PDA

Zobacz pełną wersję : Pogoń Szczecin - Legia Warszawa 15.10.2006 godz. 17:00

rolnik
11-10-2006, 08:09
Za Legialive!:

Pożegnanie z Brazylią?
Redakcja, źródło: Życie Warszawy

W najbliższą niedzielę Legia zmierzy się z Pogonią. W pierwszym zespole mistrzów Polski występuje obecnie czterech Brazylijczyków: Edson, Roger, Elton i Junior. Wszyscy mają zasiąść w Szczecinie na ławce rezerwowych. Trener Dariusz Wdowczyk wreszcie przestał patrzeć na nazwiska, a zaczął zwracać uwagę wyłącznie na aktualną formę piłkarzy. Cała czwórka legijnych Brazylijczyków gra zaś ostatnio słabo albo bardzo słabo. Szkoleniowiec zdecydował się więc odsunąć Edsona, Rogera, Eltona i Juniora od pierwszego składu.
Przypomnijmy, że piąty z warszawskich canarinhos – Hugo – został już miesiąc temu oddelegowany do drużyny rezerw.

Dwóch na ławce
W ostatnim spotkaniu ligowym, rozegranym przed dziesięcioma dniami z krakowską Wisłą (1-1), w pierwszym składzie wyszli tylko Elton i Edson. Trener Wdowczyk na ławce rezerwowych posadził Rogera i Juniora, ale wpuścił ich na boisko w drugiej połowie. Żaden nie zachwycił.
Bez Brazylijczyków Legia wybiegłaby w Szczecinie w takim składzie: Fabiański – Szala (gotowy do gry po rehabilitacji), Choto, Dick, Bronowicki – Radović, Vuković (lub Balde), Burkhardt (wczoraj nie trenował z powodu lekkiego urazu mięśnia przywodziciela, ale do niedzieli będzie w pełni sprawny), Kiełbowicz – Janczyk, Szałachowski.
Odsuwając Brazylijczyków, być może Wdowczyk zaczyna też myśleć powoli o rundzie wiosennej i ustawiać zespół pod kątem składu, jakim będzie wówczas dysponował. Rezygnuje z Brazylijczyków, bo jak wynika z naszych informacji, Roger z Edsonem mogą w przerwie zimowej odejść z klubu przy Łazienkowskiej.
Temu pierwszemu kończy się w tym roku kontrakt. Klub chciałby z nim przedłużyć umowę, ale na dotychczasowych warunkach. Sam zawodnik chciałby jednak zarabiać więcej.
Legia nie podwyższy mu jednak pensji, bo jeśli nawet Roger zostanie, będzie musiała i tak wydać na niego więcej pieniędzy. Jego brazylijski klub Juventude tylko wypożyczył go na rok. Po upływie tego okresu Legia musi wykupić zawodnika. Tymczasem jego menedżer już prowadzi rozmowy z nowymi kontrahentami.

Zap
11-10-2006, 16:26
Wojtek " Łokietek" Szala wraca do składu. No to w Szczecinie już wygraliśmy :hyhy:

jarcyś
11-10-2006, 16:39
szkoda jedynie Edsona.

choć myślałem że akurat z Pogonią nasze kanarki mogą się w końcu przydać.

przeczucie mi mówi że będzie w plecy

e(L)egion
11-10-2006, 22:58
Przegrać to my tam nie przegramy, trzeba sie tylko martwic czy my tam zdołamy wygrać :hmm:

Numer
12-10-2006, 00:27
Czeka nas teraz pare łatwiejszych spotkań z drużynami nie tak mocnymi jak Wisła czy Korona(przynajmniej u siebie) Bardzo ważne jest to żeby sie podbudować następnymi tygodniami i wskoczyś na góre tabeli, Chodzi mi o 3-4 miejsce. Punkty trzeba zdobyć bo jak nie teraz to juz na pewno nie szybko w tej rundzie.

ToMo(L)
12-10-2006, 10:10
no to wreszcie zobaczymy polską legie a nie cudzoziemska :hyhy: trzebało juz tak wczesniej zrobic wydaje mi sie ze nasi brazylijczycy nie maja ambicji do gry natomisat bedzie teraz szansa pokazania sie rezerw gdzie napewno beda chcieli pokazac się z jak najlepszej strony a ambicji napewno im nie braknie 8)

Raffi
12-10-2006, 22:25
No chyba nie wierzysz tak bezkrytycznie w to, co Zycie Warszawy wysmażyło? :ucieszony:

DJ_DaMiC
13-10-2006, 11:27
Przegrać to my tam nie przegramy, trzeba sie tylko martwic czy my tam zdołamy wygrać :hmm:

Na pewno strzelimy bramke ;), zawsze zdobywamy... gorzej z tyłu...

Numer
13-10-2006, 12:00

I napewno nam strzelą. 3:1 dla Legii musi być.

DJ_DaMiC
13-10-2006, 15:07

I napewno nam strzelą. 3:1 dla Legii musi być.

Bez przesady. Kto te trzy bramki ma strzelic ? Elton ? Janczyk ? Nie jestesmy w stanie zdobyc tak duzej ilosci goli...

M@+
13-10-2006, 16:03
Z Mławą Janczyk 3 bramki ustrzelił więc nie jest zle ;)

DJ_DaMiC
13-10-2006, 16:56
5:0 z Płockiem to tak dawno było?

Z Płockiem graliśmy po pierwsze u siebie, przy naszym dopingu, po drugie Wiślacy wyszli zdecydowanie przestraszneni... Legia w tym meczu grała tak jak przez całą rundę... czyli słabo. Bramki wpadały dosłownie same... Z reguły nie gra się dwóch takich samych spotkań nieprawdaż ?

Tur
13-10-2006, 17:19
5:0 z Płockiem to tak dawno było?

Z Płockiem graliśmy po pierwsze u siebie, przy naszym dopingu, po drugie Wiślacy wyszli zdecydowanie przestraszneni... Legia w tym meczu grała tak jak przez całą rundę... czyli słabo. Bramki wpadały dosłownie same... Z reguły nie gra się dwóch takich samych spotkań nieprawdaż ?

A kto tu mówi, że to ma być taki sam mecz? Może być równie dobrze 4-0, 3-0, 3-2, czy 3-3, a strzelenie tylu bramek to nie tylko kwestia dyspozycji, a nawet nie tylko formy przeciwnika.

Raffi
13-10-2006, 17:23
Plana działań

Jutro o godzinie 10.30 odbędą się ostatnie zajęcia w Warszawie. Zaraz po nich zawodnicy udadzą się na wspólny obiad, po którym około godziny 13.00 przejadą autokarem na dworzec i pociągiem wyruszą do województwa zachodniopomorskiego. W niedzielę legionistów czeka ranny rozruch a potem mecz, który rozpocznie się o godzinie 17.00.
Mam wrażenie, że Wdowczyk chce się jeszcze przyjrzeć porannemu meczowi...(godzinę ustalono dopiero kilka dni temu) :hmm:

Warszawiak
14-10-2006, 17:43
http://www.youtube.com/watch?v=Wttm6geVYgQ&mode=related&search=

oldschool 8)

zamawiam taki scenariusz na jutro! :modli:

hatchet
15-10-2006, 15:39
No i z kraju kawy tylko Edson w 1 skladzie.
Ale to chyba tylko ze wzgledu na stale fragmenty.

Atak Szalachowski - Janczyk :ucieka: damy czadu :hyhy:

Robson(L)
15-10-2006, 15:55
A na lewej pomocy to zagra Edson czy Bronek ?

Ogólnie to skład ok. myślałem, że raczej zagra Elton a nie Szałach.

Kempes
15-10-2006, 16:06
Mucha zalicza debiut (?) w lidze

co do lewej pomocy to myśle że teoretycznie Edson ale przy ich stylu gry przypuszczam wielokrotną zmienność pozycji ... i git

dla mnie skład ok , byłem za takimi roszadami - zobaczymy co sie z tego urodzi

hatchet
15-10-2006, 16:12
Mucha debiut w lidze mial z Gornikiem Zabrze.

Aureliusz
15-10-2006, 16:17

Z Wisłą Płock, a nie z Górnikiem. :chytry:

hatchet
15-10-2006, 16:21

Z Wisłą Płock, a nie z Górnikiem. :chytry:

Faktycznie, przyznaje sie do pomylki bez bicia 8)

Kempes
15-10-2006, 16:30
Nieważne - dziś gra ! :hyhy:

Ktoś ogląda ?

po relacji z legialive to nasi głównie w ataku

crolick
15-10-2006, 16:36
Ale farfocel Muchy :roll:

met(L)
15-10-2006, 16:56
Niech Edson wiecej nie proboje dosrodkowywac bo albo wywali za linie koncowa albo za krotko :/

co do lewej pomocy to myśle że teoretycznie Edson ale przy ich stylu gry przypuszczam wielokrotną zmienność pozycji ... i git
Tylko ze Edson wiecej gra w obronie niz w pomocy.

detoxizer
15-10-2006, 16:58
Gra w I połowie to żałość... Coraz bardziej powątpiewam, czy przypadkiem Wdowczyk ma jakikolwiek pomysł na prowadzenie tej drużyny... Najlepszym zawodnikiem jest jak narazie... Vuković :ucieka: . Zero pomysłu na grę... no i Szałachowski non-stop schodzący do linii przez co Janczyk zostaje sam w ataku, a że ten jest w beznadziejnej formie (na III ligę wystarczy) to atak sobie zupełnie nie radzi.

Quo vadis Legio??

pawlik
15-10-2006, 17:00
Szkoda, że Bronek nie wrocił jeszcze z Chorzowa :roll:
Początek był obiecujący, potem było już tylko gorzej... zobaczymy dalej..[/i]

Didek
15-10-2006, 17:03
Z przodu to jest taka tragedia że wogóle nie można tego oglądać! Szałach i Janczyk :klnie: Nie wiem może nie graja dobrze bo nie ma odpowiedniego wsparcia z drugiej lini? Bronowicki jest cieniem siebie na lewej pomocy... Myślałem że to Edson zagra w pomocy, a Bronek niech gra na obronie. Mam nadzieję że wejdzie Elton i coś pokaże bo jak narazie to jest piach!

detoxizer
15-10-2006, 18:01
No i mamy 3 pkt. Dla mnie gracz meczu to zdecydowanie Vuković. Naprawdę tak grającego Aco to nie widziałem w pytę czasu :)

Uffff "tylko" 5 pkt straty do lidera :)

Nazgul
15-10-2006, 18:03
Komentarze na gazeta.pl mnie rozwaliły :)

18:59 To jeden z tych meczów, które tuż po ostatnim gwizdku wyrzucamy z pamięci. Dobranoc.

Zaraz, zaraz... a o jakim meczu mowa?

18:56 W ostatniej minucie Pogoń miała więcej akcji niż w całym meczu. Gdyby ktoś teraz włączył telewizor, to mógłby pomyśleć, że to jest dobry mecz.

Jakiś menedżer z Wysp może.

Koniec meczu.

18:55 Szałachowski sam na sam. Prawdopodobnie miał zamknięte oczy.

18:53 Vuković pobił się z Mineiro. Poszło o Wojciecha Szalę.

18:51 Było źle, a jest bardzo źle. Najpierw Cruz wypadł za boisko (i za bandę reklamową), choć nikogo nie było w promieniu pięciu metrów, a potem Dock przyjmował piłkę tak, że odskoczyła na 15 metrów.

18:49 A tymczasem trwa kopanina przerywana co pewien czas dryblingiem Rogera.

Paluch
15-10-2006, 18:14
eee ogolnie padaka ten mecz. nudny strasznie. W pierwszej polowie to juz wogole nic sie nie działo...
Bronowicki dobrze, widac ze jest w formie.
Udany powrót Szali - sporo przejec i niezły w rozgrywaniu akcji.
Szałachowski mimo strzelonej bramki :klnie:
Filary obrony czyli Choto i Dick tak sobie. mieli pare głupich wybic na oslep
Edson zapomniał juz zupełnie jak sie gra w piłke.
Vuko całiem nieźle zagrał, pare prostopadłych podań niezłych
Bury za to niezłe dosrodkowania
Radovic mnie zaczyna wkurwiac bo zachowuje sie jak panienka, lekko trącony odrazu pada na murawe jak jebniety piorunem
Janczyk - nic nie pokazał
Roger - całkiem nieźle tylko niech mniej drybluje bo mu to ostatnio nie wychodzi
Elton - słabo...
Mucha za tego farfocla z pierwszej polowy ma u mnie minusa. pozatym nie miał jakos duzo pracy
Balde nie wyroznił sie niczym, chyba tylko tym plastrem na twarzy

Wolverin
15-10-2006, 18:19
Nie ma co pisać, obie drużyny zagrały kiepsko, więc mecz był nudny. Cieszą 3 punkty, pierwsze na wyjeździe w tej rundzie.

detoxizer
15-10-2006, 18:51
Taki typowy mecz drużyn ze środka tabeli :cicho: :klnie:

Ehhh u nas brakuje pomysłu na grę :/

Tomereek
15-10-2006, 18:53
Cieszy zwycięstwo nic poza tym. Graj jak była zła tak i jest, aby do końca tej rundy 8)

Tur
15-10-2006, 19:05
Gra była jaka była, ale cieszy to, że mimo to wygrali, bo ostatnio i to się nie udawało. Jak w ten sposób wygrają parę meczów to może się rozkręcą i dojdzie też lepsza gra tak jak to miało miejsce w poprzednim sezonie. Koniec rundy jesiennej raczej wygrywali, mimo nie za dobrej gry, a na wiosnę powoli doszła do tego dobra gra.

Virus
15-10-2006, 19:19
mecz nudny jak flaki z olejem :roll: ale wazne 3 pkt :zlosliwy:

POGONNNNNNN SZCZECINSKAAAAAAA POGONNNNNN SZCZESCINSKAAAAA :lp:

pusty
15-10-2006, 19:56
Rogerowi brakuje uderzenia z dystansu, poza tym zagrał całkiem dobrze.
Janczyk moim zdaniem zupełnie niewidoczny.
Szałachowski trochę lepiej, ale wg. mnie to on powinien grać w pomocy, bo wykończenia akcji mu zdecydowanie brakuje.

Cieszą 3 punkty, a i w grze dało się czasami zobaczyć jakieś pozytywy :)

detoxizer
15-10-2006, 20:07
Heh... Janczyk to w takiej dyspozycji nie powinien siedzieć nawet na ławce rezerwowych :klnie:

Cieszy to, że stworzyliśmy sobie bardzo mało sytuacji, a wygraliśmy 1:0. Tak jak czasami na wiosnę :)

Jaco
15-10-2006, 20:11
Gdy wieczorne zgasną zorze, zanim głowę do snu złoże, modlitwę moją zanoszę Bogu Ojcu i Synowi,dopierdolcie sąsiadowi. Dla siebie o nic nie wnosze, tylko mu dosrajcie prosze, kto ja jestem - Polak Mały, Mały zawistny i podły. Jaki znak twój- krwawe gały. Wznosze swoje modły, do Boga Marii i Syna , zniszczcie tego skurwysyna. Mego rodaka sąsiada, tego wroga - tego gada, żeby mu okradli garaż , żeby go zdradzała stara. Żeby mu spalili sklep, żeby dostał cegłą w łeb. Żeby mu się córka z Czarnym i wogóle żeby miał marnie. Żeby miał AIDS-a i raka. Oto modlitwa Polaka...

Tak wygląda krajobraz po zdobyciu 3 punktów na wyjeździe. :kac:

Pan Artysta
15-10-2006, 20:13
Jaco złapał doła :oczko: :hyhy:

e(L)egion
15-10-2006, 20:36
Ogólnie to padaka, ale ważne że tylko 5 punktów straty :)

korniszon
15-10-2006, 23:10
Jaco, zawsze miałem wątpliwości co do stanu mojej inteligencji, ale nie kumam.

Rozwiniesz?

A tak poza tym fajna zmiana Rogera. Mecz na poziomie II ligi, ale co tam. To tylko grajki - serio to piszę.

daimler
16-10-2006, 03:09
3 punkty.
Temat mozna zamknac.

Numer
16-10-2006, 09:10
Troche nudy.
Ładna akcja była ta przy pramce a jak fajnie bramkarz się rzucił. Mucha zrobił błąd bo mało gra, Bronek, Roger, Szałachowski, Vuko na +

3 punkty i tylko to.

jarcyś
16-10-2006, 10:20
ktos dobrze napisał : typowy mecz drużyn srodka ligi.

od siebie dodam :

bez-*****-nadzieja

Jaco - trzeba od nich wiecej wymagac

Yevaud
16-10-2006, 10:28
Mecz byl taki sobie.

Mucha - przecietnie.

Szala - dobrze, ze wrocil. Jeden powazny blad.
Choto + Dick - coraz lepiej. Dobry mecz w wykonaniu srodkowych,
Edson - Najslabszy mecz Edsona, jaki widzialem.

Bronowicki - druga polowa o niebo lepsza. gral tak jak partnerzy na skrzydle. Z Edsonem slabo z Rogerem bardzo dobrze.

Bury - za malo gry. Za to troche ambitniej walczyl niz zwykle.
Vuko - bardzo ambitnie. Biegal za dwoch. Moze przez to brakowalo sily na dokladniejsze podania? Ale za walke duuze brawa.

Radovic - poprawnie. Bez blysku.
Roger - doskonala zmiana. Odmienil swoim wejsciem gre Legii. Jak dla mnie najlepszy na boisku.

Janczyk - bezbarwny.
Szalachowski - piekna bramka. aktywny.
Elton - tylko troszeczke lepszy niz Janczyk. Nic specjalnego nie wniosl.

białoczerwony
16-10-2006, 10:43
dobrze ze wogóle wygrali każdy punkt jest na wagę złota