PDA

Zobacz pełną wersję : Warszawa drugi Paryż, ponownie aktualne?

MaxyM
30-07-2003, 20:23
Kępa artystyczna

Na rondzie Waszyngtona stanie imitacja wieży Eiffla. Na ulicy Francuskiej pojawi się Chodnik Sław. Saska Kępa ma stać się artystyczną enklawą.

Praga Południe w kwadracie ulic: Waszyngtona, Saska, Zwycięzców, Wał Miedzeszyński ma w ciągu najbliższych trzech lat stać się dzielnicą artystyczną. Pojawią się nowe pracownie, kawiarnie, restauracje i galerie. Artyści plastycy będą mogli według własnych pomysłów aranżować elewacje domów i fragmenty zieleni. Ulica Francuska będzie osią enklawy na Saskiej Kępie - południowopraską Rive Gauche (paryska ulica artystów).

W latach 2005-2006 Zarząd Dróg Miejskich obiecuje wyremontować ul. Francuską, Paryską i Wersalską, natomiast władze Pragi Południe planują odnowienie budynków. Sam remont jednak nie wystarczy. Trzeba stworzyć warunki, by restauratorzy i artyści chcieli akurat tam ulokować swoje kawiarenki i pracownie.

- W ramach ożywienia kulturalnego Saskiej Kępy przyjęliśmy, że na Francuskiej można zlokalizować Chodnik Sław. Pojawią się tu płyty chodnikowe z nazwiskami znanych postaci związanych z Saską Kępą. Na chodnikach można byłoby lokować rzeźby uliczne. Pierwszym pomysłem, który chcielibyśmy zrealizować, jest wykonanie rzeźby Agnieszki Osieckiej siedzącej przy stoliku ogródka kawiarnianego - zwraca uwagę wiceburmistrz Pragi Południe Sławomir Potapowicz.

Inne pomysły na rzeźby uliczne to np. Pablo Picasso wchodzący na róg Francuskiej i Obrońców, ponieważ mistrz malarstwa był gościem tamtejszej Doświadczalnej Pracowni Litograficznej. Na to wszystko niestety potrzeba pieniędzy. - Nie jestem w stanie dziś powiedzieć, ile to mogłoby kosztować. Zdajemy sobie sprawę z tego, że nasze plany to dopiero pierwszy krok. Będziemy, starali się zainteresować sponsorów - deklarują władze dzielnicy.

Data:30.07.2003

Doszczetnie ich juz chyba pojebalo... Czekam teraz na Sfinksa i replike Tytanica.

Adams_
30-07-2003, 20:42
kocham saska kepe za jej klimat... tylko szkoda, ze jest to jedna z bardziej zaniedbanych dzielnic. Powymieniac te chodniki na Francuskiej i bedzie bosko! Najklimatyczniejsze knajpki sa na tej ulicy

MaxyM
30-07-2003, 20:47
To, ze odnawiaja - super! Ale wieza Eiffla? Co nastepne WTC, na rondzie Washingtona?

Nova
30-07-2003, 20:47
[i]

Doszczetnie ich juz chyba pojebalo... Czekam teraz na Sfinksa i replike Tytanica.
Postawi się koło palmy! :rotfl:

Sorka,powstrzymać się nie mogłam ;)
Pzdr.

Adams_
30-07-2003, 20:49
No co.. palma jest bardzo fajna, cholernie ja polubilem, szczegolnie pieknie wyglada przy zachodzie slonca :+:

szczepan
30-07-2003, 21:17
ej a nie mogliby na miejscu dziesieciolecia wybudowac drugi ksiazecy park? wtedy to by byla elegancja-francja :P

Kawa
30-07-2003, 21:22
A Big Bena nie chcą postawić gdzies na Bielanach? Fajnie by wygladał. Oni wszyscy są pojebaniezamiast wydawać kase na głupoty zaczeliby budowac obwodnice.

Adams_
30-07-2003, 21:24
A Big Bena nie chcą postawić gdzies na Bielanach? Fajnie by wygladał. Oni wszyscy są pojebaniezamiast wydawać kase na głupoty zaczeliby budowac obwodnice.

Zdajesz sobie sprawe z tego co piszesz?

MaxyM
30-07-2003, 21:26
Kto? :]

Adams_
30-07-2003, 21:30
:bauns:

Kawa
30-07-2003, 21:31

Zdajesz sobie sprawe z tego co piszesz?
Ze co?Ze ja? Ze źle? Że czemu?

MaxyM
30-07-2003, 21:32
'8

Adams_
30-07-2003, 21:34
By powstala obwodnica trzeba wytruc wszystkich urzedasow, pozabijac politykow, posadzic mafie i zaczac obsadzac stanowiska od nowa. Do tego niespotykana kasa a palemki czy eifelki? Stac nas na to, zawsze bedzie fajniej, weselej, ladniej.

ems
30-07-2003, 21:35
... bardziej bananowo, czyli po prostu po warszawsku :rotfl:

Kawa
30-07-2003, 21:36
... bardziej bananowo, czyli po prostu po warszawsku :rotfl:
I bedziemy sie po Polsce wozić i mówic, że europa jest u nas '8

ems
30-07-2003, 21:37
"Jesteśmy waszą STOLICĄ" :D

Nova
30-07-2003, 21:39

'8

Cóż za treściwa i owocna dyskusja!!! :buhaha:
Udziela mi sie to wasze warszawskie nabijactwo :rotfl:
Pzdr.

MaxyM
30-07-2003, 21:41
Nova: Moderator nie nabija postów - moderator ma wiele do przekazania.

Adams_
30-07-2003, 21:41
Udziela mi sie to wasze warszawskie nabijactwo :rotfl:
Pzdr.

Bijemy sie o zlota patelnie, nabijactwo tez jest u nas obowiazkowe :rotfl:

szczepan
30-07-2003, 21:47

'8

to jest kod :P

a tak swoja droga:
"Faceci wolą kobiety ładne" bo sa ladne...

"W moim sercu jest" LEGIA "i na dobre i na złe!!!"
a W moim zoladku jest KROLEWSKIE i na noce i na dnie

Szanowny Przedstawicielka Mazowieckich Bojowników O Czystość Wodki Polskiej -=> to o MaxyMie

Nova
30-07-2003, 21:48
Pisałam o Adamsie_a nie o moim ulubionym modzie '8

A lizusostwo też obowiązkowe? :rotfl:

Adams_
30-07-2003, 21:49

Zalezy, zalezy :]

MaxyM
30-07-2003, 21:49

Nieeeeee, no skąd, nie obowiązkowe, było paru co się nie podlizywało... Już nie ma! :rotfl:

ems
30-07-2003, 21:50
"bo przyjaciol... to ja mam na cmentarzu" :rotfl:

Nova
30-07-2003, 22:07

Nieeeeee, no skąd, nie obowiązkowe, było paru co się nie podlizywało... Już nie ma! :rotfl:
Dziś mam doline ale wy tak mnie rozawlacie że powoli mija...
Pzdr :]

ems
30-07-2003, 22:09
'8 Warszawaaa daa sie luubiiic....

Adams_
30-07-2003, 22:09

:ganja: <-- kobiety lubia kwiaty (innych w kwiaciarni nie bylo)

MaxyM
30-07-2003, 22:11
Przepraszam ale rozmywamy temat, a jest b. wazny - Wieze Eiffla nam wypierdola na srodku miasta.

Adams_
30-07-2003, 22:13
Przepraszam ale rozmywamy temat, a jest b. wazny - Wieze Eiffla nam wypierdola na srodku miasta.

Dziewczyna ma dola (ups) a Ty tu z Eifflami wyskakujesz ;) hihi

dobra sedno sprawy:
Mnie tam wieza pasi.

szczepan
30-07-2003, 22:14

poczekaj jakbys poszla z nami na ognisko...

"ej a po co byl Wam potrzebny ten koszyk?? nie mogliscie tych browarow w torbie przyniesc??"
"nie tak jest latwiej tylko ze kurde gonili nas za niego :P"

"albo ej chlopaki gdzie moja reszta z 50??"*
"przeciez mielismy kupic za to browar i chipsy"
"tak??"

*tej reszty mialo byc okolo 35 zloty:P

MaxyM
30-07-2003, 22:17
Ciekawy jestem jaka bedzie skala tego Eiffla... mam nadzieje, ze jak juz musza postawic to nie w skali matchboxa lub globusa.

szczepan
30-07-2003, 22:18
ej w sumie skoro mamy juz ta palme kolo Nowego Swiatu to czemu nie wieza??

ale tak szczerze mowiac to ta palma bylaby fajna jakby byla razy 20 po kazdej stronie ulicy tak od ronda do mostu...

Unico
30-07-2003, 22:20
Macie palmę to może zrobić od razu całą puszczę, gaj czy jak tam nazywa się las palmowy :> będą palmy to i małpy się znajdą :>

szczepan
30-07-2003, 22:21
Macie palmę to może zrobić od razu całą puszczę, gaj czy jak tam nazywa się las palmowy :> będą palmy to i małpy się znajdą :>

malpy juz sa :P pod palma :P*

*kto z Warszawy ten wie :P

szczepan
30-07-2003, 22:22
za www.prw.waw.pl:
"Sztuczna palma na rondzie de Gaulle"a

Wielka sztuczna palma ( 12 metrów wysokości ) stanęła na rondzie de Gaulle"a. 12 grudnia o godz. 18:00 została uroczyście zaprezentowana Warszawiakom. Na razie ma za krótkie liście, gdyż amerykański producent nie zdążył z odpowiednimi liśćmi na czas. Porządne mają być pojawić się jeszcze przed świętami.
Palma kosztowała 11 000 USD.
Wszystkie koszty w całości pokryli sponsorzy projektu.
Drzewo na rondzie będzie stać 12 miesięcy"

*PRZEMO*
31-07-2003, 06:25
kurde..
fajnie ze inwestuja w warwszawe, ze chca sciagnac jak najeiwecej inwestorow , artystow restauratorow, i chwlala im za to! bo za tym idzie kasa.. ale wieza ajfla ***** w warszawie?! to juz jest w paryzu! i ladnie wyglada i wszysy to wiedza. czy polacy sa na tyle beznadziejni ze nic nie moga wymyslic wlasnego?! kurna przeciez mamy tylu wspanialych artystow, architektow dla ktorych by to nie stworzylo zadnego problemu....
ale polaczek madrzejszy i pierdyknie druga wierze, chyba poraz 100 kolejna ulice slaw(a na swiecie jest tylko jedna znana '8 przybajmniej dla mnie) az mam normalnie kurwiki w oczach jak o tym czytam!!!

bez przesady bez przesady saska kepa jest naprawde urocza i ja bym jej nic wiecej nie dodawal.(bo i po co!?) a zachecic artystow do czegos jest niezwykle trudno, poniewaz zazwyczaj kazdy ma wlasnie polmysly i chodzi wlasa drooga a wiem cos o tym bo moj wujo jest rzezbiarzem malarzem i architektem :Dczyt. byly przewodniczacy rady artystow polskich(ma sie te znajomosci co? '8 :D )

Nova
31-07-2003, 08:57
a tak swoja droga:
"Faceci wolą kobiety ładne" bo sa ladne...

"W moim sercu jest" LEGIA "i na dobre i na złe!!!"
a W moim zoladku jest KROLEWSKIE i na noce i na dnie

Szanowny Przedstawicielka Mazowieckich Bojowników O Czystość Wodki Polskiej -=> to o MaxyMie
NIe parafrazować mi podpisu!On jest zarejestrowanym znakiem towarowym! :) A co do ładnych kobiet-pewien zorientowany osobnik powiedział mi że faceci wolą ładne bo jest szansa że ktoś im ją sprzątnie a brzydka to już na całe życie :buhaha:

:ganja: <-- kobiety lubia kwiaty (innych w kwiaciarni nie bylo)
:+: doceniam gest :) ale normalnie za takie zielsko to bym :box:

To już ostatni raz :)

Pozdro 4all :)

aaadamm
31-07-2003, 15:25
By powstala obwodnica trzeba wytruc wszystkich urzedasow, pozabijac politykow, posadzic mafie i zaczac obsadzac stanowiska od nowa. Do tego niespotykana kasa a palemki czy eifelki? Stac nas na to, zawsze bedzie fajniej, weselej, ladniej.

wlasnie chciale mto napisac....i zeby powstal 2 linia metra :):):)

MaxyM
31-07-2003, 15:34
Ożywić Saską Kępę

Stara Saska Kępa ma stać się dzielnicą artystyczną. Ulica Francuska - drugim Nowym Światem. - Tylko bardziej żywym. Tu będzie tętnić życie kulturalne.

Dwóch wiceburmistrzów Pragi Południe Mateusz Mroz i Sławomir Potapowicz prześcigają się w wymyślaniu sposobów na ożywienie Saskiej Kępy. Gdy ich wizje się połączyły, okazało się, że powstał bardzo interesujący projekt.

Wczoraj na konferencji wspierani przez burmistrza Tomasza Kozińskiego opowiedzieli o swoich planach.

Praga Południe w kwadracie ulic: Waszyngtona, Saska, Zwycięzców, Wał Miedzeszyński ma w ciągu najbliższych trzech lat stać się dzielnicą artystyczną, gdzie pojawią się nowe pracownie, kawiarnie, restauracje, galerie, "desy", antykwariaty.

- Chcemy, żeby wszystkie lokale użytkowe, należące do dzielnicy, zostały wystawione do konkursu. Preferencje będą mieli ci, którzy zadeklarują, że chcą właśnie prowadzić taką działalność - mówi wiceburmistrz Mroz.

- Trochę pomysłów na naszą Pragę ściągnęliśmy z innych miast. Ale mamy nadzieję, że nasze będą jeszcze lepsze od oryginałów - śmieje się Sławomir Potapowicz. Te ściągnięte pomysły to np. ustawienie na rondzie Waszyngtona imitacji wieży Eiffla. - Pozazdrościłem palmy, która pojawiła się na rondzie de Gaulle'a. I wymyśliliśmy wieżę. Do wyboru był jeszcze Łuk Triumfalny albo Moulin Rouge jako symbole Paryża.

Ale to nie koniec atrakcji: na ulicy Francuskiej pojawiłby się Chodnik Sław oraz Galeria Rzeźby Ulicznej. Chodnik Sław to płyty chodnikowe z nazwiskami zasłużonych i znanych postaci związanych z Saską Kępą. A na chodnikach - rzeźby, które pełniłyby też funkcje użytkowe.

Pierwszą w kolejce byłaby rzeźba Agnieszki Osieckiej siedzącej przy stoliku ogródka kawiarnianego Cafe Sax (dawny Bar Podhalański) Pracowni Litograficznej (jednej z kilku na świecie, która posługuje się XIX-wiecznymi maszynami). - Mamy nadzieję, że na pomysły uda się znaleźć sponsorów - zwracają uwagę burmistrzowie.

8- :]

arczi
31-07-2003, 16:52
Ja tam 3mam za nich wszystkich kciuki. Mam nadzieję że sie uda zrealizować ten pomysł. Lubię Saską Kępę bo ma tak jak powiedział Adams fajny klimacik... A wieża Eiffla na rondzie Waszyngtona mi na pewno nie bedzie przeszkadzać tak samo jak palma na de Gaulle'a.
Nie wiem czemu się czepiacie. Każdy sposób na ożywienie naszej szarej Wawy jest... słuszny :>

szczepan
31-07-2003, 19:45
ej a nie mozemy czegos swojego postawiac?? naprzyklad dac szanse mlody architektom?? i zorganizowac jakis konkurs czy cos?? granica wieku itd? i postawic cos co moze za pare/paredziesiat lat inne miasta beda chcialy kopiowac u siebie??

Skanda(L)
31-07-2003, 22:29
trzeba cos wlasnego a nie jakies kopie! jestesmy duzym narodem po przejsciach i z ogromna historia i kultura(chociaz czasami nie widac) ze powinnismy byc w stanie zrobic cos wlasnego co kiedys inni by chcieli kopiowac po nas! ale tez jestem za wszystkim co ma ozywic nasza stolice.
a tak ogolnie to witam wszystkich ktorzy mnie nie znaja a to chyba wszyscy.

i prosze mi nie wytykac zadnych bledow ortograficznych bo :box: ;)

emde
31-07-2003, 23:42
trzeba cos wlasnego a nie jakies kopie! jestesmy duzym narodem po przejsciach i z ogromna historia i kultura(chociaz czasami nie widac) ze powinnismy byc w stanie zrobic cos wlasnego co kiedys inni by chcieli kopiowac po nas! ale tez jestem za wszystkim co ma ozywic nasza stolice.

zgadzam sie z tą wypowiedzią, ja bym wolal cos wlasnego a nie paryz, moze zbudowac cos w stylu starego miasta, kamienice i w tym stylu budynki z fajnym deptakami

peyek
01-08-2003, 07:15
Ale oni mysla logicznie: Paryz ma wierze Eiffla - ma duzo turystow, Praga ma cos na ksztalt wierzy Eiffla - ma duzo turystow. Wierza Eiffla to podstawa :fu:
A na serio macie pelna racje: jesli przy takim dziedzictwie kulturowym, historii, ciekawej kulturze nie da sie NIC oryginalnego zrobic to no comments. Gdansk, Krakow czy Torun jada na klimacie. Wiem ze u nas odbudowa zabudowan zniszczonych w czasie II Wojny jest juz niemozliwa ale jak juz cos stawiaja to niech to robia z sensem.