PDA

Zobacz pełną wersję : Barwy Legii

kosciesz
09-07-2006, 09:51
z encyklopedii piłkarskiej fuji"
"2 lipca 1957 dokonano kolejnej, oczywiście znów "historycznej" zmiany podczas zebrania działaczy (...) przyjęto obowiązujące do dziś barwy klubpwe - od tej pory stały się one biało-czerwono-zielono-czarne."

I to jest ostatnia historyczna informacja o klubowych barwach Legii - to teraz pytanie.
Skąd wzięły się więc barwy czerwono-biało-zielone?

Dla zamieszania w temacie dodam jeszcze, że w oficjalnych programach meczowych z 2003 roku Legia ma barwy: czerwono-biało-zielono-czarne

I czy obecnie jest gdzieś w statucie CWKS Legia bądź KP Legia zapis o barwach klubowych (bardzo prosiłbym o zacytowanie odpowiedniego fragmentu)

Raffi
09-07-2006, 10:01
Zapisem w tej chwili nie dysponuję
strona oficjalna podaje zestaw 4-kolorowy: http://www.legia.pl/klub_info.php
Bo w sumie nic się nie zmieniało.
A czarny cały czas jest o ile mi wiadomo, ale na flagach używany jest zwykle w formie napisu albo tła flagi
Częśc szalików pasiaków też jest 4-kolorowych
ok. 1993:

http://tinypic.com/iyq45d.jpg

daimler
09-07-2006, 16:59
A ja chcialbym inna kwestie poruszyc - mianowicie strojow.

- w latach dziewiecdziesiatych o ile pamietam podstawowym zestawem byly zielone koszulkie, zielone spodenki i zielone getry, nie pamietam za to jaki byl rezerwowy (chodzi mi o czas LM)

- potem wszedl nike, i pierwszym zestawem byl caly zielony, rezerwowym bialy z czerwonymi elementami

- pod koniec panowania Pol-Motu powrocono do "korzeni" i podstawowym zestawem byl bialo - czarny, a caly zielony rezerwowym.

do czego zmierzam: czy jest jakies historyczne wytlumaczenie, dlaczego rezerwowy zestaw strojow Legii od momentu przejecia jej przez ITI to badziewny czerwony? jak dla mnie jednolite zielone stroje wydaja sie byc jak najbardziej odpowiednie, wie ktos moze skad ta sympatia obecnych wladz klubu do czerwieni? ( :zlosliwy: ) kiedykowliek w historii Legia grala na czerwono?

RadO
09-07-2006, 17:05

- w latach dziewiecdziesiatych o ile pamietam podstawowym zestawem byly zielone koszulkie, zielone spodenki i zielone getry, nie pamietam za to jaki byl rezerwowy (chodzi mi o czas LM)

- potem wszedl nike, i pierwszym zestawem byl caly zielony, rezerwowym bialy z czerwonymi elementami

- pod koniec panowania Pol-Motu powrocono do "korzeni" i podstawowym zestawem byl bialo - czarny, a caly zielony rezerwowym.

do czego zmierzam: czy jest jakies historyczne wytlumaczenie, dlaczego rezerwowy zestaw strojow Legii od momentu przejecia jej przez ITI to badziewny czerwony? jak dla mnie jednolite zielone stroje wydaja sie byc jak najbardziej odpowiednie, wie ktos moze skad ta sympatia obecnych wladz klubu do czerwieni? ( :zlosliwy: ) kiedykowliek w historii Legia grala na czerwono?

Tłumaczyli to w ten sposób, że rezerwowym kompletem strojów w Pucharach musi być czerwony... Inna sprawa, że nigdy nie widziałem PAO, Celticu, Juve, Interu, Lazio i miliona innych klubów w czerwonych strojach.

Stawiam na to, że nasz tzw. "sponsor techniczny" ma nas w dupie.

daimler
09-07-2006, 17:15

Tłumaczyli to w ten sposób, że rezerwowym kompletem strojów w Pucharach musi być czerwony... Inna sprawa, że nigdy nie widziałem PAO, Celticu, Juve, Interu, Lazio i miliona innych klubów w czerwonych strojach.

Stawiam na to, że nasz tzw. "sponsor techniczny" ma nas w dupie.

o ile pamietam z Valencia i Barca grali na zielono, nawet po przejeciu przez ITI grali w zielonych koszulkach czarnych spodenkach. mode na czerwien widac tak od okolo dwoch rund... jakos nie chce mi sie wierzyc ze Adik nie ma zielonej farby w fabryce... :oczko:

pusty
09-07-2006, 17:59
Czy ja wiem czy od 2 rund?
Mi się wydaje, że już od dobrych kilku lat czasami na wyjeździe grają w czerwonych barwach...

daimler
09-07-2006, 18:23
Racja, ale teraz ten badziewny kolor jest oficjalnym drugim zestawem strojow:

http://legialive.pl/zdjecia/07koszulki_f3.jpg

co zreszta bylo widac w meczu z Celtikiem :roll:

Ja chce zielooooone :efoch:

kosciesz
09-07-2006, 18:36
rezerwowy musi być czerwony? :hyhy:
ciekawe skąd ten pomysł...

UEFA/FIFA czepiała się chyba tylko tego, żeby koszulki były rozróżnialne w czarno-białych telwizorach :kurde: Dlatego jeśli pierwszy zestaw był jasny, a drużyna nie mogła w nim grać (bo zapewne przeciwnik gra w podobnym) to drugi musi być już ciemny (żeby na B&W tv łatwo odróżnić ich od przeciwnika).

Ale zapewne nikt z Legii nie naciskał na Adidasa, aby stroje były tradycyjne zielone i Ci zrobili jakie im wygodne.
A zielone tak dobrze mi się kojarzą... (mistrzostwa w latach 90, Champions League)

ktoś był na jakiejś oficjalnej prezentacji ostatnio? (może ktoś z redakcji LL) bo nie mam namiarów na tą kobitkę z Adidasa, a chętnie bym ją o to zapytał. Dosyć często się pojawiała na przedsezonowych prezentacjach...

Kempes
09-07-2006, 18:37
A mi sie te czerwone stroje podobają :efoch:

ems
09-07-2006, 20:45
czerwone sa po chuju, w ogole nie mialbym nic przeciwko gdybysmy pozostali jako sekcja pilkarska przy herbie na 90lecie, ew. zmienili na bialo-zielono-czarny i pozostali przy tych barwach. Powrot do korzeni a przy okazji rozwiazanie problemu z herbem (wiadomo ze my swoje ;) ale ***** lepsze to niz kapsel).

arczi
09-07-2006, 20:53
O tak.. Czerwony zawsze zle sie kojarzy.
Tez czekam na zielone trykoty jak na deszcz.

Tur
09-07-2006, 23:25
Z tego co słyszałem Hadaja to oficjalnie drugim są zielone. Co nie zmienia faktu, że upodobali sobie ten czerwony do grania.

daimler
10-07-2006, 01:13
czerwone sa po chuju, w ogole nie mialbym nic przeciwko gdybysmy pozostali jako sekcja pilkarska przy herbie na 90lecie, ew. zmienili na bialo-zielono-czarny i pozostali przy tych barwach. Powrot do korzeni a przy okazji rozwiazanie problemu z herbem (wiadomo ze my swoje ;) ale ***** lepsze to niz kapsel).

ja bym jednak na koszulkach preferowal (L)

ems
10-07-2006, 06:19
jakbys doczytal to wiedzialbys ze ja tez, ale na rozwiazanie "oficjalne" nadaje sie to lepiej niz kapsel.

Sokol
10-07-2006, 07:25
prawie na to samo sie nabralem co Daimos :]

Junior89
10-07-2006, 10:02
wolę zielone, czerwone jakoś bardziej mi się z Wisłą kojarzą :nie:

daimler
10-07-2006, 10:04

mnie akurat skojarzenia klubowe w tym kolorze uderzaja najmniej :zlosliwy:

me(L)u
10-07-2006, 15:45
Podczas spotkań u siebie zawodnicy będą występować w białych koszulkach, czarnych spodenkach oraz białych getrach. Podczas meczów wyjazdowych piłkarze będą ubrani w jednolite zielone kostiumy. Natomiast czerwony komplet będzie zestawem zapasowym.

to chyba wiele wyjaśnia 8) a z Celtikiem grali na czerwono, bo przecież koszulki Celtiku mają takie barwy a nie inne :hyhy:

daimler
10-07-2006, 16:53
Podczas spotkań u siebie zawodnicy będą występować w białych koszulkach, czarnych spodenkach oraz białych getrach. Podczas meczów wyjazdowych piłkarze będą ubrani w jednolite zielone kostiumy. Natomiast czerwony komplet będzie zestawem zapasowym.

to chyba wiele wyjaśnia 8) a z Celtikiem grali na czerwono, bo przecież koszulki Celtiku mają takie barwy a nie inne :hyhy:

jesli tak to zajebiscie, tylko wiesz, na prezentacji nie bylo zielonych strojow. moze nie dowiezli :oczko: btw skad ten cytat?

me(L)u
10-07-2006, 21:00
też się cieszę, bo te czerwone stroje jakieś takie nie nasze dla mnie są

a cytat jest STĄD (http://www.legialive.pl/news.php?NewsID=18717)

Junior89
11-07-2006, 07:28
no dobra, może w zeszłym sezonie było takie samo ustalenie, a i tak połowę spotkań grali na czerwono :oczko:

Szefoszap
11-07-2006, 07:40
Moim zdaniem to czerwone nie pasują i kojarzą się z Wisłą Kraków. Najbardziej podobają mi się białe-bardzo ładne.

endo
13-07-2006, 12:35
http://legia.com/foto/francja/marsylia12.jpg

to jest już przesada :zly:

mam nadzieję że to tylko na sparing...

Raffi
13-07-2006, 12:51
no jak Widzew :)

mOFMC
13-07-2006, 13:05
Ale te koszulki to z zeszlego sezonu :zdziwiony:
Z Celtikiem i Lomza grali juz w nowych...

biotronic
13-07-2006, 13:23

mnie akurat skojarzenia klubowe w tym kolorze uderzaja najmniej :zlosliwy:

Daj spokój. Teraz wszystko co czerwone to złe? Nie popadaj w paranoję. A zielony nie kojarzy Ci się z ekologami, którzy będą zaciekle protestować przeciw budowie stadionu dopóki nie dostaną haraczu?

Żeby nie było ... zdecydowanie bardziej wolę zielony kolor jako drugi.

Brajek
13-07-2006, 13:33
No ja też wolałbym zielony kolor, ale jak jest to sami widzimy... Choć ponoć biały kolor jest I strojem, a zielony jest II, a czerwony jako rezerwowy.

emde
14-07-2006, 22:17
ktoś był na jakiejś oficjalnej prezentacji ostatnio? (może ktoś z redakcji LL) bo nie mam namiarów na tą kobitkę z Adidasa, a chętnie bym ją o to zapytał. Dosyć często się pojawiała na przedsezonowych prezentacjach...

A o co konkretnie chcecie spytac ludzi z adidasa ? Moge sie spytac i rozwiac wasze ew. watpliwosci...

Bastion
14-07-2006, 22:29
Mnie najbardziej podobaly sie stroje z sezonu 1993/1994 (chyba) z reklama FSO cale zielone. Ech, szkoda ze mlody bylem a koszuleczki drogie byly wtedy i ciezko bylo kase od starych wysepic na koszulke i niestety takowej nie posiadam.

Rafał
14-07-2006, 22:35
czerwone koszulki jak dla mnie lipne.powinny być białe i zielone. Logo z którym grają teraz mogło by zostać-niemiałbym nic przeciwko.
Ktoś wyżej mówił o Wiśle- teraz mają nowe koszulki tzn. już nie Nike, tylko Umbro.

kosciesz
14-07-2006, 22:56
A o co konkretnie chcecie spytac ludzi z adidasa ? Moge sie spytac i rozwiac wasze ew. watpliwosci...

o to dlaczego drugi komplet jest czerwony a nie zielony.
ale może wstrzymaj się - bo z dyskusji w tym wątku wynika, że będziemy jednak mieć zielone, a czerwień będzie rezerwowa tylko.

Fizi
15-07-2006, 16:02
tak na marginesie - ktos gdzies policzył, że zespoły w czerwonych strojach w kazdej dyscyplinie, a także pojedynczy zawodnicy , zwyciężają znacznie częściej niż występujący w strojach innego koloru

Adrian
15-07-2006, 17:48
O tym co piszesz Fizi czytalem w kontekscie zapasow na igrzyskach olimpijskich. Ze jesli zawodnicy dysponuja podobnymi umiejetnosciami i warunkami to w tym wypadku czesciej wygrywal czerwony. Porownali kolor chyba niebieski z czerwonym. O grach zespolowych nie slyszalem.

endo
15-07-2006, 18:07
Ja słyszałem gdzieś tylko o czarnym - kolorze zwycięzców :P mniej więcej taka sama zasada jak 2 posty wyżej... było to przy okazji zmiany 2 kompletu reprezentacji Niemiec w 2003 bodajże (jako przykłady wymieniono m. in. Real Madryt)

Fizi
15-07-2006, 19:10
Czerwień wygrywa w sporcie

Najnowsze badania antropologów z brytyjskiego Uniwersytetu w Durham dowodzą, że sportowcy ubrani w czerwone stroje częściej wygrywają. Russell Hill i Robert Burton przeanalizowali pod tym kątem wyniki w czterech dyscyplinach sportowych rozegranych na Igrzyskach Olimpijskich w Atenach w 2004 roku: boksie, taekwondo, zapasach klasycznych i zapasach w stylu wolnym.

Co ciekawe, naukowcy ci przeanalizowali również mistrzostwa w piłce nożnej Euro 2004. Wynik był zaskakujący – 5 drużyn, które jako jeden z dwóch strojów miały czerwony, osiągnęło lepszy wynik meczu grając właśnie w tym kolorze. Drużyny strzelały w meczu przeciętnie o jeden gol więcej niż kiedy grały w drugim stroju. Burton twierdzi, że to wynik instynktownego zachowania i ma pośrednio związek z uwalnianiem się męskiego testosteronu. Możliwe, że zawodnicy noszący czerwone stroje doświadczają większego zastrzyku testosteronu, podczas gdy ci widzący ubranego na czerwono przeciwnika instynktownie i nieświadomie czują pokorę i uległość.

Tur
15-07-2006, 21:43
Gdyby tak było to dlaczego Ruch i Górnik mają więcej mistrzostw od Wisły, a my jesteśmy wyżej od niej w tabeli wszechczasów? :oczko:

Garm
15-07-2006, 23:25
Górnik też gra na czerwono. A Ruch MP w 1951 bodajże roku dostał mimo tego, że ligę wygrała Wisła :chytry:

Junior89
16-07-2006, 07:55
tak, pamiętam że wszyscy mieli nadzieję że grając na czerwono polska reprezentacja narodowa nasza ojczysta będzie walczyć jak byki z Niemcami 8) i walnęli byka :hyhy:

Rafał
16-07-2006, 20:04
zresztą jak zwykle. kolor niemiał w tym przypadku nic do rzeczy...

Junior89
16-07-2006, 21:14
tak, tylko niektóre głąby robiły sobie nadzieję 8)

Rafał
16-07-2006, 22:12
,,podbijali narodowy bębenek" jak to ujął red.Wołek