PDA

Zobacz pełną wersję : 1/8 finału: Włochy - Australia

Adiq
24-06-2006, 11:03
Wszystko o meczu.

Kempes
25-06-2006, 01:14
FORZA ITALIA !

ale według mnie mecz zapowiada sie nudny jak flaki z olejem

Wydaje mi sie ,że będzie podobnie do Stanów Zjednoczonych

O ile po eleminacjach myślałem ,że włosi wkońcu odeszli od ''atakowania trzema graczami'' o tyle teraz znów mnie tym niemiło zaskakują

Ofensywny Totti i dwójka w ataku - większej siły rażenia nie widze ... naszczęście teraz jest również Pirlo który poza stałymi fragmentami umie rozegrać. Jak sobie przypomne Albertiniego albo Tacchinardiego na defensywnym pomocniku to aż mnie krew zalewa - czy to kontra czy atak pozycyjny Włoski mieli tylko trzech ofensywnie skutecznych graczy i na tym trójkącie opierało sie budowanie akcji

O ile sobie przypominam Azzurri od 10 lat ( 1994 r , Donadoni te sprawy .. ) nigdy nie mieli wybitnych skrzydłowych i tak jest również tym razem - dlatego też nie grają typowym 4-4-2

Perotta , Grosso , Gattuso , De Rossi ... wszystko gracze defensywni którzy nie oskrzydlą akcji szybkimi wejściami. Najlepszy w tym jest Zambrotta ... który jest ustawiany na lewej obronie.

Stany Zjednoczone nie przestraszyły sie rywala i dość szybko przejeli kontrole nad środkiem boiska co .. makaronom dało szanse jedynie w kontratakom
Z Australijczykami myśle bedzie bardzo podobnie. W grupie pokazali że nie obawiają sie nikogo i przyjechali bez większych obciążeń związanych z presją co pozwala im na radosną ofensywną gre

Myśle ,że to wręcz oni będą częściej twórcami ataku pozycyjnego gdzie włosi zrobią prawdziwy kocioł i wolnego Viduke raczej odetną od gry.
Kewell nie może znów siąść na ławie ... właśnie jego firmowe ofensywne wejścia ze zwodem mogą wyrządzić największą krzywde - będzie tak mieszał coraz starszych i mniej zwrotnych środkowych defensorów z Włoch że albo wkońcu stuknie brame albo ich wykartkuje.
Makaron nie da sie bezkarnie przejść .. kosa obowiązkowa.

A Włosi cóż mają zrobić ?
Sądze ,że akurat Australijska obrona może im podpasować - a szczególnie jej środek który popełnia błędy przy prostopadłych piłach co moglismy zobaczyc w meczu z Chorwatami

Wkońcu jakaś defensywna która teoretycznie ''leży'' Włoskiej archaicznej taktyce jeśli chodzi o ofensywe. Po odbiorze w defensywie-> piła idzie do Tottiego czy Pirlo którzy prostopadłym podanie uruchamiają sępów z przodu.
Tylko bardzo zdyscyplinowana obrona będzie umiała przez 90 minut robić skuteczne ofsajdy ... i nie wydaje mi sie aby Australia taką miała

Dla mnie Aussie dostaną jedną bramke i na tym sie skończy liczenie wyniku w tym meczu

:D nudzi mi sie z deczka

Beny
26-06-2006, 10:04
Kangury nie mają nic do stracenia, więc niech walczą. A to wystarczy na gwiazdeczki z Włoch.

Jastrząb
26-06-2006, 11:32
Kuna, czytałem że Lippi ma wystawić dziś Iaquinte od początku :kurde:

To tak jakby w 10 grali.

Tylko Pippo.

Co do meczu, to myślę, że kangury zaatakują na początku, dostana bramkę po 20 minutach a po przerwie dobije ich Pippo.

Nie ma co szaleć. Trza zostawić siły na 1/2 i finał 8)

Szkoda, że Nesta nie gra, chociaż Materazzi z Czechami odzyskał moje zaufanie.
Niemniej cała obrona gra bardzo dobrze. W grupie żaden piłkarz rywali nie potrafił pokonać Buffona i tak powinno być też po dzisiejszym meczu.

FORZA

:hyhy:

Strzałek
26-06-2006, 11:43
po cichutku liczę na niespodziankę :cicho:

Pesto
26-06-2006, 12:36
niespodzianką będzie strzelenie gola przez Australię.

Italii poszczęściło się w fazie pucharowej , jesli idzie o przeciwników. Już azzuri się postarają , żeby ich nie zabrakło w czwórce.

FORZA ITALIA !

Jastrząb
26-06-2006, 17:56
Del Piero z boiska i będzie dobrze.

komentarz porażka. Ja rozumiem, ze Włosi maja taką, a nie inną opinię, ale nie mozna przy każdym faulu ględzić o włoskim cwaniactwie :kurde:

Studio w Polsacie też przechuj.

Hiddink, sriddink w kółko.

Materazzi :kurde:

Kempes
26-06-2006, 18:12
Materazzi... :modli:

***** że niektórzy nie umieją myśleć
Sobolewski , Costinha i teraz Marco - faule całkowicie niepotrzebne a kartki słuszne

No to teraz ślicznie będzie - obrońca wchodzi za Toniego ... :/

Dwóch ofensywnych zawodników z czystego zdarzenia plus piły Pirlo z środka boiska ..

Jastrząb
26-06-2006, 18:17
Gramy w 9. Del Piero nie robi NIC!!!

yusta
26-06-2006, 18:25

Polska to już chyba odpadła, czy tylko mi się wydaje? :roll:

Kangury do boju!!! :hyhy:

Jastrząb
26-06-2006, 18:29

Polska to już chyba odpadła, czy tylko mi się wydaje? :roll:

Kangury do boju!!! :hyhy:

Sio z kangurami :P

Tak poprawdzie, to mecz jest tak przechujowy, ze aż żal na to patrzeć.

Kempes
26-06-2006, 18:51
ITALIAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

Jastrząb
26-06-2006, 18:52
SANTO FRANCESCO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Beny
**** nie Italia, żenada na boisku i fart w samej końcówce. Niech spieprzają spaghetti żreć.

Esk
Totti !!!!

Il Gladiatore Romano :konfetti:

Koń Rafał
26-06-2006, 18:58
Karny :zdziwiony: :zdziwiony: :nie: Sam wpadł na kangura ! Skandal sędzia pozbawił mnie 223 zł! :wsciekly:

Jastrząb
26-06-2006, 18:58
**** nie Italia, żenada na boisku i fart w samej końcówce. Niech spieprzają spaghetti żreć.

Żenadę to pokazała Australia. Nie tworząc sobie praktycznie zadnej sytuacji grając 40 minut z przewagą zawodnika.

Włosi mieli groźniejsze akcje, wiecej strzelali i awansowali. Proste.

Zakładam, że pod spodem pojawi się jeszcze ze 20 postów o włoskim farcie, ze nic nie grali, a Australia była wspaniała.

Coż - nie wszystkim dane jest zrozumieć geniusz 8)

kowal
26-06-2006, 18:59
Karny :zdziwiony: :zdziwiony: :nie: Sam wpadł na kangura ! Skandal sędzia pozbawił mnie 223 zł! :wsciekly:
mi ratuje kupon :zlosliwy:

ale też bym się wkurwiał ...

SĘĘĘĘĘDZIAAAAAAAAAAAAAA ! 8)

Kempes
26-06-2006, 18:59

wykożystał jego błąd

RadO
26-06-2006, 19:02
Po raz kolejny brawa dla sędziego :brawo: ŻENADA!

Ale pewnie Blatter będzie zadowolony bo ten sam typ co Listkiewicz...

korniszon
26-06-2006, 19:08
A ja sie będę upierał, że karny był. Australijczyk nie dotknął piłki, położył się i uniemożliwił kontynuowanie akcji Grosso. Sam jest sobie winien.
W ogóle Australia rozczarowała mnie od momentu uzyskania przewagi liczebnej. Trza było odważniej!

Szkoda.

matx
26-06-2006, 19:11
Dobrze, że tego meczu nie oglądalem. Przyjechalem do domu na samą końcówkę. W sumie zdziwilbym się jakby wygrala Australia, ale irytuje mnie, że drużyna z takimi nazwiskami jak Wlosi musi liczyć na fuksa. Nigdy nie lubilem ich reprezentacji. :wkurzony:

Piotrek91
26-06-2006, 19:14
Ogolnie dobry mecz sedziego, oczywiscie oprocz karnego. I po Italii i po Kangurach duzo wiecej sie spodziewalem.

Kempes
26-06-2006, 19:14
Swoją drogą jak mnie wkurwia ten Iaquinta ... technika na poziomie Inzaghiego i ogólnie zamotany strasznie

Toni powinien grać do końca..

czaszka
26-06-2006, 19:23
Włosi mieli groźniejsze akcje, wiecej strzelali i awansowali. Proste.

W futbolu liczy się skuteczność. Włodar też dużo strzela i co z tego skoro czasami trafia do bramki:)

Karny z kapelusza. Już odechciało mi się ogladąć tych MŚ skoro z góry wiadomo, że będzie sędziowanie pod faworyta. Jestem tylko ciekawy jak zachowają się sędziowie w meczu Ukraina- Szwajcaria i Niemcy - Argnetyna.

Włosi i Australijczyci nic nie grali.

Kempes
26-06-2006, 19:28
W kwestii sędziowania pod faworytów

Karny dla Włochów był w takim samym stopniu ewidentny jak fakt że drugi faul Materazziego był na żółtą kartke

było wielokrotne podkreślane podczas spotkania że Hiszpan sędziuje dobrze a Australia ostatecznie przegrała przez swoją nieporadność ( komentował głównie antywłoski B.Iwanow )

Jaco
26-06-2006, 19:31
było wielokrotne podkreślane podczas spotkania że Hiszpan sędziuje dobrze a Australia ostatecznie przegrała przez swoją nieporadność ( komentował głównie antywłoski B.Iwanow )
Od wczoraj nazwisko Iwanow jest synonimem nieudolności. :hihi:
***** cwaniaczków z gwizdkiem w zębach. :efoch:

czaszka
26-06-2006, 19:31

Czy Iwanow jest antywłoski bym się zastanawiał. Natomiast jestem pewien że Kołton jest BARDZO pro włoski. Szczególnie jak się słyszy słowa: Masz coś przeciwko Włochom?

Czerwona karta też się nie należała.

yusta
26-06-2006, 19:36
Karny dla Włochów był w takim samym stopniu ewidentny jak fakt że drugi faul Materazziego był na żółtą kartke

O ile się nie mylę, to dostał od razu czerwoną.
Jeżeli sędzia brał tu pod uwagę wyjście sam na sam, to bym polemizowała.
Jednak za wejście dwoma nogami, w tym jedną wyprostowaną, w gościa - czerwień bez dwóch zdań. W dupie miał gdzie jest piłka. O mały włos i Zambrotte by korkami pociągnął.

Co do karnego, to kangur dał pretekst, sędzia gwizdnął i po jabcach.
W pierwszym momencie wyglądało na bezdyskusyjnego karniaka. W powtorkach już tak pięknie nie wyglądało, ale sędzia musi podjąć decyzję natychmiast.

Kangury same sobie winne. Jak chcieli wytrzymać do dogrywki, to trza było piłkę w środku pola trzymać, a nie dawać Włochom grać. Hiddink tym razem przekombinował.

Sędzia jeden z lepszych na tych mistrzostwach.

Beny
26-06-2006, 19:38

:lol:

Najzabawniejszy komentarz mistrzostw.

Ta banda pazi ma baaardzo daleko do geniuszu. Zwyczajni wyrobnicy.

Kempes
26-06-2006, 19:47
O ile się nie mylę, to dostał od razu czerwoną.

Zgadza sie mój błąd

No i właśnie o tym pisze ... ta interpretacja faulu na Materazzim jest w takim samym stopniu dyskusyjna jak rzut karny - w obydwóch przypadkach sędzia mógł podjąć decyzje które podjął tak więc - to o co mi sie rozchodzi -> pisanie w tym przypadku o gwizdaniu pod faworyta mija sie z prawdą

Pan Artysta
26-06-2006, 19:54
sędzia na wielki + 8)

Jaco
26-06-2006, 19:55
sędzia na wielki + 8)
Artysta! Ty ********* dziadu na balkon, bo gorąco. Z Kempesem rozmawiam, więc się nie wcinaj sędziachuj bo to niegrzecznie. :roll:

Pan Artysta
26-06-2006, 20:00
te na balkonie duszno :hyhy:

a sędzia jeden z lepszych-czerwona jak nic a i na grę po męsku pozwolił a karny jak to karny kto wślizgiem wchodzi w faceta w polu karnym na pełnym biegu :kurde: tylko ***** lub ****** a zakręcił nimi koncertowo :brawo:

Kempes
26-06-2006, 20:16
MĄDREGO :hyhy: aż miło posłuchać

Jaco = Lord Vader :efoch:

Jaco
26-06-2006, 20:22

Gdybyś obstawiał remis to inaczej byś klechtał. :pociesza:
Kempes=Ryszard Ochódzki

:oczko:

Kempes
26-06-2006, 20:24

Gdybyś obstawiał remis to inaczej byś klechtał. :pociesza:
Kempes=Ryszard Ochódzki

:oczko:

Spodziewałem sie takiego spotkania i nie grałem :hyhy:
Jaco = Grundol 8)

sytuacja z cyklu kontrowersyjnych gdzie każda decyzja może być uzasadniona
i tego sie będe trzymał :protestuje:

Jaco
26-06-2006, 20:28
Spodziewałem sie takiego spotkania i nie grałem :hyhy:
Jaco = Grundol 8)
Czyli smary, bo dzięki sędziemu kasa leżała na murawie w obrębie "szesnastki". :lol2:
Kempes= Turecki
:foch:

Smetny
***** fife, przez tych skurwieli ktorzym nie podobaja sie powtorki dla sedziow mamy takie cuda jak ten pieprzony karny. Jak jeszcze dzisiaj sedzia zalatwi w podobny sposob Szwajcarow to nie ogladam tych mistrzostw bo kosztuja mnie za duzo nerwow.

PS: przepraszam szanowny panie Jaco ze wam sie wcinam do rozmowy ale normalnie nie wytrzymuje

yusta
Mam!
Sędzia dał czerwoną żeby mieć alibi przy drukniętym karnym :hyhy:

yusta
26-06-2006, 20:29
***** fife, przez tych skurwieli ktorzym nie podobaja sie powtorki dla sedziow mamy takie cuda jak ten pieprzony karny. Jak jeszcze dzisiaj sedzia zalatwi w podobny sposob Szwajcarow to nie ogladam tych mistrzostw bo kosztuja mnie za duzo nerwow.

Szwajcarów?
Chyba kpisz.

Smetny
26-06-2006, 20:30
**** go wie te gnojki w czarnych ubrankach sa nieprzewidywalne, zupelnie jak ci z Polski.

yusta
26-06-2006, 20:32
**** go wie te gnojki w czarnych ubrankach sa nieprzewidywalne, zupelnie jak ci z Polski.

Daj spokój. Przekręciłbyś szefa na oczach milionów? :oczko:

Pan Artysta
26-06-2006, 20:33

Raffi pierdolnij Smetnemu 4 pkt za ***** :cicho: :hyhy:

Kempes
26-06-2006, 20:36
Mam!
Sędzia dał czerwoną żeby mieć alibi przy drukniętym karnym :hyhy:

A potem ze ''oliwa sprawiedliwa'' Szwajcarie przepchną przez Włochów :hyhy:
Świat usatysfakcjonowany a szwajcarski duchowy patron z najwyższego stołka piłkarskiego będzie sie szeroko szczerzył 8)

Smetny
26-06-2006, 20:47

Daj spokój. Przekręciłbyś szefa na oczach milionów? :oczko:
W tym przypadku nie chodzi o przekret ao czysty debilizm.

Gumasowi 4 za "pi*******" i "ch***" :chytry: :hyhy:

Pesto
26-06-2006, 20:48
Totti :brawo: Materazzi :gupi:

Karny ewidentny , sędzia sprawiedliwy , jakby gwizdał pod Włochów , toby ich nie osłabiał (słusznie zresztą).

Kapon
26-06-2006, 20:55
karny mocno naciagany imho.
jakies tam podstawy moze i były zeby zagwizac, ale Italiano wymusił po maxie.
Obie powinny odpaść :)

yusta
26-06-2006, 20:57
Karny ewidentny , sędzia sprawiedliwy , jakby gwizdał pod Włochów , toby ich nie osłabiał (słusznie zresztą).

Alibi jak w morde strzelił :D

jasin
26-06-2006, 21:19
nienawidzę makaroniarskiego futbolu.

fartnęło im się 1:0 - teraz będą ochy i achy.

zawsze przeciwko Włochom!

Jaco
26-06-2006, 21:23

I takie posty czyta się z przyjemnością. Kto nie chce, zeby Jasin został modem, niech się wpisze. 8) Pojutrze zliczymy głosy, odejmiemy od liczby uzytkowników i prawda, kto ma rację w tym sporze, wyjdzie na jaw. :ucieszony:

jasin
26-06-2006, 21:28

I takie posty czyta się z przyjemnością. Kto nie chce, zeby Jasin został modem, niech się wpisze.

hehe, to nie tak szło. to było tak "Kto nie lubi szkoły niech dorysuje wagonik" :P

(L)eon
26-06-2006, 22:26
nie ogladalem meczu ale szkoda mi, ze trener Hiddink juz nie poprowadzi swojej druzyny w tym turnieju

jest to dla mnie wielki trener, choc niektorzy moga powiedziec, ze cudotworca z Korei ma pomnik dzieki sedziom lecz ja jednak nadal go podziwiam w jaki sposob potrafil przygotowac kangury do turnieju

:brawo:

Jastrząb
27-06-2006, 10:36

:lol:

Najzabawniejszy komentarz mistrzostw.

Ta banda pazi ma baaardzo daleko do geniuszu. Zwyczajni wyrobnicy.

To było tak z przymrużeniem oka :oczko:

Ja doskonale zdaję sobie sprawę ze stylu w jakim graja Włosi. Mi taki styl akurat odpowiada, innym już nie koniecznie.

Jeszcze co do karnego...

Gdyby to było w drugą stron, ciekawe kto by jechał po Cantalejo za te gwizdnięcie...

:hmm:

No ale wtedy sędzia podjąłby pewnie "jedyną słuszną decyzję" i byłby chwalony za odwagę.

Faktem jest też, że Włosi spokojnie mogli strzelić dwie bramki w pierwszej połowie i nie byłoby nerwów...

Koń Rafał
28-06-2006, 15:47
http://mundial.onet.pl/0,1247843,1347138,wiadomosc.html

M@+
28-06-2006, 15:56
choroba psychiczna...