PDA

Zobacz pełną wersję : Masłowska z nagrodą NIKE 2006

ems
02-10-2006, 13:52
... a o nas mowia "tepe kibole"...

hatchet
02-10-2006, 14:05
No i juz wiadomo, ze nagroda NIKE to nic niewarte gowno.

RadO
02-10-2006, 14:09
Nie znam :efoch:
Znaczy Masłowskiej nie znam, bo NIKE to i owszem. Straciłem coś?

Pan Artysta
02-10-2006, 14:15
:hmm:

czym się wsławiła :O -córka Synyszyn i Urbana?

hatchet
02-10-2006, 14:16
Nie znam :efoch:
Znaczy Masłowskiej nie znam, bo NIKE to i owszem. Straciłem coś?
Nie.

Ale zyskales, sporo cennego zdrowia.

Sharn
02-10-2006, 14:23
GW zasponsorowało to ma... :kurde:

ems
02-10-2006, 14:34
Sharn - priv!!!

KASKA
02-10-2006, 14:45
W poprzednich latach laureatami byli m.in. Miłosz, Barańczak, Różewicz, Stasiuk....
A teraz nagle Masłowska.
Nie lubię jej, nie podoba mi się jej tzw. twórczość.
Pytanie-jak tegoroczna nagroda świadczy o kondycji polskiej literatury?

Maniek
02-10-2006, 15:19
teraz to już nawet złota piłka dla naszego Władeczka mnie nie zdziwi... :hmm:

Lawy
02-10-2006, 15:20
Po raz pierwszy w historii nagrody gali nie pokazała telewizja publiczna. Dlaczego? Adam Michnik spekulował: - Nie dopuszczam do siebie myśli, że TVP zrezygnowała z transmisji gali Nike, aby zdobyć przychylność środowisk niechętnych "Gazecie Wyborczej". To byłoby zbyt małostkowe. Sądzę, że to wyraz troski nowego szefa TVP, żeby nie być w przyszłości podejrzanym o polityczną korupcję. Jak wiadomo, Bronisław Wildstein sam jest powieściopisarzem i gdyby otrzymał w przyszłości Nike, mogłyby się pojawić zarzuty, że otrzymał ją jako rewanż za telewizyjne transmisje.

:hyhy:

rozumiem, że wszyscy tutaj czytali książkę Masłowskiej "Paw królowej" , :chytry:

habass
02-10-2006, 15:29
przeczytałem tą jej pierwszą książke (cośtam o wojnie) - po 30 stronach stwierdziłem, że to gó*** dobrnąłem do końca i nie miałem racji - jest to wielkie gó***!!!

nie mam pojęcia czamu ją tak wylansowali??

[edyta]: http://czytelnia.onet.pl/0,1362930,1,,0,0,0,artykuly.html

Tuzin
02-10-2006, 15:56
Beletrystyki w ogole nie czytam, wiec sie nie wypowiem co do jakosci jej pisarstwa. Ogladajac natomiast material filmowy stwierdzam ze wypowiada sie jak debilka. Ona tak specjalnie, czy naprawde jest debilka?

Nova
02-10-2006, 16:15
Ona tak specjalnie, czy naprawde jest debilka?
Specjalnie. Tak samo jak specjalnie zrobila sobie sesje do Wysokich obcasów w berecie i z siatką ziemniaków, stylizowaną na matke polke.

Wojne... czytałam, nie przypadła mi do gustu ale stylizacja językowa zrobila na mnie wrażenie. Dziewczyna ma talent bez względu na to czy komuś podobają się jej powieści czy nie.

mort
02-10-2006, 16:19
Masłowska - srasłowska

PS.Mój post wniósł tyle samo do dyskusji co ona do polskiej literatury.

hatchet
02-10-2006, 16:25
Wojne... czytałam, nie przypadła mi do gustu ale stylizacja językowa zrobila na mnie wrażenie. Dziewczyna ma talent bez względu na to czy komuś podobają się jej powieści czy nie.
Ze jak ?

Stylizacja jezykowa ? W jej wykonaniu, to jakis zart.

"Wojne.... (jakas tam)" Czytalem, zeby nie bylo.
W jednym slowie - zenada !

ems
03-10-2006, 05:55
Generalnie - kiedys bylo tak, ze to nizsze warstwy spoleczne probowaly nasladowac elity. Teraz elity jaraja sie zwiesniaczeniem. Znak czasow, a i owszem, ale nie musi mi sie to podobac, tym bardziej - nie bede akceptowal... Nie jestem jakims wielkim znawca literatury, ale jest pare dziel ktore zrobilo na mnie wrazenie. Dziela Maslowskiej (czytane urywkami, bo wiecej nie zdzierzylem - to fakt) to bubel.

KASKA
03-10-2006, 10:08
Co do tego, ems, co napisałeś - to w zasadzie w dziejach literatury polskiej była taka sinusoida. Było już tak, że 'elity' zachwycały się chłopami. Później to się zmieniło, a czy jest teraz powrót? Wielki come back? Nie wiem, ale mnie sie to nie podoba.

PS. Ja Masłowską, podobnie jak ems, czytałam urywkami, więc nie wypowiadam się, nie znając tematu.

Pan Artysta
03-10-2006, 11:46
Masłowska - srasłowska

.

xeroboy :hyhy:

no nie błysła yntelygencjom na rozdaniu :brawo:

ps:
ciekawe czy kibicuje nam czy tym najstarszym :hmm: i czy wie co to piłka kopana :hmm:

Sharn
03-10-2006, 12:01
ciekawe czy kibicuje nam czy tym najstarszym :hmm: i czy wie co to piłka kopana :hmm:

Ona nawet pewnie nie wie w czyim łóżku się budzi i co robiła poprzedniej nocy ani czego się nażarła/najarała a Ty o takie rzeczy się martwisz... :hyhy:

Adam-oldboy
03-10-2006, 12:03
Wejherowianka to chyba wszechwarszawskim kibicuje :oczko:

Pan Artysta
03-10-2006, 12:07

Ona nawet pewnie nie wie w czyim łóżku się budzi i co robiła poprzedniej nocy ani czego się nażarła/najarała a Ty o takie rzeczy się martwisz... :hyhy:

wiesz zawsze to artystka :hyhy:

my sie tszymiemy razem :chytry: :ucieka:

Sushe
03-10-2006, 12:11
wszyscy artyści to ... :lol3:

Pan Artysta
03-10-2006, 12:17

I pamietaj-ilość postów nie świaczy o mądrości usera :chytry:

ems
03-10-2006, 12:18
No i ch** bombki strzelil!

Pan Artysta
03-10-2006, 12:19
:O

Ems ma nam cos do przekazania :hyhy:

Adam-oldboy
03-10-2006, 12:40
Masłowska będzie z Bilonem w "Tańcu z gwiazdami", info telefoniczne :chytry: .

W jury będzie A. :ucieszony:

Włóczykij
03-10-2006, 13:12
KO :lol:
bez takich przy jedzeniu :lol:

wczoraj na j. polskim byłem pytany co wiemy o lauratce Nike :roll:

ems
03-10-2006, 13:33
ze zapierdala w nowiuśkich Nike'ach, oczywiscie.

Włóczykij
03-10-2006, 19:16
ze zapierdala w nowiuśkich Nike'ach, oczywiscie.

tego nie wiem...nie widziałem lauratki na :O

odrózniam nagrodę Nike, od butów :roll:

ems
03-10-2006, 22:01
to byla szydera bynajmniej nie na Ciebie :)

Włóczykij
04-10-2006, 07:25
to byla szydera bynajmniej nie na Ciebie :)

ze szydera to wiedziałem, ale nie wiedziałem czy do mnie :oczko:

a tak wszystko już wiemy ;)

Sushe
04-10-2006, 09:50

I pamietaj-ilość postów nie świaczy o mądrości usera :chytry:
no właśnie :lol3:

mort
09-10-2006, 15:44
W środę o 21:30 na TV 4 pani literatka w tok szole zetrze się z posłem Bosakiem z LPR-u. A jako mody wystąpią Najsztub i Żakowski .

PS. Im częsciej ją widze tym bardziej utwierdzam się w przekonaniu,że ona jest lekko opóźniona :O

Szczególnie jak wczoraj uciekała przed młodym Koterskim, który chciał od niej autograf jako koszykarki Chicago Bulls - w końcu były to nagrody Nike :hyhy:

Aureliusz
09-10-2006, 20:29
Oglądaliście moze wczoraj program Kuby Wojewódzkiego?
Była relacja, jak Michał Koterski pojawił się na uroczystości wręczania nagrów NIKE w dresie Nike i zbierał podpisy na piłce od kosza, szukając jednocześnie Michaela Jordana i inych gwiazd NBA. Wszyscy goście i inne celebrieties byli w niezłym szoku.
On jest jednak wariat. :hyhy:

Luqas
09-10-2006, 21:01
Jeśli ktoś nie widział tego o czym pisze zajączek, to tutaj możecie obejrzeć ten filmik:

http://kuba.onet.pl/0,1654159,1,terakoter.html

Masakra :hyhy:

arczi
09-10-2006, 22:01
heh.. "Wojne Polska-Ruska.." kupilem kiedys z ciekawosci, bo zainteresowal mnie szum medialny, oraz skrajne emocje, jakie wywolywalo jej wydanie.
Bylem ciekaw, czego nowego o narkotykach i malolatach moglbym sie dowiedziec od gowniary mlodszej ode mnie.

Niestety nic, czego bym wczesniej nie wiedzial.
Nie to, ze sie nie starala. Glowny bohater Silny zapewne byl fajnym ziomem, ale dziewczyna tak bardzo zatracila sie w opisywaniu coraz to wiekszej ilosci watkow, ze zwyczajnie w swiecie sie zgubilem i nie doczytalem powiesci do konca.

Osobiscie uwazam, ze Maslowska to literacki terrorysta. Do tego cpunka, ktora po godzinach pali hel, a ksiazki pisze pod wplywem lsd.
Czytajac jej debiut literacki zastanawialem sie, nad czym pieja tlumy. Gdyby posluchali narkotycznych, wybujalych wizji moich co lepszych kamratow, Maslowska moglaby najwyzej nabijac im faje i skakac po piwo.

W dzisiejszych czasach artyzm, sztuka i dzielo czesto wymykaja sie spod jakichkowliek nawiasow spolecznych. A wszystko przez coraz to bardziej wybujale wymagania odbiorcow, fetysz kulturalny i brak przestrzeni. "Wszystko juz bylo, wiec zrobmy arcydzielo z przepychaczki do zlewu!".
No takie czasy... sam sie czesto przylapuje na chorobliwym wrecz dazeniu do uciekania od masowej popkultury.

W zasadzie Maslowska by mi nie przeszkadzala. Ma dziewczyna jakas tam (powiedzmy jej jezykiem) zajawke... ktos inny chce ja czytac... jeszcze inni wreczaja jej nagrody. Fajnie. Ale czy czasem nie na wyrost?
Co innego konkurs 'Zlotego piora', a co innego nagroda literacka NIKE.
Dla mnie niesmak, ale i zadna nowosc. Nie jestem zadnym tam znawca literatury, nie wiem jaka kondycje ma wspolczesna jej polska odmiana, nie czytalem tez nastepnych ksiazek Maslowskiej. Ale jesli w kraju, na roznych tam platformach spolecznych, furore potrafia zrobic takie zakaly zasobu ludzkiego, jak Renata Beger czy Michal Wisniewski, to w zasadzie czemu i nie Maslowska?
To ludzie ludziom zgotowali ten los..

Pan Artysta
10-10-2006, 10:04
jedyna dobra akcja u wojewódzkiego to akcja Najki 2006 i poszukiwanie koszykarskich gwaiazd i pytanie do Masłowskiej czy jej mąż jest graczem koszykówki a ona na to że tak i jej mąż to Majkel J :hyhy: i ten pedzio potem nazwiska nie pamietam :hihi: że on w kosza nie gra:hyhy: i nic nie powie w serdaczku takim w jakim mi kazano chodzić w I kl.podstawówy :kurde: