grosze.a to dlatego że napewno sporo grosza ze zbiórki idzie do kieszeni tego debila i na zorganizowanie imprezy gdzie 100 tysięcy brudasów ćpa za forsę zebraną w styczniu a potem idzie na odwyk za tą samą forsę. :box:

Adams_
02-08-2003, 20:43
bardzo żałuję że kiedyś wrzuciłem do tej puszki jakieś grosze.a to dlatego że napewno sporo grosza ze zbiórki idzie do kieszeni tego debila i na zorganizowanie imprezy gdzie 100 tysięcy brudasów ćpa za forsę zebraną w styczniu a potem idzie na odwyk za tą samą forsę.

Nie histeryzuj tak, wydatki i dzialanosc WOSP sa jawne i jak bedziesz umial to sie mozesz zapoznac z finansami organizacji. WOSP ma rozne zrodla zarobku, sponsorzy klada duza forse. Przystanek W. zostal zorganizowany przez sponsorow, TVP, TPSA, Philips, Microsoft itp.
Kazda zlotowka, ktora wrzucasz do puszki zarabia na kolejne grosze w bankach. Czesc pieniedzy z odsetek idzie na wydatki organizacji.

To, ze Owsiakowi odwalila palma wladzy to nie powod by nazywac go tak jak to robicie. Poza tym jestem pewny, ze gdyby nie stal sie tyranem to by go ktos zjadl i polozyl lape na tej organizacji. Ze ochrona wjebala jakiemus brudasowi? A co mnie to intersuje... za darmo nie dostal. Ja na ochronie tez bym tam swietym nie byl.

_Bart
02-08-2003, 20:52
Ja do Owsiaka moge miec tylko tyle że poprostu jest on showmenem i dlatego zachowuje sie jak zachowuje.

WOSP uważam za wspaniały pomysł. Jebie mnie to że Owsiak cos moze z tego miec. Dla mnie wazne jest to ze jest taki dzien w którym wiekszosc ludzi solidaryzuje sie aby pomoc dzieciakom. Naprawde ludzie oddaja najcenniejsze rzeczy aby wspomoc fundacje i to jest piekna rzecz. Pkazuje iż mamy jeszcze w sobie troche wspołczucia i nie jestesmy nieczuli na czyjąś krzywde.

Kawa
02-08-2003, 21:57
Dla mnie Owsiak tezjest niesamowity. Zorganizował cośco jednoczy prawiecały kraj. Jednak nie est doskonały. Zaczyna zachowywac siejak Wisniewski liczy sie tylko i on. Az e brudas dostał wpi.... trudno sie mowi.

piter
03-08-2003, 02:01
"Możesz nie mieć uprawnień, aby przeglądać ten katalog lub tę stronę przy użyciu podanych poświadczeń" - taki komunikat czytali wszyscy, którzy od rano 2 sierpnia chcieli wejść na stronę www.przystanekJezus.pl.

Organizatorom Przystanku udało się uporać z włamaniem. Strona internetowa już działa.

Na stronę inicjatywy ewangelizacyjnej Młodzi-Młodym Żary 2003 włamali się w nocy hakerzy i zniszczyli wszystkie znajdujące się tam materiały.
Na razie nie wiadomo, kto jest sprawcą tego włamania i czy należy go łączyć z odbywającym się w Żarach Przystankiem Woodstock. Niewątpliwie utrudnia to pracę biura Przystanku Jezus, które na swojej stronie codziennie zamieszczało informację o tym, co dzieje się w Żarach, by wszyscy, którzy nie mogli przyjechać, mogli w ten sposób włączyć się w krucjatę modlitwy.

Zaraz, zaraz jak to było: "Miłość, przyjaźń, muzyka" ........ piekne hasła, niestety tylko hasła :-(

Adis
03-08-2003, 02:30
...

Kiju
03-08-2003, 04:54
...hhehehe......a wiecie co?dzisiaj sobie cśiosnolem hamow,az im prawie kichy wylazły....

MaxyM
03-08-2003, 09:08
Polska mlodziez nosi polska odziez... :D

Adis
03-08-2003, 09:17
...

Raffi
03-08-2003, 09:26
Pojechałbym tam sobie, gdyby tam było dużo dobrej muzzzyki, a tego tam nie ma...W tym roku tylko Killing Joke...I do tego towarzystwo małoletnich sezonowych buntowników - bueee....Do starego Jarocina - nawet z najgorszych edycji - ma sięto jak pięść do nosa
"bunt kontrolowany" jakkolwiek by to rozumieć
Komisja cenzorska przy akceptowaniu zespołów, tfu

Mini
03-08-2003, 12:01
Kazda zlotowka, ktora wrzucasz do puszki

aż tyle to nie wrzuciłem...

Dżon Łejn
03-08-2003, 12:58
BROODSTOCK--każdy inny wszyscy brudni :D

owsiak robi to co trzeba szacun ma u mnie.
***** tvn

Adams_
03-08-2003, 15:12
Najwieksza wada tego koncertu jest brak gwiazd. Powinni przeksztalcic ten kocert w takie Rooskilde. Zaprosic Metallice, Iron Maiden, Ozziego czy U2, Stonesow. Dobrze rozreklamowac koncert, sprzedac prawa do transmisji TV (MTV Europe), nagrac plyte z koncertu... najlepiej DVD+CD.
Maja doswiadczenie w organizowaniu koncertu na 300-400 tysiecy osob to czemu nie pomysla o zrobieniu koncertu dla 500-600 tysiecy. Duzo im nie brakuje do statusu "kultowych", niestety wszystko zatrzymuje sie na poziomie "podziekujmy brudasom, ze pomagali przy orkiestrze".
Z tymi zdemolowanymi pociagami sami sa sobie winni. Kto puszcza x tysiecy ludzi bez smyczy ten musi byc pewny, ze znajdzie sie grupa debili. Nie ma sily. Nawet na pielgrzymkach do Czestochowy sa niezle jaja. Kumple wrocili kiedys z takiej wycieczki niezle zarobieni.

Pesto
03-08-2003, 16:34
Do tego ,w tym roku skapcaniały Jur zabronił zorganizowania Przystanka Jezus,ksiadz z mojej parafii zawsze tam był,niesamowity ksiądz kumajacy klimaty,mówił ze pomogli tam wielu ludziom,narkomanom,wiele osób uratowali przed upodleniem...
Co ciekawe jur na swoją orkiestre zbiera w niedziele a najwiecej kwestujacych jest zawsze pod kościołem.

je***ć jura :zly:

ależ ty masz Kiju odchył na punkcie kleru !

Przystanek Jezus = wielka pijawka. Bez żadnej zgody podpięli się pod cudzą imprezę , pod cudzą nazwę i jeszcze wygadywali najgorsze brednie o uczestnikach.

Jak się trafili czyści i kulturalni "woodstokowcy" , to katolickie szmatławce zamieszczały zdjęcie i pisały , że oni z Jezusa. Nawet afera z tego wynikła.

Przypomnijcie sobie , jakie bzdury wrzeszczano z ambon pod adresem Owsiaka i jego Orkiestry. Powód był jeden - ktoś śmiał przełamać monopol kleru na akcje charytatywne.

Przekręty ? Kiju , poczytaj o salezjanach i Caritasie - tam dopiero maja przekręty !

Ale rozumiem , że da ciebie każdy ksiądz będzie lepszy od Owsiaka. Nawet taki , który lubi dzieci - głaszcze je , całuje , pieści tu i ówdzie ... taki dowód katolickiej miłości .

PS Mój brat właśnie wrócił z Woodstocku. Nic nie zdemolował. Widać zapomniał.

piter
03-08-2003, 22:34

Przystanek Jezus = wielka pijawka. Bez żadnej zgody podpięli się pod cudzą imprezę , pod cudzą nazwę i jeszcze wygadywali najgorsze brednie o uczestnikach.

Jak się trafili czyści i kulturalni "woodstokowcy" , to katolickie szmatławce zamieszczały zdjęcie i pisały , że oni z Jezusa. Nawet afera z tego wynikła.

Przypomnijcie sobie , jakie bzdury wrzeszczano z ambon pod adresem Owsiaka i jego Orkiestry. Powód był jeden - ktoś śmiał przełamać monopol kleru na akcje charytatywne.

Przekręty ? Kiju , poczytaj o salezjanach i Caritasie - tam dopiero maja przekręty !

Ale rozumiem , że da ciebie każdy ksiądz będzie lepszy od Owsiaka. Nawet taki , który lubi dzieci - głaszcze je , całuje , pieści tu i ówdzie ... taki dowód katolickiej miłości .

Zapomniałeś dodać o zakonnicach prostytutkach i o wspieraniu KSP przez Kurię Warszawską

Wody, wody, wody ......

Kiju
03-08-2003, 22:52

je***ć jura :zly:

Drogi Pesto,Ty zawsze bedziesz kosciól utozsamial z tym co najgorsze....szkoda,ja mysle troche inaczej,nie jestem wyznawcą kleru....ot,jestemm katolikirm-grzesznikiem....widzisz,ja rozmawialem z tym ksiedszem i wiem jedno..kosciol pomogl wielu ludziom z tego zlotu,jezeli dla Ciebie to nic nie znaczy to trudno....

...a owsiak jest parówą i tyle....................a kto pod kogo sie podpina to zobacz w dniu zbiorki na wosp....gdzie jest najwiecej kwestujocych?

ps.

jestem w cugu i pije :/

Pesto,drogi adwrarzu.......nie mam sily na polemjkhe 8o

Kiju
03-08-2003, 23:22
...hhehehe......a wiecie co?dzisiaj sobie cśiosnolem hamow,az im prawie kichy wylazły....

Wiecie co?To jest zenujace,prosze o tolerancje dla moich wpisów po pijaku,smieszne jest to ze nie wiem co tym postem chcialem wyrazic...

Sorry za moje glupie wpisy.... :/ ............*****,nie wiem czemu ale jak jestem najebany to mam inklinacje do klikania... :/

Raffi
03-08-2003, 23:46
Nikt nie zrozumiał 8)